ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 Λιαντίνης
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 8
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Palatianos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
129 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 17:45:19  Εμφάνιση Προφίλ
Για οσους λενε να μην περνουμε στο στόμα μας "τον νεκρο" τοτε να πω oti λιγο gossip ποτε δεν εβλαψε...Ηδίως νεκρους."O ανθρωπος φτιαχτηκε κατ εικονα και καθ ομοιωση του θεου" γιατι να μην το απδεχεται αυτο ο Λιαντινης?Ο ανθρωπος ειναι τελειος μεσα στην ατέλειά του...Δεν ξερω αν ή πως πιθανον αποκρυπτογραφυσε ο Λιαντινης τα αρχαια κειμενα αλλα οτι εκανε δεν το εκανε τυχαια.
Και γιατι να το κανι σε σπηλια κι οχι στην πησίνα του?Γιατι να το κρατησει "επτασφραγυστο" μυστικο για ΕΠΤΑ χρονια??? Μιλωντας με δυο τεκτονες μου ειπαν για ειδικες δυναμεις σε σπηλιες ειτε μερη τηλεμεταφορας...SO???

mike
k.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 18:10:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

Δυστυχώς δε θα τηρήσω την υπόσχεσή μου και δε θα σε βρίσω.

Όχι επειδή έχω επίπεδο αλλά επειδή το τελευταίο 24ωρο με τα κουλά που μου συνέβησαν το καντήλι πήγε σύννεφο και δεν έχω όρεξη να τσακώνομαι με κάποιον που δεν έχω δει ποτέ.

Θα σου πω όμως δυο τρία πράγματα και αν θες άκουσέ τα.

Καταρχάς,αυτό που λες ότι Αυτοκτονία=Αμαρτία είναι η γνωστή μαλακία που σου έμαθαν οι ξεφτίλες οι ρασοφόροι.
Η ζωή είναι μεγάλο δώρο αλλά ανήκει στον άνθρωπο.
Δεν υποστηρίζω σε καμία περίπτωση την αυτοκτονία όμως θα πρέπει να ξέρεις ότι θέλει πολλά ******* για να φουντάρεις.Αυτός ο γίγαντας ο Νίτσε,αυτός ο άριστος ψυχολόγος το είχε πάει ακόμα πιο μακριά και είχε διαγνώσει ότι η αυτοκτονία κρύβει ίσως τη μέγιστη ΚΑΤΑΦΑΣΗ της ζωής.

Ή μήπως δεν είναι αλήθεια ότι αρκετοί ζωντανοί άνθρωποι είναι ημίνεκροι,ζωντανοί-νεκροί,ερείπια που περιφέρονται χωρίς κανένεα λόγο ύπαρξης,χωρίς να έχουν ιδέα για το ποιοί είναι και πού πηγαίνουν.Αυτοί όμως δεν έχουν το κουράγιο ούτε να ζήσουν ούτε να πεθάνουν.

Και σου ξαναλέω,αυτός ο "ψυχάκιας" και "ναρκομανής" όπως τον αποκαλείς τουλάχιστον έγραψε 2-3 όμορφα βιβλία και ενέπεπνευσε με τα λόγια του κάποιους ανθρώπους.

Εσύ φίλε μου έχεις κάνει περισσότερα?

Όταν καταφέρεις περισσότερα,ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ θα έχεις το δικαίωμα να κρίνεις το Λιαντίνη και τον κάθε Λιαντίνη.

Δε θέλω να τον ηρωοποιήσω,ούτε είμαι και οπαδός του(εξάλλου έχω διαβάσει πολύ λίγα από τα γραπτά του).Εξάλλου δε θα μπορούσε να συγκριθεί με τους αρχαίους Έλληνες,ούτε καν με τους σύγχρονους κορυφαίους Έλληνες της διανόησης.

Όμως δεν ανέχομαι μετριότητες του είδους σου να υποβιβάζουν ανθρώπους ανώτερους από τους ίδιους με τη γνωστή γλοιώδη μέθοδο της Αισωπικής αλεπούς.

Δυστυχώς στην Ελλάδα έχουμε πολλούς τέτοιους τύπους,αυτοί που το μόνο που ξέρουν είναι να κρίνουν και να μηδενίζουν τα πάντα.


Και κάτι τελευταίο,ξέρεις γιατί ο Λιαντίνης είναι πολύ καλύτερος από ελληναράδες σαν και εσένα?Διότι είχε πραγματική αρχαιογνωσία και πραγματική αγάπη για την αρχαία Ελλάδα.

Γι'αυτό και μιμήθηκε τον Εμπεδοκλή στον τελετουργικό τρόπο του θανάτου του.

Αλήθεια τον Εμπεδοκλή τον γνωρίζεις?

Ήταν ένας αρχαίος φιλόσοφος που αυτοκτόνησε.Δηλαδή ένας αποτυχημένος,ένας loser της ζωής σύμφωνα με τα δικά σου κριτήρια.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 18:18:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

Και κάτι άλλο,έγραψες ΑΔΔΑΡ ΑΣΟΥΡ ότι το θέμα δεν πρέπει να κλείσει διότι δεν παραβιάζονται οι κανόνες του FORUM.


Υπάρχουν όμως και κάποιοι άγραφοι κανόνες οι οποίοι δυστυχώς δεν τηρήθηκαν.

ΑΣΕΒΕΙΑ ΠΡΟΣ ΝΕΚΡΟΥΣ ΕΙΝΑΙ Ο,ΤΙ ΠΙΟ ΑΘΛΙΟ ΥΠΑΡΧΕΙ.ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΟΤΑΝ Ο ΝΕΚΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ.ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΟΤΑΝ Ο ΝΕΚΡΟΣ ΗΤΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ.

Προσωπικά χέστηκα για τους κανονισμούς όταν βλέπω να βρίζουν νεκρούς.Να πάνε στο διάολο οι γαμημένοι οι κανονισμοί όταν γράφονται τέτοια πράγματα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

actr
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
310 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 20:25:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους actr
quote:
kost ΑΓΑΠΗΤΕ ΕΙΣΑΙ ΣΟΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΜΕΝΟ-ΣΑΛΛΕΜΕΝΟ?
ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΝΕΚΡΟΥ?ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΞΕΡΩ ΟΤΙ Η ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΚΡΙΤΑΙΑ ΠΡΑΞΗ ΚΑΙ ΥΣΤΑΤΗ ΠΡΟΣΒΟΛΗ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΝ ΘΕΟ,ΟΠΟΤΕ ΤΟΝ ΛΙΑΝΤΙΝΗ ΜΑΛΛΟΝ ΠΗΡΕ Ο ΔΙΑΟΛΟΣ......ΤΙ ΛΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΝΕΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΕΡΜΟΑΙΜΕ ΟΠΑΔΕ ΕΝΟΣ ΤΡΕΛΛΟΥ?....ΧΙΧΙΧΙ?ΕΓΩ ΖΗΤΑΩ ΑΠΟΦΘΕΥΓΜΑΤΑ ΤΟΥ ΠΡΟΦΕΣΟΡ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΑΦΙΕΡΩΣΩ ΧΡΟΝΟ ΣΤΑ ΓΡΑΠΤΑ ΚΑΠΟΙΟΥ ΠΟΥ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕ ΚΑΙ ΕΒΑΛΕ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΜΥΣΤΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΔΗΘΕΝ-ΜΥΘΟΣ!ΣΟΒΑΡΟΣ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ,ΚΑΙ ΧΑΜΗΛΩΝ ΤΟΝΩΝ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ.ΟΣΟ ΔΕΝ ΤΡΑΒΗΞΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΟΥ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥ , ΤΗΝ ΤΡΑΒΗΞΕ Η ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΛΙΑΝΤΙΝΟ-ΣΟΦΙΕΣ ΜΕΙΝΑΝΕ....ΑΝΑΜΑΣΗΜΑΤΑ ΑΡΧΑΙΩΝ ΦΙΛΟΣΟΦΩΝ - CLOPYRIGHT - ΔΛΔ.ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ ΓΝΗΣΙΑ ΔΛΔ?ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΕΒΟΤΑΝ ΤΗΝ ΖΩΗ ΟΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΟΙ.
ΦΙΛΑΚΙΑ,ΚΑΙ ΕΙΣ ΑΛΛΑ,ΜΕ ΖΩΗ...

ΕΧΕΙΣ ΦΑΕΙ ΓΕΡΟ ΚΟΛΛΗΜΑ ΦΙΛΕ

kost έγραψες παλικάρι μου


"We used to say that Greeks fight like heroes, from now on we shall say that heroes fight like Greeks..."
W.ChorchilΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 22:45:32  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΤΟ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΑΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΛΙΑΝΤΙΝΗ..

Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΣΕ Ε ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΛΙΤΕΡΟ...

ΑΣ ΣΤΑΜΑΤΙΣΟΥΜΕ ΕΔΩ...

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΕΝΑ ΝΕΟ ΘΕΜΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥ..
ΕΚΕΙ ΔΥΝΑΜΕΘΑ ΝΑ ΛΕΧΘΟΥΝ ΠΟΛΛΑ...

Ο ΦΙΛΟΣ Palatianos ΑΝΑΦΕΡΕΙ...

quote:
Και γιατι να το κανι σε σπηλια κι οχι στην πησίνα του?Γιατι να το κρατησει "επτασφραγυστο" μυστικο για ΕΠΤΑ χρονια??? Μιλωντας με δυο τεκτονες μου ειπαν για ειδικες δυναμεις σε σπηλιες ειτε μερη τηλεμεταφορας...SO???

ΟΙ ΤΕΚΤΟΝΕΣ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ (ΠΕΡΙ ΤΗΛΕΜΕΤΑΦΟΡΑΣ)
ΕΙΝΑΙ ΠΗΓΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ.....

Η ΕΛΑΦΡΟΤΗΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΤΑ ΛΕΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΟΥ...
ΑΛΛΑ ΤΙ ΘΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙΣ ΤΟΥΣ ΤΕΚΤΟΝΕΣ ????
ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΞΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

actr
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
310 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2005, 01:17:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους actr
quote:
Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΣΕ Ε ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΛΙΤΕΡΟ...

Φίλε AVATARGR για σ'ένα δεν έκανε το καλύτερο, εκείνος όμως είχε άλλη άποψη...
Δεν θάπρεπε να τη σεβαστούμε?

Πάντα φιλικά Αποστόλης


"We used to say that Greeks fight like heroes, from now on we shall say that heroes fight like Greeks..."
W.Chorchil

Edited by - actr on 23/07/2005 01:18:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2005, 02:09:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
quote:

kost ΑΓΑΠΗΤΕ ΕΙΣΑΙ ΣΟΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΜΕΝΟ-ΣΑΛΛΕΜΕΝΟ?
ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΝΕΚΡΟΥ?ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΞΕΡΩ ΟΤΙ Η ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΚΡΙΤΑΙΑ ΠΡΑΞΗ ΚΑΙ ΥΣΤΑΤΗ ΠΡΟΣΒΟΛΗ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΝ ΘΕΟ,ΟΠΟΤΕ ΤΟΝ ΛΙΑΝΤΙΝΗ ΜΑΛΛΟΝ ΠΗΡΕ Ο ΔΙΑΟΛΟΣ......ΤΙ ΛΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΝΕΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΕΡΜΟΑΙΜΕ ΟΠΑΔΕ ΕΝΟΣ ΤΡΕΛΛΟΥ?....ΧΙΧΙΧΙ?ΕΓΩ ΖΗΤΑΩ ΑΠΟΦΘΕΥΓΜΑΤΑ ΤΟΥ ΠΡΟΦΕΣΟΡ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΑΦΙΕΡΩΣΩ ΧΡΟΝΟ ΣΤΑ ΓΡΑΠΤΑ ΚΑΠΟΙΟΥ ΠΟΥ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕ ΚΑΙ ΕΒΑΛΕ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΜΥΣΤΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΔΗΘΕΝ-ΜΥΘΟΣ!ΣΟΒΑΡΟΣ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ,ΚΑΙ ΧΑΜΗΛΩΝ ΤΟΝΩΝ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ.ΟΣΟ ΔΕΝ ΤΡΑΒΗΞΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΟΥ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥ , ΤΗΝ ΤΡΑΒΗΞΕ Η ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΛΙΑΝΤΙΝΟ-ΣΟΦΙΕΣ ΜΕΙΝΑΝΕ....ΑΝΑΜΑΣΗΜΑΤΑ ΑΡΧΑΙΩΝ ΦΙΛΟΣΟΦΩΝ - CLOPYRIGHT - ΔΛΔ.ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ ΓΝΗΣΙΑ ΔΛΔ?ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΕΒΟΤΑΝ ΤΗΝ ΖΩΗ ΟΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΟΙ.
ΦΙΛΑΚΙΑ,ΚΑΙ ΕΙΣ ΑΛΛΑ,ΜΕ ΖΩΗ...


Μα το θεο, εισαι το πιο αξεστο, γλοιωδες, αναξιου λογου και αποκρουστικο ατομο που εχω γνωρισει ποτε!!!
Με λιγα λογια, εισαι ο μεγαλυτερος *****!!!!!!!!!!!!
Και σου ορκιζομαι οτι εχω βρισει ετσι απειροελαχιστες φορες στη ζωη μου.
Πιστευεις οτι η αυτοκτονια ειναι αμαρτημα. Αυτο στο περασε στο μυαλο το αρχετυπο που υπηρετεις και ασπαζεσαι. Αυτο το ιδιο ομως σου διδαξε και τι εστι ιεροσυλια. Κι αφου πιστευεις και στο Σατανα, για πες μου φιλε μου, τι απο ολα αυτα που που εχεις γραψει θα σε απομακρυνε απο την Κολαση;;;
ΜΠΟΥΡΔΟΛΟΓΕ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ!!!!!


aa

ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
amalia
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aspirin
Μέλος 1ης Βαθμίδας


119 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2005, 11:13:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aspirin
angi εσύ γιατί δεν αυτοκτονείς? Τί σε κρατάει σε αυτόν τον κόσμο? Αν η αυτοκτονία είναι διέξοδος σε κάτι, τότε ποιός ο λόγος να ζούμε? Να φουντάρουμε όλοι τότε. Πολύ τράβηξε το θέμα με τον λιαντίνη. Ευτυχώς που υπάρχει το dna γιατί θα μας έλεγαν ότι δεν είναι του λιαντίνη γιατί αυτός είναι σε άλλλη διάσταση!!!! Χρειάζεται ψυχιάτρους η χώρας μας. Δεν φτάνουν για όλους!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2005, 11:42:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Σε καμμια περιπτωση, δεν θα αυτοκτονουσα και ουτε ειμαι υπερ αυτης της λυσης κι αυτο γιατι αγαπω τη ζωη και ολα οσα μας προσφερει.
Ομως δεν μπορω να βλεπω κατι υποκριτικα καθηκια που δε σεβονται ουτε στο ελαχιστο τη μνημη ενος νεκρου.
Εχει τοσο δηλητηριο η ψυχη τους, που στην ουσια κανουν και οι ιδιοι το ιδιο: αυτοκτονουν.

aaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aspirin
Μέλος 1ης Βαθμίδας


119 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2005, 12:19:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aspirin
σε αυτό συμφωνώ. Είναι ιερό πράγμα ο νεκρός κ πρέπει να σεβόμαστε τη μνήμη του. Όμως τις πράξεις του, πρέπει να τις κρίνουμε, έτσι δεν είναι?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
actr
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
310 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2005, 15:38:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους actr
Οχι φίλε μου... μόλις φτάσεις και εσύ στο πνευματικό επίπεδο του Λιαντίνη και μόλις αφήσεις και εσύ ένα έργο πίσω σου και μόλις αναλύσεις και εσύ την έννοια του θανάτου όπως την ανέλυσε και αυτός τότε εχεις κάθε δικαίωμα να κρίνεις την πράξη του.

Τώρα αμα θες να την σχολιάσεις διάβασε πρώτα αυτά που έχει γράψει, βγάλε τα συμπεράσματά σου και μετά κάντον οτι θες... ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ΟΜΩΣ

Ελεος πια είστε τόσο κολλημένοι απαυτά που σας πουλάν οι τραγόπαπες και ο κάθε άσχετος στην τηλεόραση που δε βλέπετε ούτε τη μύτη σας. Τί να πώ πια...



"We used to say that Greeks fight like heroes, from now on we shall say that heroes fight like Greeks..."
W.ChorchilΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Palatianos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
129 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2005, 16:58:09  Εμφάνιση Προφίλ
1:Φιλε AVATARG φυσικα δεν εχω σκοπο να εμπλέξω τους τεκτονες στην ολη ιστορία, απλος τους ανεφερα σαν πηγη πληροφοριων(που με το ζωρι το καταφερα να τους βγαλω δυο λεξεις)για να μην αναρωτηθουν καποιοι "που τις βρηκε τις πληροφοριες??"

2:Θα συμφωνισω με τον actr οτι δεν πρεπει να πιστευουμε οτι μας πασαρουν οι εκκλησιες.

3:Αν πουμε οτι δεν πρεπει να βαζουμε στο στομα μας τους νεκρους, τοτε ολη αυτη η συζίτηση ειναι μια αμαρτία!!

4:Ο Λιαντίνης δεν ηταν ενας "σαλεμενος" οπως ειπε ο βλακας της ομαδας!! (kost και angi μπραβο σας!!)

mike
k.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aspirin
Μέλος 1ης Βαθμίδας


119 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2005, 22:01:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aspirin
μην κατηγορείτε τους τραγοπαπάδες, γιατί έμμεσα συμφωνείτε στο θέμα της αυτοκτονίας. Κανείς απο εσάς δεν αυτοκτονεί. Κ καλά κάνει. Η ζωή είναι πολύ ωραία. Και δεν βρίσκεται σε κανένα κείμενο του Λιαντίνη. Ο άνθρωπος ήταν απλά ψυχασθενής. Τελειώσε το θέμα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΔΔΑΡ ΑΣΟΥΡ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


136 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2005, 23:30:08  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Και κάτι άλλο,έγραψες ΑΔΔΑΡ ΑΣΟΥΡ ότι το θέμα δεν πρέπει να κλείσει διότι δεν παραβιάζονται οι κανόνες του FORUM.


Υπάρχουν όμως και κάποιοι άγραφοι κανόνες οι οποίοι δυστυχώς δεν τηρήθηκαν.

ΑΣΕΒΕΙΑ ΠΡΟΣ ΝΕΚΡΟΥΣ ΕΙΝΑΙ Ο,ΤΙ ΠΙΟ ΑΘΛΙΟ ΥΠΑΡΧΕΙ.ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΟΤΑΝ Ο ΝΕΚΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ.ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΟΤΑΝ Ο ΝΕΚΡΟΣ ΗΤΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ.

Προσωπικά χέστηκα για τους κανονισμούς όταν βλέπω να βρίζουν νεκρούς.Να πάνε στο διάολο οι γαμημένοι οι κανονισμοί όταν γράφονται τέτοια πράγματα.


Συμφωνω κοστ στα παραπανω!

Μην με παρεξηγεις ομως, διοτι εγω δεν εβγαλα διαγνωση οτι σε αυτο το θεμα ολα βενουν καλως, και τηρουνται οι κανονιμοι,διοτι δεν διαβασα ολες τις απαντησεις των συνομιλητων.{8 σελιδες!!}
Απλα διαφωνησα με την γνωμη του φιλου συντονιστη AVATARGR που θελει απο καιρο να κλεισει το θεμα λεγοντας του οτι ΕΑΝ ΣΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΤΗΡΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΛΗΣΕΙ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΞΕΤΑΖΩ ΑΝ ΤΗΡΟΥΝΤΑΙ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΘΕΜΑ Η ΟΧΙ(γιατι κακως ισως, δεν μελετησα ολες τις απαντησεις}

Τωρα εξεταζοντας προσεκτικοτερα τις απαντησεις ολων των φιλων παρατηρησα πως εχεις οντος μεγαλο δικιο,και ορισμενοι φιλοι δεν εκφραζονται με σεβασμο, και οπως πρεπει.
Αυτο ομως κατα τη γνωμη μου δεν ειναι λογος να κλεισει ενα θεμα.
Μπορουν να γινουν συστασεις.Υπαρχουν συντονιστες,υπαρχουν αλλες λυσεις!
Εδω υμαστε για να συζηταμε τα θεματα που μας ενδιαφερουν ,ΚΑΙ ΟΧΙ για να τα κλειδωνουμε!(φιμονουμε)!


ΑΠΟ ΤΗ ΓΗ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

actr
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
310 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2005, 00:55:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους actr
quote:
μην κατηγορείτε τους τραγοπαπάδες, γιατί έμμεσα συμφωνείτε στο θέμα της αυτοκτονίας. Κανείς απο εσάς δεν αυτοκτονεί. Κ καλά κάνει. Η ζωή είναι πολύ ωραία. Και δεν βρίσκεται σε κανένα κείμενο του Λιαντίνη. Ο άνθρωπος ήταν απλά ψυχασθενής. Τελειώσε το θέμα.

Είσαι επιεικώς άσχετος και αδαής που προσπαθείς να το παίξεις και έξυπνος. Μαλακία μου που σου δίνω και σημασία αλλά και που συμμετέχεις στη συζήτηση. Το λιγότερο που μπορώ να σου πώ κολλημένε aspirin



"We used to say that Greeks fight like heroes, from now on we shall say that heroes fight like Greeks..."
W.Chorchil

Edited by - actr on 24/07/2005 00:57:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aspirin
Μέλος 1ης Βαθμίδας


119 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2005, 01:28:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aspirin
εσύ γιατί δεν αυτοκτονείς? Γιατί δεν ακολουθείς τα χνάρια του Λιαντίνη? Πώς πιστεύεις στο Λιαντίνη όταν δεν ακολουθείς το παραδειγμά του??? Το έχεις σκεφτεί?

Υ.Γ.: Προς θεού δεν θέλω να αυτοκτονήσει κανείς.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

actr
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
310 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2005, 01:44:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους actr
Διάβασε τις προηγούμενες σελίδες εχω απαντήσει ίδη


"We used to say that Greeks fight like heroes, from now on we shall say that heroes fight like Greeks..."
W.Chorchil

Edited by - actr on 24/07/2005 01:45:21

Edited by - actr on 24/07/2005 01:46:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nemo
Νέο Μέλος

Greece
48 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2005, 01:48:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nemo
Αγαπητέ/ή aspirin ο Λιαντίνης δεν ήταν θεός ούτε θρησκεία για να τον πιστεύει κάποιος.Εδώ απλά συζητάμε και εκφράζουμε απόψεις κυρίως(όπως κατέληξε το θέμα)για τον τρόπο θανάτου του.

Το θέμα της αυτοκτονίας και το τι στάση ζωής καταδεικνύει δεν είναι απλό.Υπάρχουν πολλές και διαφορετικές απόψεις.Ας τις σεβαστούμε τουλάχιστον και αν μπορούμε και θέλουμε ας προσπαθήσουμε να βρούμε από πού πηγάζει η κάθε μία.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2005, 15:48:28  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΞΕΦΕΥΓΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ...

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΤΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΜΕΡΙΚΟΙ ΤΗΝ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ (ΤΟΥ ΛΙΑΝΤΙΝΗ) ΣΗΜΑΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΥ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ....

ΕΙΝΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ.

ΝΑ ΛΟΙΠΟΥΝ ΤΑ ΚΟΣΜΗΤIΚΑ ΕΠΙΘΕΤΑ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Palatianos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
129 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2005, 15:54:22  Εμφάνιση Προφίλ
1:Γιατι καποιοι συνεχίζουν να λενε τον Λιαντίνη "ψυχοπαθεί"??Απλουστατα γιατι αυτοι ειναι **μπιιιπ** !!! Οπως ειπε και ενα αλλο καλόπαιδο "αν εκείνοι ειχαν τη γνώση του Λιαντίνη" τοτε δεν θα τον εκριναν ως "ψυχακια"!!

2:Γιατι αυτοι που λενε οτι η αυτοκτονία του ηταν τρελα, γιατι δεν αυτοκτονούνε για να μας αποδείξουν οτι εχουν δίκιο?? :)

3:"ακαρπες λογομαχίες" το ξερει κανεις αυτό το site??Εγω μολις το εμαθα!! :(

mike
k.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aspirin
Μέλος 1ης Βαθμίδας


119 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2005, 00:24:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aspirin
όλοι μας κρινόμαστε από τις πράξεις μας. Κ ο Λιαντίνης κρίνεται για την αυτοκτονία. Τί να κάνουμε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
actr
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
310 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2005, 01:45:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους actr
Αυτό που άφησε πίσω του δεν το βλέπεις εσυ?


"We used to say that Greeks fight like heroes, from now on we shall say that heroes fight like Greeks..."
W.ChorchilΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2005, 14:40:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Κάπου το θέμα αυτό ξέφυγε

Δεν πειράζει!

Υπάρχουν άλλα δύο ενεργά θέματα, όπου μπορεί να συνεχιστεί η παρούσα συζήτηση.

Φως στο θρίλερ Λιαντίνη
Λιαντίνης: Το έργο του

Με προσοχή.
Χωρίς τσακωμούς, υβρεολογίες, εμμονές στις αυτοκτονίες , διαπληκτισμούς γενικότερα.

Δεν σας κρύβω, πως εάν δεν μπορέσει να διατηρηθεί ένα ευπρεπές επίπεδο στα δύο άλλα θέματα, θα απενεργοποιηθούν και αυτά.

Τουλάχιστον, ας σεβαστούμε τη μνήμη ενός ανθρώπου κι ας κάνουμε έναν πολιτισμένο διάλογο προς χάρην όλων όσων πίστευε και προσπάθησε να μεταδώσει στους άλλους...

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 8 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy