ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ VS ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ-ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΠΙΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 18
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2003, 14:09:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπερβολή? Ένα χαρακτηριστικό του λαού μας. Άλλοτε μας βγήκε σε καλό (δες φιλοσοφία) και άλλοτε σε κακό. Δεν είναι όπως λες κιεσυ το πρόβλημα η διαφορετικότητα στις γνώμες. Το πρόβλημα είναι η έλλειψη σεβασμού στις ιδιαίτερες σκέψεις των άλλων και η επιμονή και απολυταρχία μερικών σε θέματα χωρίς να έχουν γνώσεις. Πολλοί έχουν βρει μια πιπίλα και τιν πιπιλίζουν είτε πρόκειται για το Χριστιανισμό, είτε για τον Ελληνισμό. Μετά από τόσα χρόνια κατάφεραν να μας κάνουν να βλέπουμε τα στραβά και να φτύνουμε τα καλά που έχουμε σαν Έλληνες. Μέχρι ακόμη και τώρα, νομίζουμε ότι είμαστε τεμπέληδες. Ελα ντε που σε σχέση με τους άλλους όχι απλά είμαστε δουλεφταράδες αλλά και αποδοτικοί. Σύμφωνα με το ευρωβαρόμετρο πρώτα έρχονται οι Ιάπωνες και μετά οι Έλληνες.
Η διαφορετικότητα στις γνώμες είναι σκόπιμη αλλά δυστυχώς κάποιοι θέλουν να μας διαβρώσουν τη σκέψη όχι να δημιουργήσουν ποικιλία σκέψεων, αν καταλαβαίνεις τι θέλω να πώ. Συμφωνώ με όλους αυτούς που ισχυρίζονται ότι η αποκοπή μας από τα πατροπαράδοτα θα μας καταστρέψει.
Παρεπιπτόντως, κοιμάσαι ποτέ?

ΠύρραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2003, 14:25:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΕΠΕΙ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΝΑ ΠΡΟΩΘΗΘΕΙ..ΟΧΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΖΟΥΜΕ "ΕΛΛΗΝΙΚΑ".ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΡΟΤΙ ΦΕΡΝΟΥΜΕ ΕΠΑΝΩ ΜΑΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.ΟΜΩΣ Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ,Η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΚΕΨΗΣ,Η ΑΝΕΞΙΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ..ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΤΕΛΕΙΕΣ..ΤΙ ΛΕΤΕ ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2003, 15:00:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Beyond συμφωνώ μαζί σου. Νομίζω πως, έστω με αργά βήματα, αρχίσαμε να σκεφτόμαστε "πιο" ελληνικά. Και όχι,όπως και εσυ το είπες, δεν σκεφτόμαστε έτσι και τώρα, απλά απο εδώ και πέρα δεε θα φοβομαστε. Όσο για τις ατέλειες μας, ε τι να κάνουμε? Αυτό είναι οι Έλληνες, των άκρων. Και όχι μόνο οι νεοέλληνες, αλλά και οι αρχαίοι. Ποιος είπε ότι οι αρχαίοι μας δεδν είχαν ατέλειες και μάλιστα αν όχι ίδιες, σχεδόν ίδιες με αυτές που έχουμε εμείς. Ακόμη και στη θρησκεία, όλο θυμιάματα, αλλά η αμαρτία αμαρτία. Πρόσεξε ομως αναγνωρισμένη αμαρτία!! Δεν ήμαστε αλλά ούτε είμαστε αδαείς και αδιάφοροι.

ΠύρραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2003, 15:29:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
να'μαι:)))εχετε απολυτο δικαιο ,ναι συμφωνω σε ολα μαζι σας και ειμαι ευτυχισμενος .
ο μεταβολισμος μου ειναι λιγουλακι διαφορετικος ,κοιμαμαι πολυ λιγο,οι σκεψεις που κανω ειναι παρα πολλες,ειναι και το διαστημα που αναζητω και μια εργασια,προσπαθω ομως και ειμαι ηρεμος ,να ελεγχω το αγχος,οσο αυτο ειναι δυνατον:))))περασα δυσκολα για ενα παρα πολυ μεγαλο διαστημα,ομως ειμαι εδω,δυνατος,διπλα σας και εμπλουτιζω τις γνωσεις μου ,προσπαθωντας να καλυψω ολα τα μεγαλα κενα που ειχα και εχωφιλακια πολλα,με σεβασμο ,ο φιλος σας μανος.
λουκα εισαι μαζι μας?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2003, 16:52:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εξακολουθω να πιστευω πως τιποτα δεν ειναι τυχαιο,θυμαστε την περιπτωση του columbia,ανατρεξτε οχι μονο σε αυτην καθ'αυτην την ιστορια,αλλα πιο πισω ,οταν ενας ανθρωπος ελληνογεωργιανος ,ειχε ονειρο να γινει αστροναυτης και στην συνεχεια, να παει την ελληνικη σημαια στο μερος που ονομαστηκε ετσι προς τιμη διος (διαστημα).
ετσι και εγινε,με αποτελεσμα να του δωθει και μεταλιο απο την ελληνικη κυβερνηση.στην συνεχεια προσπαθησαν να το επιχειρησουν και οι ισρηλινοι ,με το γνωστο αποτελεσμα.με απεραντη αγαπη και σεβασμο ,ο φιλος σας μανος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2003, 18:09:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

εξακολουθω να πιστευω πως τιποτα δεν ειναι τυχαιο,θυμαστε την περιπτωση του columbia,ανατρεξτε οχι μονο σε αυτην καθ'αυτην την ιστορια,αλλα πιο πισω ,οταν ενας ανθρωπος ελληνογεωργιανος ,ειχε ονειρο να γινει αστροναυτης και στην συνεχεια, να παει την ελληνικη σημαια στο μερος που ονομαστηκε ετσι προς τιμη διος (διαστημα).
ετσι και εγινε,με αποτελεσμα να του δωθει και μεταλιο απο την ελληνικη κυβερνηση.στην συνεχεια προσπαθησαν να το επιχειρησουν και οι ισρηλινοι ,με το γνωστο αποτελεσμα.με απεραντη αγαπη και σεβασμο ,ο φιλος σας μανος



Μάνο, δεν το ήξερα αυτό για τη λέξη διάστημα Ινόμιζω ότι εχει σχέση με το πρόθεμα δια-). Μήπως ξέρεις την ετυμολογία. Και αν δε σε πειράζει μπορείς να αναφέρεις περιλιπτηκά την ιστορία με του Ισραηλινούς γιατι με πιάνεις αδιάβαστη ενετλώς.

ΠύρραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2003, 18:45:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΧΩ ΑΡΓΗΣΕΙ ΛΙΓΟ ΛΟΓΟ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΑΚΟΜΑ ΑΥΡΙΟ ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΠΟ ΤΙΣ 7 ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 11 ΤΟ ΒΡΑΔΥ,ΣΥΝΕΠΩΣ ΑΥΡΙΟ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 11 ΘΑ ΣΑΣ ΔΩ.

ΜΠΑΙΝΟΝΤΑΣ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΔΕΧΤΗΚΑ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΕΚΠΛΗΞΗ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΝΑ ΞΕΔΙΠΛΩΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΙ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΩΘΗΣΗ ΓΙΑ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΣΥΖΗΤΗΣΗ.
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΠΟΥ ΣΥΜΕΤΕΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΒΟΗΘΑΤΕ ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗΣ.

ΦΙΛΕ ΜΑΝΟ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΖΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ.
ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΗΝ ΚΥΠΡΙΑΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΔΩ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΤΗΣ ΑΦΡΟΔΙΤΗΣ.
ΚΑΙ [ΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΕ ΘΑΥΜΑΖΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΝΑ ΒΓΕΙΣ ΝΙΚΗΤΗΣ ΣΤΟ ΠΑΙΧΙΔΙ ΤΗΣ ΖΩΗΣ.

ΦΙΛΕ ΕΝ-ΚΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ.
ΝΑΙ ΜΕΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΙΕΡΕΙΣ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΚΑΠΩΣ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΥ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΝ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΑΧΘΗΚΑΝ ΥΠΕΡ ΤΩΝ ΕΧΘΡΩΝ.

ΦΙΛΕ ΡΑΜΟΓΛΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΚΑΙ ΣΚΕΨΗ ΜΕ ΚΑΛΥΨΕΣ ΠΛΗΡΩΣ.

ΦΙΛΗ ΠΥΡΡΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΚΑΤΟΥΔΕΝΑΝ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΕΝΕΣΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΗ.ΤΟΥΝΑΝΤΙΟΝ ΜΑΛΙΣΤΑ.

ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΑΙ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΑΠΛΩΣ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΣΚΕΨΗΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΛΩΣ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΜΑΘΑΙΝΩ ΚΑΙ ΝΕΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΑΠΩΤΕΡΟΣ ΣΚΟΠΟΣ ΜΟΥ.
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ.

ΦΙΛΕ ΜΑΝΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ.Η ΟΠΟΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΜΕΛΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.
ΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΑΝΟΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΣΡΑΗΛΙΝΟ ΑΣΤΡΟΝΑΥΤΗ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΤΑΝ ΣΤΟ ΚΟΛΟΥΜΠΙΑ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2003, 22:04:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα:))))))χαιρομαι που ειμαστε ολοι καλα:))
1 φεβρουαριου 2003,9 π.μ το κολουμπια ,αποτελει παρελθον για την n.a.s.a μαζι με το 7μελες πληρωμα του.ειδικος επι του φορτιου ,ο καλυτερος πιλοτος της i.a.f (ισραηλιτικης αεροποριας) ιλαν ραμον ,μετεφερε μαζι του την σημαια του ισραηλ καθως και ζωγραφια απο επιζωντα αιχμαλωτο των ναζι στο αουσβιτς.
πριν φυγει τον ειχε κινηματογραφισει στο σπιτι τους ο αδερφος του,η κορουλα του ιλαν καθοταν στα ποδια του πατερα της και ζωγραφιζε το διαστημοπλοιο,ξαφνικα η μικρουλα αρχισε να μουτζουρωνει την ζωγραφια,ολοι την ρωτησαν με απορια γιατι το εκανε,με απαλο υφος και σαν να εχει πληρη επιγνωση η μικρουλα τους λεει "διαστημοπλοιο μπουμ παει διαστημοπλοιο" ολοι παγωσαν και γελασαν αμηχανοι.το εδειξε η τηλεοραση,εμεινα αναυδος ,δεν πιστευα οτι το εδειξαν στις ειδησεις μας αυτο και ομως.
για την λεξη διαστημα θα το ερευνησω καλυτερα,εχω την εντυπωση πως εχεις δικαιο και εισαι πιο κοντα στον ορο απο οτι εγω:)))
χαιρομαι που ειστε διπλα μου,με σεβασμο ,το φιλαρακι σας ο μανος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2003, 22:28:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΤΑΝ ΖΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΦΙΛΕ ΜΑΝΟ ΤΟΤΕ ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΟΝΤΑ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥΣ.

ΚΑΙ ΕΔΩ ΣΤΟ ΕΣΟΤΕΡΙΚΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ.ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ.
ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΟΥ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ(ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΑ)ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΚΟΙΝΟ ΣΚΟΠΟ,
ΤΗΝ ΤΡΟΦΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ,ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ.

ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΝΙΩΣΗΣ ΜΟΝΟΣ.

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ,ΜΠΟΡΕΙ, ΜΠΟΡΕΙ, ΜΠΟΡΕΙ,ΜΠΟΡΕΙ,ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΟΣ.

ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΧΩΡΑΝΕ ΣΕ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ.ΣΕ ΜΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ.
ΠΑΝΤΟΤΕ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ ΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΙΑΣ ΦΥΣΙΚΑ.

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ
ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2003, 22:54:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι τώρα θυμήθηκα Μάνο για το Columbia. To είχα κιεγώ δει απλά δεν είχα συγκρατήσει την εθνικότητα του αστροναύτη και δεν ήξερα για τη σημαία. Κάποτε έβλεπα καθημερινά μια φορά ειδήσεις. Τώρα τελευταία μου την έχουν δώσει κα δεν τρέχω όπως έτρεχα. Από παρουσιαστή σε παρουσιαστή άλλα στοιχεία δίνουν.
Μάνο, διάβασα την ιστορία σου και θέλω απλά να αναφέρω ότι δεν είσαι μοναδικός (αν επιτρέπεται και η λίγο πιο προσωπική συζήτηση). Ευτυχώς σε μια άλλη ιστορία, οι ημικρανίες ήταν μάλλον μικρότερες αν και σε αυτή την ιστορία τα νοσοκομεία και οι φόβοι ήταν πολλοί. Και μετά από αυτό άλλα, πιο άσχημα, και αυτά άγνωστα σε όλους τους γιατρούς. Και σε αυτήν την ιστορία καθυστέρηση στις σπουδές και στη ζωή. Καταλαβαίνω τις ανησυχίες σου απόλυτα. Τα μοιράζομαι όλα αυτά για να ενισχύσω την ιδέα του Λουκά ότι όντως γινόμαστε μια καλή παρέα και για μην μοιράζεσαι μόνο εσύ.
Δεν είναι κακό να γνωριστούμε και λίγο μεταξύ μας.
Έτσι για να ξέρετε με ποια μιλάτε, είμαι 28 χρονών και είμαι μηχανολόγος μηχανικός που εργάζεται ως μελετητής-ερευνητής. Γεννήθηκα και ζώ στη Θεσσαλονίκη. Αγαπάω τον Ελληνισμό και το Χριστιανισμό, είμαι περήφανη και για τα δύο. Αν ποτέ ακουστώ εκνευρισμένη ή φανεί να ειρωνεύομαι συγχωρήστε με, θα γίνει άθελα μου.

Ευχαριστώ για την παρέα και τη συζήτηση.

Να είστε όλη καλα (σα γιαγιά ακούγομαι)...παιδάκια μου

ΠύρραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2003, 23:10:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πυρρα ,:)))αν ποτε αισθανθεις εκνευρισμενη με οτιδηποτε ,ειμαστε εδω για να σε ακουσουμε.οσο για το αν ακουγεσαι σαν γιαγια,χμμ...οταν θα επιστρεψω απο τις κουνιες θα σου απαντησω xaxxxaxaxa,μη ,αχ mh ,ωχ,εχεις βαρυ χερι αουτς:)))))))))),να ειστε παντα καλα παιδια και να γελατε,η ζωη ειναι ομορφη και με τα σκαμπανεβασματα της,φιλακια,ο φιλος σας μανος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2003, 23:20:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά παιδιά μου....

ΠύρραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2003, 23:23:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλήθεια Μάνο, ξέρεις κανένα καλό βιβλίο ετυμολογίας? (και δεν εννοώ ετυμολογικό λεξικό του εμπορίου). Είναι κάτι που με ενδιαφέρει πολύ. Και για να λέμε την αλήθεια, όλοι οι Έλληνες θα έπρεπε να ξέρουμε ετυμολογία, θα καταλαβαίναμε πολλά πράγματα στη ζωή μας και ιδιαίτερα σε ότι έχει σχέση με την Ελληνική αντίληψη.

ΠύρραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2003, 23:32:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πυρρα, και εγω αυτο το προβλημα αντιμετωπιζω,επειδη δεν θελω να παρω του μπαμπινιωτη,αυριο το πρωι θα κατεβω στο κεντρο(θα περασω απο την σχολη που τελειωσα) και στην συνεχεια,στην σολωνος υπαρχει το βιβλιοπωλειο του συγγραφεα και εκδοτη γεωργιαδη,θα ρωτησω εκει,μολις εχω νεοτερα θα σου πω:))
καλη συνεχεια,καλο βραδακι οτι και αν κανετε παιδια,θα ακουσω λιγη μουσικουλα και μετα θα προσπαθησω να κανω νανακια:))))

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 00:59:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπάρχουν 3 βιβλία ετυμολογίας του Ν. Βαρδιάμπαση (δεν θυμάμαι τις εκδόσεις)

Ο άνθρωπος έχει αρκετές γνώσεις μεταφυσικής και στα βιβλία του αυτό φαίνεται, ξεκάθαρα.

Σας τα συστήνω.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 09:37:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Υπάρχουν 3 βιβλία ετυμολογίας του Ν. Βαρδιάμπαση (δεν θυμάμαι τις εκδόσεις)

Ο άνθρωπος έχει αρκετές γνώσεις μεταφυσικής και στα βιβλία του αυτό φαίνεται, ξεκάθαρα.

Σας τα συστήνω.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"



Ναι Toth τα ξέρω αυτά, έχω ενα από τους τόμους του. Είναι όντως εκπληκτικός και αναλυτικότατος. Δυστυχώς ο Βαρδιάμπασης δεν ασχολείται με το σύνολο της ετυμολογίας, ούτε αναφέρεται στους κανόνες του, αλλά ετυμολογεί σε κάθε βιβλίο κάποιες συγκεκριμένες λέξεις. Έχω ψάξει αρκετά στην αγορά και ο Βαρδάμπασης ήτανότι καλύτερο βρήκα. Αναζητάω ενα πλήρες ετυμολογικό έργο ή έστω έναν οδηγό.

Πύρρα, η περήφανη ΕλληνίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 10:12:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μόλις μίλησα με ένα καλό φίλο για το θέμα του ερμηνευτικού λεξικού .
Έχουμε και οι δύο την ίδια πορεία , αναλύουμε τις λέξεις μέσα από τα λεξικά .
Ένα τέτοιο πολύ καλό είναι το λεξικό της αρχαίας Ελληνικής γλώσσης του Σταματάκου .

Ακόμα μέσα σε αρχαία κείμενα γίνετε τέτοιου είδους ανάλυση λέξεων και ονομάτων , π.χ. στο ΚΡΑΤΥΛΟΣ ( ή περί ορθότητος ονομάτων ) του Πλάτωνα .

Αν Πύρρα μου εσύ είσαι γιαγιά τους εγώ τι είμαι προπάππους ;
Βάλε +10 .

Καλημέρα σας με χαμόγελα .

Ο κακός λύκοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 10:34:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να είμαι ειλικρινής δεν περίμενα ότι στα forums μπαίνουν και της δικιάς μου ηλικίας ή και μεγαλύτερης. Νόμιζα ότι ήταν προνόμιο των μικρών μόνο. Συγχωρήστε με.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Μάνο αν το διαβάσεις το email, ρίξε μια ματιά στο Γεωργιάδη να δεις τι είναι, μια που θα πάς.


Πύρρα, η περήφανη ΕλληνίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 10:38:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λουκά παραθέτω κάποια αποφθέγματα που ενισχύουν αυτό που λέμε: ότι ο Ελληνισμός ενισχύει τον Χριστιανισμό και τανάπαλιν.

ΦΙΛΩΝ
"Βούλει γονείς πρώτιστον εν τιμαίς έχειν"
Πριν από κάθε τι άλλο να θέλης να τιμάς τους γονείς σου

ΖΗΝΩΝ
"Δει δη τας πόλεις ουκ αναθήμασιν, αλλά ταις των οικούντων αρεταίς κοσμείν"
Πρέπει λοιπόν να διακοσμούμε τις πόλεις όχι με μνημεία αλλά με τις αρετές των κατοίκων

ΠΕΡΙΑΝΔΡΟΣ
"Μέγιστον εν ελαχίστω εστί φρένες αγαθαί εν σώματι ανθρώπου. Τοσούτον δ 'εις αρετήν προσθήσεις, όσον αν υφέλης των ηδονών"
Μέγιστον πράγμα εντός ελαχίστου είναι το καλό πνεύμα εις το ανθρώπινον σώμα. Τόσον δε εναρετώτερος θα γίνης, όσον περισσότερον απέχεις των ηδονών

ΣΩΚΡΑΤΗΣ
"Αισχρόν δε μήδεν πράττε, μηδέ μανθάνε"
Ούτε να πράττης ,ούτε να μανθάνης κάτι το αισχρόν

ΠΛΑΤΩΝ
"Ου το ζην περί πλείστου ποιητέον, αλλά το ευ ζην "
Δεν πρέπει να μας ενδιαφέρει περισσότερον το να ζώμεν απλώς, αλλά τον να ζώμεν εναρέτως

ΣΟΦΟΚΛΗΣ
"Ταμείον αρετής εστί σωφροσύνη μόνη. Ψυχής επιμελού της σε αυτού, καθ' α δύνη. Αρετής βέβαιοι δι' εισίν αι κτήσεις μόναι "
Πηγή της αρετής είναι μόνο η σωφροσύνη. Φρόντιζε δια την ψυχήν σου, όσο ημπορείς. Της αρετής τα αποκτήματα είναι τα μόνο ασφαλή

ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ
"Το νικάν αυτόν εαυτόν πασών νικών πρώτη και αρίστη, Το δε ηττάσθαι αυτόν υφ' εαυτού αίσχιστον και κάκιστον"
Το να επιβάλλεται κανείς εις τον ίδιον τον εαυτόν του είναι η πρώτη και άριστη από όλας τας νίκας. Ενώ η ήττα στην μάχη με τον εαυτόν του είναι κάκιστον φαινόμενον

ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ
"Ου το κάλλος, ω γύναι, αλλ' αρεταί τέρπουσι τους ξυνευνέτας"
Ω, γυναίκες, όχι το κάλλος αλλά οι αρετές ευχαριστούν τους συζύγους

ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ
"Ην μη πολλών επιθυμέης, τα ολίγα τοι πολλά δόξει"
Εαν δεν επιθυμής πολλά - τότε - τα ολίγα θα σου φαίνονται πολλά


Κάποια από αυτά είναι ίδια με του Χριστιανισμού και κάποια δηλώνουν γιατί ο Χριστός είπε κάποια άλλα.

Πύρρα, η περήφανη ΕλληνίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 15:39:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σας φιλοι μου,ειστε καλα?:)))μολις πριν λιγο γυρισα πο κεντρο,ουφ,αρκετα ζεστουλα η μερα και σημερα ,γυρησα τα περισσοτερα βιβλιοπωλια στην σολωνος,πηγα και στου γεωργιαδη,...(σκηνικο),παω μεσα ,λεω τα σχετικα ,μου δειχνει οτι ειχε απο λεξικα ετυμολογικων λεξεων,(ειδα και της κας.ευσταθιου),ανοιγω το πρωτο,ψαχνω,ανοιγω το δευτρο ξαναψαχνω,για την λεξη διαστημα...τιποτα,μα απολυτος τιποτα? ειμαι που ειμαι τρελλαμενος ,με αποτελειωσαν:)τα παω στην υπευθυνο του βιβλιοπωλειου,της λεω σας παρακαλω μπορειτε να κοιταξετε αν γραφει καπου για την λεξη διαστημα?,..τα κοιταει,τα ξανακοιταει,μου λεει λυπαμαι δε μπορω να σας βοηθησω....αααααα,τα νευρα μου,τα βαζω στην θεση τους ,ανοιγω κατι αλλα πιο παρεμφερες υποτιθεται,βρηκα την λεξη,τι εννοει ,μα τιποτα περαιτερω,....φευγω απογοητευμενος.μπηκα αλλου σε καποιο αλλο λεξικο ειχε διπλα στην λεξη διαστημα οτι προερχεται απο το διισταμαι ,πραγμα που απο οτι ξερω το διισταμαι εχει αλλες εννοιες και ορους,μπουρδουκλωθηκα.:))))))σας κουρασα ?:))))
θα κοιταξω αυτα που αναφερατε και θα προμηθευτω ενα ,γιατι θελω να εχω στην βιβλιοθηκη μου,να ειστε καλα και να προσεχετε:)))με απεραντο σεβασμο και αγαπη ,ο φιλος σας μανος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 19:01:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί Μάνο δεν σε ικανοποιεί η ρίζα διίσταμαι για την λέξη διάστημα; Από εκεί προέρχεται και η λέξη διάσταση.

Από το ανίσταμαι προέρχεται το ανάστημα και η ανάσταση.

Νομίζω ότι είναι εμφανής η προέλευση της λέξης.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 19:26:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
:)))σε ευχαρηστω thoth,για την επισυμανση και την διελευκανση του συγκεκρημενου θεματος,απλα εψαχνα ενα λεξικο που να τα εχει αναλυτικοτατα,ζηταγα πολλα?:)))για μια ακομη φορα σε ευχαρηστω,
ξερετε καποιο site το οποιο να εχει on-line λεξικο?
με σεβασμο και εκτιμιση ,ο φιλος σας μανος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 20:43:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους (αν και καημένε Λουκά εσύ θα μπεις μετά τις 11, χαρας το κουράγιο σου σήμερα).

Μάνο έχω ψάξει και εγώ πολύ για ετυμολογικό λεξικό και δε βρήκα τιποτα. Ακόμη και τα απλά ετυμολογικά λεξικά προχωρούν μέχρι την λατινική ρίζα και δεν πάνε παρακάτω. Όντως του βαρδάμπαση τα βιβλία είναι πολύ καλά, αλλά με λίγες λέξεις. Όσο κα να ψάξεις δεν νομίζω να βρεις τίποτα. Όσο για Online ετυμολογικό, έχω ψάξει άπειρες φορές και τζίφος.

Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σε κάτι? Θέλω να ενημερώνομαι πότε απαντάτε και δεν έχω καταφέρει να το κάνω. Έτσι πως τα λέει με μ΄περδεύει, άσε που δεν αναγνωρίζει και μου αλλάζει τον κωδικό μου από μόνο του. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει, θα ήμουν ευγνώμων.

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Πύρρα, η περήφανη ΕλληνίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 21:19:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σου πυρρα:))))))))εισαι καλα?εγω ναι ,πηγα να δω αν θα απασχοληθω τωρα το καλοκαιρι στην σχολη,αν θα ειμαι στην ομαδα που θα φτιαξει τις αιθουσες με τους η/υ:)))μακαρι να μου δωσουν το ενταξει.
οσο για το προβλημα αυτο που αντιμετωπιζεις,επειδη ειμαι και εγω καινουργιος εδω ,δεν γνωριζω να σε βοηθησω,ομως πιστευω πως καποιο απο τα παιδια ηδη θα σου γραφει για να σου δωσει λυση
αν τωρα μπηκες απο την δουλιτσα σου ευχομαι καλη ξεκουραση?:))))


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 21:59:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάνο σου εύχομαι να πάρεις τη δουλειά από τη καρδιά μου. Δε μου λές για τι λεξικό ενδιαφέρεσαι: για ετυμολογικό ή απλό ερμηνευτικό. Αν θέλεις απλό ερμηνευτικό έχω σε ηλεκτρονική μορφή το ΜΕΛ του Φυτράκη. Δε μου κάνει τίποτα να το αντιγράψω και να στο στείλω με κάποιον τρόπο. Αν για ετυμολογικό όπως σου είπα πάπαλα.

Πύρρα, η περήφανη ΕλληνίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 22:35:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ναι:)))) ,αν μπορεις θα το ηθελα ,θα το συζητησουμε,για να βρουμε τροπο η μεσω e-mail η ταχυδρομειου(αν και εφοσον δεν υπαρχει καμια μα καμια επιβαρυνσηβλεποντας και κανοντας.
οσο για την σχολη,αν τελικα ειμαι στην ομαδα,η αμοιβη μου θα ειναι οι γνωσεις και η εμπειρια που θα αποκτησω,.
σημερα ειδα ο εξης τραγικο ενοσο περημενα το λεοφορειο,μια γιαγια απεναντι ,ειχε βαλει την εγγονουλα της μεσα στον μεταλλικο καδο σκουπιδιων ,να ψαξει πιθανον για πεταμενα τροφιμα(πισω απο την σταση εχει super market),δεν περιγραφεται αυτο που ενοιωσα,μεσα σε εκεινα τα λεπτα περασαν τοσα απο το μυαλο μου,ηταν στιγμη που αμφισβητησα πολλα πραγματα ,που αναρωτηθηκα για πολλα πραγματα,ηθελα να μιλησω,μα δεν μπορουσα να αρθρωσω λεξη,αναρωτιωμουν αν μου επεφτε λογος η οχι,δεν θελω αυτην την "ελλαδα" που ειδα
με απεραντο σεβασμο το φιλαρακι σας ο μανος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 23:11:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η Ελλαδίτσα πάλι καλά είναι. Που να δεις τι γίνεται έξω. Εμεις ανήκουμε στο 5% του παγκόσμιου πληθυσμού που ζει καλά. Είμαστε οι πλούσιοι. Είναι να κλαις σε τέτοιες φάσεις. Σε κάνει να ναρωτιέσαι αν είμαστε χριστιανοί. Να μιλήσεις? και τι να πεις? Θα σου έλεγε πιθανότατα να κοιτάς τι δουλειά σου. Εκεί καταντήσαμε. Και τι θα έκανες για αυτούς? Νομίζω τίποτα. Είναι επειδή ακολουθούμε τηνεντολή αν έχεις δύο χιτώνες δώσε τον ένα. Τεσπα.

Σχετικά με το ΜΕΛ, έχεις δυνατό μηχάνημα, με zip γίνεται γύρω στα 6ΜΒ και ίσως με το WinAce να γίνει κα μικρότερο. Θέλεις να προσπαθήσουμε?

Πύρρα, η περήφανη ΕλληνίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 23:33:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ναιιιι:)))ευχαρηστω εκ των προτερων,τα καταφερουμε δε τα καταφερουμε:))))
εχεις δικαιο ,λιγοψυχησα εκεινη την χρονικη στιγμη,ενιωσα ενα μεγαλο βαρος .θα προσπαθησω να μην το σκεφτομαι(αν και θα μεινει στο μυαλο μου).
ο φιλος μας ο λουκας αν μπει θα ειναι πολυ εξαντλημενος:)))))
λουκα καλη ξεκουραση,θα τα πουμε φιλε,οταν μπορεις
πυρρα μου να σας καληνυχτησω,,να προσεχετε ,θα περημενω με ανυπομονησια το e-mail θα σηκωθω πουρνο πουρνο
θα πεσω τωρα ,θα με παρει ο υπνος κατα τις 1 και θα σηκωθω στις 6,στο 24ωρο μου ,αυτες ειναι οι ωρες υπνου μου,καλες ειναι ,θα ηθελα περισσοτερες ομως
γεια σας,με σεβασμο και φιλακια ,το φιλαρακι σας:)))))))))))))))))))))))))))))))))))

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 23:41:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάνο θα το σπάσω σε μικρά. Εγώ μπορώ να στείλω όσο μεγάλο αρχείο θέλω αλλά δε ξέρω αν μπορείς εσύ να το πάρεις από Hotmail. Καλό βράδυ και όνειρα γλυκά. Τα λέμε. Καλό κουράγιο για αύριο. Αντε και νοιώσε καλά γιατί δε νομίζω ούτε ο Λουκάς ούτε εγώ κοιμόμαστε περισσότερο. Εγώ προσωπικά κοιμάμαι γύρω στις 4 με 5 ώρες καθημερινά.

Λουκά ελπίχω να σου άρεσαν τα αποφθέγματα που σου έστειλα

Πύρρα, η περήφανη ΕλληνίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 23:51:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟΥΣ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ.

ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΕΓΩ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΕΤΥΜΟΛΟΓΙΚΑ ΛΕΞΙΚΑ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ.

ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΑΘΑΙΝΩ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΙΝΗΘΗΚΕ Η ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΝΑ ΨΑΞΩ ΤΗΝ ΕΤΥΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΛΕΞΗΣ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΩΝ ΑΛΛΩΝ ΛΕΞΕΩΝΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΕΝΝΟΙΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΤΗΣ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΣΤΕ.

ΦΟΛΗ ΠΥΡΡΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΟΦΘΕΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑΘΕΣΕΙ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ.ΑΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΡΙΚΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΑ.ΙΣΩΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ.ΣΙΓΟΥΡΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΑΤΟΜΑ.
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Η ΟΜΟΙΟΤΗΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ.
ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΓΡΑΜΕΝΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΕΑΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΑΣ ΤΟ ΓΡΑΨΟΥΝ.

ΦΙΛΕ ΜΑΝΟ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΧΕΣ,ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΛΥΠΑΜΑΙ.
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΦΤΑΣΕΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ(ΑΚΟΜΑ).ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΓΚΑΣΤΟΥΜΕ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΠΟΤΕ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ, ΦΕΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ Ο ΒΕΝΙΑΜΙΝ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ.
24 ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΕΙΜΑΙ.Ο ΜΙΚΡΟΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ.
ΕΓΩ ΠΕΡΑΣΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΣΤΝ ΑΘΗΝΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΑ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΩ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ.ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΝΩ ΚΑΘΟΛΟΥ.
ΤΩΡΑ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΣΕ ΕΤΑΙΡΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΥΛΙΚΩΝ ΟΙΚΟΔΟΜΗΣ.
ΛΙΓΟ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΟ ΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΜΟΥ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ,ΤΟ ΞΕΡΩ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΜΑΝΟ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΕ ΤΙΜΑ,ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΓΙΟ.ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.

ΟΣΟΙ ΟΜΩΣ ΒΡΕΘΗΤΕ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΥΝΗΜΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ.

ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΤΙ.
ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΙ ΜΟΥ (ΟΣΟΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΚΑΙ ΘΕΛΕΤΕ ΦΥΣΙΚΑ)ΣΤΟ ΠΑΡΤΥ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ ΣΤΑ ΤΕΛΗ ΤΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΕΔΩ.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΟΛΟΙ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 18 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy