ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Το φατνόσπιτο (χωροχρονική & πολεοδομική μελέτη)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 10
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Robben
Μέλος 2ης Βαθμίδας


388 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2009, 09:52:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Robben  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακολουθουν βιβλιογραφια και λινκς που δειχνουν την αξιοπιστια των στοιχειων που εφερα…………………..


Η Καινή ∆ιαθήκη διασώζεται σε περίπου 5.300 αντίγραφα του Αρχαίου Ελληνικού
κειµένου.

Βιβλιογραφια.
1.Από τα βιβλιο του F F Bruce ΤΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΤΗΣ ΚΑΙΝΗΣ ΔΙΑΘΗΚΗΣ
Είναι άραγε αξιόπιστα;
2."The case for Christ" του Lee Strobel , τριτο κεφαλαιο.


Τα χειρογραφα των λοιπων μεταφρασεων (24.000)

Βιβλιογραφια
1."The case for Christ" του Lee Strobel , τριτο κεφαλαιο.


Αρχαια ελληνκα χειρογραφα…………….

Μεγαλογράμματοι κώδικες της Καινής Διαθήκης Διασώζονται 318 χειρόγραφα

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9C%CE%B5%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%AC%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CE%B9_%CE%BA%CF%8E%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CF%82_%CF%84%CE%B7%CF%82_%CE%9A%CE%B1%CE%B9%CE%BD%CE%AE%CF%82_%CE%94%CE%B9%CE%B1%CE%B8%CE%AE%CE%BA%CE%B7%CF%82

Βιβλιογραφια 1.Kurt Aland and Barbara Aland. The Text of the New Testament: An Introduction to the Critical Editions and to the Theory and Practice of Modern Textual Criticism. 2.Grand Rapids, Michigan, 1995.Aland, Kurt, M. Welte, B. Köster and K. Junack. Kurzgefasste Liste der griechischen Handschriften des Neuen Testaments. Berlin, New York: Walter de Gruyter, 1994.


Το κείµενο που έχουµε στα χέρια µας είναι γνήσιο και καθαρό σ’ ένα
ποσοστό 98,33%.
Γνησιοτητα κειμενου καινης διαθηκης (κατά ποσο είναι το ιδιο το σημερινο με το αρχικο)

Βιβλιογραφια
1.Frederic Kenyon, The Bible and Archeology (Αγία Γραφή και αρχαιολογία), New York: Harper, 1940, σελ. 288.
2.Norman L. Geisler και William E. Nix, A General Introduction to the Bible (Γενική εισαγωγή στην Αγία Γραφή), 1968, ανατύπ., Chicago: Moody Press, 1980, σελ. 367


Παπυροι συλλογες
Ο πάπυρος της συλλογής του John Ryland

http://en.wikipedia.org/wiki/Papyrus_32


Βιβλιογραφια
1.Arthur Surridge Hunt, Catalogue of the Greek Papyri in the John Ryland Library I, Literatury Texts (Manchester 1911), pp. 10-11.


Ο πάπυρος Bodmer II,

http://www.earlham.edu/~seidti/iam/tc_pap66.html

http://www.britannica.com/EBchecked/topic/442281/Papyrus-Bodmer-II

Βιβλιογραφια
1.Encyclopædia Britannica.


οι πάπυροι Chester Beatty

http://en.wikipedia.org/wiki/Chester_Beatty_Papyri

Βιβλιογραφια 1.Bruce, F.F. "The Chester Beatty Papyrii," The Harvester 11 (1934): 163-164.
2. "Chester Beatty Papyri". 'The Anchor Bible Dictionary. vol. 1. Doubleday: 1992. pp. 901–903
3.Kenyon, Frederic G.. "Chapter 9--The Age of Discoveries (continued): The Chester Beatty Papyri." The Story of the Bible. London: J. Murray, 1936.
4.Kenyon, Frederic G. The Chester Beatty Biblical Papyri: Descriptions and Texts of Twelve Manuscripts on Papyrus of the Greek Bible. London: Emery Walker Ltd., 1933, 1937. Fasciculus I: General Introduction, Fasciculus II: The Gospels and Acts, Fasciculus III, Supplement: Pauline Epistles.


Οι κωδικες……………………………
ο Βατικανός κώδικας,

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%92%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%BD%CF%8C%CF%82_%CE%9A%CF%8E%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CF%82
Βιβλιογραφια 1.F. G. Kenyon, Our Bible and the Ancient Manuscripts (4th ed.), London 1939. 2.S. Kubo, P72 and the Codex Vaticanus, S & D XXVII, Salt Lake City, 1965. 3.C. M. Martini, Il problema della recentionalita del Codice B alla Luce del Papiro Bodmer XIV (P75), Analecta biblica 26, Roma, 1966. 4.B. M. Metzger, Manuscripts of the Greek Bible: An Introduction to Palaeography, Oxford University Press, Oxford 1981.Ph. B. Payne – P. Canart, The Originality of Text-Critical Symbols in Codex Vaticanus, Novum Testamentum, Vol. 42, Fasc. 2 (Apr., 2000), ss. 105-113. 5.T. C. Skeat, The Codex Vaticanus in the 15th Century, JTS 35 (1984), 454-465.B. H. Streeter, The Four Gospels. A Study of Origins, Oxford 1924. 6. C. Vercellonis, J. Cozza, Bibliorum Sacrorum Graecus Codex Vaticanus Roma 1868.


ο Σιναϊτικός κώδικας που γράφτηκε γύρω στο 350 µ.Χ.

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A3%CE%B9%CE%BD%CE%B1%CF%8A%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82_%CE%9A%CF%8E%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CF%82

Βιβλιογραφια
1.Henry Barclay Swete, The Old Testament in Greek according to the Septuagint, 1909/1912.


Ο Αλεξανδρινός κώδικας

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%91%CE%BB%CE%B5%CE%BE%CE%B1%CE%BD%CE%B4%CF%81%CE%B9%CE%BD%CF%8C%CF%82_%CE%9A%CF%8E%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CF%82

Βιβλιογραφια 1.F.G. Kenyon, Our Bible and the Ancient Manuscripts (4th ed.), London 1939. 2.Bruce Metzger, The Text Of The New Testament: Its Transmission, Corruption and Restoration, 1968 etc, Oxford University Press.


τον κώδικα του Εφραίµ του Σύρου, επίσης των αρχών του 5ου αιώνα

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A0%CE%B1%CE%BB%CE%AF%CE%BC%CF%88%CE%B7%CF%83%CF%84%CE%BF_%CF%84%CE%BF%CF%85_%CE%95%CF%86%CF%81%CE%B1%CE%AF%CE%BC_%CF%84%CE%BF%CF%85_%CE%A3%CF%8D%CF%81%CE%BF%CF%85

Βιβλιογραφια 1.Hatch, William Henry, The Principal Uncial Manuscripts Of The New Testament, The University of Chicago Press, Chicago, 1939. 2.F.G. Kenyon, Our Bible and the Ancient Manuscripts (4th ed.), London 1939. 3.Bruce M. Metzger, Manuscripts of the Greek Bible: An Introduction to Palaeography, Oxford University Press, Oxford 1981. 4.Ph. Comfort, Encountering the Manuscripts: An Introduction to New Testament Paleography and Textual Criticism, Broadman & Holman Publishers, 2005.


Κώδικας του Beza.

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9A%CF%8E%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CF%82_%CE%92%CE%AD%CE%B6%CE%B1

Βιβλιογραφια
1.J. R. Harris, Codex Bezae: A Study of the so-called Western Text of the New Testament. Cambridge: University Press, 1891. 2.F. G. Kenyon, Our Bible and the Ancient Manuscripts (4th ed.), London 1939. 3.B. M. Metzger, Manuscripts of the Greek Bible: An Introduction to Palaeography, Oxford University Press, Oxford 1981. 4.D. C. Parker, Codex Bezae: An Early Christian Manuscript and its Text. Cambridge: University Press, 1992. 5.Codex Bezae, Studies from the Lunel Colloquium, June 1994, ed. D.C. Parker & C.-B. Amphoux, Leiden: Brill, 1996.


Τα χιλιαδες παραθεματα.
Βιβλιογραφια
1.Δεσπότης Σ. Σωτήριος, Ο Κώδικας των Ευαγγελίων, Άθως, Αθήνα 2007, σελ. 52.


Τελος, ενα λινκ για οποιον ενδιαφερετε………………………………….
http://www.cbc.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=152&Itemid=1

Ο καθηγητης Bruce Metzger.

http://en.wikipedia.org/wiki/Bruce_Metzger

...............Για να μην ξεχνιομαστε φιλε Ζιπ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Robben
Μέλος 2ης Βαθμίδας


388 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2009, 09:55:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Robben  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Αγαπητε Ζιπ, τα πραγματα ειναι απλα. Στειλε σε μενα την οποια αλληλογραφια με το πανεπιστημιο και με τον κυριο Χρηστιδη. Εγω θα την δω, κανενας αλλος. Και δεν θα δημοσιευσω τιποτα πρωτος.

Και ποιος είσαι εσύ ; ... για πες μου ... ποιος είσαι ;;; είσαι κάποια Αρχή ;;; Στην αλληλογραφία εμφανίζεται το όνομά μου. Γιατί να το κοινοποιήσω σε σένα ; ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ;;; Έχεις εσύ κάποια υπόσταση ; Έχεις κάποια νόμιμη ιδιότητα ;;; ... άντε ρε από 'δω ... άντε ρε τράβα απο 'δω ...

Edited by - zip on 03/07/2009 09:53:39


Οχι. Ενας απλος ανθρωπος που γραφτηκε στο φορουμ και τον κατηγορεις ενω παραλληλα ολα τα στοιχεια υπαρχουν στην βιβλιογραφια που εφερα.
Γιατι δισταζεις να μου την στειλεις προσωπικα?

Edited by - Robben on 03/07/2009 09:57:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2009, 10:04:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί δεν σ' εμπιστεύομαι. Γιατί δεν ξέρω ποιος είσαι, τι είσαι, ποιους εξυπηρετείς, τι σκοπούς έχεις, τι κρύβεις πίσω από αυτήν την παράθεση αυτού του pdf, κτλ, κτλ, κτλ.

Σου ξαναλέω : Το Α.Π.Θ δεν επιβεβαιώνει την αξιοπιστία του pdf που μας παρουσίασες. Η βιβλιογραφία που αναφέρεις, δεν υπάρχει στο pdf. Η υποτιθέμενη δημοσίευση στο focus στην οποία υποτίθεται ότι υπάρχει η μεταφορά της υποτιθέμενης διάλεξης του κ. Χρηστίδη, ούτε αυτή υπάρχει! Όλα βρίσκονται στην φαντασία των κατασκευαστών του pdf και στην δική σου! Όλα, εκτός από την απάντηση του Α.Π.Θ. Αυτή φίλε μου, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΙΑ! Ξέρω, σου είναι δύσκολο να το καταπιείς. Δεν πειράζει ... no problem!

quote:
Robben

[...]ενω παραλληλα ολα τα στοιχεια υπαρχουν στην βιβλιογραφια που εφερα.


Δεν αναφέρομαι στην βιβλιογραφία!

Αναφέρομαι στο pdf που μας παρουσίασες, λέγοντας πως μας φέρνεις στοιχεία του Πανεπιστημίου! Καταλαβαίνεις ;;;

Δεν υπάρχει αυτή η βιβλιογραφια στο pdf σου! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!

Καταλαβαίνεις ;;; Εσύ αυτήν την βιβλιογραφία, ξέρεις από που την πήρες ;;; Από το http://www.christianity-science.gr/material/2008_03_13.htm, από εκεί! KAI ;;; Και τι σημαίνει αυτό ; Ότι την χρησιμοποιεί και ο καθηγητής ; Για πες μας ...

Δε μου λες ;;; εκεί μέσα (σ' αυτήν την σελίδα) υπάρχει και ένα άλλο pdf, του F. F. Bruce. Το άνοιξες αυτό ; Το είδες ;;; Είδες τις διαφορές που έχει αυτό με το pdf που μας έφερες ;;; Είδες πως εκεί αναφέρεται βιβλιογραφία, αναφέρονται παραπομπές, έχει πρόλογο, υπογράφει ο καθηγητής ;;; Τα είδες αυτά ;;; ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ pdf, από προφορικές διαλέξεις του Bruce είναι. Είδες όμως τι αναφέρει ο ίδιος ο Bruce στον πρόλογό του ;;; Τα είδες αυτά ;;; To pdf που μας έφερες, ισχυριζόμενος ΨΕΥΔΩΣ πως είναι στοιχείο του Πανεπιστημίου, ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΒΙΒΛΙΟΓΡΑΦΙΑ! Καταλαβαίνεις Ελληνικά ρε Χριστιανέ μου ;;; πω ρε φίλε ... πω ...


Edited by - zip on 03/07/2009 10:19:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2009, 10:12:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εδώ όμως, φιλε zip, εσύ αποδεικνύεσαι κακόπιστος και
καχύποπτος κι όχι ο robben...Άραγε, ποιός λόγος σε οδήγησε
να δεις ένα τέτοιο καλοπραίρετο άτομο, απο τον τρόπο που
γράφει και παραθέτει στοιχεία, με αναζήτηση της αλήθειας,όπως ο ρόμπεν;Δεν είμαστε εδώ για διάλογο;Γιατί ο άλλος είναι
χειρότερος απο σένα;;
Ρε φίλε, ή υποστηρίζεις κάτι με στοιχεία, ή λές και δεν πέφτει
η αξία σου, ότι ο άλλος έχει δίκιο..Δεν είναι κακό....
Ο διάλογος δεν προχωράει, γιατί αμφισβητείς ένα κείμενο,που
το ίδιο φαίνεται, πίστευες ότι θα σε ξεγελάσει, άλλως, θα συζητούσες και θα έβγαινε κάποια στιγμή η αλήθεια, που δεν είναι δική σου
δική μου ή κανενός άλλου..Δεν είναι το ..χρυσό δισκοπότηρο, να
την κυνηγήσεις..Την ξέρουμε όλοι...
Απλά μας αρέσει όλους, για όλους, η ....ελεύθερη μετάφραση....
Φίλε, δεν είναι αργά ποτέ για διαλογο..Αυτό μας κάνει ένλογα
όντα.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Robben
Μέλος 2ης Βαθμίδας


388 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2009, 10:17:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Robben  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γιατί δεν σ' εμπιστεύομαι. Γιατί δεν ξέρω ποιος είσαι, τι είσαι, ποιους εξυπηρετείς, τι σκοπούς έχεις, τι κρύβεις πίσω από αυτήν την παράθεση αυτού του pdf, κτλ, κτλ, κτλ.

Σου ξαναλέω : Το Α.Π.Θ δεν επιβεβαιώνει την αξιοπιστία του pdf που μας παρουσίασες. Η βιβλιογραφία που αναφέρεις, δεν υπάρχει στο pdf. Η υποτιθέμενη δημοσίευση στο focus στην οποία υποτίθεται ότι υπάρχει η μεταφορά της υποτιθέμενης διάλεξης του κ. Χρηστίδη, ούτε αυτή υπάρχει! Όλα βρίσκονται στην φαντασία των κατασκευαστών του pdf και στην δική σου! Όλα, εκτός από την απάντηση του Α.Π.Θ. Αυτή φίλε μου, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΙΑ! Ξέρω, σου είναι δύσκολο να το καταπιείς. Δεν πειράζει ... no problem!

Edited by - zip on 03/07/2009 10:05:58


Τα ιδια ακριβως στοιχεια υπαρχουν στην βιβλιογραφια........Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Robben
Μέλος 2ης Βαθμίδας


388 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2009, 10:19:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Robben  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στειλε μου παρακαλω την αλληλογραφια να την δω και εγω.
Δεν θα δημοσιευσω τιποτα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Robben
Μέλος 2ης Βαθμίδας


388 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2009, 10:21:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Robben  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

[font=Trebuchet MS]Γιατί δεν σ' εμπιστεύομαι. Γιατί δεν ξέρω ποιος είσαι, τι είσαι, ποιους εξυπηρετείς, τι σκοπούς έχεις, τι κρύβεις πίσω από αυτήν την παράθεση αυτού του pdf, κτλ, κτλ, κτλ.

Δεν εξυπηρετω τιποτα. Απλα συμμετεχω σε μια συζητηση σε ενα φορουμ. Τιποτα πιο πανω τιποτα πιο κατω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2009, 10:24:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε Robben, συγκεντρώσου ρε φίλε μου, συγκεντρώσου ...

Εκεί μέσα (σ' αυτήν την σελίδα που σου λέω παραπάνω) υπάρχει και ένα άλλο pdf, του F. F. Bruce. Το άνοιξες αυτό ; Το είδες ;;; Είδες τις διαφορές που έχει αυτό με το pdf που μας έφερες ;;; Είδες πως εκεί αναφέρεται βιβλιογραφία, αναφέρονται παραπομπές, έχει πρόλογο, υπογράφει ο καθηγητής ;;; Τα είδες αυτά ;;; ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ pdf, από προφορικές διαλέξεις του Bruce είναι. Είδες όμως τι αναφέρει ο ίδιος ο Bruce στον πρόλογό του ;;; Τα είδες αυτά ;;;

To pdf που μας έφερες, ισχυριζόμενος ΨΕΥΔΩΣ πως είναι στοιχείο του Πανεπιστημίου, ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΒΙΒΛΙΟΓΡΑΦΙΑ! Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2009, 10:34:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Robben

Στειλε μου παρακαλω την αλληλογραφια να την δω και εγω.
Δεν θα δημοσιευσω τιποτα.

Δεν εξυπηρετω τιποτα. Απλα συμμετεχω σε μια συζητηση σε ενα φορουμ. Τιποτα πιο πανω τιποτα πιο κατω.


Γιατί ρε φίλε να σου την στείλω ;;; ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ;;; Εγώ προσωπικά, ΔΕΝ ΣΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ρε φίλε ... το καταλαβαίνεις αυτό ; Καλά κάνεις και συμμετέχεις σε μια συζήτηση, όμως μας παραθέτεις στοιχεία (για το pdf ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ) τα οποία ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ! Καλά κάνεις και συμμετέχεις, δεν λέω εγώ το αντίθετο. Δεν έχεις το δικαίωμα όμως να μας φέρνεις πράγματα αμφιβόλου προελεύσεως, ισχυριζόμενος πως είναι "πανεπιστημιακά στοιχεία", όταν το ίδιο το Πανεπιστήμιο ΔΕΝ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΙ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΤΟΥΣ! Το καταλαβαίνεις αυτό ;;; Καταλαβαίνεις την ένστασή μου ;;; την διαφωνία μου ;;;

Εγώ δεν λέω πως δεν υπάρχει βιβλιογραφία. Λέω πως η βιβλιογραφία που φέρνεις ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ στο συγκεκριμένο pdf που μας παρέθεσες. Αυτό λέω. Ρε φίλε, ειλικρινά ... διαβάζεις ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΩ ;;; ειλικρινά ... τα διαβάζεις ;;; Σε ξαναρωτάω : Είδες εκείνο το pdf του Bruce ;;; Το είδες ;;; Το διάβασες ;;; Γιατί δεν αμφιβάλλω για εκείνο ;;; Γιατί εκείνο, είναι ΕΚΔΟΣΗ ρε φίλε, έχει πρόλογο που υπογράφεται από τον ίδιο τον Bruce. Δεν είναι "was made in Πεύκη, Αττική". Καταλαβαίνεις ;;; ειλικρινά ... καταλαβαίνεις ;;; Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2009, 10:44:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν, σκέφτηκα κάτι άλλο φίλε Robben : Στείλε μου εσύ e-mail διατυπώνοντας το "αίτημά" σου και βλέπουμε ... Θα σου βάλω και πρωτόκολλο. Συμφωνείς ;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Robben
Μέλος 2ης Βαθμίδας


388 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2009, 11:58:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Robben  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γιατί ρε φίλε να σου την στείλω ;;; ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ;;; Εγώ προσωπικά, ΔΕΝ ΣΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ρε φίλε ... το καταλαβαίνεις αυτό ;

Αυτο το ειπαμε. Ενας απλος ανθρωπος που συμμετεχω στο φορουμ.


quote:

Καλά κάνεις και συμμετέχεις σε μια συζήτηση, όμως μας παραθέτεις στοιχεία (για το pdf ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ) τα οποία ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ! Καλά κάνεις και συμμετέχεις, δεν λέω εγώ το αντίθετο. Δεν έχεις το δικαίωμα όμως να μας φέρνεις πράγματα αμφιβόλου προελεύσεως, ισχυριζόμενος πως είναι "πανεπιστημιακά στοιχεία", όταν το ίδιο το Πανεπιστήμιο ΔΕΝ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΙ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΤΟΥΣ! Το καταλαβαίνεις αυτό ;;; Καταλαβαίνεις την ένστασή μου ;;; την διαφωνία μου ;;;

Πως ειναι αμφιβολου προελευσεως απο την στιγμη που τα στοιχεια του PDF (τα αρχικα στοιχεια) επιβεβαιωνονται απο την σχετικη βιβλιογραφια? Αναφορικα με το πανεπιστημιο ,σου ζητω απλα να μου στελεις την σχετικη αλληλογραφια. Ειναι κακο που θελω να μαθω?


quote:

Εγώ δεν λέω πως δεν υπάρχει βιβλιογραφία. Λέω πως η βιβλιογραφία που φέρνεις ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ στο συγκεκριμένο pdf που μας παρέθεσες. Αυτό λέω. Ρε φίλε, ειλικρινά ... διαβάζεις ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΩ ;;; ειλικρινά ... τα διαβάζεις ;;; Σε ξαναρωτάω : Είδες εκείνο το pdf του Bruce ;;; Το είδες ;;; Το διάβασες ;;; Γιατί δεν αμφιβάλλω για εκείνο ;;; Γιατί εκείνο, είναι ΕΚΔΟΣΗ ρε φίλε, έχει πρόλογο που υπογράφεται από τον ίδιο τον Bruce. Δεν είναι "was made in Πεύκη, Αττική". Καταλαβαίνεις ;;; ειλικρινά ... καταλαβαίνεις ;;;



Σαφως και διαβαζω πριν απαντησω. Η βιβλιογραφια περιεχει ακριβως τα στοιχεια που αναφερονται και στο πρωτο pdf. Εχω δωσει και λινκ.

Αν δεν θες να το καταλαβεις, τοτε οκ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Robben
Μέλος 2ης Βαθμίδας


388 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2009, 12:03:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Robben  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Λοιπόν, σκέφτηκα κάτι άλλο φίλε Robben : Στείλε μου εσύ e-mail διατυπώνοντας το "αίτημά" σου και βλέπουμε ... Θα σου βάλω και πρωτόκολλο. Συμφωνείς ;


Γιατι, δεν το ξερεις το αιτημα? Απλα στειλε εσυ την αλληλογραφια που εχεις, και δεν θα δημοσιευσω τιποτα πρωτος. Και του πανεπιστημιου και του κυριου Χριστιδη.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2009, 14:31:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το αίτημα το ξέρω. Προέρχεται από έναν Robben. Ποιον Ρομπέν ; των δασών ; Sorry, αλλά με άτομα τέτοιας υπόστασης, δεν μπορώ να επικοινωνήσω, ούτε να ανταλλάξω αλληλογραφία. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2009, 14:35:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν έχω mail του καθηγητή, ούτε είπα πως έχω. Έχω μόνο του Α.Π.Θ. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2009, 15:32:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
2.2.3 Εγκύκλιος ΔΙΑΔΠ/Α1/8249/10-4-2001 περί αρχειοθέτησης μηνυμάτων ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ, ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΣΗΣ
ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ
ΓΕΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Δ/ΚΗΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΩΝ
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΑΠΛΟΥΣΤΕΥΣΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΩΝ ΚΑΙ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΟΤΗΤΑΣ
ΤΜΗΜΑ ΜΕΘΟΔΩΝ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΩΝ Αθήνα 10 Απριλίου 2001
Αριθμ. Πρωτ.:
ΔΙΑΔΠ/Α1/8249

Ταχ. Διεύθυνση: Βας. Σοφίας 15 ΠΡΟΣ: Όπως ο πίνακας αποδεκτών


ΚΟΙΝ: Όπως ο πίνακας αποδεκτών
Ταχ. Κώδικας: 106 74 Αθήνα
FAX: 3393100
Πληροφορίες: Κ. Καπαρός
Δ. Παπαδημητρόπουλος
Τηλέφωνο: 3393167, 3393161
E – mail: diadp@otenet.gr


ΘΕΜΑ: Καταχώρηση (πρωτοκόλληση), αρχειοθέτηση κ.λ.π. εγγράφων
μηνυμάτων που διακινούνται με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο.

1. Με τη διάταξη της παρ.1 του άρθρου 14 του ν.2672/1998 (ΦΕΚ 290 Α΄), καθιερώθηκε η διακίνηση εγγράφων με ηλεκτρονικά μέσα και συγκεκριμένα με τηλεομοιοτυπία (Fax) και ηλεκτρονικό ταχυδρομείο (e-mail). Επανειλημμένα, εκτός των άλλων και με εγκυκλίους μας, έχουμε προσπαθήσει να δώσουμε τις απαραίτητες διευκρινίσεις για την εφαρμογή των διατάξεων του πιο πάνω άρθρου να ενθαρρύνουμε την διακίνηση των εγγράφων με ηλεκτρονικά μέσα και γενικότερα να διαμορφώσουμε τις προϋποθέσεις για την Ηλεκτρονική Διοίκηση (σχετικές οι εγκύκλιοί μας ΔΙΑΔΠ/Α1/2523/4-2-1999 και ΔΙΑΔΠ/3753/19-2-2001). Σημειώνεται ότι η διακίνηση εγγράφων με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο τείνει να αυξάνεται συνεχώς, η τάση δε αυτή θα ενισχυθεί με την έκδοση του Π.Δ/τος για τις ηλεκτρονικές υπογραφές που βρίσκεται για επεξεργασία στο ΣτΕ.

2. Επειδή έχουμε διαπιστώσει ότι αρκετές δημόσιες υπηρεσίες δεν καταχωρούν στο πρωτόκολλο, ηλεκτρονικό ή μη, ούτε αρχειοθετούν τα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που περιέχονται σ΄ αυτές, με αποτέλεσμα να μην υπάρχει αξιοπιστία στην επικοινωνία τόσο μεταξύ δημοσίων υπηρεσιών ν.π.δ.δ. και ο.τ.α., όσο και μεταξύ αυτών και των πολιτών, κρίνουμε απαραίτητο να επισημάνουμε ότι η πρακτική αυτή δεν θα πρέπει να συνεχιστεί.

3. Σημειώνεται ότι η μη καταχώρηση εγγράφων μηνυμάτων που περιέρχονται σε μια δημόσια υπηρεσία, είναι αντίθετη και με τις ισχύουσες διατάξεις. Συγκεκριμένα έρχεται σε αντίθεση με τα οριζόμενα στο άρθρο 12 του ν.2690/1999 «Κύρωση Κώδικα Διοικητικής Διαδικασίας και άλλες διατάξεις (ΦΕΚ 45 Α) που ορίζει ότι κάθε έγγραφο που περιέρχεται στην υπηρεσία με οποιονδήποτε τρόπο, καταχωρίζεται αυθημερόν στο βιβλίο εισερχομένων, κατ΄ αύξοντα αριθμό, με χαρακτηρισμό και μνεία του θέματος στο οποίο αναφέρεται και του αριθμού των στοιχείων που το συνοδεύουν. Στο βιβλίο αναγράφονται επίσης το όργανο προς το οποίο το έγγραφο απευθύνεται, καθώς και η ημερομηνία εισόδου του.

Εξάλλου στην εγκύκλιο ΔΙΣΚΠΟ/Φ.19/12241/9-6-1999 για την εφαρμογή του Κώδικα Διοικητικής Διαδικασίας, όσον αφορά ειδικότερα το άρθρο 12, έχει διευκρινιστεί ότι εάν το έγγραφο αποστέλλεται με τηλεομοιότυπο (Fax) ή ηλεκτρονικό ταχυδρομείο (e-mail), πρωτοκολλάτε με την ημερομηνία που έφθασε στην υπηρεσία. Εάν αποσταλεί μετά το πέρας του ωραρίου της υπηρεσίας, θεωρείται ότι έφθασε σ΄ αυτή την επόμενη μέρα. Στις περιπτώσεις αποκλειστικών προθεσμιών (διαδικασίες προσλήψεων, προμηθειών κ.λ.π.) οφείλει η υπηρεσία να γνωστοποιεί με την αντίστοιχη προκήρυξη, την ημερομηνία και ώρα λήξης της προθεσμίας υποβολής των αιτήσεων.

. Εν όψει των πιο πάνω τα μηνύματα που περιέρχονται στις δημόσιες υπηρεσίες, στα ν.π.δ.δ. και στους ο.τ.α. μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου θα πρέπει να λαμβάνουν αριθμό πρωτοκόλλου, 4 να εκτυπώνονται (εφόσον δεν είναι δυνατή η προώθηση τους σε ηλεκτρονική μορφή) και να χρεώνονται στην αρμόδια υπηρεσιακή μονάδα όπως ένα κλασσικό εισερχόμενο έγγραφο ή τηλεομοιότυπο, σύμφωνα με τα οριζόμενα στο άρθρο 12 του ν.2690/1990 (βλ. σχετικά πιο πάνω). Για να είναι όσο το δυνατόν απλούστερη η πιο πάνω διαδικασία και για να αποφεύγονται λάθη και καθυστερήσεις, πρέπει να τηρούνται όσα αναφέρονται στις παραγράφους 15 και 16 του άρθρου 14 τουν.2672/98.
Συγκεκριμένα στην παρ. 15 ορίζεται ότι τα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου μεταξύ των υπηρεσιών, πρέπει να περιέχουν, τουλάχιστον, τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου αποστολέα και λήπτη, τον πλήρη τίτλο της αποστέλλουσας υπηρεσίας, τα στοιχεία προσδιορισμού της ταυτότητας του αποστελλόμενου μηνύματος, το ονοματεπώνυμο, την ιδιότητα και τον αριθμό τηλεφώνου του χειριστή. Στην περίπτωση που στο μήνυμα προσαρτώνται αρχεία δεδομένων, αναγράφεται ο χαρακτήρας και τα στοιχεία προσδιορισμού της ταυτότητας των δεδομένων αυτών.
Στην δε παρ. 16 ορίζεται ότι τα μηνύματα που αποστέλλονται από ιδιώτες, φυσικά ή νομικά πρόσωπα ή ενώσεις προσώπων πρέπει να περιέχουν το ονοματεπώνυμο ή την επωνυμία, τη Διεύθυνση κατοικίας ή της έδρας, τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου και τον αριθμό τηλεφώνου του φυσικού ή νομικού προσώπου πι αποστέλλει το μήνυμα. Αν στο μήνυμα προσαρτώνται αρχεία δεδομένων, αναγράφεται ο χαρακτήρας και τα στοιχεία προσδιορισμού της ταυτότητας των δεδομένων αυτών. Οι δημόσιες υπηρεσίες πρέπει να ενημερώνουν τους πολίτες για τις πιο πάνω προϋποθέσεις διακίνησης εγγράφων με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο. Στην περίπτωση που δεν περιέχονται σε κάποιο μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στοιχεία από τα πιο πάνω οριζόμενα, η υπηρεσία να αναζητά από τον αποστολέα και στη συνέχεια καταχωρίζει κανονικά το μήνυμα.

5. Σημειώνεται ότι σύμφωνα με την εγκύκλιο ΔΙΑΔΠ/3753/19-2-2001 για την Ηλεκτρονική Διοίκηση μέχρι 3-9-2001 όλα τα Υπουργεία και οι Γεν. Γραμματείες, όλες οι Περιφέρειες και όλες οι Νομαρχιακές Αυτοδιοικήσεις και οι Δήμοι θα πρέπει να αντικαταστήσουν το χειρόγραφο σύστημα πρωτοκόλλου με ηλεκτρονικό.

6. Η υποχρέωση των υπηρεσιών να πρωτοκολλούν τα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ισχύει, είτε έχουν εγκαταστήσει το ηλεκτρονικό πρωτόκολλο είτε όχι.
Κατά την καταχώριση των εισερχόμενων εγγράφων στο πρωτόκολλο (ηλεκτρονικό ή μη) θα πρέπει να γίνεται ειδική μνεία για το μέσο με το οποίο αυτά διακινήθηκαν (ταχυδρομείο, τηλεομοιοτυπία, ηλεκτρονικό ταχυδρομείο) ώστε να είναι εύκολη η εξαγωγή των στατιστικών στοιχείων που έχουν ζητηθεί με την από 19-2-2001 ΔΙΑΔΠ/3753 εγκύκλιό μας.

7. Όσον αφορά την ηλεκτρονική αρχειοθέτηση γίνεται κατά κανόνα αυτόματα από το πρόγραμμα το οποίο χρησιμοποιείται για την αποστολή και λήψη ηλεκτρονικών μηνυμάτων (e-mail). Τα ηλεκτρονικά μηνύματα μπορούν κατά περίπτωση και κατά την κρίση της οικείας υπηρεσίας να εκτυπώνονται και να αρχειοθετούνται και ως κλασσικά έγγραφα. Σε κάθε περίπτωση πάντως, σε τακτά διαστήματα και αναλόγως των δυνατοτήτων αποθήκευσης των συστημάτων ηλεκτρονικών υπολογιστών, στους οποίους φυλάσσονται τα ηλεκτρονικά μηνύματα, θα πρέπει με μέριμνα της υπηρεσίας να δημιουργούνται αντίγραφα ασφαλείας στο προσφορότερο μαγνητικό μέσο.
Οι υπηρεσίες παρακαλούνται να ενημερώσουν τα ν.π.δ.δ που εποπτεύουν και οι Περιφέρειες τους Δήμους και τις Κοινότητες της αρμοδιότητάς τους. Για τυχόν διευκρινίσεις η υπηρεσία μας είναι στη διάθεσή σας.


Ο Γενικός Γραμματέας


Σταύρος Καμπέλης


Υπόδειγμα 1
Αποστολή μηνύματος ηλεκτρονικού ταχυδρομείου από υπηρεσία προς άλλη υπηρεσία ή πολίτη (παρ. 15 άρθρο 14 του Ν. 2672/1998)
ΘΕΜΑ:……………………………………………………..
ΗΜΕΡ/ΝΑ – ΩΡΑ:…………………………………………..
ΑΠΌ: (Ηλεκτρονική διεύθυνση)……………………………..
(Αποστέλλουσα υπηρεσία/φορέας/εταιρία……………………….)
(Χειριστής…………………… (ιδιότητα)……………………… (τηλ)…………………….
ΠΡΟΣ: (Ηλεκτρονική διεύθυνση)………………………………………


Υπόδειγμα 2
Αποστολή μηνύματος ηλεκτρονικού ταχυδρομείου από πολίτη ή νομικό πρόσωπο, ή ένωση προσώπων προς υπηρεσία (παρ. 16 άρθρο 14 του Ν. 2672/1998)
ΘΕΜΑ:……………………………………………………..
ΗΜΕΡ/ΝΑ – ΩΡΑ:…………………………………………..
ΑΠΌ: (Ηλεκτρονική διεύθυνση)……………………………..
(Όνομα αποστολέα ή επωνυμία……………………….)
(Διεύθυνση κατοικίας ή έδρας……………………………………… (τηλ)…………………….
ΠΡΟΣ: (Ηλεκτρονική διεύθυνση)………………………………………



ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΠΟΔΕΚΤΩΝ

ΠΡΟΣ:
1. Όλα τα Υπουργεία
2. Όλες τις Γενικές και Ειδικές Γραμματείες Υπουργείων – Δ/νσεις Διοικητικού
3. Όλες τις Περιφέρειες
4. Όλες τις Νομαρχιακές Αυτοδιοικήσεις – Δ/νσεις Διοικητικού
5. Επαρχεία του Κράτους


ΚΟΙΝ:
1. Γραφείο κ. Πρωθυπουργού
2. Γραφεία κ. Υπουργών, Αν. Υπουργών, Υφυπουργού Επικρατείας και Υφυπουργών
3. Γραφεία κ. Γεν. και Ειδ. Γραμματέων Υπουργείων και Γενικών Γραμματέων
4. Γραφεία κ. Γενικών Γραμματέων Περιφερειών
5. Γραφεία κ. Νομαρχών και Προέδρων Νομαρχιακών Αυτοδιοικήσεων
6. Γραφείο κ. Προέδρου ΑΣΕΠ
7. Γραφείο κ. Συνηγόρου του Πολίτη
8. Σώμα Επιθεωρητών - Ελεγκτών Δημόσιας Διοίκησης
9. ΟΤΕ – Γραφείο Διοικητή
10. ΕΛΤΑ - Γραφείο Προέδρου
11. ΑΔΕΔΥ


Εσωτερική Διανομή
1. Γραφείο κ. Υπουργού
2. Γραφείο κ. Υφυπουργού
3. Γραφείο κ. Γεν. Γραμματέα
4. Γραφεία κ.κ. Γενικών Διευθυντών


Ερώτηση.......τα Πανεπιστήμια εντάσσονται στο Υπουργείο παιδείας?.......γιατί δεν το βλέπω να εξαιρείται....και αφού είναι Ν.Π.Δ.Δ. πως εξαιρείται από τον κανόνα?....διάβασε κάποιος από εσάς κάποια εξαίρεση?

1.Το Πανεπιστήμιο δεν εξαιρείται από τον κανόνα, ως εκ τούτου θα κινηθεί με τον ίδιο τρόπο.

2. Η ενημέρωση σε έναν φορέα ότι εμπλέκεται το όνομά του σε κάτι για το οποίο ο ίδιος ο φορέας δεν έχει καμία σχέση, υπόκειται στον απλό κώδικα της αποκατάστασης της φήμης και της αλήθειας.
Ως εκ τούτου κανένας Δημόσιος Οργανισμός κ.λ.π. δε θα άφηνε το θέμα χωρίς απάντηση εφόσον ενοχλείτο επίσημα γι΄ αυτό.

3.Σε ελάχιστα e-mail δεν μπαίνει πρωτόκολλο, σίγουρα όμως μπαίνει σε αυτό του zip.

4.Εξαρτάται τα e-mail.

5. Το Πανεπιστήμιο είναι δεν είναι υπεύθυνο για το τι θα πει ο καθηγητής (άλλου παπά ευαγγέλιο), είναι υποχρεωμένο να δώσει απάντηση στην αίτηση που θα του γίνει, ικανοποιώντας τον αιτών.

6. Σχετικά με τον zip, η αρμόδια εκεί υπάλληλος έπρεπε να τον παραπέμψει στο ανάλογο τμήμα, γιατί εκεί που απευθύνθηκε ο zip,
διαβάζουμε: "Το Γραφείο διασύνδεσης είναι μία υπηρεσία του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, που ως κύριο στόχο έχει να βοηθήσει τους φοιτητές και αποφοίτους του να προσεγγίσουν ομαλά τη μελλοντική τους σταδιοδρομία και να διεκδικήσουν εργασία ανάλογη με τις γνώσεις που αποκόμισαν από τις σπουδές τους.

Έχοντας ως κύριο σκοπό την υποστήριξη των φοιτητών, λειτουργεί παρέχοντας ολοκληρωμένη και εξειδικευμένη πληροφόρηση και συμβουλευτική σε θέματα σπουδών, σταδιοδρομίας και προώθησης της απασχόλησης. Μέσα από αυτές τις παρεχόμενες υπηρεσίες αποτελεί, ως ένα βαθμό, τη γέφυρα επικοινωνίας ανάμεσα στο Α.Π.Θ. και την αγορά εργασίας, την παραγωγή και την οικονομία γενικότερα."

Που σημαίνει ότι ο zip, δεν απευθύνθηκε καν στο σωστό τμήμα και έπρεπε να ενημερωθεί γι΄ αυτό, από τον υπάλληλο του γραφείου αυτού......κάτι που όμως δεν προκύπτει από τα γραφόμενα του zip.
Ο zip γράφει ότι του απάντησαν! και το θέμα είναι πως?....αφού είναι αναρμόδιοι!!!!!

zip: Ξαναλέω : "Δεν έστειλα ΑΙΤΗΣΗ, ούτε διατύπωσα κάποιο ΓΡΑΠΤΟ αίτημα. Έστειλα ένα απλό e-mail στο οποίο διατύπωσα κάποια ζητήματα."

Το τμήμα στο οποίο απευθύνθηκες, είναι τελείως αναρμόδιο για να σου απαντήσει και ως εκ τούτου να σου βάλει πρωτόκολλο.

Τη στιγμή μάλιστα που λες ότι, ούτε καν αίτηση δεν έκανες για να μάθεις, όχι μόνο πρωτόκολλο δε θα σου βάλλουν αλλά ούτε και η όποια απάντηση που θα σου δώσουν (που δεν έχουν καμία υποχρέωση να το κάνουν τη στιγμή που δεν υποβάλλεις αίτηση), θα έχει κάποια ισχύ ή αξία. Πόσο μάλλον από ένα τμήμα τελείως αναρμόδιο για να απαντήσει.

Έχεις απευθυνθεί σε λάθος γραφείο......αλλά το θέμα δεν είναι αυτό το θέμα είναι ότι ούτε καν μπήκαν στον κόπο να σε ενημερώσουν ότι είναι αναρμόδιοι για την ενημέρωσή σου........ και φυσικά γεννάται το ερώτημα το πώς σου απάντησαν???? αφού είναι αναρμόδιοι????? Κάποιο λάκκο έχει η φάβα!!!!!!!!!!


"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).


Edited by - europaios2 on 03/07/2009 15:39:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2009, 16:48:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακόμη και από το κυλικείο μιας Πανεπιστημιακής σχολής να περνούσες, θα καταλάβαινες και μόνος σου το βαθμό βλακείας που εμπεριέχουν τα σχετικά μ'αυτό κείμενά σου.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2009, 17:59:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ζήτημα που γεννάται τώρα, αγαπητέ europaios2, είναι αν θα
παραδεχτούν ότι έκαναν λάθος, πράγμα απίθανο...Κι αφού κατεβαίνει
ως ενισχύσεις ο Μακεδών,άρα, για κλωτσοπατινάδα το πάνε το πράγμα....
Χαιρέτα τον διάλογο που ήξερες....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2009, 18:04:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
europaios2

Ο zip γράφει ότι του απάντησαν! και το θέμα είναι πως?....

και φυσικά γεννάται το ερώτημα το πώς σου απάντησαν????



έλα ντε, πως ; μυστήριο, ε ;

άντε καλό σ/κ ... τα λέμε από 'βδομάδα ...


Edited by - zip on 03/07/2009 18:47:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2009, 21:17:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
macedon:
Ακόμη και από το κυλικείο μιας Πανεπιστημιακής σχολής να περνούσες, θα καταλάβαινες και μόνος σου το βαθμό βλακείας που εμπεριέχουν τα σχετικά μ'αυτό κείμενά σου.

Έχεις το θράσος και μιλάς ακόμη?.....άντε κρύψου καημένε.....

quote:
trexagireve:
Το ζήτημα που γεννάται τώρα, αγαπητέ europaios2, είναι αν θα
παραδεχτούν ότι έκαναν λάθος, πράγμα απίθανο...Κι αφού κατεβαίνει
ως ενισχύσεις ο Μακεδών,άρα, για κλωτσοπατινάδα το πάνε το πράγμα....
Χαιρέτα τον διάλογο που ήξερες....

Έχεις δίκιο.....σπάνε το ένα ρεκόρ γελοιότητας μετά το άλλο.....


"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2009, 22:29:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
europaios
Έχεις το θράσος και μιλάς ακόμη?.....άντε κρύψου καημένε.....

Κατάλαβα. Ούτε από το κυλικείο του Πανεπιστημίου έχεις περάσει, δημόσιε υπάλληλε της συμφοράς.

Τελικά, θα την κάνεις τη μήνυση στο ΑΠΘ για διασπορά ψευδών ειδήσεων;

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2009, 22:40:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αφού μάθαμε τα πάντα για το πώς λειτουργεί ένα πανεπιστήμιο πχ (Α.Π.Θ) περί πρωτοκόλλων, αφού κουραστήκαμε να διαβάζουμε τα ειρωνικά σχόλια ανάμεσα σας (και όχι μόνο), αφού εξετάσουμε το αίτημα του zip … «Αρκεί να μου δώσουν την άδεια, οι υπεύθυνοι του esoterica.gr. Νο problem από εμένα .»… τι θα λέγατε να μάθουμε και κάτι επάνω στο θέμα που ξεκίνησε το συγκεκριμένο τοπικ…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2009, 09:59:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ καλή η πρόταση του Dying Incubus.....Να προχωρησουμε;;
Ἕπι του κειμένου, όπως λέει η συντονιστής, παιδιά..Τι λέει το
κείμενο;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2009, 16:03:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σώτο, φτυστός ο Γιώργος είσαι βρε...

Τι ομοιότητα είναι αυτή;;;

Φτου, φτου, σκόρδα....

Υ,Γ. Για το " η συντονιστής", δεν μιλάω, μούγκα...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

Edited by - γιαπετ on 04/07/2009 16:09:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2009, 16:21:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θέμα τρεχα...., είναι αν ο σταύλος ήταν μέσα σε απίτι, αν το σπίτι ήταν μέσα σε σταύλο, αν υπήρχε τσαντήρι εκεί κοντά, αν υπήρχαν βόδια (τετράποδα) που ζέσταιναν το βρέφος με την ανάσα τους, αν αυτά τα βόδια ήταν μέσα στο σπίτι που βρισκόταν ο σταύλος ή μέσα στο σταύλο που βρισκόταν το σπίτι.

Και δεν ξέρω τι άλλο θα πείτε επί του... θέματος!!!


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2009, 19:20:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άρε Γιάπετ, ....αθάνατε "τρια πουλακια κάθονταν και
..πλέκανε πουλόβερ..."
Απο την όλη φαση,εσύ αυτά πρόσεξες, αστέρι μου, έ;Τα τυπογραφικά
λάθη, λόγω βιασύνης;Έφευγα για μια γειτονική θάλασσα, ρε φιλε
και βιαζόμουνα, γιατί οι υπόλοιποι ήταν στην πόρτα...


Δηλαδή, απο την γέννηση του Χριστού, αυτό που έχει
σημασία είναι ο σταύλος, αν ήταν ένας ή δυο γάιδαροι και λοιπά;
Γράφουμε ....παράνοια( κατά το γράφουμε ιστορία..)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2009, 21:00:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τρεχα....

quote:
Απο την όλη φαση,εσύ αυτά πρόσεξες, αστέρι μου, έ;Τα τυπογραφικά
λάθη, λόγω βιασύνης;

Αμάν πια. Ούτε μια πλάκα δεν μπορούμε να κάνουμε;;;

quote:
Έφευγα για μια γειτονική θάλασσα, ρε φιλε
και βιαζόμουνα, γιατί οι υπόλοιποι ήταν στην πόρτα...


Τυχεράκια...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2009, 23:49:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
γιαπετ -Σώτο, φτυστός ο Γιώργος είσαι βρε...

Τι ομοιότητα είναι αυτή;;;


Χα, Χα, διπλή προσωπικότητα…

Το πρωί Σωτήρης (elo) το βράδυ Γιώργος (D. Incubus)...

quote:
γιαπετ --Υ,Γ. Για το " η συντονιστής", δεν μιλάω, μούγκα

Αυτό έλειπε, να μου βγει και το όνομα…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2009, 00:33:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ elo,συγνώμη για το λάθος, η βιασύνη,..... ξέρεις,με
δυο πιτσιρίκια στην πόρτα.....Καλά
για το "η", ο δαιμων του τυπογραφείου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2009, 22:56:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μην κολλάς φίλε trexagireve

Αυτά τα αυθόρμητα λαθάκια έχουνε την πλάκα τους και για αυτό και δεν τα αφήνουμε ασχολίαστα .

Εννοείτε πάντα με καλή πρόθεση…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2009, 09:46:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ένας συντονιστής βρε παιδιά να μαζέψει λίγο αυτό το ξεχείλωμα!!!!
Ζαλάδα με έπιασε πρωί πρωί!!!!

Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 10 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy