ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Το επικινδυνο παιχνιδι "Ποτηρακι"..Αληθινη ιστορια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 43
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2003, 15:55:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο Aleister Crowley έχει αναφέρει και σίγουρα η γνώμη του έχει βαρύνουσα σημασία λόγω του ότι ήταν εμπειροτέχνης και κοίταγε την πράξη ήταν ότι τα 72 πνεύματα που περιγράφονται στην Σολομωνική είναι τμήματα του ανθρώπινου μυαλού.
Αρα εάν κάποιος θέλει να επικαλεστεί π.χ τον δαίμονα Σίτρι με το Σολομωνικό σύστημα ο οποίος έχει τη δύναμη να έλξει σεξουαλικά δύο ανθρώπους του αντίθετου φύλου, ουσιαστικά επικαλείται το τμήμα εκείνο του εγκεφάλου του, το οποίο θα μας συμμαζέψει στο να γίνουμε πιο προσεκτικοί με την εμφάνιση μας, να προσεγγίζουμε πιό όμορφα, να κάνουμε καλύτερο φλέρτ, να γνωρίζουμε τεχνικές "καμακώματος" έτσι ώστε να επιτευχθεί το ποθούμενο.
Ας υποθέσουμε ότι είναι μία σοβαρή άποψη, αλλά εάν ισχύει η σχέση μακρόκοσμου και μικρόκοσμου "Ως εν ουρανώ και επι της γής ή αλλιώς As above so below" ουσιαστικά μέσα μας υπάρχει μια μικρή αναπαράσταση του σύμπαντος. Εάν λοιπόν ο δαίμονας Σίτρι είναι εκείνος που φερνει δύο άτομα αντίθετου φύλου σε επαφή, ουσιαστικά επικαλούμαστε εκείνο το τμήμα του μικρόκοσμου μας που αντιστοιχεί σε εκείνη την προαιώνια δαιμονική ενέργεια που ονομάζεται Σίτρι και έχει την τάδε ή δείνα δύναμη με σκοπό να εκδηλωθεί αυτή η δύναμη στο υλικό -φυσικό πεδίο


Φιλε μου YHVH πολυ ενδιαφεροντα αυτα που μας παρεθεσες.
Ενδιαφερουσα η εξηγηση του Aleister Crowley.Ισως να ειναι πολυ
κοντα στην αληθεια.

Μηπως φιλε μου εχεις να μου προτεινεις σε παρακαλω κανενα καλο βιβλιο του Aleister Crowley και εκδοσεις;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2003, 22:07:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε παιδιά του Yngwie είναι αυτά τα ενδιαφέροντα ποστ! Δεύτερη φορά! Μετράω!

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2003, 02:50:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χεχεχε...Καλο και αυτο...

Χαιρετω..eViL one


...The eyes are the only truth...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2003, 03:30:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ρε παιδιά του Yngwie είναι αυτά τα ενδιαφέροντα ποστ! Δεύτερη φορά! Μετράω!
ποιος Yngwie? αστα αυτα λες να κανανε λαθος δυο φορες? μηπως κανεις λαθος εσυ?

μυριζομαι διχασμενη προσωπικοτητα


Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yngwie
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
194 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2003, 04:02:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yngwie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Φιλε μου YHVH πολυ ενδιαφεροντα αυτα που μας παρεθεσες.
Ενδιαφερουσα η εξηγηση του Aleister Crowley.Ισως να ειναι πολυ
κοντα στην αληθεια.

Μηπως φιλε μου εχεις να μου προτεινεις σε παρακαλω κανενα καλο βιβλιο του Aleister Crowley και εκδοσεις;




Φίλε VIKING είναι η δεύτερη φορά που με μπερδεύεις με τον αγαπητό φίλο YHVH άν και στο επισήμανα στο πρoηγούμενο post.
To nickname μου είναι YNGWIE

Anyway άν τα αγγλικα σου είναι καλά τότε προτεινω ανεπιφύλακτα το κορυφαίο δοκίμιο του Aleister Crowley "Magick in Theory and Practice".
Υπάρχει τόσο σε μορφή αρχείου html όσο και σε pdf. Προτείνω τη δεύτερη λύση. Μία αναζήτηση με κάποιο search engine όπως το yahoo ή το google θα σου το εμφανίσει.

Το βιβλίο αυτο είναι κορυφαίο για μερικούς λόγους. Πρώτον είναι γραμμένο απο τον Crowley ο οποίος ήταν ένας σπάνια ταλαντούχος αποκρυφιστής παρά τα απειρα ελαττωματα του χαρακτήρα του. Δεύτερον πολλοί εσωτεριστές του καιρου του τον μίσησαν γιατί βγηκαν στην φόρα μυστικά αιώνων που ήταν ζυλότυπα κρυμμένα στα διάφορα ιερατεία και μυητικά τάγματα. O Mc Gregor Mathers ιδρυτής του τάγματος της Golden dawn τον καταράστηκε για την αποκάλυψη αυτών των μυστικών σε αυτο το βιβλίο. O Crowley γράφει πυκνά,πολύπλοκα και αφοπλιστικά. Συχνά μία αράδα χρειάζεται δύο και τρείς φορές διάβασμα για να την κατανοήσει κανείς σε μερικά σημεία, αλλά το φιλολογικο ύφος του και τα παραδείγματα του αφοπλίζουν τον αναγνώστη με τη λογική τους και την περιγραφή τους.
Καλό είναι να επισημάνουμε εδώ ότι ο Crowley ειναι καλός για διάβασμα αλλά όχι και για πρακτική όσον αφορά τα τελετουργικά του σε αυτό το βιβλίο. Συχνά αναφέρει τους κινδύνους αλλά υπάρχουν πολλές παγίδες για τον αμύητο αναγνώστη. Αποφύγετε τα πάση θυσία, εκτός μόνο εάν έχετε βαθιά και πολύχρονη γνώση εσωτερισμού για να ξεχωρίσετε την ήρα απο το σιτάρι όπως έλεγε και η αείμνηστη Dion Fortune για τα γραπτά του. Η φιλολογική επιστημονική προσέγγιση όμως του εσωτερισμού είναι ένα απο τα πολύ καλά χαρτιά του Crowley και αυτο ήταν που τον έκανε διάσημο σε όλο τον αποκρυφιστικό κόσμο.

Είναι αξιο απορίας πως επετύγχανε τη σύνδεση φιλοσοφίας,επιστήμης,εσωτερισμού,μαθηματικών και άλλων επιστημών σε λίγες γραμμές. Απο την πρώτη επαφή με τα γραπτά του είναι δύσκολο να μην αναγνωρίσει κανείς την σπάνια ιδιοφυία του αλλά και τον εγωκεντρισμό του.
Στο Internet υπάρχουν χιλιάδες σελίδες για αυτόν και το έργο του καθώς και σχεδόν όλα του τα γραπτά στην Αγγλική.

Βιβλία του Crowley στην ελληνική δεν έχω δεί εκτός απο ένα μικρό βιβλιαράκι με τον τίτλο 4 και το βιβλίο Ταρώ του Θώθ που συνοδεύεται απο την αντίστοιχη τράπουλα δικής του επινόησης και σύλληψης.
Επειδή ήταν πολυγραφότατος και ποιητής επίσης καλό θα ήταν να το δεί αυτο κάποιος εκδοτικός οίκος στην Ελλάδα και να κάνει μία προσπάθεια έκδοσης των βιβλίων του που στο εξωτερικό πουλάνε ακόμα σαν τρελά παρά το ότι γράφτηκαν στις αρχές του 19ου αιώνα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2003, 09:38:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πω! πω! Μπερδεμα...!
Μας μπερδεψατε βρε παιδια...!
ουφ!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2003, 15:52:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Φιλε μου YNGWIE σου ζητω συγνωμη που σε μπερδεψα.Ευχαριστω
για τις πληροφοριες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2003, 02:08:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα φιλοι μου...Το ολο θεμα ναι οντως μπερδευτηκε...Χαιρομαι που αναφερονται καποια βιβλια και πληροφοριες...Παρακαλω ομως να μην το αφησουμε ετσι το post...Φιλε Ο ΩΝ χαθηκες...Τι εγινε με τους φιλους σου???Τους μετεπεισες ή οχι?

Χαιρετω..eViL one


...The eyes are the only truth...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
aeriko
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2003, 18:10:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aeriko  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπέρα σε όλους,όλοι ξέρουμε που από την στιγμή που υπάρχει το καλό θα υπάρχει και το κακό,από την στιγμή που το καλό κανει την παρουσία του με καλές πράξεις σιγουρα το κακό θα προκαλεί τι κακές.
Από την στιγμή λοιπόν που ξέρουμε τα αποτελέσματα αυτησ μασ τησ επικαλεσεις γιατί πρεπει να την πραγματοποιησουμε,υπαρχουν πολυ ποιο ομορφα πραγματα με τα οποια θα μπορουσαμε να ασχοληθουμε με τουσ φιλους απο το να καλεσετε πνευματα.
Τελος παντων εγω δεν το εχω κανει ουτε εχω την περιεργια να κανω κατι τετοιο.

"Η ΠΕΡΙΕΡΓΙΑ ΣΚΟΤΩΝΕΙ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

paidi-thayma
Νέο Μέλος

Italy
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2003, 18:31:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους paidi-thayma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου αερικό, σωστή η τοποθέτησή σου.Κανείς δεν πρέπει να ανοίγει πόρτες που δεν είναι έτοιμος να διασχίσει.Όποιος ασχολείται με αυτά τα "παιχνίδια" πρέπει να είναι έτοιμος να δεχτεί και τις συνέπειες.
Πρέπει να σου πω οτι κι εγώ παίζω με ποτηράκια.Προτιμώ όμως να έχουν μέσα μπύρα και να μην κινούνται για να μπορώ να την πιώ εύκολα...

Για να γίνει το θαύμα,τα πάντα ξεκινούν απο την καρδιά.Η φαντασία είναι το παιχνίδισμά της.Μετά είναι η σειρά του μυαλού να αναλάβει το κατασκευαστικό μέρος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aeriko
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2003, 18:43:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aeriko  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου paidi-thayma συμφωνώ μαζι σου οτι ο καλυτεροσ τροποσ ειναι να παιζεισ ετσι με τα ποτηρακια.φροντιζεισ και να εχεις και μια καλη πραγματικη παρεα που να σε κοιταζει και να την κοιτασ κι οχι τα φαντασματα ή τα πνευματα.Εγώ παντως πιστευω οτι η περιεργια σκοτωνει.
Πιστευε και μη ερευνα οπςσ λεει και η εκκλησια μας,οχι παντα βεβαια

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wishmaker
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2003, 20:19:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wishmaker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπαρχει τροπος να καλεσουμε ενα συγκεκριμενο πνευμα αν8ρωπου;;;
Αν ναι ειμαστε σιγουροι για το αν ειναι καλο ή κακο ξεροντας τον χαρακτηρα του αν8ρωπου οταν ζουσε;;;
Αυτο πιστευω ειναι κατι που πρεπει να απαντη8ει γιατι ταυτοχρονως σωζει και πολλουςπου κα8ονται και κανουν πειραματα με πολυ ανεπι8υμητες εωεργειες (Ενας φιλος γνωστου περασε αρκετες μερες νοσοκομειο απο ξυλο!!!)
Εγω δεν το ειδα ωστε να ειμαι σιγουρος αλλα δυστυχως δεν μπορω να μην το πιστευω......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kitty
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2003, 14:54:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kitty  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ.....ΜΕ ΛΕΝΕ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΣΥΖΗΤΑΤΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ (ΕΧΘΕΣ ΜΠΗΚΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ...).
ΕΙΜΑΙ 25 ΧΡΟΝΩΝ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΕΙ ΠΟΤΕ ΣΕ ΕΡΕΥΝΕΣ Κ.Τ.Λ ΑΛΛΑ.....

ΣΑΣ ΙΚΕΤΕΥΩ, ΠΑΡΤΕ ΜΕ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΑΝ ΚΑΝΕΤΕ ΕΡΕΥΝΑ ΣΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.....ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ....

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΟΥ......
ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΜΗ,
ΨΟΦΑΩ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ....
katerinavip@woman.gr ΕΙΝΑΙ ΤΟ EMAIL ΜΟΥ.
ΠΕΡΙΜΕΝΩ......

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

***


***Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Duke Nukem
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2003, 21:04:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Duke Nukem  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Duke Nukem  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Duke Nukem  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΙΔΕΣ, ΕΓΩ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ {ΜΕΤΑ/ΠΑΡΑ}-ΦΥΣΙΚΑ ΤΥΠΟΥ, ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΑΙΜΟΝΙΑ!!! ΕΧΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗΝ ΒΙΒΛΟ ΤΟΥ SIMON ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΛΕΣΕΙ ΠΝΕΥΜΑΤΑ... ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΣΕ ΑΣΤΡΙΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΕΧΩ "ΝΙΩΣΕΙ" ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΣΑΤΑΝΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ (ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΕΙΜΑΙ)!!! ΣΥΝΟΠΤΙΚΑ: ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΛΥΣΩ ΜΑΓΕΙΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΦΙΛΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ, ΚΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΡΑΔΥ ΑΠΟ ΤΙΣ 12.35-3 ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ POLTERGEIST!!! ΕΙΔΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΜΟΥ ΜΙΑ ΜΟΡΦΗ ΚΕΝΤΑΥΡΟΥ, ΝΑ ΚΟΠΑΝΑΕΙ ΜΕ ΜΑΝΙΑ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΗΚΕ ΜΕΣΑ! ΣΥΝΟΜΙΛΗΣΑΜΕ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΧΥΔΑΙΟΛΟΓΟΥΣΕ, ΕΝΩ ΕΓΩ ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΜΙΛΙΣΩ ΚΟΥΛΟΥΡΙΑΣΜΕΝΟΣ ΣΕ ΜΙΑ ΓΩΝΙΑ, ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΟΘΩ ΣΕ ΜΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ! ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΡΕΙΣ ΤΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ ΕΙΔΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΙΑ ΛΑΜΨΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ! ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ, ΣΤΟ ΑΦΡΑΤΟ ΧΩΜΑ ΕΙΔΑ ΠΑΤΗΜΑΣΙΕΣ ΤΡΑΓΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΓΩΝΙΑ ΑΙΜΑΤΑ, ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΑΠΑΣ ΚΑΙ ΕΡΙΞΑ ΑΓΙΑΣΜΟ ΚΑΙ ΑΛΑΤΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ... ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΙΜΑ,,, ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΒΡΑΔΥ Ο "ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΟΣ ΜΑΓΟΣ" ΕΙΧΑΙ ΚΟΠΕΙ ΚΑΤΑΛΑΘΩΣ! ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΗΤΑΝ ΟΤΙ Ο ΘΕΟΣ ΕΣΤΕΙΛΕ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ,Η ΛΑΜΨΗ ΠΟΥ ΕΙΔΑ!! ΟΙ ΓΕΙΤΟΝΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΕΝΩ ΟΛΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΗΤΑΝ ΔΙΑΛΥΜΕΝΑ! ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΛΕΣΩ ΠΝΕΥΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΙΒΛΟ ΤΟΥ ΣΙΜΟΝ ΑΛΛΑ ΜΑΤΑΙΑ! ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΠΝΕΥΜΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΗΤΑΝ ΤΟΥ ΠΑΠΠΟΥ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ "ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΚΑΚΟ ΤΟ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ, Ο ΣΑΤΑΝΑΣ ΣΟΥ ΠΕΙΡΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΚΑΛΕΙΣ ΤΑ 50 ΠΑΝΤΟΔΥΝΑΜΑ ΔΑΙΜΟΝΙΑ ΥΠΗΡΕΤΕΣ ΤΟΥ MURDUK."!!!!!!!!!!!!!!!!! ΕΓΦΩ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ ΤΡΟΠΟΥΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΜΕ ΑΣΑΡΚΕΣ ΟΝΤΩΤΗΤΕΣ, Η ΜΕΡΙΚΑ ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΤΟΠΟΘΕΣΕΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΟΗΘΟΥΣΑΝ!!! ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΨΕΥΔΟΝΥΜΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΜΟΥ ΑΝΥΨΙΟΥ, ΟΠΟΤΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΑΙ ΒΑΛΤΕ ΤΟ ΣΕ ΠΟΣΤ ΠΡΟΣ ΑΥΤΟΝ Η ΣΤΕΙΛΤΕ ΤΟ ΣΤΟ Ε-ΜΑΙΛ ΤΟΥ ΔΙΟΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2003, 01:30:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλοι και φιλες καλησπερα...

Καταρχην να καλοσορισω μερικα καινουργια μελη... aeriko,paidi-thayma,wishmaker,kitty καλως ηρθατε στην παρεα μας και στον χωρο του esoterica...

Ολοι σας αναφερατε καποια πολυ σωστα πραγματα...
aeriko και paidi-thayma συμφωνω μαζι σας φιλοι μου

wishmaker απο οσο ξερω για την επικαλεση συγκεκριμενου πνευματος θελει αλλες διαδικασιες τις οποιες δεν θα αναφερω γιατι δεν ειμαι απολοιτα σιγουρος(και αν ειναι λανθασμενες καποιοι απο δω μεσα θα μου παρουν το κεφαλι)

kitty το να ψαχνεσε ειναι καλο...αλλα οι ερευνες ειναι επικινδυνες

Duke_Nukem ευχαριστουμε που μοιραστηκες μαζι μας την εμπειρια σου...
Φαινομενο POLTERGEIST...Μπορεις να πεις μερικα πραγματα γι'αυτο το φαινομενο?

Χαιρετω..eViL one


...The eyes are the only truth...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kitty
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2003, 20:07:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kitty  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!
ΑΓΑΠΗΤΕ EVIL ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟΣΩΡΙΣΜΑ! ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΡΟΜΑΖΕΙ Η ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ EVIL ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ!!!!!
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΕΡΕΥΝΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΩ, ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΑ ΧΩΡΑΦΙΑ, ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΟΥ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ UNEXPLAINED "ΦΟΒΙΣΤΙΚΑ" ΘΕΜΑΤΑ. ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΕΞΩΓΗΙΝΟΥΣ Κ.Τ.Λ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ, ΠΝΕΥΜΑΤΑ, ΞΩΤΙΚΑ, ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ....ΜΕ ΣΟΛΩΜΟΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΜΑΓΕΙΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΑΣΧΟΛΙΟΜΟΥΝΑ ΠΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Ο ΕΞΩ ΑΠΟ ΔΩ, ΟΥΤΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΕΝΟΧΛΗΣΩ...ΑΠΟΡΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΦΕ ΕΝΑΣ ΧΡΗΣΤΗΣ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΠΙΚΑΛΕΣΤΗΚΕ!
ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΑ ΚΑΚΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΑ ΕΝΟΧΛΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ "ΜΑΓΚΑΣ" ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΔΙΩΞΕΙΣ!
ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΜΑΣ ΒΓΟΥΝ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ ,ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΑΒΑΛΕ ΜΑΣ!!!!
ΑΛΛΑ ΤΟ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΣΤΟ ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΟ ΤΟΥ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΔΩ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ, Ή ΣΕ ΕΝΑ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΟ ΣΠΙΤΙ, ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΠΑΡΕΑ ΑΝΩ ΤΩΝ 3 ΑΤΟΜΩΝ(!!!!!!!!!) ΚΑΙ ΝΑ ΝΙΩΣΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΙΩΘΩ ΜΕ ΤΑ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΘΡΙΛΕΡ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ...ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ.

ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΤΣΕΙ ΣΚΗΝΙΚΟ ΜΕ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ (ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ) ΟΠΩΣ ΕΓΩ....ΑΛΛΑ ΤΟ ΨΑΧΝΩ.......
ΠΑΝΤΩΣ ΜΗΝ ΝΟΜΙΣΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΨΑΧΝΕΙ ΠΑΡΕΑ ΓΙΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ Κ.Τ.Λ.! ΕΙΜΑΙ ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ ΣΤΟ ΤΕΙ ΑΘΗΝΑΣ, ΣΤΟ ΠΤΥΧΙΟ (ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΤΗΝ ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΜΟΥ ΔΗΛΑΔΗ...)ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΨΑΞΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΞΙΟΠΡΕΠΗ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΠΟΛΥ..........ΕΞΑΛΛΟΥ ΠΛΕΟΝ ΤΑ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΟΛΑ, ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗ ΠΕΝΤΗΚΟΣΤΗ ΞΕΡΩ ΓΩ ΦΟΡΑ ΓΙΑ CLUBBING Π.Χ. ΣΤΟ VENUE....ΨΑΧΝΩ ΑΛΛΕΣ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ!!!

ΑΝ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΣΑΣ ΚΑΤΙ.....PLEASE....LET ME KNOW!!!

ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΕΔΩ ΚΑΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΘΕΜΑ ΤΟΝ ΑΓΙΟ ΙΩΑΝΝΗ ΤΟΝ ΚΛΙΔΟΝΑ!
ΞΕΡΕΤΕ, ΠΑΛΙΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΤΗΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗΣ ΜΕΡΑΣ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΣΕ ΠΗΓΑΔΙΑ ΚΑΙ ΕΒΛΕΠΑΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΣΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΑΦΟΥ ΚΟΥΚΟΥΛΩΝΟΝΤΑΝ ΠΡΩΤΑ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΝΙ. ΕΠΡΕΠΕ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (ΝΟΜΙΖΩ 12). ΜΑΛΙΣΤΑ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ (ΔΡΑΚΟΝΑ ΚΙΣΣΑΜΟΥ, ΧΑΝΙΩΝ), ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ 2 ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ, ΠΟΥ ΟΙ ΙΔΙΕΣ ΒΙΩΣΑΝ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΕΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ. ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ ΚΑΙ ΑΠΟΡΟΥΣΑ ΓΙΑΤΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΕΣ ΚΥΡΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΛΕΓΑΝ ΑΡΛΟΥΜΠΕΣ. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΗΝΙΚΟ ΜΕ ΤΟ ΑΜΙΛΗΤΟ ΝΕΡΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΑΝΑΚΡΙΒΕΙΕΣ.....

ΛΟΙΠΟΝ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ!!!!!

***Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Duke Nukem
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2003, 20:08:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Duke Nukem  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Duke Nukem  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Duke Nukem  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ EVIL,

ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ POLTERGEIST (ΘΟΡΥΒΟΔΗΣ ΠΝΕΥΜΑ) ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΟΛΕΜΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ ΜΕ ΡΟΜΑΙΚΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑ!!!! ΠΟΛΥ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΑΝΘΡΟΠΩΣ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΠΙΕΣΗΣ, ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΕΡΦΟΡΤΩΣΗ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΤΟΥ ΜΕ ΕΝΕΡΓΕΙΑ, ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ!!!! ΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙ ΜΕΓΑΛΑ ΠΟΣΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΕΞΦΕΝΤΩΝΙΣΕΙΚΑΤΩ ΑΠΟ ΠΙΕΣΗ, ΑΝΕΞΕΛΕΓΚΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΡΦΗ ΤΗΛΕΚΙΝΗΣΗΣ!!... ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΑΝΕΞΗΓΗΤΟΥ, ΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΠΡΟΚΑΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ -ΑΚΑΚΟ- ΠΝΕΥΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΕΙΔΟΣ ΑΜΗΧΑΝΙΑΣ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ Η ΝΑ ΜΑΣ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ, ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΛΕΠΤΑ ΤΟ ΠΟΛΥ!!! ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΜΩΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟ POLTERGEIST ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΕΩΣ ΚΑΙ 6 ΩΡΕΣ!!!! ΤΟ ΣΗΜΑ ΚΑΤΑΤΕΘΕΝ ΕΙΝΑΙ: ΔΥΝΑΤΟΙ ΕΩΣ ΚΑΙ ΕΚΚΟΦΑΝΤΙΚΟΙ ΗΧΟΙ ΚΑΙ ΘΟΡΥΒΟΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΑΤΗ ΑΙΤΙΑ, ΠΟΡΤΕΣ ΠΟΥ ΧΤΥΠΟΥΝ, ΜΙΚΡΕΣ ΕΩΣ ΚΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΦΩΤΙΕΣ, ΑΝΕΞΗΓΗΤΟΣ ΠΑΡΑΞΕΝΟΣ ΦΩΤΗΣΜΟΣ ΠΟΥ ΣΥΝΟΔΕΥΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΠΝΕΥΜΑΤΩΝ, ΑΝΟΙΓΜΑ ΚΑΙ ΣΒΗΣΙΜΟ ΦΩΤΩΝ, ΕΝΤΟΝΕΣ ΜΥΡΟΔΙΕΣ, ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ ΕΠΙΠΛΩΝ, ΟΙΚΙΑΚΩΝ ΣΤΟΙΧΙΩΝ ΚΑΙ ΕΞΦΕΝΔΟΝΙΣΜΟΣ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΩΝ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΕΝΤΟΝΟΥΣ ΧΤΥΠΟΥΣ ΣΕ ΤΟΙΧΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!

ΓΙΑ ΠΕΡΕΤΑΙΡΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΟ LINK: http://homepages.pathfinder.gr/DUKEMNUKEMgr/PolterGeist.doc ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΤΑΙ ΕΝΑ DOC FILE ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΜΕ ΤΟ MS-WordPad

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΛΥΣΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2003, 20:58:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΜΕ ΣΟΛΩΜΟΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΜΑΓΕΙΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΑΣΧΟΛΙΟΜΟΥΝΑ ΠΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Ο ΕΞΩ ΑΠΟ ΔΩ, ΟΥΤΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΕΝΟΧΛΗΣΩ

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΥΤΗ Η ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ??? Όπως ελέχθη νωρίτερα, μ'ένα μαχαίρι μπορείς να κόψεις ψωμί αλλά και να δολοφονήσεις κάποιον! Δεν θα απαγορέψουμε τα μαχαίρια τώρα!

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2003, 02:28:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα φιλοι μου...

Πως ηταν η μερα σας σημερα?Εμενα οχι και τοσο καλη γιατι δεν περασα το proficiency..Δεν πειραζει ομως δεν πτοουμαστε...

Αγαπητη kitty δεν ειμαι eViL μην φοβασαι..

quote:
ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΑ ΚΑΚΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΑ ΕΝΟΧΛΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ "ΜΑΓΚΑΣ" ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΔΙΩΞΕΙΣ!

Μεγα λαθος...Οπως ειπαμε και στην αρχη...Δεν ειναι μαγκια η επικαλεση πνευματος...Μπορεις να το πεις περιεργια,μπορεις να το πεις διευρυνση του πνευματικου σου κοσμου,αναζητηση του χαμενου παρελθοντος,ομιλια με καποιο συγκεκριμενο πνευμα...η δεν ξερω και γω τι...Αλλα οχι μαγκια

Φιλε Duke_Nukem σε ευχαριστω για την αναπτυξη της ερωτησης μου..Καταλαβα πολλα πραγματα και με βοηθησαν να αλλαξω γνωμη για καποια αλλα...Thanx και παλι...

YHVH τι επαθες φιλε μου? Οπως βλεπεις η μις kitty ειναι νεο μελος...μην της φοναζεις...Τουλαχιστον δωσε να καταλαβει τι εννοεις με την απαντηση σου...

Καλη σας μερα..


Χαιρετω..eViL one


...The eyes are the only truth...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2003, 11:18:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τελος παντων εγω δεν το εχω κανει ουτε εχω την περιεργια να κανω κατι τετοιο.

"Η ΠΕΡΙΕΡΓΙΑ ΣΚΟΤΩΝΕΙ"



Τοτε σιγουρα δεν θα με βρει φυσικος θανατος...!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yngwie
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
194 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 04:47:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yngwie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς ήρθες και εσύ φίλη kitty στην παρέα μας. Θα προσπαθήσω να παραθέσω ταπεινά τη γνώμη μου σε κάποια θέματα που έθεσες καθότι νομίζω ότι υπάρχουν ορισμένα misconceptions που μαλλον έχεις ακουμπήσει μόνο τις παρυφές τους. Δεν γράφω με κριτική διάθεση απλά μέσω της εμπειρίας θέτω κάποιους συλλογισμούς.

quote:

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΕΡΕΥΝΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΩ, ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΑ ΧΩΡΑΦΙΑ, ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΟΥ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ UNEXPLAINED "ΦΟΒΙΣΤΙΚΑ" ΘΕΜΑΤΑ. ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΕΞΩΓΗΙΝΟΥΣ Κ.Τ.Λ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ, ΠΝΕΥΜΑΤΑ, ΞΩΤΙΚΑ, ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ....

Καταρχήν θα έπρεπε να διαλογιστείς βαθιά για ποιον λόγο θέλεις να συμμετάσχεις, εάν είναι η περιέργεια τότε πρέπει να το ξανασκεφτείς καθότι και εσύ θα τσαντιζόσουν εάν σου χτυπούσαν την πόρτα συνεχώς άγνωστοι. Ο αόρατος κόσμος έχει το δικό του σαβουάρ βίβρ που οφείλει να γνωρίζει άριστα ο κάθε σοβαρός αναζητητής ή εσωτεριστής ή παραψυχολόγος ή αποκρυφιστής ή μεταφυσιστής ή Μάγος με τη σωστή έννοια του όρου. Τα φαντάσματα, πνεύματα , οντότητες,ξωτικά , νεράιδες κτλ είναι απλά άλλα πλάσματα σε επίπεδα διαστάσεων παράλληλα με τα δικά μας αλλά συνήθως αόρατα για το μέσο καθημερινό άνθρωπο που δεν έχει αναπτύξει την διόραση του (clairvoyance). Τα χωράφια είναι τόσο επικίνδυνα όσο και η δουλειά του ηλεκτρολόγου εάν κάνει βλακεία και πιάσει ηλεκτροφόρο καλώδιο με γυμνά χέρια. Εάν τηρούνται οι προφυλάξεις και υπάρχει η σχετική γνώση τα πράγματα είναι αλλιώς

quote:

ΜΕ ΣΟΛΩΜΟΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΜΑΓΕΙΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΑΣΧΟΛΙΟΜΟΥΝΑ ΠΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Ο ΕΞΩ ΑΠΟ ΔΩ, ΟΥΤΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΕΝΟΧΛΗΣΩ...ΑΠΟΡΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΦΕ ΕΝΑΣ ΧΡΗΣΤΗΣ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΠΙΚΑΛΕΣΤΗΚΕ!

Αυτός ο χρήστης που αναφερεις συμπίπτει με τον γράφοντα αυτή τη στιγμή, ο οποίος δεν κάλεσε τον έξω απο δώ, καθότι ακόμα και ο έξω απο δώ και η ιεραχία απο κάτω μπορεί να χρησιμοποιηθεί για καλές πράξεις εάν ο "μάγος" έχει την απαραίτητη εκπαίδευση να τιθασεύσει τα πλάσματα αυτα που ανήκουν έτσι και αλλιώς στη θεική δημιουργία. Μαγεία άλλωστε κάνεις καθημερινά στη ζωή σου, όλοι κάνουμε καθώς η Μαγεία είναι η τέχνη του τροποποιείς διάφορες καταστάσεις γύρω σου με τη δύναμη της θέλησης. Μαγεία λοιπόν εξασκεί ο καθηγητής σου όταν σου πετάει να κάνεις μια πτυχιακή 500 σελιδες π.χ και μαγεία θα εξασκήσεις και εσύ όταν θα πιάσεις την φίλη φοιτήτρια που την κάλυψες π.χ απο τους γονείς της για να πάει εκδρομή με το αμόρε της , να σου γράψει 300 απο αυτές τις 500 σελίδες. Οταν επικαλείσαι μία οντότητα είτε αυτή είναι αγγελική, είτε αυτή είναι δαιμονική, είτε απενσαρκωμένη ψυχή πρέπει να τηρείς κάποιες προδιαγραφές όπως αγνότητα ψυχής και πνεύματος, ταλέντο,μεγάλη μόρφωση σφαιρική αλλά και ειδική γύρω απο το θέμα, ακριβεια και πειθαρχία στην εκτέλεση ασκήσεων του νού,του σώματος και της ψυχής,υπομονή και μακαριότητα,γνώση των κοσμικών νόμων και άλλα πολλά. Δεν υπάρχει το βιβλίο του στύλ "Γίνε χάρυ Πότερ σε ένα Σαββατοκύριακο" και όλα τέλειωσαν. Ακόμα και αγγελικές δυνάμεις να επικαλεστεί κανείς σε κάποιες περιπτώσεις θα πάθει σόκ καθώς οι ενέργειες αυτές είναι πολύ υψηλές για τον ανεκπαίδευτο άνθρωπο. Οπως έλεγε χαρακτηριστικά ο Ιησούς το καινούργι κρασί θα σχίσει τα παλιά ασκιά. Αν δεν αντέχει το σασί του αυτοκινήτου σας είναι ηλίθιο να βάλεις στο χιλιαράκι 3000 κυβικά μηχανή με τριψήφια άλογα. Θα σχιστεί στα δύο. Για αυτό τρελάθηκαν πολλοί και ασχολούνται σοβαρά πολύ λίγοι που είχαν το κουράγιο να ασκούνται καθημερινά και να μην πηγαίνουν στο venue και το έκαναν φιλοσοφία ζωής ασχολούμενοι με την υψηλή μαγεία της Θεουργίας σε επίπεδο αντίστοιχο με αυτο του παπά που αγιάζει το νερό και ακόμα παραπάνω πάντα με λατρεία στην αναζήτηση του Θείου. Εάν κοιτάξεις αναλυτικότερα το post που έγραψα για την ηλιθιότητα του να επικαλεστώ πρίν 15 χρόνια κάτι που δεν άντεχα, θα καταλάβεις απο τα συμφραζόμενα ότι είχα περίπου την ίδια άγνοια για τα εσωτερικά και αποκρυφιστικά θέματα όπως εσύ και πολύς άλλος κόσμος που δεν έψαξε το θέμα σε βάθος και δεν αφιέρωθηκε σε αυτό.

quote:

ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΑ ΚΑΚΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΑ ΕΝΟΧΛΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ "ΜΑΓΚΑΣ" ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΔΙΩΞΕΙΣ!
ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΜΑΣ ΒΓΟΥΝ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ ,ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΑΒΑΛΕ ΜΑΣ!!!!

Εδώ είπες σοφή κουβέντα. Η μαθαίνουμε να τρώμε το πορτοκάλι με μαχαίρι και πιρούνι και γινόμαστε "μάγκες" (εννοώ την σκληρή εκπαίδευση για να διεισδυσει κάποιος στις περιοχές του αόρατου) ή χτυπάμε την πόρτα του πλέον κυριλέ εστιατορίου ρακένδυτοι,αξύριστοι και άπλυτοι και μας την κλείνουν στην μαπα (καταλήγουμε στο φρενοκομείο τρελοί και λαλημένοι απο την βίαια απώθηση αλλοκοσμικών όντων που δεν γουστάρουν λάγνους,περίεργους εγωιστές, βιτσιόζους και ανεκπαίδευτους ανθρώπους να παραβιάζουν τα όρια των περιοχών τους.

quote:

ΑΛΛΑ ΤΟ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΣΤΟ ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΟ ΤΟΥ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΔΩ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ, Ή ΣΕ ΕΝΑ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΟ ΣΠΙΤΙ, ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΠΑΡΕΑ ΑΝΩ ΤΩΝ 3 ΑΤΟΜΩΝ(!!!!!!!!!) ΚΑΙ ΝΑ ΝΙΩΣΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΙΩΘΩ ΜΕ ΤΑ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΘΡΙΛΕΡ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ...ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ.

Νομίζεις φίλη μου καλή, ότι αυτές οι οντότητες είναι ηλίθιες? Ποιος σε βεβαιώνει εσένα ότι αυτή η μορφή του κοριτσιού είναι όντως η ψυχή του κοριτσιου. Ενας έμπειρος εσωτεριστής θα έβρισκε πολλές πιθανές εξηγήσεις στο παραπάνω και θα ακολουθούσε έναν ερευνητικό δρόμο με επιστημονικό τρόπο. Θα έλεγε πρώτα απο όλα "Είναι αυτή ή δεν είναι αυτή?" Το κοριτσάκι θα μπορούσε να είναι οτιδήποτε, αστρικό υπόλλειμα της μορφής της, απενσαρκωμένη οντότητα με τη μορφή της, μια βαμπιρική ή δαιμονική οντότητα με τη μορφή της κτλ και αναλόγως θα έπραττε αφού συνυπολόγιε όλους τους παράγοντες και πώς θα προφυλαχθεί. Αντιθέτως οι τρείς που θα ήθελες μαζί σου εάν δεν έχουν καμιά πείρα και δεν ξέρουν θα σου ήταν άχρηστοι εάν γινόταν στραβή γιατί δεν θα ήξεραν πως να αντιδράσουν και θα τρέχανε πανικόβλητοι και εκεί θα ήταν ακόμα χειρότερα τα πράγματα.

quote:

ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΤΣΕΙ ΣΚΗΝΙΚΟ ΜΕ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ (ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ) ΟΠΩΣ ΕΓΩ....ΑΛΛΑ ΤΟ ΨΑΧΝΩ.......

Εάν το θέλεις πολύ θα σου κάτσουν αλλά σοβαρά άτομα αποκλείεται να σου κάτσουν τουλάχιστον τώρα εάν δεν έχεις περάσει μια μακρά περίοδο μαθητείας στον εσωτερισμό η οποία είναι απαραίτητη αλλιώς δεν θα καταλαβαίνεις γρί και απο ότι λένε και απο ότι κάνουν

quote:
.
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΠΟΛΥ..........ΕΞΑΛΛΟΥ ΠΛΕΟΝ ΤΑ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΟΛΑ, ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗ ΠΕΝΤΗΚΟΣΤΗ ΞΕΡΩ ΓΩ ΦΟΡΑ ΓΙΑ CLUBBING Π.Χ. ΣΤΟ VENUE....ΨΑΧΝΩ ΑΛΛΕΣ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ!!!

Καλή η ενασχόληση με το μεταφυσικό αλλά σε υγιείς βάσεις και με σκοπό την καλυτέρευση της ανθρώπινης ψυχής και όχι επίτευξης υλικών στόχων,αγαθών, επιδειξιομανίας κτλ
Ενα βιβλίο που πραγματεύεται άριστα το θέμα είναι Ο Υγιής Αποκρυφισμός της αείμνηστης DION FORTUNE.
Ο εσωτεριστής ασχολείται καθημερινά και έχει ξεχάσει το clubbing καθως ευρισκόμενος εκεί μέσα θα μολύνει τις ενέργειες του με αυτές εκατοντάδων άλλων ανθρώπων που θα σκέφτονται μόνο τα ξύδια,τα ξώπλατα και ξώμπουτα,το πώς θα γνωρίσουν την Πόρτα για να μπαίνουν άνετα, το μπουκαλάκι και τα κλειδιά της mercedes στον παρκαδόρο.
Είναι δύσκολο να γυρίσεις απο τέτοιo χώρο και να τελετουργήσεις π.χ μετά προσπαθώντας π.χ να συνομιλήσεις αστρικά με τον Αρχάγγελο Ραφαήλ.
Ανθρωποι που κινουνται καθημερινά με υλικές επιδιώξεις πέρα απο αυτές της αξιοπρεπούς διαβίωσης δεν θα ανέβουν ποτέ στο Πνευματικό μονοπάτι ούτε θα αντικρίσουν το Θείο και τα αόρατα πλάσματα του. Θέλει αφιέρωση για να αποδώσει καρπούς, όχι ενασχόληση λόγω βαρεμάρας επειδή τα άλλα μας φαίνονται ανούσια.
Ο άνθρωπος εξελλίσεται μέσα απο ένα σπειροειδές μονοπάτι για εκατομμύρια ζωές έως ότου φτάσει το Θείο. Ενδιάμεσα όμως γεννιέται,πονάει,πεθαίνει,κλαίει,κρυώνει,πεινάει,προδίδεται και γυρνάει μέσα στη δυστυχία στον τροχό της ζωής, τον τροχό της Σαμσάρα που λένε και οι Ινδουιστές. Αυτή είναι η μοίρα των πολλών.
Υπάρχει και μία μοίρα λίγων οι οποίοι αποφασίζουν να ξεπληρώσουν μαζεμένα όλο το κάρμα τους μέσα απο τρομερές δυσκολίες και να αναπτυχθούν πνευματικά μέσω γιόγκα,τελετουργίας,αστρικής προβολής έως τα επίπεδα της φώτισης και της ένωσης με το Θείο. Αυτοί αφιερώνονται έτσι ώστε την στιγμή του θανάτου τους (που συνήθως είναι εθελούσιος όπως στου Αγιους Ινδούς Γιόγκι) να εγκαταλείψουν το σώμα περπατώντας σε γνώριμα πιά για αυτούς πεδία και να παραμείνουν εκεί μέσα στην γαλήνη και την ευτυχία χωρίς πείνα,πόνο,κρύο,κλάμα κτλ και χωρίς να επαναενσαρκωθούν στον κόσμο της Υλης. Αυτοί θα μείνουν πάνω και αναλαμβάνουν και το βαρύ φορτίο της καλυτέρευσης του Υλικού κόσμου.


quote:

ΑΝ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΣΑΣ ΚΑΤΙ.....PLEASE....LET ME KNOW!!!

Χωρίς σχόλια για το παραπάνω


may the light glows on your path

Edited by - Yngwie on 11/12/2003 04:48:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kitty
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 15:18:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kitty  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Yngwie,

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΕΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΗ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΩ ΣΤΟ SITE ΑΥΤΟ....ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΟΥΤΕ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ, ΟΥΤΕ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ...ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ, ΑΣΧΕΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΩ ΓΙΑ ΑΥΤΑ, ΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ..ΑΝ Π.Χ. ΑΝΟΙΞΩ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΓΕΛΑΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ, ΜΕ ΤΡΟΜΑΖΟΥΝ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΣΕ ΣΚΟΤΕΙΝΑ ΜΕΡΗ......

ANYWAY...ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ.........

ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΠΕΡΙ ΜΑΓΕΙΑΣ ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΜΑΣ ΖΩΗ ΔΕΝ ΤΟ ΑΣΠΑΖΟΜΑΙ....ΟΥΤΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΚΑΚΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΑΙΜΟΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΛΟ....ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!! ΠΛΑΝΑΤΑΙ ΟΙΚΤΡΑ ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΝΟΜΙΖΕΙ ΑΥΤΟ....ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΣ.
Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜAI ΜΕ ΣΑΤΑΝΑΔΕΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ.

ΙΣΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΝΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΒΛΕΠΑ ΕΝΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑ Ή ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ....ΤΟΟ GOOD TO BE TRUE!

ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ.....

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ.......

SWEET KISSES, KITTY

***

Edited by - kitty on 11/12/2003 15:20:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 16:28:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρώτα απ'όλα το καλωσόρισμα που δε σου έδωσα πριν... Ε, λοιπόν, καλωσόρισες!

quote:
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!! ΠΛΑΝΑΤΑΙ ΟΙΚΤΡΑ ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΝΟΜΙΖΕΙ ΑΥΤΟ....

Ας μη βιαζόμαστε να κρίνουμε κάποιον ή κάτι χωρίς να το έχουμε ψάξει...

Θα πω μια σχετική/άσχετη ανάμνησή μου όσων αφορά την κριτική βουτηγμένος στην αμάθεια...
Πριν από κάποια χρόνια :"Ακούς εκεί ο άνθρωπος κατ'εικόνα και καθ'ομοίωσιν του Θεού ο άνθρωπος! Είναι το πιο εγωιστικό πράγμα που έχω ακούσει ποτέ! Μα είναι δυνατόν, από όλο το σύμπαν και τις τόσες άλλες μορφές ζωής ,νοήμονες και μη, που μπορεί να υπάρχουν σε άλλους πλανήτες να είμαστε μόνο εμείς κατ'εικόνα κλπ.? Χαζό, εντελώς χαζό!"
-----Ε, τόσα ήξερα τόσα έλεγα! Είναι δύσκολο να μάθει κάποιος να μην επικεντρώνεται στο φαίνεσθαι αλλά στην ουσία....
Αυτάαα και από 'μένα!
Καλησπέρα σας !

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 02:00:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλοι καλησπερα σας...

Φιλε Yngwie καλησπερα σου...Πολυ ωραια τα οσα λες...Αν και εχω μια απορια...Ειχες καιρο να μπεις στο forum η κανω λαθος?

Φιλη kitty

quote:
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΕΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΗ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΩ ΣΤΟ SITE ΑΥΤΟ

Ποτε μην λες οτι εισαι ασχετη...Ουτως η αλλως ο σκοπος αυτου του site ειναι να συζηταμε και να μαθαινουμε πραγματα οσων αφορα τον εσωτερισμο...Στο site δεν αναφερετε πουθενα οτι πρεπει να εισαι ειτε παντογνωστης ειτε να προσφερεις κατι...Ολοι ειναι ευπροσδεκτοι...Δεν μπορω να καταλαβω ακριβως τι σημαινει για σενα η εννοια προσφορα μεσα στο site...Για μενα παντως(και για τους περισσοτερους πιστευω)
το οτι ο αλλος αναφερει τον φοβο του,την ανησυχια του,τα πιστευω του πανω σε θεματα,τα ακουσματα του κτλ ανοιγοντας ενα θεμα ή απαντωντας σε ενα υπαρχον θεμα ειναι μια πολυ σημαντικη προσφορα...

Χρονια σου πολλα και σενα αγαπητη kitty..

Κανεις δεν γεννηθηκε Εσωτεριστης...

Χαιρετω..eViL one


...The eyes are the only truth...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
coperrolo
Μέλος 2ης Βαθμίδας


191 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 02:24:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους coperrolo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας,
συνεχίζοντας να διαβάζω με αμείωτο ενδιαφέρον, μου δημιουργήθηκε η εξής απορία. Αποδεχόμενος το γεγονός ότι με ένα ποτήρι ή βιβλίο ή χίλια δυό άλλα μπορεί κάποιος να καλέσει πνεύματα, είναι δυνατόν να κληθή να δώσει παρουσία κάποιο πνεύμα καλεσμένο όμως από ηχογράφηση ή βιντεοσκόπηση; Εννοώ ότι στην ηχογράφηση ενδεχομένως θα ακούγονται τα κατάλληλα λόγια (σολομωνική κλπ?). Δηλ είναι αυτά καθεαυτά τα λόγια που πρέπει να ειπωθούν άσχετα αν προέρχονται από μεγάφωνο ή προϋποθέτει νοητικές και ψυχικές διεργασίες ενός ζωντανού ανθρώπου. Δηλαδή κατά πόσο θα μπορούσε να κληθεί ένα πνεύμα 'εκούσια', κατά λάθος ή ακόμα και για 'φάρσα΄ στέλνοντας mp3 πχ. ως πνευματο-virus. Αφελέστατο, καταλαβαίνω αλλά παρακαλώ να μου το ξεκαθαρίσετε.
Το σκεπτικό μου είναι το ότι αναφέρθηκε στο forum νωρίτερα ότι τα πνεύματα σε ορισμένες περιπτ'ωσεις "τρέφονται" με τον φόβο αυτού που καλεί, οπότε εγώ που θα έχω λάβει το mail που θα λέει "παίξε το mp3 attatchment και κάνε παρέα με το βασιλιά του σκότους που κάλεσες", θα τα έχω κλάσει απεριόριστα, και με το που θα πατήσω play θα υπάρχει άφθονος φόβος στο menu.
Aπορρίψτε το συλλογισμό μου, κάποιος


My Karma ran over your Dogma
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 03:00:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα φιλε coperrolo..

Καταρχην να σε ευχαριστησω για τα καλα σου λογια

quote:
συνεχίζοντας να διαβάζω με αμείωτο ενδιαφέρον

Χμμμ αυτο που λες δεν γινεται...Ο συλλογισμος σου ειναι λανθασμενος...γιατι απαραιτητη προυποθεση στο ποτηρακι για παραδειγμα ειναι η συγκεντρωση 4 και ανω ατομων...Αλλη μεθοδος...για να διαβαστουν απο αρχειο mp3 καποια συγκεκριμενα λογια για επικαλεση πνευματος ειναι ευκολο..αλλα δυσκολο να σου ρθει πνευμα...Καπου ειχα διαβασει κατι πανω σε αυτο το θεμα οτι και καλα δεν αναγνωριζονται απο πνευματα κατι τετοια και οτι ποτε δεν ερχονται...Ουτος η αλλως αν γινοταν αυτο ξερεις ποσα πνευματα θα ερχοντουσαν με το ακουσμα καποιων τραγουδιων του τυπου "heavy metal" η "gothic" ?

Ελπιζω να ησυχασες τωρα ...Καλη σου συνεχεια...

Χαιρετω..eViL one


...The eyes are the only truth...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Yngwie
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
194 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 04:05:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yngwie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητέ Yngwie,

ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΠΕΡΙ ΜΑΓΕΙΑΣ ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΜΑΣ ΖΩΗ ΔΕΝ ΤΟ ΑΣΠΑΖΟΜΑΙ....ΟΥΤΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΚΑΚΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΑΙΜΟΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΛΟ....ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!! ΠΛΑΝΑΤΑΙ ΟΙΚΤΡΑ ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΝΟΜΙΖΕΙ ΑΥΤΟ....ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΣ.
Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜAI ΜΕ ΣΑΤΑΝΑΔΕΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ.


Φίλη μου καλή δυστυχώς ή ευτυχώς αυτός είναι ο ορισμός της μαγείας για όλους τους εσωτεριστές ανεξάρτητα το σύστημα που χρησιμοποιούν ή την κάστα στην οποία ανήκουν.
Ο άνθρωπος που ανήκει στην κατηγορία του Θεουργού, του Λευκού Μάγου εάν θέλεις, είναι υποχρεωμένος να επαναφέρει τα δαιμονικά πνεύματα στην τάξη και να τα εξαγνίσει στη σφαίρα τους προτείνοντας τους το χέρι με αμέριστη αγάπη.
Ο Λευκός μάγος όταν καταφέρει να ρουφήξει κακές ενέργειες π.χ και να τις μετατρέψει σε ύψιστη συμπαντική αγάπη παίρνει ως δώρο μία τονωτική ένεση τέτοιας ευδαιμονίας που δεν συγκρίνεται με ένα εκατομμύριο οργασμούς μαζεμένους συμβάλλοντας στην εξέλιξη του.
Τα αόρατα πλάσματα είναι στη φύση του θεού, θυμήσου την προσευχή: Πιστεύω εις ένα Θεό, πατέρα Παντοκράτορα, ποιητή ουρανού και Γής και ορατών τε πάντων και ΑΟΡΑΤΩΝ.
Ο απόστολος Παύλος έλεγε ότι ο Θεός γίνεται αντιληπτός και νοείται μέσω των ορατών αλλά και των αοράτων δημιουργημάτων του. Οπως το Ως εν ουρανώ και επι τη Γής ή όπως πάνω έτσι και κάτω.
Και εκεί πάνω υπάρχουν ιεραρχίες και καλά όντα αλλά και κακά όντα. Εάν δεν υπήρχε το σκότος πώς θα φαινόταν το φώς. Τα πάντα εν σοφία εποίησεν.
Και όμως ο άνθρωπος μπορεί να γινει θεός, η Αγία μας γραφή λέει καθ' εικόνα και καθ ομοίωσιν όπως είπε και ο φίλος ΥΗVH , επίσης ο Ιησούς είπε ότι θα μπορούμε να κάνουμε και μεγαλύτερα θαύματα απο αυτόν εάν το θελήσουμε.
Ο μάγος (και μιλώ πάντα για τον σοφό άνθρωπο που αποφάσισε να δεί τα όρια της θείας δημιουργίας και όχι τον ορισμό που δίνει ο κάθε δημοσιογραφίσκος για να κάνει θέμα) εχει μάθει να κινείται έξω απο το σώμα του με το αστρικό του σώμα , την ψυχή και να βγαίνει την Ονειροχώρα συνειδητά και πιό ρεαλιστικά και απο το φυσικό επίπεδο.

Εκεί ψάχνει και βρίσκει πολλά,βλέπει θεία και μη όντα και μπορεί να συνομιλήσει μαζί τους, νιώθω δυστυχής που το κατάφερα λίγες φορές αλλά αυτο με έχει ατσαλώσει να συνεχίσω ακάθεκτος.
Με σκέψεις αγάπης και αγνή ψυχή άγγελοι ανοίγουν τις πύλες γονατιστοί μπρός στον άνθρωπο που με αγνή ψυχή ψάχνει εκεί πάνω να βρεί τη Θεία σοφία στο μεγαλείο της, έχει κάνει την κατάλληλη εκπαίδευση και ξέρει τα συνθηματικά. Το ίδιο και κατώτερα πλάσματα απο τον κόσμο της Φύσης, των Ξωτικών,νεράιδων κτλ λατρεύουν τον πραγματικό και αγνό Μάγο και είναι έτοιμα να δώσουν και την ζωή τους για αυτόν προσπαθώντας να μάθουν και να εξελιχτούν απο αυτόν.

Για τον εγωιστή και φιλήδονο που πάει να διεισδύσει στον κόσμο τους μιασμένος μπορούν να γίνουν εξαιρετικά σκληρά καθώς ξέρουν και διαβάζουν την ψυχή μας με την άνεση που διαβάζει κάποιος αθλητική εφημερίδα, δεν μπορείς να κρυφτείς με ένα πλαστο χαμόγελο όπως στους ανθρώπους. Για αυτά τα πλάσματα ο αγνός καλόβουλος Λευκός Μάγος είναι Θεός ενώ ο Μαύρος αντιπαθητικός και βδελυρός μιαστής
.
Αντιθέτως άνθρωποι με πάθη και υλικές επιδιώξεις βγαίνουν σε ένα συγκεχυμένο περιβάλλον στο Αστρικό Πεδίο που αποτελείται απο τις ίδιες τους τις σκέψεις υλοποιημένες σε μορφή (*σκεπτομορφές) που μπορεί να είναι απο την πάστα που λιμπίστηκαν στο ζαχαροπλαστείο έως τους πιό τρελούς φόβους τους και πάθη τους και εκεί είναι και το μυστικό των εφιαλτών καθώς οι περισσότεροι καταδύονται στην δική τους κόλαση του υποσυνείδητου.
Ειδικά τα τελευταία (φοβίες,αδυναμίες,πάθη,ανεξέλεγκτα συναισθήματα κτλ) είναι οι "δαίμονες" , τα ανθρώπινα egos που μας ταλανίζουν. Οι εσωτεριστές κάνουν σκληρές προσπάθειες για να ελέγξουν τον νού τους και τις περαστικές σκέψεις καθώς και τις επιθυμίες τους για να κινηθούν καθαρά εκεί πάνω.
Για του λόγου το αληθές κάθισε και χαλάρωσε προσπαθώντας να μην σκέφτεσαι τίποτα για 5 λεπτά. Θα δείς ότι το μυαλό σου θα αγανακτήσει και δεν θα σε αφήσει να πάρεις τον έλεγχο. Δεν είναι εύκολο.

quote:

ΙΣΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΝΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΒΛΕΠΑ ΕΝΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑ Ή ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ....ΤΟΟ GOOD TO BE TRUE!

Too bad to see it for a lie θα έλεγα. Ολοι οι άνθρωποι (μιλάμε για τον μεσο καθημερινό) τουλάχιστον δύο τρείς φορές στη ζωή μας έρχόμαστε σε επαφή με το αόρατο. Οι πρακτικοί εσωτεριστές συνεχως καθώς και οι φίλοι τους. Οι υπόλοιποι αγρον ηγόραζαν στα χωράφια της αγνοίας. Κάτι που δεν ξέρουν ακόμα οι δύσπιστοι είναι ότι απαγορεύεται να καλούμε αγγελικά ή δαιμονικά πνεύματα ή πεθαμένες ψυχές για καπρίτσιο καθότι παραβιάζουμε την συμπαντική βούληση. Πρέπει να πάρει κανείς συγκεκριμένη άδεια απο πάνω με κατάλληλη διαδικασία αλλιώς φορτώνεται με κάρμα και όταν θα καλούνε κάποιοι την ψυχή του ηλίθιου που κατεβαζει ψυχές χάρη γούστου ή τις ενοχλεί, και θα την κατεβάζουν κάτω,και θα την ρωτάνε ένα σωρό μαλ...ες τότε θα το καταλάβουν τι είχαν κάνει αλλά θα το πληρώνουν πολλαπλα.

ΦΙΛΕ COPPEROLO

ναι η αιθερική ουσία ενός πνεύματος είναι δυνατόν να φωτογραφηθεί μερικές φορές και επίσης δεν γίνεται όπως έγραψε και ο evil να το επικαλεστείς με ηχητικό ηχογραφημένο mp3. Δεν μετράνε τα μαγικά λογια είπαμε. Οι περισσότεροι παίρνουν ένα βιβλίο και δεν έχουν αποτελέσματα απλούστατα γιατί δεν υπάρχουν "μαγικές" δυνάμεις οι οποίες αναπτύσσονται με την σκληρή εκπαίδευση που κάνει και ένας αθλητής για να συμμετάσχει σε σοβαρούς αγώνες. Η απλή προφορά ξορκιών και τύπων δεν ειναι τίποτα άλλο απο την διαδικασία του να αφαιρεθεί ο νούς του μάγου και να ξεπηδήσει η δύναμη του υποσυνείδητου.
Χρειάζεται όπως είπες και ανθρώπινη παρουσία αλλά και νοητική διεργασία με κάποιους οραματισμούς που δεν θα θελα να αναφέρω λεπτομερώς εδώ. Η παρουσία ενός πνεύματος δεν είναι πάντοτε ορατή αλλά ποικίλλει απο ανατριχίλα στην πλάτη, εσωτερική φωνή σαν ψίθυρος, αχνή ομίχλη εντός ενός θυμιάματος και αρκετές άλλες. ελπίζω να λύθηκε η απορία σου.

May the light be your splendour

Edited by - Yngwie on 12/12/2003 04:16:36

Edited by - Yngwie on 12/12/2003 04:19:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kitty
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 13:03:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kitty  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟ....

ΙΣΩΣ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ SITE, ΠΡΙΝ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΗΛΑΔΗ, ΕΚΔΗΛΩΣΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΝΑ ΠΑΡΑΣΤΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΜΕ ΘΕΜΑ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΟ.
ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΕΝΑ MAIL ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ ΕΡΕΥΝΩΝ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ Proteus ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΑΡΑΣΤΩ ΣΕ ΕΡΕΥΝΑ ΕΝΤΟΣ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ(ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ) ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΑΙ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ.

ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ?????

ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΤΑΛΕΙ ΠΟΛΛΑ MAILS ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΟΣΑ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΠΑΡΑΣΥΡΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΔΡΟΜΟΣ ΧΩΡΙΣ ΓΥΡΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ....

ΓΙΑΤΙ?????????????????????????????????????
ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΦΟΒΑΜΑΙ??????????????????

ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΙΤΤΥ

***Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 14:24:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ολοι ξερετε πιστευω..μερικοι απο σας εχουν παικει κιολας το Ποτηρακι(η ονομασια ειναι αλλιως γνωστη σε αλλα μερη).Οσοι δεν ξερετε θα σας πω λιγα λογια...Μαζευεστε νυχτα μια παρεα πανω απο 3-4 ατομα...Βαζετε στο τραπεζι γραμματα και αριθμους και σχηματιζετε ενα κυκλο.Στην μεση τοποθετειτε ενα ποτηρι γυρισμενο αναποδα.Λοιπον μεσω αυτου του παιχνιδιου καλεις πνευματα.Οποιο ειναι πιο κοντα εκεινη την στιγμη(Παντου γυρο μας υπαρχουν).Αυτο το παιχνιδι να προειδοποιησω οτι ειναι αφανταστα επικινδυνο μεχρι και θανατικο.
Κανοντας μια λαθος ερωτηση στο πνευμα ισως καταστρεψεις την ιδια σου την ζωη.Τωρα θα σας πω μια αληθινη προσωπικη εμπειρια...Ενας φιλος μου,σπουδαζει 1 χρονο στην Αγγλια..Στα πανεπιστημια αυτης της χωρας γινονται παρα πολλα, και υπαρχουν πολλοι μυθοι.Εκει εμαθε και αυτος αυτο το "παιχνιδι" και μας το εμαθε μολις ηρθε..
Ηταν 1 η ωρα το βραδι..Ειχαμε μολις γυρισει σπιτι ενος φιλου..6 ατομα και σκεφτηκαμε να παιξουμε το "Ποτηρακι" να δουμε πως ειναι..Ο φιλος μας,μας ειχε προειδοποιησει να μην το κανουμε ποσες φορες.Η περιεργια ομως μας εφαγε.Ειχαμε βαλει και βιντεοκαμερα με ειδικο φιλτρο να κοιταει στο τραπεζι για να αποδειξουμε οτι εινα αληθεια.Υπηρχε και ο σκυλος του παιδιου μεσα στο σπιτι(κοιμοταν σε μια γωνια).Αφου τα στισαμε ολα κανει ο φιλος μας την πρωτη ερωτηση.."Εισαι εδω πνευμα?"..Μετα απο 6 δευτερα το ποτηρακι με καποιες κινησεις πηγε στα γραμματα και σχηματισε την λεξη ναι.Εγω χεστηκα πανω μου(συγγνωμη για την εκφραση).Ολοι τρομαξαμε...Το παιχνιδι ειχε παρει σοβαρη μορφη...Αρχισαμε ενας ενας να του κανουμε ερωτησεις με την προυποθεση οτι δεν θα ρωτησουμε κατι επικινδυνα και ειδικα κατι που να αφορα το ΜΕΛΛΟΝ..Το ρωτησαμε απο που ηταν και μας ειπε απο Καστορια νομιζω.Ρωτησαμε πως πεθανε και μας ειπε πως κρεμαστηκε το 1876..Γενικα ανοιξαμε μια συζητηση..Εντομεταξυ ο σκυλος πηγαινε πανω κατω..(Εχω ακουσει οτι τα σκυλια και γενικοτερα τα ζωα μπορουν και βλεπουν τα πνευματα...δεν μπορω να αποδειξω οτι αληθευει).Η κασσετα ακομη βιντεοσκοπουσε..Σε καποια φαση εκανα την ερωτηση.."Τι πνευμα εισαι καλο η κακο?" και μας ειπε......."Κακο"...Σταματησαμε για λιγο...μεχρι που ακουστηκε η χειροτερη ερωτηση που θα μπορουσε να γινει..."Δειξε μας την δυναμη σου"...Περασαν 3 δευτερα και εσπασαν τα τζαμια απο ολο το σπιτι...τα παραθηρα και οι πορτες ανοιγοκλειναν...ολα τα γραμματα και οι αριθμοι ειχαν εξαφανιστει...περασαν 5 λεπτα οπου τα ειχαμε δει ολα μεχρι που ειδαμε το ποτηρι να σηκωνεται σε ενα υψος μισο μετρο κατω απο την λαμπα του σαλονιου και να εκτινασεται στον τοιχο οπου και εσπασε...

Παιδια..μονο που λεω την ιστορια μου σικωνεται η τριχα...Δεν πιστεψαν πολλα ατομα την ιστορια μας..Παρα μονο οσοι ηξεραν περι τινος προκειται το παιχνιδι αυτο..
Ξεχασα να σας πω οτι η κασετα ειχε λιωσει μεσα στην καμερα..Αυτος που τα ειδε ολα ηταν ενας αλλος φιλος που καθως γινοταν ο πανικος ειδε πισω απο την καμερα...Ειδε την οψη του πνευματος..Ηταν οπως το περιεγραψε μετα απο 3 βδομαδες που ηταν και ειμασταν παλι καλα,ενα πραγμα σαν σωμα που αιορουταν στον αερα με ανοιχτα τα χερια και τα ποδια και το ολο αυτο που φορουσε χανοντουσαν προς τα πισω..σαν να το τραβουσε κατι...


Καθε βραδι μετα το περιστατικο..ολοι ειχαμε τον ιδιο εφιαλτη για 2 βδομαδες...ερχοταν μια μορφη οπως αυτο που μας ειχε περιγραψει το παιδι που το ειδε και μας ελεγε..."Θα σας περιμενω.."...

Αυτη τη στιγμη λιγοι απο εσας θα πιστεψουν την ιστορια μου..αλλα αυτοι που θα την πιστεψουν θα ναι τυχεροι..

Απ'αυτο παιχνιδι εχουν πεθανει ολοκληρες παρεες ατομων..Αλλοι αυτοκτονησαν γιατι ερχοταν το πνευμα συνεχως στον υπνο τους..Αλλοι ρωτησαν για πραγματα που αφορουν το μελλον και εμειναν σε κομα...

Γενικα ειναι κατι το πολυ επικυνδινο και οσοι το δοκιμασετε προσεχετε τι ρωτατε..Για το καλο σας...Δεν παιζουν με αυτα τα πραγματα..Και μεις που το καναμε ευχαριστουμε τον Θεο που ειμαστε ακομα ζωντανοι..


Οσοι εχετε εμπειρια,οσοι εχετε δοκιμασει το "Ποτηρακι",η οσοι εχετε αποριες παρακαλω πειτε τις.Θελω να μαθω και αλλα πραγματα...

Χαιρετω..eViL one...

...Don't even thing of it...

Edited by - eViL on 09/11/2003 00:56:40


ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ. ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ. Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ [ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ 97 ΕΤΩΝ] ΕΙΝΑΙ ΙΡΛΑΝΔΗ, ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΗ ΜΑΓΕΙΑ ΑΠΕΙΡΑ ΧΡΟΝΙΑ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ. ΚΟΝΤΑ ΤΗΣ ΕΜΑΘΑ ΤΟΣΑ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΟΓΕΙΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΓΩΝΟΥΝ. ΚΙ ΑΚΟΜΑ ΜΑΘΑΙΝΩ.
ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΕΝΕΡΓΑ ΜΕ ΤΑ [ΤΗΣ ΜΑΓΕΙΑΣ]. Η ΤΕΛΕΥΤΑΙ ΜΟΥ ΓΙΟΡΤΙΝΗ ΤΕΛΕΤΟΥΡΓΙΑ ΕΓΙΝΕ 21 ΙΟΥΝΗ, ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΜΕ ΤΟ ΛΑΜΠΕΡΟΤΕΡΟ ΦΩΣ, ΔΕΝ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΠΟΤΕ ΤΗ ΜΟΧΘΗΡΗ ΠΛΕΥΡΑ. Η ΓΙΑΓΙΑ ΛΕΕΙ ΣΥΧΝΑ ΠΩΣ ΕΠΙΛΕΓΕΙ ΑΓΑΘΟΕΡΓΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΣΥΜΒΟΛΑ ΜΑΓΕΙΑΣ, ΚΙ ΟΧΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ ΣΗΜΑΔΑΚΙΑ ΔΙΧΗΛΗΣ ΟΠΛΗΣ.
ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ.
ΕΧΩ ΤΙΣ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΝΑ ΠΕΡΝΩ ΤΙΣ ΣΚΟΤΕΙΝΕΣ ΠΛΕΥΡΕΣ ΕΥΚΟΛΑ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ.
ΠΡΟΤΙΜΩ ΤΙΣ ΕΠΙΚΛΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΦΕΡΝΟΥΝ ΕΥΝΟΙΑ ΚΑΙ ΤΥΧΗ.
ΑΛΛΩΣΤΕ Η ΓΙΑΓΙΑ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΣ ΚΑΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ, ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΟΙΜΙΣΕΙ ΤΟΝ ΔΑΙΜΟΝΑ ΠΟΥ ΚΡΥΒΕΙ ΜΕΣΑ ΤΟΥ.
ΕΤΣΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ.


ΑΦΡΟΔΙΤΗ..[-].Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2003, 01:27:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα Yngwie, kitty , ΑΦΡΟΔΙΤΗ....

kitty θα σου συνιστουσα να διαγραφεις τα οσα mail ερχονται...ή καλυτερα να τους βαζεις "φραγη" ωστε να μην ξαναρθουν απο το ιδιο mail που τα στελνει...Επισης ποτε μην πιστευεις σε mails αγνωστων...Πολλοι εχουν πεσει θυματα σε σπειρες,και σε οργανωσεις (παραθρησκευτικες κυριως)..
Το esoterica.gr δεν ειναι καποιο ειδος "Αιρεσης" ωστε να οδηγει καπου...ουτε εχει αποτερους σκοπους και διαφορα τετοια...
Ο μονος σκοπος του site ειναι να πληροφορισει,να "διδαξει",να εμποδισει,να δωσει την δυνατοτητα σε ατομα που ασχολουνται με θεματα εσωτερισμου να συνομιλησουν και να ανταλλαξουν αποψεις..
Ο Εσωτερισμος ειναι μια αλλη ορολογια της λεξης Πνευματισμος κατα τον οποιο ο ανθρωπος που ασχολειται με την ορολογια πιστευει στην υπαρξη πνευματων με τα οποια μπορει να επικοινωνησει κατω απο ορισμενες συνθηκες.Στις αρχαιες θρησκειες οι ανθρωποι πιστευαν οτι τα πνευματα των νεκρων μπορουν να βλαψουν ή να βοηθησουν τους ζωντανους.Αυτος ειναι ο αρχαϊκος Πνευματισμος, ο οποιος σνδεθηκε με το λεγομενο Εσωτερισμο,δηλαδη την πιστη οτι στις θρησκειες υπαρχει μια εσωτερικη διασταση,που ειναι αντιληπτη μονο απο καποιος μυημενους.Σ'αυτη την κρυφη πτυχη των αρχαιων θρησκειων οφειλεται και η ονομασια "Αποκρυφισμος" και "Αποκρυφολογια", η οποια χρησιμοποιειται αντι για τη λεξη "Εσωτερισμος"...

Συγγνωμη για την πολυλογια απλα ανεπτυξα επιγραμματικα τι εστι Εσωτερισμος για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις...


Χαιρετω..eViL one


...The eyes are the only truth...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 43 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.25
Maintained by Digital Alchemy