ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΙΣΤΗ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 8
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
promitheus90
Μέλος 2ης Βαθμίδας


433 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2010, 16:36:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεκτή η αφαίρεση της βίας φίλε μου.Αν και δε συμφωνώ καθώς οι διεργασίες μέσα μας είναι βίαιες.Ακόμα και το να σκεφτεί κάποιος σε μια στιγμή αδυναμίας ότι θέλει να αυτοκτονήσει ασκεί απίστευτη βία στον εαυτό του...τον εξωθεί σε όρια δύσβατα.

Αυτό κατάλαβα και γω φίλε μου.Εκείνος που με απειλεί δεν έχει και πολλά να μου στερήσει στην ουσία.Όσο μπορώ να διαφυλάττω ακέραια την ψυχή μου δεν έχω να φοβάμαι τίποτα.

Φίλε μου και γω,μεταξύ παρατήρησης και πιο πολύ ελπίδας(δυστυχώς) πιστεύω ότι ο άνθρωπος μπαίνει σε μια διαδικασία ανέλιξης τροφοδοτόντας ξανά(ίσως και για πρώτη φορά)τα σωστά ιδεώδη,αξίες,προκειμένου να καταφέρει μια καλύτερη συνύπαρξη σε επίπεδο πλανήτη.Ταυτόχρονα αφήνω ορθάνοιχτο το ενδεχόμενο να γίνουμε πιο καταστροφικοί από ποτέ άλλοτε.Εκεί χρειάζονται οι πολεμιστές.Οι πολεμιστές είναι αυτοί που δεν δυναστεύονται από τα πάθη τους,που βάζουν τον εγωισμό τους και το τομάρι τους σε δεύτερη μοίρα μπροστά στο κοινό καλό.Δεν περιμένουν αναγνώριση ή αμοιβή γι'αυτό.Απλά δρα ο πολεμιστής.Για εκείνον δεν υπάρχει πριν και μετά,μόνο το τώρα.Και το τώρα είναι δράση.

Για το τελευταίο σου ερώτημα θα σου πω απλά αυτό.Όταν όλοι συναντηθούμε με τα όπλα και τις πανοπλίες αιματοβαμένες,λουσμένοι από το αίμα του εγωισμού μας,τότε θα καταλάβουμε ότι δεν μας χρειάζονται πια τα όπλα και θα πέσουν καταγής για πάντα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2010, 17:02:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
συμφωνω ... και θελω να σε παω παρακατω ...

ο τυπακος που εκνευριστηκε ηρθε και σε χτυπησε ... σε χτυπησε πολυ ... μα παρα πολυ ... αλλα εσυ δεν σηκωσες το χερι σου ... δεν τον αγγιξες ... του ειπες βαρα ρε φιλε να δω τι θα καταλαβεις .. τι θα κερδισεις ...

θα μπορουσες ? εστω και θεωρητικα ? μεσα το μυαλο σου ... μπορει να το δεις και να νιωσεις ? τελικα μηπως τοτε μονο θα νικουσες ? γιατι καθε αλλη μαχη με τον φιλο για μενα θα ηταν χαμενη ... ενω η νικη μου θα ηταν να μη σηκωσω χερι και πολυ περισσοτερο να μη κανω ουτε μια αρνητικη σκεψη για τον φιλο ... ακομη και εαν ΜΕ ΣΚΟΤΩΝΕ !!! εγω εκανα αυτο που θεωρησα ΣΩΣΤΟ ... δεν εχασα ΤΙΠΟΤΑ ... μηπως η ασπιδα και το δορυ μας ειναι να μην εχουμε ασπιδα και δορυ ?

η ιδια μαχη , ο ιδιος πολεμος μπορει να ειναι η οποιαδηποτε συγκρουση μας μεσα ή εξω μας , σε καθημερινη βαση ... μηπως τελικα ο πολεμιστης ειναι αυτος που παραδισει τα οπλα , ανευ ορων στα ΠΙΣΤΕΥΩ του ? στις αρχες του και στις αξιες του ? μηπως ειμαστε εκπαιδευομενοι πολεμιστες και μολις γινομαστε πολεμιστες απλα ΠΑΡΑΔΙΔΟΥΜΕ ΤΑ ΟΠΛΑ γιατι τοτε μαθαινουμε οτι αυτα τα οπλα δεν εχουν καμια αξια ... οτι τα οπλα ειναι το φραγμα , ο τοιχος μας ?

και φυσικα μπαινει το θεμα πως τα χτιζεις , πως οριζεις τις σωστες βασεις , και ξανα μανα απο την αρχη , οικογενεια , σχολειο , κοινωνια... φαυλος κυκλος και εμεις στην μεση να στρυφογυρναμε ....


αυτα δε γινονται ... το ξερω ... θα ηθελα ομως να γινονταν χαχαχα
σκορπιες σκεψεις ... ελπιζω να μη σας ζαλισα χαχα

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

promitheus90
Μέλος 2ης Βαθμίδας


433 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2010, 17:22:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε ζαλίζεις κανέναν φίλε μου.Το έντομο πάλι κάτι καταφέρνει!

Αναφέρεσαι φαντάζομαι στο περιστατικό που περιέγραφα πιο πάνω.Θα το πάρω γενικευμένα.Στην άλογη επίθεση αντιστέκεσαι,στην άδικη επίσης.Δε θα σου πω ψέματα ότι δεν θα το έκανα από εγωισμό.Μια χαρά εγωίσταρος είμαι.Αν τώρα ο συγκεκριμένος μου φίλος θεωρούσε σωστό ότι έτσι θα έπρεπε να το τακτοποιήσει θα απέφευγα τη βία του χωρίς να χρησιμοποιήσω βία.Δε θα γύρναγα το μάγουλο αλλά και δεν θα ανταπέδιδα τη γροθιά.κι αυτό πάλι ίσως να είναι μια ένδειξη μεσότητας.

Τα όπλα φίλε μου ποτέ δεν ήταν όπλα από μόνα τους.Με ένα σφυρί μπορώ να χτίσω σπίτι ολάκερο για την οικογένειά μου ή απλά να σπάσω το κεφάλι του γείτονα.Ο σκοπός,η θέληση και η ποιότητα αυτής της θέλησης καθορίζουν το όπλο.

Δεν ξέρω αν είναι πολεμιστής αυτός που αφήνει τα όπλα του και μόνο.Η αυτογνωσία είναι όπλο για να σκοτώσεις το εγώ σου ή τουλάχιστον τις ευάλωτες πλευρές του.Δεν μπορώ να σου βρω πιο εύκαιρο τρόπο να αντιμετωπίσεις τα διαόλια του κεφαλιού σου από το να τα πνίξεις με όλη σου τη δύναμη.Μέσα σου βαθιά ξέρεις τι είναι κακό για σένα.Αφού προφανώς δεν μπορείς να διαλύσεις το κακό σε άλλους ανθρώπους κάντο στο κακό που βρίσκεται μέσα σου.Να πού χρειάζονται τα όπλα.Τώρα,σου είπα και πιο πάνω,αν τα καταφέρεις πέτα τα στο καλάθι των αχρήστων...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2010, 22:11:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητέ Εαρινέ.

Έτσι όπως σε διάβαζα θυμήθηκα κάτι περιστατικά από την παιδική μου ηλικία.Στο δημοτικό,συμμετείχα συχνά πυκνά σε καβγάδες με άλλα παιδιά.Με θυμάμαι πολλές φορές να μπλέκομαι σε τέτοιες ιστορίες επειδή όντως με εξόργιζαν τα άλλα παιδάκια.

Edited by - promitheus90 on 20/12/2010 16:21:52


Καλησπέρα Γιάννη...

Τι ήταν αυτό που σε εξόργιζε στα άλλα παιδιά..???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
promitheus90
Μέλος 2ης Βαθμίδας


433 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2010, 22:34:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αναλόγως φίλε μου...πάντα,ακόμα και τώρα δλδ δεν μπορώ κάποιον που κομπάζει σε σημείο να γίνεται αλαζόνας...τώρα πια δεν θα πιαστώ στα χέρια μαζί του αλλά δε θα είναι και η πρώτη μου επιλογή για παρέα ας πούμε....Άλλα πράγματα ήταν η εκδικητικότητα,πότε κάποιου είδους ρατσισμός(η διάπλαση που λέγαμε)....Ωστόσο,μιλάμε για μια ηλικία που ο ανταγωνισμός και η ανάγκη για υπεροχή κυριαρχεί...

Κάποιες φορές πάλι έμπαινα σε μια διαδικασία να μπλέκομαι για λογαριασμό άλλων,αδύναμων κι ας μην ήταν φίλοι μου.Μάλιστα χαλούσα φιλίες με καβγάδες για αυτό το λόγο.

Edited by - promitheus90 on 20/12/2010 22:37:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2010, 22:57:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Αναλόγως φίλε μου...πάντα,ακόμα και τώρα δλδ δεν μπορώ κάποιον που κομπάζει σε σημείο να γίνεται αλαζόνας...

Edited by - promitheus90 on 20/12/2010 22:37:28


Και γιατί κομπάζει κάποιος Γιάννη...ΑΡΑΓΕΕΕΕ..???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
promitheus90
Μέλος 2ης Βαθμίδας


433 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2010, 22:59:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
E-G-O????(και πιο κεφαλαία αν γινόταν)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2010, 23:06:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

E-G-O????(και πιο κεφαλαία αν γινόταν)



Θα συμφωνήσω -εν μέρει- για ένα χρονικό σημείο , όπου το νεαρό παιδί δεν είχε την γνώση που έχει σήμερα...ωστόσο -για να διατυπώσω τώρα διαφορετικά την ερώτησή μου- αν σήμερα κάποιος κομπάσει μπροστά σου...εσύ τι θα καταλάβεις και τι θα αισθανθείς γι'αυτόν..???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
promitheus90
Μέλος 2ης Βαθμίδας


433 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2010, 23:10:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με ειλικρίνεια...αποστροφή από την άποψη ότι σε μια τέτοια ηλικία ακόμα έχει ανάγκη να αυτοπροβληθεί προκειμένου να τα βρει με τον εαυτό του...θα καταλάβω ότι έχει τις ανασφάλειες του αλλά τις προβάλλει τόσο επιθετικά που τελικά αυτή η επιθετικότητά του μου μένει και θέλω να αντιδράσω...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2010, 23:15:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Με ειλικρίνεια...αποστροφή από την άποψη ότι σε μια τέτοια ηλικία ακόμα έχει ανάγκη να αυτοπροβληθεί προκειμένου να τα βρει με τον εαυτό του...θα καταλάβω ότι έχει τις ανασφάλειες του αλλά τις προβάλλει τόσο επιθετικά που τελικά αυτή η επιθετικότητά του μου μένει και θέλω να αντιδράσω...



Ποιό κομμάτι του εαυτού σου τείνει στην αντίδραση..???
Και τι αυτό αισθάνεται εκεινη την στιγμή...???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
promitheus90
Μέλος 2ης Βαθμίδας


433 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2010, 23:23:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το εγωιστικό μου κομμάτι...είναι σαν αυτός που κομπάζει για κάτι να θέλει να μειώσει τη δικιά μου αξία προκειμένου να ανέβει εκείνος...Έτσι το νιώθω,γι'αυτό και εξοργίζομαι...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2010, 23:29:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το εγωιστικό μου κομμάτι...είναι σαν αυτός που κομπάζει για κάτι να θέλει να μειώσει τη δικιά μου αξία προκειμένου να ανέβει εκείνος...Έτσι το νιώθω,γι'αυτό και εξοργίζομαι...



Ποιός είναι ο αδύναμος και διάτρητος κατ'αρχάς και ποιός μετέπειτα ???

Γιατι θέλει κάποιος άραγε να σε μειώσει , τι αισθάνεται θεωρείς εκείνη την στιγμή μέσα του και χιεραγωγείται απο αυτό..???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
promitheus90
Μέλος 2ης Βαθμίδας


433 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2010, 23:33:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και οι δυο είμαστε αδύναμοι,εκείνος γιατί δε βρίσκει άλλο τρόπο να ανέβει στα μάτια του και γω μάλλον επειδή δεν με έχω αρκετά ψηλά για να με πιστέψω...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2010, 23:38:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και οι δυο είμαστε αδύναμοι,εκείνος γιατί δε βρίσκει άλλο τρόπο να ανέβει στα μάτια του και γω μάλλον επειδή δεν με έχω αρκετά ψηλά για να με πιστέψω...



"Εκείνος" γιατί θεωρείς ότι είναι αδύναμος???
Τι θεωρείς ότι αισθάνεται εκείνη την στιγμή..???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
promitheus90
Μέλος 2ης Βαθμίδας


433 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2010, 23:41:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απειλή...θέλει με κάποιο τρόπο να επιβληθεί...η επίθεση είναι ένα καλό μέσον.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2010, 23:45:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Απειλή...θέλει με κάποιο τρόπο να επιβληθεί...η επίθεση είναι ένα καλό μέσον.



Απειλή λές...
Και απο ποιόν θα απειλείτο κάποιος άραγε???
Απο κάποιον που τον θεωρεί υπέρτερό του ή κατωτερό του???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
promitheus90
Μέλος 2ης Βαθμίδας


433 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2010, 23:46:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από κάποιον τον οποίον δεν μπορεί να πειράξει,αν και δε μου αρέσει ο συγκριτικός βαθμός ναι,από κάποιον που θεωρεί καλύτερο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2010, 23:48:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Από κάποιον τον οποίον δεν μπορεί να πειράξει,αν και δε μου αρέσει ο συγκριτικός βαθμός ναι,από κάποιον που θεωρεί καλύτερο.



Τι συναισθήματα θεωρείς ότι κατακλύζουν αυτόν τον άνθρωπο που απειλείται με την παρουσία σου???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
promitheus90
Μέλος 2ης Βαθμίδας


433 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2010, 23:50:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομίζω ότι εκείνη τη συγκεκριμένη στιγμή σκοπός του είναι ένας και μοναδικός.Να (με) πείσει για την ανωτερότητά του...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2010, 23:55:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Νομίζω ότι εκείνη τη συγκεκριμένη στιγμή σκοπός του είναι ένας και μοναδικός.Να (με) πείσει για την ανωτερότητά του...



Δεν σε ρώτησα αυτό...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
promitheus90
Μέλος 2ης Βαθμίδας


433 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2010, 23:55:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωστό,φόβος μήπως;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2010, 23:56:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σωστό,φόβος μήπως;



Φόβος...
Τί άλλο???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
promitheus90
Μέλος 2ης Βαθμίδας


433 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2010, 23:58:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάτι παράγωγο αυτού...οργή ίσως...δε θέλω να πω μίσος πάει πολύ,η ζήλεια θα μπορούσε να θεωρηθεί συναίσθημα;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2010, 00:00:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εδώ θα πρέπει ωστόσο να προσδιορίσουμε και το περιβάλλον το οποίο υπάρχει...
Θεωρείς ότι σε μια τετ-α-τετ συζήτηση με αυτό το υποθετικό ή ακόμα και υπαρκτό πρόσωπο που έχεις κατα νού , θα υπάρχει η ίδια ένταση ανάμεσά σας ή αυτή η ένταση κυρίως εμφανίζεται όταν υπάρχουν και άλλα άτομα???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

Edited by - Εαρινός on 21/12/2010 00:01:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

promitheus90
Μέλος 2ης Βαθμίδας


433 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2010, 00:02:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στο ΜΗ τετ-α-τετ ο "αντίπαλος" βρίσκεται στην έδρα του(αφού εκπροσωπεί την άποψη της πλειοψηφίας) και το έχω παρατηρήσει αυτό.Όταν μιλάμε κατ'ιδίαν μιλάω αρκετά χειμαρωδώς μάλλον και έτσι ακόμα και οι υπερβολές μου κάποιες φορές ακούγονται σωστές.Η ένταση συνήθως εμφανίζεται όταν είναι κι άλλοι παρόντες.

Edited by - promitheus90 on 21/12/2010 00:03:46

Edited by - promitheus90 on 21/12/2010 00:06:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2010, 00:09:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Στο ΜΗ τετ-α-τετ ο "αντίπαλος" βρίσκεται στην έδρα του(αφού εκπροσωπεί την άποψη της πλειοψηφίας) και το έχω παρατηρήσει αυτό.Όταν μιλάμε κατ'ιδίαν μιλάω αρκετά χειμαρωδώς μάλλον και έτσι ακόμα και οι υπερβολές μου κάποιες φορές ακούγονται σωστές.

Edited by - promitheus90 on 21/12/2010 00:03:46


Εκπροσωπεί ή τάσσεται-ΣΥΝΤΟΝΙΖΕΤΑΙ με την πλειοψηφία νομίζεις???
Απο την άλλη λές , ότι οι "υπερβολές σου" ακούγονται σωστές...και γιατί δεν ακούγονται σωστές στον ίδιο άνθρωπο σε περιβάλλον που έχει κι'αλλους γύρω..???
Τι αλλάζει τότε???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
promitheus90
Μέλος 2ης Βαθμίδας


433 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2010, 00:12:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ψήφος δια βοής δίνει δύναμη σε μια γνώμη,το αν είναι λάθος ή σωστή δεν έχει καμιά σημασία.Σε αυτή την περίπτωση μετράει μόνο το πόσοι την ασπάζονται.Και ναι,τάσσονται,δεν εκπροσωπούν,συχνά δε απλά συμφωνούν χωρίς να ξέρουν τι ακούνε.Μέσα στο πλήθος ο άνθρωπος που φοβάται γίνεται δυνατότερος,το ίδιο και η γνώμη του.Αυτό αλλάζει.

Edited by - promitheus90 on 21/12/2010 00:13:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2010, 00:13:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λές...

Η ένταση συνήθως εμφανίζεται όταν είναι κι άλλοι παρόντες..

Ερώτηση:"Άλλοι..τι άλλοι"???

Άντρες ή γυναίκες..???

Σκέψου και πές μου...

Στην περίπτωση δε που ΄κάποια στιγμή είστε αντροπαρέα...είναι ίδια η ένταση..???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2010, 00:15:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η ψήφος δια βοής δίνει δύναμη σε μια γνώμη,το αν είναι λάθος ή σωστή δεν έχει καμιά σημασία.Σε αυτή την περίπτωση μετράει μόνο το πόσοι την ασπάζονται.Και ναι,τάσσονται,δεν εκπροσωπούν,συχνά δε απλά συμφωνούν χωρίς να ξέρουν τι ακούνε.Μέσα στο πλήθος ο άνθρωπος που φοβάται γίνεται δυνατότερος,το ίδιο και η γνώμη του.Αυτό αλλάζει.

Edited by - promitheus90 on 21/12/2010 00:13:37


Θύμωσες λιγάκι τώρα μαζί μου ή κάνω λάθος..???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
promitheus90
Μέλος 2ης Βαθμίδας


433 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2010, 00:16:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχει συμβεί και στις δύο περιπτώσεις "άλλων".


Πάλι αναλόγως το θέμα υπάρχει και αντίστοιχη ένταση στην ανδροπαρέα.Το κοινό μάλιστα αν είναι φιλοθεάμον,διψάει για καβγά.Καθώς εκεί εκφράζεται πιο αληθινά η αντιπαράθεση,βρωμάει ο αέρας τεστοστερόνη

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 8 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy