ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Για τον Deva Parinito
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 9
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2012, 11:06:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Λοιπόν ... οι εξηγήσεις είναι οι παρακάτω :

1) To 2005 έκανα εγγραφή στο φόρουμ σας με το ψευδώνυμο Deva Parinito. Ήταν μια περιόδος της ζωής μου αρκετά ταραγμένη, έψαχνα διάφορα πράγματα, ήμουν ανήσυχος, έγραφα πολύ, ταξίδευα πολύ. Σ' αυτό το διάστημα έτυχε να γνωρίσω τον Μανώλη Ρασούλη [ έχω εξηγήσει πως και κάτω από ποιες περιστάσεις γνωρίσθηκα με τον μεγάλο αυτόν άνθρωπο και δημιουργό ].

2) Μέσα σ' αυτήν την ταραγμένη περίοδο της ζωής μου έγραψα στο forum σας - κακώς και ζητώ για άλλη μια φορά συγνώμη - κάποια πράγματα υπερβολικά και ψευδή όπως π.χ ότι γνώρισα τον Osho [ εννοούσα την διδασκαλία του Osho ] στον Σαββόπουλο.

3) Εκείνο το διάστημα έγραφα πάρα πολύ, συνέχεια, ότι μπορεί να φανταστεί ο καθένας, από στίχους μέχρι ολόκληρες ιστορίες [ π.χ την ιστορία με την Ατμάνοβιτς στο Κισινάου ]. Κατέβαινα πολύ συχνά στην Αθήνα, γνώριζα ανθρώπους, γνώρισα αρκετά άτομα μέσα από τα forums του esoterica.gr. και εμπνευσμένος από όλα αυτά που μου συνέβαιναν έγραφα στίχους. [ οι στίχοι που αναφέρονται παραπάνω ].

4) Είχα επιρρεαστεί τόσο πολύ από την φιλική μου σχέση με τον Μανώλη Ρασούλη που πολλά από τα πράγματα που έγραφα, έμοιαζαν σαν να τα έγραφε εκείνος. [ Επαναλαμβάνω : οι στίχοι των τραγουδιών που αναφέρονται παραπάνω ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ του Μανώλη Ρασούλη, είναι δικοί μου και περιγράφουν γεγονότα που μου συνέβησαν εκείνη την περίοδο. Π.χ το "Ο Ρομπέν της Μέσης Γης" αναφέρεται στη σχέση μου με ένα πρώην μέλος του forum σας ]

5) Καταλαβαίνω πως η παρελθοντική μου στάση υπήρξε λάθος και ανόητη. Δεν είχα σκοπό να προσβάλλω κανέναν, ήταν μια νεανική επιπολαιότητα και έχω μετανοιώσει γι' αυτό. Σε καμία περίπτωση δεν έχω δημοσιεύσει προσωπικά δεδομένα του Μανώλη Ρασούλη, ούτε έχω κάνει κάποια κλοπή πνευματικής του ιδιοκτησίας.

Αυτή είναι η αλήθεια και αυτές είναι οι εξηγήσεις. Δεν έχω κάτι άλλο να πω, γιατί δεν υπάρχει τίποτε άλλο. Σας παρακαλώ πολύ, αν δεν σας ικανοποιούν όλα αυτά, επαναλαμβάνω, μπορείτε να καταφύγετε στην δικαιοσύνη.

Admin,

στην ερώτηση που μου κάνεις, δεν είμαι υποχρεωμένος να απαντήσω. Έχω σκοπό ασφαλώς και να επικοινωνήσω με την Ναταλί Ρασούλη, αλλά όποτε κρίνω σκόπιμο εγώ. Τα emails που δέχτηκα από τον λογαριασμό Aurelia υπογεγραμμένα ως "Ναταλί Ρασούλη", θα τα διαχειρισθώ εγώ όπως νομίζω καλύτερα. Δυστυχώς, εγώ προσωπικά δεν πείσθηκα ότι η ταυτότητα αυτού/των του/των ανθρώπου/ων είναι αυτή που ισχυρίζεται/ονται. Και νομίζω πως έχω κάθε δικαίωμα να αμφιβάλλω.

Και επαναλαμβάνω για άκομη μία φορά πως αν έχω κάνει λάθος, ζητώ συγνώμη. Μετά το 2005, δεν έχω γράψει πουθενά ως Deva Parinito, δεν έχω ενοχλήσει κανέναν, δεν έχω συναντήσει κανένα μέλος του forum σας. Σας παρακαλώ πολύ, αν δεν θέλετε κάτι άλλο, αν δεν υπάρχει για σας κάτι άλλο, να κλείσει εδώ αυτό το θέμα. Εξηγήσεις άλλες δεν έχω να σας δώσω γιατί δεν υπάρχουν. Απο 'δω και πέρα, μπορείτε να κάνετε ότι νομίζετε. Ο χρόνος μου είναι πάρα πολύ περιορισμένος και δεν μπορώ να ασχολούμαι συνέχεια με αυτά τα πράγματα.

Σας ευχαριστώ,

υ.γ : Ο Μανώλης Ρασούλης ήταν ένας άνθρωπος που είχε μια "μαγική" ικανότητα να απλώνει το φως του σε όλους όσους έρχονταν σε επαφή μαζί του. Με τα λόγια του, έφτανε πολύ βαθιά στις ψυχές των ανθρώπων, τους βοηθούσε με έναν "μαγικό" τρόπο και προσωπικά σε μένα, μου άλλαξε την ζωή μου, προς το καλύτερο φυσικά. Νομίζω το έχω γράψει κιόλας στο forum σας αυτό κάπου, λέγοντας χαρακτηριστικά "Οι σκέψεις μου είναι βαθιά επηρρεασμένες από τους στοχασμούς του Μανώλη". Ήταν λοιπόν τόσο σημαντικός άνθρωπος για μένα, που όπως λέει κάπου πολύ σωστά ο ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ, επηρρεάστηκα πολύ και υπερτόνιζα αυτήν την φιλική σχέση που είχα μαζί του. Σ' αυτήν την ταραγμένη και ανήσυχη περίοδο της ζωής μου, ασφαλώς έκανα και λάθη (αλήθεια, έχει σημασία για κάποιους να αρχίσω να απαριθμώ και να περιγράφω τα λάθη μου τότε ;) και πράγματα ανόητα και επιπόλαια.

Edited by - zip on 30/03/2012 12:41:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2012, 13:39:46  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Θα έλεγα πάντως το εξής: έλλειμα "κοινής λογικής"
Χεχε... για το συγκεκριμένο θέμα, δεν θέλεις να συζητήσουμε για ελλείματα κοινής λογικής.
Εχω όλο το δικαίωμα να διατηρώ κάποιες επιφυλάξεις, τις οποίες μπορώ να στηρίξω με το "έλλειμα κοινής λογικής".
Ομως, δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητο, διότι, όπως δήλωσα, μου είναι αδιάφορη η ταυτότητα του λογαριασμού.

Με τρώει η περιέργεια για το "ΓΙΑΤΙ".
Απ' ότι φαίνεται εδώ: Πάντως να υπενθυμίσω πως η Aurelia μας έχει πει πλέον και ποια είναι καθώς και, μέσες-άκρες, τι ζητάει. Κάποιες ακριβείς και αιτιολογημένες/τεκμηριωμένες εξηγήσεις όπως καταλαβαίνουμε., ούτε κι εσείς έχετε καταλάβει ακριβώς, κάτι που υποθέτω το ρωτήσατε.
Τι πιθανότερο, κατά την γνώμη μου, είναι ότι απλώς ήθελε να κάνει τον zip να "προσκυνήσει". Κακοήθεια στα τευτέρια μου. Αν δεν τσιμπούσε κανένας, θα σταματούσε όπως στο αχλαδότυρο.

Θα μπορούσατε όμως να μας ενημερώσετε για τον λόγο που έγραφε 6 σελίδες ασυναρτησίες;
Οτι καταλάβατε τελοσπαντων.

Δεν είναι επιλήπσιμο... είναι;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2012, 13:44:03  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Μου θυμίζει βέβαια, δεν μπορώ να σου κρύψω, μία παλαιότερη περίπτωση όπου είχες επιδείξει παρόμοιας έντασης επιμονή και για άλλον λογαριασμό.
Είναι στην φύση μου η καχυποπσία, κάποιες εμμονές και η περιέργεια που μου τις δημιουργεί
Είμαι και λίγο σχιζοφρενής, αλλά ελαφράς μορφής.

Ε, τι να κάνουμε, έτσι είμαι. Είμαι δημιούργημα των βιωμάτων μου, όπως όλοι μας άλλως τε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2012, 13:54:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Τελικά Ρε ζιπ τι να πω...έχασες και το χαρισμα να διαβάζεις μεταξυ των γραμμών...

Να σε βρασω ρε, εσενα και το τζινι..σου!!. (το πάντρεμα φταίει)

Ζούμε τυχαία, σε χάος, και αταξια....

εκτός απο το είναι,

εκει λειτουργεί ακέραια η λογικη,

μαζυ με αλλα χαρίσματα, βλέπει.

Φιλόσοφος και φίλος.


Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 30/03/2012 13:55:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aurelia
Μέλος 1ης Βαθμίδας


71 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2012, 18:53:57  Εμφάνιση Προφίλ
Καλά ρε Zip, επειδή πήρες αυθεντικά τραγούδια και τους άλλαξες τα φώτα, θεωρείς τους στίχους αυτούς δικούς σου; Μιλάω ΜΟΝΟ για τον δίσκο που ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ "σου ανέθεσε ο ίδιος ο Ρασούλης να κάνεις". Καλά αυτό δεν ντράπηκες που το είπες;! Δεν είδες παρακάτω πόσο τα πήραν οι υπόλοιποι που χρησιμοποιήθηκαν σαν ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΖΩΑ για να γίνει ένας δίσκος που "ο ΡΑΣΟΥΛΗΣ σου ανέθεσε να φτιάξεις με αυτόν τον τρόπο"; Εγώ πάντως, αν δεν ήξερα τόσο καλά αυτόν τον άνθρωπο, θα τον κατέστρεφα αν με είχε χρησιμοποήσει έτσι! Και δεν είναι και κανένας άγνωστος και τυχαίος στιχουργός.
Να μην παραθέσω τα τραγούδια ένα-ένα εδώ. Ο καθένας μπορεί να τα βάλει δίπλα και να καταλάβει τι έχει συμβεί. Αρκεί να γνωρίζει καλά το έργο του Ρασούλη. Αλλά έλα που εγώ ξέρω τα τραγούδια του απ'έξω κι ανακατωτά. Και τα κείμενά του, αλλά και την σκέψη του. Πολλά από τα κείμενά του αλλά και τα τραγούδια του, του τα δακτυλογράφησα, τα τραγούδησα, κάποια λίγα τα μελωποίησα εγώ. Τα είδα να γεννιούνται μπροστά μου μαζί με τους συνθέτες τους. Μεγάλωσα μ' αυτά.
Απορώ γιατί το "Στο Ζάππειο ένα σπερνό" των Ρασούλη-Νικολόπουλου διασκευάστηκε σαν "Στο Ζάππειο ένα πρωϊ"; Το "Με τα φώτα νυσταγμένα και βαρυά" σε "Με το θέμα κλειδωμένο και κλειστό", το "Το τρένο φτάνει τελικά βαθειά στην Κατερίνη" σε "Το τρένο φτάνει τελικά βαθειά μες στην Αθήνα", το: "Ρίξτο έξω κι είσαι μέσα" σε "Άλλος έξω, άλλος μέσα" (το τραγούδι του esoterica.gr), το: "Ήρθανε δύσκολοι καιροί" σε "Έρχονται σκέψεις μες στο νου", το: "Βρε τι κι αν ειμαι άτομο" σε "Βρε, τι κι αν είμαι ο Θεός" (σε συνδυασμό με άλλα το συγκεκριμένο και άλλα. Μην μπω στην περιοχή των κειμένων. Zip αυτό δεν είναι "επηρασμένος από τον Ρασούλη" απλά απ' ότι καταλαβαίνεις. Και στέλνεις και το mail του ΡΑΣΟΥΛΗ στους admin για να σου πουν αν έχουν πρόβλημα να χρησιμοποιήσετε το όνομα του esoterica. Δικό σου e-mail δεν είχες; Και όλα αυτά με Αριθμό Πρωτοκ. ΑΕΠΙ! Και παρουσία κατοχύρωσης δηλαδή! Και όταν έδωσες το υλικό στον Ρασούλη, εκείνος τι έκανε; Δεν θα ξετραλλάθηκε νομίζω βλέποντας τα τραγούδια του έτσι. Και όχι ότι είναι χάλια όπως τα έκανες, αλλά απλά είναι ένα τεράστιο κολλάζ και μια μεγάλη παράξενη διασκευή τραγουδιών ηχογραφημένων και γνωστών. Και είναι και πολλά άλλα που άσε, ας μην τα αναφέρω εδώ. Το μόνο που θέλω να ξέρω είναι το ποιός είσαι και γιατί τα έκανες όλα αυτά. Και ακόμα δεν έχεις έρθει σε καμμία επικοινωνία. Πέρα από τον "τόσο επηρεασμό", τι είχες ανάγκη; Θα μπορούσες κάλλιστα να γράψεις τα δικά σου τραγούδια! Εδώ έχεις κάνει ολόκληρη διατριβή! Τι είναι αυτό που περιμένεις; Αφού ήσουν όπως λες φίλους με τους μουσικούς του Ρασούλη, το πιο εύκολο είναι να ερθεις σε επικοινωνία μαζί μου. Γιατί δεν το κάνεις;

Edited by - Aurelia on 30/03/2012 18:56:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2012, 19:16:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Aurelia,

τα τραγούδια αυτά δεν έχουν καμία σχέση με αυτά που λες. Και οι στίχοι αλλά και η μουσική είναι εντελώς διαφορετικοί. Το μέτρο ίσως σε μπερδεύει. Το γεγονός ότι κάποια ξεκινούν με μια φράση παρόμοια ίσως με κάποια τραγούδια του Μανώλη Ρασούλη, δεν σημαίνει πως είναι και τα ίδια.

quote:
Το μόνο που θέλω να ξέρω είναι το ποιός είσαι και γιατί τα έκανες όλα αυτά.

Σου εξήγησα : ήταν μια νεανική επιπολαιότητα. Ήταν αρκετά ταραγμένη εκείνη η περίοδος της ζωής μου και έκανα πολλά λάθη.

quote:
Και όταν έδωσες το υλικό στον Ρασούλη, εκείνος τι έκανε;

Ο Μανώλης κράτησε ένα ή δύο απ' αυτά τα τραγούδια, δεν θυμάμαι καλά. Πάντως ένα από αυτά ήταν το "Τι να σου πω άλλο πια" το οποίο το έχω νομίζω και ηχογραφημένο. Αν μπορέσω θα το "ανεβάσω" σε έναν free server να το ακούσεις [ αλλά να το ακούσουν κι όλοι δηλ. ] για να πεισθείς πως αυτά τα τραγούδια είναι διαφορετικά απ' αυτά που λες.

quote:
Πέρα από τον "τόσο επηρεασμό", τι είχες ανάγκη;

Δεν ξέρω. Εκείνη την εποχή συνέβαιναν διάφορα στη ζωή μου.

quote:
Τι είναι αυτό που περιμένεις; Αφού ήσουν όπως λες φίλους με τους μουσικούς του Ρασούλη, το πιο εύκολο είναι να ερθεις σε επικοινωνία μαζί μου. Γιατί δεν το κάνεις;

Γιατί δι-αισθάνομαι πως με κοροϊδεύεις.


Edited by - zip on 30/03/2012 19:18:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aurelia
Μέλος 1ης Βαθμίδας


71 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2012, 20:23:04  Εμφάνιση Προφίλ

Γιατί δι-αισθάνομαι πως με κοροϊδεύεις.


Edited by - zip on 30/03/2012 19:18:12
[/quote]


Κι εγώ ότι μας κοροϊδεύεις εσύ.
Τα μέτρα των τραγουδιών δεν με μπερδεύουν τόσο εύκολα. Άλλωστε αυτή είναι και δουλειά μου. Αυτό κάνω από παιδί. Άλλα μας μπερδεύουν. Και αυτό είναι το τι δουλειά έιχε η ταραγμένη σου τότε ζωή με όλο αυτό το αλλόκοτο με τον Ρασούλη. Σου είπε ή δεν σου είπε να το κάνεις εσύ όλο αυτό;
Και επιμένεις να το λύσουμε εδώ, δημόσια και όπως να 'ναι.
Άλλωστε αφού δεν πιστεύεις ούτε τους διαχειριστές του φόρουμ με τους οποίους βρίσκομαι σε πλήρη συνεννόηση, άσε να δούμε πότε θα έρθεις σε επαφή με την "Ναταλία" που ΕΣΥ νομίζεις. Και κοίτα πόσο γρήγορα θα το μάθω μόλις έρθεις.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2012, 08:35:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Aurelia,

quote:
Και επιμένεις να το λύσουμε εδώ, δημόσια και όπως να 'ναι.

Ας το λύσουμε, δεν έχω πρόβλημα.

quote:
Άλλωστε αφού δεν πιστεύεις ούτε τους διαχειριστές του φόρουμ με τους οποίους βρίσκομαι σε πλήρη συνεννόηση, [...]

Το ότι είσαι σε πλήρη συνεννόηση με τους διαχειριστές το έχω καταλάβει πολύ καλά. Αυτό που δεν καταλαβαίνω όμως είναι πως γίνεται να είσαι τώρα σε πλήρη συνεννόηση ενώ πριν από λίγο [ μερικές σελίδες πιο πριν δηλ.] να τους κατηγορείς και να τους "τα χώνεις". Και επίσης δεν καταλαβαίνω, τι ακριβώς θέλεις να γίνει απο 'δω κι έπειτα.

[ Όσον αφορά την κατοχύρωση αυτών των τραγουδιών, αυτή δεν υπάρχει, δεν ισχύει. Γιατί η ΑΕΠΙ τότε μας ζήτησε ολοκληρωμένα τραγούδια, δηλ. ενορχηστρωτικά ολοκληρωμένα, έτοιμα δηλ. τραγούδια που θα μπορούσαν π.χ την επόμενη μέρα να βγουν στην παραγωγή. Εμείς όμως τέτοια τραγούδια δεν είχαμε. Ούτε καν demo είχαμε. Μια κασσέτα είχαμε με μια κιθάρα και έναν φίλο που τραγουδούσε. Συνεπώς, ούτε κατοχύρωση είχαμε, ούτε ... τραγούδια [ άμα το καλοσκεφτείς δηλ. ] είχαμε. Αυτά τα οποία βλέπεις δημοσιευμένα στο forum δεν είναι τίποτε άλλο παρά μια απόπειρα να γραφτούν κάποια τραγούδια. Είναι 5-10 στίχοι αραδιασμένοι σε 5-10 χαρτιά. Ούτε τραγούδια φτιάξαμε, ούτε δίσκους φτιάξαμε, ούτε το όνομα του Μανώλη Ρασούλη χρησιμοποιήσαμε, ούτε βγήκαν αυτά ποτέ σε κυκλοφορία, ούτε λεφτά κερδίσαμε, ούτε τίποτε. Μια κασσέτα μας έμεινε, κακογραμμένη γιατί η ηχογράφηση έγινε από ένα φορητό κασσετόφωνο στο σπίτι ενός φίλου, να μας θυμίζει ότι κάποτε είμασταν μια παρέα και τραγουδούσαμε. Και φυσικά, αν όλη η υπόθεση προχωρούσε, με τα πραγματικά ονόματά μας θα έβγαινε π.χ ένας δίσκος στη κυκλοφορία. Εννοείται αυτό, δεν θα βάζαμε nicks. Αν είναι δυνατόν δηλ.

Δεν μας απαγορεύει κανένας να ξεκινήσουμε ένα τραγούδι με την φράση π.χ "Στο Ζάππειο ένα πρωϊ". Το τραγούδι αυτό ούτε μουσική έχει ίδια με το γνωστό "Στο Ζάππειο ένα σπερνό", ούτε στίχους. Ο Ρασούλης περιγράφει μια κατάσταση στο Ζάππειο ένα απόγευμα, εγώ περιγράφω μια κατάσταση πάλι στο Ζάππειο ένα πρωϊ. Μην ξεχνάς πως το ίδιο πράγμα ο Μανώλης Ρασούλης το έχει κάνει πολύ επιτυχημένα με το "Μπορεί να αλλάξει Κεμάλ", ένα τραγούδι - απάντηση στο "Κεμάλ" του Χατζιδάκι. Δύο τραγούδια με διαφορετικούς στίχους και μουσική που όμως μιλάνε για το ίδιο πράγμα.

Στο "Μπορεί να αλλάξει Κεμάλ" μάλιστα, υπάρχει ένα στίχος που λέει "Θέλει σωστοί χιλιάδες να 'ναι στους τροχούς", με την ίδια μουσική (με τα ίδια "πατήματα" που λέμε) [ μόνο στον συγκεκριμένο στίχο, όχι σε όλο το τραγούδι ] κιόλας από το "Ένα το χελιδόνι" των Θεοδωράκη / Ελύτη που λέει "Θέλει νεκροί χιλιάδες να 'ναι στους τροχούς". ]

Τώρα, Aurelia, αν όλο αυτό το κάνεις γι' αυτούς τους στίχους, παρ' τους, στους χαρίζω, δεν έχω πρόβλημα. Πάρ' τους, βάλ' τους μουσική, φτιάξ' τους δίσκο, τραγούδησέ τους, δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα από την μεριά μου. Εγώ καμία απαίτηση δεν έχω.

Edited by - zip on 31/03/2012 11:06:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2012, 11:06:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
zip

Το ότι είσαι σε πλήρη συνεννόηση με τους διαχειριστές το έχω καταλάβει πολύ καλά. Αυτό που δεν καταλαβαίνω όμως είναι πως γίνεται να είσαι τώρα σε πλήρη συνεννόηση ενώ πριν από λίγο [ μερικές σελίδες πιο πριν δηλ.] να τους κατηγορείς και να τους "τα χώνεις".



Δε βρίσκω κάτι στα παραπάνω που να δικαιολογεί το ότι παραξενεύεσαι zip. Η όποια παρεξήγηση είχε δημιουργηθεί σχετικά με την ταυτότητα του λογαριασμού Aurelia και με τον σκοπό του παρόντος θέματος ξεκαθαρίστηκε. Επικοινωνήσαμε με την Aurelia και δεν υπάρχει κάποιος λόγος να διατηρηθεί η οποιαδήποτε ένταση είχε αρχικά δημιουργηθεί.
Απλή λογική είναι αυτό.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2012, 11:08:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
amalia

Η όποια παρεξήγηση είχε δημιουργηθεί σχετικά με την ταυτότητα του λογαριασμού Aurelia και με τον σκοπό του παρόντος θέματος ξεκαθαρίστηκε.


Ωραία. Κανένα πρόβλημα τότε. Μπορείτε να μας πείτε ξεκάθαρα λοιπόν ποιος είναι ο σκοπός του παρόντος θέματος ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2012, 11:10:48  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
PY8AGORAS:
quote:

quote:
Ακόμη είναι απαραίτητο να διευκρινήσουμε και να επιβεβαιώσουμε πως από τα στοιχεία που έχουμε, προκύπτει σαφώς ότι η Aurelia είναι όντως ο άνθρωπος που η ίδια μας είπε.
Το διάβασα αυτό,
αλλά δεν μπορώ να μη δηλώσω το πόσο "προσεκτική" και "Πυθιακή" δήλωση είναι...
Κάτι σαν "ήξεις αφίξεις" δηλαδή...

Τώρα γι'αυτό τι να πω...
Μήπως ότι πρόκειται για μία ακόμη απίστευτη "εξυπνάδα";
Κάτι διαφορετικό;

Αν η δήλωση αυτή σου φαίνεται να έχει χαρακτήρα "ήξεις αφήξεις", δηλαδή -κατά πως χρησιμοποιείται η φράση αυτή παλαιόθεν- ως κάτι που μπορεί να ισχύει ή μπορεί και να μην ισχύει, τότε PY8AGORAS, πραγματικά υπάρχει πρόβλημα...
Κατανόησης και συνεννόησης σίγουρα...

Τώρα θα ήταν γελοίο μάλλον να προβώ σε κάποια γραμματολογική/πραγματολογική ανάλυση των γραφομένων μου, παρολαυτά θα τονίσω το προφανές: ότι οι λέξεις "διαθέτουν" γένος, πτώση και αριθμό. Όχι κατά τύχη βέβαια...

"Ακόμη είναι απαραίτητο να διευκρινήσουμε και να επιβεβαιώσουμε πως από τα στοιχεία που έχουμε, προκύπτει σαφώς ότι η Aurelia είναι όντως ο άνθρωπος που η ίδια μας είπε."

Και ακόμη περιττό θα ήταν κανονικά, αλλά θα πρέπει να το κάνω... κάποιος θα πρέπει μάλλον να μην έχει διαβάσει το μήνυμα της Aurelia, στις 28/03/2012, 04:19:34 που προηγείτο της δήλωσης της διαχείρισης για να κάνει τέτοιου είδους ερμηνείες...

Όταν κάποιος λέει: "υπογράφω εγώ", προφανέστατα εννοεί αυτό ακριβώς. Αυτό που "είπε", εμείς "επιβεβαιώσαμε".

Πιο σαφές και ακριβές δεν γίνεται!


Αγαπητέ Admin, θα μπορούσες απλά, καθαρά και ξάστερα να γράψεις ότι η "Aurelia"(λογαριασμός) είναι η Ναταλία Ρασούλη και να τελειώσει εκεί το θέμα με την "ταυτοπροσωπία".
Αντ' αυτού επέλεξες μια πιο βερμπαλιστική, ας πούμε, εκδοχή.
Οκ, δεκτόν, δεν θα σου υποδείξω και τον τρόπο που θα γράφεις/εκφράζεσαι
εξάλλου πολλοί από μας (και εμού συμπεριλαμβανομένου) καμιά φορά "σεντονιάζουμε" και τα πιο απλά θέματα.

Εγώ απλώς αναφέρθηκα στον τρόπο με τον οποίο μπορεί να αντιληφθεί κάποιος αυτό που έγραψες. Και δεν είναι εντελώς βέβαιο ότι όλοι κατάλαβαν το ίδιο ακριβώς μέσα από την αρχική σου διατύπωση. Εν πάση περιπτώσει αυτό είναι λεπτομέρεια και παρελθόν πλέον.

Στο προκείμενο τώρα,
χαίρομαι, που έστω και μετά από 6-7 σελίδες γινόμαστε όλοι πιο συγκεκριμένοι.

Γραφεις αγαπητή Aurelia:

quote:
Και αυτό είναι το τι δουλειά έιχε η ταραγμένη σου τότε ζωή με όλο αυτό το αλλόκοτο με τον Ρασούλη. Σου είπε ή δεν σου είπε να το κάνεις εσύ όλο αυτό;
Και επιμένεις να το λύσουμε εδώ, δημόσια και όπως να 'ναι.

Όπως κι εσύ (και οι περισσότεροι) στο "αλλόκοτο" συμφωνούμε.
Κάποιοι ήδη το θεωρούσαμε αλλόκοτο από την πρώτη στιγμή που το είδαμε/διαβάσαμε, εν τη γενέσει του (το 2005).

Άλλο όμως "αλλόκοτο" και άλλο "παράνομο". Και αυτό είναι μια πολύ σημαντική και ειδοποιός διαφορά.

Αν καταλαβαίνω καλά, μετά τα όσα προηγήθηκαν (γραπτώς εδώ), αυτό που τελικά θέλεις είναι να εξακριβώσεις αν ο zip είχε ή δεν είχε κάποιου είδους "άδεια" από τον Μ. Ρασούλη για να εκφραστεί όπως εκφράστηκε για αυτόν μέσα από αυτή την "αλλόκοτη" ιστορία που εκτυλιχθηκε το 2005.

Καλώς ή κακώς, τα εμπλεκόμενα μέρη σε αυτή την ιστορία ήταν ο zip/deva και ο Μ.Ρασούλης, και αν εγείρετο οποιοδήποτε θέμα θα έπρεπε αυτοί να το λύσουν με κάποιο τρόπο.

Αυτή τη στιγμή ο Μ.Ρασούλης δεν είναι στη ζωή. Άρα δεν μπορούμε να ακούσουμε τη δική του εκδοχή. Και έχουμε μόνο την εκδοχή του zip. Η οποία μπορεί να κινείται οπουδήποτε στα όρια μεταξύ τελείως φανταστικής/φαντασιακής έως και απολύτως αληθινής.

Άρα λοιπόν έτσι δεν οδηγούμαστε πουθενά και μπορούμε να το κουβεντιάζουμε επ'αόριστον.

Εν τέλει ή πιστεύουμε τον zip (ότι ήξερε "καλά" τον Ρασούλη, ήταν "μαθητής" του, είχε "οδηγίες" από αυτόν,κλπ,κλπ) ή δεν τον πιστεύουμε.
Και στις 2 περιπτώσεις όμως, δεν φαίνεται να διέπραξε κάποια παρανομία.

Γιατί το θέμα με τα στιχάκια είναι κάπως υπερβολικό.
Από τη δική μου εμπειρία, από το σχολείο μέχρι και το Πανεπιστήμιο οι μισοί σχεδόν συμμαθητές/συμφοιτητές εγραφαν και σκάρωναν στιχάκια πού και πού, άλλοι απλά, αλλοι πιο "φιλοσοφημένα", αλλοι με ομοιοκαταληξία άλλοι χωρίς, άλλοι ειρωνικά άλλοι σοβαρά, άλλοι ρομαντικά, άλλοι μικρά άλλοι μεγάλα, κ.ο.κ.

Εν τέλει δεν θεωρώ και τεράστια "μαγκιά" ή κάτι πολύ σπάνιο και ξεχωριστό το να είναι κανείς "Στιχουργός". Σχεδόν ο καθένας το μπορεί υπό συνθήκες.

Η "μαγκιά" είναι κυρίως του ΜΟΥΣΙΚΟΣΥΝΘΕΤΗ ή ακόμα καλύτερα του ΤΡΑΓΟΥΔΟΠΟΙΟΥ που θα ξεκινήσει από το 0, από τον πρώτο στίχο, και θα φτάσει μέχρι το "ντύσιμο" του κομματιού με μουσική επένδυση και θα το κάνει τραγούδι σωστό.

Περίπου αυτό σου λέει και ο zip. Ήτανε πεντέξι φίλοι με κιθάρες κλπ, σε κλίμα παρέας. Βγάζανε τα στιχάκια τους. Άντε και να δεχτώ ότι "πειράξανε" λίγο τα λόγια στις Νταλίκες κλπ. Ότι το χρησιμοποιήσανε ως αρχική εμπνευση. Ε και τι έγινε δηλαδή? Αυτό ήταν το εγκλημα?

Μου θυμίζει κάτι περιπτώσεις τύπου Καρβέλα, Πανταζή, Θεοφάνους, Ιωαννίδη, κλπ, καλλιτεχνών οι οποίοι είτε κατηγορήθηκαν από άλλους είτε κατηγόρησαν άλλους ότι άλλοτε τους εκλεβαν στίχους άλλοτε τη μουσική επένδυση,κλπ.

Το φαινόμενο αυτό πρέπει να είναι ενδημικό στο χώρο γενικά...



.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2012, 11:22:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ

Περίπου αυτό σου λέει και ο zip. Ήτανε πεντέξι φίλοι με κιθάρες κλπ, σε κλίμα παρέας. Βγάζανε τα στιχάκια τους. Άντε και να δεχτώ ότι "πειράξανε" λίγο τα λόγια στις Νταλίκες κλπ. Ότι το χρησιμοποιήσανε ως αρχική εμπνευση. Ε και τι έγινε δηλαδή? Αυτό ήταν το εγκλημα?


Ρε ΠΥΘΑΓΟΡΑ, ρε φίλε μου, αυτό ακριβώς λέω ... Μα, αν το καλοσκεφτείς, αυτά δεν είναι καν τραγούδια! Βγήκανε αυτά προς τα έξω ; Έγιναν δίσκος ; Παίζονται πουθενά ; Παίζονται στα ραδιόφωνα ; Μια κιθάρα είχαμε, ένα φορητό κασσετόφωνο που ηχογραφούσαμε [ κι αυτό δηλ. της κακιάς ώρας που λέμε ], γράφαμε μουσική, δεν μας άρεζε, το ξαναπαίζαμε ... δηλ. τι να λέμε τώρα ;

Δηλ. το "Με τα φώτα νυσταγμένα και βαριά", είναι τραγούδι. Με μουσική και στίχους. Έχει τίτλο "Οι νταλίκες". Είναι τραγούδι. Το "Με το θέμα κλειδωμένο και κλειστό", τι είναι ; Τραγούδι ; Είναι στίχοι με μουσική, υποτυπώδης δηλ. κάτι ακόρντα παιγμένα σε μια παρέα και ηχογραφημένα σε ένα παμπάλαιο φορητό κασσετόφωνο !!! Αν είναι δυνατόν δηλ ...

Και πάλι της λέω της Aurelia. Αν το πρόβλημά της είναι οι στίχοι, ας τους πάρει, χάρισμά της. Να τους πάρει, να τους βάλει μουσική, να τους τραγουδήσει, να τους κάνει δίσκο ... κανένα απολύτως πρόβλημα από μένα.

Edited by - zip on 31/03/2012 11:27:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2012, 11:44:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
amalia,

Ο σκοπός του παρόντος θέματος είναι να δώσω εγώ εξηγήσεις στην Aurelia για αυτά που έγιναν πριν από 7 χρόνια ;

Έστω. Και να είναι αυτός ο σκοπός. Εξηγήσεις έδωσα. Είπα τι ακριβώς έγινε, ζήτησα συγνώμη αν έκανα κάπου λάθος, εξήγησα την τότε συμπεριφορά μου.

Υπάρχει κάτι άλλο ;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2012, 13:02:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Και κάτι άλλο amalia & Admin, που αν θέλετε μου το εξηγείτε, αν όχι, δεν πειράζει ... καλή καρδιά.

Τα πρώτα μηνύματα του λογαριασμού Aurelia, πρωτού καν ανοιχθεί αυτό το θέμα [ γιατί τα πρώτα μηνύματα γράφτηκαν την 18/3 ενώ αυτό το θέμα ανοίχθηκε την 22/3 ] ήταν τα παρακάτω :

quote:
Aurelia, Απεστάλη: 18/03/2012 στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=10929&whichpage=12

Oι αναφορές στον Deva Parinito απαιτούν σεβασμό. Φροντίστε λίγο τον σεβασμό σ' αυτό το φόρουμ..

τα bold δικά μου


quote:
Aurelia, Απεστάλη: 18/03/2012 στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=10929&whichpage=12

Δεν ήρθα να κάνω τίποτα. Σ' ένα φόρουμ εσωτερισμού θα έπρεπε να υπάρχει σεβασμός. Για τον Deva Parinito έχω χρέος να το ζητήσω.

τα bold δικά μου


quote:
Aurelia, Απεστάλη: 19/03/2012 στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=10929&whichpage=12

Ο Εφιάλτης ας μείνει έξω από αυτό που έγραψα. Αναφέρομαι σε κάτι συγκεκριμένο. Άλλωστε ένα φόρουμ εσωτερισμού δεν θα έπρεπε λογικά να κουτσομπολευει και να δικάζει, αλλά να αναπτύσει.

τα bold δικά μου


Εδώ λοιπόν ο λογαριασμός Aurelia, αναφέρεται στο φόρουμ, κι αν κάτι ενοχλεί την Aurelia ας πούμε, αυτό το κάτι δεν είμαι εγώ, αλλά το esoterica.gr. Εδώ η Aurelia δεν ζητάει εξηγήσεις από μένα, από το esoterica.gr φαίνεται ότι ζητάει. Πως το εξηγείτε αυτό ;

Edited by - zip on 31/03/2012 13:03:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2012, 13:12:40  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Έστω. Και να είναι αυτός ο σκοπός. Εξηγήσεις έδωσα. Είπα τι ακριβώς έγινε, ζήτησα συγνώμη αν έκανα κάπου λάθος, εξήγησα την τότε συμπεριφορά μου.

Υπάρχει κάτι άλλο ;;;


Ναι, υπάρχει zip.

Πρέπει να ξεβρακωθείς τελείως, να πεις ποιος είσαι, πού είσαι και τι κάνεις,
να κάνεις 10 μετάνοιες, να φάς 20 κλωτσιές και 50 βουρδουλιές γονατιστός,
και να μην ξανααναφέρεις το όνομα Ρασούλης για τα επόμενα 40 χρόνια
(κάτι σαν την κόντρα Νταλάρα - Πανούση δηλαδή...)

Προς γνώσιν και συμμόρφωσιν


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "

Edited by - PY8AGORAS on 31/03/2012 13:13:52

________________________________________
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα διότι το περιεχόμενό του
κρίνεται ανήθικο, δεδομένων των καταστάσεων

31/3/2012
________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2012, 13:27:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Το "Τι να σου πω άλλο πια ;", μπορείτε να το ακούσετε στο http://kiwi6.com/file/765q30075a

Όπως θα διαπιστώσετε, ακόμη και τον τίτλο του αποφασίσαμε μετά να τον αλλάξουμε κι από "Τι να σου πω άλλο πια ;" το κάναμε "Ούλοι". Πείτε μου σας παρακαλώ, με ποιο τραγούδι του Μανώλη Ρασούλη μοιάζει αυτό που ακούτε ;

Όλα τα υπόλοιπα τραγούδια είναι κάπως έτσι ηχογραφημένα. Εντελώς άλλη μουσική, κάποια έχουν αλλαχθεί και οι στίχοι, έχουν γραφτεί ξανά κτλ. Και το σημαντικότερο : Αυτά τα τραγούδια ποτέ δεν βγήκαν σε κυκλοφορία.

Παρεπιπτόντως, επειδή είναι και εξαιρετικά επίκαιρο ... σας το αφιερώνω, amalia & Admin με όλη μου την αγάπη.

Edited by - zip on 31/03/2012 13:30:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2012, 13:29:53  Εμφάνιση Προφίλ
Θα έλεγα ότι γενικώς η Aurelia κράτησε για αρκετό καιρό μια επικριτική στάση προς το φόρουμ γενικά. Αλλά αυτό δεν έχει σημασία τώρα.

Προσωπικά θα περίμενα μια τελευταία και ξεκάθαρη απάντηση της Aurelia, με την οποία να δίνει τέλος σε αυτό το ζήτημα.
Δόθηκαν όσες εξηγήσεις ήταν ανθρώπινο να δοθούν, απο 'κει και πέρα αν η Aurelia τις δέχεται οκ, αν δεν τις δέχεται πάλι οκ. Και στις δυό περιπτώσεις, το θέμα είναι προσωπικό και δεν μας αφορά.
Από τη στιγμή δηλαδή που οι ενστάσεις της αφορούν τον Ζιπ και όχι το φόρουμ, το θέμα αυτό δεν έχει λόγο υπαρξης. Όπως λέχθηκε αν υπάρχουν άλλα ζητήματα προς επίλυση, υπάρχει και η δικαιοσύνη.
Το ESOTERICA.gr δεν είναι δικαστήριο.

Καλη σας μέρα σε όλουςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2012, 13:34:02  Εμφάνιση Προφίλ
zip
quote:
Όλα τα υπόλοιπα τραγούδια είναι κάπως έτσι ηχογραφημένα. Εντελώς άλλη μουσική, κάποια έχουν αλλαχθεί και οι στίχοι, έχουν γραφτεί ξανά κτλ. Και το σημαντικότερο : Αυτά τα τραγούδια ποτέ δεν βγήκαν σε κυκλοφορία.
Καλό το τραγουδάκι. Δε πειράζει που δεν βγήκαν, τώρα που το κατεβάσαμε και αφού παραιτείσαι των πνευματικών του δικαιωμάτων, είναι μια καλή ευκαιρία να εκδοθεί.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2012, 14:18:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Το συρτάρι μου Dr Jekyll Mr Hyde, είναι τίγκα από τραγούδια. Αν ο σκοπός που ανοίχθηκε αυτό το θέμα ήταν αυτοί οι στίχοι, ας τους πάρουν, κανένα απολύτως πρόβλημα. 12 κομμάτια είναι, ας βάλουν μουσική κι ας κάνουν έναν δίσκο.

Εγώ όμως θα ήθελα, η Aurelia που όπως λέει μεγάλωσε μ' αυτά τα τραγούδια και τα είδε τα γεννιούνται από τους συνθέτες τους, να μας πει σαν μουσικός που είναι, με ποιο τραγούδι του Μανώλη Ρασούλη μοιάζει αυτό που ακούει ; Και ποιο είναι το ... αντίστοιχό του δηλ. [ αν μπορεί να υπάρχει τέτοια έννοια δηλ. για τα τραγούδια ] του οποίου εγώ "του άλλαξα τα φώτα" ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2012, 15:15:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Αουρελια γλυκιά μου,
Κρυφος ειν ο έρωτας μου
Αλισιδες στην καρδιά μου
Πόνος νιοπαντρου θαρρω.

Ελα, βοηθάμε λιγάκι
Στου ντουνια την αμαρτία
Κόλλησα στην αδικία
Και θα μείνω ορφανος

Είμαι γιος αγάπολυπης
Και ταλέντο, εχω όσο θέλεις
Απο Στοιχο και κιθαρα
Να ζηλέψει ο δημιουργός

Δες τον πόνο στην ψυχή μου
Που πλησίασε, το ρασσουλη
Πυρσος, άναψε από τότε
Συγοκαιει ο μαρασμός!

Αουρελια γλυκιά μου
Είμαι φως, του λόγου φίλος
Απ τα έσω, αγαπάω
Της ζωής, ειμ ομορφιά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2012, 17:09:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
PY8AGORAS
προειδοποίηση!!

Κοίταξε την επέμβαση που έγινε πιο πάνω στο μήνυμά σου (Απεστάλη: 31/03/2012, 13:12:40).
Η κατάσταση είναι αρκετά σοβαρή για να την ευτελίζει κάποιος με τον τρόπο που το έκανες. Εάν υπάρξει συνέχεια σε τέτοιου είδους μηνύματα θα μεταφερθούν στη ΣΑΛΑΤΑ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2012, 20:43:58  Εμφάνιση Προφίλ
Ποία σοβαρότητα; Που την είδατε την σοβαρότητα; Το βίτσιο ενός "μυστηριώδους" λογαριασμού; Τις χαζογκομενιές;;;
Την αλήθεια είπε ο Πυθαγόρας. Την ίδια γνώμη έχω κι εγώ.
Επιλήψημο;

Κι εξακολουθείτε να απαξιώνετε μια απάντηση στην ερώτηση μας:

ΓΙΑΤΙ;


__________________________________________________
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα λόγω εμπρηστικού περιεχομένου
που είναι προσβλητικό απέναντι σε προσωπικότηες ανθρώπων

1/4/2012
__________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2012, 20:50:10  Εμφάνιση Προφίλ
ΓΙΑΤΙ;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2012, 21:21:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Ρε συ Αίολος κόφτο πια, δεν μας πέφτει λόγος το πώς διαχειρίζεται ο κάθε άνθρωπος την ζωή του. Αυτό που για σένα είναι βίτσιο για τον άλλον είναι σοβαρό.
Ούτε σε μένα αρέσουν διάφορα αλλά τι να κάνουμε, ο zip κάποια στιγμή θα έπρεπε να αντιμετωπίσει την αντίδραση στην δράση του, ήρθε λοιπόν ο καιρός και το να φωνάζουμε είναι ανούσιο.
Ο zip, κατά την άποψή μου, έχει την δυναμική για να το παλέψει, μην ανακατεύεσαι λοιπόν με τις δουλειές του.
Και στην τελική η ζωή ξέρει καλύτερα από τον καθένα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2012, 22:10:31  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ρε συ Αίολος κόφτο πια, δεν μας πέφτει λόγος το πώς διαχειρίζεται ο κάθε άνθρωπος την ζωή του. Αυτό που για σένα είναι βίτσιο για τον άλλον είναι σοβαρό.
Χέστηκα για τις ζωές τους.
ΓΙΑΤΙ ανοίχτηκε αυτό το θέμα ρωτάω, ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!
Δεν κσέρεις να διαβάζεις;
Και δεν ήξερα ότι στο φόρουμ αυτό μπορούμε να λύνουμε τα γκομενικά μας ή τις προσωπικές μας διαφορές.


Edited by - Αίολος on 31/03/2012 22:13:38

__________________________________________________
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα λόγω εμπρηστικού περιεχομένου
που είναι προσβλητικό απέναντι σε προσωπικότηες ανθρώπων

1/4/2012
__________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2012, 22:15:52  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
μην ανακατεύεσαι λοιπόν με τις δουλειές του.
Οποιος δεν θέλει ανακάτεμα, δεν δημοσιεύει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2012, 23:24:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
-«Δεν ξέρεις να διαβάζεις» είναι το σωστό.
-Μην φωνάζεις.
-Δεν σου χρωστάει κανείς εξηγήσεις, ρωτάς και εάν θέλει σου εξηγεί περισσότερα από αυτά που ήδη έχει πει.
-Φαίνεται σαν να προσπαθείς να χειραγωγήσεις με τις αναφορές σου περί του τι γίνεται σε αυτό το φορουμ.
-Δημοσιεύει γιατί θεωρεί ότι συνδιαλέγεται με ανθρώπους που έχουν κοινή λογική, σε όλα υπάρχουν όρια.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2012, 23:32:07  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
pyramid
Ρε συ Αίολος κόφτο πια

Ο Αίολος να το κόψει; Ο Αίολος αφορμή ψάχνει για να το αρχίσει.
Του είπα να αρχίσει κάνα άθλημα που να του ταιριάζει να βγάζει τα νεύρα του... αλλά δεν του άρεσε το μπαλέτο.
Είναι δικιά του η ευθύνη πια.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nays
Μέλος 2ης Βαθμίδας


255 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2012, 23:35:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nays
quote:

quote:
Έστω. Και να είναι αυτός ο σκοπός. Εξηγήσεις έδωσα. Είπα τι ακριβώς έγινε, ζήτησα συγνώμη αν έκανα κάπου λάθος, εξήγησα την τότε συμπεριφορά μου.

Υπάρχει κάτι άλλο ;;;


Ναι, υπάρχει zip.

Πρέπει να ξεβρακωθείς τελείως, να πεις ποιος είσαι, πού είσαι και τι κάνεις,
να κάνεις 10 μετάνοιες, να φάς 20 κλωτσιές και 50 βουρδουλιές γονατιστός,
και να μην ξανααναφέρεις το όνομα Ρασούλης για τα επόμενα 40 χρόνια
(κάτι σαν την κόντρα Νταλάρα - Πανούση δηλαδή...)

Προς γνώσιν και συμμόρφωσιν

" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "

Edited by - PY8AGORAS on 31/03/2012 13:13:52

________________________________________
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα διότι το περιεχόμενό του
κρίνεται ανήθικο, δεδομένων των καταστάσεων

31/3/2012
________________________________________



Μπράβο ρε Πυθαγόρα ωραία τα είπες!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2012, 23:56:16  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Του είπα να αρχίσει κάνα άθλημα που να του ταιριάζει να βγάζει τα νεύρα του... αλλά δεν του άρεσε το μπαλέτο.
Ε, τι να κάνουμε... Εχω πρόβλημα με τον κουτουπιέ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 9 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy