ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Ο ΜΕΓΑΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 17
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 00:21:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
+ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ'ΝΑΙ...ΑΥΤΗ Η 'ΤΑΥΤΙΣΙΣ'...ΠΑΡΑ ΤΟ ΦΩΣ...ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΗΓΗ!

Ο ΕΡΩΤΑΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΕΡΩΤΑΣ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ.........

ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ.....

ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""

Edited by - ANTONIOS1997 on 27/02/2003 00:25:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2003, 01:20:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...Ο ΕΡΩΤΑΣ...ΕΧΕΙ ...
..ΕΧΕΙ...ΓΕΥΣΗ ΑΠΟ ΡΟΔΙ ....
ΠΛΗΜΜΥΡΙΣΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΕΓΧΥΛΙΣΜΑ ΤΗΣ ΚΑΝΕΛΛΑΣ....
ΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΑΡΚΕΤΟΣ....ΣΕ ΜΙΑ ΓΟΥΛΙΑ....


'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elixir
Μέλος 2ης Βαθμίδας


154 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2003, 01:38:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ω! ΜΕΓΑ ΜΑΘΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΑΛ-ΕΞ-ΑΝΔΡΕ!...

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ, ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΤΟΥΣ ΧΡΟΝΟΥΣ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!...

ΣΕ ΕΙΔΑ ΠΑΛΙ ΕΔΩ, ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΤΩΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΩΝ...

ΘΥΜΑΜΑΙ, ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΠΙΣΤΕΥΑ ΚΑΙ ΓΕΛΟΥΣΕΣ...
ΕΛΕΓΕΣ, ''ΔΕΝ ΚΑΤΑΚΤΩ,...ΚΑΤΑΚΤΙΕΜΑΙ''....

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΔΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΗΜΟΥΝ!...
ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΕΑ!...

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

ΜΕ ΑΓΑΠΗ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2003, 02:47:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλήθεια... ΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΡΩΤΑΣ, παρά το να ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ να ζήσεις τα ΠΑΝΤΑ και ΟΛΑ σε ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, σε μία ΑΙΩΝΙΑ ΣΤΙΓΜΗ!!!

Να το μυστικό της δημιούργίας του Κόσμου τόσο κατα το Ελληνικό σύστημα Κοσμοθέασης όσο και με το Σημητικό!!!
Ο ΕΡΩΤΑΣ... Μέσα απο μία ΛΕΞΗ... Μέσα απο ένα ΑΥΓΟ...

Να το Μεγάλο Μάθημα... Να το Μεγάλο 'Εργο (Magnum Opus)
Και αυτά τα μαθήματα, η ιστορία έρχεται να μου δείξει ότι τα παραδίδουν ΜΟΝΟ Ω!Μεγάλες Ψυχές και μαθητές ΠΑΝΤΑ είναι επίσεις Ω!Μεγάλες Ψυχές...
ΕΜΕΙΣ...

Να και το ΜΥΣΤΙΚΟ του κατακτητή Αλέξανδρου...
Κατάκτησε...φωνάζει επάνω στο Α-ΛΟΓΟ μέρος του σώματός του...
Κατάκτησε... Κατάκτησε... και τελικά ΝΑ που κατάφερε να κατακτηθεί ο ΙΔΙΟΣ απο τον ΙΔΙΟ του τον εαυτό ως άλλος ΝΑΡΚΙΣΣΟΣ...

Και ο Νάρκισσος φίλοι μου ήταν το ΜΑΝΟΥΣΑΚΙ που έδρεψε η κόρη η πανέμορφη η ομορφομαλούσα απο τα απέραντα στήθη της Γαίας μάνας ΜΑΣ...
Και ΞΑΦΝΟΥ ΝΑ... ανοίγεται η Γή στα ΔΥΟ και ξεπετιέται απο μέσα της ο Αιδωνέας...

Τι να θέλει να μας πεί αυτός ο Ομηρικός Υμνος σε σχέση με ΕΜΑΣ και με τον ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ, την Ω!Μέγα Ψυχή;;;

Ξαναλέω... Σκοπός του ταξιδιου... ΤΟ ΝΑΥΑΓΙΟ....

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2003, 12:42:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[Να το μυστικό της δημιούργίας του Κόσμου τόσο κατα το Ελληνικό σύστημα Κοσμοθέασης όσο και με το Σημητικό!!!
Ο ΕΡΩΤΑΣ... Μέσα απο μία ΛΕΞΗ... Μέσα απο ένα ΑΥΓΟ...]


Και ο Νάρκισσος φίλοι μου ήταν το ΜΑΝΟΥΣΑΚΙ που έδρεψε η κόρη η πανέμορφη η ομορφομαλούσα απο τα απέραντα στήθη της Γαίας μάνας ΜΑΣ...
Και ΞΑΦΝΟΥ ΝΑ... ανοίγεται η Γή στα ΔΥΟ και ξεπετιέται απο μέσα της ο Αιδωνέας...]


'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 28/02/2003 23:41:06

Edited by - ΑΤΜΑ on 28/02/2003 23:43:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2003, 19:07:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ξαναλέω... Σκοπός του ταξιδιου... ΤΟ ΝΑΥΑΓΙΟ....



quote:
ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ.....


ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elixir
Μέλος 2ης Βαθμίδας


154 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2003, 19:10:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΥ ΚΕΛΣΕ!..,

ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΔΡΟΜΗ ΤΟΥ, ΤΗΣ Ω!ΜΕΓΑ ΨΥΧΗΣ ΤΟΥ ...Ο ΣΚΟΠΟΣ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟ ΝΑΥΑΓΙΟ...ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΑΙΩΝΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΕΝΕΙΣ Α-ΘΑΝΑΤΟΣ...

ΜΑ ΝΟΜΙΖΩ ΔΕΝ ΣΤΑΘΗΚΑΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΟ ΧΡΩΝΟΧΩΡΟ ...ΣΥΝ + ΧΡΟΝΟΣ...ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ ΤΟΥ ΕΓΩ ΤΟΥ!...

ΚΑΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ: ''ΝΑΡΚΙΣΣΟΣ: ο τεμπέλης της ετερότητας. Ο εαυτός του επιστρέφει από τον καθρέφτη της λίμνης σαν το ίδιο το φάντασμα της ελευθερίας του: είναι το θλιβερό απείκασμα ενός ψυχισμού του οποίου η νωθρότητα - εδώ, αδυναμία του σχετίζεσθαι - αποτελεί την ίδια την αναίρεση της υπαρκτικότητας, τον εγκλεισμό μέσα στο εγώ.''

MA, ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ....ΝΟΜΙΖΩ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΤΟΥ ΟΡΑΜΑ...ΝΑ ΕΛΕΥΘΕΡΩΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΓΩ ΤΟΥ...ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΕΑΥΤΟΝ....ΚΑΙ ΝΑ ΑΓΑΠΗΣΕΙ ΕΑΥΤΟΝ....

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙ...Ο ΟΡΦΕΑΣ, ''ΚΑΤΕΒΗΚΕ'' ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΕΝ-ΣΑΡΚΩΘΕΙ...Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, ΑΝΤΙΘΕΤΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΘΑΝΑΤΟΣ....ΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ, ΚΙΝΗΘΗΚΑΝ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΑΞΟΝΑ....ΑΝΤΙΘΕΤΗΣ ΦΟΡΑΣ...

ΑΣ ΟΔΗΓΗΘΟΥΜΕ ΟΜΩΣ, ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΜΗΡΙΚΟ ΥΜΝΟ....ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΚΑΤΙ ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ...

ΦΙΛΙΚΑ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2003, 21:24:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ναυαγιο~~~~~~λειψανο...συντριβεντοςςςς.....

'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 28/02/2003 21:30:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 02:46:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα βήματα με φέρνουν μόνα τους πλέον στα γνώριμα καλντερίμια της Εσωτερικής Αναζήτησής μας, της ΔΙΚΗΣ ΜΑΣ αναζήτησης, ΕΔΩ... στα χνάρια του Ω!Μέγα Αλέξναδρου...
Τι παράξενο θα έλεγε "κάποιος"...
Τι ΛΥΤΡΩΤΙΚΟ λέω εγώ, ο ΚΑΝΕΝΑΣ!!!

Πόσο κουράγιο, θέληση και ΓΝΩΣΗ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ χρειάζεται για να παραδεχθεί ΣΗΜΕΡΑ κάποιος ότι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.... ότι είναι ο ΚΑΝΕΝΑΣ;;;
Και εκείνος, Ω!Μέγας σταρτηλάτης;;;
Τι έχει να πεί γι'αυτό;;;
Τι ΕΚΑΝΕ γι'αυτό;;;
Και ίσως αναρωτηθήτε φίλοι μου, "τι σχέση έχει αυτό" με τον Μακεδόνα Βασιλέα;;;

Ναι παράξενο ίσως, αλλά όχι λάθος κατ'ανάγκην...
Θυμήθηκα τον Στράβωνα που αναφέρει κάπου, ότι οι ΚΑΒΕΙΡΟΙ (στα μυστήρια των οποίων είχε ΜΥΗΘΕΙ ο Αλέξανδρος), κατα κάποιο τρόπο σχετίζοντα ή και ταυτίζονται με τους ΚΥΚΛΩΠΕΣ!!!
Και ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ που είναι ΕΝΑ στον αποσυμβολισμό, ταυτίζονται με τους ΘΟΥΒΑΛ-ΚΑΪΝ της Παλαιάς Διαθήκης!!!!

ΑΣΧΕΤΟ;;;
Χμμμμ είμαι σκεπτικός μέσα στην νύχτας το ΦΩΣ... Τους ΚΥΚΛΩΠΕΣ η Ω!Μέγα Ψυχή του ΟΔΥΣΣΕΩΣ είναι που τους ΤΥΦΛΩΣΕ με τη βοήθεια του ΠΥΡΑΚΤΩΜΕΝΟΥ ΞΥΛΟΥ ή ΣΙΔΕΡΟΥ...
Και οι ΚΑΒΕΙΡΟΙ ή οι ΘΟΥΒΑΛ-ΚΑΪΝ είναι οι πρώτοι που κατέκτησαν τη γνώση του ΠΥΡΟΣ...
Και το ΠΥΡ είναι ΦΩΣ....
Και ο ΚΥΚΛΩΠΑΣ έχασε το ΦΩΣ...
Και έμεινε στο ΣΚΟΤΑΔΙ....

Ποιό ΣΚΟΤΑΔΙ;;; Εκείνο το ΙΔΙΟ σκοτάδι του λεει η Γραφή: "...και ΣΚΟΤΟΣ επί τού προσώπου της ΑΒΥΣΣΟΥ..."

Μήπως ο ΚΥΚΛΩΠΑΣ είναι ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, η Ω!Μέγα Ψυχή;;;
Μήπως ο ΟΔΥΣΣΕΑΣ είναι το ΑΝΩΤΕΡΟ ΕΓΩ, το ΠΝΕΥΜΑ του Αλέξανδρου;;;;
Μήπως το ΦΩΣ που έχασε ο Κύκλωπας-Αλέξανδρος ήταν η ΕΞΩΤΕΡΙΚΕΣ ΑΙΣΘΗΣΕΙΣ ΤΟΥ;;;;
Μήπως το ΣΚΟΤΑΔΙ που βυθίστηκε ήταν η Θεία Γνόφος που δημιουργήτε απο την υπερβολική λάμψη του ΑΝΕΣΠΕΡΟΥ ΦΩΤΟΣ του ίδιου ΑΕΙΖΩΟΣ ΠΥΡΟΣ;;;;

Αχχχχ αυτός ο ΝΑΡΚΙΣΣΟΣ!!! Πόσα μυστικά ΑΚΟΜΑ κρύβει!!!
Και θα συνεχίσει να τα κρύβει απο τα βέβηλα μάτια εκείνων που ΜΟΝΟ να διαχωρίζουν μπορούνε μα όχι να ενώνουν!!!
Το να ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ κανείς είναι ΕΥΚΟΛΟ...
Πόσο ΔΥΣΚΟΛΟ είναι όμως να ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ...

Εμείς, απλά κάνουμε μιάν ΑΡΧΗ απο τη ΗΔΗ ξεκινημένη πορεία πρός το ΦΩΣ που είναι ΖΟΦΟΣ....

Την καλησπέρα μου που έγινε ΗΔΗ... καλημέρα...

Κέλσος ο Κύκλωψ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 03:29:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πριν απο αρκετες ωρες...παραξενα μα συνειρμικα..+ ευκολα..ανοιξα την Ιλιαδα ψαχνοντας,χρωματα..για καποιο αλλο θεμα του νου...μα..ανακαλυψα..μια μαχη του εκεινου..Αλεξανδρου..της Ιλιαδας..με το Μενελαο....
μια μαχη..για την εκεινη Ελενη.....
+εμεινα να διαβαζω...+ξεχασα το λογο της αναζητησης +αρχισα ν'αφουγκραζομαι παρελθοντικα βηματα..στις εκεινες...μαγικες στιγμες..του μακρινου μικροκοσμου του σχολειου.....
μα ειναι τοσο ιδιοι οι Αλεξανδροι του κοσμου...
λες και με μιαν ανασα εκπορευτηκαν σε μιαν αιωνια στιγμη και διασκορπιστηκαν στην ιστορια....παντου στα συμπαντα των κοσμων της φαντασιας μου..μα και της δικης...σου...


+ ηρθαν ,λεει, να φερουν...την ευθυνη του ονοματος ΑΥΤΟΥ..ως τον Προμηθεα... Ο...φερων το φως....


...ΩΩΩΩΩΩΩ!Αλ-εξ-ανδρε.....ειμαι το φως....κρατησε με.....
'ο'...'ε'...-'ι'δου....
επανω στην πυρωμενη δαδα....φλεγομενη...η ψυχη μου....

'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 01/03/2003 03:31:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2003, 01:32:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[....ΟΙ 4 ΜΑΓΟΙ ΑΝΗΦΟΡΙΖΑΝ ΜΕ ΑΡΓΑ ΒΗΜΑΤΑ ΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΠΟΥ ΟΔΗΓΟΥΣΑΝ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΤΟΥ ΒΟΥΝΟΥ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ.ΕΡΧΟΤΑΝ ΑΠΟ ΤΑ 4 ΣΗΜΕΙΑ ΤΟ ΟΡΙΖΟΝΤΑ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΟΥΣ ΚΟΥΒΑΛΟΥΣΕ ΕΝΑ ΔΙΣΑΚΙ ΜΕ ΤΑ ΑΡΩΜΑΤΙΚΑ ΞΥΛΑ ΠΟ ΠΡΟΟΡΙΖΟΤΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΤΟΥΡΓΙΑ ΤΗΣ ΦΩΤΙΑΣ.....
.......ΣΑΝΤΑΛΟ-ΑΚΑΚΙΑ-ΚΕΔΡΟΣ-ΒΑΛΑΝΙΔΙΑ....
...ΚΟΙΤΟΥΣΑΝ ΕΚΣΤΑΣΙΑΣΜΕΝΟΙ ΤΗΝ ΙΕΡΗ ΦΛΟΓΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΟΡΦΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΠΛΟ ΣΩΡΟ ΤΩΝ ΚΛΑΔΙΩΝ ΠΟY ΗΤΑΝ ΒΑΛΜΕΝΑ ΜΕ ME ΤEΧΝΗ ΣΤΟΝ ΠΕΤΡΙΝΟ ΒΩΜΟ,ΚΑΡΦΩΝΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ Σ'ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΟΛΟΚΑΘΑΡΟ ΦΩΣ,Σ'ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΘΑΥΜΑΣΙΟ ΧΟΡΟ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ,ΥΨΩΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΛΑΟ +ΤΟ ΒΑΣΙΛΙΑ.
ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΣΙΛΙΑ,ΤΟ ΒΑΣΙΛΙΑ ΤΩΝ ΒΑΣΙΛΕΩΝ,ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΤΑΝ ΜΑΚΡΥΑ,ΣΤΗΝ ΑΘΑΝΑΤΗ ΠΕΡΣΕΠΟΛΗ,Σ'ΕΝΑ ΔΑΣΟΣ ΑΠΟ ΣΤΥΛΟΥΣ ΒΑΜΜΕΝΟΥΣ ΠΟΡΦΥΡΟΥΣ + ΧΡΥΣΟΥΣ,ΣΤΗ ΛΑΜΠΡΗ ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΩΝ ΑΝΑΚΤΟΡΩΝ ΤΟΥ,ΠΟΥ ΤΑ ΦΥΛΑΓΑΝ ΦΤΕΡΩΤΟΙ ΤΑΥΡΟΙ+ΑΓΡΙΑ ΛΙΟΝΤΑΡΙΑ.
Ο ΑΕΡΑΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΠΡΩΙΝΟΥ,Σ'ΕΚΕΙΝΟ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΤΟ ΜΑΓΙΚΟ+ΕΡΗΜΙΚΟ,ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΚΙΝΗΤΟΣ+ΕΤΣΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ Η ΟΥΡΑΝΙΑ ΦΩΤΙΑ ΤΗ ΜΟΡΦΗ +ΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ΤΗΣ ΘΕΙΚΗΣ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ,ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΩΘΕΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΩΘΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ,ΤΗΝ ΠΡΩΤΑΡΧΙΚΗ ΠΗΓΗ ΤΗΣ.
ΜΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΙΑ ΔΥΝΑΤΗ ΠΝΟΗ ΦΥΣΗΞΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΦΛΟΓΕΣ +ΤΙΣ ΕΣΒΗΣΕ.ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΕΚΠΛΗΚΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΩΝ ΜΑΓΩΝ Η ΠΥΡΩΜΕΝΗ ΘΡΑΚΑ ΜΕΤΑΒΛΗΘΗΚΕ ΜΟΝΟΜΙΑΣ ΣΕ ΚΑΤΑΜΑΥΡΑ ΚΑΡΒΟΥΝΑ.
ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΑΛΛΟ ΣΗΜΑΔΙ,ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΗΧΟΣ,ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ Η ΔΙΑΠΕΡΑΣΤΙΚΗ ΚΡΑΥΓΗ ΤΟΥ ΓΕΡΑΚΙΟΥ ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕ ΣΤΟΝ ΑΔΕΙΟ ΟΥΡΑΝΟ +ΟΥΤΕ ΛΟΓΙΑ ΕΙΠΩΘΗΚΑΝ.ΟΙ 4 ΑΝΔΡΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ ΣΑΣΤΙΣΜΕΝΟΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΒΩΜΟ +ΕΧΥΝΑΝ ΣΙΩΠΥΛΑ ΔΑΚΡΥΑ Μ'ΕΝΑ ΘΛΙΒΕΡΟ ΠΡΟΑΙΣΘΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ.

ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΚΕΙΝΗ ΣΤΙΓΜΗ,ΣΕ ΜΙΑ ΜΑΚΡΥΝΗ ΧΩΡΑ ΤΗΣ ΔΥΣΗΣ,ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕ ΤΡΕΜΟΝΤΑΣ ΤΙΣ ΒΑΛΑΝΙΔΙΕΣ ΕΝΟΣ ΑΡΧΑΙΟΥ ΙΕΡΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΕΥΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΙΣΘΑΝΟΤΑΝ ΝΑ ΣΚΙΡΤΑΕΙ ΣΤΑ ΣΠΛΑΧΝΑ ΤΗΣ.ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΗΤΑΝ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ.ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΒΡΕΦΟΥΣ ΤΟ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕ Ο ΑΝΕΜΟΣ ΠΟΥ ΦΥΣΟΥΣΕ ΟΡΜΗΤΙΚΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΑΙΩΝΟΒΙΑ ΚΛΑΔΙΑ +ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΣΑΛΕΥΟΥΝ ΤΑ ΝΕΚΡΑ ΦΥΛΛΑ ΣΤΙΣ ΡΙΖΕΣ ΤΩΝ ΠΕΛΩΡΙΩΝ ΚΟΡΜΩΝ.
Τ'ΟΝΟΜΑ ΗΤΑΝ....
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
"Ο ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΟΝΕΙΡΟΥ"]

'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 02/03/2003 01:34:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2003, 19:39:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την καλησπέρα μου στην Ω!Μέγα γωνία των forums του Esoterica.gr

Η ιστορία που τόσο ευγενικά μας παρέθεσε μιά απο τις ΠΙΟ ευγενικές Ω!Μεγάλες Ψυχές που έχω συνατήσει, η ΑΤΜΑ είναι παρα πολύ ΣΥΜΒΟΛΙΚΗ...

Βλέπουμε την χώρα που ΚΑΤ'ΟΥΣΙΑΝ λατρευόταν το ΠΥΡ, τη χώρα που περπάτησε και δίδαξε ο Ω!Μέγας Ζωροάστρης, η χώρα των Παρσών, να ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ μέσο των ΤΕΣΣΑΡΩΝ ΜΑΓΩΝ την επερχόμενη ΣΚΙΑ και ΑΝΕΜΟ που θα ΕΣΒΗΝΑΝ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ την Θεϊκή αυτή λατρεία, τη λατρεία του ΦΩΤΟΣ...

Η ΣΚΙΑ και ο ΑΝΕΜΟΣ που την ΕΣΒΗΣΑΝ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ δεν ήταν άλλος παρά εκείνος ο Θεός Εν 'Υπνο, ο Θνήσκων Θεός, ο Ω!Μέγας Αλέξανδρος ο Βασιλεύς των Ελλήνων....
Δεν μπορώ να πιστέψω ότι ΗΘΕΛΕ να πράξει κατι τέτοιο...
ΟΧΙ... ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΑ ΟΧΙ...
Αλλά ΝΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΠΡΑΞΕ!!!!
Μα όμως το είπαμε ΗΔΗ... Παρασύρθηκε η Θεϊκή Ψυχή του από τον Χοϊκό Ανθρωπο...
Προτίμησε στην εκλογή το κόσμο του ΦΑΙΝΕΣΘΑΙ, προσπαθόντας να ανακαλύψει τον κόσμο του ΕΙΝΑΙ...

'Ομως το κείμενο μου δίνει τροφή και για ακόμα έναν συλλογισμό...

ΤΕΣΣΕΡΙΣ πρεσβεύει η ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ότι ΗΤΑΝ και οι ΜΑΓΟΙ που προσκύνησαν τον Ζώντα Λόγο ΕΝΑΝΘΡΩΠΙΣΜΕΝΟ, τον μικρό ΙΗΣΟΥ στη Βηθλεέμ όταν ΚΑΙ εκείνος γεννήθηκε!!!
ΤΕΣΣΕΡΙΣ....
Και Αυτόν, το Ενανθρωπισμένο Λόγο που δι Αυτού τα Πάντα 'Εγιναν οι ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΜΑΓΟΙ, το ΠΡΟΣΚΥΝΗΣΑΝ και του έφεραν ΚΑΙ δώρα...
Τα δάκρυα που κυλούσαν απο τα μάτια τους, μάτια που ΕΙΧΑΝ ΔΕΙ και ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΤΟΝ ΘΕΟ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ, κυλούσαν απο ΧΑΡΑ και ΑΓΑΛΙΑΣΗ που ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ο Διδάσκαλός τους ΚΑΙ πάλι θα περπατούσε μεταξύ των Ανθρώπων, Ανθρωπος και ΠΑΛΙ ο ίδιος....

ΤΙ ΑΝΤΙΔΙΑΣΤΟΛΗ ΜΕΓΑΛΗ!!!!

Στον "έναν" Υιό Του Θεού, δάκρυα ΛΥΠΗΣ...
Στον "αλλο" Υιό Του Θεού, δάκρυα ΧΑΡΑΣ...

Τι μπορεί να μας δείχνει ΑΥΤΗ η εκ διαμέτρου ΦΑΙΝΟΜΕΝΙΚΑ κατάσταση;;;
τι άλλο, παρά ότι ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΚΥΚΛΟΣ....
Εξού και η ΔΙΑΜΕΤΡΟΣ, η οποία ΧΩΡΙΖΕΙ, μόνο ΦΑΙΝΟΜΕΝΙΚΑ τον κύκλο, γιατί ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ απλά του ΕΝΩΝΕΙ ΔΥΟ (και μόνο) ΣΗΜΕΙΑ του!!!

Πόσες διαμέτρους μπορεί να έχει ΕΝΑΣ ΚΥΚΛΟΣ;;;;;
Ουσιαστικά... ΑΠΕΙΡΕΣ....
Να γιατί θεωρώ τον Θεό ως:

ένα κύκλο
που το ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ είναι
ΠΑΝΤΟΥ
και η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΤΟΥ
ΠΟΥΘΕΝΑ...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2003, 04:24:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
OI 4MAΓΟΙ ΛΟΙΠΟΝ...

(ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ...ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΓΙΚΗ ΜΑΣ ΙΣΤΟΡΙΑ...ΠΟΙΟΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΙ ...)
[Ο ΜΑΓΟΣ ΤΗΣ ΑΥΓΗΣ ΦΟΡΑΓΕ ΕΝΑ ΧΙΤΩΝΑ ΑΠΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΜΕΤΑΞΙ ΠΟΥ ΞΕΘΩΡΙΑΖΕ ΠΡΟΣ ΤΟ ΓΑΛΑΖΙΟ ΚΑΙ ΣΑΝΔΑΛΙΑ ΑΠΟ ΔΕΡΜΑ ΕΛΑΦΙΟΥ.

Ο ΜΑΓΟΣ ΤΗΣ ΔΥΣΗΣ ΦΟΡΑΓΕ ΕΝΑ ΧΡΥΣΟΠΟΙΚΙΛΤΟ ΕΠΕΝΔΥΤΗ ΣΕ ΧΡΩΜΑ ΕΝΤΟΝΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΡΙΓΜΕΝΟ ΣΤΟΥΣ ΩΜΟΥΣ ΕΝΑ ΜΑΚΡΥ ΛΙΝΟ ΜΑΝΔΥΑ ΚΕΝΤΥΜΕΝΟ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΧΡΩΜΑΤΑ.

Ο ΜΑΓΟΣ ΤΟΥ ΜΕΣΗΜΕΡΙΟΥ ΦΟΡΟΥΣΕ ΕΝΑ ΠΟΡΦΥΡΟ ΧΙΤΩΝΑ ΜΕ ΚΕΝΤΗΜΕΝΑ ΕΠΑΝΩ ΤΟΥ ΧΡΥΣΑ ΣΤΑΧΥΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΥΠΟΔΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΔΕΡΜΑ ΦΙΔΙΟΥ.

Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΜΑΓΟΣ ,Ο ΜΑΓΟΣ ΤΗΣ ΝΥΧΤΑΣ ΗΤΑΝ ΝΤΥΜΕΝΟΣ ΜΕ ΕΝΑ ΜΑΛΛΙΝΟ ΜΑΥΡΟ ΡΟΥΧΟ ΥΦΑΣΜΕΝΟ ΜΕ ΤΟ ΤΡΙΧΩΜΑ ΝΕΑΡΩΝ ΑΡΝΙΩΝ ΚΑΙ ΠΛΟΥΜΙΣΤΟ ΜΕ ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΑΣΤΕΡΙΑ.]


ΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΑΤΕΥΑ +ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΟΥ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΓΙΑ ΑΠΟΨΕ ΣΕ ΤΟΥΤΗ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΠΟΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟΥ ΤΩΝ...ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΑΛΛΗ ΣΤΙΓΜΗ...

ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΝΟ Θ'ΑΝΑΦΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΕΚΠΟΡΕΥΤΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΥ ΜΟΥ ΚΕΛΣΟΥ...

[Πόσες διαμέτρους μπορεί να έχει ΕΝΑΣ ΚΥΚΛΟΣ;;;;;
Ουσιαστικά... ΑΠΕΙΡΕΣ....
Να γιατί θεωρώ τον Θεό ως:

ένα κύκλο
που το ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ είναι
ΠΑΝΤΟΥ
και η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΤΟΥ
ΠΟΥΘΕΝΑ...]

ΝΑΙ! ΕΧΕΙ..ΑΠΕΙΡΕΣ ΔΙΑΜΕΤΡΟΥΣ ....Ο ΚΥΚΛΟΣ ΕΤΟΥΤΟΣ Ω! ΑΛΕΞΑΝΔΡΕ
+ΣΑΝ ΣΤΟΧΟΣ..ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΝ ΤΟΞΕΥΤΗ ΣΟΥ.....
ΠΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΡΙΣΤΑ ΝΑ ΠΡΑΤΤΕΙ ΕΙΝΑΙ ...
ΝΑ ΣΗΜΑΔΕΥΕΙ...ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ....+ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΥΧΑΙΝΕΙ...

ΘΥΜΑΜΑΙ ΛΟΓΙΑ ΓΡΑΜΜΕΝΑ ΚΑΠΟΥ...
" Ο ΤΟΞΕΥΤΗΣ ΑΓΑΠΑ ΤΟ ΙΔΙΟ..ΤΟΣΟ ΤΟ ΒΕΛΟΣ ΤΟΥ...ΟΣΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΤΟΧΟ...."
(ΣΙΓΟΥΡΑ ΓΚΙΜΠΡΑΝ ΗΤΑΝ!...)

ΦΩΣ ΕΝ ΣΚΟΤΕΙ...
ΑΤΜΑ

'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 05/03/2003 04:28:33

Edited by - ΑΤΜΑ on 05/03/2003 04:55:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2003, 16:59:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
"...Ο ΤΟΞΕΥΤΗΣ ΑΓΑΠΑ ΤΟ ΙΔΙΟ... ΤΟΣΟ ΤΟ ΒΕΛΟΣ ΤΟΥ... ΟΣΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΤΟΧΟ..."

Ω! μά την Μεγάλη Θεά... Τη ΣΟΦΗ κουβέντα είναι αυτή!!!
Ο λογισμός μου τέρχει εκεί, ΕΠΑΝΩ ΣΤΑ ΤΟΙΧΗ ΤΗΣ ΤΡΟΙΑΣ...
Εκέι που ο ΠΡΩΤΟΣ Αλέξανδρος της Ιστορίας ΟΛΑΚΕΡΗΣ, ο Πάρις δηλαδή είναι έτοιμος να τοξεύσει τον "ΕΧΘΡΟ"...
Επάνω στις πολεμίστρες έχει στο πλευρό του τον Μουσηγέτη Απόλλωνα που τον ΒΟΗΘΑ στο να πετύχει τον ΣΤΟΧΟ ΤΟΥ!!!

Ω! μα τι μυστικό να κρύβεται ΕΔΩ;;; ΕΚΕΙ;;; ΠΑΝΤΟΥ;;;
Φυσικά και ο Πάρις αγαπούσε το ΙΔΙΟ τόσο το ΒΕΛΟΣ όσο ΚΑΙ τον ΣΤΟΧΟ του, τον ΑΧΙΛΛΕΑ, τον Ω!Μέγα Αλέξανδρος ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΤΟΥ ΣΑΡΚΩΣΗ...

Μα ΠΩΣ θα μπορούσε να ήταν διαφορετικά;;;
Το ΒΕΛΟΣ.... είναι το μέσο με το οποίο επιτυχάνεται ο στόχος...
Ο ΣΤΟΧΟΣ.... είναι το κίνητρο για τον ΣΚΟΠΟ...
Και ο ΣΚΟΠΟΣ, ποιός είναι;;;;
Ποίος τον καθορίζει;;;

Στην Ιερή Επιστήμη του Γίογκα, υπάρχει ένα στάδιο ΠΡΙΝ απο τον ΣΚΟΠΟ του ασκούμενου την Ιερή Επιστήμη, το ΣΑΜΑΝΤΙ που ονομάζεται ΝΤΙΑΝΑ...
Χμμμμ Ντιάνα δηλαδή "Διάνα", μιά έκφραση που λεεί όποιος ΕΠΙΤΥΓΧΑΝΕΙ ΤΟΝ ΣΤΟΧΟ ΤΟΥ...

Μααααα αν δεν κάνω λάθος υπάρχει στην Ρωμαϊκή Θεολογία μια θεά που λεγόταν ΝΤΙΑΝΑ και που δέν είναι άλλη απο την δική μας Θεά ΑΡΤΕΜΗ που κρατά το ΤΟΞΟ και τη ΦΑΡΕΤΡΑ της γεμάτη απο ΒΕΛΗ...

Μααα και πάλι αν δέν κάνω λάθος, υπάρχει και μια λέξη που ΟΜΟΙΑΖΕΙ ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ με τη λέξη ΔΙΑΝΑ και αυτή δεν είναι άλλη απο τη λέξη ΔΙΑΝΟΙΑ...
ΔΙΑΝΟΙΑ σχεδόν ίδια με τον ΛΟΓΟ και που είναι η ΑΙΩΝΙΑ ΠΗΓΗ ΣΚΕΨΗΣ, η Θεία Ιδεοπλασία, που είναι ΚΑΙ Η ΡΙΖΑ ΚΑΘΕΣ ΣΚΕΨΗΣ....

Μα αναρωτήθηκα πρίν ΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ Ο ΣΚΟΠΟΣ του Πάρι να σκοτώσει τον Αχιλλέα...
Ο ΙΔΙΟΣ λόγος που Ω!Μέγας Αλέξανδρος "ΤΟΞΕΥΣΕ" κάτά ΟΛΩΝ των λαών...

Η ΕΦΗΜΕΡΗ ΝΙΚΗ... ΤΟ ΕΦΗΜΕΡΟ... Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ ΦΑΙΝΕΣΘΑΙ...

Και ο ΣΤΟΧΟΣ;;;
Επιτεύχθηκε ο ΣΤΟΧΟΣ;;;

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Υ.Γ Αφιερωμένο σε εκείνους που νομίζουν πώς ΧΑΘΗΚΑ...
Δεν μπορώ να ΧΑΘΩ απο τον Αλέξανδρο... ΑΠΛΑ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2003, 23:32:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[Και ο ΣΤΟΧΟΣ;;;
Επιτεύχθηκε ο ΣΤΟΧΟΣ;;;]

...ΕΙΠΕΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕ...
ΜΑ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ...ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΖΗΤΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ(ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΕΜΠΕΡΙΕΧΕΙ)...
ΥΠΟ ΠΟΙΑ ΔΙΑΜΕΤΡΟ...?
ΓΙΑΤΙ ...Ο ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ ΖΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ...ΚΑΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΚΥΚΛΩΝΕΙ...ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ....
ΑΠΕΙΡΕΣ ΦΟΡΕΣ....ΣΑΝ...ΦΑΡΟΣ ΛΑΜΠΥΡΙΖΕΙ..ΔΗΛΩΝΟΝΤΑΣ..ΠΩΣ ΕΠΙΤΕΥΧΘΕΙ...ΜΑ..ΚΑΘΕ ΒΕΛΟΣ...ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΙΩΝΙΟΤΗΤΑΣ ΤΗΣ ΣΤΙΓΜΗΣ...ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΝΕΑ ΑΡΧΗ...ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΤΟΞΕΥΣΗ..ΑΛΛΟΥ ΕΝΑ...ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΕΝΑ.....
ΜΑ ΚΑΠΟΤΕ....ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΠΗΓΗ..ΤΟΥ ΕΡΩΤΗΜΑΤΟΣ ..ΣΟΥ...ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ..ΤΑ ΒΕΛΗ(ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ...?)ΚΑΙ ..ΝΑΙ Ο....Ω!!!ΜΕΓΑΣ ΣΤΟΧΟΣ...ΕΠΙΤΥΓΧΑΝΕΤΑΙ...
ΜΑ ΑΝ ΔΕΙΣ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ...ΑΚΟΜΗ ΚΙ ΑΥΤΟ...ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ...ΑΚΟΜΗ...


DIANATMA....

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2003, 03:06:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΑΤΜΑ ΕΝΟΙΩΣΕ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΝΑΣΕΣ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΚΠΟΡΕΥΤΟΥΝ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΛΟΓΙΑ...ΕΙΚΟΝΕΣ...ΠΑΝΤΟΥ...ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΧΡΟΝΗ..ΑΙΩΝΙΟΤΗΤΑ...ΣΤΑ ΕΣΩ..ΤΟΥ ΙΣΤΟΥ(ΠΑΛΙ ΜΕ ...ΣΤΟΧΟ... ΜΟΙΑΖΕΙ....!)


'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2003, 12:38:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ή ΜΕ ΑΝΕΜΙΣΤΗΡΑ.....


ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΟΛΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ........ΚΑΙ ΤΟ ΚΡΑΤΑΣ ΟΛΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ......

ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2003, 13:09:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΤΩΝΙΕ, ΧΑΙΡΕ!

Η "ΑΤΜΑ" ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΥ...ΜΕΣΑ ΣΑΣ...
Η "DΙΑ-Ν-ΑΤΜΑ"...ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ...
EIMAI"EΓΩ"...
ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΩ...
"Ε-Δ-Ω-Ε-Σ-Ω"
ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ...
ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΚΡΥΜΜΕΝΟ...
ΜΕΧΡΙ ΝΑ...
ΤΟ ΒΡΕΙΣ....
ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ...
'Η ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΣ!...

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2003, 15:05:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ...
ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΚΡΥΜΜΕΝΟ...
ΜΕΧΡΙ ΝΑ...
ΤΟ ΒΡΕΙΣ....
ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ...
'Η ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΣ!...

ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΕΙΣ ΟΤΙ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΥΣΤΙΚΟ....ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΜΥΣΤΙΚΟ......ΜΥΣΤΗΡΙΟ Η ΓΝΩΣΗ.......
"ΚΑΛΩΣΗΛΘΑΤΕ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ ΜΥΣΤΗΡΙΟΥ ΚΑΙ ΤΗς ΓΝΩΣΗΣ" ΚΑΠΟΤΕ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ.....ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΠΟΤΕ ΕΓΙΝΕ ΤΩΡΑ.....


ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2003, 15:56:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΜΕΝΕ ΑΝΤΩΝΙΕ..
ΕΤΟΥΤΟ ΤΟ ΠΟΤΗΡΙΟΝ....
ΤΥΓΧΑΝΕΙ ΑΠΟ Τ'ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ....
ΜΑ ΑΝ ΣΟΥ ..ΔΩΘΕΙ...ΔΥΝΑΣΑΙ...ΝΑ "ΠΙΕΙΣ"....
'Η ΝΑ ΤΟ..."ΦΕΡΕΙΣ"...

DIANATMA

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2003, 16:00:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ......ΞΑΝΑ.....


ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2003, 16:06:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...XMMM....

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2003, 16:10:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Drive me UP...
Drive me DOWN...

Yπο αυτούς τους καταπληκτικούς στίχους, απο ένα αγαπημένο τραγούδι διαβάζω το ξεδίπλωμα των σκέψεων απο αγαπημένους φίλους...

There is no turn BACK ON THE ROAD...


Αλήθεια... Πόσο ΕΥΚΟΛΑ μπορεί να γυρίσει ΠΙΣΩ στη φαρέτρα ένα ΒΕΛΟΣ που έχει ΗΔΗ ΤΟΞΕΥΘΕΙ;;;;

Αγαπημένοι μου, ΕΜΕΙΣ είμαστε το ΒΕΛΟΣ και πιστεύτε με ΔΕΝ ΘΑ ΑΡΓΗΣΟΥΜΕ να φτάσουμε ΚΑΙ τον ΣΤΟΧΟ ΜΑΣ...
Τον ΚΟΙΝΟ μας στόχο....

Ο ΙΣΤΟΣ...
Πόσο ΛΑΤΡΕΥΩ τα σχήματα που φτιάχνει!!!
Μελετήστε τον ΙΣΤΟ και ΠΩΣ λειτουργεί ΥΠΕΡ του όντος που τον κατασκεύασε...

Εκεί θα ανακαλύψετε ένα ΜΥΣΤΙΚΟ της Δημιουργίας, αν ΟΧΙ ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ...
Εκεί θα βρείτε ΚΑΙ εσείς τον ΜΗΧΑΝΙΣΜΟ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ...
Εκεί θα βρείτε ΕΜΑΣ...

Μιλήσατε για ΜΥΣΤΙΚΟ...
Εχω τούτο να μαρτυρίσω...
ΟΣΟΙ ΜΕΤΕΧΟΥΝ ΤΩΝ ΜΥΣΤΗΡΙΩΝ, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΥΣΤΙΚΑ!!!
ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ, αλλα για τους ΙΔΙΟΥΣ, δεν υπάρχουν μυστικά...

Να μια άλλη διάσταση του έργου που επιτέλεσε ο Υιός Του Θεού, ο Μεγάλος Ραβουνί...
Και το φανέρωσε αυτό, ΤΟΤΕ στη τελευταία και ΥΨΙΣΤΗ ΔΙΑΔΑΣΚΛΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ...

Στο Μυστικό Δείπνο...
"...Πίεται εξ αυτού ΠΑΝΤΕΣ..."
...Και ΜΑΣ πρόσφερε το Ποτήριο του Μαρτυρίου...
...Και ΕΜΕΙΣ ΚΟΙΝΩΝΗΣΑΜΕ.....

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2003, 16:29:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
...XMMM....


quote:
Ο ΙΣΤΟΣ...
Πόσο ΛΑΤΡΕΥΩ τα σχήματα που φτιάχνει!!!
Μελετήστε τον ΙΣΤΟ και ΠΩΣ λειτουργεί ΥΠΕΡ του όντος που τον κατασκεύασε...

Εκεί θα ανακαλύψετε ένα ΜΥΣΤΙΚΟ της Δημιουργίας, αν ΟΧΙ ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ...
Εκεί θα βρείτε ΚΑΙ εσείς τον ΜΗΧΑΝΙΣΜΟ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ...
Εκεί θα βρείτε ΕΜΑΣ...



ΙΣΤΟΣ....ΧΩΡΙΣ ΧΡΙΣΜΑ;;;;;;;ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΣΤΡΕΨΕ ΛΙΓΟ ΤΟ ΛΥΧΝΑΡΙ ΣΟΥ....



ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2003, 16:35:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Αντώνιε...
Δεν σε κατάλαβα...

Αλλά το ΛΥΧΝΑΡΙ μου ΔΕΝ το στρίβω, το ΤΡΙΒΩ...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2003, 16:55:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε εννοώ το αναμμένο λυχνάρι σου.....ρίξε λίγο φως σε αυτό που είπες.....ιστός, προστασία αυτού που τον φιάχνει, μυστικό της δημιουργίας, μηχανισμός τη φύσης του Θεού.....λίγο φως έστω και αν είναι από το τζίνι του λυχναριού σου.....
ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ....


ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2003, 03:31:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
XMMM...
-Drive me UP...Drive me DOWN...-


....ΕΝΑ ΠΟΤΑΜΙ..ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ..ΜΙΑ ΑΚΑΤΑΝΙΚΗΤΗ ΕΠΙΘΥΜΙΑ...
ΝΑ ΚΥΛΗΣΕΙ ΩΣ..ΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ...ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΩΘΕΙ..ΕΚΕΙ..ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ...
ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ..ΛΙΓΕΣ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΦΤΑΣΕΙ...
(ΥΠΑΡΧΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ..ΠΟΥ ΧΤΙΖΕΙ ΤΑ ΦΡΑΓΜΑΤΑ...ΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΠΑΝΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΡΜΗ..ΤΗΣ ΡΟΗΣ...)

ΑΣ ΠΩ ΛΟΙΠΟΝ....
-ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ..ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ...
-ΚΑΠΟΙΟΣ..Η ΘΑΛΛΑΣΣΑ
-ΚΑΠΟΙΟΣ Ο ΒΥΘΟΣ...
+ ΚΑΠΟΙΟΣ...ΤΟ ΝΑΥΑΓΙΟ...
'Η ΜΗΠΩΣ...ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ..ΤΟ ΙΔΙΟ...
ΧΜΜΜ....?


...ΑΚΟΥΩ ..ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΜΟΥ...

DIANATMA

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2003, 03:35:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΣΟ ΓΙΑ...
ΤΟ ΛΥΧΝΑΡΙ...
ΤΟΥ ΚΕΛΣΟΥ...

ΘΑ ΠΕΙ Η ΑΤΜΑ...

ΑΡΓΟΥΝ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ..
ΟΙ 1000+1 ΝΥΧΤΕΣ...
+ Η ΣΕΧΡΑΖΑΤ..ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ...
ΝΩΡΙΣ...
ΙΣΩΣ ΕΠΑΝΩ ΣΕ ΙΣΤΟ...
ΙΣΩΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ...

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2003, 14:29:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ω Αλέξανδρε στα 33 σου…. ο κόσμος στα ποδια σου…το ταξίδι σου μια διαρκή άφιξη…μα η άφιξη, χωρίς νέο ταξίδι… είναι πόνος, αποσύνθεση, θάνατος!

Ω Αλέξανδρε….αν βρήκες λιμάνι μείνε λίγο, ….…. μέσα εκεί, η απόσταση του έξυπνου και του φαυλου… είναι μικρή!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2003, 14:33:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΑ ΣΕΒΗ ΜΟΥ...ΑΓΑΠΗΜΕΝΕ ΦΙΛΟΣΟΦΕ...

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 17 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy