ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Αλβανός αριστούχος μαθητής και Δικαιοσύνη.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 10
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 00:30:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
Koρίτσι μου έχεις δει πολλούς έλληνες να θέλουν να δουλέψουν?
Εχεις δει πολλούς να θέλουν να κάνουν τη δουλειά που κάνουν Αλβανοί?

ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ. ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΚΑΙ ΣΕ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΜΕ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ.ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΕΡΓΑΖΟΜΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΓΝΩΣΤΟ ΟΜΙΛΟ ΕΠΕΙΧΗΡΗΣΕΩΝ ΠΟΥ ΕΒΑΛΕ ΛΟΥΚΕΤΟ ΚΑΙ ΜΕΙΝΑΜΕ 1600 ΑΤΟΜΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΧΩΡΙΣ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΓΙ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΝΙΩΘΩ ΟΡΓΗ

Edited by - katia on 08/11/2003 00:32:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 19:21:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γίνε λίγο πιό σαφής Avallon!..

Δεν υποννοώ τίποτα... απλά είμαι απολύτως σαφής νομίζω...

Αγαπητή Κάτια ακόμη δεν κατάλαβα που κολλάνε οι Αλβανοί στο πρόβλημά σου? Σας διώξανε για να προσλάβουνε Αλβανούς?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χρηστος τσιρακιδης
Νέο Μέλος


38 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 02:17:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρηστος τσιρακιδης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θεμα ειναι πολυ απλο:μπραβο στον αλβανο μαθητη που αριστευσε.Ως ανταμοιβη για τον κοπο του θα λαβει τα αριστεια του αλλα και την εισαγωγη του σε σχολη της αρεσκειας του.Αλλα οχι την σημαια!Γιατι η σημαια δεν ειναι βραβειο αλλα εθνικο συμβολο!Συμβολιζει ενα εθνος,στο οποιο ο συγκεκριμενος μαθητης δεν ανηκει.Μπορει να ανηκει στην Ελληνικη κοινωνια και πολιτεια αλλα οχι στο Ελληνικο Εθνος!Τωρα οσον αφορα τα σχολια περι μπουμπουλινας,μποτσαρη και τοσων ακομα,ας μην μπερδευουμε τους αλβανους με τους Αρβανιτες οι οποιοι εξελληνιστικαν το 1200!Επισης γιατι κανενας δεν ασχολειται με το γεγονος οτι σε καποια δημοτικα σχολεια της Αθηνας το 60 με 70% ειναι παιδια μεταναστων?Ποσοστο το οποιο μεγαλωνει με την παροδο του χρονου?Ηδη σε ορισμενα σχολεια κποιων ξεχασμενων περιοχων φοιτουν μονο τετοια παιδια!Αυτο γιατι δεν ανησυχει ολους αυτους που κατακρινουν τους κατοικους τησ Ν.Μηχανιωνας που διαμαρτυρηθηκαν για τον Τζεναι?Οι περισσοτεροι απο τους οποιους εχουν πολεμησει για αυτη την σημαια?Τελος πως να πιστεψω τον Τζεναι οταν λεει οτι σεβεται το Συνταγμα και αισθανεται Ελληνας επειδη μετεχει στην ελληνικη παιδεια?Αποφοιτησα πριν απο δυο χρονια,ολα αυτα τα χρονια στο σχολεια ουτε ενα δεκαλεπτο δεν εκανα κατι το οποιο να μπορει να χαρακτηριστει ελληνικη παιδεια!Ας παρει πρωτα την ελληνικη υπηκοοητα και μετα να σεβαστει το Συνταγμα!

ViolatorΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 02:20:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ίσως δεν αρέσει σε μερικούς αυτό που θα πω και με θεωρήσουν ρατσιστή. Δεν έχει απόλυτη σχέση με το topic εγώ όμως θα το πω. Μισώ τους ρώσους στην ελλάδα και αν είχα τρόπο θα τους αποκεφάλιζα όλους. Είμαι απόλυτος στην άποψή μου.

Feel the anxiety hold off the fear...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 02:23:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το θεμα ειναι πολυ απλο:μπραβο στον αλβανο μαθητη που αριστευσε.Ως ανταμοιβη για τον κοπο του θα λαβει τα αριστεια του αλλα και την εισαγωγη του σε σχολη της αρεσκειας του.Αλλα οχι την σημαια!Γιατι η σημαια δεν ειναι βραβειο αλλα εθνικο συμβολο!Συμβολιζει ενα εθνος,στο οποιο ο συγκεκριμενος μαθητης δεν ανηκει.Μπορει να ανηκει στην Ελληνικη κοινωνια και πολιτεια αλλα οχι στο Ελληνικο Εθνος!Τωρα οσον αφορα τα σχολια περι μπουμπουλινας,μποτσαρη και τοσων ακομα,ας μην μπερδευουμε τους αλβανους με τους Αρβανιτες οι οποιοι εξελληνιστικαν το 1200!Επισης γιατι κανενας δεν ασχολειται με το γεγονος οτι σε καποια δημοτικα σχολεια της Αθηνας το 60 με 70% ειναι παιδια μεταναστων?Ποσοστο το οποιο μεγαλωνει με την παροδο του χρονου?Ηδη σε ορισμενα σχολεια κποιων ξεχασμενων περιοχων φοιτουν μονο τετοια παιδια!Αυτο γιατι δεν ανησυχει ολους αυτους που κατακρινουν τους κατοικους τησ Ν.Μηχανιωνας που διαμαρτυρηθηκαν για τον Τζεναι?Οι περισσοτεροι απο τους οποιους εχουν πολεμησει για αυτη την σημαια?Τελος πως να πιστεψω τον Τζεναι οταν λεει οτι σεβεται το Συνταγμα και αισθανεται Ελληνας επειδη μετεχει στην ελληνικη παιδεια?Αποφοιτησα πριν απο δυο χρονια,ολα αυτα τα χρονια στο σχολεια ουτε ενα δεκαλεπτο δεν εκανα κατι το οποιο να μπορει να χαρακτηριστει ελληνικη παιδεια!Ας παρει πρωτα την ελληνικη υπηκοοητα και μετα να σεβαστει το Συνταγμα!

Violator


Εύγε Χρήστο!

Feel the anxiety hold off the fear...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alati13
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 03:10:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alati13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα τους αποκεφάλιζα όλους.!!!
Καταπληκτικό!!! Εντυπωσιακό!!!
Να σε αποκαλέσουμε ρατσιστή;;;;
Ε όχι βέβαια. Επειδή δηλαδή θα ήθελες να αποκεφαλίσεις όλους τους Ρώσους είσαι ρατσιστής ;;;
Μπορείς αν θες να δώσεις έναν χαρακτηρισμό ΜΟΝΟΣ σου, στον εαυτό σου.

Εξάλλου αν διάβαζες όλες τις σελίδες θα έβλεπες ότι οι άποψή σου αυτή μπορεί να βρει πολλούς θερμούς υποστηριχτές. Εδώ ακούσαμε ότι οι μετανάστες μεταφέρουν φυματίωση και τύφο , στον αποκεφαλισμό θα κολλήσουμε;

Μπορούμε αν θες να προτείνουμε μετά τον αποκεφαλισμό των Ρώσων , έναν ευνουχισμό των Αλβανών (για να λύσουμε και το πληθυσμιακό).
Ακόμα και μια λοβοτομή στους Ινδούς και στους Πακιστανούς θα βοηθούσε σημαντικά πιστεύω.

Αλλά όχι να σε πούμε και ρατσιστή. Σε αυτό το θέμα φίλε μου όποιος τολμά να θεωρεί κάτι ρατσιστικό αυτομάτως χαρακτηρίζεται Κομουνιστής ή υπέρ της παγκοσμιοποίησης .

Τουλάχιστον εσύ το είπες καθαρά και δεν κρύβεις αυτό που δηλώνεις πίσω από πολιτικά μανιφέστο ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΙΖΟΥΣΑΣ μορφής.

Δεν πασπαλίζεις με την ζάχαρη του λαϊκισμού το σάπιο κρέας του ΡΑΤΣΙΣΜΟΥ.

Δεν δηλώνεις ότι νοιάζεσαι για το μέλλον των παιδιών μας ενώ κοιμάσαι στο κρεβατάκι σου στην ΓΕΡΜΑΝΙΑ.

ΒΓΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΒΡΟΝΤΟΦΩΝΑΞΕ , ΓΙΑΤΙ ΣΟΥ ΑΞΊΖΕΙ.

ΝΑΙ!!! ΝΑΙ!!! ΕΙΜΑΙ ΡΑΤΣΙΣΤΑΡΑΣ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 05:24:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ίσως δεν αρέσει σε μερικούς αυτό που θα πω και με θεωρήσουν ρατσιστή. Δεν έχει απόλυτη σχέση με το topic εγώ όμως θα το πω. Μισώ τους ρώσους στην ελλάδα και αν είχα τρόπο θα τους αποκεφάλιζα όλους. Είμαι απόλυτος στην άποψή μου.

Είσαι καλά ρε Τσανάκαλε;;;;;;;;;;;;;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 11:54:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ήθελα ειλικρινά να μου πείτε τι θα λέγατε αν σας βίαζαν ρώσοι την μητέρα σας

τιποτα αλλο

Feel the anxiety hold off the fear...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 13:27:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Θα ήθελα ειλικρινά να μου πείτε τι θα λέγατε αν σας βίαζαν ρώσοι την μητέρα σας

τιποτα αλλο


Φίλε Τσανάκαλε σαν γυναίκα θα σου πώ ότι αν με βίαζε εμένα κάποιος, ρώσος, αλβανός, έλληνας, σουηδός ή οποιοσδήποτε τέλος πάντων, θα ήθελα σαφώς να του κόψω το κεφάλι (ή κάτι άλλο...).
Ίσως και να μην έμενα στην επιθυμία και να το έκανα πραγματικότητα κιόλας, δεν ξέρω...

Αλλά από κει όμως μέχρι στο να ρίξω το φταίξιμο σε όλους τους άτυχους που έχουν την ίδια εθνικότητα είναι υπερβολικά μεγάλο βήμα!
Αντί για εθνικότητα γιατί να μην πάρω όλους όσους έχουν το ίδιο χρώμμα μαλλιών;
Ή χρώμα ματιών;
Σχήμα προσώπου;
Η ακόμα καλύτερα τιμωρήσω όλους τους άντρες; (Έχουν το ίδιο φύλο με τον δράστη...)

Τι μου φταίνε όλοι αυτοί να πληρώσουν για τα εγκλήματα κάποιου άλλου;


"For the strength of the wolf is the pack and the strength of the pack is the wolf"


Edited by - Silverwolf on 09/11/2003 13:29:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 17:17:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ειμαστε ρατσιστικα τομαρια επειδη δεχτηκαμε 2.000.000 (για οσους δεν καταλαβαν 2 εκατομμυρια) ξενων, χωρις να ερωτηθουμε και χωρις να αντιδρασουμε;

Οταν όμως αυτά τα 2.000.000 ξένων μετά από 10 χρόνια στελεχώνουν τον ελληνικό στρατό για να καλύψουν την δική μας υπογεννητικότητα, τη δική μας ανικανότητα για να μην πω τη δική μας αγ$%*α, τότε δε θα μας κακοπέφτει καθόλου έτσι δεν είναι?
Δε σου φταίει κανένας αν εσύ και ο κάθε άλλος θέλει να ζήσει τη ζωούλα του με "γλέντια" και ξενύχτια και δεν αναλαμβάνει την ευθύνη να φέρει στον κόσμο παιδιά. Οταν τελικά αποφασίζουν να ρίξουν οι έλληνες "άγκυρα" είναι γύρω στα 35-40 και τότε ένα παιδάκι με το ζόρι γιατί ακόμα και αυτό είναι βλέπεις κατόρθωμα!! Αυτή είναι η κατάντια μας... Δες γύρω σου... ακόμα και οι γύφτοι σε αυτό τα καταφέρνουν καλύτερα!

quote:
Θα ήθελα ειλικρινά να μου πείτε τι θα λέγατε αν σας βίαζαν ρώσοι την μητέρα σας

...ότι θα έλεγα αν έλληνες βίαζαν την μητέρα μου...(αλήθεια ποιά η διαφορά?)


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 19:20:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρώτον: Φίλτατη Avallon όταν σου την βιάσουν να έρθεις και να το πείς με την ιδια άνεση που έριξες στα μούτρα μου την απάντησή σου. ΝΤΡΟΠΗ!!!!! για την ΜΗΤΕΡΑ μιλάμε!!!!!

Δεύτερον: Εγώ δεν λέω πως για έναν βιασμό από Ρώσο φταίνε όλοι οι ρώσοι αλλά αν μπορείτε εσείς όλοι οι "αγαπάτε αλλήλους" να φερθείτε κόσμια κάντε το. Μαγκιά σας!

Τρίτον: Μίλησα για τους ρώσους στην Ελλάδα και όχι για όλους τους Ρώσους.

Τέταρτον: Είμαι από την Κατερίνη και στην Κατερίνη οι ρώσοι μας έχουν π.δ.ξ. ανάποδα. Δεν μίλησα για τους Αλβανούς. Για αυτούς έχω διαφορετική γνώμη.

Πέμπτον: Δεν είπα σε κανέναν να δεχτεί την γνώμη μου ως σωστή.
Από την αρχή δήλωσα πως αυτή είναι η άποψή μου και είμαι απόλυτος σε αυτήν. Αν ποτέ αλλάξουν οι ρώσοι στην ΕΛΛΑΔΑ τότε σίγουρα θα αλλάξω γνώμη και εγώ. Αν ποτέ οι ρώσοι εδώ καταφέρουν να πλησιάσουν έστω και λίγο την συμπεριφορά των Αλβανών, τότε σίγουρα θα αλλάξω και εγώ.

Έκτον: Κάτι άκουσα για υπογεννητικότητα. Αν εσύ Avallon έχεις την οικονομική δυνατότητα να κάνεις πολλά παιδιά κάντα! Δεν νομίζω όμως πως πολλοί Έλληνες την έχουν. Θα μου πεις δεν είσαι πλούσια. οκ!

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΟΛΟΙ ΠΡΟΘΥΜΟΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΔΥΣΤΥΧΙΣΜΕΝΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΛΥΣΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΣ ΥΠΟΓΕΝΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ.

Ας κάνει κάτι και η κυβέρνηση για αυτό...


Feel the anxiety hold off the fear...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 20:20:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ουσία του θέματος είναι τα όποια προβλήματα δημιουργούνται απο μαζική είσοδο τεράστιων αριθμών ξένων , και κυρίως η εγκληματικότητα.
Έχει προταθεί η άμεση απέλαση του 95% , με τρόπους πολιτισμένους.
Μίσθωμα αεροπλάνων , πλοίων κλπ. για επιστροφή τους στις πατρίδες τους.
Παραμονή για περιορισμένο διάστημα σε όσους είναι απαραίτητο να μένουν.
Είσοδο στη χώρα μόνο μετά απο έλεγχο των στοιχείων στις κατα χώρα Ελλ. Πρεσβείες .
Όποιος χρειάζεται αλλοδαπούς για δουλειά σαν εργοδότης θα είναι απόλυτα υπεύθυνος για τις πράξεις των αλλοδαπών που απασχολεί , και άν κάποιος κάνει έγκλημα ,τότε και ο εργοδότης θα τιμωρείται αναλόγως.
Φτάσαμε να έχουμε Αλβανική μαφία , Ρώσικη μαφία, Κινέζικη μαφία, και ότι άλλη μαφία φανταστείς.
Έχει δοθεί εντολή στα ΜΜΕ , όταν γίνεται έγκλημα να μήν αναφέρεται η εθνικότητα των δραστών με αποτέλεσμα να έχουμε την ψευδαίσθηση ότι έχει μειωθεί το Ξενόφερτο έγκλημα.
Κάποιοι κύριοι μάλιστα πρότειναν να καταργηθούν τα ναρκοπέδια στα σύνορα με την Τουρκία γιατί λέει σκοτώνονται οι λαθρομετανάστες.
Να σημειωθεί ότι τα ναρκοπέδια αφενός είναι περιφραγμένα , αφετέρου έχουν τεράστια σήματα που και ένας τυφλός μπορεί να δεί.
Δηλαδή να καταργήσουμε και αυτή την στοιχειώδη άμυνα για την γείτονα χώρα.........
Το ταξίδι των λαθρομεταναστών απο τα βάθη της Ανατολής ως εδώ κοστίζει 3.000 με 6.000 $ . Άν αυτά τα κρατούσε ο λαθρομετανάστης στη χώρα του , θα έστηνε μιά επιχείρηση. Προφανώς του τα πληρώνουν κάποιοι άλλοι για να έρθει σε μάς.
Δυστυχώς έχουμε χαλαρώσει επικίδυνα και δεχόμαστε τα πάντα.
Όλα αυτά είναι οργανωμένο σχέδιο που βρίσκει τώρα εφαρμογή εξαιτίας του υποβιβασμού των αξιών που υπάρχει στην ελληνική κοινωνία.
Παραδίδουμε την ωραιότερη χώρα και πατρίδα μας αμαχητί.
1.000.000 μουσουλμάνοι στην Αττική.
Κάποτε αμάν και πώς είπαμε να φύγει η τουρκιά απο δώ και τώρα θα τους χτίσουμε και τζαμιά .
Τους βάλαμε μέσα χωρίς καμμιά αντίσταση.
Σκεφτήκαμε τα ανθρώπινα δικαιώματα των άλλων και ξεχάσαμε τα δικά μας.
Καλλιεργήσαμε για μάς την εικόνα του ένοχου , του ρατσιστή , του τεμπέλη, του αδιάφορου, και τώρα δίνουμε δίκιο σε όλους τους άλλους.
Αφήσαμε όλες τις κερκόπορτες ανοιχτές. Τώρα θα πληρώσουμε το κόστος.
Και θα είναι βαρύ.
Τώρα θα αρχίσουν να πέφτουν βροχή οι καταγγελίες για παραβίαση δικαιωμάτων μειονοτήτων ΄στους διεθνείς οργανισμούς , και θα ζητούνται αποζημιώσεις σε χρήμα, εδάφη και λοιπά ακίνητα.
Άλωση με το νόμο δηλαδή.
Καλά να πάθουμε αφού αντικαταστήσαμε την νοημοσύνη με την ιδεοληψία.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
267 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 20:46:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι προφανές ότι στη χώρα μας κυριαρχεί απόλυτη ιδεολογική σύγχυση! Πέρα απ' αυτούς που πραγματικά πιστεύουν στον ανθρωποπολτό που ετοιμάζεται, πέρα από αυτούς που αισθάνονται καταπίεση σε ένα εθνικώς ομοιογενές περιβάλλον και βιάζονται να γίνουμε πολυπολιτισμικοί και να εξαφανιστούμε μέσα σε μια γκρίζα ανθρωπομάζα καταναλωτών, υπάρχουν κι αυτοί που μας λένε ότι...δεν έχουν πρόβλημα με τους μετανάστες αλλά μόνο με τους... παράνομους!!! Υποκρισία, δειλία ή πολιτική αλητεία; Είναι γνωστό ότι το 99% των ξένων που βρίσκονται στην Ελλάδα είναι λαθρομετανάστες – δηλαδή παράνομοι!!! Πέραν αυτού όμως, το ζήτημα είναι άλλο. Δηλ. αν αύριο στην Ελλάδα είχαμε 20.000.000 νομοταγών και εργατικών αφρικανών, θα έπρεπε να το δεχτούμε;

Περιγελούν κάποιοι κομπλεξικοί και αμαθείς τα ζητήματα της Δημοσίας Υγείας, της Εθνικής Ασφαλείας, της Δημοσίας Τάξεως, της Οικονομίας και της ΕΘΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ, αλλά όπως φαίνεται δεν τους ενδιαφέρει ούτε το ζήτημα της ΕΘΝΙΚΗΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΟΣ και της ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΛΛΟΙΩΣΕΩΣ από την εισβολή των λαθρομεταναστών. Και όχι μόνο.... Υποκριτικώς κόπτονται για «δημοκρατία», αλλά δεν ακούν τις φωνές αγωνίας από τους συμπατριώτες μας, που βλέπουν τις γειτονιές τους να χάνονται και να περνούν στα χέρια λαθρομεταναστών... Δεν ακούν τις φωνές όσων έχουν υποστεί τις συνέπειες της εισαγόμενης εγκληματικότητος... ΠΟΤΕ δεν ρώτησαν τους Έλληνες, οι κύριοι «δημοκράτες», αν θέλουν στη χώρα τους τις ορδές των αλλοδαπών... Αυτό που κάνουν οι κομπλεξικοί του αντιρατσισμού είναι να προπαγανδίζουν την εμετική ιδεοληψία τους, χτισμένη από ψεύδη, δειλία και ανοησία!
Με μια λέξη ΡΑΓΙΑΔΙΣΜΟΣ! Ο λαός ( δηλ. όσοι δεν είναι ακόμη υπνωτισμένοι και αποβλακωμένοι από τους ξενόδουλους αλήτες της δημόσιας διαφθοράς ), φωνάζει για το αίσχος !!! Και οι κομπλεξικοί του απαντάνε με «αντιρατσιστικές» καμπάνιες, φεστιβάλ, συναυλίες κλπ.... Την ώρα που γίνονται ΣΚΑΝΔΑΛΩΔΩΣ μαζικές ελληνοποιήσεις , κάποιοι αλήτες ανακυκλώνουν τα εμετικά τους κλισέ για την επιθυμία τους να εξαφανιστούμε όσο πιο γρήγορα γίνεται μέσα στο πολυπολιτισμικό χάος...

Αν όλα αυτά δεν αποτελούν απότοκα ενός αδίστακτου εσωτερικού εχθρού, τότε τί είναι; Και το πιό αισχρό είναι ότι αυτοί που κάποτε έλεγαν ότι «η Ελλάδα ανήκει στους Έλληνες», σήμερα έχουν μετατρέψει την Ελλάδα σε παράδεισο της λαθρομετανάστευσης και όλων όσων αυτή συνεπάγεται... Και συγχρόνως σπαταλούν εκατομμύρια ευρώ από το υστέρημα του Ελληνικού Λαού για να μας πείσουν να καλοδεχτούμε τον κάθε Χασάν!!! Δεν μας φταίνε επομένως οι ξένοι. Υπάρχουν μέσα στην Πατρίδα μας οι ΕΦΙΑΛΤΕΣ... Είναι αυτοί που πραγματικά επιθυμούν και συνειδητά υποθάλπτουν τον βιολογικό αφανισμό των Ελλήνων. Έτσι μπορεί να γίνει κατανοητή η εργολαβική υπεράσπιση των λαθρομεταναστών την ίδια ώρα που όλοι γνωρίζουμε ότι ανατρέπουν ραγδαία την σύνθεση του πληθυσμού μας!!!

Όσο για τον υπαινιγμό σου alati13 , ότι κοιμάμαι στο κρεβατάκι μου στη Γερμανία, θα σου απαντήσω ότι αν εσύ κοιμάσαι – είτε στο κρεβατάκι σου είτε όρθιος – εδώ δίνεται ένας πολύ πιο δύσκολος αγώνας. Ναι, βρίσκομαι στη Γερμανία , για λόγους που αφορούν την μετεκπεύδευσή μου στην επιστήμη που ακολούθησα. Αλλά θα πρέπει να γνωρίζεις ότι η Γερμανία έχει τρομερό πρόβλημα όχι μόνο με τους Τούρκους και λοιπούς μουσουλμάνους – που κυριολεκτικώς έχουν μετατρέψει το πανέμορφο Βερολίνο σε τούρκικο μαχαλά, αλλά και με την παραληρηματική «αντιρατσιστική» υστερία που εκφράζεται από το Σύστημα και που τρομοκρατεί τον Γερμανό πολίτη ώστε να μήν μπορεί να εκφράσει ελεύθερα αυτό που πραγματικώς πιστεύει. Η ΔΡΑΣΗ εδώ, αποτελεί πραγματικό άθλο! Όμως υπάρχει !! Και δείχνει ότι οι Ευρωπαϊκοί λαοί δεν έχουν πεθάνει ακόμη, αλλά θέλουν να αντισταθούν στο ζοφερό μέλλον που τους ετοιμάζουν οι πολιτικές μαριονέτες της σάπιας εξουσίας... Παρά τους διωγμούς και την πολεμική, η Φλόγα υπάρχει! Δέν υπάρχουν μόνο μαριονέτες και δειλοί ξεπουλημένοι... Υπάρχουν και σιδερένιοι άντρες, υπάρχουν και νέοι με Πίστη ! Εδώ το σύνθημα είναι – «ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΤΩΝ ΛΑΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΑΤΡΙΔΩΝ»!!!

Είναι σίγουρο ότι αυτό εξοργίζει τους διεφθαρμένους εξουσιαστές, τους διαχειριστές της σημερινής παρακμής και του τρισάθλιου κόσμου, καθώς βλέπουν ότι κάποιοι, σήμερα, έχουν την τόλμη να αμφισβητήσουν τους μύθους τους , για την καθιέρωση των οποίων επί δεκαετίες ολόκληρες εργάστηκαν και ξόδεψαν δισεκατομμύρια... Κάποιοι, είναι ακόμη ΖΩΝΤΑΝΟΙ , όπως έλεγε κι ο Ι. Δραγούμης ! Βέβαια, το αριστερόπληκτο κράτος μας και ο πνευματικός μας υπόκοσμος, θα συνεχίσουν την «αντιρατσιστική» φούσκα, μόνο που δεν πείθουν κανέναν πλέον... Όμως ας γνωρίζουν – αν πράγματι πιστεύουν στη δημοκρατία – ότι ΔΕΝ ΕΠΕΛΕΞΕ Ο ΛΑΟΣ ΜΑΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΑΛΙ....

«Η ΕΛΛΑΔΑ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ» - Ας μας πούν όμως οι εμπνευστές του, πότε έλεγαν ψέμματα; Τότε ή τώρα; Και η Ελλάδα έχει πιό πολλούς μουσουλμάνους σήμερα απ’ όσους είχε επί Τουρκοκρατίας...!!!


End Kampf und End Sieg !

Edited by - ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ on 09/11/2003 22:51:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 20:53:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλτατε steelspring τι εννοείς όταν λες " Είσαι καλά ρε Τσανάκαλε;;;;;"


Στον γραπτό λόγο είναι λίγο δύσκολο να καταλάβει κανείς το ύφος του συγγραφέα.


Άσχετα με την ερώτηση που σου θέτω. Συμφωνώ με τα λεγόμενά σου.

Feel the anxiety hold off the fear...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 21:14:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Lieber Παρμενίων

Du hast eigentlich recht.

Το μόνο όμως λάθος που μπορώ να σου χρεώσω είναι πως το ύφος σου είναι αρκετά επιθετικό (αν και κατά τη γνώμη μου μόνο έτσι πρέπει να είναι για να συνειδητοποιήσει κάποιος το μέγεθος του προβλήματος) και κάποιος έχει την δυνατότητα πλέον να αντικρούσει τα λεγόμενά σου με έντονα απαξιωτικό ύφος και μία μόνο λέξη..." Ρ Α Τ Σ Ι Σ Τ Η"

Δυστυχώς θα δείς που κάποιοι στενόμυαλοι σπεύδουν να το πράξουν πάραυτα!

"ΕND KAMPF UND END SIEG" Damit bin ich auch einverstanden.

Feel the anxiety hold off the fear...

Edited by - Τσανάκαλος on 09/11/2003 21:16:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρηστος τσιρακιδης
Νέο Μέλος


38 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 22:38:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρηστος τσιρακιδης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνω απολυτως με τον Παρμενιων και τον Steelspring.Οι Ελληνες ποτε δεν ηταν ρατσιστες και ποτε δεν επασχαν απο ξενοφοβια.Ομως η αναρχη και ανοργανωτη εισροη ξενων τα τελευταια χρονια μας εχουν φερει στα ορια μας!Εχουμε φτασει στο σημειο οταν καποιος αντιδρα και αγανακτει με το προβλημα των λαθρομεταναστων να χαρακτηριζεται στην καλυτερη περιπτωση γραφικος και στην χειροτερη ρατσιστης,εθνικιστης και φασιστας!Χαρακτηρισμοι οι οποιοι δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους!Οσο για την αγανακτηση του Τσανακαλου συμφωνω οσον αφορα την αιτια που την προκαλεσε(η κατασταση στην Β.Ελλαδα ειναι ιλαροτραγικη)αλλα ο αποκεφαλισμος δεν ειναι η λυση για να λυθει το προβλημα.Ουτε βεβαια οι τραγελαφικες διαταξεις νομων σχετικα με την εισοδο καποιου στην Ελλαδα!

ViolatorΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alati13
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 00:11:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alati13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα έχω γράψει τόσες πολλές φορές , όμως θα το γράψω άλλη μία με την ελπίδα να είναι και η τελευταία.

Η μια φράση είναι

ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ ΤΟΥΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ , ΤΟΥΣ ΘΕΩΡΩ ΜΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΑΣ.

Η άλλη φράση είναι

ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ , ΤΟΥΣ ΘΕΩΡΩ ΜΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΚΑΙ ΑΝΟΡΓΑΝΩΤΗ ΕΙΣΡΟΗ ΜΕΤΑΝΑΣΤΩΝ.

Η ΠΡΩΤΗ ΦΡΑΣΗ ΔΕΙΧΝΕΙ ΜΙΑ ΚΑΘΑΡΑ ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΗ ΑΝΤΙΛΗΨΗ
ΕΝΩ
Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΔΕΙΧΝΕΙ ΜΙΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΑΝΤΙΛΗΨΗ.

ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΘΕΣ ΝΑ ΒΡΟΝΤΟΦΩΝΑΞΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΡΑΣΗ, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΚΑΛΥΦΘΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΥΚΟΥΛΩΝΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ.

Όσο για τον υπαινιγμό μου, Παρμενιωνα να σου πω ότι δεν ήταν καθόλου υπαινιγμός. Δεν υπαινίσσομαι ποτέ. Ότι είναι να πω το λέω καθαρά.

Και μια και αποφάσισες μετά από τόσα μηνύματα να απαντήσεις σε κάτι,(νομίζω είναι η δεύτερη φορά) θα πρέπει να σε προειδοποιήσω ότι αυτό μπορεί να καταλήξει ακόμα και σε ΔΙΑΛΟΓΟ.
Επειδή λοιπόν ο διάλογος μπορεί να έρθει σε αντίθεση με αυτό που κάνεις τόσο καιρό ΕΔΩ, θεώρησα ΧΡΕΟΣ ΜΟΥ να σε προειδοποιήσω.

Μια λοιπόν και αποφάσισες να μου απευθύνεις τον λόγο, θα πρέπει να σου πω ότι αυτήν την εβδομάδα ήμουν στην Βόρεια Ελλάδα. (ΔΡΑΜΑ, ΚΟΜΟΤΗΝΗ, ΘΡΑΚΗ, ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ). Λόγο της δουλειάς μου (ανάμεσα στον ύπνο και στον ξύπνιο μου) μαθαίνω από πρώτο χέρι για τα προβλήματα των ανθρώπων εκεί.

ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΜΩΣ Ο ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ ΑΓΩΝΑΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ, ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΙΚΟ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΟΤΕΡΟ ΒΕΡΟΛΙΝΟ, ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ.

ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΠΟΥ ΠΑΡΑ ΤΗΝ ΗΡΩΙΚΗ ΣΟΥ ΔΡΑΣΗ
ΓΙΑ *** ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΗ ΕΝΟΣ ΠΙΟ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΕΡΜΑΝΟ ΠΟΛΙΤΗ *** ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙΣ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΕΙΣ 10 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.

ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ????
ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
Ή
ΟΙ ΠΑΝΤΑΧΟΥ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΘΡΗΣΚΟΙ??


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 00:46:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η μια φράση είναι

ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ ΤΟΥΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ , ΤΟΥΣ ΘΕΩΡΩ ΜΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΑΣ.

Η άλλη φράση είναι

ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ , ΤΟΥΣ ΘΕΩΡΩ ΜΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΚΑΙ ΑΝΟΡΓΑΝΩΤΗ ΕΙΣΡΟΗ ΜΕΤΑΝΑΣΤΩΝ.

Η ΠΡΩΤΗ ΦΡΑΣΗ ΔΕΙΧΝΕΙ ΜΙΑ ΚΑΘΑΡΑ ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΗ ΑΝΤΙΛΗΨΗ
ΕΝΩ
Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΔΕΙΧΝΕΙ ΜΙΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΑΝΤΙΛΗΨΗ.


Απλά κι ωραία...όλο το ζουμί της υπόθεσης...

Συμφωνώ κι επαυξάνω, φίλε μου...Κανείς δεν αρνείται ότι υπάρχει πρόβλημα. Μόνον όμως όταν δούμε τις πραγματικές αιτίες θα φτάσουμε στη λύση...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 00:56:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι είπα λίγο παραπάνω για κάποιους στενόμυαλους;;;

Ε, δεν άργησα να επιβεβαιωθώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πολύ ειρωνεία ρε αλατάκι, πολύ ειρωνεία και ακόμη περισσότερος εγωισμός. Έχω βαρεθεί να ακούω ανθρώπους σαν και εσένα οι οποίοι μιλάνε, μιλάνε και τελικά δεν καταφέρνουν να πουν τίποτα.

Τι σου είπαν δηλαδή οι κάτοικοι της Β.Ελλάδος; Όλα καλά όλα ανθηρά με τους αλλοδαπούς; Τί σου είπαν στην Κομοτηνή για τους μουσουλμάνους; - Ότι είναι αγαπημένοι και όλα μέλι γάλα; Ε λοιπόν σε πληροφορώ ότι δεν ξέρεις τίποτα. ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ και καλά θα κάνεις κάποια στιγμή να το συνειδητοποιήσεις αυτό και να ΞΥΠΝΗΣΕΙΣ!!!!!!!!!!!

Μιλάς για τον Παρμενίων. Εσύ τι το ουσιαστικό κάνεις δηλαδή για την πρόοδο αυτού του τόπου; Πολύ υπεράνω σε βλέπω και δε μου αρέσει καθόλου.

Ξέρω πως θα πονέσουν κομματάκι αυτά τα λογάκια αλλά τί να κάνουμε;

Feel the anxiety hold off the fear...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 01:00:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Απλά κι ωραία...όλο το ζουμί της υπόθεσης...

Συμφωνώ κι επαυξάνω, φίλε μου...Κανείς δεν αρνείται ότι υπάρχει πρόβλημα. Μόνον όμως όταν δούμε τις πραγματικές αιτίες θα φτάσουμε στη λύση...



Και πώς θα φτάσουμε στη λύση του προβλήματος αγαπητέ; Με το να θεωρούμε βρωμορατσιστές όσους έχουν την ικανότητα να αντιλαμβάνονται το πρόβλημα;

Feel the anxiety hold off the fear...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 01:13:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και πώς θα φτάσουμε στη λύση του προβλήματος αγαπητέ; Με το να θεωρούμε βρωμορατσιστές όσους έχουν την ικανότητα να αντιλαμβάνονται το πρόβλημα;

Χρησιμοποιώντας για μια φορά τα ανώτερα εγκεφαλικά μας κέντρα και εστιάζοντας την αιτία του προβλήματος στην ΠΟΛΙΤΙΚΗ, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

Όσοι είναι ρατσιστές απλά ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...Προτιμούν να ασχολούνται με τα χρώματα, σαν παιδάκια του νηπιαγωγίου...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alati13
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 02:46:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alati13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Και πώς θα φτάσουμε στη λύση του προβλήματος αγαπητέ; Με το να θεωρούμε βρωμορατσιστές όσους έχουν την ικανότητα να αντιλαμβάνονται το πρόβλημα;

Χρησιμοποιώντας για μια φορά τα ανώτερα εγκεφαλικά μας κέντρα και εστιάζοντας την αιτία του προβλήματος στην ΠΟΛΙΤΙΚΗ, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

Όσοι είναι ρατσιστές απλά ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...Προτιμούν να ασχολούνται με τα χρώματα, σαν παιδάκια του νηπιαγωγίου...




Δεν θα μπορούσες να με καλύψεις περισσότερο. Τα είπες όλα με δυο φράσεις.

οσο για εσενα "αγαπητέ" τσανάκαλε

Αν ανέφερες στο δικό μου μήνυμα θα σου πρότεινα να ΞΑΝΑ διαβάσεις αυτά που έγραψα γιατί μάλλον δεν κατάλαβες τίποτα ή κατάλαβες αυτά που θα ήθελες να καταλάβεις.

Η απορία μου έχει να κάνει με το ψευδώνυμο που με αποκαλείς.
Το ψευδώνυμο μου είναι ΑΛΑΤΙ13.

Το ΑΛΑΤΑΚΙ που λες δεν είναι το δικό μου ψευδώνυμο.
Το ΑΛΑΤΑΚΙ είναι αυτό που έβαλες πολύ και σου ανέβασε την πίεση.
Μην μπερδεύεσαι για να μην μπερδεύεις και εμάς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 03:08:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλτατε steelspring τι εννοείς όταν λες " Είσαι καλά ρε Τσανάκαλε;;;;;"

Αυτό ακριβώς περιμένουν. Την δικιά μας αντίδραση και πίεση για να αιτιολογήσουν διαμαρτυρίες για καταπίεση ,ρατσισμό και κάθε άλλο μέσο που παρέχει το διεθνές δικαιο. "Ηρθαμε για ένα κομμάτι ψωμί και μας σκοτώνουν"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ρεαλιστής
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
71 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 09:41:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ρεαλιστής  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Οταν λεει ο κ. Παρμενιων οτι γινεται αγωνας στην Γερμανια τι εννοει?Τι ειδους αγωνας?Ελπιζω οχι του ξυρισμενου κεφαλιου και της σβαστικας,μιας και εκει παραπεμπουν ατακες τυπου Χιτλερ...

Και ας μην ξεχναμε οτι η οικονομια της Γερμανιας αναπτυχθηκε απο αυτους τους μεταναστες..και οπως ο φιλος παρμενιων βλεπει τουρκους μεταναστες στην γερμανια και του αναβουν τα λαμπακια,ισως ετσι βλεπουν και καποιοι γερμανοι (με αποψεις παρομοιες με τις δικες του) τους Ελληνες που ζουν και εργαζονται στην γερμανια..το εχει σκεφτει ποτε αυτο?ποσοι Ελληνες μεταναστες ζουν μονιμα εκει?Γνωστα παντως μερικα περιστατικα ξυλοδαρμου Ελληνων στην γερμανια απο νοσταλγους παρανοικων εθναρχων (βλεπε αδολφος)...

Καλο να αντιλαμβανεσαι το προβλημα της λαθρομεταναστευσης μεν,καλυτερο να αντιλαμβανεσαι και πως θα λυθει δε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 20:38:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Ρεαλιστή.
Δεν θα ήθελα αυτό το πόστ να θεωρηθεί παρέμβαση μιά και απευθύνεσαι στον Παρμενίωνα , αλλά ας μου επιτραπεί να κάνω μιά τοποθέτηση.
Με κάθε καλή διάθεση προς τους φίλους αλλά και τον διάλογο , θα πω ότι χωρίς να το καταλαβαίνουμε κάνουμε βιαστική τοποθέτηση και διαχωρισμό σε δύο κατηγορίες.
Οι μέν με το Χριστό , οι δε με τον Χίτλερ.
Το θέμα έχει πολλές πτυχές και δεν μπορεί να εξαντλείται στα όρια του ουμανισμού , ή της βίας.
Μπορεί να ξεχνάμε και τι είναι ο άνθρωπος και πως λειτουργεί μια κοινωνία.
Είναι απόλυτα θεμιτό και φυσιολογικό μια κοινωνία να έχει ένα συλλογικό αίσθημα αυτοπροσδιορισμού ,αλλά και ενα ένστικτο αυτοσυντήρησης.
Καταλαβαίνουμε λοιπόν ότι υπάρχει μια φυσική αντίδραση προς το "ξένο σώμα". Βέβαια υπάρχουν και ανοχές που εξαρτώνται απο την φύση της εκάστοτε κοινωνίας και ίσως και απο το πολιτιστικό της επίπεδο.
Οι κοινωνίες αντιδρούν και πολύ καλά κάνουν κατα τη γνώμη μου, γιατί αυτό δείχνει και το αίσθημα ευθύνης αλλά και την διάθεση αυτοπροστασίας .
Τα πράγματα δυσκολεύουν όταν η κατάσταση υπερβαίνει τα όρια ανοχής.
Όταν ένας λαός βλέπει ότι απειλείται η κοινωνική του συνοχή και ο κοινωνικός ιστός του απειλείται με κατάρευση, είναι επόμενο να παρατηρηθούν ακραία φαινόμενα.
Ο σεβασμός στον Άνθρωπο για μένα είναι θεμελιώδης κανόνας αλλά καμμία αξία δεν έχει όταν είναι μονομερής και μάλιστα είναι και επικίνδυνος όταν χρησιμοποιούμενος και κατευθυνόμενος εντέχνως αλλοιώνει το ΄θεμελιώδες ένστικτο της αυτοσυντήρησης.
Η παγκοσμιοποίηση , οι πολυπολιτισμινές κοινωνίες η αντιρατσιστική καμπάνια και άλλες αντιλήψεις οικουμενικής φύσεως κατα τη γνώμη μου δεν προτείνονται με σκοπό τον ουμανισμό , αλλά τον χρησιμοποιούν ως πρόσχημα. Πρόκειται για την παγκοσμιοποίηση της εκμετάλλευσης , των εταιριών , και γενικά για την πιό βάρβαρη ισοπέδωση αξιών και ανθρώπων που θα γνωρίσει η ιστορία . Θα είναι η μετατροπή των πάντων σε νούμερα και οικονομικά μεγέθη
Για να γίνει αυτό πρέπει να διαλυθεί ο κοινωνικός ιστός και να γίνει ένα άνευ προηγουμένου ανακάτωμα με σκοπό την πλήρη υποταγή των πληθυσμών .
Να προσέχουμε πολύ όσον αφορά τα ουμανιστικά μπαλάκια που μας πετάνε κατα καιρούς.
Καί ένα πρόσφατο μπαλάκι έτσι για παράδειγμα:
Κατηγορούνται οι Έλληνες για αντισημιτισμό.
Βιαστικά και αφελώς τρέχουμε να πούμε ότι εμείς δεν είμαστε εναντίον κάποιου λαού αλλά είμαστε αντίθετοι με τον Σιωνισμό.
Δεδομένου όμως ότι οι Σημίτες είναι κατα 99% σιωνιστές , αυτομάτως το να δηλώνεις αντισιωνιστής σε φέρνει εκ των πραγμάτων εχθρό του 99% αυτού του λαού . Για άλλη μια φορά τρέχεις να αποδείξεις ότι δεν είσαι ρατσιστής αλλά ήδη έχεις τη ρετσινιά και είσαι ένοχος και υπόλογος σε κάποιον που δόλια σου έκλεψε το δίκιο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ρεαλιστής
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
71 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 22:22:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ρεαλιστής  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε steelspring σεβαστη και καλοδιατυπωμενη η αποψη σου.
Το θεμα της λαθρομεταναστευσης (οπως ανεφερες και εσυ) δεν ειναι μικρο-κοσμικο, αλλα μακρο-κοσμικο.Αν το εξετασουμε ρεαλιστικα η Ελλαδα δεν μπορει να κανει τιποτα αλλο για να σταματησει την μεταναστευτικη πολιορκια,παρα μονο να πυροβολει οποιον διερχεται παρανομα τα συνορα.Το προβλημα πρεπει να αντιμετωπιστει σε πολυ υψηλοτερο επιπεδο πχ Ε.Ε.
Ο οποιοσδηποτε εαν στο σπιτι του δεν εχει καθολου φαί και κινδυνευει να πεθανει απο ασυτια απο ενστικτο και μονο για να μην πεθανει θα μπει στου πλουσιου γειτονα και θα του αφανισει την κουζινα.Σκεψου και ποσο ευκολα θα το κανει οταν μαλιστα οταν ολα τα προηγουμενα χρονια ο γειτονας τον ταραζε στην καρπαζια και του εκλεβε και τα 9/10 του φαγητου!
Καπως ετσι διαμορφωνεται η κατασταση μεταξυ των 600.000.000 ανθρωπων της Ε.Ε & Η.Π.Α, και των υπολοιπων δις των ανθρωπων που απομενουν.Τα τελευταια 400 χρονια πολλες απο αυτες τις υποαναπτικτες εκμεταλευοταν συστηματικα χωρις να δημιουργειται καμια υποδομη για αναπτηξη.Και ακομη το ιδιο γινεται,ο πλουτος μετακινειται απο ασια και αφρικη προς την δυση.Δεν ειναι κακο να εχουν επιχειρησεις εκει ή να εισαγουν πρωτες υλες οταν αυτο γινεται νομιμα.Αλλα οταν αυτο γινεται παρανομα και εξαθλιωνουν εκατομμυρια ανθρωπους λογικο ειναι να υπαρχει αντικτυπο.
Χαρακτηριστικο παραδειγμα--1 εταιρια εισαγει πετρελαιο απο μια 3τοκοσμικη χωρα,πχ νιγηρια.συμφωνει η εταιρια να αγορασει το βαρελι σε τοπικο νομισμα και να πληρωσει καποια καθορισμενη ημερομηνια.η εταιρια καθηστερει να πληρωσει τοσο ωστε η αξια του τοπικου νομισματος (που εχει τεραστια σκαμπανεβασματα) να εχει μειωθει τοθλαχιστον στο μισο.κοινως αγοραζει στην μιση τιμη απο οτι ειχε συμφωνησει.και φυσικα τα κρατη αυτα δεν μπορουν να αντιδρασουν σε τετοιεσ τακτικες.Η ακομα χειροτερα εισαγει περισσοτερο απο οσο λενε τα 'χαρτια' και με τις καταλληλες 'μιζες' φιμωνει τις 'κυβερνησεις' οι οποιες εχουν περασει νομους που δεν επιτρεπουν την διαφανεια στις συναλλαγες.(αυτα δεν τα ονειρευτικα χτες το βραδι..τα ακουσα σε διαλεξη πανεπηστημιου..)
Οποτε οταν οι πολιτες των χωρων αυτων δεν μπορουν να επιβιωσουν εκει λογικο ειναι να αναζητησουν μια καλυτερη ζωη στον παραδεισο της δυσης.Οταν συμβαινουν τετοια πραγματα ποιος ειναι αραγε ο τροπος αντιμετωπισης του προβληματος???Μηπως η θεσπιση νομων για μεγαλυτερη διαφανεια σε παγκοσμιο επιπεδο?Ή μηπως τσακιστε τους μεταναστες τους βρωμιαρηδες?καλα θα ηταν να λυνοταν το πρωβλημα...Αλλα οσους και να τσακισουμε δεν προκειται να σταματησουν να ερχονται..Φυσικα το να αναπτυξεις τετοιεσ χωρεσ ειναι κατι το μακροπροθεσμο.
Βραχυπροθεσμα,η Ελλαδα παρ'ολο που ζηταει επιμονα κονδυλια απο την Ε.Ε. για την προστασια των συνορων μας (μιας και αποτελουν και συνορα της Ε.Ε)της τα αρνουνται πεισματικα.Μιας και η πολιτικη της αναπτυξης χωρων δορυφορων (πχ Ελλαδα..)για την αναχαιτηση των λαθρομεταναστων προς το παρον τους αρκει..
Οποτε μην τα βαζουμε μονο με τους μεταναστες και με αυτους που τους λυπουνται και τους βοηθαν..

Υ.Γ. Ουτε και σε μενα μου αρεσει βεβαια να περπαταω στην Αθηνα και να βλεπω τον πυργο της βαβελ,ή να φοβαμαι να ωγο στο δρομο ενω πριν μερικα χρονια δεν τιθετο τετοιο θεμα..παρολα αυτα το θεμα δεν συκωνει κι αλλη πολιτικη εκμεταλευση,ουτε απο τους 'προστατες' των μεταναστων (επωνομαζωμενων αντιρατσιστων),ουτε απο νοσταλγους καθεστωτων και προσωπικοτητων απο το ζοφερο παρελθον της Ελλαδας!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 00:44:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ ρεαλιστή.

Συμφωνώ απολύτως με όσα λές. Σίγουρα ο καθένας μας όταν δεν αντέχει τις συνθήκες διαβίωσης της χώρας του - ασφαλώς δεν ευθύνεται ο ίδιος - αναζητά ένα καλύτερο μέλλον σε ένα άλλο κράτος. Συνήθως αυτό συμβαίνει από ανατολή προς δύση.

Συμφωνώ επίσης πως θα πρέπει να ψάξουμε να δούμε τι συμβαίνει με τους πολιτικούς ηγέτες σε μάκρο-επίπεδο.

Οι μετανάστες αυτοί λοιπόν λέγονται οικονομικοί και ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΝΤΑΙ στην εκάστοτε χώρα αφού πρώτα έχουν διευθετήσει όλες τις υποχρεώσεις τους προς το κράτος. Πράσινη κάρτα κ.λ.π Να μην ξεχνάμε βέβαια πως στο μεταναστευτικό τμήμα των Ελλήνων προς την Γερμανία και όχι μόνο, οι χώρες οικοδεσπότες μόνο στα δόντια που δεν κοιτούσαν τους Έλληνες. Μιλάμε για ΕΞΟΝΥΧΙΣΤΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ. Το καταλαβαίνετε;

Το ξέρετε οτι οι τράπεζες μοιράζουν απλόχερα στεγαστικά δάνεια στους ρώσους με απειροελάχιστο επιτόκιο; Στην Κατερίνη έχουν χορτάσει οι ρώσοι ιδιόκτητα σπίτια.

Το ξέρετε οτι στις προκυρήξεις ΕΠ.ΟΠ (επαγγελματίας οπλίτης) δίνοται στους ρώσους 100 μόρια επιπλέον για την εισαγωγή τους στον ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΤΡΑΤΟ; Γιατί ρε γαμώτο;

Ασφαλώς και δεν φταίνε οι αλλοδαποί για αυτά τα μέτρα, και τα αίτια θα πρέπει να τα αναζητήσουμε στον πολιτικό τομέα.Ασφαλώς!

Τί συμβαίνει όμως όταν οι μετανάστες ξεχνούν οτι ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΝΤΑΙ, και ξεχνούν το λόγο που βρίσκονται εκεί; Τι συμβαίνει όταν αρχίσουν να ζουν παρασιτικά σε όλους τους τομείς της καθημερινότητας; Τί συμβαίνει όταν οι Αλβανοί στην Παραμυθιά αποκαλούν την Παραμυθιά αλβανική; Τι συμβαίνει όταν οι αλβανοί αριστούχοι (και μπράβο τους που είναι αριστούχοι) διεκδικούν τα εθνικά σύμβολα της χώρας και την όλη ιστορία που αυτά φέρουν; Αισθάνονται άραγε πραγματικά Έλληνες; Τί λέτε εσείς; Το βρίσκετε θεμιτό;

Και δεν νομίζω πως για όλα τα παραπάνω τα "Τι συμβαίνει όταν ..." πρέπει να θεωρήσουμε υπαίτιους τους πολιτικούς. Δεν νομίζω πως οι πολιτικοί έχουν την δυνατότητα να επέμβουν στο μυαλό του καθενός. Ούτε ο ίδιος ο Θεός δεν το κάνει αυτό!!!!!!!!

Πριν από κάποια posts ανέφερα πως με λίγα λόγια σιχαίνομαι τους ρώσους στην Ελλάδα. Εξακολουθώ να το πιστεύω αυτό αφού κατά την γνώμη μου οι ρώσοι εδώ δεν προσφέρουν τίποτα. Υπάρχουν Αλβανοί (ελάχιστοι) που κατανοούν τον ρόλο τους εδώ και συμπεριφέρονται αναλόγως. Με τους ρώσους όμως δεν συμβαίνει αυτό. Ακόμα και αν συμβαίνει, αφορά πάρα μα πάρα πολύ λίγους. Τι να το κάνω όμως όταν ένας στους 5000 μόνο είναι σωστός;

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ. ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΘΕ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΥΤΑ ΝΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΡΑΤΣΙΣΤΑΡΑΣ;

Feel the anxiety hold off the fear...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stavros_Η
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
177 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 16:13:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stavros_Η  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Τσανάκαλε για να κατανοήσω καλύτερα την τοποθέτηση σου, μιλάς για τους Ρώσσους ή τους Ρωσοπόντιους ??

Ευχαριστώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 18:54:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλε Τσανάκαλε για να κατανοήσω καλύτερα την τοποθέτηση σου, μιλάς για τους Ρώσσους ή τους Ρωσοπόντιους ??




Μιλάω για τους ρώσους μετανάστες στην Ελλάδα γενικά χωρίς να τους διαχωρίζω σε Ρωσοπόντιους και γνήσιους ρώσους. Γενικά αν θέλεις μιλάω για όλους τους μετανάστες. Σίγουρα ανάμεσα σε αυτούς υπάρχουν και Ρωσοπόντιοι. Δεν υπάρχει όμως περίπτωση να έχω διαφορετική γνώμη για αυτούς επειδή η μακρινή τους καταγωγή είναι ελληνική όταν η συμπεριφορά τους είναι όμοια των υπολοίπων.

Και επειδή απ ό,τι κατάλαβα υπάρχει ακόμα ο κίνδυνος να θεωρηθώ ΡΑΤΣΙΣΤΑΡΑΣ, ξαναλέω πως δεν κρίνω από την καταγωγή του καθενός αλλά από την συμπεριφορά τους. Το αν είναι Πακιστανοί, Αλβανοί, ρώσοι, Ιρακινοί, Αφγανοί, τούρκοι, ή οτιδήποτε άλλο είναι πιστεύω τυχαίο γεγονός.

Και το γεγονός ότι το μεγαλύτερο ποσοστό των ρώσων μεταναστών στην Ελλάδα είναι άχρηστοι (άποψή μου), είναι και αυτό τυχαίο. Μπορεί να ήταν οποιοιδήποτε άλλοι.

ΦιλικάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stavros_Η
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
177 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 19:16:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stavros_Η  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Και παρακαλώ να μην νομίσεις οτι σε ρώτησα προκειμένου να ξεκινήσω το κατήχηση "Ρωσοπόνιοι = Ελληνες, Αρα Ρατσιστή, Ανθέλληνα κτλ".

Απλώς μου έκανε εντύπωση αυτο που είπες για τις παροχές που απολαβάνουν στα δάνεια, δημόσιο κτλ.


Ευχαριστώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 10 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy