ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Το μελαχρινάκι
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 8
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2003, 09:40:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα
quote:
Συν-πολίτισα Περήφανη...ξέρεις, η περηφάνεια τυφλώνει την ταπεινότητα.

"Παν μέτρον άριστον"

Φίλε Γρηγόρη, λυπούμαι αν φάνηκα ως υπερόπτης. Περήφανη είμαι όχι υπερόπτης. Το ένα από το άλλο απέχει πολύ αν και η μετάβαση μπορεί να γίνει σε μηδέν χρόνο. Το να γνωρίζεις κομμάτι του εαυτού σου και να το αποδέχεσαι αποτελεί απόρροια πολύπλοκων καταστάσεων και όχι επιπόλαιης παραδοχής.

quote:
Η ζωή καμιά φορά σε στριμώχνει στο μέγιστο βαθμό.
Να ξέρεις οτι η ζωή, σε στριμώχνει πάντα σε όλη τη διαβάθμιση της κλίμακας, αυτό είναι το μόνο σίγουρο και η πηγή της α-λήθειας...

Δε διαφωνώ Γρηγόρη. Η ζωή πάντα βρίσκει τον τρόπο να σε στριμώξει. Το θέμα είναι πως θα αντιμετωπίσεις το εκάστοτε στρίμωγμα. Προς θεού αν πιστεύαμε ότι είμαστε υπέρανω.

quote:
Δεν υπάρχει ασφάλεια πουθενά. Ούτε στις σχέσεις στην οικογένεια, ούτε στις ερωτικές σχέσεις.

Τι σημαίνει ασφάλεια? Κάτι που εμένα Δε μου προκαλεί ανασφάλεια, κάποιον άλλον τον προκαλεί. Παρεκτροπές υπάρχουν παντού και πάντα. Να δηλώνουμε όμως ότι τα της ζωής μας προκαλούν ανασφάλεια είναι υπερβολή. Και φυσικά ταράσσουν τον ψυχικό μας κόσμο, δεν διαφωνώ. Αλλά δυστυχώς πρέπει να μάθουμε να τα αντιμετωπίζουμε με σθένος. Και Δε λέω ότι εγώ τα έχω καταφέρει, προς θεού. Άνθρωπος είμαι, όχι θεός.

quote:
"Σχετική" ασφάλεια υπάρχει όταν γνωρίσουμε τον εαυτό μας γιατί έτσι θα γνωρίσουμε τον διπλανό μας αλλά και τον κόσμο που μας περιβάλει.
Θα γνωρίσουμε τον εαυτό μας αν έχουμε τη διάθεση να καταπιαστούμε μαζί του και όταν κοιτάζουμε το πρόσωπό μας κάθε πρωί στον καθρέφτη, δε θα αποστρέφουμε το βλέμμα μας.
Έτσι θα είμαστε σοφότεροι και δε θα βιαζόμαστε να βγάζουμε συμπεράσματα.


Θα διαφωνήσω Γρηγόρη. Αν γνωρίζουμε τον εαυτό μας μπορούμε να κοιτάμε τον εαυτό μας στον καθρέφτη και να τον δεχόμαστε χωρίς αποστροφή? Δε νομίζω. Η γνώση του εαυτού μου μάλλον το αντίθετο θα προκαλέσει. Και αυτό γιατί η γνώση του εαυτού μου δε σημαίνει κιόλας ότι δε πράξω κάποια στιγμή ενάντια στις αρχές μου, είπαμε άνθρωπος είμαι όχι θεός. Η ουσία είναι να δώ τον εαυτό μου στον καθρέφτη, να έχω το σθένος να τον κρίνω και αν αυτό που βλέπω Δε μου αρέσει να τον "φτύσω". Και μέσα από αυτή τη διαδικασία να κατανοήσω πρώτα από όλα την ανθρώπινη φύση, και στη συνέχεια να γνωρίσω μια νέα πτυχή του εαυτού μου.


quote:

Αλήθεια είναι η ζωή και η ζωή είναι η αλήθεια.

Αλήθεια είναι η ζωή και η ζωή είναι η αλήθεια? Τότε τελικά, όλοι μας ζούμε σε διαφορετικούς κόσμους.


quote:

Κρίση περνάνε όλες οι σχέσεις όταν αυτές δεν τίθονται σε σωστές βάσεις. Οι πρώτες βάσεις τοποθετούνται απο τους γονείς και το στενό κοινωνικό περίγυρο του παιδιού.
Αν ενα παιδί μεγαλώσει "στραβά" και στερημένα, τέτοια θα είναι και η ματιά του για τον κόσμο.
Τόσο "στραβή" και αμβλύα θα είναι και η οπτική του για όσα τον/την περιτρυγυρίζουν... .

Σωστά. Αλλά μία ένσταση. Το παιδί εμείς το γαλουχούμε!!! Σωστά? Το σύντροφο μας όχι.

quote:

Γιατί πιστεύεις οτι κάποιος ή κάποια εδω έσω ή "έξω" ασχολείται μόνο με την καλλιέργεια του πνεύματός του??


Δεν πιστεύω κάτι τέτοιο. Από πού που το συμπέρανες? Για μένα μιλούσα, Δε θα μπορούσα άλλωστε να μιλήσω για ανθρώπους που δε γνωρίζω.


quote:
Εγώ μένω πιστός αυτή την περίοδο και έγκλειστος στα εσωδωμάτια (αυτά αλλά και τα δικά μου) να ψάχνω τον εαυτό μου και την καλλιέργεια του πνεύματός μου και παράλληλα με το επίπεδο που επιτυγχάνω να πληρώ τους εν ζωή όρους...συγνώμη αν ενοχλώ.

Δεν ενοχλείς καθόλου Γρηγόρη. Για αυτό είμαστε εδώ: για να ανταλλάσσουμε απόψεις και ιδέες. Αλλιώς τι "τόπος ανταλλαγής ιδεών " θα ήταν. Σε αυτά τα εσωδωμάτια που αναφέρεις όλοι κάποια στιγμή βρισκόμαστε. Άλλοι πιο νωρίς, άλλοι πιο αργά. Θέλει μεγάλο σθένος να παραμείνεις σε αυτά. Κάποια στιγμή όμως έρχεται, πάντα κατ'εμέ, η στιγμή που πρέπει να βγεις από αυτά και να χαμογελάσεις στη ζωή, για να έχει νόημα και η όλη διαδικασία. Η ζωή είναι για να τη ζεις. Η καλλιέργεια του πνεύματος έχει τον ρόλο να βελτιώσει τη ζωή σου και να της δώσει τη σωστή ώθηση προς το φως. Αλλιώς όλα είναι άστοχα.

Πύρρα, η περήφανη ΕλληνίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2003, 06:08:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica
quote:
Τι σημαίνει ασφάλεια? Κάτι που εμένα Δε μου προκαλεί ανασφάλεια, κάποιον άλλον τον προκαλεί. Παρεκτροπές υπάρχουν παντού και πάντα. Να δηλώνουμε όμως ότι τα της ζωής μας προκαλούν ανασφάλεια είναι υπερβολή. Και φυσικά ταράσσουν τον ψυχικό μας κόσμο, δεν διαφωνώ.

...Ποιός δήλωσε ανασφάλεια?...Και ποιός δήλωσε οτι τα της ζωής προκαλούν ανασφάλεια??...
Δεν αναρωτήθηκα, δήλωσα κατηγορηματικά οτι:
quote:
Δεν υπάρχει ασφάλεια πουθενά. Ούτε στις σχέσεις στην οικογένεια, ούτε στις ερωτικές σχέσεις.

'
quote:
Θα διαφωνήσω Γρηγόρη. Αν γνωρίζουμε τον εαυτό μας μπορούμε να κοιτάμε τον εαυτό μας στον καθρέφτη και να τον δεχόμαστε χωρίς αποστροφή? Δε νομίζω. Η γνώση του εαυτού μου μάλλον το αντίθετο θα προκαλέσει.

Μα εκεί έγκειται και η όλη διαφωνία μας...Όταν δούμε πραγματικά τον εαυτό μας είτε θα μας αρέσει (πράγμα σπάνιο), είτε θα θελήσουμε να αποστρέψουμε τη ματιά μας...Αυτή η αποστροφή απο μόνη της θα φέρει τη δράση της (αν θέλουμε να είμαστε αληθινοί με τον εαυτό μας).
Η Αποστροφή προς τον εαυτό μας ή θα προετοιμάσει μια νέα ασφάλεια(ψευδαίσθηση) στην οποία θα γαντζωθούμε, ή θα μας κάνει να αναρωτηθούμε πραγματικά για τον εαυτό μας...
'
quote:
Αλήθεια είναι η ζωή και η ζωή είναι η αλήθεια? Τότε τελικά, όλοι μας ζούμε σε διαφορετικούς κόσμους.

δείξε μου τον κόσμο σου...
'
quote:
Σωστά. Αλλά μία ένσταση. Το παιδί εμείς το γαλουχούμε!!! Σωστά? Το σύντροφο μας όχι.

Ακριβώς!...Γι' αυτό ειπώθηκε απο Mara και lencolas, οτι δε βιαζόμαστε να παντρευτούμε για να παντρευτούμε...
Θα παντρευτούμε όταν είμαστε έτοιμοι και όταν βρούμε αυτόν/αυτήν ώστε να δομήσουμε μια υγιή οικογένεια.
Ότιδήποτε κάνουμε, η επόμενη πράξη μας, όλα, είναι κτίσματα τα οποία αν δεν έχουν σωστά θεμέλια θα γκρεμιστούν και θα έρθουμε πάλι στα λόγια μου...
quote:
Κρίση περνάνε όλες οι σχέσεις όταν αυτές δεν τίθονται σε σωστές βάσεις. Οι πρώτες βάσεις τοποθετούνται απο τους γονείς και το στενό κοινωνικό περίγυρο του παιδιού.
Αν ενα παιδί μεγαλώσει "στραβά" και στερημένα, τέτοια θα είναι και η ματιά του για τον κόσμο.
Τόσο "στραβή" και αμβλύα θα είναι και η οπτική του για όσα τον/την περιτρυγυρίζουν...

'
quote:
Δεν πιστεύω κάτι τέτοιο. Από πού που το συμπέρανες? Για μένα μιλούσα, Δε θα μπορούσα άλλωστε να μιλήσω για ανθρώπους που δε γνωρίζω.

...αφού ρωτάς και απαντάς στον εαυτό σου...τότε...Ok...
'
'
quote:
Κάποια στιγμή όμως έρχεται, πάντα κατ'εμέ, η στιγμή που πρέπει να βγεις από αυτά και να χαμογελάσεις στη ζωή, για να έχει νόημα και η όλη διαδικασία.

Δε θα μπορούσα να τα πώ καλύτερα...όπως όμως είπες "κάποια στιγμή"...
Διαφωνώ στο δεύτερο κομμάτι όμως...δε σημαίνει οτι όσοι γράφουν ακόμα στο esoterica δε χαμογελούν στη ζωή!...Κάθε άλλο!...φλερτάρουν απο την esotericή πλευρά...

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2003, 13:44:10  Εμφάνιση Προφίλ
ΑΣΦΑΛΕΙΑ !

Γιατί να επιδιώκουμε την ασφάλεια στη ζωή μας ;
Τι μας οδηγεί σε αυτή τη συμπεριφορά ;
Η ασφάλεια είναι το αντίθετο της ανασφάλειας .

Άρα συμπερασματικά επειδή είμαστε ανασφαλείς επιδιώκουμε να έχουμε έστω και αυτή τη σχετική ασφάλεια στην όποια σχέση , στην όποια δράση μας .
Όλη αυτή η πρακτική μας οδηγεί να ορίζουμε εχθρούς , να αναστέλλουμε τη δράση μας , να εγκλωβίζουμε τον εαυτό μας , να δρούμε ανασταλτικά και πολλές φορές καταπιεστικά .

Ο μεγαλύτερος εχθρός είναι ο ίδιος μας ο εαυτός .

Κοιτάξτε τον πίνακα αυτόν τυπώστε τον και διαβάστε τον , μετά δείτε τον εαυτό σας σε ένα καθρέφτη και αναλογιστείτε σε πόσα από αυτά που λέει κάποιος άλλος θα θέλατε να συμφωνήσετε αλλά φοβάστε .

Αγαπημένοι μου συνοδοιπόροι εγώ επέστρεψα και εύχομαι καλό χειμώνα σε όλους σας .


Ο κακός λύκοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2003, 14:09:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78
Καλό χειμώνα κι από μένα φίλε Ramoglou και σε όσα παιδιά επέστρεψαν από τις διακοπές τους!
Η ασφάλεια αγαπητέ μου,είναι το εφαλτήριο για ορισμένους...
Παίρνουν ρίσκα,τολμούν,εκτίθενται αλλά χρειάζονται ένα λιμάνι για να επιστρέψουν,ακόμα κι αν αυτό το λιμάνι δεν είναι ο ίδιος τους ο εαυτός,αλλά το δεύτερο πρόσωπο σε μια σχέση.Ίσως αυτή η ανασφάλεια (για άλλους αδυναμία) είναι μια από τις ιδιότητες που μας κάνουν ανθρώπινους τελικά...
Τί λες?


O Σκοτεινός Άγγελος!
"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2003, 13:06:17  Εμφάνιση Προφίλ
Διαφωνώ καλή μου φίλη

Ή έχεις το γνώθι σ’ εαυτόν και όπως λες «ρισκάρεις» ή χρειάζεσαι να νιώθεις ασφαλής μέσα από το οτιδήποτε γιατί δεν έχεις τι δύναμη να πράξης το ποθούμενο , το θέλω σου .

Δε θα μπορούσα να κοροϊδεύω τον εαυτό μου ότι είμαι αναζητητής , ότι θέλω να μάθω επιδιώκοντας παράλληλα να είμαι ασφαλισμένος απέναντι στην όποια δυσκολία .
Θυμίζει κάτι από αντιγραφή σε διαγώνισμα , περνάω το μάθημα αλλά δεν κατέχω τη γνώση .


Ο κακός λύκοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2003, 16:09:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78
quote:

Δε θα μπορούσα να κοροϊδεύω τον εαυτό μου ότι είμαι αναζητητής , ότι θέλω να μάθω επιδιώκοντας παράλληλα να είμαι ασφαλισμένος απέναντι στην όποια δυσκολία .

Καλέ μου Ramoglou έχεις δίκιο να διαφωνείς γιατί ίσως δεν εκφράστηκα τόσο καλά όσο συνήθως!

Αυτό που εννοώ είναι ότι ναι,αναζητούμε και ρισκάρουμε αλλά η επειδή η ζωή μας κολλάει στον τοίχο καμιά φορά,χρειαζόμαστε κάποια βοήθεια,κάποιον άνθρωπο που να μας στηρίξει όταν τον χρειαζόμαστε (και το αντίστροφο βέβαια).Αλλιώς,ποιό είναι το νόημα κάθε σχέσης? Και μάλιστα μιας σχέσης ερωτικής,που περιλαμβάνει όσα ειπώθηκαν πιο πάνω (απογύμνωση,ειλικρίνια κλπ κλπ)
Υπάρχει μεγαλύτερη απογύμνωση από το να παραδεχτείς το λάθος και την ανασφάλειά σου?
Και ας μη μπερδέψουμε τις έννοιες - άλλο ανασφαλής άλλο δειλός.

O Σκοτεινός Άγγελος!
"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2003, 17:17:46  Εμφάνιση Προφίλ
Αγαπητοί φίλοι και φίλες

Το παρόν τόπικ ανοίχτηκε στις 22/07/2003 σε αυτό γράφτηκαν 216 μηνύματα και είχε 1870 επισκέψεις μέχρι σήμερα .

Πιστεύω πως εδώ δώσαμε όλοι την ποιο όμορφη πλευρά του εαυτού μας , μιλήσαμε αληθινά , απλά , φιλικά .
Ο καθένας μας έβαλε την προσωπική του πινελιά σ’ αυτόν τον πανέμορφο πίνακα , σήμερα βλέπω μια πολύ όμορφη εικόνα σχεδόν τέλεια , ας κάνουμε δώρο λοιπόν αυτόν τον πίνακα στον Admin και στο esoterica .

Βάλτε λοιπόν όσοι θέλετε τις διορθωτικές σας πινελιές μέχρι την Δευτέρα 1η Σεπτεμβρίου στις 21:00:00 και μετά ας δωρίσουμε αυτόν τον πίνακα .


Παρακαλώ τον Admin μετά την παρέλευση της προθεσμίας να κλειδώσει το θέμα .

Ο κακός λύκοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2003, 23:07:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78
Καλησπέρα.
Μιας και το θέμα πλησιάζει προς το τέλος του,θα ήθελα να πω κάτι.

Κατ'αρχήν,να ευχαριστήσω το φίλο μας Ramoglou για την ευκαιρία που μας έδωσε να ξεδιπλώσουμε τόσο όμορφα συναισθήματα.Κατά δεύτερον,ένα μεγάλο ευχαριστώ από καρδιάς σε όλα τα παιδιά που συνέβαλαν στη συνέχιση αυτού του πραγματικά πολύ όμορφου θέματος.

Το Μελαχροινάκι κατάφερε κάποια πολύ σημαντικά πράγματα:

Πρώτον,απέδειξε ότι το πολυσηζητημένο Μεταξύ τύρου και αχλαδιού forum μπορεί να φιλοξενήσει θέματα ουσίας που,αν και ξεκίνησαν σαν ανάλαφρη κουβεντούλα,κατάληξαν να είναι κατάθεση ψυχής. Τι κι αν δεν άλλαξε forum... το ίδιο το αγαπήσαμε όλοι!

Δεύτερον,κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των μελών και συνέχισε να δέχεται απαντήσεις εν μέσω θέρους,όταν όλοι (ή σχεδόν όλοι) είχαν πάει διακοπές...

Μέσα από τις 8 σελίδες του,μας κράτησε συντροφιά,μας παρακίνησε να βγάλουμε από μέσα μας ό,τι ομορφότερο έχουμε και να φτιάξουμε έναν υπέροχο ΠΙΝΑΚΑ! Τον πίνακά μας!!

Σας ευχαριστώ όλους και κλείνω με μια ευχή...

ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ!

O Σκοτεινός Άγγελος!
"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2003, 23:32:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara
Ξεκινωντας με την ευχη που μας αφησε η Darkangel "Παντα τετοια" θα παροτρυνα στο ανοιγμα και αλλων τετοιων θεματων...κυριως εδω στο αχλαδοτυρο... κουβεντουλες χαλαρες μα ουσιωδης οπου ολοι μπορουν να συνισφερουν λιγο απο το αγαπημενο τους χρωμα... λιγο απο τον εαυτο τους, απο την σκεψη τους, καθημερινοι προβληματισμοι και αναλυσεις. Μια κουβεντα ανθρωπινη που να μην χρειαζεται να εχεις διαβασει τους τομους βιβλιων...απλα να σε προβληματιζει η καθημερινοτητα σου και να θες να την κανεις καλυτερη.

Δεν χρειαζεται παντα να συμφωνουμε - αλλωστε χωρις αντιλογο χανετε η μαγεια!! (Αυτο ισχυει για ολα τα φορουμ)

Διορθωτικες πινελιες δεν εχω να βαλω, αλλωστε ο καθε ζωγραφος στο τελος του καθε πινακα βαζει μονο την υπογραφη του

Απλα και μονο να ευχαριστησω τους συμμετεχοντες στην κουβεντα για τις αποψεις τους - οι οποιες με τον τροπο τους η καθε μια πηρε το προσωπικο της χρωμα και με προβληματισε δινωντας μου "τροφη" για παραπανω σκεψη!

.........


Strike like lightning and leave the thunder to those that like loud noises.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 03:17:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas
ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΘΕΜΑ ΕΦΤΑΣΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ....
ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ ΝΙΩΘΩ ΚΑΠΟΙΑ ΘΛΙΨΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΛΕΙΔΩΘΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΣΟ ΤΡΥΦΕΡΟ ΘΕΜΑ…ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΚΑΠΟΤΕ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ…..
ΣΑΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΥΧΗΘΩ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ΨΥΧΗΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΛΟΓΟΜΑΧΙΕΣ!
ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΠΟΔΕΙΞΑΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΑ ΜΟΡΦΩΣΗ, ΟΥΤΕ Η ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΤΡΟΜΕΡΩΝ ΛΕΚΤΙΚΩΝ ΕΚΦΡΑΣΕΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΧΑΛΑΡΗ ΑΛΛΑ ΤΟΣΟ ΑΞΙΟΛΟΓΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΟΠΩΣ ΤΟ ΜΕΛΑΧΡΙΝΑΚΙ!
ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΘΗ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΟΥ, ΕΝΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ ΡΑΜΟΓΛΟΥ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΩΝΤΑΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΟΙΟ ΤΡΥΦΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΜΑΣ!
ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝΕ ΠΑΡΟΝ ΚΑΙ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑΝ ΜΕ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΗ ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΠΙΟ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΣ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟΥΣ….
ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ….ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ Η ΦΙΛΗ ΜΑΡΑ, ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΡΟΦΗ ΓΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΚΕΨΗ!
ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΕΧΙΣΗ ΤΩΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΩΝ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΗ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ…


ΦΙΛΙΚΑ


The Truth Is Out There..

Edited by - lencolas on 31/08/2003 03:21:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 03:24:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf
Ευχαριστώ για τον θυσαυρό που δώσατε όλοι σας φίλοι μου σε όλους μας!


"For the strength of the wolf is the pack and the strength of the pack is the wolf"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Cronos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Christmas Island
404 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2003, 12:48:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cronos
Είναι Δευτέρα και μόλις γύρισα από τις διακοπές.... Κάτι όμορφο τελείωσε. σίγουρα κάτι όμορφο θα ξεκινήσει...

Τέτοιος θα είναι ο χαρακτήρας εκείνου του πρωινού
που το απλό πέρασμα του χρόνου δεν μπορεί να φέρει την αυγή του


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2003, 17:57:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER
Εδώ και αρκετό καιρό έβλεπα αυτό το θεμα αλλα λόγω της τοποθεσίας και του τίτλου δεν μου φαινόταν ενδιαφέρον... Ωσπου σημερα αναρωτήθηκα πως γίνεται καιένα ανουσιο θεμα να έχει φτασει τις 8 σελίδες . Πήγα στην 8 και σε κα΄ποιες και αφου τις διαβασα πραγματικα απόρησα γιατί βρίσκεται στο "μεταξύ τυρου και αχλαδιού" ...
μια και αυτό το θεμα κλειδωνεται απόψε και η είσοδος μου ήταν λίγο αργοπορημενη για να καταθέσω και τις δικες μου απόψεις το μόνο που θα ήθελα να σας πω είναι...
Συγχαρητήρια!
για τις όμορφες σας σκέψεις και την κατάθεση ψυχής

για άλλη μια φορα το esoterica λάμπει...

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 00:53:46  Εμφάνιση Προφίλ
Θα ήθελα από βάθους καρδίας να σας ευχαριστήσω για τη συμμετοχή σας σε αυτό το τόπικ .

Αυτό που δείξαμε εδώ είναι απλά ο εαυτός μας .
Εύχομαι να είσαστε πάντα καλά .

Και πάλι ευχαριστώ .


Ο κακός λύκοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 01:19:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
Ένα μεγάλο...

ΕΥΓΕ

στον καλό μας Ramoglou και σε όλα τα καλά μας μέλη που "ζωγράφισαν" αυτόν τον πίνακα.

Μετά από παράκληση του δημιουργού του, κλειδώνω το topic και εύχομαι να γίνει αυτό το topic το παράδειγμα για το πως θα έπρεπε να λειτουργεί μια απλή, καθημερινή αλλά βαθιά ανθρώπινη επαφή μεταξύ των μελών αυτού του forum και ειδικά σε αυτήν την τόσο παρεξηγημένη κατηγορία του, "το μεταξύ τύρου και αχλαδιού".

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 8 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy