ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 "ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ".... Απο το Esoterica.gr στον Alpha
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 21:56:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Από την άλλη θα ήθελα να πω κάτι ακόμα .
Ο Καθένας μας έχει ένα ΔΙΚΟ ΤΟΥ τρόπο έκφρασης , άλλος γράφει καλά , άλλος μιλάει καλά , άλλος ζωγραφίζει και άλλος απλά ξέρει αλλά δε μπορεί να τα μεταφέρει αυτό δε στερεί από κανένα όμως τη γνώση .

Αν π.χ. η φίλτατη ΑΤΜΑ γράφει με το δικό της τρόπο έκφρασης , είτε γιατί δε θέλει να πει τα πάντα , είτε γιατί ότι θέλει να μεταφέρει το μεταφέρει καλυμμένα έτσι ώστε να είναι ορατό μόνο στα μάτια των «μυημένων» , δε της στερεί αυτό το δικαίωμα να γράφει με τον τρόπο που γράφει .



ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΣΕ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΩ ΚΑΙ ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΤΜΑ ΟΤΙ Η ΦΡΑΣΗ:
"ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ Ο ΑΠΛΟΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΑΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΔΕΧΤΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΔΟΞΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ;"
ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙΣ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΟΥΝ?ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΣΑΝ "ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΑΚΟΥΣ"?ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΑΚΟΥΩ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΟΤΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ!ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ?ΕΝΤΑΞΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΤΡΟΠΟ ΕΚΦΡΑΣΗΣ,ΑΛΛΟΣ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΛΑ,ΑΛΛΟΣ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΛΑ.ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑΣ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΕΙΩΣΕΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΟΠΟ!ΕΓΩ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ,ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΙΣΩΣ ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΜΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ,ΑΥΤΟ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΑΝΡΘΩΠΑΚΟ?ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΕΞΕΥΤΕΛΙΣΜΟ!ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΟ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΛΟΥΠΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΚΕΨΗ!
ΑΤΜΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΝ ΣΕ ΚΟΥΡΑΖΩ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΦΙΛΟ,ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΓΜΕΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΩΝ ΦΙΛΩΝ ΝΙΩΘΩ(ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ) ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΥΗΜΕΝΟΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΜΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΩΡΟ.Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΠΕΛΕΞΕ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥΣ.ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΝΙΩΘΑ ΣΑΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΒΡΗΚΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΙΧΑΝΕ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΙΨΑ ΜΕ ΜΕΝΑ.
ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΝ ΓΙΝΟΜΑΙ ΑΔΙΚΗ ΠΡΟΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ,ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΙΑΛΟΓΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΙΚΡΙΝΟΥΜΕ....

ΚΙΚΗ

The Truth Is Out There..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 22:20:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΦΙΛΕ ΝΤΑΒΕΛΗ...ΒΓΗΚΕ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΝΑ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ,Ε;;;
ΧΑΧΑΧΑ...

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΠΑΡΑΚΙΝΔΥΝΕΥΜΕΝΗ ΥΠΕΡΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ...
ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΕΚΠΟΜΠΗ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙ ΝΕΡΑΙΔΟΣΠΗΛΙΕΣ ΚΑΙ ΞΩΤΙΚΟΣΠΙΤΙΑ...

ΔΕΝ ΛΕΩ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΙ ΞΑΝΑ ΕΚΠΟΜΠΗ...ΑΠΛΑ ΝΑ ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΤΑΔΙΔΕΤΑΙ ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΩΣ ΩΣΤΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΛΟΙ ΑΠΛΟΙ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΕΣ ΟΤΙ ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΟΙ ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΞΩΤΙΚΩΝ...
ΑΝ ΕΤΣΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ...ΤΟΤΕ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ..ΚΑΘΩΣ ΕΡΕΥΝΩ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΥΝΗΓΩ ΤΗ ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΤΑΔΙΩΚΩ ΚΑΝΕΝΑΝ...
ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟΤΗΤΑ ΠΡΟΒΟΛΗΣ ΤΕΤΟΙΑΣ ΕΚΠΟΜΠΗΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΚΟΙΝΟ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ Η ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΜΙΑΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣ ΒΡΙΛ Η ΞΩΤΙΚΟΥ Η ΝΕΡΑΙΔΑΣ Η ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΣΥΜΠΟΣΙΟ ΚΑΙ ΣΥΝΕΣΤΙΑΣΗ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ...

ΑΛΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ;;;;ΧΑΧΑΧΑΧΑ...
ΩΡΑΙΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΣΚΗΝΕΣ ΝΑ ΤΙΣ ΒΛΕΠΕΙΣ...

ΣΥΓΧΩΡΗΣΤΕ ΠΟΥ ΓΕΛΩ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΕΠΟΧΕΣ ΠΟΥ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΡΕΧΕΙ ΜΕ ΔΑΔΙΑ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΑΕΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ....

ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΩΡΟΥΝ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΩΝ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ...
Η ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ Η ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΤΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΟΝΟ 1700 ΕΝΕΡΓΩΝ ΜΕΛΩΝ...ΟΛΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΟΥΝ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ,ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΟΥΝ...

ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΦΤΑΣΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ...
ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΜΑΣ...ΣΤΗ ΔΙΠΛΑΝΗ ΠΟΡΤΑ...
ΣΤΗ ΓΙΑΓΙΑ ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΠΑΛΚΟΝΙ...ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΚΑΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ...

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ...ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΚΗΝΗ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΠΑ ΠΙΟ ΠΡΙΝ ΠΕΡΙΕΡΓΟΥΣ ΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟΥ ΠΕΤΡΩΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΑΝ ΕΙΚΟΝΕΣ ΚΑΙ ΠΑΡΟΥΣΙΕΣ ΞΩΤΙΚΩΝ...ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΣΚΙΤΣΟ ΣΕ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ ΑΞΙΟΤΙΜΟΥ ΠΑΝΤΕΛΗ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΚΗ..ΔΕΝ ΑΠΕΙΚΟΝΙΖΕ ΒΕΒΑΙΑ ΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ,ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ...


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 22:46:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν σε καταλαβαινω καλο μου ξωτικο....

κολλησες στη λεξη;
διαβασε την λιγο ακομη λοιπον!

ανθρωπακος
ανθρωπακος
ανθρωπακος
......
εσυ δεν εισαι μελος Εσωτερικα;
ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΤΕΤΑΞΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ/ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΕΘΕΣΕΣ ΤΗ ΒΑΣΗ ΣΟΥ.


ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΔΡΟΜΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑ ΟΧΙ+ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΦΑΝΑΡΙ!
ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ OXHMATOΣ.

ΠOIOI ΚΑΙΓΑΝΕ ΤΙΣ ΜΑΓΙΣΣΕΣ ;;;;;;
ΑΝ ΗΤΑΝ ΤΩΡΑ ΕΔΩ....
ΘΑ ΚΑΘΟΤΑΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ΣΤΗ ΑΝΝΙΤΑ+ΑΝΝΟΥΛΑ......


ΔΙΑΛΕΞΕ ΛΟΙΠΟΝ!

ΕΧΩ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΟΠΩΣ ΘΕΛΩ
ΝΑ ΛΕΩ Ο,ΤΙ ΘΕΛΩ
ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΘΕΛΩ.
ΑΠΛΩΣ ΣΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΛΟΥΣ-ΣΚΟΤΩΣΤΕ ΜΕ !ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΟΥ ΕΔΩ + ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΩ ΠΟΙΑ ΕΙΜΑΙ.

ΥΓ.Αποστολε, αγαπητε......θυμασαι την Jean d'Ark;;;

forget it.....use my new e-mail....
c-xtir@ypokrisia.gr



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 22:51:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΜΟΥ, ΝΤΑΒΕΛΗ 666
ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΗΝΥΜΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ....ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ...
http://esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=630&whichpage=5&ARCHIVE=


aummmmmmm......


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 00:18:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ATMA !!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...!


ΤΙΝ ΓΑΡ ΠΟΤΑΕΙΣΟΜΑΙ ΑΣΥΧΑ ΔΑΙΜΟΝ ΤΑ ΧΘΟΝΙΑ Θ'ΕΚΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 01:20:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα!

Φίλε Κέλσο, σε ευχαριστώ πολύ για τις διευκρινήσεις σχετικά με το video!
Για το "χέρι" σίγουρα μπορούμε να σκεφτούμε πολλούς διαφορετικούς λόγους της ύπαρξης του εκεί, από απλό σημάδι-κλειδί μέχρι προστατευτικό σύμβολο όπως είπες. (δεν ξέρουμε τίποτε για την ιστορία του;)

Για το "φάντασμα" όπως τα λες, το μόνο σίγουρο είναι ότι η παρουσία του επηρέασε την συνήθη απόδοση της μηχανής λήψης. Αναρωτιέμαι τί θα έπιανε εκείνη την ώρα ένα μαγνητόμετρο ή κάποιο όργανο μέτρησης της ακτινοβολίας..

Εγώ πάντως επιμένω σε μια πιό "επαγγελματική" ανάλυση της εικόνας (και ίσως και του ήχου?) Είστε σίγουροι ότι ο ήχος ήταν "καθαρός";

Στο θέμα που έχει προκύψει τώρα.
Νομίζω ότι μόνο καλό μπορεί να κάνει η προσέλευση νέων φίλων. Νέες απόψεις, γνώσεις, ερωτήματα... μας βάζουν όλους σε μια διαδικασία συνεχούς "εγρήγορσης"!
Αν είναι ή όχι έτοιμος ο καθένας, άραγε ποιός μπορεί να το κρίνει και με ποιά κριτήρια;!

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Secondborn
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
410 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 01:52:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Secondborn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχέμβρωτε συγχαρητήρια. Όχι για αυτά που είπες. Αλλά γιατί τα είπες!
Κάποια στιγμή έπρεπε να γίνει και αυτό...

"Δώρο είναι οι καρδιές των ανθρώπων που ψάχνουν πέρα απο τον κόσμο και δε βρίσκουν ανάπαυση εντός του."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 02:21:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όταν ανέφερα ( έγραψα ) τη λέξη μυημένος δεν εννοούσα όσους ανήκουν σε κάποια οργάνωση ή κάποια εταιρεία , εννοούσα αυτούς που μέσα από τη ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΒΙΩΣΗ μυήθηκαν στη ζωή .

Καλός ή κακός αυτή η διαδικασία δε διδάσκετε , δε μεταφέρετε .

Αν λοιπόν κάποιος μπορεί να καταλάβει αυτό που γράφω ίσως να έχει περάσει ίσες βιωματικές εμπειρίες με εμένα και έτσι να συνεννοούμαστε , αν μπορεί να δει ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ίσως να είναι στο ίδιο ή σε ανώτερο νοητικό επίπεδο από μένα .

Δε μας αρέσει η λέξη ανθρωπάκος !
Μάλιστα
Γιατί ;
Είναι υποτιμητική ;
ΟΧΙ ΕΙΝΑΙ ΔΗΛΩΤΙΚΗ – ΔΙΑΧΩΡΙΣΤΙΚΗ .

Αγαπητή Lengolas δεν υποτιμώ ΚΑΝΕΝΑΝ από τον ποιο αδαή άνθρωπο του κόσμου μέχρι τον ποιο σοφό και αυτό δήλωσα με αυτά που είπα , ότι ο Καθένας έχει το δικαίωμα να εκφράζετε καλυμμένα – ακάλυπτα όπως θέλει .
Το ΑΝ εγώ καταλάβω είναι ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ , αν θέλω να μάθω θα πρέπει να κουραστώ όσο εκείνος , αν μπορεί ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ , δείχνοντας μου όμως το πιάτο με το φαΐ ΟΧΙ ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΜΑΣΗΜΕΝΗ ΤΡΟΦΗ .

Υ.Γ. Είναι πάντα στο μυαλό μου αγαπητή ΑΤΜΑ .


Ο κακός λύκοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NANTIATHENS
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 02:39:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NANTIATHENS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝΚΟΣΜΑΡΑ ΤΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΕΔΩ...
ΚΛΕΙΣΑΤΕ ΑΥΤΙΑ ΚΑΙ ΜΑΤΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΘΕΩΡΕΙ ΟΤΙ ΚΑΤΕΧΕΙ ΩΣ ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ...ΤΕΛΟΣ ΜΕΤΑ??

ΠΡΙΝ 2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΤΙ ΡΩΤΗΣΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ-
ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΑΡΕΒΡΕΘΗΣΑΝ [ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ-ΕΙΚΑΣΙΕΣ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ]
ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΑΤΟΜΩΝ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΝ,ΑΚΟΥΝΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΝ ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ
ΚΑΙ
ΕΘΕΣΑ
ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟ ΓΑΛΑΝΟ Η ΠΑΣΧΟ ΚΑΤ ΑΛΛΟΥΣ
ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΛΟΙΠΟΥΣ ΕΚΕΙ ΠΕΡΑ.

ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΣΟΟΥ??

ΠΑΡΑΚΑΛΩ,ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΕΤΕ ΠΑΑΑΛΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΠΗΛΙΑ ΤΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ,τους διαξιφισμούς,
τουλαχιστον ας μας διαφωτισει καποιος πρωτα για τα αλλα που εγιναν εκει και ειπωθηκαν εκει...

Ο Κελσος ηταν ?[νομιζω] και αλλος ενας.

ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΑΠΑΝΤΕΙΣΤΕ ΜΑΣ.

Ευχαριστω.
Ναντια [και καποιοι φιλοι]

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 03:43:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
(ΩΡΑΙΑ /ΑΚΟΥ ΤΗΝ ΚΟΣΜΑΡΑ ΜΑΣ!....ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΕΔΩ-ΕΣΩ ΔΕ ΝΟΜΙΖΕΙΣ;)
... ΛΟΙΠΟΝ ΦΙΛΗ ΝΑΝΤΙΑ,ΕΣΥ ΤΗΝ ΕΙΔΕΣ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ;
ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΜΕΣΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΕ ΔΙΑΦΩΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΛΕΠΤΟΦΥΕΣΤΑΤΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ + ΤΟΝ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟ ΤΗΣ ΑΠΟΣΤΑΣΗΣ(!)....-ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ!-
ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΕΚΕΙ ΜΑ ΕΝΟΙΩΣΑ ...
ΘΕΩΡΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ...ΜΠΟΡΕΙ ΜΟΝΑΧΑ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ;

ΔΗΛΑΔΗ Η ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΜΟΝΑΧΑ (+ΑΝ)ΦΑΝΕΡΩΘΗΚΕ;
ΠΩΣ ΠΙΣΤΟΠΟΕΙΤΑΙ ΛΟΙΠΟΝ Η ΕΝΕΡΓΕΙΑ;
ΜΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ;
ΚΑΙ
"ΤΟ ΝΑ ΝΟΙΩΘΕΙΣ" ,ΤΙ ΕΙΝΑΙ;;;;;

ΕΣΥ ΕΙΔΕΣ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ +ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ...;

ΑΣ ΜΙΛΗΣΟΥΝ....ΟΙ ΕΙΔΙΚΟΙ ΛΟΙΠΟΝ(!)
ΠΑΜΕ ΧΩΡΙΣ ΓΕΛΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AION
Μέλος 3ης Βαθμίδας


753 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 08:23:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AION  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχέμβροτε παιδί μου, ποιόν βρίζεις έτσι μανιασμένα ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crytila
Μέλος 2ης Βαθμίδας


155 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 09:53:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Διακρίνω έναν υφέρπον ψυχαναγκασμό με αυτή τη σπηλιά...τις σπηλιές του νού και της ψυχής,άραγε θα τις ψάξουμε ποτε ?
ΑΙΟΝ

Παρόλο που κι εμένα με τραβάνε σαν μαγνήτες παρόμοια θέματα, πολλές φορές κάνω την ίδια ερώτηση στον εαυτό μου...



Χαράζω ρότες με το νου
Γυρνάω στην πλάτη του ουρανού
Ταξίδια κι όνειρα γεννώ
σε ένα κόσμο μαγικό
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 10:28:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΕΚΕΙ ΜΑ ΕΝΟΙΩΣΑ ...
ΘΕΩΡΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ...ΜΠΟΡΕΙ ΜΟΝΑΧΑ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ;

ΔΗΛΑΔΗ Η ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΜΟΝΑΧΑ (+ΑΝ)ΦΑΝΕΡΩΘΗΚΕ;
ΠΩΣ ΠΙΣΤΟΠΟΕΙΤΑΙ ΛΟΙΠΟΝ Η ΕΝΕΡΓΕΙΑ;
ΜΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ;
ΚΑΙ
"ΤΟ ΝΑ ΝΟΙΩΘΕΙΣ" ,ΤΙ ΕΙΝΑΙ;;;;;


Φίλη ΑΤΜΑ, θα σου δώσω τον δικό μου ορισμό του "νοιώθω".

Νοιώθω, το αποτέλεσμα μιάς συγκεκριμένης "δράσης" και έχω συγκεκριμένη "αντίδραση". Η αντίδραση μπορεί να είναι αυτόματη, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έχει προηγηθεί μιά πολύ συγκεκριμένη επεξεργασία του "ερεθίσματος", που θα μας δώσει τις "εντολές" της αντίδρασης. Δεν είναι μία "μυστηριακή", αλλά μία συνηθισμένη διαδικασία του εγκεφάλου και πολλές φορές έχουμε false alarm, μία αναντιστοιχία μεταξύ της δράσης και της αντίδρασης, επειδή παρεμβαίνουν άλλοι παράγοντες που δεν τους λαμβάνουμε υπ όψιν.
(ψυχική κατάσταση, άσχετα ερεθίσματα κλπ)

Εκλύθη ή όχι ενέργεια στην εκπομπή; Πιθανόν.
Ποιά είναι η φύση αυτής της ενέργειας; Αγνωστη.
Πώς μεταδίδεται αυτή η ενέργεια; Αγνωστον.
Μπορούν οι "ευαίσθητοι δέκτες" που βρίσκονται εκεί να την προσλάβουν; Προφανώς ναι.
Από απόσταση; Εξαρτάται από την ισχύ του σήματος,τον τρόπο μετάδοσης του και την δυνατότητα του δέκτη.

Εχουμε πολλά να ερευνήσουμε ακόμα... φτάνει να μείνουμε στον σωστό δρόμο.

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 10:42:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μιά καλημέρα σε όλους τους φίλους...

Πολλά, μα πάρα πολλά τα ΠΑΡΑΠΛΕΥΡΑ ΘΕΜΑΤΑ που έχτρε θίξει στο παρόν τόπικ...
Και ΞΑΝΑΛΕΩ, πώς ΚΑΝΕΙΣ, (πλήν ελαχίστων και αυτό ΕΜΜΕΣΑ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ το γεγονός πώς ΟΛΟΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟΙ...) δεν ασχολήθηκε με το Video, αλλά με το προσωπικό του θέμα...
Ενα θέμα που το απασχολεί μεν, ΑΛΛΑ δε κατάλαβα το ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ;;;;;;

Ο Αίον, ρωτά τον Εχέμβροτο "ποιόν βρίζει και μάλιστα μανιασμένα"
Μα ΦΥΣΙΚΑ τον ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ απαντώ αυθόρμητα...
Γιατί ΜΟΝΟΝ τον εαυτό του θα μπορούσε να γνωρίζει ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ...
Ωστε να τον ΚΡΙΝΕΙ και να τον ΣΤΗΝΕΙ ΣΤΟ ΤΟΙΧΟ και να τον βρίζει...

Αλλά εμένα μου κάνει εντύπωση και το ΤΙ ΛΕΕΙ...
Επι του θέματος λεει κάτι, ή ΞΑΝΑ αφήνει να εννοηθεί ότι εκείνος ΚΑΤΙ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ, αλλά είναι ΜΑΚΡΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ...

Ο Κος Ράμογλου (ο γνωστός με το κότερο!) σωστά ανφέρει και λεει ότι η ΠΑΡΟΜΟΙΩΣΗ που έκανα με τον ψαρά και το πισινό του, έχει να κάνει ΑΜΜΕΣΑ με την ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΑΣ ΕΞΕΛΙΞΗ, που σημαίνει το ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΟΧΘΟ, όχι απέναντι στους "άλλους", αλλά απέναντι στο "κακό μας εαυτό" (διαβάστε ΞΑΝΑ το μήνυμα του Εχέμβροτου γαι τον ευατό του και θα αντιληφθήτε τι εννοώ)...

Ο Αίον πάλι με ρωτά, "τι το εσωτερικό είχετο Video που δείξαμε"...
Χμμμμμμμμμ
Φίλε μου Αίον, εδώ το θέμα είναι ΜΕΓΑΛΟ...
Οχι για αυτό που δείχνει το Video, ΑΛΛΑ για τη προσπάθεια που έκανε ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ για να αντιληφθεί το ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ αυτό που έδειξε το Video...
Αλήθεια ρε παιδιά, πείτε μας ΤΙ ΕΙΔΑΤΕ...
Πείτε μας ΤΙ ΕΙΝΑΙ αυτό που είδατε στο Video...
Δωστε την ερμηνεία σας....
Κάντε τον κόπο να ΕΡΓΑΣΤΗΤΕ και να ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΤΕ αυτό που σε ΕΣΑΣ φανέρωσε το Video....

Φίλε Αίον...
Για μένα το ΟΛΟ ΘΕΜΑ ήταν μια ευκαιρία για να μπορέσουμε να ΜΑΘΟΥΜΕ να εργαστούμε...
Δε μου λεει ΤΙΠΟΤΑ το να πηγαίνω απο βουνό σε βούνο και απο σπηλιά σε σπηλιά για να κάνω ΤΙ;;;;;;;;;;;;
ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;;;;;
Ρώτησα τους φίλους (και ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΣ τον φίλο Νταβέλη) "καλκά όλα αυτά, ΑΛΛΑ ΣΕ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΣΑΣ ΕΞΕΛΙΞΗ ΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟΙ, τι έχει να προσφέρει η εμεπιρία σας αυτή;;;;;;
Εγινε κανείς σας ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ;;;;;;;
Εγινε κανείς σας πιό ΕΡΓΑΤΙΚΟΣ;;;;;
Εγινε κανείς σας ΣΟΦΟΣ;;;;;;;

Αυτά τα έχω ΗΔΗ ρωτήσει...
Αλλά ΚΑΝΕΙΣ απο όσους παρευρέθηκαν στην εκδρομή αυτή, δε μου απάντησε...
Και μένω λοιπόν με την εντύπωση, ότι ΑΠΛΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝΝΑ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΤΙ...
Είναι ΛΑΘΟΣ ΕΝΤΥΠΩΣΗ;;;;
Μπορεί, άλλωστε δε θα είναι το ΠΡΩΤΟ ΛΑΘΟΣ που κάνω, ΑΛΛΑ ΔΕΙΞΤΕ ΜΟΥ ΤΟ...

Φίλε μου Νταβέλη666...
Πότε διάβασες το μήνυμά μου απο το οποίο και το απόσπασμα που παρέθεσες;;;
ΧΤΕΣ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΣ;;;;
Αν το διαβασες ΧΤΕΣ, απλά θα σου έλεγα ότι κρίνεις λάθος γιατί το μήνυμα το έγραψα την Πέμπτη και αν δε κάνω λάθος ΚΑΝΕΙΣ απο τους εν λόγο εμπλεκόμενους σε αυτό το θέμα της ΥΠΕΡΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑΣ ΤΗΣ ΣΠΗΛΙΑΣ ΤΗΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ δεν έδωσε μια απάντηση, ΠΛΗΝ ΕΛΑΧΙΣΤΩΝ (και μάλιστα ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ στη παρεούλα μας τα οποία και τα συγχαίρω...)

Δεν είδα πουθενά το φίλο Κακάο να λεει ΝΑΙ ρε παιδιά, ας μαζευτούμε και εμείς μαζί με τις "ορδές των βαρβάρων" και ας κάνουμε ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ...
Ας προφυλάξουμε το χώρο...
Ουτε φυσικά και εσένα είδα να λές ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ....
Φυσικα και ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΕΙΔΑ...

Αυτό που θέλησα να προτείνω ήταν:

quote:
" Τι θα λέγατε για αυτό το ΠΡΩΤΟ Σαβατοκύριακο να ΟΡΓΑΝΩΣΟΥΜΕ μια "ομάδα περιφρούρησης";;;
Επππππ
Σα πολιτική διαδήλωση μου ακούγεται!!!!
Λάθος...
Να ΟΡΓΑΝΩΣΟΥΜΕ και να ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ να βρεθούμε ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΚΕΙ...

Και σε όποιους επιχειρήσουν να προσεγγίσουν τη σπηλιά,
να τους... προετοιμάσουμε να πώ;;;
να τους... εξηγήσουμε να πώ;;;
Δε ξέρω, δε βρίσκω τις ΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ ΛΕΞΕΙΣ...
Εάν λοιπόν υπάρχει αυτός ο "φόβος των βαρβάρων", δε μένει παρά να τους ΕΚΠΟΛΙΤΙΣΟΥΜΕ!!!!!! ".

Παρατήρησε τα έντονα κόκκινα γράμματα και τις λέξεις:
...ΟΡΓΑΝΩΣΟΥΜΕ... / ...ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ...

Μην λοιπόν έρχεσαι ΤΩΡΑ να κατακρίνεις αυτό στο οποίο ΕΣΥ δε συμμετείχες λέγοντάς μας:
quote:
Τίποτα απο όλα αυτά δεν έγινε. Δεν είδα κανένα σας εκεί.

Και για να δώσω μια ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ, η απορία του Αίον είναι σωστή...
Πότε θα εξερευνήσουμε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ τη δική μας σπηλιά;;;
Τη σπηλιά εκείνη του Πλάτωνα;;;;
Που επάνω στα τοιχόματά της ΑΝΤΙΚΑΤΟΠΤΡΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΕΙΔΩΛΟ ΤΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥ ΕΥΑΤΟΥ ΜΑΣ, αλλά που εμείς θέλουμε να εξετάζουμε ως τη ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ;;;;
Το "ΕΙΔΩΛΟΝ" που είναι αυτό που σήμερα απλά λέμε "ΦΑΝΤΑΣΜΑ" ή και "ΠΝΕΥΜΑ";;;

Ας κάνουμε ΠΡΩΤΑ αυτή τη ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΗ ΕΞΕΡΕΥΝΗΣΗ και μετά ας φιλοδοξίσουν οι "μικροί εξερευνητές" να ΕΞΕΡΕΥΝΗΣΟΥΝ και τις "άλλες" σπηλιές...
Τότε και ΜΟΝΟ τότε θα εκλείψουν τα μηνύματα σαν και αυτό του φίλου Εχέμβροτου...
Γιατί;;;;
Γιατί τότε θα ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ....
Και στον απέναντί μας θα βλέπουμε ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ...
Τον ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ μέσα στη ΠΟΛΛΑΠΛΑΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΦΑΙΝΟΜΕΙΚΟΥ ΚΟΣΜΟΥ...

Συγγνώμη γαι τη ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ...
Ξέρω ότι κάποιοι τα λόγια αυτά τα θεωρούν "ΣΟΦΙΣΤΙΚΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ"...
Αλλά τι να κάνουμε...
Τα πράγματα ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ...
Ετσι είναι απο τη ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΟΠΤΙΚΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΜΑΣ...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Υ.Γ Ας μείνουμε στο θέμα...
Ας μην το κάνουμε ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ, ένα ακόμα πεδίο αντιπαράθεσης...
Εάν κάποιος θεωρεί ότι τον προσέβαλα, του ζητάω ΣΥΓΓΝΩΜΗ...
Δεν είχα αυτό το σκοπό...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AION
Μέλος 3ης Βαθμίδας


753 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 10:45:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AION  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΠΕΣ'ΤΑ ΡΕ ΕΧΕΜΒΡΟΤΑΡΑ !!!!!!!!!
ΠΕΣ'ΤΑ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑ !!!!!!!!!!!!!!
ΠΕΣ'ΤΑ ΓΑΜ...ΤΟ ΓΙΑΧΒΕ ΜΟΥ ΜΕΣΑ !!!!!!!!!!!!!!

φίλε Ntavellis 666 μου προκαλεί εντύπωση το οτι απο τη μία ζητάς σεβασμό,ειρήνη,ησυχία για μια σπηλιά... και απο την άλλη ρίχνεις και το "γαμησάκι" σου στον θεό που πιστεύει μία ομάδα ανθρώπων.
Ωραίος...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 12:57:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο AION έχει απόλυτο δίκιο στο παρακάτω:
quote:
... και απο την άλλη ρίχνεις και το "γαμησάκι" σου στον θεό που πιστεύει μία ομάδα ανθρώπων.

Παρακαλώ, προσοχή σε αυτά που έχουμε αναφέρει και εκθέσει ποικιλοτρόπως και αναρίθμητες φορές και εξάλλου ανήκουν στους κανονισμούς λειτουργίας των Forums...

(το μήνυμα που περιείχε την ενλόγω φράση έχει τροποποιηθεί)


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 13:02:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητέ Φίλε Κέλσο έθεσες κάποια σπουδαία ερωτήματα :

"Ρώτησα τους φίλους (και ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΣ τον φίλο Νταβέλη) "καλκά όλα αυτά, ΑΛΛΑ ΣΕ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΣΑΣ ΕΞΕΛΙΞΗ ΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟΙ, τι έχει να προσφέρει η εμεπιρία σας αυτή;;;;;;
Εγινε κανείς σας ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ;;;;;;;
Εγινε κανείς σας πιό ΕΡΓΑΤΙΚΟΣ;;;;;
Εγινε κανείς σας ΣΟΦΟΣ;;;;;;;"

Η επαφή μου με ένα τέτοιο Τόπο και μιλώ για το ΒΟΥΝΟ και όχι για τη ΣΠΗΛΙΑ, ναί, με έχει αλλάξει εντελώς. Με πηγαίνει μέρα με τη μέρα πρός το καλύτερο. Λογικό άλλωστε νομίζω. Όταν βρίσκεσαι δίπλα στο Θείο τι άλλο θα μπορούσε να
σου συμβεί ;
Το συγκεκριμένο βουνό με έχει βοηθήσει να καταπολεμήσω πάρα πολλά αρνητικά στοιχεία μέσα μου. Δηλαδή δεν άρχισα να ασχολούμαι με την Πεντέλη επειδή δεν είχα τίποτα καλύτερο να κάνω.
Το μύνημα σου, το διάβασα την ημέρα ακριβώς που το έγραψες και απλά περίμενα οτι θα ήσασταν και εσείς εκεί.
Ύστερα μου λές :

"Ουτε φυσικά και εσένα είδα να λές ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ...."

Αν κάνω κάτι για αυτό το Βουνό, το ξέρουν πολλοί Φίλοι απο'δω μέσα. Και δεν θέλησα να προτείνω να κάνουμε κάτι όλοι μαζί γιατί πολύ απλά δεν θα γινόταν τίποτα. Αυτό που σου λέω έχει συμβεί και στο παρελθόν στο τόπικ της Πεντέλης όταν πρίν απο κάτι μήνες λέγαμε να μαζευτούμε όσο το δυνατόν περισσότεροι για καθαρισμούς δασών και της Σπηλιάς. Πρόθυμοι ήταν ΌΛΟΙ. Ξέρεις όμως Φίλε μου πόσοι ήρθαν τελικά και με βοήθησαν με ΟΛΟ ΤΟΥΣ ΤΟ ΕΙΝΑΙ ; ΜΟΝΟ ΔΥΟ ΑΤΟΜΑ !!! ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΥΓΝΩΜΟΝΩ ΠΑΝΤΟΤΕ.

"Μην λοιπόν έρχεσαι ΤΩΡΑ να κατακρίνεις αυτό στο οποίο ΕΣΥ δε συμμετείχες"

Κέλσο, δεν κατέκρινα. Και ούτε θεωρώ πως είμαι σε θέση να κατακρίνω κανένα. Απλώς ένα παράπονο εξέφρασα, τίποτα παραπάνω. Αλλά όχι οτι δεν συμμετείχα. Εγώ εκεί ήμουν και σας περίμενα. Εσείς δεν ήρθατε. Αν κατάλαβα κάτι λάθος, διόρθωσε με.
Όσο για τη δική μας Σπηλιά, συμφωνώ και με΄σένα αλλά και με τον Φίλο ΑΙΟΝ που έκανε τη σχετική ερώτηση. Σίγουρα αυτή η Σπηλιά είναι η πιο δύσκολη να εξερευνηθεί με τη μόνη διαφορά οτι εγώ ταύτισα την εσωτερική μου Σπηλιά με εκείνη τη γνωστή. Έχω μια εντύπωση οτι όταν μπαίνω εκεί μέσα, είναι σαν να βουτάω μέσα μου. Ξέρω οτι ακούγονται πολύ παιδιάστικα όλα αυτά, ίσως να μην κατάφερα να διατυπώσω σωστά αυτό που νιώθω, αλλά έτσι είναι τουλάχιστον για'μένα.
ΑΙΟΝ, έχεις δίκιο, και με συγχωρείς αν έθιξα τα θρησκευτικά σου πιστεύω. Απλώς μου φαίνεται λίγο παράξενο για εμάς που είμαστε ΕΛΛΗΝΕΣ να πιστεύουμε σε ξενόφερτες θεότητες. Φαντάσου δηλαδή ένα Μωαμεθανό να αρχίσει ξαφνικά να πιστεύει στο Θώρ. Τέλοςπάντων το τελευταίο είναι ένα θέμα άσχετο με το τόπικ. Ας μην του δώσουμε άλλη διάσταση.
Φιλικά και με εκτίμηση
Νταβέλης666

ΤΙΝ ΓΑΡ ΠΟΤΑΕΙΣΟΜΑΙ ΑΣΥΧΑ ΔΑΙΜΟΝ ΤΑ ΧΘΟΝΙΑ Θ'ΕΚΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 13:06:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αdmin, ζητώ συγγνώμη.


ΤΙΝ ΓΑΡ ΠΟΤΑΕΙΣΟΜΑΙ ΑΣΥΧΑ ΔΑΙΜΟΝ ΤΑ ΧΘΟΝΙΑ Θ'ΕΚΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AION
Μέλος 3ης Βαθμίδας


753 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 13:25:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AION  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου δεν μου έθιξες κανένα θρησκευτικό πιστεύω μιας και τέτοια δεν έχω.
Το οτι πιστεύω στον Χριστό, που δεν είναι καν όνομα αλλά πνευματική κατάσταση, δεν σημαίνει οτι τον θεό τον ονομάζω Γιαχβέ...
Ο θεός δεν έχει όνομα κατ'εμέ αλλά αυτό δε σημαίνει οτι μπορούμε να βρίζουμε την ονομασία που του έδωσε κάποιος άλλος.
Τώρα τελευταία άκουγα έναν γνωστό που έβριζε τον Δία.Έλεγε συνεχεία "τον που.. τον Δία", "γα... τον Δία"...
Τον ρωτάω λοιπόν γιατι βρίζει τον Δία και μου απαντάει ...για να μη βρίσω τα θεία!!!
Τι να του πείς τώρα αυτουνού ? Οτι πιο βλάκας δεν μπορεί να γίνει ?
Δεν ξέρω, είμαι ευαίσθητος με μερικά πράγματα...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crytila
Μέλος 2ης Βαθμίδας


155 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 16:08:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ θυμό βλέπω και πιστεύω η ουσία είναι μακριά από όλ'αυτά..
Το video που τραβήχτηκε σαφώς είναι σημαντικό, αλλά κανείς από μας δεν μπορεί να δώσει μια τεκμηριωμένη εξήγηση για το τί είναι αυτό που φαίνεται. Μονο ένας ειδικός θα μπορούσε και πάλι αυτό δεν είναι σίγουρο



Χαράζω ρότες με το νου
Γυρνάω στην πλάτη του ουρανού
Ταξίδια κι όνειρα γεννώ
σε ένα κόσμο μαγικό
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΑΥΛΟΣ
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 18:10:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΑΥΛΟΣ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος ΠΑΥΛΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι, πριν λίγες μέρες σας παρακάλεσα να μου πείτε, εάν υπήρχε τρόπος να δω το περιβόητο βίντεο στη σπηλιά, επειδή την ώρα της προβολής του ήταν αδύνατο να το παρακολουθήσω...

Περίμενα μια έστω και τηλεγραφική απάντηση από τους υπεύθυνους του forum...Φαίνεται πως είμαι περισσότερο αισιόδοξος απ'ότι χρειάζεται...

Σιωπή...Λυπάμαι...


ΠΑΥΛΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 20:06:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΙΑΒΑΖΩ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ!ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΒΛΕΠΩ?

ΕΙΡΩΝΕΙΑ,
ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ
ΕΠΙΚΡΙΣΗ

ΙΣΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΠΕΡΑ,ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΟΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ!
ΕΠΕΛΕΞΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΝ ΑΥΤΟΣ/Η ΚΑΤΑΛΑΒΑΝΕ-ΚΑΙ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΦΡΑΣΕΙΣ-ΤΙ ΚΡΥΒΟΤΑΝ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ:ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...

ΛΙΓΟ ΣΕΒΑΣΜΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!!!ΚΥΡΙΩΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΗΡΘΑΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΩΡΟ ΤΩΡΑ,ΚΑΙ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΝΟΥΝΕ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!!ΑΥΤΟ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ?ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΟΧΙ!!


ΦΙΛΙΚΑ

The Truth Is Out There..

Edited by - lencolas on 23/09/2003 20:07:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gtikopp
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 20:27:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gtikopp  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και εγώ λυπάμαι φίλε Παύλο..

Τι θα γινει ρε παιδιά με το video;θα βάλετε κάποιο link να το κατεβάσουμε να το δούμε με την ησυχία μας;Πιο είναι τέλος πάντων το θέμα αυτού του topic;Η εκπομπή και το video ή οι αντιπαραθέσεις συγκεκριμένων ατόμων στο forum;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 22:10:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας Αγαπητοί Συνοδοιπόροι !

H Φίλη SYNDAY έγραψε :

"ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΠΡΟΕΚΥΨΕ ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΗ ΣΠΗΛΙΑ ΚΑΙ ΤΟ 'ΦΑΝΤΑΣΜΑ' ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΕΠΕΙΣΕ Η ΕΙΚΟΝΑ, ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΗ Η ΣΠΗΛΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΑΠΟ ΠΟΙΟΝ; ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΤΟ 'ΦΑΝΤΑΣΜΑ' ΕΙΝΑΙ ΑΚΑΚΟ, ΕΦΟΣΟΝ ΟΙ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΑΦΟΥ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑΝ ΚΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ. ΑΥΤΗ Η ΣΥΜΠΙΕΣΗ ΧΡΟΝΟΥ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΑΝΕ ΑΥΤΑ ΤΑ 20 ΔΕΥΤ. ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΤΟ 'ΦΑΝΤΑΣΜΑ'."

Θα ήθελα να σου πώ τα εξής : Ενδέχεται η Σπηλιά να είναι στοιχειωμένη, απο μύριες ψυχές για χιλιάδες χρόνια τώρα. Μην ξεχνάμε οτι έξω απο τη Σπηλιά δεσπόζει επιβλητικό το Αρχαίο Λατομείο του Παρθενώνα. Αναλογίσου πόσοι αρχαίοι λατόμοι έχασαν τη ζωή τους κατά την άκρως επικίνδυνη εξόρυξη μαρμάρου. Αν κατόπιν μεταβούμε στις μαύρες εποχές του χριστιανισμού, σκέψου πόσοι ασκητές ξεψύχησαν εκεί μέσα αν μάλιστα κρίνουμε απο τα ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΚΟΚΚΑΛΑ που αντίκρυσε με τρόμο ο Εβλιά Τσελεμπή όταν βρέθηκε στο "ναδίρ" του Σπηλαίου όπως είπε ο ίδιος. Αν βέβαια εννοούσε αυτή τη Σπηλιά. Άλλωστε θα ήθελα να επισημάνω οτι η πραγματική Σπηλιά Νταβέλη δεν είναι αυτή που ξέρουμε όλοι, αλλά κάποια άλλη εκεί κοντά με πολύ μικρότερο άνοιγμα. Η επωνυμία "Νταβέλη" στο Σπήλαιο Πανός-"Αμώμων" είναι κατά την ταπεινή μου άποψη "κωδική". Ο εν λόγω Λήσταρχος δεν είχε ουδεμία σχέση με τη γνωστή Σπηλιά και ουδέποτε ήταν λημέρι του.
Δεν υπάρχει τίποτα το διαβολικό, το κακό στη Σπηλιά, τίποτα που μπορεί να σε βλάψει, εκτός αν την βλάψεις εσύ.

Η Φίλη ΑΤΜΑ έγραψε :

ΜΕ ΓΕΛΙΑ+ΦΩΝΕΣ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΣ ΤΗΝ ΠΥΛΗ...
ΠΑΣ ΕΚΔΡΟΜΗ...

Δεν θέλω να σχολιάσω κάν την παραπάνω φράση. Οτι και να πώ παραπάνω περί αυτού δεν θα είναι σχόλιο, αλλά πολυλογία. Εσύ τα είπες όλα.

Η Αγαπητή ΑΤΜΑ συνεχίζει :

-το σπιτι που εδειξε ο κυριος"Κ"/ ναι, ειχε "αρνητικη"-ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ- ενεργεια.
Επέτρεψε μου να σου πώ πως όσες φορές κι'αν επισκέφθηκα αυτό το κτίριο δεν ένοιωσα καμία "αρνητική" - ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ. Ίσα-ίσα που όποτε μπαίνω μέσα σε αυτό, είναι σα να εισχωρώ σε άλλη διάσταση. Ταξιδεύω αυτομάτως σε άλλες εποχές, επικές, ρομαντικές, γαληνεύω, ηρεμώ, όχι τίποτα το αρνητικό, τίποτα το ανατριχιαστικό. Τουλάχιστον για'μένα. Δεν ξέρω για άλλους.

Η Φίλη OSTRIA έγραψε :

1. Είδα την "παλάμη". Οποιος την έχει δει από κοντά ας απαντήσει. Το σκάλισμα της είναι προς τα μέσα ή προς τα έξω;

2. Για το "χέρι" σίγουρα μπορούμε να σκεφτούμε πολλούς διαφορετικούς λόγους της ύπαρξης του εκεί, από απλό σημάδι-κλειδί μέχρι προστατευτικό σύμβολο όπως είπες. (δεν ξέρουμε τίποτε για την ιστορία του;)

Αγαπητή μου OSTRIA, η παλάμη αυτή είναι απλώς ένα απο τα - πάνω απο δέκα - Σύμβολα που υπάρχουν χαραγμένα στην περιοχή του Σπηλαίου, αλλά και σε μια συγκεκριμένη "ιδιαίτερη" τοποθεσία εκεί κοντά. Το σύμβολο της παλάμης συμβολίζει αυτό που ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ έγραψε ο Φίλος ΚΕΛΣΟΣ. Και βεβαίως σχετίζεται με τον Πεντάκτινο Αστέρα, το Σύμβολο του οποίου υπάρχει ΠΕΝΤΕ φορές χαραγμένο στην Πεντέλη. Βέβαια όλα τα Σύμβολα της Πεντέλης σχετίζονται μεταξύ τους και αν "διαβαστούν" σωστά, έχουν να αποκαλύψουν πολλά μυστικά. Εδώ και καιρό δουλεύω πάνω σε αυτά και έχω καταλήξει σε πολύ ενδιαφέροντα συμπεράσματα.
Επίσης το σύμβολο της παλάμης απαντάται για δεύτερη φορά μακρύτερα του Σπηλαίου, με μια μικρή διαφορά. Η παλάμη της Σπηλιάς είναι του αριστερού χεριού, ενώ η άλλη, και πολύ ομορφότερα σκαλισμένη, είναι του δεξιού. Αυτό μου φέρνει στο νού το Left Hand Path και το Right Hand Path. Ίσως και να΄ναι παντελώς ηλίθια αυτή μου η σκέψη, δεν ξέρω.

Όσον αφορά το βίντεο το οποίο ζητούν πολλοί εδώ μέσα όπως ο Φίλος Παύλος, ήθελα να σας πώ πως προτίθεμαι να κάνω μια κόπια σε όσους τη ζητούν, αλλά το πρόβλημα μου είναι οτι το ένα βίντεο που γράφει, γράφει μόνο την εικόνα και όχι τον ήχο. Κοινώς, τα'χει "παίξει". Ξέρω οτι σας απογοήτευσα. Με συγχωρείτε. Όποιος θελήσει όμως, είμαι στη διάθεση του.

Με σεβασμό και εκτίμηση
Νταβέλης666
Το Μέγα Θηρίον


ΤΙΝ ΓΑΡ ΠΟΤΑΕΙΣΟΜΑΙ ΑΣΥΧΑ ΔΑΙΜΟΝ ΤΑ ΧΘΟΝΙΑ Θ'ΕΚΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 22:29:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...πολύς ΕΓΩισμός βρε φίλοι μου...
Ας ξαναπροσπαθήσουμε σας παρακαλώ πολύ...

ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είναι ΑΝΩΤΕΡΟΣ από τον άλλο,
μπροστά στη ΖΩΗ και στο ΘΑΝΑΤΟ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2003, 00:27:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια καλησπέρα σε όλους τους φίλους...
Ιδιαιτέρος στο φίλο Νταβέλη666, που έκανε κάτι το ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ που άνθρωποι με αυξημένο το "Γνώθις Εαυτόν" έχουν...

Τι ήταν αυτό;;;;
Ζήτησε ΣΥΓΓΝΩΜΗ όταν ΚΑΤΑΛΑΒΕ το μικρό (αλήθεια για μένα ήταν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ) "ατόπημα" που διέπραξε...
"Εν τη ρήμη του λόγου..."

Καταρχάς να ζητήσω και εγώ με τη σειρά μου συγγνώμη απο τα νέα μέλη αλλά και τους παλιαούς φίλους που ρώτησαν για το ΠΟΤΕ θα "ανεβάσουμε" το video για να μπορέσουν να το δούν και εκείνοι...
Είχα τη λάθος εντύπωση ότι είχε γίνει σαφές ότι ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΚΠΟΜΠΗ για το περίφημο video...

Μιας λοιπόν και ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΣΑΦΕΣ, σας ενημερώνουμε ότι θα υπάρξει και μια ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΚΠΟΜΠΗ που θα είναι ουσιαστικά (θέλουμε να πιστεύουμε) η ΕΠΕΞΗΓΗΜΑΤΙΚΗ ΤΗΣ ΠΡΩΤΗΣ!!!!
Δηλαδή να μιλήσουμε και μείς για το ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΑΝ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ που κατάφεραν οι φίλοι μας να τραβήξουν...
Για την ΑΚΡΙΒΗ ΗΜΕΡΑ & ΩΡΑ, να είσαστε ΣΙΓΟΥΡΟΙ ότι θα σας ειδοποιήσουμε ΕΓΚΑΙΡΟΣ...
Μάλλον σε 2 βδομάδες μας είπαν, ΑΛΛΑ μη το δέσετε και κόμπο...
Τηλεόραση είναι αυτή....


Περιμένουμε λοιπόν, τις ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΑΠΟΨΕΙΣ για το τι μπορεί να ΗΤΑΝ αυτό που είδατε (όσοι το είδατε φυσικά...)
Να έχουμε και υλικό για την επόμενη εκπομπή...
Τις ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΑΠΟΨΕΙΣ...

Φιλικά,

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Υ.Γ Φίλε μου Νταβέλη666, ας ΜΗΝ δώσουμε συνέχεια σε κάτι που μπορεί να κάνουΜΕ λάθος...
Ας μείνουμε στα ΣΤΟΙΧΕΙΑ που μπορούμε να συγκεντρώσουμε...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2003, 03:11:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εσύ είπες :
quote:
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!
ΕΓΩ ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ Ο PCI ΔΙΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ!
"ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ?"
ΕΣΤΩ ΜΕ ΕΝΑ ΜΑΙΛ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!
ΕΓΩ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝΕ ΑΥΤΗ Η ΕΚΠΟΜΠΗ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΑΛΛΑΞΑ ΚΑΝΑΛΙ! ΗΘΕΛΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΔΕΙ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ!
ΕΛΠΙΖΩ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ ΟΣΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΗ ΔΟΥΝΕ!
ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΤΑ ΟΣΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ,ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΜΟΥ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΚΠΡΟΣΩΠΗΣΑΝ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ!!!ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!!
ΦΙΛΙΚΑ

TOPIC : http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2091

quote:
Πραγματικά, ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ!!!!!!
Στο νέο κύκλο των ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΩΝ εκπομπών της Κας 'Αννας Δρούζα με τίτλο "Μπορώ", είμαστε προσκεκλημένοι στην αυριανή εκπομπή (Τετάρτη 17/9/2003 και ώρα 17:30) που θα έχει ως κύριο θέμα "ΤΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ"
Η παρουσία μας εκεί, θα έχει το ΠΛΕΟΝ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΡΟΛΟ, μιάς και θα παρουσιάσουμε για ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ στο Ελληνικό τηλεοπτικό κοινό, το αποτέλεσμα μιας εκδρομής - ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ - επίσκεψης στη περίφημη ΣΠΗΛΙΑ ΤΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ στη Πεντέλη, απο φίλους και μέλη του Esoterica.gr το περασμένο Μάρτιο...
Ποιό είναι αυτό το "ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ";;;
Τι συνέβει στην εκδρομή αυτή;;;
Τι μπορεί να ΚΑΤΕΓΡΑΨΕ Ο ΦΑΚΟΣ;;;
Τι κρύβει η περίφημη αυτή σπηλιά;;;
Για ΟΛΑ ΑΥΤΑ τα ερωτήματα και για πολλά ακόμα που εύλογα θα δημιουργηθούν, οι απαντήσεις θα δωθούν στην ΖΩΝΤΑΝΗ ΕΚΠΟΜΠΗ αύριο Τετάρτη στις 17:30 στον Alpha T.V
Κέλσος ο Φιλαλήθης

Και μετά ζήτησες συγνώμη που δε το είδες .

Τώρα λες :

quote:
ΕΠΕΛΕΞΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΝ ΑΥΤΟΣ/Η ΚΑΤΑΛΑΒΑΝΕ-ΚΑΙ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΦΡΑΣΕΙΣ-ΤΙ ΚΡΥΒΟΤΑΝ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ:ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...
ΛΙΓΟ ΣΕΒΑΣΜΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!!!ΚΥΡΙΩΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΗΡΘΑΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΩΡΟ ΤΩΡΑ,ΚΑΙ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΝΟΥΝΕ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!!ΑΥΤΟ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ?ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΟΧΙ!!

quote:
Αγαπητή Lengolas δεν υποτιμώ ΚΑΝΕΝΑΝ από τον ποιο αδαή άνθρωπο του κόσμου μέχρι τον ποιο σοφό και αυτό δήλωσα με αυτά που είπα , ότι ο Καθένας έχει το δικαίωμα να εκφράζετε καλυμμένα – ακάλυπτα όπως θέλει .
Το ΑΝ εγώ καταλάβω είναι ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ , αν θέλω να μάθω θα πρέπει να κουραστώ όσο εκείνος , αν μπορεί ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ , δείχνοντας μου όμως το πιάτο με το φαΐ ΟΧΙ ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΜΑΣΗΜΕΝΗ ΤΡΟΦΗ .

Για πες μας καλή μας φίλη ποιόν δε βοηθήσαμε ;
Μήπως έχω γράψει ότι έχω το Video και όποιος θέλει να μου στείλει mail ;
Μόνο ο secondborn μου έστειλε !
Εσύ λογικά πάλι δε το είδες !!!!!!!!!!
Μήπως ότι έγραψα δεν είχε καμία σχέση με τη βοήθεια προς τα άλλα μέλη αλλά με τη συγκεκριμένη αντιμετώπιση άλλου μέλους ;;;;;;
Ξέρεις φίλη Lengolas εσύ που ωσάν προστάτης κατατρεγμένων και αδυνάτων διατυμπανίζεις με περισσή ευκολία ότι ΔΕ ΣΕΒΟΜΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ αν έχουμε βοηθήσει και ποιους και με τι κόστος ;;;;;;;
Ξέρεις ;;;;;
Ξέρεις αν και πόσο κοστίζει στον προσωπικό μας βίο η ενασχόληση με το esoterica ;;;;
Ξέρεις πως λειτουργούν όλα αυτά που εσύ απολαμβάνεις όταν αποφασίσεις να μπεις στο site και να κατηγορήσεις αβίαστα και ΑΠΑΙΔΕΥΤΑ ;;;;;;;;

Μάλλον και αυτά δεν έτυχε να τα σκεφτείς , δεν έτυχε να τα μάθεις , δεν έτυχε να σε απασχολήσουν .
Εσένα σε ενδιαφέρει μάλλον να υπάρχει ανα πάσα ώρα και στιγμή ένα μέλος του esoterica που να σου δίνει ΜΑΣΗΜΕΝΗ ΤΡΟΦΗ .

Σε ευχαριστώ φίλη Lengolas για την κριτική που έκανες , σε ευχαριστώ που κατανοείς τα γραφόμενα ( δικά μου ή άλλων ) , σε ευχαριστώ που παραθέτεις με τόση ευκολία την κριτική σου .

Συγνώμη φίλη Lengolas που αντί για κακός λύκος η υπογραφή μου δεν είναι
«ΕΧΩ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ» και συγνώμη που δεν έστειλα σε όλους από ένα e-mail να σας ενημερώσω ότι έγραψα την εκπομπή .

Πάντως ειλικρινά αν το θέλεις το βίντεο μπορώ να στο στείλω με courier διότι πραγματικά ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ ΕΣΟΤΕΡΙΚΑ ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΝΕ ΚΑΚΙΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ ΒΟΗΘΑΝΕ .


Ο κακός λύκοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

terpandros
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2003, 04:32:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους terpandros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To oti eirthan para pola nea melh meta thn ekpomph sthn tv den einai kai aparaithtws thetiko pantws (asxeto)

Fysika einai thetiko pou tha mpoune nea atoma sto forum pou asxolounte me ta idia themata pou apasxoloun kai mas apla polles fores h posothta den symvadizei me thn poiotita kai polles fores auto dhmiourgei provlhmata :p makari na diapseustw :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

terpandros
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2003, 04:39:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους terpandros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
mazi me thn sara erxete kai h mara :P
xexe evraikh mythologia :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elpida
Μέλος 3ης Βαθμίδας


541 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2003, 10:13:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elpida  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διαβάζοντας καθημερινά τα post αυτό που παρατηρώ είναι πως έχει χαθεί ο σκοπός.

Παρερμηνεύσεις, παρεξηγήσεις, προβολή του εγώ, είναι αυτά που τελικά κυριαρχούν με αποτέλεσμα η απόσταση από την επίτευξη των στόχων να μεγαλώνει μέρα με τη μέρα.

Όλοι μπορούν να γίνουν καλύτεροι όλοι μπορούν να δώσουν, ας προσπαθήσουμε λοιπόν ευρύνοντας περισσότερο το πνεύμα μας και λειτουργώντας λίγο πιο ομαδικά.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy