ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Νέα Ακρόπολη... Νο.2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 46
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2012, 04:09:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω παντος μόλις ξύπνησα!

Και είδα ένα όνειρο!

Τι όνειρο, εφιάλτης ήτανε!

Την Αμαλία μας, να έχει στο ένα χέρι κίτρινη και στο άλλο κόκκινη κάρτα!

Για την Ν.Α που είναι το θέμα, θα ειχε ενδιεφερον να έμπαινε κάποιο μέλος /υπευθηνος της Ν.Α, να αντικρούσει όσα γράφει ο Γ.Γ.

Έτσι θα είχε ενδιαφέρον (σαν αντιπαράθεση) και θα ηταν και πιο σωστο, κάποιος απο εμας, (τα μέλη του εσωτερικα), να γράψει τι σκέφτεται.

Όπως γίνεται, μου φενεται σαν να τα βαζω με καποιο που δεν μπορει η δεν δυναται/θέλει, να αμυνθει. (άσχετα απο το ότι ακολοθουν σιγη, και δεν απαντά κανείς)

Και οι λόγοι μπορει να είναι πολλοί και διάφοροι.

Ως εκ τούτου αγαπητε Γ.Γ ,

η συνείδηση μου, απλα κοιτάζει τον εαυτο της!
(ιδιαίτερη κατάσταση, εξωθεν της σπηλιας, και κάθε σπηλιας)

Με ιδιαίτερο...χιούμορ!

Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 23/02/2012 04:20:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2012, 04:27:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όχι δεν σας περνάω για χαζούς!
Άλλος είναι ο Pantelis1 και άλλος είναι ο Μυρμιδόνας.

Οψόμεθα. Είναι ακόμα απόκριες.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2012, 09:53:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δηλαδή τι θέλει να πει; ότι τα ζώα είναι ποιο εξελιγμένα από τους ανθρώπους?
Δεν έχεις ακούσει την λαϊκή ρήση "γνώρισα τους ανθρώπους κι αγάπησα τα ζώα";

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μυρμιδόνας
Μη αποδεκτή εγγραφή


89 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2012, 11:41:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μυρμιδόνας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν έχεις ακούσει την λαϊκή ρήση "γνώρισα τους ανθρώπους κι αγάπησα τα ζώα";

Αίολε το έχω ακούσει και εγώ. Αλλά τι να σου πω! Το τοποθετείς λάθος σε αυτή την στιγμή. Αν πιστεύεις κάτι τέτοιο εσύ, τότε πήγαινε να ζήσεις με τα ζώα. Είμαστε ελεύθεροι να αποφασίσουμε (πιστεύω) και να πράξουμε αυτό που νομίζουμε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μυρμιδόνας
Μη αποδεκτή εγγραφή


89 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2012, 11:55:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μυρμιδόνας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Οψόμεθα. Είναι ακόμα απόκριες.

Βλέπω ότι το διασκεδάζεις καθώς με δυσφημείς, άλλα έτσι δεν βοηθάς το θέμα να προχωρήσει. Θέλεις κάτι τέτοιο;
Προφανώς δεν αναλογίζεσαι όλους αυτούς που μας βλέπουν!
Όπως νομίζεις!


Edited by - Μυρμιδόνας on 23/02/2012 14:42:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2012, 11:59:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα επικαλεστώ ένα παράδειγμα που ήμουν αυτόπτης και αποφάσισε μόνος σου.

Σε ένα φανάρι, μια φορά κι ένα καιρό στο πολιτισμένο ελλαδιστάν, που δεν του αξίζουν αυτά που υφίσταται, ήταν ένα μαυράκι που πουλούσε μπανάνες.
Κοίτα να δεις τι έγινε: Ενας ελληναράς πολιτισμένος είχε πιάσει κουβέντα στο μαυράκι παζαρεύοντας δήθεν την τιμή, έχοντας πάρει τις μπανάνες στο τουτού του.
Το κουτοπόνηρο ζωντανό όμως, περίμενε ν' ανάψει πράσινο για να την κοπανήσει με τις μπανάνες, όπερ και εγένετο.

Πες μου τώρα: Ζώον που δεν θα έπρεπε να ζει, ή άνθρωπος;
Λέω ότι δεν θα έπρεπε να ζει, διότι είναι ζημία για τους ανθρώπους και δεν χρησιμεύει σε τίποτα στην φύση, όπως τα ζώα.

Λοιπόν;

Edited by - Αίολος on 23/02/2012 12:06:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μυρμιδόνας
Μη αποδεκτή εγγραφή


89 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2012, 12:05:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μυρμιδόνας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για την Ν.Α που είναι το θέμα, θα ειχε ενδιεφερον να έμπαινε κάποιο μέλος /υπευθηνος της Ν.Α, να αντικρούσει όσα γράφει ο Γ.Γ.

Πλάτωνα, συμφωνώ με αυτό πάρα πολύ, άλλα δεν νομίζω ότι θα συμβεί κάτι τέτοιο. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι πρέπει να σταματήσουν οι υπόλοιποι στον κόσμο να συζητούν για τήν Ν.Α. Εξάλλου δεν γίνεται πίσω από την πλάτη τους. Μπορούν να δουν όλα όσα ειπώθηκαν και να συμμετάσχουν (δεν τους το αρνείται κανείς, αντιθέτως το ζητάνε πολλοί). Ότι μας παρακολουθούν είναι ολοφάνερο, γιατί αλλιώς δεν θα είχαν διαφορές απαιτήσεις από τον Admin.


Edited by - Μυρμιδόνας on 23/02/2012 14:35:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μυρμιδόνας
Μη αποδεκτή εγγραφή


89 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2012, 12:17:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μυρμιδόνας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Θα επικαλεστώ ένα παράδειγμα που ήμουν αυτόπτης και αποφάσισε μόνος σου.

Σε ένα φανάρι, μια φορά κι ένα καιρό στο πολιτισμένο ελλαδιστάν, που δεν του αξίζουν αυτά που υφίσταται, ήταν ένα μαυράκι που πουλούσε μπανάνες.
Κοίτα να δεις τι έγινε: Ενας ελληναράς πολιτισμένος είχε πιάσει κουβέντα στο μαυράκι παζαρεύοντας δήθεν την τιμή, έχοντας πάρει τις μπανάνες στο τουτού του.
Το κουτοπόνηρο ζωντανό όμως, περίμενε ν' ανάψει πράσινο για να την κοπανήσει με τις μπανάνες, όπερ και εγένετο.

Πες μου τώρα: Ζώον που δεν θα έπρεπε να ζει, ή άνθρωπος;
Λέω ότι δεν θα έπρεπε να ζει, διότι είναι ζημία για τους ανθρώπους και δεν χρησιμεύει σε τίποτα στην φύση, όπως τα ζώα.

Λοιπόν;



Εγώ, δεν θεωρώ ότι επειδή ένας άνθρωπος έμαθε να επιβιώνει μέσο κλεψιματος, πρέπει να αξίζει περισσότερο την Ζωή η λιγότερο από ένα ζώο. Το ζώο έχει δικαίωμα στην ζώη όπως και ο άνθρωπός. Από τα λάθη και τα δύσκολα ο άνθρωπος μαθαίνει. Αν εσύ φοβάσαι, μήπως κάποιος σου πάρει τις μπανάνες από τα φανάρια και αυτό γίνεται η αίτια να παραλογίζεσαι σε περίεργους συγκρητισμούς Ζώων ανθρώπων,δεν πρέπει να σου φταίνε οι άνθρωποι. Η "λογική" δεν σου φταίει σε τίποτα επίσης για να την μεταμορφώνεις σε "παραλογία"

Edited by - Μυρμιδόνας on 23/02/2012 12:19:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2012, 12:25:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό κατάλαβες τρυφερέ μου;
Μήπως είσαι ακόμα στην ΝΑ; Είναι χαρακρηριστικός ο τρόπος που διαστρευλώνετε διάφορα...

Edited by - Αίολος on 23/02/2012 12:26:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μυρμιδόνας
Μη αποδεκτή εγγραφή


89 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2012, 12:28:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μυρμιδόνας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αιολε, από ότι φαίνεται πάντως και ο ιδρυτής της Ν.Α, τέτοια λογική είχε. Και δεν ξέρω γιατί, αλλά έχω παρατηρήσει ότι συνέχεια μιλάς για άλλα θέματα πλην της Ν.Α. Τι σημαίνει αυτό;
Επίσης γιατί το ανέχεται η διαχείριση;
Έχω δει εσένα να γίνεσαι πολύ εριστικός σε προηγούμενες σελίδες. Κάτι που σε άλλους δεν επιτρέπετε και έτρωγαν κίτρινες και κόκκινες κάρτες, ενώ εσένα σε αφήνουν στο απυρόβλητο. Άξιο απορίας και αυτό!
(Σου φέρνω και αποδείξεις αν θέλεις).

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μυρμιδόνας
Μη αποδεκτή εγγραφή


89 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2012, 12:31:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μυρμιδόνας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αυτό κατάλαβες τρυφερέ μου;
Μήπως είσαι ακόμα στην ΝΑ; Είναι χαρακρηριστικός ο τρόπος που διαστρευλώνετε διάφορα...

Όχι, δεν ήμουν ποτέ,εκτός από δυο τρία μαθήματα που έκανα. Γιατί γίνεσαι τόσο κακόβουλος; εξήγησε μου;
Εδώ το αντίθετο αποδεικνύεται. Ότι εσύ διαβάλεις την συζήτηση σκόπιμα!

Edited by - Μυρμιδόνας on 23/02/2012 12:32:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2012, 12:33:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αιολε, από ότι φαίνεται πάντως και ο ιδρυτής της Ν.Α, τέτοια λογική είχε. Και δεν ξέρω γιατί, αλλά έχω παρατηρήσει ότι συνέχεια μιλάς για άλλα θέματα πλην της Ν.Α. Τι σημαίνει αυτό;
Επίσης γιατί το ανέχεται η διαχείριση;
Έχω δει εσένα να γίνεσαι πολύ εριστικός σε προηγούμενες σελίδες. Κάτι που σε άλλους δεν επιτρέπετε και έτρωγαν κίτρινες και κόκκινες κάρτες, ενώ εσένα σε αφήνουν στο απυρόβλητο. Άξιο απορίας και αυτό!
Είμαι λακές της εξουσίας, όπως προείπες...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2012, 12:39:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όχι, δεν ήμουν ποτέ,εκτός από δυο τρία μαθήματα που έκανα. Γιατί γίνεσαι τόσο κακόβουλος; εξήγησε μου;
Εδώ το αντίθετο αποδεικνύεται. Ότι εσύ διαβάλεις την συζήτηση σκόπιμα!
Μπούρδες!
Μιλάς σαν τον Γιαννάκη μας που ήταν τόσα χρόνια αρχηγός ηλιθίων, σύμφωνα με τις δηλώσεις του. Εκείνος το πήρε χαμπάρι μετά από χρόνια.
Εσύ σε τρία (3) μαθήματα.
Επομένως ο πρώτος είναι πολύ πιο πιό βλάκας από εσένα.
Πως γίνεται όμως να λέτε τα ίδια;

Μήπως ...;

Edited by - Αίολος on 23/02/2012 12:40:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μυρμιδόνας
Μη αποδεκτή εγγραφή


89 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2012, 14:05:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μυρμιδόνας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί που έχω άδικο;
Το ότι είσαι στο απυρόβλητο;
ή
που συνεχίζεις να προσβάλλεις;
ή
Ότι γράφεις για άσχετα πράγματα στο θέμα;
ή
Το ότι εσχρολογεις χωρίς λόγο;

Και για όλα αυτά η διαχείριση δεν σου κάνει την παραμικρή παρατήρηση!
Όσο για τα υπόλοιπα που αναφέρεις, είναι πολύ μεγάλα ψέματα!

Edited by - Μυρμιδόνας on 23/02/2012 15:43:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μυρμιδόνας
Μη αποδεκτή εγγραφή


89 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2012, 14:09:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μυρμιδόνας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Είμαι λακές της εξουσίας, όπως προείπες...

Αίολε, εσύ το είπες αυτό και το παραδέχεσαι από ότι φαίνεται. Εγώ ποτέ δεν σε ονόμασα έτσι!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2012, 14:10:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και για όλα αυτά η διαχείριση δεν σου κάνει την παραμικρή παρατήρηση!
Γλύφω ΚΑΛΑ!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μυρμιδόνας
Μη αποδεκτή εγγραφή


89 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2012, 14:12:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μυρμιδόνας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μπούρδες!
Μιλάς σαν τον Γιαννάκη μας που ήταν τόσα χρόνια αρχηγός ηλιθίων, σύμφωνα με τις δηλώσεις του. Εκείνος το πήρε χαμπάρι μετά από χρόνια.
Εσύ σε τρία (3) μαθήματα.
Επομένως ο πρώτος είναι πολύ πιο πιό βλάκας από εσένα.
Πως γίνεται όμως να λέτε τα ίδια;
Μήπως ...;

Όπως το είπες Αίολε "Μπούρδες!".

Από επιχειρηματολογία τα πας χάλια Αίολε. Μήπως πειδή δεν έχεις επιχειρηματα;

Edited by - Μυρμιδόνας on 23/02/2012 17:11:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2012, 14:15:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εγώ ποτέ δεν σε ονόμασα έτσι!
Είσαι σίγουρος;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μυρμιδόνας
Μη αποδεκτή εγγραφή


89 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2012, 14:27:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μυρμιδόνας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Είσαι σίγουρος;

Απόλυτα!

quote:
Γλύφω ΚΑΛΑ!
Μπράβο σου, τουλάχιστον το παραδέχεσαι. Αυτό είναι καλό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μυρμιδόνας
Μη αποδεκτή εγγραφή


89 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2012, 14:56:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μυρμιδόνας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ζήτημα Αίολε, είναι ότι αυτά που έχουν ειπωθεί από πλευράς μου δεν είναι παράλογα και αν τα προσέξεις θα συμφωνήσεις κιόλας. Βέβαια εσύ για κάποιον ανεξήγητο λόγο μου επιτίθεσαι.
Δεν σε ενδιαφέρει από ότι φαίνεται ούτε η γνώμη μου, ούτε το θέμα! Το μόνο που κάνεις, είναι να γράφεις για άσχετα σε σχέση με την Ν.Α και να επιτίθεσαι.


Edited by - Μυρμιδόνας on 23/02/2012 15:00:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2012, 14:57:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν σε ενδιαφέρει από ότι φαίνεται ούτε η γνώμη μου, ούτε το θέμα! Το μόνο που κάνεις, είναι να γράφεις για άσχετα θέματα σε σχέση με την Ν.Α και να επιτίθεσαι.


Όχι καλέ, ο Αίολος δεν το κάνει ποτέ αυτό...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μυρμιδόνας
Μη αποδεκτή εγγραφή


89 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2012, 15:03:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μυρμιδόνας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όχι καλέ, ο Αίολος δεν το κάνει ποτέ αυτό...

Λες να έχεις δίκιο Dr;
Πως μου πέρασε από το μυαλό αυτό το πράγμα;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2012, 21:41:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άσε αμαλία.
Δεν χρειάζεται να προσπαθείς.
Με την παρουσία σου στο θέμα, το μόνο που καταφέρνεις είναι να αδικείς τα μέλη του φόρουμ.
Όλοι έχουν καταλάβει πιο είναι το πρόβλημά σου…
Όσο συνεχίζεις…..τόσο περισσότερο γελοιοποιείσαι.
Αρκεί να δει κάποιος τις χιλιάδες αναγνώσεις που έχει το θέμα, οι οποίες σπάνε όλα τα ρεκόρ, και να καταλάβει ποιος γελοιοποιείτε και ποιος όχι.

Το επίπεδο των μελών του φόρουμ, είναι αρκετά υψηλό και δεν τους αξίζει μια συντονίστρια σαν και σένα.


Καλύτερα να μείνεις στην αφάνεια γιατί κάποια στιγμή ο εκκωφαντικός θόρυβος της σιωπής ,(προς το παρόν μόνο), όλων αυτών που μας βλέπουν, θα ξεσπάσει επάνω σου με ένα καταιγιστικό αριθμό αγανακτισμένων μηνυμάτων, όπως αυτό του ντόκτορα… "Εντάξει παιδιά, το θέμα λήγει εδώ.
Υπάρχει κάτι άλλο να ειπωθεί σχετικό με το θέμα;
Αν ναι καλώς, αν όχι σιωπή."

Αμαλία, κατάλαβε πως, έχουν όλοι βαρεθεί το ίδιο κουραστικό τροπάριο που κάνεις με κάθε παρέμβασή σου στην προσπάθεια να μην συνεχίσει το θέμα.

Τα ίδια και τα ίδια , εδώ και 45 σελίδες με τις αναίτιες, προκλητικές , ειρωνικές και προσβλητικές παρεμβάσεις σου, στο παρόν και στο προηγούμενο θέμα (Νέα Ακρόπολη….Νο1)

Πάψε πια να υποτιμάς την νοημοσύνη των μελών του φόρουμ…

Κανέναν απολύτως δεν πείθεις!

Κοίταξε να είσαι σωστή στον θεσμικό σου ρόλο σαν συντονίστρια.

Τι να κάνουμε, καλώς ή κακώς εσένα έχουμε τώρα.
Αύριο… , ποιος ξέρει?

Να ξέρεις πως, σε κανένα δεν αρέσει να έχει ένα θηλυκό Βελιγκέκα , πάνω από το κεφάλι του.

Τα πράγματα, κάποια στιγμή θα αλλάξουν.
Θα έρθουν και καλύτερες μέρες, στο διαδίκτυο.
Έως τότε, τι να κάνουμε, υπομονή...


πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2012, 21:51:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πλάτωνα, καλά τα λες...
εφιάλτης ήτανε...
να δεις στο όνειρό σου την αμαλία, με δυο κάρτες στα χέρια.

Μπορεί, να το διακωμωδείς, αλλά δυστυχώς , αυτή είναι η πραγματικότητα.

Που να έβλεπες δηλαδή, κανένα θηλυκό Βελιγκέκα με καμιά τεράστια σπάθη πάνω από το κεφάλι σου.

Καλύτερα ένας θηλυκός Δρακουμέλ...

πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2012, 22:29:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Γιάννη, το εσωτερικα και η Αμαλία κρατά φιλική στάση, με όλα τα μέλη.

Εσυ σαν Γ.Γ , για τους λόγους που πάνω κάτω καταλαβαμαι οι περισσότεροι, θέλεις να ξεσκεπασεις την άλλη πλευρα της Ν.Α.

Ο.Κ. Δικαίωμα σου καλε μας φίλε, είπες, εγραψες, η Ν.Α δεν απαντησε, και συνεχίζεις. Αυτο που κατάλαβα πως λέει η Αμαλία, (και ορισμενα μελη) μιας και είσαι μοναδικός που γράφει μόνο σε ένα τοπικ, είναι πως δεν προσφέρει κάτι παραπάνω απο ότι μας είπες.

Μιας λοιπον και έχεις Και εσυ, αρκετη απο τη βλακεία μας, που λέει, δεν είναι ο κόσμος αυτο το επίπεδο και ανούσιο που ζούμε οι περισσότεροι, και το ονομάζουμε ΖΩΗ, σε καλεί με τον τροπο της, (έχει πολυ χιούμορ, ιδιαίτερα αν προσέξες τη φωτογραφία) να πάμε λιγο παρακάτω, σαν έρευνα.

ΕΓΏ είμαι μαζυ σου, μα όπως σου εξήγησε, αν δεν έρθει κάποιος απο τη Ν.Α να γράψει, είναι φίλε Γιάννη σαν να με βάζεις να χτυπώ ένα παιδι.

Πάντως, για οτιδήποτε σοβαρο διάλογο χρειασθείς, να τον κάνουμε, αν θες σου τηλέφωνω μια μέρα που θα έχω χρόνο, να μιλήσουμε με τις ώρες. (είδα κάπου πως αφήσεις τηλ)

Θέλω λοιπόν να μην έχεις άσχημη εντύπωση, για κανένα στο εσωτερικα, συζητάμε, φιλοσόφουμαι, κάνουμε χιούμορ, υπάρχουν αρκετές ιδιαιτερότητες και αξιόλογα άτομα, και νομίζω πως η εμπειρία σου τα 8 χρόνια στη Ν.Α. Μπορει να βοηθήσει, γιατι είμαι σίγουρος, πως δεν πέιρες απο εκει μέσα, μόνο αρνητικά στοιχεία, και μου το λέει αυτο, κάτι που διάβασα και είχες γράψει εσυ....

Έκανες δουλεια, χωρίς να στο ζητήσει κάποιος...(αυτο Γιαννάκη μου λέει περισσότερα, απο όσα εσυ εξιστωρησεις εδω και άλλου)

Καλο σου βράδυ, έχω επισκέπτες...για φιλοσοφειν.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μυρμιδόνας
Μη αποδεκτή εγγραφή


89 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2012, 22:55:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μυρμιδόνας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πλάτωνα η στάση σου τιμά τον φιλοσοφική σκέψη. Έχεις το χάρισμα να τα βλέπεις από διάφορες πλευρές.

Edited by - Μυρμιδόνας on 23/02/2012 22:56:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2012, 22:55:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πλάτωνα, είτε το θέλουν στη ΝΑ, είτε όχι , κάποια στιγμή θα αναγκαστούν να συρθούν σε διάλογο.
Αυτό δεν θα το επιβάλω εγώ, αλλά τα ίδια τα μέλη τους.
Αργά ή γρήγορα, θα καταλάβουν πως, δεν μπορεί να υπάρξει "σχολή φιλοσοφίας, στον κλασσικό τρόπο", χωρίς να κάνουν διάλογο.

Από αυτά που λες, ένα κρατάω... πως είσαι μαζί μου.

πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2012, 00:18:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οποιαδήποτε επανάληψη σεξιστικού υπονοουμένου, όπως το "θηλυκός Βελιγκέκας" το οποίο χρησιμοποιήθηκε δύο φορές από τον γαραντζώτης γιάννης, ή οποιασδήποτε ανάλογης τακτικής, θα σημάνει την άμεση, χωρίς περαιτέρω προειδοποίηση, απενεργοποίηση του λογαριασμού, τουλάχιστον χρονικά.




Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μυρμιδόνας
Μη αποδεκτή εγγραφή


89 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2012, 01:38:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μυρμιδόνας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Βελιγκέκας ρε παιδιά δεν ήταν εκείνος ο χαρακτήρας από τον καραγκιόζη;
Έτσι δεν είναι;
Απλά δεν κατάλαβα στην σύνδεση με το το σεξισμό, γιαυτό ρωτάω. Ειλικρινά.

Edited by - Μυρμιδόνας on 24/02/2012 01:40:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μυρμιδόνας
Μη αποδεκτή εγγραφή


89 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2012, 01:53:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μυρμιδόνας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αίολος είπε:

"....που ήταν τόσα χρόνια αρχηγός ηλιθίων.Εκείνος το πήρε χαμπάρι μετά από χρόνια.
Εσύ σε τρία (3) μαθήματα.
Επομένως ο πρώτος είναι πολύ πιο πιό βλάκας από εσένα."

Προσβάλλοντας ξεκάθαρα τον Γ.Γ και όσους περάσαν από την Ν.Α και εμένα. Καθώς από ότι έχω διαβάσει, ο Γ.Γ χρησιμοποίησε τον ορισμό "επικίνδυνος βλάκας" και "έντιμος βλάκας" ποτέ δεν ειπώθηκε το "ηλίθιος".
Admin, αυτό δεν είναι ξεκάθαρη δημόσια ύβρις προς συγκεκριμένους χρήστες του φόρουμ, εμένα και τον Γ.Γ. Επίσης προς όλα τα μέλη της Ν.Α;

Edited by - Μυρμιδόνας on 24/02/2012 01:55:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 46 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1870117
Maintained by Digital Alchemy