ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ε
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 40
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Alastis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Brazil
420 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2003, 22:45:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχην, υστερα απο μερικες διακολουλες, ατελειωτη μασα, κρασια και ποτακια..., εδω ειμαστε παλι...!!!

Αγαπητη Avallon ενδιαφερον αυτα που λες. Θα μπορουσες να μας πεις τι ακριβως σου ειπαν αυτοι οι 2. Εδωσαν καποια ενδειξη ή κατι τελος παντων που να ειναι νεο επανω στο θεμα?


...open minds are better minds!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alastis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Brazil
420 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2003, 23:52:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ηθελα να μου πει καποιος τι υποτιθεται οτι ηταν η ομαδα Κατρακη και τι σχεση ειχε με το ολο θεμα, εκτος της συνεργασιας με την ομαδα Γκιολβα.

Αγαπητη Avallon ηθελα αν ειναι δυνατον να μου πεις τι σου ειπαν αυτα τα 2 ατομα.

...open minds are better minds!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2003, 08:04:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η φίλη μου η δικαστικός δεν έχει άλλα στοιχεία να μου πει όσο για τον άλλο μάλλον δεν μπορεί να πει για ευνόητους λόγους...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2003, 04:09:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
geia sas, eimai neo melos sto forum kai pragmatika xarika pou vrika auto to xwro sizitisewn.

epeidi me endiaferei pragmatika to thema kai to exw psaksei arketa, exw zisei se 3 diaforetikes xwres (4 an thewreite diaforetikes xwres tin E-llada kai tin Kipro) exw zisei 18 xronia Kipro, 5 E-llada, 7 Rwssia kai 5 Leukorwssia. opou kai an exw paei prospathw na epikoinwnw me anthrwpous pou mporoun na me voithisoun na apantisw estw kai ena apo ta ekatomiria twn erwtimatwn pou me provlimatizoun.

epeidi exw diavasei polles thewries kai den tis thimame oles tha grapsw gia auta pou thimame...pros to paron.

gia to DNA, to DNA twn E-llinwn einai diaforetiko apo to DNA olwn twn ipoloipwn anthrwpwn sti gi: einai alitheia, to DNA twn E-llinwn exei merika xrwmatoswmata perissotera apo to DNA olwn twn allwn lawn. episis oi 4 prwteines (twn opoiwn oi enwseis sximatizoun to DNA einai diaforetikes sto DNA twn E-llinwn. auto einai apodedeigmeno kai opoiosdipote gnwstos sas einai mikroviologos i exei asxolithei me to thema mporei na sas to epivevaiosei. otan ginotan akoma i meleti apokriptografisis tou DNA an thimaste kapoios apo tous epistimones pou asxoleithikan milontas se kapoio tileoptiko stathmo tou eixe ksefigei mia frasi "gia kapoio logo to DNA olwn mas einai to idio enw den simvainei to idio me tous E-llines".

gia tin omada E: den kserw an tha fanw pseftis alla poios o logos na kathomai kai na grafw psemata se atoma pou den gnwrizw kai isws na min gnwrisw pote? iksera kapoion o opoios ipotithete oti eixe sxesi me tin omada E kai kata periergo tropo otan diigithike kati pou tou eixe simvei (enw den eprepe) se 2 meres epese thima distiximatos kai pethane (itan arxaiologos).

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2003, 07:31:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΟ DNA ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΥ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΗΓΕΣ ΝΑ ΤΑ ΒΡΟΥΜΕ,ΙΣΩ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ? ΑΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ΟΝΤΩΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΩΣ ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ ΤΟΤΕ ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ ΜΙΑ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pliroforisi
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2003, 15:27:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pliroforisi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΟ DNA ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΥ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΗΓΕΣ ΝΑ ΤΑ ΒΡΟΥΜΕ,ΙΣΩ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ? ΑΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ΟΝΤΩΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΩΣ ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ ΤΟΤΕ ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ ΜΙΑ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ..



Φυσικά και δεν υπάρχουν κάπου κάποιες πηγές. Αντίθετα, η αποκρυπτογράφηση του DNA τίναξε στον αέρα κάθε ρατσιστική ανοησία για ουσιαστικές διαφορές στο DNA ανθρώπων διαφορετικών "φυλών".

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alastis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Brazil
420 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2003, 21:51:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλοσωριζω τον φιλο CyLight...

Φιλε μου, εμενα με ενδιαφερει πολυ το θεμα.
Θα ηθελα να μας πεις τι σου ειχε πει το ατομο αυτο.

Παντως εχω την εντυπωση πως τελικα κατι τρεχει ΑΛΛΑ οχι οπως παρουσιαζεται το θεμα.
Συντομα ,την αλλη βδομαδα ισως, θα γραψω μερικα νεα που δεν εχουν αμεση σχεση αλλα δειχνουν οτι κατι περιεργο συμβαινει εδω και πολλα χρονια.
Δεν θα παρουσιασω αποδηξεις γιατι ειναι αδυνατον να τις εχω στα χερια μου, αλλα αυτα που θα γραψω προερχονται απο μια πηγη πολυ καλη, τουλαχιστον για εμενα αριστη. Το ατομο αυτο το γνωριζω αριστα και δεν εχω λογο να μην το πιστευω.

Συντομα λοιπον...


...open minds are better minds!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fear
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2003, 23:52:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fear  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος fear  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος fear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό πού είπε ο CyLight για το DNA είναι αρκετά γνώστο το εχώ ακούσει παραπόλλες φορές και απο γιατρούς.
Αν τελικά έχουμε διαφορετίκο DNA απο όλες τις άλλες φυλές δεν πάει να πει οτι είμαστε και ανώτεροι έτσι εγώ δεν νομίζω οτι είναι ρατσιστική αυτή η άποψη.

Η αλήθεια είναι εκεί έξωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2003, 23:56:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΟ DNA ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΥ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΗΓΕΣ ΝΑ ΤΑ ΒΡΟΥΜΕ,ΙΣΩ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ? ΑΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ΟΝΤΩΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΩΣ ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ ΤΟΤΕ ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ ΜΙΑ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ..



Φυσικά και δεν υπάρχουν κάπου κάποιες πηγές. Αντίθετα, η αποκρυπτογράφηση του DNA τίναξε στον αέρα κάθε ρατσιστική ανοησία για ουσιαστικές διαφορές στο DNA ανθρώπων διαφορετικών "φυλών".



kai omws iparxoun apodeikseis. se ligo kai ta links...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

κώστας
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
295 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2003, 17:16:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους κώστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχω δει κάποιες διευθύνσεις σχετικά με DNA, ομοιότητες αρχαίων Ελλήνων και Νεοελλήνων κλπ.
Είναι όμως στ' Αγγλικά.
Αν κανείς ενδιαφέρεται
http://www.geocities.com/dienekesp/greekmtdna.html
http://www.geocities.com/dienekesp/
http://www.geocities.com/dienekesp/hellenes.html

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2003, 17:36:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕ Ο ΙΩΑΝΝΗΣ ΦΟΥΡΑΚΗΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ ΑΠΟ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.

.......ΑΣ ΔΟΥΜΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ.
ΟΠΟΙΟ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΑΝΑΤΟΜΙΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΟΤΙ Ο ΚΟΚΚΥΓΑΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΑΙΑΠΟ 4 Η 5 ΣΠΟΝΔΥΛΟΥΣ ΚΑΙ Ο ΤΕΤΑΡΤΟΣ Η Ο ΠΕΜΠΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΣΧΙΔΗΣ ΚΑΙ ΟΞΥΣ Η ΜΟΝΟΣΧΙΔΗΣ ΚΑΙ ΟΞΥΣ.ΔΗΛΩΝΩ ΟΤΙ Ο ΚΟΚΚΥΓΑΣ ΤΟΥ ΑΛΗΘΙΝΟΥ (Ε)ΛΛΗΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΠΕΝΤΕ ΣΠΟΝΔΥΛΟΥΣ ,ΑΛΛΑ Ο ΠΕΜΠΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΛΕΙΟΣ ΚΑΙ ΣΤΡΟΓΓΥΛΟΣ,ΠΟΤΕ ΟΞΥΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣΧΙΔΗΣ Η ΔΙΣΧΙΔΗΣ.ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΩΔΙΚΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΙΚΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ,ΑΠΟ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΤΟ <<ΣΠΕΡΜΑ>> ΤΟΥ ΑΛΗΘΙΝΟΥ (Ε)ΛΛΗΝΑ ΠΟΥ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΑΣΤΡΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ.ΜΕΤΑΞΥ ΑΛΛΩΝ,ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΣΗΜΑΔΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΤΙ.Ο ΛΟΒΟΣ ΤΟΥ ΑΥΤΙΟΥ.ΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΙΚΡΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΙΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΙΟ ΜΕ ΤΟ ΣΧΗΜΑ ΚΑΙ ΤΗ ΜΟΡΦΗ ΤΟΥ ΕΜΒΡΥΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΤΗΣ.ΟΜΩΣ ΤΟ ΑΥΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ ΤΟΥ ΓΕΝΕΤΙΚΟΥ ΚΩΔΙΚΑ.

ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΛΟΒΟ ΣΤΟ ΑΥΤΙ.ΤΩΝ ΜΟΓΓΟΛΩΝ,ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ,ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟ ΣΤΟ ΜΑΓΟΥΛΟ ΧΩΡΙΣ ΛΟΒΟ.ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΟΤΗΤΑ ,ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ,Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΛΟΒΟΣ ΣΤΟ ΑΥΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΔΙΙΔΙΑΙΤΕΡΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΣΟΦΙΑΣ,ΟΛΟΙ ΔΙΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΟ ΑΥΤΙ.............

......ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ,ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΙΔΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΠΟΥ <<ΔΙΑΒΑΖΕΙ>> ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΑΥΤΙ ΓΙΑ ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΜΑΘΗΜΑ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΓΙ'ΑΥΤΟ.

ΟΙ ΛΟΒΟΙ ΤΩΝ ΑΥΤΙΩΝ,ΛΟΙΠΟΝ,ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΗΜΕΝΟΙ ΣΤΙΣ ΠΑΡΙΕΣ ,ΑΛΛΑ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΝ ,ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ....................................................


ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΣΥΖΗΤΙΕΤΑΙ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ.
ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΕΝΕΤΙΚΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.

ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΣ ΟΜΩΣ ΤΟΤΕ ΕΡΧΕΤΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ <<ΓΙΑΤΙ>>ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ ΚΑΙ <<ΠΟΙΟΣ>> ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ.


THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kakao
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2003, 19:39:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kakao  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γι΄αυτό τραβάν οι δάσκαλοι τ΄αυτί στούς άτακτους μαθητές-
να τούς το ξεκολλήσουν και να γίνουν Έλληνες!!!
Κι έλεγα κι εγώ!!!
Γειά σου, μεγάλε Φουμαράκη!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2003, 20:00:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε ΚΑΚΑΟ

Η ΕΙΡΩΝΕΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΡΑΓΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Η ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ.ΕΣΥ ΟΜΩΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΛΟΓΟ????

ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΟΠΩ Η ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ Η Η Η Η Η Η Η ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΤΟΝ ΕΙΡΩΝΕΥΣΑΙ.Ο ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΤΕ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΕΙΤΕ ΑΔΙΚΟ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΚΑΙ ΑΠΕΤΕΙΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΕΒΑΣΜΟΣ.

ΕΧΕΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΛΕΕΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ??????
ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ??????
ΕΧΕΙΣ ΨΑΞΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ??????
ΜΙΛΗΣΕΣ ΠΟΤΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ??????

ΕΑΝ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟΤΕ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΟΥΜΕ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

ΕΑΝ ΟΧΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙΣ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙ Η ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙ.

ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΤΟΝ ΦΟΥΡΑΚΙ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ.
ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ??
ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΔΙΕΨΕΥΣΕ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΗΣ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΠΙΑΣΤΑ ΕΠΕΙΧΗΡΗΜΑΤΑ ΕΙΤΕ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΕΙΤΕ ΕΧΕΙ ΑΔΙΚΟ.

ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΣΟΥ ΤΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΒΕΒΛΗΜΕΝΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΕΙ ΤΟΥ ΦΟΥΡΑΚΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟΠΙΚ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2003, 20:22:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
o Φουράκης μπορεί να γίνεται μερικές φορές υπερβολικός αλλά έχει πολλές γνώσεις και ξέρει μυστικά. Εγώ τον εκτιμώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kakao
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2003, 20:53:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kakao  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έλα, βρε Loucas, μη μού θυμώνεις και μού το χαλάς!
Απ΄την ουρά κι απ΄τ΄αυτιά ξεχωρίζει ο Έλληνας;
Όχι απ΄την παιδεία και την πνευματική καλλιέργεια, απ΄τον πολιτισμό του;
Ή, μήπως, αυτός είναι ο εύκολος δρόμος:
"Μπορεί να είμαι ένα αμόρφωτο και ακαλλιέργητο ζωντόβολο- αλλά, είμαι Έλληνας, ρεεε! Έχω μακριά αυτιά και στρογγυλή ουρά!"
Έλα, μωρέ Loucas! εγώ δεν τα δέχομαι αυτά.
(αν και έχω όλα τα προσόντα!!! τέτοια αυτιά και τέτοια ουρά!!!)
Κι απ΄την άλλη, αυτός τι αποδείξεις έχει;
Άσε που για να ελέγξω τα περί κόκκυγα που λέει πρέπει να κάνω δακτυλική εξέταση στον μισό πληθυσμό τής Γης!!!
Νομίζω καλά τα λέει το γνωστό ανέκδοτο:
-Are you Serious?
-No, I am Greek!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2003, 23:09:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑΙ ΦΙΛΕ ΚΑΚΑΟ.Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΚΑΛΙΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΤΟΥ ΦΕΝΕΤΑΙ(ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ...ΜΑ ΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ Ο ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΜΗΝΕΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΟΙ ΠΡΟΓΟΜΟΙ ΜΑΣ ΠΡΙΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΧΡΟΝΙΑ).

ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΚΑΛΙΕΡΓΕΙΑ(ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΜΕΧΡΙ ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ,ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΟΥΝ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΟΝΟΙ ΚΑΙ ΠΑΡΕΞΗΓΗΜΕΝΟΙ).

Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΟΜΩΣ ΜΑΣ ΕΦΕΡΕ ΣΤΙΣ ΓΕΝΕΤΙΚΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΛΩΣ ΑΝΕΦΕΡΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΟΤΕΡΙΚΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΦΕΝΟΝΤΑΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ.

ΝΟΜΙΖΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΕΙΡΩΝΕΥΟΜΑΣΤΕ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΛΟΓΙΚΗ.ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΕΚΜΗΡΕΙΩΜΕΝΕΣ ΑΠΟΔΕΙΞΗΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΛΑΘΟΣ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΗΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟΣ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟΨΗ.

ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΑ Η ΛΟΓΙΚΗ.

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πατροκλος
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2003, 23:45:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πατροκλος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΟΙ ΛΟΒΟΙ ΤΩΝ ΑΥΤΙΩΝ,ΛΟΙΠΟΝ,ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΗΜΕΝΟΙ ΣΤΙΣ ΠΑΡΙΕΣ ,ΑΛΛΑ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΝ ,ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ..................................................

Αυτο που θα ειναι πολυ ενδιαφερον να μαθουμε ειναι απο πως μπορει καποιος να αποδειξει τον ισχυρισμο αυτο.Για τον κοκκυγα ισως μεσω της μελετης των σκελετων της αρχαιας Ελλαδας (αν και μονο ο κ.Φουρακης αναφερεται σ'αυτο).Για τον λοβο των αυτιων ομως??Πως μπορει κανεις να το γνωριζει αυτο?Αυτο το θεμα (περι λοβων)ειχε συζητηθει αρκετα παλιοτερα στο φορουμ και οπως ειχε πει ενας φιλος (δεν θυμαμαι ποος)ειχε κατσει και παρατηρουσε τους λοβους των παρουσιαστςν στην τηλεοραση και ειπε οτι μπορει καποιος να βγαλει πολυ περιεργα συυμπερασματα αφου πολλοι απο αυτους στερουνταν ...ελληνικου λοβου).Αλλωστε απο προσωπικη εμπειρια ξερω αρκετους Γερμανους οι οποιοι εχουν κολλημενους λοβους και σιγουρα μονο σε μογγολους δεν φερνουν... Οι ανθρωπολογοι που μελετουν τα ανθρωπολογικα χαρακτηριστικα των σκελετων για να καταγραψουν τα φυλετικα χαρακτηιστικα ενος λαου μετρανε κυριως μηκος,πλατος υψος κρανιου,πλατος ζυγοματικων,ρινικο δεικτη κλπ.χαρακτηριστικα του κρανιου δηλαδη αφου απο κει μπορουν να βγουν καποια συμπερασματα με μεγαλη βεβαιοτητα ,οχι απο τον κοκκυγα και φυσικα οχι απ το λοβο αφου απλα δεν...διιατηρειται...Ο αμερικανος ανθροπολογος Εντζελ μελετησε τους ευρεθεντες σκελετους της αρχαιας Ελλαδοςαποτ την πρωιμη εποχη του χαλκου μεχρι και το Βυζαντιο .Το συμπερασμα του ηταν πως προκειται για τον ιδιο παντα μεσογειακο λαο,που παρα τη σχετικη πολυμορφια του(φυσικη για εναν λαο που ζουσεεκτεταμενος σ'ενα τοσο μεγαλο γεογραφικο χωρο),λαο σταθερο και σχεδον αναλλοιωτο στο περασμα των αιωνων.Συγκρινωντας τωρα τα ανθρωπολογικα στοιχεια με τα συγχροναδιαπιστωνεται πληρης αντιστοιχια.(κατα τις ερευνες Πουλιανου , Κωνσταντινου,Αποστολακη).Οσον αφορα τις ερευνες του DNA των Ελληνων επιβεβαιωνουν απλα οτι προκειται για τυπικο μεσογειακο φυλο και οτι ομιζαει σε πολυ μεγαλο ποσοστο με το DNA των Ιταλων και κυριως των Κροατων!(και οχι των Σερβων).
Πηγη:Η καταγωγη των Ελληνων (Δημτριου Δημοπουλου).(Ενα βιβλιο που συστηνω ανεπιφυλακτα σε οσου ενδιαφερονται για το Θεμα)

all this i cannot bear anylonger'cannot the kingdom of salvation' take me home

Edited by - Πατροκλος on 15/06/2003 00:02:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ThePriest_
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2003, 02:40:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ThePriest_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλοι,

οποιος ελληνας λοιπον δεν εχει τον απαραιτητο αριθμο σπονδυλων στον κοκκυγα ή το αυτι του δεν πληρει τις απαραιτητες προδιαγραφες δεν ειναι γνησιος ελληνας...

ISO 900Ε πιστοποιητικο ποιοτητας ελληνων

Οσοι δεν εχουν να εξοριζονται...ή να γινουν δουλοι και να δηλωνουν υποταγη στους ΓΝΗΣΙΟΥΣ ελληνες , μαλλον καποιοι θα αισθανονται ασχημα τωρα ....

Ας ειμαστε λιγο σοβαροι.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pliroforisi
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2003, 07:51:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pliroforisi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποια είναι η πιο εκνευριστική έκφραση στο φόρουμ;

Ασφαλώς το... "κάπου το διάβασα", όταν δεν υπάρχουν επιχειρήματα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2003, 10:35:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΠΑΤΡΟΚΛΕ,ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΛΕΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΟΜΩΣ ΤΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΤΗΣ ΕΙΡΩΝΕΙΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΑΥΤΗ Η ΕΙΡΩΝΕΙΑ ΠΗΓΑΖΕΙ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΕΧΟΥΝ ΜΕΛΕΤΗΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ.
(ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ ΚΛΑΣΙΚΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΤΟΥ ΝΕΟΕΛΛΗΝΑ,ΝΑ ΕΙΡΩΝΕΥΕΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙ).

ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΠΑΝΩ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΜΩΣ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΚΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ Η ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΗΛΙΘΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΕΙΡΩΝΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.

ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΝΤΑΙ ΚΙΟΛΑΣ,ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ.

ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dottore
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Mexico
62 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2003, 16:12:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dottore  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠOΛΛA EXOYN AKOYΣΘEI KAI ΓPAΦEI ΔIA THN OMAΔA EΨIΛON.

ΠOΛΛA ΔEN EXOYN AKOYΣΘEI KAI ΔEN EXOYN ΓPAΦEI ΔIA THN OMAΔA EΨIΛON.

ΠOΛΛOI NOMIZOYN, OTI EXEI EΠIΛEΞEI THN ΣIΩΠH.
IΣΩΣ, ΠOΛΛOI NA MHN EXOYN ΣTPEΨEI TA ΩTA TOYΣ ΠPOΣ THN ΣΩΣTH KATEYΘYNΣH.
IΣΩΣ ΠOΛΛOI NA ΠAPAΣYPONTAI (OIKEIOΘEΛΩΣ KAI MH) AΠO TIΣ ΣEIPHNEΣ ΠOY THN YΠOΔYONTAI... IΣΩΣ OPIΣMENOI NA MHN ANTIΛAMBANONTAI, OTI ΔIA KAΘE OPATH MAXH, YΠAPXEI KAI MIA AOPATH.

KAΠOIOI AΛΛOI, EΠANAΠAYONTAI EIΣ THN YΠEYΘYNOTHTA KAI THN APETH AΛΛΩN, ΔIA NA ΔIAΦYΛAΞOYN AYTA ΠOY OYΣIAΣTIKA ΔEN KATANOOYN, ΔEN AΓAΠOYN KAI ΠOTE ΔEN TOYΣ ANHKAN, ΛHΣMONΩNTAΣ, OTI EΠIΛEΓOYME TON EΠOMENON KOΣMON MAΣ MEΣA AΠO AYTA ΠOY MAΘAINOYME EIΣ AYTON.

KAΠOIOI YΠOΣTHPIZOYN, OTI ΔEN YΦIΣTATAI. AΛΛOI THN ΘEΩPOYN EIΔOΣ YΠO EΞAΦANIΣIN, KAI AΛΛOI KEPΔOΣKOΠOYN ANAΦEPOMENOI EIΣ AYTHN...

OMΩΣ AYTH, AEI YΠHPXE, YΠAPXEI KAI AEI ΘA YΠAPXEI, "ΣTO ΠEIΣMA TΩN EXTPΩN * ΣTO ΠEIΣMA TΩN ΔIKΩN" - (OΔYΣΣEYΣ EΛYTHΣ ? AΞION EΣTI, ΣEΛIΣ 36)

TI EINAI, OMΩΣ H OMAΣ EΨIΛON;

H OMAΣ EΨIΛON EINAI AΠΛA MIA AΠO TIΣ ΠOΛΛEΣ ΠPOΣΩΠOΠOIHΣEIΣ TOY ΣYMΠANTOΣ.
THΣ EΛΛAΔOΣ.
"THΣ EΛΛAΔOΣ THΣ ΔEYTEPHΣ, TOY EΠANΩ KOΣMOY" - (OΔYΣΣEYΣ EΛYTHΣ ? O MIKPOΣ NAYTIΛOΣ, ΣEΛIΣ 27)

TA MEΛH - KYTTAPA THΣ OMAΔOΣ EΨIΛON EINAI ANAMEΣA ΣAΣ. EINAI ANΘPΩΠOI.
EINAI HMIΘEOI.
EINAI ΘEOI.
ZOYN, AΓAΠOYN, XAIPONTAI, ΛYΠOYNTAI, XAMOΓEΛOYN, ΔAKPYZOYN.
ΔEN EXOYN KAΠOIA "KPYΦH ZΩH".
AΠΛΩΣ EΣEIΣ ΔEN EXETE ANTIΛHΦΘEI TO EYPOΣ THΣ ONTOTHTOΣ TOYΣ KAI KAT' EΠEKTAΣIN THΣ ΔIKHΣ ΣAΣ.


EΨIΛON, EINAI O KAΘE "EΛΛHN" KAI H KAΘE "EΛΛHNIΣ", ANEΞAPTHTΩΣ ΦYΛHΣ KAI XPΩMATOΣ.

EΨIΛON, EIΣAI EΣY.

EIΘE NA BPEIΣ TO ΦΩΣ MEΣA ΣOY KAI AYTO NA ΣE OΔHΓHΣEI.

KAΛO TAΞIΔI...


ΤΗΣ ΑΡΕΤΗΣ ΟΥΔΕΝ ΚΤΗΜΑ ΣΕΜΝΟΤΕΡΟΝ, ΟΥΔΕ ΒΕΒΑΙΟΤΕΡΟΝ ΕΣΤΙΝ
Κανένα κτήμα δεν είναι σεμνότερο και πιό βέβαιο από την αρετή.
ΙΣΟΚΡΑΤΗΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2003, 20:09:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kάτι μου θυμίζει αυτό ...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
panths
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2003, 22:40:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους panths  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος panths  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το όλο θέμα είναι μεγάλο..Όμως ας πάρουμε την αρχή. Είναι δυνατόν να προερχόμαστε από το διάστημα? Ο Γ. Γκιόλβας λέει ότι στην Μελβούρνη σε μουσείο είδε μια μεταλλική "περικεφαλαία αστροναύτη " 127.000 ετών με επιγραφή στα αρχαία Ελληνικά " Έρχομαι από την Μεγάλη Ελλάδα στην Μικρή Ελλάδα " Το δε κράμμα του μετάλλου δεν έχει αναγνωριστεί....
Ή μας δουλεύουν ή ίσως θέλουν να μας πείσουν ότι μας δουλεύουν...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panths
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2003, 23:22:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους panths  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος panths  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποιοι Ευρωπαίοι ρε παιδιά μας έδωσαν πολιτισμό? Όπως είπε και ο
μ ε γ ά λ ο ς ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ " Όταν οι Ευρωπαίοι σμίλευαν την πέτρα εμείς είχαμε έναν Παρθενώνα και όταν ανέβηκαν στα δέντρα εμείς είχαμε ΧΟΛΗΣΤΕΡΙΝΗ ( φτου, μακρυά από μας )

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2003, 23:32:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το όλο θέμα είναι μεγάλο..Όμως ας πάρουμε την αρχή. Είναι δυνατόν να προερχόμαστε από το διάστημα? Ο Γ. Γκιόλβας λέει ότι στην Μελβούρνη σε μουσείο είδε μια μεταλλική "περικεφαλαία αστροναύτη " 127.000 ετών με επιγραφή στα αρχαία Ελληνικά " Έρχομαι από την Μεγάλη Ελλάδα στην Μικρή Ελλάδα " Το δε κράμμα του μετάλλου δεν έχει αναγνωριστεί....
Ή μας δουλεύουν ή ίσως θέλουν να μας πείσουν ότι μας δουλεύουν...

Mάλλον μας δουλεύουν...Τα πράγματα είναι πιο απλά απ'ότι πιστεύουμε... Οταν θέλουμε μια δήλωσή μας να'ναι εξακριβώσιμη δεν έχουμε να δώσουμε πλήρη στοιχεία. π.χ. "Πήγα στο μουσείο του Λούβρου στο Παρίσι και είδα ένα αρχαίο διαστημόπλοιο" Οταν ο άλλος μας λέει ότι πήγε σε έναμουσείο στη Μελβούρνη και είδε αυτό το πράγμα χωρίς να αναφέρει το όνομα του Μουσείο σα να είναι κάτι ασήμαντο σα να λέει ότι πήγε σε ένα περίπτερο εεε τότε τι να πω? Τα λόγια περιττεύουν...

Και στην τελική θα πρέπει να αποφασίσουμε για το από που είναι η καταγωγή μας: από το Μ του λαγού, από το Σείριο, από την Αφροδίτη ή από την Ανδρομέδα?
Η μήπως όλοι αυτοί είναι Ελληνες της διασποράς?


"Τάδε έφη Avallon"

Edited by - Avallon on 17/06/2003 23:44:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geolyk
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2003, 12:45:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους geolyk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
pantos paidia den xero ti lete alla den exo pisti gia tin iparxi tis omadas E


(sto bretaniko mousio otan pigeneis me tin xenago sta ellinika nomismata pou exoun ton Hracli lene oti einai ena mithiko prosopo pou den ipirxe..)mias kai legate gia mousia ;}

www.geolyk.8m.net


at the end of your life you will find the truthΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alucard
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2003, 17:38:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alucard  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω εχω ακουσει οτι οι Ε εχουν αναπτυξη μια Τεχνολογια πολη ανωτερη απο την δικια μας καποτε θα ερθουν πισω στο τοπο τους (Ελλαδα) Και θα χρησειμοποιησουν την πραγματικα τρομερη τεχνολογια που εχουν ανακαλυψει . Τωρα λεγετε οτι εχουν ταξιδεψει στο διαστημα και το 2000 κατι θα ξαναρωουν εδω .
Αυτοι λεγεε οτι ειχαν χειρα βοηθειας απο Aliens (εξωγηινους)
Μακαρι, τους προσμενω !!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alastis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Brazil
420 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2003, 23:10:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας και παλι, υστερα απο μερικες μερες μακρια απο το σπιτι...

Λοιπον λοιπον, τι βλεπω, Φουρακης Ε???
Θελει προσοχη εδω, ο Φουρακης ΔΕΝ μιλαει για Ομαδα Ε ξεκαθαρα, μαλιστα στο www.foyrakis.gr γραφει σε ενα θεμα οτι δεν ξερει αν υπαρχει Ομαδα Ε!!!
Τα υπολοιπα για το DNA μονο γιατρος μπορει να μας βοηθησει...

Σας ειχα πει οτι θα γραψω καποια πραγματα αυτη την βδομαδα...
Δεν εχουν σχεση αμεση αλλα κατι δειχνουν και αυτα.

Το ατομο αυτο ειναι ΠΑΡΑ πολυ υψιλα υσταμενο στο ΓΕΕΘΑ και εχει πληρη και απεριοριστη προσβαση ΠΑΝΤΟΥ με υψιστες αρμοδιοτητες. Αποκλειετε να υπαρχει καποιος που εχει σχεση με τον στρατο και μην το ξερει... (δεν αναφερω ονομα βεβαια, ΑΛΛΑ ΑΜΑ χρειαστει θα γινει και αυτο, ειμαστε οικογενειακοι φιλοι και δεν θελω να το εκθεσω...).

Κατα καιρους ,σε διαφορες επισκεψεις μας στο σπιτι του ατομου αυτου μιλαμε και για το στρατο, για την δουλεια του δηλαδη...
Μας εχει πει οτι κατα καιρους συμβαινουν διαφορα περιεργα πραγματα, οπως γραμματα με προσφορες/προτασεις (δεν μας εχει πει τι ακριβως βεβαια...) τα οποια θεωρουντε φαρσες, οτι υπαρχουν στρατοπεδα και αποθηκες μη καταγεγραμμενες, και κατι περιεργο για μενα ,οτι ο στρατος προμηθευεται κατα καιρους πραγματα χωρις την εγκριση απο την πολιτικη ηγεσια της χωρας μεσω "μαυρων" κονδυλιων.

Μιας και σε λιγο καιρο παρουσιαζομαι και θα εχω την ευκαιρια να μιλησω πολυ με το ατομα αυτο, εχω σκεφτει να το ρωτησω ευθεως για αυτο το θεμα. Ιδωμεν...


...open minds are better minds!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2003, 20:10:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΡΩΤΑ ΑΛΑΣΤΙΣ,ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ..
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ..
ΕΙΔΑΤΕ ΜΗΠΩΣ ΤΟΝ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ ΜΕ ΤΟ ΖΙΣΚΑΡ ΝΤ'ΣΤΕΝ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΜΙΑ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΥΠΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ?
ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΣΗ Ο ΣΗΜΙΤΗΣ ΣΗΚΩΣΕ ΚΑΙ ΕΔΕΙΞΕ ΕΝΑ ΠΟΛΥΤΕΛΕΣ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟ ΝΕ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ,ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΧΕ ΣΑΝ ΕΤΙΚΕΤΤΑ ?
ΕΝΑ "Ε" ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΨΙΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ..(ΛΟΓΙΚΟ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ Ε=Εurope)
ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΩ ΑΛΛΟΥ,ΧΕΧΕ,ΜΗΠΩΣ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ?.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2003, 06:48:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ?

Edited by - beyond on 23/06/2003 07:44:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 40 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1721191
Maintained by Digital Alchemy