ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Περί ΑΝΕΜΩΝ και ΥΔΑΤΩΝ Νο5!!!
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2008, 10:11:19  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Kαλη μερα, καλο μηνα...

Εγω βλεπω τα Χανια, και δεν μπορω να "αναμενω" αλλο μεχρι τον Αυγουστο που θα ειμαι εκει!


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2008, 12:30:58  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα και καλο μηνα .
Elo ωραίο το φραπεδακι ξέρεις καλο τάβλι ?
quote:
Εγω βλεπω τα Χανια, και δεν μπορω να "αναμενω" αλλο μεχρι τον Αυγουστο που θα ειμαι εκει!



Υπομονή θα έρθει η ώρα .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Isolde
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Sweden
229 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2008, 13:35:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isolde
Καλημέρα και καλό μήνα κι από μένα!

Love wothout genelove is like an important question without answer.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2008, 13:45:55  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Καλημέρα και καλο μηνα .
Elo ωραίο το φραπεδακι ξέρεις καλο τάβλι ?



Στις "πορτες" ειμαι πολυ καλος... στο πλακωτο οχι και τοσο, το "φευγα" δεν το ξερω πολυ καλα


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2008, 13:46:58  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Καλημέρα και καλό μήνα κι από μένα!

Love wothout genelove is like an important question without answer.



καλο μηνα και σε σενα φιλη Isolde


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2008, 18:02:00  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
που χαθηκατε?


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2008, 18:05:35  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα .
quote:
Στις "πορτες" ειμαι πολυ καλος... στο πλακωτο οχι και τοσο, το "φευγα" δεν το ξερω πολυ καλα




Εγώ είμαι καλος και στα τρία δηλαδή πλακωτό, πόρτες ,φεύγα το γκιουλ δεν πολυπαιζω
Δεν μου αρέσει Γιατί παίζει πολύ μεγάλο ρολο η τύχη .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2008, 18:18:13  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
μακαρι να μπορουσαμε να παιζαμε ενα ταβλακι...


ευκαιρια ειναι να πουμε στους διαχειριστες, αν μπορουν, να βαλουν και αυτην την δυνατοτητα, εστω με "εξωτερικο" συνδεσμο


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2008, 18:47:01  Εμφάνιση Προφίλ
Ναι αλλα να έχει χρονο γιατί μια φορά έπαιζα με έναν στο ιντερνέτ και επειδή θα έχανε την
Παρτίδα δεν έπαιζε επίτηδες για να με κάνει να βαρεθώ και να εγκαταλείψω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2008, 18:51:21  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
ε φυσικα... ουτως ή αλλως, παιχνιδι μεταξυ φιλων θα ειναι... δεν θα παιζουμε για πρωταθλημα


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2008, 19:44:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Καλησπέρα φιλαράκια .

quote:
Open Mind- Elo ωραίο το φραπεδακι ξέρεις καλο τάβλι ?

Αν και έχω καιρό να παίξω, οι πόρτες ήτανε το αγαπημένο μου, σε σημείο το να μου κλείνουν το τάβλι στα μούτρα….


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2008, 19:52:48  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
γιατι ήτανε??? δεν παιζεις πια φιλε Εlo?


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2008, 20:22:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Άλλη ζωή κάνεις φίλε PREDATOR όταν είσαι μπακούρι και άλλη όταν είσαι παντρεμένος με παιδί…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2008, 20:23:13  Εμφάνιση Προφίλ
Η αλήθεια είναι ότι και εγώ έχω καιρό να παίξω τάβλι αλλα η τέχνη δεν ξεχνιέταιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2008, 20:31:30  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Άλλη ζωή κάνεις φίλε PREDATOR όταν είσαι μπακούρι και άλλη όταν είσαι παντρεμένος με παιδί

Έχεις δίκιο το επιβεβαιώνω και εγώ μιας και είμαι παντρεμένος με δυο παιδια .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2008, 21:17:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Καλησπέρα στη παρέα των φίλων ταβλαδόρων

Τάβλι μπορεί κάποιος να παίξει μέσω του msn messenger(αρκεί να έχει msn)
Ακόμα κάποιες σελίδες που μπορεί να παίξει κάποιος τάβλι είναι:

http://www.tavli.gr/ και http://www.zoo.gr/games/backgammon υπάρχουν φυσικά και άλλοι ιστότοποι όπου μπορεί κάποιος να παίξει τάβλι

Και ένα ταβλαδόρικο καφεδάκι

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2008, 06:56:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Καλημέρα σε όλους .

quote:
Open Mind-Έχεις δίκιο το επιβεβαιώνω και εγώ μιας και είμαι παντρεμένος με δυο παιδια .

Φίλε Open Mind να σου πω ένα μυστικό… για 10 μερούλες θα ξανανιώσω μπακούρι γιατί γυναίκα και παιδί φεύγουνε για διακοπές στα πεθερικά μου (Μυτιλήνη)..Χα, Χα,…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2008, 07:57:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλημέρα σε όλη την παρέα!

Θα μου άρεσε πάρα πολύ να βρίσκομαι σε μια καφετέρια παραθαλάσσια, με ένα κρύο φραπέ κι ένα τάβλι.
Έτσι για να θυμηθώ τα σχολικά κι ειδικά τα φοιτητικά μου χρόνια.

Στις πόρτες και στο πλακωτό είμαι πολύ καλός, στο φεύγα όχι τόσο και γκιουλ δεν ξέρω ποιό είναι.
Δεν το περιγράφει κάποιος με λίγα λόγια;

quote:
Ναι αλλα να έχει χρονο γιατί μια φορά έπαιζα με έναν στο ιντερνέτ και επειδή θα έχανε την
Παρτίδα δεν έπαιζε επίτηδες για να με κάνει να βαρεθώ και να εγκαταλείψω.

Φίλε Open Mind, εμένα μου την δίνει που όταν ο αντίπαλος χάνει κι εγκαταλείπει το παιχνίδι νωρίτερα...



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2008, 10:38:26  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Kαλημερα σε ολους!


Ναι... το γκιουλ ποιο ειναι? ουτε εγω το ξερω...


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2008, 11:43:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Καλημέρα και από μένα, και γω είμαι fun του ταβλιού, πόρτες και πλακωτό, το φεύγα δεν μου αρέσει ιδιαίτερα το θεωρώ αρκετά τζογαδόρικο, ενώ τα άλλα δύο έχουν στρατηγική, γι'αυτό δεν το πολυπαίζω.Το γκιουλ το έχω ακουστά αλλά δεν ξέρω πως παίζεται, μήπως είναι αυτό που κάποιοι το ονομάζουν εβραίικο;

Για να πιούμε κανένα καφεδάκι

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2008, 13:17:33  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα σε όλους .
quote:
γκιουλ δεν ξέρω ποιό είναι.
Δεν το περιγράφει κάποιος με λίγα λόγια;


quote:
Ναι... το γκιουλ ποιο ειναι? ουτε εγω το ξερω...


quote:
Το γκιουλ το έχω ακουστά αλλά δεν ξέρω πως παίζεται, μήπως είναι αυτό που κάποιοι το ονομάζουν εβραίικο

Το εβραϊκό είναι άλλο και στηρίζεται εντελώς στην τύχη το γκιουλ είναι σαν το φεύγα
Αλλα με την διαφορα ότι στις δίπλες παίζεις και όλες τις επόμενες απ αυτή που έφερες
Δηλαδή πχ έφερες άσσους θα παίξεις και τις δίπλες και τις τριάρες και τις τέσσαρες και τις πεντάρες και τις εξάρες αυτό είναι μπούμερανκ εξαρτάται τη φάση του παιχνιδιού άμα
Φέρεις άσσους στην αρχή μάλλον το καθάρισες το ματς .
έχουμε λοιπον το έξης παράδοξο οι άσσοι θεωρούνται η καλύτερη ζαρια σε αυτό το παιχνίδι και οι εξάρες η χειρότερη .

quote:
Φίλε Open Mind να σου πω ένα μυστικό… για 10 μερούλες θα ξανανιώσω μπακούρι γιατί γυναίκα και παιδί φεύγουνε για διακοπές στα πεθερικά μου (Μυτιλήνη)..Χα, Χα,…

Μάλιστα σε βλέπω ύποπτο Κάτι μου λέει ότι δεν σου έχει λείψει μονο το τάβλι Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2008, 17:52:23  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
σημερα το Εσωτερικα σερνεται... πολυ αργο


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Isolde
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Sweden
229 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2008, 22:50:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isolde
Γειά σας!

quote:
Dying_Incubus - Θα μου άρεσε πάρα πολύ να βρίσκομαι σε μια καφετέρια παραθαλάσσια, με ένα κρύο φραπέ κι ένα τάβλι.

Εγώ πάλη θα ΄λεγα ένα κρύο φραπέ κι έναν υπολογιστή

quote:
Dying_Incubus - Στις πόρτες και στο πλακωτό είμαι πολύ καλός, στο φεύγα όχι τόσο και γκιουλ δεν ξέρω ποιό είναι.

Ούτε κι εγώ ξέρω τι είναι αλλά στα σουηδικά η λέξη γκιουλ σημαίνει κίτρινο...


Love wothout genelove is like an important question without answer.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2008, 06:39:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Καλημέρα στην τρελοπαρέα .

quote:
Open Mind-Μάλιστα σε βλέπω ύποπτο Κάτι μου λέει ότι δεν σου έχει λείψει μονο το τάβλι

...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2008, 07:34:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλημέρα σας!

Σήμερα για έναν ανεξήγητο λόγο σηκώθηκα αρκετά νωρίς, ήρθα στην δουλειά μου νωρίτερα από την κανονική ώρα που πιάνω δουλειά, απολαμβάνω την θέα της θάλασσας κι η διάθεση είναι πολύ ανεβασμένη.

Βέβαια με περιμένει αρκετή δουλειά μετά αλλά δεν βαριέσαι!

Φίλε Open Mind, τώρα που περιέγραψες τον τρόπο με τον οποίο παίζεται το γκιουλ, έχω την εντύπωση ότι ίσως να είχα παίξει μια δυο φορές παλιά.
Γενικά με το τάβλι τα πάω αρκετά καλά κι έχω την τάση να είμαι αρκετά τυχερός, σε σημείο που ο συμπαίκτης μου να εκνευρίζεται αρκετά.

Πέρα από το τάβλι, μου αρέσει αρκετά η ντάμα ενώ τρελαίνομαι για σκάκι.

quote:
Ούτε κι εγώ ξέρω τι είναι αλλά στα σουηδικά η λέξη γκιουλ σημαίνει κίτρινο...

Ενδιαφέρον.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2008, 10:01:13  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
καλημερα σας...

τελικα, για χθες, τι προβλημα υπηρχε? σημερα παντως ειναι μια χαρα... (τουλαχιστο μεχρι τωρα)


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2008, 10:54:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Καλημέρα και από μένα

Χθες και εγώ είχα πρόβλημα, οι σελίδες του esoterica άνοιγαν πάρα πολύ αργά, σήμερα είναι καλύτερα, αλλά σκαμπανεβάζει άλλες φορές ανοίγουν αμέσως και άλλες φορές αργεί(στο ίδιο topic), έβαλα μία ανάρτηση στα παράξενα των παράξενων άνοιξε αμέσως, για την επόμενη που έβαλα περίμενα αρκετά.

Ώρα για καφεδάκια

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2008, 14:54:54  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
αυτη τη στιγμη παντως, παει καλα


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2008, 19:20:31  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
ηρεμια στον χωρο... !!


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2008, 21:17:02  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
παντως, βελτιωθηκε σημαντικα η ταχυτητα! τωρα "φυσαει"


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy