ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Περι αποκαλύψεων Γκιόλβα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 34
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
1 Ευρώ
Νέο Μέλος


42 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2003, 15:38:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1 Ευρώ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
προφανος ο Γκιολβασ στο υποστεγο του εφτιαχνε το μηχανακι για τα τσιγαρα
και δουλεβε απο πανω kai τον SAVEL.
einai δυνατο ρε παιδια να μπαζει τον πρωτο_τυχωντα στο μυστικο του εργαστειριο?
αλλα σιγουρα ειναι λιγωτερο βλακες αποσο φαινονται.
Πουλαει το μηχανακι?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2003, 16:38:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΤΟ 1821 ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΤΥΧΕΙ Η ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΕ ΜΙΑ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑ

Και ούτε και πέτυχε, αν δεν είχε γίνει η Ναυμαχία του Ναυαρίνου αυτή τη στιγμή
η Πελοπόννησος θα κατοικούνταν από Αιγυπτίους. Δεν υποτιμώ βέβαια τη μεγαλοφυΐα του Κολοκοτρώνη (ο μόνος λογικός άνθρωπος σε αυτό το συρφετό από αριβιστικά καθάρματα, κυριολεκτικά κράτησε μόνος του την επανάσταση
τα τελευταία 2 χρόνια). Άλλωστε ο ίδιος είχε πολύ λιγότερα κολλήματα
τύπου ουαου-ζήτω-η-ελλάδα από τους περισσότερούς σας, γι' αυτό και
είχε προτείνει το νέο κράτος να έχει δύο επίσημες γλώσσες (ελληνικά και
αλβανικά - η γλώσσα των Σουλιωτών btw) και δύο επίσημες θρησκείες (ορθοδοξία και ισλάμ - η θρησκεία του Οδυσσέα Ανδρούτσου btw), όχι ότι οι ελληναράδες του κάνανε τη χάρη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

konstantina
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 09:38:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους konstantina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα!
Το Σάββατο είχα μια συνάντηση με τον Γκιόλβα στην Πεντέλη.
Συζητήσαμε για αρκετά πράγματα.
Το ξέρετε ότι παρόλο που είναι 81 χρόνων συνεχίζει να εργάζεται επί 20ώρου βάσεως στο Κέντρο Ερευνών?
Είχε έρθει στη συνάντηση αν και είχε επιστρέψει στο σπίτι του στις έξι το πρωί και είχε κοιμηθεί μόλις 1 1/2 ώρα.
Είχαμε κανονίσει να τον πάρω τηλέφωνο την Κυριακή για να μου δώσει κάποιους τίτλους βιβλίων αλλά δεν απαντούσε κανείς.
Μόλις χτες το βράδυ πληροφορήθηκα ότι νοσηλεύεται στην εντατική ενός νοσοκομείου γιατί έσπασε το ανεύρυσμα που γνώριζε ότι είχε.
Συνέβη μόλις λίγη ώρα μετά από την συνάντησή μας.
Ευτυχώς ήταν μαζί του ένας φίλος του γιατρός.
Ας ευχηθούμε γρήγορη ανάρρωση και επάνοδο γιατί ο άνθρωπος δεν είναι ΄κάποιος τυχόντας, όπως έχει γράψει κάποιος φίλος εδώ μέσα.
Μόνο αν θα μιλούσε με τον ίδιο θα καταλάβαινε τις γνώσεις που έχει και το αν όντως αυτά που λέγονται ότι έχει φτιάξει είναι γεγονός ή όχι.
Νάστε καλά...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 11:26:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λυπάμαι πολύ... Ελπίζω να'ναι κάτι περαστικό...
Βρε Κωνσταντίνα μου λίγο καντέμω σε βλέπω...
Μπορείς τουλάχιστον να μας πεις πόση ώρα έμεινες με τον κο Γκιόλβα καθώς και τα θέματα συζήτησής σας? Ισως και τα βιβλία που ανέφερες...
Μας λες αβίαστα ότι κατέληξες σε ένα συμπέρασμα χωρίς να το τεκμηριώνεις καθόλου... πες μας κάτι παραπάνω...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΣΤΑΥΡΟΣ
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 12:49:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΣΤΑΥΡΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

ΤΟ 1821 ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΤΥΧΕΙ Η ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΕ ΜΙΑ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑ

Και ούτε και πέτυχε, αν δεν είχε γίνει η Ναυμαχία του Ναυαρίνου αυτή τη στιγμή
η Πελοπόννησος θα κατοικούνταν από Αιγυπτίους. Δεν υποτιμώ βέβαια τη μεγαλοφυΐα του Κολοκοτρώνη (ο μόνος λογικός άνθρωπος σε αυτό το συρφετό από αριβιστικά καθάρματα, κυριολεκτικά κράτησε μόνος του την επανάσταση
τα τελευταία 2 χρόνια). Άλλωστε ο ίδιος είχε πολύ λιγότερα κολλήματα
τύπου ουαου-ζήτω-η-ελλάδα από τους περισσότερούς σας, γι' αυτό και
είχε προτείνει το νέο κράτος να έχει δύο επίσημες γλώσσες (ελληνικά και
αλβανικά - η γλώσσα των Σουλιωτών btw) και δύο επίσημες θρησκείες (ορθοδοξία και ισλάμ - η θρησκεία του Οδυσσέα Ανδρούτσου btw), όχι ότι οι ελληναράδες του κάνανε τη χάρη.




ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΣΧΕΤΟ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aikon
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 17:53:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aikon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα πάλι
Μολις έμαθα και εγώ για το προβλημα του κ.Γκιόλβα.Ειχα πάρει τηλέφωνο και μου απάντησε μία κυρία, μάλλον η γυναίκα του\και μου είπε για το πρόβλημα.Οπότε όσοι επικοινωνήσατε μαζί μου θα πρέπει να κάνετε υπομονή μέχρι να δούμε πως θα πάει η υγεία του, ώστε να μπορέσουμε να ξαναεπικοινωνήσουμε.Εχω κρατήσειτα στοιχεία σας, οπότε μόλισ είμαστε ξανά έτοιμοι θα κανονίσουμε.Πάντως δεν είναι κακή ιδέα να συναντηθούμε και από κοντα να πιούμε ένα καφέ και να τα πούμε εκτενέστερα.
Αναμένω.

EPSILON?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

konstantina
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 18:34:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους konstantina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα Avallon...
Έχεις απόλυτο δίκηο. Αλλά είχα πολύ δουλειά και δεν είχα το χρόνο να σας γράψω λεπτομέρειες.
Λοιπόν... Μιλούσαμε από τις 11 και μισή έως τις 2 το μεσημέρι.
Ήταν λαλίστατος.
Συζητώντας μαζί του κι εφόσον γνωρίζει ο συνομιλητής του κάποια γεγονότα καταλαβαίνει ότι όντως ξέρει πρόσωπα και πράγματα και καταστάσεις.
Μιλήσαμε για την Αργεντινή, για τον Κεραμυδά, για τον Φουράκη, για την πλειοψηφία των βιβλίων που κυκλοφορούν σχετικά με τους έψιλον και την αρχαιοελληνικη γραμματεία και την παραποίηση τους.
Έχει ετοιμάσει 3 βιβλία και τελειώνει το τέταρτο και εκεί περιέχει όσα στοιχεία έχει καταφέρει να μαζέψει και τα οποία ζητά στη διαθήκη του να εκδοθούν.
Για την εμπορευματοποίηση πάνω σε αυτά τα θέματα, για ένα βιβλίο του Διοσκουρίδη που κατάφερε να αποκτήσει
Για τους 2 πυρηνικους φυσικούς από την Σοβιετική Ένωση που βρίσκονταν στην ελλάδα και τους ανακάλυψε τυχαία από έναν ανηψιό του.
Ο ένας μάλιστα ήταν στο Τσέρνομπιλ και με τη μεσολάβηση αυτού έφερε το ισότοπο που χρειαζόταν για να φτιάξει την συσκευή όπου παράγεται πλέον ενέργεια στο Κέντρο Ερευνών.
Για την εποχή που ήταν στην ΕΒΟ, στην ΠΥΡΚΑΛ...
Για την αγορά του αιώνα όπου ανέφερε με ακρίβεια το ποσό που πληρώσαμε εμείς ενώ την ίδια ώρα η Ισπανία αγόρασε πλήρως εξοπλισμένα τα αεροπλάνα στην μισή και παρακάτω ακόμη τιμή.
Για την τελευταία του συμμετοχή σε κάποιο συνέδριο όπου ανέφερε τις μετρήσεις που έχουν κάνει στην Μεσόγειο (το 2030 θα είναι νεκρή) και για τις μετρήσεις της ραδιενέργειας στις παραλίες μας όπου είναι το κάτι άλλο)
Για το πείραμα που έγινε στο Πανεπιστήμιο της Θράκης (με ονόματα και το τι είχε συμβεί κατά τη διάρκεια του πειράματος όπου ήταν παρόντες 17 ή 19 - δεν θυμάμαι - καθηγητές και από άλλα πανεπιστήμια της Ελλάδας..... Για τον τρόπο που εφάρμοσε για να γλυτώσει αυτόν που κατά λάθος έβάλε το δάκτυλό του σε κάποια έξοδο της συσκευής και κεραυνοβολήθηκε.
Για τα μαθήματα που έγιναν τα προηγούμενα δυο χρόνια σε αίθουσα στην Αθήνα και που ήλπιζε να συνεχιστούν φέτος (το Νοέμβρη θα ξεκινούσαν) αν είχε το χρόνο και η υγεία του δεν παρουσίαζε προβλήματα.
Και άλλα...
Δεν μπορώ να σας πείσω ως προς την άποψη που σχημάτισα.
Ας ελπίσουμε πως θα είναι γρήγορα κοντά μας.
Όσο για το ότι του έφερα γρουσουζιά...
Θα με πιστέψεις αν σου πω ότι τις δυο τελευταίες εβδομάδες μου είχε γεννηθεί η έμμονη ιδέα να τον συναντήσω οπωσδήποτε παρότι από το 1995 παρακολουθώ τα όσα αναφέρονται γι αυτόν?
Ευχαρίστως να σας γράψω και οτιδήποτε άλλο θελήσετε να μάθετε ή λεπτομέρειες για αυτά που συζητήσαμε.
Εκτός από αυτά, που όπως μου είπε δεν είναι για κοινοποίηση... (συγχωρήστε με αλλά όντως υπάρχουν πράγματα που δεν μπορούν να γραφούν ή να ειπωθούν ανεξέλεγκτα).


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 21:12:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΥΚΟΦΡΥΔΗ ΚΑΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ "ΣΤΑΓΥΡΟΝ Ε",ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΤΙ ? ΤΟ ΣΚΑΦΟΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Omni
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 22:52:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Omni  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταθέτω τις καλύτερες ευχές και σκέψεις μου προς τον επιφανή συνάνθρωπο Γκιόλβα.

Είθε να πάνε όλα καλά και να αναρρώσει γρήγορα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΥΦΕΩΝΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 06:16:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΥΦΕΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
να ρωτησω εγω κατι?
ολοι εσεις δηλαδη που αμφισβητητε ολες της δηλωσεις του γκιολβα που στηριζεται αυτες τις σκεψεις σας?
στην αδυναμια των αλλων να της στηριξουν η εχετε καποια στοιχεια οτι ολα αυτα δεν γινονται?
μπορει καποιοι να εχετε αμφιβολιες οπως και εγω αυτο ομως δεν σημαινει οτι πρεπει και να ειρωνευομαστε η οτι τιποτα απο αυτα δεν ισχυει!
τωρα θα μου πειτε ναι ρε μεγαλε ετσι γουσταρουμε και γραφουμε ...οκ εχετε δικιο!
πειτε μου ομως η βρειτε μου εναν που να εχει γνωρισει αυτον τον ανθρωπο και να εχει να πει μια κακια κοθβεντα η οτι δεν τον επεισε εστω για τις γνωσεις του , γιατι εγω οσους εχω γνωρισει που τον ξερουν μιλανε σαν την κωνσταντινα πιο πανω, ολοι τον νιωθουν σαν δικο τους ανθρωπω και αυτο και μονο αξιζει σεβασμο γιατι τετοια συνθαισθηματα λιγοι ανθρωποι μπορυν να τα γεννησουν!
το μονο που ευχομαι ειναι να μην κανετε λαθος!
γιατι αν κανετε λαθος οσοι τον εχετε αδικησει (προσεξτε οχι αμφισβητησει για τι και εγω εχω τις αποριες μου ) με τον λογο σας θα ειστε αδικοι και σε αυτην την ζωη δεν κανει να εισαι αδικος με κανεναν!
μακαρι να αναρρωσει γρηγορα ο ανθρωπος !
αυτο εχει σημασια τωρα!



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 12:33:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

να ρωτησω εγω κατι?
ολοι εσεις δηλαδη που αμφισβητητε ολες της δηλωσεις του γκιολβα που στηριζεται αυτες τις σκεψεις σας?
στην αδυναμια των αλλων να της στηριξουν η εχετε καποια στοιχεια οτι ολα αυτα δεν γινονται?
μπορει καποιοι να εχετε αμφιβολιες οπως και εγω αυτο ομως δεν σημαινει οτι πρεπει και να ειρωνευομαστε η οτι τιποτα απο αυτα δεν ισχυει!

ΤΥΦΕΩΝΑ

Οταν κάποιος έρχεται και λέει οτι "εχει ενα ιπτάμενο δίσκο κρυμένο" τότε κάθε λογικός άνθρωπος αντιδρά με δυσπιστία.

Προφανώς δεν μπορώ να σου αποδείξω οτι ΔΕΝ εχει ενα ιπτάμενο δίσκο κρυμένο . Αν σου πώ πως πήγα στον Όλυμπο, έψαξα και ΔΕΝ βρήκα κανένα κρυμένο ιπτάμενο δίσκο μπορείς να μου απαντήσεις "ΕΙΔΕΣ τι καλά που είναι κρυμένος ?"

Από την άλλη πλευρά δεν ειδα πουθενά καμία απόδειξη για την ΥΠΑΡΞΗ ενός τέτοιου δίσκου. Το οτι κάποιος κύριος είναι καλόκαρδος, συμπαθητικός και φιλικός δεν είναι απόδειξη οτι όλα όσα λέει είναι πραγματικά. Το οτι είναι ειλικρινής ΕΠΙΣΗΣ δεν είναι απόδειξη.

Οπως πολύ σωστά λες δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε. Ομως δεν δικαιούμαστε να ζητάμε ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ? Ειδικά όταν οι ισχυρισμοί είναι τοσο εξωφρενικοί ? Επιπλέον, όταν οι αποδείξεις που ζητάμε ΔΕΝ εμφανίζονται δεν δικαιούμαστε να συμπεραίνουμε και εμείς οτι ο συμπαθέστατος κύριος ίσως να υπερβάλλει λίγο ?

Η έρευνα πρέπει να βασίζεται στις αποδείξεις και όχι στο τι ακούγεται συναρπαστικό. Οσο πιο συναρπαστικό ακούγεται κάτι, τόσο πιο προσεκτικός πρέπει να είναι ο ερευνητης (πολλα κεράσια μικρό καλάθι που έλεγε η γιαγιά μου). Ε, στην περίπτωση του συμπαθέστατου κυρίου μιλάμε για χιλιάδες τόνους κεράσια και την παραμικρή απόδειξη για την υπαρξή τους.

ΕΚΕΙ στηρίζεται η επιφύλαξη μου. Στην συντριπτική έλλειψη αποδείξεων.

Άγγελος.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prometheas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
260 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 12:42:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prometheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο Aγγελο.
ΑΠΟΛΥΤΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 13:13:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΗ konstantina ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΠΛΕΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ

quote:
Για το πείραμα που έγινε στο Πανεπιστήμιο της Θράκης (με ονόματα και το τι είχε συμβεί κατά τη διάρκεια του πειράματος όπου ήταν παρόντες 17 ή 19 - δεν θυμάμαι - καθηγητές και από άλλα πανεπιστήμια της Ελλάδας.....

ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ?????

quote:
Για τα μαθήματα που έγιναν τα προηγούμενα δυο χρόνια σε αίθουσα στην Αθήνα και που ήλπιζε να συνεχιστούν φέτος (το Νοέμβρη θα ξεκινούσαν) αν είχε το χρόνο και η υγεία του δεν παρουσίαζε προβλήματα.


ΣΕ ΠΟΙΕΣ ΑΙΘΟΥΣΕΣ ΕΓΙΝΑΝ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ???

ΕΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΔΩΣΕΙΣ ΕΔΩ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΜΕ ΕΝΑ ΕΜΑΙΛ.

Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΤΑ ΘΕΛΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΔΙΕΡΕΥΝΗΣΗ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΥΤΑ ΑΛΗΘΕΥΟΥΝ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

realistis
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 16:23:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους realistis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρωτα απ'ολα θα ηθελα να ευχηθω καλη αναρωση στον κ. γκιολβα.Ναι αγαπητε φιλε Τυφεωνα αμφισβητουμε τον κ. γκιολβα γιατι αυτα που λεει δεν γινονται!!και για καποια πραγματα που γραφονται εδω μεσα και η ειρωνια τους πρεπει!μιλαμε για κωμικοτραγικους ισχυρισμους!και στο τελος εμεις που ακολουθωντας την λογικη αμφισβητουμε τετοιους παραλογισμους ειμαστε αυτοι που δεν βλεπουμε περα απ'την μυτη μας κτλ,κτλ...Οχι αγαπητοι διαστημοπλοιο δεν φτιαχνεται σε ενα εργαστηριο απο 7,8,9,10,20 ατομα!φτιαχνεται σε τεραστιες εγκαταστασεις με 10,20,1000 ατομα προσωπικο..τα διαφορα εξαρτηματα του κατασκευαζονται σε συνεργασια με πληθος αλλων εταιριων οι οποιες λογο της μακροβιοτητας τους και του επενδυτικου ογκου τους εχουν ενα προβαδισμα σε ερευνα και τεχνολογια που καμια μικρη νεοφωτιστη εταιρια μπορει να ξεπερασει!π.χ. εαν η ΕΛΒΟ θελει να κατασκευασει ενα αρμα μαχης δεν γινεται να κατασκευασει μονη της το καθε εξαρτηματα του.και αυτο γιατι καποια αξαρτηματα συμφαιρει πιο πολυ οικονομικα να τα αγορασεις απο καπου αλλου παρα να στησεις γραμμη παραγωγης τους.Για να κατασκευασεις ενα αεροσκαφος (τιποτενιο μπροστα στον ιπταμενο δισκο και τα φλιτζανια του γκιολβα)Χρειαζεσαι (χοντρικα..) μια ομαδα αεροναυπηγων με μεγαλη προηγουμενη εμπειρια στο αντικειμενο,μια ομαδα ηλεκτρολογων/ηλεκτρονικων μηχανικων με τεραστια εμπειρια επισης,μια ομαδα μηχανολογων,μια ομαδα προγραματιστων,ενα project management team,και παει λεγοντας..ααααα!και το κυριοτερο...για να κανεις αεροδυναμικα πειραματα με το σκαφος στο σταδιο της αναπτυξης (μοντελο υπο κλιμακα)χρειαζεσαι ΑΕΡΟΣΥΡΑΓΓΑ!Για να πατε να ρωτησετε ποσο κανει μια και ποσες υπαρχουν στην Ελλαδα...η ρωτηστε αν γινεται να αγορασει καποιος αεροσυραγγα και να μεινει επτασφραγιστο μυστικο...εδω ολοκληρα πανεπηστημια αγγομαχουν για να αγορασουν εναν CNC τορνο..κοινως η εποχη του απλου εφευρετη εχει περασει εδω και πολλες δεκαετιες!δεν λεμε πλεον ο Νικος εφτιαξε διαστημοπλοιο,ο Μακης δορυφορο και η κυρα-Μαρια εφτιαξε αεροπλανο...Στο βιβλιο "μυστικες εταιριες" διαβασα οτι οι πυρινικοι φυσικοι της Θρακης λεει εχουν ενα υπερσυγχρονο γερμανικο αεροπλανο για ερευνιτικοθς λογους..τι λες ρε καραμητρο που αποκαλεισαι και συγγραφεας!Εχει το πανεπηστημιο της Θρακης τμημα πυρηνικων φυσικων?μηπως μπερδεψες το κεντρο ερευνων Δημοκριτος (Αθηνα) με το Δημοκριτιο πανεπηστημιο της Θρακης?λεω μηπως?Τι αεροπλανο να αγορασουν?εχεις παει να δεις σε τι χαλια ειναι τα εργαστηρια του πανεπηστημιου?σοβαροτης επιτελους...Αυτοι λοιπον οι κυριοι που θησαυριζουν απο την αφελεια μερικων δεν μας πειθουν ολους..και δεν προκειται να μας πεισουν ποτε,οχι γιατι ειμαστε προκατελημενοι,οχι γιατι ειμαστε κομπλεξικοι,αλλα γιατι ξεροθμε ρε αδερφε 2-3 πραγματα σχετικα με την επιστημη που κανεις δεν μπορει να αμφισβητησει αυθεραιτα ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ!Θελετε κυριοι να σας πιστεψουμε ολοι ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ!(αν εχετε....)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΥΦΕΩΝΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 18:00:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΥΦΕΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλοι μου εχετε δικιο σε οσα λετε σχετικα με τις αποδειξεις .
και εγω εχω τις αμφιβολιες μου!
αλλα το οτι κατι δεν εχει αποδειξεις δεν το καθιστα ανυπαρκτο αυτοματος!
το να μην το δεχτω ναι αλλα οχι να πω δεν υπαρχει!

με την ιδια λογικη δεν υπαρχει και η ψυχη και τα πνευματα και ολες η θεωριες περι κουφιας γης και τα συνομοσιολογικα σεναρια δεν υφιστανται και το λομπι των σιωνιστων δεν αποδυκνυεται αυτο σημαινει οτι δεν υπαρχουν?

δεν τα δεχομαι και ολας αλλα τα κραταω στο μυαλο μου ωστε οταν δω κατι αλλο να το συνδυασω και να βγαλω καποιο συμπερασμα αλλο!
δεν νομιζω να ειναι αδικος ο συλλογισμος μου?

και εγω νευριαζω οταν μερικοι μιλανε για πραγματα που δεν γνωριζουν οι λενε πραγματα καθαρα για εντυπωσιασμο αυτο ομως δεν σημαινει οτι γι αυτο φταιει το αντεικειμενο στο οποιο αναφερονται!

και ας πουμε οτι ο δισκος του κυριου γκιολβα υπαρχει!
που ειναι το κακο?
σας πηρε λεφτα απο την τσεπη?
γυρισε και ζητησε χρηματοδοτησεις που ειναι απο δικα μας λεφτα?
εβγαλε βιβλια ο ιδιος ?
μην μου πειτε για αλλους αυτοι γραφουν οτι θελουν!
εγω απο αυτα που καταλαβαινω απο οσα γραφουν ειναι οτι δινει δουλεια σε καποιους ανθρωπους που εχουν γνωσεις , εχουν σπουδασει, επιτελους τοσο ζωα ειναι αυτοι και δεν βλεπουν τι κανουν εκει?

δηλαδη γιατι τους πληρωνει αυτους τους ανθρωπους για να καθονται?

δεν εχει κατασκευασει ο κυριος γκιλβας το αντιεροπορικο αρτεμις που συμφωνα με τα λεγομενα του χρηστη βελος σε ενα παλιοτερο ποστ του ειπε παρα πολλα για το πως σαμποταρηστικε το εν λογω οπλο για την προμηθεια σκοπευτικου ωστε να μην αποδιδει τα αναμενομενα?

το ποσο δυσκολο ειναι να κατασκευαστει κατι τετοιο το κατανοω και εγω αλλα σκεφτητε οτι και οι γερμανοι κατασκευασαν ιπταμενους δισκους σε μια εποχη που η τεχνολογια ηταν πολυ πισω και εμεις το μαθαμε ποσα χρονια μετα?

κατανοω την αγανακτηση σας ( και δικη μου) σε μερικα προσωπα που προσπαθουν να εντυπωσιασουν μιλωντας για ατομα και καταστασεις!
κοιταξτε ομως το αποτελεσμα!
αντι να μιλαμε εναντιον αυτων των ανθρωπων που τα λενε αυτα μιλαμε εναντιον των πραγματων των οποιων ασχολουντε και αυτο νομιζω οτι ειναι αδικο!
με λιγα λογια βγαινει ο καθενας και λεει και εμεις 'βριζουμε /αγανακτουμε'οχι με αυτον και την αμαθεια του αλλα με το αντικειμενο για το οποιο μιλαει.

δηλαδη η αδυναμια μου να υποστιριξω τα λεγομενα μου για τον χ κυριο καθισται αυτοματως των χ κυριο βλακα και απατεωνα?

βεβαια δεν παει να πει οτι ειναι και αληθεια αλλα για αυτο πρεπει να ειμαστε επιεικεις οχι στην επιμονη μας για αποδειξεις αλλα στους χαρακτιρισμους μας για καποιον που δεν γνωριζουμε!
και αυτο πιστευω οτι θα ειναι υπερ του καθενα προσωπικα!

σε καμμια περιπτωση δεν προσπαθω να σας πω πως να μιλατε η να γραφετε
απλα σας δινω μια σκεψη μου για το πως εγω αντιμετοπιζω καποιες καταστασεις!



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

realistis
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 18:37:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους realistis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το συστημα αρτεμις-30 ειναι ενα αντιεροπορικο συστημα μικρου/μεσαιου βεληνεκους που αναπτυχθηκε απο την ΕΒΟ στις αρχες του '80.Αποτελειται απο συστημα ελεγχου πυρος και ενα δυδιμο πυροβολο των 30mm (γι'αυτο και λεγεται αρτεμις-30).Εχει ρυθμο βολης 800r/m και μεγιστο δραστικο βεληνεκες 3.300m.Το συστημα αυτο ειναι αξιοπιστο και μπορει να συγκριθει με αξιωσεις απεναντι σε αντιστοιχα συστηματα ξενων εταιριων (bofors,Zu,κτλ).Το συστημα αυτο ειναι ενα πολυ καλο α/α συστημα μικρου/μεσαιου βεληνεκους τιποτα λιγοτερο,και τιποτα περισσοτερο...δεν ειναι οπλο του Νταρθ Βειντερ απο τον πολεμο των αστρων...αυτα που γραφω μπορει να τα διασταυρςσει ο καθενας ευκολα...αυτα που λεγονται το οτι ειναι το υπεροπλο των επτα ηπειρων και των πεντε θαλασσων αντλουνται μονο μεσς βιβλιων φουρακη και σια..το συστημα βρισκεται σε επιχειρισιακη λειτουργεια και το λειτουργουν απλοι 5-ετης φανταροι..
Σε ποιους δινει δουλεια ο γκιολβας?στους 4-5 κομπαρσους που εχει στο εργαστιριο?αυτους που η μονη εξακριβωμενη πατεντα τους ειναι το μηχανημα για τα τσιγαρα?αυτο που σε λιγο θα το πουλαει η τελεμαρκετινκ μαζι με τα υπολοιπα πρωτοποριακα υπερπροιοντα (λεθκαντικα δοντιων,συσκευες που σε 1 βδομαδα σε κανουν σβαρτζενεγκερ κτλ).Το χερεις οτι η υπαρχουσα νομοθεσια δεν μπορει να ελενξει και να απαγορευσει την κυκλοφορεια "ιατρικων" μηχανηματων αλλα μονο των φαρμακων?το χερεις οτι ολες αυτες οι φαυματουργες συσκευες δεν περναν κανενα υγειονομικο ελεγχο?να μην μιλαμε λοιπον για ιστορικες εφευρεσεις..
Οσο για το οτι οι γερμανοι ειχαν κατασκευασει λειτουργικους ιπταμενους δισκους..ακυρο..Ναι ειχαν επιστιμονικο προγραμα για κατι τετοιο ,αλλα δυστυχως οπως τα περισσοτερα φιλοδοξα προγραμματα τους...ναυαγισε (οπως οι ιπταμενοι στρατιωτες,κτλ).Για κατι τετοιο χρειαζεται τεχνολογια αντιβαριτητας και επισης το κυκλικο σχημα ειναι τελειως αντι-αεροδυναμικο.Η αδυναμια σου να στηριξεις τα λεγομενα αυτων των "κυριων" δεν τους καθιστα βλακες....Η αδυναμια τους να στηριξουν αυτα που οι ιδιοι λενε τους καθιστα τετοιους...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

realistis
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 18:58:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους realistis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας γραψει επιτελους καποιος απο εσας που ξερετε τα παντα περι αποκρυφων επιστημων και επιστημονων,σε πιο πανεπιστιμιο σπουδασε ο γκιολβας και ποτε?πανω σε τι τομεα ηταν το βασικο του πτυχιο?τι τιτλο ειχε η διδακτορικη του διατριβη και που εγινε?ποσα επιστημονικα συνγραμματα εχει εκδωσει,με τι ασχολουνται και ποτε εχουν εκδοθει?διαφωτιστε μας για την καριερα του στην ΕΒΟ και στην ΠΥΡΚΑΛ..τι θεση κατειχε και τι ερευνες εκανε εκει?(Με στοιχειωδης αποδειξεις παρακαλω..)Εσεις λοιπον που μπαινοβγαινετε στο υπερ-εργαστηριο του και σας ενημερωνει για το διαστημοπλοια κτλ,μπορειται να τα μαθεται ευκολα τα παραπανω.Ας μας εξηγησει πανω-κατω πως δουλευει το μηχανημα για τα τσιγαρα,δεν ειμαστε τοσο χαζοι...κατι θα καταλαβουμε..
Δεν εχει νοημα να μπαινει καποιος και να γραφει 'Ο γκιολβας εφτιαξε ιπταμενο δισκο'.Και που το χερεις εσυ ρε φιλε δηλαδη σε πηγε βολτα με το εργαλειο στην ανδρομεδα?η μηπως το διαβασες στου φουρακη,το ακουσες και απο τον γκιολβα στην πανια και το πιστεψες?
Θα μου πειτε και τους κωαντικους τους κοροϊδευαν παλια...αλλα οι ανθρωποι καναν σοβαρες ερευνες και μετα απο καμποσα χρονια μπορεσαν να αποδειξουν πειραματικα τις θεωριες τους.Ο γκιολβας δεν εχει καν θεωριες για να αποδειξει!πειτε μοθ μια!το 'Γεια σας κατασκευασα ιπταμενο δισκο' δεν αποτελει θεωρια..πανς σε ποια θεωρια στηριζεται δηλαδη η αντιβαρυτητα?για να ακουσουμε? Ελπιζω να καταλαβαινεται οτι μεχρι να δωθουν καποιες απαντησεις (απλες ειναι..) οτι δηλςσεις κανετε εδω μεσα ειναι ανουσιες...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΥΦΕΩΝΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 19:57:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΥΦΕΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εχεις δικιο φιλε μου συνεχισε ετσι!



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr G
Νέο Μέλος

Zimbabwe (Rhodesia)
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 20:50:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dr G  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλοι μου Γεια σας

Θα πρεπει να γνωριζουν καποιοι οτι αποδειξεις σε τετοια θεματα δεν δινονται, χατηρια στους *αντιπαλους ο κ.Γκιολβας δεν προκειται να κανει.Το οτι εχουν γνωστοποιηθει αυτες οι εφευρεσεις απο τον ιδιο σιγουρα υπαρχουν λογοι. Τους λογους αυτους δεν τους γνωριζω αλλα και να τους γνωριζα δεν θα τους ελεγα.Το οτι αυτος ο ανθρωπος βγηκε στα +80 του σε τηλεοπτικη εκπομπη πιθανολογω οτι συσχετιζεται αμεσα με τους παραπανω λογους.Το οτι καποιοι προσπαθουν θελητα η αθελητα να εκμηδενισουν τα επιτευγματα του δια της αμφισβητησης και της ειρωνειας χωρις πριν να κοιταξουν/ερευνησουν το Background του για το οποιο υπαρχουν αποδειξεις και μαλιστα απτες οδηγουνται σε ατοπηματα και λαθος κατευθυνσεις.
Μια πολυπλοκοτητα ειναι ενας συνδεσμος απο πολλες απλοτητες για να ερευνησεις κατι κατανοεις τις απλοτητες και κοιτας πως συνδεονται μεταξυ τους για να καταληξεις στην πολυπλοκοτητα.
Ετσι αν κοιταξεις τα απλα πραγματα-(GHIOLVAS SYSTEM 2,ΑΡΤΕΜΙΣ 30)-τα οποια κανεις δεν τα αμφισβητει εχεις τα πρωτα στοιχεια για τις ικανοτητες/γνωσεις του εν λογου εφευρετη/επιστημονα.....

Φιλε realistis

Κανεις δεν ισχυριστηκε οτι μεσα σε ενα εργαστηριο με 7,8,9,10 ατομα κατασκευαζεις διαστημοπλοιο.
Την απαντηση την εδωσες εσυ μονο σου "δεν γινεται να κατασκευασει μονη της το καθε εξαρτημα του και αυτο γιατι καποια εξαρτηματα συμφερει πιο πολυ οικονομικα να τα αγορασεις απο καπου αλλου παρα να στυσεις γραμμη παραγωγης"

Θα πρεπει να γνωριζεις οτι ολες μα ολες οι εταιριες εχουν υποκατασκευαστες "subcontractors" ετσι π.χ βλεπουμε την boeing να εχει ως subcontractors την Alenia Marconi,BAE Systems και αλλες οπου η καθε μια παρεχει εξαρτηματα και εξοπλισμο στο κυριως πονημα(Main Project). Στο θεμα μας τωρα μην νομιζεις οτι για την κατασκευη του διαστημοπλοιου ο κ.Γκιολβας και οι συνεργατες του πρεπει να φτιαξουν και την παραμικρη βιδα του. Δεν εχουν το "capacity" και αυτα τα υλικα οπως επισης και τα διαφορα εξαρτηματα τα βρισκουν στην αγορα "Main Market". Η διαφοροποιηση φιλε μου γινεται στην καρδια του διαστημοπλοιου οπως πιθανολογω οπου ειναι το εξαρτημα/συστημα το οποιο θα χρησιμοποιησει/εκμεταλευτει την αντιβαρητητα για την κινηση του, το οπλο BEVATRON το οποιο υπερεχει συντριπτικα απο τα γνωστα συμβατα και οπως ειπε καποιος που επισκευτηκε τον κ.Γκιολβα την γεννητρια του η οποια κατα την αποψη μου θα χρησιμευσει για την παραγωγη ενεργειας του διαστημοπλοιου και την τροφοδοσια της φωτοδεσμης.Ωστοσο υπαρχουν και αλλα αγνωστα στοιχεια που αποτελουν την καρδια του σκαφους.
Ενα αλλο ατοπημα σου ειναι η συγκριση που εκανες μιας οποιασδηποτε κλασικης μεγαλης εταιριας με το κεντρο ερευνων του κ.Γκιολβα.Διοτι η πρωτη ειναι εκει που ειναι για να κανει "profits" κερδη ενω οι σκοποι του Κεντρου Επιστημων Εφαρμοσμενων Ερευνων εχει αλλους σκοπους.
Πρακτικα αυτο σημαινει οτι η πρωτη/τες για να φτασουν στα κερδη πρεπει να στησουν γραμμη παραγωγης ενω ο κ.Γκιολβας απο οσο μπορω να καταλαβω δεν σκοπευει να ανοιξει γραμμη παραγωγης, να παραγει δηλαδη το διαστημοπλοιο μαζικα.
Τι σημαινει αυτο? Απλα επαληθευει αυτα που εχεις πει για τεραστιες εγκαταστασεις, +1000 ατομα προσωπικο, ομαδες και υπο-ομαδες ηλεκτρολογων/ηλεκτρονικων μηχανικων και μηχανολογων μηχανικων, Project Management, Operation Management, αλλα και επισης τεχνικες οπως JIT (Just-In-Time), MRP (Material Requirement Planning), Lean Production και αλλα. Αυτα ομως στην περιπτωση του κ.Γκιολβα δεν ειναι απαραιτητα στον βαθμο που αναφερεις/υπονοεις διοτι μιλαμε για πρωτοτυπο και οχι μαζικη παραγωγη. Εαν γνωριζεις το Eurofighter Project ποσα χρονια μεσολαβησαν απο τον σχεδιασμο του μεχρι την παραγωγη του (η οποια επισημως δεν εχει αρχισει) ειναι περιπου 20 χρονια. Τα περισοτερα σπαταληθηκαν στην κατανοηση του Project (αναγκες/απαιτησεις) και στον σχεδιασμο της γραμμης παραγωγης και την μακροχρονια λειτουργιας της παντα με ορους κερδοφοριας.Διοτι οταν αλλαζε κατι στον καθ' αυτο σχεδιασμο του σκαφους επιδρουσε αρνητικοτατα και στον σχεδιασμο της γραμμης παραγωγης του. Αυτο ομως φιλε μου ειναι κατι που δεν ισχυει στην περιπτωσει του πρωτοτυπου και για να στο αποδειξω σε προκαλω να ψαξεις να βρεις απο την στιγμη που καταστραφηκε το πρωτοτυπο της Ισπανιας μεσα σε ποσο χρονο κατασκευαστηκε το νεο τους πρωτοτυπο απο τους Γερμανους.

Ειμαι απολυτα σιγουρος οτι σπαταλη χρονου για την κατανοηση και της αναγκες του διαστημοπλοιου δεν υπηρχε απο πλευρας ομαδας Γκιολβα σε μεγαλο βαθμο.

Για την ΑΕΡΟΣΥΡΑΓΓΑ εχεις απολυτο δικιο φιλε μου αλλα θα πρεπει να ξερεις οτι αυτα ειναι για συμβατες τεχνολογιες ο κ.Γκιολβας βασιζεται σε ασυμβατες τεχνολογιες και "Know-How" οσο για τα αεροδυναμικα πειραματα αυτα τα "εκανε" ο ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ για αυτον αυτος απο οσο νομιζω απλα τα εφαρμοσε, βεβαια δεν μπορει να τα εφαρμοσει ο καθενας...

Τελος θελω να εκφρασω την συμπαρασταση μου και να στειλω τις θερμοτερες ευχες μου στον κ. Γκιολβα και να επιστρεψει απο εκει που ειναι σιδερενιος.

*Εαν καποιος αναρωτηθει ποιοι ειναι οι αντιπαλοι του κ.Γκιολβα ειναι αυτοι που παρεδωσαν το ΑΡΤΕΜΙΣ στην MOSANT. Ειναι αυτοι που απελυαν υπουργους γιατι ειχαν υπογραψει συμφωνιες μαζι του, ειναι αυτοι που δεν θελουν το καλο μας και την προκοπη μας.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

realistis
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 21:56:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους realistis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
---------------------------------------------------------------------
Το οτι καποιοι προσπαθουν θελητα η αθελητα να εκμηδενισουν τα επιτευγματα του δια της αμφισβητησης και της ειρωνειας χωρις πριν να κοιταξουν/ερευνησουν το Background του για το οποιο υπαρχουν αποδειξεις και μαλιστα απτες οδηγουνται σε ατοπηματα και λαθος κατευθυνσεις.
--------------------------------------------------------------------
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΠΤΕΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΑΓΑΠΗΤΕ???????????????????????????????


--------------------------------------------------------------------
Μια πολυπλοκοτητα ειναι ενας συνδεσμος απο πολλες απλοτητες για να ερευνησεις κατι κατανοεις τις απλοτητες και κοιτας πως συνδεονται μεταξυ τους για να καταληξεις στην πολυπλοκοτητα.
Ετσι αν κοιταξεις τα απλα πραγματα-(GHIOLVAS SYSTEM 2,ΑΡΤΕΜΙΣ 30)-τα οποια κανεις δεν τα αμφισβητει εχεις τα πρωτα στοιχεια για τις ικανοτητες/γνωσεις του εν λογου εφευρετη/επιστημονα.....
--------------------------------------------------------------------
ΠΟΥ ΕΜΑΘΕΣ ΟΤΙ Ο ΓΙΟΛΒΑΣ ΣΧΕΔΙΑΣΕ ΤΟ ΑΡΤΕΜΙΣ-30???ΝΑ ΜΑΘ΅ΚΙ ΕΓΩ?????


--------------------------------------------------------------------
Δεν εχουν το "capacity" και αυτα τα υλικα οπως επισης και τα διαφορα εξαρτηματα τα βρισκουν στην αγορα "Main Market". Η διαφοροποιηση φιλε μου γινεται στην καρδια του διαστημοπλοιου οπως πιθανολογω οπου ειναι το εξαρτημα/συστημα το οποιο θα χρησιμοποιησει/εκμεταλευτει την αντιβαρητητα για την κινηση του, το οπλο BEVATRON το οποιο υπερεχει συντριπτικα απο τα γνωστα συμβατα και οπως ειπε καποιος που επισκευτηκε τον κ.Γκιολβα την γεννητρια του η οποια κατα την αποψη μου θα χρησιμευσει για την παραγωγη ενεργειας του διαστημοπλοιου και την τροφοδοσια της φωτοδεσμης.Ωστοσο υπαρχουν και αλλα αγνωστα στοιχεια που αποτελουν την καρδια του σκαφους.
---------------------------------------------------------------------
ΣΥΝΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΕΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ...ΑΠΤΕΣ... (δεν λεω,καλη η αγγλικη σου ορολογια..)


*ΓΙΑ ΔΕΣ ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΣΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΟΣΤΙΣΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ EYROFIGHTER ΚΑΙ ΣΕ ΤΙ ΜΕΓΕΘΟΥΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΚΕ.....

*ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ Ο ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΚΑΝΕ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΑΕΡΟΔΥΝΑΜΙΚΗΣ ΣΗΜΕΡΙΝΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΧΩΡΙΣ ΑΕΡΟΣΥΡΑΓΓΑ...ΓΙΑΤΙ ΕΓ΅ΑΠ'ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ Ο ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ...
΅
Προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα με τον κ. γκιολβα και του εθχομαι ταχεια αναρωση. Αλλα ειναι αναφαιρετο δικαιωμα μου να κρινω οτι ακουω και οτι διαβαζω.Μεχρι στιγμης κανενα απο τα ερωτηματα που εχω θεσει δεν εχει απαντηθει οποτε επιμενω...και περιμενω αποδειξεις...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cinderella
Μέλος 1ης Βαθμίδας


96 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 08:19:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cinderella  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cinderella  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cinderella  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγαπητε realistis ,
αντι να κανεις τις αποριες σου εδω που δεν προκειται να λαβεις ικανοποιητικη απαντηση κατα τη γνωμη σου, ΓΙΑΤΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΕΝ ΠΑΣ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΤΟΥ Κ. ΓΚΙΟΛΒΑ ΕΦΟΣΩΝ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ?
Ολο κ καποια παραπανω αποδειξη θα εχουν να σου δωσουν αν κ δεν βρισκω το λογο γιατι καποιος να ασχοληθει κ να δινει απο εδς κ απο κει αποδιξεις..εγω τουλαχιστον αν ημουν ο κ. Γκιολβας σημασια δεν θα εδινα στο να δωσω αποδιξεις γιατι θα ειχα στο μυαλο μου να καταφερω απλως το δικο μου σκοπο οποιος κ αν ειναι αυτος...
Εχω διαβασει σε καποια συνεντευξη κ το σε ποιο πανεπιστημιο σπουδασε και το πως ενω ηταν φοιτητης παρολαυτα οι καθηγητες του θεωρουν οτι εκεινος ο ιδιος τους διδαξε αλλα δεν θα καθησω να στα αντιγραψω ολα αυτα εδω μεσα γιατι πιστευω οτι αρκετα τον χλευασατε κ για μενα ειναι σπουδαιος ανθρωπος κ δεν θα δωσω τροφη στα ανουσια σχολια σας που στο κατω κατω κανεναν δεν βοηθανε στο να επιτευξει το σκοπο που ειμαστε ολοι μας εδω..μηπως ξεχασες ποιος ειναι αυτος ο σκοπος???????
Μηπως διακυρητουμε ολοι οτι ειναι η εσωτερικη μας αναζητηση?
Που κολλαει τωρα το τι εκανε ο κ. Γκιολβας με την εσωτερικη σου αναζητηση δεν μπορω να καταλαβω...
Δυστηχως η ευτηχως για να παρεις απαντησεις ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ Κ ΝΑ ΠΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ...αν θελεις κανε το αλλα μην περιμενεις απαντησεις απο εδω..
Βεβαια μη ξεχνας οτι ορισμενα πραγματα ειναι ΑΠΟΡΡΗΤΑ K κανεις απο αυτους τους κυριους που θα συναντησεις στο ερευνητικο κεντρο ισως να μη νοιαζεται για το τι θα πιστεψεις τελικα εσυ η ολοι εμεις...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prometheas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
260 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 08:55:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prometheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ας γραψει επιτελους καποιος απο εσας που ξερετε τα παντα περι αποκρυφων επιστημων και επιστημονων,σε πιο πανεπιστιμιο σπουδασε ο γκιολβας και ποτε?πανω σε τι τομεα ηταν το βασικο του πτυχιο?τι τιτλο ειχε η διδακτορικη του διατριβη και που εγινε?ποσα επιστημονικα συνγραμματα εχει εκδωσει,με τι ασχολουνται και ποτε εχουν εκδοθει?διαφωτιστε μας για την καριερα του στην ΕΒΟ και στην ΠΥΡΚΑΛ..τι θεση κατειχε και τι ερευνες εκανε εκει?(Με στοιχειωδης αποδειξεις παρακαλω..)Εσεις λοιπον που μπαινοβγαινετε στο υπερ-εργαστηριο του και σας ενημερωνει για το διαστημοπλοια κτλ,μπορειται να τα μαθεται ευκολα τα παραπανω.Ας μας εξηγησει πανω-κατω πως δουλευει το μηχανημα για τα τσιγαρα,δεν ειμαστε τοσο χαζοι...κατι θα καταλαβουμε..
Δεν εχει νοημα να μπαινει καποιος και να γραφει 'Ο γκιολβας εφτιαξε ιπταμενο δισκο'.Και που το χερεις εσυ ρε φιλε δηλαδη σε πηγε βολτα με το εργαλειο στην ανδρομεδα?η μηπως το διαβασες στου φουρακη,το ακουσες και απο τον γκιολβα στην πανια και το πιστεψες?
Θα μου πειτε και τους κωαντικους τους κοροϊδευαν παλια...αλλα οι ανθρωποι καναν σοβαρες ερευνες και μετα απο καμποσα χρονια μπορεσαν να αποδειξουν πειραματικα τις θεωριες τους.Ο γκιολβας δεν εχει καν θεωριες για να αποδειξει!πειτε μοθ μια!το 'Γεια σας κατασκευασα ιπταμενο δισκο' δεν αποτελει θεωρια..πανς σε ποια θεωρια στηριζεται δηλαδη η αντιβαρυτητα?για να ακουσουμε? Ελπιζω να καταλαβαινεται οτι μεχρι να δωθουν καποιες απαντησεις (απλες ειναι..) οτι δηλςσεις κανετε εδω μεσα ειναι ανουσιες...



Ευτυχώς που υπάρχει και ενας (τούλάχιστον) ρεαλιστής στο φόρουμ αυτό. Σε γενικές γραμμές φιλε μου και εγώ συμφωνώ μαζί σου. Το μονο που θελω να προσθέσω ειναι οτι είμαι σε θέση να γνωρίζω πως προχωρημένα πειράματα σε τεχνολογίες αντιβαρύτητας και ιπτάμενους δίσκους αυτή τη στιγμή πραγματοποιούν σε ευρεία κλίμακα - δυστυχώς - οι ΗΠΑ (σε μυστικές εγκαταστάσείς πάντα). Το κοστος τέτοιων ερευνών ειναι αστρονομικό πραγματικά (σχεδον 1 τρις δολλάρια το χρόνο). Αυτό το αναφέρω για να καθήσουμε ολοι να σκεφτόυμε πόσο "λογικό" ειναι ενας ανθρωπος ειτε λέγεται Γκιολβας ειτε οπως αλλιώς να μπορεί μονος του με 5-10 μηχανικούς και ανύπαρκτη χρηματοδότηση να πειραματίζεται με τέτοιες τεχνολογίες. Δεν αμφιβάλλω οτι μπορεί να ειναι εξαιρετικος ανθρωπος όπως αναφέρουν καποιοι φίλοι (δεν τον γνωρίζω προσωπικά) και του εύχομαι ολόψυχα ταχεία ανάρρωση, αλλά ... ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jimaraslarisa
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 10:16:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jimaraslarisa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kyrie realisti otan tha pas sto ergasteirio toy na liseis tis polles apories soy poy emeis den mporoyme na se lysoyme thelo na mas peis kai emas edo sto forym ti soy apantisan. kali soy tixi. edo pantos apokleiete na breis aytes tis apantiseis poy zitas giati poli apla ean gnorizame emeis oi thnitoi ola ayta den tha eimastan thnitoi...!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 11:39:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tελικά κανείς δεν ξέρει πως λειτουργεί αυτό το μηχάνημα για τα τσιγάρα?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
prometheas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
260 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 12:01:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prometheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Tελικά κανείς δεν ξέρει πως λειτουργεί αυτό το μηχάνημα για τα τσιγάρα?


"Τάδε έφη Avallon"


Για τα τσιγάρα ενδιαφερόμαστε ή για το δίσκο ???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

epta
Νέο Μέλος


23 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 12:10:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους epta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΓΙΑ ΤΑ ΤΣΙΓΑΡΑ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ, 1. ΕΧΕΙ ΥΠΟΔΟΧΗ ΓΙΑ 20 ΤΣΙΓΑΡΑ. 2.ΒΑΖΕΙΣ ΜΕ ΣΥΡΙΓΓΑ 2-3 ΓΡΑΜΜ.ΥΓΡΟ ΦΥΤΙΚΟ ΑΠΟΣΤΑΓΜΑ ΣΕ ΕΙΔΙΚΗ ΥΠΟΔΟΧΗ. 3. ΘΕΤΟΝΤΑΣ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΣΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΑΝΑΒΕΙ ΕΙΔΙΚΗ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΕΙ ΤΑ ΤΣΙΓΑΡΑ ΜΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΥΓΡΟΥ ΠΟΥ ΕΞΑΤΜΙΖΕΤΑΙ. 4. Η ΟΛΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΔΙΑΡΚΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΙΑ ΩΡΑ.ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΙΟ ΞΗΡΟ ΚΑΙΓΕΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΡΑΤΗΡΕΙΤΑΙ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΣΠΙΘΙΣΜΑ-ΤΣΑΦ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΟΚΑΠΝΟΣ ΚΑΙΟΜΕΝΟΣ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΩΝ ΠΡΟΣΘΕΤΙΚΩΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ.ΕΠΕΙΔΗ Η ΝΙΚΟΤΙΝΗ ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΓΕΙ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΨΙΜΟ ΤΟΥ ΤΣΙΓΑΡΟΥ ΠΟΥ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΟΛΥΧΡΟΝΟ ΚΑΠΝΙΣΤΗ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΟΓΚΙΟΛΒΑΣ ΕΓΧΕΙΡΙΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr. psychologos
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 13:20:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dr. psychologos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ήθελα να προσθέσω και εγώ με την σειρά μου μια ερώτηση στο όλο θέμα. Που μπορούμε να βρούμε πληροφορίες για τον Κ Γκίολβα και το έργο του;(που σπούδασε, που δούλεψε, έρευνες που έχουν δημοσιευτεί στον επιστημονικό τύπο, κλπ).
Φυσικά από κάποιο έγκυρο έντυπο η ψηφιακό τύπο.
Γιατί αν πρέπει να πιστέψουμε κάποιον επιστήμονα για τις ιδέες του θα πρέπει να ξέρουμε και το επίπεδο της δουλείας και αν αυτός είναι αποδεχτός απτήν επιστημονική κοινότητα και όχι από θαυμαστές του.
Δεν θέλω να κατηγορήσω τον κύριο Γκιόλβα αλλά δεν είναι κάπως «ταπεινωτικό» να βγαίνει σε εκπομπές της κα Πάνιας.
Υπάρχουν τόσα πράγματα για να αποδείξεις κανείς τις θεωρίες του. Μπορεί να πραγματοποιήσει διαλέξεις η δημοσιεύσεις στον επιστημονικό τύπο. Θα ήταν καλό να ξέραμε αν υπάρχουν τέτοιες πληροφορίες για τον κ Γκιολβα και που μπορούμε να τις βρούμε. Φυσικό δεν είναι όταν συμφωνούμε με κάποιες θεωρίες κάποιου επιστήμονα (αφού πολλοί από εμάς δεν έχουν την γνώση να αξιολογήσουν τις θεωρίες του)τουλάγιστον να γνωρίζουν το κύρος του;
Πάντως καλά να είναι ο άνθρωπος.

Νευρωτικός είναι ο άνθρωπος που χτίζει κάστρα στον αέρα. Ψυχωτικός είναι εκείνος που ζει μέσα σ' αυτά και ψυχίατρος αυτός που παίρνει τα νοίκια. Jerome LawrenceΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DIM48
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 23:15:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DIM48  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδια για σας
Ημουν μαζι με την Κωνσταντινα στην συζητηση με τον κ.Γκιωλβα.Μετα μιας ωρας συζητησης ηρθε και καθησε μαζι μας και ενας γιατρος,με τον
οποιο εχω τηλεφωνικη επαφη.Εγω δεν εχω πολλες γνωσεις σε αυτα που γραφεται, και η συζητηση εγινε σε πολιτηκα θεματα.Εχει μεγαλη πικρα
απο τα μεγαλα 2 κομματα,οτι τα εχουν ξεπουληση ολα<με στοιχεια,και επειδη ξερω καποια πραγματα,καταλαβα οτι ξερει πολλα>οτι δεν ειναι
πατρειωτες.Οτι αφηνουν τη νεολαια χωρις μωρφοση,παραχαραζετε η ιστορια μας,για τους εβραιους που κατεχουν το 87 τις εκατο απο το χρυσο της γης και πολλα αλλα.Για βιβλια τον ρωτησα,μου ειπε Κεραμυδας
Γεωργιαδηδες κ.λ.π.ειναι εμποροι<τον Κεραμυδα τον χαστουκησε καποτε>,
για Φουρακη οτι ειναι φιλος του,αλλα και αυτος γραφει καποια πραγματα
που δεν ειναι σωστα<του ειπε καποτε ρε Γιαννη μηπως σε ταιζουν?>.
Σε ερωτηση τι να ψηφηζουμε,και τι βιβλια να διαβαζω?
Μου ειπε μικρα κομματα ωστε να ελενχει ο ενας τον αλλον,να φοβονται να κλεβουν.Για βιβλια μου ειπε να τον παρω τηλ. να μου πει μερικα,γιατι ολα ελεγχονται,βιβλια ΜΜΕ.Μονο το ΔΑΥΛΟ μου ειπε οτι αυτοι που το βγαζουν ειναι πατρειωτες.Σε ερωτηση γιατι δεν γραφει αυτος κανενα βιβλιο? Ειπε εαν βγαλει η θα τα αγορασουν ολα η θα τον καθαρισουν,και δεν ειναι καταληλος χρονος τωρα.Εχει αφησει διαθηκη και θα εκδοθουν καποτε.Παιδια αυτα περιπου και πολλα αλλα που δεν θυμαμαι τωρα.Με την Κωνσταντινα ειπαν και αλλα,αλλα μηλησαν και ιδιαιτερως για λιγα λεπτα.
Η εικονα που μου εδωσε δεν ειχε καμμια σχεση με τα 80 χρονια.
Μεγαλη αγαπη για την πατριδα και τους νεους.
Του ευχομαι περαστηκα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Grossman
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2003, 05:47:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Grossman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
178 απαντησεις και 9239 αναγν.
σε κανενα σημείο δεν έχει γίνει αναφορά για το πανεπιστήμιο στο
οποιο τελείωσε ο κο. Γκιολβας. Η αληθεια ειναι οτι κανεις δεν γνωρίζει. Την nicopal την εχω δεί απο κοντα, οταν επισκεφτηκα το εργαστηρι του μαζι με αλλα δυο παιδια. Οταν τον ρώτησα για τις σπουδες του, αλλαξε θέμα, μετα απο 1 ωρα ξενάγησης, φευγοντας η φίλη μου ξαναρώτησε τον κο Γκιολβα για τις σπουδες του και ενοχλημένος απάντησε "να'χα τα νιατα σου να σπουδαζα ξανα κορίτσι μου"
Ασχολούμε με τον κο Γκιολβα εδω και 5 χρόνια οταν ημουν ακόμα φοιτήτρια στο Imperial College του Λονδίνου.
Ορισμένα κατασκευασματα, ναι είναι δικά του. Οσο αφορα τα σοβαρα θέματα ο ιδιος δεν παίρνει θέση.
Λοιπον, για να μην κουράζω, Ο κο Γκιολβας είναι ενας σοβαρός επιστήμονας του οποιου το έργο εχει αμφισβητηθει ανέκαθεν. Ειναι μια ιστορία με πολλα παρακλάδια, πολλα τα ερωτήματα διχως απάντηση.
Παιζετε ενα παιχνίδι μυστικότητας. Στρώνουν το χαλι και επειτα παραμορφώνουν την αλήθεια. Πιστέυω οτι αποσκοπουν κάπου...πότε θα μάθουμε τι ακριβώς συμβαίνει...ο καθένας μας δέχετε και επεξεργάζεται διαφορετικά τα ίδια μυνήματα που λαμβάνουμε καθημερινά.
Ας ελπίσουμε σε γρήγορη ανάρωση του κο Γκιολβα και εμεις εδω στο Forum να'μαστε όλοι καλα και να συνεχήσουμε να 'τρωγόμαστε' και το πιο σημαντικό να ανταλάζουμε απόψεις...και να μαθαίνουμε.

Μην περιμένεις το αύριο να πεις Σ'αγαπώΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cinderella
Μέλος 1ης Βαθμίδας


96 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2003, 09:04:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cinderella  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cinderella  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cinderella  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι ε? Για φαντασου....και γιατι τοτε διδασκει στο Μετσοβιο και εργαζεται στο Δημοκριτο?? η μηπως εκει μεσα εχουν μαζεψει ολους τους αμορφωτους? τσ τσ!
Δεν ειχα σκοπο να τα παραθεσω εδω αλλα συντομα θα επιστρεψω με παραθεση για τις σπουδες του κυριου Γκιολβα, γιατι δεν μπορω να βλεπω αλλη παραπληροφορηση.
Μεχρι τοτε υπομονη...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 34 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy