ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Η μαγεία των πόλεων...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 10
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2004, 02:05:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αποφάσισα να "αναστήσω" αυτό το πολύ ενδιαφέρον θέμα σχετικά με τους παράξενους χώρους που μπορεί να βρίσκονται στην πόλη μας (είτε είναι η Αθήνα είτε άλλη). Ίσως να έχει κάποιος φίλος να προσθέσει κάτι στις αναζητήσεις μας.

No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2004, 22:27:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια λοιπόν καλέ μου φίλε αποφάσισες να ξαναφέρεις το θέμα στην επιφάνεια έχω να σου πω μια καινούρια ιστορία που έμαθα μόλις προχτές.
Κοντά στην περιοχή μου η οποία είναι το τέλος της Ν.Σμύρνης με αρχές παλαιού Φαλήρου υπάρχει ένας δρόμος με στοκατζίδικα. Στο τέλος του δρόμου έχει φτιαχτεί ένα σούπερ μάρκετ γνωστής αλυσίδας (την οποία δεν αναφέρω για να μην φανεί ότι κάνω διαφήμιση), το οποίο χτίστηκε σε ένα παλιό οικόπεδο που είχε φυστικιές. Σε αυτό το οικόπεδο στην μια του άκρη υπήρχε κι ένα εκκλησάκι, το οποίο δεν το κατέστρεψαν με την ανέγερση του σούπερ μάρκετ, αλλά εξακολουθεί να υπάρχει και πάνε όσοι θέλουν και προσκυνούν.
Προ ημερών ένας γνωστός μου γείτονας είχε πάει να ψωνίσει το βράδυ και μετά επειδή είναι και θρήσκος ο άνθρωπος, πήγε να ανάψει ένα κερί. Άναψε λοιπόν το κερί και την ώρα που έβγαινε απο το εκκλησάκι βλέπει δυο γυναίκες να μπαίνουν. Προχωρά λίγο και νοιώθει κάποιον να τον χτυπά με δύναμη στην πλάτη. Προς στιγμή νόμισε ότι ήταν μια απο τις δυο γυναίκες. Όμως γυρίζοντας διαπίστωσε ότι δεν υπήρχε κανείς πίσω του και οι γυναίκες ήταν ήδη μέσα στο εκκλησάκι. Όπως καταλαβαίνεις ο άνθρωπος τρομοκρατήθηκε και τάχυνε το βήμα του για να πάει στο σπίτι του. Ο δρόμος ήταν σχετικά ήσυχος γιατί είχε περάσει η ώρα και τα μαγαζιά κλείνανε. Όσο προχωρούσε κάθε λίγο και λιγάκι ένα χέρι τον έσπρωχνε με κακία και σαν να ήθελε να τον ρίξει κάτω.
Ο άνθρωπος φοβήθηκε πάρα πολύ και συνέχισε ακόμα πιο γρήγορα. Μετά απο ένα χιλιόμετρο περίπου και επειδή είχε εξαντληθεί γιατί είναι και κάποιας ηλικίας, σταματάει έξω απο ένα μαγαζί και ακουμπάει το χέρι του στην σωλήνα της τέντας για να πάρει αναπνοή... Τότε νοιώθει πάλι την αόρατη παρουσία να του πιάνει το κεφάλι απο πίσω με δύναμη και να του το κοπανάει στον μεταλλικό στύλο τόσο δυνατά και πάνω στο μάτι με αποτέλεσμα ο άνθρωπος να πέσει κάτω ζαλισμένος. Δυστυχώς δεν υπήρχε κανείς κοντά, καθότι ήταν νύχτα και με τα χίλια ζόρια γύρισε σπιτι του. Απο εκείνη την νύχτα φοβάται να βγει απο το σπίτι του ειδικά την νύχτα και βέβαια το μάτι του είναι λες και του έχουν ρίξει μπουνιά.
Όταν μου είπε την ιστορία τον πίστεψα, γιατί ο άνθρωπος είναι σοβαρός, δεν είναι ψεύτης και απλά η απορία που μου έμεινε, είναι αν η συγκεκριμένη οντότητα έχει σχέση με τον χώρο που είναι το εκκλησάκι...
Αυτά... έκανα λοιπόν ξανά την αρχή.. θα περιμένω καινούριες εμπειρίες... αν έχει κάποιος να πει κάτι...


Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2004, 00:38:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πού ενδιαφέρουσα και εντυπωσιακή η ιστορία σου φίλε Απέριττε. Σπάνια ακούς κάτι ανάλογο και μάλιστα να μην φαίνεται να εστιάζεται σε εσωτερικό χώρο (τύπου φαινομένων Poltergeist). Αν θέλεις πες μας και το όνομα της οδού. Δεν γνωρίζω από Ν.Σμύρνη και δεν είχε τύχει να ακούσω κάποιο παράξενο γεγονός από την περιοχή αυτή.

No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dk1973
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2004, 04:27:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dk1973  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Geia xara se olous.

H9ela apla na pw peri tou spitiou ths Akadamhmias/Mavromihali, oti o drakos den einai se kanena spiti, para vrisketai parathmenos sto terma tou makrostenou diadromou pou katalhgei sthn odo akadhmias, ekei pou o diadromos enwnetai me to pisw meros tou neoklassikou.

Thymatai kaneis akrivws ti synevh otan eixe apoka9hlw9ei, kai giati synevh ayto? Einai ontws epeidh thewrh9hke "kakh epirroh" logw ysterias me satanistes?

Anarwtiemai an ayto to kommati tha xrhsimopoih9ei apo to Vyzantino Mouseio. Epishs, anarwtiemai an h parathmenh masonikh stoa sto pisw meros tou neoklassikou ginei kati. Kai ayth h palia kouzina, me tis paraksenes kse9wriasmenes morfes pou moiazoun eite me agioi, eite me vasiliades, eite me stavroforoi, eite apla me omorfes rompes ths lyrikhs skhnhs, ti tha ginoun? Tha perastoun ena xeraki mpogia kai tha xa9oun gia panta?

Epishs anarwtiemai an o Giannopoulos yperevale otan elege gia Stavroforous, kai profanws yperavale, efoson den nomizw to olo systhma twn dyo ktiriwn (Spiti Tschiller kai diadromos) na einai paliotero apo ... thn epoxh pou zouse o kaymenos o Tschiller.

Alla anarwtietai kaneis, pros ti h epilogh twn mesaiwnikwn stoixeiwn sthn eisodo ths Akadhmias?

Epishs, exw katopsh twn ktiriwn..

Filika,

dk1973
(DK19731973@yahoo.com)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2004, 04:36:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς ήλθες dk1973 και καλή Συμμετοχή στις Συζητήσεις μας!

Θα σε παρακαλέσω να χρησιμοποιείς ελληνικούς χαρακτήρες στα μηνύματά σου. Ο συγκεκριμένος χώρος δεν προωθεί την χρήση Greeklish(παρά μόνον στις περιπτώσεις όπου κάτι άλλο είναι ανέφικτο).

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dk1973
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2004, 04:44:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dk1973  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλως σας βρηκα.
Καμμία αντίρρηση για ελληνικούς χαρακτήρες.
Χαιρετε.
Δημήτρης.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dk1973
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2004, 17:10:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dk1973  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διαβαζοντας παλιοτερα entries στο forum αυτο ειδα οτι αναφερει καποιος για εκκλησακι μεσα στο συμπλεγμα Μαυρομιχαλη/Ακαδημίας.. πραγματι, στο τελος του μακροστενου διαδρομου υπαρχει ενα παρεκκλησι. Σε ολο του το πατωμα υπαρχει ενα πολυ ομορφο ψηφιδωτο που ειναι αντιγραφη ενος πατωματος που υπαρχει στην Τυρο (στη Συρία, αν δεν απατωμαι), γεματο ζωα τυλιγμενα σε κοκκινα λουλουδια. Στο ιερο, υπαρχει ενας μικρος, ημιγυμνος κυνηγος με λιγο κακο βλεμμα.. Τιποτα "χριστιανικο". Σε παλια φωτογραφια που εχω βρει, ο Λοβερδος ποζαρει στο παρεκλλησι, μαζι με μια γυναικα και καποιον αλλον κυριο, ντυμενοι σαν βασιλιαδες, με ribbons να περιδιαβαινουν τους κορμους των σωματων τους - η γυναικα ομορφη, ντυμενη με στυλ μεσοπολεμου, ανεκφραστη. Γυρω τους το παρεκλησσι αστραφτει.
Προφανως ο Τσιλερ ηταν καποιου ειδους Μασονος και ειχε στησει στο πισω μερος του εσωτερικου κηπου του σπιτιου του μια ισως "προσωπικη" η "μονο για φιλους" στοα η τελοσπαντων καποιου ειδους διοροφο κτιριο λατρειας η συνευρεσης με αλλους συντεχνιτες. Απο εκει, ξεκιναει μακροστενος διαδρομος προς την Ακαδημιας.
Ερωτηματα εχω ακομα αρκετα ομως.. Τι ειναι αυτα που λεει Ο Γιαννοπουλος περι Σταυροφορων; (μου φαινονται ακυρα).. Τι ειναι αυτοι οι θορυβοι- αργα βηματα που ακουσα , ενω βρισκομουν στα υπογεια, μια μερα που ειχα τρυπωςσει μεσα; Τα βηματα ηταν ακριβως απο πανω μου, και πολυ αργοσυρτα. Κατουρηθηκαμε πανω μας, ομως τα βηματα σταματησαν.. Προς τι ο μακροστενος διαδρομος; Στο τελος του 19ου αιωνα, οταν χτιστηκε το σπιτι του Τσιλερ (παρεπιπτοντως υπαρχει μια κατοψη του σπιτιου σε βιβλιο των εκδοσεων Libro περι του Τσιλερ) - γυρω του θα υπηρχαν ειτε περιβολια ειτε αλλα νεοκλασσικα - προς τι ο διαδρομος; Προς τι ο δρακος; Και γιατι, μια βδομαδα μετα που καθομασταν με φιλο στην Ακαδημίας, ακριβως μπροστα απο την πορτα, στο μαγαζι των οπτικων, και κοιταζαμε ενα μικρο φρεατιο/ανοιγμα προς τα κατω - (προσπαθησαμε να το φωτογραφισουμε με ψηφιακη καμερα) - το βρηκαμε τσιμεντωμενο? Μας πηρανε χαμπαρι??

Για το αλσος λογγινου - ειχα παει με φιλο πριν κανενα χρονο, βραδυ. Προσπαθησαμε να δουμε το ολο πραγμα ψυχραιμα και λογικα. Συνεβησαν 2-3 κουλά, και ειναι τα εξης: Ξαφνικος αερας οταν μπηκαμε στα δρομακια του - πολυ δυνατος, και ξαφνικα (μαλλον συμπτωση..?). μετα ενας γερος ανθρωπος με πολυ περιεργο περπατημα (αργοσυρτο και με σκυμμενο κεφαλι) περασε διπλα μας , 1 το βραδυ, με τον αερα να λυσσομαναει, σαν να μην ειμαστε εμεις εκει (λιγο μετα το μπασκετ, πηγαινοντας προς το ανοιγμα που βλεπει την εισοδο του α' νεκροταφείου). Μπορει να ηταν σε trance ο ανθρωπος, μπορει και να ηταν απομειναρι απο ταινια του Romero. To πιο περιεργο, εγινε στην εξοδο/εισοδο πανω στη Μουσουρη, το οποιο θα το χρεωσω κατα ενα ποσοστο σε αυθυποβολη.. αν και δεν ειμαι σιγουρος. Κοιταμε μια τελευταια φορα το παρκακι με το φιλο , και λεμε , τελικα, ειχε κατι το περιεργο; Οχι, δυσφορια δεν νοιωσαμε, κανενός είδους. Ναι, περιεργα νοιωσαμε, γιατι μπηκαμε σε ενα αδειο παρκακι, χειμωνα, με τα συννεφα να τρεχουν απο πανω μας και τον αερα να θερίζει, και με 2 παλια νεκροταφεία διπλα μας. Ναι, ειναι παραξενο μερος, αλλα μεχρι εκει. Και τοτε, νοιωθω οτι κατι σαν γατα, πεταγεται προς τα πανω μου, κανοντας τον ηχο που κανει η γατα οταν επιτιθεται. Το ενοιωσα να πεταγεται μεσα απο ενα θαμνο, και ενω εμοιαζε με γατα, ενοιωσα ενα ον καπως μεγαλυτερο απο γατα - δεν ξερω τι. Αυτα κρατησαν ενα κλασμα δευτερολεπτου. Εκανα πισω και εβγαλα μια φωνη - συγκρατημενη, γιατι περισσοτερο ξαφνιαστηκα παρα τρομαξα - και ο φιλος μου δεν πηρε καν χαμπαρι. Φυσικα δεν πεταχτηκε τιποτα απολυτως πανω μου, ουτε υπηρχε τιποτα στο θαμνο. Ποιος ξερει.. Ισως ειναι αυτο που λεει ο Κοέγιο..

Ξέρει κανεις τιποτα για το καστρακι στην οδο Θήρας 54;

Γιατι αυτό το forum ειναι τοσο πεθαμένο;

Εφοσον εχουμε πολλα να πουμε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2004, 16:32:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε-φίλη(;). Χαίρομαι που έδωσες ξανά υλικό στο συγκεκριμένο θέμα το οποίο θεωρώ πολύ ενδιαφέρον. Μακάρι και άλλοι φίλοι εδω να είχαν να κάνουν κάποια σχόλια. Με την ευκαιρία θα ήθελα να πω ότι το Σάββατο είχα παρερευθεί στην εκπομπή του Κώστα Χαρδαβέλλα "Οι πύλες του Ανεξήγητου". Για όποιον είδε την εκπομπή ήμουν αυτός ο οποίος έκανε το σχόλιο για τους αρχαίους ναούς στον Υμηττό. Πρέπει να ξέρετε αγαπητοί φίλοι ότι η περιοχή μας βριθει απο τόπους "μαγικούς"...
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2004, 13:07:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πρέπει να ξέρετε αγαπητοί φίλοι ότι η περιοχή μας βριθει απο τόπους "μαγικούς"...



... καθώς και απο αρχαιοκάπηλους

BE CAREFUL WHAT YOU WISH IS WHAT YOY WANT !!!

analphabetΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2004, 23:16:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητέ το μήνυμά σου υπονοεί κάτι για μένα; Συγνώμη αν δεν κατάλαβα καλά. Θα ήθελα μια επεξήγηση...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2004, 08:46:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι αγαπητέ απέριττε,

Συγνώμη αν με τα λόγια μου σ΄έκανα να νιώσεις προσβεβλημένος.

Πίστεύω κ εγώ πως η Ελλάδα και ειδικότερα η Αθήνα είναι γεμάτη ενεργειακούς και μαγικούς τόπους, πύλες κτλ.

Αλλά τα παραδείγματα του παρελθόντος που η υπερηφάνεια για τον τόπο μας είχε σα συνέπεια να καμαρώνουμε τον πολιτισμό μας στα Ευρωπαικά μουσεία είναι άφθονά.

Αυτό και μόνο ήταν το πνεύμα της απαντησής μου χωρίς καμία πρόθεση να υπονοείσω κάτι τέτοιο για κανέναν.

Φιλικά

analphabetΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2004, 21:40:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε... δεν ένοιωσα προσβεβλημένος. Απλά ήθελα να δω τι παίζει γιατί στο παρελθόν ένα αγαπητό μου πρόσωπο του χώρου δέχτηκε παρόμοια επίθεση για κατηγορία περί αρχαιοκαπηλίας απο μια ομάδα εγκάθετων ελεεινών και ήθελα να σιγουρευτώ ότι δεν παίζει κάτι ανάλογο...
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2004, 09:01:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαίρομαι που λύσαμε την παρεξήγηση.

Το θέμα το βλέπω να πέφτει σε απραξία..

BE CAREFULL WHAT YOU WISΗ IS WHAT YOU WANT !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2005, 00:06:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι. Αυτό το θέμα κατά καιρούς θα βγαίνει και πάλι στην επιφάνεια παρότι κάποιοι θα ήθελαν να μην ξαναβγεί και ξέρω πολύ καλά τι λέω.
Αφορμή για να γράψω και πάλι εδω μου έδωσε μια σκέψη που έκανα ύστερα απο την παρατήρηση κάποιων μέτρων που πήρε η πολιτεία με την ευκαιρία της διεξαγωγής των Ολυμπιακών αγώνων στην Αθήνα.
Για να μπω όμως στο κυρίως θέμα θέλω πρώτα να κάνω μια ανάλυση ενός φαινομένου που τουλάχιστον εγω το έχω παρατηρήσει ότι λειτουργεί.
Εδω και αρκετά χρόνια έχω προσέξει και μάλιστα το έχω συζητήσει και με φίλους μου οι οποίοι συμφωνούν απόλυτα γιατί συμβαίνει και σε αυτούς, ότι μια σημαντική παράμετρος που καθορίζει την καθημερινή προσωπική μας πραγματικότητα, είναι και το πως κινούμαστε στον χώρο και τι διαδρομές ακολουθούμε στις καθημερινές μας μετακινήσεις.
Κάθε ένας απο εμάς έχει κάποιες καθημερινές ρουτίνες και μια απο αυτές είναι για παράδειγμα τι διαδρομή ακολουθεί μέσα στην πόλη για να πάει στην δουλειά του.
Πολλοί απο εμάς έχουν την δυνατότητα εναλλακτικών διαδρομών, όμως ακολουθούμε συνήθως μια συγκεκριμένη και οι περισσότεροι το κάνουμε ασυνείδητα γιατί με το να ακολουθούμε αυτή την διαδρομή μας έρχεται πιο καλά απο το να ακολουθούμε κάποια άλλη. Κάποια στιγμή άρχισα να πειραματίζομαι με το να αλλάζω διαδρομές στις μετακινήσεις μου τις καθημερινές για να δω αν αυτό θα είχε κάποιο αποτέλεσμα στην καθημερινότητά μου.
Παρατήρησα λοιπόν ότι κάποιες διαδρομές όταν τις ακολουθούσα συνέβαινε στην δουλειά μου για παράδειγμα εκείνη την ημέρα ή να έχω ασυνήθιστο φόρτο εργασίας ή να τσακωθώ με κάποιον, ή σε κάποια άλλη διαδρομή κάτι θα μου συνέβαινε μέσα στην ημέρα που θα ήταν άτυχο. Θα μπορούσε να πει κάποιος ότι αυτό είναι μια απλή σύμπτωση και δεν σημαίνει τίποτε περισσότερο. Όταν όμως το φαινόμενο είναι επαναλαμβανόμενο τότε κάτι συμβαίνει που θέλει ψάξιμο.
Διαπιστώνοντας λοιπόν τις "άτυχες" διαδρομές, προσπάθησα να τις αποφεύγω και να ακολουθώ τις "καλές". Κάποιες στιγμές όμως για λόγους ανωτέρας βίας, όπως έργα στον δρόμο, ένα σκουπιδιάρικο που έκλεισε έναν δρόμο κλπ. αναγκάστηκα να αλλάξω και πάλι. Και ώ του θαύματος πάλι συνέβη αυτό που είχα παρατηρήσει...
Έρχομαι λοιπόν σε αυτό που έλεγα στην αρχή.
Με αφορμή την διεξαγωγή της ολυμπιάδας και για την καλύτερη κυκλοφορία των οχημάτων, κάποιοι αποφάσισαν μέσα στην πόλη να καταργήσουν τις περισσότερες αριστερές στροφές. Παρότι είχαν πει ότι μετά την ολυμπιάδα θα τις επαναφέρουν, πάρα πολλές δεν επανήλθαν και ενώ υποτίθεται ότι το μέτρο θα έλυνε προβλήματα στην ουσία δημιούργησε πολύ περισσότερα. Ακούγονται διαμαρτυρίες απο πολλούς συμπολίτες και μάλιστα άρκετοί παρανομούν μπροστά στο παράλογο που συμβαίνει.
Θα μπορούσε να το δει κάποιος πολύ απλά και να πει ότι η στενοκεφαλιά και η βλακεία κάποιων αφήνει μια κατάσταση που δεν εξυπηρετεί τελικά, να διαιωνίζεται. Όμως είναι έτσι τόσο απλά τα πράγματα;
Πάντα πίστευα και πιστεύω για να μην πω γνωρίζω ότι τίποτε δεν γίνεται τυχαία. Κατά την γνώμη μου και αυτό το μέτρο δεν ήταν καθόλου τυχαίο και δεν έχει να κάνει με την επίσημη δικαιολογία. Μέσα απο την συγκεκριμένη ροή της κίνησης κάποιων χιλιάδων ανθρώπων διαμορφωνόταν μια συγκεκριμένη πραγματικότητα. Ξαφνικά εκατοντάδες χίλιάδες άνθρωποι ωθούνται τεχνηέντως να αλλάξουν συνήθειες χρόνων. Αναρωτιέμαι τι επιπτώσεις μπορεί να έχει αυτό σε συλλογικό επίπεδο. Σε επίπεδο φαινομενικής καθημερινής μαζικής πραγματικότητας. Θα μπορούσε να πει κάποιος γιατί απαραίτητα να είναι για κακό αυτό. Θα μπορούσε να γίνει και με καλή πρόθεση.
Τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά και επειδή τον τελευταίο καιρό έχουν παρατηρηθεί και άλλα φαινόμενα μέσα στην πόλη που έχουν να κάνουν με αστική μαγεία, ιερή γεωμετρία κλπ... (θα αναφερθώ εν καιρώ) και με δεδομένο το γεγονός ότι αυτοί που ελέγχουν την κατάσταση μόνο το καλο΄μας δεν θέλουν και με δεδομένο επίσης το γεγονός ότι στόχος είναι ο απόλυτος έλεγχος και η διαχείρηση του ανθρώπινου δυναμικού σε υποσυνείδητο επίπεδο, θεωρώ ότι αυτό που γίνεται λειτουργεί σύμφωνα με κακόβουλο σχέδιο.
Ξέρω ότι πολλοί θα διαφωνήσουν, πολλοί θα με θεωρήσουν ακόμα και γραφίκό και θα γελάσουν μαζί μου και θα πουν τι κουταμάρες λέει αυτός, αλλά ξέρω ότι υπάρχουν και πολλοί που αντιλαμβάνονται τι λέω και θα το ψάξουν λίγο περισσότερο, όπως επίσης και οι εγκάθετοι που δεν θα τους αρέσει ότι κάποιοι παρατηρούν κάποια πράγματα με ένα άλλο μάτι...
Όσοι πιστοί λοιπόν προσέλθετε...
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2005, 09:56:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eνδιαφέρουσα άποψη Απέρριτε... περιμένω περισσότερα εν καιρώ...


"H Γνώση είναι δύναμη...1234"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2005, 02:00:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Απέριττε, παρά το γεγονός πως η κατάργηση των αριστερών στροφών με ξεβόλεψε αρκετά οφείλω να παραδεχθώ πως έχει κάνει καλό στην κυκλοφορία δρόμων που ζω καθημερινά (πχ Λεωφόρος Κηφισίας) και φαίνεται να δικαιώνεται η επιμονή των συγκοινωνιολόγων.
Το θέμα, πάντως, που αγγίζεις είναι ιδιαίτερα πλούσιο και ενδιαφέρον και περιμένω τις απόψεις σου για τις ..μη επίσημες αιτίες φαινομένων στην πόλη μας.

No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2005, 15:03:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα σε ολους
Απεριττε εχω νεα σχετικα με το θεμα που ¨ψαχνουμε¨ ριξε μια ματια στο σχετικο λινκ

http://users.panafonet.gr/paneios1/pyramida.htm

Ναι Απεριττε η πολη κρυβει πολλα αλλα ειναι ορατα αλλα οχι!!
Καποιοι εφαρμοζουν μια Ειδικη Γεωμετρια με σκοπους που μονο αυτοι γνωριζουν και εμεις απλα υποψιαζομαστε.

Αυτα ελπιζω να μης σας κουρασα
Καλη σας μερα απο την Αθηνα την πολη που κρυβει ..πολλα.
ΘανασηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2005, 21:50:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θέμα της πυραμίδας που αναφέρεις Πάνειε είναι μεγάλη ιστορία και δεν είναι τόσο απλο... Θα πούμε πράγματα εν καιρώ για το τί γίνεται με αυτές ΤΙΣ πυραμίΔΕΣ μέσα στην πόλη γιατί δεν είναι μόνο μία...
Φιλάκια... φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2005, 00:25:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ Απέριττε ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΕ ΕΧΕΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΕΙ "ΓΡΑΦΙΚΟ".
ΕΠΙΣΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΩΣ Η ΑΝΑΦΟΡΑΣ ΣΟΥ..

quote:
Αγαπητοί φίλοι. Αυτό το θέμα κατά καιρούς θα βγαίνει και πάλι στην επιφάνεια παρότι κάποιοι θα ήθελαν να μην ξαναβγεί και ξέρω πολύ καλά τι λέω.

ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΕΙΣ ?????
ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΧΟΥΝ ΛΕΧΘΕΙ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΑ.
ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΧΟΥΝ ΛΕΧΘΕΙ ΕΔΩ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΑΝΑΦΟΡΑΣ.

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΔΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Η ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΙΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ.
ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ.

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΡΙΣΤΕΡΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΙΣΩ.

ΣΤΗΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 17 ΧΡΟΝΙΑ.
ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΤΩΝ ΑΡΙΣΤΕΡΩΝ ΣΤΡΟΦΩΝ ΧΡΟΝΙΚΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΠΑΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 15-20 ΛΕΠΤΑ ΠΟΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ.

ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΥΡΑΜΙΔΕΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΑΣ.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΑΚΟΥΩ.
ΙΣΩΣ ΝΑ ΗΤΑΝ ΠΟΙΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΤΕ ΕΝΑ ΝΕΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΝΕΙΟ ΜΕ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΥΤΑ... (ΑΠΛΑ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 21:32:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Αβατάρ. Ευχαριστώ για τις επισημάνσεις σου. Θα ήθελα λοιπόν με την ευκαιρία να σου πω μερικά πράγματα. Όπως θα παρατήρησες αναφέρω ότι πράγματι σε μερικές περιπτώσεις το μέτρο φαίνεται χρήσιμο. Όμως για να περάσει κάτι με άλλους σκοπούς πάντα υπάρχει μια καλή δικαιολογία. Μπορεί το συγκεκριμένο φανάρι ή φανάρια που αναφέρεις να έλυσαν κάποιο πρόβλημα. Υπάρχουν όμως πολλά άλλα που αντίθετα δημιούργησαν περισσότερα προβλήματα απο ότι έλυσαν. Αν για παράδειγμα ερχόταν η κυβέρνηση αύριο και σου έλεγε περάστε παρακαλώ να βάλετε όλοι απο ένα τσιπάκι στο χέρι σας, θα γινόταν επανάσταση. Αν όμως για χρόνια σου σπέρνουν το φόβο της εγκληματικότητας, αν σε βομβαρδίζουν καθημερινά με το πόσο πιο εύκολη θα γίνει η ζωή σου και πιο ασφαλής με το να μην κουβαλάς επάνω σου χρήματα, αν σου πουν πόσοι άνθρωποι που υποφέρουν απο άνοια θα μπορούν να τους βρίσκουν μέσω του τσιπ, τότε θα το δεχτείς πολύ πιο εύκολα. Ο βαθύτερος όμως στόχος του εγχειρήματος θα είναι άλλος και αυτοί θα τον έχουν πετύχει με το λιγότερο δυνατόν κόστος.
Απο την άλλη σε σχέση με το θέμα αυτό και με άλλα αποκαλυπτικά θέματα, αν το φέρει η τύχη και ξαναβρεθούμε απο κοντά σε κάποιο φιλικό σπίτι θα σου πω τί έχω παρατηρήσει και θα μου πεις αν έχω άδικο να λέω αυτά που λέω. Ποτέ δεν θα έβγαινε κάποιος κραυγαλέα να κατεβάσει ένα θέμα εφόσον δεν είναι υβριστικό και προσβλητικό για κάποιους άλλους ή θίγει αρχές και πιστεύω. Αν όμως ενοχλεί υπάρχουν και άλλοι τρόποι να το απομονώσεις. Δεν θα τους αναφέρω απο εδω.
Όσο για τις πυραμίδες επειδή δεν θέλω να κάνω κάποιους πλούσιους δίνοντας ιδέες για βιβλία και για άρθρα και επειδή το θέμα η ομάδα μας αυτή την στιγμή το ερευνά και υπάρχουν συγκλονιστικά στοιχεία, θα κρίνουμε εμείς πότε θα είναι η στιγμή να βγει παραέξω και αφού το έχουμε προβάλει πρώτοι εμείς και εκεί που πρέπει ώστε να μην γίνει αντικείμενο εκμετάλλευσης ο δικός μας κόπος και σκέψη...
Φιλικά και θα επανέλθω όταν το κρίνω σκόπιμο...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2005, 01:11:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ Απέριττε ΑΛΛΟ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ (ΠΟΥ ΕΛΥΣΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ) ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΤΑ ΤΣΙΠΑΚΙΑ.....

ΜΗΝ ΤΑ ΜΠΕΡΔΕΥΟΥΜΕ...

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΠΥΡΑΜΙΔΩΝ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...

ΟΠΟΤΕ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΠΩΣ ΗΛΘΕ ΤΟ ΠΛΗΡΩΜΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΜΕ ΧΑΡΑ ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΙΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΟΥ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΕΣ...

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ...


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2005, 02:48:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εν το μεσω της νυκτος γεια σε ολους
Νομιζω οτι δεν υπαρχει αναγκη να ανοιχτει αλλο θεμα ΑΒΑΤΑΡ
Αλλωστε ο τιτλος αυτου του τοπικ Η ΜΑΓΕΙΑ ΤΩΝ ΠΟΛΕΩΝ ταιριαζει ¨γαντι¨ με τις ΠΥΡΑΜΙΔΕΣ των ΑΘΗΝΩΝ!!
Αλλα δεν ειναι μονο οι Πυραμιδες στην Αθηνα καθημερινα ερχονται στην επιφανεια (και οχι μονο στην επιφανεια αλλα και κατω απο αυτην ) νεα στοιχεια που γρηγορα γρηγορα τακτοποιουνται ωστε να μην γινουν αντιληπτα απο ¨αδιακριτα¨ βλεμματα.
Ενα τετοιο συνεβη εδω και λιγο καιρο κοντα στον Λοφο του Αρδηττου και με αφορμη αυτο θα σας πω οτι αυτοι που θελουν να ισχυριστουν οτι τιποτα παραξενο η μυστικο, αν θελετε δεν υπαρχει στην Αθηνα ( η κατω απο αυτην), στηριζονται στα ψεματα που εγραψαν καποιοι αλλοι... και εχουν δικιο εφοσον αναφερονται στα συγκεκριμενα μερη.
Αλλα η Αθηνα ειναι ..μεγαλη και κρυβει πολλα... και ακομα και αυτοι που ξερουν πραγματικα αυτα που κρυβει εχουν καθε λογο να θελουν να σας ...απογοητευσουν... ωστε να κατσετε ησυχα στο σπτι σας και να μην ασχολειστε με ..παραμυθια.
Λοιπον καποιοι αποφασισαμε να μην κατσουμε σπιτι μας οσο κι αν μας διαβεβαιωνουν οτι τιποτα το μυστικο και παραξενο δεν υπαρχει οχι μονο στην Αθηνα αλλα σε ολη την Ελλαδα , ψευτες βεβαια υπαρχουν που θα πουν η θα γραψουν το οτιδηποτε για τους λογους που αυτοι γνωριζουν ας τους αγνοησουμε και ας συνεχισουμε στην αναζητηση του κοσμου που δεν ειναι αμεσα ορατος.
Αλλωστε ποιος σας ειπε οτι υπαρχει μονο οτι βλεπουμε ακουμε μυριζουμε η ακουμπαμε;
Καληνυχτα σας απο την ΑΘηνα και την ...μαγεια της!
ΘανασηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2005, 10:42:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΑΝΕΙΕ ΧΑΙΡΩΜΑΙ ΠΟΥ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΔΩ.

Η ΠΡΟΤΑΣΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΝΟΣ ΝΕΟΥ ΤΟΠΙΚ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΟΠΙΚ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΓΕΙΑ ΤΩΝ ΠΟΛΕΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ..

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ ΑΥΤΗΝ (ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ Απέριττος)
ΕΝΑ ΝΕΟ ΤΟΠΙΚ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ....
ΠΧ ΑΘΗΝΑ Η ΜΑΓΙΚΗ ΠΟΛΗ...

ΟΠΟΥ ΕΚΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΚΑΠΟΙΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ...

ΝΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΡΥΒΕΙ ΠΟΛΛΑ Η ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΕ ΜΙΚΡΑ ΕΚΚΛΗΣΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΤΙΣΘΕΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΡΧΑΙΑ ΙΕΡΑ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΕΙΣΟΔΟΥΣ ΣΠΗΛΑΙΩΝ Η ΣΤΟΩΝ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2005, 18:16:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αλλωστε ο τιτλος αυτου του τοπικ Η ΜΑΓΕΙΑ ΤΩΝ ΠΟΛΕΩΝ ταιριαζει ¨γαντι¨ με τις ΠΥΡΑΜΙΔΕΣ των ΑΘΗΝΩΝ!!

Συμφωνώ απόλυτα Πανειε και περιμένω με αγωνία τις εξελίξεις από την έρευνά σας...

Πιστεύω ότι "πιάσατε λαβράκι"...

Μπορείτε μόνο να μου πείτε που ακριβώς βρίσκεται η εν λόγω πυραμίδα ή αν είναι κούφια ή έχει είσοδο για το εσωτερικό της? (νομίζω ότι αναφέρθηκε κάτι για είσοδο αλλά θα ήθελα επιβεβαίωση και από σας αν την έχετε επισκεφθεί)


"H Γνώση είναι δύναμη...1234 + γω ξέρω να μετρώ μόνο ως το 4"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2005, 09:46:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα και παλι σε ολους σας

Φιλε μου ΑΒΑΤΑΡ (αν και δεν γνωριζομαστε θα μου επιτρεψεις να σε αποκαλω ετσι) σε ευχαριστω για το καλωσορισμα.
Η αληθεια ειναι οτι εχω συμμετασχει πολυ λιγο στις συζητησεις του εσοτερικα νομιζω οτι ειναι καλυτερο να μιλας οταν εχεις κατι να πεις... και οχι απλα να για να γινεται κουβεντα.
Αβαλον καλημερα και σε σενα στειλε μου ενα email (στο προφιλ μου θα δεις την διευθηνση μου) για να σου στειλω καποιες λεπτομερειες.
Η πυραμιδα αυτη ειναι κουφια στο εσωτερικο της και η εισοδος βρισκεται στην πισω πλευρα.
Η εταιρεια ΕΛΚΥΣΤΗΣ (ωραιο ονομα παντως) μου ειναι παντελως αγνωστη και μαλιστα στις ταμπελες που υπαρχουν πανω στα μηχανηματα (σκαπτικα κτισματος) δεν υπαρχει ουτε τηλεφωνο ουτε διευθηνση της εταιριας.
Αν καποιος εχει κατι υποψιν του ας αναφερει.
Το κτισμα οπωσδηποτε θα εχει μια επισημη δικαιολογια που κατασκευαζεται εκει δεν θα φυτρωσε χωρις λογο εννοειτε παντως ειναι σε δημοσιο χωρο.
Εδω θα πρεπει να ξεκαθαρισουμε κατι σχετικα με τον ορο ΜΑΓΕΙΑ ΤΩΝ ΠΟΛΕΩΝ
Φυσικα δεν εννοουμε μια μαγισα με την κρυσταλινη σφαιρα και τα αμπρα καταμπρα οχι βεβαια.
Το ζητημα ειναι πως επιδρουν επανω μας τα διαφορα κτισματα , μνημεια , χωροι κλπ. που βρισκονται μεσα σε μια πολη οπως η Αθηνα .
Εδω θα επρεπε να εστιασουμε την κουβεντα μας και να ..πουμε πολλα.
Και για να γινω πιο κατανοητος η πολη εξασκει πανω μας ενα ειδος ¨προγραμματισμου¨ οχι βεβαιως συνειδητα αντιληπτο αλλα το κανει.
Δεν ειναι τυχαιο που σε μια πολη οπως αυτη που επικρατει καθημερινα ενα αλαμουμ στην κινηση στους δρομους, στην ελειψη μετρου και ¨καλους¨ το τονιζω αυτο ΚΑΛΟΥΣ στα κτισματα, στην απουσια ηρεμιας ολο το 24 ωρο και στην συσωρευση τοσου αγχους και στρες απο τους κατοικους της, υπαρχει τελικα το ιδιο ¨μπαχαλο και μεσα στον εγκεφαλο μας.
ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΜΑΓΕΙΑ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΗΤΑΝ ;
Αυτα εχω να πω αρκετα ακομη αλλα περιμενω τις δικες σας γνωμες.
Καλη σας μερα συνταξιδιωτες
Θανασης

Edited by - πάνειος on 18/03/2005 10:24:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2005, 09:55:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η εταιρεια ΕΛΚΥΣΤΗΣ (ωραιο ονομα παντως) μου ειναι παντελως αγνωστη και μαλιστα στις ταμπελες που υπαρχουν πανω στα μηχανηματα (σκαπτικα κτισματος) δεν υπαρχει ουτε τηλεφωνο ουτε διευθηνση της εταιριας.
Αν καποιος εχει κατι υποψιν του ας αναφερει.


ΕΛΚΥΣΤΗΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ
Ολυμπιακό Χωριό Ο.Τ. 25Β,
ΑΧΑΡΝΕΣ, 13671,
Αχαρνές
21 02407784

ο κακός Βρίλ
(και μέλος του κλάμπ)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2005, 10:12:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτο ειναι που λεμε ΖΗΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΛΑΒΕΙΣ
Σε ευχαριστω φιλε μου ΒΡΙΛ (Καλε βριλ οχι κακε)
Να εισαι καλα
Θανασης
Πανειος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2005, 10:37:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αυτο ειναι που λεμε ΖΗΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΛΑΒΕΙΣ


Αν είναι αι πλεροφορίαι, είναι η ειδικότης μας...

quote:

Σε ευχαριστω φιλε μου ΒΡΙΛ


Παρακαλώ...

quote:

(Καλε βριλ οχι κακε)


Απαπαπαπα !
Φτού και όξω από δώ...
Δεν είμαι ΚΑΛΟΣ !
Ποτέ ξανά !
Όποιος σε πεί καλό, μετά από λίγο θα σε πεί και κάτι άλλο !


quote:

Να εισαι καλα
Θανασης
Πανειος


Και σύ να'σαι καλά και να μη με ξαναπροσβάλεις !

χε χε

ο κακός και πανεπόπτης Βρίλ

Υ.Γ. χμμμ. Κάτι σε όρμπ ???



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2005, 23:01:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Πάνειε Θανάση. Μια διόρθωση αν μου επιτρέπεις... Το κάλλος ξεχωρίζει απο τον κάλο για τα δυο του λάμδα... Οπότε δεν θα χρειάζεται και να το διευκρινίζεις.
Χαιρετώ σε...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2005, 23:39:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα
Ελπιζω αγαπητε Απεριττε τα λαθη μου στην ζωη αυτη να ειναιμονο τα ορθογραφικα παντως απο αυτα που βλεπουμε καθε μερα καλους βγαλαμε στα ..ματια
Σ ευχαριστω για την διορθωση παντως....θα ειμαι προσεκτικος

ΥΓ. Ορμπ; χμμμ τι θελει να πει ο ποιητης; ο κακος Βριλ ηθελα να πω..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 10 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy