ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΔΙΠΛΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ: Η ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΜΥΗΣΗΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 00:39:38  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nαι ,πως το καταλαβες!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 07:56:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Φεύγετε? Νωρίς ειναι ακόμη! Καθήστε λίγο.


Από τον Ενικό περάσαμε στον Πληθυντικό. Γιατί δεν είπες "φεύγεις" ; Για ένα άτομο δεν μας νομίζεις τόσο καιρό ; Αλλά έτσι είναι ... όποιος παθαίνει, μαθαίνει ...

όσο το συνεχίζεις, θα σε λιώνω ...

Edited by - zip on 21/06/2011 07:57:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 09:25:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΕ,

επειδή βλέπω πως το συνεχίζεις το πράμα, θα σου πω κάτι : Συνέχισέ το φίλε. Συνέχιζε κάθε φορά που γράφω εγώ κάτι, κάθε φορά που postάρω απευθυνόμενος σε άλλα μέλη να πετάγεσαι σα τσουτσού - όπως έκανες χθες το βράδυ - και να λες τις παπαριές σου.

quote:

Πελεγκρίνο, Απεστάλη: 20/06/2011, 20:00:16

Πελεγκρίνο, Απεστάλη: 20/06/2011, 20:09:10

Admin, Απεστάλη: 20/06/2011, 21:58:09

Πελεγκρίνο, Απεστάλη: 20/06/2011, 22:16:33

zip, Απεστάλη: 20/06/2011, 22:21:54 (προς Πελεγκρίνο)

Πελεγκρίνο, Απεστάλη: 20/06/2011, 22:30:23 (προς zip)

zip, Απεστάλη: 20/06/2011, 22:53:55 (προς Πελεγκρίνο)

Admin, Απεστάλη: 20/06/2011, 22:55:53

Πελεγκρίνο, Απεστάλη: 20/06/2011, 22:59:43

zip, Απεστάλη: 20/06/2011, 23:04:50 (προς Πελεγκρίνο)

zip, Απεστάλη: 20/06/2011, 23:09:59 (προς Πελεγκρίνο)

zip, Απεστάλη: 20/06/2011, 23:27:12 (προς Πελεγκρίνο)

Admin, Απεστάλη: 20/06/2011, 23:35:44

zip, Απεστάλη: 20/06/2011, 23:44:48

Πελεγκρίνο, Απεστάλη: 20/06/2011, 23:52:09

Admin, Απεστάλη: 21/06/2011, 00:05:17

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ, Απεστάλη: 21/06/2011, 00:08:32 (Φεύγετε? Νωρίς ειναι ακόμη! Καθήστε λίγο.)


Εγώ απλώς θα σου θυμίσω μια δική σου δήλωση που έγινε στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=6&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=10962 και κάθε άλλο παρά άσχετη είναι στο θέμα των διπλών λογαριασμών :

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ, Απεστάλη: 13/03/2011

Ψευτρακος ε? Οταν θα δεις ποσο κοροιδο εισαι και ποσο σε εχω παιξει δεν θα σου φθανουν τα 1000 νικς να κρυφθεις!


Εδώ τι μας λες ; Ότι μας κοροϊδεύεις. Πρόσεξε μην αποδειχθεί πως εσύ είσαι o trollάκας τελικά ... εκεί να δεις πλάκες!

Edited by - zip on 21/06/2011 09:29:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 10:19:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρόσκαιρη Απενεργοποίηση Θέματος...


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 14:48:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κλείδωσα το θέμα πρωτύτερα για μικρό χρονικό διάστημα λίγων ωρών έτσι ώστε να προλάβω να γράψω πριν επισυμβεί κάποια ακόμη εκτράχυνση της συζήτησης πάνω στο γνωστό μοτίβο της κόντρας zip<>ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ, κάτι που θα ήθελα να αποφύγουμε πάση θυσία.
Πραγματικά νομίζω πως πολλοί συμμετέχοντες θα συμμερίζονται την άποψή μου πως το ζήτημα αυτό έχει καταντήσει τουλάχιστον βαρετό και σε κάποιες περιπτώσεις ακόμη και "θλιβερό"...

zip, θεωρώ πως δεν υπήρχε λόγος για τα πρόσφατα δύο μηνύματά σου, τα οποία θα τα χαρακτήριζα "μάλλον εμπρηστικά". Πέρα από το όντως άστοχο και άτοπο του χτεσινοβραδυνού μηνύματος του ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ όπου φαίνεται να προσκαλεί τους τότε βασικούς συμμετέχοντες να "καθήσουν λίγο" και "να μην φύγουν ακόμη" (), η χρήση πληθυντικού φυσιολογικά θα αναφέρεται στους τουλάχιστον 3 ανθρώπους που συμμετείχαμε εκείνες τις ώρες στο θέμα και όχι μόνον σε σένα και στον "Πελεγκρίνο".

Επειδή βέβαια και ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ και ο zip, όπως καταλαβαίνω προσπαθείτε με διάφορα μηνύματα τις τελευταίες ημέρες να προκαλέσετε κάποια συντονιστική αντίδραση που θα αφορά την "καταδίκη" του ενός έναντι του άλλου, θα ήθελα να ενημερώσω για τα εξής, εντελώς ειλικρινά και ίσως κάπως ωμά:
η προσωπική μου απόφαση είναι να μην λάβω καμία κριτική θέση υπέρ του ενός ή του άλλου. Ο βασικός λόγος γι'αυτό είναι πως έχετε και οι δύο σοβαρή ευθύνη για το πως έχει καταλήξει αυτή η μεταξύ σας διαμάχη.
Δεν μπορούμε και δεν θέλουμε επ'ουδενί (ως συντονιστική ομάδα) να συναινέσουμε σε καμία "επιχείρηση καταστροφής" του άλλου (όσο και αν αυτή θα έχει ίσως κάποια ή και αρκετά στοιχεία δικαίου από την πλευρά που το προσπαθεί). Ούτε βέβαια θα δώσουμε δίκαιο σε οποιονδήποτε έχει "παραπλανήσει" εξακολουθητικά την κοινότητα για σημαντικά στοιχεία -και δεν αναφέρομαι σε διπλούς λογαριασμούς με αυτό -μην το παρεξηγήσετε καθόλου.
Οπότε, όπως ίσως θα καταλαβαίνετε, αν η κατάσταση αυτή συνεχιστεί, η στάση μας θα είναι μάλλον να την αφήσουμε "στην τύχη της", που μάλλον σημαίνει ότι θα φτάσει στο σημείο όπου θα απενεργοποιηθείτε και οι δύο σας...

Να με συγχωρείτε αλλά δεν βλέπω να υπάρχει άλλος τρόπος να διευθετήσουμε την δυσάρεστη αυτή κατάσταση διατηρώντας παράλληλα ακέραιη την θέση δίκαιης αντιμετώπισης της Κοινότητας του Διαλόγου στο σύνολό της.
Ακόμη, σας παρακαλώ να μην εκλάβετε αυτή τη στάση σαν μία χλιαρή ισορροπιστική διάθεση, δεν σημαίνει ότι θεωρώ πως υπάρχει ισόποση ευθύνη, θεωρώ όμως -όπως είπα και παραπάνω- πως υπάρχει σοβαρή ευθύνη και από τις δύο πλευρές
Επίσης -για να μην υπάρξει καμία πιθανή παρεξήγηση- η ανεύρεση οποιουδήποτε άλλου σημαντικού στοιχείου -από το παρελθόν- αφορά τυχόν την διένεξή σας, πιθανώς θα μεταβάλλει την προηγούμενη απόφαση.

Ας συνεχίσουμε όμως στη συζήτηση περί της "Μυητικής Πορείας των Διπλών Λογαριασμών"! Περιμένουμε εξάλλου κάποιες (ειλικρινείς ελπίζω) απαντήσεις/τοποθετήσεις από τον "Πελεγκρίνο"



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 16:01:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Admin

zip, θεωρώ πως δεν υπήρχε λόγος για τα πρόσφατα δύο μηνύματά σου, τα οποία θα τα χαρακτήριζα "μάλλον εμπρηστικά". Πέρα από το όντως άστοχο και άτοπο του χτεσινοβραδυνού μηνύματος του ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ όπου φαίνεται να προσκαλεί [ Να προσκαλεί ή να προκαλεί ; Ένα γράμμα είναι η διαφορά στη λέξη, πολλά γράμματα όμως η διαφορά στο νόημα ... ] τους τότε βασικούς συμμετέχοντες να "καθήσουν λίγο" και "να μην φύγουν ακόμη" (), η χρήση πληθυντικού φυσιολογικά θα αναφέρεται στους τουλάχιστον 3 ανθρώπους που συμμετείχαμε εκείνες τις ώρες στο θέμα και όχι μόνον σε σένα και στον "Πελεγκρίνο".


Α, δηλ. συμπεριλαμβάνει ΚΑΙ εσένα και βλέπω πως κι εσύ συμπεριλαμβάνεις τον εαυτό σου στους 3 ανθρώπους ... ok. Απλώς, να το διευκρινίζουμε αυτό, για να βλέπουν οι αναγνώστες πως οι προκλήσεις από μεριάς του NIKOMAXOY συνεχίζονται, ασχέτως αν την στιγμή εκείνη υπάρχει & συμμετέχει στην όποια κουβέντα όχι ένα τυχαίο μέλος, αλλά ο ίδιος ο Administrator του esoterica.gr. Οk, κανένα πρόβλημα. Αφού δεν ενοχλεί εσένα, εμένα γιατί να μ' ενοχλεί ; Κανένα πρόβλημα.

quote:
Admin

η προσωπική μου απόφαση είναι να μην λάβω καμία κριτική θέση υπέρ του ενός ή του άλλου.


Συγνώμη, αλλά οι εντελώς απρόκλητες συμπεριφορές του - επαναλαμβάνω : σε topics που ούτε καν συμμετείχα! - ,θα μείνουν δηλ. ασχολίαστες από την Διαχείριση ; Με συγχωρείς αλλά αυτό πρώτη φορά συμβαίνει στην κοινότητα. Μέχρι τώρα είχαμε διμερείς διενέξεις που προερχόταν από μέλη που ανταλλάσαν μηνύματα μεταξύ τους και, εδώ που τα λέμε, ήταν λίγο δύσκολο να βρει κάποιος ποιος προκάλεσε ποιον. Τώρα όμως, έχουμε προσβλητικά μηνύματα εντελώς απρόκλητα, μονομερή, που είναι πασιφανές ποιος προκαλεί ποιον. Αλλά εντάξει, ok, αφού αυτή είναι η προσωπική σου απόφαση, εγώ τι να πω ;

quote:
Admin

Δεν μπορούμε και δεν θέλουμε επ'ουδενί (ως συντονιστική ομάδα) να συναινέσουμε σε καμία "επιχείρηση καταστροφής" του άλλου (όσο και αν αυτή θα έχει ίσως κάποια ή και αρκετά στοιχεία δικαίου από την πλευρά που το προσπαθεί).[ Δηλ. δεν λαμβάνονται υπ' όψην τα αποδεικτικά στοιχεία μιας απρόκλητης προβλητικής συμπεριφοράς ; ] Ούτε βέβαια θα δώσουμε δίκαιο σε οποιονδήποτε έχει "παραπλανήσει" εξακολουθητικά την κοινότητα για σημαντικά στοιχεία -και δεν αναφέρομαι σε διπλούς λογαριασμούς με αυτό -μην το παρεξηγήσετε καθόλου.


Εγώ προσωπικά Admin, πουθενά δεν ζήτησα την "καταστροφή" αυτού του τύπου. Εγώ ζήτησα να πάψει να με προκαλεί και ζήτησα και μια τοποθέτηση από την Διαχείριση ή από εσένα.

Από την πλευρά μου, δεν υπάρχει καμιά παραπλάνηση και είμαι σίγουρος πως το ξέρεις. Ξέρεις ποιος είμαι, αλλά τώρα πια δεν υπάρχει καμιά αναγκαιότητα να αναφερθεί, ούτε από μέλη αλλά - το κυριότερο - ούτε από άτομα της συντονιστικής ομάδας του esoterica.gr. Ποιος ο λόγος να γίνεται χρήση προσωπικών στοιχείων και παρελθοντικών συμπεριφορών ως "αντ-επιχείρημα" ; - που σημειωτέον, έχουν αναγνωρισθεί ως εσφαλμένες από τον κύριο υπαίτιό τους. Τι αποδικνύει αυτό το "αντ-επιχείρημα" ; Αποδικνύει κάτι ;

quote:
Admin

Ακόμη, σας παρακαλώ να μην εκλάβετε αυτή τη στάση σαν μία χλιαρή ισορροπιστική διάθεση, δεν σημαίνει ότι θεωρώ πως υπάρχει ισόποση ευθύνη, θεωρώ όμως -όπως είπα και παραπάνω- πως υπάρχει σοβαρή ευθύνη και από τις δύο πλευρές


Την ευθύνη μου εγώ την έχω αναγνωρίσει και την έχω παραθέσει κιόλας με το μήνυμά μου προς τον trelantonis [ βλ. http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=6&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=10178 ] αλλά και με άλλα μηνύματα στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=6&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=10178.

quote:
zip, Απεστάλη: 17/06/2011, 19:01:34

Η παραπάνω λοιπόν δημοσίευσή μου που απευθύνεται στον trelantonis, αφ' ενός γίνεται για να εξηγήσω στον trelantonis - αλλά και στους υπόλοιπους αναγνώστες που πιθανόν να έχουν την ίδια γνώμη με αυτόν - την αρχή της ιστορίας που πιθανώς δεν την ξέρει ή δεν την έχει διαβάσει, αφ' ετέρου για να "κουμπώσει" η αναφορά μου προς την Διαχείριση πως αναγνωρίζω σε ορισμένα σημεία την δική μου ευθύνη.

Αναγκάζομαι να παραθέσω ξανά την αρχή της υπόθεσης, γιατί πιθανόν να υπάρχουν κι άλλοι αναγνώστες όπως ο trelantonis που να θεωρούν πως εγώ εξαναγκάζω κάποιους να κάνουν κάτι ή κι εγώ δεν ξέρω τι άλλο. Τους αποδεικνύω λοιπόν πως δεν είναι έτσι.

[..]


Συνεπώς εγώ, ούτε απολογούμαι, ούτε θεώρησα πως για κάτι με κατηγορεί ο trelantonis. Απλά, θεώρησα σκόπιμο να εξηγήσω ορισμένα πράγματα από την μια, κι από την άλλη να δείξω ακριβώς τι εννοώ όταν λέω "αναγνωρίζω σε ορισμένα σημεία και την δική μου ευθύνη για την συμπεριφορά αυτού του ανθρώπου". Βέβαια, όποιος διαθέτει λίγο μυαλό, διαβάζοντας την "ιστορικότητα" των δημοσιευμάτων και των γραφομένων, θα διαπιστώσει πως ούτε και σ' αυτήν την περίπτωση ο λόγος μου είναι ιδιαίτερα προκλητικός και σίγουρα δεν μπορεί να δικαιολογήσει απαντήσεις του τύπου "είσαι μεθύστακας, αλκοολικός" κτλ.


Ας αναγνωρίσει κι αυτός την δική του. Αν έχει τα guts δηλ. να το κάνει.

quote:
Admin

Επίσης -για να μην υπάρξει καμία πιθανή παρεξήγηση- η ανεύρεση οποιουδήποτε άλλου σημαντικού στοιχείου -από το παρελθόν- αφορά τυχόν την διένεξή σας, πιθανώς θα μεταβάλλει την προηγούμενη απόφαση.


Δηλ. η παράθεση των στοιχείων με τις αναίτιες προκλητικές του αναφορές σε μένα, δεν σε έχουν προβληματίσει καθόλου, έτσι ; Ok, εγώ θα φέρω κι άλλα στοιχεία που να ενισχύουν περισσότερο την θέση μου, - τα θεωρώ εντελώς περιττά για τους αναγνώστες οι οποίοι έχουν ήδη καταλάβει το χαρακτήρα αυτού του ανθρώπου - τόσο την τωρινή μου δηλ. θέση, όσο και την "μελλοντική" μου θέση η οποία υποστηρίζει πως αυτός ο άνθρωπος θα συνεχίσει να προκαλεί, να ειρωνεύεται, να χλευάζει και να φαντασιώνεται κι άλλα μέλη, νέα ή παλαιά.

Κάτι άλλο : Αν δεν σταματήσει να ασχολείται με μένα, να σταματήσει εντελώς ρε παιδί μου, να μην αναφέρει ούτε το nick μου, ούτε υπονοούμενα, ούτε τίποτε, εγώ θα του κάνω τη "ζωή" στο esoterica.gr μαύρη. Αυτό στο λέω, έχοντας πλήρη επίγνωση του ΤΙ λέω και σε ΠΟΙΟΝ το λέω. Ήδη έχει κάνει ένα πολύ μεγάλο λάθος που με θεώρησε διπλό λογαριασμό. Ας μην κάνει και δεύτερο. Ας προσέχει πολύ όταν αναφέρεται σε μένα. Πολύ όμως ...

zip®

Edited by - zip on 21/06/2011 16:13:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 16:13:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
zip:
quote:
Ας αναγνωρίσει κι αυτός την δική του. Αν έχει τα guts δηλ. να το κάνει.

Για σκέψου λίγο μήπως δεν του αφήνεις εσύ το περιθώριο να το κάνει, ακόμη και να το ήθελε...

Διότι νομίζω πως και με τα τελευταία σου λόγια αλλά και με κάποια πρωινά, όπως το: "όσο το συνεχίζεις, θα σε λιώνω ..."
κάτι τέτοιο καταφέρνεις.



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 16:16:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Admin
Για σκέψου λίγο μήπως δεν του αφήνεις εσύ το περιθώριο να το κάνει, ακόμη και να το ήθελε... Διότι νομίζω πως και με τα τελευταία σου λόγια αλλά και με κάποια πρωινά, όπως το: "όσο το συνεχίζεις, θα σε λιώνω ..." κάτι τέτοιο καταφέρνεις.

Έλα τώρα ... δεν νομίζω πως ούτε καν το πιστεύεις αυτό που γράφεις. Άμα θέλει κάποιος να αναλάβει τις ευθύνες του Αdmin, το κάνει. Πολύ απλά, το κάνει. Για να συνεχίζει την κόντρα, ξέρει να το κάνει, για να αναλάβει τις ευθύνες του, δεν τον αφήνω εγώ ;;;

Τέλος πάντων, για να τελειώνει εδώ αυτή η ιστορία Admin. Εγώ δεν πρόκειται να ασχοληθώ άλλο με αυτόν. Η ξεφτίλα του μου φτάνει. Αν όμως δω πουθενά μήνυμά του να αναφέρεται σε μένα, άμεσα ή έμμεσα, με υπονοούμενο ή χωρίς, συγνώμη αλλά θα επανέλθω άμεσα.

Edited by - zip on 21/06/2011 16:27:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 16:41:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α, πολύ ωραία! Ας μην ασχοληθεί λοιπόν και αυτός μαζί σου από εδώ και πέρα -έμμεσα, άμεσα, με υπονοούμενα, χωρίς... "εντός εκτός και επί τα αυτά" ή οτιδήποτε... Αυτό και είναι η καλύτερη μάλλον λύση.
Συμφωνεί ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ; Αν ναι, ας πει και αυτός μία τελευταία κουβέντα -μετρημένη κατά το δυνατόν- να τελειώσει εδώ αυτή η σύγκρουση, χωρίς να θεωρήσει κανείς εκ των δύο πως έχει ηττηθεί.



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 17:05:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Admin

Αν ναι, ας πει και αυτός μία τελευταία κουβέντα -μετρημένη κατά το δυνατόν- να τελειώσει εδώ αυτή η σύγκρουση, χωρίς να θεωρήσει κανείς εκ των δύο πως έχει ηττηθεί.


Ναι, ας πει, αλλά ας προσέξει τι θα πει.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 17:13:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Admin

Αν ναι, ας πει και αυτός μία τελευταία κουβέντα -μετρημένη κατά το δυνατόν- να τελειώσει εδώ αυτή η σύγκρουση, χωρίς να θεωρήσει κανείς εκ των δύο πως έχει ηττηθεί.


Ναι, ας πει, αλλά ας προσέξει τι θα πει.

Κακά!

Το γαιδουρακι μας, δεν θα πει μια κουβεντιτσα?

Π.σ νασαστε καλα, γελασαμε όλοι...




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 17:39:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Admin
Α, πολύ ωραία! Ας μην ασχοληθεί λοιπόν και αυτός μαζί σου από εδώ και πέρα -έμμεσα, άμεσα, με υπονοούμενα, χωρίς... "εντός εκτός και επί τα αυτά" ή οτιδήποτε... Αυτό και είναι η καλύτερη μάλλον λύση.
Συμφωνεί ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ; Αν ναι, ας πει και αυτός μία τελευταία κουβέντα -μετρημένη κατά το δυνατόν- να τελειώσει εδώ αυτή η σύγκρουση, χωρίς να θεωρήσει κανείς εκ των δύο πως έχει ηττηθεί.


Απάντηση προς Admin:

Θέμα νικητή και ηττημένου δεν υφίσταται.
Ευκολο είναι να πω ναι admin,δεν θα ξαναασχοληθώ με τον Ζιπ.
Δύσκολο όμως αν εξακολουθήσει να προσβάλει την νοημοσύνη μας.
Δύσκολο αν στα διάφορα θέματα του φόρουμ,κάνει τις γνωστές του,
καταστροφικές επεμβάσεις.

Σωστα το θέτεις:
Ενήλικοι είναι,σώφρονες είναι,ας βάλουν μόνοι τους ενα τέλος.
Ναι αλλά πώς να μπεί ενα τέλος?
Αναρωτιέμαι μετά απο αυτό:


quote:
Ζιπ
Ναι, ας πει, αλλά ας προσέξει τι θα πει.

Δηλαδή τι?
Με μαλώνει?
Θα με κάνει νταντά?
Με απειλεί?
Ποιός?
Ο ανανήψας αποστάτης?

Παρ'ολα αυτα Admin,ας γίνει το θέλημά σου καθώς και της
συντονιτικής ομάδας.

Δεν σκοπεύω να ασχοληθώ άμεσα ή έμμεσα με τον Ζιπ,αλλά να
υπενθυμίσω,πως κανείς δεν εχει το δικαίωμα να φιμώσει τον
λόγο μου.

Και τελειώνω με μια ερώτηση και θέλω απάντηση Admin.
Πώς να συμπεριφερθώ,αν δεχθώ οποιουδήποτε είδους επίθεση
απο τον Ζιπ,ή άλλους λογαριασμούς υπέρ αυτού τιθέμενους?
Θα ακολουθήσω την απάντησή σου πιστά!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 17:45:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δυστυχώς, δεν πρόσεξε ...

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Δηλαδή τι? Με μαλώνει? Θα με κάνει νταντά? Με απειλεί? Ποιός? Ο ανανήψας αποστάτης?


Βρε χάνο, ο ίδιος ο Admin δε λέει :

quote:
Admin

ας πει και αυτός μία τελευταία κουβέντα -μετρημένη κατά το δυνατόν- να τελειώσει εδώ αυτή η σύγκρουση, χωρίς να θεωρήσει κανείς εκ των δύο πως έχει ηττηθεί.


;

Ο ίδιος ο Admin δεν σου λέει να μετρήσεις τα λόγια σου, να προσέξεις τα λόγια σου ; Τι το διαφορετικό είπα εγώ ;

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Πώς να συμπεριφερθώ,αν δεχθώ οποιουδήποτε είδους επίθεση απο τον Ζιπ, ή άλλους λογαριασμούς υπέρ αυτού τιθέμενους?


Δηλ. όποιος συμφωνεί με μένα, γίνεται αυτομάτως εχθρός σου, έτσι ; Ωραία λογική! Δείχνει το χαρακτήρα σου. Δείχνει κι άλλα ... πολλά ...

.
.
.

*Υποτίθεται αυτός ο άνθρωπος πως είναι Επιστήμονας - άκουσον, άκουσον ! - Επιστήμονας ... Εμπλέκει κι άλλους λογοαριασμούς τώρα μέσα στη κόντρα. Σου λέει, "ντάξει, εγώ δεν θα ξανα-αναφερθώ στο zip. Αν όμως βγει ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ λογαριασμός και τον υποστηρίξει τον zip, τι να κάνω ;" Καμαρώστε Επιστήμονα, καμαρώστε ψεύτη, καμαρώστε άντρα ...

Edited by - zip on 21/06/2011 18:00:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 17:55:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα γνωστά κόλπα πάλι:

quote:
Ζιπ
Βρε χάνο,

quote:
Ζιπ
Δηλ. όποιος συμφωνεί με μένα, γίνεται αυτομάτως εχθρός σου, έτσι ; Ωραία λογική! Δείχνει το χαρακτήρα σου. Δείχνει κι άλλα ... πολλά ...

Εγω είπα ξεκάθαρα αν δεχθώ επίθεση απο εσένα ή άλλους λογαριασμούς
υπερ εσου τιθέμενους,οσον αφορα την επίθεση,διαστρεβλωτή και οχι
αν συμφωνούν μαζί σου ή διαφωνούν.

Παληά σου τέχνη κόσκινο Ζιπ.
Δεν πιάνει μαζί μου.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 17:59:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ζιπ
Ενα ναι ή ενα οχι.

Μπορεις να σταματήσεις την αντιπαράθεση μαζί μου εδω και τώρα?

Αρκει μονολεκτική απάντηση.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 18:06:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Εγω είπα ξεκάθαρα [ ξεκάθαρα δεν το είπες, τώρα το λες ] αν δεχθώ επίθεση απο εσένα ή άλλους λογαριασμούς υπερ εσου τιθέμενους,οσον αφορα την επίθεση* ,διαστρεβλωτή και οχι αν συμφωνούν μαζί σου ή διαφωνούν.


*Ποια επίθεση ; Πότε ; Και που ; Σε ποιο θέμα ;

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Ζιπ, Ενα ναι ή ενα οχι. Μπορεις να σταματήσεις την αντιπαράθεση μαζί μου εδω και τώρα? Αρκει μονολεκτική απάντηση.


Αν μπορείς εσύ ... μπορώ κι εγώ. Εσύ μπορείς ;

Edited by - zip on 21/06/2011 18:07:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 18:09:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω μπορώ ΝΑΙ.

Εσύ?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 18:12:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Εγω μπορώ ΝΑΙ.


Ωραία. Τότε λοιπόν ...

Κάν' το!

κι άσε τα λόγια τα πολλά ... Θέλω να το δω ότι μπορείς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 18:13:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν μου απάντησες!

Εσυ μπορείς Ναι ή οχι?


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 18:17:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άσε, κατάλαβα ...

Μάλλον δεν μπορείς, ε ; Δύσκολο, ε ;

Δεν πειράζει, συνεχίζουμε το ματς ... μέχρι να μπορέσεις.

Edited by - zip on 21/06/2011 18:18:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 18:20:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υποκριτή!!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 18:21:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κωλοπαίδι!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 18:25:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
zip
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3411 Μηνύματα Απεστάλη: 21/06/2011, 18:21:00 Εμφάνιση Προφίλ Στείλτε Email στον Συγγραφέα Send zip a Private Message Απάντηση με Παραπομπή (Quote) Κωλοπαίδι!!!

--------------------------------------------------------------

Προσπαθείς να επιτύχεις διαγραφή και των δύο βασιζόμενος σε
αυτα που είπε ο Admin για πιθανή συνέχεια του θέματος.
Δεν θα εχεις πρόβλημα φαντάζομαι,ισως και να βαρεθηκες τον νικ
Ζιπ και θα μπεις πάλι με άλλο καινούργιο.
Δεν θα σε ακολουθήσω όμως!!
Ατύχησες.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 18:30:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Προσπαθείς να επιτύχεις διαγραφή και των δύο βασιζόμενος σε αυτα που είπε ο Admin για πιθανή συνέχεια του θέματος.


Ναι ε ; Ξέρεις και τι προσπαθώ να κάνω ε ; Ο Admin τι προσπαθεί να κάνει ; Για πες μας ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 18:30:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομίζω πως θα μπορούσαν να βοηθήσουν και άλλοι/ες φίλοι/ες από την Κοινότητα σ'αυτό το σημείο...



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 18:35:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ζιπ
Ο Admin τι προσπαθεί να κάνει ; Για πες μας .

Το αυτονόητο!
Να θέσει τέρμα σε μια ανούσια διαμάχη.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 18:45:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Το αυτονόητο! Να θέσει τέρμα σε μια ανούσια διαμάχη


Από σένα εξαρτάται. Ο Admin δεν μπορεί να κάνει τίποτε για να θέσει τέρμα σε μια (όχι ανούσια, γιατί ανούσια ; ανούσιο ήταν όταν με αποκαλούσες "μεθύστακα" & "αλκοολικό";) διαμάχη - πέραν μιας απενεργοποίησης, το πιο εύκολο δηλ γι' αυτόν -, αν δεν το θέλεις πρώτα εσύ.


Admin,

όπως βλέπεις ο άνθρωπος αυτός είναι σαν εκείνα τα βόδια που είχαν παλιά οι παππούδες μας και οργώναν τα χωράφια τους. Δεν καταλαβαίνει μία! Τα θυμάσαι εκείνα τα βόδια ; Τα γνώρισες εσύ ή δεν είσαι από χωριό ; Εκείνα τα βόδια αν δεν έτρωγαν το κλωτσίδι τους, αδερφέ μου, δεν τέλειωνε το χωράφι με τίποτε.

Επιμένω & εμμένω σ' αυτό :

quote:
zip

Εγώ δεν πρόκειται να ασχοληθώ άλλο με αυτόν. [...] Αν όμως δω πουθενά μήνυμά του να αναφέρεται σε μένα, άμεσα ή έμμεσα, με υπονοούμενο ή χωρίς, συγνώμη αλλά ...


θα τον πάρει ο διάολος.

Κι αυτό το λέω σε σένα Admin, όχι σ' αυτόν. Σε σένα γιατί σε σέβομαι. Από την μεριά μου, θέλω να πιστεύω πως σου αρκεί.

Καλό σας απόγευμα ...

Edited by - zip on 21/06/2011 18:46:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 18:50:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ζιπ
όπως βλέπεις ο άνθρωπος αυτός είναι σαν εκείνα τα βόδια που είχαν παλιά οι παππούδες μας...

Και εσυ είσαι σαν εκείνο τον εξωγήινο τον ΕΤ,θυμάσαι?

Μόλις του είπαμε ουστ ρε...unzip...μουρλάθηκε και εφυγε!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 18:57:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο χώρος μπαίνει προσωρινά σε καραντίνα!

Ελέγχεται για Extra-Terrestrial οντότητες...



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 19:16:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


E.T. phone home!

E.T. phone home!
... phone home!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1542969
Maintained by Digital Alchemy