ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Το φατνόσπιτο (χωροχρονική & πολεοδομική μελέτη)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 10
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2009, 22:52:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
zip:
trexagireve, θες να σου στείλω το mail να ανοίξεις λίγο τα στραβά σου ;;; europaios2 ;;; μήπως το θες εσύ ;;; ... τενεκέδες, ε, τενεκέδες ... που νομίζετε πως μπορείτε να παίζετε με ένα Πανεπιστήμιο ...

Bρε κουτέ! τι σε κάνει να νομίζεις ότι κάθομαι και σε διαβάζω με προσοχή?
Όταν τα μηνύματα σου, έχουν γραμματοσειρά ψείρας τα προσπερνώ χωρίς καν να τα δω!...εκτός εάν νομίζεις ότι θα κάτσω να στραβωθώ προκειμένου να διαβάσω τις ανοησίες σου!

quote:
zip:
Δυστυχώς για σένα και για όσους υπάρχουν πίσω από αυτό το pdf, το ίδιο το Α.Π.Θ, λέει πως αυτά που έχεις δώσει ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ!

Εγώ προσωπικά θέλω να δω όλη την αλληλογραφία από την αρχή μέχρι το τέλος. Να τη μεταφέρεις στο forum, για να δούμε τι ακριβώς έχει ειπωθεί μεταξύ σας.
Θέλω να δω σε τι ακριβώς διαφωνεί το Α.Π.Θ.......

"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2009, 07:53:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Robben

Ακολουθουν βιβλιογραφια και λινκς που δειχνουν την αξιοπιστια των "στοιχειων" που εφερα…………………..


Από το internet & από την wikipedia πήρε τα "στοιχεία" του ο καθηγητής ; (χαχαχαχαχα!) Δυστυχώς για σένα, το mail του A.Π.Θ, απαντάει ΚΑΙ σ' αυτά. Πως γίνεται αυτό, ε; Εμ, το γραφείο διασύνδεσης γνωρίζει βλέπεις γενικότερα ΤΙ παπαριές διακινούνται στο internet, οπότε εκτός από το συγκεκριμένο pdf, ασχολείται στην απάντησή του ΚΑΙ γενικότερα με αυτό το φαινόμενο της αναξιοπιστίας των όσων υπάρχουν στο διαδίκτυο. ΚΑΜΙΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ! Βρες στοιχεία να αντικρούσεις το Α.Π.Θ! (χαχαχαχαχα!)

Φίλε, στο ξαναλέω :

Το Α.Π.Θ. ισχυρίζεται πως τα στοιχεία στο συγκεκριμένο pdf ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ!

Καταλαβαίνεις Ελληνικά ;;;

Ποιον να πιστέψουμε τώρα εμείς ; Την wikipedia ή το Α.Π.Θ ;;; Μας κοροϊδεύεις μπροστά στα μάτια μας ;;; Παρουσιάζεις links από την wikipedia ;;; Εκεί στηρίχθηκε ο Χρηστίδης ;;; Αυτές τις πηγές παρουσίασε στην διάλεξή του ;;; Την wikipedia ;;;


Edited by - zip on 30/06/2009 08:15:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2009, 07:59:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
europaios2

Εγώ προσωπικά θέλω να δω όλη την αλληλογραφία από την αρχή μέχρι το τέλος. Να τη μεταφέρεις στο forum, για να δούμε τι ακριβώς έχει ειπωθεί μεταξύ σας. Θέλω να δω σε τι ακριβώς διαφωνεί το Α.Π.Θ.......


Πολύ ευχαρίστως παπαρίδη μου, πολύ ευχαρίστως. Αρκεί να μου δώσουν την άδεια, οι υπεύθυνοι του esoterica.gr. Νο problem από εμένα ... A! να σε ενημερώσω επίσης πως το Α.Π.Θ δεν διαφωνεί συγκεκριμένα σε κάποιο σημείο. Μια πρόταση λέει : "τα στοιχεία αυτά δεν είναι αξιόπιστα", και τέλος, δεν κάθεται να δίνει διευκρινίσεις ούτε να αναλύει το σκεπτικό του αμπελοφιλοσοφώντας όπως κάνεις εσύ. Το Α.Π.Θ δεν είναι europaios2, μια κουβέντα λέει, μια πρόταση και τέλος. Τώρα, αν έχεις αντιρρήσεις, τράβα στο Α.Π.Θ και εξέφρασέ τις για να σε πάρουν με τις πέτρες και να γελάνε μαζί σου μέχρι και τα έδρανα.

Edited by - zip on 30/06/2009 08:43:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2009, 08:14:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είμαι σίγουρος ότι δεν έχει καμία απόδειξη για ότι λές
αγαπητέ zip γι αυτό και ωρύεσσαι και βρίζεις...Όσο για τους
υπευθύνους του "Εσωτέρικα",μάλλον σου δώσαν άδεια να βωμολοχείς
κατά κόρον εδώ και καιρό,στο να δείξεις τα στοιχεία που σε καλούνε 2 βδομάδες τώρα,υπήρχε περίπτωση, να μή σε αφήνανε;Για τόσο ..μακάκες
μας περνάς;Σε κρατάνε αυτοί,δλδ, μην μας δείξεις..Μάλλον μας
λυπούνται...
Προφάσεις εν αμαρτίαις, φίλε μου...Και το κακό είναι ότι δεν διορθώνεσαι....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2009, 08:17:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
trexagireve

Είμαι σίγουρος ότι δεν έχει καμία απόδειξη για ότι λές[...]


Μην είσαι και τόσο σίγουρος ... αυτή η σιγουριά σας, σας έχει ξεφτυλίσει ... (χαχαχαχαχαχα!)

quote:
trexagireve

Μάλλον μας λυπούνται...


Δεν ξέρω αν σας λυπούνται ή όχι, δεν με απασχολεί, πάντως εμένα, έτσι και μου δώσουν άδεια να δημοσιεύσω την σχετική αλληλογραφία, θα αρπάξετε μια τάπα που θα μείνει στην ιστορία του esoterica.gr. (χαχαχαχαχαχα!)


Edited by - zip on 30/06/2009 08:21:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2009, 08:41:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλέ μου zip,μεγάλη μπουκιά φάε..μεγάλη κουβέντα
μην πεις....Περιμένουμε τις αποδείξεις, τώρα, αν
κνένας θεσαλονικιός, όπως ο Μακεδών, αναλάβει να εκτεθεί
μαζί σου, αυτό είναι ένα άλλο θέμα...
Απλά, έτσι και παιξει καμιά απάτη, θα υπάρξουν κυρώσεις...
Απο όπου θίγονται....
Και φυσικά, η δική σου σιγουριά, προκαλεί γέλια...Γιατί είναι
σκέτος εγωισμός....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2009, 08:46:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η δική άνεση, μου λέει πολλά...Για "πλάτες" και κάλυψη εννοείς,
μην το λές άδεια....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2009, 08:55:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βασικά, αρκετά ασχολήθηκα. Μου κάνει πάντως τρομερή εντύπωση ο φανατισμός τους! Τρομερή εντύπωση, ειλικρινά. Φέρνουν κάποια "στοιχεία", τους λες "ρε παιδιά, αυτά που παρουσιάζετε δεν είναι αξιόπιστα" και σου λένε "φέρε μας αποδείξεις". Τους λες πως υπάρχει απάντηση από ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ Α.Π.Θ σχετικά με την αναξιοπιστία των "στοιχείων" τους και πάλι αυτοί το δικό τους ... τι σόϊ φανατιλίκι είναι αυτό ρε ; Ο άλλος πάλι, βάζει links από την wikipedia!!!! Το άτομο δεν πάει καλά ... έχει πρόβλημα. Λες και ο καθηγητής πήρε τα αριθμητικά του στοιχεία από την wikipedia! Μα, γι' αυτό ακριβώς λέει το Α.Π.Θ πως αυτά δεν είναι αξιόπιστα! Αυτό, δεν το καταλαβαίνουν ;;; Τι είναι αυτοί ρε ;;; πω, πω ... !!! Τέλος πάντων, τα άτομα είναι επικίνδυνα φανατικοί, τι να λέμε τώρα ;;; Ας έρθει και η απάντηση του Χρηστίδη και τα ξαναλέμε. Θα ήθελα πάντως από τους υπεύθυνους να μου δώσουν την άδεια να δημοσιεύσω την σχετική αλληλογραφία. Έτσι ... χάρην της Ιστορίας.

Edited by - zip on 30/06/2009 08:58:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Robben
Μέλος 2ης Βαθμίδας


388 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2009, 09:08:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Robben  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα σε ολους σας. Αγαπητε φιλε Ζιπ, την βιβλιογραφια ΔΕΝ την ειδατε? Τον καθηγητη ΔΕΝ τον παραδεχεστε? Σας εφερα την βιβλιογραφια αλλα και στοιχεια που συμφωνουν με τα στοιχεια που σας ειχα φερει αρχικα. Αν ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ να τα δειτε, τοτε ειμαστε ενταξη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2009, 09:31:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε φίλε, καταλαβαίνεις ;;; ΤΟ Α.Π.Θ δεν τα αποδέχεται αυτά τα στοιχεία. Το καταλαβαίνεις αυτό ;;; Πας καλά ;;; Είσαι σοβαρός ;;; Ποια βιβλιογραφία ;;; Τα links της wikipedia και την βιβλιογραφία που χρησιμοποιεί η wikipedia ;;; Παίρνεις και κάνεις copy - paste την βιβλιογραφία που αναφέρεται στην wikipedia και ισχυρίζεσαι πως ο Χρηστίδης πήρε τα στοιχεία του απο εκεί ;;; Είσαι σοβαρός ;;; ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΕΙΣ ;;; Τι ξεφτύλα είναι αυτή ;;; Τι γελοιότητες είναι αυτές ;;; Τι φανατίλα είναι αυτή ρε φίλε ;;; Τόσο άρρωστος είσαι ;;; Στο ξαναλέω : Το Α.Π.Θ μέσω του γραφείου διασύνδεσης και του υπευθύνου του κ. Παρχαρίδη, λέει ευθαρσώς και πεντακάθαρα πως τα στοιχεία αυτά ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ! Εσύ εκεί ... το δικό σου. Δεν έχω να σου πω τίποτε άλλο ρε φίλε μου, ειλικρινά. Θα πάρω και την απάντηση του ίδιου του καθηγητή και μετά τα ξαναλέμε ... ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ;;; ... ειλικρινά ... δεν ξέρω! Έχεις πρόβλημα φίλε. Ειλικρινά ... έχεις πρόβλημα.


Edited by - zip on 30/06/2009 09:44:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2009, 09:33:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η δική άνεση, μου λέει πολλά...Για "πλάτες" και κάλυψη εννοείς,
μην το λές άδεια....

Τι είναι αυτά που λες εσύ ρε χρυσέ μου άνθρωπε ; ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ;;; Δεν ντρέπεσαι καθόλου ;;; Άντε ρε φίλε ... άντε να δούμε για πόσο ακόμη θα μπορείς να λες τέτοια πράγματα που προσβάλλουν τους ανθρώπους του χώρου που σε φιλοξενεί ... άντε να δούμε ... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Robben
Μέλος 2ης Βαθμίδας


388 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2009, 10:19:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Robben  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλαδη θα μας πειτε οτι διαφωνουν τα πανεπιστημια.......?
Η βιβλιογραφια αλλα και ο καθηγητης και τα εργα του ειναι παγκοσμιως γνωστα. Τα συγγραμματα του τα μελετουν στα περισσοτερα πανεπιστημια. Τα στοιχεια υπαρχουν. Οποιος ενδιαφερετε μπορει να δει τα λινκς.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Robben
Μέλος 2ης Βαθμίδας


388 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2009, 10:25:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Robben  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι περιεργο να ειναι ιδια τα αρχικα στοιχεια με αυτα που εφερα τωρα και μαλιστα με βιβλιογραφια...........Βρε τι περιεργο...........Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2009, 11:16:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε, από την στιγμή που το Α.Π.Θ δεν τα δέχεται αυτά, ότι και να λες εσύ ... τζάμπα τα λες ... Σου είπα : τα "στοιχεία" που έφερες είναι για την Σταχτοπούτα & τον Πινόκιο. Ένα μάτσο παραμύθια ... Συνέχισε όμως ... έχεις πλάκα.


Edited by - zip on 30/06/2009 11:23:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2009, 13:35:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
zip, με ιαχές και κραυγές απελπισίας! δεν κάνεις τίποτα.

Τι ζητάς την άδεια και την ξαναζητάς? Γιατί προσβάλει κανέναν η αλληλογραφία σου με το Α.Π.Θ.? ή θα αποκαλύψεις τα μυστικά που θα ρίξουν την κυβέρνηση? ή θίγεται το Α.Π.Θ. με αυτά που υποστηρίζει?

Παρουσίασε μάς λοιπόν την αλληλογραφία....η οποία δεδομένου ότι γίνεται με το Α.Π.Θ. θα έχει ασφαλώς και πρωτόκολλο, ώστε να γίνουν οι κατάλληλες διασταυρώσεις και εκτιμήσεις.....αναμένουμε.....


"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2009, 13:56:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν το πιστεύω!!!

Ο καθηγητής αντιγράφει την «Ανεξάρτητη Ευαγγελική Εκκλησία»!!!

http://www.iec.gr/holy_bible.htm

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2009, 14:19:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και τώρα αρχίζει η λάσπη...Θα βγει γκέι,ο καθηγητής,
μαστούρης ο γραμματέας που έγραφε τα πρακτικά,πρεζόνι
ο συγγραφεύς του κειμένου στο γουικιπίντια,φτάνει να μην
συζητηθεί, αυτό που λέει το κείμενο..
Τόση πόρωση;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Robben
Μέλος 2ης Βαθμίδας


388 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2009, 14:30:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Robben  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σαφως και ο κυριος καθηγητης δεν αντιγραφει απο την ευαγγελικη εκκλησια. Σαφως και τα στοιχεια ειναι κοινα και για ορθοδοξους, και για καθολικους, και για τους λοιπους χριστιανους.
Το θεμα ειναι οτι τα στοιχεια υπαρχουν και σας εφερα και την σχετικη βιβλιογραφια και λινκς.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2009, 14:38:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ok θα κοιτάξω την βιβλιογραφία

http://en.wikipedia.org/wiki/Lee_Strobel

http://en.wikipedia.org/wiki/F._F._Bruce

δεν γίνεται να μην επισημάνουμε ότι

Lee Patrick Strobel ...............is the author of several books, including an Evangelical Christian Publishers Association ....

+

Frederick Fyvie Bruce..............one of the founders of the modern evangelical understanding of the Bible.......

+

Ανεξάρτητη Ευαγγελική Εκκλησία

υ.γ. φαντάζομαι ότι είναι απλώς τυχαίο
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2009, 14:53:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
europaios2

Τι ζητάς την άδεια και την ξαναζητάς? Γιατί προσβάλει κανέναν η αλληλογραφία σου με το Α.Π.Θ.? ή θα αποκαλύψεις τα μυστικά που θα ρίξουν την κυβέρνηση? ή θίγεται το Α.Π.Θ. με αυτά που υποστηρίζει?


Κοίτα φίλε, εάν το φόρουμ ήταν δικό μου, δεν θα υπήρχε καμία άδεια να ζητήσω. Βρίσκομαι όμως σε ένα δημόσιο forum κάποιων ανθρώπων. Η ηλεκτρονική αλληλογραφία δεν είναι ανώνυμη όπως είσαι του λόγου σου. Ούτε εγώ έστειλα ανώνυμο mail στο Α.Π.Θ, ούτε το Α.Π.Θ μου απάντησε ανώνυμα. Όλα έγιναν επωνύμως και φανερά. Οφείλω λοιπόν να ζητήσω την άδεια των υπευθύνων για να δημοσιεύσω προσωπικά δεδομένα. Το καταλαβαίνεις αυτό ; Αν οι υπεύθυνοι μου δώσουν την άδεια, δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. Ούτε θίγεται το Α.Π.Θ με αυτά που λέει ο κ. Παρχαρίδης, ούτε θα ρίξουν την κυβέρνηση (τι γελοίος που είσαι ρε φίλε ... τι γελοίος), ούτε τίποτε. Απλά, ένα e-mail είναι προσωπικό δεδομένο και φυσικά, θα πρέπει να υπάρχει μια σχετική άδεια για να δημοσιευθεί, έτσι ώστε και εγώ να μην έχω πρόβλημα, αλλά και το esoterica.gr. Το κατάλαβες ;

quote:
europaios2

Παρουσίασε μάς λοιπόν την αλληλογραφία.... [ μόλις πάρω την άδεια από το esoterica.gr, πολύ ευχαρίστως ] η οποία δεδομένου ότι γίνεται με το Α.Π.Θ. θα έχει ασφαλώς και πρωτόκολλο, ώστε να γίνουν οι κατάλληλες διασταυρώσεις και εκτιμήσεις.....αναμένουμε.....


H αλληλογραφία είναι ηλεκτρονική, e-mail, you know e-mail ? Δεν έχει πρωτόκολλο. Τώρα, αν το γραφείο διασύνδεσης ΤΥΠΩΣΕ το εισερχόμενό του και το πρωτοκόλλησε για το αρχείο του, αυτό είναι θέμα δικό του & προσωπικά δεν είμαι σε θέση να το ξέρω. Εγώ στο mailbox μου έχω ένα e-mail από το γραφείο διασύνδεσης του Α.Π.Θ. Για πρωτόκολλα και άλλες εξυπνάδες που λες, ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ, δεν ξέρω. Δεν πήγα εγώ στο γραφείο διασύνδεσης για τους δώσω έντυπη αλληλογραφία, ούτε το Α.Π.Θ μου έστειλε ΕΝΤΥΠΟ πρωτοκολλημένο. Η αλληλογραφία είναι ηλεκτρονική, you know ? e-mails? you know ? welcome to 2009! Άντε να δούμε ΤΙ ΑΛΛΟ θα σκεφτείς ... άντε να δούμε ... (πω, πω ... τι τενεκέδες, ΤΙ τενεκέδες ... !!!;;;)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2009, 15:04:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Robben

Το θεμα ειναι οτι τα στοιχεια υπαρχουν και σας εφερα και την σχετικη βιβλιογραφια και λινκς.


Πάλι στο ξαναλέω και θα πάλι θα στο ξαναπώ μέχρι να το νιώσεις πολύ βαθιά μέσα σου :

Το Α.Π.Θ λέει πως τα στοιχεία στο συγκεκριμένο pdf ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ!

To pdf σου είναι πλαστό, κατασκευασμένο, δεν έχει ούτε την υπογραφή του καθηγητή Χρηστίδη, ούτε την άδεια της Πρυτανείας του Α.Π.Θ. Το Α.Π.Θ δεν αναγνωρίζει την αξιοπιστία του! Είναι για τα σκουπίδια! Το καταλαβαίνεις ;;; Επίσης, στο pdf ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ η συγκεκριμένη βιβλιογραφία που υποτίθεται πως χρησιμοποίησε ο Χρηστίδης. Επίσης, η σχετική δημοσίευση που αναφέρουν οι κατασκευαστές του πως υπήρχε στο focus, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ! Έχει το pdf βιβλιογραφία ;;; σε ξαναρωτάω. ΟΧΙ! Γι' αυτό ακριβώς το Α.Π.Θ λέει πως δεν είναι αξιόπιστο. Όλα αυτά που γράφονται εκεί μέσα είναι για τον Πινόκιο, για την Χιονάτη και τους 7 νάνους, για την Κοκκινοσκουφίτσα και για τον Κοντορεβυθούλη. Τύπωσέ το και σκουπίσου μ' αυτό στην τουαλέττα σου! Άντε μπράβο ... Και τράβα σε κανένα άλλο forum να το παρουσιάσεις και να μαζέψεις άλλα πρόβατα ... άντε να σε χαρώ ... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2009, 15:27:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
pyramid,

ειλικρινά, δεν έχω ξανα-συναντήσει τέτοιους ανθρώπους ... ειλικρινά ... Δες ΤΙ κάνει το άτομο δηλ. Θα φρικάρω εντελώς ... από την μια γελάω κι από την άλλη τον λυπάμαι τον έρ'μο.

Το pdf αυτό, κατ' αρχήν, το βασικότερο δηλ. επιχείρημα και η απόδειξη δηλ. που δεν χωράει αμφιβολία, λέει το Α.Π.Θ, "ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ!". Επίσης λέει, "Aπό την εμπειρία μας μπορούμε να σας πούμε ότι στο Διαδίκτυο δεν υπάρχει αξιοπιστία ως προς το κείμενα που δημοσιεύονται.", τα λέει το γραφείο διασύνδεσης δηλ. του Α.Π.Θ.

Αυτός τώρα τι κάνει ; Κάνει copy - paste την βιβλιογραφία της wikipedia! Και λέει πως υπάρχει βιβλιογραφία. Ρε (δεν ξέρω πως να σε χαρακτηρίσω ρε φίλε, ειλικρινά ...), αφού το pdf δεν έχει βιβλιογραφία, δεν αναφέρεται εκεί βιβλιογραφία, τι μας φέρνεις τα links της wikipedia ;;; Να μας δείξεις τι ;;; Να αποδείξεις τι ; Πως υπάρχει βιβλιογραφία ; Χαίρω πολύ. ΚΑΙ ;;; Τι σχέση έχει αυτό με το γεγονός πως υπάρχει ένα pdf που χρησιμοποιεί το όνομα ενός καθηγητή και βάζει στο στόμα του πράγματα που το ΙΔΙΟ ΤΟ Α.Π.Θ δεν τα αποδέχεται ;;; ΤΙ ΣΧΕΣΗ ;;; Έχει ρε άνθρωπέ μου το pdf βιβλιογραφία ;;; ΟΧΙ! Υπάρχει η σχετική δημοσίευσή του στο focus ;;; ΟΧΙ! Το δέχεται το Α.Π.Θ ;;; ΟΧΙ! Δηλ. ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΣ ρε φίλε για να καταλάβεις πως κοροϊδεύεις τον κόσμο ; ΤΙ ΑΛΛΟ ;;; Να σου φέρουμε τον ίδιο τον καθηγητή να σε φτύσει κατάμουτρα ;;;

Οι τύποι είναι απίστευτοι ... δηλ. τι να πω ;;; ΤΙ να πω ;;; Και κάτσε, περίμενε ... σε λίγο θα 'χουμε και την απάντηση του ίδιου του καθηγητή ... τότε θα πέσει ΤΟ γέλιο. Τώρα, τα γέλια μας είναι ... ξέρεις ... ορεκτικά. Το Α.Π.Θ μας άνοιξε την όρεξη ... (χαχαχαχαχαχα!)

Ο άλλος πάλι ; Καλά, ο άλλος είναι ... χαχαχαχαχα! δηλ. κάθομαι μόνος μου τώρα στο γραφείο και γελάω μόνος μου ... απίστευτο! χαχαχαχαχα! ζητάει πρωτόκολλο σε e-mail! χαχαχαχαχαχαχα! δηλ.... ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! Ναι, europaios2, βάλαν σφραγίδα στο monitor! χαχαχαχαχαχα! Ε-MAIL είναι ρε φίλε, E-MAIL! λες να το τύπωσαν, να το πρωτοκόλλησαν, να το σκανάρησαν και να μου το έστελναν ως απάντηση ;;; χαχαχαχαχαχα! δηλ. οι άνθρωποι είναι ΕΝΤΕΛΩΣ καραγκιόζηδες, εντελώς όμως !!!!

Τέλος πάντων, για να δούμε τι άλλο θα μας πουν. Εγώ θα ξαναγράψω όταν έχω και την απάντηση του καθηγητή (με ή χωρίς πρωτόκολλο - χαχαχαχαχαχα!). Μέχρι τότε, θα γράφω μόνο αυτό :

Το Α.Π.Θ λέει πως τα στοιχεία στο συγκεκριμένο pdf ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ!

Μέχρι να το διαβάσουν, έτσι ... να το διαβάσουν καλά, να το νιώσουν και να το βλέπουν στον ύπνο τους ... χαχαχαχαχαχαχα!


Edited by - zip on 30/06/2009 15:56:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2009, 18:05:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
zip:
Κοίτα φίλε, εάν το φόρουμ ήταν δικό μου, δεν θα υπήρχε καμία άδεια να ζητήσω. Βρίσκομαι όμως σε ένα δημόσιο forum κάποιων ανθρώπων. Η ηλεκτρονική αλληλογραφία δεν είναι ανώνυμη όπως είσαι του λόγου σου.

Και?

quote:
zip:
Ούτε εγώ έστειλα ανώνυμο mail στο Α.Π.Θ, ούτε το Α.Π.Θ μου απάντησε ανώνυμα. Όλα έγιναν επωνύμως και φανερά

Και?


quote:
zip:
Οφείλω λοιπόν να ζητήσω την άδεια των υπευθύνων για να δημοσιεύσω προσωπικά δεδομένα. Το καταλαβαίνεις αυτό ;

Γιατί? ποιος ντρέπεται γι' αυτά που γράφει? το Α.Π.Θ.? ή εσύ?.....κάνατε κάτι παράνομο?

quote:
zip:
Αν οι υπεύθυνοι μου δώσουν την άδεια, δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα.

Γιατί να μη σου δώσουν? Μα μόνο η σιωπή τους σημαίνει ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλήμα.....το πολύ πολύ στείλε τους e-mail ενδεχομένως να μην έχουν διαβάσει τους τελευταίους διαλόγους. Τα θέματα είναι τόσα πολλά, που όντως είναι δύσκολο να τα παρακολουθούν όπως θα ήθελαν.

quote:
zip:
Ούτε θίγεται το Α.Π.Θ με αυτά που λέει ο κ. Παρχαρίδης, ούτε θα ρίξουν την κυβέρνηση (τι γελοίος που είσαι ρε φίλε ... τι γελοίος), ούτε τίποτε

Γελοίος εσύ γίνεσαι, που καθυστερείς ανοήτος να παρουσιάσεις το
e-mai.

quote:
zip:
Απλά, ένα e-mail είναι προσωπικό δεδομένο και φυσικά, θα πρέπει να υπάρχει μια σχετική άδεια για να δημοσιευθεί, έτσι ώστε και εγώ να μην έχω πρόβλημα, αλλά και το esoterica.gr. Το κατάλαβες ;

Γιατί είχε πουθενά την ένδειξη απόρρητο στο e-mail που σου έστειλαν?

quote:
zip:
H αλληλογραφία είναι ηλεκτρονική, e-mail, you know e-mail ? Δεν έχει πρωτόκολλο. Τώρα, αν το γραφείο διασύνδεσης ΤΥΠΩΣΕ το εισερχόμενό του και το πρωτοκόλλησε για το αρχείο του, αυτό είναι θέμα δικό του & προσωπικά δεν είμαι σε θέση να το ξέρω. Εγώ στο mailbox μου έχω ένα e-mail από το γραφείο διασύνδεσης του Α.Π.Θ. Για πρωτόκολλα και άλλες εξυπνάδες που λες, ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ, δεν ξέρω. Δεν πήγα εγώ στο γραφείο διασύνδεσης για τους δώσω έντυπη αλληλογραφία, ούτε το Α.Π.Θ μου έστειλε ΕΝΤΥΠΟ πρωτοκολλημένο. Η αλληλογραφία είναι ηλεκτρονική, you know ? e-mails? you know ? welcome to 2009! Άντε να δούμε ΤΙ ΑΛΛΟ θα σκεφτείς ... άντε να δούμε ... (πω, πω ... τι τενεκέδες, ΤΙ τενεκέδες ... !!!;;;)

Ποιος σου είπε βρε άσχετε ότι στην ηλεκτρονική αλληλογραφία δεν υπάρχουν πρωτόκολλα?.....από ποιο φεγγάρι είσαι?

quote:
zip:
Το pdf αυτό, κατ' αρχήν, το βασικότερο δηλ. επιχείρημα και η απόδειξη δηλ. που δεν χωράει αμφιβολία, λέει το Α.Π.Θ, "ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ!". Επίσης λέει, "Aπό την εμπειρία μας μπορούμε να σας πούμε ότι στο Διαδίκτυο δεν υπάρχει αξιοπιστία ως προς το κείμενα που δημοσιεύονται.", τα λέει το γραφείο διασύνδεσης δηλ. του Α.Π.Θ.


Κατ' αρχάς δε μας λέει τίποτα καινούριο. Και ακόμη το "ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ!" χρειάζεται διευκρινήσεις. Εάν αναφέρεις όλη την αλληλογραφία θα μπορούμε να μελετήσουμε με προσοχή την απάντηση, αλλιώς μόνο εικασίες μπορούμε να κάνουμε.
Εγώ μόλις το γράψεις, αμέσως θα επικοινωνήσω μαζί τους για να διαπιστώσω την αληθεία του περιεχομένου της αλληλογραφίας.
Γι' αυτό σου ζήτησα και το πρωτόκολλο για το οποίο έμεινες και άφωνος.......ούτε καν γνωρίζεις ότι στην ηλεκτρονική αλληλογραφία τόσο στα εισερχόμενα όσο και στα εξερχόμενα βάζουν πρωτόκολλο.......τέλος πάντων αναμένουμε.....

quote:
zip:
Αυτός τώρα τι κάνει ; Κάνει copy - paste την βιβλιογραφία της wikipedia! Και λέει πως υπάρχει βιβλιογραφία. Ρε (δεν ξέρω πως να σε χαρακτηρίσω ρε φίλε, ειλικρινά ...), αφού το pdf δεν έχει βιβλιογραφία, δεν αναφέρεται εκεί βιβλιογραφία, τι μας φέρνεις τα links της wikipedia ;;; Να μας δείξεις τι ;;; Να αποδείξεις τι ; Πως υπάρχει βιβλιογραφία ; Χαίρω πολύ. ΚΑΙ ;;; Τι σχέση έχει αυτό με το γεγονός πως υπάρχει ένα pdf που χρησιμοποιεί το όνομα ενός καθηγητή και βάζει στο στόμα του πράγματα που το ΙΔΙΟ ΤΟ Α.Π.Θ δεν τα αποδέχεται ;;;

Μα γι' αυτό σου λέμε παρουσίασε την αλληλογραφία για να λήξει το θέμα.

quote:
zip:
ΤΙ ΣΧΕΣΗ ;;; Έχει ρε άνθρωπέ μου το pdf βιβλιογραφία ;;; ΟΧΙ! Υπάρχει η σχετική δημοσίευσή του στο focus ;;; ΟΧΙ! Το δέχεται το Α.Π.Θ ;;; ΟΧΙ! Δηλ. ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΣ ρε φίλε για να καταλάβεις πως κοροϊδεύεις τον κόσμο ; ΤΙ ΑΛΛΟ ;;; Να σου φέρουμε τον ίδιο τον καθηγητή να σε φτύσει κατάμουτρα ;;;

Για να τον φτύσει κατάμουτρα ο καθηγητής, θα πρέπει να αποδειχτεί αφενός ότι ο καθηγητής δεν είχε καμία σχέση με το κείμενο (να αρνηθεί ότι έχει) και αφετέρου ότι ο Robben, είχε δόλο.
Αντί λοιπόν να γράφεις τη μία βλακεία μετά την άλλη κάνε αυτό που πρέπει για την ομαλοποίηση της κουβέντας.


quote:
zip:
Οι τύποι είναι απίστευτοι ... δηλ. τι να πω ;;; ΤΙ να πω ;;; Και κάτσε, περίμενε ... σε λίγο θα 'χουμε και την απάντηση του ίδιου του καθηγητή ... τότε θα πέσει ΤΟ γέλιο. Τώρα, τα γέλια μας είναι ... ξέρεις ... ορεκτικά. Το Α.Π.Θ μας άνοιξε την όρεξη ... (χαχαχαχαχαχα!)

Αντί για χαχανίσματα πρόσφερε έργο, είναι ποιο χρήσιμο.

quote:
zip:
Ο άλλος πάλι ; Καλά, ο άλλος είναι ... χαχαχαχαχα! δηλ. κάθομαι μόνος μου τώρα στο γραφείο και γελάω μόνος μου ... απίστευτο! χαχαχαχαχα! ζητάει πρωτόκολλο σε e-mail! χαχαχαχαχαχαχα! δηλ.... ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! Ναι, europaios2, βάλαν σφραγίδα στο monitor! χαχαχαχαχαχα! Ε-MAIL είναι ρε φίλε, E-MAIL! λες να το τύπωσαν, να το πρωτοκόλλησαν, να το σκανάρησαν και να μου το έστελναν ως απάντηση ;;; χαχαχαχαχαχα! δηλ. οι άνθρωποι είναι ΕΝΤΕΛΩΣ καραγκιόζηδες, εντελώς όμως !!!!

Βρε άσχετε άντε ρώτα πρώτα πως δουλεύει το πρωτόκολλο και μετά γράψε τις κουταμάρες σου!!!

Για να μη σε πάω ποιο μακριά και σε βραχυκυκλώσω......στέλνει κάποιος με e-mail το αίτημά του. Το εκτυπώνουν και του βάζουν πρωτόκολλο εισερχόμενης αλληλογραφίας.

Μόλις διεκπεραιώσουν το αίτημα, δηλαδή ετοιμάσουν την απάντηση σε έγγραφο του word, είτε το καλούν από εκεί που είναι αποθηκευμένο (word) και το στέλλουν (αφού του βάλλουν πρωτόκολλο) ηλεκτρονικά πρώτα και μετά αφού του βάλουν τη σφραγίδα και την υπογραφή το στέλλουν και ταχυδρομικά, ή αφού του βάλουν τη σφραγίδα και την υπογραφή το σκανάρουν και το στέλνουν μόνο με το ηλεκτρονικό ταχυδρομείο, εφόσον σε συνεννόηση με αυτόν που έχει κάνει την αίτηση ο τελευταίος δεν το θέλει ταχυδρομικά. Aλλιώς το στέλλουν και ταχυδρομικά.

Μπορούν ακόνη να μην το στείλουν με το ηλεκτρονικό ταχυδρομείο ή με το παραδοσιακό ταχυδρομείο, αλλά μόνο με φαξ.
Όλες οι παραπάνω διεκπεραιώσεις είναι καθόλα νόμιμες. Απαραίτητη προϋπόθεση για να είναι έγκυρο το έγγραφο, θα πρέπει να έχει τον μοναδικό αριθμό πρωτοκόλλου. Η σφραγίδα να σου δώσω να καταλάβεις αλλά και η υπογραφή υποκλέπτονται εύκολα, το πρωτόκολλο όχι.

Για παράδειγμα εγώ εάν έχω κάποιον δικό μου άνθρωπο που δουλεύει σε μια δημόσια υπηρεσία, μπορώ εύκολα εάν μου είναι απαραίτητο να μου στείλει αυτός ένα e-mai μέσα από την δημόσια αυτή υπηρεσία, όπου ναι μεν φαίνεται ότι είναι από αυτήn εξερχόμενο γιατί έχει την ηλεκτρονική διεύθυνση, αλλά είναι ανύπαρκτο για τη δημόσια αυτή υπηρεσία.
Μπορεί άνετα εαν χρειαστεί, να υποκλέψει ο δικός μου άνθρωπος το e-mai ενός συναδέλφου του, να γράψει έναν φανταστικό διάλογο και μετά να τον αποστείλει σε εμένα κι εγώ να κομπάζω ότι έχω επίσημη θέση της δημόσιας αρχής για αυτό που πραγματεύομαι.

Παρουσιάζω λοιπόν ως γνήσιο το πρωσοπικό e-mail κάποιου ο οποίoς όμως δεν έχει ιδέα ότι το έχει αποστείλει.
Εάν όμως έχει πρωτόκολλο αυτό επάνω, σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να συμβεί η όποια πλαστογραφία γιατί πρώτα πρώτα θα τσεκαριστεί από τον άμεσα ενδιαφερόμενο.

Εάν εσύ δεν έχεις πρωτόκολλο σε αυτό που θα μας παρουσιάσεις, ενδεχομένως να έχεις έναν γνωστό σου εκεί και τελείως ανώδυνα για τον γνωστό σου αυτόν, να στήσεις το όλο σκηνικό το οποίο δε θα είναι παρά μια φάρσα.

Γι' αυτό σου ζήτησα ΠΡΩΤΟΚΟΛΟ, γιατί είναι ο μόνος τρόπος για τη διασφάλιση της αληθείας. Όλα τα άλλα που λες είναι ηλίθιες υπεκφυγές.........εφόσον το φέρεις χωρίς πρωτόκολλο απλά θα ταλαιπωρήσω λίγο τον υπάλληλο εκεί μέχρι να βρει την αίτηση.
Γιατί όπως και να χει θα πρέπει η αίτηση όχι μόνο να υπάρχει εκεί, αλλά να είναι και πρωτοκολλημένη και να είσαι σίγουρος ότι κανένας δεν παίζει τον κ.....του για αστειάκια και φάρσες......αναμένουμε λοιπόν!!!

quote:
zip:
Τέλος πάντων, για να δούμε τι άλλο θα μας πουν. Εγώ θα ξαναγράψω όταν έχω και την απάντηση του καθηγητή (με ή χωρίς πρωτόκολλο - χαχαχαχαχαχα!). Μέχρι τότε, θα γράφω μόνο αυτό :
Το Α.Π.Θ λέει πως τα στοιχεία στο συγκεκριμένο pdf ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ!
Μέχρι να το διαβάσουν, έτσι ... να το διαβάσουν καλά, να το νιώσουν και να το βλέπουν στον ύπνο τους ... χαχαχαχαχαχαχα!

Εσύ εκτίθεσαι με τις βλακείες που λες και κανένας άλλος.....

"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).


Edited by - europaios2 on 30/06/2009 18:16:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2009, 19:08:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
europaios2

στέλνει κάποιος με e-mail το αίτημά του. Το εκτυπώνουν και του βάζουν πρωτόκολλο εισερχόμενης αλληλογραφίας.


Δισεύρετε στόκε ; Δεν έστειλα ΑΙΤΗΣΗ. Ένα απλό mail έστειλα και μου απάντησαν οι άνθρωποι. Μην ξεχνάς ΟΤΙ ΥΠΗΡΞΑ ΦΟΙΤΗΤΗΣ του Α.Π.Θ. Έχουν τα στοιχεία μου οι άνθρωποι, την πτυχιακή μου, τα τηλέφωνά μου, τις διευθύνσεις μου. Δεν χρειάζομαι εγώ αιτήσεις. ΜΕ ΞΕΡΟΥΝ, ΜΕ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ! Τους έχω στείλει στο παρελθόν δεκάδες e-mails για διάφορα θέματα & πηγαίνω αραιά και που στο Πανεπιστήμιο ακόμη μπας και γίνει κα'να κονέ και βγει τίποτε καλό ... καταλαβαίνεις ... εργασιακά δηλ. Τι πρωτόκολλα & παπαριές λες ;;;

"Αγαπητοί συνάδελφοι,

Αφορμή για το παρόν αποτελεί ένα αρχείο pdf που εμφανίζεται στις εξής διευθύνσεις :

http://www.christianity-science.gr/??????.pdf

http://www.believe.gr/pages/???????.pdf

Όπως θα διαπιστώσετε και μόνοι σας, το αρχείο κάνει αναφορά σε δύο προφορικές διαλέξεις που έγιναν από τον κ. καθηγητή, οι οποίες μεταφέρονται σε κείμενο, το οποίο είχε δημοσιευθεί το 2004 στο διαδικτυακό φόρουμ συζητήσεων του περιοδικού focus. Από την σχετική αναζήτηση στις ιστοσελίδες του περιοδικού, δυστυχώς δεν είναι δυνατόν να ανευρεθεί η σχετική δημοσίευση καθώς φαίνεται πως υπήρξε μια ανανέωση της βάσης δεδομένων της δημόσιας αγοράς του site.

Επειδή δεν γνωρίζω κατά πόσο μια τέτοια διαδικασία είναι νόμιμη ή όχι, θα ήθελα παρακαλώ να μου πείτε, αν και κατά πόσο είναι έγκυρο το συγκεκριμένο pdf και αν οι πληροφορίες που περιέχει μπορούν να ληφθούν ως «πανεπιστημιακές» με την ανάλογη βαρύτητα, πιστότητα και εγκυρότητα που δύναται αυτές να φέρουν.

Με εκτίμηση,

??????????????????
Φυσικός Α.Π.Θ"

Αυτό έστειλα, ντάξει ; Και οι άνθρωποι μου απάντησαν, κοινοποιώντας αυτήν την επικοινωνία μας και στο κ. καθηγητή. Το ίδιο περίπου πράγμα, θα το βρεις και στο http://forum.focusmag.gr/viewtopic.php?f=27&t=130&sid=e956f26fd8dc0ef6af249c52b69738a5 Τώρα, αν το γραφείο διασύνδεσης, ΤΥΠΩΣΕ το παραπάνω mail MOY και το πρωτοκόλλησε για το αρχείο ΤΟΥ, τι με νοιάζει εμένα ; Σημασία έχει πως μου απάντησαν οι άνθρωποι - την επομένη εργάσιμη κιόλας, γιατί μεσολαβούσε σ/κ - και ήταν απολύτως ξεκάθαροι σχετικά με τα όσα τους ζητάω.

Τα υπόλοιπα που λες είναι ως συνήθως ασυναρτησίες εξ αιτίας του πανικού, στον οποίον είναι φανερό πως έχει περιέλθει.

'Ντάξει και μ' αυτό ; Άντε ... βρες τιπότ' άλλο τώρα για να γίνεις για ακόμη μια φορά ρόμπα ...

Edited by - zip on 30/06/2009 19:54:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2009, 20:00:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
europaios2

Εάν εσύ δεν έχεις πρωτόκολλο σε αυτό που θα μας παρουσιάσεις, ενδεχομένως να έχεις έναν γνωστό σου εκεί και τελείως ανώδυνα για τον γνωστό σου αυτόν, να στήσεις το όλο σκηνικό το οποίο δε θα είναι παρά μια φάρσα.


XAXAXAXAXAXA! Καλά, ναι! είναι γεγονός αυτό : έχω πολλούς γνωστούς στο Α.Π.Θ, χαχαχαχαχαχαχα! αλλά δυστυχώς δεν έχω τόσο μεγάλη φαντασία όπως εσύ, ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! Συνέχισε, συνέχισε ... σε λίγο θα φτάσεις σε επίπεδα trexagireve, χαχαχαχαχαχα!

Edited by - zip on 30/06/2009 20:02:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2009, 23:23:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το θεαμα εχει παρει αριστοφανικες διαστασεις !!! δε παιζονται τελικα !!! εχουν καταριψει καθε λογικη σκεψη που μπορει να κανει ενας ανθρωπος!!!


αγαπητε ζιπ , κανεις μεγαλα λαθος να γελας , δεν γνωριζεις πως λειτουργουν τα πανεπιστημια , εδω μιλανε οι ειδικοι , οπως εγω δεν γνωριζω για την ερευνητικες ομαδες και κεντρα του εξωτερικου , οπως η θεωρια περι υλης και αυλου εχει αλλαξει και πολλα πολλα αλλα ... δεν εχει σημασια εαν ενα εγραφο ειναι επισημο ή οχι , εαν ειναι πλαστο ή οχι , σημασια φιλε εχουν τα οσα λεει το εγγραφο και τιποτα αλλο , αυτα που ηξερες να τα ξεχασεις !!! ετσι ειναι η ιστορια φτιαγμενη , τουλαχιστον μεχρι μερικα χρονια πριν και τωρα τους ΧΑΛΑΕΙ που ζητας ΑΠΟΔΕΙΞΗ αυτο νομιζουν οτι ειναι μονο το χαρτακι στα κεφανεια με το λογαργιασμο... αυτο ξερουν αυτοι για αποδειξη !!!!

χαμενος κοπος , θαυμαζω το κουραγιο σου , παντως εδω μεσα συζητηση ειναι αδυνατο να γινει οταν ο καθε πορωμενος/ασχετος λεει το μακρυ και το κοντο του ... και παρα του οτι αυτο ακουγεται ασχημο , ο λογος ειναι οτι ακομη και οταν ξεκιναει να συζητηθει κατι , απο εδω θα το φερουν απο εκει θα το φερουν θα το γυρισους στις ασυναρτησιες , το κολπο τους για να χανεται η μπαλα!!!και που δυσκολα μπορει καποιος να το ελενξει...

θα επρεπε να κλαις και να κλαιμε φιλε μου που υπαρχουν τετοιοι συμπολιτες σε αυτα τα νοητικα ΧΑΛΙΑ !!!! θα επρεπε να κλαιμε .... !!!μετα μας φταινε οι πολιτικοι και τα ΜΜΕ , τα χάλια μας τα εχουμε μεσα στα σπιτια μας !!!

[
ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».

ΠΕΡΙ ΘΕΟΥ - Δεν σε ενοχλεί το ότι βάζεις περισσότερη λογική σκέψη στην επιλογή ενός αυτοκινήτου παρά στην επιλογή ενός θεού;
]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2009, 23:36:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Όλα τα έχει η μαριωρή, ο φερετζές της λείπει,"φίλε ζιπαριστέ
λέει ο ελληνικός λαός...Εσύ, πάλι νομίζεις ότι δεν σε βλέπουμε...
Επι της ουσίας, δεν έχεις πει κουβέντα..
Μιλάμε για ΤΗΝ ΤΑΠΑ!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2009, 00:13:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
zip:
Δισεύρετε στόκε ; Δεν έστειλα ΑΙΤΗΣΗ. Ένα απλό mail έστειλα και μου απάντησαν οι άνθρωποι. Μην ξεχνάς ΟΤΙ ΥΠΗΡΞΑ ΦΟΙΤΗΤΗΣ του Α.Π.Θ. Έχουν τα στοιχεία μου οι άνθρωποι, την πτυχιακή μου, τα τηλέφωνά μου, τις διευθύνσεις μου. Δεν χρειάζομαι εγώ αιτήσεις. ΜΕ ΞΕΡΟΥΝ, ΜΕ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ! Τους έχω στείλει στο παρελθόν δεκάδες e-mails για διάφορα θέματα & πηγαίνω αραιά και που στο Πανεπιστήμιο ακόμη μπας και γίνει κα'να κονέ και βγει τίποτε καλό ... καταλαβαίνεις ... εργασιακά δηλ. Τι πρωτόκολλα & παπαριές λες ;;;

"Αγαπητοί συνάδελφοι,

Αφορμή για το παρόν αποτελεί ένα αρχείο pdf που εμφανίζεται στις εξής διευθύνσεις :

http://www.christianity-science.gr/??????.pdf

http://www.believe.gr/pages/???????.pdf

Όπως θα διαπιστώσετε και μόνοι σας, το αρχείο κάνει αναφορά σε δύο προφορικές διαλέξεις που έγιναν από τον κ. καθηγητή, οι οποίες μεταφέρονται σε κείμενο, το οποίο είχε δημοσιευθεί το 2004 στο διαδικτυακό φόρουμ συζητήσεων του περιοδικού focus. Από την σχετική αναζήτηση στις ιστοσελίδες του περιοδικού, δυστυχώς δεν είναι δυνατόν να ανευρεθεί η σχετική δημοσίευση καθώς φαίνεται πως υπήρξε μια ανανέωση της βάσης δεδομένων της δημόσιας αγοράς του site.

Επειδή δεν γνωρίζω κατά πόσο μια τέτοια διαδικασία είναι νόμιμη ή όχι, θα ήθελα παρακαλώ να μου πείτε, αν και κατά πόσο είναι έγκυρο το συγκεκριμένο pdf και αν οι πληροφορίες που περιέχει μπορούν να ληφθούν ως «πανεπιστημιακές» με την ανάλογη βαρύτητα, πιστότητα και εγκυρότητα που δύναται αυτές να φέρουν.

Με εκτίμηση,

??????????????????
Φυσικός Α.Π.Θ"

Αυτό έστειλα, ντάξει ; Και οι άνθρωποι μου απάντησαν, κοινοποιώντας αυτήν την επικοινωνία μας και στο κ. καθηγητή. Το ίδιο περίπου πράγμα, θα το βρεις και στο http://forum.focusmag.gr/viewtopic.php?f=27&t=130&sid=e956f26fd8dc0ef6af249c52b69738a5 Τώρα, αν το γραφείο διασύνδεσης, ΤΥΠΩΣΕ το παραπάνω mail MOY και το πρωτοκόλλησε για το αρχείο ΤΟΥ, τι με νοιάζει εμένα ; Σημασία έχει πως μου απάντησαν οι άνθρωποι - την επομένη εργάσιμη κιόλας, γιατί μεσολαβούσε σ/κ - και ήταν απολύτως ξεκάθαροι σχετικά με τα όσα τους ζητάω.

Τα υπόλοιπα που λες είναι ως συνήθως ασυναρτησίες εξ αιτίας του πανικού, στον οποίον είναι φανερό πως έχει περιέλθει.

'Ντάξει και μ' αυτό ; Άντε ... βρες τιπότ' άλλο τώρα για να γίνεις για ακόμη μια φορά ρόμπα ...



Θα μας κουφάνεις? τι μας γράφεις για την αλληλογραφία σου στο focus?.....με το Α.Π.Θ. να μας παρουσιάσεις.
Με αυτό πρέπει να επικοινωνήσεις......τι έχεις πάθει? προσπαθείς ευρισκόμενος στην Αθήνα να πας Λαμία μέσω Αυστραλίας?
Ούτε καν καταλαβαίνω γράφοντας αγαπητοί συνάδελφοι! που απευθύνεσαι!! στο Α.Π.Θ.? ή στο σύλλογο φυσικών?
quote:
zip:
XAXAXAXAXAXA! Καλά, ναι! είναι γεγονός αυτό : έχω πολλούς γνωστούς στο Α.Π.Θ, χαχαχαχαχαχαχα! αλλά δυστυχώς δεν έχω τόσο μεγάλη φαντασία όπως εσύ, ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! Συνέχισε, συνέχισε ... σε λίγο θα φτάσεις σε επίπεδα trexagireve, χαχαχαχαχαχα!

Φαντασία μεγάλη έχεις!, μυαλό όμως δεν έχεις.......

quote:
makfor:
το θεαμα εχει παρει αριστοφανικες διαστασεις !!! δε παιζονται τελικα !!! εχουν καταριψει καθε λογικη σκεψη που μπορει να κανει ενας ανθρωπος!!!


αγαπητε ζιπ , κανεις μεγαλα λαθος να γελας , δεν γνωριζεις πως λειτουργουν τα πανεπιστημια , εδω μιλανε οι ειδικοι , οπως εγω δεν γνωριζω για την ερευνητικες ομαδες και κεντρα του εξωτερικου , οπως η θεωρια περι υλης και αυλου εχει αλλαξει και πολλα πολλα αλλα ... δεν εχει σημασια εαν ενα εγραφο ειναι επισημο ή οχι , εαν ειναι πλαστο ή οχι , σημασια φιλε εχουν τα οσα λεει το εγγραφο και τιποτα αλλο , αυτα που ηξερες να τα ξεχασεις !!! ετσι ειναι η ιστορια φτιαγμενη , τουλαχιστον μεχρι μερικα χρονια πριν και τωρα τους ΧΑΛΑΕΙ που ζητας ΑΠΟΔΕΙΞΗ αυτο νομιζουν οτι ειναι μονο το χαρτακι στα κεφανεια με το λογαργιασμο... αυτο ξερουν αυτοι για αποδειξη !!!!



Βρε ανίδεε, το Α.Π.Θ. είναι Δημόσια Υπηρεσία ως εκ τούτου λειτουργεί όπως όλες οι Δημόσιες Υπηρεσίες! κανένα αίτημα δεν μπαίνει και δεν βγαίνει χωρίς πρωτόκολλο, όταν ζητάς από το Α.Π.Θ. κάτι όπως για παράδειγμα ο zip, το Α.Π.Θ. δε βλέπει παρά ένα αίτημα, ως εκ τούτου και προκειμένου να διεκπεραιωθεί πρέπει οπωσδήποτε να πρωτοκολληθεί.
Να αρχίσω να γράφω τα αυτονόητα? τι είναι το πρωτόκολλο? ποιος ο λόγος ύπαρξής του?.....απλά να σας πω ότι με το πρωτόκολλο αμέσως κάποιος το χρεώνεται ώστε να ικανοποιηθεί ο αιτών.
Εάν δεν το χρεωθεί κάποιος, ποτέ δε θα διεκπεραιωθεί.
Και κανένα απολύτως πρωτόκολλο δεν μένει χωρίς να το χρεωθεί κάποιος, ακόμη και οι απλές κοινοποιήσεις που δεν ενδιαφέρουν άμεσα την υπηρεσία και πάνε αρχείο.


quote:
makfor:
χαμενος κοπος , θαυμαζω το κουραγιο σου , παντως εδω μεσα συζητηση ειναι αδυνατο να γινει οταν ο καθε πορωμενος/ασχετος λεει το μακρυ και το κοντο του ... και παρα του οτι αυτο ακουγεται ασχημο , ο λογος ειναι οτι ακομη και οταν ξεκιναει να συζητηθει κατι , απο εδω θα το φερουν απο εκει θα το φερουν θα το γυρισους στις ασυναρτησιες , το κολπο τους για να χανεται η μπαλα!!!και που δυσκολα μπορει καποιος να το ελενξει...

Άσχετος και πωρωμένος? ένα χρόνο έχω κάνει πρωτόκολλο στο Δημόσιο λες να μην ξέρω?

quote:
makfor:
θα επρεπε να κλαις και να κλαιμε φιλε μου που υπαρχουν τετοιοι συμπολιτες σε αυτα τα νοητικα ΧΑΛΙΑ !!!! θα επρεπε να κλαιμε .... !!!μετα μας φταινε οι πολιτικοι και τα ΜΜΕ , τα χάλια μας τα εχουμε μεσα στα σπιτια μας !!!

Ήθελα να είχα τη δυνατότητα να γνώριζα εάν πιστεύεις αυτά που γράφεις........τέτοιες ασυναρτησίες και κοτσάνες για να τις πει κάποιος θα πρέπει να έχει φάει πολύ φλάς!......πολλές ακτίνες Χ! για να μιλήσω στη γλώσσα σου.......

"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2009, 00:30:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ένα χρόνο έχω κάνει πρωτόκολλο στο Δημόσιο λες να μην ξέρω?

φυσικα και δεν ξερεις ... μπουμπουνα .... και μετα τον χρονο ? σε διωξανε ?? ουτε για εκει δεν εκανες ??? δε σε αντεξαν ουτε στο δημοσιο ??? ΧΑΧΑΧΑΧΑ εμ μετα πως να παει καλα το δημοσιο στη χωρα ... με τετοιο πρωτοκολλο ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

σου απαντησε ο ανθρωπος ... ξυπνα .. διαβαζε ...τι σου απανταει ο καθενας ...

πρωτοκολλε ... εε πρωτοκολλε ΧΑΧΑΧΑ ηταν και σε πρωτοκολλο ... ΧΑΧΑΧΑΧΑ ελεος ... θα μας πεθανεις !!!!

και για οτι θες να μαθεις ή να γνωρισεις οπως λες , κανε μια αιτηση και αφου την πρωτοκολησεις ελα να σου απαντησω ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

[
ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».

ΠΕΡΙ ΘΕΟΥ - Δεν σε ενοχλεί το ότι βάζεις περισσότερη λογική σκέψη στην επιλογή ενός αυτοκινήτου παρά στην επιλογή ενός θεού;
]

Edited by - makfor on 01/07/2009 00:40:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2009, 21:13:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γενικά πάντως,όλη αυτή η ιστορία γίνεται για το ποιό εγώ θα κερδίσει,(ανάμεσα στο εγώ του zip και το εγώ του europaiou) μου φένεται πολλύ ανούσιο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 10 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1879883
Maintained by Digital Alchemy