ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Αλβανοί στην Ελλάδα - Ρατσισμός ή θέμα επιβίωσης;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 8
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2005, 20:17:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θέμα της Μακεδνίας και τών Σκοπίων είναι τεράστιο. Το δεδομένο είναι οτι τον ήπιαμε και οτι για αυτό φταίει η αστοχη εξωτερική πολιτική. Συλλαλητήρια κάνεις για να πιέσεις την ΔΙΚΗ σου κυβέρνηση όχι τη διεθνή κοινότητα. Χέστηκαν οι ΗΠΑ για τα συλλαλητήρια που γίνονται εδώ. Οπότε τα συλλαλητήρια που αναφέρεις καποιο άλλο ρόλο εξυπηρετούσανε.

Ο Μαρξ γιατί κτήνος ? Οικονομική ανάλυση της κοινωνίας έκανε. Δεν κυβέρνησε σε κανένα κομουνιστικό κράτος. (το ανέφερες και αναρωτήθηκα και μια και πιάσαμε κουβέντα αν θες απαντάς)

Οι Νόμοι που επικαλείσαι συνήθως λειτουργούν όταν εφαρμόζονται υπέρ των ισχυρών. Οπότε αν κάποιοι θα έπρεπε να φωνάζουν θα έπρεπε να είναι οι εργάτες (αλβανόι ή κινέζοι δεν εχει σημασία) που δουλεύουν χωρίς τα αυτονόητα εργασιακά δικαιώματα. (και γι'αυτό τους προτιμάνε και οι εργοδότες) Αλλα αυτό είναι ολίγον αριστερό σαν δηλωση. Είπαμε μη μας πούνε ρατσιστές αλλα μη μας πούνε και κομουνιστές.

Μια και τα θέματα που αναφέρεις έχουν μια συνιστώσα που μπορεί να εξεταστεί ορθολογικά.

Λοιπόν, η εγκληματικότητα, αντιμετωπίζεται με σωστή αστυνόμευση. Αντί να κριτικάρεις τους εγκληματίες (που κάνουν στην τελικη τη δουλειά τους) να κριτικάρεις τους αστυνομικούς (που ΔΕΝ κάνουν στην τελική τη δουλειά τους).

Η ανεργία αντιμετωπίζεται με τον γνωστό αριστερό τρόπο (οπως προανέφρα). Δηλαδη με συλλογικές συμβάσεις εργασίας, με καταγγελία της μαυρης εργασίας, με καθιέρωση (στην πράξη) κατώτερου ημερομίσθιου με παροχές του δημοσίου κ.τ.λ. Αμα δε μας αρέσει και θέλουμε καπιταλιστικό μοντέλο, κάνουμε τουμπεκί και ανεχόμαστε το οτι παντα υπάρχει κάποιος πιο απελπισμένος απο εμάς που θα δεχτεί να δουλέψει με λιγότερα.

Τα περι επιβίωσης του ελληνικού πολιτισμού μη τα ξαναλέμε. Στρώσε κώλο, πέρνα πανεπιστήμιο, διέπρεψε στην ευρώπη, δόξασε την πατρίδα σου. Κανε τους όλους να σε ζηλεύουνε που είσαι έλληνας.

Χμ για δες. Πρότεινα λύσεις χωρίς να χρησιμοποιήσω τη λέξη "Αλβανός". Μήπως η αναφορά στους "Αλβανούς" τελικά εχει να κάνει με τη μισαλοδοξία και την ελλειψη ανοχής στο διαφορετικό ? Μήπως είσαι πολυ επιεικής στην κρίση σου για τον Prince ? Μηπως κάποιοι χρησιμοποιούν σαν αλοθι τους αλβανούς για τη δική τους ανικανότητα (βλέπε τα χαζα που φωνάζουν για να μη σηκώσει το διαβαστερό αλβανάκι τη σημαία) ?


Αγγελος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Invader
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
408 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2005, 23:09:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Invader  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Οπότε τα συλλαλητήρια που αναφέρεις καποιο άλλο ρόλο εξυπηρετούσανε.

Ποιός ήταν τελικά ο ρόλος αυτός αγαπητέ? Μίλα επιτέλους ξεκάθαρα!
Και βέβαια οι ΗΠΑ δεν δίνουν πεντάρα για τα ελληνικά συλλαλητήρια, αλλά η τότε ελληνική κυβέρνηση δεν ήθελε πολύ για να αρχίσει αυτό που αποκαλείται ''ευαίσθητοι διπλωματικοί χειρισμοί'' και να αχίσει να ξεπουλάει την ιστορία μας στα παγκόσμια διπλωματικά σαλόνια.
Τα τότε συλλαλητήρια έδειξαν τη βούληση του λαού και έκαναν την κυβέρνηση να καταλάβει πως μια δεύτερη Κύπρος δεν θα γινόταν ανεκτή.
Και επειδή ''φωνή λαού, οργή θεού'', αυτοί που ήταν να πάρουν το μύνημα τότε το πήραν. Μην έχεις καμιά αμφιβολία για αυτό. Αν σήμερα δεν έχουν ακόμα αναγνωριστεί(ακόμα) παγκοσμίως ως ''Μακεδονία'' τα Σκόπια, ή και απο την Ελλάδα ακόμα, αυτό οφείλεται σε εκείνα τα συλλαλητήρια. Αμφιβάλω αν υπήρξε ποτέ πιο γνήσια έκφραση του λαικού αισθήματος απο τότε. Κάτι τέτοια είναι που με κάνουν να νιώθω υπερήφανος που είμαι Έλληνας. Κρίμα που δεν συμβαίνει το ίδιο με εσένα...


quote:
Ο Μαρξ γιατί κτήνος ? Οικονομική ανάλυση της κοινωνίας έκανε. Δεν κυβέρνησε σε κανένα κομουνιστικό κράτος. (το ανέφερες και αναρωτήθηκα και μια και πιάσαμε κουβέντα αν θες απαντάς)

Το θέμα αυτό είναι πραγματικά τεράστιο και δεν έχει σχέση με το παρόν topic.
Αν και δεν θέλω να επεκταθώ εδώ, να σου πω οτι πιστεύω πως ο Μαρξ είναι ο ιδρυτής μιας θεωρίας που έρχεται σε αντίθεση με την ίδια τη φύση του ανθρώπου, ενώ αν διαβάσεις για την ίδια του τη ζωή θα φρίξεις.
Σε κάθε περίπτωση, οι θεωρίες του εφαρμόστηκαν με τα γνωστά τραγικά αποτελέσματα( και μην ακούσω αηδίες του τύπου'' καλός Μάρξ, κακά κομουνιστικά κόματα''. Ο μαρξισμός εφαρμόστηκε στην ΕΣΣΔ με ελάχιστες παρεκβολές και όλοιβλέπουμε σε τι κατάσταση είναι τώρα αυτές οι χώρες.) Προσωπικά, θεωρώ τον μαρξισμό την άλλη όψη του ναζισμού.
Το θέμα πάντως είναι τεράστιο και δεν θα επεκταθώ άλλο εδώ, αν θέλεις άνοιξε καινούργιο topic για αυτό το θέμα και το συζητάμε.

quote:
Οι Νόμοι που επικαλείσαι συνήθως λειτουργούν όταν εφαρμόζονται υπέρ των ισχυρών.

Αυθαίρετο συμπέρασμα. Μίλα συγκεκριμένα και παρέθεσε και μερικά παραδείγματα.

quote:
Οπότε αν κάποιοι θα έπρεπε να φωνάζουν θα έπρεπε να είναι οι εργάτες (αλβανόι ή κινέζοι δεν εχει σημασία) που δουλεύουν χωρίς τα αυτονόητα εργασιακά δικαιώματα. (και γι'αυτό τους προτιμάνε και οι εργοδότες)

Ο έλληνας εργάτης έχει κάθε δικαίωμα να διαμαρτύρεται, αν οι συνθήκες εργασίας του δεν είναι καλές. Ο ξένος όμως εργάτης, και πολύ περισσότερο ο παράνομος, δεν έχει κανένα δικαίωμα. Ήρθε στη χώρα μας με την ελεύθερη βούληση του, κανείς δεν τον υποχρέωσε. Αν δεν του αρέσει, μπορούσε να μείνει εκεί που ήταν!
Για σκέψου το... Να είσαι παράνομος, και να φωνάζεις για εργασιακά ''δικαιωματα''! Κατα τη γνώμη μου, είναι τουλάχιστον θρασύ. Τι να κάνουμε κύριοι λαθρομετανάστες? Δεν μπορούμε να έχουμε και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο! Αυτά έχουμε, αν σας αρέσουν! Αν όχι, μπορείτε ωραιότατα να παραδοθήτε και να στελείτε δωρεάν πίσω στη χώρα σας, με έξοδα, φυσικά, του ελληνικού κράτους...
quote:
Λοιπόν, η εγκληματικότητα, αντιμετωπίζεται με σωστή αστυνόμευση. Αντί να κριτικάρεις τους εγκληματίες (που κάνουν στην τελικη τη δουλειά τους) να κριτικάρεις τους αστυνομικούς (που ΔΕΝ κάνουν στην τελική τη δουλειά τους).



Η εύκολη λύση... Για όλα φταίει η αστυνομία. Δηλαδή τι μας λες ρε άγγελε? Οτι τα κακοποιά στοιχεία δεν έχουν καμιά ευθύνη για ότι κάνουν?
Όταν όμως η αστυνομία κάνει τη δουλειά της, έρχονται κάποιοι ''κύριοι'' και την κατηγορούν για ''υπερβολική χρήση βίας''.
Πού είσαι τότε άγγελε? Βγαίνεις να υποστηρίξεις τον αστυνομικό που τον πέρασαν δικαστήριο γιατί αμύνθηκε και σκότωσε νεαρό χούλιγκαν( αφού προσπάθησε επανειλημένα να τον αφοπλίσει) που του επιτέθηκε με μαχαίρι? Ή μήπως ακόμα συγκινούμαστε μπροστά στα δάκρυα της μητέρας του εν λόγω μαχαιροβγάλτη αληταρά?
Κομένος λοιπόν και ο μύθος πως για όλα φταίνε οι ''κακοί μπάτσοι''. Αυτοί οι άνθρωποι, για λίγα λεφτά, ξενυχτάν τα βράδυα για να κοιμόμαστε εμείς ήσυχοι. Αξίζουν το σεβασμό μας.
Τα υπόλοιπα να τα πεις στην κυβέρνηση που δεν τους δίνει κονδύλια.

quote:

Η ανεργία αντιμετωπίζεται με τον γνωστό αριστερό τρόπο (οπως προανέφρα). Δηλαδη με συλλογικές συμβάσεις εργασίας, με καταγγελία της μαυρης εργασίας, με καθιέρωση (στην πράξη) κατώτερου ημερομίσθιου με παροχές του δημοσίου κ.τ.λ. Αμα δε μας αρέσει και θέλουμε καπιταλιστικό μοντέλο, κάνουμε τουμπεκί και ανεχόμαστε το οτι παντα υπάρχει κάποιος πιο απελπισμένος απο εμάς που θα δεχτεί να δουλέψει με λιγότερα.



''Αριστερό τρόπο'' φίλτατε? Δεν περίμενα πως υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που πιστεύουν αυτό το μύθο! Πότε θα πάψουν επιτέλους οι γνωστοί εργατοπατέρες μα καπηλεύονται το εργατικό κίνημα?
Όσο για το καπιταλιστικό μοντέλο που λες, δεν ξέρω, το βλέπω να εφαρμόζεται στη Δύση με ιδιαίτερη επιτυχία. Αντίθετα, όπου δοκιμάστηκε στην πράξη το ''αριστερό'' σύστημα, οι άνθρωποι όχι σπάνια πέθαιναν της πείνας. Μια βόλτα απο τις πρώην σοβιετικές δημοκρατίες θα σε πείσει...

quote:
Τα περι επιβίωσης του ελληνικού πολιτισμού μη τα ξαναλέμε. Στρώσε κώλο, πέρνα πανεπιστήμιο, διέπρεψε στην ευρώπη, δόξασε την πατρίδα σου. Κανε τους όλους να σε ζηλεύουνε που είσαι έλληνας.

Αυτό είναι πράγματι το βασικό. Δεν αρκεί όμως.

quote:
Πρότεινα λύσεις χωρίς να χρησιμοποιήσω τη λέξη "Αλβανός". Μήπως η αναφορά στους "Αλβανούς" τελικά εχει να κάνει με τη μισαλοδοξία και την ελλειψη ανοχής στο διαφορετικό ?

Σου είπα πως θεωρώ το θέμα πρακτικής φύσεως, άρα δεν απαντάω σε συναισθηματικές εξάρσεις. Είσαι ελεύθερος να διατηρήσεις τη γνώμη σου, όπως και εγώ τη δική μου.
quote:
Μήπως είσαι πολυ επιεικής στην κρίση σου για τον Prince ?

Ε, ΟΚ, υποθέτω πως παρέλειψα να πω τα αυτονόητα... Πως είναι δηλαδή ένα ρατσιστοφασιστοεθνικιστομισοανθρωπογουρουνογαιδούρι. Ικανοποιημένος τώρα?
quote:
? Μηπως κάποιοι χρησιμοποιούν σαν αλοθι τους αλβανούς για τη δική τους ανικανότητα (βλέπε τα χαζα που φωνάζουν για να μη σηκώσει το διαβαστερό αλβανάκι τη σημαία) ?


Τα εθνικά σύμβολα έχουν δικαίωμα να τα σηκώνουν μόνο Έλληνες.
Αυτό δα έλειπε, να καθορίζουν ένα ή δύο μόρια παραπάνω στον έλεγχο το ποιός είναι έλληνας και ποιός όχι.

Φιλικά,
*πρώην Kaizer

Edited by - Invader on 19/04/2005 23:13:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2005, 02:52:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειαααα σαααας!!!Θα σας πω μια ιστοριούλα!Ηταν μια κοπελίτσα απότην Αλβανία,η οποία ήρθε στην Ελλάδα στην 5η Δημοτικού.Ελληνικά δεν μιλούσε γρι.Στην έκτη όμως, τα μιλούσε άπταιστα!Ηταν η καλύτερη μαθήτρια στην τάξη της!Τελείωσε το σχολείο η κακή αυτή κοπελίτσα (γιατί αφού είναι αλβανίδα, είναι και εγκληματίας,έτσι δεν είναι;), και ήταν μια από τις καλύτερες μαθήτριες, μπήκε στο οικονομικό.(Αυτά για το επίπεδο...)Λοιπόν αυτή η κοπελίτσα δεν πείραξε κανέναν.Να φανταστείτε στο σχολείο τη σημαία τη σήκωσε επειδή της το πρότειναν οι καθηγητές της,αφού ήταν η καλύτερη μαθήτρια,και το έκανε απλά για να τιμήσει το κράτος στο οποίο ζει.Στην Αλβανία, την έβριζαν αυτή και την οικογένεια της επειδή είναι χριστιανή και άρα ελληνίδα.(ΒΛέπε Βορειοηπειρώτισσα)Στην Ελλάδα δε είναι καλοδεχούμενη,γιατί είναι αλβανίδα και άρα κακιά.(Ε;)Ο κακός μπαμπάς της, που έχει ΒΙΖΑ γιατί έχει εθνικότητα ελληνική και υπακοότητα αλβανική,γιατί γεννήθηκε στην Αλβανία,κοίτα να δεις!!!-δουλεύει νόμιμα στην Ελλάδα, αλλά δεν του κολλάνε ένσιμα,γιατί είναι αλβανός λέει!Ούτε ασφάλιση ούτε τίποτα στον "κακό" αλβανό μα καθ'όλα νόμιμο εργάτη!Μεγαλώνει τις κορούλες του,και όταν δεν θα μπορεί να δουλέψει απλά θα πεθάνει της πείνας!(Ωραίο κόλπο!Μπράβο στο ελληνικό κράτος!)Η "κακιά" αυτή κοπέλα δεν είναι λαθρομετανάστης φίλτατοι!Δουλεύει κιόλας,καιείναι κοπέλα μου, και είναι άνθρωπος διαμάντι.Και μπράβο της!Και μπράβο σε κάθε έλληνα και αλβανό και γάλλο σουηδό κτλ που παλεύει για να ζήσει και τον "πη..νε και δεν μιλάει,αλλά μπορεί και κάνει όνειρα.Γιατί ΟΛΟΙ είμαστε άνθρωποι,είτε σε κάποιους αρέσει είτε όχι. Και ντροπή σε όλους τους κακούς έλληνες και κακούς αλβανούς και κακούς αγγλους ,και γάλλους κτλ,για όλα τα εγκλήματα που κάνουν.Γιατί υπάρχουν αλβανοί πιτσιρικάδες που κλέβουν κινητά και πορτοφόλια,και άλλοι που σκοτώνουν και βιάζουν,αλλά υπάρχουν και έλληνες που πυροβολάνε αλβανούς και το χαίρονται, και βιάζουν και κλέβουν κινητά...Τι ψάχνουμε λοιπον να βρούμε,ποιοι είναι καλύτεροι;Αμα αυτό είναι τόσο μεγάλο ερώτημα που θα κάνει κάποιους καλύτερους, να έχουν καλή εσωτερική αναζήτηση..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2005, 03:01:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α!Και για τους έλληνες που ζουν στην Αλβανία ή στη Βόρεια Ηπειρο,ασφαλώς και τα πράγματα ίδια είναι.Γιατί και οι αλβανοί εκεί πάνω τα ίδια μυαλά έχουν!Ισως και χειρότερα λόγω του επιπέδου μόρφωσης που προσφέρεται εκεί...Εξάλλου παντού υπάρχουν εθνικιστές και φανατισμένοι...Να μην δικαιολογείτε κανείς.Ο καθένας όμως να κρίνεται ξεχωριστά, όχι ομαδοποιήσεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Invader
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
408 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2005, 01:09:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Invader  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.greekhelsinki.gr/pdf/ghm-greeks-albanians.PDF
Μελετήστε το προσεκτικά και πείτε μου τη γνώμη σας.
Παρατηρήστε πως η ημερομηνία έκδοσης του είναι το 1994 οπότε αποδυκνείεται πως το πρόβλημα με τους αλβανούς δεν είναι καθόλου καινούργιο.
Italos

quote:
Εξάλλου παντού υπάρχουν εθνικιστές και φανατισμένοι...Να μην δικαιολογείτε κανείς.

Δεν βλέπω το δικαστήριο του Ελσίνκι να λέει τίποτα για τους έλληνες της Βόρειας Ηπείρου και τους αλβανούς αληταράδες που τους ταλαιπωρούν, ούτε να χαρακτηρίζει εμέσως πλην σαφώς ''ρατσιστές'' ολόκληρο τον αλβανικό λαό για τις πράξεις μερικών( όπως πιστεύεις εσύ) θρασύδειλων καθαρμάτων, όπως κάνει με τους έλληνες.
Οπότε, μέχρι να λυθεί το πρόβλημα, κάνω και εγώ τα στραβά μάτια μπροστά στον Καρατζαφέρη και τους χρυσαυγίτες χωρίς τύψεις

Φιλικά,
*πρώην Kaizer

Edited by - Invader on 28/04/2005 01:11:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2005, 01:44:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για άλλη μία φορά αγαπητέ Invader λες τα πράγματα με το όνομά τους.
Στο "μερικών" θα σταθώ λίγο.
Αλήθεια πόσο μερικοί είναι αυτοί?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2005, 08:08:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρωην KAIZER το πρωην ψευδώνυμο σου είναι γερμανικόόοοοο;Γιατι;...Βλέπω τσίμπησες με τους ελεύθερους σκοπευτές,μάλλον τους ξέρεις καλά..Δεν με ενδιαφέρει τι κανουν τα δικαστήρια ούτε οι κυβερνήσεις.Ξέρω από κόμματα πολύ καλύτερα από ότι φαντάζεσαι, και πως ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ η πολιτική γενικότερα.Είχα κάνει το λάθος να μπλεχτώ κάποτε, ακόμα αηδιάζω...Με ενδιαφέρουν οι άνθρωποι που συναναστρέφομαι, τι μπορώ να πάρω από αυτούς και τι να τους δώσω. Αυτοί(οι πολιτικοί) καλά τρώνε...

Πόσο μερικοί είναι αυτοί οι αληταράδες άραγε;Είπε ο DAGON και εσύ.Μήπως τελικά όλοι οι αλβανοί η οι περισσότεροι είναι μιάσματα;Μάλλον όπως τα λέτε θα ναι,οπότε να βγούμε με τα τουφέκια και να τους φάμε να ξεβρωμίσουμε.Μπορούμε να τους κάνουμε και σαπούνια, η να τους γδάρουμε και να τους πετάμε ξύδι.Ετσι θα δείξουμε και τον πολιτισμό μας στους απολίτιστους που δεν έχουν να φάνε....

Βλέπω τα στραβά μάτια τα κάνουμε όταν οι κάφροι είμαστε εμείς, όταν είναι οι άλλοι δεν τα κάνουμε.Αλλο ένα δείγμα πολιτισμού: Η ΙΣΟΤΗΤΑ
Πρωην ΚΑΙΖΕΡ δεν έχω τίποτα μαζί σου, εξάλλου το φόβο για τους ανθρώπους άλλοι στον περάσανε.Αλήθεια πρώην ΚΑΙΖΕΡ, έχεις γνωρίσει κανένα παιδί αλβανό;Αν ναι πες μου σε τι σου φάνηκε κατώτερος η διαφορετικός απο σένα,εκτός απο το χρώμα.Και όταν λέω αλβανό,εννοώ αυτούς που πάνε σχολείο,που έχουν οικογένεις κτλ.Γιατί ή εγώ είμαι στραβός, η εσύ ζεις στο Ελ πάσο.Εχω φίλους και έλληνες και αλβανούς, και ως τώρα δεν με έχουν βιάσει.Μια χαρά παιδιά είναι.Οσες φορές μου την έχουν πέσει, ήταν ελληνικότατα παραδοσιακά ζάκια. Είπες ότι στη Βόρεια Ηπειρο αλβανοί ενοχλούνε τους έλληνες!Σώπα!Τους λέει κανείς μπράβο;ΑΛΗΤΑΡΆΔΕΣ ΕΊΝΑΙ ΑΥΤΟΊ ΠΟΥ ΤΟ ΚΆΝΟΥΝΕ!Και οι έλληνες στην Ελλάδα τι κάνουνε;Δεν βρίζουν τους αλβανούς;Δεν τους κοιτάνε λες και είναι σκουλήκια;Αναρωτήθηκες γιατί; Μήπως κάποιους τους συμφέρει;Μήπως σε χρησιμοποιούνε;Σου λέει κάτι η λέξη "προπαγάνδα", " τρομοκρατία" κτλ;Φόβος προς το διαφορετικό; Θυμάσε σε τι έχει οδηγήσει ως τώρα στην ιστορία; Οχι μόνο στη Γερμανία,και στην Αμερική,και στην Αφρική και και και..
Α!Και κάτι ακόμα.."Κάτι" μου λέει πως είσαι χριστιανός.Τη γραφή την έχεις ανοίξει ποτέ;Ο Χριστός (μέρες που είναι) είπε αγαπάτε αλλήλους. Δεν νομίζω να απευθυνόταν στους έλληνες, μάλλον ΄περιελάμβανε και τους αλβανούς.Ασε που ο Χριστός ήταν ΕΒΡΑΙΟΣ πρώην ΚΑΙΖΕΡ!Δεν είδα πουθενά να γράφει για απολίτιστους και τα τοιαύτα η Γραφή..
Και κάτι τελευταίο:Κάνε φίλο και κανα αλβανό της ηλικίας σου.. Θα δείς πολλά πράγματα διαφορετικά..
Και μην ακούσω πάλι ότι μπήκαν στα σπίτια μας και μας κλέβουνε και μας βιάζουνε και τέτοια.Γιατί η ερώτηση θα είναι ποιοι;(ονόματα διευθύνσεις..) Οι άνθρωποι δεν είναι κοπάδια. Να κρίνουμε τον καθένα ξεχωριστά.Τα κοπάδια να πάνε για βοσκή... Καλημέρα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Invader
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
408 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2005, 02:20:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Invader  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πρωην KAIZER το πρωην ψευδώνυμο σου είναι γερμανικόόοοοο;Γιατι;...

Γιατί, όπως υποψιάστηκες( μπαίνεις και εσυ στο κλάμπ των μέχρι τώρα εφτά μελών που σχολιάζουν το nick μου αντί επιχειρημάτων), είμαι ένα κακό φασιστικό νενοναζιστικό γουρούνι που θέλει να αφανίσει όλους τους Εβραίους, τους αλβανούς, τα κομμούνια, τους τούρκους και γενικώς όλους του μη-αριοφιλίτες. Δεν θα μπω στη διαδικασία να σου αλάξω γνώμη,εξάλου δεν δίνω πεντάρα τσακιστή για τη γνώμη σου.
Ας υποθέσουμε πως όλα τα παραπάνω είναι αληθινά για να είσαι ευχαριστημένος. Τι σχέση έχουν όλα αυτά με το αν αυτά που λέω είναι σωστά ή όχι?
Ε, το ξέρω, σου βάζω δύσκολα, αλλά τι να κάνουμε... Γύμναζε το και λίγο το ρημάδι!

quote:
Βλέπω τσίμπησες με τους ελεύθερους σκοπευτές,μάλλον τους ξέρεις καλά..

Δεν σε πιάνω...

quote:
Ξέρω από κόμματα πολύ καλύτερα από ότι φαντάζεσαι, και πως ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ η πολιτική γενικότερα.Είχα κάνει το λάθος να μπλεχτώ κάποτε, ακόμα αηδιάζω...

Γειά σου ρε...έμπειρε πολιτικέ! Καλά που έχουμε και εσένα και μας ανοίγεις τα μάτια για την διαφθορά που υπάρχει στην πολιτική ζωή του τόπου μας!

quote:
Μήπως τελικά όλοι οι αλβανοί η οι περισσότεροι είναι μιάσματα;Μάλλον όπως τα λέτε θα ναι,οπότε να βγούμε με τα τουφέκια και να τους φάμε να ξεβρωμίσουμε.Μπορούμε να τους κάνουμε και σαπούνια, η να τους γδάρουμε και να τους πετάμε ξύδι.Ετσι θα δείξουμε και τον πολιτισμό μας στους απολίτιστους που δεν έχουν να φάνε....


Πρόσεξε αγαπητέ... Η προσκόληση σου στα ''αντιρατσιστικά'' ιδανικά της εποχής μας φτάνει σε επίπεδο αυτισμού.΄Δεν διαβάζεις(?) καν τι γράφω! Εγώ λέω να φύγουνε οι παράνομοι μετανάστες, όπως ορίζουν οι νόμοι του κράτους ( και οι νόμοι φίλτατε, είναι ως επι το πλείστον, όσο και αν δεν αρέσει στα φιλαράκια σου τους κνίτες, μιά χαρά σωστοί και δίκαιοι. Τώρα, το οτι δεν εφαρμόζονται, άλλη υπόθεση!). Αν έχεις αντιρήσεις, να δω επιχειρήματα!

quote:

Πρωην ΚΑΙΖΕΡ δεν έχω τίποτα μαζί σου, εξάλλου το φόβο για τους ανθρώπους άλλοι στον περάσανε.

Ναι, ναι ΟΚ...Το ίδιο τροπάρι που ακούω εδώ και χρόνια απο γραφικούς ''μαιντανούς'' του χώρου της αριστεράς.'' Εσείς είστε οι ταλαίπωροι πλανημένοι, τα εργαλεία του συστήματος, που σας ελέγχουν οι ισχυροί σαν πιόνια κτλ., ενώ εμείς είμαστε οι ελεύθεροι και ανοιχτομάτηδες, και σας λυπόμαστε''. Άστα αυτά! Έχουμε πήξει επι τόσα χρόνια... Σε ξαναρωτάω, επιχειρήματα έχεις?

quote:
Αλήθεια πρώην ΚΑΙΖΕΡ, έχεις γνωρίσει κανένα παιδί αλβανό;Αν ναι πες μου σε τι σου φάνηκε κατώτερος η διαφορετικός απο σένα,εκτός απο το χρώμα.Και όταν λέω αλβανό,εννοώ αυτούς που πάνε σχολείο,που έχουν οικογένεις κτλ.Γιατί ή εγώ είμαι στραβός, η εσύ ζεις στο Ελ πάσο.Εχω φίλους και έλληνες και αλβανούς, και ως τώρα δεν με έχουν βιάσει.Μια χαρά παιδιά είναι.

Ρε α πάγαινε απο εδώ... Το 60% των κρατουμένων στις ελληνικές φυλακές είναι αλλοδαποί και το 80% των εμπόρων ηρωίνης είναι αλβανοί. Είμαστε ίσως η μοναδική χώρα παγκοσμίως που έχει ξένη μαφία να ενεργεί στο έδαφος της!
Και όλα αυτά γιατί αρνούμαστε να εφαρμόσουμε τους νόμους που έχει ψηφίσει η πολιτεία μας και να διώξουμε τους παράνομους! Τα υπόλοιπα τι σχέση έχουν? Ναι, έχω μίλήσει με αλβανόπουλα, και τους έχω δώσει και δουλειά, και τους έχω ακούσει να λένε περήφανα και μπράβο τους πως ''εμείς είμαστε αλβανοί που ήρθαμε στην Ελλάδα για να δουλέψουμε''. Και δεν έχω κανένα πρόβλημα μαζί τους, αρκεί να βρίσκονται νόμιμα στη χώρα μας και να τηρούν τους νόμους του κράτους που τους φιλοξενεί. Alles Klar?
quote:
Σου λέει κάτι η λέξη "προπαγάνδα",

Είσαι ζωντανό παράδειγμα της αγαπητέ... Μιας προπαγάνδας της οποίας γινόμαστε αποδέκτες τα τελευταία δεκαπέντε χρόνια. Και δυστηχώς για εσένα, ακόμα και αυτή την τρισάθλια προπαγάνδα που σου έχουν μάθει οι διεθνιστάκοι πατρόνες σου δεν την έχεις μάθει καλά, με συνέπεια να μπάζεις απο παντού...
quote:
!Και κάτι ακόμα.."Κάτι" μου λέει πως είσαι χριστιανός.

Να τολμήσω να ρωτήσω τι σχέση έχουν οι θρησκευτικές μου πεποιθήσεις με το θέμα των λαθρομεταναστών που συζητάμε εδώ? Μπάααα, άσε καλύτερα... Αρκετά σε έβαλα να σκεφτείς για σήμερα, μην σου καεί κιόλας καμιά ασφάλεια...

quote:
Και μην ακούσω πάλι ότι μπήκαν στα σπίτια μας και μας κλέβουνε και μας βιάζουνε και τέτοια.Γιατί η ερώτηση θα είναι ποιοι;(ονόματα διευθύνσεις..)

Μια βολτούλα στις ελληνικές φυλακές είναι κατα τα φαινόμενα αναγκαία( ελπίζω μόνο να πας ως επισκέπτης)... Όπως ίσως και μια επίσκεψη στον οφθαλμίατρο!
Κατα τα άλλα, δεν βλέπω κάποιο επιχείρημα που να ανατρέπει την θέση μου απο την αρχή της κουβέντας, οτι δηλαδή πρέπει να εκδιωχθούν οι λαθρομετανάστες. Περιμένω ακόμα...
Α, και Itale... Μιας και έχεις τοοοοσο καλές σχέσεις με τους αλβανούς, δεν τους ρωτάς ποιά είναι η γνώμη τους για το θέμα της βόρειας Ηπείρου? Και ρώτα κάποιον απο τους αλβανούς φίλους σου, όχι κανάν ουτσεκά... Θα με ενδιέφερε πάρα πολύ να σε δω να παραθέτεις με ειλικρίνια την απάντηση του. Έτσια για να καθορίσουμε και το πόσα είναι αυτά τα καθίκια που λέγαμε πιο πριν...

Φιλικά,
*πρώην KaizerΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2005, 07:10:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
είμαι ένα κακό φασιστικό νενοναζιστικό γουρούνι που θέλει να αφανίσει όλους τους Εβραίους, τους αλβανούς, τα κομμούνια, τους τούρκους και γενικώς όλους του μη-αριοφιλίτες. Δεν θα μπω στη διαδικασία να σου αλάξω γνώμη,εξάλου δεν δίνω πεντάρα τσακιστή για τη γνώμη σου.
Ας υποθέσουμε πως όλα τα παραπάνω είναι αληθινά για να είσαι ευχαριστημένος. Τι σχέση έχουν όλα αυτά με το αν αυτά που λέω είναι σωστά ή όχι?

Με δουλεύεις... Τι σχέση εχει το αν έχεις τις παραπάνω πεποιθήσεις με το αν αυτά που λες είναι μονόπλευρα και κολλημένα είναι ΤΟΣΟ προφανές που ακόμα και εγώ ο αργόστροφος όπως λες δεν θα κάτσει να το αναλύσει.
quote:
Βλέπω τσίμπησες με τους ελεύθερους σκοπευτές,μάλλον τους ξέρεις καλά..
--------------------------------------------------------------------------------


Δεν σε πιάνω...



Italos
quote:
Γιατί υπάρχουν αλβανοί πιτσιρικάδες που κλέβουν κινητά και πορτοφόλια,και άλλοι που σκοτώνουν και βιάζουν,αλλά υπάρχουν και έλληνες που πυροβολάνε αλβανούς και το χαίρονται, και βιάζουν και κλέβουν κινητά...

Invader
quote:
Οπότε, μέχρι να λυθεί το πρόβλημα, κάνω και εγώ τα στραβά μάτια μπροστά στον Καρατζαφέρη και τους χρυσαυγίτες χωρίς τύψεις
Ελπίζω να με έπιασες..
quote:
Εγώ λέω να φύγουνε οι παράνομοι μετανάστες, όπως ορίζουν οι νόμοι του κράτους ( και οι νόμοι φίλτατε, είναι ως επι το πλείστον, όσο και αν δεν αρέσει στα φιλαράκια σου τους κνίτες, μιά χαρά σωστοί και δίκαιοι.

quote:
Είπες ότι στη Βόρεια Ηπειρο αλβανοί ενοχλούνε τους έλληνες!Σώπα!Τους λέει κανείς μπράβο;ΑΛΗΤΑΡΆΔΕΣ ΕΊΝΑΙ ΑΥΤΟΊ ΠΟΥ ΤΟ ΚΆΝΟΥΝΕ!

quote:
Δεν με ενδιαφέρει τι κανουν τα δικαστήρια ούτε οι κυβερνήσεις.Ξέρω από κόμματα πολύ καλύτερα από ότι φαντάζεσαι, και πως ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ η πολιτική γενικότερα.Είχα κάνει το λάθος να μπλεχτώ κάποτε, ακόμα αηδιάζω...

Μάλλον βλέπεις παντού κνίτες..όχι δεν ήμουν στην ΚΝΕ,στο Π...Κ ήμουνα.Και είχα πάει σε συνέντευξεις πολιτικων και οι ερωτήσεις (οι και καλά αντίθετες) ήταν στημένες.Ολα στημένα.Μη σου πω ότι μέχρι και το ποιος βγαίνει θα μπορούσε να ναι στημένο...
Και δεν έχω φίλους κνίτες.Οι πιο πολλοί είναι προς τα δεξιά.. Αρα μάλλον δεν αργώ εγώ να πάρω στροφές..
quote:
Η προσκόληση σου στα ''αντιρατσιστικά'' ιδανικά της εποχής μας
Τα ιδανικά της εποχής μας είναι ρατσιστικά.Ενα γκάλοπ θα σε πείσει.
quote:
Εγώ λέω να φύγουνε οι παράνομοι μετανάστες, όπως ορίζουν οι νόμοι του κράτους

Είπα εγώ να μη φύγουνε;;;;;;;;;;;;;;Ολοι όμως!!!Και οι μαύροι,και οι πακιστανοί,και οι πολωνοί,και οι ρώσοι..Να και σε κάτι που συμφωνούμε..
quote:
Πρωην ΚΑΙΖΕΡ δεν έχω τίποτα μαζί σου, εξάλλου το φόβο για τους ανθρώπους άλλοι στον περάσανε.
--------------------------------------------------------------------------------


Ναι, ναι ΟΚ...Το ίδιο τροπάρι που ακούω εδώ και χρόνια απο γραφικούς ''μαιντανούς'' του χώρου της αριστεράς.''



Δεν ανήκω πουθενά,και δεν είμαι μαιντανός.
quote:
Το 60% των κρατουμένων στις ελληνικές φυλακές είναι αλλοδαποί
Αλλοδαποί,όχι αλβανοί..
quote:
80% των εμπόρων ηρωίνης είναι αλβανοί
Και δεν μου λες πρώην ΚΑΙΖΕΡ,ακόμα και αν αυτά τα αγνώστης προελεύσεως στατιστικά ισχύουνε,τι σημαίνει;Οτι και το 80% των αλβανών είναι έμποροι ναρκωτικών;και για να καταλάβω, είπε κανείς οι εγκληματίες να μην πηγαίνουν φυλακή;Είπε κανείς οι λαθρομετανάστες να μην επιστραφούν στη χώρα τους;Εγω πάντως όχι...
quote:
Ναι, έχω μίλήσει με αλβανόπουλα, και τους έχω δώσει και δουλειά, και τους έχω ακούσει να λένε περήφανα και μπράβο τους πως ''εμείς είμαστε αλβανοί που ήρθαμε στην Ελλάδα για να δουλέψουμε''. Και δεν έχω κανένα πρόβλημα μαζί τους, αρκεί να βρίσκονται νόμιμα στη χώρα μας και να τηρούν τους νόμους του κράτους που τους φιλοξενεί.
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΟΟΟΟΛΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΑΠΟΛΥΤΑ ΛΟΙΠΟΝ!ΑΡΑ ΤΙ ΣΥΖΗΤΑΜΕ;ΜΗΠΩΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΠΡΟΔΙΑΘΕΤΗΜΕΝΟΙ;ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,ΟΧΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΧΑΣΙΣΕΜΠΟΡΕΣ.Ολοι οι έμποροι ναρκωτικών θέλουνε γδάρσιμο,άρα θα μπορούσες να ανοίξεις TOPIC με θέμα τους έμπορους ναρκωτικών.Και να στο πω πιο απλά για να το καταλάβειςΑφου δεν έχεις πρόβλημα με τους νόμιμους αλβανούς,δεν θα χεις πρόβλημα να τους κάνεις και παρέα.Ομως έχεις,όπως και πολλοί αλλοι,γιατί είναι αλβανοί.Αρα τους κρίνουμε από την καταγωγή και όχι από το χαρακτήρα και την ψυχή .Συνεπώς γίνεται ομαδοποίηση και τους παίρνει όλους η μπάλα.Και εγω ρωτάω:ΓΙΑΤΙΙΙΙ;Το θεωρείς σωστό;
quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Σου λέει κάτι η λέξη "προπαγάνδα",
--------------------------------------------------------------------------------


Είσαι ζωντανό παράδειγμα της αγαπητέ... Μιας προπαγάνδας της οποίας γινόμαστε αποδέκτες τα τελευταία δεκαπέντε χρόνια. Και δυστηχώς για εσένα, ακόμα και αυτή την τρισάθλια προπαγάνδα που σου έχουν μάθει οι διεθνιστάκοι πατρόνες σου δεν την έχεις μάθει καλά, με συνέπεια να μπάζεις απο παντού...


Προφανώς έκανες τον χαζό γιατί δεν είσαι...Κατά πρώτον με συκοφαντείς.Κατα δεύτερον δεν αναφερόμουν σε σένα με τη λέξη προπαγάνδα, αναφερόμουν στις κυβερνήσεις.
quote:
Σου λέει κάτι η λέξη "προπαγάνδα", " τρομοκρατία" κτλ;Φόβος προς το διαφορετικό; Θυμάσε σε τι έχει οδηγήσει ως τώρα στην ιστορία; Οχι μόνο στη Γερμανία,και στην Αμερική,και στην Αφρική και και και..Ιδού η απόδειξη.Αναφέρθηκα στη Γερμανία όπου σκοτώναν ανθρώπους λόγω διαφορετικής φυλής,'οπου η κοπαδοποίηση οδήγησε σε μαζικές γενοκτονίες, εκτελέσεις, σαπούνια κτλ, στην Αμερική όπου μαύροι λευκοί ακόμα σφάζονται,όπου αλόκληροι λαοί ινδιάνων αφανίστηκαν, στην Αφρική όπου ακόμα στις μέρες μας υπάρχουν σκλάβοι,και τους ελέγχουν και πολυεθνικές.Δες και κάνα ντοκυμαντέρ!
Αναφέρθηκασ'αυτούς που ελέγχουν συνηδήσεις και τρομοκρατούν τον κόσμο και σπέρνουν το φόβο στο διαφορετικό. Με είπες διεθνιστάκι. Ναι είμαι.Και ο Θεός που και οι δύο πιστεύουμε είναι.Εξοργίστηκες;Θες αποδείξεις και γι'αυτό;Πρίστε λοιπόν: αναφέρεις:
quote:
!Και κάτι ακόμα.."Κάτι" μου λέει πως είσαι χριστιανός.
--------------------------------------------------------------------------------


Να τολμήσω να ρωτήσω τι σχέση έχουν οι θρησκευτικές μου πεποιθήσεις με το θέμα των λαθρομεταναστών που συζητάμε εδώ? Μπάααα, άσε καλύτερα... Αρκετά σε έβαλα να σκεφτείς για σήμερα, μην σου καεί κιόλας καμιά ασφάλεια...


Προφανώς "Ξέχασες να διαβάσεις το παρακάτω:
quote:
.."Κάτι" μου λέει πως είσαι χριστιανός.Τη γραφή την έχεις ανοίξει ποτέ;Ο Χριστός (μέρες που είναι) είπε αγαπάτε αλλήλους. Δεν νομίζω να απευθυνόταν στους έλληνες, μάλλον ΄περιελάμβανε και τους αλβανούς.
Είπε αγαπάτε αλλήλους,δεν είπε αγαπάτε οι έλληνες τους έλληνες.Αρα περιελάμβανε όλους τους λαούς!Αρα και τους αλβανούς!Οι θρησκευτικές σου ιδεολογίες δεν ταυτίζονται με τις πολιτικές.Τους αλβανούς να τους αγαπάμε η να τους διώξουμε;Είμαστε Χριστιανοί ή δεν είμαστε;

quote:
Να τολμήσω να ρωτήσω τι σχέση έχουν οι θρησκευτικές μου πεποιθήσεις με το θέμα των λαθρομεταναστών που συζητάμε εδώ?

Μαλλον είσαι σε λάθος θέμα..να στο δώσω να το διαβάσεις..
quote:
Kalispera se oloys toys filoys.
To thema pou thelo na thixo ine oi metanastes stin ellada kai i simperifora toys. siggekrimena thelo na miliso gia auti tin axaristi, barbari kai apolitisti fili toys albanoys.
Den mporo na anexto alo tin apesia simperifora tous apentanti se mia xora poy stin arxi toys dextike me simponia kai ayti to mono poy exoyn kani ine na mas enoxloyn sinexia me diaforoys tropoys. Den me niazi ti lei to kratos kai pia ta simferonta toy apo tin isodo toys (ta opoia an ta skeftite ligo ine papa pola). Me treleni na blepo aytes tis ilithies fatses sto dromo kai to axrio kamaki poy kanoyn se opoia kopela brethi mprosta toys ane3artitos ilikias. den iparxi pia kanena simio sto opio mporis na pas kai na niosis oti ise sti xora soy. opoy kai na stathis akoys ayti tin apesia glossa toys kai ta ekneyristika spasta ellinika toys. Den xero ti gnomi exete eseis gia ayta alla 8a i8ela poli na ma8o posos kosmos exi tin idia aganaxtisi me mena kai an kapia stigmi 8a mporoysame na kanoyme kati gia na toys xefotothoyme. re gamoto i ellada mas ine poli omorfi poli kai ine krima na tin blepo na metatrepete se epektasi tis albanias.

Perimeno tis apantisis sas.

ΣΕ αυτό απάντησα, όχι σε σένα..Μήπως είσαι λίγο εγωκεντρικός;




quote:
Ναι, ναι ΟΚ...Το ίδιο τροπάρι που ακούω εδώ και χρόνια απο γραφικούς ''μαιντανούς'' του χώρου της αριστεράς.'' ΕΣΕΙΣ είστε οι ταλαίπωροι πλανημένοι, τα εργαλεία του συστήματος, που σας ελέγχουν οι ισχυροί σαν πιόνια κτλ., ενώ ΕΜΕΙΣ είμαστε οι ελεύθεροι και ανοιχτομάτηδες, και σας λυπόμαστε''. Άστα αυτά! ΈΧΟΥΜΕ πήξει επι τόσα χρόνια... Σε ξαναρωτάω, επιχειρήματα έχεις?

Στο ξανάπα,δεν είμαι αριστερός και ο κομμουνισμός απολυταρχικό πολίτευμα είναι που χρησιμοποιεί πιόνια,έχουμε και δει την κυρία Πα..ρηγα με τις βολτούλες της στην Φιλοσοφική και αλλού.Αλλα προφανώς αυτό το ΕΜΕΙΣ και το ΕΣΕΙΣ έχει πολλά να πεί για το αν ανήκεις κάπου.Ομαδοποίησες τον εαυτό σου μόνος σου..Ποιοι έχετε πήξει;Τσιμπάς εύκολα...
quote:
Κατα τα άλλα, δεν βλέπω κάποιο επιχείρημα που να ανατρέπει την θέση μου απο την αρχή της κουβέντας, οτι δηλαδή πρέπει να εκδιωχθούν οι λαθρομετανάστες. Περιμένω ακόμα...

Ποιας κουβέντας;Σε λάθος κουβέντα βρίσκεσαι..Το θέμα της κουβέντας είναι ότι οι αλβανοί είναι όλοι βρωμίλοι και να πάνε στην Αλβανία..Στον αν οι ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΟΛΟΙ ανεξαρτήτου καταγωγής πρέπει να φύγουν νομίζω στο απάντησα,συμφωνώ.Πουθενά δεν διαφώνησα,απόρησα μάλιστα που θεώρησες ότι διαφώνησα..
quote:
Α, και Itale... Μιας και έχεις τοοοοσο καλές σχέσεις με τους αλβανούς, δεν τους ρωτάς ποιά είναι η γνώμη τους για το θέμα της βόρειας Ηπείρου? Και ρώτα κάποιον απο τους αλβανούς φίλους σου, όχι κανάν ουτσεκά...
Εχω ρωτήσει για κακή σου τύχη τους αλβανούς φίλους μου που εσύ δεν πηγαίνεις απλά και μόνο επειδή είναι αλβανοί.Η απάντηση ήταν ότι η Αλβανία και η Ελλάδα έχουν σύνορα, με βάση τις Διεθνείς συνθήκες.Η Βόρεια Ηπειρος έχει χωριστεί από τους αρμόδιους.Εκεί που λένε οι συνθήκες,εκεί να είναι τα σύνορα.Και μιας και είπες για οφθαλμίατρο, ο κάθε αλβανός που βλέπεις δεν είναι ο Μπερίσα.Εχει όνομα και επίθετο.Δεν κερδίζουν τίποτα, όπως ούτε εγώ ούτε εσύ από το μέχρι που είναι τα σύνορα.Με το να δουλεύουν,να πηγαίνουν σχολείο και να μορφώνονται κερδίζουν. Και στην τελικη΄κανείς από τους φίλους μου η την κοπέλα μου δεν ασχολείται με αυτά.Με αυτά ασχολούνται οι κυβερνήσεις και κάποιοι κολλημένοι.

[quote]Έτσι για να καθορίσουμε και το πόσα είναι αυτά τα καθίκια που λέγαμε πιο πριν...


Ελπίζω να μην αναφέρεσαι στην κοπέλα μου η στους φίλους μου,γιατί θα πάψω να είμαι κόσμιος, και θα με διαγράψουν σίγουρα από το φόρουμ...Πιστεύω και γω στην οικογένεια,είμαι χριστιανός...
Και κλείνονταςθα θελα να σου κάνω μια παρατήρηση:είδα ότι χρησιμοποίησες εκφράσεις μου επιλεκτικά,δεν τα έγραφες όλα. Μπορεί να είμαι αργόστροφος,αλλά όπως θα παρατήρησες όχι τόσο ο΄σο θα ήλπιζες.Θα σε παρακαλέσω να μην το ξανακάνεις γιατί δεν πιάνει με μένα.Και θα κάθεσαι να διαβάζεις πάλι κατεβατά..
Φιλάκια!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Invader
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
408 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2005, 16:36:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Invader  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ιταλε
quote:

Με δουλεύεις... Τι σχέση εχει το αν έχεις τις παραπάνω πεποιθήσεις με το αν αυτά που λες είναι μονόπλευρα και κολλημένα είναι ΤΟΣΟ προφανές που ακόμα και εγώ ο αργόστροφος όπως λες δεν θα κάτσει να το αναλύσει.

Σχολίασες το nick μου φίλτατε. Και δεν είσαι ο πρώτος που το κάνει. Πολλοί το έχουν κάνει πριν απομ εσένα για να ''τεκμηριώσουν'' τον ισχυρισμό τους πως είμαι όλα τα παραπάνω. Και το έκαναν πάντα όταν απλά δεν είχαν να απαντήσουν σε όσα έλεγα, οπότε, όπως ορίζει το ''δαιμόνιο'' του νεοέλληνα, το έριχναν στην παλαβή με επιχειρήματα του τύπου ''μας μιλάς για Ελλάδα εσύ που έχεις γερμανικό nick'' κτλ.
Αν δεν εξυπηρετούσε αυτό το σκοπό το χαζό σχολιάκι σου, τότε γιατί το έκανες?
Περι ελλήνων που πυροβολάνε αλβανούς και το χαίρονται, θα με ενδιέφερε πάρα πολύ να δω τα στοιχεία σου. Και δεν θέλω δυο τρία μεμονωμένα περιστατικά, αλλά στοιχεία και αναφορές που να αποδυκνείουν πως υπάρχει πράγματι μια ομάδα τέτοιων ελλήνων που εμπλέκεται σε τέτοιες ενέργειες. Στην τελική, ακόμα και οι χρυσαυγίτες δεν έχουν ακόμα κατηγορηθεί για τον φόνο αλλοδαπού( ΤΙ? ΠΩΣ? Ε, ναι, έτσι είναι, εκτός και αν έχεις κάποιο περιστατικό που να εμπλέκει τη συγκεκριμένη οργάνωση στο φόνο αλλοδαπού...).

quote:

Τα ιδανικά της εποχής μας είναι ρατσιστικά.Ενα γκάλοπ θα σε πείσει.

Πρώτα, όμως, αγαπητέ, θα πρέπει ΕΣΥ να μας πείς τι θεωρείς ρατσιστικό. Αν θεωρείς ρατσιστική την άποψη οτι ''δεν γουστάρω τους αλβανούς γιατί είναι εκ φύσεως κατώτερη φυλή'', τότε ασφαλώς θα συμφωνήσω μαζί σου.
Αν όμως θεωρείς ρατσιστική την άποψη οτι ''δεν γουστάρω να μπαίνουν στην Πατρίδα μου παράνομοι μετανάστες ούτε να τρώνε τις δουλειές απο τους έλληνες ανέργους( και, εδώ που τα λέμε, και τους νόμιμους μετανάστες)'' τότε θα διαφωνήσω κάθετα μαζί σου.
Και να είσαι βέβαιος πως είναι η δεύτερη άποψη που απαντά κατα κόρον στην ελληνική κοινωνία( αν και θα συμφωνήσω πως υπάρχουν και αρωστημένοι που δέχονται την πρώτη).
Εξάλλου, η ιστορία έχει αποδείξει πως οι έλληνες ήταν πάντοτε ένας φιλόξενος λαός ο οποίος πάντα δέχονταν και αφομοίωνε τους ξένους. Γιατί λοιπόν υπάρχει τόσο μεγάλο πρόβλημα με αυτή τη συγκεκριμένη μειονότητα?
quote:
Είπα εγώ να μη φύγουνε;;;;;;;;;;;;;;Ολοι όμως!!!Και οι μαύροι,και οι πακιστανοί,και οι πολωνοί,και οι ρώσοι..Να και σε κάτι που συμφωνούμε..

Συμφωνώ απόλυτα αγαπητέ! Πράγματι, όπως είπα, πρέπει να φύγουν όλοι οι λαθομετανάστες, ανεξαρτήτως φυλής, φύλου, ηλικίας, θρησκείας κτλ.
Και εδώ θα σταματήσω. Αν πράγματι συμφωνείς να φύγουν όλοι οι λαθραίοι( περίπου 1.000.000) τότε δεν υπάρχει λόγος να το κουράζουμε άλλο.

Εύχομαι μόνο να είσαι ειλικρινής...


Φιλικά,
*πρώην Kaizer

Edited by - Invader on 03/05/2005 16:47:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2005, 04:34:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σχολίασες το nick μου φίλτατε.

Απλά ήθελα να δω τι θα απαντήσεις. Και από τα αναφερόμενα σου νομίζω ότι τσίμπησες,και ότι ανήκεις σε μια ιδεολογία.Δεν ΄με πειράζει πάντως.Εχεις ή δεν έχεις απόψεις που κατά τη γνώμη μου είναι ρατσιστικές σε πολλά σημεία,είχα και έχω φίλους που έχουν τέτοιες απόψεις(Πχ μέλος χρυσής αυγής) και χαίρομαι να συζητάω μαζί τους,και ακόμα και αν διαφωνούμε στα περισσότερα,σε άλλα συμφωνούμε,έστω λίγα,αρκεί να γίνεται διάλογος.
quote:
Αν δεν εξυπηρετούσε αυτό το σκοπό το χαζό σχολιάκι σου, τότε γιατί το έκανες?

Απάντησα παραπάνω..
quote:
Περι ελλήνων που πυροβολάνε αλβανούς και το χαίρονται, θα με ενδιέφερε πάρα πολύ να δω τα στοιχεία σου.

Δεν τα χρειάζεσαι,μόνο σου ανέφερες συγκεκριμένα ομάδες και άτομα,οπότε γνωρίζεις και ο ίδιος το συμβάν.Τα είπες όλα μόνος σου..

quote:
Οπότε, μέχρι να λυθεί το πρόβλημα, κάνω και εγώ τα στραβά μάτια μπροστά στον Καρατζαφέρη και τους χρυσαυγίτες χωρίς τύψεις

Για του λόγου το αληθές...

quote:
Στην τελική, ακόμα και οι χρυσαυγίτες δεν έχουν ακόμα κατηγορηθεί για τον φόνο αλλοδαπού( ΤΙ? ΠΩΣ? Ε, ναι, έτσι είναι, εκτός και αν έχεις κάποιο περιστατικό που να εμπλέκει τη συγκεκριμένη οργάνωση στο φόνο αλλοδαπού...).

Στο σχολείο που πήγαινα πριν πολλά χρόνια κάποια τέτοια χαρούμενα παιδάκια αυτής της οργάνωσης είχαν βάλει φωτιά σε Πακιστανό μαθητή...πριν έρθουν οι πολλοί Αλβανοί...

quote:
Αν θεωρείς ρατσιστική την άποψη οτι ''δεν γουστάρω τους αλβανούς γιατί είναι εκ φύσεως κατώτερη φυλή'', τότε ασφαλώς θα συμφωνήσω μαζί σου.
Αν όμως θεωρείς ρατσιστική την άποψη οτι ''δεν γουστάρω να μπαίνουν στην Πατρίδα μου παράνομοι μετανάστες ούτε να τρώνε τις δουλειές απο τους έλληνες ανέργους( και, εδώ που τα λέμε, και τους νόμιμους μετανάστες)'' τότε θα διαφωνήσω κάθετα μαζί σου.


Συμφωνούμε λοιπόν...
quote:
Και να είσαι βέβαιος πως είναι η δεύτερη άποψη που απαντά κατα κόρον στην ελληνική κοινωνία( αν και θα συμφωνήσω πως υπάρχουν και αρωστημένοι που δέχονται την πρώτη).

Και εδώ θα ψιιιλοσυμφωνήσω,με τη διαφορά πως λόγω κάποιων την πληρώνουν όλοι.Το να είναι αλβανός κάποιος στην Ελλάδα θεωρείται ρετσινιά.Βέβεια αυτό πιστεύεται κυρίως από τους αμόρφωτους λόγω επιπέδου σκέψης...και βέβαια πολλοί αλβανοί δεν είναι τέρατα επιπέδου,λογικότατο αν κρίνει κανείς την οικονομική τους κατάσταση..
quote:
Εξάλλου, η ιστορία έχει αποδείξει πως οι έλληνες ήταν πάντοτε ένας φιλόξενος λαός ο οποίος πάντα δέχονταν και αφομοίωνε τους ξένους. Γιατί λοιπόν υπάρχει τόσο μεγάλο πρόβλημα με αυτή τη συγκεκριμένη μειονότητα?


Αντε πάλι κρυφά μυνήματα,τι θα γίνει με σένα;..Το να λες "τη συγκεκριμένη μειονότητα" ομαδοποιείς έναν λαό και προδιαθέτεις αρνητικά.. Μεγάλο πρόβλημα υπάρχει γιατί στην αρχή ήρθαν οι εγκληματίες από τις φυλακές,και λόγω αυτών την πλήρωσαν και έρμοι οι άνθρωποι που ήρθαν για να ζήσουν την οικογένεια τους.Κάποιοι βέβαια προώθησαν το φόβο..Αλλά και η δυσφήμιση των πρώτων ήταν αρκετή για να την πληρώσουν και οι υπόλοιποι.Ο λαός μας εκτός από φιλόξενος είναι και καχύποπτος (όχι πάντα άδικα,αλλά τώρα άδικα) και κουτοπόνηρος...
quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Είπα εγώ να μη φύγουνε;;;;;;;;;;;;;;Ολοι όμως!!!Και οι μαύροι,και οι πακιστανοί,και οι πολωνοί,και οι ρώσοι..Να και σε κάτι που συμφωνούμε..
--------------------------------------------------------------------------------


Συμφωνώ απόλυτα αγαπητέ! Πράγματι, όπως είπα, πρέπει να φύγουν όλοι οι λαθομετανάστες, ανεξαρτήτως φυλής, φύλου, ηλικίας, θρησκείας κτλ.
Και εδώ θα σταματήσω. Αν πράγματι συμφωνείς να φύγουν όλοι οι λαθραίοι( περίπου 1.000.000) τότε δεν υπάρχει λόγος να το κουράζουμε άλλο.

Εύχομαι μόνο να είσαι ειλικρινής...

Φιλικά,
*πρώην Kaizer



Ειμαι ειλικρινέστατος.. αν και εσύ όχι πάντα κατά τη γνώμη μου..σταματάω και εγώ λοιπόν αν και θα ήθελα να μου απαντούσες κάποιες από τις ερωτήσεις που σου έθεσα παραπάνω...
Οταν δεν είσαι επιθετικός είσαι καλός στη συζήτηση..
Φιλικά ΙταλόςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 8 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy