ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ =-.
 REIKI - Η ΜΥΣΤΙΚΗ ΤΕΧΝΗ ΤΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 26
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Ρωρ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
215 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2006, 15:08:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ρωρ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
G
Γιατί θεωρείς ότι η πνευματική συζήτηση γίνεται κουβάρι? Κάτι φαίνεται δεν έχω καταλάβει. Παρατηρώ μια ομάδα ανθρώπων να ανταλλάσσει απόψεις και να δίνει ο καθένας την δική του οπτική για κάποιο θέμα. Και με μεγάλη χαρά διακρίνω και διαφωνούντες και συμφωνούντες όταν κάποιος παρουσιάζει μια εμπειρία του. Δεν κατάλαβα που δεν γίνεται σεβαστή η απόψή του. Με συγχωρείς πολύ που δεν κατανοώ, μήπως να μας εξηγούσες γιατί «τα πήρες»? Πραγματικά δεν καταλαβαίνω που σου φαίνεται ότι κάποιοι παραβιάζουν την προσωπική αλήθεια των άλλων. Θα ήθελα να μας το διευκρινήσεις, αν το θέλεις και αν δεν σε ενοχλεί. Αλλιώς το σταματάμε εδώ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ρωρ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
215 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2006, 16:08:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ρωρ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λίλιαν

Συμφωνώ απόλυτα με την σκέψη σου για «ελληνικό» Ρέικι.
Θα με ενδιέφερε και η άποψη των υπολοίπων.
Τι είναι εκείνο που από την φιλοσοφία του Ρέικι θα προσαρμόζαμε σε ελληνική φιλοσοφία?
Σε όλη την θεωρία (όχι την ουσία) του Ρέικι τι είναι εκείνο που θα αλλάζαμε?

Εγώ πχ. στην διδασκαλία του Ρέικι, θα ήθελα περισσότερο να αφιερώσω χρόνο στην στροφή προς τα μέσα μας και όχι μόνο στην θεραπεία του σώματος, όπως γίνεται τώρα. Θα ήθελα με το Ρέικι να στραφούμε προς το «εσωτερικό πνεύμα» που είναι και η αλήθεια του και είναι και η αλήθεια των Αρχαίων μας Φιλοσόφων.
Διάβασα σε γερμανικά βιβλία, ότι υπήρχαν στον ναό του Ασκληπιού στην Κω, θεραπευτές ιερείς που θεράπευαν με τα χέρια. Δεν κατάφερα να το διασταυρώσω με ελληνικά βιβλία. Γνωρίζει κανείς κάτι?


Σας στέλνω ένα γλυκό χαμόγελο!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Λίλλιαν
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2006, 16:58:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Λίλλιαν  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρωρ!

θα σου ζητούσα μια εβδομάδα, για να συγκεντρώσω τα στοιχεία μου πάνω σε αυτό. Το Ε.Ρ υπάρχει ήδη στην αρχική του μορφή. Οπότε σκέψου, γράψε -με τον τρόπο που ξέρεις- και τα λέμε για αυτό σύντομα σε σχέση με το πως το βλέπεις και εσύ. Συμβουλή: Προσπάθησε να το βγάλεις απο μέσα σου και όχι απο βιβλία. Θα σε παρακαλούσε κάθε τι που αφορά το Ε.Ρ να κρατηθεί εκτός forum. Είναι απάτητο σημείο και κρυστάλλινα καθαρό. Σίγουρα δεν μου ανήκει, παρόλο που υπάρχει η καταγραφή του σε μένα. Η προφύλαξη του είναι αυτό που με ενδιαφέρει στην μορφή που υπάρχει τώρα. Δόθηκε το 2004, στις 19/3 και τώρα ήρθε η ώρα του!
Ετσι λοιπόν όποιος θέλει να συμμετέχει σε αυτό, παρακαλώ να το δηλώσει, μετά το πέρας των 10 ημερών, εφόσον έχει σκεφτεί τι θα μπορούσε να σημαίνει για τον ίδιο. Σε αυτή την φάση δεν μπορώ να διοχετεύσω άλλες πληροφορίες, ένα μόνο, είναι μοναδικό!

Σε χαιρετώ και τα λέμε αύριο. Αν θέλεις στείλε μου μήνυμα στο προσωπικό μου e-mail, και πες μου αν μπορώ και εγώ να κάνω το ίδιο.
Καλό απόγευμα!

~~ * ~~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2006, 18:44:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα

χμ.. έχετε αρχίσει και μου θυμίζετε ανεπανόρθωτα την medtech... αν δηλαδή δεν είναι της "ειδικότητας" μου απαγορεύεται να έχω άποψη? ή αυτή που έχω είναι λιγότερο αξιόλογη από τους "πτυχιούχους" του είδους?

καταρχήν πρέπει να σας ενημερώσω για κάτι... στο δρόμο της αναζήτησης θα διαπιστώσετε κάποια στιγμή, ότι έχει μεγαλύτερη σημασία η ειλικρίνεια ακόμα κι αν έχει την μορφή της γκρίνιας, από μία βιασμένη "αγάπη" που όμως θα είναι δήθεν... θα προτιμούσατε π.χ. να σας λέω "μα ναι, το φως να μας ευλογεί όλους" και πίσω από την οθόνη να καγχάζω "μα τι λέει τώρα τούτος?"...

η ειλικρίνεια, είναι μία υψηλότερη μορφή αγάπης από την απλή διατύπωση της... αυτά on my defense...

στη συνέχεια... για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος αγαπητή Λίλλιαν, ακόμα και για να επικεντρώνεται κανείς σε κάτι... δεν μπορούμε όλα να τα βλέπουμε στο χύμα... όταν αυτός ο καιρός έρχεται για μένα, φροντίζω να το αναγνωρίζω και να το ακολουθώ...

να προσθέσω, ότι προφανώς στις αρχές του ρέϊκι λείπει μία πολύ βασική... το "να είσαι ο εαυτός σου"... διαλογιστείτε πάνω σ'αυτό...

και για να απαντήσω και σε σένα αγαπητή ρωρ... κουβάρι η πνευματική συζήτηση γίνεται όταν από την μία υπερθεματίζουμε του δικαιώματος της προσωπικής αλήθειας του καθενός, αλλά απ' την άλλη "αφορίζουμε" κάποιους (τους όποιους) για τον τρόπο που την αναζητούν... (π.χ. το παράδειγμα του αγγελικού ρέϊκι με τα τζάμια)...

με ενοχλεί και τα "παίρνω" όταν συναντάω παντός είδους αφορισμούς... και αν ήμουν δάσκαλος σας θα σας είχα χτυπήσει με το ραβδί στο κεφάλι... (από ζεν τι γνωρίζετε?)

να είστε πάντα καλά!

Galadriel


για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ρωρ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
215 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2006, 21:34:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ρωρ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Galadriel,

Δεν αντιλήφθηκα αυτόν τον αφορισμό και σου ζητώ συγνώμη γι’ αυτό. Είμαι σίγουρη ότι εσύ κάτι παραπάνω αισθάνθηκες, γι’ αυτό και θύμωσες.
Το ότι κάποιος δεν αντιλαμβάνεται τους αγγέλους «να του καθαρίζουν τα τζάμια», δεν σημαίνει ότι δεν τα καθαρίζουν. Απλά, δεν τα καθαρίζουν σ’ αυτόν τον συγκεκριμένο γιατί δεν τους το ζητά. Αν συμφωνείς μ’ αυτήν την άποψη, τότε θα κατανοήσεις ότι αυτό που λέμε, και που συμφωνούν όλοι μ’ αυτό, να προχωράς τον δικό σου δρόμο για να βρεις την δική σου αλήθεια, είναι κάτι ανάλογο με αυτό που λες εσύ «να είσαι ο εαυτός σου» Δεν είναι και οι δύο έννοιες ίδιες?
΄Ασε τους γύρω σου να πιστεύουν ότι θέλουν. ΄Αν παραμείνεις στο κέντρο σου, δεν θα σε κάνουν οι διαφοροποιήσεις να θυμώνεις, γιατί έτσι χάνεις την ουσία της αλήθειας σου. Η αλήθεια μας, δηλαδή ο αληθινός εαυτός μας, δεν επιδέχεται συγκρίσεις και δεν επιβάλλεται. Απλά υπάρχει. ΄Όπως υπάρχει και η αγάπη. Δεν κάνεις τυμπανοκρουσίες για να δείξεις ότι υπάρχει. Δεν κάνεις τίποτα. Απλά υπάρχει…Στέκεσαι δίπλα στους άλλους και τους χαμογελάς. ΄Ότι κι αν λένε, εσένα δεν πρέπει να σε αφορά. Αν φιμώναμε τους ανθρώπους, ώστε να ακούγεται μόνο η δική μας φωνή και να επικρατούσε μόνο η δική μας άποψη, θα ήταν, πίστεψέ με, ανιαρό. Στον αντίλογο υπάρχει και η γνώση. Στην διαφωνία υπάρχει και ο λόγος για έρευνα. Και αυτό το Forum αυτόν τον σκοπό υπηρετεί.

Σου εύχομαι ένα γλυκό βράδυ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ρωρ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
215 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2006, 21:35:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ρωρ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Galadriel,

Δεν αντιλήφθηκα αυτόν τον αφορισμό και σου ζητώ συγνώμη γι’ αυτό. Είμαι σίγουρη ότι εσύ κάτι παραπάνω αισθάνθηκες, γι’ αυτό και θύμωσες.
Το ότι κάποιος δεν αντιλαμβάνεται τους αγγέλους «να του καθαρίζουν τα τζάμια», δεν σημαίνει ότι δεν τα καθαρίζουν. Απλά, δεν τα καθαρίζουν σ’ αυτόν τον συγκεκριμένο γιατί δεν τους το ζητά. Αν συμφωνείς μ’ αυτήν την άποψη, τότε θα κατανοήσεις ότι αυτό που λέμε, και που συμφωνούν όλοι μ’ αυτό, να προχωράς τον δικό σου δρόμο για να βρεις την δική σου αλήθεια, είναι κάτι ανάλογο με αυτό που λες εσύ «να είσαι ο εαυτός σου» Δεν είναι και οι δύο έννοιες ίδιες?
΄Ασε τους γύρω σου να πιστεύουν ότι θέλουν. ΄Αν παραμείνεις στο κέντρο σου, δεν θα σε κάνουν οι διαφοροποιήσεις να θυμώνεις, γιατί έτσι χάνεις την ουσία της αλήθειας σου. Η αλήθεια μας, δηλαδή ο αληθινός εαυτός μας, δεν επιδέχεται συγκρίσεις και δεν επιβάλλεται. Απλά υπάρχει. ΄Όπως υπάρχει και η αγάπη. Δεν κάνεις τυμπανοκρουσίες για να δείξεις ότι υπάρχει. Δεν κάνεις τίποτα. Απλά υπάρχει…Στέκεσαι δίπλα στους άλλους και τους χαμογελάς. ΄Ότι κι αν λένε, εσένα δεν πρέπει να σε αφορά. Αν φιμώναμε τους ανθρώπους, ώστε να ακούγεται μόνο η δική μας φωνή και να επικρατούσε μόνο η δική μας άποψη, θα ήταν, πίστεψέ με, ανιαρό. Στον αντίλογο υπάρχει και η γνώση. Στην διαφωνία υπάρχει και ο λόγος για έρευνα. Και αυτό το Forum αυτόν τον σκοπό υπηρετεί.

Σου εύχομαι ένα γλυκό βράδυ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2006, 03:15:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ετσι λοιπόν όποιος θέλει να συμμετέχει σε αυτό, παρακαλώ να το δηλώσει, μετά το πέρας των 10 ημερών, εφόσον έχει σκεφτεί τι θα μπορούσε να σημαίνει για τον ίδιο. Σε αυτή την φάση δεν μπορώ να διοχετεύσω άλλες πληροφορίες, ένα μόνο, είναι μοναδικό!

Eδώ και αρκετές ημέρες ήθελα να μπώ στο θέμα του Ρεϊκι, αλλά δεν έβρισκα το χρόνο.
Σήμερα έκατσα και διάβασα όλο το τόπικ από την αρχή.
Είχα ήδη μια "εικόνα" περίπου του τί είναι το Ρεϊκι, και ομολογώ πως με ενδιαφέρει πάρα πολύ, τόσο σαν "εργαλείο" στα εσωτεριστικά ταξίδια μου όσο και για τη "θεραπαυτική" του ιδιότητα.

Φυσικά δεν έχω "μυηθεί", δεν έχω κανένα απολύτως βαθμό, αλλά με ενδιαφέει πάρα πολύ αυτό το ταξίδι.
Ίσως να μην είναι η καταλληλότερη στιγμή τώρα με την εγκυμωσύνη ή ίσως να είναι και η ιδανικότερη....

Απλά νιώθω πως το θέλω πολύ....

Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά αυτό που προτείνεις παραπάνω Λίλιαν, αφορά όσους είναι ήδη μυημένοι στο Ρεϊκι, απλά σαν συμπλήρωμα δηλαδη?
Το Ελληνικό Ρεϊκι?
Και επειδή εδώ στη Θεσσαλονίκη δεν έχω ακούσει για σεμινάρια σχετικά, γίνεται και μύηση ....μέσω internet?
Κάτι διάβασα στην αρχή του τόπικ για ΤΗΝ "αυτομύηση".
Αναφέρονται όμως κάποια "σύμβολα" τα οποία μου είναι παντελώς άγνωστα.

Θα' θέλατε όλες εσείς οι φωτεινές υπάρξεις του φόρουμ, να μας εξηγήσετε κι εμάς τις "αμύητες" ορισμένα πράγματα πιο αναλυτικά?

***κάπου διάβασα πιο πάνω βέβαια πως δεν "επιτρέπεται" να δίνονται πληροφορίες σε αμύητους, αλλά και πάλι χωρίς καμία πληροφορία ι ταξίδι να ξεκινήσω στα τυφλά εντελώς?


Με φως στην καρδιά
και αγάπης αχτίδες για όλους και όλες σας
Υ.Γ. Ελπίζω να μην ρωτίσα πολλά με το "καλημέρα σας"....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ρωρ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
215 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2006, 09:03:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ρωρ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητή Τοξότη καλημέρα,

Φαίνεται είμαι «η πρωϊνή» της παρέας.
Στις ερωτήσεις σου θα σου απαντήσω από την δική μου οπτική γωνία και πως εγώ αντιλαμβάνομαι το Ρέικι. Εσύ θα αξιολογήσεις τις απαντήσεις και θα ακολουθήσεις αυτό που θέλεις.
Η μύηση στο Ρέικι είναι μοναδική και δεν θα την έπαιρνα ποτέ από απόσταση. ΄Οσο για την έννοια «αυτομυούμενοι» δεν κατάλαβα ποτέ τι ακριβώς σημαίνει. Η ενέργεια που δίνουμε εκτός Ρέικι, μας κάνει ευάλωτους γιατί είναι από τα ατομικά αποθέματα. Αν τα ενεργειακά μας κέντρα δεν έχουν ισορροποήσει, δεν μπορούμε να γίνουμε και διοχετευτές της ενέργειας από το Σύμπαν. Τα σύμβολα που θα δεις στο internet είναι σχέδια που αν δεν ενεργοποιηθούν από κάποιον διοχετευτή Ρέικι, δεν λειτουργούν. Αυτή είναι η φιλοσοφία του Ρέικι, και βέβαια όποιος θέλει την ακολουθεί, όποιος θέλει την παρακάμπτει.
Πιστεύω ότι η πνευματικότητα ενός ανθρώπου δεν προέρχεται γιατί μυήθηκε στο Ρέικι. Το Ρέικι είναι απλά ένας δρόμος. ΄Ενας δρόμος που αν τον περπατήσεις με αγνή πρόθεση και λαχτάρα, θα σε οδηγήσει σε διεύρυνση και αναζήτηση. Η αναζήτηση δεν τελειώνει ποτέ, γιατί πάντα υπάρχουν νέα πεδία για να εξερευνήσουμε.
Οι παλαιότεροι δάσκαλοι Ρέικι λένε ότι δεν πρέπει να παίρνει κανείς μυήσεις στην περίοδο εγκυμοσύνης. Αν το αναλύσω, κατανοώ ότι η λειτουργία του οργανισμού σε περίοδο εγκυμοσύνης, έχει ρόλο να θρέψει και μια άλλη ζωή. Οι ενεργειακές δονήσεις του σώματος έχουν προσαρμοστεί στον υλικό κόσμο για να το προετοιμάσουν για την φυσική λειτουργία της γέννησης. Μία ανύψωση της συχνότητας του φυσικού σώματος που επέρχεται μέσω των μυήσεων Ρέικι, νομίζω ότι σ’ αυτήν την περίοδο εγκυμοσύνης θα αποπροσανατόλιζε τον νου. Είναι όμως καθαρά δική μου άποψη και θα ήθελα να την αξιολογήσεις μόνη σου.

Σε φιλώ
Μια γλυκιά καλημέρα σε όλους
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galazia_sfaira
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
544 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2006, 09:21:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galazia_sfaira  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mια γλυκεια καλημερα ηλιοφωτη,
στα όποια παραπανω ελεχθησαν.....στους δρόμους της αναζήτησης με τον όποιον τροπο ο καθενας προσπαθει,διαβαινοντας το όποιο μονοπατι ο στοχος ειναι ένας,να βρουμε το φως το εσωτερικό,να απαλλαγουμε κυριως απο τα πιο απλά και καθημερινά,την γρίνια και τον θυμό,την μνισικακία,την ζήλεια.Τοσο απλό εινα για μενα.Στοχος μου ειναι η καθημερινότητα μου,στοχος μου εινα η καθε μερα να διαδεχεται την αλλη με ένα χαμόγελο ψυχης,με ένα χαμογελο που να αντανακλαται στην ματια μου στο πρσωπο μου στο κορμι μου,στην σκεψη μου,στις ενέργειες μου.Ουδολως με νοιάζει ποιος λεει τι...διαλεγω ενστικτωδως οτι μου παει,οτι συμπληρωνει το δικο μου παζλ της δικης μου ψυχουλας και τα γραφω με τον ποιο απλο τροπο,της ψυχης!

"σε κάθε σχέση υπάρχει ένας κόκκος αιωνιότητας"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2006, 09:54:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα,

καταρχήν είναι ανάγκη να απενοχοποιήσουμε τον θυμό... Πρόκειται για μία ενέργεια με διαφορετικό πρόσημο απ' αυτό που θεωρούμε "καλό"... Ο θυμός είναι ένα υγιές συναίσθημα και θα ήταν τεράστιο λάθος να τον κρατάμε κλειδωμένο για χάρη μίας καλής εικόνας που θέλουμε να αναπαράγουμε προς τα έξω...

πολλές φορές, αν γνωρίζουμε το γιατί και πως των συναισθημάτων μας, δεν γίνονται παρά εργαλεία για να βοηθήσουν τόσο την δική μας κατανόηση όσο και των άλλων...

θέλω να μου κάνεις μία χάρη ρωρ... πήγαινε πίσω στα ποστ και διάβασε την αρχική μου απάντηση στο θέμα των τζαμιών... θα δεις ότι από τότε λέω και ξαναλέω το ίδιο... δεν χρειάζεται κανενός είδους διαισθητική αντίληψη για να καταλάβεις γιατί επιμένω... μοιάζει σαν να συμβαίνει το στου "κουφού την πόρτα, πάρτην πόρτα και φύγε"...

εγώ όμως δεν έφυγα... ήμουν πρόθυμη να θυσιάσω την καλή άποψη που είχαν κάποιοι για μένα, την συμπάθεια που πιθανόν να ένιωθαν για να μεταφέρω αυτό που πίστευα...

η δική μου αλήθεια δεν έχει αλλάξει, ούτε με ενδιαφέρει να αλλάξω την αλήθεια των άλλων... μέσα σ'αυτά τα πλαίσια όλοι παραμείναμε ο εαυτός μας... η επικοινωνία μας όμως καμμιά φορά έχει ανάγκη από πιο "δραστικές" λύσεις για να υπάρξει... ας καταλάβει δηλαδή κανείς τι λέω και μετά ας το απορρίψει... αλλά όχι πριν το ακούσει, πριν σταθεί πάνω του για λίγο... η αγαπητή unseen, επηρεασμένη από την εμπειρία της αυτό έκανε... έπαψε να ακούει τι της λέω... ελπίζω να αρχίσει τώρα...

τέλος, οι εξωτερικές μυήσεις είναι μεν χρήσιμες αλλά δεν υποκαθιστούν σε σημασία και ουσία τις εσωτερικές... οι οποίες πρέπει πάντα να ακολουθούν το μοτίβο του θανάτου και της επαναγέννησης για να είναι αληθινές... στις εξωτερικές μυήσεις (παντος είδους) μας διευκολύνει η συμμετοχή των άλλων... ενώ στις εσωτερικές είμαστε μόνοι με τον εαυτό μας... ο καθένας ακολουθεί το δρόμο για τον οποίο είναι έτοιμος...


Galadriel


για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Λίλλιαν
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2006, 10:02:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Λίλλιαν  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλημέρα σε όλους τους φρέσκους και πρωινούς!

Τoxotis! σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά και σε παρακαλώ να πάς να γεννήσεις σαν άνθρωπος!!!!!!!!!!!!!!!!!! Είδα την ώρα 0315, καλά αυπνίες είχες? Είσαι απίθανη πάντως.

Για το Ρεικι, η Ρωρ έχει καλύψει το θέμα πλήρως, πιο πολύ δεν γίνεται!

Θα μπορούσαμε να έρθουμε κάποια στιγμη στην θεσσαλονίκη και να κάνουμε Ρέικι πρώτου βαθμού σε όλο το χωριό! Νομίζω θα ήταν καταπληκτικά!

Ρωρ καλή σου μέρα
Σου έστειλα απάντηση στο mail σου

~~ * ~~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galazia_sfaira
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
544 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2006, 10:38:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galazia_sfaira  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλημέρα,

καταρχήν είναι ανάγκη να απενοχοποιήσουμε τον θυμό... Πρόκειται για μία ενέργεια με διαφορετικό πρόσημο απ' αυτό που θεωρούμε "καλό"... Ο θυμός είναι ένα υγιές συναίσθημα και θα ήταν τεράστιο λάθος να τον κρατάμε κλειδωμένο για χάρη μίας καλής εικόνας που θέλουμε να αναπαράγουμε προς τα έξω...

πολλές φορές, αν γνωρίζουμε το γιατί και πως των συναισθημάτων μας, δεν γίνονται παρά εργαλεία για να βοηθήσουν τόσο την δική μας κατανόηση όσο και των άλλων...
Galadriel


για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος



Συμφωνω κι επαυξάνω άρα συμφωνεις πως πισω απο τον θυμό κρυβεται απειλη και φοβος,κι αμα τα ανακαλυψουμε κανουμε αλλο ένα βημα στην δικη μας αληθεια.
Τωρα για οσους κλειδαμαπαρωνουν το θυμο τους ένεκα μιας καλης έξωθεν μαρτυρίας,ειναι πολυ γενικη τοποθετηση στο συγκεκριμενο θεμα με τους συγκεκριμενους ανθρωπους!Συμφωνεις??

"σε κάθε σχέση υπάρχει ένας κόκκος αιωνιότητας"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Unseen
Πλήρες Μέλος

Greece
1331 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2006, 10:46:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Unseen  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα

Έλεος, όχι άλλα τζάμια!!

Καλή μου galadriel έχει τύχει κι άλλες φορές να ξεκινήσουμε από διαφορετικά σημεία για να καταλήξουμε στα ίδια συμπεράσματα...

Δεν έπαψα να σε ακούω, όμως. Όσο με αφορά, υπάρχουν πολλές ερμηνείες του κόσμου και μολονότι η λογική μου μπορεί να φαίνεται ότι "ακυρώνει" κάποιες, η καρδιά μου τις χωράει όλες, να είσαι σίγουρη.

Ο Μορφέας μου είχε πει κάποτε ότι δεν υπάρχει μεγαλύτερη παγίδα από την καλή γνώμη των άλλων, και είχε ασφαλώς δίκιο. Χαίρομαι που έχεις τη δύναμη να μένεις ασυμβίβαστη και σίγουρα δεν θέλω να αλλάξεις για μένα. Άλλωστε, κάποιοι άνθρωποι γίνονται σκληροί μόνο με αυτούς που αγαπάνε... για τους άλλους υπάρχει απλά το κενό...

Σχετικά με το ελληνικό ρέικι, προσέξτε γιατί η Λίλλιαν δεν αστειεύεται καθόλου! Το μόνο που θα πω σχετικά είναι ότι υπάρχει μια αντιστοιχία με τα φωνήεντα του ελληνικού αλφαβήτου. Είναι ένα υπέροχο, νέο πεδίο για πρωτοπόρους.

Καλή, όμορφη μέρα σε όλους
Με πολλή αγάπη
Unseen

***** Στον κόσμο του πνεύματος είμαστε πάντα στην αρχή *****Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ρωρ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
215 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2006, 10:53:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ρωρ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Galadriel,
Το να θυμώνεις είναι υγιές, συμφωνώ μαζί σου, αρκεί ο θυμός να μην προέρχεται από τους άλλους. Να μην επιτρέπεις να σε παρασύρουν οι άλλοι στο να θυμώνεις, είναι εξίσου δημιουργικό και περιέχει αυτογνωσία.
Γιατί έχεις αυτήν την αντίληψη, ότι όλοι υποκρίνονται και θέλουν να «σώσουν» την εικόνα τους? Θεωρείς ότι το να εκφράζεται κανείς με αγάπη, ακόμα και αν διαφωνεί, είναι γιατί θέλει να προβάλει μια όμορφη εικόνα?
Διάβασα πολύ προσεχτικά αυτό που μου είπες και το αντιλαμβάνομαι απόλυτα. ΄Όπως αντιλαμβάνομαι και την Unseen που θέλει να το προσπεράσει. Είναι δικαίωμά της δεν νομίζεις? Δεν θέλει να σταθεί στην δική σου εμπειρία, γιατί είναι γεμάτη από την δική της. Αυτό γιατί θα έπρεπε να σε θυμώσει και να σε οδηγήσει στην αντίληψη ότι οι άλλοι υποκρίνονται? ΄Ολοι έχουμε τις εμπειρίες μας και αν τις έχουμε αξιολογήσει σωστά θα το δούμε μόνοι μας, χωρίς παροτρύνσεις και επιβολές. Η επικοινωνία που γίνεται εδώ είναι ακριβώς για να ακουστούν πολλές απόψεις, που είναι όλες σεβαστές και εγώ τουλάχιστον τις αποδέχομαι με αγάπη.

Σε φιλώ
Πολλά φιλιά σε όλους

Γαλάζια Σφαίρα
Καλημέρα καλή μου

Λίλλιαν
Σ’ ευχαριστώ για το μήνυμα, σου απάντησα κι εγώ. Θα τα πούμε…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Λίλλιαν
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2006, 10:57:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Λίλλιαν  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Unseen, ο καταλύτης

καλημέρα μάτια μου

~~ * ~~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Λίλλιαν
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2006, 11:11:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Λίλλιαν  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Γαλάζιο σφαιρουλίνι,
έμαθα καταφθάνεις!!!!!!!!!! ελπίζω να μην είναι ταξίδι αστραπή να προλάβω να δω τις ματάρες σου ε?

Ρωρ
σε ξαναδιάβασα, τι ωραία!

Φωτεινές αγκαλιές

~~ * ~~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2006, 11:20:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερούδια σε όλους!

Λίλιαν τέλεια!!!
Καταπληκτική ιδέα! Να το κανονίσουμε!

Όσο για τις αυπνίες...χμμμμ είναι μόνιμο φαινόμενο τελευταία...με εγερτήριο κάθε 3 ώρες

Βέβαια αν κατάλαβα καλά θα πρέπει να γεννίσω πρώτα.

Και αυτό με το ελληνικό Ρεϊκι, δεν θα' θελα να το χάσω με τίποτε!
Αλλά δεν μου είπατε, ε'ιναι μόνο για προχωρμένους?

Φιλιά πολλά και μια ζεστή αγγαλιά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Λίλλιαν
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2006, 11:35:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Λίλλιαν  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τοξοτίνι,

Είναι για πρωτοπόρους!

Χρειάζεται όμως υπομονή, είναι στα γενοφάσκια του, βλέπεις δεν γεννάς μόνο εσύ!
Μην το ψάχνεις αλλού, δεν υπάρχει καμία αναφορά!

Γλυκές αγκαλιές

~~ * ~~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2006, 12:31:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακουσε με ρωρ και προσπάθησε αντί να απαντήσεις απλά να καταλάβεις...

ο θυμός για τον οποίο μιλούσα δεν αφορά κανέναν εξωτερικό παράγοντα ή άνθρωπο... αφορά τον καθένα μας προσωπικά, δεν θύμωσα ούτε στο ελάχιστο με την unseen ή τον οποιονδήποτε άλλο, με τον εαυτό μου θύμωσα που δεν πρόλαβε μία κατάσταση όσο μπορούσε ακόμα...

επίσης θέλω να καταλάβεις το εξής, θυσία προσφέρω την δική μου καλή εικόνα, ούτε κατά διάνοια δεν κατηγόρησα κάποιον άλλο γι'αυτό...

και τέλος, η unseen έβαλε στην άκρη την λογική της αντιπαράθεσης και είδε αυτό που έλεγα στην ολότητα του... προσπάθησε να το κάνεις κι εσύ... η θεραπεία θα δεις τότε πως είναι πιο πλήρης και δεν αφορά μόνο το φυσικό μας σώμα...

κάθε φορά, μα κάθε φορά, που ανυψώνουμε την συνείδηση μας πάνω από την λογική προσφέρουμε καλό σε όλη την ανθρωπότητα...

αυτό ακριβώς είναι το αγγελικό ρέϊκι... αυτό ακριβώς!

Galadriel


για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ρωρ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
215 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2006, 13:00:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ρωρ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...με ενοχλεί και τα "παίρνω" όταν συναντάω παντός είδους αφορισμούς... και αν ήμουν δάσκαλος σας θα σας είχα χτυπήσει με το ραβδί στο κεφάλι... (από ζεν τι γνωρίζετε?)

Αγαπητή Galadriel,

Δεν σου απαντώ, αφού δεν θέλεις. Δεν ήταν ο σκοπός μου να σε "ζορίσω", αλλά να κατανοήσω τον θυμό σου. Σου ζητώ συγνώμη αν μέσα από αυτά που σου έγραψα, κατάλαβες ότι δεν αποδέχομαι ή δεν κατανόησα την δική σου εκδήλωση, ίσως εκφράστηκα λάθος. Συμβαίνουν κι αυτά!!

΄Όμως εξήγησέ μου σε παρακαλώ, το παραπάνω κείμενο αφορά στον θυμό για τον εαυτό σου? Γιατί καταλαβαίνω ότι απευθύνεται σε κάποιους άλλους, έξω από σένα.

Σε φιλώ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galazia_sfaira
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
544 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2006, 13:56:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galazia_sfaira  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mάλιστα.........αυτό ακριβώς!
Μια γλυκεια αγκαλιά κι ένα Σαββατοκύριακο γεματο!

"σε κάθε σχέση υπάρχει ένας κόκκος αιωνιότητας"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2006, 14:25:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
α πα παααπααα

γιατί ρωρ είναι τόσο δύσκολο ? γιατί?

δεν κατάλαβες γιατί και πάλι βιάστηκες να απαντήσεις, δεν σου ζήτησα να μην απαντήσεις αλλά να κατανοήσεις πρώτα...

και κάνε τον κόπο να δεις ότι μιλάω σε πρώτο ενικό... δες το, μπροστά σου είναι!

ουφ... καλά δεν μπορώ να κάνω κάτι περισσότερο γι'αυτό...

να προσέχεις όμως καλή μου με τα φιλιά... ως γνωστόν κι ο Ιούδας φιλούσε υπέροχα!


Galadriel


για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ρωρ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
215 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2006, 14:55:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ρωρ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Galadriel

Μιλάς σε πρώτο ενικό…λες θα σας χτυπούσα… Δεν λες θα χτυπιόμουν…
Φαίνεται ότι η κατανόηση είναι προνόμιο λίγων… και εγώ δεν εμπεριέχομαι σ’αυτούς, λόγω μη ικανοποιητικής γνώσης της ελληνικής γλώσσας!!!

΄Οσο για το αν ο Ιούδας φιλούσε υπέροχα, θα μπορούσες να ρωτήσεις τον Διδάσκαλο Ιησού γι’ αυτό!!! Εγώ δεν έχω αντιληφθεί αν φιλούσε υπέροχα, γιατί δεν επιτρέπω σε κανέναν Ιούδα να με φιλήσει…Εσύ???

Αρκετά όμως με όλα αυτά. Σου εύχομαι ένα χαρούμενο απόγευμα

Και δεν στέλνω φιλιά σε σένα αφού δεν θέλεις…

Στέλνω όμως σ’ όλους τους υπόλοιπους!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2006, 17:49:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ουφ... και πάλι ουφ...

πόσο δύσκολο είναι να μάθεις σε ένα πουλί ότι είναι ελεύθερο ? και ότι από την μια άκρη της φτερούγας του μέχρι την άλλη δεν είναι παρά μια εικόνα του Πατέρα?... λέει ο Δάσκαλος Jonathan Livingston Seagull...

δεν επιμένω, όταν θα είσαι έτοιμη ρωρ θα τα ξαναπούμε...


Galadriel


για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Yiannakas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
218 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2006, 18:28:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yiannakas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το κακό με το ρεικι (για άλλους καλό γιατί μαθαίνουν από το ''κακό'' των άλλων) είναι ότι πολλοί που εμφανίζονται ως μάστερ έχουν την δυνατότητα να εξασκήσουν εξουσία σε πολλούς που ψάχνονται μεταφυσικά, να εμφανιστούν ως δάσκαλοι σε αυτούς και το όποιο θεραπευτικο αποτέλεσμα του ρεικι να το προβάλλουν ως δύναμή τους. Αυτά βέβαια δεν είναι θεωρίες, τα έχω ζήσει!!

Πρόσφατα διάβασα την περίπτωση ενός άλλου ''μάστερ'' που ζήτησε από την κολλητή φίλη της γυναίκας του (και άσχετης με το ρεικι) να γυμνωθεί εντελώς για να περάσει -τάχα- καλύτερα η ενέργεια και μετά αφού την άγγιξε και στα επίμαχα σημεία τελείωσε με ένα φιλί στο στόμα, με την δικαιολογία ότι ένιωθε απέραντη συμπαντική αγάπη και ότι δεν ήταν ερωτικό.
Ρε παιδιά μόνο που δεν την γ...σε ο μάστερ εξ ονόματος του ρεικι.

Μήπως αυτές οι δύο περιπτώσεις είναι ακόλουθα της εμπορευματοποίησής του?
Προσοχή δεν επιτίθεμαι στο ρεικι αλλά στον τρόπο που το πουλάνε πολλοι (όχι όλοι) και πως μπορούν να το χρησιμοποιήσουν για να σε εκμεταλλευτούν.
Υ.Γ ξέρει κανείς καμμιά όμορφη μάστερ που να κάνει ίδιες θεραπείες με τον τύπο.

grandmaster
Yiannakas
- όποιος δεν με πιστεύει να του σκανάρω το δίπλωμα που μου έδωσαν-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2006, 18:57:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ρε παιδιά μόνο που δεν την γ...σε ο μάστερ εξ ονόματος του ρεικι.

Πού ξέρεις ΜπορείΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2006, 19:14:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
΄Οσο για το αν ο Ιούδας φιλούσε υπέροχα, θα μπορούσες να ρωτήσεις τον Διδάσκαλο Ιησού γι’ αυτό!!! Εγώ δεν έχω αντιληφθεί αν φιλούσε υπέροχα, γιατί δεν επιτρέπω σε κανέναν Ιούδα να με φιλήσει…Εσύ???

quote:
Στέλνω όμως σ’ όλους τους υπόλοιπους!

Ο Ιούδας εχει μεταφορική έννοια.
Για να στο κάνω λιανά Ρώρ, εννοεί τον προδότη.

Πρόσεχε λοιπόν που μοιράζεις τα φιλιά σου..

Αντε , βρέ μάτς μούτς και απο εμένα..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2006, 19:16:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ξέρει κανείς καμμιά όμορφη μάστερ που να κάνει ίδιες θεραπείες με τον τύπο.

Τι μου δίνεις ? Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ρωρ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
215 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2006, 21:49:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ρωρ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mιλάς σε πρώτο ενικό…λες θα σας χτυπούσα… Δεν λες θα χτυπιόμουν…
δεν επιμένω, όταν θα είσαι έτοιμη ρωρ θα τα ξαναπούμε...

Galadriel,
Mάλλον εσύ δεν είσαι έτοιμη να μου απαντήσεις…
Τα ωραία πνευματικά λόγια ξέρω κι εγώ να τα χειρίζομαι. Αλλά όταν με ρωτούν κάτι απαντώ, ξεκάθαρα. Και αφού μας έκανες μια διάλεξη, του τι είναι ειλικρίνεια, θα όφειλες τουλάχιστον να ζητήσεις συγνώμη, αν την ξέρεις την λέξη…
Νομίζω όμως ότι βρίσκομαι στα ουράνια πεδία, και ξεχνώ ότι βρίσκομαι στον υλικό κόσμο με όλον τον εγωϊσμό μαζεμένο στο υλικό σώμα, που νομίζει πως επειδή πήρε κάποιες μυήσεις έγινε και πνευματικό! Ο δρόμος είναι μακρύς ακόμα….για όλους μας τελικά!!! Και σ’ ευχαριστώ Galadriel για το μάθημα.

Σας χαιρετώ (γιατί τα φιλιά τελικά είναι ιδιότητα του Ιούδα, το έμαθα κι αυτό!!)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yiannakas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
218 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2006, 21:55:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yiannakas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μηπως τελικά έχουμε την τάση να μυθοποιούμε άτομα
ο (πρώην) μεταφυσικος μου δάσκαλος και μάστερ ρεικι, που τον είχα για πολύ πνευματικό, έλεγε εμμέσως πλην σαφώς ότι δεν είχε ανάγκη πλέον το σεξ γιατί η ενέργεια ήταν πλέον στα άνω τσάκρα ώσπου αποκαλύφθηκε η αλήθεια όταν βρήκα συλλογή πορνό στον υπολογιστή του.
ο δεύτερος, πολύ γνωστός στην ελλάδα, συμβούλευε περί αρμονικών σχέσεων αλλά γκομένιζε κιόλας (έτσι έχασε δεκάδες οπαδούς). Τελευταία έχασε και τον άνθρωπο που του ήτσν το δεξί του χέρι.
Τα γράφω αυτά για να προσέχετε με όλους που το παίζουν μάστερς.
Η πνευματικότητα δείχνετε με έργο και όχι με τίτλους και λόγια.
Κανείς δεν είναι πραγματικά μάστερ ρεικι (έτσι πιστεύω)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 26 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy