ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Περιφερειακό θέμα συζήτησης. Νοέμβριος 2006 - Απρίλιος 2007
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 29
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2006, 02:17:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia

Το να προχωρείς μπροστά,
με Δύναμη και με Καρδιά

Σίγουρα δεν είναι εύκολη υπόθεση.
Σε έναν δύσκολο κόσμο, όπου κάθε τι καλό και άξιο διαστρεβλώνεται και υποτιμάται, όπου η δημιουργικότητα, η εμπιστοσύνη και η εκτίμηση έχουν απαξιωθεί, για να υπερτιμηθεί η τυφλή αμφισβήτηση, το μίσος και η παθητικότητα, είναι δύσκολο να προτάξεις το στήθος σου, να κόψεις τα σκοινιά που σε κρατούνε δέσμιο και να προχωρήσεις.

Τα εφόδια που χρειάζονται για ένα τέτοιο ταξίδι, είναι εργαλεία που θα τα σμηλέψεις με πόνο, αγώνα και δίκαιο πείσμα. Αλλά αυτά θα είναι τα πραγματικά σου πόδια και δίχως αυτά λίγα βήματα μπορείς να κάνεις. Μπορεί ακόμα και να φαντάζεις τρελλός για τους πολλούς, που έχουν μάθει να γεμίζουν το κύπελλο της ψυχής τους με εφήμερα ψέματα και νίκες που δεν είναι δικές τους: στην πραγματικότητα οι νίκες αυτές είναι ήττες, είναι ο απόηχος μιας θλιβερής αποτυχίας να νικήσουν τον φόβο, έναν από τους μεγαλύτερους εχθρούς που κι εσύ όπως κι εγώ θα συναντήσεις και θα συναντάς σε κάθε προσπάθειά σου για να κάνεις ένα βήμα μπροστά.

Μην τον αφήσεις όμως να σε κυριεύσει!
Ο ίδιος αυτός φόβος, κρύβει πίσω του την υπόσχεση της δύναμης. Αν αφήσεις την καρδιά σου ανοιχτή να περάσει μέσα από το φόβο - τι δύκολο που ακούγεται και τι δύσκολο πραγματικά που είναι! - θα ανακαλύψεις πως δεν ήταν τίποτε άλλο παρά μια λεπτή σκοτεινή κουρτίνα, που έκρυβε το μεγαλείο της Ανθρωπιάς σου: ότι πολυτιμότερο κρύβεις μέσα σου, παιχνιδιάρικα λες, σου παίζει κρυφτό πίσω από πετάσματα φόβου μασκαρεμένου. Άλλες φορές μεταμφιέζεται σαν επίκριση των πολλών, σαν κακεντρεχείς προφητείες ότι δεν είσαι ικανός να τα καταφέρεις, ότι το παιχνίδι είναι ήδη χαμένο, ή ότι ο στόχος σου κρύβει μια δειλή υποτακτικότητα.

Είναι πονηρός ο φόβος και δεν πρέπει να τον υποτιμήσεις. Έτσι εύκολα δε χαρίζεται η δύναμη! Δε θέλει όμως ούτε και να τον υπερεκτιμήσεις. Στο μέσον βρίσκεται το βήμα που θα σε προχωρήσει.
Ούτε παλίρροια, μα ούτε και άμπωτη.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2006, 02:58:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Μα Nausika317, τι πιο φυσικό, εφόσον εκφράζεις κάποιες απόψεις που σχετίζονται με τα forums (άρα ένα πρακτικό ενδιαφέρον), να συναντηθούμε να μας τα πεις κι από κοντά. Που ξέρεις, μπορεί και να βρεθεί λύση! Δε θέλεις;

εδω δεν απαντας μεσω του φορουμ που θα χασεις μονο μερικα λεπτα
και θες να μας οτι εισαι διατεθημενη να χασεις ωρες για μια προσωπικη συνανντηση;;;;

quote:
Και μην ανησυχείς, σου είπα πως εάν θες μπορείς να συναντήσεις και εμένα μονάχη.

μου μυριζει μονομαχια
για να ειναι μια μονομαχια σωστη πρεπει

1)να υπαρχει ενας μαρτυρας απο καθε πλευρα

2)γιατρος

3)κριτης

quote:
Δεν πιστεύω οι αντιρρήσεις σου να είναι μια υπεκφυγή - έτσι δεν είναι;

και εδω κυριες και κυριοι ειναι το μεγαλο κολπο

με λιγα λογια ναυσικα αν δεν πας στην συναντηση δεν εχεις δικαιωμα να ζητας εξηγησεις

σου λεει η αμαλια

<<εγω σου ειπα να ερθεις να τα πουμε απο κοντα εσυ ομως δεν ηρθες τωρα τι ζητας;>>

ετσι με ενα σμπαρο εχουμε δυο τρυγονια

1)φαινομαστε στο κοινο οτι θελουμε να κανουμε συζητηση

2)κοβουμε την οποια αντιθετη γνωμη ριχνοντας την ευθυνη στην αλλη μερια

quote:
Που ξέρεις, μπορεί και να βρεθεί λύση και για τα subscriptions! (εάν δεν σε καλύπτουν όσα ήδη έχουν απαντηθεί στο σχετικό θέμα)


και το κερασακι στην τουρτα
μια σταγονα ειρωνιας αρκετη για να ενοχλησει αλλα οχι για να ενοχοποιησει

εισαι καλη αμαλια αλλα οχι τοσο
πρεπει να το δουλεψεις λιγο ακομη

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του

Edited by - gigenis on 17/12/2006 03:00:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2006, 03:26:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

amalia

Έτσι εύκολα δε χαρίζεται η δύναμη!



τι ειναι αραγε η δυναμη?

κατα την γνωμη μου μια ακομη αυταπατη


quote:

gigenis

μου μυριζει μονομαχια
για να ειναι μια μονομαχια σωστη πρεπει

1)να υπαρχει ενας μαρτυρας απο καθε πλευρα

2)γιατρος

3)κριτης



ξεχασες το βασικο συνΟλυμπιε γηγενη, το 4) οπλα


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2006, 03:40:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
ξεχασες το βασικο συνΟλυμπιε γηγενη, το 4) οπλα

μπορει να μονομαχισουν με σφαλιαρες

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2006, 03:44:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

amalia

Εμένα πάντως ως σχόλιο μου φαίνεται αρκετά ανήθικο...



Αλιεία υπηρετών και σαδιστική διασκέδαση, η "Εσωτερική Αναζήτηση" των αχρείων.

αλιεία υπηρετών για τις εκδρομές τους

απίστευτη έλλειψη συμπόνοιας στον ανθρώπινο πόνο. Στα όρια της ψυχοπαθολογίας.

το τέρας που ασκεί ψυχολογική βία

Στην τηλεόραση θα σ' είχαν ξεσκίσει στις μηνύσεις, δηλωμένε σαδιστή βριλ

Από το σαδιστικό υπόκοσμο που έχει γεμίσει τα forums Εσωτερισμού με διαφημίσεις για τις ορειβατικές εκδρομές του, μακρυά.

"ΣΑΔΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ, Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΤΩΝ ΑΧΡΕΙΩΝ".

οι 3 σωματοφύλακες της σπηλαιολογίας

Παραπλανητικά διαφήμιζαν το εμπόρευμά τους σαν να ήταν φιλικές εκδρομούλες, του στυλ "πάμε στην σπηλιά του Νταβέλη

Όλοι ρόμπες


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
profil
Μέλος 1ης Βαθμίδας


97 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2006, 09:53:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους profil
quote:
Δεν ξέρω εάν αυτό αποτελεί ένα είδος ιδιότυπου "χιούμορ" profil, ή ακόμα μία έμμεση τρομοκρατία...
Εμένα πάντως ως σχόλιο μου φαίνεται αρκετά ανήθικο...

Eδώ δέν θίχτηκε ο ίδιος που κατάλαβε οτι έγινε η παρεξήγηση του αιώνα μας πετάγεσαι εσύ να μας πείς τί να επιβεβαιώσεις για άλλη μια φορά όσα λέγονται για το πρόσωπο σου?
Θα ήθελα να ήξερα εσύ πώς θα αντιδρούσες άν κάποιος χωρίς καμιά αιτία σε έλεγε ακατανόμαστη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2006, 15:21:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


amalia
Διαχειριστής

Greece
5875 Μηνύματα Απεστάλη: 17/12/2006, 06:19:37
--------------------------------------------------------------------------------
jonniebegood
Ο gentleman εξέφρασε την αντίθεσή του στο χλευασμό που δέχτηκαν κάποιοι άνθρωποι για τις απόψεις τους.
Πολύ σωστά έκανε και ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ που τόλμησε και το είπε.
Μην ξεχνάς, ότι κι εσύ ο ίδιος και ο κάθε ένας από εμάς, θα μπορούσε να βρεθεί στη μέση μία μικρής ομάδας ανθρώπων και όλοι να γελάνε μαζί του. Θα ήθελες τότε να υπάρχει ένας gentleman, που να τολμήσει να διαμαρτυρηθεί για σένα, ακόμα κι αν δεν συμφωνούσε για τις απόψεις σου, ένιωθε όμως το χρέος να μην σε αφήσει μοναχό σου ανάμεσα στην τρομοκρατία ανθρώπων, που δεν τους κοστίζει τίποτε να πονούν τον άλλον.

Εσύ ο ίδιος όμως, απαντώντας στα γραφόμενά του, γελάς δυνατά (δεν ξέρω πως να το πάρω αυτό, θα ήθελα να το δω ως χιούμορ, αλλά παραείναι ειρωνικές οι εκφράσεις που συνοδεύουν τα καλογυαλισμένα δόντια από τα χαμόγελα ) και απαξιώνεις ακόμα και τη διάθεσή του να καταδείξει κάτι, που είναι καταφανώς άδικο: Το δούλεμα! Το "ψιλό γαζί" που για πολλές σελίδες έχουν δεχτεί κάποιοι άνθρωποι, επειδή πιστεύουν σε κάτι, που για κάποιους θεωρείται υπερβολικό.
Δικαίωμά τους να το πιστεύουν Jonnie! Αξίζει αυτό το χλευασμό;

Υποστήριξε Jonnie αυτά που πραγματικά είναι άδικα.
Αλλά μην τα βάζεις όλα στο ίδιο καλάθι. Αλλιώς με τη στάση σου θυσιάζεις οποιαδήποτε αλήθεια θέλει να σου πει ο άλλος, ακόμα και ότι καλό θα μπορούσες να πάρεις από αυτήν.
Αιχμηρός ο λόγος σου. Μην τον στρέφεις όμως τυφλά σε ότι θεωρείς ότι βρίσκεται απέναντί σου. Γιατί μπορεί απέναντί σου να είσαι εσύ...


amalia
Διαχειριστής

Greece
5875 Μηνύματα Απεστάλη: 17/12/2006, 06:28:05
--------------------------------------------------------------------------------
Το θέμα αυτό θα απενεργοποιηθεί μέχρι το βράδυ.

Μέσα σε λίγες ώρες υπάρχει η δυνατότητα να βγει από τη διαφωνία αυτή κάτι το δημιουργικό.
Εύχομαι οι συμμετέχοντες να επιλέξουν αυτήν την δυνατότητα...


quote:

amalia

Ο gentleman εξέφρασε την αντίθεσή του στο χλευασμό που δέχτηκαν κάποιοι άνθρωποι για τις απόψεις τους.
Πολύ σωστά έκανε και ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ που τόλμησε και το είπε.



τον επιβραβευεις και για τον τροπο που το εκανε δηλαδη?

"Αλιεία υπηρετών και σαδιστική διασκέδαση",
η "Εσωτερική Αναζήτηση" των αχρείων",
"Στα όρια της ψυχοπαθολογίας",
"το τέρας που ασκεί ψυχολογική βία",
"θα σ' είχαν ξεσκίσει στις μηνύσεις, δηλωμένε σαδιστή βριλ",
"Από το σαδιστικό υπόκοσμο που έχει γεμίσει τα forums Εσωτερισμού με διαφημίσεις για τις ορειβατικές εκδρομές του, μακρυά",
"ΣΑΔΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ, Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΤΩΝ ΑΧΡΕΙΩΝ",
"Παραπλανητικά διαφήμιζαν το εμπόρευμά τους σαν να ήταν φιλικές εκδρομούλες, του στυλ "πάμε στην σπηλιά του Νταβέλη",
"Όλοι ρόμπες"

ΜΠΡΑΒΟ ΤΖΕΝΤΛΥ ΜΑΝ!


quote:

Μην ξεχνάς, ότι κι εσύ ο ίδιος και ο κάθε ένας από εμάς, θα μπορούσε να βρεθεί στη μέση μία μικρής ομάδας ανθρώπων και όλοι να γελάνε μαζί του.



εχω βρεθει εν μεσω ομαδας αυτοδιαφημιζομενων τεκτονων καποτε, που δεν με χλευαζε απλα, αλλά λασπολογουσε (το θυμασαι?) και δεν ζητησα την βοηθεια κανενος μελους ή φιλου μου

μαλιστα ειχα ζητησει απο τους φιλους μου ΝΑ ΜΗΝ ΓΡΑΨΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ και το εκαναν, οπως ζητησα την επεμβαση των συντονιστων που ομως το εκαναν αφου αρχισα και εγω τα μπινελικια (τα γραπτα μενουν ειπαμε)


quote:

Θα ήθελες τότε να υπάρχει ένας gentleman, που να τολμήσει να διαμαρτυρηθεί για σένα, ακόμα κι αν δεν συμφωνούσε για τις απόψεις σου, ένιωθε όμως το χρέος να μην σε αφήσει μοναχό σου ανάμεσα στην τρομοκρατία ανθρώπων, που δεν τους κοστίζει τίποτε να πονούν τον άλλον.



ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ

ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΤΟΝ ΠΑΝΟ ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΥΤΟΚΛΗΤΗ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΗ

βλεπω ομως οτι συμφωνεις απολυτα με τον τζεντλυ μαν, αφου χρησιμοποιεις τις αγαπημενες του εκφρασεις, οπως "τρομοκρατία ανθρώπων, που δεν τους κοστίζει τίποτε να πονούν τον άλλον"

αυτην την εντυπωση εχεις για τα ατομα για τα οποια μιλαμε?

τοτε δεν εχω πλεον τιποτα αλλο να πω επι του θεματος


quote:

Εσύ ο ίδιος όμως, απαντώντας στα γραφόμενά του, γελάς δυνατά (δεν ξέρω πως να το πάρω αυτό,



με το μαλακο


quote:

θα ήθελα να το δω ως χιούμορ, αλλά παραείναι ειρωνικές οι εκφράσεις που συνοδεύουν τα καλογυαλισμένα δόντια από τα χαμόγελα



καλυτερα να τον ελεγα ψυχασθενη, αχρειο, κομπλεξικο και ΡΟΜΠΑ, ε?

οσο για τα γυαλισμενα δοντια, εσεις τα βαλατε στα σμαϊλις του φορουμ

μηπως να τα μπαναρατε για ειρωνια και χλευασμο?


quote:

και απαξιώνεις ακόμα και τη διάθεσή του να καταδείξει κάτι, που είναι καταφανώς άδικο: Το δούλεμα! Το "ψιλό γαζί" που για πολλές σελίδες έχουν δεχτεί κάποιοι άνθρωποι, επειδή πιστεύουν σε κάτι, που για κάποιους θεωρείται υπερβολικό.



απο ποτε το δουλεμα ειναι αδικημα?

στο ξαναζητησα πιο πανω: ανεφερε συγκεκριμενα τοπικ που επεσε δουλεμα να διαπιστωσουμε ολοι αν ηταν αδικο

γιατι τα βζιν βζουν, τα ιντιγκο και οι ενεργοποιησεις του ντι εν εϊ ειναι νομιζω υπερβολικα για τους περισσοτερους και οχι μονο για καποιους


quote:

Δικαίωμά τους να το πιστεύουν Jonnie!



και δικαιωμα των μελων να σχολιαζουν ελευθερα

θα μπαινει ο καθε πυροβολημενος και θα αρχιζει ανενοχλητα να παραπλανει και εμεις δεν επιτρεπεται ουτε να γελαμε?


quote:

Αξίζει αυτό το χλευασμό;



το ατομο?

οχι, και κανεις δεν προσωποποιει την πλακα στον θεματοθετη - ειπε κανεις τον παΝο αχρειο ή ψυχασθενη, οπως εκανε ο δον τζεντλυ? - το δουλεμα πεφτει στα εξωφρενικα ΘΕΜΑΤΑ


quote:

Υποστήριξε Jonnie αυτά που πραγματικά είναι άδικα.



δεν ειμαι σουπερ ηρωας υπερασπιστης των αδικημενων σαν τον φιλο μας τον τζεντλυ, αλλά αν πεσω πανω σε αδικια αντιδρω αυθορμητα


quote:

Αλλά μην τα βάζεις όλα στο ίδιο καλάθι.



εσυ τα βαζεις αυτη τη στιγμη στο ιδιο καλαθι

καποια τοπικ ειναι τοσο εξωφρενικα που θαπρεπε να κανατε οι συντονιστες αυτο που κανουν τα μελη


quote:

Αλλιώς με τη στάση σου θυσιάζεις οποιαδήποτε αλήθεια θέλει να σου πει ο άλλος, ακόμα και ότι καλό θα μπορούσες να πάρεις από αυτήν.



ωραιο θεμα για τοπικ και συζητηση: "ποια αληθεια αποκομισατε απο τα συγκεκριμενα θεματα οπως βρυκολακες, προφητειες, βιασμος απο εξωγηινες, ενεργοποιηση του ντι εν εϊ, λεξαριθμοι κτλ?"

θα γραψεις εσυ ποια αληθεια ειδες να πηγαινει χαμενη επειδη μου διεφυγε?


quote:

Αιχμηρός ο λόγος σου.



αιχμηρο το χιουμορ μου (αλλά παντα χιουμορ - γελαω πρωτος την ωρα που τα γραφω )


quote:

Μην τον στρέφεις όμως τυφλά σε ότι θεωρείς ότι βρίσκεται απέναντί σου. Γιατί μπορεί απέναντί σου να είσαι εσύ...



αμαλια μου αυτα ειναι παιγνιδια λεξεων

γνωριζεις πολυ καλα σε τι επιπεδο εφτασε η λασπολογια απεναντι μου

εγω τουλαχιστον περιοριζομαι αυστηρα στο χιουμορ (κυνικο ξεκυνικο, χιουμορ ειναι)

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2006, 17:46:25  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Mηπως να ηρεμησουν λιγο τα πνευματα? Δεν ειναι forum για να βγαζουμε τα εσωψυχα μας εναντιον των αλλων... ειναι forum συζητησεων...αλλα αυτο το topic...δεν νομιζω οτι μας βγαζει πουθενα, εδω και 7 σελιδες και φευγα...

Αν και ξεκινησε ως θεμα παραπονων, κατεληξε σε θεμα αντιδικιων και αντεκδικησεων και σχεδον εξιβρισεων και προκλησεων γενικοτερα


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2006, 22:41:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

αλλα αυτο το topic...δεν νομιζω οτι μας βγαζει πουθενα, εδω και 7 σελιδες και φευγα...

Αν και ξεκινησε ως θεμα παραπονων, κατεληξε σε θεμα αντιδικιων και αντεκδικησεων και σχεδον εξιβρισεων και προκλησεων γενικοτερα



γνωριζεις απο κινησεις των τεκτονικων πλακων και ηφαιστεια?

οι πιεσεις στο μαγμα το κανουν να ξεπηδησει απο την ευκολοτερη διεξοδο και αυτο ειναι καλο, γιατι εκτονωνονται τοπικα και αποφευγονται οι ευρειας εκτασης ισχυροι σεισμοι


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Nausika317
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2006, 01:28:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nausika317
Amalia,

και πάλι το πόστ του Gigenis με καλύπτει απόλυτα.:

quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Μα Nausika317, τι πιο φυσικό, εφόσον εκφράζεις κάποιες απόψεις που σχετίζονται με τα forums (άρα ένα πρακτικό ενδιαφέρον), να συναντηθούμε να μας τα πεις κι από κοντά. Που ξέρεις, μπορεί και να βρεθεί λύση! Δε θέλεις;

--------------------------------------------------------------------------------


εδω δεν απαντας μεσω του φορουμ που θα χασεις μονο μερικα λεπτα
και θες να μας οτι εισαι διατεθημενη να χασεις ωρες για μια προσωπικη συνανντηση;;;;


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Και μην ανησυχείς, σου είπα πως εάν θες μπορείς να συναντήσεις και εμένα μονάχη.

--------------------------------------------------------------------------------


μου μυριζει μονομαχια
για να ειναι μια μονομαχια σωστη πρεπει

1)να υπαρχει ενας μαρτυρας απο καθε πλευρα

2)γιατρος

3)κριτης


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Δεν πιστεύω οι αντιρρήσεις σου να είναι μια υπεκφυγή - έτσι δεν είναι;

--------------------------------------------------------------------------------


και εδω κυριες και κυριοι ειναι το μεγαλο κολπο

με λιγα λογια ναυσικα αν δεν πας στην συναντηση δεν εχεις δικαιωμα να ζητας εξηγησεις

σου λεει η αμαλια

<<εγω σου ειπα να ερθεις να τα πουμε απο κοντα εσυ ομως δεν ηρθες τωρα τι ζητας;>>

ετσι με ενα σμπαρο εχουμε δυο τρυγονια

1)φαινομαστε στο κοινο οτι θελουμε να κανουμε συζητηση

2)κοβουμε την οποια αντιθετη γνωμη ριχνοντας την ευθυνη στην αλλη μερια


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Που ξέρεις, μπορεί και να βρεθεί λύση και για τα subscriptions! (εάν δεν σε καλύπτουν όσα ήδη έχουν απαντηθεί στο σχετικό θέμα)

--------------------------------------------------------------------------------


και το κερασακι στην τουρτα
μια σταγονα ειρωνιας αρκετη για να ενοχλησει αλλα οχι για να ενοχοποιησει

εισαι καλη αμαλια αλλα οχι τοσο
πρεπει να το δουλεψεις λιγο ακομη

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του

Edited by - gigenis on 17/12/2006 03:00:13


Και , συγκεκριμένα, για το ερώτημα σου:

quote:
Δεν πιστεύω οι αντιρρήσεις σου να είναι μια υπεκφυγή - έτσι δεν είναι;

Ξέρεις, δεν θίγομαι εύκολα,όταν μου "πετάνε το γάντι", ούτε θέλω να αποδείξω τίποτα, και έτσι δεν πέφτω σε παγίδες ( ποντικοπαγίδες, η όποιου άλλου τύπου).

Οσον αφορά το θέμα των subscriptions - δηλαδή που δεν παίρνω ειδοποίηση με e-mail για τα πόστ - ΤΗ ΒΡΗΚΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ:
ο SERVER ΤΑ ΘΕΩΡΕΊ ΌΛΑ spam mail ΚΑΙ ΤΑ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ( αυτό από δική σου απάντηση σε παρόμοιο ερώτημα, στο-κλειδωμένο-θέμα "Κυτίο παραπόνων", "Μεταξυ τυρού και αχλαδιού", 16/12/2005.

quote:
Γειά σου Avallon.

Είχες ρωτήσει σε παλιότερο μήνυμά σου, σχετικά με τη λειτουργία:
"Subscribe to Topic".
Οι τεχνικώς υπέυθυνοι του ESOTERICA το έλεγξαν και τα μηνύματα αποστέλλονται κανονικά. Ωστόσο, διαπιστώθηκε πως υπάρχει πρόβλημα με τον mail-server της hol, που στέλνει τις ειδοποιήσεις πίσω. Οπότε, ίσως είναι καλύτερα να επιλέξεις κάποιον άλλο.
Εγώ που έχω yahoo, κάποιες ειδοποιήσεις μου έρχονται και κάποιες άλλες τις βάζει στα spam.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!


Αρα, δεν υπάρχει κανένας λόγος να σας συναντήσω, τουλάχιστον σε αυτή τη φάση.

Α, ΚΑΙ ΤΙ ΣΥΜΠΤΩΣΗ, ακριβώς ένα χρόνο πρίν, στο παραπάνω τόπικ, κάτι παρόμοιες κόντρες, με διαξιφισμούς, διαγραφές, "θα διαγραφείς αν δεν παρουσιαστείς σε συνάντηση μαζίμας", Κτλ.κτλ.
- Φαίνεται, το ίδιο φαινόμενο παρουσιάζεται συχνά, πιθανώτατα με έξαρση τον Δεκέμβριο, όλοι κι όλες ξεσπαθώνουν, κι έχουμε μονομαχίες, σφαλιάρες, παντοφλιές.
"Τίποτα δεν έχει αλλάξει, και όλα είναι όπως παληά.."

- Για να παραφράσω ένα παληό τραγούδι..

Γιατί παρουσιάζονται μόνιμα αυτά τα φαινόμενα? Προφανώς υπάρχει αιτία.
Φταίνε μόνον οι διάφοροι "αντιδραστικοί", "βαρεμένοι", "παλαβοί" που γράφουν εδώ μέσα? Η , μηπως φταίει ΚΑΙ η Στάση των "ιθυνόντων" απέναντι τους?
" Τα ίδια Παντελάκη μου, τα ίδια Παντελή μου.."

Μήπως θα ήταν καλό όλοι να επανεξετάσουν τη στάση τους? Σε κάποιο βαθμό? Χωρίς συναντήσεις, νουθεσίες , κτλ? Ο καθένας για τον εαυτό του? Αλλωστε η αρχή κάθε χρονιάς είναι η περίοδος που , ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ, αξιολογούμε το παρελθόν, και βάζουμε καινούργιους στόχους για το μέλλον, πιθανά αναθεωρώντας τη στάση μας?( Καλά, δεν το κάνουμε στ' αλήθεια, αλλά, λέμε τώρα, πάντα υπάρχει ελπίδα..)


Και κάτι άλλο , Amalia:

quote:
Το να προχωρείς μπροστά,
με Δύναμη και με Καρδιά


Καλό θα είναι να πείς στον Mercury, στον οποίο πιστεύω ότι απευθύνεται αυτό το πόστ, να φύγει από τη μέση της σιδηροδρομικής γραμμής, γιατί έτσι όπως έχει πάθει κατάθλιψη:

quote:
Πριν το εσωτερικα γίνει για μένα απο μια όμορφη ανάμνηση μια φρικτή ανάμνηση,θα δώσω μόνος μου τη λύση, αυτή που πρέπει να δώσω...



xx(][xx(


μπορεί να περάσει κανένα τραίνο, και να τον πατήσει..

και μεις όλοι μετά, οι κατήγοροι και χλευαστές, θα σιγοτραγουδάμε μετανοιωμένοι:

" Οι μάγκες δεν υπάρχουν πιά, τους πάτησε το τραίνοοο..."

Κρίμα το παληκάρι,αδικοχαμένο πήγε..

-και θα φταίνε πάλι οι" αντιδραστικοί", οι "παλαβοί", και οι "επιθετικοί"?

Η μήπως φταίει η φαντασία κάποιων ανθρώπων, που πιστεύουν ότι , επειδή γράφουν, και ασχολούνται με εσωτεριστικά θέματα, τους δίνεται μιά ψευδής αίσθηση δύναμης και υπεροχής? και αυτή η αίσθηση δύναμης ενισχύεται από άλλους, όχι " χλευαστές", αλλά "κόλακες"? Η οποία όμως αίσθηση δύναμης είναι τόσο ευθραστη, που με το πρώτο ταρακούνημα, γίνεται χίλια κομματια? Και μαζί με αυτό και η ανοχύρωτη προσωπικότητα τους?

ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΊΑ ΣκΈΨΗ:

Μήπως τελικά οι " χλευαστές", οι " αντιδραστικοί" , είναι πιό χρήσιμοι σε μας ,από τους "κόλακες", και τους "yesmen", γιατί μας βοηθάνε να δούμε πραγματικά τον εαυτό μας, και το πως αντιδρούμε στις κάθε είδους προκλήσεις?

" Με φωτιά και με μαχαίρι πάντα ο κόσμος προχωρεί.."[Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2006, 02:13:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

jonniebegood

αμαλια μου αυτα ειναι παιγνιδια λεξεων

γνωριζεις πολυ καλα σε τι επιπεδο εφτασε η λασπολογια απεναντι μου

εγω τουλαχιστον περιοριζομαι αυστηρα στο χιουμορ (κυνικο ξεκυνικο, χιουμορ ειναι)


νεο αιμα στην λασπολογια, ο χεντριξ, αν και χωρις το μεγαλειο των παλαιοτερων του

quote:

amalia
Διαχειριστής

Greece
5876 Μηνύματα Απεστάλη: 18/12/2006, 01:16:53

Πολύ φοβάμαι gentleman, ότι τουλάχιστον σ' αυτό το τόπικ δε θα το μάθουμε.
Κρίμα! Και θα είναι ωραία ιδέα.

Το θέμα αυτό απενεργοποιείται με μία εκκρεμότητα:
Να μάθουμε κάπου κάπως κάποτε, για το πως γίνεται ένας αειανθής κήπος


το κλειδωσες την ωρα που εγραφα και δεν κανει να σας αφησω με την απορια για τον κηπο

απαντω εδω επι συνολω:

***

quote:

hendrix

η αυθαιρετη νοημαδοτηση τυχαιων περιστατικων της ζωης και η φανατικη επιμονη σε αυτο συνιστα παραληρημα


οπως και τα αυθαιρετα συμπερασματα στα οποία καταληγεις

quote:

οχι, το συμπαν δεν ειναι ενθεογενες και ετσι ευτυχως δεν προκειται να το καπνισουμε


ειναι Ενθεο λεω εγω, και μην προσπαθησεις να το καπνισεις

quote:

η διαστρεβλωση που επιχειρεις με την κοπτορραπτικη των quotes ειναι ενδεικτικη ενδειας επιχειρηματων


απαντω οσο πιο λεπτομερως και συγκεκριμενα μπορω και οχι αποκοπτωντας φρασεις ή λεξεις, τεχνη που εσυ κατεχεις καλα

quote:

εχεις παρει λαθος στροφη σε καποιο σημειο και κινδυνευεις να χασεις την ολοκληρωση της ψυχολογικης εμπειριας σου - οι κακες παρεες αποπροσανατολιζουν !


ξερεις ο τζεντλυ μαν ειναι εντελως διαφορετικη περιπτωση απο την δικη σου

εκεινος ταχει με τον βριλ, αρα και με τους φιλους του, εσυ ομως χαλαστηκες για συγκεκριμενο λογο στο τοπικ μου και εχεις δικους σου λογους να εισαι εμπαθης

η δε προσπαθεια σου με τα ενθεογενη, ειναι παλια και γνωστη τακτικη αυτων που τους τελειωνουν τα επιχειρηματα και το χιουμορ - μου εχουν πει χειροτερα απο τα κουτα σου υπονοουμενα

quote:

gentleman

Από εκεί θα αρχίσουμε, για να σταματήσεις να νομίζεις ότι δεν έχεις θρησκεία και είσαι υπεράνω θρησκευτικών συμπεριφορών.


εσενα περιμενα να μου ανοιξεις τα ματια!

quote:

Πιστεύεις και παρα-πιστεύεις, και μάλιστα και ένα κομμάτι πρέπει να ξεκίνησε εξ αποκαλύψεως.


μην το παιζεις Ντερκ Τζεντλυ, δεν εισαι

quote:

Δεν το πολυκατάλαβα το περιστατικό.


το διαβασες και δεν το καταλαβες???

quote:

Οπότε αν στην πορεία προκύψει ότι κάνεις λάθος, θα στο πούμε μαλακά, δε θα σε πούμε μαλάκα.


πες το ελευθερα βρε αν σε φτιαχνει!

τζωνη εισαι μαλακας παιδι μου

quote:

Τι είναι η ΥΑΠ είπαμε; Υπηρεσία απορριματοφάγων πεντέλης;


ειναι Η Υπηρεσια και πρακτορες της βρισκονται εξω απο το σπιτι σου αυτη τη στιγμη (κοιτα απ το παραθυρο)

quote:

jbg> ριξε συγκεκριμενες περιπτωσεις για να τις συζητησουμε και μην προσπαθεις να κερδισεις τις εντυπωσεις με απροσδιοριστιες

Ίσως να μη συνέβηκε συγκεκριμένο γεγονός έτσι ακριβώς. Εγώ ως ξεκάθαρο παράδειγμα το αναφέρω, προς αποφυγή.


ισως να μην συνεβει, αλλά το αναφερεις ως ξεκαθαρο παραδειγμα

εισαι ξεκαθαρος!

quote:

jbg> εγω υπηρετησα την Περμιο περιοδο, στο Β ταγμα σαυριχθυων. εσυ εισαι παλιοσειρα, ε?

Τι έκανες το 1980;


α, τοτε?

ετρωγα μικρα θηλαστικα

quote:

jbg> δεν το λεμε ανεξηγητο, ή Αγνωστο?

Λεξικό έχεις; Το δικό μου λέει:

υπερφυσικός, επ., αυτός που είναι πάνω από τη φύση, έξω από τους φυσικούς νόμους.


τι λεξικο ειναι αυτο που αναιρει την φυσικη?

δεν υπαρχει τιποτα εξω απο τους φυσικους νομους

υπαρχουν αγνωστοι ακομη φυσικοι νομοι

quote:

jbg> για την ακριβεια ποτιζα βραχοκηπους εκεινη την περιοδο. υποκλινομαι στα πτυχεια σου και την ανωτεροτητα σου!!!

Μη μας κάνεις μαθήματα (μάθημα πρώτον, μάθημα δεύτερον, μάθημα τρίτον) στο αντικείμενό μας, και δε θα λέμε κι εμείς τίποτα για το δικό σου.


θιχτηκαμε, θιχτηκαμε?

τζαμπα πηγαν τα μαθηματα...

τι σπουδασες στο πανεπιστημιο του Αιγαιου ειπες?

quote:

Και τώρα θα σου αποκαλύψω μια ιδέα μου για την κηπουρική. Στα σοβαρά.


για την κηπουρικη μιλαμε παντα σοβαρα!

quote:

Ας την πούμε, αειανθή κήπο. Να βρούμε πολλά σπάνια και λιγότερο σπάνια φυτά, και να βάλουμε ένα που να ανθίζει φεβρουάριο (αμυγδαλιά;), ένα που να ανθίζει Μάρτιο (βιολέτα;), και ούτω καθεξής ώστε να υπάρχει κάτι ανθισμένο ανά πάσα στιγμή, 365 μέρες το χρόνο. Γίνεται;


ελα τωρα, με τα ευκολα αρχιζεις?

φυσικα και γινεται

βαλε την φαντασια σου να δουλεψει πανω σε εναν κηπο και παρουσιασε μου κατι που θα με διεγειρει

ΥΓ. θα προλαβω αραγε να στειλω το μηνυμα πριν κλειδωσει το τοπικ η αμαλια? ***


και κατι χριστουγεννιατικο:

http://briefcase.pathfinder.gr/file/jonniebegood/10744/192884


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2006, 02:40:08  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
και κατι χριστουγεννιατικο:

http://briefcase.pathfinder.gr/file/jonniebegood/10744/192884



Πολύ γέλιο αν και κινδυνεύεις και συ να μπεις μαζί μου στο club των on linoτουρκων.. hehe


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2006, 03:03:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix
μπα! τελικα εισαι ανεπιδεκτος μαθησεως και την εχεις καταβρει με την σαχλαμαρα!

ειναι πλεον αργα για σενα! φιλουμπες!

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2006, 10:05:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Λόγω του ότι κλείδωσε το θέμα η Αμαλία και ούτε εγώ πρόλαβα να απαντήσω Johnnie, απαντώ εδώ για κάτι που έγραψες εκεί.

quote:
και μιας και μιλαμε για το τοπικ του παΝο, σκεφθηκατε ποτε την πιθανοτητα να τον πιστεψει καποιος ανηλικος, να προσπαθησει να ενεργοποιησει το ντι εν εϊ του και να βαλει το χερι του στο βραστο νερο???

Θεωρώ ότι ήταν τόσες οι επαναλήψεις που ακόμα και να μην πρόσεχε κάποιος το συγκεκριμένο, τι στο καλό στο τέλος θα το έβλεπε.

Ειπώθηκε κάτι που θεωρήθηκε επικίνδυνο. Όποιος το είπε, το είχε ήδη μορφοποιήσει πριν το πει και το είχε ενδυναμώσει με συναισθήματα αναλόγως των πιστεύω του.
Όποιος το επανέλαβε το ενδυνάμωσε ακόμα περισσότερο.
Εάν δεν είχε ενδυναμωθεί το πιό πιθανό θα ήταν να διαλυθεί μετά από σύντομο χρονικό διάστημα, με την ενδυνάμωση παραμένει και μετά διαλύεται πιό δύσκολα.
Εάν αυτό συνεχίζεται για μεγάλο χρονικό διάστημα και από αρκετούς ανθρώπους η λύση για την διάλυσή του είναι να δημιουργηθεί κάτι άλλο το οποίο θα απορροφήσει την ενέργειά του. Αυτό το κάτι άλλο σε καμία περίπτωση δεν περιέχει τις λέξεις που δημιούργησαν το πρώτο, δηλαδή δεν λέμε «μην κάνεις το α».

Οπότε μην τα βάζουμε με την Αμαλία και τους συντονιστές, άνθρωποι είναι και κάνουν λάθη αλλά εάν έκαναν τέτοια λάθη θα έπρεπε να χορεύουμε όλοι μαζί το χορό του Ζαλόγγου. Στο συγκεκριμένο θέμα όπως και σε άλλα ανάλογα κάνουν εξαιρετική δουλειά και όποιος έχει επιχειρήματα που τεκμηριώνουν το αντίθετο, στο συγκεκριμένο που ανέφερα, ευχαρίστως να το συζητήσω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2006, 17:30:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Nausika317:
quote:
Καλό θα είναι να πείς στον Mercury, στον οποίο πιστεύω ότι απευθύνεται αυτό το πόστ,
...

Θα μπορούσε και να απευθύνεται σε εσένα Nausika317. Δεν έχει συγκεκριμένο αποδέκτη, είναι για όποιον μπορεί να το καταλάβει.
Απ' ότι είδα, εσύ προτίμησες να ταυτιστείς με τα δύο προηγούμενα ποστ που έγραψα, αυτό της λασπολογίας και αυτό του στησίματος μίας ψυχολογικής παγίδας. Δεν μπορώ να αρνηθώ, ότι και τα ίδια τα γεγονότα επιβεβαιώνουν την ακρίβεια αυτής σου της ταύτισης... με λίγα λόγια: εξπέρ (αλλά να ξέρεις, ότι το "έξυπνο πουλί, από τη μύτη πιάνεται".

Βλέπω ότι επιμένεις να λασπολογείς τον Mercury, καθώς επίσης ότι επέμενες πάρα πολύ να πάρεις απάντηση στην "ειλικρινέστατη" ερώτησή σου περί πορνογραφίας ή "erotica", μία ερώτηση που εκ των ουκ άνευ ήταν και είναι εκτός τόπου και χρόνου, μιας και το θέμα στο οποίο αναφέρθηκες (το Terminal Station : Mystery) είναι ένα ενδιαφέρον και καλλιτεχνικότατο (ονειρικό θα έλεγα) θέμα, γεγονός που είχες παραδεχτεί με ενθουσιασμό και συ η ίδια! γράφοντας:
" Πολύ ενδιαφέρουσες οι φωτογραφίες σας, αγαπητοί φίλοι!
Ονειρικές, ρομαντικές και τρομακτικές μαζί, δημιουργούν συναισθήματα φόβου, αλλά παράλληλα και ανεξήγητης (?) έλξης, πολλές φορές..."

Έσπευσες να κατηγορήσεις έναν άνθρωπο που δεν σου έφταιξε σε τίποτα και δεν έχει δώσει ποτέ κανένα δικαίωμα, απεναντίας είναι ένα από τα πιο αξιόλογα μέλη του forum, αποκαλώντας τον... κόλακα (!!), υποκριτή - εφόσον υπαινίσεσαι εμφανέστατα ότι μπορεί να βρίσκεται στο ESOTERICA με άλλο nick - και φρόντισες να τον μπλέξεις σε συνομωσιολογικές υποθέσεις, σχετικά με την προσωρινή του απουσία από τα forum.
Δικαιολογημένα ο Mercury αντέδρασε, σε κάλεσε κι εκείνος σε συνάντηση κι εσύ εκτός από το ότι απαξίωσες την πρότασή του αυτή, ειρωνεύεσαι το γεγονός της δυσαρέσκειάς του απέναντι σε κατηγορίες, για τις οποίες εκείνος δεν έδωσε ποτέ κανένα δικαίωμα!

Λυπηρή και αντιαισθητική αυτή σου η ειρωνία, όπως αντιαισθητική είναι ήταν και θα είναι η υποκρισία Nausika317.
Μα ούτε και στον ίδιο σου τον εαυτό δεν μπορείς να κρυφτείς, εφόσον ρωτάς και διαμαρτύρεσαι δήθεν για πορνογραφία, αναφερόμενη σε ένα καλλιτεχνικό υλικό, που ακόμα κι εσύ η ίδια έχεις χρησιμοποιήσει συμμετέχοντας στο θέμα που είχε ανοίξει ο Mercury.
Να σου θυμίσω κάποιες φωτογραφίες, που είχες ανεβάσει εσύ στο θέμα αυτό;
Συμφωνούν αυτές οι φωτογραφίες με το δικό σου ηθικοφανές κριτήριο;

Παρακαλώ:


ΠΑΡΑΤΕΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΛΟΣ Nausika317 ΣΤΟ ΘΕΜΑ Terminal Station : Mystery - Απεστάλη: 21/07/2006, 13:22:24


ΠΑΡΑΤΕΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΛΟΣ Nausika317 ΣΤΟ ΘΕΜΑ Terminal Station : Mystery - Απεστάλη: 10/08/2006, 22:16:23


ΠΑΡΑΤΕΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΛΟΣ Nausika317 ΣΤΟ ΘΕΜΑ Terminal Station : Mystery - Απεστάλη: 10/08/2006, 22:16:23

Τι άλλο θα μπορούσα τάχα να προσθέσω;

Λυπάμαι παρόλα αυτά για την δήλωση του Mercury, ότι θέλει να αποχωρήσει από τις συζητήσεις. Κατά τη γνώμη μου θα ήταν καλύτερα να παραμείνει, εφόσον υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που τον εκτιμούν, θέλουν να διαβάζουν τις απόψεις του και να συζητούν μαζί του και είναι κρίμα να απέχει από μία συντροφιά τέτοια, χάρην κάποιων κακεντρεχών σχολίων, που ουσιαστικά δεν στοχεύουν καν στον ίδιο...

Για μας οι κατηγορίες που διατυπώθηκαν στο όνομά του, είναι τουλάχιστον αστείες και εντελώς αστήριχτες.
Η διάθεση που συνόδευσε τις κατηγορίες αυτές είναι απαράδεκτα κακοπροαίρετη, και δείγμα έλλειψης στοιχειώδους αγωγής.

Παρόλα αυτά,
η πρόσκλησή μας για συνάντηση εξακολουθεί να ισχύει.
(Ευπρόσδεκτος είναι και οποιοσδήποτε άλλος θέλει).

Εφόσον έχει κάποιος το θράσος να κατηγορεί αδίκως κάποιον άνθρωπο, θεωρώ πως θα έπρεπε να δείξει και το θάρρος να υποστηρίξει έστω και τα μισά από αυτά που είπε, πρόσωπο με πρόσωπο.
Αλλιώς, εκτός από θράσος, δολιότητα, κινδυνεύει πιθανότατα και πολύ εύλογα, να του προσάψουν και δειλία.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2006, 18:04:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Αμάν! Τι ωραίος ποπός είναι αυτός στην παραπάνω φώτο??!!

Εχετε βαλθεί να με ανάψετε παλιόπαιδα σ'αυτό το τόπικ...
Μία με τα μαστίγια και τα χιτλερικά καπέλα, τώρα με fantasy-art γλουτούς...

Σα δε ντρέπεστε

Ε ρε Μητσοτάκης που σας χρειάζεται

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2006, 19:27:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

Agnostic

Αμάν! Τι ωραίος ποπός είναι αυτός στην παραπάνω φώτο??!!



ακομη και η κυταριτιδουλα του ειναι αισθησιακη, ε? (σπαει καρυδια θα τολμουσα να πω )

αλλά και η βαμπιρελα δεν παει πισω!!!


τωρα αποπροσανατολιστηκα...

με ποιον ειχα αντιπαραθεση ειπαμε?


ΥΓ. εκεινο το τοπικ για την πορνογραφια ποιος θα το ανοιξει?


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2006, 19:28:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
PREDATOR
quote:
Ποσο λιγο με ξερεις... αμα ηθελα να γινω συντονιστης θα το ελεγα ξεκαθαρα!!! Γιατι τα λεω ξεκαθαρα...

Βρέ... θές να γίνεις συντονιστής
Ξέρεις πόσοι αλλοι θέλουν?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2006, 22:18:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis

1)ενας αρμοδιος να φτιαξει την σελιδα γιατι ξεχηλωσε

2)αμαλια μημπως λεω μημπως υπαρχει διαφορα μεταξυ μιας εστω και βαμπιρελας με μπικινι
η μιας αμαζονας με μονοκινι
απο την φωτο που μας δειχνει ενα ζευγος να συνουσιαζετε;;

ειναι η προτελευτα φωτο


Απεστάλη: 07/12/2006, 01:39:25
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=7&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=8175

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2006, 23:31:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

gigenis

2)αμαλια μημπως λεω μημπως υπαρχει διαφορα μεταξυ μιας εστω και βαμπιρελας με μπικινι
η μιας αμαζονας με μονοκινι
απο την φωτο που μας δειχνει ενα ζευγος να συνουσιαζετε;;

ειναι η προτελευτα φωτο

Απεστάλη: 07/12/2006, 01:39:25
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=7&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=8175



συνΟλυμπιε γηγενη και λοιποι εκλεκτοι συνδαιτυμονες, ανοιξα το ειδικο τοπικ

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8870


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2006, 00:38:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
quote:

1)ενας αρμοδιος να φτιαξει την σελιδα γιατι ξεχηλωσε

2)αμαλια μημπως λεω μημπως υπαρχει διαφορα μεταξυ μιας εστω και βαμπιρελας με μπικινι
η μιας αμαζονας με μονοκινι
απο την φωτο που μας δειχνει ενα ζευγος να συνουσιαζετε;;

ειναι η προτελευτα φωτο


Απεστάλη: 07/12/2006, 01:39:25
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=7&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=8175

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του


Η ουσια και αυτο που προδιαθετει ειναι η ιδια...
Εκτος εαν αντιδρατε στη θεαση του γυμνου και της πραγματικοτητας...
Ειναι σαν να ντρεπομαστε το ιδιο μας το σωμα...
Ας μη λεμε μαλακιες τωρα απλως για να μαλωνουμε ή να αντιδρουμε....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nausika317
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2006, 02:39:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nausika317
Amalia:

quote:
Βλέπω ότι επιμένεις να λασπολογείς τον Mercury

γιατί τον λασπολογώ, επειδή είπα να φύγει από τις γραμμές του τραίνου, μήπως τον πατήσει?

Μήπως όμως, τα παρακάτω που έγραψες εσύ για μένα , είναι επίσης ΛΑΣΠΟΛΟΓΙΑ?

quote:
Εφόσον έχει κάποιος το θράσος να κατηγορεί αδίκως κάποιον άνθρωπο, θεωρώ πως θα έπρεπε να δείξει και το θάρρος να υποστηρίξει έστω και τα μισά από αυτά που είπε, πρόσωπο με πρόσωπο.
Αλλιώς, εκτός από θράσος, δολιότητα, κινδυνεύει πιθανότατα και πολύ εύλογα, να του προσάψουν και δειλία


quote:
Έσπευσες να κατηγορήσεις έναν άνθρωπο που δεν σου έφταιξε σε τίποτα και δεν έχει δώσει ποτέ κανένα δικαίωμα, απεναντίας είναι ένα από τα πιο αξιόλογα μέλη του forum, αποκαλώντας τον... κόλακα (!!), υποκριτή - εφόσον υπαινίσεσαι εμφανέστατα ότι μπορεί να βρίσκεται στο ESOTERICA με άλλο nick - και φρόντισες να τον μπλέξεις σε συνομωσιολογικές υποθέσεις, σχετικά με την προσωρινή του απουσία από τα forum

Σου απαντώ:

Αποκάλεσα τον Mercury " η κόλακα, η προσωπικό σου γνωστό"

Και το αιτιολογώ:
Οταν ο Mercury γράφει, αναφερόμενος σε ΣΕΝΑ, ότι " έχεις γαλάζια μάτια, μαυρα μαλλιά, ένα υπέροχο σώμα, και είσαι γλυκειά, ειλικρινής και έξυπνη", τα εξής μπορεί να συμβαίνουν:

1) Σε γνωρίζει προσωπικά

2) Δεν σε γνωρίζει, αλλά σε κολακεύει

3)Εχει την περιγραφή σου απο το τηλ. h e-mail, η αλλη τηλεπικοινωνία,
και σε κολακεύει

4) Κάνει πλάκα

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙ ΑΛΛΗ ΕΡΜΗΝΕΙΑ? Αν είναι, πέστε μου ποιά είναι, να ξέρω και γώ!

- Πραγματικά, έγραψα κι εγώ στο τόπικ, αλλά από τότε που έγραψα, μεταγενέστερα , οι φώτος έγιναν πιό " προχωρημένες", με κορωνίδα αυτήν του ellovos, όπως φαίνεται στο quote του Gigenis:

quote:
1)ενας αρμοδιος να φτιαξει την σελιδα γιατι ξεχηλωσε

2)αμαλια μημπως λεω μημπως υπαρχει διαφορα μεταξυ μιας εστω και βαμπιρελας με μπικινι
η μιας αμαζονας με μονοκινι
απο την φωτο που μας δειχνει ενα ζευγος να συνουσιαζετε;;

ειναι η προτελευτα φωτο


Απεστάλη: 07/12/2006, 01:39:25
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=7&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=8175

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του


Το γεγονός ότι ο Mercury επέλεξε να "προσβληθεί" τόσο πολύ, λόγω των πολλών επιθέσεων που δέχτηκε το τελευταίο διάστημα, και απο΄άλλους, είναι δικό του θέμα.
ΕΦ'οσον όμως, εσύ Αμαλία, μου ζήτησες επανειλλημένα συνάντηση ( και να προσθέσω εδώ - και στο προσωπικό μου e-mail, το οποίο δεν απάντησα γιατί είχε παέι στο junk mail ), όπως έκανε και ο Mercury, και αρνήθηκα και στους δυό σας, και το αιτιολόγησα γιατί,
ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΕΔΩ ΓΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ !

Γιατί θεωρώ ότι η συμπεριφορά σου είναι εμφανώς μεροληπτική, και τα κίνητρα της συνάντησης δεν είναι " να τα βρούμε", αλλά άλλα τα οποία δεν τολμώ εδώ να κατονομάσω...

θα ήταν προφανές στον καθένα , ότι αν ήθελε κανείς να συναντηθεί με κάποιον για να λύσει καποια παρεξήγηση, ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΕΛΟΥΖΕ ΠΡΩΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΕΤΑΞΕΣ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ, ΟΠΩΣ "ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ ΚΑΚΟΠΡΟΑΙΡΕΤΗ, ΕΛΛΕΙΨΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΟΥΣ ΑΓΩΓΗΣ,ΘΡΑΣΥΣ, ΔΟΛΙΑ ΚΑΙ , ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ, ΔΕΙΛΗ!" Αυτές οι " συναντήσεις" έχουν προδιαγεγραμμένο στόχο, το " ΝΑ ΤΗΣ ΣΠΑΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ!" ΑΛΛΑ, ΚΑΙ ΝΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΘΕΙ Ο "ΘΙΓΜΕΝΟΣ" ΕΓΩΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΜERCURY!

Και σε τέτοιες "συναντήσεις" και με τέτοιους "συνομιλητές", βέβαια και αρνούμαι ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΑ να λάβω μέρος!

Μπορείς να λές ότι θέλεις, Αμαλία,αλλά η περιέργεια ΣΑΣ δεν θα ικανοποιηθεί...

Και τώρα μπορείς να με απενεργοποιήσεις...

Χαιρετισμούς σε όλους...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2006, 03:19:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
gigenis:
quote:
2)αμαλια μημπως λεω μημπως υπαρχει διαφορα μεταξυ μιας εστω και βαμπιρελας με μπικινι
η μιας αμαζονας με μονοκινι
απο την φωτο που μας δειχνει ενα ζευγος να συνουσιαζετε;;

Σαφώς και υπάρχει διαφορά.
Η νοηματοδότηση όμως της διαφοράς αυτής, εξαρτάται από το πόσο πονηρό είναι το μυαλό που εξετάζει τις εικόνες, αλλά και με τον τρόπο που τις συμπεριλαμβάνει στη συμμετοχή του σε έναν διάλογο.

Βεβαιώτατα, μία τέτοια φωτογραφία θα δημιουργούσε διαφορετική εντύπωση, στην περίπτωση που θα δημοσιευόταν σε ένα θέμα, που το όλο κλίμα του δεν θα ήταν ταιριαστό. Στην περίπτωση του terminal station mystery όμως, δεν υπάρχει λόγος να θιχτούν τα "χριστά" ήθη κάποιου, εκτός εάν το όλο θέμα τον σοκάρει, οπότε δεν το επισκέπτεται, ή προτιμάει να επισκεφτεί κάποια σελίδα της ένωσης κατηχητών Ελλάδος, "Η ανέσπερος Αγνότης της Παρθενίας" ή κάτι τέτοιο. Όχι όμως ένα site φιλοσοφικό, μέσα στο οποίο ουδέποτε έχει δηλωθεί ότι ασπαζόμαστε τον μονολιθισμό στη θέαση των πραγμάτων και την άνευ στοχασμού προσκόληση σε μορφές με έμφαση στη μονοσήμαντη ερμηνεία τους.
Χωρίς αυτό να σημαίνει, ότι η άποψη ή η θέαση του καθενός συμμετέχοντα, είναι ταυτόσημη με τη δική μας.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2006, 04:08:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
> βαλε την φαντασια σου να δουλεψει πανω σε εναν κηπο και παρουσιασε μου κατι που θα με διεγειρει

Ο αειθαλής κήπος, θα είναι σαν μία συμφωνική ορχήστρα που παίζει το Bolero: Ξεκινάει σόλο φλάουτο για λίγη ώρα, μετά προστίθεται οι βιόλες. Μετά κάποια τύμπανα. Βγαίνει τα φλάουτο και μπαίνουν τα βιολιά, και ούτω καθ' εξής.

Σαν να είμαστε σε μια αλλοίωση του χωροχρονικού συνεχούς, όλες οι εποχές του χρόνου συμπιέζονται σε μερικά λεπτά, όσο διαρκεί το κοντσέρτο:

(Τα ονόματα φυτών στην τύχη, μη κολλήσουμε εκεί)

Τον κύκλο της ζωής τον ξεκινάει η ανθισμένη αμυγδαλιά, μόνη της στο κέντρο, εδώ παίζει το σόλο φλάουτο. Μετά από λίγο στην αμυγδαλιά προστίθεται το φυτό Β, οι βιολέτες γύρω γύρω στους φράχτες. Η αμυγδαλιά αρχίζει να ρίχνει μερικά λουλουδάκια της, σαν χιόνι σε όλο τον κήπο, στέλνοντας το χαρούμενο ανοιξιάτικο μήνυμα της ζωής, "ξυπνάτε όλοι ήρθε η άνοιξη".

Τα κυκλάμινα και οι μαργαρίτες πιάνουν το σήμα πρώτα, και πριν καλά-καλά τελειώσουν τα λουλούδια της ανθισμένης αμυγδαλιάς, δίνεται το χρώμα του ανοιξιάτικου ήλιου στους θάμνους γύρω από το άγαλμα της Αφροδίτης, θεάς της Αγάπης.

Μέσα στη μέθη της άνοιξης, πριν ξεραθούν οι μαργαρίτες το κοντσέρτο συνεχίζεται με τα μπουμπούκια των τριανταφύλλων, που τα βλέπουμε ένα-ένα να ανοίγουν μπροστά στα μάτια μας, και μεταμορφώνουν τον κήπο στην καλοκαιρινή του φορεσιά, γεμάτος τριανταφυλλιές παντού.

Το φθινόπωρο παίζουν και οι γαρδένιες γύρω από τις τριανταφυλλιές, με το μεθυστικό τους άρωμα, και το κονσέρτο αποκτά και οσφρητικό περιεχόμενο.

Και λοιπά και λοιπά.

Εμπνεύστηκες τίποτα;


> ο gentleman ταχει με τον βριλ, αρα και με τους φιλους του

Δεν κατάλαβες καλά, εγώ δεν κρατάω μανιάτικα με κανένα, και η απόδειξη είναι εδώ: "Ανδρέα δεν υποστηρίζω καμιά θεωρία κοίλης γης. Ένα ενδιαφέρον μαθηματικό πρόβλημα πήγα να λύσω. Ο άλλος παίζει σκάκι, εγώ τη βρίσκω με τις σπαζοκεφαλιές των μαθηματικών"

Αλλά δεν είναι δυνατό να μου λες ότι δεν συνέβη τίποτα, και να με βγάζεις και διάολο επειδή τα πήρα στα κρανία με τον βριλ που κι εσύ τον λες κάκιστο. Ίσως ήταν υπερβολικοί οι χαρακτηρισμοί, με δεδομένο ότι πήρε η μπάλα και τους άλλους δυο, πάνω στην τσατίλα μου. Εντάξει το παραδέχομαι. Ικανοποιήθηκες τώρα;


>>>> Έρχεται κάποιος στο στυλ Ogygos, που δεν πιστεύει λέξη από αυτά που λέει, αλλά κοροιδεύει τους συνομιλητές του. Γ....τε ελεύθερα.

>>>> Αλλά στον άλλο που λέει μια τρομακτική εμπειρία του με πνεύματα, κάτι που πιστεύει δηλαδή ότι του συνέβη, ή σ' αυτόν που ψάχνει για στοιχειωμένα σπίτια, ή σε όποιον τα πιστεύει αυτά που λέει, είναι άδικη η επίθεση και ανεπίτρεπτη σε πολιτισμένους ενήλικες.

>>> ριξε συγκεκριμενες περιπτωσεις για να τις συζητησουμε

>> ίσως να μη συνέβηκε συγκεκριμένο γεγονός έτσι ακριβώς. Εγώ ως ξεκάθαρο παράδειγμα το αναφέρω, προς αποφυγή.

> ισως να μην συνεβει, αλλά το αναφερεις ως ξεκαθαρο παραδειγμα. εισαι ξεκαθαρος!

Τα παραδείγματα συνήθως είναι υποθετικά. Αλλά αφού θέλεις συγκεκριμένη περίπτωση, πιάσε τον εαυτό σου στο innernet όταν έλεγες για το λεμούριο:

Έπρεπε να σε κάνουν ρόμπα για χαβαλέ; Ή να ψάξουν την υπόθεση του λεμούριου, τι πραγματικά συνέβη, να δουν αν τους δουλεύεις, ή τι άλλο παίχθηκε στην Πεντέλη εκείνη τη βραδυά;


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2006, 06:09:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury
Καλημέρα σε όλους,

όπως είπα και στο "αποχαιρετιστήριο" μήνυμα μου, απο τη στιγμή που άνοιξα το παρόν τόπικ και διαπίστωσα ότι είχα να αντιμετωπίσω την ισχυρότερη συκοφαντική επίθεση που έχω δεχθεί στο διάστημα που είμαι μέλος του εσωτέρικα, "είδα" και κάποιους πιθανούς τρόπους αντιμετώπισης της κατάστασης.

Ο πρώτος ήταν να αρχίσω τα βρισίδια,(αυτό θα έκανα σίγουρα αν δεν την είχα ξαναπατήσει το καλοκαίρι),αναγκάζοντας με αυτό τον τρόπο το φίλο Dying να λογοκρίνει ακόμα μια φορά μήνυμα μου.Την ίδια ώρα η "κατήγορος" μου προετοιμασμένη,ψύχραιμη και με την ευχέρια λόγου που έχει, θα έκανε τη δουλειά της παρουσιάζοντας με όχι μόνο ως "πορνογράφο","γλύφτη",και "με πολλούς λογαριασμούς",αλλά και ως "τρελλό","ψυχοπαθή" και ότι άλλο τράβαγε η ψυχή της...όλο και κάτι θα έμενε απο τη λάσπη που μου πέταξε τόσο γεναιοδωρα η "Μανταμ Ναυσικά" λίγες μέρες πριν τα Χριστούγεννα...

Η δευτερη αντιμετώπιση ήταν να πιάσω συζήτηση με τον κόσμο και με την "Μανταμ-κατήγορο" μου για το αν είμαι "πορνογράφος",για το αν "γλύφω" και κολακευω τους συντονιστές,και για το αν έχω πολλές ταυτότητες!!! Να βάλω δηλαδή μόνος μου τον εαυτό μου στο εδώλιο του κατηγορουμένου προς τέρψιν του φιλοθεάμονος κοινού...και προς μεγάλη ευχαρίστηση της επίδοξης κατηγορου μου βέβαια...

Η τρίτη ηταν να σφυρίξω αδιάφορα,να το παίξω "υπερβατικός",ότι δεν τρέχει τίποτα,γελάκια,αλληλούλια και "χρόνια μας πολλά".Σκέτη υποκρισία δηλαδή...

Μια άλλη λύση ήταν να ζητήσω από τους συντονιστές να συνεφέρουν την "Μανταμ" ζητώντας της στοιχεία και αποδείξεις για τους συκοφαντικούς ισχυρισμούς της...Αλλά το πρόβλημα είναι ότι εγώ δεν είμαι απο τα "παιδάκια που φωνάζουν τη μαμά τους", αλλά και να ήμουν, η έξπερτ πραγματικά στους "ψυχολογικούς εκβιασμούς" Μανταμ Ναυσικά μου είχε κλείσει προκαταβολικά το δρόμο σταμπάρωντας με σαν "κόλακα" και "γλύφτη", και μάλιστα σε ένα τόπικ με κριτική κατα των συντονιστών...όλα μελετημένα...Με ποιο τρόπο με σταμπάρησε? Πήγε και βρήκε ένα απόσπασμα απο τη "συνομιλία μου" με το πρόγραμμα Τεχνητής Νοημοσύνης "God", ένα απόσπασμα όπου χρησιμοποίησα το όνομα της Αμαλίας για να δω πως αντιδράει στα "ερωτικά" ο Θεός.Ηξερα βέβαια ότι η Αμαλία, η οποία συμμετείχε στο τόπικ επίσης, σαν άνθρωπος με χιούμορ δεν υπήρχε περίπτωση να παρεξηγήσει το αστείο μου. Στην πραγματικότητα όταν έκανα την περιγραφή δεν είχα την παραμικρή ιδέα για το πως ήταν η Αμαλία,ούτε στην τηλεόραση την είχα δει... Η περιγραφή ηταν τελείως μα τελείως τυχαία...

Και αυτό το αστείο χρησιμοποιηθηκε σαν επιχείρημα εναντίον μου."Που ήξερες μερκιουρι ότι η Αμαλία έχει τελειο σώμα"! Άρα...(εδω κλείνουμε το ματάκι)...Τι να πει κανείς...

"Τέλειο έγκλημα" δεν υπάρχει όμως και η Μανταμ που "σοκάρετε" (υποτίθεται) από τα πωπουδάκια των μωρών στις διαφημίσεις (βλέπε ΑΙΣΧΟΣ κλπ),είχε ξεχάσει στο τόπικ μου κάτι φωτογραφιούλες με φονικά βρυκολάκων,αισθησιακά κυλοτακια,και ημίγυμνες αιμοβόρες βαμπιρίνες...Τουλάχιστον οι δικές μου βαμπιρίνες ήταν και καλόγουστες!!!χαχαχαχαχαχα

Το "αποχαιρετιστήριο" μήνυμα μου ήταν και μαζί δεν ήταν αληθινό.Ήξερα ότι ο φίλος Dying ήταν τακτικός επισκέπτης του τόπικ μου και ήλπιζα ότι θα είχε προσέξει την "πορνογραφία" της Μανταμ Ναυσικά και την αντίφαση με το "Κυρία Λουκά ιματζ" που η "Μαντάμ" αποφάσισε να "πλασάρει" για να με συκοφαντήσει.Αποφάσισα να το παίξω κορώνα-γράμματα.

Εγώ δεν θα έλεγα τιποτα.

Στην περίπτωση που αυτό διεφεύγε της προσοχής των συντονιστών και η κυρία Ναυσικά συνέχιζε να χορευει θριαμβευτικά πάνω στο υποτιθέμενο "πτώμα" μου το μήνυμα μου θα ίσχυε.

Στην αντίθετη περίπτωση όχι.


Ευτυχώς τα πραγματα εξελιχθηκαν όπως ήλπιζα να εξελιχθούν.Γιατί πραγματικά δεν είχα καμμιά πρόθεση να σας αφήσω...

Ευχαριστώ τη Γωγώ,την Αντζι και την Αμαλία για την υποστήριξη τους.Συγγνώμη που δεν απάντησα σε κάποια μειλ,πραγματικά δεν έχω καθόλου χρόνο αυτη την εποχή.Ελπίζω αυτό το μηνυμα να εξηγεί τα πως και τα γιατί...

Ευχομαι σε όλους Καλά Χριστούγεννα.



"The most beautiful thing we can experience is the mysterious.
It is the source of all true art and all science.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2006, 10:46:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

gentleman

Ο αειθαλής κήπος, θα είναι σαν μία συμφωνική ορχήστρα που παίζει το Bolero: Ξεκινάει σόλο φλάουτο για λίγη ώρα, μετά προστίθεται οι βιόλες. Μετά κάποια τύμπανα. Βγαίνει τα φλάουτο και μπαίνουν τα βιολιά, και ούτω καθ' εξής.

Εμπνεύστηκες τίποτα;


ειναι κατι ευκολο να γινει, αν υπαρχει μεγαλος κηπος, χρονος και χρημα

ουσιαστικα αυτη ειναι και η μεθοδος της αποκλειστικα βιολογικης καλλιεργειας

τα φυτα εναλλασονται μεταξυ τους φαινομενικα αναρχα, αλλά η ενυπαρχουσα ταξη βασιζεται στις σχεσεις των φυτων μεταξυ τους και εκδηλωνεται με την συνεχη ανθοφορια και καρποφορια

εννοειται οτι χρησιμοποιουνται αναλογικα αγρια και ημερα φυτα, πολυετη και μονοετη (οι δε τσουκνιδες ειναι χρησιμοτατες, οσο περιεργο κι αν ακουγεται)

απαραιτητα στοιχεια σε εναν τετοιο κηπο ειναι τα βραχια, το νερο και η πανιδα που θα φιλοξενει


ωστοσο οταν "ειπα βαλε την φαντασια σου να δουλεψει πανω σε εναν κηπο και παρουσιασε μου κατι που θα με διεγειρει" εννοουσα σε κατι αλλο, πιο "δυσκολο"

quote:

Αλλά δεν είναι δυνατό να μου λες ότι δεν συνέβη τίποτα, και να με βγάζεις και διάολο επειδή τα πήρα στα κρανία με τον βριλ που κι εσύ τον λες κάκιστο.


εκεινος αυτοαποκαλειται κακιστος και θαπρεπε ισως να σε προβληματισει το γιατι

quote:

Ίσως ήταν υπερβολικοί οι χαρακτηρισμοί, με δεδομένο ότι πήρε η μπάλα και τους άλλους δυο, πάνω στην τσατίλα μου. Εντάξει το παραδέχομαι. Ικανοποιήθηκες τώρα;


εγω?

το θεμα ειναι να ικανοποιηθεις εσυ με την κατανοηση και την αποδοχη των όποιων σφαλματων σου αναγνωριζεις (το ιδιο ισχυει για ολους μας)

και φυσικα χαιρομαι για σενα!

quote:

jbg> ριξε συγκεκριμενες περιπτωσεις για να τις συζητησουμε

gentleman>> ίσως να μη συνέβηκε συγκεκριμένο γεγονός έτσι ακριβώς. Εγώ ως ξεκάθαρο παράδειγμα το αναφέρω, προς αποφυγή.

jbg> ισως να μην συνεβει, αλλά το αναφερεις ως ξεκαθαρο παραδειγμα. εισαι ξεκαθαρος!

gentleman>>Τα παραδείγματα συνήθως είναι υποθετικά.


σου ζητησα συγκεκριμενες περιπτωσεις ως παραδειγματα για να τεκμηριωσεις αυτο που ειπες, και μου παρουσιασες υποθετικα παραδειγματα

quote:

Αλλά αφού θέλεις συγκεκριμένη περίπτωση, πιάσε τον εαυτό σου στο innernet όταν έλεγες για το λεμούριο:

Έπρεπε να σε κάνουν ρόμπα για χαβαλέ; Ή να ψάξουν την υπόθεση του λεμούριου, τι πραγματικά συνέβη, να δουν αν τους δουλεύεις, ή τι άλλο παίχθηκε στην Πεντέλη εκείνη τη βραδυά;


επρεπε?

ποιος θα το κρινει?

και ποιο ηταν το αποτελεσμα?

εμενα στις κοχονες μου - "λαθος θεμα, λαθος τοπικ" (ακομη ασχολειται μαζι μου ο κουπακιας, τοξερες? )

το ινερνετ ακολουθει τον δικο του δρομο και εγω την συγχρονικοτητα


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2006, 12:00:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8
Με αφορμή αυτό που έγραψε η Ναυσικά,ήθελα να ρωτήσω κι εγώ τους συντονιστές,γιατί δεν παίρνω τις τελευταίες μέρες ειδοποιήσεις από τα subscriptions που έχω κάνει σε διάφορα τοπικς.Τι σημαίνει δηλαδή αυτό;ότι το κάνει επίτηδες κάποιος συντονιστής που δεν με γουστάρει;ή είναι κάποιο γενικότερο πρόβλημα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2006, 17:04:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Τι σημαίνει δηλαδή αυτό;ότι το κάνει επίτηδες κάποιος συντονιστής που δεν με γουστάρει;ή είναι κάποιο γενικότερο πρόβλημα;

Δεν σε γουστάρει?
εεε.. λές βρέ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2006, 18:01:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Συγνώμη για το ξεκάρφωτο "ποίημα" χτες, ξέχασα να πω ότι προήλθε από την εξής προτροπή jbg:

> βαλε την φαντασια σου να δουλεψει πανω σε εναν κηπο και παρουσιασε μου κατι που θα με διεγειρει

quote:
Ο αειθαλής κήπος, θα είναι σαν μία συμφωνική ορχήστρα που παίζει το Bolero: Ξεκινάει σόλο φλάουτο για λίγη ώρα, μετά προστίθεται οι βιόλες. Μετά κάποια τύμπανα. Βγαίνει τα φλάουτο και μπαίνουν τα βιολιά, και ούτω καθ' εξής.

Σαν να είμαστε σε μια αλλοίωση του χωροχρονικού συνεχούς, όλες οι εποχές του χρόνου συμπιέζονται σε μερικά λεπτά, όσο διαρκεί το κοντσέρτο:

(Τα ονόματα φυτών στην τύχη, μη κολλήσουμε εκεί)

Τον κύκλο της ζωής τον ξεκινάει η ανθισμένη αμυγδαλιά, μόνη της στο κέντρο, εδώ παίζει το σόλο φλάουτο. Μετά από λίγο στην αμυγδαλιά προστίθεται το φυτό Β, οι βιολέτες γύρω γύρω στους φράχτες. Η αμυγδαλιά αρχίζει να ρίχνει μερικά λουλουδάκια της, σαν χιόνι σε όλο τον κήπο, στέλνοντας το χαρούμενο ανοιξιάτικο μήνυμα της ζωής, "ξυπνάτε όλοι ήρθε η άνοιξη".

Τα κυκλάμινα και οι μαργαρίτες πιάνουν το σήμα πρώτα, και πριν καλά-καλά τελειώσουν τα λουλούδια της ανθισμένης αμυγδαλιάς, δίνεται το χρώμα του ανοιξιάτικου ήλιου στους θάμνους γύρω από το άγαλμα της Αφροδίτης, θεάς της Αγάπης.

Μέσα στη μέθη της άνοιξης, πριν ξεραθούν οι μαργαρίτες το κοντσέρτο συνεχίζεται με τα μπουμπούκια των τριανταφύλλων, που τα βλέπουμε ένα-ένα να ανοίγουν μπροστά στα μάτια μας, και μεταμορφώνουν τον κήπο στην καλοκαιρινή του φορεσιά, γεμάτος τριανταφυλλιές παντού.

Το φθινόπωρο παίζουν και οι γαρδένιες γύρω από τις τριανταφυλλιές, με το μεθυστικό τους άρωμα, και το κονσέρτο αποκτά και οσφρητικό περιεχόμενο.

Και λοιπά και λοιπά.

Εμπνεύστηκες τίποτα;



Dare To Dream


Edited by - gentleman on 19/12/2006 18:11:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2006, 18:31:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
> τα φυτα εναλλασονται μεταξυ τους φαινομενικα αναρχα, αλλά η ενυπαρχουσα ταξη βασιζεται στις σχεσεις των φυτων μεταξυ τους και εκδηλωνεται με την συνεχη ανθοφορια και καρποφορια

Χωρίς φαινομενικά άναρχη εναλλαγή γίνεται; Εγώ θέλω γεωμετρική τάξη.

Και οι τσουκνίδες τι ρόλο παίζουν;

> ωστοσο οταν "ειπα βαλε την φαντασια σου να δουλεψει πανω σε εναν κηπο και παρουσιασε μου κατι που θα με διεγειρει" εννοουσα σε κατι αλλο, πιο "δυσκολο"

Δεν είναι δύσκολος ο εσκεμμένος χρονισμός των ανθοφοριών; Τότε τι είναι δύσκολο;


>> Έπρεπε να σε κάνουν ρόμπα για χαβαλέ;

> επρεπε? ποιος θα το κρινει? και ποιο ηταν το αποτελεσμα?

Δεν έπρεπε, και το αποτέλεσμα ήταν ότι το innernet δεν έχει την ποιότητα του esoterica. Forum για χαβαλέ τύπου IRC, ο καθένας φτιάχνει. Ποιοτικό forum για αναζήτηση, όχι.

Αν δεν μπορούμε να ψάξουμε τις όποιες αντισυμβατικές μας εμπειρίες, πάει το forum.


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 29 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2197266
Maintained by Digital Alchemy