ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΔΙΠΛΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ: Η ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΜΥΗΣΗΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 19:21:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Πελεγκρίνο", μην ξεχνιέσαι!
Αναμένουμε!



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 19:27:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ε.Τ fυck home!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat rolls E.T
troll


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 19:31:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους geostat rolls E.T  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


E.T. phone home!

E.T. phone home!
... phone home!


σε βασανιζουν τα παλιοπαιδα γιοκα μου;


nstμπουχτίσαμε απο επιτηρητές, σοφούς , συντονιστές, διαχειριστές και αλλους φαντασιόπληκτους που νομίζουν οτι με δήθεν τίτλους , αξιώματα, και θεατρινίστικες εκφράσεις θα δουν τον εαυτό τους


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 20:36:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Admin

Νομίζω πως θα μπορούσαν να βοηθήσουν και άλλοι/ες φίλοι/ες από την Κοινότητα σ'αυτό το σημείο.


Καταλαβαίνω την δυσχερή θέση της διαχείρισης, ιδικά μετά την τελευταία γελοία ..... “επίδειξη ισχύος” του παρανοϊκού τρολλάκια.

Αγνοείστε τον.
Αφήστε τον στην μιζέρια του.

Αυτή είναι η σοφότερη πράξη, κατα την γνώμη μου.
Οποιαδήποτε πυροσβεστική προσπάθεια τρίτων θα γενίκευαι και θα συντηρούσε στο διηνεκές αυτή την κατάσταση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 21:01:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωχ παναγία μου,αυτός ο εκνευριστικός μαλάκας πάλι!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
I am sitting by the river
troll


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 21:11:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους I am sitting by the river  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Admin

Νομίζω πως θα μπορούσαν να βοηθήσουν και άλλοι/ες φίλοι/ες από την Κοινότητα σ'αυτό το σημείο.


Καταλαβαίνω την δυσχερή θέση της διαχείρισης, ιδικά μετά την τελευταία γελοία ..... “επίδειξη ισχύος” του παρανοϊκού τρολλάκια.

Αγνοείστε τον.
Αφήστε τον στην μιζέρια του.

Αυτή είναι η σοφότερη πράξη, κατα την γνώμη μου.
Οποιαδήποτε πυροσβεστική προσπάθεια τρίτων θα γενίκευαι και θα συντηρούσε στο διηνεκές αυτή την κατάσταση.



Το ξέρω ο κάποτε εραστής σου
στου σαλονιού σου το πικ-απ
θα ακούγομαι όπως η φωνή σου
ένα ου κι ένα αα
λογικού φωνακλά
να χαϊδεύει το αυτί σου απαλά

Δεν θα 'μαι τότε πια η πηγή σου
σαν Δον Κιχώτης γραφικός
θα είμαι η ξεκούρασή σου
καφές πρωινός
λιγουλάκι πικρός
μα τόσο ανώδυνα ωραίος τρελός

Μα η μάνα σου κρατάει τη νύχτα
τσίγκινα λεφτά
κι ο τύπος που την έχει δίπλα
ξέρει μόνο να πουλά
Αλλοθι και χαιρετούρα στο μπαμπά
και λίγη ερωτομουρμούρα στη μαμά

Στα κλαμπ τις νύχτες ματσωμένη
με μαύρη κούρσα και με στρας
το παίζεις δήθεν οργισμένη
κι αντεργκράουντ πουλάς
σ' αγαπώ μ' αγαπάς
και για ντρόγκα μεγάλη μιλάς

Μα θα 'ρθει κάποτε η ώρα
το παραμύθι να μας πεις
με τόσα φράγκα και με ρόδα
θα σε φάει ζωντανή
ο άγνωστος γνωστός σου "Χ"
που ξέρει αλλιώς το σαβουάρ και το βιβρ

Που η πείνα του τραβάει τη μοίρα
κάπου πιο βαθειά
το μάτι του απ' την αγρύπνια
είναι πέτρινη γροθιά
αν ψάχνεις για άλλοθι προχώρα
φύγε στρίψε στη γωνιά
ο τύπος που κοιτάς δεν είναι
ροκ εν ρολ σταρ

Οσο εχω μουσικη στ'αυτια μου φιλε ολα θα'ναι πριμα,εκτος και αν γουσταρω να'ναι μπασα!


nstμπουχτίσαμε απο επιτηρητές, σοφούς , συντονιστές, διαχειριστές και αλλους φαντασιόπληκτους που νομίζουν οτι με δήθεν τίτλους , αξιώματα, και θεατρινίστικες εκφράσεις θα δουν τον εαυτό τους

Τρολαρεις ακομα και σ'αυτο το θεμα ρε αθεοφοβε;
Στα τσιμπουκια......ο ψευτογιαννος!
Και 'γω σ'αγκαπαω Alex

Edited by - I am sitting by the river on 21/06/2011 21:12:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2011, 01:53:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Πελεγκρίνο", επειδή δεν βλέπω να θέλεις να βοηθήσεις την κατάσταση, θα σε παρακαλούσα να αποκαλύψεις ο ίδιος ποιος είσαι και να μην μας αφήσεις να το κάνουμε εμείς.

Αν, για κάποιον τρελό λόγο, πιστεύεις πως δεν γνωρίζουμε από την πρώτη στιγμή που ανακοινώσαμε το συμπέρασμα της σχετικής τεχνικής ανάλυσης, ποιος είσαι, θέλω να σε ενημερώσω πως δεν είναι καθόλου αυτή η περίσταση. Δεν θα κάναμε ποτέ τέτοιες "μπλόφες" και πόσο μάλλον για θέματα σαν αυτό... Αν δυσκολεύεσαι να πειστείς, μία ίσως ένδειξη θα ήταν πως στο παρόν μήνυμα για παράδειγμα, σου απευθύνομαι χρησιμοποιώντας μόνον ένα γραμματικό γένος...

Πάντως, πέρα από την επανάληψη του ότι δεν πρόκειται για κάτι τόσο σοβαρό από πλευράς επιπτώσεων, έχει ιδιαίτερη σημασία να αποκαλύψεις την (διαδικτυακή) σου "διπλή" ταυτότητα. Υπάρχουν διάφοροι λόγοι. Ένας πολύ προφανής αλλά και σοβαρότατος είναι να μην αφεθούν και παραμείνουν καθόλου ασάφειες για τα περιστατικά που συνόδευσαν αυτόν τον λογαριασμό.


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2011, 02:35:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για του λόγου το αληθές επίσης, παρακάτω παραθέτω κρυπτογραφημένη μία φράση, το κλειδί για την αποκρυπτογράφηση της οποίας θα δώσουμε στον άνθρωπο με τον λογαριασμό "Πελεγκρίνο" αφότου αυτο-αποκαλυφθεί.

Η αποκρυπτογραφημένη φράση θα τον πείσει βέβαια πως δεν κάνουμε κάποια μπλόφα -ότι όντως γνωρίζουμε ποιος είναι- και πιστεύουμε ότι θα το επιβεβαιώσει και στους υπόλοιπους εκ των υστέρων. Για την ώρα θα ήταν καλό να κρατήσει κάπου στον υπολογιστή του την κρυπτογραφημένη φράση.

Έλα λοιπόν Πελεγκρίνο, να τελειώνουμε μ'αυτό, αποκαλύψου και... διάλεξε και την "ποινή" σου εάν θέλεις.

________________________________

gre0Pweq9JNepO5SXgxrUEUhVrqwFmoqLjLIzglbLttCbwJxklTrcd9qVSsuK6+X34aPLDyJaXQ=

________________________________


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πελεγκρίνο
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός (διπλός)

Mexico
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2011, 07:52:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πελεγκρίνο  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν θέλεις να φαίνεσαι ακριβοδίκαιος και οχι εμπαθης μαζι μου αγαπητέ Admin, ψάξε πρώτα αυτούς "Για αρχή, όντας ένα άτομο που έχει χρησιμοποιήσει επισήμως τρείς
λογαριασμούς(εκ των οποίων οι δύο είναι ενεργοί και σε πλήρη
αχρηστία και έχουν ελάχιστο αριθμό μηνυμάτων) και παρατηρώντας
σιωπηλά για καιρό τώρα αυτό το φαινόμενο της διπλεγγραφής,
κατάταξα σε τρεις κατηγορίες τους χρήστες διπλών λογαριασμών,
σε σχέση με το είδος της σκοπιμότητάς τους
" τους δύο δηλωμένους, απενεργοποίησε τους και μετά ασχολησου με τα κολλήματα των αλλων.
Αν θέλεις να με πείσεις οτι ξερεις τον υποτιθεμενο άλλο λογαριασμό μου, στείλε ένα μειλ στον δεύτερο.

αν ξαναβάλεις το νικ μου εντος εισαγωγικών δεν θα απαντησω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2011, 19:04:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Πελεγκρίνο", δεν καταλαβαίνω πραγματικά γιατί θα πρέπει να συναρτάς το τι συμβαίνει με την περίπτωση των δικών σου ταυτόχρονα ενεργών και σε χρήση λογαριασμών με αυτά που αφορούν στην οποιαδήποτε άλλη περίπτωση.

Εφόσον αναφέρεσαι όμως σ'αυτά που λέει ο Dr Jekyll Mr Hyde στο αρχικό του μήνυμα στο παρόν θέμα, θα πρέπει να τονίσουμε ότι λέει πως οι δύο άλλοι λογαριασμοί που είχε είναι σε αχρηστία.
Αυτό το εκλάβαμε όταν γράφτηκε σαν μία ενημέρωση περισσότερο για το ότι είχε σε κάποιες περιόδους στο παρελθόν τους δύο λογαριασμούς που όμως "αχρήστευσε" ο ίδιος για να υιοθετήσει μία άλλη ίσως ταυτότητα.
Αυτό δεν απαγορεύεται φυσικά. Μπορεί κάποιος να θελήσει να κάνει μία "φρέσκια" αρχή στην Κοινότητα για διάφορους λόγους και αυτό έχει συμβεί κάποιες φορές και είτε έχουμε ενημερωθεί, είτε το έχουμε καταλάβει χωρίς ενημέρωση από το Μέλος.
Ένας λόγος μπορεί να είναι ότι το Μέλος είχε εμπλακεί σε κάποιους "καυγάδες" -πιθανώς άσχημους και διαιωνιζόμενους- ή γενικώς δυσχερείς καταστάσεις και θέλησε να κάνει καινούργιο λογαριασμό έτσι ώστε να ξαναδοκιμάσει τη Συμμετοχή στα Forums, ως κανονικό μέλος και με δημιουργικό τρόπο, χωρίς να δώσει κανέναν "στόχο" σε παλιούς "γνωστούς" του και έτσι και αφορμή για επανάληψη των συγκρούσεων.
Πέρα από αυτό το παράδειγμα υπάρχουν σίγουρα και άλλοι λόγοι που είναι δίκαιοι, κατανοητοί, ορθοί και εν γένει αποδεκτοί.

Δεν μπορούμε βέβαια να απαιτήσουμε -ως υπεύθυνοι- να μας ενημερώσει το Μέλος για την νέα Ταυτότητα την οποία δικαιούται να κρατήσει μυστική, όπως άλλωστε ισχύει για όλους τους υπόλοιπους.
Το προτείνουμε βέβαια -να υπάρχει μία τέτοια ενημέρωση, με ιδιωτικό τρόπο- έτσι ώστε σε οποιαδήποτε περίπτωση δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα με τους δύο λογαριασμούς να μπορέσουμε να πάρουμε κάποια θέση αν χρειαστεί να κρίνουμε. Αν βέβαια αυτό γίνει, τότε ο παλιότερος λογαριασμός απενεργοποιείται, πράγμα που είναι και το πιο σωστό γενικότερα.
Κάποια Μέλη έχουν επιλέξει, όπως καταλάβαμε από την επικοινωνία, απλά να μας ζητήσουν να κλειδωθεί ο λογαριασμός τους, χωρίς να μας λένε και τον λόγο και μη αφήνοντας να εννοηθεί αν θα συνεχίσουν με κάποιον άλλον ή όχι. Σε κάθε τέτοια περίπτωση βέβαια, έχουμε ρωτήσει αν πιθανώς έχει συμβεί κάτι άσχημο, εάν είναι δυσαρεστημένοι από κάτι κ.ο.κ. χωρίς να λαμβάνουμε πάντα κάποια εύλογη απάντηση. Μέχρις εκεί φτάνει -και δεν είναι σωστό να είναι διαφορετικά- και η οποιαδήποτε εμπλοκή μας σε κάτι τέτοιο...

Πάντως, εν κατακλείδι, το ζήτημα είναι ότι σε περιπτώσεις "αλλαγής ταυτότητας", άλλοι επιλέγουν να ενημερώσουν ιδιωτικά, άλλοι όχι, υπάρχουν αρκετές ποικιλίες στις πιθανές συμπεριφορές και αντιμετωπίσεις...

Κάτι τέτοιο σκεφτήκαμε λοιπόν και στην περίπτωση του Dr Jekyll Mr Hyde και σχετικά με την αναφορά του αυτή στο αρχικό του εδώ μήνυμα.
Ίσως βέβαια να είμασταν κάπως επιπόλαιοι στην αντιμετώπισή μας αυτή -και μάλλον ευθύνεται το ότι την ίδια περίοδο μάλλον συνέβαιναν διάφορα άλλα πιο επείγοντα πράγματα- και να έπρεπε να ρωτήσουμε το Μέλος τι ακριβώς εννοεί, αφότου μάλιστα το αποκάλυψε και δημόσια.

Σε συνδυασμό δε με τη συνειδητοποίηση ότι ο λογαριασμός Dr Jekyll Mr Hyde έχει εμπλακεί υπόγεια σε κάποιες άσχημες καταστάσεις που αφορούν την βλάβη του χώρου, στην οποία συνειδητοποίηση συνέβαλλαν και κάποια τεχνικής φύσης στοιχεία, μάλλον τελικά θα έπρεπε να έχουμε επιμείνει.

Είναι πάντως "στα υπόψιν" ούτως ή άλλως, όπως έγραψα και σε κάποιο προηγούμενο μήνυμα, οι τεχνικές έρευνες θα συνεχιστούν για κάποιες "ύποπτες" περιπτώσεις. Ίσως κιόλας αυτό και να σταθεί η ευκαιρία στον Dr Jekyll Mr Hyde να μας εξηγήσει από κοντά το τι ακριβώς συμβαίνει με τη συμμετοχή του... ε, "Dr." ;;
Να δούμε κι εμείς το τι υπερτερεί: ο Jekyll ή ο Mr Hyde ; ...

Αυτό όμως είναι ένα διαφορετικό ζήτημα!

----------------

Γυρνώντας ξανά "στα δικά μας" τώρα, Πελεγκρίνο, το αν πειστείς ή όχι είναι μάλλον θέμα εμπιστοσύνης, για να μην πω ζήτημα "μυητικής φύσης"...

Αν πίστευες πως δεν λέω ψέματα γενικά, θα είχες παραλήψει τις περιττές διατυπώσεις και θα αρκούσουν στο ότι σου έχω ήδη κάνει προσβάσιμη τη διαβεβαίωση, την οποία όμως θα αποκρυπτογραφήσεις μόνον αφότου κάνεις αυτό που οφείλεις ώστε να μην μείνει θολό κανένα σημείο σχετικά με τον λογαριασμό αυτό.

Μία επιπρόσθετη αλήθεια είναι πως οπωσδήποτε, με αυτό θέλουμε να δώσουμε και κάποια άλλα γενικότερα μηνύματα. Όπως το ότι ποτέ κάτι τέτοιο δεν μπορεί να δικαιολογείται από την διάθεση για πλάκα και μόνον, ότι σίγουρα και αυτό δεν είναι καθόλου άμοιρο ευθύνης -εμφανές εξάλλου σε όποιον αντιλαμβάνεται την επίδραση σε πιθανή υποβάθμιση του περιβάλλοντος διαλόγου κ.ά.

Πραγματικά, θα εκτιμούσαμε την βοήθειά σου!


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πελεγκρίνο
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός (διπλός)

Mexico
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2011, 22:03:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πελεγκρίνο  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαχα! Θα έσκαγες αν δεν έβαζες στο ένα νικ εισαγωγικά. Δεν έχει σημασία πλέον. Αφου ξεμπέρδεψες με τους άλλους, πες μου τι ακριβώς θέλεις. Αν όντως είμαι διπλός και σου το αποδείξω, δεν πρόκειται να ξαναγράψω.
Αν δεν είμαι, πάλι το ίδιο θα κάνω. Τι προτιμάς; Να ξέρεις ή να μην ξέρεις;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2011, 22:34:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1ον: δεν μου αρέσουν καθόλου οι εκβιασμοί

2ον: "να ξέρω ή να μην ξέρω" τι; Αυτό που ήδη γνωρίζω;



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2011, 22:40:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μηδεία
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2011, 22:41:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μηδεία  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2011, 22:54:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο γαϊδαράκος γκαρίζει πονεμένα.

Το κουνελάκι του λέι,ξύλο που θα το φας!!!

Καλέ κυρία που είσαι να κρύψεις το γαϊδαράκο μας?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μηδεία
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2011, 22:58:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μηδεία  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
2ον: "να ξέρω ή να μην ξέρω" τι; Αυτό που ήδη γνωρίζω;


Εννοεί admin ``οι αλλοι`` να γνωρίζουν ή να μην γνωρίζουν?
Με λίγα λόγια θέλεις να μάθουν οι αλλοι ποιός είμαι ή δεν θέλεις?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 04:38:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εφόσον αναφέρεσαι όμως σ'αυτά που λέει ο Dr Jekyll Mr Hyde στο αρχικό του μήνυμα στο παρόν θέμα, θα πρέπει να τονίσουμε ότι λέει πως οι δύο άλλοι λογαριασμοί που είχε είναι σε αχρηστία.
Αυτό το εκλάβαμε όταν γράφτηκε σαν μία ενημέρωση περισσότερο για το ότι είχε σε κάποιες περιόδους στο παρελθόν τους δύο λογαριασμούς που όμως "αχρήστευσε" ο ίδιος για να υιοθετήσει μία άλλη ίσως ταυτότητα.
Αυτό δεν απαγορεύεται φυσικά. Μπορεί κάποιος να θελήσει να κάνει μία "φρέσκια" αρχή στην Κοινότητα για διάφορους λόγους και αυτό έχει συμβεί κάποιες φορές και είτε έχουμε ενημερωθεί, είτε το έχουμε καταλάβει χωρίς ενημέρωση από το Μέλος.
Ένας λόγος μπορεί να είναι ότι το Μέλος είχε εμπλακεί σε κάποιους "καυγάδες" -πιθανώς άσχημους και διαιωνιζόμενους- ή γενικώς δυσχερείς καταστάσεις και θέλησε να κάνει καινούργιο λογαριασμό έτσι ώστε να ξαναδοκιμάσει τη Συμμετοχή στα Forums, ως κανονικό μέλος και με δημιουργικό τρόπο, χωρίς να δώσει κανέναν "στόχο" σε παλιούς "γνωστούς" του και έτσι και αφορμή για επανάληψη των συγκρούσεων.
Πέρα από αυτό το παράδειγμα υπάρχουν σίγουρα και άλλοι λόγοι που είναι δίκαιοι, κατανοητοί, ορθοί και εν γένει αποδεκτοί.

Καλησπερομέρα Admin! Όσον αφορά στους δύο (ενεργούς) λογαριασμούς που έκανα αναφορά στο παρόν φόρουμ, μπορώ να διαβεβαιώσω ότι δεν τους παράτησα ούτε καν λόγω καυγά. Με τον ένα απο αυτούς έχω να γράψω ίσως και 5 χρόνια (δεν έχω γράψει δηλαδή καν με αυτή την ip) οπότε όταν αποφάσισα να ξαναρχίσω να γράφω στο εσωτέρικα ήμουν ουσιαστικά 'άλλος άνθρωπος' πλέον, και δε μπορούσα να χρησιμοποιήσω τον ίδιο αρχαίο λογαριασμό. Ο άλλος ήταν απλά μια δοκιμή αλλαγής ονόματος που τελικά δεν έκανα. Αυτά δεν έχουν να κάνουν με τρόλινκ. Άλλοι λογαριασμοί έχουν να κάνουν με τρόλινκ.

quote:
Σε συνδυασμό δε με τη συνειδητοποίηση ότι ο λογαριασμός Dr Jekyll Mr Hyde έχει εμπλακεί υπόγεια σε κάποιες άσχημες καταστάσεις που αφορούν την βλάβη του χώρου, στην οποία συνειδητοποίηση συνέβαλλαν και κάποια τεχνικής φύσης στοιχεία, μάλλον τελικά θα έπρεπε να έχουμε επιμείνει.

Είναι πάντως "στα υπόψιν" ούτως ή άλλως, όπως έγραψα και σε κάποιο προηγούμενο μήνυμα, οι τεχνικές έρευνες θα συνεχιστούν για κάποιες "ύποπτες" περιπτώσεις. Ίσως κιόλας αυτό και να σταθεί η ευκαιρία στον Dr Jekyll Mr Hyde να μας εξηγήσει από κοντά το τι ακριβώς συμβαίνει με τη συμμετοχή του... ε, "Dr." ;;
Να δούμε κι εμείς το τι υπερτερεί: ο Jekyll ή ο Mr Hyde ; ...



Πιστεύω στην ισότητα. Πράγματι τρόλαρα δυό φορές με στόχο βέβαια όχι την υποβάθμιση του χώρου, αλλά το γέλιο. Το γέλιο βέβαια πρέπει να έχει κάποιο αντικείμενο. Επειδή λοιπόν δε μπορούσα να σπάσω πλάκα με κάποιους, ας πούμε, σοβαροφανείς τύπους, το έκανα με τρολινκ. Δεν το έκανα για να τους βλάψω, ούτε απο αντιπάθεια, ούτε απο έλλειψη εκτίμησης, απλά για τα γέλια. Γενικά δηλαδή μου αρέσει να κάνω pranks. Και για να επαληθεύσω τα όσα ισχυρίζομαι παραπάνω σας παραπέμπω εδώ:
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=10891
όπου θα με δείτε να συμβάλω στο θέμα εποικοδομητικά και με σοβαρότητα και υπευθυνότητα, ενώ στη δεύτερη σελίδα θα δείτε σε quote την παρέμβασή μου ως τρολλ.
(Ως τρολ βέβαια χρειάστηκε να αντιγράψω και κάποιες συμπεριφορές που να θυμίζουν Λούπους&Τζέοστατ)

Αυτά περι της διπλής μου ταυτότητας...

Πάντως πολλοί -αν όχι όλοι- απο αυτούς που γράφουν τακτικά στα φόρουμς έχουν τόσο τρολλ όσο και διπλούς λογαριασμούς στη καλύτερη περίπτωση. Το λέω αυτό έχοντας γνώση "απο πρώτο χέρι" και το αναφέρω γιατί θεωρώ άδικο να επικεντρώνεται η "επίκριση" σε συγκεκριμένα άτομα.

Αυτά.. Cu around!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πελεγκρίνο
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός (διπλός)

Mexico
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 06:27:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πελεγκρίνο  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μούτσας γκράτσιας σινιόρα Αμαλία!

αντιός

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 07:10:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dr Jekyll Mr Hyde:
quote:
(...) το αναφέρω γιατί θεωρώ άδικο να επικεντρώνεται η "επίκριση" σε συγκεκριμένα άτομα.

Τι μας λες;
Μπράβο αλτρουϊσμός!

Οποιαδήποτε ενασχόλησή μας με τέτοια ζητήματα φυσικά θα έχει να κάνει πρώτα απ'όλα με τα πιο εμφανή, για να προχωρήσει στη συνέχεια στα πιο συ(ν)γ-καλυμμένα...
Η κάθε "επίκριση" καθώς και η "κατάκριση" πάντως θα ασχολείται σε μεγαλύτερο βαθμό, όπως πάντα άλλωστε -δεν έχουμε δώσει ποτέ διαφορετικά "δείγματα γραφής"- με αυτά που είναι τα περισσότερο κακοήθη!

Dr Jekyll Mr Hyde:

quote:
Πάντως πολλοί -αν όχι όλοι- απο αυτούς που γράφουν τακτικά στα φόρουμς έχουν τόσο τρολλ όσο και διπλούς λογαριασμούς στη καλύτερη περίπτωση. Το λέω αυτό έχοντας γνώση "απο πρώτο χέρι" (...)

Το πρώτο δεν ισχύει σίγουρα και θεωρώ πως προσβάλλεις με απαίσιο τρόπο (ελπίζω μη ηθελημένα και από απλή επιπολαιότητα) το μεγαλύτερο ποσοστό των ανθρώπων που συμμετέχουν στην Κοινότητα, συνδημιουργώντας και συνεισφέροντας όπου μπορούν!

Να σου πω: αυτό το "από πρώτο χέρι" που επικαλείσαι σχετίζεται με τίποτε "Συνέδρια Δ.Ε.Υ.Α.Μ." που συγκαλείτε οι όποιοι δολιοφθορείς του χώρου πίσω από την πλάτη των υπολοίπων Μελών;
Ή μήπως παίζεις κάποιον ρόλο Γραμματέα και πρέπει όλοι όσοι θέλουν να δοκιμάσουν την τύχη τους στην "ανοησία" να περάσουν από εσένα πρώτα;

Δυστυχώς πάντως επιβεβαιώνεται, "μ'αυτά και μ'αυτά", πως επειδή κάποιοι διατηρούν μία "εικονική - επίπλαστη" πραγματικότητα μέσα τους, επιθυμούν να την διασπείρουν και προς τα έξω ή θέλουν να πιστεύουν με αυτόν τον τρόπο πως δεν υφίσταται κάποιο πρόβλημα με τον εαυτό τους...

Πάντως, θέλω να σου επικοινωνήσω ακόμη πως το μήνυμά σου μου προκάλεσε πιο πολύ απ'όλα... κάποια Θλίψη. Εκπέμπει μία αρκετά έντονη οσμή αμετανόητου.

Δεν μπορούμε βέβαια να είμαστε σίγουροι για το αν οι λογαριασμοί trolls από πλευράς σου περιορίζονται μόνον στους δύο (κάτι που μπορούμε τελικά να επιβεβαιώσουμε κι εμείς από την επιπλέον έρευνα) και αν η οποιαδήποτε "καταστροφικής" χροιάς δραστηριότητά σου, αφορά μόνον σε ξεκάθαρα troll λογαριασμούς... για τους οποίους έχουμε ούτως ή αλλως κάποια επιπλέον πράγματα (που μας δημιούργησαν εντύπωση) να σε ρωτήσουμε.

Η μεγαλύτερη εμπλοκή που αποδέχεσαι εξάλλου, κάνει μάλλον επιβεβλημένες τις "από κοντά εξηγήσεις" που σου έγραψα και στο προηγούμενο μήνυμα.

Θα επανέλθω πάντως κάποια άλλη στιγμή ξανά σε αυτά τα ζητήματα. Με συγχωρείτε όμως για κάποια ίσως μικρή αποχή, υπάρχουν σίγουρα και άλλα θέματα με τα οποία πρέπει να ασχοληθώ... (εντός και εκτός Esoterica)

Σημείωση - Παράρτημα
Δ.Ε.Υ.Α.Μ.:
Δειλία = να μην έχω το θάρρος να πω την γνώμη μου ξεκάθαρα για τον άλλον, ακόμη και να ειρωνευτώ/σαρκάσω, κατηγορήσω με το (πιο) πραγματικό μου πρόσωπο
Εξαπάτηση = προφανές! Των υπολοίπων -όλων- είτε άμεσα εμπλεκόμενων, είτε έμμεσα, είτε απλών αναγνωστών
Υπεροψία = εγώ είμαι καλύτερος/η από τους άλλους. "Να μην χαλάσω και την εικόνα μου". Αυτοί φταίνε για την παραπλάνηση που υφίστανται εξάλλου. Αυτοί "το ζητούσαν"
Αναξιοπρέπεια = αυταπόδεικτο, αυτοεξηγούμενο
Ματαιοδοξία = θα σας την φέρω και δεν θα το καταλάβετε. Μάλιστα, μερικές φορές θα σας προσφέρω και εξυπηρέτηση, κατανόηση κ.λπ. με το άλλο μου -το καλό- προσωπείο


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 12:56:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το πρώτο δεν ισχύει σίγουρα και θεωρώ πως προσβάλλεις με απαίσιο τρόπο (ελπίζω μη ηθελημένα και από απλή επιπολαιότητα) το μεγαλύτερο ποσοστό των ανθρώπων που συμμετέχουν στην Κοινότητα, συνδημιουργώντας και συνεισφέροντας όπου μπορούν!

Φίλτατε Admin υπάρχουν τουλάχιστον δύο μέλη, ενεργά αυτή τη στιγμή στο φόρουμ, τα οποία έχουν προβεί σε τρολ συμπεριφορές. Θεωρώ ότι υπάρχει και μια τρίτη(και ίσως και τέταρτη) περίπτωση που όμως δε μπορώ να τις επαληθεύσω, οπότε παραμένω σε σιωπή. Αν εσείς δεν έχετε βρει αυτά τα τρολ ή δε μπορέσατε τέλος πάντων να τα ταυτοποιήσετε με άλλους λογαριασμούς, φταίνε οι περιορισμένες δυνατότητες των τεχνικών μέσων, όχι οι δικοί μου ισχυρισμοί.


quote:
Να σου πω: αυτό το "από πρώτο χέρι" που επικαλείσαι σχετίζεται με τίποτε "Συνέδρια Δ.Ε.Υ.Α.Μ." που συγκαλείτε οι όποιοι δολιοφθορείς του χώρου πίσω από την πλάτη των υπολοίπων Μελών;
Ή μήπως παίζεις κάποιον ρόλο Γραμματέα και πρέπει όλοι όσοι θέλουν να δοκιμάσουν την τύχη τους στην "ανοησία" να περάσουν από εσένα πρώτα;
Συνεδρία κάποιου οποιουδήποτε είδους δεν έχει υποπέσει στη δική μου αντίληψη, πάντως όποιος θέλει να "δοκιμάσει τη τύχη του" δε περιμένει το 'οκ' απο μένα, αυτό είναι σίγουρο!
quote:
Πάντως, θέλω να σου επικοινωνήσω ακόμη πως το μήνυμά σου μου προκάλεσε πιο πολύ απ'όλα... κάποια Θλίψη. Εκπέμπει μία αρκετά έντονη οσμή αμετανόητου.
Έχω μετανοιώσει για κάποιες τρόλλινκ συμπεριφορές, οι οποίες κυριώς λόγω άλλων τρολ πήραν μεγαλύτερη διάσταση απ' ότι εγώ επιθυμούσα να πάρουν. Δεν έχω μετανιώσει για το σύνολο του τρόλινκ μου (που ήταν και σύντομο άλλωστε) που ήταν στα πλαίσια των pranks. Ένα βέβαια από τα άτομα στο οποίο επικεντρώθηκαν οι pranks μου το γνωρίζω "προσωπικά", οπότε μάλλον δε προσβλήθηκε ιδιαίτερα. Η ουσία είναι όμως ότι τρόλινκ έκανα πριν αρκετό καιρό και σε μια συγκεκριμένη περίοδο, πολύ μικρή χρονικά συγκριτικά με το καιρό που είμαι στο φόρουμ.

quote:
Δεν μπορούμε βέβαια να είμαστε σίγουροι για το αν οι λογαριασμοί trolls από πλευράς σου περιορίζονται μόνον στους δύο
Άρα ούτε μπορείτε να είστε σίγουροι ότι οι τρολ λογαριασμοί άλλων μελών περιορίζονται στους μηδέν, σωστά;
quote:
Δεν μπορούμε βέβαια να είμαστε σίγουροι για το αν οι λογαριασμοί trolls από πλευράς σου περιορίζονται μόνον στους δύο (κάτι που μπορούμε τελικά να επιβεβαιώσουμε κι εμείς από την επιπλέον έρευνα) και αν η οποιαδήποτε "καταστροφικής" χροιάς δραστηριότητά σου, αφορά μόνον σε ξεκάθαρα troll λογαριασμούς... για τους οποίους έχουμε ούτως ή αλλως κάποια επιπλέον πράγματα (που μας δημιούργησαν εντύπωση) να σε ρωτήσουμε.

Η μεγαλύτερη εμπλοκή που αποδέχεσαι εξάλλου, κάνει μάλλον επιβεβλημένες τις "από κοντά εξηγήσεις" που σου έγραψα και στο προηγούμενο μήνυμα.


Εγώ δεν θεωρώ ότι η εμπλοκή του λογαριασμού που παρέθεσα χρειάζεται κάποιες απο κοντά εξηγήσεις. Είμαι όμως διαθέσιμος και διατεθειμένος μέσω π.μ. και google talk να λύσω όποιες σας απορίες.

Πρωτού όμως κάνω κάτι τέτοιο, θέλω να απαντηθεί σε μένα μία μόνο ερώτηση:
Αυτός που χωρίς να εχει λογαριασμό τρολλ, συμπεριφέρεται ως τρολλ, έχει μικρότερη ευθύνη και πρέπει να δέχεται διαφορετική αντιμετώπιση απο τα "ορίτζιναλ" τρολ

Απαντήστε μου σε αυτήν την ερώτηση, και θα σας απαντήσω σε όσες θέλετε δικιές σας.


Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 24/06/2011 13:33:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 14:36:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ντοτόρο μου , συγγνώμη για την παρέμβαση αλλα λές ορισμένα πράματα , τα οποία δεν έχουν καμμιά σχέση με αυτό το οποίο αφορά εσένα...και μάλιστα με έναν έμμεσο τρόπο "δίνεις-δείχνεις" άλλους συνδίκτυους και έχω την αίσθηση ότι κοντά στο ένα "πρόβλημα" δημιουργείς και ένα άλλο που δεν θα έπρεπε....
Αν όντως γνωρίζεις οτιδήποτε για ότι λές και όποιον φωτογραφίζεις έστω να συμπεριφέρεται ως Τρόλλ ... να το πείς ευθέως , διότι αυτό που κάνεις θεωρώ ότι δεν σε τιμά...καθόλου...
Δηλαδή -αν κατάλαβα καλά- περίπου λές..."ε!!! δα δεν είμαι ο μόνος , οπότε δεν έκανα και κάτι το τόσοοοοο κακό...το κάνουν και άλλοι αυτό.."

Με λίγα λόγια "παιδιάστικες" και ανεύθυνες συμπεριφορές...
Ντοτόρο μου , καλύτερα θα άκουγα μια ειλικρινή και υπεύθυνη δήλωση απο σένα αναγνώρισης του λάθους σου , παρά αυτό το οποίο κάνεις...
Θα σου έλεγα φιλικά να το κάνεις έστω και τώρα...αντρίκια πράματα!!!

Σημ:"Απορώ και πως το σκέφθηκες και μόνο να μιλήσεις γι'αλλους συνδικτύους σου ακόμα και Τρόλλ λογαριασμοί να ήσαν , έστω και εγνωσμένα...προσωπικά δεν θα το έκανα και αν ήξερα κάτι θα προσπαθούσα να τους έστελνα -κατ'αρχάς- έναν προσωπικό μήνυμα καλώντας τους να "ηρεμήσουν" ... μετά ασφαλώς και εφόσοΝ τους είχα προειδοποιήσει θα προέβαινα στα "δέοντα" ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙ και ΚΑΛΕΣΕΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΟΥΝ , φίλε μου..."

Όλα τα υπόλοιπα που λές είναι άσχετα και νομίζω ότι μάλλον σου δημιουργούν πρόβλημα παρά σε αναδεικνύουν ως άνθρωπο...γιατί Ντοτόρο μου αυτό???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 15:21:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ντοτόρο μου , καλύτερα θα άκουγα μια ειλικρινή και υπεύθυνη δήλωση απο σένα αναγνώρισης του λάθους σου , παρά αυτό το οποίο κάνεις...
Θα σου έλεγα φιλικά να το κάνεις έστω και τώρα...αντρίκια πράματα!!!

Ναι θα το κάνω. Ζητάω συγνώμη απο όσους προσέβαλλα με τους τρολ accounts μου, είτε άμεσα είτε έμμεσα, εις βάρος τους και χάρην της δικής μου διασκέδασης.
quote:
Σημ:"Απορώ και πως το σκέφθηκες και μόνο να μιλήσεις γι'αλλους συνδικτύους σου ακόμα και Τρόλλ λογαριασμοί να ήσαν , έστω και εγνωσμένα...προσωπικά δεν θα το έκανα και αν ήξερα κάτι θα προσπαθούσα να τους έστελνα -κατ'αρχάς- έναν προσωπικό μήνυμα καλώντας τους να "ηρεμήσουν" ... μετά ασφαλώς και εφόσοΝ τους είχα προειδοποιήσει θα προέβαινα στα "δέοντα" ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙ και ΚΑΛΕΣΕΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΟΥΝ , φίλε μου..."

..Και πού ξέρεις ότι δεν το έχω κάνει;
quote:
Με λίγα λόγια "παιδιάστικες" και ανεύθυνες συμπεριφορές...
Εγώ πήρα την ευθύνη. Απο 'κει και πέρα ο καθένας παίρνει τη δικιά του.
quote:
Όλα τα υπόλοιπα που λές είναι άσχετα και νομίζω ότι μάλλον σου δημιουργούν πρόβλημα παρά σε αναδεικνύουν ως άνθρωπο...γιατί Ντοτόρο μου αυτό???

Ντοτόρο μου , συγγνώμη για την παρέμβαση αλλα λές ορισμένα πράματα , τα οποία δεν έχουν καμμιά σχέση με αυτό το οποίο αφορά εσένα...και μάλιστα με έναν έμμεσο τρόπο "δίνεις-δείχνεις" άλλους συνδίκτυους και έχω την αίσθηση ότι κοντά στο ένα "πρόβλημα" δημιουργείς και ένα άλλο που δεν θα έπρεπε....


Γιατί δεν θα έπρεπε;
quote:
Αν όντως γνωρίζεις οτιδήποτε για ότι λές και όποιον φωτογραφίζεις έστω να συμπεριφέρεται ως Τρόλλ ... να το πείς ευθέως , διότι αυτό που κάνεις θεωρώ ότι δεν σε τιμά...καθόλου...

Πρώτα απ' όλα δεν είμαι ρουφιάνος για να προδώσω όσους με εμπιστεύονται με πληροφορίες. Δεύτερον, δεν χρειάζεται καταδεικνύω εγώ αυτά που είναι φανερά σε όσους έχουν μάτια!


Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 24/06/2011 15:22:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 17:38:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπάρχει κι άλλος ενεργός διπλός ... η Spacegirl. Μ' αυτήν την γίνεται ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 17:50:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εαρινος
Ντοτόρο μου , καλύτερα θα άκουγα μια ειλικρινή και υπεύθυνη δήλωση απο σένα αναγνώρισης του λάθους σου , παρά αυτό το οποίο κάνεις...
Θα σου έλεγα φιλικά να το κάνεις έστω και τώρα...αντρίκια πράματα!!!

Φίλε Εαρινέ έχω την αίσθηση πως ο φίλος Doctor έχει συναισθανθεί το λάθος του, και θεωρώ την συγνώμη του ειλικρινή.
Διακρίνω την σταθερή απόφαση του, να συμβάλει εφεξής σε γόνιμες αναζητήσεις, μπορεί ενδεχομένως και με αντιπαραθέσεις με επιχειρήματα και όχι ύβρεις, και πάντα βέβαια στα πλαίσια του σεβασμού των συνομιλητών κατά κύριο λόγο, αλά και του χώρου που μας φιλοξενεί.

Φίλε Ντοκτορά, γνωρίζεις πως οι απόψεις μας σε πολλά θέματα είναι διαφορετικές, υπάρχουν και θέματα που συμφωνούμε όμως.
Παρόλο αυτά, οι διαφωνίες σου είναι αυτές που με ενδιαφέρουν περισσότερο, ιδικά όταν συνοδεύονται από κάποια τεκμηρίωση που μπορούμε να κουβεντιάσουμε..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spacegirl
Μέλος 1ης Βαθμίδας


75 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 18:10:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακουσα το όνομα μου? αα.. εσύ είσαι τουλουμπένιε μου? ωω!!! μα τι κάνεις τώρα ντεβρεντέ μου με καρφώνεις?
Σε είπε ο admin προηγουμένως, δεν το διάβασες. Κακό ντεβρεντέ...

admin

quote:
"Πελεγκρίνο", δεν καταλαβαίνω πραγματικά γιατί θα πρέπει να συναρτάς το τι συμβαίνει με την περίπτωση των δικών σου ταυτόχρονα ενεργών και σε χρήση λογαριασμών με αυτά που αφορούν στην οποιαδήποτε άλλη περίπτωση.

Εφόσον αναφέρεσαι όμως σ'αυτά που λέει ο Dr Jekyll Mr Hyde στο αρχικό του μήνυμα στο παρόν θέμα, θα πρέπει να τονίσουμε ότι λέει πως οι δύο άλλοι λογαριασμοί που είχε είναι σε αχρηστία.
Αυτό το εκλάβαμε όταν γράφτηκε σαν μία ενημέρωση περισσότερο για το ότι είχε σε κάποιες περιόδους στο παρελθόν τους δύο λογαριασμούς που όμως "αχρήστευσε" ο ίδιος για να υιοθετήσει μία άλλη ίσως ταυτότητα.
Αυτό δεν απαγορεύεται φυσικά. Μπορεί κάποιος να θελήσει να κάνει μία "φρέσκια" αρχή στην Κοινότητα για διάφορους λόγους και αυτό έχει συμβεί κάποιες φορές και είτε έχουμε ενημερωθεί, είτε το έχουμε καταλάβει χωρίς ενημέρωση από το Μέλος.
Ένας λόγος μπορεί να είναι ότι το Μέλος είχε εμπλακεί σε κάποιους "καυγάδες" -πιθανώς άσχημους και διαιωνιζόμενους- ή γενικώς δυσχερείς καταστάσεις και θέλησε να κάνει καινούργιο λογαριασμό έτσι ώστε να ξαναδοκιμάσει τη Συμμετοχή στα Forums, ως κανονικό μέλος και με δημιουργικό τρόπο, χωρίς να δώσει κανέναν "στόχο" σε παλιούς "γνωστούς" του και έτσι και αφορμή για επανάληψη των συγκρούσεων.
Πέρα από αυτό το παράδειγμα υπάρχουν σίγουρα και άλλοι λόγοι που είναι δίκαιοι, κατανοητοί, ορθοί και εν γένει αποδεκτοί.

Δεν μπορούμε βέβαια να απαιτήσουμε -ως υπεύθυνοι- να μας ενημερώσει το Μέλος για την νέα Ταυτότητα την οποία δικαιούται να κρατήσει μυστική, όπως άλλωστε ισχύει για όλους τους υπόλοιπους.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 18:17:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Ντοτόρο μου , καλύτερα θα άκουγα μια ειλικρινή και υπεύθυνη δήλωση απο σένα αναγνώρισης του λάθους σου , παρά αυτό το οποίο κάνεις...
Θα σου έλεγα φιλικά να το κάνεις έστω και τώρα...αντρίκια πράματα!!!

Ναι θα το κάνω. Ζητάω συγνώμη απο όσους προσέβαλλα με τους τρολ accounts μου, είτε άμεσα είτε έμμεσα, εις βάρος τους και χάρην της δικής μου διασκέδασης.

Πρώτα απ' όλα δεν είμαι ρουφιάνος για να προδώσω όσους με εμπιστεύονται με πληροφορίες. Δεύτερον, δεν χρειάζεται καταδεικνύω εγώ αυτά που είναι φανερά σε όσους έχουν μάτια!


Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 24/06/2011 15:22:31


Προσωπικά φίλε μου , γνωρίζεις ότι μου είσαι και ήσουν συμπαθής...
και η ανωτερω δηλωσή σου είναι -για μένα- ξεκάθαρη...μη αφήνοντας περιθώρια παρερμηνείας...
Δεν είπα πουθενά ότι είσαι ρουφιάνος -και δεν μου αρέσουν οι ρουφιάνοι- απλά εννοούσα ότι θα έπρεπε ίσως να είσαι προσεκτικότερος στις διατυπώσεις σου και αυτό διότι καμμιά φορά μπορεί να αφήνουν να εν-νοηθούν πράγματα τα οποία δεν έχουν καμμιά σχέση με την πραγματικότητα και να μας εκθέτουν αδίκως...
Νά'σαι καλά Ντοτόρο μου...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 20:25:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ντοτορο
Με απογοήτευσες!

Αλλοιώς σε εκτίμησα και αλλοιώς παρουσιάζεσαι.
Δεν θα επαναλάβω την θέση μου για τούς διπλούς λογαριασμούς,
την εχω ηδη εκθέσει και την γνωρίζεις.

Σκέψου,πώς θα μπορούσα να ξανακάνω μαζί σου,σοβαρές
συζητήσεις,πάνω σε θέματα ευρείας συμμετοχής μελών,την
στιγμή που αφήνεις τόσες <εκρεμότητες> στο θέμα των διπλών
λογαριασμών?

Και λές ακόμη ψέμματα,για την χρήση τους εκ μέρους σου.
Π.χ ο λογαριασμός erzebet bathory,δεν είχε μόνο την επέμβαση
που εσυ είπες,αλλά και πολλές ακόμη.
Μερόνυχτα ολόκληρα <χαλβαδιαζόσουν> με συνδίκτυο,που σε νόμιζε
κοπέλα.
Σκέφθηκες ποτέ τι κακό θα μπορούσες να του είχες κάνει,στον
συναισθηματικό του κόσμο,ενω εσυ απλά τον περιγελούσες?

Σκέφθηκες,οτι τα ψεύτικα τα λόγια που του εγραφες,μπορεί να τον
αγγιξαν συναισθηματικά?Οτι μπορεί να νόμιζε οτι βρήκε μια αδελφή
ψυχή,ενω ήταν ενα virtual σκατό?Μιλώ για το μέλος Τρελαντώνης.

Μπορεί και αυτός να είναι διπλός λογαριασμός κάποιου άλλου που εσύ να γνωρίζεις και να έκανες παιχνίδι.Μπορεί ομως και να μην είναι.
Οπως και να εχει,η εικόνα που έδωσες πρός τα έξω,ήταν στην
καλύτερη περίπτωση κατάπτυστη.Προδίδει άτομο με πολλά κόμπλεξ
και απίστευτα υψηλό ΕΓΩ.

Ενα ΕΓΩ για το οποίο ως Dr Jekyl,μου έλεγες να το κρατω χαμηλά.
Μου έκανες και υποδείξεις Ντοτόρο?
Πώς να σε πάρω λοιπόν σοβαρά?
Γιατι δεν συμμετέχεις καλύτερα στο second life,να βγάλεις ολα σου
τα απωθημένα και να γυρίσεις ψυχικά υγιής στο φόρουμ?

Και δεν είναι μόνον αυτό.
Κατηγορείς και άλλους ώς διπλούς λογαριασμούς και μάλιστα το
παίζεις και γνώστης με υπονοούμενα και...δολοπλοκίες,που και<καλά>
είσαι ενήμερος,αλλά δεν είσαι <ρουφιάνος>!!!
Πάλι υποτιμάς την νοημοσύνη μας!

Βγές θαρετά,αν πράγματι έχεις μετανοιώσει και πές αυτα που ξέρεις.
Οπως έκανα κι εγω με μόνο όπλο το θάρρος της γνώμης μου και τα
στοιχεία που συνέλεξα μέσα απο το φόρουμ.Αν δεν κάνουμε μόνοι μας
μια προσπάθεια εξυγίανσης του χώρου,το esoterica.gr,θα χάσει,αν
δεν την έχει ηδη χάσει την αίγλη του.

Η θέση του Admin είναι δύσκολη και απο οτι καταλαβαίνω την
εποφθαλμιούν πολλοί και γίνεται ενας πόλεμος,ανακοινώσεων και
<απειλών> μέσω κωδικών και κρυπτογραφημάτων,υπονούμενων με
συγκεκριμένο αποδέκτη κ.λ.π.
Ολα αυτα ειναι φανερά σε παιδευμένα μυαλά και το ξέρεις.
Βάλε λοιπόν ενα <χεράκι> και να εισαι σιγουρος θα βρείς αρκετούς
υποστηρικτές.
Εκτός κι αν εισαι κι εσυ απο αυτούς που εποφθαλμιούν την θέση του
Admin και θέλεις να κάνεις κακό στον χώρο εξυπηρετώντας τα οποια
σχέδια...

Εγω προσωπικα,επειδη εχω <στραβώσει> με τους διπλούς και τρολ
λογαριασμούς,θα κάνω οτι μπορω να σε βοηθήσω αν θελήσεις να πείς
κατι προς την πιο πάνω κατεύθυνση.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 20:34:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγγνώμη... Η Erzebet ήταν ο dr???

Edited by - Narkissa555 on 24/06/2011 20:35:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 20:40:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα επαναλαβω την ερωτηση της Narkissa...Ο γιατρος ειναι η ερζεμπετ??

Bad always looks better than the god one....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 20:42:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Συγγνώμη... Η Erzebet ήταν ο dr???

Edited by - Narkissa555 on 24/06/2011 20:35:01


Εισαι κι εσυ θύμα <<συνισθηματικό>>?
Είδες μικρούλα,τι ζημια κάνουν οι διπλοί λογαριασμοί?

Ρώτα και τον Τρελαντώνη.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy