ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Αλβανός αριστούχος μαθητής και Δικαιοσύνη.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 10
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 23:48:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Υπάρχει και μιά πλευρά που δεν πρέπει να αγνοήσουμε.
Όλη αυτή η ιστορία , με ποιόν τρόπο θα δουλέψει πολύ σύντομα.
Θα σταλούν επιστολές και καταγγελίες προς κάθε αρμόδια ευρωπαική επιτροπή οι οποίες θα περιγράφουν με κάθε λεπτομέρεια τους εξαναγκασμούς και τις διώξεις των Αλβανών στην Ελλάδα.


< "Ήρθαμε να δουλέψουμε τίμια και να φάμε ένα κομμάτι ψωμί σε μιά χώρα που παραδοσιακά και ιστορικά ανήκει στην Αλβανία.Στούς προγόνους μας. Οι Έλληνες σαν λαός και σαν κράτος ,μας μεταχειρίστηκαν με μοναδική βία και σκληρότητα ενώ εμείς καμμία αφορμή δεν δώσαμε και πάντα ήμασταν νομοταγείς.
Γιατί τόση βία μέσα σε εδάφη που παραδοσιακά μας ανήκουν;
Γιατί για άλλη μια φορά να είμαστε θύματα του ελληνικού επεκτατισμού;
Ως πότε θα είμαστε το περιθώριο που δεν θα έχει λόγο και γνώμη;
Αυτή είναι η δημοκρατία που περηφανεύονται οι Έλληνες;
Ως πότε θα ζούμε κάτω απο αυτό τον στυγνό φασισμό και αυτόν τον άγριο ρατσισμό;
Ως πότε θα ανεχόμαστε να εξαναγκάζουν τα παιδιά μας να μιλάνε ελληνικά;
Ως πότε τα παιδιά μας θα εξαναγκάζονται ταπεινωτικά να σηκώνουν την ελληνική σημαία , και να τρομοκρατούνται για να τραγουδούν τον ελληνικό εθνικό ύμνο; (εδώ επισυνάπτονται και τα σχετικά Video).
Ζήσαμε τον απόλυτο εξευτελισμό σαν άνθρωποι μέσα απο την σκληρότητα αυτού του κράτους που θέλει να λέγεται δημοκρατικό.
Θέλουμε τα παιδιά μας να ζήσουν με αξιοπρέπεια και ειρήνη.
Ζητούμε λοιπόν την αυτονόμηση της περιοχής χ ψ και ζ που όχι μόνο παραδοσιακά ανήκει στους προγόνους μας και έχει αρπαχτεί με τη βία , αλλά και σαν πράξη πολιτισμού ενός κόσμου που θέλει να ζεί με την ηθική και το δίκαιο.
Έιμαστε αποφασισμένοι να πολεμήσουμε και να χύσουμε το αίμα μας για το δίκαιο και την ελευθερία.">


Εμείς βέβαια ως τότε θα λέμε ότι δεν είναι δυνατόν τα σύνορα να χωρίζουν τους λαούς και θα δίνουμε δίκιο σε όλους πλήν ημών.
Και όταν ήδη θα έχουν σχηματιστεί οι πρώτες ένοπλες ομάδες αυτονομιστικών οργανώσεων , εμείς ακόμα θα γελάμε με τις εξωφρενικές ανακοινώσεις της ΟΕΑ.


Επανέφερα κάτι που είχα γράψει αρκετά πόστ πρίν για να δείξω ότι η επικαιρότητα έρχεται να επιβεβαιώσει αυτό που όλοι απευχόμαστε.
Στις 9/11/2003 η Der Spiegel δημοσίευσε αρθρο για επικείμενη ένοπλη εξέγερση Αλβανών στην Β.Ελλάδα.
Μία αναφορά για το σχετικό δημοσίευμα υπάρχει στην διεύθυνση:
http://www.realitymacedonia.org.mk/web/news_page.asp?nid=2830
Απο αναδημοσιεύσεις και σχόλια σε δελτία ειδήσεων γίνεται λόγος για 200.000 ένοπλους Αλβανούς εκπαιδευμένους μάλιστα στην Τουρκία .
Η περίοδος της εξέγερσης τοποθετείται λίγο πρίν τους Ολυμπιακούς Αγώνες για ευνόητους προφανώς λόγους.
Δεδομένης της εγκυρότητας της εβδομαδιαίας έκδοσης Der Spiegel θα παρακαλούσα τους γνωρίζοντες την γλώσσα , εάν έχουν κάποια πρόσβαση σε σχετικές τοποθεσίες , να μας μεταφέρουν το άρθρο και ίσως και κάποια μετάφραση.

Υ.Γ.
Το πόστ αυτό το έστειλα και στο τόπικ "ΟΕΑ" που δυστυχώς βρίσκεται στην κατηγορία "ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ".

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 00:33:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλτατε steelspring

Der Spiegel σημαίνει στα Ελληνικά ο καθρέφτης. Οπότε είναι Γερμανική εφημερίδα. Θα προσπαθήσω να κάνω μια μετάφραση αν και νομίζω πως ο Παρμενίων είναι καταλληλότερος για αυτή την δουλειά.

Έχω ανατριχιάσει απο το αίσθημα που ένιωσα μόλις διάβασα το παραπάνω και το παράξενο είναι πως δεν ξέρω τι έννοισα.

Επανέρχομαι...

Feel the anxiety hold off the fear...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 00:40:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Der Spiegel: Εθνικοί Αλβανοί που προγραμματίζουν την έγερση στη βόρεια Ελλάδα
Der Spiegel: Εθνικοί Αλβανοί που προγραμματίζουν την έγερση στη βόρεια Ελλάδα
Κόσοβο: 75-έτος-παλαιός το σερβικό άτομο επιτέθηκε, νοσηλεμμένος
Μακεδονία: Στρατός, λαβή Vigil εφέδρων αστυνομίας για να τιμήσει εκείνους που σκοτώνονται σε 2001 επιθέσεις
Κατηγορημένος σερβικός γενικός: Ένας στρατιώτης δεν παραδίνει ποτέ
Πρωθυπουργός Κοσόβου * *: ο αμερικανικός γραμματέας του κράτους "καλύπτει τα κενά" στο ψήφισμα 1244 των Η.Ε
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 00:41:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tanjug
9 Νοεμβρίου ..2003
Εθνικοί Αλβανοί που προγραμματίζουν την έγερση στη βόρεια Ελλάδα - Der Spiegel
19:29 ΒΕΡΟΛΙΝΟ, 9 του Νοεμβρίου (Tanjug) - στρατευμένοι εθνικοί Αλβανοί στη βόρεια Ελλάδα προετοιμάζονται για την οπλισμένη προσπάθεια, και ο πιστοποιημένος στόχος τους δημιουργεί μια μεγαλύτερη Αλβανία, το γερμανικό εβδομαδιαίο Der Spiegel γράφει στο ζήτημα Δευτέρας του.
Η εβδομαδιαία έκδοση φέρνει μια δήλωση από έναν σπουδαστή Ahmet, ο οποίος χρησιμοποίησε για να παλεψει μέσα στο στρατό απελευθέρωσης Κοσόβου ενάντια σε Σέρβους σε Κόσοβο και ενάντια στα κυβερνητικά στρατεύματα στη Μακεδονία, η οποία είπε ότι ένα οπλισμένο δίκτυο αντίστασης προγραμματίζεται να δημιουργηθεί στην Ελλάδα πριν από την έναρξη των 2004 Ολυμπιακών Αγώνων.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 00:41:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
9 Νοεμβρίου ..2003
Ηλικιωμένο σερβικό άτομο Κοσόβου που επιτίθεται
KOSOVSKA MITROVICA -- η Κυριακή - ένα 75-έτος-παλαιό σερβικό άτομο είναι στο νοσοκομείο σήμερα μετά από να επιτεθεί από μια ομάδα Αλβανών τείνοντας στα βοοειδή του κοντά στην πόλη Κοσόβου Gnjilane.
Το Aleksandar Stojkovic είπε στους γιατρούς στο νοσοκομείο Kosovska Mitrovica ότι πιστόλι-ήταν κτυπημένος και ήταν κλωτσημένος από περίπου πέντε ή έξι Αλβανούς στο χωριό Novo Brdo Paralovo, προτού να τον εμπλέξουν και να τον ωθήσουν σε έναν κοντινό ποταμό.
Μετά από μια περισσότερο από ώρα, Stojkovic είπε ότι διαχειρίστηκε ελεύθερο ο ίδιος και φθάνει στο γείτονά του, ο οποίος τον πήρε στην τοπική κλινική από όπου μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο Kosovska Mitrovica.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 00:42:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
MIA - αντιπροσωπεία πληροφοριών της Μακεδονίας
8 Νοεμβρίου ..2003
Αναμμένα έφεδροι κεριά για να τιμήσει τους σκοτωμένους υπερασπιστές
Skopje, 8 Νοεμβρίου (MIA) - στρατιωτικό και το Σάββατο εφέδρων αστυνομίας άναψε τα κεριά στο μέτωπο του κυβερνητικού κτηρίου για να τιμήσει τους σκοτωμένους υπερασπιστές κατά τη διάρκεια της σύγκρουσης του 2001.
Είπαν ότι οι σκοτωμένοι υπερασπιστές της Μακεδονίας έχουν ξεχαστεί από την κυβέρνηση αλλά όχι από τους ανθρώπους.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 00:43:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tanjug
9 Νοεμβρίου ..2003
Κατηγορημένος γενικός λέει ότι δεν έχει κανέναν λόγο να παραδώσει σε ICTY
17:31 JAGODINA, 9 του Νοεμβρίου (Tanjug) - ο συνταξιούχος στρατός Σερβία-Μαυροβούνιο (SCG) στρατηγός Nebojsa Pavkovic έχει πει σε Jagodina ότι δεν βλέπει κανέναν λόγο για τον οποίο πρέπει να παραδώσει στο διεθνές εγκληματικό δικαστήριο για την πρώην Γιουγκοσλαβία, η οποία τον έχει κατηγορήσει για τα πολεμικά εγκλήματα σε Κόσοβο σε 1999,
Pavkovic που λέεται σε μια συνέντευξη που φέρεται πρόσφατο Σάββατο από την τοπική TV Palma συν αυτό είναι στρατιώτης, και οι κανονισμοί εκείνου του στρατού λένε ότι ένας στρατιώτης δεν παραδίνει ποτέ. Ένας στρατιώτης μπορεί να συλληφθεί, και οι κανονισμοί λένε επίσης πώς πρέπει να συμπεριφερθεί σε αυτή την περίπτωση, Pavkovic εν λόγω
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 00:43:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
MakFax
9 Νοεμβρίου ..2003
Το Rexhepi λέει το σχέδιο ότι Grossman καλύπτει τα κενά στο ψήφισμα 1244
Ο πρωθυπουργός Bajram Rexhepi Κοσόβου είπε ότι το σχέδιο που περιγράφεται από τον αμερικανικό υφυπουργό του κράτους Marc Grossman θα καλύψει τα κενά στο ψήφισμα του Συμβουλίου Ασφαλείας των Η.Ε 1244.
"Η επίσκεψη Marc Grossman αμερικανικών υφυπουργών πραγματοποιείται στο χρόνο όταν αντιμετωπίζει Κόσοβο έναν πολιτικό στάβλο, στο χρόνο όταν δεν τεθεί κανένας συγχρονισμός για τον καθορισμό της μελλοντικής θέσης Κοσόβου, είπε τον πρωθυπουργό Bajram Rexhepi του Κοσόβου σε μια συνέντευξη με pristina καθημερινό" Epoka ε σχετικά με ".
Σύμφωνα με το σχέδιο που παρουσιάζεται από τον υφυπουργό Grossman κατά τη διάρκεια της επίσκεψής του σε Βελιγράδι και pristina, τα ιδρύματα του Κοσόβου πρέπει να ανταποκριθούν σε οκτώ πρότυπα που καθορίζονται από τη διεθνή κοινότητα από τα μέσα του 2005. Μόλις ανταποκριθούν αυτά τα πρότυπα, οι συζητήσεις στην τελική θέση της Η.Ε-κυβερνημένης επαρχίας θα προωθηθούν.
Εάν τα ιδρύματα Κοσόβου αποτύχουν να ανταποκριθούν σε αυτά τα πρότυπα από τα μέσα του 2005, σε Κόσοβο θα δοθεί ο πρόσθετος χρόνος να ανταποκριθεί σε αυτά τα πρότυπα που περιλαμβάνουν την έγκαιρη επιστροφή των προσφύγων, διάλογος Βελιγράδι-πρηστηνα στα τεχνικά ζητήματα.
Το Rexhepi είπε την ομάδα επαφών και η Ευρωπαϊκή Ένωση υποστήριξε το αμερικανικό σχέδιο για τα πρότυπα πριν από τη θέση. "Το σχέδιο υποστηρίζεται επίσης από κοσοβάρους Αλβανούς καθώς επίσης και από τους αντιπροσώπους του μη-αλβανικού πληθυσμού σε Κόσοβο, δηλ. ο συντονιστής των κοινοβουλευτικών ομάδων επιστροφή" Dragisa Krstovic σερβικού συνασπισμού "και ο Υπουργός της υγείας Resmie Mumxhi," εν λόγω Rexhepi.
Υπογράμμισε ότι η οργάνωση της προθεσμίας θα βοηθήσει Κόσοβο για να ανταποκριθεί στα απαραίτητα πρότυπα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 00:49:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα παραπάνω ήταν μια μετάφραση από το εν λόγω site από τα Αγγλικά (τελικά!) στα Ελληνικά, μέσω μηχανής μετάφρασης. Δεν τα ήλεγξα καθόλου επομένως υπάρχει περίπτωση το νόημα να μην είναι σε πολλά σημεία ξεκάθαρο. Συγχωρέστε με γι' αυτό αλλά αυτή τη στιγμή δεν έχω αφείδωλο χρόνο. Θα γράψω κάποια στιγμή την ακριβή μετάφραση.

Υ/Γ Δν έχω καν διαβάσει τι λέει το κείμενο. Συγχωρέστε με αλλά δεν έχω άλλο χρόνο. Καληνύχτα.

Feel the anxiety hold off the fear...

Edited by - Τσανάκαλος on 12/11/2003 00:50:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 02:26:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε Τσανάκαλε.
Εκτιμούμε ιδιαίτερα την προσπάθεια της μεταφοράς των κειμένων.
Είμαι σίγουρος ότι όλοι αισθανόμαστε κάπως παράξενα όταν διαβάζουμε τετοια πράγματα.

Υ.Γ.
δεν φαντάζομαι να βγείς με καμμιά καραμπίνα στο δρόμο τώρα.....
Κάτσε να βεβαιωθούμε πρώτα τι γίνεται.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 03:05:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Υ.Γ.
δεν φαντάζομαι να βγείς με καμμιά καραμπίνα στο δρόμο τώρα.....
Κάτσε να βεβαιωθούμε πρώτα τι γίνεται.



Αγαπητέ Steelspring,

το τελευταίο πράγμα που θα ήθελα να καταλάβετε για μένα είναι πως ό,τι διαβάζω το υιοθετώ χωρίς να το εξετάσω πρώτα!

Αν βέβαια αρκετά στοιχεία με οδηγήσουν στο συμπέρασμα πως ό,τι διάβασα παραπάνω αληθεύει να είσαι σίγουρος πως το πρώτο πράγμα που θα κάνω θα είναι να βγάλω άδεια οπλοφορείας όχι για καραμπίνα, αλλά για μπαζούκας!

Feel the anxiety hold off the fear...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 03:11:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε μια εργασία που είχα για το πανεπιστήμιο μας μιλούσε ο καθηγητής μας για πηγές πληροφοριών από το διαδίκτυο. Θυμάμαι λοιπόν που μας είπε πως όταν βλέπουμε την κατάληξη ".org" σε μια διεύθυνση, να την θεωρούμε αξιόπιστη επειδή έχει να κάνει με επίσημο οργανισμό κράτους.

Προσέξτε την κατάληξη του site στο οποίο μας παραπέμπει ο steelspring!

Y/Γ Που πήγαν όλα αυτά τα ενδιαφέροντα άτομα που συζητούσαμε μέχρι τώρα για το θέμα; Αν είναι αυτό που νομίζω, δεν είναι δόκιμο να εγκαταλείπουμε έτσι τη συζήτηση...

Feel the anxiety hold off the fear...

Edited by - Τσανάκαλος on 12/11/2003 03:13:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 05:06:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έλληνες σας χαιρετώ.
Για άλλη μια φορά κρούω τον κώδωνα του κινδύνου για την τροπή που έχει πάρει η συζήτηση σε τούτο το topic.
Αγγίξατε τα όρια πλέων του παραλογισμού και με το Σκοπιανό site του ανθελληνισμού περιεχομένου, την λάθος πεπατημένη!
Ξεχάσατε πως οι βλέψεις επεκτατισμού δεν είναι Ελληνικές ή αλβανικές, αλλά σκοπιανές. Το πολύ νεοσύστατο κράτος του Τίτο, πάντα έτρεφε φρούδες ελπίδες για ένα νότιο ανοιγμά προς την Μακεδονία με κύριο λιμάνι, το της Θεσσαλονίκης!
Ακούστε καλοί μου φίλοι. Έζησα για κάποια χρονικά διαστήματα στην Αυστραλία (γάμος, σπουδές) και Αμερική (σπουδές).
Στην Αυστραλία το σκοπιανό έχει δημιουργήσει φοβερό πρόβλημα με την βοήθεια της κατά τα άλλα "φίλης μας" Τουρκίας.΄Εχει μπερδέψει ακόμα και το κράτος της Αυστραλίας με το να πιστεύουνε εκεί, πως υπάρχει ζήτημα Μακεδονικό, πως εμείς δηλαδή, τους έχουμε "αρπάξει" την Μακεδονία!
Ακόμα, προ δεκαετίας άνοιξε πανεπιστημιακή σχολή των σκοπιανών με την ονομασία "Μακεδονικές Σπουδές"!!!
Καταλαβαίνετε τώρα λοιπόν καλά πως τα αυστραλάκια που θα φοιτήσουν εκεί, πόσο θα γνωρίσουν την Ελληνική κουλτούρα και ιστορία, μαθαίνοντας πως ο Μέγας Αλέξανδρος ήταν Μακεδόνας και σκοπιανός;
Ο Ελληνισμός της Αυστραλίας είναι ήδη γερασμένος και με χαμηλή αντίσταση πατριωτισμού, αφού πολλοί Έλληνες της Μακεδονίας που έφυγαν τις δεκαετίες 1940-50 δεν έχουν επιστρέψει ποτέ και τούτοι πιστεύουνε πως ανοίκουν περισσότερο στα σκόπια!
Στην Αμερική πάλη και περισσότερο στον Καναδά τα πράγματα δεν είναι τόσο τραγικά με τους σκοπιανούς, αλλά "βαδίζουν" τείνουν να γίνουν!
Ακόμα, πουθενά δεν είδα (τρεις φορές έχω γυρίσει την Γη) αλβανούς να ελπίζουν (εκτός από εκείνους τους ελάχιστους που υποκινούνται από την Τουρκία) για μια νότια επέκταση ,ούτε και ακόμα να κάνουν πορείες διαμαρτυρίας κατά της Ελλάδος για εθνικά ζητήματα!!!
Μην στέκεστε στα λόγια κάποιου αλβανόφωνου σκοπιανού Αχμέτ ή όπως αλλιώς λέγετε από ειδήσεις της σκοπιανής πλευράς, γιατί σε τούτη την περίπτωση δεν είναι ποιός τα λέει, το πρόβλημα, αλλά εκείνος που τα
αναμεταδίδει και γιατί; Τι σκοπό έχει;
Λέτε πως οι αλβανοί (200.000 άτομα περίπου;) θα κάνουν εξέγερση λίγο πριν τους ολυμπιακούς. Και σας ρωτώ φίλοι μου καλοί, με τι όπλα θα εξεγερθούν και ποιοι; Ο αλβανικός στρατός έχει στο σώμα του 173.000 στρατεύσιμους, δηλαδή έτσι που τα λέτε, θα μας κηρύξει πόλεμο η Αλβανία εάν φυσικά μαζέψει απο επιστράτευσει και 27.000 ακόμα;
Πάψτε να υποκινείσθε απο την εγκληματικότητα της αλβανικής μαφίας που σιγά-σιγά ελαττώνετε στο εσωτερικο της χώρας και δέστε λίγο πιο μακριά για το μέλλον της Ελλάδος που δυστυχώς είναι πάρα πολύ χλωμό φίλοι μου ,όσο κιαν κάποιοι θέλουν να μας πείσουν για την καλή εξωτερική πολιτική!!!
Σας χαιρετώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 13:31:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eπειδή το θέμα μας ήταν ο Αλβανός μαθητής... και επειδή έχουμε αρχίσει να ξεφεύγουμε από αυτό στέλνω κάποιες εικόνες για διαλογισμό/αντιπερισπασμό...

Ο καθένας διαλέγει και παίρνει αυτή που του ταιριάζει...

Αλλωστε ο καθένας παίρνει αυτό που του αξίζει...

Υ.Γ. Φίλε Τσανάκαλε στο πανεπιστήμιο που φοιτείς οι καθηγητές που σου μίλησαν για τα "έγκυρα" σάιτ δεν σου μίλησαν για την προπαγάνδα?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 13:59:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πρώτον: Φίλτατη Avallon όταν σου την βιάσουν να έρθεις και να το πείς με την ιδια άνεση που έριξες στα μούτρα μου την απάντησή σου. ΝΤΡΟΠΗ!!!!! για την ΜΗΤΕΡΑ μιλάμε!!!!!

Συγνώμη αλλά δεν κατάλαβα πως θεωρείς ότι σε έθιξα εσένα ή τη μητέρα σου... μπορείς σε παρακαλώ να μου υποδείξεις το σημείο του μηνύματός μου που υποδεικνύει κατι τέτοιο? Εγώ μίλησα απλά ότι θα πονούσα και θα μιλούσα με τον ίδιο τρόπο αν βιαζόταν από Ρώσους ή από ελληνες. Και σε ρωτώ ξανά: Ποιά η διαφορά? Μήπως οι Ελληνες υπήκοοι αυτής της χώρας έχουν περισσότερα δικαιώματα πάνω σε μια γυναίκα? Μήπως εκείνοι δικαιολογούνται να βιάζουν? Ελπίζω αυτή τη φορά να καθίσεις και να σκεφθείς πιο σοβαρά την απάντησή μου...

quote:
Κάτι άκουσα για υπογεννητικότητα. Αν εσύ Avallon έχεις την οικονομική δυνατότητα να κάνεις πολλά παιδιά κάντα! Δεν νομίζω όμως πως πολλοί Έλληνες την έχουν. Θα μου πεις δεν είσαι πλούσια.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΟΛΟΙ ΠΡΟΘΥΜΟΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΔΥΣΤΥΧΙΣΜΕΝΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΛΥΣΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΣ ΥΠΟΓΕΝΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ.

Aυτό και αν είναι δήλωση! Αυτά σας μαθαίνουν στο πανεπιστήμιο? Οτι τα παιδιά των πλουσίων είναι πιο ευτυχισμένα? Δεν ξέρω για τη δική σου εμπειρία αλλά υπήρξα ευτυχισμένο παιδί μιας φτωχής οικογένειας από το Περιστέρι αν και ελάχιστα έβλεπα τους γονείς μου επειδή εργάζονταν και οι δυο. Τώρα εδώ που μένω ξέρεις τι βλέπω? Παιδιά πλουσίων, ανορεκτικά με χίλια δυο προβλήματα ψυχολογικά κλεισμένα στα χρυσά κλουβιά τους όπου δεν τους λείπει τίποτα... εκτός από ΕΥΤΥΧΙΑ!
Και αγαπητέ μου μην διατρεβλώνεις αυτά που λέω!
Δε μίλησα να γίνουμε πολύτεκνοι!
Αλλά νομίζω ότι καθένας μπορεί να αναθρέψει ένα-δυο παιδιά.

quote:
Ας κάνει κάτι και η κυβέρνηση για αυτό...

Tι να σου κάνει η κυβέρνηση?
Να σου βάλει μυαλό?
Οταν εσύ προτιμάς να χαλάς τα λεφτά σου και καθημερινές διασκεδάσεις και ανούσια πράγματα αντί να φτιάξεις οικογένεια? Οταν προτιμάς να μένεις στα 30 σου μαζί με τους γονείς γιατί σου έρχεται πιο φθηνά, γιατί δεν έχεις ευθύνες, γιατί τα βρίσκεις όλα έτοιμα, γιατί έτσι σου μένουν χρήματα για να αγοράσεις το πολυπόθητο αμάξι...
Καταντήσαμε να λέμε ότι ένας άντρας στα 28 δεν είναι έτοιμος για οικογένεια...Είναι μικρός ακόμα... Εχει καιρό...
ΜΑ ΤΙ ΑΗΔΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ?



"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 15:59:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Eπειδή το θέμα μας ήταν ο Αλβανός μαθητής... και επειδή έχουμε αρχίσει να ξεφεύγουμε από αυτό στέλνω κάποιες εικόνες για διαλογισμό/αντιπερισπασμό...

Ο καθένας διαλέγει και παίρνει αυτή που του ταιριάζει...

Αλλωστε ο καθένας παίρνει αυτό που του αξίζει...

Υ.Γ. Φίλε Τσανάκαλε στο πανεπιστήμιο που φοιτείς οι καθηγητές που σου μίλησαν για τα "έγκυρα" σάιτ δεν σου μίλησαν για την προπαγάνδα?


"Τάδε έφη Avallon"



Μα φυσικά την Ελληνική Σημαία καλή μου. Το γινγκ - γιανγκ είναι εσωτερικό σύμβολο και ο καθένας μπορεί να το βρει έσω του!
ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ, για το αλλο ας το να πάει, κάνω πως δεν το βλέπω...
Πάντως είσαι Α Π Ι Θ Α Ν Η !!!
ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΏ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 18:21:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή AVALLON έχω την εντύπωση πως είσαι η προσωποποίηση της φράσης " Άλλα λέει η γιαγιά μου, άλλα ακούν τα αυτιά μου."!

Πρώτα από όλα μιλάς πολύ ειρωνικά και υπεροπτικά όσον αφορά τις διδαχές που παίρνω από το πανεπιστήμιο. Την απάντηση στην ερώτησή σου την ξέρεις ήδη.

Με ρωτάς να σου υποδείξω στο μήνυμα σου,για το που θίγεις εμένα ή την μητέρα μου. Πουθενά!

Αυτό που ανέφερα εγώ είναι πως κάποιος οργίζεται υπερβολικά όταν του συμβούν τέτοιες καταστάσεις και δεν σκέφτεται αν φταίει ένας ρώσος ή όλοι ούτε κάθεται να λογαριάσει τα λόγια του. Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ...Επίσης να σου πω πως θα έπρεπε να ήμουν ηλίθιος αν πίστευα πως οι Έλληνες έχουν περισσότερα δικαιώματα σε μια γυναίκα.

Στην συνέχεια λες οτι πιστεύω πως τα χρήματα φέρνουν την ευτυχία. Δεν είμαι απόλυτος σε αυτό αλλά όποιος στη εποχή μας πιστεύει πως οι άνθρωποι είναι ευτυχισμένοι χωρίς τα χρήματα ή είναι φαντασμένος, ή πλούσιος ή φυσημένος.

Ποιός είπε οτι πιστεύω πως τα παιδιά των πλουσίων είναι ευτυχισμένα;
Ποιός είπε όμως οτι και τα παιδιά των οικογενειών που δεν έχουν να φανε (και είναι πολλές οι οικογένειες) είναι ευτυχισμένα;

Και να πάρω και την δική μου περίπτωση. Η δική μου είναι μια μικρομεσαία τετραμελής οικογένεια (όπως συμβαίνει και με το μεγαλύτερο ποσοστό των ελληνικών οικογενειών στη χώρα μας). Είμαι 20 χρονών και σε πληροφορώ ότι τους γείτονες τους έχω δεί συνολικά περισσότερες ώρες στη ζωή μου από ότι τους γονείς μου. Γιατί; Επειδή οι γονείς μου δούλευαν ανέκαθεν κυριολεκτικά τα 2,5/3 του 24ώρου για να τα βγάλουμε πέρα. Δεν έχω ζήσει ποτέ μου το αίσθημα του "να με διαβάσει" η μαμά στο δημοτικό. Με τον αδερφό μου μέναμε μόνοι στο σπίτι από 5 χρονών. Δεν με πήγανε ποτέ σε παιδική χαρά, σε πάρτυ, ή οπουδήποτε αλλού θέλει να πάει ένα μικρό παιδί. Δεν βγήκαμε ποτέ όλοι μαζί ώς οικογένεια γιατί οι γονείς μου έπρεπε να δουλεύουν (έχουμε ταβέρνα). Στην εφηβεία μου ντρεπόμουν να μιλήσω στην μητέρα μου όταν κάποια στιγμή με ρώτησε για μια σχέση μου και αυτό γιατί ποτέ πριν δεν είχε γίνει κάποια συζήτηση στο σπίτι. Αυτά είναι και ένα αντιπροσωπευτικό δείγμα συνηθειών της μέσης ελληνικής οικογένειας.

Και αν δεν το καταλάβατε να το ξαναπώ. Όλα αυτά γιατί; Επειδή οι γονείς μου δούλευαν και συνεχίζουν να δουλεύουν σαν τα σκυλιά για να μην μας λείψει τίποτα. Και αυτό είναι δίκοπο μαχαίρι αφού όντως δεν μου έλλειψαν τα υλικά αγαθά αλλά μου έλλειψαν όλα τα υπόλοιπα. Αν είμασταν σε λίγο καλύτερη οικονομική κατάσταση τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά αφού οι γονείς μου θα ΠΛΗΣΙΑΖΑΝ τις μισές ώρες του 24ώρου παραμονής στο σπίτι!
Συμφωνώ πως όλα αυτά είναι μικροπράγματα και κάποιοι άλλοι ίσως να έχουν ζήσει τρεις χειρότερες καταστάσεις αλλά αυτά τα μικροπράγματα συνθέτουν την ευτυχία σε μια οικογένεια.

Τώρα αν εσύ πιστεύεις πως ο καθένας μπορεί να αναθρέψει ανετότατα 2 παιδιά...........πίστευέ το. Έχω διαφορετική γνώμη.

Αν επίσης πιστεύεις πως η οικονομική κατάσταση μιας οικογένειας δεν σχετίζεται με την οικονομική πολιτική μιας κυβέρνησης, τί να πω...
Εγώ πάντως δεν μίλησα για την παρέμβαση των πολιτικών στον νου των πολιτών.

Κάτι άλλο. Πόσο εύκολο θεωρείς έναν πετυχημένο γάμο στις μέρες μας; Πέρα από τα χαρακτηριστικά του σημερινού άντρα ( και συμφωνώ μαζί σου σ΄αυτά που λες)τί έχεις να πεις για τις σημερινές γυναίκες;

Τέλος θα ήθελα να σε παρακαλέσω να σταματήσει αυτή η ανούσια διένεξη. Έχεις έναν τρόπο στο γραπτό σου λόγο να διαστρεβλώνεις τα γραφόμενα άλλων και αυτό δεν σε τιμάει καθόλου.

Επίσης φιλικά.


Edited by - Τσανάκαλος on 12/11/2003 18:23:10

Edited by - Τσανάκαλος on 12/11/2003 18:26:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
267 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 23:32:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η Ελλάδα , φίλε Τσανάκαλε, εδώ και χρόνια είναι ανοχύρωτη στο έλεος των λαθρομεταναστών. Κάποτε θυμάμαι, σε μια τηλεοπτική εκπομπή το 1999, ο «πρόεδρος» των Αλβανών εργαζομένων στην Ελλάδα – και μπροστά στον Γενικό Γραμματέα του Υπουργείου Δημοσίας Τάξεως (αν θυμάμαι καλά ήταν ο Ευσταθιάδης), είχε πεί ότι «ο Ελληνικός λαός πρέπει να προσέχει πώς φέρεται στους Αλβανούς γιατί η Ελλάδα θα γίνει Κοσσυφοπέδιο»!!! Στην ίδια εκπομπή ήταν και εκπρόσωπος των αστυνομικών, που του ζήτησε να ανακαλέσει. Αυτός όμως είχε αρνηθεί κατηγορηματικά!!! Σε ποιά άλλη χώρα γίνονται αυτά; Τελικά πώς έγινε έτσι η Πατρίδα μας; Πού ήταν τότε όλοι αυτοί οι απίθανοι τύποι με τις «ευαισθησίες» τους για τον Τσενάι; Κάθε φορά όμως που βρίσκεται η ευκαιρία, όλο το αληταριό που κατευθύνει την κοινή «γνώμη», αγανακτεί όχι μόνο σε βάρος των ελληνικών συμφερόντων, αλλά και αντίθετα προς την θέλησή του λαού !!!

Φυσικά, το πρόβλημα των λαθρομεταναστών ούτε φιλοδοξούν, ούτε έχουν την πολιτική βούληση να το λύσουν οι πολιτικοί μας. Αυτή η Μαφία των βουλευτών, με τους γιούς και τις κόρες βουλευτές, αυτή η ίδια κλίκα που επί μισό αιώνα τρώει τις σάρκες και πίνει το αίμα του λαού μας είναι οι ίδιοι οι υπεύθυνοι για το χάλι της λαθρομετανάστευσης και όχι μόνο! Και ο λαός; Α, αυτός έχει το δημοκρατικό προνόμιο να παρακολουθεί ελεύθερα την καταστροφή του... μέχρι την κρίσιμη στιγμή που θα γίνουν οι... εκλογές! Τότε δικαιώνεται ! Για να πέσει πάλι στη νάρκη του μέχρι τις επόμενες εκλογές! Και οι βουλευτές θα μιλούν για... πολυπολιτισμικότητα. Γιατί γι αυτούς σημαίνει «περισσότεροι ψήφοι»... Θα γίνει κι αυτό... Βέβαι υπάρχουν και κάποιοι «πολιτικοί» που βιάζονται να ελληνοποιήσουν τους ξένους. Όπως αυτός που δυστυχώς έχει το όνομα ενός μεγάλου ανδρός , αλλά όχι και το ηθικό του ανάστημα....
Τί να κάνουμε... Είναι αυτοί που από ηττοπάθεια, ιδεολογική μιζέρια και πολιτική δειλία, αρνούνται αυτό το ίδιο τους το Αίμα !

Το ζήτημα της λαθρομετανάστευσης είναι το πρώτο εθνικό ζήτημα! Αν δεν παρθούν μέτρα για την εισροή λαθρομεταναστών στην πατρίδα μας κι αν δεν απομακρυνθούν όλοι όσοι έχουν γκετοποιήσει τα αστικά κέντρα , αλλά και την ύπαιθρο και αν δεν φροντίσει το Κράτος ώστε να αναστραφεί άμεσα η υπογεννητικότητα, τότε ο ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣ ΤΟΥ ΕΘΝΟΥΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΣ ΒΕΒΑΙΟΣ!! Και τότε λίγη σημασία θα έχει αν τα Σκόπια θα λέγονται Μακεδονία ή αν το μισό Αιγαίο γίνει τουρκικό... Και κανένας από τους «εθνοπατέρες» που μισούν ακόμη και τη λέξη «εθνος», δεν θα λύσει το πρόβλημα. Ίσως κάποτε βρεθεί ένα εθνικό Κίνημα που θα κόψει τον «γόρδιο δεσμό» που δημιούργησαν δεκαετίες πολιτικαντισμού και φαυλοκρατίας. Μόνο που κάτι τέτοιο δεν υπάρχει για την ώρα, παρά μόνο κάποιοι γραφικοί που με τα λόγια χτίζουν ανώγια και κατώγια, βαυκαλιζόμενοι πως «πάλι με χρόνους με καιρούς»....

Φίλε Ρεαλιστή,
Ναί, είπα ότι εδώ στη Γερμανία γίνεται ένας αγώνας ! Πραγματικός και όχι τηλεοπτικός. Και επειδή καταλαβαίνω τί θέλεις να πείς, σου λέω ότι το πρόβλημα δεν εντοπίζεται μόνο στην ανατροπή του σάπιου κατεστημένου στην πατρίδα μας, αλλά και σε διεθνές επίπεδο. Το Διεθνές Σιωνοκρατούμενο Κατεστημένο δεν πρόκειται να επιτρέψει καμιά αλλαγή σε καμιά χώρα. Εδώ είναι που προβάλλει επιτακτικά η ανάγκη συντονισμού της δράσεως όλων των πατριωτικών δυνάμεων που αποβλέπουν σε μια Ευρώπη ελεύθερη από τα χρυσά δεσμά του τρισάθλιου Συστήματος. Η τελική επίθεση του εχθρού εναντίον των Εθνών έχει αρχίσει. Περιθώρια αναβλητικότητος δεν υπάρχουν. Η Παγκοσμιοποίηση είναι εδώ ! Μέσα στις Πατρίδες μας ! Και δεν «τρόμαξε» από το παρακμιακό κίνημα των νεο-χίπις με τις θεατρικές παραστάσεις δρόμου και τα ταμπούρλα ( που τους εξασφαλίζουν για τις εκδηλώσεις τους και δωρεάν διαμονή, δωρεάν μεταφορά κλπ)... Ούτε φυσικά «τρόμαξε» επειδή κάποιοι «αντι-εξουσιαστές» πιστεύουν ότι με καταστροφές τυροπιτάδικων, καταστημάτων με ρούχα και κινητά, δίνουν... ένα «καλό μάθημα» στον... καπιταλισμό !!!

Ο Αγώνας δεν είναι μόνο για μια υπερήφανη Ελλάδα, αλλά και για να ανατραπεί η ανώμαλη και αντιφυσική κατάσταση που έχει επιβάλλει στον Πλανήτη μας ο δόλιος νούς του «εκλεκτού λαού» και των υποτακτικών του.


Edited by - ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ on 12/11/2003 23:36:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρηστος τσιρακιδης
Νέο Μέλος


38 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2003, 01:56:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρηστος τσιρακιδης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Λέτε πως οι αλβανοί (200.000 άτομα περίπου;) θα κάνουν εξέγερση λίγο πριν τους ολυμπιακούς


Μονο οι καταγεγγραμενοι φθανουν το μισο εκατομυριο!Και να μην υπολογισουμε τους λαθρομεταναστες οι οποιοι μπαινοβγαινουν στην Ελλαδα λες και ειναι καφετερια!

quote:
Και σας ρωτώ φίλοι μου καλοί, με τι όπλα θα εξεγερθούν και ποιοι; Ο αλβανικός στρατός έχει στο σώμα του 173.000 στρατεύσιμους,

Οταν εγινε η εξεγερση εναντιον του Σαλι Μπερισα οι αποθηκες του αλβανικου στρατου αδειασαν!Ενα μεγαλο μερος αυτου του οπλισμου ειναι κρυμενο στην Ελλαδα και το ξερω απο την ελληνικη αστυνομια η οποια παρακολουθει συγκεκριμενες περιοχες οπου φυλασονται τα οπλα!Επισης ειναι πολυ γνωστο οτι μεσω των αλβανων μπορει να προμηθευτει ενα Ακ-47(καλασνικοφ) μεσα σε δυο μερες εναντι του ποσου των 30 ευρω!

quote:
Οταν εσύ προτιμάς να χαλάς τα λεφτά σου και καθημερινές διασκεδάσεις και ανούσια πράγματα αντί να φτιάξεις οικογένεια? Οταν προτιμάς να μένεις στα 30 σου μαζί με τους γονείς γιατί σου έρχεται πιο φθηνά, γιατί δεν έχεις ευθύνες, γιατί τα βρίσκεις όλα έτοιμα, γιατί έτσι σου μένουν χρήματα για να αγοράσεις το πολυπόθητο αμάξι...
Καταντήσαμε να λέμε ότι ένας άντρας στα 28 δεν είναι έτοιμος για οικογένεια...Είναι μικρός ακόμα... Εχει καιρό...
ΜΑ ΤΙ ΑΗΔΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ?

Ειλικρινα πιστευεις οτι εαν οι Ελληνες σταματησουν να διασκεδαζουν θα μπορεσουν να συντηρησουν οικογενεια με τρια και τεσσερα παιδια?Ξερεις πολλους Ελληνες που μεχρι τα 30 τους μενουν με την οικογενεια τους?Ενας αντρας αν θελει να βρει δουλεια και να ζησει αξιοπρεπως αυτος και η οικογενεια του πρεπι να εχει τελειωσει το πανεπιστημιο και με μεταπτυχιακο.Αν σε ολα αυτα υπολογισουμε και το στρατιωτικο εεε στα 28 με 30 μπορεις να δημιουργησεις οικογενεια!

ViolatorΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2003, 02:16:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αγαπητή AVALLON έχω την εντύπωση πως είσαι η προσωποποίηση της φράσης " Άλλα λέει η γιαγιά μου, άλλα ακούν τα αυτιά μου."
Έχεις έναν τρόπο στο γραπτό σου λόγο να διαστρεβλώνεις τα γραφόμενα άλλων και αυτό δεν σε τιμάει καθόλου.

Eπειδή νομίζω ότι τα παραπάνω λόγια σου με προσβάλλουν θα σου απαντήσω αμέσως και με επιχειρήματα ποιός "άλλα λέει η γιαγιά του και αλλα ακούν τ'αυτιά του"...

quote:
Μισώ τους ρώσους στην ελλάδα και αν είχα τρόπο θα τους αποκεφάλιζα όλους. Είμαι απόλυτος στην άποψή μου.

H παραπάνω φράση δεν αφήνει περιθώρια παρανόησης. Λες ότι μισείς τους Ρώσους και όχι τους άνδρες επειδή βίασαν τη μητέρα σου. Και παρακάτω πάλι λες:Επίσης να σου πω πως θα έπρεπε να ήμουν ηλίθιος αν πίστευα πως οι Έλληνες έχουν περισσότερα δικαιώματα σε μια γυναίκα.
ΤΟΤΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΓΕΝΙΚΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΡΩΣΟΥΣ ΜΟΝΟ

quote:
Αν εσύ Avallon έχεις την οικονομική δυνατότητα να κάνεις πολλά παιδιά κάντα!
Tσ!τσ!τσ! Πάλι διαστρέβλωση των λεγόμενών μου. Εγώ απλά μίλησα για 1-2 το πολύ παιδιά...
quote:
Με ρωτάς να σου υποδείξω στο μήνυμα σου,για το που θίγεις εμένα ή την μητέρα μου. Πουθενά!

To ξέρω! παρόλ'αυτά όμως εσύ μου λες ΝΤΡΟΠΗ και μου επιτίθεσαι...

quote:
Στην συνέχεια λες οτι πιστεύω πως τα χρήματα φέρνουν την ευτυχία. Δεν είμαι απόλυτος σε αυτό αλλά όποιος στη εποχή μας πιστεύει πως οι άνθρωποι είναι ευτυχισμένοι χωρίς τα χρήματα ή είναι φαντασμένος, ή πλούσιος ή φυσημένος.

Συγχαρητήρια για την πολή ρηχή προσέγγιση της ζωής, το μήνυμα είναι προσβλητικό για μένα μιας και δεν είμαι ούτε πλούσια ούτε φαντασμένη.
Αλήθεια έχεις μετρήσει πόσες φορές με έχεις προσβάλλει ενώ εγώ δεν το έκανα ποτέ?

quote:
Κάτι άλλο. Πόσο εύκολο θεωρείς έναν πετυχημένο γάμο στις μέρες μας; Πέρα από τα χαρακτηριστικά του σημερινού άντρα ( και συμφωνώ μαζί σου σ΄αυτά που λες)τί έχεις να πεις για τις σημερινές γυναίκες;

Είναι δύσκολο αλλά δε νομίζεις ότι αξίζει να προσπαθήσει κανείς?
Mην απελπίζεσαι, πάντα υπάρχουν εξαιρέσεις απλά δεν τις συναντάς στα κλαμπάκια...

quote:
Επίσης φιλικά.

Aυτό κι αν είναι ανέκδοτο!...

Από τα παραπάνω προκύπτει ότι είτε είσαι πολύ μπερδεμένος μια και αντιφάσκεις συχνά είτε είσαι διχασμένη προσωπικότητα.
Αν κάποιος με τα γραφόμενά του δεν τιμά τον εαυτό του αυτός είσαι εσύ!


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2003, 02:26:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα εννοείται αγαπητέ Χρήστος Τσιρακίδης (το γράφω έτσι για να μην έχουμε ιστορίες πάλι με τα nicknames όπως πριν μερικά posts!) πως κάποιος μπορεί να ζήσει άνετα με 3-4 παιδιά!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2003, 03:35:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Αγαπημένη" μου Avallon εγώ θα επαναλάβω την παράκληση για παύση της διένεξης. Όχι τίποτα αλλά απηύδησα με τις συνεχείς επιθέσεις σου.

Πρώτον. Αν δεν κάνω λάθος αυτό που είχα γράψει ήταν: Θα ήθελα ειλικρινά να μου πείτε τι θα λέγατε αν βίαζαν ρώσοι την μητέρα σας.

Μίλησα εγώ για ρωσίδες; Εκτός αν στο μυαλό σου τριγυρνάνε σκηνές βιασμών γυναικών από γυναίκες. Αν είναι όντως έτσι, θα έπρεπε να το κοιτάξεις λίγο! Αν από την άλλη πλευρά αν έχεις κάποιο πρόβλημα αντίληψης του γραπτού λόγου θα σε συμβούλευα να διαβάσεις ξανά την πρόταση 6 με 7 φορές. (Μην αναστενάζεις, δεν είναι πολύ, μια μικρή προτασούλα είναι!)Ίσως γίνει κάτι τότε...Αν βέβαια την διαβάσεις και περισσότερες θα καταλάβεις πολύ περισσότερα πράγματα για τα οποία είμαι βέβαιος οτι ακόμα δεν τα έπιασες!

Δεύτερον. Όσον αφορά τα παιδιά. Αυτό ακριβώς θέλω να σου πώ Avallon. Οτι τα 1-2 παιδιά είναι πάρα πολλά για τα σημερινά δεδομένα. Αλλά πουυυ να το καταλάβεις...!

Τρίτον. Αν εξέλαβες το "ντροπή" μου ως επίθεση τότε ευχαριστώ πολύ που με επιβεβαιώνεις. Έχεις ακουστά φαντάζομαι εκείνη την παροιμία που μιλάει για την μύγα...!

Τέταρτον. Εξακολουθώ να είμαι της άποψης πως όποιος στην εποχή μας πιστεύει πως οι άνθρωποι είναι ευτυχισμένοι χωρίς τα χρήματα ή είναι φαντασμένος ή πλούσιος ή φυσημένος. Τώρα αν εσύ δεν είσαι ούτε πλούσια ούτε φαντασμένη, ψάξε να βρείς τι είσαι. Μην ανησυχείς, θα το βρείς εύκολα!

Εδώ θα ήθελα να προσθέσω ότι αυτή είναι η δική μου γνώμη. Αν την ενστερνίζεσαι τότε όντως είσαι φυσημένη και παράλληλα αυτό δεν αποτελεί προσβολή αφού υιοθετείς την ΔΙΚΗ μου γνώμη.
Αν πάλι δεν την ενστερνίζεσαι τότε δεν θα έπρεπε καν να σταθείς σε αυτήν. Ούτε στην δεύτερη περίπτωση επομένως δεν γίνεται λόγος για προσβολή!

Αλήθεια έχεις καταλάβει ως τώρα πως εσύ νομίζεις οτι σε προσβάλω; Να σου υπενθυμίσω μήπως για δεύτερη φορά την παροιμία με την μύγα;

Το ότι είναι ρηχή η προσέγγισή μου για την ζωή είναι η γνώμη σου και πραγματικά λυπάμαι γι'αυτήν. Εγώ απλά θεωρώ τον εαυτό μου ρεαλιστή. Εσύ ΜΠΟΡΕΙ βέβαια να βλέπεις τα πράγματα όπως η Βουγιουκλάκη στις ταινίες που έπαιζε την φτωχή και ευτυχισμένη. ΑΝ ΕΙΝΑΙ έτσι, μην ξεχνάς οτι εκείνες ήταν άλλες εποχές!

Τέλος συμφωνώ μαζί σου απολύτως στο ότι χρειάζεται κανείς μεγάλη προσπάθεια και υπομονή για να βρεί έναν σωστό συνάνθρωπο (άντρα ή γυναίκα) ώστε να δημιουργήσει οικογένεια.

Θα προτιμούσα όμως να χρησιμοποιήσεις το τρίτο ενικού πρόσωπο για να δηλώσεις αυτό που πιστεύεις ( και σου ξαναλέω οτι συμφωνώ απόλυτα μαζί σου), μιας και προσωπικά θεωρώ τα clubs ώς τον χειρότερο τρόπο διασκέδασης (πόσο μάλλον ψυχαγωγίας) που έχει έχει επινοήσει ποτέ ο άνθρωπος.

Όσο για το ανέκδοτο που λές, εγώ δεν είχα σκοπό να σε κάνω να γελάσεις. Αν τώρα εσύ βρίσκεις αστείο το ότι κάποιος συνάνθρωπός σου πασχίζει να σε προσεγγίσει με φιλικότητα τότε...ΚΡΙΜΑ.

Φιλικά (ελπίζω αυτή την φορά να το πιστέψεις)

Υ/Γ Με έχεις παρεξηγήσει τα μάλα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2003, 04:00:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο Αγώνας δεν είναι μόνο για μια υπερήφανη Ελλάδα, αλλά και για να ανατραπεί η ανώμαλη και αντιφυσική κατάσταση που έχει επιβάλλει στον Πλανήτη μας ο δόλιος νούς του «εκλεκτού λαού» και των υποτακτικών του.



Επίτρεψέ μου φίλε Παρμενίωνα να πω δυό λόγια για την φράση που μας γράφεις.
Καταρχήν , Έχουμε μάθει να θεωρούμε πραγματικότητα μία κατάσταση η οποία περιγράφεται απο τα μεγάλα τηλεοπτικά κανάλια, και αληθινό , ότι τα κανάλια αυτά προβάλλουν και δήθεν εξαντλούν με "μαραθώνιες " συζητήσεις , και δήθεν το μαχαίρι φτάνει στο κόκαλο ,ενώ στην ουσία ούτε κάν γρατσουνίζει το δέρμα.
Έχει απαγορευθεί εμμέσως αλλά και αμέσως η αναφορά σε "σκοτεινά" κέντρα - λέσχες εξουσίας .
Γίνομαι σαφέστερος .
Στην Ελλάδα όποιος αναφέρεται σε τέτοια κέντρα θεωρείται αεροβάτης , συνομοσιομανής , ίσως και παρανοικός.
Στην Αμερική επίσημος φορέας Εβραικών συμφερόντων απαγόρεψε ρητά την αναφορά των έντυπων μέσων σε γεγονότα που αναφέρονται σε εβραικά συμφέροντα .
Ο δόλιος όμως νούς έχει δουλέψει ακάματα και μεθοδικότατα σε πράγματα που δεν φαίνονται με την πρώτη ματιά.
Ζούμε σε μιά φάση αφελληνισμού τοσο σε φυλετικό όσο και σε φιλοσοφικό επίπεδο.
Σήμερα αναφέρουμε τον όρο Ελληνική Παιδεία αναφερόμενοι στα σημερινά εκπαιδευτικά ιδρύματα.
Δεν υπάρχει παιδεία φίλοι μου σήμερα. Υπάρχει εκπαίδευση.
Ποιά η διαφορά λοιπόν παιδείας και εκπαίδευσης;
Πολύ απλό.
Παιδεία είναι η μετατροπή του αλόγου μικρού ανθρώπου σε όν έλλογο.
Εκπαίδευση είναι η εξάσκηση σε συγκεκριμένες γνώσεις και συμπεριφορές και δέν προυποθέτει ανθρώπινο όν απαραιτήτως ,αλλά πιθανώς και έναν σκύλο.Και οπωσδήποτε δεν προυποθέτει την εκμάθηση του λόγου.
Η ίδια η γλώσσα μας κουτσουρεύτηκε και την χρησιμοποιεί οκαθένας όπως του καπνίσει , ενώ έρχεται σήμερα ο Bill Gates και λέει ότι η επιστήμη της πληροφορικής έχει φτάσει σε οριακό σημείο και το μέλλον της στηρίζεται στην χρήση της Ελληνικής γλώσσας που είναι η μόνη που δίνει την απολυτότητα και την διακριτότητα των εννοιών.
Όσο περνάει ο καιρός αναπτύσσεται η "κουλτούρα" του "Γραικύλου"
(Greculum) που δεν είναι τίποτε άλλο απο την διαρκή ενασχόληση με πράγματα που σκοπο έχουν το ίδιον όφελος ,και μάλιστα της τσέπης.
Τέλος έχουμε τον αφεθνισμό που πολύ έξυπνα προωθείται με ισοπεδωτικές ιδεολογίες όπως οι πολυπολιτισμικές κοινωνίες, παγκοσμιοποίηση κλπ.
Ελλείψει πραγματικής παιδείας όμως οι άνθρωποι εύκολα εξαπατούνται και παρασύρονται απο την παραπληροφόρηση , που κάποιοι την χρησιμοποιούν με τέχνη ..
Είναι αλήθεια ότι θέλει πολύ κουράγιο αλλά και γνώση να μπορεί κανείς να σηκώσει το κεφάλι λίγο πιό πάνω απο τον μαζάνθρωπο και απο τον ανθρωποπολτό .
Αυτό καλούμαστε να κάνουμε , και θα το καταφέρουμε αν κάποια στιγμή πάψουμε να αισθανόμαστε σαν άνθρωποι ,και αισθανθούμε σαν Έλληνες που είναι κάτι περισσότερο απο τον άνθρωπο .
Αυτό καλούνται να κάνουν και όλοι οι λαοί της γής που άν έστω και μιά φορά σκεφτούν σαν Έλληνες θα λυθόύν τα μεγαλύτερα προβλήματα της ανθρωπότητας. Αλλά άς το κάνουμε πρώτα εμείς τουλάχιστον.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2003, 11:07:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μίλησα εγώ για ρωσίδες;

ΓΙΑΤΙ ΜΙΛΗΣΑ ΕΓΩ?
ΡΕ ΦΙΛΕ ΕΣΥ ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΛΑΝΕΙΣ...
quote:
Εκτός αν στο μυαλό σου τριγυρνάνε σκηνές βιασμών γυναικών από γυναίκες. Αν είναι όντως έτσι, θα έπρεπε να το κοιτάξεις λίγο!

MAΛΛΟΝ Ο ΠΕΙΝΑΣΜΕΝΟΣ ΚΑΡΒΕΛΙΑ ΟΝΕΙΡΕΥΕΤΑΙ ΑΦΟΥ ΕΣΥ ΗΣΟΥΝ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΤΙΣ ΡΩΣΙΔΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΓΩ!
quote:
Αν από την άλλη πλευρά αν έχεις κάποιο πρόβλημα αντίληψης του γραπτού λόγου θα σε συμβούλευα να διαβάσεις ξανά την πρόταση 6 με 7 φορές.
AΣ ΚΡΙΝΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΝΤΙΛΗΨΗΣ...

quote:
Τρίτον. Αν εξέλαβες το "ντροπή" μου ως επίθεση τότε ευχαριστώ πολύ που με επιβεβαιώνεις. Έχεις ακουστά φαντάζομαι εκείνη την παροιμία που μιλάει για την μύγα...!

ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ, ΤΟΣΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΚΑΙ ΜΥΓΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ "ΑΓΑΠΗΜΕΝΕ" ΜΟΥ ΦΙΛΕ...OΠΟΙΟΣ ΕΦΕΡΕ ΤΗΝ ΜΥΓΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ...

quote:
Εξακολουθώ να είμαι της άποψης πως όποιος στην εποχή μας πιστεύει πως οι άνθρωποι είναι ευτυχισμένοι χωρίς τα χρήματα ή είναι φαντασμένος ή πλούσιος ή φυσημένος.

FAMOUS LAST WORDS! OR SHOULD I SAY "FAMOUS ZIONISTIC WORDS" (if you know what I mean...
EXEIΣ ΑΚΟΥΣΤΑ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΙΔΕΩΔΗ??
ΤΟ ΛΕΓΟΜΕΝΟ "AMERICAN DREAM"?
Ε ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ!!!!
quote:
Τώρα αν εσύ δεν είσαι ούτε πλούσια ούτε φαντασμένη, ψάξε να βρείς τι είσαι. Μην ανησυχείς, θα το βρείς εύκολα!

EΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΒΡΕΙ...ΕΣΥ ΜΑΛΛΟΝ ΨΑΧΝΕΣΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΠ'ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΔΡΟΜΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ...(σε ποια πανεπιστημιακή σχολή φοιτείς?)

quote:
Αλήθεια έχεις καταλάβει ως τώρα πως εσύ νομίζεις οτι σε προσβάλω; Να σου υπενθυμίσω μήπως για δεύτερη φορά την παροιμία με την μύγα;

MAΛΛΟΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ Η ΕΧΕΙ ΨΥΧΩΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΜΥΓΕΣ Η ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ...

quote:
Θα προτιμούσα όμως να χρησιμοποιήσεις το τρίτο ενικού πρόσωπο για να δηλώσεις αυτό που πιστεύεις ( και σου ξαναλέω οτι συμφωνώ απόλυτα μαζί σου)

EXEIΣ ΔΙΚΙΟ! ΝΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ!
ΗΤΑΝ ΡΗΤΟΡΙΚΟ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ-ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ...
ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΙΛΗΣΑ ΣΕ Β ΕΝΙΚΟ! ΑΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΕΠΙΑΝΕΣ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ Γ ΕΝΙΚΟ ΟΠΩΣ ΣΩΣΤΑ ΑΝΕΦΕΡΕΣ...

ΜΕ ΑΓΑΠΗ ...


"Τάδε έφη Avallon"

Edited by - Avallon on 13/11/2003 11:10:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2003, 11:38:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έτσι μπράβο Avallon, βγάλε όλη την κακία από μέσα σου! Συνέχισε τα καταφέρνεις καλά! Είμαστε όλοι υπερήφανοι για σένα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2003, 12:07:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ποιό είπαμε είναι το θέμα μας?
Α ναι! Ο Αλβανός αριστούχος μαθητής και η Δικαιοσύνη...
Το συμπέρασμα/αποτέλεσμα?
ΑΛΒΑΝΟΣ-ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ 1-1
Η αλήθεια όπως πάντα βρίσκεται κάπου στη μέση...
Αν έχετε αντίθετη άποψη τι θα λέγατε να κάναμε μια ψηφοφορία... Οσοι "ουδέτεροι" να σιωπήσουν, όσοι πιστεύουν ότι έπρεπε να τη σηκώσει τη σημαία να σηκώσουν το χέρι
Οσοι σκοπεύουν να συνεχίσουν την συζήτηση περί ρατσισμού...ονόματα δε λέω... μιας και έχουν πολύ ενδιαφέροντα πράγματα να μας πουν να τα πουν στο τόπικ του ρατσισμού όπου είναι και το θεμιτό.
Οσοι σκοπεύουν να συνεχίσουν προσωπικές αντιπαραθέσεις να καθίσουν στ'αυγά τους μιας και οι άλλοι που μπήκαν να διαβάσουν το θέμα δε μας φταίνε σε τίποτα (Α' Πληθυντικό )



"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2003, 14:15:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Οσοι σκοπεύουν να συνεχίσουν προσωπικές αντιπαραθέσεις να καθίσουν στ'αυγά τους μιας και οι άλλοι που μπήκαν να διαβάσουν το θέμα δε μας φταίνε σε τίποτα (Α' Πληθυντικό


Ακριβώς φίλτατη Avallon! Από το στόμα μου το πήρες! Επειδή οι υπόλοιποι δεν χρωστάνε τίποτα να ακούνε 2 ανώριμους (ΕΜΕΝΑ και ΕΣΕΝΑ )να αντιπαρατίθενται για μ...λ...κ...ς ας επιστρέψουμε στο θέμα μετά την μεγάλη παρένθεση που ανοίξαμε οι 2 μας...

...και ας επιχειρήσουμε τέλος πάντων να συμφιλιωθούμε (στον βαθμό που αυτό είναι βέβαια εφικτό).

Πέρα για πέρα φιλικά...!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2003, 16:24:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Έτσι μπράβο Avallon, βγάλε όλη την κακία από μέσα σου! Συνέχισε τα καταφέρνεις καλά! Είμαστε όλοι υπερήφανοι για σένα!


Σας χαιρετώ.
Αν και δεν θα ήθελα να εισχωρήσω σε προσωπικές διενέξεις και είχα αποφασίσει να μείνω σαν παρατηρήτρια σε τούτο το topic. Μετά όμως από την ποιο πάνω φράση σου καλέ μου φίλε, δεν μπορώ να σωπάσω...
Με το πρώτο μήνυμά σου ,μας λες πως μισείς όλου τους Ρώσους που είναι στην Ελλάδα και ότι εάν μπορούσες θα......
Προφανώς γράφεις για τους Ελληνοπόντιους επαναπατρισθέντες. Για κείνη την ράτσα ανθρώπων που πέρασαν τόσα στα τελευταία 100 χρόνια και παρέμειναν Ε Λ Λ Η Ν Ε Σ, διότι δεν κιότεψαν κάτω από το όπλο του Τούρκου, αλλά και την Κομουνιστική διώξη, γιατί πολύ απλά ήταν Ελλήνες!!! Κάτι που φοβάμαι δεν έχεις καταλάβει καλά φίλε μου.
Το τελευταίο σου πάλη μήνυμα, είναι υβριστικό προς το πρόσωπο μιας Φίλης του esoterica.gr που έχει δώσει πολλά δείγματα ευπρέπειας και σεβασμού εδώ μέσα. Και εκτός αυτού, λαμβάνεις το θράσος και μας αντιπροσωπεύεις ΟΛΟΥΣ,(ποιος σου έδωσε τούτο το δικαίωμα;) στις δικές σου κακές εκτιμήσεις για την προσωπικότητα της Avallon. Γράφοντας ειρωνικά : Είμαστε όλοι υπερήφανοι για σένα!
Τελικά ποιος είσαι;
Που οφείλεις τούτο το μένος για τους ανθρώπους;
Λυπάμαι που έίσαι νέος άνθρωπος και σπουδαστής!
Σας χαιρετώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2003, 17:56:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Toυς Ρωσοπόντιους δεν τους θέλουμε, όταν όμως ο Θεόδωρος Γιουρτζίχιν έγινε ο πρώτος Ελληνας κοσμοναύτης σπεύσαμε να φουσκώσουμε σαν τα κοκόρια από περηφάνια και να διαλαλήσουμε την ελληνική του καταγωγή...
Αυτοί οι ίδιοι που φώναζαν κατά των Ρωσοποντίων είναι αυτοί που σήμερα "χαϊδεύουν" τον Θοδωρή και του ζητούν αυτόγραφα... Σήμερα του έπαιρναν συνέντευξη και από κάτω έγραφε το νέο του όνομα: ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΓΙΟΡΤΟΠΟΥΛΟΣ ή κάτι τέτοιο τέλως πάντων.. Αυτό που συγκράτησα ήταν η κατάληξη του επωνύμου σε -ουλος...
Ετσι απλά γίνεται κάποιος έλληνας... αρκεί να ξεχωρίσει από τα πλήθη...

]


"Τάδε έφη Avallon"

Edited by - Avallon on 13/11/2003 17:58:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2003, 23:24:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ghost  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΗΝ ΤΡΕΛΛΑΘΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣ....! ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ ΣΤΟ ΓΕΝΟΣ, ΔΕΝ ΥΠΟΧΡΕΟΥΣΕ ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΕΘΝΙΚΟ ΣΥΜΒΟΛΟ... ΑΣ ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 10 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy