ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Ο ΜΕΓΑΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 17
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2003, 15:11:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΣ ΠΩ ΛΟΙΠΟΝ....
-ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ..ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ...
-ΚΑΠΟΙΟΣ..Η ΘΑΛΛΑΣΣΑ
-ΚΑΠΟΙΟΣ Ο ΒΥΘΟΣ...
+ ΚΑΠΟΙΟΣ...ΤΟ ΝΑΥΑΓΙΟ...
'Η ΜΗΠΩΣ...ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ..ΤΟ ΙΔΙΟ...
ΧΜΜΜ....?


Προσπαθώ ακόμα μια φορά να πιαστώ από τις λέξεις σου, για να αιωρηθώ μέσα στα βαθιά νερά του έσω μου, που σίγουρα είναι θάλασσα αλλά δεν βλέπω το χρώμα της γιατί είναι σκοτεινά ή γιατί έχω συνηθίσει να αιωρούμαι στα σκοτεινά. Και αν είναι θάλασσα οι λέξεις αυτές που με τόσο προκλητική αγάπη τις έσπειρες μέσα μου είναι το ποτάμι που χύνεται στη θάλασσα είτε το θέλω είτε όχι και σίγουρα ανάλογα με την ορμή του αναδεύει το βυθό γιατί σίγουρα εκεί όλα κατακάθονται, εκεί όλα καταλήγουν και η ορμή του ποταμού των λέξεων που τα ανακατεύει για να αιωρηθούν πιο ψηλά αυτά που έχουν μικρό βάρος αλλά εγώ δεν σταματώ και συνεχίζω να ψάχνω για να βρω και τα βαριά αυτά που θέλουν να κρυφτούν αυτά που ο ευσεβής μου πόθος κυνηγά για να ελέγξει, να ελέγξει τον εαυτό. Και καθώς κοιτώ από εκεί έξω βλέπω το ναυάγιο του παρελθόντος μου που κινεί το μέλλον………..
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ. ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ…………..



ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2003, 15:34:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας φίλοι...
ΛΙΓΟΙ μέν, αλλά ΕΚΛΕΚΤΟΙ δε... Και αυτό Μ'ΑΡΕΣΕΙ!!!
Εφαρμόζεται η ρήση του μεγάλου Ραβί:
quote:
"Πολλοί οι ΚΛΗΤΟΙ, ολίγοι οι ΕΚΛΕΚΤΟΙ"

Φίλε Πλάτωνα και ΣΥΜΜΑΘΗΤΗ, το λιμάνι Του είμαστε ΕΜΕΙΣ...
Πόσο θα μείνει;;;; ΟΣΟ ΕΜΕΙΣ ΤΟΝ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ...
Γίνεται για ΠΑΝΤΑ;;; Μα ΦΥΣΙΚΑ και γίνεται, γιατί ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ...

Ο Πόνος, αυτός ο ΜΕΓΑΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΓΕΝΟΥΣ... Ο ΠΟΝΟΣ...
Αν τον κατανοήσουμε, ΤΟΤΕ δεν θα ΞΑΝΑΠΟΝΕΣΟΥΜΕ...
Θα έχουμε γίνει ΕΝΑ με Αυτόν, τον Ω!Μέγα Δάσκαλο...

Ζήτησε ο καλός μας Αντώνιος, να στρέψω το ΛΥΧΝΑΡΙ ΜΟΥ...
Να ρίξω φώς...

Μα φίλε μου, με αυτόν τον τρόπο, τοποθετής τον ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ στη ΣΚΙΑ!!!
Λές, ΕΙΜΑΙ στο σκοτάδι, ρίξτε μου ΛΙΓΟ ΦΩΣ... θέλω να δώ....

Δεν είναι προτιμότερο να ΓΙΝΕΙΣ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΤΟ ΦΩΣ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΣΟΥ;;;
Να καταστής ο ΗΛΙΟΣ ΤΩΝ ΜΥΣΤΗΡΙΩΝ;;;
Τότε, ποιά ανάγκη θα έχεις για το ΛΥΧΝΑΡΙ ΤΟΥ ΤΖΙΝΙ;;;
...ΚΑΜΙΑ...

Τότε και ΜΟΝΟ τότε δεν θα υπάρξει ΠΟΤΕ για σένα σκοτάδι... Θα είσαι το ΙΔΙΟΣ ΤΟ ΑΝΕΣΠΕΡΟ ΦΩΣ...
'Οπως Εκείνος, ο Ω!Μέγας Στρατηλάτης, καταστάθηκε το ΦΩΣ για τους "άλλους"...
Το πέτυχε μέσα απο την ΚΑΒΕΙΡΙΑ ΜΥΗΣΗ ΤΟΥ, εκεί... στη ΣΑΜΟΘΡΑΚΗ...

Ποιό ΙΣΤΟ θέλεις να φωτίσω;;;
Τι θέλεις να μάθεις που ΝΟΜΙΖΕΙΣ πως δεν το ξέρεις;;;

Η ΑΡΑΧΝΗ που υφαίνει τον ΙΣΤΟ ΤΗΣ μου θυμίζει ΔΥΟ πρόσωπα ΙΣΤΟΡΙΚΑ, που φαινομενικά ΔΕΝ έχουν σχέση, αλλά ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ και ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΙΚΑ, ΕΧΟΥΝ και μάλιστα ΜΕΓΑΛΗ...
Το ένα είναι η ΠΗΝΕΛΟΠΗ, η σύζηγος του ΟΔΥΣΣΕΑ...
Εκείνη που περίμενε 10 Χ 2 χρόνια τον ΣΥΖΥΓΟ ΤΗΣ να γυρίσει απο την ΘΑΛΑΣΣΑ...

Το άλλο είναι η ΙΣΑΒΕΛΛΑ ΤΗΣ ΑΡΑΓΩΝΙΑΣ η Βασίλησα της Ισπανίας...
Εκείνη ΕΔΩΣΕ την άδεια στον ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟ ΚΟΛΟΜΒΟ να πάει στη ΘΑΛΑΣΣΑ...
Να ξεκινήσει ένα τα ταξίδι, στο ΑΓΝΩΣΤΟ με σκοπό τις ΙΝΔΙΕΣ!!!

ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ ΚΟΛΟΜΒΟΣ...
Η υπογρφαή του έλεγε ΧPO FERENS...
O ΦΕΡΩΝ ΤΟ ΧΡΙΣΤΟ...

ΚΑΙ αυτός, Ω!Μέγας Ναύαρχος των Ωκεανών, είχε σκοπό και ΣΤΟΧΟ τις ΙΝΔΙΕΣ του Ω!Μέγα Αλέξανδρου...

ΙΝΔΙΕΣ... ΤΙ ΚΛΕΙΔΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ....

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

konosk
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2003, 10:05:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους konosk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ινδίες, η Γη της Επαγγελίας, ο τόπος των Μακάρων, ο ευλογημένος τόπος στη φαντασία των ταξιδευτών, η γη με τις αστείρευτες υποσχέσεις. Τι βρήκε ο Αλέξανδρος στις Ινδίες και σταμάτησε την αποστολή του;

Ο Δικαιόπολις μαγειρεύει...αλλά ποιος σκότωσε τον Όμηρο τελικά;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2003, 12:19:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KONOSK,ΧΑΙΡΕ!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΣ..ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ..ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΜΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟ...
ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΠΥΛΗ ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΟΔΕΧΤΩ...
ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ!....


DΙΑΝΑΤΜΑ

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2003, 12:33:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[O ΦΕΡΩΝ ΤΟ ΧΡΙΣΤΟ...]
ΕΙΠΕ Ο ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ ΚΕΛΣΟΣ ..ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΣ..ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟ ΚΟΛΟΜΒΟ...
ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΙ Η ΑΤΜΑ...ΡΙΨΟΚΙΝΔΥΝΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΥΡΕΤΟ...
ΜΗΠΩΣ ΤΙΣ "ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ" ΤΟΥ...ΔΕΝ ΤΙΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ Η ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑ...ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙ..ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΗΣ...
ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΗΓΟΡΗΘΗΚΕ..Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ...
ΜΗΠΩΣ...ΔΕ ΣΤΑΥΡΩΘΗΚΕ Ο ΙΗΣΟΥΣ..ΑΠΟ ΤΗ ΝΑΖΑΡΕΤ...

ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ....ΠΕΡΙΜΕΝΩΝΤΑΣ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΦΙΛΟΙ..ΜΟΥ...ΠΕΡΙΜΕΝΩΝΤΑΣ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ...ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ'ΝΑΙ ...ΤΟ ΜΕΓΑ ΝΑΥΑΓΙΟ....ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΦΕΡΕ...ΕΔΩ..ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ..'Η ΠΕΝΤΕ...ΣΗΜΕΙΑ..ΤΟΥ ΟΡΙΖΟΝΤΑ.....?

ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΙΩΝΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΑ..ΤΙ ΗΤΑΝ ..ΤΑ ΚΑΒΕΙΡΙΑ...ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΜΑΓΙΚΟ ΝΗΣΙ...ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΜΑ...
ΗΤΑΝ...ΤΟ ΚΑΨΙΜΟ...ΤΩΝ "ΔΑΙΜΟΝΩΝ"...ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΑΠΟ ...ΤΗ ΦΩΤΙΑ...
+ΜΕΤΑ...ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΑΥΘΟΡΜΗΤΑ ...ΕΙΠΕ...
-ΜΗΠΩΣ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΣΥΝΕΛΑΒΕ Η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ..ΤΟΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ...?-
-ΝΑΙ!ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ..ΕΚΕΙ ..ΤΟΝ "ΣΥΝΕΛΑΒΕ"....-

DIANATMA

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2003, 19:02:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είπες καλή μου Ατμα, μέσα στο παραλήρημα του πυρετού σου...
quote:
ΜΗΠΩΣ...ΔΕ ΣΤΑΥΡΩΘΗΚΕ Ο ΙΗΣΟΥΣ..ΑΠΟ ΤΗ ΝΑΖΑΡΕΤ...

Είχα πεί σε κάποπιο δικό μου παραλήρημα...
quote:
Ο δρόμος είναι ΠΑΝΤΟΤΕ εμπρός, πέρα απο ΚΑΘΕ ΣΤΑΥΡΟΔΡΟΜΙ ή μήπως το ΣΤΑΥΡΟΔΡΟΜΙ έχει την έννοια του ΞΕΚΙΝΗΜΑΤΟΣ και όχι του ΤΕΛΟΥΣ;;;
Στον ΣΤΑΥΡΟ γεννιέται και πάλι το ΠΝΕΥΜΑ, που ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΜΕΝΟ απο την ΥΛΗ που τόσο βάναυσα το αντιμετωπίζει σε μια ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΖΩΗ, την αφήνει και ΠΑΛΙ ΠΙΣΩ, ΜΟΝΗ να γυρίσει εκεί απο όπου προήλθε, στην PRIMA MATERIA, την ΑΡΧΕΓΟΝΗ ΥΛΗ...

Μα ΟΛΑ ΑΥΤΑ, τι άλλο μας ΔΕΙΧΝΟΥΝ, παρά τον ΑΙΩΝΙΟ ΚΥΚΛΟ... Τον ΑΙΩΝΙΟ ΤΡΟΧΟ...
Τον ΤΡΟΧΟ ΤΩΝ ΕΠΑΝΑΣΑΡΚΩΣΕΩΝ με σκοπό ποίον;;;
Μα ακριβώς ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΣΚΟΠΟ που αναφέρω... ΤΟ ΝΑ ΞΑΝΑΓΕΝΝΗΘΕΙ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ, αλλά να ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΣΑΡΚΩΘΕΙ...
ΝΑ ΒΙΩΣΕΙ ΜΟΝΙΜΑ ΤΗ ΘΕΩΣΗ...

Και μιάς και ανάφερα τον ΚΥΚΛΟ, παραθέτω ότι έχουμε αναφέρει γι'Αυτόν το ΚΥΚΛΟ...

quote:
Ανέφερες καλή μου 'Ατμα την ΣΦΑΙΡΑ και την πρόσφερες στον ευγενή μας φίλο να τη πάρει στα χέρια του...
Ξέρεις, αυτή η σφαίρα είναι το αποτέλεσμα του ΣΤΑΥΡΟΥ που ανέφερα, μιάς και τα ΤΕΣΣΕΡΑ άκρα του γίνονται οι ΚΑΘΕΤΟΙ ΔΙΑΜΕΤΡΟΙ του ΚΥΚΛΟΥ...
Και ένας κύκλος δεν είναι παρά η ΜΟΝΑΔΑ που τα ΔΥΟ ΑΚΡΑ ΤΗΣ ΣΥΝΑΝΤΙΟΝΤΑΙ...


Τι μπορεί να μας δείχνει ΑΥΤΗ η εκ διαμέτρου ΦΑΙΝΟΜΕΝΙΚΑ κατάσταση;;;
τι άλλο, παρά ότι ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΚΥΚΛΟΣ....
Εξού και η ΔΙΑΜΕΤΡΟΣ, η οποία ΧΩΡΙΖΕΙ, μόνο ΦΑΙΝΟΜΕΝΙΚΑ τον κύκλο, γιατί ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ απλά του ΕΝΩΝΕΙ ΔΥΟ (και μόνο) ΣΗΜΕΙΑ του!!!
Πόσες διαμέτρους μπορεί να έχει ΕΝΑΣ ΚΥΚΛΟΣ;;;;;
Ουσιαστικά... ΑΠΕΙΡΕΣ....
Να γιατί θεωρώ τον Θεό ως:

ένα κύκλο
που το ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ είναι
ΠΑΝΤΟΥ
και η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΤΟΥ
ΠΟΥΘΕΝΑ...


Καλή μου και ΕΥΓΕΝΙΚΗ 'Ατμα...
Να ποιά είναι η ΑΠΑΝΤΗΣΗ σε όσα ΕΣΥ παρέθεσες για ΣΕΝΑ...για ΜΕΝΑ...για ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ....

quote:
ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ....ΠΕΡΙΜΕΝΩΝΤΑΣ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΦΙΛΟΙ..ΜΟΥ...ΠΕΡΙΜΕΝΩΝΤΑΣ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ...ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ'ΝΑΙ ...ΤΟ ΜΕΓΑ ΝΑΥΑΓΙΟ....

Ξέρω τι ΘΕΛΩ να σου ευχηθώ...
Ξέρω ΟΜΩΣ και τι ΠΡΠΕΙ...

Οι πόθοι σου, ΕΥΧΗ μου...
Για ΤΩΡΑ και για ΠΑΝΤΑ...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2003, 23:16:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ίσως συμβαίνει σε αρκετούς ΑΛ ΕΞ ΑΝΔΡΟΥΣ στη ΖΩΗ….να βρίσκονται σε μια κατάσταση απαθεiας…με πολλά πράγματα… έτσι ψάχνουν για ένα λιμάνι, και εκεί ΝΟΜΙΖΟΥΝ... πως θα βρουν την ευτυχία….η ότι ονομάζουν οι ίδιοι ευτυχία…

Ω ΑΛ ΕΞ ΑΝΔΡΕ!!... Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΠΛΟΚΗ!

Αχ πόσους ανεκπλήρωτους πόθους έχεις ακόμα ΑΛ ΕΞ ΑΝΔΡΕ…και η μη ΕΚΠΛΗΡΩΣΗ, φέρνει ΠΟΝΟ, έτσι, μη βρίσκοντας διέξοδο….την καλύπτεις με την ΑΠΑΘΕΙΑ.

Ω ΑΛ ΕΞ ΑΝΔΡΕ!!... Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΠΛΟΚΗ!

Θέλεις να εγκαταλείψεις ίσως τη ζωή, να την απαρνηθείς για κάτι μεγαλύτερο… εκεί κάπου στην ΙΝΔΙΑ, μα ΑΛ ΕΞ ΑΝΔΡΕ….είναι μονάχα μια πονηρή συναλλαγή, κάτι υπολογίζεις…. αφήνεις ΑΥΤΟ για να κερδίσεις ΕΚΕΙΝΟ!

Ω ΑΛ ΕΞ ΑΝΔΡΕ!!... Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΠΛΟΚΗ!

Μα πες μου Ω ΑΛ ΕΞ ΑΝΔΡΕ…τι είναι η ζωή? Δεν είναι ίσως ΕΠΑΦΗ? ΣΧΕΣΗ? ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ? Και αν ξεφύγεις από τη μια σχέση, θα ξεφύγεις μήπως από τις άλλες?
Και Ο Εαυτός σου ΑΛ ΕΞ ΑΝΔΡΕ, σχέση είναι…και μάλιστα από τις δυσκολότερες!

Ω ΑΛ ΕΞ ΑΝΔΡΕ!!... Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΠΛΟΚΗ!

Όσο απομακρύνεσαι από τις σχέσεις…τόσο μεγαλύτερη είναι η αντίσταση και η σύγκρουση που νοιωθεις... Χρειάζεται μεγάλη κατανόηση, και όχι απομόνωση…για να καταλάβεις τι πάει να πει ΣΧΕΣΗ,
όσο οδυνηρή, οσο δυσκολη και αν είναι…

Ω ΑΛ ΕΞ ΑΝΔΡΕ!!... Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΠΛΟΚΗ!

Μπορεί να γράψεις και να πεις χίλιες δυο όμορφες κουβέντες ΑΛ ΕΞ ΑΝΔΡΕ, μπορεί να βοηθήσεις κόσμο με διάφορους τρόπους…μα το ταξίδι, αυτό της ανακάλυψης, το κάνεις παντα ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ! Η προσέγγιση γίνεται απλά στη ζωή, γιατί ΑΛ ΕΞ ΑΝΔΡΕ, το πρόβλημα δεν είναι η ΖΩΗ, μα ΕΜΕΙΣ!!! Μόνο σαν μάθεις να προσεγγίζεις το ΠΡΟΒΛΗΜΑ, τον ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ…Θα υπάρξει ελευθερία, και είναι ΑΥΤΗ που θα ελευθερώσει….όχι ΕΣΥ…ΚΑΠΟΙΟΣ…. η ΚΑΤΙ!!!

Ω ΑΛ ΕΞ ΑΝΔΡΕ!....Μην τρέχεις μακριά….ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙΣ, ! Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ….ΠΑΝΤΟΥ!


Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 08/03/2003 23:23:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2003, 00:10:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τι βρήκε ο Αλέξανδρος στις Ινδίες και σταμάτησε την αποστολή του;

quote:
Και καθώς κοιτώ από εκεί έξω βλέπω το ναυάγιο του παρελθόντος μου που κινεί το μέλλον………..

quote:
Ο Πόνος, αυτός ο ΜΕΓΑΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΓΕΝΟΥΣ... Ο ΠΟΝΟΣ...

quote:
ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ....ΠΕΡΙΜΕΝΩΝΤΑΣ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΦΙΛΟΙ..ΜΟΥ...ΠΕΡΙΜΕΝΩΝΤΑΣ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ...ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ'ΝΑΙ ...ΤΟ ΜΕΓΑ ΝΑΥΑΓΙΟ....ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΦΕΡΕ...ΕΔΩ..ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ..'Η ΠΕΝΤΕ...ΣΗΜΕΙΑ..ΤΟΥ ΟΡΙΖΟΝΤΑ.....?


quote:
Ω ΑΛ ΕΞ ΑΝΔΡΕ!....Μην τρέχεις μακριά….ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙΣ, ! Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ….ΠΑΝΤΟΥ!


Τι βρήκε ο Αλέξανδρος στις Ινδίες και σταμάτησε την αποστολή του; Και καθώς κοιτώ από εκεί έξω βλέπω το ναυάγιο του παρελθόντος μου που κινεί το μέλλον………..Ο Πόνος, αυτός ο ΜΕΓΑΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΓΕΝΟΥΣ... Ο ΠΟΝΟΣ...ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ....ΠΕΡΙΜΕΝΩΝΤΑΣ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΦΙΛΟΙ..ΜΟΥ...ΠΕΡΙΜΕΝΩΝΤΑΣ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ...ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ'ΝΑΙ ...ΤΟ ΜΕΓΑ ΝΑΥΑΓΙΟ....ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΦΕΡΕ...ΕΔΩ..ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ..'Η ΠΕΝΤΕ...ΣΗΜΕΙΑ..ΤΟΥ ΟΡΙΖΟΝΤΑ.....?
Ω ΑΛ ΕΞ ΑΝΔΡΕ!....Μην τρέχεις μακριά….ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙΣ, ! Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ….ΠΑΝΤΟΥ!

ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ....Ω ΑΝΘΡΩΠΕ......



ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2003, 00:21:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΜΟΥ..ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΩ...
ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΣΤΙΧΟΥΣ..
ΑΠΟ ΜΙΑ ΝΕΡΑΙΔΕΝΙΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΦΩΝΗ....


"....ΑΝ ΕΙΧΕ Ο ΠΟΝΟΣ ΑΙΜΑ...ΘΑ ΚΟΚΚΙΝΙΖΕ ΒΟΥΝΑ...."

ΕΠΛΙΖΩ ΝΑ ΜΕ ΞΗΜΕΡΩΣΕΙ...

ΦΩΣ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ

ΑΤΜΑ

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elixir
Μέλος 2ης Βαθμίδας


154 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2003, 06:41:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ω! ΜΕΓΑ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΤΟΥΤΟ.....ΠΑΝΤΟΤΕ ΣΥΝ-ΧΡΟΝΟ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ!...ΚΑΙ Ο ΝΟΥΣ ΠΑΛΙ ΓΥΡΙΖΕΙ....ΣΕ...

quote:
ένα κύκλο
που το ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ είναι
ΠΑΝΤΟΥ
και η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΤΟΥ
ΠΟΥΘΕΝΑ...

ΜΑ...ΤΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΚΙ ΑΥΤΟ ΠΑΛΙ....
ΠΟΣΟ ΣΥΝ - ΧΡΟΝΟ!....
Η ΚΑΛΥΤΕΡΑ.....''+'' - ΧΡΟΝΟ....
ΜΑ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΥΚΛΙΚΟΣ....ΕΛΙΚΟΕΙΔΗΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ....ΑΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΣΦΑΙΡΙΚΑ!...
ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΤΡΕΦΕΤΑΙ(?), ΠΕΡΙΒΑΛΛΕΙ(?)....ΤΙ?.....
ΜΑ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ....ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΥ....ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΩΝ ΣΥΝΤΕΤΑΓΜΕΝΩΝ ΕΝΟΣ ΣΤΑΥΡΟΥ, ΑΥΤΩΝ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΥΠΑΡΞΗΣ....

ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ, ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ....
ΝΑ ΣΥΓΧΡΟΝΙΖΕΣΑΙ, ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΣΟΥ....
ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΩΝ ΑΠΕΙΡΩΝ ΑΙΣΘΗΣΕΩΝ ΣΟΥ...
ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΤΡΟΦΙΛΙΖΕΣΑΙ ΔΙΑΡΚΩΣ!....

ΝΑ ΡΕΕΙΣ ΔΙΑΡΚΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ....ΜΕ ΑΞΟΝΑ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΣΟΥ!
ΓΙΑΤΙ Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΥ!....


ΦΙΛΙΚΑ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2003, 14:04:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΥΛΗΣΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΜΑ ΟΧΙ ΞΕΧΑΣΜΕΝΕΣ ΜΝΗΜΕΣ...ΟΔΗΓΗΘΗΚΑ ΣΕ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΙΚΟΥΣ ΣΥΝΕΙΡΜΟΥΣ...ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΑ ΕΚΕΙ..ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΕΛΙΔΑ...
ΟΤΑΝ ΕΝΟΙΩΘΑ ΠΩΣ ΤΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑΜΕ ΕΘΕΤΑΝ ΜΙΑ ΛΗΞΗ...
ΜΑ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΑΚΟΜΗ..ΚΑΙ ΕΔΩ ΘΑ ΜΕΙΝΩ...
ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΚΡΑΤΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΕΙΝΟ ΒΙΒΛΙΟ ΠΟΥ ΤΟΤΕ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΖΗΤΗΣΕΙ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΩ...
ΕΙΧΑ ΠΕΙ ..ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ...ΜΑ ΥΠΑΡΧΕΙ...ΔΕΝ ΕΨΑΞΑ..ΑΠΛΑ ΗΡΘΕ ..ΦΑΝΕΡΩΘΗΚΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΖΑΛΑΔΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ..ΕΔΩ ..ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ...

ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΟΝΕΙΡΟΥ..ΠΟΥ ΚΛΕΙΝΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗ ΨΥΧΗ ΜΟΥ...ΑΠΕΙΡΑ ΛΟΓΙΑ...ΜΕ ΧΡΩΜΑ+ΑΡΩΜΑ ΤΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ...ΕΔΩ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Η ΨΥΧΗ ΜΟΥ..ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΑΔΑ...
ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΟΥ...ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ...ΜΕΧΡΙ ..Η ΨΥΧΗ ΜΟΥ..ΑΠΛΩΘΕΙ..ΚΑΙ ΧΑΘΕΙ ΑΧΤΙΔΩΤΑ...ΣΤΡΟΒΙΛΙΖΩΜΕΝΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΦΩΣ...ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΕΙΤΕ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ...ΜΑΖΙ ΜΟΥ...ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ...
ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΦΙΚΤΟ...ΣΑΝ ΟΛΟΙ ΚΟΙΤΟΥΝ ΣΤΗ ΚΟΙΝΗ ΠΗΓΗ...
ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΧΡΩΜΑ Η ΦΛΟΓΑ ....ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΔΙΑΦΑΝΗ...ΣΑΝ ΤΟ ΝΕΡΟ...

ΜΙΑ ΒΟΥΤΙΑ ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ ..ΤΗΝ ΚΟΙΝΗ ΜΑΣ ΑΥΤΗ...
ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ DEJΑVU.....ΜΙΑ ΑΙΩΝΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟΥ ΤΩΡΑ...ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΝΤΟΥ ΜΟΥ...
+
ΦΩΣΣΣΣΣΣΣ....

'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 19/03/2003 00:38:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2003, 22:37:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΟΤΑΝ ΕΝΟΙΩΘΑ ΠΩΣ ΤΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑΜΕ ΕΘΕΤΑΝ ΜΙΑ ΛΗΞΗ...
ΜΑ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΑΚΟΜΗ..ΚΑΙ ΕΔΩ ΘΑ ΜΕΙΝΩ...

ΚΑΙ Ο ΑΝΤΩΝΙΟΣ


***ΚΑΠΟΤΕ ΜΙΛΗΣΕΣ ΓΙΑ ΚΟΙΝΟΥΣ ΣΥΝΕΙΡΜΟΥΣ......ΜΙΑ ΠΗΓΗ........


ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2003, 03:11:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μαααα ποίος είπε ότι έφυγα;;;
ΚΑΙ ΕΓΩ λοιόν είμαι ΕΔΩ, κοντά ΣΑΣ...
Απλά παραμένω στη ΣΙΩΠΗ που έιναι πραγματικό χρυσάφι...
Αναλογίζομαι τα ΟΣΑ διαδραματίζονται στα forums...
Και μετά...
Και μετά, ΚΟΙΤΩ ΕΔΩ και πέρνω κουράγιο και δύναμη, απο ΕΣΑΣ...
Απο ΕΜΕΝΑ μέσα στη ΠΟΛΛΑΠΛΟΤΗΤΑ...

Το ταξίδι ΔΕΝ τελειώνει...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2003, 04:03:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[...ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΤΟΥ ΕΔΕΙΧΝΕ ΜΙΑ ΙΣΧΥΡΗ ΚΛΙΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΤΗ ΘΡΗΣΚΕΙΑ.ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΤΟΝ ΠΗΓΕ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙ ΤΟ ΝΑΟ ΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗ ΘΕΡΜΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΦΗΣΕ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΛΙΒΑΝΙ ΣΤΟ ΑΓΑΛΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ.
Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΕΜΙΣΕ ΤΙΣ ΧΟΥΦΤΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΡΙΞΕ ΤΟ ΛΙΒΑΝΙ ΣΤΟ ΜΑΓΚΑΛΙ ΣΗΚΩΝΟΝΤΑΣ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΝΝΕΦΟ ΚΑΠΝΟΥ,ΑΛΛΑ Ο ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΤΟΝ ΜΑΛΩΣΕ...
"ΤΟ ΛΙΒΑΝΙ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ !ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΠΑΤΑΛΑΣ ΕΤΣΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΚΤΗΣΕΙ ΤΙΣ ΧΩΡΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΡΑΓΟΥΝ."
"ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΧΩΡΕΣ;" ΡΩΤΗΣΕ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΦΕΙΔΩΛΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΘΕΟΥΣ.
ΕΠΕΙΤΑ ΡΩΤΗΣΕ..."ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΦΙΛΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΑ;"
"Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΟΥ ΝΙΚΗΣΕ ΣΤΟΝ ΙΕΡΟ ΠΟΛΕΜΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΟΝΟΜΑΣΑΝ ΑΡΧΗΓΟ ΤΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΤΟΥ ΙΕΡΟΥ ΤΩΝ ΔΕΛΦΩΝ,ΟΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΤΟ ΜΑΝΤΕΙΟ ΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΑ."
"ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΙ ΤΟ ΜΑΝΤΕΙΟ ΛΕΕΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ;"
"ΟΧΙ ΑΚΡΙΒΩΣ",ΕΙΠΕ Ο ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΠΑΙΡΝΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑΟ. "ΒΛΕΠΕΙΣ,ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ,ΟΤΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ,ΖΗΤΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΟ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ,ΣΑ ΝΑ ΛΕΜΕ... "ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ,'Η ΟΧΙ;ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΩ,ΤΙ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ;" ΝΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΕΙΤΑ ΜΙΑ ΙΕΡΕΙΑ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΠΥΘΙΑ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ,ΣΑ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΤΗ ΦΩΝΗ ΤΗΣ.ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ;ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΠΑΝΤΑ ΛΟΓΙΑ ΑΣΑΦΗ,ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΕΡΜΗΝΕΥΤΟΥΝ,ΚΑΙ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ Ο ΙΕΡΕΙΣ..ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΕΞΗΓΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ."

Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΥΡΙΣΕ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΞΕ ΤΟ ΘΕΟ ΑΠΟΛΛΩΝΑ,ΟΡΘΙΟ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΒΑΘΡΟ,ΑΚΑΜΠΤΟ ΚΑΙ ΑΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΧΕΙΛΗ ΤΟΥ ΝΑ ΣΧΗΜΑΤΙΖΟΥΝ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ,ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΘΕΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΚΗ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΙΛΟΥΝ.]

(Ο ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΟΝΕΙΡΟΥ..ΗΤΑΝ ΤΟΤΕ ΠΕΡΙΠΟΥ..ΕΞΙ ΕΤΩΝ...)

'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 14/03/2003 13:06:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elixir
Μέλος 2ης Βαθμίδας


154 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2003, 15:50:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΔΩ...ΑΠΟ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΝΟΙΩΘΩ ΣΑΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ...

ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ..

ΦΙΛΙΚΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2003, 16:00:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
(...EIKONOΛΑΤΡΕΙΑΣ ..ΣΥΝΕΧΕΙΑ...)

ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΕΛΙΞΗΡΙΟ...


'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2003, 16:22:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την καλησπέρα μου σε δύο αγαπημένες ΨΥΧΕΣ...
Αυτό που θα δεχόμουν απο την εικόνα, είναι η ΣΙΔΕΡΕΝΙΑ ΠΑΝΟΠΛΙΑ...
Το Σιδηρούν Γένος του Ησιόδου...
Το ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΓΕΝΟΣ...
Το γένος του Αλέξανδρου

Καθώς και την υπο μορφή ΑΕΡΙΚΟΥ, ψυχή που ακολουθέι τον Ιππότη...
ποιά είναι αυτή η ΨΥΧΗ;;;
Ποιά Ψυχή ήταν Ω!Μέγας Αλέξανδρος;;;;

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2003, 16:44:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
XMM...H ATMA ΘΑ ΠΕΙ...

Ο ΗΛΙΟΣ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ...
Η ΦΩΤΙΑ ΣΤΗ ΓΗ...
(Η ΜΟΡΦΗ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ Η ΠΑΝΟΠΛΙΑ-ΜΕΤΑΛΛΟ-)Ο ΙΠΠΟΤΗΣ...

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΗ.....ΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ...+ΤΟ ΑΛΟΓΟ...
Ε!ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟ..ΦΩΣ...(!ΤΟ ΟΛΟΝ!)

...ΕΙΧΕΣ ΑΦΗΣΕΙ ΚΑΛΕ ΜΟΥ, ΠΡΙΝ ΚΑΙΡΟ..ΕΤΟΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΕΙΡΜΟΥΣ...ΠΟΥ ΑΡΜΟΖΟΥΝ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΤΩΡΑ ...
[...η ψυχή το σημαντικότερο όλων...
Μα για να έρθει να ΚΑΤΟΙΚΗΣΕΙ αυτή, Η ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΗ ΟΛΩΝ, χρειάζεται ένα ΣΩΜΑ, μια ΦΥΛΑΚΗ για να έρθει να κλειστεί...]

'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 21/03/2003 17:10:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2003, 02:10:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Mια απεικόνιση της Ω!Μέγας Ψυχής, έτσι όπως ΑΠΕΙΡΕΣ ΦΟΡΕΣ, τον έχει παρακολουθήσει μιά άλλη Ω!Μέγα Ψυχή, εκείνη που άνοιξε το παρόν τόπικ...

Σε ευχαριστούμε Ω!Ευγενική Ψυχή που έχεις έρθει να ΦΩΤΙΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΦΩΣ, μια σκοτεινή και αφώτιστη γωνιά του Esoterica.gr

Το ευχαριστώ μας, θεωρώ ότι είναι λίγο....
Αλλά ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ...

Νά'σαι ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ, ακόμα ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ, αρκεί να είσαι ΠΑΝΤΑ ΦΩΤΕΙΝΗ, για να φωτίζεις ΚΑΙ τους άλλους...
ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ....Εσένα ΔΗΛΑΔΗ μέσα στη πολλαπλότητα και τη χωριστικότητα, αλλά ΠΑΝΤΑ το ΦΩΣ ενώνει, να το θυμάσαι....

'Ενας ΣΙΩΠΗΛΟΣ φίλος
και συνοδηπόρος...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2003, 02:17:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ...
...ΝΑΙ ΕΚΕΙ ΗΜΟΥΝ...ΕΚΕΙ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΗ...ΕΔΩ ΔΗΛΑΔΗ...

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2003, 01:59:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε γνωρίζω απο την κόψη
του σπαθιού την τρομερή,
σε γνωρίζω απο την όψι
που με βιά μετράει τη γη.
Απ΄ τα κόκκαλα βγαλμένη
των Ελλήνων τα ιερά
και σαν πρώτ΄ αντρειωμένη
χαίρ΄ ώ χαίρ΄ ελευθεριά...


'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2003, 08:35:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα καλή μου Ατμα... ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ....
Πόσες φορές δεν είναι που έχω καθήσει και αναλογιστεί το ΑΝ κατανούν ΟΛΟΙ όσοι ψέλνουν τον ΕΘΝΙΚΟ ΜΑΣ ΥΜΝΟ το ΤΙ ΗΘΕΛΕ Ο ΜΥΗΜΕΝΟΣ Διονύσιος Σωλομός ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ...

Ποιά είναι η ΣΚΛΑΒΩΜΕΝΗ ΠΑΤΡΙΔΑ;;;
Τι σημαίνει ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ...
Ποιά είναι τα ΙΕΡΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ;;;

Αχ, πόσο μπορεί να κάνω λάθος!!!

Να ΜΗΝ εννοεί ως ΠΑΤΡΙΔΑ το Φυσικό Σώμα που ΣΚΛΑΒΩΝΕΙ την Αθάνατη ΠΝΕΥΜΑΤΟΨΥΧΗ ΜΑΣ...
Να ΜΗΝ εννοεί ως ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ παρά την ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗ του "ΕΓΩ" μας και από "ΕΓΩ" να γίνει "ΕΜΕΙΣ", ελεύθερο να θωρά και να ατενίζει τον ΘΕΪΚΟ ΣΠΙΝΘΗΡΑ ΕΝΤΟΣ ΜΑΣ...
Να ΜΗΝ εννοεί ως ΕΛΛΗΝΩΝ ΙΕΡΑ, τις Μυητικές Σχολές ΜΑΣ, όπως εκείνη των ΚΑΒΕΙΡΩΝ στη γνωστή "σου" μα και "μου", ΣΑΜΟΘΡΑΚΗ...

Απο εκείνο το μικρό νησάκι, βγήκαν ΜΥΣΤΕΣ όπως εκέινος, Ω!Μέγας Αλέξανδρος...
Τους καταλάβαμε;;;
Τους κατανοήσαμε;;;
Μπάααα ΜΟΝΟ τα εξωτερικά κατωρθώματά τους θυμόμαστε και αυτά όταν τα έχουμε ΑΝΑΓΚΗ....

Ας συνεχίσουμε την ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ, εδώ σε αυτόν το γνώριμο τόπο..., τον ΔΙΚΟ "σου"-"μας" τόπο, τον τόπο των Ω!Μέγα Ψυχών...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2003, 04:28:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΕΝΑΣ ΠΑΡΑΛΛΗΛ-ΙΣΜΟΣ...
ΙΝΔΙΑ=ΑΠΕΙΡΟ...
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, Ω! ΜΕΓΑ...ΑΛ-ΕΞ-ΑΝΔΡΕ , ΕΣΥ !

VANDE!
'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2003, 07:06:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ..
ΣΕ ΛΟΓΙΑ ΑΛΛΙΩΤΙΚΑ..
ΛΟΓΙΑ ΑΠΟ ΘΕΜΑΤΑ ΑΛΛΑ...
ΣΥΝΕΙΡΜΟΥΣ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ..
ΜΑ ΜΕ ΠΗΓΗ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ...
ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΜΕ ΟΔΗΓΗΣΑΝ
ΜΑΓΙΚΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΙΩΝΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΟΥ
ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ..
ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ...
Ω!ΑΛΕΞΑΝΔΡΕ...ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΛΙ ΕΔΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΟΥ...
+ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΧΙΟΝΙΣΜΕΝΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΜΟΥ..
ΦΑΝΕΡΩΝΕΣΑΙ...
ΚΑΘΩΣ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΕΓΙΝΕ ΠΟΡΤΟΚΑΛΕΝΙΟΣ..ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ...ΜΑΓΙΚΟ...
ΕΝΟΙΩΣΑ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ...ΜΙΑ ΑΝΑΓΚΑΙΑ..ΕΠΑΦΗ...
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΠΕΙΡΩΕΙΔΕΙΣ...
ΠΟΥ ΑΝΑΓΑΓΟΥΝ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΑΠΟ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ.. ΠΟΙΚΙΛΟΜΟΡΦΗ ΗΜΙΔΙΑΦΑΝΗ..
ΣΕ ...ΜΙΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΓΟΡΙΚΗ..ΠΡΕΛΟΥΔΙΑΚΗ..ΥΠΑΡΞΗ ...
ΣΤΗΝ ΑΧΡΟΝΗ..ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ..ΤΟΥ ΠΟΥΘΕΝΑ ΜΟΥ...
ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΕΤΡΕΞΑΝ ΑΔΙΑΦΟΡΑ ΕΠΑΝΩ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ..
ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΚΑ +ΓΝΩΡΙΜΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΑ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΔΟΝΗΣΗ ΜΟΥ..ΣΤΟΙΧΕΙΑ...
ΚΥΛΗΣΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΕΛΕΙΩΜΑ..ΤΗΣ
ΣΚΕΦΤΟΜΕΝΗ..ΠΩΣ ΘΑ ΤΗΝ ΚΛΕΙΣΩ..ΑΔΙΑΦΟΡΑ...
+ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΜΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΕΛΙΚΟΕΙΔΗ ΚΙΝΗΣΗ...
ΠΑΝΩ ΣΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ..ΠΟΥ..ΑΠΟ ΑΔΙΑΦΟΡΕΣ..ΕΦΤΑΣΑΝ..ΝΑ ΕΙΝΑΙ...ΟΥΣΙΩΔΕΙΣ...
ΗΤΑΝ...
ΤΟ ΤΕΛΟΣ..ΤΟΥ...
ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ...
ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ..
ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟ...ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ.


Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ...
Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ...
Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ...
ΚΑΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΡΙΝ..ΛΙΓΕΣ ΜΑ..ΙΣΩΣ ΑΙΩΝΙΕΣ..ΣΤΙΓΜΕΣ(!)
ΠΩΣ ΕΤΟΥΤΟ Τ'ΟΝΟΜΑ ΣΗΑΜΑΙΝΕΙ.."ΕΚΕΙΝΟΝ ΠΟΥ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΤΟΥΣ ΑΝΔΡΕΣ ΤΟΥ"...
ΛΕΞΕΙΣ..ΟΠΩΣ ..ΑΛΕΞΙΣΦΑΙΡΟ..ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΟ..ΑΛΕΞΙΚΕΡΑΥΝΟ...ΔΗΛΩΝΟΥΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΣ.."ΠΡΟΣΤΑΣΙΕΣ"...

Ω!ΑΛΕΞΑΝΔΡΕ...
ΗΤΑΝ ΧΡΟΝΙΚΑ ΕΝΟΣ ΘΑΝΑΤΟΥ ΠΡΟΑΝΑΓΓΕΛΘΕΝΤΟΣ
+ΤΕΛΕΣΕΣ..ΟΛΑ ΟΣΑ..
ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΘΕΟΥΣ...
ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ...

ΕΓΙΝΕΣ..
ΕΣΥ....
ΕΝΑ...

(ΚΑΘΩΣ Ο ΕΡΜΗΣ ΜΟΥ ΥΠΑΓΟΡΕΥΕΙ...ΝΟΙΩΘΩ..
ΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑ..)
ΚΑΤΑΛΑΒΑ...
ΓΙΑΤΙ Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΕΝΟΙΩΣΕ ΤΟΣΟ ΠΑΡΑΞΕΝΑ...ΕΚΕΙ..

ΟΤΑΝ ΑΦΕΘΗΚΕ ΝΑ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΤΟ ΑΓΑΛΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΑ....
ΠΑΙΔΙ ΑΚΟΜΑ...ΟΥΤΕ ΕΠΤΑ..ΕΤΩΝ..
ΧΑΘΗΚΕ ...ΑΠΛΩΘΗΚΕ ...
+ ΕΝΩΘΗΚΕ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ..
ΜΕ ΤΗ ΜΟΡΦΗ ΤΟΥ ΘΕΟΥ..

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΤΑΥΤΙΣΗ!

ΑΥΤΗ ΚΑΙ Η ΕΝΣΑΡΚΩΣΗ!

ΚΑΙ Η ΙΝΔΙΑ...?ΤΙ ΗΤΑΝ Η ΙΝΔΙΑ?
ΤΟ ΑΠΕΙΡΟ...

ΦΩΣ!ΕΝ ΣΚΟΤΕΙ...

Vande!

'manava seva, madhava seva'

http://www.e-greek.gr/alejandros.htm


Edited by - ΑΤΜΑ on 08/04/2003 05:11:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2003, 04:50:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλεξανδρε..ξημερωνει...

Vande!

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2003, 11:26:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΤΑΝ ΑΦΕΘΗΚΕ ΝΑ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΤΟ ΑΓΑΛΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΑ....
ΠΑΙΔΙ ΑΚΟΜΑ...ΟΥΤΕ ΕΠΤΑ..ΕΤΩΝ..
ΧΑΘΗΚΕ ...ΑΠΛΩΘΗΚΕ ...
+ ΕΝΩΘΗΚΕ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ..
ΜΕ ΤΗ ΜΟΡΦΗ ΤΟΥ ΘΕΟΥ..

Τότε ΝΑΙ ήρθε η ΕΝΩΣΗ με τον Θεό του Φωτός...
Μα τότε ήρθε ΚΑΙ η συμφιλίωση ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ...
Ο Απόλλωνας ήταν που οδήγησε το βέλος του του Πρώτου Αλέξανδρου (Πάρι) να πετύχει ΔΙΑΝΑ στην Αχίλλειο Πτέρνα...
Ποιός μπορεί να ΞΕΡΕΙ το λόγο της ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ αυτής;;;;

Γιατί ΤΟΤΕ, ο Αλέξανδρος Ω!Μέγας ως ΑΧΙΛΛΕΥΣ ήταν "αντίθετος" του Θεού του Φωτός;;;;
Και γιατί ο ΤΟΤΕ Αλέξανδρος, ο Πάρις ΚΑΤΑΦΕΡΕ να σκοτώσει τον Εχθρό της Τροίας;;;;

Ποιός μπορεί να ξέρει;;;
Σημασία έχει;;;
Σημασία ΔΕΝ έχει;;;

Το θέμα είναι ότι οι δύο τους, τα βρήκαν και σε αυτή τη μικρή ηλικία των ΕΠΤΑ ετών, έμεινε έκθαμπος εμπρός απο το άγαλμα του Θεού που κάποτε τον οδήγησε στο ΘΑΝΑΤΟ...
Τον Απόλλωνα με την ΕΠΤΑΧΟΡΔΗ λύρα του...
Τον Απόλλωνα που σκότωσε τον Πύθωνα στη πόλη που έμελε να γίνει το ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ, Ο ΟΜΦΑΛΟΣ ΤΗΣ ΓΗΣ...
Στούς Δελφούς...

Μα ο ΟΜΦΑΛΟΣ μας οδηγάει στον λώρο εκείνο που αποκαλείται ΟΜΦΑΛΙΟΣ...
Τον λώρο που ΤΡΕΦΕΙ το μικρό παιδί που ΑΚΟΜΑ δεν έχει κατοικηθεί απο τη ΨΥΧΗ ΤΟΥ και ΤΡΕΦΕΤΑΙ ψυχοσωματικά απο τη ΜΑΝΑ, ΤΡΟΦΟ, τη Γαία....

Τι παράξενοι οι συνηρμοί αυτοί...

Τελικά όταν ΤΑΥΤΙΣΤΗΚΕ με τον Απόλλωνα, τότε θα ήταν που κατάφερε να κόψει τον λώρο με την Γαία, τη μάνα που τρέφει τα μικρα της...

Και εκείνος ο ΠΥΘΩΝΑΣ που ταυτίζεται με το ΩΒ, μια "σατανική" και "διαβολική" επιρροή που μέσω αυτού (ΩΒ) λέγεται ότι διαπράτουν το έργο τους οι μαγγανευτές, τι να είναι άραγε;;;;
Μάλλον λοιπόν ο Θεός του Φωτός, αυτό κατάφερε...

Να νικήσει και να εκδιώξει απο το Κέντρο του Κόσμου, τον ΟΜΑΦΑΛΟ ΤΗΣ ΓΗΣ, την Κακή Ενέργεια...
Τα Κακά Μαγνητικά Ρευστά...
Και έτσι να μπορεί να τρέφοντε τα Τέκνα τη Γαίας που ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΚΟΨΕΙ ΤΟΝ ΟΜΦΑΛΙΟ ΛΩΡΟ με καθαρότερη ενέργεια, γεμάτη και πλημυρισμένη απο Φώς....

Να με ΠΟΙΟΝ ταυτίστηκε Ω!Μέγας Εκείνος μικρός Αλέξανδρος...
Να και το πότε...
Στα ΕΠΤΑ χρόνια Του...

Πόσο όμορφα νιώθω εδώ, σε αυτή τη γωνία των forums!!!!
Χωρίς να δέχομαι τα βέλη εκείνων που ΟΥΤΕ ΚΑΤΑ ΔΙΑΝΟΙΑ μπορούν να καταλάβουν το ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΟΣΕΓΓΙΖΩ μέσα απο τα θέματα των forums...
Βέλη βουτηγμένα στο αίμα της Στύγας...
Που ΝΟΜΙΖΟΥΝ ότι ξέρουν...
Αλλά ΜΟΝΟ τα ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ και αναλώνοντε ΜΟΝΟ σε αυτά και κρατούν και τους άλλους σε αυτά...
Τυφλοί που οδηγούν τυφλούς...


Αλλά ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ, εδώ είναι ΑΛΛΙΩΣ τα πράγματα...
Σε ευχαριστώ και πάλι Ω!Μεγάλη Ψυχή που άνοιξες αυτό το θέμα...
Σου εύχομαι τα Χρόνια Πολλά και η Ανάσταση του Αδωνη, να επιτελέσει ΚΑΙ ΠΑΛΙ το σκοπό της...
Την ΕΝΩΣΗ του με την ΑΦΡΟΔΙΤΗ...

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους

Κέλσος ο Φιλαλήθης


Edited by - Kelsos on 03/05/2003 02:04:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2003, 06:43:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...ΞΗΜΕΡΩΣΕ...Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΣΕ ΥΠΕΡΟΧΑ ΠΡΩΙΝΑ ΠΑΣΤΕΛ...

ΜΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΝΟΥ ΜΟΥ..ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ...
ΛΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΕΙΔΑ..ΑΛΕΞΑΝΔΡΕ...
ΤΗΝ ΕΚΕΙΝΗ ΚΟΛΑΣΗ ΤΩΝ ΟΡΥΧEΙΩΝ ΤΟΥ ΠΑΓΓΑΙΟΥ...

Ω!!ΑΛΕΞΑΝΔΡΕ...ΜΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ TAYTOXΡONA ΝΑ ΝΟΙΩΘΩ
ΠΩΣ ΕΚΕΙΝΗ Η ΚΟΡΗ ΠΟΥ ΜΙΛΑΓΕ ΤΗ ΒΑΡΒΑΡΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ..ΗΜΟΥΝ ΕΓΩ...;
ΤΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΤΑ ΒΛΕΜΜΑΤΑ...ΤΑΥΤΙΣΤΗΚΑΝ....ΣΤΑ 13 ΣΟΥ ΧΡΟΝΙΑ...
ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΚΑΙΡΟ ΤΟΥ ΑΔΗ ΤΗΣ ΤΟΤΕ ΥΠΑΡΞΗΣ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΟΥ ...
ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΑΞΑΦΝΑ ΗΡΘΕΣ..ΤΟΣΟ ΦΩΤΕΙΝΟΣ...
ΜΕ ΠΗΡΕΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ...ΣΤΑ ΑΝΑΚΤΟΡΑ...ΤΗΣ ΕΚΕΙΝΗΣ ΠΕΛΛΑΣ...
ΜΕ ΟΝΟΜΑ ΝΕΟ ...

'ΛΕΠΤΙΝΗ'...

ΦΩΣ!ΩΩΩ!!ΛΕΥΚΗ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!ΦΩΣ ΕΝ ΣΚΟΤΕΙ...ΣΕ ΦΙΛΩ...

ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΧΑΙΡΕΤΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΕΛΕΥΣΗ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ ΣΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΜΟΥ...

ΑΛΕΞΑΝΔΡΕ..ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΟΥ...ΚΑΛΗΜΕΡΑ!


Edited by - ΑΤΜΑ on 03/05/2003 06:48:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GAIA_YIOS
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2003, 12:15:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GAIA_YIOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΡΟ ΤΟΥ Ω!ΜΕΓΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΥΠΗΡΧΑΝ ΑΛΛΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΚΠΟΛΙΤΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΒΑΔΙΣΑΝ ΠΡΟΣ ΑΝΑΤΟΛΑΣ?


GΑIA_YIOS ΑΘΗΝΑΙΟΣ

Στην αρετή μπροστά οι θεοί έβαλαν ιδρώτα οι αθάνατοι, και μακρύ είναι κι ορθό το μονοπάτι ως αυτή και τραχύ στην αρχή, μα όταν φτάσεις στην κορφή εύκολα έπειτα ζυγώνεται κι ας ήτανε δύσκολη

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2003, 01:13:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα αδελφέ μου Υιέ της Γαίας...
Είμαι και εγώ ΥΙΟΣ της και ΑΔΕΛΦΟΣ ΣΟΥ....

Με την ερώτηση που θέτης, με βάζεις σε "υποψίες" ότι ΔΕΝ διάβασες ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΤΑ σελίδες μηνυμάτων μας....
Αλήθεια...
Τις διάβασες;;;

Αν τις διάβασες, δείξε μου σε παρακαλώ αδελφέ μου ΠΟΥ γράφτηκε ότι ο Μέγας Αλέξανδρος, πήγε στην ΑΝΑΤΟΛΗ για να εκπολητίσει;;;

Αν θυμάμαι καλά (μιάς και η μνήμη μου ασθενεί τώρα τελευταία λόγο της μεγάλης μου ηλικίας), ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ βγάζουμε ως συμπέρσμα (οι Θεοί είναι μάρτυρές μου) ΟΧΙ ΙΣΤΟΡΙΚΟ, αλλά καθαρά ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΟ...
Απο αυτή την ΑΘΕΑΤΗ πλευρά προσπαθούμε να πλευρίσουμε το θέμα μας...

Και μιάς και έγινε λόγος για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ, τον "εχθρό" Θεό του Αχιλλέα, που οδήγησε το ΒΕΛΟΣ του Πρώτου Αλέξανδρου της ιστορίας (Πάρι), να πετύχει την ΠΤΕΡΝΑ του Μυρμιδώνα στρατηλάτη, ΑΥΤΟΜΑΤΑ μου έρχεται κατα νού η ΕΝΤΟΛΗ των Θεών (ΕΛΩΧΙΜ) πρός τον ΟΦΙ στη Γένεσις...

Κεφάλαιο Γ' στίχος 14 & 15...
Και είπε Κύριος ο Θεός πρός τον ΟΦΙ, επέιδή έκαμες τούτο, επικατάρατος να ήσαι μεταξύ των κτήνων και πάντων των ζώων του αγρού, επι της κοιλίας σου θέλεις περιπατεί, και χώμα θέλεις τρώγει, πάσας τις ημέρες της ζωής σου.

Και έχθραν θέλω στήσει ανάμεσον του ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ ΣΟΥ και του ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ αυής. Αυτό θέλει συντρίψει την ΚΕΦΑΛΗΝ και σύ θέλεις ΚΕΝΤΙΣΕΙ ΤΗΝ ΠΤΕΡΝΑΝ ΑΥΤΟΥ...

Η Ω!Μέγα Ψυχή του Αλέξανδρου, στη προβιώτή της ώς Αλέξανδρος της Τροίας, ΚΕΝΤΙΘΗΚΕ στην ΠΤΕΡΝΑ του, απο τον Θεό του ΦΩΤΟΣ, τον Απόλλωνα...
Και ΑΝ το ΦΩΣ δεν είναι η αλληγορία της ΣΟΦΙΑΣ, τότε ΤΙ ΕΙΝΑΙ;;;;
Μα και η ΣΟΦΙΑ είναι ο ΟΦΙΣ αναγραμματισμένος!!!

Τελικά ΠΟΙΟ είναι το ΣΠΕΡΜΑ της Εύας;;;;
Τελικά ΤΙ είναι η ΠΤΕΡΝΑ του Αχιλλέα;;;
Και ο Αλέξανδρος, ΓΙΑΤΙ πήγε στις Ινδίες;;;;

ΕΞ'ΑΝΑΤΟΛΩΝ ΤΟ ΦΩΣ....

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2003, 06:02:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα...Αλεξανδρε...


aummmmmmm

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 17 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy