ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 Λιαντίνης
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 8
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2005, 11:14:54  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΛΟΣ ΝΑΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΔΕΝ ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ ΛΕΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΛΟΓΙΑ....

ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ..

quote:
Έτσι ο καθηγητής παραμένει στην επικαιρότητα όσο θα υπάρχει απαίδευτο κοινό το οποίο σταματάει στην έυκολη αγοραία "αλήθεια".

ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΒΡΙΣΚΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΥΜΦΩΝΟ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...

ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΠΕΣ ΠΟΛΛΑ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tpt
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2005, 11:23:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tpt
KAIΡΟΣ ΗΤΑΝ!!!ΜΑΣ ΤΑ ΖΑΛΗΣΑΝ!!!ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕ ΕΝΑΣ ΨΥΧΑΚΙΑΣ ΚΑΙ ΤΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑΜΕ.ΟΧΙ ΗΤΑΝ ΟΥΦΟ,ΟΧΙ ΗΤΑΝ ΑΡΧΑΙΟΣ ΚΑΙ ΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΙΕΠΡΑΞΕ ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ,ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΤΟΥ.ΤΟΣΟ ΤΟΝ ΕΚΟΒΕ.ΕΝΑΣ ΣΑΛΕΜΕΝΟΣ ΜΕΙΟΝ.ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΕΜΑΣ...
ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΜΗΤΣΟ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2005, 16:27:25  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΥ-ΦΑΝΤΑΣΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΑΜΕ ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΛΙΝΤΙΝΗ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟ ΟΡΙΟ ΤΟΥ ΓΕΛΙΟΥ....

ΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΝΟΜΙΖΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΧΕΙ ΠΛΕΟΝ ΕΞΑΝΤΛΗΘΕΙ......
(ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κρου Ασάν
Νέο Μέλος

France
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 04:32:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κρου Ασάν
Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΠΑΝΤΩΣ ΣΕ ΧΘΕΣΙΝΗ Η ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΡΟΧΘΕΣΙΝΗ ΕΚΠΟΜΠΗ ΑΝΕΦΕΡΕ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙ ΗΘΙΚΩΝ ΑΥΤΟΥΡΓΩΝ. ΕΠΙΣΗΣ ΕΝΑΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ ΥΠΑΙΝΙΧΘΗΚΕ ΕΞΑΡΤΗΣΗ ΑΠΟ ΟΥΣΙΕΣ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΚΛΕΙΣΕ ΟΥΤΕ ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ. ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΦΟΥΝΤΩΝΕΙ.

ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΜΥΣΤΗΣ 'Η ΕΝΑΣ ΤΡΑΛΛΑΡΑΣ? ΚΑΙ Ο ΤΑΥΓΕΤΟΣ ΠΟΥ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΥΡΑΜΙΔΑ ΠΩΣ ΕΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΟΛΗ ΥΠΟΘΕΣΗ. ΒΛΕΠΕΙΣ ΝΑ ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ ΑΓΑΠΗΤΕ AVATAR ΤΟ ΘΕΜΑ? ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Siri0S
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 21:33:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Siri0S
Ρε παιδιά αν ο άνθρωπος μπορούσε να μας δει απο κει που είναι θα του έπεφταν τα μαλλιά και τα δόντια μαζί. Ο άνθρωπος αυτός (κατ'εμέ πάντα) έκανε μια πράξη τιμής και έφυγε από την ζωή εξαιτίας της απογοήτευσής του αλλά και επειδή ήθελε να φύγει νέος και δυνατός και να αιφνιδιάσει τον Θάνατο (όπως έλεγε κι ο ίδιος). Από εκεί και πέρα αντί να μπλέκουμε με σκοτεινές θεωρίες, πυραμίδες και άλλα περίεργα, το καλύτερο θα ήταν να κάτσουμε και να διαβάσουμε τα έργα αυτού του (προσωπική άποψη) μεγάλου σύγχρονου διανοητή και πάνω απ'όλα Έλληνα και ίσως μέσω αυτών να αντιληφθούμε πώς και κυρίως γιατί πέθανε.
Να'στε καλά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
tpt
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2005, 09:45:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tpt
ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΠΩ....ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΔΙΑΝΟΗΤΗ ΜΕ ΑΗΔΙΑΖΕΙ...ΕΝΑΣ ΤΡΕΛΑΡΑΣ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΟΥ ΤΗΝ ΖΩΗ ΔΕΝ ΕΚΤΙΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΕΒΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΑΓΩΝΙΣΤΕΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΔΗΘΕΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΤΑΙ ΤΟΟΟΟΟΟΣΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΚΤΟΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΥΡΟΥΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ.ΕΛΕΟΣ!!!!!!ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΛΙΑΝΤΙΝΗΣ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2005, 10:39:07  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ Κρου Ασάν ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ...

Ο ΛΙΑΝΤΙΝΗΣ ΠΕΘΑΝΕ ΤΑ ΟΣΤΑ ΤΟΥ ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΠΟΥΔΑΣΤΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΠΕΡΙ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΤΟΥ (ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΗΘΕΛΕ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ) ΠΕΤΑΧΤΗΚΑΝ ΣΤΟΝ ΚΑΛΑΘΟ ΤΩΝ ΑΡΧΗΣΤΩΝ....

ΤΩΡΑ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΑΛΛΟΝ ΚΥΚΛΟ ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΑΤΟΜΟΥ ΤΟΥ ΠΕΡΙ ΟΥΣΙΩΝ κλπ????

ΑΣ ΤΟΝ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΑΠΑΥΘΕΙ....

ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΙΤΕΡΟ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nemo
Νέο Μέλος

Greece
48 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2005, 16:03:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nemo
Θα διαφωνήσω πρώτα πρώτα στο ότι η αυτοκτονία είναι απαραίτητα αποτέλεσμα ψυχικής νόσου, φίλε tpt.Υπάρχουν αρκετά παραδείγματα στην ιστορία και στην λογοτεχνία ατόμων που τα έχουμε θαυμάσει και για την αυτοκτονία τους.Κλεοπάτρα,Ρωμαίος και Ιουλιέτα(από την λογοτεχνία),αρκετοί στωικοί φιλόσοφοι.

Κάθε αυτοκτονία δεν είναι ίδια με τις άλλες.Μπορεί να διαφέρει ως προς τα αίτια, τα κίνητρα και τα αποτελέσματα.

Μην ξεχνάτε ότι ένα είδος αυτοκτονίας είναι και η αυτοθυσία, ωστόσο κανείς δεν είπε τις Σουλιώτισσες τρελές.

Ο Λιαντίνης νομίζω ότι χάρις στο έργο του αξίζει λίγο περισσότερου σεβασμού, στο κάτω κάτω είναι άσχημο να γράφονται προσβλητικοί χαρακτηρισμοί για τη μνήμη ενός νεκρού.

AVATAR νομίζω ότι το θέμα δεν είναι απαραίτητο να κλείσει, μπορεί να επικεντρωθεί στα έργα του Λιαντίνη,που είναι και αιώνιο.
Αυτό θα ήταν πολύ χρήσιμο για όλους μας.

Να τονίσω ότι δεν εγκρίνω την αυτοκτονία ούτε προτρέπω κανέναν σε αυτή.Η ζωή είναι πολύ μικρή και αυτά που έχει να μας διδάξει τόσο πολλά που νομίζω ότι δεν μπορούμε να την κοπανήσουμε από το μάθημα της.

Φιλικά και με καλή πάντα διάθεση nemoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

actr
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
310 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2005, 02:39:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους actr
quote:
ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΠΩ....ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΔΙΑΝΟΗΤΗ ΜΕ ΑΗΔΙΑΖΕΙ...ΕΝΑΣ ΤΡΕΛΑΡΑΣ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΟΥ ΤΗΝ ΖΩΗ ΔΕΝ ΕΚΤΙΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΕΒΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΑΓΩΝΙΣΤΕΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΔΗΘΕΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΤΑΙ ΤΟΟΟΟΟΟΣΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΚΤΟΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΥΡΟΥΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ.ΕΛΕΟΣ!!!!!!ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΛΙΑΝΤΙΝΗΣ....

Αγαπητέ tpt με ολο το σεβασμό... πιστεύω πως η απάντηση σου αυτή μόνο σκοπό έχει να τραβήξει περισσότερο την προσοχή καθώς θέλω να ελπίζω πως βαθιά μέσα σου δε σκέφτεσαι έτσι... Αν κάνω λάθος τότε πραγματικά λυπάμαι για σένα

Αγαπητέ φίλε AVATARGR πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω την εμμονή σου στο να κλείσει αυτό το θέμα... Εδώ δεν εξετάζουμε τον καθηγητή ως άνθρωπο η πρωσωπικότητα (οπως θέλεις πέστο) αλλά κυρίως εξετάζουμε το έργο που έχει αφήσει πίσω του.. προσπαθώντας να το καταλάβουμε οσο καλύτερα γίνεται (τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ...

Στοιχηματίζω πως οι 9 στους 10 που μιλάνε εδω μέσα γιαυτό τον άνθρωπο (θέλοντας να εντυπωσιάσουν κατά την άποψη μου) δεν έχουν διαβάσει ουτε γραμμή απο αυτά που εχει αφήσει αυτός ο άνθρωπος. Ας διαβάσουμε πρώτα και ύστερα ας σχολιάσουμε...

Ε Λ Ε Ο Σ

"We used to say that Greeks fight like heroes, from now on we shall say that heroes fight like Greeks..."
W.ChorchilΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tpt
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2005, 09:26:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tpt
ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΣ ΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΑ "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ" ΤΟΥ ΠΡΟΦΕΣΟΡ,ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΓΛΙΤΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΧΑΣΙΜΟ ΧΡΟΝΟΥ.

ΕΣΥ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙΣ ΤΙΣ ΣΟΥΛΙΩΤΙΣΣΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΛΙΑΝΤΙΝΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΕ ΛΥΠΑΜΑΙ!ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΛΕΟΣ!!!ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΝΑΡΚΟΜΑΝΗ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΗΡΩΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΠΕΒΑΛΛΑΝ ΟΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΤΑΣΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΠΡΑΞΟΥΝ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ,ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΖΟΥΣΑΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΟΥ 2005,Ε Λ Ε Υ Θ Ε Ρ Ο Ι !!! ,ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΝΑ ΔΙΑΚΥΡΗΤΟΥΝ ΤΙΣ ΤΡΕΛΛΕΣ ΤΟΥΣ ΣΤΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΑΚΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΛΙΓΟ ΜΥΘΟΙ.

ΦΙΛΤΑΤΕ ACTR ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΟΥ,ΟΥΤΕ ΚΑΝΕΝΟΣ ΑΛΛΟΥ.ΜΑΛΛΟΝ Ο ΛΙΑΝΤΙΝΗΣ ΤΗΝ ΗΘΕΛΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΟΣ ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕ.ΤΩΡΑ ΤΙ ΚΟΛΛΗΜΑ ΕΧΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΒΑΦΤΙΣΕΙ ΦΙΛΟΣΟΦΟ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ!ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ "ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ" ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΣΩΤΕΡΙΚΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΠΤ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ... ΒΛΑΚΕΙΕΣ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝΕ ΓΙΝΕΙ ΓΝΩΣΤΕΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕ ΚΑΝΕΙΣ.

ΑΙΤΟΥΜΕ ΚΛΕΙΔΩΜΑ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΝΑ ΞΕΧΑΣΤΕΙ, ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ,ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΚΑΙ Ο ΛΙΑΝΤΙΝΗΣ, ΚΑΛΗ ΤΟΥ ΩΡΑ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

actr
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
310 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2005, 10:22:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους actr
Καταρχάς αμα θες να ηρεμήσεις μπορείς πολύ απλά να απέχεις απο το θέμα.. δεν χρειάζεται αυτό να κλείσει

Δεύτερον εχεις διαβάσει τίποτα απο αυτά που έχει αφήσει ξαναρωτάω?????????????????????

"We used to say that Greeks fight like heroes, from now on we shall say that heroes fight like Greeks..."
W.ChorchilΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2005, 14:24:44  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ actr ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ 7 ΣΕΛΙΔΕΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΟΝΟ 5 Η ΤΟ ΠΟΛΥ 10 ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥ...

ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΠΩΣ ΖΕΙ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΑΣΕ ΠΥΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΤΙ ΑΝΟΗΤΟ.....

ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ...
ΕΞΕΤΑΖΟΥΜΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΣΑΝ ΔΙΔΑΣΚΑΛΟ, ΚΑΙ ΣΑΝ ΦΙΛΟΣΟΦΟ..

ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ actr ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ ΤΟ ΑΛΗΘΕΣ...

ΑΦΟΥ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ "ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥ ΛΙΑΝΤΙΝΗ" ΚΑΛΟ ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΣΗΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΝΑ ΚΛΕΙΔΩΘΕΙ....

ΑΠΛΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ?????

ΑΣ ΤΟΝ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΑΠΑΥΘΗ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2005, 15:16:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes
quote:
ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ 7 ΣΕΛΙΔΕΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΟΝΟ 5 Η ΤΟ ΠΟΛΥ 10 ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥ...

To εργο του δεν μπορουν να το καταλαβουν ολοι, και οσοι μπορουν πολλες φορες δεν θα θελαν να το πιστεψουν...


הצטרף לקרקס
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nomad
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
114 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2005, 21:32:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nomad
Αυτά δίδασκάν οι αρχαίοι Έλληνες?
Μήπως λάτρεψαν και το σώμα και δεν το δαιμονοποίησαν όπως κάποιες άλλες θρησκείες.
Μήπως δίδαξαν την αξία της αγάπης της ζωής μέσω τον θεών τους τους και της φιλοσοφίας τους ( που ευτυχώς έχει παραμείνει με κάποια ψίγματα στον σημερινό Έλληνα που ζει καλύτερα, σαν αντιμετόπιση της ζωής, από όλους τους Ευρωπαίους)
Τελικά ο κακόμοιρος ο Λιαντίνης όντως δεν είχε πάρει χαμπάρι τίποτα

Και εν των παντων εν, και εξ ενος πάντα (Ηράκλειτος)

Edited by - nomad on 19/07/2005 21:33:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

actr
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
310 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2005, 23:45:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους actr
Κρίμα ρε φίλε που δε ρώτησε εσένα να του πεις τελικά τι επικρατούσε στην αρχαία Ελλάδα...
Εγώ επιμένω...
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΧΟΛΙΑΣΤΕ

Φίλε AVATARGR μάλλον εχεις δίκιο αλλά πολύ φοβάμαι οτι και σε εκείνο το τόπικ θα έπαιρναν μέρος άνθρωποι που πραγματικά δεν τους ενδιαφέρει το θέμα γράφοντας για πολλοστή φορά βλακείες... για να μην πώ κάτι χειρότερο

"We used to say that Greeks fight like heroes, from now on we shall say that heroes fight like Greeks..."
W.ChorchilΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nomad
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
114 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2005, 00:38:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nomad
Kaτ' αρχήν actr χαλάρωσε... Δεν κρίνω το έργο του Λιαντίνη (το οποίο και έχω διαβάσει) αλλά τη στάση του απέντη στη ζωή.
Πολύ σωστή η παρατήρηση του avatargr οτί αυτό κρίνεται περισσοτερο σε αυτό το τόπικ.

Και εν των παντων εν, και εξ ενος πάντα (Ηράκλειτος)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΟΡΩΝΙΣ
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2005, 01:14:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΟΡΩΝΙΣ
ΓΕΙΑ ΣΑΣ...!ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΗ ΓΚΕΜΜΑ??ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΤΟΥ,,SONNE UBER AUSTERLITZ,,ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΓΡΑΜΜΑ π ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ....ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ?Ο ΑΣΤΕΡΙΣΜΟΣ ΒΟΡΕΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΤΟΥ Η ΓΚΕΜΜΑ...Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΩΝ ΚΕΦΑΛΑΙΩΝ ΤΟΥ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ...ΣΑΣ ΑΦΗΝΟΥΝ ΑΔΙΑΦΟΡΟΥΣ?ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΠΑΡΕΜΒΑΙΝΩ ΕΤΣΙ,ΑΛΛΑ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΨΑΞΕΙ ΤΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΤΟΥ ΚΑΘΗΓΗΤΗ...ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ!

ΡΟΕΣ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ ΚΑΙ ΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ ΜΑΚΡΙΝΕΣ ΕΠΙΡΡΟΕΣ ΠΑΡΑΣΤΑΘΕΙΤΕ ΜΟΥ...ΑΠΤΙΣ ΦΟΥΡΤΟΥΝΕΣ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΓΥΡΙΣΤΗΚΑ ,ΜΕΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΥΤΟΕΞΟΡΙΣΤΗΚΑ...Μ.Ν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MaxWeber
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2005, 03:21:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MaxWeber
Το τελευταίο μήνυμα κρύβει πολλά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2005, 13:58:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

Nomad ορισμένοι σκεπτόμενοι άνθρωποι,από αρχαιοτάτων χρόνων,επιλέγουν ως στάση ζωής τον "αυτοεξορισμό" και ενδεχομένως και την αυτοκτονία.
Νομίζεις ότι έχεις το δικαίωμα να κρίνεις αυτή τη στάση ζωής?
Τουλάχιστον αυτός ο άνθρωπος πριν φύγει έγραψε 2-3 όμορφα βιβλία που θα μπορούσαν κάλλιστα να επηρεάσουν δημιουργικά κάποιους άλλους ανθρώπους.


Δεν έχει σημασία ποιός ήταν ο πραγματικός χαρακτήρας και τα πραγματικά βιώματα και κίνητρα του Λιαντίνη.Αυτό κανείς δεν μπορεί να το ξέρει και δεν θα έπρεπε να τον απασχολεί.Πολλές εικασίες θα μπορούσαν να γίνουν(ενδεχομένως και αρκετά βάσιμες).

Σημασία έχει ότι γράφτηκαν αηδιαστικά πράγματα από αδαείς.Και γράφτηκαν για ένα άνθρωπο που είναι νεκρός.

Αμαλία το θέμα πρέπει να κλειδωθεί ΤΩΡΑ!!Είναι στοιχειώδης σεβασμός!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nomad
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
114 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 00:00:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nomad
Φίλε Κοστ:
Το έργο του Λιαντίνη είναι σεβαστο. Δεν δέχομαι όμως τον αυτοεξορισμο από τη κοινωνία με τίποτα. Σκέψου το έξής που μας έλεγαν πάντα για τον άνθρωπο:
''Ο άνθρωπος είναι ζώο κοινωνικό''
Οταν απομακρύνεται από τη κοινωνία τι είναι?
Μη παρεξηγηθώ πάλι, μιλάω γενικα.
Α και διαφωνώ η συζήτηση έχει πάρα πολυ καλή τροπή


Και εν των παντων εν, και εξ ενος πάντα (Ηράκλειτος)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

actr
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
310 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 00:10:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους actr
Τότε πρέπει να περιλάβεις και τους μοναχούς και τους ασκητές... γιατί αν κατάλαβα καλά το κριτήριο σου είναι το αν απομακρύνονται απο την κοινωνία. Σωστά?
Φίλε nomad εκτος απο τη διαδικασία προσπάθησε να δείς και το σκοπό που μπορεί να είχε. Μην κολλάμε μόνο στη διαδικασία...


"We used to say that Greeks fight like heroes, from now on we shall say that heroes fight like Greeks..."
W.Chorchil

Edited by - actr on 21/07/2005 00:12:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nomad
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
114 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 01:13:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nomad
quote:

Τότε πρέπει να περιλάβεις και τους μοναχούς και τους ασκητές... γιατί αν κατάλαβα καλά το κριτήριο σου είναι το αν απομακρύνονται απο την κοινωνία. Σωστά?
Φίλε nomad εκτος απο τη διαδικασία προσπάθησε να δείς και το σκοπό που μπορεί να είχε. Μην κολλάμε μόνο στη διαδικασία...


Φίλε actr δεν χρειάζεται να πας μακριά. Δυστυχώς η ηθελημενη αποξενωση στη σύγχρονη μορφή κοινωνίας έχει πάρει πολύ χειρότερη μορφή. Κοιτα τους ανθρώπους που για διάφορους λόγους έχουν απομακρυνθεί από οικογένεια φίλους. Σίγουρα τους έχεις δει. Δεν τολμώ να τους συγκρίνω με κάποιους (ασχέτος δογματος-θρησκεία) που προσπαθούν να επιτύχουν την εν ζώη ένωση με το θείο. Έχω παέι στο Α. Όρος και εχώ δει. Αυτοί οι άνθρωποι, που απέχουν από την κοινωνία όπως την ξέρουμε, έχουν ανοιχτό πάντα το κελί τους και όταν έρθει ο επισκεπτης θα συζητήσουν μαζί του και θα τον συμβουλέψουν.
Στο Λιαντίνη τώρα. Η διαδικασία (προσωπική μου άποψη) έχει τεράστια σημασία. Στην ουσία αποτελει τη μέθοδο μέσω απο την οποία ο καθένας μας θα αφήσει το στίγμα του (όσο ασημαντο και να είναι αυτό) στις επόμενες γενιές.
Το σκόπο (δημιουργία πάσης φύσεως) μπορείς να τον πετύχει με διάφορους τρόπους. Για μένα δεν χρειάζεσαι κάτι τόσο ακραίο όπως η πράξη του Λιαντίνη.
Γράφω λίγο συναισθηματικά πάνω στο θέμα όπως πιστεύω οτί πρέπει να το προσεγγίζουμε ένα θέμα όπως αυτό.

Θα μου επιτρέψετε να κλείσω με Τολκιν για να χαλαρώσουμε:
Και ο Ιλουβαταρ έδωσε στο ξωτικά την αθανασία και την όμορφιά για δώρο.
Στους ανθρώπους έδωσε για δώρο το θάνατο.
Πάντα φιλικά

Και εν των παντων εν, και εξ ενος πάντα (Ηράκλειτος)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nomad
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
114 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 01:22:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nomad
quote:

Nomad ορισμένοι σκεπτόμενοι άνθρωποι,από αρχαιοτάτων χρόνων,επιλέγουν ως στάση ζωής τον "αυτοεξορισμό" και ενδεχομένως και την αυτοκτονία.
Νομίζεις ότι έχεις το δικαίωμα να κρίνεις αυτή τη στάση ζωής?
Τουλάχιστον αυτός ο άνθρωπος πριν φύγει έγραψε 2-3 όμορφα βιβλία που θα μπορούσαν κάλλιστα να επηρεάσουν δημιουργικά κάποιους άλλους ανθρώπους.


Δεν έχει σημασία ποιός ήταν ο πραγματικός χαρακτήρας και τα πραγματικά βιώματα και κίνητρα του Λιαντίνη.Αυτό κανείς δεν μπορεί να το ξέρει και δεν θα έπρεπε να τον απασχολεί.Πολλές εικασίες θα μπορούσαν να γίνουν(ενδεχομένως και αρκετά βάσιμες).

Σημασία έχει ότι γράφτηκαν αηδιαστικά πράγματα από αδαείς.Και γράφτηκαν για ένα άνθρωπο που είναι νεκρός.

Αμαλία το θέμα πρέπει να κλειδωθεί ΤΩΡΑ!!Είναι στοιχειώδης σεβασμός!



Τον αυτοεξορισμό φίλε μου επέτρεψε μου να μην τον αποδέχομαι. Και άλλη απόμονωση? Η δημιουργία (αν δεχτούμε οτί γίνεται για αυτό το λόγο γίνεται η αυτοεξορία) μόνο σε προσωπικό επίπεδο έχει κάποιο αποτέλεσμα (να μου συγχωρέσετε την απερισκεψία που θα πω!!!!!) σε κοσμικό επίπεδο??? Αφήνει δηλαδή κάποιο αποτύπωμα?

Και εν των παντων εν, και εξ ενος πάντα (Ηράκλειτος)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 14:32:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

Αγαπητέ Nomad τί θα πει "δεν δέχομαι τον αυτοεξορισμό"!!

Και σε ξαναρωτάω: Nομίζεις ότι έχεις εσύ ή έγώ ή ο οποιοσδήποτε το δικαίωμα να κρίνουμε τις επιλογές ενός συνανθρώπου μας??

Και θα σου και κάτι άλλο:ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΕΓΑΛΑ ΕΡΓΑ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ ΗΤΑΝ "ΑΤΟΜΙΚΑ",ΠΡΟΙΟΝ "ΑΥΤΟΕΞΟΡΙΣΜΟΥ" ΚΑΙ ΒΑΘΙΑΣ ΠΕΡΙΣΥΛΛΟΓΗΣ.

Οι μεγάλες σκέψεις και τα μεγάλα οράματα κατορθώνονται μακριά από το πλήθος,μακριά από την οχλοβοή και από το συρφετό της μάζας.


Αμαλία βλέπω ότι η παρότρυνσή μου δεν εισακούστηκε.Καλώς.

Έτσι όμως και ξανατολμήσει να μπεί στο θέμα αυτός ο άθλιος ο tpt,έτσι και ξανατολμήσει να μιλήσει υβριστικά για το νεκρό θα τον πάρει ο διάολος και θα τον σηκώσει!!
Θα φάει τέτοιο βρισίσι που θα αναγκαστείς να κλειδώσεις το θέμα επιτόπου!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Δημήτρης
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
571 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 02:36:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Δημήτρης
Για τον Λιαντίνη, μεγάλος ντόρος γίνεται γύρω από την προσωπικότητά του και τις επιλογές του. Μπορεί να είναι κάτι που το επεδίωξε ο ίδιος ή η προσωπικότητά του είναι τόσο δυνατή που ταρακουνάει πολλές συνειδήσεις βολεμένες και μη.


"...Σας παινεύω τον θάνατό μου, τον εθελούσιο θάνατο, που έρχεται σ’ εμένα επειδή εγώ το θέλω.
Και πότε το θέλω ; --Οποιος έχει έναν σκοπό και έναν κληρονόμο, αυτός θέλει τον θάνατό στην ώρα του για το σκοπό και τον κληρονόμο..."

Για τον εθελούσιο θάνατο-Ετσι μίλησε ο Ζαρατούστρα

Edited by - Δημήτρης on 22/07/2005 02:40:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tpt
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 08:53:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tpt
kost ΑΓΑΠΗΤΕ ΕΙΣΑΙ ΣΟΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΜΕΝΟ-ΣΑΛΛΕΜΕΝΟ?
ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΝΕΚΡΟΥ?ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΞΕΡΩ ΟΤΙ Η ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΚΡΙΤΑΙΑ ΠΡΑΞΗ ΚΑΙ ΥΣΤΑΤΗ ΠΡΟΣΒΟΛΗ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΝ ΘΕΟ,ΟΠΟΤΕ ΤΟΝ ΛΙΑΝΤΙΝΗ ΜΑΛΛΟΝ ΠΗΡΕ Ο ΔΙΑΟΛΟΣ......ΤΙ ΛΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΝΕΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΕΡΜΟΑΙΜΕ ΟΠΑΔΕ ΕΝΟΣ ΤΡΕΛΛΟΥ?....ΧΙΧΙΧΙ?ΕΓΩ ΖΗΤΑΩ ΑΠΟΦΘΕΥΓΜΑΤΑ ΤΟΥ ΠΡΟΦΕΣΟΡ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΑΦΙΕΡΩΣΩ ΧΡΟΝΟ ΣΤΑ ΓΡΑΠΤΑ ΚΑΠΟΙΟΥ ΠΟΥ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕ ΚΑΙ ΕΒΑΛΕ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΜΥΣΤΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΔΗΘΕΝ-ΜΥΘΟΣ!ΣΟΒΑΡΟΣ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ,ΚΑΙ ΧΑΜΗΛΩΝ ΤΟΝΩΝ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ.ΟΣΟ ΔΕΝ ΤΡΑΒΗΞΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΟΥ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥ , ΤΗΝ ΤΡΑΒΗΞΕ Η ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΛΙΑΝΤΙΝΟ-ΣΟΦΙΕΣ ΜΕΙΝΑΝΕ....ΑΝΑΜΑΣΗΜΑΤΑ ΑΡΧΑΙΩΝ ΦΙΛΟΣΟΦΩΝ - CLOPYRIGHT - ΔΛΔ.ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ ΓΝΗΣΙΑ ΔΛΔ?ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΕΒΟΤΑΝ ΤΗΝ ΖΩΗ ΟΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΟΙ.
ΦΙΛΑΚΙΑ,ΚΑΙ ΕΙΣ ΑΛΛΑ,ΜΕ ΖΩΗ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
snoopy
Πλήρες Μέλος

Algeria
1042 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 09:39:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους snoopy
Πολλά ακούγονται σύμφωνα με ότι ισχυριζόταν ο Λιαντίνης και οι οπαδοί του οτι ΝΙΚΗΣΕ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ!!!!
ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΝΙΚΗΣΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ.
ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΑΡΑΔΩΘΗΚΑ ΑΜΑΧΗΤΙ ΣΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ, ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΠΗΓΑ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΘΕΛΗΣΗ ΜΟΥ ΑΜΑΧΗΤΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥ.
Τον θάνατο υπάρχουν άλλοι τρόποι να τον νικήσεις άν θέλεις να ισχυρίζεσαι οτι κάνεις κάτι τέτοιο.
Τον θάνατο νίκησε ο Ιησούς Χριστός (το πιό τρανό παράδειγμα), που πέθανε και σε τρείς μέρες αναστήθηκε και έζησε.
Τον θάνατο νικά όποιος πάσχει απο καρκίνο ή οποιαδήποτε άλλη ανίατη αρρώστια και κατορθώνει να τον νικήσει και να επιζήσει.
ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑΠΕΙ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ ΝΙΚΗΣΕ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ??
ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!
ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΤΟ ΔΕΧΤΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ, ΑΝΤΕ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΝΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΟΥΜΕ ΑΝ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ, ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΘΑ ΒΛΑΨΟΥΜΕ.
ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΤΟ "ΝΙΚΗΣΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ" ΔΕΝ ΧΩΝΕΥΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΣ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑΣ.
Σταματήστε να παραμυθιάζετε τον κόσμο, άντε βρείτε τον τώρα ζωντανό αφού νίκησε τον θάνατο
Το τί έλεγε στις διδασκαλίες του, το μυαλό και η σοφία του είναι άλλο θέμα. Σίγουρα ήταν ένα σκαλοπάτι παραπάνω απο όλους μας.
Αλλά όχι και να μας λέτε οτι νίκησε τον θάνατο!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
tpt
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 10:20:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tpt
"Το τί έλεγε στις διδασκαλίες του, το μυαλό και η σοφία του είναι άλλο θέμα"

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ........

ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΘΑ ΝΙΚΗΣΕΙ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ.......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΔΔΑΡ ΑΣΟΥΡ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


136 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 12:35:49  Εμφάνιση Προφίλ
ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΡΑΒΙΑΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΕ ΤΥΧΩΝ ΚΛΕΙΔΟΜΑ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ.
Απο ποτε η φιλοσοφια και οι ανθρωποι της φιλοσοφιας και της επιστημης εχουν ημερομηνια ληξης;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
tpt
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 15:55:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tpt
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΣΟΥΡ.ΑΣΧΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΕΚΦΡΑΣΗΣ,ΤΗΝ ΚΑΥΣΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΝΩΜΕΣ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΘΙΓΟΝΤΑΙ ΑΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΟΥΝ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΛΕΙΔΩΘΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 8 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1557617
Maintained by Digital Alchemy