ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ε
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 40
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
drumx13
Πλήρες Μέλος

Greece
1049 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2003, 09:45:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drumx13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα

Οντος beyond εχεις δικιο, της βασεις της δωσαμε εμεις και το αναγνωριζουν ολοι, το θεμα ειναι οτι το τελευταιο πραγμα που εφεβρεθηκε στην ελλαδα και συντελει τεχνολογικη προοδος, ειναι το Υγρο πυρ και ειναι δυστυχως το μοναδικο τεχνολογικο επιτευγμα απο τα χρονια του Περικλη μεχρι σημερα. Ολα τα αλλα ειναι αντιγραφες και εισαγωμενη τεχνολογια.

Wolffaced σορρυ που σου χαλαω το ροζ συνεφακι...
αλλα να σου αναφερω για χαρη της κουβεντας οτι ποιο πολλες διαφορες στο DNA συναντα κανεις αναμεσα στα δυο φυλλα παρα αναμεσα στις φυλες
και ειναι ορατες διαφορες...

γλυκια μου cat
επειδη το λεει το Βημα δεν σημαινει οτι ειναι και αληθεια. Εχουν ακουστει κοτσανες και κοτσανες απο ακομα ποιο "εγκυρα" εντυπα. Ενας ειναι ο σωστος τροπος ετσι ωστε να δουμε αν η θεωρια τους ειναι σωστη, να το δοκιμασουμε, για χαρη της επιστημονικης ερευνας βρε αδερφε... μεσω του πειραματος θα δουμε την αληθεια και ισως και να δημοσιοπιοισουμε τα αποτελεσματα τον ερευνων μας σε καποιο επιστημονικο περιοδικο.

σοβαρα τωρα..
το DNA αν δε υποστει προσμηξεις αδυνατιζει και κληρονομικες ασθενεις( μεσογειακη αναιμια,αιμοροφυλια κα.) κανουν την εμφανιση τους, η φυλη αρωσταινει γινεται ποιο ευπαθης στης αρωστιες λογο ελειψης ποικιλοιας στο DNA.
παραδειγμα.. αν και υποβαθμιζουν την συζητηση (Καρολος Μαρξ)
αν βαλεις 6 ατομα σε ενα κλουβι και αυτα τα ατομα διασταυρωθουν, οι απογονοι τους διασταυρωθουν, και οι απογονοι τους το ιδιο το αποτελεσμα θα ειναι μια γενια ατομων, αδερφια και ξαδερφια, τριτα, και τεταρτα, με το ιδιο δυναμικο DNA και της ιδιες αρωστιες. Ακομα και αν δεν υπαρχει αρωστια λογω γενετικης προεπιλογης τον ατομων μια απλη ''γριπουλα'' ενδεχομενος να τους ξεκανει ολους (Αθανατε Μενγελε)

love for what is comming and forgivness for the past...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2003, 20:52:06  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοτσάνες και παρατραβηγμένα επιφανειακά ..αλλα επί της ουσίας δεν ξέρουμε την τύφλα μας τί ισχύει και τι οχι !!!!!

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
drumx13
Πλήρες Μέλος

Greece
1049 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2003, 22:08:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drumx13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κοτσάνες και παρατραβηγμένα επιφανειακά ..αλλα επί της ουσίας δεν ξέρουμε την τύφλα μας τί ισχύει και τι οχι !!!!!

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"



Σωστα...
αλωστε καποιος ειπε οτι η αγνοια ειναι η αρχη της σοφιας

love for what is comming and forgivness for the past...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alastis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Brazil
420 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2003, 00:12:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδια, εχω ενα βιβλιο, το "Το αινιγμα των Εψιλον" εκδοσεις Εσοπτρον απο τον Κ. Κουρο. Δεν το εχω τελειωσει ακομα αλλα αυτα που εχω διαβασει μεχρι τωρα ειναι πολυ αποθαρυντικα για οσους πιστευουν. Δεν λεω, εχει μερικα πραγματα αρκετα περιεργα που εχουν βαση αν το καλοσκεφτεις.
Επειδη εχει συνεντευξεις απο διαφορα ατομα μεσα, εχω σχηματισει και μια προσωπικη αποψη για αρκετους αλλα θα σταθω πιο πολυ στο κυριο Γκιολβα. Ή ο ανθρωπος τα εχει παιξει τελειως ,εχει χασει την μπαλα που λεμε ρε παιδι μου, ή κατι τρεχει με αυτον τον τυπο οντως.
Περρισοτερα συντομα...


...open minds are better minds!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

demosthenis
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2003, 00:50:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους demosthenis  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος demosthenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σ Φ Η Ν Α... ¨:ΜΗΜΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠ'ΤΟΥΣ ΛΕΓΟΜΕΝΟΥΣ
"Ε"??ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ,ΔΕΝ ΛΕΩ ΚΑΙ ΟΤΙ...
ΑΠΛΑ ΛΕΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΩΦΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΨΥΧΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ -ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ-ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ...ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΤΟΥΣ ΕΝΗΜΕΡΟΥΣ...


D.Β15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2003, 07:17:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ALASTIS>>"ΤΟ ΑΙΝΙΓΜΑ ΤΩΝ Ε" ΤΟ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟ.
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΣΤΝ ΑΡΧΗ,ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ Η ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ Ε ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΙΟ ΑΠΙΘΑΝΑ ΜΕΡΗ..
Ο ΓΚΙΟΛΒΑΣ ΟΝΤΩΣ ΕΧΕΙ ΞΕΦΥΓΕΙ..ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΛΕΕΙ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ,ΙΣΩΣ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ..
ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΦΘΕΙ ΗΤΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΛΕΥΚΟΦΡΥΔΗ ΤΟΥ "ΣΤΑΓΥΡΟΝ Ε",ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΥ ΣΤΗΝ ΕΥΒΟΙΑ(ΕΚΕΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΚΑΙ Ο ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ)ΚΑΙ ΔΗΛΩΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΛΙΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΗ ΦΑΣΗ ,ΕΦΤΑΣΕΣ ΕΚΕΙ ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alastis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Brazil
420 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2003, 00:04:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πανω απ' ολα ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟ φιλε beyond. Εχω διαβασει πιο πολυ απ' το μισο...

Ας παρουμε την συνεντευξη Γκιολβα. Ο ανθρωπος λεει ξεκαθαρα οτι ειναι μελος των Ε και οτι εχει αναλαβει το επιστημονικο τμημα και την αναπτυξη των υπεροπλων. Λεει οτι η ομαδα ΔΕΝ εχει λεφτα και ετσι δεν μπορει να ολοκληρωσει το υπεροπλο ΜΠΕΒΑΤΡΟ... Και ρωταω εγω εδω, οι Ωνασηδες και οι Βαρδινογιαννεοι που και καλα ειναι μελη της ομαδας δεν εχουν λεφτα.
Ο κ. Γκιολβας λεει οτι η Κου Κλουξ Κλαν ειναι υποομαδα των Ε...
Λεει οτι ο πολεμος των Φωκλαντ εγινε επειδη η ομαδα ειχε βαση εκει την οποια και οι Αγγλοι διελυσαν και πολλα αλλα...
Δεν μπορω να πω, σαν επιστημονας ειναι απ' οτι φεναιτε πολυ καλος αλλα ο τροπος που εκφραζεται ειναι τουλαχιστον περιεργος...

Συντομα και αλλα.

...open minds are better minds!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2003, 16:54:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΗ Η ΚΟΥ ΚΛΟΥΞ ΚΛΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΠΟΥ ΣΚΟΤΩΝΕ ΤΟΥΣ ΜΑΥΡΟΥΣ?ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΤΟΤΕ ΜΙΛΑΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΡΑΤΣΙΣΜΟ. ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΗ Η ΟΜΑΔΑ Ε?

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.

Edited by - Loucas on 26/02/2003 16:55:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

drumx13
Πλήρες Μέλος

Greece
1049 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2003, 18:11:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drumx13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φασιστοειδη και ρατσιστες που εκμεταλεβονται αφελεις "εσωτεριστες" και τους περνουν την θεωρια τους περι Αρειας φυλης και ειδικα την υπεροχη της Ελληνικης Ανωτερης κατ'αυτους φυλης....
Δεν χρειαζεται να υπαρχει η ομαδα Ε και οι αποικοι της στο διαστημα για να αισθανθεις περιφανος για την Ελληνικη καταγωγη σου... Αυτοι που φωναζουν ποσο Ελληνες ειναι μαλλον εχουν προβλημα και προσπαθουν να πεισουν, εαυτους και αλληλους, για την Ελληνικοτητα τους....

Και τελος παντων αν υπηρχε τεστ DNA που να αναγνωριζει την ελληνικη καταγωγη, μεσω του γενετικου κωδικα, ποιος απο ολους θα τολμουσε να το κανει...με την ποινη οτι ο μη Ελληνας θα θανατονωταν επι τοπου...ασφαλως... αλλα και χωρις αυτη... και με ποιο προτυπο DNA θα γινονταν κατι τετοιο... μηπως του Φουρακη ή του Αριστοτελη
και τελος παντων δεν υπαρχει η πολυτελεια να διαχωριστουμε σε Ελληνες και μη ειμαστε πολυ λιγοι.... ακομα και αν πιστεψουμε τα λογια των ψυχοπαθων "ηγετων" και εμνευστων της Ε παλι λιγοι ειμαστε

τελικα δεν ξερω τιποτα love for what is comming and forgivness for the past...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2003, 20:02:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

με την ποινη οτι ο μη Ελληνας θα θανατονωταν επι τοπου...ασφαλως...

ρε φίλε, έχεις τρελαθεί τελείως???

Edited by - Wolffaced on 26/02/2003 20:03:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2003, 20:56:23  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομίζω οτι ξεφύγαμε ....
οχι και οι Κου κουξ κλάν ..υποομάδα !!!!!!!!
Εδώ μιλάμε για δολοφονίες λόγο ρατσισμού ....

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Alastis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Brazil
420 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2003, 22:24:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σελιδα 84 και λεει ξεκαθαρα ".......απο τις οποιες ορισμενες εχουν δραστηριοποιηθει δυναμικα οπως η Κου Κλουξ Κλαν". Αν κατι τετοιο ισχυει τοτε μια τετοια ομαδα σαν τους Ε για μενα ειναι φασιστομουτρα.

Φανταστειτε να παιξει και κανα σεναριο τετοιο με τον Χιτλερ δηλαδη και το ολοκαυτομα των Εβραιων... Ε οχι ρε φιλε, Ε ΟΧΙ!!!!

Οσον αφορα το θεμα και την ερευνα κατα ποσο υπαρχει σε λιγη ωρα θα γραψω και κατι οντως περιεργα λεγομενα που αφορουν την εν λογω ομαδα.


...open minds are better minds!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2003, 22:41:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΜΑΔΑ Α
ΟΜΑΔΑ Β
ΟΜΑΔΑ ΑΒ
ΟΜΑΔΑ Ο
ΟΜΑΔΑ
ΤΕΛΙΚΑ ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΟΜΑΔΑ ΕΙΣΤΕ
ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΠΟΛΛΑ Ε ΒΛΑΠΤΟΥΝ ΣΟΒΑΡΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ?
ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΥΓΕΙΑΣ!
ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΕΤΕ
ΦΙΛΙΚΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

drumx13
Πλήρες Μέλος

Greece
1049 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 09:39:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drumx13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

με την ποινη οτι ο μη Ελληνας θα θανατονωταν επι τοπου...ασφαλως...

ρε φίλε, έχεις τρελαθεί τελείως???

Edited by - Wolffaced on 26/02/2003 20:03:35



αυτοι που περιφανευονται για το ποσο Ελληνες ειναι λες και οι υπολοιποι κατουρησαμε στο πηγαδι αν τολμουν ας κανουν κατι τετοιο αλλα ειναι... κοτες και ακομα παραπερα να αρχισουμαι να σφαζουμε οποιον ειναι λιγο μελαμψος (κατα το ινδοευρωπαικο προτυπο) να δουμε ποσοι θα μεινουμε.... ζητημα να μεινουμε καμια χιλιαδα ή ισως λιγοτεροι αναλογος ποιος θα κραταει το μαχαιρι...και μετα να ερθει ο τουρκος και ελατε να τον αντιμετωπισεται με τα υπερηψηλης τεχνολογιας κουβακια και φτιαρακια σας... και με τα καλαμια που εχετε καβαλησει... φασιστες...ψωνια
και ναι Wolffaced εχω τρελαθει τελειως...ακου ομαδα της Ε η κου κουξ κλαν.... το ακουμε και δεν αφριζουμε... και μεσα σε ολα αυτα ο Αριστοτελης... τι λετε ρε καθικια....ο Αριστοτελης κυνηγουσε μαυρους στην αμερικη τα σαβατοκυριακα? μηπως υποομαδα σας ειναι και η Χρυση αυγη και μηπως χαιρετατε και φασιστικα....γουρουνια... σε μια χωρα που εχει νεκρους επειδη καποιοι στον Β ΠΠ εκτελουσαν ελληνες γιατιηταν διαφορετικοι στην φυλη δεν εχεται δικαιωμα να μιλατε για υπεροχη της μια η της αλλης φυλης...
και επειδη ειμαι σιγουρος οτι καποιοι θα μου απαντησουν οτι δημοκρατια εχουμε και μπορουμε να λεμε οτι θελουμε το προλαβαινω λεγοντας...
1.... και για μενα ισχει ο ιδιο και δεν με γουσταρεται το κουβαδακι σας και σε αλλη παραλια ειστε ελευθεροι να φυγεται για τον σειριο ενδεχομενος.
2.. αει σιχτιρ.

τελικα δεν ξερω τιποτα love for what is comming and forgivness for the past...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 10:55:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας.

Παρατηρώ ότι οι τόνοι έχουν ανέβει επικίνδυνα και η συζήτηση κοντεύει να εκφυλιστεί σε... κλωτσοπατινάδα.

Θα σας παρακαλέσω αν θέλετε να ειρωνευτείτε ή να σαρκάσετε να το κάνετε με πολιτισμένο τρόπο και όχι με βρισιές. Δεν νομίζω, πια, ότι έχουν εξαντληθεί τα επιχειρήματα ούτε και κινδυνεύουμε ο ένας από τον άλλον.

Συζήτηση κάνουμε. Δεν ζητούν από εμάς σε αυτό το topic να αποφασίσουμε για το μέλλον του κόσμου μας, ούτε και δικάζουμε κανέναν. Ας αφήσουμε την ιστορία να κάνει την δική της δουλειά και ας κάνουμε εμείς την συζήτησή μας με ηρεμία, νηφαλιότητα και αίσθηση του μέτρου.

Τα ερωτήματα (κατ' εμέ) είναι:

"Η πνευματικότητα είναι θέμα γονιδίων και γενετικής, γενικότερα;"

"Εμείς ως Έλληνες έχουμε a priori την σφραγίδα του εκλεκτού της Φύσης; Ή Του Θεού; Ή Των θεών; Ή Της Τύχης; Ή Της Ανάγκης;"

"Αν είναι έτσι, πρέπει να διατηρούμε την φυλετική μας καθαρότητα για να μπορούμε να διατηρήσουμε και την πνευματικότητά μας; Κι αν ναι με ποιον τρόπο (πέρα από το... σεξ); Με τον Πόλεμο; Με την Πολιτική; Με την Πειθώ; Με τον αποκλεισμό των συνόρων; Με... μεσαιωνικά κάστρα;

"Αν είναι έτσι, πρέπει αντιθέτως να φερθούμε με Αγάπη, στις κατώτερες, γονιδιακά, φυλές κάνοντας σεξ μαζί τους για να τους δώσουμε κάτι από τα... γονίδιά μας; (καλά αυτό κι αν είναι μια... επαναστατική ερμηνεία του χριστιανικού μηνύματος )

"Αν δεν είναι η πνευματικότητα θέμα γονιδίων, τότε ποιος και γιατί καθορίζει την φυλετική ποικιλότητα; Ο Θεός; Η Φύση; Η Τύχη;"

"Ποια είναι η σχέση του Έθνους με την Φυλή;"

κ.α.

Αν νομίζετε ότι έχετε εξαντλήσει τα επιχειρήματά σας και έχουν απαντηθεί αυτά τα ερωτήματα τότε συνεχίστε τον... πόλεμο που θα οδηγήσει αναπόφευκτα στο κλείδωμα του topic (για να ηρεμήσουν τα πνεύματα) Σας παρακαλώ λίγο περισσότερο σεβασμό στα νέα μέλη του forum που θα μπαίνουν για να διαβάσουν κάτι αξιόλογο και θα βλαστημήσουν την στιγμή που αποφάσισαν να γραφτούν στο forum μας.


"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Yemanja
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 12:04:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yemanja  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα και πάλι
Είναι γνωστό πως όπου καπνός υπάρχει και φωτιά...
Που μπορώ να βρώ στοιχεία για την ομάδα Ε? θα ήθελα να διαβάσω περισσότερα. Αν κατάλαβα καλά είναι μια ομάδα που προστατεύει το γνήσιο της ελληνικής φυλής.
Δεν είναι ρατσιστικό αυτό?
Για να απαντήσω και στον φίλο thoth εγώ πάντα πίστευα πως οι φυλές των ανθρώπων έχουν διαμορφωθεί σύμφωνα με την τοποθεσία πάνω στη γη στην οποία και διαμένουν π.χ. Κινέζει , Γιαπωνέζοι , χώρες με άπλετο φώς ηλίου γι'αυτό και τα σχιστά μάτια.
Αφρικανοί άνθρωποι με υπερβολική μελανίνη στο σώμα τους τόση ώστε το χρώμα του δέρματος τους είναι σκούρο για να τους προφυλλάσσει από τις έντονες βλαβερές ακτίνες του ηλίου.
Τώρα δεν είναι δυνατόν εφόσον ο άνθρωπος είναι εξερευνητικό όν από τη στιγμή της δημιουργίας του να ανακαλύπτει καινούργια πράγματα ...
Από πότε λοιπόν μπορεί κανείς να καθορίσει τις "γνήσιες φυλές " και πότε ξεκίνησε η αλλοίωση?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 13:20:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑ ΣΙΓΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ !! ΕΦΤΙΑΞΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤOPIK ΠΡΙΝ ΚΑΙΡΟ ,ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ Ε .ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΛΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ,ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΩΣ ΔΟΓΜΑ.ΑΠΛΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ-ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ-Κ.Λ.Π.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΟΡΩΝΕΤΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕ ΚΑΤΙ,ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ.ΕΞΑΛΛΟΥ FORUM ΕΔΩ ΛΕΓΕΤΑΙ "ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ" ΑΡΑ ΘΑ ΑΚΟΥΣΤΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ..ΜΗΝ ΤΡΕΛΛΑΙΝΕΣΤΕ ,ΑΛΛΙΩΣ ΕΙΣΤΕ ΣΕ ΛΑΘΟΣ FORUM..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 14:13:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΠΟΛΛΑ Ε ΒΛΑΠΤΟΥΝ ΣΟΒΑΡΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ?
ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΑ ΤΑ ΠΑΤΑΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΚΟΝΣΕΡΒΕΣ
ΚΑΝΟΥΝ ΠΕΡΡΙΣΟΤΕΡΟ ΚΑΚΟ?
ΦΙΛΙΚΑ

Υ.Γ ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΟΛΑ ΤΟΣΟ ΣΟΒΑΡΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 15:10:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και για να τελειώνουμε με το θέμα του φασισμού, drumx13 πήγαινε και διάβασε το θέμα, Εβραίοι εχθροί της ανθρωπότητας, και τις διαφωνίες μου με τον Παρμενίων.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alastis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Brazil
420 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 22:41:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε παιδια, sorry αν το αποσπασμα αυτο που εγραψα απο το βιβλιο ειναι υπευθυνο για ολα αυτα που γραφετε.

Ειναι λογια ενος ανθρωπου αμφιβολου ψυχικης καταστασεως κατα την γνωμη μου. Οπως εχω ξαναγραψει, πρεπει να εχει χασει το τοπι το ατομο και δεν ξερει ουτε τι του γινεται ουτε τι λεει. Μην παιρνετε τα λεγομενα οποιουδηποτε στα σοβαρα...

Το θεμα ειναι να επιστρεψουμε στο θεμα του topic και να συζητησουμε κατα ποσον ισχυει κατι τετοιο. Τωρα ολο αυτο το μπλεξιμο με φασιστες και οτι αλλο θελετε, λεω να το παρακαμψουμε για το καλο της συζητησης.


...open minds are better minds!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 23:45:06  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομίζω πως τώρα τελευταία εχουν ξεφύγει λίγο τα πράγματα εδώ μέσα ...
Εγώ οταν μπήκα πρώτη φορά εδώ μέσα πρίν ενα χρόνο περίπου ...
δεν υπήρχε τετοια αντιμετόπιση από τα υπάρχοντα μέλη, καί μάλιστα αυτό που μου αρεσε ηταν οτι, ότι απορία ειχα ...μπορούσα να την διατυπώσω και να εχω ενα σωρώ απαντήσεις....γιαυτό ας θυμηθούμε τα παλιά ..και ας οδεύσουμε μαζί πρός τό αγνωστο ..(με βάρκα την ελπίδα !!!!!) χωρίς να υπάρχει αυτή η αδικαιολόγητη επιθετικότητα

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
old tiger
Μέλος 3ης Βαθμίδας


507 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 23:53:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους old tiger  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΤΕΛΙΚΑ ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΟΜΑΔΑ ΕΙΣΤΕ


ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΑΘΑ...ΕΣΕΙΣ;

ΛΙΓΟ ΧΙΟΥΜΟΡ ΠΑΙΔΙΑ, ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ...

Οταν γεννηθήκαμε δεν υπογράψαμε κανένα χαρτί...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2003, 00:04:41  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντα ΠΑΝΑΘΑ !!!!!! ΣΥΜΦΩΝΟ΄΄΄΄΄΄

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
demosthenis
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2003, 00:08:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους demosthenis  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος demosthenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οld tiger ...ωρα για συνταξη...
παραγερασες καημενε και δεν καταλαβες οτι πλεον οι γαβροι
κυβερνουν τωρα!!!!!!!!!!!!!!!
---περισοτερο χιουμορ-------

D.Β15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alastis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Brazil
420 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2003, 00:12:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θρυλος ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε.....

...open minds are better minds!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2003, 00:14:58  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ετσι παιδιά μου .....ΕΞΩΤΕΡΙΚΕΥΤΕΙΤΕ !!!!!!!!

Εδώ ειναι esoterica!!!!!!!

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2003, 22:09:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΑΡΑ ΜΙΑ ΖΩΗ...........ΜΕΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

drumx13
Πλήρες Μέλος

Greece
1049 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 00:07:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drumx13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
drum ειναι τα γνωστα στριφτα ( μου) τσιγαρα...
Χ ειναι το αγνωστο που ουτε εγω το ξερω...
και...
το 13
ειναι απο την πρασινη ομαδα Θυρα 13
drumx13 ειναι το ονομα μου


ΠΑΝΑΘΑ ΜΟΥ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ...

τελικα δεν ξερω τιποτα love for what is comming and forgivness for the past...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alastis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Brazil
420 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 03:03:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλα ο μονος γαυρος εγω ειμαι

Και στο θεμα μας τωρα, αφου τελειωσα το εν λογω βιβλιο , αυριο ή μεθαυριο θα γραψω ενα κειμενακι με τα συμπερασματα μου. Για να δουμε, η ζυγαρια προς τα που γερνει????

...open minds are better minds!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 13:51:44  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα καλά, για τους "Ε" δεν μιλάγαμε ?????

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 40 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy