ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Πως ενεργοποιείται το ΘΕΟΝΙΟ?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 21:01:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μου αρέσει πολύ η γνλωμη που έχετε για την πάρτη σας ρε medtech.........Καλά ,ρε σύ, τόσο ψώνια, που βγάζεις κι αποφάσεις για το τι είναι, όταν δεν έχεις ελέγξει τι υπάρχει και αν είναι έτσι ,με το θεόνιο ή το ιχώρ; Εσείς, οι .....μαθητευόμενοι;

1.Εγω η μαθητευόμενη γνωρίζω πως να βρώ την αλληλουχία των βάσεων ενος τμήματος DNA εσυ trexagireve;

2.Αν κάτι οπως ο Ιχωρ είχε εντοπιστεί στο σώμα των Ελλήνων θα υπήρχαν και τα αντίστοιχα πειράματα που θα το αποδεικνυαν.Οι υποστηρικτές αυτής της μπουρδοιδεας όμως δεν μας προσφέρουν πειράματα αλλά παρερμηνεία αρχαίων μύθων.

quote:
Εσείς, οι .....μαθητευόμενοι;

Μίλησε ο μεγα δάσκαλος trexagireve που δεν μπορει να λύσει ενα σύστημα με 3 αγνώστους

quote:
Αυτό που προσπαθούμε εδώ και καιρό, Βιομηχανικουλάκη μου,
να σου μεταφέρουμε, ως ενήλικες, κάποιοι εςξ ημών, εδώ μέσα,ειναι ότι ακριβώς, αυτό το πράγμα δεν κάνεις....Δεν κρίνεις κανέναν...

The plural of anecdote is not data.

Edited by - medtech on 09/07/2010 21:03:16

Edited by - medtech on 09/07/2010 21:07:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 21:15:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν κρίνεις κανέναν


Σιγά ρε μεγαλοφυΐα που την έχεις δει και υπεράνω κρίσεων... Όταν λες μπούρδες θα σου το λέω και θα το αποδεικνύω με στοιχεία... Και εσύ θα βρίζεις και θα λες εξυπνάδες. ΑΠΛΑ πράγματα...


quote:
Καλά αγόρι μου, ακόμη εξετάσεις δινεις; Το καημένο.

Κάτι στο οποίο εσύ ΑΠΕΤΥΧΕΣ παταγωδώς και έγινες δημοσιογράφος της πλάκας και προπαγανδιστής της σέκτας σου. Τι να κάνουμε... Απλά δεν ήσουν αρκετά έξυπνος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2010, 13:14:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλα ρε σεις οι δυό, ξέρετε ότι έχω αδυναμία στα παιδιά και με απασχολείτε;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2010, 11:26:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
medtech, γιατί αναλώνεσαι με μαλάκες ;

To esoterica.gr έχει γίνει ένας βόθρος παραπληροφόρησης. Ο trexagireve εδώ μέσα είναι κατευθυνόμενος. Υπάρχει, για συνεχίζονται τα θέματα. Σκοπίμως τον αφήνουν να γράφει. Ούτε ξέρει τι λέει, ούτε ξέρει γιατί το λέει.

Σχετικά με το θέμα : Το "θεόνιο", όπως το αποκαλούν κάποιοι, σωστότερα το μπονόζιο Higgs, το σωματίδιο Higgs έχει προβλεφθεί από την θεωρία της ηλεκτρασθενούς συμμετρίας. (Λαρισσινό ταγάρι > από που έχει προβλεφθεί ; Από την Θεωρία της ηλεκτρασθενούς συμμετρίας ) Κάθε σωματίδιο στη Φύση μπορεί να ταξινομηθεί σε δύο μεγάλες κβαντικές κατηγορίες, τα φερμιόνια και τα μποζόνια.

Τώρα, το τι λέει η θεωρία της ηλεκτρασθενούς συμμετρίας, το τι είναι η συμπύκνωση Bose-Einstein, το τι η απαγορευτική αρχή του Pauli, το τι φερμιονικό αέριο, κτλ, κτλ, αυτά είναι θέματα που είναι ανοησία να ξεκινήσει κάποιος να τα αναλύσει στο συγκεκριμένο φόρουμ. Πρώτον γιατί είναι χαμένος κόπος και δεύτερον γιατί εδώ μέσα υπάρχουν διαστημικοί μαλάκες (π.χ trexagireve) που δεν καταλαβαίνουν γρι, όχι επειδή δεν μπορούν να καταλάβουν, αλλά επειδή είναι κατευθυνόμενοι.

quote:
medtech

Δεν υπάρχει ουσία μέσα στους 'Ελληνες που να λέγεται ΙΧΩΡ.Οι Έλληνες είναι φτιαγμένοι απο τα ίδια υλικά απο τα οποία είναι φτιαγμενοι και οι υπόλοιποι άνθρωποι του πλανήτη.

Το θεόνιο όπως το ορίζουν οι παραμυθάδες τύπου Λιακόπουλος δεν υπάρχει.

Σταματήστε να καταπίνετε τα παραμύθια που χαιδεύουν το Εγώ σας (και να χρυσοπληρώνετε για βιβλία που δεν αξίζουν ούτε για χαρτί υγείας) και ανοίξτε κανα επιστημονικό βιβλίο βιολογίας για να μάθετε απο ΤΙ είναι φτιαγμένοι οι ζωντανοί οργανισμοί και πως εξελίσονται.Ανοίξτε επίσης κανα βιβλιο ιστορίας και δείτε οτι εκπληκτικά επιτευγματα δεν έκαναν μονο οι αρχαιοι Ελληνες αλλά και άλλοι λαοί!Θυμηθείτε επίσης οτι σήμερα άλλοι ειναι οι λαοι που πρωτοπορουν στην γνώση,(όχι ο Ελληνικός) και δεν ειναι τυχαίο οτι είναι εκείνοι οι λαοι που επενδυουν περισσότερο απο όλους τους αλλους στην επιστημονική έρευνα!

Η πρόοδος του Ελληνικού λαού δεν θα επιτευχθει με κανένα αμπρακαταμπρα,δεν υπάρχουν μαγικές λύσεις,απαιτείται να συνειδητοποιήσουμε οτι βελτίωση δεν μπορεί να υπάρξει χωρίς σκληρή,επίμονη και κυρίως οργανωμένη δουλεια!Πρεπει να συμμαζεψουμε τα οικονομικά μας,να προωθήσουμε τις επιχειρήσεις μας,να προωθήσουμε την επιστημονική ερευνα (που οδηγει σε τεχνολογικά επιτευγματα)και πανω απο όλα να εκπληρωνουμε τις υποχρεωσεις μας προς το κρατος με τον ίδιο ζήλο που διεκδικούμε και τα δικαιώματα μας.


υ.γ α! και για να "ενεργοποιήσετε" - άκου ... "ενεργοποιήσετε" - το "θεόνιο" αρκεί να ψύξετε την μαλακία σας σε εξαιρετικά χαμηλές θερμοκρασίες - κάτω από 10μΚ - Δοκιμάστε το, άσχετοι!

Edited by - zip on 13/07/2010 11:47:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2010, 11:59:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλαδή τώρα εγώ δεν θα μάθω ποτέ πως να ενεργοποιήσω το θεόνιο μου ?????????
φτουυυυ γκαντεμιάαααα

Δηλαδή δεν υπάρχει μέσα μου το θεόνιο ?
Δηλαδή τζάμπα οι εξετάσεις που έκανα στον ΟΡυΛα προχτές
(είχα την πληροφορία οτι κρύβετε κάπου στης αμυγδαλές μου )
zip μου γκρέμισες ολα τα όνειρα που είχα ....
σε μισώ !!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2010, 12:07:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sorry ρε AitheroVamon που σου γκρέμισα όλα τα όνειρά σου και δεν θα μπορέσεις να ... "ενεργοποιήσεις" το "θεόνιό" σου, sorry ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2010, 12:12:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έφτασε και η εποχή, που ο αληθινός, κατηγορείται ψεύτικος και τον κατηγορεί ο αληθινός ψεύτης....Λογοπαίγνια, ή ειρωνία; ...
Απο ότι ξέρω, καλέ μου zip, εσύ, έχεςι κανα δυο ψευδώνυμα, όχι ε
γώ, εσύ, αρέσκεσαι να την "σπάς" σε άτομα κι όχι εγώ...
Εμένα ,αντιθέτως, εντελώς με σένα, μου "την πέφτουν" συνήθως...
Φτάνω, μόνο να απαντώ, ο ....καημένος και κατηγορούμαι,γιατί δεν είμαι ανώτερος του υβριστή μου....
Έχω πρόβλημα, στο ότι δεν μπορώ να είμαι ανώτερος, γιατί δεν αισθανομαι ανώτερος απο κανέναν...Γι αυτό και μιλάω απλά και απαντώ σε όποιον μου γράφει,οπως και απαντώ, σε ότι έχω άποψη...
Δεν γράφω παντού,κατ επιλογήν, όχι εξ ανάγκης, οπως κάποιοι...
Αλλά, αυτή η...σταυροφορία που ξεκίνησες, θα κρατήσει πολύ;
Θέλουμε να φάμε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2010, 13:18:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχεις την άποψη ότι έχεις άποψη ; Τι μου λες ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2010, 14:03:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
zip -To esoterica.gr έχει γίνει ένας βόθρος παραπληροφόρησης. Ο trexagireve εδώ μέσα είναι κατευθυνόμενος. Υπάρχει, για συνεχίζονται τα θέματα. Σκοπίμως τον αφήνουν να γράφει.

Βέβαια Zip το ίδιο μπορούν να αναρωτηθούν και κάποια μέλη και για εσένα, γιατί σε αφήνουμε να γράφεις αφού έχει γίνει γνωστός ο τρόπος που παίζεις (συμπεριφέρεσαι) εδώ μέσα…

Βλέπεις όμως όπως έχει ξαναφερθεί το esoterica όσο και να το θελαν κάποιοι ποτέ δεν ήταν ούτε θα γίνει ένα "private club" για λίγους, πάντα θα υπάρχει ελευθερία απόψεων και διαλόγου, αρκεί αυτή η ελευθερία να μην προσβάλει με εσκεμμένο τρόπο (ύβρεις) την προσωπικότητα του κάθε μέλους …!!!

Τώρα αν αυτά που γράφονται από κάποια μέλη ευσταθούν, για αυτό υπάρχει και ο διάλογος ώστε να παρουσιάζεται και η άλλη (ορθή) άποψη.
Αν δηλαδή έχεις διαβάσει από την αρχή το συγκεκριμένο θέμα, θα δεις την άποψη των περισσότερων εδώ μέσα…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2010, 14:13:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Βέβαια Zip το ίδιο μπορούν να αναρωτηθούν και κάποια μέλη και για εσένα, γιατί σε αφήνουμε να γράφεις αφού έχει γίνει γνωστός ο τρόπος που παίζεις (συμπεριφέρεσαι) εδώ μέσα

Ναι, αλήθεια, αυτό είναι και μια δική μου απορία ... δεν σου κρύβω ... Πιθανώς υπάρχω ακόμη ως λογαριασμός, γιατί ακόμη δεν έχω πει τίποτε ... μάλλον γι' αυτό. Έτσι και αρχίσω να μιλάω, ξέρεις πολύ καλά τι θα συμβεί. Κι αυτά που λες περί ελευθερίας και λοιπά, παπαριές είναι και το ξέρεις ...

quote:
Βλέπεις όμως όπως έχει ξαναφερθεί το esoterica όσο και να το θελαν κάποιοι ποτέ δεν ήταν ούτε θα γίνει ένα "private club" για λίγους

Αυτό το "όσο και να το θελαν κάποιοι" ... πολύ καλό!

Έγινε, τα λέμε ...

Edited by - zip on 13/07/2010 14:18:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2010, 14:30:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πόσο ακόμη πρέπει να ξεπέσεις καλέ μου zip; ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2010, 14:52:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είμαι μέλος του φόρουμ από το 2002 ως andreas_aigio
(για τους κακόπιστους) .
Λογαριασμός που τέθηκε σε "αργία" από εμένα προσωπικά για τους ίδιους ακριβώς λόγους που ανέφεραν και οι παραπάνω

Ειλικρινά εχω αρχίσει να αισθάνομαι όπως και τότε που τα "παράτησα" και δεν ξανά ασχολήθηκα , δεν μπήκα στην λογική τόσων και τόσων που έχουν περάσει κατά καιρούς απο εδω με μόνο σκοπό να "πλασάρουν" την άποψη τους με τον έναν ή τον άλλον τρόπο .

Η αλήθεια είναι το κατά καιρούς το esoterica γινόταν ενα αποπνικτικό φόρουμ που αν δεν συμφωνούσες με την άποψη τον "μαϊντανών" που πλασάρονταν (και έγραφαν ΑΠΛΑ για να γράφουν)
είχαν τον τρόπο να σε κάνουν (τη στοιχειώδεις ευθιξία να είχες) να τα παρατήσεις .

Επί της ευκαιρίας λοιπόν θα ήθελα να πω πάλι αυτό που έλεγα και παλιά σε ενα φόρουμ είναι ελεύθερος (τηρώντας τους κανόνες ευπρέπειας)
ο καθένας να λέει "οτι θέλει" , σωστό 'η λάθος (θα τον κρίνουν οι αναγνώστες)
και κανείς δεν προσπαθεί να πείσει τον άλλον για κάτι , απόψεις εκθέτουμε το έχετε πάρει χαμπάρι ?
και την άποψη μου (μας) είσαστε (είμαστε) υποχρεωμένοι να τη σεβαστούμε όλοι .

Όλοι έχουμε νεύρα όλοι έχουμε δυσκολίες , αλλά δε θα τα βγάζουμε εδω μεσα !
πολλοί ειναι αυτοί που το esoterica το έχουν ως ένα "διάλειμμα" απο την καθημερινότητα , ετσι να ξεφεύγει λιγο το μυαλό βρε αδερφέ , ετσι να ζούμε ενα "παραμύθι" ε μην αρχίζουν κάποιοι να μας το βγάζουν ξινό και πάλι , έχουμε περάσει πολλές "κρίσεις" εδω μέσα ,
έχουν αποχωρήσει πολλοί αξιόλογοι συνομιλητές μην ξεκινάμε παλι κατι που το έχουμε πληρώσει στο παρελθόν ....

Ευχαριστώ για τον πολύτιμο χρόνο σας .


(δεν μιλάω για κάποιον προσωπικά , πήρα αφορμή από το διάλογο του elo και zip ... )


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2010, 20:37:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
zip -Πιθανώς υπάρχω ακόμη ως λογαριασμός, γιατί ακόμη δεν έχω πει τίποτε ... μάλλον γι' αυτό. Έτσι και αρχίσω να μιλάω, ξέρεις πολύ καλά τι θα συμβεί.

Χα, Χα…
Άρχισαν και οι φοβέρες τώρα, περίμενε zip γιατί κάτι με έπιασε από τον φόβο μου…

quote:
zip -Κι αυτά που λες περί ελευθερίας και λοιπά, παπαριές είναι και το ξέρεις ...

Όχι δεν το ξέρω, μήπως θέλεις να μου πεις εσύ για να μάθω…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2010, 08:36:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Άρχισαν και οι φοβέρες τώρα, περίμενε zip γιατί κάτι με έπιασε από τον φόβο μου…

Μα ... δεν το είπα για φοβέρα.

quote:
Όχι δεν το ξέρω, μήπως θέλεις να μου πεις εσύ για να μάθω…

Ε, στο είπα. Το έμαθες τώρα ;

Edited by - zip on 14/07/2010 08:36:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2010, 09:44:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για πες τι θα γίνει έτσι και αρχίσεις να μιλάς?

Ούτως ή άλλως εσύ είσαι εδώ για τις φωσφορίζουσες ιδέες, για τις μυστικές κληματαριές του νου και για την μοναχικότητα των ψαριών της Μεγάλης Λιμνοθάλασσας. Είσαι εδώ για την σκουριά και την μούχλα, για τις τελετουργίες του ινδιάνικου φεστιβάλ τσίπουρου, για τις ζεύξεις των ψυχών και των πραγμάτων και γιατί – όσο απίστευτο κι αν φαίνεται αυτό – πιστεύεις ακόμη στον άνθρωπο.

Ε! δεν είναι καιρός να σταματήσεις να τσεκάρεις εάν ο άνθρωπος πιστεύει σε σένα?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2010, 10:09:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ούτως ή άλλως εσύ είσαι εδώ για τις φωσφορίζουσες ιδέες, για τις μυστικές κληματαριές του νου και για την μοναχικότητα των ψαριών της Μεγάλης Λιμνοθάλασσας. Είσαι εδώ για την σκουριά και την μούχλα, για τις τελετουργίες του ινδιάνικου φεστιβάλ τσίπουρου, για τις ζεύξεις των ψυχών και των πραγμάτων και γιατί – όσο απίστευτο κι αν φαίνεται αυτό – πιστεύεις ακόμη στον άνθρωπο.

Ε! δεν είναι καιρός να σταματήσεις να τσεκάρεις εάν ο άνθρωπος πιστεύει σε σένα?


http://www.youtube.com/watch?v=I2AVmUaTr0c

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2010, 10:28:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επιτέλους, η επιστήμη,αποφάσισε, ότι θα έπρεπε να αποκαλύψει,
τον πραγματικό λόγο του CERN, τις πραγματικές τους προθέσεις, να ελέγξουν τον κόσμο,να γίνουν θεοί...
Σήμερα, έγινε ανακοίνωση, ότι ο άνθρωπος, πλησιάζει το θεόνιο, ή μποζόνιο του Χιγκς...Στις επόμενες μέρες, οι σχετικές ανακοινώσεις...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy