ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2006, 17:03:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Φίλε D_I πήγαινε στο http://torrentazos.com/index.php και θα το βρεις εκεί. Αξίζει, πίστεψε με ! Αμα δεν μπορεις να κατεβάσεις torrent πες μου αμα θελεις να σου το διαθέσω αλλιώς (μέσω DC++ ίσως ?).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2006, 01:44:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
quote:
λογο στρατου τον τελευταιο καιρο δεν εχω ιδεα τι γινετε στον εξω κοσμο.
μπορει καποιος να μου τι τελικα παιζει με το rock wave?

Εδώ δες τα ονόματα της metal μέρας αγαπητέ starflower

http://www.didimusic.gr/

TWISTED SISTER
WASP
CELTIC FROST
CRIMSON GLORY
MOONSPELL

Μ'αρέσει το line-up με εξαίρεση τους Wasp oi οποίοι παίξανε πρόπερσυ δύο φορές και ήταν λες και έκαναν αγγαρεία(ήμουν και στις δύο). Θα μπορούσαν κατ'εμέ να φέρουν κανένα άλλο γκρουπ στη θέση τους, που να διαθέτει περισσότερη όρεξη για live...
Τέλος πάντων, ελπίζω απλά να με διαψεύσει ο Blackie και η παρέα του...

Αυτό που έχει όμως πραγματικά ενδιαφέρον είναι το παρακάτω σπουδαίο συναυλιακό γεγονός!!!

http://www.avopolis.gr/news/default.asp?ID=8372

Θα φορέσω καπέλο, το μαλλί μέσα από το καπέλο, γυαλιά ηλίου, ψεύτικο μουστάκι ώστε να μη με αναγνωρίσουν και θα πάω στα κρυφά!!!Μην το πείτε παραέξω όμως και στιγματιστεί το προφίλ του σκληρού μεταλά που έχω χτίσει
Ερχεται τέτοιο παιδί και να μην πάμε?? Αμαρτία ρε παιδιά
Αλήθεια το ξέρετε ότι πιο νέα, η Shakira υπήρξε γκοθού??

Αστρονομική απόδειξη περί της υπάρξεως φούξια ελεφάντων...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2006, 11:16:37  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Κάποια στιγμή παιδιά όταν βρω τον τρόπο( ίσως όταν τελιώσει το site μου)θα ανεβασω τα τραγουδια απο το γρουπ μου να μου πειτε τη γνώμη σας...

Bleat the Christian lie,
only mortals die...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2006, 13:39:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε Savaoth, παίζεις σε συγκρότημα?

KERRY KING, άκουσα το Arcadia!
Πάρα πολλοί καλοί!
Επίσης, βρήκα πολύ καλό και το album τους Nelbereth.
Το έχεις ακούσει?

Η μουσική τους πάντως σου φέρνει στο νού καταστάσεις όπως αυτές που είπες...
Thanks για την ιδέα!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2006, 17:22:55  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Nαι παίζω σε group που συνδυάζει κυρίως black metal με κλασσική μουσική εποχής μπαρόκ-ροκοκό(εκκλησιαστικά όργανα-κλειδοκύμβαλα κτλ...)και την κατάλληλη ατμόσφαιρα Anathema-My Dying Bride...

Bleat the Christian lie,
only mortals die...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2006, 07:46:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Χμμμ!
Ενδιαφέρον ακούγεται ως "πάντρεμα", φίλε μου Savaoth!
Σου εύχομαι κάθε επιτυχία κι αν βγάλετε κανένα demo εδώ είμαστε...

Βρε παιδιά, σκέφτεται κανείς να πάει Moonspell?

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2006, 09:11:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Φίλε D_I θα με πιστέψεις άμα σου πω ότι το Arcadia το έχω ακούσει 5 φορές από την Κυριακή που το κατέβασα ? Φανταστική ατμόσφαιρα....
Το Nelbereth δεν το έχω ακούσει, όμως θα το κατεβάσω σίγουρα !!!

Παρόμοια ακούσματα έχεις να προτείνεις ?

Savaoth, πολύ ενδιαφέρον πάντρεμα !!! Και demo και συναυλία, εμείς εδώ είμαστε

Τι θα λέγατε όταν προτείνουμε κάποια γκρούπ να κάνουμε και κάποιες παραπομπές και σχόλια ώστε να γνωρίζει ο καθένας περί τίνος πρόκειται ? Πχ, οι Inner Shrine τι παίζουν, με ποιούς μοιάζουν ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2006, 15:05:29  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Παιδιά να είστε καλά
Για ντεμο θα περιμένετε λίγο....
Για συναυλία....Το Σεπτέμβριο μάλλον στο θέατρο Πέτρας και ίσως κι ένα μικρό Live τον Ιούλιο 15-20...

Bleat the Christian lie,
only mortals die...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iridav
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2006, 23:08:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iridav
Ίσως ενδιαφέρουν τους μουσικόφιλους οι oldhouse playground. Είναι οι πρώην plaything. Στο πρώτο τους demo ήταν πιο σκληροί, αλλά τώρα το έχουν γυρίσει σε ένα συνδυασμό Rock, blues, alternative, jazz, experimental . Στην αρχή άμα τους ακούσεις είναι ίσως περίεργοι στο αφτί (και λόγω ιδιαιτερότητας της φωνής του τραγουδιστή Τρύφωνα Λάζου) αλλά μετά από λίγο γίνονται πόρωση. Τώρα τελειώνουν τον πρώτο τους δίσκο στον οποίο αντί για μπάσσο ακούς κόντραμπάσσο, όπως επίσης βιολί σε κάποιο σημείο, τρομπέτες κ.τ.λ. http://www.myspace.com/oldhouseplayground εδώ θα βρείτε κάποια πρόσφατα τραγούδια. Για όσους ενδιαφέρονται να ακούσουν και τα πιο παλιά τους http://cdbaby.com/allmp3/plaything.m3u

Αν κάποιος ακούσει ενδιαφέρομαι για την ειλικρινή του γνώμη. Έχω συμμετάσχει στη διαδικασία ολοκλήρωσης και των demo και του δίσκου. Εννοείται δέχομαι οποιοδήποτε σχόλιο. Φιλάκια σε όλους!!!! Χι χι

:*) Μου αρέσει να ζω!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2006, 02:16:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Αγαπητέ Dying Incubus, θα συμφωνήσω με τον Kerry King ότι μάλλον δεν θα σου αρέσουν καθόλου οι Graveworm από τη στιγμή που δεν ακούς καν το συγκεκριμένο είδος μουσικής. Πάντως αν είναι να ακούσεις τρία κομμάτια όπως λες, σου προτείνω τα «Demonic Dreams», «A Dreaming Beauty» και «Βy the Grace of God». Καλή ακρόαση!

Κι’ αυτή η φωνή του Stefan Fiori… (ποιος Barnes, ποιος Benton, ποιος Nocturno Culto, ποιος Danni…) αυτός ο άνθρωπος είτε τραγουδάει με death γρυλίσματα είτε σπέρνοντας black χολή, σπέρνει τον θρήνο και την οδύνη ΤΟΣΣΣΟ ΜΕΛΩΔΙΚΑ, που απλά δεν πιστεύεις στ’ αυτιά σου! Δεν μπορεί από ένα λαρύγγι του θανάτου να βγαίνουν τέτοιες συγκινητικές χειμωνιάτικες μελωδίες!

Λοιπόν, αρκετά σας ζάλισα με το Ταφοσκούληκο.

D.I συγχαρητήρια για το δεύτερο μέρος, αν και καθυστερημένα. Το καλύτερο τόπικ μαζί με ΤΑ ΙΕΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΒΟΥΝΑ του ΠΑΝΕΙΟΥ, μιας και τα δύο καταπιάνονται με αυτά τα οποία λατρεύω.

Φίλτατε KERRY KING, τον εγκάρδιο χαιρετισμό μου. Το γκρουπ που μου λες το γνωρίζω μόνο σαν όνομα, δεν ακούσει τίποτα απ’ αυτούς. Ευκαιρία όμως να τους τσεκάρω. «Τσίμπησα» πολύ όμως από κάτι που είπες για τους Narsilion (τους γράφω σωστά;) Θα ψάξω να τους βρω επειγόντως.
Δεν χάθηκα, παρακολουθώ το θέμα, τι να γράψω, αφού και οι Eso – metalheads εδώ μια χαρά τα λένε.

Να’ στε καλά.


ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2006, 07:38:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου KERRY KING, δεν έχεις κι άδικο να έχεις κολλήσει με τους Narsilion!
Από παρόμοια ακούσματα...
Δεν ξέρω, δε μπορώ να θυμηθώ κάτι παρόμοιο με τα συγκροτήματα που έχω.
Πάντως και το Nelbereth θα σου αρέσει!

Σχετικά με τους Inner Shrine είναι ένα Ιταλικό gothic metal συγκρότημα που δημιουργήθηκε το 1996.
Οπερατικά γυναικεία φωνητικά, απίστευτες μελωδίες.

Το συγκρότημα ως τώρα έχει βγάλει 3 albums ενώ ετοιμάζεται να βγάλει σύντομα και το 4ο.
Τα albums είναι:

  • Nocturnal rhymes entangled in silence (1997)
  • Fallen beauty (2000)
  • Samaya (2004)

Φίλε Ntavelis666, θα προσπαθήσω να κατεβάσω τα τραγούδια που μου προτείνεις.
Δεν χρειάζεται να με συγχαίρεις για το topic αυτό, το άνοιξα ως συνέχεια του άλλου.
Άλλωστε, δεν το ήθελα μόνο εγώ αυτό...
Χαίρομαι που σε βλέπω κατά δώ πάντως!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2006, 09:15:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Καλημέρα φίλοι μου,

Ntavelis666 ότι και να διαβάσεις για τους Narsilion θα είναι λίγο... Ακούω το CD τους κάθε πρωί και η παραλιακή μου φαντάζει σαν ένα καταπράσινο μαγεμένο δάσος.... Τι κίνηση και κουραφέξαλα, σου δημιουργεί τέτοια δίάθεση που είσαι μονίμως με το μυαλό κολλημένο σε παραμυθένιες εικόνες.... Το Arcadia θα το βρεις στο link που έστειλα, το Nelbereth θα το ψάξω το ΣΚ και ελπίζω να γνωρίσω ανάλογο ενθουσιασμό.

Πάντως ψάξε και για ELUVEITIE και το καταπληκτικό SPIRIT. Οι τύποι είναι τελείως Death φωνητικά και ριφς και ξαφνικά πετάγονται γυναικία κέλτικα φωνητικά και ιρλανδικοί/κέλτικοι παραδοσιακοί ήχοι. ΚΟΛΑΣΗ !!!!!!!

Φίλε D_I οι Inner Shrine ακούγονται πολύ power !!! Θα τους ερευνήσω το ΣΚ και θα επανέλθω με γνώμες.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2006, 09:44:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Ακούω το CD τους κάθε πρωί και η παραλιακή μου φαντάζει σαν ένα καταπράσινο μαγεμένο δάσος.... Τι κίνηση και κουραφέξαλα

Να ένας καλός τρόπος να μην σε ενοχλεί τόσο η κίνηση.
Κι η κίνηση στην παραλιακή είναι δράμα...

Αύριο - μεθαύριο θα προτείνω ένα άλλο συγκροτηματάκι για όσους φίλους ακούνε symphonic gothic metal...

Να σας δώσω μερικά στοιχεία να το βρείτε εσείς?

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2006, 11:06:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
τι θα κερδίσουμε ??? Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2006, 12:09:01  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Εμπειρια.....
Να προτεινω ένα συγκροτημα για του ψυχακηδες??
Dodheimsgard...

Bleat the Christian lie,
only mortals die...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2006, 07:44:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Χμμμ!
Πρώτη φορά τους ακούω και σαν όνομα, φίλε μου Savaoth!

quote:
τι θα κερδίσουμε ???

Ένα συλλεκτικό album με ελαφρολαϊκά!

Ας δώσω μερικά στοιχεία για το συγκρότημα που θα προτείνω αύριο...
Αρχίζει από P, έβγαλε το πρώτο του album το 1999, παίζει symphonic gothic metal και μοιάζει με τους Tristania...

Για περάστε, για περάστε!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2006, 11:07:57  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Dying Incubus μήπως λες τους Plague Project??????

Bleat the Christian lie,
only mortals die...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2006, 11:28:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Dying Incubus μήπως λες τους Plague Project??????

Όχι, φίλε μου!
Μια λέξη είναι...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2006, 16:05:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Xε χε εγώ το "μάντεψα".

Παρεπιπτώντος οι Innershrine έχουν ένα καταπληκτικό βίντεο αλλά δεν θυμάμαι από ποιο τραγούδι, επιφυλλάσομαι..


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2006, 18:09:15  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Τότε παμε σε πιο περιεργα ...Μήπως είναι οι Peccatum ή οι Penumbra ή οι Persephone??????Eλεος...

Bleat the Christian lie,
only mortals die...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2006, 19:50:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Starflower καλός πολίτης.

Στην γειτονιά ήρθες κι εσύ?


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2006, 08:06:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Τότε παμε σε πιο περιεργα ...Μήπως είναι οι Peccatum ή οι Penumbra ή οι Persephone??????Eλεος...

Αγαπητέ Savaoth, οι Persephone δεν παίζουν symphonic gothic metal, βρε!

Είναι οι Penumbra το συγκρότημα που ήθελα να προτείνω.
Τα albums τους είναι 3:

  • Emanate (1999)
  • The last bewitchment (2002)
  • Seclusion (2003)

Θα πρότεινα να τους ακούσετε.

quote:
Xε χε εγώ το "μάντεψα".

Παρεπιπτώντος οι Innershrine έχουν ένα καταπληκτικό βίντεο αλλά δεν θυμάμαι από ποιο τραγούδι, επιφυλλάσομαι..


Είμαι σίγουρος οτι το "μάντεψες", αγαπητή μου gretel!
Για το videoclip των Inner Shrine θα συμφωνήσω!

Είναι το Path of transmigration.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2006, 09:19:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Οι Graveworm έχουν διασκευάσει το Losing My Religion των R.E.M.
Δεν μπορω μεχρι τώρα να προσαρμοστώ στη συγκεκριμένη διασκευή είναι η αλήθεια
Από 3-4 κομμάτια τους που έχω ακούσει, απλά ενδιαφέρον γκρουπ μου φάνηκαν.

Τώρα να προτείνω κι εγώ ένα δισκάκι, κρυφό διαμάντι, το οποίο ενδείκνυται ανεπιφύλακτα για τους λάτρεις του παραδοσιακού,κλασσικού, επικού heavy metal!!!

Το συγκρότημα λέγεται Cities και ο δίσκος "Annihilation Absolute".

Είναι του 1985 και είχαν drummer τον A.J. Pero των Twisted Sister..

Διαλύθηκαν μέσα στα 80's...
Κρίμα...γιατί το δισκάκι είναι πραγματικά τρομερό...
Ειδικά στους πιο παλιούς και λάτρεις του κλασικού metal θα αρέσει...

Το έχω αυθεντικό CD


Αστρονομική απόδειξη περί της υπάρξεως φούξια ελεφάντων...

Edited by - Agnostic on 16/06/2006 09:20:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2006, 10:28:54  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Πάντως φίλε Dying Incubus οι Penumbra ήταν μέσα στις προβλέψεις μου.....Δεν μπορείς να πεις..

Bleat the Christian lie,
only mortals die...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2006, 11:20:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Πάντως φίλε Dying Incubus οι Penumbra ήταν μέσα στις προβλέψεις μου.....Δεν μπορείς να πεις..

Όχι, φίλε μου!
Δεν έχω παράπονο!
Από δω το πήγες, από κει το έφερες αλλά το βρήκες!
Σύντομα λοιπόν θα πάρεις κι άλλον γρίφο αφού ήσουν πρόθυμος να λύσεις αυτόν!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2006, 13:07:54  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
ωραία...

Bleat the Christian lie,
only mortals die...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

starflower
Μέλος 1ης Βαθμίδας


131 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2006, 18:26:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους starflower
quote:
Starflower καλός πολίτης.

Στην γειτονιά ήρθες κι εσύ?



ευχαριστω Gretel...

τι εννοεις "στην γειτονια" ?
μενεις εδω κοντα?

παντως το rock wave εκτος απο κανα δυο μπαντες μου φαινεται μουφα...
παλι twisted sister?
νομιζω οτι πηγαμε ενα βημα πισω.

καλα οι moonspell θα παιξουν μες τον καυσονα?

τι να πω...

when the starflower bloom in the forest's arcane night
then you better turn away
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2006, 01:17:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Αγαπητέ starflower δεν θυμάσαι μάλλον τα παράπονά μου τον Οκτώβριο που διορίστηκα στην ΞΑΝΘΗ που επί δύο μήνες έλεγα πόσο έχω φρικάρει που εδώ μπορούσε να ακουσει κανείς το πολύ ΣΚΟΡΠΙΟΝΣ ΣΕ ΝΕΤ ΚΑΦΕ.

Τώρα πάντως μιά φορά το μήνα υπάρχει ένα μπαράκι που μέσω ψυχολογικού εκβιασμού και αδίστακτου εκφοβισμού :Ρ κατάφερά να παίξει RAMMSTEIN 'DU HAST', DEAD KENNEDYS 'CALIFORNIA UBER ALLES', SEX PISTOLS και μετά από απειλή αφανισμού METALLICA & IRON MAIDEN.

Πάλι καλά που έχει και αυτά. Η πρόταση να γραφτεί κανένα σι ντι έγινε αλλά δυστηχώς το αφεντικό φοβάται τους μεταλλάδες. Πόσο μάλλον τις μεταλλουδες που είναι σπάνιο είδος εδώ.

Να φανταστείς όταν του είπα ότι διδάσκω στη δευτεροβάθμια πρωτοδιόριστη, αναφώνησε: 'αμάν δηλ. η κόρη μου όταν μεγαλώσει υπάρχει περίπτωση να σε έχει καθηγήτρια?'

Και δεν πήγα σε πλήρη εξοπλισμό, φαντάσου εξορκιστή θα φώναζε χε χε χε.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2006, 09:58:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Gretel γερά !!!!

Έχεις το ιερό καθήκον να δώσεις τα φώτα σου στην κατατρεγμένη νέα γενιά που βομβαρδίζεται από ηχιτικά σκουπίδια !!!

Πάντως είχα την αίσθηση πως στην επαρχία το metal βασιλεύει, μάλλον έχω μείνει πολυ πίσω......

Φίλε Agnostic τι μου θύμισες

Θα πρότεινα να κάνουμε αρκετές αναφορές στο metal των 80es προκειμένου οι πιό νέοι να αρχίσουν να αναζητούν ορισμένα κλασσικά πλέον ακούσματα. Τι λέτε ? Οι Cities είναι όντως μια πολύ καλή πρόταση, ίσως να ακούγονται λίγο αστεία τα ακούσματα αυτά πλέον, αλλά θα πρέπει να λάβουμε υπόψιν τις συνθήκες και τα μέσα της εποχής, καθώς και το όλο στυλ γενικότερα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2006, 11:17:07  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Gretel τι ακριβώς διδάσκεις?

Bleat the Christian lie,
only mortals die...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1552734
Maintained by Digital Alchemy