ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 UFO Η ΑΛΗΘΕΙΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2010, 17:04:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
trexagireve
quote:
Εγώ φίλε μου PREDATOR, το βλέπω μέσω της ...εξελικτικής διαδικασίας.....Κάθε όν, βελτιώνεται, με την πάροδο του χρόνου...
Το όμορφο,είναι το βέλτιστο...Και οι άνθρωποι, ως όντα, εξελισόμεθα, σε πιό ευγενικά όντα,όχι σε τέρατα...
Δεν είναι ομαλή εξέλιξη το τέρας,για να το πω απλά...
Με ότι συνεπάγεται,για τους δήθεν εξωγήινους...

Τέρατα , Ελοχείμ και οι κόρες των ανθρώπων..

Μασοροτικό κείμενο, μασόρα απο το αραμαικό ρήμα μασάρ (παραδίδω) παράδοση.
Τα κείμενα αυτά προήλθαν μέσα απο την παράδοση και η παράδοση δεν μπορούσε να εξηγήσει τη γέννηση των τεράτων παρά μόνο απο την σεξουαλική επαφή 5.000 χρόνια πρίν.
Η μόνη λογική εξήγηση ήταν να προήλθαν απο την ένωση των Ελοχείμ με τις κόρες των ανθρώπων.
Οι Ανουννάκι φαίνεται να προσεδαφίστηκαν στη θάλασσα και συγκεκριμένα στον Περσικό Κόλπο. Η βιβλική πόλη Ερνιντού ο κήπος της Εδέμ αυτό το φυτώριο ανθρώπων και ζώων οπου έγιναν τα γεννετικά πειράματα συμβαδίζει με τα Σουμεριακά κείμενα συνεπώς είναι ενα και το αυτό. Μαζί με τον άνθρωπο δημιουργήθηκαν και αλλα πλάσματα και η παράδοση τα έπλασε να είναι προιόντα προερχόμενα απο την ένωση Τιτάνων και γηίνων πχ Τυφωέας με έχιδνα.
Ακούγεται πιο λογικά
Ποιά εξέλιξη και μπούρδες..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2010, 17:42:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρός θεού δεν ήθελα να τους προσβάλλω τους ανθρώπους. Ζούνε πρωτόγονα όμως, αυτό δεν είναι κακό. Μακάρι κι εμείς να μην εξαρτόμασταν από τα σούπερ μάρκετ, το καζανάκι, τα αφρόλουτρα τις 5 νοσοκόμες και τα αποστειρωμένα σεντόνια όταν γεννάμε τα παιδιά μας. Θα ήμασταν πιό ανθεκτικοί. Τρέχα γύρευε ο πολιτισμένος άνθρωπος αυτοκαταστρέφεται, αυτούς μην τους φοβάσαι.

Agnistic και Strangerz δεν νομίζω ότι τίθεται θέμα συγκάληψης.
Υπάρχει κανείς που δεν είδε τους δίδυμους πύργους να γίνονται σκόνη; Όταν η πρώτη ύλη μιας κατασκευής είναι η σκόνη, σκόνη θα γίνει. Μπετόν, τούβλα, τσιμεντόλιθοι, όλα φτιαγμένα από σκόνη και νερό...
...και τζάμια, σκόνη και θρύψαλα που λέει και το τραγούδι.
Σκέψεις κάνω...
Αποδείξεις δεν θα βρίσκαμε σίγουρα αλλά ενδείξεις; Εχουμε ψάξει παντού; στα βάθη των ωκεανών; κάτω από πόλεις; Νομίζω έχουν βρεθεί μικροαντικείμενα, θυμάμαι τα είχε παραθέσει ο ελο κάπου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2010, 17:57:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η τεχνολογια αυτη στις τοιχογραφιες, θα μπορουσε κανεις να πει οτι "εφαρμοστηκαν" απο τους ανθρωπους εντελλει!

Ξέρω γω, τι γνώμη θα σχηματίσουν οι μελλοντικοί αρχαιολόγοι αν βρούνε τα ψυχεδελικά γκράφιτι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2010, 18:05:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί ρε φίλε allzzaro, αρνείσαι, ότι μπορεί να υπάρχιε σχέδιο, Θεού,που γίνονται ολα έτσι;Μπορεί να είναι μια αργή και επίπονη διαδικασία ..εξέλιξης...Που δεν την δέχεσαι κι όλας..... Ανεξέλικτε.....Αστείο...
Η εξέλιξη του ανθρώπου, είναι μια ορισμένη πορεία και κανείς δεν την ανακόπτει...
Αγαπητή μου mimosa, δεν είμαι υπέρ του να χάνονται πολιτισμοί, είπα, ότι χάνονται, επειδή δεν μπορούν να αντισταθούν στη βαρβαρότητα, του ....πολιτισμού μας...Ειμαι υπέρ των...
Αλλά, οι πολυεθνικές όχι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2010, 18:12:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δηλαδή σας πείραξε που έχουν μπουκάλες στην πλάτη?

Μήπως ήταν δύτες; Μπορεί να είχαν εφεύρει μια συσκευή και να κατάφεραν να εγκλωβίσουν τον αέρα για να βουτήξουν. Λέμε τώρα, όχι υπερσύγχρονα με μετρητές κλπ, μια απλή συσκευή.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2010, 19:37:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γιατί ρε φίλε allzzaro, αρνείσαι, ότι μπορεί να υπάρχιε σχέδιο, Θεού,που γίνονται ολα έτσι;Μπορεί να είναι μια αργή και επίπονη διαδικασία ..εξέλιξης...Που δεν την δέχεσαι κι όλας..... Ανεξέλικτε.....Αστείο...

Οχι Βαγγέλη μου δεν το αρνούμαι.
Υπήρχε σχέδιο και υπάρχει σχέδιο απο το Θεό με τη μόνη διαφορά ο θεός δεν είναι αυτός που φανταζόμαστε.
Το να μεταλλαχθούν πλάσματα του πλανήτη δεν ήταν κάτι το αυθαίρετο αλλά ήταν αποτέλεσμα ενός σχεδίου. Εγιναν λάθη πολλά δημιουργήθηκαν πλάσματα που δεν έπρεπε και ενα απο αυτά ήταν και ο άνθρωπος.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LQG
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2010, 19:51:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

LQG, μια ερώτηση...τελικά στην εκπομπή αυτή...Είδανε τίποτα;

Λίγο καθυστερημένη η απάντησή μου αλλά κάλλιω αργά παρά ποτέ
Λοιπόν, να σου πω την αλήθεια... οι τηλεθεατές είδαν κάτι ιπτάμενο που φέρει τα "συμπτώματα" των ΑΤΙΑ. Τώρα για εκείνους που ήταν μέσα στη σειρά... δεν ξέρω (ελπίζω να κατάλαβες τι εννοώ ). Κακά τα ψέματα όμως, η σκηνή φαινόταν πολή αληθινή (ένα πράσινο φωτάκι να κάνει μανούβρες που είναι ανίκανα να εκτελέσουν τα σύγχρονα αεροπλάνα μπλα μπλα μπλα...). Συνειδητοποιείς λοιπόν πόσο αντικειμενικά μπορούν να γίνουν να πράγματα με ένα pixel πράσινου φωτός

ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ, ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

"Could it be my imagination, the mirror of my fantasy? - A fear-induced hallucination - Or is there no way back from the halo of darkness?"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2010, 19:57:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το όμορφο,είναι το βέλτιστο...Και οι άνθρωποι, ως όντα, εξελισόμεθα, σε πιό ευγενικά όντα,όχι σε τέρατα...
Δεν είναι ομαλή εξέλιξη το τέρας,για να το πω απλά...

Με συγχωρείς, γνώρισες ποτέ κάποιο τέρας και σου φέρθηκε άσχημα;
Μην κρίνεις απο τις ταινίες φαντασίας που βλέπεις.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2010, 20:40:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτή τη στιγμή, βλέπω ένα βίντεο, που βρήκε η γυναίκα μου, φίλοι mimosa allzzaro,στην ιστοσελίδα της φίλης, Βίκυς,τοξότις,απο τις 27 Μαίου, του 2010,όπου, όπλα πλάσματος, όπως και το Χάρπ,ευθύνονται για πολλές σεισμικές και παλιρροιακές δραστηριότητες....
Το θέμα έχει τίτλο,"Πλήρης Παράνοια":Δεν υπάρχουν τεχνητοί σεισμοί, λέει;...."
Αξίζει να το δείτε....Λέει, ότι αυτά τα όπλα πλάσματος, ρίχνονται απο αεροπλάνα, στέκονται στην ατμόσφαιρα και κινούνται τηλεκατευθυνόμενα....Ο αφηγητής,υποστηρίζει, ότι σε κάθε σεισμό, ή τσουνάμι, σε μια περιοχή, εμφανίζονταν, πρώτα τα φωτεινά ΑΤΙΑ...Τουλάχιστον, έτσι τα περιγράφανε, όλοι...Ακόμη και οι επισημοι....
Είναι ένα τεράστιο σχέδιο, συνωμοσίας, για να γίνουμε δούλοι, αυτού του νέου κόσμου που ετοιμάζουν...Αυτό θα μας πουν κι οι δήθεν εξωγήινοι, γιατί, σύντομα, λέει, θα μας μιλήσουν....
Το θέμα, για μένα, είναι πόσοι θα την πατήσουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2010, 21:37:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το όμορφο,είναι το βέλτιστο...Και οι άνθρωποι, ως όντα, εξελισόμεθα, σε πιό ευγενικά όντα,όχι σε τέρατα...
Δεν είναι ομαλή εξέλιξη το τέρας,για να το πω απλά...

θες να μου πεις ότι η τζούλια είναι ευγενικό ον; καρακαριόλα του κερατά είναι και σκατοψύχη αλλά τέρας εμφανισιακά δεν την λες

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2010, 21:58:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aσε μας ρε άθεε με το τσόκαρο.
Την έχεις δεί άβαφτη?
Προτιμώ τη Λουκά παρά τη Τζούλια..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2010, 22:03:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Είναι ένα τεράστιο σχέδιο, συνωμοσίας, για να γίνουμε δούλοι, αυτού του νέου κόσμου που ετοιμάζουν...Αυτό θα μας πουν κι οι δήθεν εξωγήινοι, γιατί, σύντομα, λέει, θα μας μιλήσουν....

Εκεί Βαγγέλη νομίζω οτι θα ξεκινήσουν όλα.
Θα είναι η αρχή .. του τέλους.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2010, 22:08:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου allzzaro, παρέθεσα τη σελίδα,με ένα βιντεο απο την "τοξότις",οπου λέει για όπλα πλασματος, που περνάνε για ΑΤΙΑ..Πόσα άλλα τέτοια παραπλανητικά και ασχήμων μηνυμάτων
... "άγγελοι", υπάρχουν;Πολλά...
Λίγο ψάξιμο θέλει...
Αλλά, εμένα, με ενδιαφερει προσωπικά, να βρούμε τι θέλουν....
Να καταλάβουμε απο τη συμπεριφορά τους, κινούμενοι λογικά και με ότι ξέρουμε, αναλύοντας τα στοιχεια που έχουμε...Διχως την τυφλή πιστη του άγριου πρωτογονου, σε κάτι που τον θαμπώνει, μπορούμε να καταλάβουμε, αν είναι δυνατόν, ή όχι...
Αυτό φτάνει για ένα νοήμων όν......
Να καταλάβουμε τι αντιμετωπίζουμε,πέραν του ονόματος του...
Να είμαστε έξυπνοι....Κυριολεκτικά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2010, 22:11:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Είναι ένα τεράστιο σχέδιο, συνωμοσίας, για να γίνουμε δούλοι, αυτού του νέου κόσμου που ετοιμάζουν...Αυτό θα μας πουν κι οι δήθεν εξωγήινοι, γιατί, σύντομα, λέει, θα μας μιλήσουν....
Το θέμα, για μένα, είναι πόσοι θα την πατήσουν...

Κατα την γνώμη μου,την έχουν πατήσει ήδη αυτοί που πιστεύουν στην ομάδα Ε,και κάποιοι άλλοι που νομίζουν οτι ο Ιησούς επικοινωνεί με κάποιους μέσω channeling.

Μπορεί να έρθει κάποια μέρα,που κάποια όντα,με υπερφυσική ομορφιά,θα βγούν απο τα σκάφη τους και θα πούν,"εγώ είναι ο Μωησής" "εμείς είμαστε τα πρόσωπα της βίβλου".Δέν πρέπει να τους πιστέψουμε.

Edited by - strangerz2 on 01/07/2010 22:11:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2010, 22:14:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό ακριβώς εννοώ, φίλε strangerz2 ...Βλέπεις, το σχέδιο,
ειναι εν ενεργεία
εδώ και καιρό και βιάζονται,για αποτελέσματα....
Οι ομαδούλες, που δημιουργήθηκαν,για να απορροφήσουν τη μάζα,
έχουν παίξει το παιχνίδι τους.....Ειναι όλοι συντονισμένοι στην παγκοσμιοοπίηση...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2010, 00:57:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
allzzaro -elo μήπως σε δωροδόκησε? Τον έχω ικανό για αυτό στο λέω

Ναι…
IndustrialAngel περιμένω την επιταγή, μην ξεχνιέσαι…

quote:
allzzaro- Καί γιατί να μην είναι? αφενός.. αφετέρου.
Απο πού και ως πού βγάλατε το συμπέρασμα αφού φορούν στολή.

Απλά εξετάζουμε όλα τα σενάρια, δεν πιστεύω ότι κανείς μας γνωρίζει το πώς μπορεί να είναι..!!
Το θέμα είναι πως σε έναν χ πλανήτη με εντελώς διαφορετικές συνθήκες ατμόσφαιρας, γεωμορφολογίας κλπ, κατά πόσο τα όντα που το κατοικούν μπορεί να έχουν την ίδια ανθρωπομορφική εμφάνιση με εμάς και να μην είναι εντελώς διαφορετικά σε εμφάνιση, κάτι που ούτε καν μπορούμε να φανταστούμε;

quote:
allzzaro- Δηλαδή σας πείραξε που έχουν μπουκάλες στην πλάτη?
Δηλαδή αν τις είχαν στον κώλο τότε εντάξει?Θα συμφωνούσατε οτι ναί είναι εξωγήινοι επειδή έχουν μπουκάλες στον κώλο?
Ελεος.

Για φαντάσου το…
Να μπορούσαν να αναπνέουν από εκεί…
Εκτός από την πλάκα αυτό που εννοώ είναι γιατί να υπάρχει η ίδια μορφή (εξέλιξη) τεχνολογίας με αυτήν που έχει ανακαλύψει το ανθρώπινο γένος και όχι κάτι εντελώς διαφορετικό, αν συμβαίνει αυτό μπορούμε να υποθέσουμε πολλά πράγματα (σενάρια).
Βέβαια η τεχνολογία που θα έχουν θα πρέπει είναι και συνυφασμένη με την ανατομική μορφή που θα έχουν, τόσο εξωτερικά, όσο και εσωτερικά.

quote:
allzzaro- Οι αποδείξεις βρίσκονται πολύ περισσότερο στην ιστορία.
Βιμάνας οι ιπτάμενες μηχανές.
Πώς πετούν, ποιοί τις οδηγούν, τι καύσιμο χρησιμοποιούν, πως λειτουργούν, ποιός είναι ο σκοπός τους, απο τι μέταλλο ήταν, τι όπλα είχαν επάνω τους. Φαντασία τους? Δεν νομίζω
Θέλετε και άλλη απόδειξη?

Αναφορές από διάφορα αρχαία κείμενα υπάρχουν πολλές, όπως πολύ σωστά αναφέρεις, αλλά δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι ότι πραγματικά μιλάμε/νε για εξωγήινη τεχνολογία και οντότητες και όχι για μια γνώση (τεχνολογία) που εξαφανίστηκε…

Ανεξάρτητα από όλα αυτά υπάρχει ένα βιβλίο που αναφέρει αρκετά θέματα πάνω σε αυτά… (με τι μοιάζουν οι εξωγήινοι, οι αισθήσεις των εξωγήινων, η ζωή σε ακραίες συνθήκες… κλπ) και που αντιμετωπίζει το όλο θέμα με πολύ χιούμορ, αλλά και με πολύ ενδιαφέρων πληροφορίες..

Το βιβλίο είναι το .. «Αν υπήρχαν.. πως θα ήταν;» του Clifford Pickover (διδακτορικό Μοριακής Βιοφυσικής και Βιοχημείας του Πανεπιστημίου του Yale) σε εκδόσεις Τραυλός.
Δεν ξέρω αν βγαίνει ακόμα από αυτές τις εκδόσεις γιατί είναι σχετικά παλιό (2000)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2010, 01:35:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ελό

quote:
IndustrialAngel περιμένω την επιταγή, μην ξεχνιέσαι

Σε πειράζει να σε πληρώσω σε συνάλλαγμα; Εδώ στο Νέο Ηράκλειο κυκλοφορούν πολύ δηνάρια Σείριου και μάρκα των Κίλιγκον και έχω στα χέρια μου πολλά από αυτά, όπως λίγα συλλεκτικά δολάρια του Άλφα του Κενταύρου....Φήμες λένε ότι αυτός που τα φέρνει και τα μοιράζει είναι ο allzzaro


quote:
Το θέμα είναι πως σε έναν χ πλανήτη με εντελώς διαφορετικές συνθήκες ατμόσφαιρας, γεωμορφολογίας κλπ, κατά πόσο τα όντα που το κατοικούν μπορεί να έχουν την ίδια ανθρωπομορφική εμφάνιση με εμάς και να μην είναι εντελώς διαφορετικά σε εμφάνιση, κάτι που ούτε καν μπορούμε να φανταστούμε;

Φαντάσου πόση ποικιλία ζώντων οργανισμών υπάρχει στον ίδιο πλανήτη... Η πιθανότητα ομοιότητας με ένα άλλο πλανήτη είναι ασύλληπτα μικρή.


quote:
Βέβαια η τεχνολογία που θα έχουν θα πρέπει είναι και συνυφασμένη με την ανατομική μορφή που θα έχουν, τόσο εξωτερικά, όσο και εσωτερικά.

Πολύ σωστά... Αν δεν είχαμε αντιτακτό αντίχειρα δε θα μπορούσαμε να χειριστούμε εργαλείο το ίδιο άνετα, αν δεν είχαμε πόδια δε θα είχαν τα αμάξια μας πετάλια (βλέπε αναπηρικά αυτοκίνητα)


Εξάλλου ότι φτιάχνει ο άνθρωπος το φτιάχνει κατά κάποιο τρόπο ανθρωπόμορφο όχι μόνο για να του ταιριάζει στη χρήση αλλά και γιατί έτσι ορίζει την ομορφιά... Για σκέψου λίγο αδιόρατα η "μάσκα" ενός αυτοκινήτου δε μοιάζει λίγο με ανθρώπινο πρόσωπο, με τα φώτα να είναι μάτια, τις γρίλιες του ψυγείου στόμα κτλ;


Γείτονα,
Λες για Βιμάνας.... Εγώ θα πάω σε κάτι πολύ πιο γνωστό...Τον κύριο Ιούλιου Βερν, τον προφήτη της επιστήμης και της τεχνολογίας τον έχεις ακουστά; Από τους αγαπημένους μου συγγραφείς και ένας από τους λόγους που μπήκε μέσα μου το μικρόβιο να γίνω μηχανικός. Μπορείς να μου εξηγήσεις το φαινόμενο Βερν; Πώς κατάφερε ένας άνθρωπος το 19ο αιώνα να προβλέψει ότι θα επικρατήσουν οι μηχανές βαρύτερες από τον αέρα στην πτήση έναντι των ελαφρύτερων του αέρα μηχανών (αεροπλάνα από αερόστατα/ζέπελιν) ενώ τότε όλοι λέγανε το ανάποδο; Πώς σκέφτηκε ότι κάποια στιγμή θα είναι δυνατό να διανύσεις 20000 λεύγες ΚΑΤΩ από την επιφάνεια της θάλασσας χωρίς να βρέξεις τα πόδια σου; Μέχρι και για τρισδιάστατες μηχανές προβολής είχε γράψει...ΕΛΕΟΣ...ψοφάω από τη ζηλειά μου με το μυαλό αυτού του ανθρώπου...ΠΟΥ είχε δει ο Βερν όλα αυτά τα πράγματα; ΠΩΣ κατάφερε και έπεσε ΜΕΣΑ σε τόσες προβλέψεις; Ο Βερν έγραψε για πράγματα που ΔΕΝ υπήρχαν

Edited by - IndustrialAngel on 02/07/2010 01:37:12

Edited by - IndustrialAngel on 02/07/2010 01:57:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2010, 01:40:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τα κείμενα αυτά προήλθαν μέσα απο την παράδοση και η παράδοση δεν μπορούσε να εξηγήσει τη γέννηση των τεράτων παρά μόνο απο την σεξουαλική επαφή 5.000 χρόνια πρίν.
Η μόνη λογική εξήγηση ήταν να προήλθαν απο την ένωση των Ελοχείμ με τις κόρες των ανθρώπων.
Οι Ανουννάκι φαίνεται να προσεδαφίστηκαν στη θάλασσα και συγκεκριμένα στον Περσικό Κόλπο. Η βιβλική πόλη Ερνιντού ο κήπος της Εδέμ αυτό το φυτώριο ανθρώπων και ζώων οπου έγιναν τα γεννετικά πειράματα συμβαδίζει με τα Σουμεριακά κείμενα συνεπώς είναι ενα και το αυτό. Μαζί με τον άνθρωπο δημιουργήθηκαν και αλλα πλάσματα και η παράδοση τα έπλασε να είναι προιόντα προερχόμενα απο την ένωση Τιτάνων και γηίνων πχ Τυφωέας με έχιδνα.
Ακούγεται πιο λογικά
Ποιά εξέλιξη και μπούρδες..

Πάλι το ίδιο...ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ κείμενο μου δίνεις και το ερμηνεύεις με μεροληπτικό τρόπο... Μασαροτικά κείμενα, βραχογραφίες, ΟΛΑ ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ ανθρώπινα δημιουργήματα.ΡΕ παιδιά ζήτησα κάτι απλό...ένα εξωγήινο εξάρτημα από ένα κράμα που δεν έχουμε δει ποτέ με τρομερές ιδιότητες ανάλογες του πολιτισμού που το έχει φτιάξει...Ένα τόσο δα μπουλόνι... Έχετε;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2010, 10:00:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αθεος
θες να μου πεις ότι η τζούλια είναι ευγενικό ον; καρακαριόλα του κερατά είναι και σκατοψύχη αλλά τέρας εμφανισιακά δεν την λες


Τζούλια; What's that?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2010, 10:03:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
IndustrialAngel
...ένα εξωγήινο εξάρτημα από ένα κράμα που δεν έχουμε δει ποτέ με τρομερές ιδιότητες ανάλογες του πολιτισμού που το έχει φτιάξει...Ένα τόσο δα μπουλόνι... Έχετε;


Άδικα ψάχνεις, δε θα βρεις. Τα έχουν μαζέψει όλα στην Area 51. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2010, 10:20:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μήπως, τα ...φέρνουν, απο την περιοχή,Area 51,φιλε Rankett,ήτοι, εκεί τα φτιάχνουν;..Πολλά, υπάρχουν εκεί, ή γιναν εκεί,μάλλον...
Γιατι, άλλο κάτι παράξενο,άλλο κάτι τεχνολογικά προηγμένο κι άλλο εξωγήινο υλικό...Μέχρι στιγμής, τιποτε δεν υπάρχει, σίγουρα, αλλά, έιμαστε σίγουροι, ότι υπάρχουν, ακόμη και οι κυβερνήσεις..Με τι δεδομένα, που δεν φανερώνουν, δεν ξέρω..
Αυτή είναι η αλήθεια, με μπόλικη φαντασία,σαντυγι γύρω της, για να θολώνει τα νερά...
Το αμφισβητούμενο, γοητεύει....Δημιουργει οπαδούς, αυτούς τους αιώνιους υποστηριχτές, των μικρών ρομαντικών, ασχέτως ιδεών και θέσεων...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2010, 10:37:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
trexagireve
Γιατι, άλλο κάτι παράξενο,άλλο κάτι τεχνολογικά προηγμένο κι άλλο εξωγήινο υλικό...


Συμφωνώ. Π.χ. ποτέ δε θα μάθουμε για τα προϊόντα των μυστικών ερευνών του στρατού γύρω από ένα νέο όπλο, εκτός κι αν πρόκειται για όπλο το οποίο κάποια στιγμή θα εμφανιστεί την αγορά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2010, 11:34:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και πάλι στη φίλη vicky toxotis,ένα άλλο συγκλονιστικό βίντεο,
για το πως μας κοροιδεύουν και μας σκοτώνουν ,σαν ζώα, αυτοι, που "φτιάξανε" τους εξωγήινους, την μόλυνση του περιβάλλοντος, τους ιούς της γριπης, την παγκοσμιοποίηση και ότι άσχημο υπάρχει σημερα,μόνο και μόνο, για να τους χωράει ο πλανήτης........Στα θέματα της, με τιτλο "αλήθειες που δεν σας είπανε ποτέ"λεει, για
τό ότι μας σκοτωνουν, ενώ εμείς δεν καταλαβαίνουμε τι κάνουν, απο τον τρόπο που μας παραπλανάνε...
Παραδείγματα...Τα παιδικά εμβόλια, όπως το πρώτο της ηπαττίτδας Β
γινονται σε βρέφη, με δόση υδραργύρου, 400 φορές, απο ότι αντέχουν....Κι όλα τα εμβόλια έχουν υδράργυρο, παρά το ότι είναι θανάσιμος για τον άνθρωπο....
Έδειξε πόσα έχουν προαποφασιστεί για μας και γίνονται, μπρός στα μάτιας μας,ωμά και κτηνόδικα, αλλά, εμείς δεν τα βλέπουμε....
Έδειχνε, την ταινία " KNOWING" με τον Νίκολας Κέιτζ και έβαζε ημερομηνία προφητείας, τις 20 Απριλίου του 2009, την διαρροή πετρελαίου στον κόλπο του μεξικού, που είχαμε φέτος στις 20 Απριλίου, του 2010.....
Η αλλαζονία τους, είναι τέτοια, που απολαμβάνουν να παίζουν μαζί μας, σκοτώνοντας μας....
Κπαποια στιγμή, όμως, θα βγούμε απο τα πάρκα που μας βάλανε...
Και τότε, θα χαθούν αυτοί για πάντα...
Τα φέρετρα τα πλαστικά, τα έχουν, ήδη, πάει σε κάθε χώρα του πλανήτη..Εκατομμυρια φέρετρα, φτάνουν για να σκτοώσουν πολλούς απο μας......
Ετοιμάζονται να μας υποτάξουν στους εξωγήινους...
Ακόμη θα τους κοιτάμε;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2010, 11:47:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και πάλι στη φίλη vicky toxotis,ένα άλλο συγκλονιστικό βίντεο,
για το πως μας κοροιδεύουν και μας σκοτώνουν ,σαν ζώα, αυτοι, που "φτιάξανε" τους εξωγήινους, την μόλυνση του περιβάλλοντος, τους ιούς της γριπης, την παγκοσμιοποίηση και ότι άσχημο υπάρχει σημερα,μόνο και μόνο, για να τους χωράει ο πλανήτης........Στα θέματα της, με τιτλο "αλήθειες που δεν σας είπανε ποτέ"λεει, για
τό ότι μας σκοτωνουν, ενώ εμείς δεν καταλαβαίνουμε τι κάνουν, απο τον τρόπο που μας παραπλανάνε...
Παραδείγματα...Τα παιδικά εμβόλια, όπως το πρώτο της ηπαττίτδας Β
γινονται σε βρέφη, με δόση υδραργύρου, 400 φορές, απο ότι αντέχουν....Κι όλα τα εμβόλια έχουν υδράργυρο, παρά το ότι είναι θανάσιμος για τον άνθρωπο....
Έδειξε πόσα έχουν προαποφασιστεί για μας και γίνονται, μπρός στα μάτιας μας,ωμά και κτηνόδικα, αλλά, εμείς δεν τα βλέπουμε....
Έδειχνε, την ταινία " KNOWING" με τον Νίκολας Κέιτζ και έβαζε ημερομηνία προφητείας, τις 20 Απριλίου του 2009, την διαρροή πετρελαίου στον κόλπο του μεξικού, που είχαμε φέτος στις 20 Απριλίου, του 2010.....
Η αλλαζονία τους, είναι τέτοια, που απολαμβάνουν να παίζουν μαζί μας, σκοτώνοντας μας....
Κπαποια στιγμή, όμως, θα βγούμε απο τα πάρκα που μας βάλανε...
Και τότε, θα χαθούν αυτοί για πάντα...
Τα φέρετρα τα πλαστικά, τα έχουν, ήδη, πάει σε κάθε χώρα του πλανήτη..Εκατομμυρια φέρετρα, φτάνουν για να σκτοώσουν πολλούς απο μας......
Ετοιμάζονται να μας υποτάξουν στους εξωγήινους...
Ακόμη θα τους κοιτάμε;...

Αυτά πρέπει να τα κοιτάξουν όλοι,είναι πάρα πολύ σημαντικά. Πάλι καλά που υπάρχει και η vicky toxotis για να ενημερώνει τον κόσμο εδώ στην Ελλάδα.Πάνω κάτω τα ίδια λένε και οι διάσημοι συνομωσιολόγοι ερευνητές.

Edited by - strangerz2 on 02/07/2010 11:49:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2010, 12:01:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμένα φίλε strangerz2,με ενδιαφέρει να έρθει η αλήθεια στο φώς....Γιατί, κανείς δεν μπορεί να κοροιδεύει πολλούς, για πολύ....
Απλά, αυτή η αλήθεια,που λεμε, είναι τόσο άσχημη, που πραγματικά, μπορεί να κάνει τους ανθρώπους, να μην μπορούν να την αντέξουν,
λόγω του μεγέθους της....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2010, 12:08:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
elo
quote:
Ναι…
IndustrialAngel περιμένω την επιταγή, μην ξεχνιέσαι…

Nάτο
Δεν σας λέω εγώ τον δωροδόκησε
Επιταγή κύριοι του έταξε.
Μαζί με τον Ρουσόπουλο και Βουλγαράκη για την υπόθεση SIEMENS ξεσπά νέο σκάνδαλο. Η υπόθεση UFO..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2010, 12:22:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
industrialangel
quote:
Σε πειράζει να σε πληρώσω σε συνάλλαγμα; Εδώ στο Νέο Ηράκλειο κυκλοφορούν πολύ δηνάρια Σείριου και μάρκα των Κίλιγκον και έχω στα χέρια μου πολλά από αυτά, όπως λίγα συλλεκτικά δολάρια του Άλφα του Κενταύρου....Φήμες λένε ότι αυτός που τα φέρνει και τα μοιράζει είναι ο allzzaro

Ψέμματα εκτός των αλλων με κατηγορεί εμένα για δωροδοκίες.
Εγώ μόνο δολλάρια έδωσα..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2010, 12:27:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
elo
quote:
Το θέμα είναι πως σε έναν χ πλανήτη με εντελώς διαφορετικές συνθήκες ατμόσφαιρας, γεωμορφολογίας κλπ, κατά πόσο τα όντα που το κατοικούν μπορεί να έχουν την ίδια ανθρωπομορφική εμφάνιση με εμάς και να μην είναι εντελώς διαφορετικά σε εμφάνιση, κάτι που ούτε καν μπορούμε να φανταστούμε;

Το οτι ``κατέβηκαν`` ή ήρθαν απο τους ουρανούς αυτό δεν σημαίνει οτι ήρθαν απο αλλους πλανήτες τουλάχιστον όλοι.
Αν ήρθαν, που πρέπει να ήρθαν θα πρέπει να έφτασαν κατά ομάδες με αρκετές εκατοντάδες χρόνια διαφορά η δε καταγωγή τους δεν αποκλείεται να είναι γήινη.
Οπωσδήποτε η παραμονή τους για μεγάλο χρονικό διάστημα σε αλλους πλανήτες ή ακόμα και στο διάστημα σίγουρα θα τους είχε μεταλλάξει ομως τα γήινα χαρακτηριστικά τους θα είναι εμφανή.

quote:
Αναφορές από διάφορα αρχαία κείμενα υπάρχουν πολλές, όπως πολύ σωστά αναφέρεις, αλλά δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι ότι πραγματικά μιλάμε/νε για εξωγήινη τεχνολογία και οντότητες και όχι για μια γνώση (τεχνολογία) που εξαφανίστηκε…

Οι αναφορές είναι τόσες πολλές καθώς και οι ενδείξεις που σε συνδυασμό με πρόσφατες εμφανίσεις ΑΤΙΑ μας δίνουν το εναυσμα να αναζητούμε πληροφορίες για την ύπαρξη τους.
Οταν λέμε εξωγήινοι εννούμε κάποιους που ήρθαν απο το διάστημα, η καταγωγή τους ομως μας είναι εντελώς άγνωστη καθώς αυτή δεν αποκλείεται να είναι οπως είπα και παραπάνω γήινη.

Edited by - allzzaro on 02/07/2010 12:32:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2010, 12:34:22  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το οτι ``κατέβηκαν`` ή ήρθαν απο τους ουρανούς αυτό δεν σημαίνει οτι ήρθαν απο αλλους πλανήτες τουλάχιστον όλοι.
Αν ήρθαν, που πρέπει να ήρθαν θα πρέπει να έφτασαν κατά ομάδες με αρκετές εκατοντάδες χρόνια διαφορά η δε καταγωγή τους δεν αποκλείεται να είναι γήινη.
Οπωσδήποτε η παραμονή τους για μεγάλο χρονικό διάστημα σε αλλους πλανήτες ή ακόμα και στο διάστημα σίγουρα θα τους είχε μεταλλάξει ομως τα γήινα χαρακτηριστικά τους θα είναι εμφανή.



Δεν εχει και τοση σημασια ο χαρακτηρισμος, καθως οτιδηποτε "εκτος" της Γης, ειναι "εξω-γηινο", δηλαδη "ξενο" ως προς το Πλανητη Γη, ειτε αυτοι ειναι αρχαιοι γηινοι, ειτε οχι!

Αλλα χωρις τεκμηριωσεις δεν μπορουμε να πουμε τιποτα!


διαβαστε και αυτο το παλαιοτερο αρθρο του Εσωτερικα... δινει και αυτο πολλες πληροφοριες:

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8752


NOVUS ORDO SECLORUM
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2010, 12:39:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
industrial
quote:
Φαντάσου πόση ποικιλία ζώντων οργανισμών υπάρχει στον ίδιο πλανήτη... Η πιθανότητα ομοιότητας με ένα άλλο πλανήτη είναι ασύλληπτα μικρή.

Eξαρτάται.
Είχα μιλήσει περί τεχνητής πανσπερμίας την οποία δεν παραδέχεσαι.
Τα πάντα στον πλανήτη μας είναι τέλεια ώστε να μπορέσει να υπάρξει ζωή. Βαρύτητα, προστασία , γενικώς προστασία απο ακτινοβολίες, απο μετεωρίτες, θερμοκρασία, τυχαία?
Σίγουρα οχι. Ακόμα και κάποιοι πλανήτες ενεργούν ως προστάτες απο μετεωρίτες οπως ο Δίας. Τα πάντα είναι τέλεια ακόμα και οι μορφές ζωής. Τα πάντα λειτουργούν με μια απόλυτη ισορροπία, τυχαία?
Σίγουρα οχι.
Τα πάντα φαίνεται να είναι μελετημένα.
Αυτό που έγινε στη Γή σίγουρα έγινε και σε αλλους πλανήτες οι οποίοι θα πληρούσαν και αυτοί προυποθέσεις πανομοιότυπες με της Γής.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy