ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Τηλεκινηση
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 11
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
cyberhood
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
86 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2003, 19:33:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cyberhood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ πολύ T-SEEKER, τώρα αρχίζω την αναζήτηση και την έρευνα. Μήπως όμως μπορείς να μου πεις τι εννοείς όταν λες "αύξηση της ροής ενέργειας στα χέρια"?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2003, 23:35:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑΙ ΜΕ ΚΙ ΕΓΩ...

ΑΥΞΗΣΗ ΡΟΗΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ...

ΜΕΡΙΚΟΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΠΩΣ ΤΗΛΕΚΙΝΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ.


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 22:05:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το βασικό για αν φτιάξεις μία psiball είναι να έχεις αποκτήσει επαρκή έλεγχο της ενε΄ργειας στα χέρια σου ωστε να μπορείς να την αυξάνεις όποτε το επιδιώκεις . Οπως θα ξέρεις σε όλους υπάρχει ένα ηλεκτρομαγνητικό πεδίο γύρω τους , η επονομαζόμενη αύρα . Το σωμα μας το περιβάλλει καποια ενε΄ργεια. το σημείο όπου "ακτινοβολείται" περισότερη ενεργεια είναι οι παλάμες και ιδίως τα δάχτυλα .
υπάρχουν διαφοροι τρόποι για να αυξαίνεις την ενεργεια στα χερια σου και με λίγη εξασκηση δεν είναι δύσκολο να την αυξάεις συνειδητά .
προσωπικα , κλείνω τα ματια μου ( ενοείται πως έχεις χαλαρώσει πρωτα ), και φαντάζομαι ενέργεια να κυλαει απο τους ωμους προς τα χέρια . επίσης , μπορείς καθε φορα που εισπνεεις να φαντάζεσαι ότι μπαίνει σοτ σωμα σου ενεργεια και ότι τη μεταφέρεις στα χέρια σου .
είναι αρκετα εύκολο και θα δεις και εσύ ότι θα δεις παρα πολύ γρήγορα αποτελεσματα . μετα απο μερικα δευτερόλεπτα θα αισθανεσαι τα χερια σου πιο ζεστα και θα αισθανεσαι και ενα πολύ μικρό είδος δόνησης .

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Alnaril
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2003, 21:19:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alnaril  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Alnaril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"When you make a psi ball if you feel any sensation like resistance, force, heat, pressure, tingling etc. then you have made it."

Kai pio to noima? meta ti mporeis na kaneis me aftin tin energeia? apoti diavasa den mporeis na "deis" oti exeis ftiaksei afti tin mpala sta xeria sou "You can only see it with Auric Vision" elege ena site..
Katalaveno oti einai ena skalopati gia tin tilekinisi ala anarotiomoun an exei kapia ali xrisi:)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alnaril
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2003, 23:07:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alnaril  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Alnaril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"As the name says, Psi-Balls are balls of energy, that can be used to do almost anything. Psi-balls are used for various purposes, such as Healing, Telepathy, Message Sending, Confidence and Prosperity boosting etc."

Xmmmm..apoti fainete pira tin apantisi mou %)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2003, 13:30:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βασικά δοκιμάστε να κάνετε το εξής, πλησιάστε τον αντίχειρα με τον δείχτη σε απόσταση 1 με 2 εκατοστά, μετά αυτοσυγκεντρωθείτε και φανταστείτε να δημιουργείται μια ενεργειακή γραμμή, αν τα καταφέρετε θα νιώθετε ένα μούδιασμα και δείτε μια γαλανή αστραπουλα να πάλετε, υπάρχει πιθανότητα να την δουν και άλλοι εάν μπορούν να δουν την αύρα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alnaril
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2003, 13:33:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alnaril  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Alnaril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Poli kali i pliroforia pou mas dinis filtate "_" ma ti nick einai afto ? :P

Min omos perimenete na deite mple astrapoula den einai se olous to idio.Oi avres exoun diafora xromata, pou poles fores epireazontai apo tin psixologiki katastasi tou anthropou.

Purple - Spiritual attainment, divine connection, mystical understanding, cosmic consciousness.

Indigo - Inspired thought or deep wisdom. Can show spirituality and devotional nature. Artistic and harmonious with nature. Self-mastery.

Blue - Strong mental powers, intelligence, logical thinking. Clear blue shows intuitive capabilities; "out of the blue." Dark shades show over analytic, suspicious nature or visionary mentality.

Green- Balance, harmony, healing, the calming force. Clear green shows adaptability, versatility. Dark shades are deceitful, jealous; "green with envy."

Yellow - Love and kindness, compassion, optimism; "breath of life." Dark, lifeless yellow shows suspicion, covetousness.

Orange - Energy and health, physical vitality, dynamic force. Pride can result from an excess of orange in the aura. Dark or cloudy orange shows low intellect.

Red - Physical life, vitality, ambition, sexual power. Dark or cloudy red shows violent or passionate tendencies; "red with rage."

Scarlet - Lust, lower passions, materialism.

Rose Pink - Selfless love, gentleness, modesty.

Brown - Avarice, selfishness.

Gold - Higher self, good qualities, harmony.

Silver - Versatility, High energy, constant change.

Gray - Depression, low energy, fear.

Black - Sinister, malice, evil intent.

Afta peri xromaton:)..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Italy
80 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2003, 02:53:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας και απο εμενα φιλοι!!!!

Λοιπον για την τηλεκινηση δεν εχω προσπαθησει αλλα μου εχει περασει απο το μυαλο παρα πολλες φορες!Τωρα σχετικα με αυτο που ειπες φιλε T-SEEKER θα συμφωνησω μαζι σου,αυτο εγω το χρησιμοποιω οχι για να καταφερω τηλεκινηση αλλα για να απαλυνω πονους και αυτο που σου λεω το εχω κανει και το εχω καταφερει πολλες φορες και σε εμενα τον ιδιο και σε πολλα αλλα ατομα (φιλους) δεν 8α συμφωνησω μαζι σου εκει που λες:προσωπικα , κλείνω τα ματια μου ( ενοείται πως έχεις χαλαρώσει πρωτα ), και φαντάζομαι ενέργεια να κυλαει απο τους ωμους προς τα χέρια . επίσης , μπορείς καθε φορα που εισπνεεις να φαντάζεσαι ότι μπαίνει στο σωμα σου ενεργεια και ότι τη μεταφέρεις στα χέρια σου ....Η ενεργεια απ'οτι ξερω πρεπει να μπαινει απο το κεντρο του κεφαλιου σου και να την νιωθεις να κατεβαινει προς τα χερια σαν ηλεκτρισμος και να βγαινει απο τις παλαμες σου,εκεινη την στιγμη αισθανεσαι σου στις παλαμες σου μια κρυαδα αλλα τα χερια σου καινε,η αναπνοη παιζει σοβαροτατο ρολο πρεπει να γινετε απο την μυτη και οπως ειπα παραπανω να συγκεντρωθεις και να νιωθεις οτι αναπνεεις απο το κεντρο του κεφαλιου σου.Αν ειμαι λαθος πεστο μου!

ΦΙΛΙΚΑ ΘΟΔΩΡΗΣ Κ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alnaril
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2003, 22:24:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alnaril  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Alnaril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Hello promhthea:)

Se afto pou les oti prepei na fantazese oti eiserxete energeia apo pano kai stin sinexeia na diareei se olo sou to soma den einai lathos:)Omos den einai kai aparetito.An kapios mporei na kitaksei ta xeria tou kai apla na dioxetefsi taxitata apo ton nou tou,energeia sta daxtila tou den einai kako:) Oles aftes i texnikes ginontai oste na mporeis na to fantasteis kalitera gia na to katafereis:)

Iparxoun kai ali tropoi.Enas apo aftous einai: FANTAZESE ton eafto sou mesa se ena poli plousio dasos.( sou eksigei pos mporeis na dioxetefseis energeia apo pantou, apo ilio,selini,fisi, thermokrasia ktl ktl.) Opote esi arxizeis stin fantastiki sou eikona na aporofas energeia apo kathe fito oste na megalosei i posotita energeias pou exeis mazepsei:)...An zalisteis simenei pos exeis mazepsei poli energeia, ekei stamatas kai perneis merikes anases.Meta apo ligo an thes mporeis na sinexiseis..

Tha protina se osous prospathoun na mazepsoun energeia kai na eksaskithoun se afto, na exoun anixta ta matia.Giati meta apo kairo tha arxisete na vlepete tin energeia pou perikliei kai palete giro apo ta xeria sas:)..(min nomizete oti exete faei ligmena ama dite ta xeria sas na ginontai mple , mov , kitrina i otidipote:P einai fisiologiko). afta:)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2003, 01:14:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ ΠΡΟΜΗΘΕΑ ΚΑΙ ALNARIL ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.ΚΙ ΕΓΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΛΥΝΩ ΠΟΝΟΥΣ ΟΠΩΣ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΥΣ,ΣΤΟΜΑΧΟΠΟΝΟ ΚΑΙ ΠΥΡΕΤΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΣΕ ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ.ΚΛΕΙΝΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ,ΑΦΟΥ ΕΧΩ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΝΑ ΡΕΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ.ΜΟΛΙΣ ΧΤΕΣ ΚΑΤΟΡΘΩΣΑ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΥΡΑ ΤΩΝ ΧΕΡΙΩΝ ΜΟΥ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΑΦΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΙΚΑΝΟΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΥΡΑ.ΘΕΛΕΙ ΨΑΞΙΜΟ,ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ,ΔΙΑΒΑΣΜΑ.ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΙ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Italy
80 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2003, 17:47:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε φιλε Matrx εχεις δικιο σε αυτο που λες οτι θελει διαβασμα εμενα παντως μου τα εδειξαν αυτα που λεω εκανα δηλαδη κατι σαν ιδιαιτερα και αυτο το οφειλω στον πατερα μου ο οποιος εχει πολλες γνωριμιες και στο διαστημα της ζωης του εχει ασχοληθει με παρα πολλα θεματα οσο γιατι την αυρα και την μπαλα ενεργειας την ειδα απο την πρωτη φορα που το εκανα απλα οταν το εκανα δεν ειπα...σιγα τωρα μην δω ενεργειακες μπαλες και τετοιες μα____ες,απλα σκεφτηκα θετικα.
Οσο για εσενα φιλε Alnaril εγω δεν ειπα να φανταζεσαι,γιατι αλλο να φανταζεσαι και αλλο να νιωθεις,εχει μεγαλη διαφορα,οταν νιωσεις οτι μπαινει ο αερας απο το κεντρο του κεφαλιου σου ειναι κατι σαν να κανεις εναν καθαρισμο του μυαλου σου,οπως οταν εισαι σε ενα δασος και περνεις βαθειες εισπνοες,νιωθεις να κρυωνει το μυαλο σου και να ξυπναει!

Παντα φιλικα Θοδωρης!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alnaril
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2003, 16:48:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alnaril  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Alnaril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
lol Kala afto pou eipa gia to dasos ipotithete oti xrisimevei gia na kaneis "baritera" pragmata.Blepe teleport/thlemetafora.

Oso gia tin energeia pedia thelo an ginete otan arxizete kai tin vlepete na palete na epiminete ligo kai na mou pite an se kapia fasi niothete sta xeria sas ilektromagnitismo.Mia aisthisi san na exeis vali 2 antithetous magnites.:)

A kai osi eidate tine energeia anaferete mou an ginete ti xromata eidate:)

afta:)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Italy
80 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2003, 16:58:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα φιλε Alnaril οντως νιωθεις κατι σαν ηλεκτρομαγνητισμο αλλα περισσοτερο,τουλαχιστον σε εμενα,νιωθω ενα μουδιασμα στα δακτυλα μου το χρωμα που λες ειναι κομματακι δυσκολο να περιγραφει ειναι σαν με περισσοτερη ποσοτητα το ασπρο,ολα τα χρωματα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alnaril
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2003, 18:30:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alnaril  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Alnaril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
omorfa:) Epitelous iparxoun omioi anthropoi me mena!!epitelous mporo na mirasto kapia pragmata...otan arxisa na vlepo avra den iksera an ontos evlepa i oxi dioti kaneis alos den mporouse na dei! opote mporousa aploustata na po oti einai paixnidi ton mation mou...


Parepiptontos filtate promithea(oreo nick) afou mporeis na ftiakseis psi-balls dokimase afto: Pare ena mpaloni kai valto se lia epifania gia na min iparxei trivi.Katse dipla tou kai ftiakse mia psi-ball.Otan to kaneis dokimase na pas tin psi-ball pros to mpaloni kai prospathise na to kounisis XORIS omos na akoumpiseis me ta xeria sou.mono me tin energeia pou exeis mazepsei sta xeria sou..

Perimeno apotelesmata:)..Kali tixi:)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Italy
80 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2003, 23:29:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για ολα τα καλα σου λογια,το πειραματακι που μου ειπες θα το κανω και θα σου πω και αποτελεσματα!!!

Φιλικα Θοδωρης!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alnaril
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2003, 16:25:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alnaril  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Alnaril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kai ego thelo na to kano to peiramataki ala xanome stin kathimerinotita...Me alotrionei.Asxoloume me provlimata pou den exoun kai toso ousia...Prepei na eisai dinatos se aftin tin epoxi gia na paramineis o eaftos sou:)..Kali sinexeia

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 15:45:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΠΡΟΜΗΘΕΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΜΠΑΛΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΦΤΙΑΞΕΙ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ;ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ;ΣΕ ΤΙ ΜΕΓΕΘΟΣ ΕΦΤΑΣΕ;ΕΓΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΛΥΝΩ ΠΟΝΟΥΣ ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΑΥΡΑ ΤΩΝ ΧΕΡΙΩΝ ΜΟΥ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alnaril
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 17:24:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alnaril  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Alnaril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Den eimai sigouros ala i "avra" pou vlepeis sta xeria sou file matrix einai i energeia pou exeis mazepsei, koinos i mpala(alios tha mporouses na deis avra se olo sou to soma i akoma kai se alous..to exeis dokimasei pote?)

Afto pou thelo na rotiso ton promithea einai an vlepei tin energeia statiki,akiniti i an tin vlepei na palete.Ego sta xeria mou arxizo kai vlepo energeia-avra sto perigrama ton xerion mou ales fores einai apo xriso i kai mple analogos(den ksero apo ti epireazete kai alazei xroma.)meta arxizo kai vlepo na ginontai pio entona ta xeria mou san na min iparxoun xeria ala energeia stin thesi ton xerion mou kai meta apo ekei pou einai xrisa-mple-aspra (to ksexasa to aspro) ginontai siga siga mov olo kai pio entona..fevgei to mov kai ksanarxete se merika klasmata defteroleptou afto to mov to exo dei kai se prasino.kinos kai se prasino xroma na palete.Apla thelo na do an einai ta fisiologika vimata i an kano kapia vlakia:)...Afta:)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 03:33:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.ΤΗΝ ΑΥΡΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΛΛΕΤΑΙ.ΛΕΣ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ΠΟΥ ΕΧΩ 10 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΓΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ;ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΜΕ ΠΟΛΥ ΑΝΟΙΧΤΟ ΓΑΛΑΖΙΟ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Italy
80 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 14:35:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα σε ολους!!!!!!
Φιλοι μου στην δικια μου περιπτωση ξεκιναω να βλεπω την ενεργεια παντα απο τα δακτυλα των χεριων μου σαν να δημιουργουνται μικρα λεπτα νηματα,μετα παιζοντας με τα χερια μου δημιουργω και την ενεργειακη μπαλα την οποια την βλεπω οποτε το εχω προσπαθησει,εχω φτασει μεχρι και το μεγεθος ενος πεπονιου απο αυτα που μου ειχε πει το ατομο που με διδαξε να προσπαθησετε για να δειτε την ενεργειακη μπαλα και την αυρα σαν να μην εστιαζεται το βλεμμα σας στα χερια σας ή γενικοτερα πανω στον εαυτο σας,να εχετε συγκεντρωθει και τα ματια σας να κοιτανε στο κενο.
Η ενεργεια δεν παλετε αλλα δεν μπορω να πω οτι ειναι και ακινητη,ειναι σαν καποιο ειδος νεφελωματος με το χρωμα που δεν μπορω να σου παρουσιασω,αλλα ειναι πολλα χρωματα μαζι και επικρατει περισσοτερο το ασπρο και το γαλαζιο οπως ειπε και ο φιλος Μatrx!

Υ.Γ:Φιλε matrx και εγω εχω σταματησει να ασχολουμε οχι γιατι δεν μου αρεσε απλα υπηρξαν καποια προσωπικα προβληματα και επειτα δεν ειχα την "ψυχολογικη υποστηριξη"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2003, 01:39:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΦΙΛΕΣ.ΠΡΟΜΗΘΕΑ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΟΤΑΝ ΓΡΑΦΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΚΑΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΙΚΑΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ;ΜΗΠΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΟΥ;

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alnaril
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2003, 17:12:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alnaril  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Alnaril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Meta apo arketi meleti tis teleftees evdomades vgika sto simperasma pos gia na kaneis tilekinisi xriazese prota ales pio emeses kiniseis..Giati molis mathame na perpatame..den mporoume ksafnika na treksoume!!..

Prepei na prospathisoun oli kathimerina(APARETITO)na mazevoun energeia sta xeria tous..kai siga siga na anaptiksoun afto pou leme "avric sight" i kai "astral sight"..

Ego prosopika tis teleftees meres prospatho kathimerina gia kapio mikro xroniko diastima kai vlepo apotelesmata.--H epanalipsi einai h mhthr pasis mathiseos--xmmm kati kseran kai ta makrina mas adelfia!..


Kante ena peirama: Anikte ena paint/zografiki ston ipologisti sas.Valte aspro fonto kai ftiakste peripou stin mesi ena kokino tetragono(gemismeno me kokkino xroma fisika)..Xalaroste kai prospathiste na deite oli tin ikona periferiaka xoris na kitate kati sigkekrimeno apla na exete kentrarei to kokino kouti.Fisiologiko einai na ta dite thola.Antistathite stin proklisi na kitaksete giro giro..O skopos? o skopos einai na dite tin energeia giro apo to kouti.pos einai dinaton? ola ta xromata exoun mia antistixi energeia.
Kai sinithizontas na vlepete tin energeia apo 1 lepto pou tha sas parei stin arxi se 2 defterolepta apoktate to "astral sight" pou elega pio pano.(H energeia emfanizete san perigrama ousiastika.den vgenei me tin mia vgenei apo mia gonia kai oso sigkentroneste pano tou ginete pio entoni kai oloklironete kai to perigrama)

Na po liga pragmata gia ta xromata.
To kokkino xroma exei galazio xroma energeia giro tou.
To galazio mas dini kokkino.
To mple mas dini portokali.kai sinama to portokali mas dinei mple.
To kitrino dini apalo mov(violeti vasika)kai to violeti kitrino.
To prasino dini roz, kai to roz dini prasino.

(i energeia tou kitrinou einai poli omorfi dokimaste tin sto paint/zografiki)

Ta xromata afta prepei na ta gnorizete.giati otan tha arxisete na vlepete avres tha prepei na gnorizete tis xeimies ton xromaton.As poume ama dite mia kopela pou foraei prasina rouxa to roz pou tha dite mporei na einai ton rouxon kai oxi tin kopelias.(Ksefevgo ligo apo to thema ala einai pragmata pou xriazonte.)

I pio poli tha anarotithoun "mipos ta matia mou me doulevoun?"..
H apantisi einai oxi,apla molis exete mathei na dinete simasia se pragmata pou ta matia sas einai ikana.I aisthitires fotos sta matia mas (RGB-red, green and blue) einai aisthitires talantoseon pou den einai grammiki kai exoun mnimi.Afti i mnimi eksigi to fenomeno pou otan klinoume ta matia mas gia liga defterolepta vlepoume akoma sxedia.kirios pragmaton pou kitagame!..afto einai ena kolpo gia na fotografizete tin avra-energeia pou vlepete.

Ouf poli milao.Den ksero an tha sas fanei xrisimo.Ala gia mena etsi kai mou to elege kapios prin kairo tha mou itan poli xrisimo!..Telos panton elpizo na kataferate na to diavasete olo afto logo ton greeklish..

Kai kati telefteo.To mple simenei oti o xristis tis energeias anaziti xalarosi kai exei iremisei.Ta xromata stin avra exoun eksigisi.An thelete peretero plirofoties peste mou:)..An kai stin psi-ball ipotithete pos mporeis na alaksis tin mpala sou se oti xroma thes kai na peksis me afta.

Afta:)

Edited by - Alnaril on 18/12/2003 17:23:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

takis76
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2004, 19:40:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους takis76  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας φύλλοι μου ,

Και εγώ να πω την αλήθεια μου πολύ καιρό έβλεπα αυτό το ωραίο Site εε τελικά είπα ας μπω και εγώ στην συζήτηση.
Είμαι άτομο της τεχνολογείας και δεν πολύ πιστεύω περί πνευμάτων και τηλεκινήσεων αλλά τώρα τελευταία αρχίζω και πιστεύω.

Θα σας πω και εγώ τις Ιστορίες μου,
Γενικά δεν πίστευα ποτέ αλλά άρχισα να πιστεύω λίγο πριν 7 χρόνια όταν ήμουν στον στρατό. Είχα ένα φιλαράκο φαντάρο που αυτός ήταν τηλεπαθητικός έτσι έλεγε. Τελικά μάλλων ήταν το έβαζα νούμερα από το 1 - 10 και μου τα έβρισκε , του έκρυβα τράπουλες και μου τις έβρισκε.

Είχα δει και μια εκπομπή της Τζοβάννας Φρακούλη το πες το και θα γίνει που είχε έρθει ένας τηλεπαθητικός στο studio και εκεί είχα κουφαθεί τελείως.

Αλλά τώρα τελευταία πιστεύω σε όλα.
Τα πράγματα άρχισαν να γίνοντε ποιό έντωνα όσο μεγάλωνα.

Και ιδιαίτερα από τις αρχές αυτού του χρόνου.

Μου είχαν πει τον καφέ , δεν πιστεύω σε καφέδες και βλακίες , μου είπαν ότι κάτι θα μου συμβεί πάνω στο 3 και στο 8.

Ακούστε τώρα πλάκα μια Ιστορία μακριάς διαρκείας (αν δεν με βαριέστε)

Μια εβδομάδα πριν βγει ο χρόνος μου είχαν πει τον καφέ.
Ακούστε γέλιο.
Στις 12 τα μεσσάνυχτα που βγήκε ο χρόνος και μπήκε το 2004 ήμουν μόνος μου στο μαγαζί μου και ασχολιόμουν με τον υπολογιστή μου , όλλοι είχαν πάει για ρεβεγιόν βαριώμονυ δεν ήθελα να πάω.

Ξαφνικά μπαίνει ένα παιδάκι , πελάτης από το μαγαζί μου και μου φαίρνει μια βασιλόπιτα , στο ξεκάρφωτο έτσι επειδί με είδε μόνο μου.

Τρώω την βασιλόπιτα και είχε το φλουρί μέσα χαχα και από εκεί αρχίζουν όλα.

στις 12:08 περίπου μετά τα μεσσάνυχτα έρχοντε κάτι φίλλοι μου και μου λένε έλα πάμε πρεμιέρα , πάμε λέω (Πρεμιέρά είναι ένα μαγαζί Club) .

Με το που μπαίνω στο μαγαζί κόβω εισητήριο με αριθμό 38833.

Πάμε παρακάτω...

Την άλλη μέρα πέρνω μια βασιλόπιτα (Παρένθεση) η βασιλόπιτα που είχα φάει μου άρεσε και έψαχνα να την βρω την ίδια στην αρχή δεν την βρίκα.

Πήρα μια άλλη για το καλό και την έκοψα με τον φίλο μου που είχαμε πάει στην πρεμιέρα το ίδιο βράδι , λέω φάε εσύ αυτό το κομμάτι η πλάκα είναι να έχει φλουρί και θα φάω εγώ το επόμενο.

έφαγε το πρώτο κομμάτι ο φίλος μου το ΠΡΩΤΟ και είχε φλουρί.
μετά από 8 ημέρες ψάχνωντας να βρώ εκείνη την ωραία βασιλόπιτα που τελικά μου είπαν που την αγόρασαν πάω στο μαγαζί να την αγοράσω.

στις 8 το βράδυ. ακούστε πλάκα


Εγώ στο κατάστημα τώρα.

- Γειά σας
- Γεία σας λέει ο καταστηματάρχης.
- Μου είπαν έχουν παραγγήλει 8 άτομα 8 βασιλόπιτες και αύριο ελάτε στις 8 το βράδυ να την πάρετε. Κουφό όλα 8

Πάω την άλλη μέρα στις 8 να πάρω την βασιλόπιτα και την κώβω για να την φάμε.
Κόβω το πρώτο κομμάτι
Κόβω ένα δεύτερο
Κόβω διάφορα.

Την έκοψα για το καλό του μαγαζιού και κόβω και ένα κομμάτι για τον πελάτη , όπως κώψαμε για τον Χριστό την Παναγία και τα λοιπά κόψαμε και ένα για τον πελάτη.

Μπαίνει ξαφνικά ένας πελάτης μέσα και είδε την βασσιλόπιτα και μου λέει θέλω και εγώ ένα κομμάτι. Του λέω πάρε του πελάτη που έμεινε.

Εκανε όμως λάθος και πήρε άλλο δεν βρίκε φλουρί , πήγα και εγώ να φάω ένα κομμάτι και ήταν του πελάτη ενώ αυτός έφαγε καταλάθος το δικό μου , όταν το έφαγα είχε μέσα πάλι του φλουρί για τρίτη φορά.

ο αριθμός 3

χαχα

Τελιώνει αυτή η φάση. Φτάνουν οι ημέρες θυμάστε τότε με το Τζόκερ που έφτασε 9 εκατομύρια ευρώ.

Ακούστε φάση.

λέω εγώ τότε
θα παίξω Τζόκερ νούμερα που έχουν σχέση με 8 και 3

και έπαιξα το 44 που είναι 4+4=8 το 17 1+7=8 το 12 1+2=3
το 3 το 8 το 18 το 38 αλλά έχω ξεχάσει να παίξω το 35 3+5=8
το 26 2+6=8 και έχω ξεχάσει το 35 3+5=8.

Τελικά κέρδισα , έκατσε το τζόκερ 8 και τα 3 νούμερα το 3 , 8 , 18 και αν έβαζα και το 35 θα έπιανα 8000 ευρώ , χαχα

πήρα 134 ευρώ γιατί βγήκαν 8 φορές σε στήλες τα νούμερα

1+3+4=8

χαχα , ας μην πολυλογούμε ,ακόμη και σήμερα με κυνηγάει το 3 και το 8.

Ωραία αυτά που έχουν σχέση με την τύχη ...

Αλλάζουμε θέμα πάμε σε ποιό παραψυχολογικό

Ασχολούμαι και με την τηλεπάθεια τώρα τελευταία και με το astral projection.

Astral Projection είναι η λεγόμενη αστρική προβολή.


Έχω ακούσει πολλά γιαυτήν , το φενόμενο που βγαίνει ΄το πνεύμα από το σώμα και κάνει ταξίδια και βλέπεις τον εαυτό σου από ψιλά , πολλοί από τους φίλους μου ,μου το έχουν πει και μερικοί μου είπαν ότι το έκαναν.

Ε έκατσα και εγώ να το κάνω.


Κάθεσαι λένε να χαλαρώσεις πάρα πολύ.
Να έχεις τα χέρια σου και το πόδια σου ελεύθερα.
Να μην σκέφτεσαι τίποτα
Να μην σφύγκεσαι.
Να έχει Ισυχία.
Να μην σε ενοχλεί κανείς
Εγώ το έκανα και ακούστε τι έγινε

Βασικά δεν έγινε ακόμη τίποτα το εξεραιτικά ιδιαίτερο γιατί λένε όταν είσαι πρωτάρης
θέλεις 3 ώρες να χαλαρώσεις
και μετά αρχίζει η διαδικασία.

έκατσα λοιπόν και εγώ εχθές το βράδυ χαλάρωσα 2 ώρες
στο κρεβάτι μου που πήγα για ύπνο , αλλά δεν πρέπει να κοιμηθείς
γιατί αν κοιμηθείς δεν κάνεις τίποτα θα συμβεί σαν όνειρο
και δεν θα μπορείς να έχεις έλενχο.

:)

μετά από αρκετή ώρα αρχίζουν και μουδιάζουν τα χέρια σου και τα πόδια σου , κυρίως τα χέρια σου , γιατί δεν κινείσε με απότέλεσμα μουδιάζεις.

μπορείς να κάτσεις να συγκετρωθείς με το να κοιτάς το ταβάνι

χαχα

το κουφό μετά από κάποια στιγμή νιώθεις ότι μετακινείσαι προς τα δεξιά , αυτό ένιωσα εγώ

στην πραγματικότητα δεν κουνιέσαι καθόλου είναι ακίνητος σαν ανάπηρος.

έτσι πρέπει να είσαι

η μετακίνηση είναι σταδιακή ένα είδος ζάλης προς μία κατεύθυνση , δεν ζαλίζεσαι , ούτε περιστρέφοντε δωμάτια
απλά νιώθεις σαν κάτι σε μετακίνησε προς τα δεξιά.

το κουφό ίσως να είναι μια αρχή που προσπαθεί να βγεί η αύρα από το σώμα αλλά δεν βγήκε όλη απλά μετακινήθηκε κατά 15 εκατοστά ποιό δεξιά , δηλαδή είσαι και μέσα και έξω

χαχα ακούγεται γελείο αλλά μετά γίνεται θρύλερ.

όταν συνεχίσεις και συγκεντρώνεσαι και αρχίζεις να βγαίνεις ποιό έξω.

ακούστε τι γίνεται , γίνεται ένα φαινόμενο σαν να μην βλέπεις από το αριστερό σου μάτι.

κουφό

σαν αυτά που βλέπει από το αριστερό τα βλέπεις με το δεξί μάτι και το δεξί μάτι που υποτίθεται δεν είναι ακριβώς το κανονικό σου μάτι απλά είναι το δεξί σου μάτι που είναι ποιό δεξιά.
και βλέπεις το δεξί σου μάγουλο

ένα παράξενο είδος αλληθωρίσματως , δεν τα βλέπεις όμως διπλά τα βλέπεις κανονικά αλλά φαντάσου ότι είσαι στην θέση σου και 15 εκατοστά ποιό δεξιά ταυτόχρονα.

Και τώρα θρύλερ


Μετά από μια ώρα ακόμη αρχίζεις και βγαίνεις ή νομίζεις ότι βγαίνεις δεν το έχω καταλάβει καλά και ξαφνικά πέφτεις , που;
αφού είσαι στο κρεβάτι σου και κάθεσαι ξαπλωμένος , τώρα που πέφτεις.

είναι σαν να πέφτεις από αλεξύπτωτο ή σαν να κάνει απογείωση αεροπλάνο , και τρώς ένα χέσιμο κτυπάει η καρδιά γρήγορα και ξαφνικά εκεί που τα έβλεπες όλα ποιό δεξιά τα βλέπεις κανονικά , απέτυχες επέστρεψες στο σώμα σου , περίμενε δύο ώρες ακόμη.


:) αυτό έπαθα εγώ.


Ασχολούμαι και λίγο με ασκήσεις τηλεπάθειας , θα κάνω και μερικά όσα είπατε.

Κάνω την κλασική άσκηση με τα σχηματάκια τρίγνωνο ,τετράγωνο ,κύκλο,σταυρό , και κύματα.

για να Ισχύσει η τηλεπαθητικότητά σου , θα πρέπει να βρείς το σχήμα που σκέφτεται ο άλλος τουλάχιστον 2 έως 3 φορές συνεχόμενες.

Εγώ να σας πω το βρήκα 7 φορές δεν ξέρω αν είναι τύχη.


σας ευχαριστώ που με ακούσατε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sagaviper
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Cyprus
733 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2004, 12:11:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.psipog.net/welcome.html

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sagaviper
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Cyprus
733 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2004, 14:31:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.jackhouck.com/index.shtml

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2004, 17:34:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρόλο που πολύ θα ήθελα να τηλεκινήσω και ξέρω πως όπως για
μένα έτσι και για όλους είναι θέμα χρόνου θα ήθελα να παρακαλέσω
τον φίλο Sagaviper να αισθανθεί τί ενέργεια του μεταδίδουν τα
δύο site που μόλις έκανε copy-paste.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sagaviper
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Cyprus
733 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2004, 20:13:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν καταλαβα τι εννοεις τι ενεργεια μου μεταδιδουν?μπορεις να μου εξηγησεις τι εννοεις και θα σου απαντησω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

casperX
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2006, 22:07:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους casperX  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
geia sas
eimai kainourios....
edw kai polu kairo endiaferomai gia tilepatheia kai tilekinisi...alitheia uparxei tropos na ta petuxw?parakalw apantiste mou...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2006, 07:22:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε/η casperX, πρώτα απ' όλα καλώς ήλθες στο esoterica!
Σου εύχομαι καλή συνέχεια και να έχεις μια καλή πορεία.
Θα ήθελα να σου πώ να προσπαθήσεις να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με λατινικούς, οι οποίοι δυσχεραίνουν την ανάγνωση των μηνυμάτων σου.
Εάν λοιπόν, αγαπητέ/ή μου σε ενδιαφέρει η τηλεκίνηση κι η τηλεπάθεια, θα μπορούσες να προβείς σε μια ανάγνωση του παρόντος topic.

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lanrziel
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2006, 11:41:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lanrziel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και απο εμένα. Είμαι καινούριος στο esoterica.
Έχω βρει πολλά οραία θέματα. Αυτό ειναι απο τα αγαπημένα μου.
Χρόνια ασχολούμαι με τηλεπάθεια και τηλεκίνηση. Έχω πολλές προσωπικές εμπειρίες που θα μοιραστώ μαζί σας.
Είδα ότι εχει πολύ ενδαφέρον ότι λέγεται εδώ μέσα. Εκτός από τις εμπειρίες που θα αναφέρω αλλη φορά, ήθελα να πω μόνο το εξής.

Ένας επιστήμονας ερευνητής είπε ότι η σκέψη παράγει ενέργεια. Δηλαδή αν
σκέφτεσαι κάτι, και εννοείτε οτι το πιστεύεις μπορεί να γίνει. Στον
τομέα της τηλεκίνησης τα χέρια μπορούν να βοηθήσουν την κίνηση του αντικειμένου
από απόσταση αλλά αν κάποιος εξασκηθεί πάρα πολύ μπορεί να το καταφέρει
χωρίς την βοήθεια των χεριών.

Πολύ ωραίες οι ασκήσεις που έχουν προαναφερθεί. Έχω κιεγώ μερικές. Θα τις πω την επόμενη φορα.
(Συγχωρήστε με αλλά είμαι στην δουλειά και δεν μπορώ να μείνω πολύ)

Επίσης υπάρχει και ένα βιβλίο... δεν θυμάμαι τον ακριβή τίτλο αλλά
είναι με ευαίσθητες κατασκευές που αντιδρούν στην ενέργεια της σκέψης.
Θα το βρω και θα σας το πω. Αυτά για τώρα.

RazielΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 11 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy