ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Τηλεκινηση
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 11
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
lanrziel
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2006, 11:43:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lanrziel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και απο εμένα. Είμαι καινούριος στο esoterica.
Έχω βρει πολλά οραία θέματα. Αυτό ειναι απο τα αγαπημένα μου.
Χρόνια ασχολούμαι με τηλεπάθεια και τηλεκίνηση. Έχω πολλές προσωπικές εμπειρίες που θα μοιραστώ μαζί σας.
Είδα ότι εχει πολύ ενδαφέρον ότι λέγεται εδώ μέσα. Εκτός από τις εμπειρίες που θα αναφέρω αλλη φορά, ήθελα να πω μόνο το εξής.

Ένας επιστήμονας ερευνητής είπε ότι η σκέψη παράγει ενέργεια. Δηλαδή αν
σκέφτεσαι κάτι, και εννοείτε οτι το πιστεύεις μπορεί να γίνει. Στον
τομέα της τηλεκίνησης τα χέρια μπορούν να βοηθήσουν την κίνηση του αντικειμένου
από απόσταση αλλά αν κάποιος εξασκηθεί πάρα πολύ μπορεί να το καταφέρει
χωρίς την βοήθεια των χεριών.

Πολύ ωραίες οι ασκήσεις που έχουν προαναφερθεί. Έχω κιεγώ μερικές. Θα τις πω την επόμενη φορα.
(Συγχωρήστε με αλλά είμαι στην δουλειά και δεν μπορώ να μείνω πολύ)

Επίσης υπάρχει και ένα βιβλίο... δεν θυμάμαι τον ακριβή τίτλο αλλά
είναι με ευαίσθητες κατασκευές που αντιδρούν στην ενέργεια της σκέψης.
Θα το βρω και θα σας το πω. Αυτά για τώρα.

RazielΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lanrziel
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2006, 11:45:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lanrziel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και απο εμένα. Είμαι καινούριος στο esoterica.
Έχω βρει πολλά οραία θέματα. Αυτό ειναι απο τα αγαπημένα μου.
Χρόνια ασχολούμαι με τηλεπάθεια και τηλεκίνηση. Έχω πολλές προσωπικές εμπειρίες που θα μοιραστώ μαζί σας.
Είδα ότι εχει πολύ ενδαφέρον ότι λέγεται εδώ μέσα. Εκτός από τις εμπειρίες που θα αναφέρω αλλη φορά, ήθελα να πω μόνο το εξής.

Ένας επιστήμονας ερευνητής είπε ότι η σκέψη παράγει ενέργεια. Δηλαδή αν
σκέφτεσαι κάτι, και εννοείτε οτι το πιστεύεις μπορεί να γίνει. Στον
τομέα της τηλεκίνησης τα χέρια μπορούν να βοηθήσουν την κίνηση του αντικειμένου
από απόσταση αλλά αν κάποιος εξασκηθεί πάρα πολύ μπορεί να το καταφέρει
χωρίς την βοήθεια των χεριών.

Πολύ ωραίες οι ασκήσεις που έχουν προαναφερθεί. Έχω κιεγώ μερικές. Θα τις πω την επόμενη φορα.
(Συγχωρήστε με αλλά είμαι στην δουλειά και δεν μπορώ να μείνω πολύ)

Επίσης υπάρχει και ένα βιβλίο... δεν θυμάμαι τον ακριβή τίτλο αλλά
είναι με ευαίσθητες κατασκευές που αντιδρούν στην ενέργεια της σκέψης.
Θα το βρω και θα σας το πω. Αυτά για τώρα.

RazielΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lanrziel
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2006, 12:06:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lanrziel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και απο εμένα. Είμαι καινούριος στο esoterica.
Έχω βρει πολλά οραία θέματα. Αυτό ειναι απο τα αγαπημένα μου.
Χρόνια ασχολούμαι με τηλεπάθεια και τηλεκίνηση. Έχω πολλές προσωπικές εμπειρίες που θα μοιραστώ μαζί σας.
Είδα ότι εχει πολύ ενδαφέρον ότι λέγεται εδώ μέσα. Εκτός από τις εμπειρίες που θα αναφέρω αλλη φορά, ήθελα να πω μόνο το εξής.

Ένας επιστήμονας ερευνητής είπε ότι η σκέψη παράγει ενέργεια. Δηλαδή αν
σκέφτεσαι κάτι, και εννοείτε οτι το πιστεύεις μπορεί να γίνει. Στον
τομέα της τηλεκίνησης τα χέρια μπορούν να βοηθήσουν την κίνηση του αντικειμένου
από απόσταση αλλά αν κάποιος εξασκηθεί πάρα πολύ μπορεί να το καταφέρει
χωρίς την βοήθεια των χεριών.

Πολύ ωραίες οι ασκήσεις που έχουν προαναφερθεί. Έχω κιεγώ μερικές. Θα τις πω την επόμενη φορα.
(Συγχωρήστε με αλλά είμαι στην δουλειά και δεν μπορώ να μείνω πολύ)

Επίσης υπάρχει και ένα βιβλίο... δεν θυμάμαι τον ακριβή τίτλο αλλά
είναι με ευαίσθητες κατασκευές που αντιδρούν στην ενέργεια της σκέψης.
Θα το βρω και θα σας το πω. Αυτά για τώρα.

RazielΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lanrziel
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2006, 12:19:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lanrziel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγνώμη για τα πολλά topics αλλά μου είχε κολλήσει το ιντερνετ.
Αν θα μπορούσε κάποιος να σβήσει τα τελευταία 4.
Και πάλι συγνώμη.

RazielΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stefa_1
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2006, 17:26:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stefa_1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδια πειτε καμια μεθοδο που πετυχαινει πιο πολυ η την εχετε κανει και σας εχει πετυχει.

Ζειστε την στιγμη σαν να ειναι μοναδικη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BloodyAngel
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2007, 17:42:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BloodyAngel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα σε ολους!!λοιπον πχ για να κανω τηλεκινισι πρεπει με λιγα λογια να συγκεντρωνομαι στο αντικειμενο και να σκεφτομαι πργματα πχ φωτια για να καει?η τηλεκινισι με εχει συναρπασει και θελω να ασχολειθω σοβαρα με αυτην!μπορειται να μου προτεινεται καποιες τεχνηκες?

I LOVE ANGELS,ANGELS ARE EVERYWHERE!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

theosoficus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
145 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2007, 11:09:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους theosoficus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.
ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΤΗΛΕΚΙΝΗΣΗΣ.ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΣΧΕΤΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ PARANORMAL ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΑΙΝΣΤΑΙΝ ¨"Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΤΟ 10 ΤΟΙΣ ΕΚΑΤΟ ΤΩΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΩΝ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΤΟΥ¨".ΟΤΑΝ ΚΑΙ ΕΑΝ ΦΤΑΣΕΙ ΚΑΠΟΤΕ ΣΤΟ FULL POTENTIAL ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΑΥΜΑΣΤΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2007, 07:48:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ theosoficus, έχω ακούσει κι εγώ την θεωρία ότι η τηλεκίνηση όπως και παρόμοιου τύπου "ικανότητες" μπορεί να σχετίζονται με το υπόλοιπο ποσοστό δυνατοτήτων του ανθρώπινου εγκεφάλου.
Παρόλα αυτά, νομίζω πως το ποσοστό που χρησιμοποιεί ο άνθρωπος εικάζεται πως είναι γύρω στο 15% κι επιπλέον δεν ξέρω αν έχει αποδειχθεί και κάτι τέτοιο...

Αυτό που σκέφτομαι όμως, είναι για ποιό λόγο αυτές οι ικανότητες δεν είναι διαθέσιμες ακόμη στον άνθρωπο.
Πως θα διαχειριζόμασταν ως ανθρώπινο είδος δηλαδή μια τέτοια δύναμη?
Θα την χειριζόμασταν δημιουργικά ή καταστρεπτικά?
Μήπως το ζητούμενο προτού την ανακαλύψουμε θα είναι να ανακαλύψουμε πρώτα τον ίδιο μας τον εαυτό και να έχουμε εξελιχθεί ως συνειδητές οντότητες?


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2008, 17:39:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παιδια παρολο που ειανι παλιο το τοπικ θα ηθελα την βοιηθεια σας..

πριν 3-4 μερες διαβασα αυτο το τοπικ και κτοτε προσπαθω αν επιτυχω να κινησω κατι με την σκεψη μου...οποτε προσπαθουσα μετα απο λιγη ωρα με εποιανε οχι ακριβως πονοκεφαλος αλλα σαν να χτυπαει η καρδια μου (δεν μπορω να το εξηγησω καλυτερα) και να την καταλαβαινω στο κεφαλι μου,το σημειο που με πιανει ειναι λιγο πισω απο τους κροταφους...
αυτες τις 2-3 μερες μολις με επιανε λοιπον αυτο σταματουα...

σημερα ομως ενω προσπαθουσα ξαπλωμενος στον καναπε να κουνησω κατι κορδελες που ηταν απεναντι μου με επ[ιασε παλι αυτο το πραγμα αλλα εγω συνεχισα,τοτε αρχισα να νιωθω καπως διαφορετικα,αρχισα να νιωθω πως εχω τον ελεγχο και πως μπορω να το κανω,τοτε λοιπον ηταν που μου φανηκε οτι οι κορδελες κουνηθηκαν,χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος αλλα το πιο πιθανο ειναι να εγινε.και στιγμιαια ειδα κατι σαν αυρα απο τις κορδελες..εχουν αυρα οι κορδελες αληθεια?
θα ηθελα την βοηθεια σας...
αυτο το πραγμα που με πιανει σαν πονος στο κεφαλι ειναι φυσιολογικο ήθα πρεπει να ανησυχω..?
εγω παντως νομιζω πως ειναι αποτελεσμα της εντονης προσπαθειας,,,

εχει καταφερει κανεις αλλος εδω μεσα τηλεκινηση??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2008, 10:11:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ hurricane21, ο πόνος που ένιωθες στο κεφάλι κατά την προσπάθεια σου να μετακινήσεις κάτι με την σκέψη σου ίσως να οφείλεται στην έντονη προσπάθεια που κατέβαλες ώστε να το πραγματοποιήσεις ή στην υπερβολική εστίαση των ματιών σου στο αντικείμενο.

Σχετικά με το ελαφρύ κούνημα της κορδέλας που αναφέρεις, πιστεύεις ότι η έντονη επιθυμία σου θα μπορούσε να σε κάνει να πιστέψεις ότι αυτή κουνήθηκε;
Μήπως εξαιτίας της κούρασης των ματιών σου πρόκειται για μια οφθαλμαπάτη;





In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2008, 21:15:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν νομιζω πως προκειται για οφθαλμαπατη.δεν ειμαι και σιγουρος ομως...
το κακο ειναι οτι αυτη την περιοδο εχω εξεταστικη και δεν μενει πολυ ελευθερος χρονος για να προσπαθησω...
απο βδομαδα που τελειωνω θα δοκιμασω παλι και θα δουμε τι θα γινει..

αν εχετε καμια καλη τεχνικη πειτε την....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Liodred
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2008, 02:15:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Liodred  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λιγο αργα το ειδα και εγω το θεμα...Πιστευω παντος πως δεν προκειτε για καπιο ειδος ιδιετερεις ικανοτητας αλλα θελει εξασκισει... Το θεωρω επισεις σαν κατι που καποτε κατειχε ο ανθρωπος και με το περασμα των χρονων το εχασε...Ετσι ωστε σημερα να μπορουν πολοι λιγοι να το κανουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
artsi1967
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2009, 00:46:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους artsi1967  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑ ΝΑ ΚΙΝΙΣΕΙΣ ΕΝΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕΙΣ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΕΣ ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΙΝΟΥΣΕΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ ΠΧ.ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΑΞΕΙΣ ΚΑΝΑΛΙ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΠΑΤΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΟΥΜΠΙ ΔΗΛΑΔΗ ΜΙΑ ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΡΑΜΑ
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2009, 11:33:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΟΡΑΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ας μην ξεχνάμε όλοι μας τις δυνατότητες που έχει ο εγκέφαλος κάθε ατόμου σε συνδιασμό με την δημιουργία ηλεκτρομαγνητικών και επαγωγικών πεδίων.Στο βαθμό που κάποιος μπορεί με αυτοσυγκέντρωση να τα ελέξει τα αποτελέσματα είναι δυνατά,Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vate
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2009, 22:08:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vate  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σε όλους σας,
είμαι και εγώ καινούργια στο ΕΣΟΤΕΡΙΚΑ,και παρακολουθώ συχνά τα θέματα σηζητήσεων.Αλλά αυτό μου κέντρισε το ενδιαφέρον!!!Θα ηθελα και εγώ να μάθω κάποιον τρόπο να αναπτύξω την τηλεκίνηση,η οποία με ενδιαφέρει πολύ!!!Τώρα τελευταία άρχισα να κάνω διαλογισμούς ειδικούς για να αναπτύξω την τηλεκίνηση αλλά τίποτα δεν βοηθάει!!!Μπορεί κάποιος να βοηθησει στο ερώτημα αυτό?Πώς αναπτύσσει κάποιος την τηλεκίνηση?


Με αγάπη και ευγνωμοσύνη,
Vate!!!

''Η ζωή έρχεται και φεύγει.Μην την σπαταλάς κάνοντας άσκοπα πράγματα!!!''
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2009, 23:01:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς ήρθες στο σάιτ μας!

Θεωρώ οτι θα χρειάζόταν πολύς καιρός να αναπτύξεις αυτή τη "δύναμη" μέσω του διαλογισμού αν βέβαια είναι καν εφικτό.
Κατά τα άλλα εμένα προσωπικά δεν θα με ενδιέφερε να αναπτύξω κάποια τέτοια δύναμη και ούτε καταλαβαίνω τη χρησιμότητα της πέρα απο μικρά καθημερινά πράγματα που έτσι κ αλλιώς γίνονται(και πρέπει να γίνονται με τα χέρια).
Αν ο άνθρωπος είχε φυσική αυτή τη δύναμη τότε το ποσοστό των παχύσαρκων σήμερα θα ήταν τεράστιο..

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημα

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 30/08/2009 23:04:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2009, 11:01:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γειά σε όλους σας,
είμαι και εγώ καινούργια στο ΕΣΟΤΕΡΙΚΑ,και παρακολουθώ συχνά τα θέματα σηζητήσεων.Αλλά αυτό μου κέντρισε το ενδιαφέρον!!!Θα ηθελα και εγώ να μάθω κάποιον τρόπο να αναπτύξω την τηλεκίνηση,η οποία με ενδιαφέρει πολύ!!!Τώρα τελευταία άρχισα να κάνω διαλογισμούς ειδικούς για να αναπτύξω την τηλεκίνηση αλλά τίποτα δεν βοηθάει!!!Μπορεί κάποιος να βοηθησει στο ερώτημα αυτό?Πώς αναπτύσσει κάποιος την τηλεκίνηση?


Με αγάπη και ευγνωμοσύνη,
Vate!!!

''Η ζωή έρχεται και φεύγει.Μην την σπαταλάς κάνοντας άσκοπα πράγματα!!!''


Γειά σου φίλε Vate,Αυτά που λές στην αρχή δέν ταιριάζουν με αυτό στο τέλος.Κατα την γνώμη μου είναι άσκοπη αυτή η ικανότητα,εκτός και αν είσαι...τζεντάι.

Πάντως για να το καλλιεργήσεις το πρώτο και το βασικότερο είναι η πίστη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vate
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2009, 23:55:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vate  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΚ.Ευχαριστώ για τον χρόνο και τις απαντήσεις σας!!!Φιλιά!!!Τα λέμε!!!:D:D:DΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Steven13
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2009, 23:02:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Steven13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για σας είμαι νέο μέλος στο forum.θα ήθελα να ξέρω πως μπορώ να δω την αύρα μου θέλω να μου πείτε μονο την διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω γιατί είμαι πολύ μπερδεμένος κοίταξα σε πολλά "τοπικ" στο forum αλλά οι πληροφορίες είναι διασκορπισμένες.θα μπορούσε κάποιος να με διευκολύνει λέγοντας μου ακριβώς την διαδικασία που πρέπει να ακολουθίσω για να μπορέσω να δω την αύρα μου και γενικά τις αύρες τον άλλων?Συγγνώμη που γράφω σε λάθος "τοπικ" αλλά πίστεψα πως εδώ θα το δουν περισσότερα άτομα αφού περιέχεται στη λίστα των "τοπικ" και επειδή διάβασα κάποια στιγμή που αναφέρεστε στην αύρα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2009, 10:00:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να δείς οτιδήποτε,το πρώτο πράγμα που πρέπει να γίνει είναι η ενεργοποίηση του τρίτου ματιού.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2009, 12:48:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εννοείς με γυμνό μάτι ή με τεχνικά μέσα? Τα τεχνικά μέσα δε τα γνωρίζω.

Με γυμνό μάτι άστο καλύτερα.. δεν αξίζει κιόλας.

Απο περιέργεια θα ήθελες να μου πείς τους λόγους που ενδιαφέρεσαι στην αύρα?

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Steven13
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2009, 23:55:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Steven13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τίποτα το σοβαρό απλός θέλω να γνωρίσω και εγώ αυτήν την εμπειρία αφού όλοι λένε πως είναι φανταστικήΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2009, 12:45:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Του να βλέπεις παράξενα χρώματα? Οκ γούστα είναι αυτά χαχ. Και πώς την βλέπουνε αυτοί? Με τα μάτια τους ή κάτι άλλο?

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

john131
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2009, 14:02:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους john131  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
για να δεις την αυρα πρεπει να προσπαθησεις να δεις με τα δυο ματια ενωμενα δηλαδη να προσπαθησεις να μετακινησεις την οραση στο εσωτερικο του ματιου και να δεις απο μεσα δηλαδη να καταφερεις με λιγα λογια ενοραση

Let the Object
of Objection
Become but
a Dream
As I Cause
the Seen
To Be UnseenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2009, 14:06:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εννοείς με τα δύο μάτια ενομένα πρός τα πάνω?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
john131
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2009, 18:09:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους john131  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ενωμενα στη μεση σαν να κοιτας απο τη μυτη

Let the Object
of Objection
Become but
a Dream
As I Cause
the Seen
To Be UnseenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2009, 18:13:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ok, και τί ακριβώς συμβαίνει άν το κάνεις αυτό?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
john131
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2009, 18:35:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους john131  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
βλεπεις κατι χρωματα γυρω απο τους αθρωπους και τα πραγματα και αυτο ειναι η αυρα

Let the Object
of Objection
Become but
a Dream
As I Cause
the Seen
To Be UnseenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2009, 19:40:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι όμως πολύ δύσκολο να ενώσεις τα μάτια σου στην μέση,πονάνε και μετά νιώθεις σάν αλήθωρος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2009, 21:19:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
..αμά και εσύ εκεί κολλάς?
Μετά απο 5 ώρες στρέιτ να το κάνεις αυτό, ακόμα και αν πονάς, σίγουρα θα δείς χρώματα. Στο εγγυάμαι δηλαδή! 1000%!

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 11 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy