ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΥΡΑ: Μπορούμε να την δούμε;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
nefeli137
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
70 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2012, 00:19:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]καλησπερα σε ολους ,λοιπον κ εγω σημερα νομιζω οτι είδα την αυρα του ομιλητη σε ενα MEETING στην εργασια μου.

Αγαπητέ leonidasbb, τώρα διάβασα το μήνυμά σου, με καθυστέρηση δυόμισι χρόνων και δεν ξέρω αν θα διαβάσεις τώρα την εμπειρία τη δική μου.
Σαν μαθήτρια, ειδικά στο Λύκειο, μέσα στην τάξη, έβλεπα τις περισσότερες φορές φλογίτσες διάσπαρτες μέσα στην τάξη, όπως αυτές που είχαν οι εικόνες των αποστόλων κατά την Πεντηκοστή. Αυτές είχαν μια χρυσαφί απόχρωση και πάλλονταν έντονα. Μετά από χρόνια, σε μια ημερίδα,ενώ είχα προσηλωθεί σε αυτά που έλεγε ένας ομιλητής, ξαφνικά αντιλήφθηκα τον ομιλητή να περιβάλλεται από αύρα 10 -15 εκατοστών χρυσαφί που πάλλονταν έντονα. Στην αρχή ξαφνιάστηκα και ένιωσα μια ευφορία μ' αυτό που έβλεπα και δεν μπόρεσα να το επεξεργαστώ περισσότερο. Όσο περνούσε η ώρα όμως, άρχισα να παρατηρώ και τους άλλους. Έτσι διαπίστωσα ότι και μερικά άλλα άτομα είχαν την ίδια αύρα, ενώ το προεδρείο και οι περισσότεροι από τους ακροατές, περιβάλλονταν από μία αύρα χρώματος λευκού έως λίγο δάφανη πλάτους 2 το πολύ 3 πόντων, που απ'ότι έχω διαβάσει, είναι το υλικό αυρικό σώμα, που οι περισσότεροι αν όχι όλοι, μπορούν να το δουν και εγώ τουλάχιστον, μπορώ να το δω συνειδητά. Την άλλη αύρα όμως, παρότι την έχω δει και άλλες φορές, δεν την έχω δει ποτέ συνειδητά και όσες φορές την έχω δει, την έχω δει σε χώρο κλειστό με αρκετά άτομα μέσα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

RedArrowZ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2012, 02:04:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

(Σε ένα thread περί αύρας δεν πρέπει να λείπει ο Goku...:P)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nefeli137
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
70 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2012, 23:39:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το να νιώσει κάποιος διαισθητικά την αύρα, όπως ανέφεραν παλιότερα μέλη, φαντάζομαι ότι ίσως έχει να κάνει με το γεγονός ό,τι νιώθουμε κάποιες φορές έντονη συμπάθεια ή αντιπάθεια για κάποια άτομα που συναντάμε, χωρίς κανένα προφανή λόγο. Εγώ θα το πήγαινα λίγο πιο πέρα και θα έλεγα ότι κάποια άτομα θέλουν μεγαλύτερο προσωπικό χώρο από άλλους. Για να γίνω πιο σαφής, εγώ δεν αντέχω να μου μιλάει κάποιος σε πολύ κοντινή απόσταση, δηλαδή σε λιγότερο από 30 έως 40 πόντους από το πρόσωπό μου,γιατί νιώθω ότι με πνίγει,εκτός αν είναι πολύ δικό μου άτομο. Σε αντίθεση μερικά άτομα, μιλούν όχι μόνο σε μένα, αλλά και σε άλλα άτομα σε λιγότερο από 10 πόντους ακόμα και αν είναι ξένα άτομα, ανεξαρτήτου φύλλου. Παρόλο που ευθύς εξαρχής δηλώνω το πόσο με ενοχλεί αυτή η κοντινή απόσταση και απομακρύνομαι, αυτά ακολουθούν στην τόσο κοντινή απόσταση και μένα μου έρχεται να τα στραγγαλίσω. Ξέρω ότι και άλλοι νιώθουν το ίδιο άβολα με μένα και θέλουν το χώρο τους. Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος ξέρει, γιατί αυτά τα άτομα επιμένουν κυριολεκτικά να "κυνηγούν" σε τόσο κοντινή απόσταση τους άλλους; Απορροφούν μήπως ενέργεια από την αύρα των άλλων;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

regulus
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


460 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2013, 18:13:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους regulus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το να νιώσει κάποιος διαισθητικά την αύρα, όπως ανέφεραν παλιότερα μέλη, φαντάζομαι ότι ίσως έχει να κάνει με το γεγονός ό,τι νιώθουμε κάποιες φορές έντονη συμπάθεια ή αντιπάθεια για κάποια άτομα που συναντάμε, χωρίς κανένα προφανή λόγο. Εγώ θα το πήγαινα λίγο πιο πέρα και θα έλεγα ότι κάποια άτομα θέλουν μεγαλύτερο προσωπικό χώρο από άλλους. Για να γίνω πιο σαφής, εγώ δεν αντέχω να μου μιλάει κάποιος σε πολύ κοντινή απόσταση, δηλαδή σε λιγότερο από 30 έως 40 πόντους από το πρόσωπό μου,γιατί νιώθω ότι με πνίγει,εκτός αν είναι πολύ δικό μου άτομο. Σε αντίθεση μερικά άτομα, μιλούν όχι μόνο σε μένα, αλλά και σε άλλα άτομα σε λιγότερο από 10 πόντους ακόμα και αν είναι ξένα άτομα, ανεξαρτήτου φύλλου. Παρόλο που ευθύς εξαρχής δηλώνω το πόσο με ενοχλεί αυτή η κοντινή απόσταση και απομακρύνομαι, αυτά ακολουθούν στην τόσο κοντινή απόσταση και μένα μου έρχεται να τα στραγγαλίσω. Ξέρω ότι και άλλοι νιώθουν το ίδιο άβολα με μένα και θέλουν το χώρο τους. Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος ξέρει, γιατί αυτά τα άτομα επιμένουν κυριολεκτικά να "κυνηγούν" σε τόσο κοντινή απόσταση τους άλλους; Απορροφούν μήπως ενέργεια από την αύρα των άλλων;


Ή τους αρέσουν οι άλλοι! Προφανώς αγαπητή Νεφέλη σε κάποιον αρεσες για να πλησιάζει τόσο κοντά. Μπορεί να είναι ένα είδος βαμπιρισμού αλλά όχι πάντα. Η έλξη δεν είναι βαμπιρισμός. Αν όμως δείξεις δυσφορία και ο άλλος σε κυνηγά τότε μπορεί και να είναι. Εξαρτάται από την περίπτωση. Πάντως βλέπω ενδιαφέρον το θέμα και δεν εχω χρόνο να το διαβάσω δυστυχώς.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2013, 19:29:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
regulus
Πάντως βλέπω ενδιαφέρον το θέμα και δεν εχω χρόνο να το διαβάσω δυστυχώς.

Που να βρείς χρόνο?
Αφού ότι μαλακία σου κατέβει θα μας την πείς.
Ακου βαμπιρισμός η αύρα!!

Αντε ρε σε κανένα μοναστήρι να κάνεις τον έξυπνο στά χαζογερόντια και άσε τις αύρες.

Μας τα έχεις τουμπανιάσει σε όλα τα θέματα.
Τι είσαι τελικά?
πληρωμένο όργανο της ΟΟΔΕ?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Baleria
troll

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2013, 20:51:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Baleria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι μη το λέτε αυτό.. Υπάρχει η θετική άυρα και η αρνητική άυρα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2013, 22:18:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όχι μη το λέτε αυτό.. Υπάρχει η θετική άυρα και η αρνητική άυρα...



Και η trοllική αύρα, να μην το ξεχνάς!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

regulus
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


460 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2013, 10:45:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους regulus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Που να βρείς χρόνο?
Αφού ότι μαλακία σου κατέβει θα μας την πείς.
Ακου βαμπιρισμός η αύρα!!


Το επίπεδο της διαχείρισης θαυμάζω που ανέχεται αυτόν τον τρόπο διαδικτυακής συνομιλίας και επιπέδου συνομιλητή. Συγχαρητήρια ΝΙΚΟΜΑΧΕ έδειξες το επίπεδό σου για άλλη μια φορά επιτιθέμενος σε κάποιον που δε σου απευθύνθηκε καν και ακολυθώντας τον οπουδήποε πάει. Τι σε κάνει να το κάνεις αυτό ; έχεις αναρωτηθεί;
quote:

Αντε ρε σε κανένα μοναστήρι να κάνεις τον έξυπνο στά χαζογερόντια και άσε τις αύρες.


Στα μοναστήρια δεν υπάρχουν χαζογερόντια αλλά εξυπνότερα γερόντια από σένα να είσαι βέβαιος. Και αν πάω θα είναι όφελος για μένα επειδή κάθε φορά που πήγα έμαθα και κάτι. Εσύ που θα πας που τους κοροϊδεύεις όλους;

quote:

Μας τα έχεις τουμπανιάσει σε όλα τα θέματα.
Τι είσαι τελικά?
πληρωμένο όργανο της ΟΟΔΕ?


Συγχαρητήρια για το επίπεδο και πάλι! Υψηλότατο και με επιχειρήματα! Ευγε και στη διαχείριση που σε ανέχεται!
Είμαι όργανο της ΟΟΔΕ. Πως το κατάλαβες; Είσαι πολύ έξυπνος τελικά ... παίρνω 100 ευρώ για κάθε ποστάρισμα. Υπολόγισε πόσα έχω μαζέψει ως τώρα.
quote:

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Όντως ! Ευφυές το ρητό που έβαλες αν αναλογιστεί κανείς ότι και εσύ (υποτίθεται ότι) είσαι έλληνας ...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2013, 14:23:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Είμαι όργανο της ΟΟΔΕ. Πως το κατάλαβες; Είσαι πολύ έξυπνος τελικά ... παίρνω 100 ευρώ για κάθε ποστάρισμα. Υπολόγισε πόσα έχω μαζέψει ως τώρα

Η αποδοχή δείχνει την εφυϊα μου!!
Ομως μια διευκρίνηση:100 ευρώ για κάθε σοβαρό ποστάρισμα ή 100 ευρώ για κάθε μαλακία?

quote:

Όντως ! Ευφυές το ρητό που έβαλες αν αναλογιστεί κανείς ότι και εσύ (υποτίθεται ότι) είσαι έλληνας ...


Δεν είμαι Ελληνας βρε.
Είμαι Πελασγός.
Κατάγομαι απο τον δεύτερο πλανήτη του Α του Αλντεμπαράν του γαλαξία της Ανδρομέδας.

Κοντά στην Γη υπάρχει ένα άστρο, ο Α του Κενταύρου με δύο πλανήτες που φιλοξενούν ζωή.Ο ένας είναι φυσιολογικός και ο άλλος κατοικείται μόνο απο ηλίθιους.Τους μεταφέρουν εκεί απο όλο τον γαλαξία μας τον Milky Way.

Το ερώτημα είναι:
Δραπέτευσες ή πήρες εξιτήριο?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

regulus
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


460 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2013, 17:19:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους regulus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Είμαι όργανο της ΟΟΔΕ. Πως το κατάλαβες; Είσαι πολύ έξυπνος τελικά ... παίρνω 100 ευρώ για κάθε ποστάρισμα. Υπολόγισε πόσα έχω μαζέψει ως τώρα

Η αποδοχή δείχνει την εφυϊα μου!!
Ομως μια διευκρίνηση:100 ευρώ για κάθε σοβαρό ποστάρισμα ή 100 ευρώ για κάθε μαλακία?

quote:

Όντως ! Ευφυές το ρητό που έβαλες αν αναλογιστεί κανείς ότι και εσύ (υποτίθεται ότι) είσαι έλληνας ...


Δεν είμαι Ελληνας βρε.
Είμαι Πελασγός.
Κατάγομαι απο τον δεύτερο πλανήτη του Α του Αλντεμπαράν του γαλαξία της Ανδρομέδας.

Κοντά στην Γη υπάρχει ένα άστρο, ο Α του Κενταύρου με δύο πλανήτες που φιλοξενούν ζωή.Ο ένας είναι φυσιολογικός και ο άλλος κατοικείται μόνο απο ηλίθιους.Τους μεταφέρουν εκεί απο όλο τον γαλαξία μας τον Milky Way.

Το ερώτημα είναι:
Δραπέτευσες ή πήρες εξιτήριο?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.



Εύχομαι να σε ελεήσει ο Θεός.Πρέπει να έχεις υποστεί πολύ μεγάλη καταπίεση από τους ανθρώπους.


"ΧΑΙΡΕ ΑΣΤΕΡΟΣ ΑΔΥΤΟΥ ΜΗΤΗΡ , ΧΑΙΡΕ ΑΥΓΗ ΜΥΣΤΙΚΗΣ ΗΜΕΡΑΣ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy