ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Dr. Know (Οι απαντήσεις που ψάχνατε)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 15
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2010, 21:23:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν ξερω ομως ποσο ευκολα θα πεισω την "καμηλα" να με δεχτει και παλι και ποσο δυσκολα τον ανθρωπο ... οπως επισης δεν ξερω οταν και οι δυο με δεχθουν ποιος θα με εχει συγχωρησει πραγματικα και ποιος θα μου το κραταει ποιο πολυ !!!

παντως απο προσωπικη πειρα, γατα και σκυλος , θα ελεγα οτι σαφως συγχωρουν ποιο ευκολα απο τον ανθρωπο και σε δεχονται επισης ποιο ευκολα πισω

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2010, 21:29:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ομως μπαινει ενα μεγαλο ερωτημα για τον DR

και το ερωτημα ειναι

ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΓΧΩΡΕΣΗ αγαπητε DR ? ειναι κατι "πραγματικο" ή αλλη μια λογική "απάτη" απλα για να εχουμε να λεμε ? υπάρχει ή δεν υπαρχει "συγχωρεση"? συγχωρουμε πραγματικα ή παντα μενει κατι για να μας "καιει" ? ή να μας τσιγκλάει "προσεχε θα σου την φερει ξανα" κτλπ

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2010, 21:29:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ειναι η τεχνη εξω απο την φυση μας ή αποτελει δημιουργημα μας ?

Ούτε το ένα, ούτε το άλλο. Η Τέχνη εμπεριέχεται στην φύση μας. Πέρα του ότι ο άνθρωπος είναι ένα κοινωνικό ον, είναι και ένα καλλιτεχνικό ον. Ακόμη και οι ασυνάρτητες προτάσεις του trexagireve ή τα βλακώδης ψελλίσματά του είναι ένα είδος παρανοϊκής Τέχνης που βρίσκει τρόπο να εκολαφθεί ενδόμυχα και να εμφανίζεται απροόπτως στην επιφάνεια, χωρίς ασφαλώς ο ίδιος ο trexagireve να το αντιλαμβάνεται.

Ο πραγματικός καλλιτέχνης είναι αυτός που αντιλαμβάνεται αυτήν την βαθύτερη και εσωτερική Τέχνη - έστω και παρανοϊκή [τις περισσότερες φορές παρανοϊκή] - του ίδιου του του εαυτού. Από την στιγμή που θα το αντιληφθεί, μπορεί να την παρουσιάσει ο ίδιος όπως θέλει. Μπορεί να την κάνει λόγο, μουσική, ζωγραφική, θέατρο, ότι θέλει ...

Edited by - zip on 09/11/2010 22:14:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2010, 21:36:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΓΧΩΡΕΣΗ αγαπητε DR ?

Πάρε ένα άδειο ποτήρι. Πρώτα, γέμισέ το με νερό. Μέχρι το χείλος του. Προσπάθησε μετά να ρίξεις και κρασί μέσα στο ποτήρι. Θα δεις πως το νερό δεν συγχωρνά, δεν συγ - χωράει δηλ. το κρασί.

Πάρε ένα δεύτερο άδειο ποτήρι. Γέμισέ το με νερό. Μέχρι το χείλος του. Τι πρέπει να κάνεις ώστε να χωρέσει στο γεμάτο ποτήρι και κρασί ; Πρέπει να αδειάσεις λίγο από το νερό που περιέχει. Άδειασέ το λίγο. Μέχρι το μέσο. Ρίξε μετά κρασί. Αυτό είναι η συγχώρεση.

Κάνε το ίδιο και με την ψυχή σου. Άδειασε λίγο από μέσα σου τον φουλαρισμένο εγωϊσμό σου. Έτσι θα φτιάξεις χώρο, θα ελευθερώσεις χώρο και θα απελευθερωθείς, θα γίνεις ελαφρύτερος, γρηγορότερος, αέρινος. Μην λυπάσαι γι' αυτό που θα αδειάσεις. Είναι έτσι κι αλλιώς άχρηστο. Είναι περίσσευμα, πλεόνασμα, τι να το κάνεις ; Δεν σου χρειάζεται. Μόνο προβλήματα σου δημιουργεί. Πέτα το. Μόλις ελευθερώσεις χώρο μέσα σου, μπορείς να συγχωρέσεις, μπορείς να βάλεις σ' εκείνη την θέση ότι γουστάρεις, όποιον γουστάρεις και για όσο γουστάρεις. Να κρατάς πάντα στο ποτήρι της ψυχής σου λίγο χώρο. Μην το φουλάρεις. Ποτέ δεν ξέρεις τι ή ποιον θα χρειαστεί να συγχωρέσεις.


Edited by - zip on 09/11/2010 22:06:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2010, 21:55:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τεχνη, εμπεριεχεται οκ δεκτο , ενω ο φιλος ειχε μιλησει για εκτος φυσης ... εκει ηταν και η ενσταση μου ... θα μου πεις ο φιλος μπορει να κανει την δικη του τεχνη ... οπως και ο τρεχα ... σωστο και αυτο !!!

συγχωρεση... ΣΥΜΦΩΝΩ !!!!!!!!!!!!!
πραγματικα δυσκολο για να το πετυχει καποιος ΑΛΗΘΙΝΑ και να μη προσποιειται ...

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2010, 21:57:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να πώ και εγώ την γνώμη μου σαν ξεκάρφωτος για την τέχνη.

Θεωρώ οτι η τέχνη είναι η μόνη αυθεντική μαγεία που υπάρχει στο σύμπαν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2010, 22:07:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΓΧΩΡΕΣΗ αγαπητε DR ?

Πάρε ένα άδειο ποτήρι. Πρώτα, γέμισέ το με νερό. Μέχρι το χείλος του. Προσπάθησε μετά να ρίξεις και κρασί μέσα στο ποτήρι. Θα δεις πως το νερό δεν συγχωρνά, δεν συγ - χωράει δηλ. το κρασί.

Πάρε ένα δεύτερο άδειο ποτήρι. Γέμισέ το με νερό. Μέχρι το χείλος του. Τι πρέπει να κάνεις ώστε να χωρέσει στο γεμάτο ποτήρι και κρασί ; Πρέπει να αδειάσεις λίγο από το νερό που περιέχει. Άδειασέ το λίγο. Μέχρι το μέσο. Ρίξε μετά κρασί. Αυτό είναι η συγχώρεση.

Κάνε το ίδιο και με την ψυχή σου. Άδειασε λίγο από μέσα σου τον φουλαρισμένο εγωϊσμό σου. Έτσι θα φτιάξεις χώρο, θα ελευθερώσεις χώρο και θα απελευθερωθείς, θα γίνεις ελαφρύτερος, γρηγορότερος, αέρινος. Μην λυπάσαι γι' αυτό που θα αδειάσεις. Είναι έτσι κι αλλιώς άχρηστο. Είναι περίσσευμα, πλεόνασμα, τι να το κάνεις ; Δεν σου χρειάζεται. Μόνο προβλήματα σου δημιουργεί. Πέτα το. Μόλις ελευθερώσεις χώρο μέσα σου, μπορείς να συγχωρέσεις, μπορείς να βάλεις σ' εκείνη την θέση ότι γουστάρεις, όποιον γουστάρεις και για όσο γουστάρεις. Να κρατάς πάντα στο ποτήρι της ψυχής σου λίγο χώρο. Μην το φουλάρεις. Ποτέ δεν ξέρεις τι ή ποιον θα χρειαστεί να συγχωρέσεις.


Edited by - zip on 09/11/2010 22:06:03


τι λες ρεεεεεεε
σε χαλαει δηλαδη να κατεβασεις την κανατα με τον κρασο;
Τι φοβασαι,μη σε πουν ξενερωτο!



You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2010, 23:14:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για πιο λόγο ανέχεται η διαχείριση του esoterica την προσβλητική συμπεριφορά του μέλους zip απέναντι σε συνομιλητή του ?

Προσωπικά, αυτήν την απορία έχω κι εγώ, μιας και την τελευταία φορά αρνήθηκα να ανανεώσω την σύμβαση των «100 Προσβλητικών Posts» , λόγω του εξωφρενικού ποσού που απαίτησε η διαχείριση να καταβληθούν απο μέρους μου. Μα πως τους πέρασε η ιδέα πως 100 «είσαι μεγάλος τενεκές αγόρι μου» κοστίζουν 1000 € ; Πάνε καλά τα άτομα ;

η ερώτηση έγινε από το μέλος alfa-omega στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7138&whichpage=7&ARCHIVE=

οι ερωτήσεις που ακολουθούν έγιναν από το ίδιο μέλος στο ίδιο θέμα :

Θεωρούν την λέξη μαλάκας ,μη προσβλητική ?

Αστειεύεσαι. Ο Έλληνας προσβάλλεται αν τον αποκαλέσεις "Έλληνα" ; Όχι. Ε, ο μαλάκας γιατί να προσβληθεί αν τον αποκαλέσεις "μαλάκα" ;

Έχει μέσον (π.χ γνωρίζει την Αμαλία πάρα πολύ καλά ) και αυτό του επιτρέπει να συμπεριφέρεται χυδαία ?

Aς σοβαρευτώ.

Μ' αρέσει ρε alfa-omega που θεωρείς πως όποιος γνωρίσει την amalia αποκτά αμέσως μέσον, βύσμα και δόντι. Δεν το ήξερα αυτό και προφανώς ούτε και η amalia θα το ξέρει και από αυτό φαίνεται πόση εκτίμηση έχεις για την amalia και κατά πόσο αλλά και αν - ευκόλως και φυσικά για σένα - μπορεί η amalia να διαθέσει τον εαυτό της ως μέσον. Μπράβο, αυτό ... ομολογώ δεν το ήξερα.

Ακόμη και την amalia να γνώριζα - το "πάρα πολύ καλά" βέβαια που γράφεις δεν το καταλαβαίνω, πάντως με την amalia φαντάροι μαζί δεν κάναμε - αυτό δεν σημαίνει πως θα είχα μέσον. Αλλά μιας και το θέτεις έτσι, αν εγώ έχω πιει καφέ μία ή δύο φορές με την amalia, ΕΣΥ, έχεις πιει εικοσιδύο φορές. Γιατί άλλο θα πει Χαλκιδική κι άλλο θα πει Χαλκίδα. Θέλω να πω δηλ. πως ΕΣΥ μένεις και στην ίδια πόλη με την amalia και ξέρω πως συναντιώσασταν και σε ημερίδες και σε διαλέξεις και σε διάφορες άλλες εκδηλώσεις, έτσι ... κοινού ενδιαφέροντος, κάτι που εγώ και να ήθελα δεν θα μπορούσα να το κάνω λόγω της απόστασης. Συνεπώς, εσύ την ξέρεις πολύ καλύτερα από μένα - αν θεωρηθεί δηλ. πως εγώ την ξέρω - και επομένως, αν το δικό μου δόντι είναι νεογιλό, το δικό σου είναι τραπεζίτης. Κοπρέντε ;

Μπορείς λοιπόν πολύ άνετα να χρησιμοποιήσεις τον τραπεζίτη σου και να πείσεις την amalia να με πετάξει έξω από το φόρουμ με τις κλωτσιές. Κάτι που εγώ με το νεογιλό μου, φυσικά δεν θα μπορούσα να αποτρέψω. Γιατί λοιπόν δεν το κάνεις, παρά κάθεσαι και γράφεις ένα σωρό φιδιοπαπαριές για να δημιουργήσεις εντυπώσεις, προσβάλλοντας τόσο την διαχείριση όσο και τον χώρο που σε φιλοξένησε και σε φιλοξενεί ακόμη ; Γιατί δεν είσαι ντόμπρος βρε τενεκέ και δεν λες αυτό που θες να πεις καθαρά και ξάστερα ; Τόσο λούγκρα είσαι ;

Εγώ εδώ είμαι. Πες ότι θες σταράτα κι αντρίκια κι άμα έχεις δίκιο, εγώ θα σου ζητήσω και συγνώμη ρε βλάκα! Δεν έχω πρόβλημα και δεν κολώνω. Αλλά όχι και στον Πούτιν πουτινιές. Όχι και στον Πούτιν πουτινιές ...


Edited by - zip on 09/11/2010 23:59:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2010, 00:05:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε συγκεντρωνεις αυτα που εχεις να πεις και να τα γραψεις ολα μαζι;
Παραγραφο παραγραφο το πας τοση ωρα,
αντε καληνυχτα!


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2010, 00:17:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καληνύχτα ρε φίλε ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2010, 02:13:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καληνύχτα ρε φίλε ...



Με εφαγες.....
βλεπω νυχτεριδες να ιπτανται!


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2010, 09:11:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το ολο θεμα ξεκινησε με αφορμη την ΤΕΧΝΗ αλλα δεν την ορισαμε

οποτε τι ειναι η ΤΕΧΝΗ αγαπητε DR ? ενταξει ειναι μεσα μας , ειναι μαγεια που λεει ο φιλος αλεξ , ειναι πολλα , αλλα ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΧΝΗ ?

ειναι ο τροπος εκφρασης του ανθρωπου πριν μαθει να μιλαει ?
ειναι ο τροπος για να περιγραψουμε τα οσα νιωθουμε και σκεφτομαστε ?
ειναι ενας τροπος επικοινωνιας ?
ειναι ενας μονολογος του καλιτεχνη με το μεσα του ή το εξω του?
ειναι ολα αυτα μαζι και ακομη παραπανω ?

σημερα δεν γινεται τεχνη ετσι στην τυχη , εχουν μαθει απο τους προηγουμενους , ο σαιξπηρ δεν εγραψε ετσι στα ξεκφωτα ειχε παρει γνωση απο τους προγηουμενους και ετσι παμε πισω ... πολυ πισω ... εκει που ισως πρωτοεμφανιζεται η τεχνη ...

να υποθεσω οτι οι πρωτοι που εκαναν τεχνη , την εκαναν με λασπη κοιτοντας το αποτυπωμα του ποδιου τους ή το αποτυπωμα απο το λασπωμενο χερι στο μπρατσο τους απο τον συντροφο τους στο κυνηγι που τον επιασε για να τον προστατεψει , φανταζομαι ειναι οι σκιες μεσα στις σπηλιες γυρω απο την φωτια , φανταζομαι ειναι τα πρωτα ουγκ και αγκ που ομως ειχαν εναν υποτυπωδη ρυθμο ...

μην ειναι ο λογος πριν τον λογο ? δε ξερω ...

τι ειναι αραγε η τεχνη ?


[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2010, 10:02:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα το είπε ο ζιπατος,ξεκάθαρα, αγαπητέ μακφόρ,η τέχνη εμπεριέχεται στον άνθρωπο, σε όλους, θεωρητικά...Διόρθωση, όχι σε όλους, ή τουλάχιστον, όχι σε μένα...Για καποιο λόγο,που δεν μας εξηγεί, γιατι, απλά,δεν υπάρχει,είναι η προσωπική του αφαιρετική μέθοδος,
λεει,λοιπόν,δεν γίνεται έτσι...Για μένα, εγώ,δλδ, στα 45 μου, με τις εμπειρίες που έχω, γράφοντας ποίηση, με αναζητήσεις σε χώρους και μέρη, που δεν πάνε τόσο νέοι άνθρωποι, με ανάλογες σχέσεις,προβληματιζόμενος και με μολύβι και χαρτί, μάλιστα,απο τα 8 μου χρονών, με χιλιάδες κείμενα ποιήματα,διηγήματα,κλπ, δεν καταλαβαίνω την τέχνη, αν και εμπεριέχεται σε μένα...Είμαι η αποτυχία της λέξης άνθρωπος, εγώ...
Εσύ, καλέ μου μακφόρ, το παραληρημα του καυχησιαγόνου εγωισμού ενός προβληματικού, ανθρώπου, είσαι σίγουρος,ότι το καταλαβαίνεις; Δεν έχει νόμηα ο διάλογος,μόνο το αντικαθρέπτισμα του, μπορεί να τον συνεφέρει, απο την εγωμανή πορεία του.....
Γιατί ,αυτό τον εμποδίζει και τον αλοιθωρίζει να καταλαβει, ότι ακριβώς ο άνθρωςπο είναι τέχνη, άρα ξέρει να βγάζει τέχνη και μέσα απο τον πραγματικό διάλογο, βγαίνει η πραγματικη τέχνη κι όχι η ανάγκη,η μαγεία του Άλεξ και η αρμονία του Θεού....Ο άνθρωπος, εννοεί,αυτή την αρμονία,γιατί έχει πνεύμα, άρα, εννοεί αυτή την αιώνια τέχνη και προσπαθεί να την αποδώσει..Μόνο τα ζώα, που καλύπτουν τις αισθήσεις με τις ανάγκες τους, δεν νοιώθουν την τέχνη....
Και μόνο ζώα, νομίζουν, ότι την κλέψανε αυτοί, ιδιαίτερα, απο τους άλλους, οι οποίοι άλλοι δεν έχουν, τέρατα, όντες,ότι γεννιέται μαζί τους, ως υποσύνολο, μιας ακριβούς μονάδας,κατ εικόνα του Δημιουργού, ως θεοί....
Καληνύχτα μαλάκα, απο τον Βαγγέλη Τόλια....
Επιτέλους, με τίποτε δεν αντέχετε την αλήθεια;....
Σωσά το θέτεις ζιπ μου,στο τόπικ:" οι απαντήσεις που ψάχνετε",γιατί δεν εννοείς τις σωστές, αλλά, αυτές που βολεύουν τις επιθυμίες σου...
Πολύ αναταραγμένη ψυχολογική προσωπικότητα,έχεις, ρε παιδί μου!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2010, 20:49:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τι ειναι η ΤΕΧΝΗ αγαπητε DR ?

Η Τέχνη είναι ένα όχημα για την εξύψωση των αντιληπτικών (δηλ. αισθητικών) αξιών μας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2010, 23:00:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η τέχνη, έρχεται, μέσα απο την αντίληψη,αφορά στο ότι αντιλαμβανόμαστε, το οποίο αξιολογούμε, το τακτοποιούμε, αλλά,
απο μόνο του, ως ύπαρξη, ως γεγονός, υπάρχει ως ένα
αντικείμενο πηγή αντιδράσεων, που δεν εξαρτάται, απο τη διάθεση μας...
Είναι υπάκουη των αισθήσεων μας, ή οδηγεί τις αισθήσεις μας η τέχνη, μέσα, απο ικανότητες που έχουμε;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2010, 08:42:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τι ειναι o FELLOS αγαπητε ZIP ?

O FELLOS είναι ένα υλικό ηχομονωτικό. Δεν επιτρέπει την επικοινωνία με τον επεξεργαστή, επομένως τον καταργεί.
Προέρχεται από ένα δένδρο, επομένως είναι ένα φυτό.
Πάντα επιπλέει. Ευεργετικό για τα ΠΣΑΡΙΑ που δεν τον τρώνε στην μάπα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2010, 11:23:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ανάλυση σου επι του φελλού, έχει μήπως, καμία σχέση, με αυτοκριτική,αγαπητέ μου Αίολε;...
Βασικά, καλημέρα σας...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2010, 14:50:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγαπητε DR, εχω θεμα ...

μετα το

quote:
Ευτυχως υπαρχουν ακομη πατριωτες εσυ(ψηλος) εγω ο τρεχαγυρευε και καποιοι λιγοστοι.

στο θεμα περι αγιας σοφιας απο τον φιλο βελλισαριο



εχω την εξης ερωτηση , ΤΙ ΕΙΝΑΙ "ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ" DR. ?

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]


Edited by - makfor on 11/11/2010 15:25:23

Edited by - makfor on 11/11/2010 15:25:45

Edited by - makfor on 11/11/2010 15:26:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2010, 17:47:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως όχι πριβέ κλάμπ για vip στο ψώνιο, σαν την αφεντομουτσουνάδα σου makfor...Να είσαι σίγουρος, οτι στο πατριώτης, δεν κάνουμε εκπτώσεις....Αλλά, το άλλο που προέκυψε, που το ....κρύβεις;...
Και ρε φίλε μακφόρια, επαναστάτης χωρίς αιτία κι εσύ, σε κυνηγάνε;....
Δεν πας να δεις ένα γιατρό,λέω εγώ, που νομίζεις, ότι επειδή λες κοτσάνες με πολλά χαχαχα,πάει να πει, ότι σε πήραμε και στα σοβαρά...ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2010, 02:41:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
εχω την εξης ερωτηση , ΤΙ ΕΙΝΑΙ "ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ" DR. ?

Ο ανιδιοτελής με τους συμπολίτες του.

Αυτός που αγωνίζεται για το καλό τους.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2010, 08:28:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
εχω την εξης ερωτηση , ΤΙ ΕΙΝΑΙ "ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ" DR. ?

Ο ανιδιοτελής με τους συμπολίτες του.

Αυτός που αγωνίζεται για το καλό τους.


με το ανιδιοπτελης συμφωνω ,

με το αγωνιζεται και το καλο , εχω θεμα DR. ,

αγωνιζεται? απο μονος του ή του το ζητησαν ? πηρε δηλαδη προτοβουλια και ειπε ΕΓΩ απο αυριο θα αγωνιζομαι για το καλο των συμπολιτων μου ??? και αραγε αυτοχριζεται πατριωτης ? ή του δινουν τον τιτλο μετα , εκ του αποτελεσματος οι συμπολίτες του ?


και να υποθεσω οτι αυτο το κανει με την θεληση τους (των πολιτων) ετσι ? ή αυτος , ο πατριωτης , "ΞΕΡΕΙ" το καλο τους και φροντιζει για αυτο ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΒΑΛΕΙ?
γιατι εαν αυτος ξερει και ΚΑΝΕΙ λαθος τοτε τι γινεται ?
ή εαν οι συμπολιτες διαφωνουν με το καλο του ?
ή εαν καποιοι λιγοι ή πολλοι εχουν αλλη αποψη για το καλο "τους" ? .... τοτε τι γιντεαι , παραμενει πατριωτης ή γινεται το αντιθετο ? αφου το καλο που θεωρει αυτος οι πολιτες το θεωρουν κακο !!!

θεωρω την εννοια "ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ" εντελως ψευτικη ,μια αλλη λογικη πλανη που καποιοι επιτηδες εχουν ορισει γιατι τους βολευει να χωριζουν τους πολιτες σε πατριωτες και μη ...


[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2010, 08:41:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΙ ΕΙΝΑΙ "ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ" DR. ?

Εξαρτάται από το τι θεωρείς πως είναι η πατρίδα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2010, 08:44:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

τι ναναι πατριδα ? μα τι αλλο , Η "ΚΑΡΔΙΑ" !!!

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2010, 09:58:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΙ ΕΙΝΑΙ "ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ" DR. ?

Αν πατρίδα είναι η καρδιά, τότε ο πατριώτης είναι ο άνθρωπος της καρδιάς. Κι αν πατρίδα είναι η συνείδηση, τότε πατριώτης είναι ο συνειδητός.

Οδυσσέα, φύγε μακρυά μου!
http://www.youtube.com/watch?v=xPQOAAzOTIo&feature=related

Edited by - zip on 12/11/2010 10:06:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2010, 14:16:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ερώτηση προς τον Dr Know

Για να μπούμε εδώ πέρα... πληρώνουμε είσοδο;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2010, 14:42:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να μπούμε εδώ πέρα... πληρώνουμε είσοδο;

Ασφαλώς ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2010, 15:03:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και μας το λες τώρα;;.. I'm getting outa here!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2010, 15:05:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάλλον όχι.
Πρέπει πρώτα να μάθω.
Γιατί πληρώνουμε είσοδο;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2010, 15:17:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί πληρώνουμε είσοδο;

Γιατί υπάρχει χρέος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2010, 16:53:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ελπίζω να μην είναι μεγάλο...

Τότε ας κάνουμε κάποιες τελευταίες επενδύσεις για το καλό όλων..

Πώς μπορεί κάποιος να αναγνωρίσει αν ένα σύστημα ή ένας άνθρωπος "οδηγεί" σε σωστή κατεύθυνση;

Τι θα περιμέναμε να ακούσουμε απο κάποιον ο οποίος θέλει να βοηθήσει κάποιον άλλο ώστε αυτός με τη προσπάθεια του να καταφέρει να γίνει "υιος θεού", -αν το λέω σωστά- "ελέυθερος" κλπ (;)

Θα περιμέναμε να ακούσουμε για Αγία Τριάδα, για Χριστό και Παναγία..;
Θα περιμέναμε να ακούσουμε για κάρτες ταρότ, για ζώδια..;
Θα περιμέναμε να ακούσουμε για το πώς κατασκευάζεται μια πεντάλφα, ή ενα μαγικό τετράγωνο ή ένας προστατευτικός κύκλος..;
Θα περιμένα να ακούσουμε για Σίβα, μάντρα, ΟΜ ΑΜ και ΟΥΜ και παραουμ..;

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 12/11/2010 18:04:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 15 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy