ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 "Χημικές ουρές" - Kάποιοι ανέλαβαν να ψεκάσουν τον πλανήτη? Νο2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 16
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2008, 17:14:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Των Ελλήνων και όλων γενικά των ανθρώπων θα έλεγα είναι κοινότ ο γνώρισμα του διχασμου...

άλλα θαρρώ πως η ευθήνη "περιορίζεται" στη μη αναγνώρηση της παγίδας, που άλλοι εξ αρχής είχαν στημένη...

Διάβαζα κάπου πως η κύρια μέθοδος "παγίδευσης" είναι:
Πρόβλημα- αίτημα πλήθους για λύση- πλασάρισμα της θέσης τους ως λύση

Δηλαδή: p.x.

Κλιματικές αλλαγές (εννοείται δεν είναι ρόβλημα) μετατροπή σε "υπερθέρμανση του πλανήτη"=πρόβλημα επιβίωσης (θεωρητικά, γιατί επι χιχλιετίες δεν υπήρξε τέτοιο πρόβλημα στη πράξη)

Τπ Στάδιο "πρόβλημα" είναι έτοιμο

Ο κόσμος αρχίζει να "βομβαδίζεται" με το "πρόβλημα" και αρχίζει να ζητά "λύσεις"

Το 2ο στάδιο ολοκληρώθηκε...

Πάμε στο 3ο στάδιο, τον στόχο ο οποίος εξ' αρχής υπήρχε, αλλά θα ξεσήκωνε όλο το λαό, αν γινόταν προσπάθεια να το περάσει κανείς με τη βία ή "αυθαίρετα"...

*ψεκασμοί
*γεωμηχανική
*χρηματηστήριο ρύπων
*οικονομικός έλεγχος
*συνειδησιακός έλεγχος

....και συμπληρώστε όσα αστεράκια νομίζεται...

είναι η ίδια ακριβώς πρακτική που εφαρμόστηκε στο θέμα "πόλεμος κατά της τρομοκρατίας"...

Αν μας έλεγαν, οτι θα γίνει ο κόσμος μας -δίχως λόγο και αιτία- ένα τεράστιο Big Brother με κάμερες, αστυνόμευση, τσιπ, βιομετρικά διαβατήρια, πετσοκομένο σύνταγμα κτλ... αλλοίμωνο στο οφθαλμοφανές θα "κλωτσούσαμε"...

Με το ωαραίο περιτύληγμα και το σερβίρησμα των Δίδυμων πύργων, όλα έγιναν με τι ευλογίες μας, "για το καλό μας"....


Αναρωτιέμαι όμως ποιός είναι ο πραγματικός στόχος των χημικών αεροψεκασμών, το αποκορύφωμα που λένε, γιατί όσα γνωρίζουμε και συζητάμε είναι επιδράσεις, αλλά μας διαφεύγει έχω την εντύπωση ο στόχος....

ή μήπως οι ψεκασμοί απλά μας κρατούν σε καταστολή, ωστε να περνούν οι διάφοροι "στόχοι"?

Ακόμη και οι ασθένειες που σχετίζονται με αυτά, απλά μας κρατούν
α-σθενείς, δίχως ΣΘΕΝΟΣ
και πως να έχεις σθένος όταν αισθάνεσαι κουρασμένος, "γριπωμένος" ή έχεις τρομερό πονοκέφαλο και δυσκολεύεσε να ανασάνεις...

τι λέτε?

Ακόμη και το γεγονός πως διενεργούνται ψεκασμοί, δίχως επίσημη δικαιολογία-αιτία,
πιθανότατα να οφείλετε στο γεγονός, πως αποδεδειγμένα δεν στέκει η δικαιολογία που είχαν "πασάρει" αρχικά περί προστασίας από υπέρυθρες ακτινοβολίες-ασπίδα
Δηλαδή, ακόμη δεν είχαν πείσει αρκετά τον κόσμο για το "πρόβλημα", ώστε να δώσουν το οκ για τις διενέργειες, ως λύση...

Έλλειπαν δηλαδή τα δύο πρώτα βήματα-είχαν μείνει μετέωρα μάλλον-
και εφάρμοσαν το τρίτο βήμα, αφήνοντας το να λειτουργεί και να ψάχνουν -όσοι ασχολούνται- για απαντήσεις...

αφού η αντίδραση δεν ήταν σύσωμη στις εκθέσεις περι "προβλημάτων"

και επι πλέον ερχόταν και έρχετε σε αντιδιαστολή με τις ισχύουσες διατάξεις διεθνώς για τον άνθρωπο και το περιβάλλον...

Εν τω μεταξύ οι ΗΠΑ αλλάζουν πυρετωδώς τις σχετικές νομοθεσίες, για να χωράνε μόνιμα και νομιμα οι αυθερεσίες τους...

Το επόμενο βήμα θα είναι να ρίξουν τις μάσκες και τα Ηνωμένα Έθνη...

Κι όσο εμείς οι λίγοι θα ψαχνόμαστε, οι αλλαγές θα είναι "νόμιμες διαδικασίες"...

(Θυμάστε την ανάλυση του Gabriel Stetter, που είχα μεταφράσει πριν λίγα χρόνια?)



http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2008, 17:53:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή φίλη Toxotis,

Αν σου έλεγα, πως απώτερος σκοπός τους(πέρα απ'την καταστολή και το ''πέρασμα'' διαφόρων στόχων) είναι να εξαλείψουν σταδιακά τις ανθρώπινες μονάδες που τους είναι άχρηστες ή/και ζημιογόνες (βλέπε ηλικιωμένους...) και πως θέλουν να χρησιμοποιούν τον ενεργό πληθυσμό (βλέπε ηλικίες 20-30)ποικιλοτρόπως, θα σου φαινόταν παράλογο???

Το να μας βλέπουν σαν αντικείμενα εκμετάλλευσης και απλά να προσπαθούν να μεγιστοποιήσουν τα κέρδη που αποκομίζουν απ'την εκμετάλλευσή μας, σου φαίνεται περίεργο?

Το ότι οδεύουμε προς ένα κόσμο όπου οι άνθρωποι δεν θ'αντιδρούν σε τίποτα εξαιτίας της απάθειας(που προκαλείται με χημικό τρόπο ποικιλοτρόπως π.χ. μεταλλαγμένα,ψεκασμοί, κ.τ.λ.), θα δουλεύουν(όπως και τώρα) 12-16 ώρες για να επιβιώσουν και θα πεθαίνουν κοντά στα 30 γιατί μετά απλά δεν θ'αποδίδουν το μέγιστο και θα καθίστανται ζημιογόνοι σου φαίνεται ουτοπικό σενάριο?

Μακάρι να βγώ ψεύτης και ό'τι ''διαβλέπω'' να μας έρχεται, να μη γίνει ποτέ πραγματικότητα και να παραμείνει μια απίθανη μηδενική πραγματικότητα.
Όσο εθελοτυφλούμε μπρος στα έκτροπα που γίνονται εις βάρος μας, τόσο πιό γρήγορα θα οδεύουμε προς την αυτοκαταστροφή ή θα καταντήσουμε όπως οι στρουθοκάμηλοι, σε φάρμες αναπαραγωγής...
Μακάρι να βγώ ψεύτης και όλοι να με ξεφτιλίσουν και τίποτα απ'τα παραπάνω να μη συμβεί ποτέ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2008, 18:03:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΗΛΙΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΧΙ ΤΩΡΑ ΑΛΛΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΟΠΟΥ Η ΗΛΙΚΙΑ ΤΩΝ 35 ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ...........ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΦΑΝΤΑΖΩΜΑΙ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΓΙΝΩΜΑΣΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΟΙ ΑΝ ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ.............................................................................................................................................................
ΤΟΞΟΤΗ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΟΛΟΙ ΟΙ ΛΑΟΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ...ΣΩΣΤΑ ΜΙΛΑΣ ΕΔΩ ΟΜΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΟΒΑΔΙΣΜΑ.........ΣΤΟΥΣ ΕΦΙΑΛΤΕΣ...........ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΝΙΣΤΟΥΣΑ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΕΞΩ ΚΑΙ ΜΕΙΝΕΙ ΕΞΩ ΝΑ ΠΑΕΙ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ...ΕΣΥ ΤΟΞΟΤΗ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ...ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΓΑΛΛΙΑ ΚΤΛ ΚΤΛ ΚΤΛ ΠΟΥ ΕΖΗΣΑ ΚΑΠΟΙΑ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΞΕΦΤΙΛΕΣ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ............Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2008, 18:05:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με την ίδια λογική όμως θα έπρεπε να "ξεπετάξουν" και τις πρώτες ηλικίες που δεν είναι "χρήσιμες" (παιδική έως και 20) άρα...????

Αλλά μην ξεχνάμε πψς τόσο οι πρώτες ηλικίες όσο και οι ηλικιωμένοι αποδίδουν τα μάλλα σε φαρμακευτικές και ιατρικά καρτελ/κατεστημένο...

Ή να το τραβήξουμε ακόμη πιο πολύ και να πούμε πως θέλουν μόνο ρομπου-ανθρωπους?...

Δεν μου αρέσουν τέτοια σενάρια, όχι γιατί είναι απίθανα, απλά γιατί δεν θέλω να βρίσκονται εκεί, ως σημεία απορρόφησης ανθρώπινης ενέργειας..

πόσο μάλλον πρόκλησης αισθημάτων φόβου ή πανικού...


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2008, 18:56:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα συμφωνήσω με τον φίλο helios 2012,. αγαπητή
toxotis περί πειραματισμού για τη δημιουργία ενός
ανθρώπου τέρατος, που θα είναι απρόσβλητο σε όλα
και γι αυτό μας έχουν φλομώσει στους αέριους, χημικούς και
φυσικούς βομβαρδισμούς, μια κατάσταση πολύ επικίνδυνη
για τον ανθρωπο, αφού τα πειράματα έχουν και αποτυχίες, αλλά
και τερατογεννήσεις...
Θέλουν μια μάζα για να την χρησιμοποιήσουν κατά βούληση, δίχως
συναισθηματισμούς και μόνο με απάνθρωπα σκληρά και εγωιστικά κίνητρα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2008, 19:20:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα καλή μου δε βλέπεις πως με την κλωνοποίηση αυτό προσπαθούν να καταφέρουν?

Δυστυχώς τα στάδια που περνάει ο κάθε άνθρωπος που αντιμετωπίζει ένα σοβαρό πρόβλημα είναι τα εξής και με την αυτή σειρά:
1ον: άρνηση
2ον: μερική αποδοχή του προβλήματος.
3ον: φόβος
4ον: θυμός
5ον: πλήρη αποδοχή
6ον: εύρεση πιθανών λύσεων
7ον και δυστυχως τελευταίο: Δράση!
Οπότε η δράση επέρχεται αφού ξεπεράσουμε όλους τους παραπάνω σκόπελους και λειτουργήσουμε πέρα από συναισθηματισμούς.

Σόρι για την καθυστέρηση αλλά είχα προβλήματα δικτύου κοινώς ''έπεσα'' σε μποτιλιάρισμα διαδικτυακό.
χαχαχαχαχα
Παρεπιπτόντως, όσο ανέμενα την αποστολή του παρόντος μηνύματος κοίταξα την εφημερίδα όπου με μεγάλα γράμματα γράφει:
ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ στα διεθνή χρηματιστήρια
ΝΤΟΜΙΝΟ ΠΑΝΙΚΟΥ...
ΕΚΤΑΚΤΗ ΣΥΝΟΔΟς ΚΟΡΥΦΗΣ ΤΩΝ ΗΓΕΤΩΝ ΤΗΣ ΕΥΡΩΖΩΝΗΣ-G7 ΣΤΙΣ ΗΠΑ.

Οι τελευταίες λεξούλες της Βίκυς ήταν ''πρόκληση πανικού-φόβου''...
Λέξεις που διανθίζουν τα πρωτοσέλιδα των εφημερίδων!
Ο νοων νοήτω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2008, 20:01:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΒΑΘΜΙΔΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ.......ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΚΑΛΟΠΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΔΙΑ ΤΗΣ ΒΙΑΣ........ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΟΤΙ ΜΑΣ ΕΠΙΒΑΛΟΥΝ ΔΙΑ ΤΗΣ ΒΙΑΣ ΓΙΝΕΤΑΙ..ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΑΕΙ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗ ΒΙΑ......ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΜΕ ΔΩΣΕΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΡΩΤΑΝΕ ΚΑΝ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ ΕΤΣΙ Η ΑΛΛΟΙΩΣ. ΕΧΩΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΔΩΣΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΟΥΣΙΕΣ Η ΕΙΚΟΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΟΣ ΕΝΗΛΙΚΑ ΑΝΩΜΑΛΟΥ ΜΕ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΕΝΑ ΜΩΡΟ.........ΤΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ???? 100 ΤΟΙΣ 100.ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΗ ΑΥΤΟ ..ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΑΡΧΗ...........Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2008, 20:16:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα φίλε μου εκεί είναι η ουσία

ο φόβος και ο πανικός
είναι "ένστικτα"

για να προκληθούν χρειάζεται κατάλληλος χειρισμός=> κατάλληλες "ειδήσεις"

δεν υπάρχει ήδη, απλά τον επιθυμούν και τον φόβο και τον πανικό

γιατι σε τέτοιες καταστάσεις ο άνθρωπος γίνετε χειραγωγήσιμος. Γίνετε Μαζάνθρωπος...

και -ας πούμε άθελα του...- απλά προωθεί καταστάσεις ενάντια στο όφελος του

Αυτοί που εξ αρχής χειρίζονται αυτές τις καταστάσεις είναι φυσικά στο "απυρόβλητο", δεν πανικοβάλονται, δεν φοβούνται και ίσα-ίσα εκμεταλλέυονται τις καταστάσεις και καθοδηγούν τους μαζανθρώπους/κοπάδια ίσα για σφαγή...

τόσα απλά είναι τα πράγματα... αν βλέπεις

Φίλε μου τρεχαγύρευε, τον άνθρωπο-τέρας τον έχουν από καιρού κατασκευάσει, να τον τελειοποιήσουν θέλουν μόνο...

το θέμα είναι πόσοι καταφέρνουν να είναι άνθρωποι μέσα σε τέτοιες καταστάσεις και πόσους επιτρέπουν αυτοί να υπάρχουν,

καθώς πολύ εύκολα στέλνουν στα... "θυμαράκια" όποιον τολμά να υπηρετεί ανώτερους σκοπούς και να "ξεστραβώνει" τους συνανθρώπους του

η ιστορία είναι γεμάτη από δολοφονημένους γιατί τόλμησαν να πειράξουν τη ροή που οδηγεί στην πλήρη πραγματοποίηση των σχεδίων τους...

Και πάλι όμως θα τονίσω το εξής:
το "κακό" από μόνο του δεν υπάρχει, δεν έχει δική του ενέργεια, γι' αυτό παίρνουν μικρά κομματάκια καλού και ντύνουν το "κακό", ώστε να γεμίσει με την ενέργεια την ανθρώπινη,

κοινώς να απορροφήσει ενέργεια από την ανθρώπινη συνείδηση

κι αυτό με κάθε μορφή αρνητικής ενέργειας: άγχος, φόβο, πανικό κτλ

Γι' αυτό είναι σημαντικό να μην συμμετέχουμε ενεργειακά/συναισθηματικά στο παιχνίδι τους,

γι' αυτό είναι τόσο σημαντικό το παράδειγμα του Γκάντι

όταν "πολεμάς" κάτι το ισχυροποιείς

Το θέμα είναι να το αποδυναμώσεις ενεργειακά.
Να στρέφεις τη συνείδηση σου σε αυτό που θέλεις και όχι σε αυτό που δεν θέλεις

Δηλαδή π.χ. όχι να τα βάλεις με αυτούς που ψεκάζουν, να θυμώσεις ή να φοβάσε

αλλά να εστιάσεις στην καθαρή ατμόσφαιρα, στο καθαρό περιβάλλον που θέλεις να ζεις

αυτό σημαίνει όχι να μην πληροφορήσαι, αλλά να μην συμμετέχεις ενεργειακά/συναισθηματικά στην είδηση

να μην δίνεις δύναμη στην πληροφορία

το σύμπαν -ως εφυέστατο- πραγματοποιεί πάντα αυτό που θέλουμε, δρομολογόντας έτσι τις καταστάσεις, ώστε να γίνει η πραγματικότητα που βιώνουμε.

Ψυχραιμία, ηρεμία και ισορροπία λοιπόν

Α, έχω την εντύπωση, χωρίς να έχω στοιχεία χειροπιαστά βέβαια, εντελώς διαισθητικά μιλάω,
πως για κάποιο λόγο βιάζονται, κάτι τους έχει κάνει να επισπεύσουν τα σχέδια τους...
Αισθάνετε κανείς σας κάπως αντίστοιχα?


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2008, 20:27:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α, ΝΙΚΟΝ, σήμερα βλέπω πέφτουμε ο ένας πάνω στην ώρα που γράφει ο άλλος...

ίσως αυτό που έγραψες παραπάνω να είναι και μια απάντηση στο τελευταίο μου ρητορικό ερώτημα...

ίσως βιάζονται γιατί κλείνει ο κύκλος

Ας εστιαστούμε λοιπόν στο πως θέλουμε να ανοίξει ο επόμενος κύκλος...

Όπως είχε πει και η Μητέρα Τερέζα κάποτε,
όλοι μας να είμαστε σε μια πορεία για την ειρήνη παρόντες, αλλά κανείς μας να μη συμμετέχει σε αντιπολεμικές πορείες...


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2008, 20:58:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η διαίσθησή σου αγαπητή τοξεύτρια, επειδή πηγάζει από βαθύτερα στρώματα του είναι σου, κατ'εμέ είναι σωστή.
Και γώ την ίδια διαίσθηση έχω.
Ο κύκλος κλείνει.
Το θέμα είναι ο καινούργιος, που θ'ανοίξει να μην είναι και αυτός φαύλος, οπως τούτος δώ.
Και σ'αυτό το σημείο φερούμε ευθύνη.
Μήπως θα'ταν καλύτερα αντί για κύκλο να δημιουργούσαμε σπείρα ή δίνη?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2008, 23:56:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου helios2012 και φίλη toxotis,πάμε σε ένα
καλύτερο κόσμο, έστω κι αν η γέννα αυτη θα είναι βίαιη
κι ίσως σημαίνει και το θάνατο της μητέρας, αν με εννοοείτε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2008, 13:28:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΟΥ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΣΕ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΠΟΙΑΣΟΥΜΕ..........ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΠΛΕΟΝ ΤΑ ΕΛΦ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΥΜΑΤΑ ΜΕ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΠΛΥΣΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ.............ΟΧΙ ............ΠΛΕΟΝ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΘΑ ΤΑ ΖΗΤΑΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ.......ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΔΟΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΦΡΗ ΤΣΑΜΒΑ ΜΑΣΤΟΥΡΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΕΦΕ ΘΕΛΕΙΣ ..............................................................................................................................
ΘΕΛΕΙΣ ΗΡΩΙΝΗ??????? ΕΦΕ......ΘΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ....ΘΕΛΕΙΣ ΟΠΙΟ????? ΘΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ...........ΘΕΛΕΙΣ ΜΑΡΙΧΟΥΑΝΑ ΕΦΕ?????? ΕΥΚΟΛΟ......ΤΣΑΜΒΑ ΟΙ ΔΥΟ ΠΡΩΤΕΣ ΠΡΕΖΕΣ........................................................................................................

ΜΕ ΤΙΣ ΥΓΕΙΕΣ ΜΑΣ........ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΜΑΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ ΤΑ ΜΟΡΓΚΕΛΟΝΣ ΚΑΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΑΥΤΟ...ΤΙ ΘΛΙΒΕΡΗ ΠΡΩΤΙΑ.....

.........................................http://www.i-doser.com/


.....................................................................
.......................http://www.youtube.com/watch?v=k8crpJ7OqCc&feature=relatedΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2008, 14:15:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μου θυμίζει την ταινία ExistenZ...!

Δείτε το!

Αγαπητέ Nikon Συγχαρητήρια για την προειδοποίηση προς όλους όσους ενδέχεται να το χρησιμοποιήσουν αν και το μέλλον διαγράφεται ζοφερό...

Το θέμα είναι τι κάνουμε και πως προστατευόμαστε απ'όλα αυτά!

Υ.Γ. Ούτε ν'ανατριχιάσω δεν μπορώ πλέον,παρ'όλες τις ανατριχιαστικές πληροφορίες που έρχονται στα χέρια μου.
Είναι τόσο μεγάλο το κοπάδι, που λίγα μαύρα πρόβατα χάνονται και όσο και να βελάζουν δεν ακούγονται...


Edited by - helios2012 on 17/10/2008 14:22:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2008, 14:25:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΑ ΟΙ ΤΑΙΝΙΕΣ ΗΛΙΕ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΠΛΑΣΑΡΟΥΝ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ....ΜΑΛΙΣΤΑ ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ adrenachrome Ι ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΑΥΤΟ Ι ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΖΟΝΥ ΝΤΕΠ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΚΙ ΤΑΙΝΙΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΛΕΝΕ............................................................ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?????? ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΥΝΤΟΜΑ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2008, 14:39:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου για το i-dozer υπάρχει σχετικό θέμα από τον Ιούλιο....

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=9822Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2008, 15:08:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΩΡΑΙΟΤΑΤΑ.....ΜΕ ΤΙΣ ΥΓΕΙΕΣ ΜΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2008, 20:17:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΗΜΑ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ
ΤΟΥΣ ΠΙΛΟΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΨΕΚΑΖΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΑΨΟΓΟ ΒΑΡΥ ΨΕΚΑΣΜΟ ΤΟΝ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΠΟΥ ΜΕΤΑΤΡΕΨΑΝ ΤΗΝ ΑΙΓΙΝΑ ΣΕ ΠΡΟΑΣΤΕΙΟ ΤΗΣ ΓΛΑΣΚΩΒΗΣ.....ΜΕ ΟΜΙΧΛΗ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΕΔΑΦΟΣ....ΤΑ ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΩΝΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΥΤΑΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΑΙΤ........................................................................................................................................................

ΕΥΧΩΜΑΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΟΥΝ ΣΥΝΤΟΜΑ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟΧΟ ΠΡΟΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΡΙΠΛΑΣΙΑΣΤΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΤΟ ΜΠΟΝΟΥΣ ΣΑΣ.............

Fear.and.Loathing ΛΕΓΕΤΑΙ ΤΟ ΦΙΛΜ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΝ ΔΙΑΦΙΜΙΣΗ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2008, 17:26:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΚΥΡΩΣΩ ΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΟΥΣ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΘΑΥΜΑΣΙΟΥΣ ΠΙΛΟΤΟΥΣ ΕΧΩ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΑ ΕΞΗΣ...................................................................................................................................................................................
ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΗΜΕΡΕΣ ΑΦΟΤΟΥ ΑΡΧΙΣΑΝ ΟΙ ΨΕΚΑΣΜΟΙ ΚΑΙ ΤΑ 4 ΛΥΚΟΣΚΥΛΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΣΚΥΛΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ............ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΙ ΠΟΤΕ...ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΒΟΤΑΝΟΛΟΓΙΑ ΤΗΝ ΚΙΝΕΖΙΚΗ ΟΛΑ ΜΑΖΙ..............................................................................................
ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΚΑΙ Η ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ ΜΟΥ......ΤΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΟΥ ΠΟΥΛΙΩΝΤΑΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝΩΣΗ ΤΟΥ ΑΝΟΣΙΟΠΟΙΙΤΙΚΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ........
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΥΡΙΟΙ ΠΙΛΟΤΟΙ ΚΑΝΕΤΕ ΜΙΑ ΘΑΥΜΑΣΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΣΥΝΧΑΙΡΩ................................................................................................ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΕΝΑΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΒΟΤΑΝΟΛΟΓΟΣ ΚΙΝΕΖΟΣ ...ΠΡΕΠΕΙ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΣ ΚΑΙΡΟΝ ΝΑ ΕΚΤΙΘΕΜΕΘΑ ΣΤΗΝ ΜΟΛΥΝΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΑΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΛΟΙΩΣ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΧΑΡΤΙΝΟΙ ΠΥΡΓΟΙ.........
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2008, 23:40:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nikon, αν μπορούσες να με δείς, θα'βλεπες πόσο συμφωνώ μαζί σου...
Και πόσο, ταυτόχρονα, λυπάμαι για το ερωτηματικό που παραμένει στην επικεφαλίδα του παρόντος θέματος, μιας και υποδηλώνει ότι μπορεί και να μην μας ψεκάζουν.
Αν πώ πως δεν με πειράζει η όλη κατάσταση, θα συνεχίσουν να δρούν ανενόχλητοι αυτοί που ψεκάζουν.
Αν πώ πως με πειράζει, θα γελάσουν μαζί μου γιατί στον κόσμο θα φαίνομαι γραφικός.
Τι να πώ...

Η τοξεύτριά μας που χάθηκε?
Βίκυ, καλή μου, που είσαι?
Όπου και να'σαι, να'σαι καλά...

Υ.Γ. Nikon για τον Φουκουόκα μιλάς?
Αν ναι...

Edited by - helios2012 on 20/10/2008 23:44:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

papadothomakos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
52 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2008, 12:58:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους papadothomakos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου σέβομαι τίς ανησυχίες σας, που τίς έχω άλλωστε και εγώ, αλλά σε καμμία περίπτωση δεν πρέπει να χάσουμε την αισιοδοξία μας.
Είναι σίγουρο ότι περνάμε ένα μεταβατικό στάδιο, και είναι σίγουρο ότι αντιμάχονται θετικά και αρνητικά στοιχεία, έτσι γιά να βοηθήσουμε πρέπει να συστρατευτούμε με τα θετικά, τουλάχιστον όσοι μπορούμε να τα διακρίνουμε.
Ο φόβος και ο πανικός, καταστρέφουν τό σημαντικότερο συνδετικό κρίκο που μας ενώνει με την παγκόσμια συνείδηση, τήν πίστη, τό θέλω.
Αυτός που θέλει, επιτυγχάνει τό σκοπό του, αυτός που έχει ισχυρή θέληση (πίστη) φτάνει στην κορυφή.
Οταν λοιπόν οι πίστες ενωθούν και στοχεύσουν στόν ίδιο σκοπό, η συνισταμένη είναι κυρίαρχη και τό αποτέλεσμα θρίαμβος.
Γιατί οι άνθρωποι ενώθηκαν σε κοινωνία, γιά να πετύχουν ότι δεν μπορούσε ο καθένας μόνος του.
Γιατί κορυφαίοι στην γή πέτυχαν αφού ένωσαν πρώτα τούς ανθρώπους, και τούς στοίχισαν πίσω τους με τό ζόρι, ή με την πειθώ.
Μήπως η ανάσταση δεν ήταν αποτέλεσμα τής νίκης κατά του θανάτου.
Γιατί αναφέρω τα παραπάνω?
Επειδή πιστεύω ότι ένα σύνολο ανθρώπων(δεν ξέρω πόσοτικά ποσο), που πιστεύει συνειδητά κάτι τό κοινό, έχει την φοβερή δύναμη να επηρεάσει την συμπαντική συνείδηση, πρός αυτή την κατεύθυνση.
Με άλλα λόγια η δύναμή μας είναι πνευματική, και όχι στά μπράτσα ή στα οπλα, που μέχρι σήμερα μονοπολούν την ιστορία, σε μεγάλο βαθμό.
Ενα παράδειγμα ο χριστιανισμός στην αρχική του μορφή δεν επεκράτησε με την δύναμη τής υλης.
Θα μου απαντήσετε ότι όλα είναι θεωρητικά,και η εφαρμογή τους ίσως είναι ουτοπία.
Η δυσκολία είναι να προσανατολισούν οι συνειδήσεις στην σωστή κατεύθυνση. Οταν σε κοιλό φακό συγκεντρωθούν οι ακτίνες τού ηλιου, τα ξερόχορτα πέρνουν φωτιά. Τα σμήνη τών πουλιών κινούνται, και αλλάζουν πορεία ταχύτατα, πιθανόν με σύστημα εσωτερικής κατευθυνόμενης συνείδησης.
Οι άνθρωποι, αντίθετα διαιρέθηκαν σε πολλά κομμάτια, και τό πάζλ είναι δύσκολο να ενωθεί, όχι όμως ακατόρθωτο.
Τό ερέθισμα θα δοθεί, πιθανόν και χωρίς την δική μας θέληση, και όλοι θα στραφούμε πρός μία κατεύθυνση.
Δεν ξέρω ούτε πιό θα είναι τό ερέθισμα, ούτε ή κατεύθυνση.
Πιστεύω όμως ότι θα συμβεί, ίσως και να έχει αρχίσει η προετοιμασία, αυτό τουλάχιστον εισπράτω ενστικτωδώς.
Το επιβεβαιωτικό επιχείρημα είναι οι αντιδράσεις,πολλές φορές καταφανέστατες, και σπασμωδικές στον πλανήτη, γιά την αποτροπή τής εξέλιξης αυτής.
Ο θάνατος είναι εύκολος, μπορεί να τόν επιβάλλει ο κάθε ανισόρροπος, δεν ισχύει το ίδιο όμως γιά την άυλη ενέργεια (τουλάχιστον έτσι ελπίζω), και επειδή η καθαρή ουσία που αποτελεί το συστατικό τής δημιουργίας μας είναι άφθαρτη, θα ξεχωρίσει απο τίς ξένες προσμίξεις,και θα επανέλθει στό αρχικό της επίπεδο.
Τοξότη οι 116 μπορούν να γίνουν σε πολύ λίγο χρόνο 116.000 κ.ο.κ. αρκεί κάποιος να τούς ανοίξει την αληθινή πόρτα πραγματικά.
Δεν είναι λίγα τα παραδείγματα, αντιθέτως η πλειοψηφία, που κάποιοι ανοίγουν δήθεν πόρτες, που οδηγούν σε αδιέξοδα.
Ζητώ συγνώμη για την πολυλογία, και την παρέκληση απο τό θέμα.

http://gpapadothomakos.googlepages.com/home2


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2008, 13:32:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Papadothomakos!

Τι ευχάριστη έκπληξη ήταν αυτή!
Το κείμενό σου, μόνο πολυλογία και παρέκκλιση δεν ήταν, αλλά συμπύκνωσες μέσα σε ελάχιστες γραμμές τις πεποιθήσεις και τις αντιλήψεις πολλών.
Είναι μια ''ένεση'' τονωτική πρός όλους όσους συμμετέχουν σ'αυτόν τον αόρατο ''πόλεμο''...
Εγώ προσωπικά σου δίνω τα συγχαρητήριά μου για το υπέροχο κείμενο και σ'ευχαριστώ για την ψυχική ανάταση...!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2008, 15:18:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπημένοι μου φίλοι,

λόγω προβλήματος στη σύνδεση μου απουσίασα αρκετές ημέρες, αλλά
πρόσεξα πως εσείς ήσαστε "ομιλιτικότατοι"!

Διάβασα όλες τις τοποθετήσεις σας, αυτό με το i-doser, θα το δω μετά γιατί δεν μου είναι καθόλου γνωστό,
όμως χαίρομαι που είμαστε αρκετοί αυτοί που μοιραζόμαστε την πεποίθηση για την επερχόμενη ουσιαστική αλλαγή και την άνοδο της συνείδησης μας...

Χαμογελώ πραγματικά όταν όλο και συχνότερα βλέπω άτομα του ανδρικού φύλου να αναφέρονται στο ένστικτο και τη διαίσθηση τους...

Επιτέλους μοιάζει πως αρχίσαμε να ξεφεύγουμε από την πνευματική φυλακή που επέβαλε η "καθιερωμένη επιστήμη" με τη στενομυαλιά της.

Από χρόνια μιλάω για την αναγκαιότητα του επαναπροσδιορισμού σε όλους τους τομείς.

Επαναπροσδιορισμός απαιτείται στις "βάσεις-θέσεις" της επιστήμης, της ιατρικής, της "παιδείας", αλλά και γενικότερα στο "περιβαλλοντικό κίνημα" και του τρόπου ζωής μας.

Δεν μπορεί να επιθυμούμε επιμέρους μικρές αλλαγές. Το σύστημα έχει πλέον κορεστεί από μικροαλλαγές. Αυτό που χρειάζεται είναι πλήρης αποβολή του "συστήματος" από τη ζωή μας.

Και αυτό απαιτεί συνείδηση! Και η συνείδηση απαιτεί χρόνο για να εκδηλωθεί. Δεν μπορεί ένας άνθρωπος που συνθλίβεται μέσα στο σύστημα να βρει χρόνο να ζήσει συνειδητά.

Η ζωή είναι το μεγαλύτερο δώρο κι αυτό το πετάμε για να αγωνιούμε και να μοχθούμε να ανέβουμε στην ιεραρχία του συστήματος, πατώντας στα ίδια σκαλιά που αιώνες τώρα οδηγούν στην καταπίεση, την εξαθλίωση και τον απόλυτο έλεγχο των λαών.

Κι όταν κανείς φτάσει κάπου -σχετικά ψηλά- γυρίζει πίσω να δει πως ξόδεψε άδικα τη ζωή του για να έχει μερικά ψίχουλα "δικαιωμάτων" -σε χρήμα ή δόξα- προσφέροντας στο βωμό της εξουσίας ακόμη και το δικαίωμα του να έχει άποψη...

Ο Θεός- είναι ζωή, είναι χαρά, είναι αγάπη- και σίγπυρα δεν έφτιαξε τον υιό του, τον άνθρωπο για να στερείται, να αγωνιά και να κάνει θυσίες.

Όλα αυτά που προάγουν θυσίες είναι ανθρώπινα και προέρχονται από το σύστημα εξουσίας και από τα ιερατεία
(που είναι και αυτή εξουσία και μάλιστα τρισχειρότερη, μιας και απευθύνεται στη συνείδηση των ανθρώπων),
που αυθαίρετα ήρθαν να ερμηνεύσουν το Λόγο του Χριστού -ειδικά στη χώρα μας που μιλάμε στην πλειοψηφία για "χριστιανούς"... αν και θα έπρεπε να μιλάμε για Πετριστές και Παυλιστές... αλλά αυτό όντως είναι άλλο θέμα....-

Το θέμα είναι πως ζούμε σε μια κοινωνία που ενώ έχουν περάσει αιώνες από άλλες μορφές κοινωνίας, εμείς βιώνουμε χαρακτηριστικά της κοινωνίας της Βαβυλώνας...
της πιο απάνθρωπης κοινωνίας που υπήρξε ποτέ...

Ας το συνειδητοποιήσουμε και αας κινηθούμε με γνώμονα την απαλλαγή μας από συτσήματα εξουσίας, τα οποία ουδέποτε νοιαζόταν για την ευτυχία και την ευημερία των λαών. Αντίθετα μάλιστα φροντίζουν να δημιουργούν προβλήματα και κρύβουν τη Γνώση από τους ανθρώπους για να διατηρούν την εξουσία και τον πλούτο των λίγων.

Πυραμίδα είναι η εξουσία, τα ιερατεία και η ίδια η κοινωνία...

Ε, αφού η δύναμη που στηρίζει αυτά τα συστήματα είναι στη βάση, από εκεί μπορεί μόνο να ανατραπεί η πυραμίδα και να προκύψει μια άλλη νέα μορφή δίκαιης συμβίωσης.

¨Οπου εννοείται δεν χωράει κανενός είδους υπεραξία και "κέρδος" απέναντι στο συνάνθρωπο!

Όπου δεν θα υπάρχει χώρος για χειραγώγηση των λαών και της τύχης τους, αλλά ούτε και η μαζική πλύση εγκεφάλου, ούτε και οι αεροψεκασμοί, ούτε και όλα τα άλλα είδη ενάντια στον άνθρωπο και τη ζωή θα έχουν θέση!

Αν αρχίσουμε να βλέπουμε τα πραγματικά κίνητρα όλων των επιμέρους "ειδήσεων" και βάλουμε όλα τα κομμάτια στη σωστή θέση, διαπιστώνουμε εύκολα πως όλα τα "προβήματα" είναι ΕΝΑ και η λύση για όλα αυτά δεν είναι η επιμέρους ανεύρεση προσωρινών και αυθαίρετων "δήθεν λύσεων" στο κάθε ένα ξεχωριστά, αλλά ΜΙΑ και μοναδική είναι η λύση σε όλα τα επιμέρους προβλήματα, αφού μία είναι η αιτία που τα προκαλεί...

(Ε, ψιλοξέφυγα από το θέμα, αλλά συγχωρέστε με είχα καιρό να γράψω και μαζεύτηκαν πολλά στο μυαλό...)

ΥΓ: το ερωτηματικό στο θέμα φίλε μου, δεν ήταν γιατί θεωρώ εγώ προσωπικά πως ίσως δεν μας ψεκάζουν... ήταν για να μην χαρακτηριστούμε μιας εξαρχής "συνωμοσιολόγοι"... αλλά έτσι κι αλλιώς χαρακτηρηστήκαμε... οπότε θα ζητήσω να βγει...


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2008, 06:42:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πριν λίγες μέρες συζητούσαμε για το Κίνημα Zeitgeist...

αποφάσισα λοιπόν και δημιούργησα σχετική ιστοσελίδα, η οποία θα παρέχει μεταφρασμένα στα ελληνικά όλα τα κείμενα που ηδη αναρτήθηκαν στο επίσημο site του Zeitgeistmovement.

Στόχος δεν είναι απλά η αναπαραγωγή στα ελληνικά, αλλά ο ουσιαστικός διάλογος πάνω σε ολοκληρωμένες εναλλακτικές λύσεις σχετικά με τον "πολιτισμό" μας, ο οποίος δρα ανεξέλεγκτα και εις βάρος τόσο του ανθρώπου όσο και του φυσικού περιβάλλοντος.
Το Zeitgeist στηρίζεται στο Venus Projekt -ιδιαίτερα φουτουριστικό...- όμως εκεί μπορούμε να συμπληρώσουμε, να προτείνουμε άλλες εναλλακτικές και να συζητήσουμε πάνω στην ουσιαστική εφαρμογή της αλλαγής προσανατολισμού...

Κοντά σε όλατ τα άλλα, εννοείται πως τέτοιου είδους προτάσεις, ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ, να εφαρμοστούν με τη συμμετοχή όλων μας και να δώσουν τέλος και στους... χημικούς αεροψεκασνούς...


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2008, 14:45:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νεότερα σχετικά με τη νόσο και την ...καθ' όλα περίεργη εμμονή της Dr. Staninger να συνδέσει τα Morgellons μόνο με τα chemtrails (χημικές ουρές), ενώ απ' ότι φαίνεται η αιτία θα πρέπει να βρεθεί σε ένα συνσδυασμό πολλαπλών επιδράσεων και ιδιαίτερα στα γενετικά τροποποιημένα τρόφημα και τις ουσίες τους...

Διαβάστε Εδώ: Μorgellons-Chemtrails και γενετικά τροποποιημένα τρόφιμαhttp://vickytoxotis.blogspot.com/2008/10/morgellons-chemtrails.html


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2008, 14:53:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάποια στιγμή παλαιότερα, στο 1ο μέρος του θέματος, ήταν η AVALON θαρρώ, που είχε θίξει το θέμα της αύξησης των μετούμενων μικροσωματιδίων στην ατμόσφαιρα και τις κατά καιρους εμφανίσεις σχετικών μετρήσεων στα ΜΜΕ.(ειδικά τα PM10 &PM2,5)

Το ότι η συσσώρευση αυτών των μικροσωματιδίων αυξάνει καιι τις ασθένειες στο αναπνευστικό, καρδιακό και ανοσοποιητικό μας σύστημα έχουν κατά καιρούς δηλώσει άνθρωποι από το χώρο της ιατρικής και είναι ευκολονόητο.

Το "περίεργο" είναι πως μέχρι σήμερα σε όλη την Ευρώπη, αλλά και την Ελλάδα, μετρούν μόνο το μέγεθος των σωματιδίων αυτών.

Εννοείται πως όσο μικρότερα είναι τόσο πιο βαθειά εισχορούν στους πνεύμονες και τον οργανισμό μας.

Αν λάβουμε υπ' όψη λοιπόν το γεγονός, πως στα ψεκαζόμενα υλικά των chemtrails, τα σωματίδια έχουν μέγεθος υπερβολικά (νανο-σωματίδια) και πως κάποια στιγμή καταλήγουν χαμηλά και τα εισπνέουμε ή πέφτουν στο έδαφος ή το νερό και τα καταναλώνουμε μέσα από την τροφική αλυσίδα

καταλαβαίνουμε, πως πέρα από το μέγεθος θα έπρεπε να μελετάτε και η σύσταση των μικροσωματιδίων!

Γιατί άλλο η γύρη και η σκόνη και άλλο μικρο-σκόνη αλουμινίου, βαρίου, πολυμερών υλικών κτλ!

Και αφού "κόπτονται" τάχα για την ποιότητα του αέρα, γιατί δεν τοποθετούν ΑΜΕΣΑ και τις εκπομπές των αερομεταφορών και μόνο έμεσα επισημαίνουν την αύξηση των πτήσεων και της συμβολής τους "στην άνοδο της θερμοκρασίας"?
(δεν ρωτώ για τους αεροψεκασμούς, γιατί είναι ευνόητο, πως αφού τους "αρνούνται"=>δεν ασχολούνται)


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2008, 15:40:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είχα τη χαρά σήμερα, να λάβω από ένα φίλο αρκετό πληροφοριακό υλικό που συγκέντρωσε ο ίδιος με αποδελτίωση τύπου, αλλά και από βιβλία, τα οποία αφορούν τόσο το θέμα των χημικών αεροψεκασμών, της ΤΕΧΝΙΤΗΣ ανόδου της θερμοκρασίας του πλανήτη, τα επιλεκτικά βιολογικά-γενετικά όπλα που χρησιμοποιούν για "εθνικαθάρσεις", το "μακάβριο" σχέδιο τους και πως εξηγείται ο πόλεμος κατά της ανθρωπότητας που έχουν εξαπωλύσει όπως ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΓΓΙΖΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ, αφου οι ίδιοι ΔΕΝ πλείττονται! (εμείς είμαστε απλά οι "βρωτοί", οι "καταναλώσιμοι",οι goym(γκογιμ), ενώ εκείνοι... έχουν με το μέρος τους τον άρχοντα της σκοτεινής πλευράς....(Ας μη γίνει παρακαλώ σύνδεση εβραίων γενικά γιατί και αυτή είναι πρακτική παραπλάνησης, δεν είναι όλοι οι εβραίοι Σιωνιστές, ούτε οι Σιωνιστές είναι μόνο εβραίοι... η ιστορία έχει τις ρίζες της μακρυά στο παρελθόν και η παραχάραξη ιστορικών και θρησκευτικών βιβλίων μπερδεύει κάπως τα πράγματα... )

Μολονότι δεν είναι θρησκευτικό το ζήτημα, εντούτις έχει να άνει με τον πανάρχαιο πόλεμο ανάμεσα στο ΚΑΛΟ και το ΚΑΚΟ, το ΣΑΤΑΝΑ και το ΘΕΟ.

Παρακαλώ συνδέστε στη συνείδηση και τη σκέψη σας ΟΛΑ τα επιμέρους προβλήματα που πλείττουν τον άνθρωπο:

-περιβαλλοντική κατστροφή
-πόλεμοι συμβατικοί
-πόλεμοι κλιματολογικοί
-τεκτονικά όπλα (πρόκληση σεισμών, τυφώνων, καταιγίδων, τσουνάμι)
-βιολογικά όπλα
-HAARP
-χημικοί αεροψεκασμοί (chemtrails)
-γενετικά τροποποιημένα τρόφημα
-μόλυνση εδάφους
-μόλυνση νερού
-μόλυνση αέρα
-χημικά-φαρμακευτικά καρτέλ & σχετικά χρήση στη συμβατική "ιατρική"
-morgellons
-συστηματα παρακολουθησης πληθυσμών
-γενετική τεχνολογία
-νανοτεχνολογία
-έλεγχος του νου
-ευγονική

και επι πλέον
-οικονομική κρίση(τεχνητή πρόκληση μεαλοτρεπεζιτών)
-έλεγχος ΜΜΕ (ελεγχόμενη-προπαγανδιστική ενημέρωση)
-διαφθορά πολιτικής εξουσίας
-στοές, τάγματα, μασονία ΚΑΙ illuminati-σατανιστικές οργανώσεις, club of Rom, Bildenberg, Rochfeller, κλαμπ των 33 κτλ

Όπως επίσης τη Λευκή Αδελφότητα και την κατάχρηση "καλών" οργανώσεων ή πρακτικών εμβολιάζοντας μέσα σε αυτές πρακτικές "σκοτεινής" προέλευσης με την Νεοεποχίτικη αντόληψη.

(Π.χ. η Λευκή Αδελφότητα, πυραμίδα Σαμπάλα, οι Αναληφθένετες Δάσκαλοι και περίεργες πρακτικές συχνά απαντώνται σε κύκλους εναλλακτικής θεραπείας, όπως και στο Ρεϊκι (-το οποίο σημειωτέον είναι μια πανάρχαια πρακτική χειροθεσίας, αλλά καθαρό καμία σχέση δεν έχει με τις προσθέσεις που του επιβλήθηκαν μεταγενέστερα), όπου επιχειρήται η "επιμόλυνση" των πνευματικών τρόπων θεραπείας με αρνητικές ενέργειες, όπως και η απομάκρυνση του ανθρώπου από το θεϊκό στοιχείο, με πλάγιο και ύπουλο τρόπο. Κάποιες από τις πρακτικές είναι παρμένες από έργα της Μπλαβάτσκι και της Αλίκης Μπευλι, οι οποίες είναι γνωστότατες στο χώρο της Θεοσοφίας, με τη διαφορά πως η πρώτη φέρεται να είπε η ίδια πως είναι σατανίστρια, ενώ η δεύτερη είχε ιδύσει τη Luci Trust (Λουσιφερ) και μέχρι σήμερα έχουν θέση συμβούλου στον καθ' όλα ελεγχόμενο και όχι ανεξάρτητο ΟΗΕ.
Ενώ -όπως και οι τεκτονικές στοές- στα κατώτερα στρώματα τους και προς το κοινό δείχνουν θετικούς στόχους και προώθηση ανθρωπίνων αξιών, στα ανώτερα στρώματα και με τη χρήση μυητικών τελετών και "δέσιμο" με όρκους καταντούν τον άνθρωπο απλό δούλο και πειθύνιο όργανο των καθ' όλα απάνθρωπων στόχων τους.)

Ξέρω πως μοιάζουν εξωφρενικά όσα παραπάνω επισημαίνω, αλλά ψάξτε, μελετήστε και αποφασίστε μόνοι σας για το τι είναι αλήθεια.

Ξυπνήστε μαζί με τη λογική κρίση και τη διαίσθηση σας. Εμπιστευθείτε την απλή λογική. Και προ πάντων διευρύνεται το οπτικό σας πεδίο συνδέοντας τα επιμέρους κομμάτια του παζλ για να δείτε ολόκληρη την εικόνα.

Όλες αυτές οι πρακτικές και η χρήση της τεχνολογίας ενάντια στη φύση και τον άνθρωπο μόνο από σκοτεινά, διεφθαρμένα, απάνθρωπα και σατανικά μυαλά θα μπορούσαν να προέρχονται...

Ευχαριστώ


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2008, 17:00:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτά που λές φίλη toxotis, είναι αλήθεια, χιλιάδες
βίντεο και υλικό υπαρχει, αλλά όλως περιέργως(!!!) τα ΜΜΕ
δεν βγάζουν μιλιά...Το μέγεθος της πλεκτάνης είναι τέτοιο
που ελέγχουν μέσω των οργανώσεων τους τα πάντα.Παγκόσμια, κρατική,
οργανωσιακή, μέσω θρησκειών, μέσω κινημάτων, μέσω όλων σχεδόν των φορέων
που υπάρχουν...Αφού όλι είναι διεφθαρμένοι και πουλημένοι...
Γι αυτο τώρα θέλει να τους καταλάβουμε, να είμαστε ενήμεροι,
όπως λέει κι η θεματοθέτης, ώστε να καταλάβουμε το έργο που γίνεται
ενάντια στον άνθρωπο, απο όλους αυτούς που έπρεπε να φροντίζουν για μας.
Το ύψος και το βάθος της προδοσίας...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2008, 15:27:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΔΕΝ ΑΡΧΙΣΑΝ ΜΕ ΤΟ ΧΡΙΣΤΟ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΒΡΑΙΟΥΣ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΒΟΥΔΑ.....Η ΒΑΛΙΤΣΑ ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ ΠΟΙΟ ΠΙΣΩ.....ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ.............ΤΟ 85 ΤΟΙΣ ΕΚΑΤΟ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΣΥΣΤΑΣΗ ΣΟΥ...ΠΟΥ ΝΑ ΞΑΝΑΡΧΙΖΕ Η ΖΩΗ ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΔΕΝ ΑΥΤΟ ΤΟ 85 ΘΑ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΕ ΤΟ ΘΕΟ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΓΕΝΙΑ!!!!! ΚΑΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΟΛΛΗΤΟΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ!!!!!!ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΦΤΗΚΕ ΣΑΝ ΑΡΧΗ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 8000 ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΧΡΟΝΙΑ....ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ....ΤΕΛΕΙΑ Κ ΠΑΥΛΑ.....ΑΥΤΟ ΣΤΗΝ ΔΥΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ Ο ΚΟΣΜΟΣ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΑΡΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ....... ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΟ ΕΝΑ 3 ΤΟΙΣ ΕΚΑΤΟ ΔΕΝ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΠΛΟ....ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ ΚΑΙ ΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΣΤΕ...ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΕΝΔΥΝΑΜΩΝΟΥΝ ΤΙΣ ΤΑΞΕΙΣ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΠΟΥ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΕΒΑΛΑΝ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2008, 16:33:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου φίλε ΝΙΚΟΝ, σε χάσαμε...

Πράγματι όπως τα λες είναι. Η ίδια η δομή του ανθρώπου περιλαμβάνει τη μεταφυσική αναζήτηση και το Θεό.

Μόνο που άλλοι Θεό τους έχουν το χρήμα, τα ιερατεία και την εξουσία και άλλοι βρίσκουν το Θεό μέσα τους και στο συνάνθρωπο τους, όταν κίνητρα τους είναι η αλήθεια, η αγάπη, το δίκαιο και ο αλληλοσεβασμός.

Δυστυχώς η ζυγαριά γέρνει υπέρ της πρώτης μερίδας εδώ και αιώνες όπως λες.

Όμως όπως είπα και παραπάνω, όλα αυτά τα απάνθρωπα τεχνολογικά-επιστημονικά τερτίπια -συμπεριλαμβανομένου των chemtrails- δεν παύουν να δείχνουν πως "αυτοί" ποτ τα προωθούν δεν μπορεί να είναι ΑΝΘΡΩΠΟΙ.
(ίσως ανθρωποειδή με κλινικά αρρωστημένο εγκέφαλο...)
ή ανθρωπόμορφοι σατανάδες...

δεν μπορεί αλλιώς να εξηγηθεί η τόσο "τέλεια" και "συντονισμένη" προσπάθεια εξώντωσης κάθε στοιχείου υγείας -σωματικής & πνευματικής- στον κόσμο μας


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2008, 19:57:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΝΤΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΤΡΩΓΑΝ ΤΟ ΕΝΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΜΕΡΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ....ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΩ ΠΟΛΥ ΠΙΣΩ Ο ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΣΤΟ ΝΤΟΜΙΝΟ ΕΝΧΕΙΡΗΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΒΑΛΕ ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΠΝΕΥΜΟΝΕΣ ΕΦΗΒΟΥ ......ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ...ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΤΡΟΠΟΣ ΚΑΝΙΒΑΛΙΣΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΑΓΟΡΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΚΟΤΟΝΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΙΔΟΚΤΗΤΕΣ ΤΟΥΣ......ΑΛΛΟΙ ΠΙΝΟΥΝ ΑΙΜΑ ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΘΥΣΙΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΙΜΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΑ..... ΜΙΛΑΩ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΕΠΟΧΗ..... ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΚΑΚΑ Η ΚΑΛΑ............ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΟΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΝΩΡΙΣΜΑΤΑ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΖΟΥΝΕ Κ ΕΤΣΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΣΕΚΤΕΣ ΟΙ ΜΥΣΤΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΚΤΛ ΚΤΛ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ...ΑΥΤΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΑΓΕΓΡΑΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΧΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ....ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ.........................................................................................................................................
ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΣΥΛΛΟΓΙΣΟΥ ΠΡΟΣ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΡΟΚΦΕΛΛΕΡ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΟΜΟΙΩΝ ΤΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΑΣΜΕΝΑ 80 ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΟΛΩΝ ΥΜΩΝ!!!!!!!!!ΑΝ ΤΟΥΣ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ 1 ΧΡΟΝΟ ΖΩΗΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΕΚΕΙΝΟ Η ΤΟ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ???????..ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΡΧΑΙΟ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ...ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΛΟ Η ΚΑΚΟ Κ ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΝΑ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ..........ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΜΩΣ Η ΙΣΣΟΡΟΠΙΑ....ΚΑΙ ΑΝ Η ΙΣΣΟΡΟΠΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟΤΕ ΑΣΤΑ ΒΡΑΣΤΑ....ΚΑΙ Η ΙΣΣΟΡΟΠΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΘΕΜΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΟΧΙ ΕΞΩ...ΑΝ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΙΣΣΟΡΟΠΗΜΕΝΗ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΙΣΣΟΡΟΠΗΜΕΝΟ.....ΑΝ ΟΜΩΣ ΣΕ ΚΥΒΕΡΝΑΕΙ ΣΗΜΕΡΙΝΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΚΥΒΕΡΝΗΤΗΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟΣ ΓΙΑ ΤΙΣ "ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ" ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ Ο ΕΘΝΑΡΧΗΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ Ο ΣΠΟΥΔΑΓΜΕΝΟΣ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΚΑΙ ΔΙΔΑΚΤΟΡΑΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΡΓΗΣΕ ΤΑ ΑΡΧΑΙΑ ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΑΝΤΙΠΑΡΟΧΕΣ ΤΟΥ ΕΘΝΑΡΧΗ .......ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΣΤΟ ΚΚΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΛΟΙΠΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΗ Η ΔΡΑΣΗ ΤΟΥΣ...ΤΙ ΝΑ ΛΕΜΕ???????? ΤΙ ΛΕΜΕ? ΤΙ ΨΑΧΝΟΥΜΕ???? ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ ΟΤΑΝ ΜΑΣ ΨΕΚΑΖΟΥΝ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΕ ΑΥΤΑ.......Η ΚΟΛΑΣΗ ΛΕΝΕ ΟΙ ΒΟΥΔΙΣΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΛΕΝΕ ΑΛΗΘΕΙΑ...Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΛΕΝΕ ΑΛΗΘΕΙΑ.......ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ.........Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 16 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy