ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Χρονολογηση των Ελληνικων κατακλυσμων.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 16
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2013, 05:32:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα και απο εμενα.
Βλεπω οτι το θεμα το εχετε
προχωρησει αρκετα και ειναι
πολυ θετικο οτι ο τροπος που
γραφετε ειναι "βατος" για εμενα
που δεν εχω την σχετικη "υποδομη"
για να παρακολουθησω την συγκεκριμενη
συζητηση.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2013, 12:46:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
Μια ικανή ποσότητα σκόνης χρυσού στα ανώτερα στρώματα της ατμόσφαιρας, θα μπορούσε να εκτρέψει επικίνδυνη ακτινοβολία, πίσω στο διάστημα.

Αυτο θα μπορούσε να γίνει, θεωρητικά πάντα, για όσο διάστημα ένα άστρο διογκώνεται πριν γίνει λευκός νάνος και να προστατέψει έναν κοντινό πλανήτη, για λίγο όμως.Το πόσο λίγο εξαρτάται απο το μέγεθος του άστρου.

Βέβαια κάποια στιγμή δεν θα υπάρχει πλέον καμμία προστασία.Το μεσο-διάστημα έως την πλήρη καταστροφή είναι και αυτο ανάλογο του μεγέθους του άστρου.Πάντως μπορεί να διαρκέσει μερικές χιλιάδες χρόνια.
Και αυτο το διάστημα, απομένει σε τυχόν κατοίκους του συστήματος, να βρούν διέξοδο.

Είναι μια υπόθεση.



Λες ΝΙΚΟΜΑΧΕ τα διαστημόπλοια που εντοπίστηκαν στο ηλιακό μας σύστημα να είναι γεμάτα με λαθρομετανάστες Ανουνάκι ? Παντως τελευταία κάποια κόμικς και σήριαλ με εξωγήινους επισκέπτες , φαίνεται ότι μας προετοιμάζουν σιγά σιγά ψυχολογικά για να δεχτούμε κάτι τέτοιο .


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2013, 14:22:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
SESOSTRIS

Λαθρομετανάστες δεν είναι στα σίγουρα.
Εποικοι ίσως.

Ανεπίσημα,στο ηλιακό μας σύστημα γίνεται Ομόνοια-Κολιάτσου απο σκάφη.

Επίσημα, δεν τρέχει τίποτα.Ολα αυτα είναι μπαρούφες!
Διαστημική σκόνη στους φακούς των τηλεσκοπίων, βίντεο μαϊμού, παραφιλολογία κ.λ.π.

Το πρωϊ που έπεσα για ύπνο, πήρα το vimana μου και πήγα μια βόλτα στον Κρόνο να δώ τι παίζει.Αστα Sesostris, Ανδρομέδιοι, Λύριοι, Πλειάδιοι, ούλος ο αστροστόλος!

Υ.Γ.
Αυριο θα πάω μια βόλτα και απο τον Ηλιο και θα σε ενημερώσω!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2013, 14:53:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aξίζει να την δείτε:

http://www.katohika.gr/2013/02/exogiini-epikoinonia-ena-pagkosmio-fainomeno.html

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2013, 12:07:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DSM

πριν 2 χρόνια περίπου,έγραφα, ότι είναι αδύνατον για την σημερινή επιστήμη της αστρονομίας, να προβλέψει άν και πότε θα χτυπηθεί η Γη απο μετέωρα.Ενας "γνωστός" μας ταραξίας με περιγελούσε, ότι λέω μαλακίες.

Και συνέβη.
Υποθέτω πώς αργότερα σήμερα, μετά την διέλευση του 2012 DA14,θα υπάρξει και νέα "βροχή", η οποία θα "χτυπήσει" στον ωκεανό.Μπορεί και όχι.Εξαρτάται απο το πόσο μικρά είναι τα μετέωρα που τον ακολουθούν.
Ιδομεν.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2013, 14:05:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νικόμαχε

Γιατί αισθάνθηκες την ανάγκη να το απευθύνεις σε μένα αυτό?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2013, 14:18:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Νικόμαχε

Γιατί αισθάνθηκες την ανάγκη να το απευθύνεις σε μένα αυτό?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Για το προφανές!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2013, 14:30:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σύμφωνα με το Πρακτορείο Ειδήσεων Russia Today, ο μετεωρίτης αναχαιτίστηκε από μια μονάδα αεράμυνας στον οικισμό Ουρζκουμκα κοντά στο Τσελιάμπινσκ.

Γεια σου βρε Βλαντίμιρ Βλαντιμίροβιτς, δε σε φοβίζουν εσένα οι ασύμμετρες απειλές!

(τόση ετοιμότητα πια??? στο "auto" τα έχουν όλα οι Ρωσοι για να είναι σίγουροι)


not asked to learn how deep the secrets ... there are no
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2013, 14:36:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γεια σου βρε Βλαντίμιρ Βλαντιμίροβιτς, δε σε φοβίζουν εσένα οι ασύμμετρες απειλές!

Αυτο δεν είναι τίποτα.
κοίτα τι έγραψε ο...κολλητός του!!!

http://www.prisonplanet.gr/%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%BF-%CE%AC%CF%80%CE%BF%CF%88%CE%B7/9561-x%CE%B1%CE%BC%CF%8C%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B7-%CF%83%CF%8D%CE%BD%CE%BF%CE%B4%CE%BF-%CE%BB%CE%B5%CF%85%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BC%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%B7%CF%82-%CE%B1%CE%B4%CE%B5%CE%BB%CF%86%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B7-%CE%BC%CF%8C%CF%83%CF%87%CE%B1,-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%B4%CE%AE%CE%B8%CE%B5%CE%BD-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B5%CF%89%CF%81%CE%AF%CF%84%CE%B7-video

Εξωγήϊνο σκάφος λέει ο...αθεόφοβος!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2013, 14:44:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eντάξει... τι άλλο περίμενες απο τον liako ?
quote:
μεσαίου μεγέθους σκάφος Λοσντβέχ από την Αράκουλα 1 χτυπήθηκε από σκάφος Μπαχομέχ

τι να λεμε τωρα? ΘΕΟΣ!!!


not asked to learn how deep the secrets ... there are no
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2013, 16:18:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
μεσαίου μεγέθους σκάφος Λοσντβέχ από την Αράκουλα 1 χτυπήθηκε από σκάφος Μπαχομέχ

Δεν μου αρκεί το επίπεδο ενημέρωσης...
Δεν λέει καν γιατί δεν άντεξαν οι ασπίδες του "μεσαίου σκάφους Λοσντβέχ",ούτε περιγράφει αναλυτικά τον οπλισμό του "σκάφους Μπαχομέχ".
Για να μη μιλήσω για την έλλειψη αναφοράς δελτίου καιρού στην Αράκουλα 1...

Δημοσιογραφία είναι αυτό τώρα; με μισερή ενημέρωση;

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2013, 16:28:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

NIKOMAXOΣ
πριν 2 χρόνια περίπου,έγραφα, ότι είναι αδύνατον για την σημερινή επιστήμη της αστρονομίας, να προβλέψει άν και πότε θα χτυπηθεί η Γη απο μετέωρα.Ενας "γνωστός" μας ταραξίας με περιγελούσε, ότι λέω μαλακίες.

Κοίτα ΣΥΜΠΤΩΣΗ!!!!

Ένα χρόνο πριν (6 Μαρτίου του 2012) η NASA δημοσιεύει ΑΥΤΟ!

Πάρτε και το link και για όποιον γνωρίζει την Αγγλικήν ας κάνει τη μετάφραση του κειμένου που βρίσκεται κάτω από τη φωτό για τον ταλαίπωρο ΝΙΚΟΜΑΧΟ.

quote:

Και συνέβη.

Έεεεεελα??????

Είδες που δε σε ακούσαμε?????

Κρέμασμα στον ταραξία που μας παραπλάνησε και πιστέψαμε ότι ΟΝΤΩΣ ΛΕΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ...


Πες μας ΔΑΣΚΑΛΕ είμαστε όλο αυτιά!!!!!

quote:

Υποθέτω πώς αργότερα σήμερα, μετά την διέλευση του 2012 DA14,θα υπάρξει και νέα "βροχή", η οποία θα "χτυπήσει" στον ωκεανό.Μπορεί και όχι.Εξαρτάται απο το πόσο μικρά είναι τα μετέωρα που τον ακολουθούν.
Ιδομεν.

Τάδε έφη ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ.
Ίδομεν και Αμήν!

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2013, 16:30:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποια η θέση σου DSM καθώς σ'εσένα απευθύνθηκε ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ?

Ερευνάτε τας Γραφάς

Edited by - PanosT on 15/02/2013 16:39:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2013, 16:39:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@ ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Θέλεις και λίγο από Μάνο Δανέζη καθώς ήμουν ΠΑΡΟΝΤΑΣ στην εν λόγω ομιλία του???

Αναφέρομαι εδώ.

Όταν αισθανθείς λίγο καλύτερα μου λες!

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2013, 16:54:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PanosT

Έχω μια αναφορά εδώ:

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=7&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=11526

στις 02.06.00

και μια εδώ:

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=7&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=11526

στις 02.20.10

Άρα προφανώς το γνωρίζω το θέμα. Σχόλια για το σημερινό θα κάνω αν και όταν αναλυθούν τυχόν συντρίμια.

Υ.Γ. Γιατί σε ενοχλεί τόσο - το έχω παρατηρήσει επανειλημμένως - να γράφει κανείς τις μεταμεσονύκτιες ώρες?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2013, 19:12:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tελικά Πάνο, είσαι Μέγας Διαστρεβλωτής.

Είσαι αρχηγός των Η.Χ.Ο.

Εδωσα την ερμηνεία του Χ και τώρα του Ο=Ορια.

Το Η...βρές το μόνος σου!!!

Τι σχέση έχει βρε χαμένε, το διάγραμμα της ΝΑΣΑ, σχετικά με τον 2012DA14, με αυτά που έλεγα εγώ?

Μας εντυπωσίασες ξέρεις...!!!

quote:

Θέλεις και λίγο από Μάνο Δανέζη καθώς ήμουν ΠΑΡΟΝΤΑΣ στην εν λόγω ομιλία του???

Κρίμα που δεν σε γνώριζα τότε.Και είχε κάτι φρέσκα γιαούρτια στην διπλανή ΔΕΛΤΑ...!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2013, 19:25:43  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τι θα τα κανεις τα γιαουρτια Νικ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2013, 19:44:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

τι θα τα κανεις τα γιαουρτια Νικ?



Αλοιφή...

Που χάθηκες τόσο καιρό Σταύρο?
Ολα καλά?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2013, 19:54:45  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αααα οκ ,καλα Νικ ,ημουν αρρωστος αλλα οκ ,τιποτα σοβαρο ........αλλα και φορτο εργασιας.

Εσυ ολα καλα?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2013, 20:01:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σχετικά καλά.Ευχαριστώ.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2013, 20:07:34  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σχετικά καλά.Ευχαριστώ.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2013, 20:24:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

PanosT

Έχω μια αναφορά εδώ:

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=7&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=11526

στις 02.06.00

και μια εδώ:

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=7&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=11526

στις 02.20.10

Άρα προφανώς το γνωρίζω το θέμα. Σχόλια για το σημερινό θα κάνω αν και όταν αναλυθούν τυχόν συντρίμια.


Για την πρόγνωση της πορείας των αστεροειδών μετεωριτών ήταν η θέση που σου ζητούσα να πάρεις καθώς εκεί εστίαζε και ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ και όχι αν γνωρίζεις κάτι για τον 2012 DA14.


quote:

Υ.Γ. Γιατί σε ενοχλεί τόσο - το έχω παρατηρήσει επανειλημμένως - να γράφει κανείς τις μεταμεσονύκτιες ώρες?

Για τις μεταμεσονύκτιες ώρες το σχόλιο πηγαίνει εκεί που πρέπει να πάει.

Το να σ'ενδιαφέρει και να αγαπάς ένα θέμα μπορείς να ποστάρεις όποτε θες χωρίς να υπάρχει θέμα να απολογηθείς/κατηγορηθείς για το παραμικρό (εδώ ανήκεις π.χ εσύ).

Το να μισείς ένα θέμα (Χριστιανισμός) και να έχεις τη χειρότερη εντύπωση για το συνιμιλητή σου (εμένα) και να μπαίνεις να του ΑΠΑΝΤΑΣ στις 3 και στις 4 και στις 5 τα ξημερώματα (π.χ macedon) τότε αυτό χρήζει άμεσης και εξειδικευμένης ιατρικής βοήθειας.

Δεν νομίζεις???

Ελπίζω να σε κάλυψα.

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2013, 20:30:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πάνος
Για την πρόγνωση της πορείας των αστεροειδών μετεωριτών ήταν η θέση που σου ζητούσα να πάρεις καθώς εκεί εστίαζε και ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ και όχι αν γνωρίζεις κάτι για τον 2012 DA14.

Οχι.
Ο Νικόμαχος δεν εστίαζε εκεί.
Αλλά απο διαστρεβλωτή τι να περιμένει κανείς!!

Δεν μίλησα ποτέ για αστεροειδή ή μετεωρίτη, αλλά για μετέωρα βάρους μερικών τόνων, των οποίων η πρόβλεψη προσέγγισης είναι αδύνατη, πριν εισέλθουν στην ατμόσφαιρα.Δεν ήσουν εδώ στις "επικές" μάχες.Δεν έψαχνες τουλάχιστον να δεις γιατι μιλούσα?

Αλλά είπαμε:
Επάγγελμα ΔΙΑΣΤΡΕΒΛΩΤΗΣ!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2013, 20:41:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PanosT

quote:
Για την πρόγνωση της πορείας των αστεροειδών μετεωριτών ήταν η θέση που σου ζητούσα να πάρεις καθώς εκεί εστίαζε και ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ και όχι αν γνωρίζεις κάτι για τον 2012 DA14.

Ειλικρινά, δεν ξέρω πως να σου απαντήσω. Επισήμως τα πιο μεγάλα τα παρακολουθούμε, υποτίθεται, τα τελευταία χρόνια. Στην πράξη, ούτε για αυτά είμαι σίγουρος.

Γενικά πάντως, είμαι πιο κοντά στις θεωρούμενες ως εξωτικές υποθέσεις για τα όσοα συμβαίνουν πάνω απ' τα κεφάλια μας. Φαντάζομαι όμως πως αυτό θα το έχεις ήδη παρατηρήσει.

Υ.Γ. Δεκτή η εξήγησή σου.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2013, 20:49:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
Τι σχέση έχει βρε χαμένε, το διάγραμμα της ΝΑΣΑ, σχετικά με τον 2012DA14, με αυτά που έλεγα εγώ?

Επειδή μπορεί όντως να έχεις ένα θέμα με την ανάγνωση και την κατανόηση κειμένων πάμε άλλη μια.

Έγραψες

quote:

NIKOMAXOΣ
πριν 2 χρόνια περίπου,έγραφα, ότι είναι αδύνατον για την σημερινή επιστήμη της αστρονομίας, να προβλέψει άν και πότε θα χτυπηθεί η Γη απο μετέωρα.Ενας "γνωστός" μας ταραξίας με περιγελούσε, ότι λέω μαλακίες.

Σου φέρνω link από την ΝΑΣΑ που ΠΡΟΒΛΕΠΕΙ (ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ) ΑΠΟ ΤΙΣ 6 ΜΑΡΤΙΟΥ ΤΟΥ 2012 ΟΤΙ ΣΤΙΣ 15 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΤΟΥ 2013 Η ΓΗ ΘΑ ΕΧΕΙ "ΘΕΜΑ" ΜΕ ΤΟΝ 2012DA14.

Κάτω από τη φωτό γράφει

Discovered by the LaSagra observatory in southern Spain, the small asteroid 2012 DA14 will pass within about 3.5 Earth radii of the Earth's surface on February 15, 2013. Although its size is not well determined, this near-Earth asteroid is thought to be about 45 meters in diameter. Asteroid 2012 DA14 will pass inside the geosynchronous satellite ring, located about 35,800 km above the equator. Its orbit about the sun can bring it no closer to the Earth's surface than 3.2 Earth radii on February 15, 2013. On this date, the asteroid will travel rapidly from the southern evening sky into the northern morning sky with its closest Earth approach occurring about 19:26 UTC when it will achieve a magnitude of less than seven, which is somewhat fainter than naked eye visibility. About 4 minutes after its Earth close approach, there is a good chance it will pass into the Earth's shadow for about 18 minutes or so before reappearing from the eclipse. When traveling rapidly into the northern morning sky, 2012 DA14 will quickly fade in brightness.

Άλλο λίγο και η NASA θα μας έλεγε τι σώβρακο φοράς σήμερα ΝΙΚΟΜΑΧΕ...

Τέσπα.
Βλέπεις να ισχύει η ο ΙΣΧΥΡΙΣΜΟΣ ΣΟΥ???

Για να τον θαυμάσουμε άλλη μια φορά

quote:

NIKOMAXOΣ
πριν 2 χρόνια περίπου,έγραφα, ότι είναι αδύνατον για την σημερινή επιστήμη της αστρονομίας, να προβλέψει άν και πότε θα χτυπηθεί η Γη απο μετέωρα.Ενας "γνωστός" μας ταραξίας με περιγελούσε, ότι λέω μαλακίες.

Πάμε παρακάτω.

quote:

Μας εντυπωσίασες ξέρεις...!!!

Μα, γι'αυτό είμαι ΕΔΩ...

quote:

quote:

Θέλεις και λίγο από Μάνο Δανέζη καθώς ήμουν ΠΑΡΟΝΤΑΣ στην εν λόγω ομιλία του???

Κρίμα που δεν σε γνώριζα τότε.Και είχε κάτι φρέσκα γιαούρτια στην διπλανή ΔΕΛΤΑ...!!!


Κότα λυράτη για ακόμη μια φορά!!!!!

Ερευνάτε τας Γραφάς

Edited by - PanosT on 15/02/2013 20:54:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2013, 21:06:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν μίλησα ποτέ για αστεροειδή ή μετεωρίτη, αλλά για μετέωρα βάρους μερικών τόνων, των οποίων η πρόβλεψη προσέγγισης είναι αδύνατη, πριν εισέλθουν στην ατμόσφαιρα.

Μα, και στο thread για τις 21 Δεκεμβρίου και πάνω στο άρθρο του Σιμόπουλου ΠΑΛΙ μιλούσες για άστρα, κομήτες και πλανήτες που δεν γνωρίζουμε τις τροχιές τους!!!

Αλλά και στα μετέωρα μόνο να προσπαθήσεις να κρυφτείς ΠΑΛΙ ΕΧΕΙΣ ΛΑΘΟΣ καθώς το μοναδικό πρόβλημα είναι ότι θα πρέπει να "χαραμίσεις" τηλεσκόπιο/τηλεσκόπια για κάποιο χρονικό διάστημανα να ψάχνουν και να παρατηρούν για "κοσμικά χαλίκια" από τα οποία ΔΕΝ κινδυνεύει η Γη και να σου ΞΕΦΥΓΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΑΦΑΝΙΣΕΙ!!!!!

Το ότι ΔΕΝ το αντιλαμβάνεσαι αυτό και φτιάχνεις διάφορα σενάρια με το (ας πούμε) μυαλό σου ΔΕΝ είναι κακό καθώς στην τελική ΔΕΝ ΦΤΑΙΣ ΕΣΥ και ούτε μπορείς να κάνεις κάτι για τη χαμηλή σου αντιληπτική ικανότητα.

quote:

Αλλά είπαμε:
Επάγγελμα ΔΙΑΣΤΡΕΒΛΩΤΗΣ!

Κότα λυράτη...

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2013, 21:10:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PanosT

Λίγη ψυχραιμία. Δεν υπάρχει λόγος να γίνουν όλα τα topics ροντέο. Με χαλάει πολύ αυτό.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2013, 21:12:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
DSM
PanosT

quote:
Για την πρόγνωση της πορείας των αστεροειδών μετεωριτών ήταν η θέση που σου ζητούσα να πάρεις καθώς εκεί εστίαζε και ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ και όχι αν γνωρίζεις κάτι για τον 2012 DA14.

Ειλικρινά, δεν ξέρω πως να σου απαντήσω. Επισήμως τα πιο μεγάλα τα παρακολουθούμε, υποτίθεται, τα τελευταία χρόνια. Στην πράξη, ούτε για αυτά είμαι σίγουρος.


Καλέ μου DSM έτσι είναι, μόνο τα πιο μεγάλα κοιτάμε από αυτά καθώς υπάρχει θέμα με τον αριθμό των τηλεσκοπίων ο οποίος δεν είναι άπειρος.

Αλλά και πάλι άλλο ρώτησα.

Αν εστιάσουμε σ'ένα κομήτη ή έστω σ'ένα μετέωρο για να μη χαλάμε την καρδιά του ΝΙΚΟΜΑΧΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ Ή ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΡΟΓΝΩΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΡΟΧΙΑ ΤΟΥ???

Αν θέλεις/ξέρεις μου απαντάς και σε ρωτώ μόνο και μόνο επειδή ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ απευθύνθηκε σ'εσένα επί του θέματος.

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2013, 21:16:34  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
DSM
PanosT

quote:
Για την πρόγνωση της πορείας των αστεροειδών μετεωριτών ήταν η θέση που σου ζητούσα να πάρεις καθώς εκεί εστίαζε και ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ και όχι αν γνωρίζεις κάτι για τον 2012 DA14.

Ειλικρινά, δεν ξέρω πως να σου απαντήσω. Επισήμως τα πιο μεγάλα τα παρακολουθούμε, υποτίθεται, τα τελευταία χρόνια. Στην πράξη, ούτε για αυτά είμαι σίγουρος.


Καλέ μου DSM έτσι είναι, μόνο τα πιο μεγάλα κοιτάμε από αυτά καθώς υπάρχει θέμα με τον αριθμό των τηλεσκοπίων ο οποίος δεν είναι άπειρος.

Αλλά και πάλι άλλο ρώτησα.

Αν εστιάσουμε σ'ένα κομήτη ή έστω σ'ένα μετέωρο για να μη χαλάμε την καρδιά του ΝΙΚΟΜΑΧΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ Ή ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΡΟΓΝΩΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΡΟΧΙΑ ΤΟΥ???

Αν θέλεις/ξέρεις μου απαντάς και σε ρωτώ μόνο και μόνο επειδή ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ απευθύνθηκε σ'εσένα επί του θέματος.

Ερευνάτε τας Γραφάς


χωρις να γνωριζω πολλα -πολλα απο αυτα απο τα λιγα που εχω διαβασει ,νομιζω στο περιπου ξερουν οι επιστημονες Πανος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2013, 21:21:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
DSM
PanosT

Λίγη ψυχραιμία. Δεν υπάρχει λόγος να γίνουν όλα τα topics ροντέο. Με χαλάει πολύ αυτό.


Όσο βιάζεται η Φυσική από τον κάθε ΝΙΚΟΜΑΧΟ συνοδευόμενη μάλιστα από ΑΣΤΗΡΙΚΤΕΣ προσωπικές επιθέσεις στο πρόσωπό μου αυτά θα είναι τα παρεπόμενα...

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 16 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy