ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΤΟ 4ΠΛΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΗΝ ΚΒΑΝΤΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΚΑΙ ΤΗ ΣΧΕΤΙΚΟΤΗΤΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 10
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2013, 16:39:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κατά διαστήματα όμως τα παίρνω και στο κρανίο, όταν ξεκίνησα και σας ζήτησα βοήθεια και με γράψατε, μου θυμίσατε το 2008, που πήγα και ζήτησα βοήθεια από το Πανεπιστήμιο Αθηνών και μου απάντησαν ότι στην Ελλάδα δεν υπάρχει έδρα Κβαντοφυσικής και ως εκ τούτου πρέπει να ζητήσετε βοήθεια από κάποιο Πανεπιστήμιο του εξωτερικού που έχει Σχολή Κβαντοφυσικής.



Tώρα αυτο πως να το εκλάβω?
Τι σχέση έχει με την κυματοσωματιδιακή αρχή?

Παραπονιάρη!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2013, 16:46:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Προσωπικά βλέπω το θέμα λίγο διαφορετικά, ίσως φταίει το ηλεκτρονικός, το βλέπω περισσότερο από την πλευρά της κυματικής και λιγότερο από την πλευρά της σωματιδιακής.




Δηλαδή το βλέπεις ώς κύμα πιθανοτήτων.
Αρα, βασίζεις τις όποιες οπτικές σου, σε πιθανότητες οι οποίες είναι πιθανόν να ισχύσουν και να μην ισχύουν.Ανάλογα με την διαμόρφωση της κατάστασης του σωματιδίου.
Δεν είναι λάθος αυτό.
Είμαστε όμως 100ετίες μακρυά, απο την πλήρη κατανόηση και την εξαγωγή ασφαλών συμπερασμάτων και το κυριότερο, προβλέψεων της κυματοσωματιδιακής συμπεριφοράς.

Μελέτησα επισταμένα τα δημοσιεύματά σου, δεν τα βρίσκω "εξωτικά", αλλά όμως υπόκεινται σε αυτο που έγραψα προηγουμένως.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alexandros.
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


448 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2013, 19:00:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alexandros.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Sol-Mix
Υστερόγραφο 1: Η εργασία δεν είναι δική μου, δεν θυμάμαι όμως ποιού είναι, για αυτό και για να μην αδικήσω κάποιον δεν αναφέρω κανέναν, όταν θυμηθώ θα σας γράψω ποίου ή ποιών είναι η παρούσα εργασία.

Η Κοσμολογία του Πλάτωνα μέσα από τον Τίμαιο
ΔΟΡΤΣΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΑΜΑΡΑΝΤΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ

Κατεβάστε ολόκληρο το κείμενο από εδώ.

______________
εἰ μή τινα ἄλλον ὁ θεὸς ὑμῖν ἐπιπέμψειεν κηδόμενος ὑμῶν. Όχι Socrates, μετά από εσένα ήρθε ο ΙΔΙΟΣ και επέβαλε τη...Χούντα Του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2013, 08:09:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θέλω να θέσω κάποια ερωτήματα, για το φτωχό μου μυαλό, όπως θα θεωρηθεί, μιας και δεν έχω καταλάβει κάποια πράγματα.

Πρώτο ερώτημα, μια που αναφέρθηκε ο Αϊνστάιν και το κβάζαρ προκύπτει λένε και από τις μαύρες τρύπες.

Και σε ρωτάω εγώ οι μαύρες τρύπες δεν δημιουργούνται από κενό;

Και σου βάζω την Γενική Θεωρία Σχετικότητας τι λέει;

Και ρωτάω μπορεί να μετρηθεί το κενό απόλυτα και όχι μόνο με θεωρήματα;

Γατί παραπάνω αναφέρθηκε κάτι για τα θεωρήματα και όχι τα χειροπιαστά παραδείγματα.

Δεύτερο ερώτημα, υπολογισμός του μήκους κύματος de Broglie λέει στον μακρόκοσμο δεν έχει νόημα η κυματική φύση των κινούμενων σωματιδίων γιατί είναι αδύνατον να ανιχνευθεί ο κυματικός τους χαρακτήρας.

Και ρωτάω εγώ πως μπορούμε να ανιχνεύσουμε τις μαύρες τρύπες όταν δεν ξέρουμε ακριβώς πως κινούνται τα σωματίδια εκείνη την στιγμή και τι τα κάνει να δημιουργούν αυτό το φαινόμενο;

Τρίτο ερώτημα οι μαύρες τρύπες προβλέπονται από την Γενική θεωρία της Σχετικότητας, και λέω εγώ πως;

Τέταρτο ερώτημα λέγετε ότι ακόμα και για το κενό του διαστρικού χώρου ότι η ακτινοβολία αυτή μεταφέρει ορμή και ενέργεια, οπότε το κενό έχει ενεργειακό περιεχόμενο και τα τοιχώματα δέχονται πίεση ακτινοβολίας.

Και ρωτάω εγώ τα ηλεκτρομαγνητικά κύματα παράγονται από επιταχυνόμενα ηλεκτρικά φορτία. Δημιουργούνται επίσης όταν ένα ηλεκτρόνιο κάποιου ατόμου χάνει μέρος της ενέργειάς του και μεταπίπτει σε χαμηλότερη τροχιά ή ενεργειακή στάθμη κοντά στον πυρήνα.

Η κίνηση του ηλεκτρονίου στο άτομο είναι περιορισμένη γύρο από τον πυρήνα του ατόμου έτσι ώστε ως κύμα να συναντά τον εαυτό του και να δημιουργείται στάσιμο κύμα.

Η δημιουργία στάσιμου κύματος δεν αποδεικνύεται θεωρητικά αλλά είναι μία εμπειρική παραδοχή που χρησιμοποιεί η κβαντομηχανική γιατί συμφωνεί με πειραματικές μετρήσεις στα χαρακτηριστικά του ηλεκτρονίου.

Με τις πειραματικές μετρήσεις δηλαδή συμφωνεί η κβαντομηχανική στα χαρακτηριστικά του ηλεκτρονίου;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2013, 12:00:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Sol-Mix
Υστερόγραφο 1: Η εργασία δεν είναι δική μου, δεν θυμάμαι όμως ποιού είναι, για αυτό και για να μην αδικήσω κάποιον δεν αναφέρω κανέναν, όταν θυμηθώ θα σας γράψω ποίου ή ποιών είναι η παρούσα εργασία.

Η Κοσμολογία του Πλάτωνα μέσα από τον Τίμαιο
ΔΟΡΤΣΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΑΜΑΡΑΝΤΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ

Κατεβάστε ολόκληρο το κείμενο από εδώ.

______________
εἰ μή τινα ἄλλον ὁ θεὸς ὑμῖν ἐπιπέμψειεν κηδόμενος ὑμῶν. Όχι Socrates, μετά από εσένα ήρθε ο ΙΔΙΟΣ και επέβαλε τη...Χούντα Του.


Ευχαριστώ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2013, 12:08:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
sol-mix Θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι ακόμα γιατί εμπιστεύεσαι τον Αϊνστάιν και όχι τα στοιχεία από τις τετραδονικές εξισώσεις του Maxwell, σου παραθέτω ένα sait που αναλύει κάποια πράγματα:

http://www.geoment.e-e-e.gr/maxwell.htm

Edited by - maria3 on 05/10/2013 12:08:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΥΘΗΡΑ
Προσωρινά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
878 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2013, 12:59:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΥΘΗΡΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Θέλω να θέσω κάποια ερωτήματα, για το φτωχό μου μυαλό, όπως θα θεωρηθεί, μιας και δεν έχω καταλάβει κάποια πράγματα.

Πρώτο ερώτημα, μια που αναφέρθηκε ο Αϊνστάιν και το κβάζαρ προκύπτει λένε και από τις μαύρες τρύπες.

Και σε ρωτάω εγώ οι μαύρες τρύπες δεν δημιουργούνται από κενό;

Και σου βάζω την Γενική Θεωρία Σχετικότητας τι λέει;

Και ρωτάω μπορεί να μετρηθεί το κενό απόλυτα και όχι μόνο με θεωρήματα;

Γατί παραπάνω αναφέρθηκε κάτι για τα θεωρήματα και όχι τα χειροπιαστά παραδείγματα.

Δεύτερο ερώτημα, υπολογισμός του μήκους κύματος de Broglie λέει στον μακρόκοσμο δεν έχει νόημα η κυματική φύση των κινούμενων σωματιδίων γιατί είναι αδύνατον να ανιχνευθεί ο κυματικός τους χαρακτήρας.

Και ρωτάω εγώ πως μπορούμε να ανιχνεύσουμε τις μαύρες τρύπες όταν δεν ξέρουμε ακριβώς πως κινούνται τα σωματίδια εκείνη την στιγμή και τι τα κάνει να δημιουργούν αυτό το φαινόμενο;

Τρίτο ερώτημα οι μαύρες τρύπες προβλέπονται από την Γενική θεωρία της Σχετικότητας, και λέω εγώ πως;

Τέταρτο ερώτημα λέγετε ότι ακόμα και για το κενό του διαστρικού χώρου ότι η ακτινοβολία αυτή μεταφέρει ορμή και ενέργεια, οπότε το κενό έχει ενεργειακό περιεχόμενο και τα τοιχώματα δέχονται πίεση ακτινοβολίας.

Και ρωτάω εγώ τα ηλεκτρομαγνητικά κύματα παράγονται από επιταχυνόμενα ηλεκτρικά φορτία. Δημιουργούνται επίσης όταν ένα ηλεκτρόνιο κάποιου ατόμου χάνει μέρος της ενέργειάς του και μεταπίπτει σε χαμηλότερη τροχιά ή ενεργειακή στάθμη κοντά στον πυρήνα.

Η κίνηση του ηλεκτρονίου στο άτομο είναι περιορισμένη γύρο από τον πυρήνα του ατόμου έτσι ώστε ως κύμα να συναντά τον εαυτό του και να δημιουργείται στάσιμο κύμα.

Η δημιουργία στάσιμου κύματος δεν αποδεικνύεται θεωρητικά αλλά είναι μία εμπειρική παραδοχή που χρησιμοποιεί η κβαντομηχανική γιατί συμφωνεί με πειραματικές μετρήσεις στα χαρακτηριστικά του ηλεκτρονίου.

Με τις πειραματικές μετρήσεις δηλαδή συμφωνεί η κβαντομηχανική στα χαρακτηριστικά του ηλεκτρονίου;



σχολιο 39

ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΚΙ Ο ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΜΑΣ ΑΠΑΥΔΙΣΜΕΝΟΣ και φανερα κουρασμενος απο τις ειδικες γνωσεις κι αποριες των μαθητευομενων του που αγνοουσαν βασικες αρχες και που για τα βασικα προβληματα δεν ειχαν να ρωτησουν τιποτε...και τα θεωρουσαν προφανη κια υποδεεστερα των νοητικων δυνατοτητων ... <<ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ>> ...(αμαν βρε παιδια με τα ειδικα θεμα ,, τη στιγμη που μας διεφευγουν τα βασικα και γενικα ζητηματα Η ΓΝΩΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΝΟΣ ΣΤ ΕΙΔΟΣ ΑΛΙΜΟΝΟ ΤΗΣ ΑΝ ΠΗΓΑΝΕΙ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΑ ...ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΕ ΣΟΦΙΣΤΙΚΟ ΝΕΦΕΛΩΜΑ )

...ομολογω εχουν ασπρισει τα μαλλια μου τριβωμενη με τα θεματα αυτα αλλα βρε Μαρια τετοιες ειδικε ερωτησεις δεν εχω κανει ποτε στο εαυτο μου...κι αρα αδυνατω να απαντησω .. ας αναλαβουν οι υπολοιποι ειδημονες φωστηρες...εγω ειμαι μια φιλοσφος των επιστημων γνωστρια βασικων αρχων που βεβαια θα μπορουσα να ασχοληθεω με οποδηποτε ειδικο θεμα αλλα χρειαζομαι χρονο επαρκη για την νοητικη μου ικανοτητα ..

εγω Μαρια για καθε ερωτηση που ανοιγεις που εχει βεβεια νοημα δεν λεω .. θα χρειαζομουν μια βδομαδα προβληματισμου για να απαντησω .. αλλα τετοιος χρονος δεν υπαρχει,,,εκτος να θες απαντησεις του καναπε ετσι για την επιδειξη γνωσεων ..ανατρεχωντα επι τροχαδην στο διαδικτυο..


..εχεις θεσει πανω απο 20 ερωτηματα αλλα για το καθε χρειαζεται προβληματισμος και ψαξιμο .. οποτε οσον αφορα εμενα αδυνατω να απαντησω ..και λογω ελλειψης χρονου αλλα και γιατι βιαζεσαι να ρωτας και δε μπορω προσωπικα πλεον να ελεγξω την ροη και τις δεκαδες κατευθυνσεις των ερωτηματων που καταμαρτυρουν μια αγωνια ψυχολογικης επιβεβαιωσης γιαυτον που τα κανει και οχι ενα αληθινο ενδιαφερον γνωσης ...καθως κανενα ερωτημα αν ειναι σοβαρο δε δινει τοσο γρηγορα την θεση του σε ενα αλλο και ουτως καθεξης ...

.. περα λοιπον απο το ζητημα των γνωστικων κενων σου σοβαρα πρεπει να ασχοληθεις με το ζητημα της ψυχολογικης αναγκης σου που σε ωθει σε αυτην την καταιγιστικη εν προκειμενω ροη ερωτηματων που δεν θα αφησουν τιποτε πισω τους παρα καταρακωμενο νου ...ενα Ικαρο βυθισμενο μεσα στη θαλλασα γιατι πεταξε ψηλα με κερινα φτερα ...προσεξε το αυτο και βεβαια λυπαμαι αν θα σε στενοχωρησουν τα λογια μου αλλα η ειλικρινεια ειναι βασικη αρχη μου ...

...εγω θα σε συμβουλευα ΑΝ ΑΛΗΘΙΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ,να ανοιξεις ειδικο θεμα με τα ερωτηματα που εθεσε ς καταρχην για τον αιθερα ,, να τα συστηματοποιησεις ...συνδεοντας τα με τα φαινομενα που επισημαινεις ετσι ωστε νΑ μπορουμε να απαντουμε οσοι αφιερωνουμε προβληματισμο σε ημερησια βαση πανω σε αυτα ..


ΕΓΩ λοιπον σα δασκαλα που ειμαι καποιων γνωσεων φυσικης θα σου θεσω καποια απλα ερωτηματα και θελω να μου τα απαντησεις ,,,με την κοινη λογικη σου ...συγνωμη που ριχνω ετσι το υψηλο σας επιδεδο και απο τις κβαντομηχανικες ενατενισεις αστροφυσικο βεληνεκους σας κατεβαζω στα τετριμενα τη ς κοινη ς λογικης ...λοιπον.. τα κοινα μου ερωτηματα ..

-ποτε λεμε οτι ενα σωμα κινειται σε σταθερη τροχια?
-ποτε επιταχυνεται ?
-μπορει να επιταχυνεται χωρις να ασκειται δυναμη πανω του ?
-μπορει να κινειται ενα σωμα χωρις να ασκειται δυναμη πανω του ?
-πες μου μερικες μεταβολες που παθανου τα σωματα
-τι προσδιοριζει ενα σωμα ?
-μπορει ενα σωμα να μην εχει μαζα?
-μπορει να ενα σωμα να μη εχει διαστασεις ?

ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΓΡΙΦΟΣ

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΕΝΑ ΣΩΜΑ ΝΑ ΜΕΤΑΤΟΠΙΖΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΔΙΑΡΚΩΣ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΠΟ ( ΚΑΤΑΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΣ ΔΙΑΡΚΩΣ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΠΟ )???????


============================

ΟΙ ΙΔΕΕς ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗς ΖΩΗς...ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕς ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΕΙς ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ...............

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 05/10/2013 13:14:21

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 05/10/2013 13:19:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΥΘΗΡΑ
Προσωρινά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
878 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2013, 13:41:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΥΘΗΡΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σχολιο 40

...σωκρατικα αφηγηματα..

.......μια φορα και ενα καιρο ..στην αποικρατουμενη απο τους Αγγλοσαξωνες ΑΘΗΝΑ εκεικοντα στις αρχες του 21ου αιωνα την μακαβρια εποχη που οι ανθρωποι λεγαν <ψηφιακη εποχη> ... καθονταν ο γερο Σωκρατης και ψυχανεμιζονταν κατω απο τις σπασμενες Στηλες του Ολυμπιου Διος .. τον πλησιαζει λοιπον ενα αμουστακο αγορι καλοντυμενο και μοσχομυρισμενο απο αυτα με τις μακρυες μαλουρες και με το νυσταλεο βλεμμα των κομπιουτεροπαιδων .. και τον ρωτα ολο επαρση κι αλαζονεια .. πεσμου δασκαλε εσυ θα ξερεις <<πως κολυμπα μια μυγα στο νερο?? >> ο γεροσωκρατης κουρασμενος απο τη βαρια σοφια του την αζητητη που εσερνε αιωνες περπατωντας μοναχικα αναμεσα στους ανθρωπους ........κοιταξε τον αμουστακο κι του πε σαρκαστικα χαμογελωντας ..χμμ <<πες με εσυ πρωτα σοφιστακο μου τι ειναι το νερο και τι μια μυγα ,, κι εγω μετα θα ξηγησω το κολυμπημα της >>...

..<<μα αυτα ειναι προφανη >> ειπε το αμουστακο παιδαρελι <<απορω δασκαλε πως δε τα ξερεις >>...

και τοτε ο γεροδασκαλος βηχωντας τρεις φορες κι ισιωνοντας τις μουστακες του, τ' απαντησε << αν τουτα τα ρωτηματα περι της φυσης των οντων ειναι προφανη ,φαντασου τι ειναι αυτα που με ρωτας για τους τροπους κινησης τους >>και συνεχισε <<πως ειναι δυνατον να ρωτας για τετοια προφανη πραγματα???>> ...

...κι ετσι περνωντας την απαντηση που του αξιζε το αμουστακο ντροπιασμενο και φανερα τσαντισμενο εκαμε αποτομη στροφη κι εφυγε ,μονολογωντας απο μεσα του βρισιες κι απαξιωσεις για το δασκαλο ...

...και εμεινε παλι ο γερο Σωκρατης μονος ως συνηθως κατω απο τις σπασμενες Στηλες του Ολυμπιου Διος μεσα στο κατασκοταδο να αναστοχαζεται τα παλαια και τα μελλουμενα μεγαλεια της ανθρωπινης σοφιας...κι εκει απεναντι στο Λοφο του Λυκαβητου κυματιζει κορδωμενη κι υπερφιαλη η σημαια της αγγλοσαξωνικης κατοχης !!!!!!!!!!

ΟΙ ΙΔΕΕς ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗς ΖΩΗς...ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕς ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΕΙς ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ...............

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 05/10/2013 13:46:00

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 05/10/2013 13:49:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2013, 13:58:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΗΘΥΡΑ

quote:
... καθονταν ο γερο Σωκρατης και ψυχανεμιζονταν κατω απο τις σπασμενες Στηλες του Ολυμπιου Διος ..

quote:
...και εμεινε παλι ο γερο Σωκρατης μονος ως συνηθως κατω απο τις σπασμενες Στηλες του Ολυμπιου Διος μεσα στο κατασκοταδο να αναστοχαζεται τα παλαια και τα μελλουμενα μεγαλεια της ανθρωπινης σοφιας...

Κάτω από στήλες, χλωμό. Πιθανόν το σκηνικό να παίχτηκε κάτω από Στύλους.

Αλήθεια, ο Σωκράτης τί θα έλεγε σε μια καθηγήτρια που είναι και αγράμματη παραλλήλως?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2013, 15:11:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

-ποτε λεμε οτι ενα σωμα κινειται σε σταθερη τροχια?


Ένα σώμα λέμε ότι κινείται όταν αλλάζει θέσεις ως προς άλλο σώμα που θεωρείται ακίνητο με άλλα λόγια δηλαδή η δυνατότητα που έχουν τα σώματα να αλλάζουν θέση στο χώρο.

'Αλλά πότε λέμε ότι έχει σταθερή τροχιά ένα σώμα, δεν ξέρω αν μπορεί να έχει σταθερή τροχιά ίσως στην ναυτιλία να δίνεται ο όρος και ως προς την κίνηση του δηλαδή το ένα σώμα σε σχέση με το άλλο μέσα στο χρόνο.

π.χ Για μένα μπορεί να θεωρηθεί και ότι η γη έχει σταθερή τροχιά.

quote:

-ποτε επιταχυνεται ?


Επιτάχυνση είναι η αλλαγή της ταχύτητας, πότε δηλαδή ένα σώμα αρχίζει και μεταβάλετε μέσα στο χρόνο σε σχέση με την ταχύτητα του.

quote:

μπορει να επιταχυνεται χωρις να ασκειται δυναμη πανω του ?


Ναι μπορεί θα σου δώσω ένα παράδειγμα όταν άνθρωπος είναι ανεβασμένος σε μηχανική αν προσέξεις όταν θέλει να δώσει μεγαλύτερη ώθηση σκύβει προς τα μπροστά, ίσως για να μειώσει την αντίσταση, οπότε για μένα παίζει ρόλο και η αντίσταση αν μειώσουμε την αντίσταση θα αυξηθεί και η ταχύτητα εφόσον δεν είναι σε αδράνεια βέβαια.

quote:

-μπορει να κινειται ενα σωμα χωρις να ασκειται δυναμη πανω του ?


Όχι δεν γίνεται με τους νόμους που έχουμε μέχρι σήμερα και σύμφωνα με τον Νεύτωνα.

Ναι αλλά θα σε ρωτήσω κάτι τι είναι αυτό που κάνει τους πλανήτες να περιστρέφονται;

quote:

-πες μου μερικες μεταβολες που παθανου τα σωμα


Υπάρχουν πολλές μεταβολές, ποια από όλες εννοείς, π.χ μία μεταβολή χωρίς να αλλάξει η σύσταση ή ιδιότητα της είναι το να τσαλακώσουμε ένα χαρτί.

quote:

-τι προσδιοριζει ενα σωμα ?


Για μένα προσδιορίζεται από την ενέργεια του.

quote:

-μπορει ενα σωμα να μην εχει μαζα?


Μάζα είναι η ποσότητα της ύλης που περιέχεται σε ένα σώμα, άρα δεν μπορούμε να πούμε ότι τα σώματα δεν έχουν μάζα.

quote:

-μπορει να ενα σωμα να μη εχει διαστασεις ?


Όλα τα σώματα έχουν διάσταση δεν γίνεται να μην έχουν ακόμα και τα μη ορατά πιστεύω.

Σου απάντησα με την λογική.


Edited by - maria3 on 05/10/2013 15:12:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2013, 15:23:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tα...μαργαριτάρια του στέμματος!!!

Μια ανθολογία, ευγενώς προσφερθείσα απο το μέλος maria3, προς επιμόρφωσιν των υπολοίπων μελών, συνεπεία της προτροπής της καθηγήτριας ημών, αξιότιμης κ.Μυθήρα.

Ειδικά αυτο με την τροχιά και την ναυτιλία, προτείνω να τοποθετηθεί, ώς το top κόσμημα της...τιάρας!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.

Edited by - ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ on 05/10/2013 15:25:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2013, 15:28:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Tα...μαργαριτάρια του στέμματος!!!

Μια ανθολογία, ευγενώς προσφερθείσα απο το μέλος maria3, προς επιμόρφωσιν των υπολοίπων μελών, συνεπεία της προτροπής της καθηγήτριας ημών, αξιότιμης κ.Μυθήρα.

Ειδικά αυτο με την τροχιά και την ναυτιλία, προτείνω να τοποθετηθεί, ώς το top κόσμημα της...τιάρας!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.

Edited by - ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ on 05/10/2013 15:25:46


Απάντησα απλά και με την δική λογική τώρα αντί να κρίνεις γιατί δεν με διορθώνεις ως προς τα μαργαριτάρια ή μας απαξιώνεις;

Είναι κακό που μιλάω με παραδείγματα;


Edited by - maria3 on 05/10/2013 15:29:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2013, 15:33:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να σε διορθώσω?

Δεν σου έβαλα εγω εξετάσεις.
Να σε διορθώσει η...καθηγήτριά σου!

Εγω είμαι ο...επιθεωρητής του Υπουργείου και κρίνω και τις δυό σας.

Μέχρι στιγμής κάτω απο την βάση και οι δύο.
Αλλά δεν φταίς και τόσο εσυ.Η καθηγήτριά σου, που σε παροτρύνει με τις αντιπαιδαγωγικές της μεθόδους, έχει το μεγαλύτερο μέρος της ευθύνης της παραπληροφόρησής σου και της εντελώς λανθασμένης ενθάρυνσής σου!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2013, 15:41:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Ειδικά αυτο με την τροχιά και την ναυτιλία, προτείνω να τοποθετηθεί, ώς το top κόσμημα της...τιάρας!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.

Edited by - ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ on 05/10/2013 15:25:46


Καταρχήν απλά έκανε ένα ψυχολογικό τεστ αν το πρόσεξες, δεν διευκρίνισε τίποτα ούτε μου έβαλε εξετάσεις, μίλησε για την τροχιά ενός σώματος γενικά δεν έδωσε αντικείμενο και έδωσα ένα από τα πολλά παραδείγματα της τροχιάς και πότε δίνουμε τον όρο σταθερή τροχιά, που σου φάνηκε το περίεργο και μίλησα και για την γη και αυτό παράλογο;

Εκτός αν δεν χωρίζουμε και την τροχιά αναλόγως με το αντικείμενο και την ενέργεια που ασκεί ως προς το χρόνο και τον παρατηρητή.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2013, 15:41:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
maria3

Καλό θα ήταν, να ανατρέξεις μέσω βιβλίων γυμνασίου-λυκείου, στις παρακάτω βασικές έννοιες:

α. Μάζα, φορτίο, πεδίο.
β. Δύναμη, έργο, ενέργεια.
γ. Ταχύτητα, επιτάχυνση, ορμή, στροφορμή.
δ. Διατήρηση ορμής και ενέργειας.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2013, 15:46:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

maria3

Καλό θα ήταν, να ανατρέξεις μέσω βιβλίων γυμνασίου-λυκείου, στις παρακάτω βασικές έννοιες:

α. Μάζα, φορτίο, πεδίο.
β. Δύναμη, έργο, ενέργεια.
γ. Ταχύτητα, επιτάχυνση, ορμή, στροφορμή.
δ. Διατήρηση ορμής και ενέργειας.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


οκ. το καταλαβαίνω αυτό που μου λέτε και αυτό μου είπε και η ΜΥΘΗΡΑ σε μήνυμα της ποιο πάνω να μην την κατηγορούμε άδικα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2013, 15:55:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
maria3

Γίνομαι πολύ πιό συγκεκριμένος από εκείνη. Κατά τη γνώμη μου, σε αυτά θα πρέπει να επικεντρώσεις.
Αν υποθέσω οτι είσαι περίπου 22-23 ετών, κι αφιερώσεις περίπου εννέα μήνες με δύο ώρες την ημέρα, θα έχεις πλέον μια πολύ σαφέστερη εικόνα γύρω από τα θέματα που θίγεις.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2013, 15:58:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
maria3, την ΜΥΘΗΡΑ δεν την κατηγορούμε άδικα.Είναι εμφανέστατα, προβληματική στην συμπεριφορά της, την οσθογραφία της, το συντακτικό της, την παρουσίαση ιδεών της, την αντιληπτηκή της ικανότητα, σε σχέση με την δήλωσή της ( την οποία δεν αρνούμαι ), ώς καθηγήτρια φυσικής.

Ισως να το έχουμε παρακάνει λίγο μαζί σου και ειλικρινά με στενοχωρεί αυτο, αλλά και εσυ απο την πλευρά σου, συνεχίζεις ακάθεκτη την "αρλουμπολογία" παρ'ότι σου το έχουν επισημάνει δημοσίως τρία μέλη.

Ο καλύτερος τρόπος maria3, να μάθεις ένα θέμα που σε "τρωει", είναι να κάνεις στον εαυτό σου τις ερωτήσεις που δημοσιεύεις και εν συνεχεία, είτε με το διαδίκτυο ( και όχι την βικι ), είτε με γυμνασιακή-λυκειακή ύλη, να δώσεις απαντήσεις, χωρίς διασυρμό σε δημόσιο φόρουμ.

Ειλικρινά λυπάμαι, αλλά δεν μπορώ να διαβάζω τέτοια μαργαριτάρια.
Οπως είπα και πριν, στο << Μύθος και Θρησκεία>> κυκλοφορούν λιγότερα "τερατουργήματα" απο ότι βλέπω εδώ, τώρα τελευταία.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2013, 16:27:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

maria3, την ΜΥΘΗΡΑ δεν την κατηγορούμε άδικα.Είναι εμφανέστατα, προβληματική στην συμπεριφορά της, την οσθογραφία της, το συντακτικό της, την παρουσίαση ιδεών της, την αντιληπτηκή της ικανότητα, σε σχέση με την δήλωσή της ( την οποία δεν αρνούμαι ), ώς καθηγήτρια φυσικής.

Ισως να το έχουμε παρακάνει λίγο μαζί σου και ειλικρινά με στενοχωρεί αυτο, αλλά και εσυ απο την πλευρά σου, συνεχίζεις ακάθεκτη την "αρλουμπολογία" παρ'ότι σου το έχουν επισημάνει δημοσίως τρία μέλη.

Ο καλύτερος τρόπος maria3, να μάθεις ένα θέμα που σε "τρωει", είναι να κάνεις στον εαυτό σου τις ερωτήσεις που δημοσιεύεις και εν συνεχεία, είτε με το διαδίκτυο ( και όχι την βικι ), είτε με γυμνασιακή-λυκειακή ύλη, να δώσεις απαντήσεις, χωρίς διασυρμό σε δημόσιο φόρουμ.

Ειλικρινά λυπάμαι, αλλά δεν μπορώ να διαβάζω τέτοια μαργαριτάρια.
Οπως είπα και πριν, στο << Μύθος και Θρησκεία>> κυκλοφορούν λιγότερα "τερατουργήματα" απο ότι βλέπω εδώ, τώρα τελευταία.
...


Κοίτα ποιος μιλάει
ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ έγραψε
ΔΕΜΟ 1 (Μαθήματα γελιοποίησης)
quote:

Notirk

Απο τον Σείριο ή καλύτερα τους Σείριους, είναι η ευγενής καταγωγή σου!

Οι άλλοι οι σαυρόμορφοι απο τον Δράκοντα και οι Κυνοκέφαλοι απο τον Κένταυρο, καθώς και οι πτηνόμορφοι απο τον Β του Δράκοντα, προσγειώθηκαν στην Μεσοποταμία και έγιναν οι γιδοβοσκοί του Αβραάμ.

Οι άλλοι απο τις Πλειάδες, την Λύρα και την Ανδρομέδα, προσγειώθηκαν στην Ελλάδα, την Ινδία και την Κεντρικοί Αμερική, όπου άφησαν γραπτά μνημεία, τέχνες και επιστήμες.

Οχι κοπριά, σαν τους άλλους!
...


quote:

quote:

Μα δεν είπα οτι δεν δέχομαι channeling;

εν τοις...παπαρίοις ημών!!!
...


Edited by - panpam on 05/10/2013 16:29:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2013, 16:32:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είδες maria3, πόσες "τσουτσουνιές" που λέει κι η ΜΥΘΗΡΑ υπάρχουν στο << Μύθος>>?

Τόσες που έρχονται κι απο εδώ, γιατι δεν τους χωράει εκεί!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΥΘΗΡΑ
Προσωρινά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
878 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2013, 16:57:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΥΘΗΡΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σχολιο 41

...λοιπον Μαρια ,,, πολυ καλα απαντησες σχεδον σε ολα .. αρα κοινη λογικη εχεις οι αλλοι της υπερφιαλης κβαντοσχετικολογικης καντε οτι δεν βλεπετε..δε ειναι για σας τα ερωτηματα ..εσεις πιανετε πουλια στον αερα ..αλλα τα κορδονια σας τα δενουν αλλοι...χμμ..

...θα δωσω κι εγω κατι προχειρες απαντησεις στα ερωτηματα και θα πω γιατι τα εθεσα σε αυτο το νημα ...DMC ... ΧΜ ΣΤΥΛΟΥΣ Α ΝΑΙ??? ΕΤΣΙ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ,,να που εχει να μαθει κανει κατι απο σας ..καλοι ειστε στους τυπους αλλα η ουσια σας διαφευγει ..ΑΑΑ ΤΟΝ ΑΜΟΥΣΤΑΚΟ ΠΟΥ ΡΩΤΟΥΣΕ ΤΟΝ ΣΩΚΡΑΤΗ ΤΟΝ ΛΕΓΑΝ ΧΜΜΜ <<Ηττομαχο >>...κι ηταν φαν του Γονιδη και χιπχοπαρας αλα "Φυσσα" ...

...λοιπον ....

- ενα σωμα για να διατηρησει την τροχια του σταθερη θα πρεπει να μην αλλαζει κατευθυνση η δυναμη που ασκειται πανω του ή η συνισταμενη των δυναμεων ως προς την ταχυτητα του ..χμμ ..σκεφτειτε το ...δεν ειν και τοσο απλο

- λεγονας επιταχυνση σωστα ειπες Μαρια εννουμε την αλλαγη ταχυτητας που μπορει να εινα αυξηση η μειωση .. αλλα και την αλλαγη τροχιας πχ κεντρομολος επιταχυνση στην κυκλικη ομαλη κινηση..

τελος παντων η επιταχυνση μπορει να αλλαζει το μετρο η και την κατευθυνση τη ταχυτητας ( οι φιλολογιζοντες της κβαντοπορδολογιας ειπαμε καντε οτι δεν βλεπετε δεν ακουτε .. δεν ειναι για σας αυτα της κοινης λογικης )

πολυ σωστα ειπες Μαρια.. βαση της κοινης λογικης δεν μπορει να επιταχυνεται ενα σωμα αν πανω του δεν ασκειται δυναμη ..

αλλα μπορει να εχει ταχυτητα ακομη κι να μηδενιστουν οι δυναμεις που ασκουν πανω του...απλα θεωρητικα θα συνεχισει να κινειται με την ταχυτητα που εχει οταν μηδενιζονται οι δυναμεις ...

.. χμ σωστα επισης ειπες οτι τα υλικα σωματια δε μπορουν να μην εχουν μαζα ,, ουτε μπορουν να μην εχουν διαστασεις χμμμ αλλιως τι σωματια ειναι ???

να πω και κατι που ξεχασα να ρωτησω ..αν δηλαδη μπορουμε να εχουμε υλικο σωματιο με χρονο ζωης πχ ενα εκατομμυριοστο του δευτερολεπτου ...

εεμ οχι τετοια υλικα σωματια δε μπορουν να υπαρξουν δεν εχει νοημα να μιλαμε γιαυτα ουτε καν στο μικροκοσμο των σωματιδιων για τεοια σωματιδια ,,

ΕΕΕΕ ΛΟΙΠΟΝ ΟΛΑ ΟΣΑ ΑΝΑΙΡΕΣΑΜΕ ΩΣ ΠΑΡΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΙΝΗ ΛΟΓΙΚΗ ΜΑΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΛΟΓΙΚΑ ΤΑ ΔΕΧΕΤΑΙ Η ΚΒΑΝΤΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΚΑΙ Η ΣΧΕΤΙΚΟΤΗΤΑ ...

ΚΑΘΩΣ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ..

-ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΕΠΙΤΑΧΥΝΣΗ
-ΓΙΑ ΣΩΜΑΤΙΔΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΑΖΑ (φωτονια)
-ΓΙΑ ΣΩΜΑΤΙΔΙΑ ΜΕ ΧΡΟΝΟΥΣ ΖΩΗσ ΕΝΑ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟΣΤΟ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟΥ
-ΓΙΑ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΕΣ ΤΟ ΡΥΘΜΟΥ ΜΕΤΑΒΟΛΗΣ ΤΗΣ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΤΩΝ ΣΩΜΑΤΩΝ ...

κτλ
ΔΗΛΑΔΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ ΠΟΥ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΑ ΠΡΟΣΚΥΝΟΥΝ ΩΣ ΥΠΕΡΦΥΗ ΓΙΑ ΥΠΕΡΝΟΕΣ( ΚΑΡΑΚΑΤΖΟΥΛΟΜΥΑΛΟΥΣ) ΥΠΕΡΔΙΑΝΟΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΣΥΓΧΡΟΝΗΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ..(καπου εδω ο σχολιασμο μας συναρμολογειται με το ολα θεμα του 4ΠΛΟΥ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΟΣ )..

και για να σ υνεχισουμε το αφηγημα μας με το Σωκρατη ..ο αμουστακος οταν λακισε βριζοντας το δασκαλο και απομακρυνθηκε ξερετε που πηγε ???
χαχαχαχ ... επιβιβαστηκε σε μια πορσε με αλλα καλοπαιδα αρβανιτοκεφαλα της καλης κοινωνιας απο Βαρβακειο και βουρ για Σταματη Γονιδη...και μετα για να ακουσουν τις Τρυπες στα Εξαρχεια ηταν Σαββατο καλη ωρα σα τωρα ...<<να πως γεννιωνται οι προβληματισμοι περι του κολυμπηματος της μυγας>> .. μεσα στα σκυλαδικα και αντερ γκραουντ μπαρακια ..σκεφτηκε μοναχικα ο Σωκρατης διαλογισμενος το μελλον του Ηττομαχου..( δηλ αυτουνου που πολεμα υπερασπιζομενος για την ηττα του)

,,,οσο για το γριφο <<<<αν μπορει ενα σωμα να μετατοπιζεται χωρις να αλλαζει τοπο >>>>??????????.. για να σας δω υπερφυη μου οντα του κβαντικου αφρου ... περιμενω απαντηση του γριφου...ποτε γινεται αυτο σε πια ειδικη περιπτωση κινησης??????
Μαρια εσυ τι λες για τον γριφο ????? ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΑΝ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΟΥΜΕ ΠΙΟ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΠΛΑΚΕΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΠΑΡΕΠΟΜΕΝΑ ...

ΑΧ ΤΑ ""ΦΥΣΙΚΑ"" ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ ΘΕΛΟΥΝ ΠΡΟΕΚΤΑΣΗ ...ΚΑΙ ΔΙΟΡΘΩΣΗ ΙΣΩΣ..ΧΜΜ!!!!!!!!!!!

ΟΙ ΙΔΕΕς ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗς ΖΩΗς...ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕς ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΕΙς ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ...............Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2013, 17:56:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΥΘΗΡΑ άστω θα σου πουν για τα φωτόνια, που για μένα είναι μαργαριτάρι σε σχέση με αυτά που ρωτάω και για το πείραμα του 2012 ανάμεσα από τις δύο Kανάριες νήσους, αλλά κατά τα άλλα λέω εγώ κουραφέξαλα για τον μπαλάκι και τα φωτόνια, όπου είναι κβάντο και ποια είναι η έννοια του, είναι το φως και γενικότερα στην ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία (ενέργεια), ως φορέας των ηλεκτρομαγνητικών αλληλεπιδράσεων.

quote:

-τι προσδιοριζει ενα σωμα ?


Για μένα προσδιορίζεται από την ενέργεια του.


Κατά τα άλλα ήταν μαργαριτάρι και τα προηγούμενα με το μπαλάκι.

Και ΝΙΚΟΜΑΧΕ εδώ είμαστε στο παράξενο.

Edited by - maria3 on 05/10/2013 17:58:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΥΘΗΡΑ
Προσωρινά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
878 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2013, 20:34:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΥΘΗΡΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΜΥΘΗΡΑ άστω θα σου πουν για τα φωτόνια, που για μένα είναι μαργαριτάρι σε σχέση με αυτά που ρωτάω και για το πείραμα του 2012 ανάμεσα από τις δύο Kανάριες νήσους, αλλά κατά τα άλλα λέω εγώ κουραφέξαλα για τον μπαλάκι και τα φωτόνια, όπου είναι κβάντο και ποια είναι η έννοια του, είναι το φως και γενικότερα στην ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία (ενέργεια), ως φορέας των ηλεκτρομαγνητικών αλληλεπιδράσεων.

quote:

-τι προσδιοριζει ενα σωμα ?


Για μένα προσδιορίζεται από την ενέργεια του.


Κατά τα άλλα ήταν μαργαριτάρι και τα προηγούμενα με το μπαλάκι.

Και ΝΙΚΟΜΑΧΕ εδώ είμαστε στο παράξενο.

Edited by - maria3 on 05/10/2013 17:58:59


σχολιο 42

...Μαρια ασε τους αυτους ειναι του κβαντικου αφρου και δεν ειναι της νοημοσυνης τους της <<υπερνοητικης >> που αγγιζει τα ορια της παρανοησιας να προβληματιζονται για τετοια απλα ζητηματα ...

...πολυ σωστα ειπες αυτο που προσδιοριζει ενα σωμα ειναι η ενεργεια του , ποια απο ολες ομως?????

..τι μορφες ενεργειας μπορει να εχει ενα σωμα ( ας το ρωτησουμε κι αυτο προς ολους ) εξαλλου παρακολουθουν κι αλλοι το θεμα εκτος απο τους κβαντισμενους μας της ασυνεχους-υπερφυους διανοιας της διακεκομενης...

...και πως εκφραζεται αυτο το ενεργειακο περιεχομενο των σωματων...σε αυτο θα απαντησω αμεσα ..εκφραζεται ως..

-θεση -τοπος που καταλαμβανει
-μεγεθος (ποσο μεγαλο ειναι )
-ποιοτητα ( χρωμα σχημα κτλ )
-ενταση ισχυς ενεργειας(?)

αρα προσδιοριστικα των οντων ειναι αυτα τα 4 και <<κινηση μεταβολη >>εχουμε οταν ενεργειακα αλλαζει κατι οδηγωντα σε αλλαγη καποιων απο αυτα τα 4 ή και σε ολα μαζι ..


....κοινη λογικη τιποτε αλλο ...
...αληθεια αναρωτηθηκαμε ποτε τι ενεργεια εχει ενα σωμα ?? ποιο εινα το ενεργειακο περιεχομενο του πχ μιας μπαλας που μολις τη κλωτσησαμε ...

...προσπαθω σιγα σιγα Μαρια να συνδεθω με τα ερωτηματα σου ..και ζητω συγνωμη απο τους διανοουμενος μας που σκεφτομαι με βαση την απλοικη κοινη λογικη την προ-νευτωνεια αρχαιογνωστικη ...

...τι ενεργεια εχει μια μπαλα ακινητη πανω στο δαπεδο κια τι ενεργεια μολις την κλωτσησουμε ...

δεν ξεχναμε ποτε την εκφραση την γενικης της ΑΡΧΗΣ ΔΙΑΤΗΡΗΣΗΣ ΤΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ

ΔUολ + ΔKολ = Q (Θερμοτητα = Wολ μη πεδιακων δυναμεων)

ΔUολ συνολικη μεταβολη της δυναμικης ενεργειας πεδιων συντηρητικων
ΔΚολ συνολικη μεταβολη της κινητικης ενεργειας


...λοιπον η εξαιτιας της απαραδεκτης σχεσης Ε=m c (2) καταληξαμε στα εξης παραλογα οτι η ο πυρηνας εχει ενεργεια ιση με το πειραματικο ελλειμα μαζας Δm επι c(2) και σταματησε καθε ερευενα παρακαμπτωνατας κια πετωντας στο καλαθο των αχρηστων ολο τον προβληματισμο για το τι συμβαινει ενεργειακα στο πυρηνα και τα σωματιδια του...

...σταθηκε ικανο ενα πειραματικα μετρουμενο ελλειμα μαζας συνεπικουρουμενο με μια απραδεκτη σχεση να οδηγησει την πυρηνικη φυσικα ετραγικα γιατην ανθρωπινη γνωση μας αποτελεσματα ετσι οπως διαπιστωνονται στην αναπτυξη της σωματιδιακης φυσικης με τα δεκαδες σωματιδια μηδενικου σχεδον χρονου ζωης που εχουν εισαχθει προκειμενου να καλυφθουν οι ελειμματικες πυρηνικες εξισωσεις απο αποψη ενερεγειας και μαζας ...υπαρχει κεφαλαιο πυρηνικης φυσικης στην Γενικη Φυσικη Γ' Λυκειου διαβαστε το ...εκει θα μαθαιτε για το τι οριζουμε ενεργεια συνδεσης των σωματιδιων του πυρηνα και θα εκπλαγειτε ...αν εχετε βεβαια κοινη λογικη ...και δεν σας εχει καταφαει απο τα μεσα ο κβαντικος αφρος των ημερων ( καλα αυτο μου κολησε τωρα για τα καλα )..

...εμπρος τωρα Μαρια ... ας πουμε οτι το σωματιο μας ειναι ενας πχ ακινητος πυρηνας με πολλα αλλα κινουμενα κι αλληλεπιδρωντα σωματιδια μεσα του( υποπυρηνικα νετρονια πρωτονια ).... μπορεις να βγαλεις μια σχεση που να δινει την ενεργεια του ...χμμ και αν ηταν κινουμενος τι θα προσθετες στην σχεση αυτη ??? ???

..κανε μετα την αναγωγη σε ατομικο επιππεδο και μετα σε μοριακο και παει λεγοντας ...κια θα εχεις μια απαντηση για τα μυστικα της ενεργεια ς των μικροσταγονιδων που δημιουργουν τα νεφη την ομιχλη κτλ...

..την αξια των μαργαριταριων μας δεν μπορουν να κρινουν ποτε οσοι κυκλοφορουν με πνευμα καρχαρια και καβουρα ,,, χρειαζεται ανθρωπινος δυτης για να αναγνωρισει την αξια τους ...



ΟΙ ΙΔΕΕς ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗς ΖΩΗς...ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕς ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΕΙς ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ...............

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 05/10/2013 20:51:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2013, 02:00:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΜΥΘΗΡΑ
ΔUολ συνολικη μεταβολη της δυναμικης ενεργειας πεδιων συντηρητικων

Στο δημοτικό μάθαμε ότι Ε(δυν)= F.h

quote:

ΔUολ + ΔKολ = Q (Θερμοτητα = Wολ μη πεδιακων δυναμεων)

Επίσης μάθαμε ότι, U(1)+U(2)= K(1)+K(2) , U(1)+K(1)+U(2)+K(2)+Q, στα χημικά H(1)+Q+H(2) και στα πυρηνικά Ε+Δmc(2).

Tώρα θα προσπαθήσω να δείξω, ότι ο τρόπος που τα παρουσιάζεις είναι ελλειματικός και επιεικώς απαράδεκτος.
Τούτο προφανώς εξαρτάται απο την κυματοσωματιδιακή κατάσταση των σωματιδίων του Αυνάν.Οταν αυτα εξέρχονται της πηγής τους, σε κυματοσυνάρτηση, σύμφωνα με την Αρχή της Απροσδιοριστίας, μόλις τα αντιληφθείς εξαφανίζονται, καθ'όσον η παρατήρησή σου και μόνον, τα...διεσκόρπισε στους τέσσερις ανέμους.

Αρα στο προκείμενο ισχύει το U(1)+K(1)+U(2)+K(2)+Q, επειδή έχουμε απώλεια θερμικής ενέργειας, συνεπεία της ομαλώς επιταχυνομένης, παλινδρομικής κίνησης του Αυνάν,καθέτως προς τον άξονά του, στην προσπάθειά του να παράγει Joul.

Αλλά αυτα δεν θα τα καταλάβεις.Είναι ανώτερη φυσική.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2013, 07:37:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

σχολιο 42

...εμπρος τωρα Μαρια ... ας πουμε οτι το σωματιο μας ειναι ενας πχ ακινητος πυρηνας με πολλα αλλα κινουμενα κι αλληλεπιδρωντα σωματιδια μεσα του( υποπυρηνικα νετρονια πρωτονια ).... μπορεις να βγαλεις μια σχεση που να δινει την ενεργεια του ...


ΟΙ ΙΔΕΕς ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗς ΖΩΗς...ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕς ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΕΙς ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ...............

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 05/10/2013 20:51:05


Υπάρχει όμως η αρχή της αιτιοκρατίας ΝΙΚΟΜΑΧΕ ότι τα γεγονότα δεν συμβαίνουν όλα από κάποια αιτία, εγώ αυτό το πράγμα το λέω ιντετερμινισμός

Τότε θα απαντήσω και εγώ στο ερώτημα στο πρώτο σκέλος της ΜΥΘΗΡΑΣ ποιο πάνω σύμφωνα με το σκεπτικό σου και θα πω.

Αν υποθέσουμε ο πυρήνας ότι είναι Π και είναι ακίνητος δηλαδή 0 θα πούμε Π=0 οπότε ότι εξίσωση θα βγάλουμε μετέπειτα για τα σωματίδια θα είναι 0 δική μου άποψη, οπότε η ενέργεια θα είναι μηδενική για μένα, οπότε άποψη μου η ενέργεια (πυρήνας για μένα) δεν είναι ποτέ σταθερή.

Ερώτηση η καρδιά του ανθρώπου είναι ποτέ σταθερή; εκτός από το θάνατο βέβαια και εννοώ την ενέργεια της όχι τους χτύπους της.


quote:

σχολιο 42

χμμ και αν ηταν κινουμενος τι θα προσθετες στην σχεση αυτη ?


ΟΙ ΙΔΕΕς ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗς ΖΩΗς...ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕς ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΕΙς ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ...............

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 05/10/2013 20:51:05


Τώρα αν ο πυρήνας κινείται και πάρουμε την ισοδυναμία μάζας ενέργειας θα έχουμε Ε=MC εις το τετράγωνο σύμφωνα και με την θεωρεία της σχετικότητας.

Αλλά για μένα πρέπει να ξεχωρίζουμε την μάζα από την ενέργεια, δηλαδή να πούμε m(1)=μάζα Ε(1)=ενέργεια, οπότε αν πούμε μετά Π(1)=πυρήνας και έχουμε και ν(1)=νετρόνια και p(1)=πρωτόνια αλλά επειδή θα έχουν αλληλεπίδραση μεταξύ τους είπαμε οπότε θα συνδέονται οπότε αναμεταξύ τους θα υπάρχει και ένα γ(1)=γλουόνια.

Όποτε έχουμε m+Ε=(ν+p)+γ οπότε θα έχουμε 2mE=(2vp)+γ(1)

Αλλά για μένα πρέπει να ενώσουμε και τα υδροσταγονίδια.
Πως δημιουργούνται υπάρχουν δύο εκδοχές μπορεί να οδηγήσουν στον κορεσμό του αέρα: η ψύξη του αέρα ή με την προσθήκη υδρατμών στον αέρα

και πάρουμε τον τύπο παραπάνω (2)mE=(2vp)+γ συν την ψύξη του αέρα και πάμε τότε στην ψυχρομετρία.

Οπότε βάλουμε και ψ(1) τον ψυχρό αέρα

Αλλά για μένα ο ψ(1) ισούται με την ενέργεια εκείνη την στιγμή δηλαδή άλλο ένα (1)Ε δηλαδή άλλη μία ενέργεια, οπότε δεν μπορούμε να βάλουμε (2)mE οπότε θα δώσουμε την εξίσωση και θα πούμε

(2)mE+(1)Ε+Ψ(1)=(5)m E εις το τετράγωνο Ψ

Αν το βάλουμε σύμφωνα με την σχετικότητα.

Μπορούμε να πούμε κιόλας Ε εις το τετράγωνο=(2)mΨ δηλαδή η διπλή ενέργεια να ισούται με την μάζα συν το ψύχος.


Οπότε για μένα υπάρχουν δύο ενέργειες μία που φαίνεται από το αποτέλεσμα και μία που δεν είναι ορατή και γίνετε στον πυρήνα.
Οπότε αν πολλαπλασιάσεις αυτές τις δύο έχεις το αποτέλεσμα. 

Οπότε το σώμα για μένα καθορίζεται από την ενέργεια ως προς το αποτέλεσμα και την ενέργεια την μη ορατή.

Οπότε η μάζα και το ψύχος στην περίπτωση μας που είναι ορατό το αποτέλεσμα δηλαδή, ισούται με δυο ενέργειες κ.τ.λ αναλόγως το φαινόμενο και την ενέργεια.

Θα θεωρηθεί πάλι μαργαριτάρι αλλά δεν πειράζει ρωτήθηκα και απάντησα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΥΘΗΡΑ
Προσωρινά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
878 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2013, 10:50:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΥΘΗΡΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σχολιο 43

...βρε Μαρια σε εχασα ..μαζι μου μιλας ...μια δασκαλα της σειρας και του αφελους προβληματισμου του ακεραιου κι αλοβοτομητου απο τις εγκυκλιες γνωσεις τις αναμιγμενες με σαβουροθεωριες ...δε μιλας με υπερνοημονα της κβαντο αυνανομηχανικης ....

...λογικα μονο λογικα λοιπον ας το παρουμε απο την αρχη (ασε μωρε τα γλουονια γιατι θα γεμισουμε θεωρητικη γλιτσα νεας εποχης ) που θα εμποδισει του καθαρους συλλογισμους που θελω να κανουμε μαζι ...κι ασε κατα μερος την γνωστη πατατα Ε=ΜC(2)... πες οτι η ανθρωπινη επιστημη ειναι ακομη στην εποχη που δνε ειχε διαστραφει απο τετοιες ενεργειακες σαλαμουρες ...

παμε λογικα

λοιπον πυρηνας ακινητος (αν δεν ειναι μεσα σε ενα αλλο εξωετερικο δυναμικο πεδιο ) εχει εσωτερικη ενεργεια που αθροιστικα αποτελειται

-απο την κινητικη ενεργεια των σωματιδιων του ( πρωτονιων κα νετρονιων )
-απο την δυναμικη ενεργεια αλληλεπιδρασης των σωματιδιων του

λογικα ... συμφωνουμε????????

...παμε τωρα πυρηνας κινουμενος ( αν δεν ειναι μεσα σε ενα αλλο εξωτερικο δυναμικο πεδιο )εχει ...

- ενεργεια κινητικη σαν ολοτητα
- την προαναφερομενη εσωτερικη ενεργεια ( κινητικη των σωματιδιων του και δυναμικη αλληλεπιδρασης των σωματιδιων του )


...τωρα αν ο πυρηνας των προαναφερομενων περιπτωσεων ειναι μεσα σε εξωτερικο δυναμικο πεδιο πρεπει να προσθεσουυμε την δυναμικη ενεργεια που εχει εξαιτιας της θεσης του μεσα στο πεδιο αυτο ( η στα πεδια αυτα )


...αρα συνολικα χωρις αλγεβρικους συμβολισμους που μας αναλωνουν το πνευμα απομακρυνοντας το απο τις νοηματοδοτησεις ..
ΓΕΝΙΚΑ
συνολικη ενεργεια πυρηνα = κινητικη ενεργεια πυρηνα + ενεργεια εξωτερικη δυναμικη πυρηνα + εσωτερικη ενεργεια πυρηνα

...ειμαι σε προβληματισμο αν η εσωτερικη ενεργεια, η κινητικη του πυρηνα ως ολοτητα και η δυναμικη λογω εξωτερικου πεδιου δυναμεων εχουν καποια σχεση μεταξυ τους ..


ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΑΠΟ ΤΙ ΓΟΝΙΜΟ ΛΟΓΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ ΜΑΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΑΝ ΚΑΤΙ ΚΑΡΑΚΑΤΣΟΥΛΕΙΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ Ε=ΜC(2)???


παμε στο μακροκοσμο ...

...στην μπαλα που ειναι ακινητη στο εδαφος...

ενεργεια μπαλας = εσωτερικη ενεργεια μπαλας +ενεργεια εξωτερικου δυναμικου πεδιου ( πχ βαρυτικου)

...στην μπαλα κινουμενη

...συνολικη ενεργεια μπαλας = κινητικη ενεργεια μπαλας + εσωτερικη ενεργεια μπαλας + δυναμικη ενεργεια λογω εξωτετικου πεδιου ( πχ βαρυτικου)


..στα προβληματα κινησης του μακροκοσμου με στερεα σωματα η εσωτερικη αυτη ενεργεια δε προσμετραται γιατι υποτιθεται οτι δε αλλαζει οταν μελεταμε τις μακροσκοπικες μεταβολες ...χμμμ!!!!!!!!!ειναι ετσι ομως τα πραγματα???

..οταν κλωτσησω την μπαλα τι συμβαινει ??????χμμμ...μηπως αλλαζει η εσωτερικη του ενεργεια κι αυτο αμεσως τεινει να μετατοπιστει σε μια νεα θεση του βαρυτικου επδιου ...

χμμ απλες λογικες μακρα της διεστραμμενης μαθηματικοποιημενης φυσικης της αποφυσικοποιημενης ..αχχχ!!

-----------------------------------------------------

* οσο για την μελετη της αυνανιστικης ενεργειακης του ΝΙΚΟΜΑΧΟΥ ...ναι αυτος σα πιο ειδικος ισως ξερει καλυτερα.. οσο να ναι μια γυναικα αυνανιζομενη δεν εινα το ιδιο με ενα αντρα ιθυφαλλικο αυνανο ...το κατεξοχην συμβολο του αυνανισμου ειναι ο αντρας ο ιθυφαλλικος με την γνωστη χειροκινητη διεργασια και οχι μια γυναικα ...χμμ ...τα φαινομενα με την γυναικα ειναι μυστικα και δυσθεωρητα καλα κρυμμενα μεσα στο σωμα της .. ενω ενας αντρας καθως αυναυνιζεται ειναι πολυ καλυτερα εκδηλωμενη στη γεννετησια περιοχη του ειδικως οι ενεργειακες μετατροπες που προκαλουνται ...αλλαγες ογκου-μεγεθους, σχηματος ,ρευστοδυναμικες μεταβολες κτλ ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΑΣ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΙΣ ΑΥΝΑΝΟΕΝΕΡΓΕΙΑΚΕΣ ΤΟΥ ΜΕΛΕΤΕΣ ...

ΟΙ ΙΔΕΕς ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗς ΖΩΗς...ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕς ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΕΙς ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ...............

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 06/10/2013 10:51:31

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 06/10/2013 10:52:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΥΘΗΡΑ
Προσωρινά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
878 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2013, 13:03:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΥΘΗΡΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΤΑΔΕΙΞΙΣ 6

ΤΟ 4ΠΛΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΗΝ ΚΒΑΝΤΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΚΙΑ ΤΗΝ ΣΧΕΤΙΚΟΤΗΤΑ
(ΤΟ ΤΕΤΡΑΣΤΥΛΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ ολοκληρωση )


4oς Στυλωνας

H ΠΑΡΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΩΝ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ

Η παρανοηση περι της ακτινοβολιας του μελανος σωματος

...η κβαντομηχναικη ειναι η μηχανικη οπως εχουυμε πει των κβαντικων ανταλλαγων μεταξυ των σωματατιδων του μικροκοσμου οπου τα κβαντα ειναι στοιχειωδεις ποσοτητες ενεργειας πολλαπλασιες μιας σταθερας της h …δηλαδη ποσοτητες ενεργειας που δινονταια από το τυπο E=hf ( οπου f η συχνοτητα ) .. αυτος ειναι ένας τυπος που εισηχθη από τον Plank με τον εντελως αυαιρετο κι αντιδεοντολογικο τροπο που περιγραφουμε στον 2ο Στυλωνα ,,

Τα πειραματικα δεδομενα που μελετουσε ο Plank εκει γυρω στος αρχες του 20ου αιωνα ηταν το φασμα ενός υπερθερμου σωματος ( του μελανου σωματος ) το οποιο εδινε καμπυλες εντασης αντινοβολιας προς μηκος κυματος οπως την παρακατω ..

Στην καμπυλη αυτη εκεινο που παρατηρουμε ειναι για πολύ υψηλες θερμοκρασιες υπαρχει καποιο μηκος κυματος οπου η ενταση ακτινοβολιας μεγιστοποιειται ,, αλλα κατα τα αλλα η καμπυλη ειναι μια συνεχης καμπυλη με εντασεις ακτινοβολιας κατανεμημενες σε όλο το φασμα των μηκων κυματος … χμμ δηλαδη το μελαν σωμα που σημειωτεον ειναι μια ειδικη πειραματικη κατασταση υπερθερμανομενου σωματος ,,,ακτινοβολει όχι βεβεια σε μια μονο συχνοτητα –μηκος κυματος αλλα σε ένα ολοκληρο συνεχες φασμα …

…αυτό το γεγονος εντελως παρεξηγημενο από τον Plank οδηγησε στην αναγκη για την εισαγωγη της γνωστης σχεσης περι της κβαντωσης της ενεργειας Ε= h f ...
...μιλαμε δηλαδη για την τελεια διαστροφη των πειραματικων δεδομενων που εδιναν ολοφανερα μια συνεχη κατανομη εντασεως ακτινοβολιας μελανος σωματος στα διαφορα μηκη κυματος …η οποια μαλιστα εμφανιζε ολο και χαμηλοτερο μεγιστο καθως η θερμοκρασια επεφτε ...

Η παρανοηση περι των διακριτων φασματων καποιων θερμων αεριων

Ας δουμε όμως μια άλλη παρερμηνεια των πειραματικων δεδομενων που αποτελεσε θεωρητικο πατημα για την εισαγωγη της εννοια της ασυνεχειας της ακτινοβολιας των σωματων …

χμμ... παλι γυρω στις αρχες του 20 ου αωνα υπηρχαν ηδη κατεγραμενα διαφορα πειραματα πανω στο φασμα εκπομπης και απορροφησης καποιων ειιδκων παλι αεριων πχ θερμων ατμων νατριου ….
…η φασματικη αναλυση αυτων καθως το φως τους περνουσε μεσα από ειδικο πρισμα αναλυτη ,,εδινε κατι παραξενο … που καμμια σχεση δεν ειχε με τα συνεχη φασματα που εδινε η αντιστοιχη αναλυση του λευκου φωτος πχ από ένα κερι ,, λοιπον τα φασματα που περνανε οι πειραματιστες ειχαν κατι διευρυμενες μαυρες περιοχες που διακοπτονταν με καποιες εγχτωμες στενες λουριδες .. αυτά ηταν ταφασμστα που σημερα ονομαζουμε διακριτα φασματ ακτινοβλιας …

…εεεε λοιπον τα θερμα αυτά αερια που υποβληθηκαν σε αναλυση του φασματος αποτελεσαν σαν πειραματικο υλικο ένα ακομη γερο πατημα για την εισαγωγη της διεστραμενης ιδεας της ασυνεχειας στην ερμηνεια του μικροκοσμου …καποιοι επιστημονες πιασαν δουλεια συστηνοντας οργανωμενοις κυκλους θεωρητικης ερευνας σε ολη την Ευρωπη και αρχισαν να επιχειρουν τροπους ερμηνειας των διακριτων αυτων φασματων παντα με γνωμωνα την δυνατοτητα να στηριξουν μεσα από αυτα τα δεδομενα την ασυνεχεια του φωτος και της σωματιδιακης φυσης του …

….«υπερνοησεις» που βρισκονται μακραν της κοινης λογικης αρχισαν να ξετιλυγουν μια ολοκληρη στρεβλη θεωρια περι του μικροκοσμου .. ότι δηθεν τα ατομα ακτινοβολουν μονο όταν ηλεκτρονια αποδιεγειρονται από ανωτερες ενεργειακα τροχιες προς κατωτερες ….. εκει ηταν που αρχισε να δουλευει το μοντελο του Bohr για το αεριο υδρογονο συνεπικουρουμενο από την σχεση του Plank ,,,και βαθμιαια να επεξεργαζονται οι θεωρητικοι της εισαγωγης της ασυνεχειας όλα τα αλλα κβαντομηχανικα τερτιπια ,,κυματοσυναρτησεις ,εξισωσεις, κβαντικες τετραδες ,αρχες ηλεκτρονικης δομησης κτλ κτλ που αρχισαν να απομακρυνουν τις φυσικες επιστημες από την βαθια γνωση και διερευνηση του μικροκοσμου και ακολουθως και του μακροκοσμου.και το γονιμο προβληματισμο που ειχε μεχρι τοτε παραχθει σχετικα με τα πειραματικα δεδομενα …

…τελικα γιατι υπαρχουν αυτές οι μαυρες περιοχες στα επονομαζομενα φασματα των θερμων αεροιων ποτε δεν δοθηκε φυσικη εξηγηση.. απλα με διαφορα μαθηματικοποιημενα μοντελα και αυθαιρετε ς υποθεσεις περι κβαντωσης υπερπηδηθηκαν ένα σωρο προβληματισμοι που ειχαν αναπτυχθει από τους πειραματιστες και κουκουλωθηκαν οπως όπως τα εμπειρικα πειραματικα δεδομενα ….……

…παραμενει πραγματικα ενας αλυτος γριφος το γιατι τα στερεα και τα υγρα εκπεμπουν συνεχη φασματα και γιατι τα θερμα αερια εχουν φασματα εκπομπης με σκοτεινες διευρυμενες περιοχες που διακοπτονται με και εγγχρωμες λεπτες λωριδες …
..η κβαντομηχανικη σημειωτεον στηριχτηκε μονοπλευρα σε αυτά τα πειραματικα δεδομενα ( φασματα υπερθερμων αεριων )που της εδιναν πατημα για την καθιερωση της ασυνεχειας και παραμερισε όλα τα αλλα δεδομενα πχ αυτά των φασματων των υγρων και στερεων που ηταν συνεχη φασματα για το οποια η κβαντομηχανικοι θεωρησαν ότι δεν εχει καμμια υποχρεωση να ερμηνευσει η θεωρια τους ….

.. αργοτερα όταν τα διακριτα φασματα αρχισαν να μελετουνται πιο συστηματικα και με καλυτερα οργανα φασματικης αναλυσης .. αρχισαν εμφανιζονται οι λεγομενες «υπερλεπτες φασματικες γραμμες» ….εκει βεβαια οι κβαντομηχανικοι κυκλοι ανασκουμπωθηκαν και αρχισαν να διοχετευουν στην επιστημονικη κοινοτητα τις προτασεις –μελετες τους για την εισαγωγη διαφορων αριθμων κβαντικων
( n , l , ml, ms) αρχισαν να μιλαν για στιβαδες, υποστιβαδες, τροχιακα για να σωσουν την κβαντομηχανικη από τα ανατρεπτικα δεδομενα όπως χαρακτηριστικα λεμε στην ιστορια των επιστημων …η κβαντομηχανικη ηταν και συνεχισζει να εινια .μια θεωρια που όταν αρχιζουν να την διαψευδουν νεα πειραματικα δεδομενα .. τοτε προσπαθει να αναπροσαρμοστει και να επινοησει περιπλοκα συστηματα προσαρμογης σε αυτά τα δεδομενα …ουσιαστικα παρατεινωντας την πλανη της και οδηγωντας την θεωρητικη γνωση σε υπερβασεις -υπερνοησεις της παρανοησιας πολύ μακραν της κοινης λογικης πραγματι ασυδωτες και ανεξελεγχτες που αποτελουν τροχοπεδι για την ανθρωπινη γνωση …

Η παρανοηση περι του συνθετου φασματος της ακτινοβολιας X

Με παρομοιο τροπο υπερβατικο και επικαλυπτικο των παρανοησιων κι αυθαιρεσιων της,η κβαντομηχανικη προσπαθησε να ερμηνεια το φασμα των λεγομενων ακτινων X ,,, δηλαδη της ακτινοβολιας που εκπεμπουν καποια μεταλλα όταν πεσει πανω τους δεσμη ηλεκτρονιων….οι ακτινες Χ εχουν συνθετα φασματα κι εκτος από τις διακριτες γραμμες δινουν και συνεχεις περιοχες …για την ερμηνεια των συνθετων αυτων φασματων εκει εισηχθη η θεωρια των επιβραδυνομενων ηλεκτρονιων που συγκρουομενα με τα ατομα του μεταλλου χανουν με συνεχη τροπο ενεργεια κτλ κτλ

Η παρανοηση περι του φωτοηλεκτρικου φαινομενου

…κι ερχομαστε στο περιβοητο φωτοηλεκτρικο φανομενο εκει να δειτε θαυματα που εκαναν οι θεωρητικοι μας ακροβατες και ποσο γρηγορα επιβραβευτηκαν με διεθνη βραβεια κυρους από αυτά που καθιερωνουν ως <<ιερα τερατα-αυθεντιες >> τους επιστημονες και τις θεωριες τους …

….το φαινομενο της αποσπασης ηλεκτρονιων από υλικα καθως πεφτει πανω τους ακτινοβολια ηταν κατι που προβληματιζε στις αρχε ς του 20ου αιωνα εντονα τους πειραματικους κυκλους …συνεβαινε ακτινοβολιες μονοχρωματικες με ορισμενα μηκη κυματος να μη μπορουν να αποσπασουν ηλεκτρονια χμμ …οντας βεβαιως μιας οριμενης ενεργειακης ισχυος αντινοβολιες ,,,,προφανως δεν γνωριζουμε ποσο καλα πειραματιστηκαν με την ισχυ των ακτινοβολιων και τι ειδους πειραματα γινονταν…καποιες ομως άλλες μονοχρωματικες ακτινοβολιες με την δεδομενη ισχυ αποσπουσαν ευκολα ηλεκτρονια .. εκει πια εισηχθη με μαγεστρια και προσαρμοστηκε μια χαρα ο τυπος του Plank για την ερμηνεια του φαινομενου και αυτό εγινε από τον μαστορατζα μας τον <<υπερφυη>> Εinstein του οποιου η ερμηνεια ηταν οτι χρειαζεται ειδικη συχνοτητα ακτνοβολιας για να γινει η αποσπαση ηλετρονιων από ενα υλικο την οποια και υπολογισε με ένα τυπο που εκανε χρηση του τυπου της κβαντωσης της ενεργειας του Plank …λοιπον ηρθε κι εδεσε η ερμηνεια αυτή την εποχη που γινοντα προσπαθεια εκτοπισμου των θεωριων του αιθερα και προωθηση της σωματιδιακης φυσης του φωτος και καθως στεφανωθηκε γρηγορα γρηγορα από ένα βραβειο Νομπελ προς τον Εinstein αποτελεσε βημα πανισχυρο καθιερωσης της ασυνεχειας της ακτνοβλιας των σωματων δινοντας εξαιρετικο θεωρητικο πατημα για την περαιτερω αναπτυξη της κβαντομηχανικης κατασκευης και την διεθνη κυριαρχια της ….

ΦΕΥ !!!!

ΟΜΩΣ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ !!!!!!

ΚΑΙ ΤΑ 4 ΣΤΥΛΙΑΡΙΑ ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΑ ΕΞAIΡΕΤΙΚΑ ΣΤΟΝ ΜΠΑΡΜΠΑ ΘΑΝΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΞΙΠΑΣΜΕΝΟΥΣ ΜΑΣ ΑΠΟΣΤΑΤΕΣ KAI OΣΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΛΑΤΡΕΥΟΥΝ ΠΑΡΑΚΡΑΤΩΝΤΑΣ ΤΟΥ ΣΑΘΡΟΥΣ ΤΟΥΣ ΟΡΧ...... ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ,,,ΝΑ ΡΩΤΗΣΟΥΝ ΤΟΝ ΝΙΚΟΜΑΧΟ ΤΟΝ ΕΙΔΙΚΟ ΑΥΝΑΝΟΛΟΓΟ ΜΑΣ, ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΒΟΛΕΥΤΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕ ΑΥΤΑ...


ΧΑΧΑΧΑ !!!!!!!!ΚΡΑΚΟΚΑΡΑΚΑΞΑΞΞ !!!

ΟΙ ΙΔΕΕς ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗς ΖΩΗς...ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕς ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΕΙς ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ...............

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 06/10/2013 13:06:42

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 06/10/2013 13:24:04

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 06/10/2013 13:27:22

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 06/10/2013 13:30:03

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 06/10/2013 13:30:46

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 06/10/2013 13:33:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2013, 15:31:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λ.Αθηνών 374 Τ.Κ 124 62 Χαϊδάρι, τηλ.2105321714

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΥΘΗΡΑ
Προσωρινά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
878 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2013, 17:34:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΥΘΗΡΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Λ.Αθηνών 374 Τ.Κ 124 62 Χαϊδάρι, τηλ.2105321714

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


ΣΧΟΛΙΟ 44

.. βλεπω ξερεις ολες τις χρησιμες για σενα διευθυνσεις ..χα χα!! οπως και τις λεπτομερειες του αυνανισμου εεε ???....πονηρε ξερεις εσυ !!!ευχαριστω παντως για την ενημερωση ... για να το προτεινεις κατι ξερεις εσυ ...........χα!

..εδω βλεπουμε ενα διανοουμενου του κβαντικου αφρου ...μετα την αναγνωση του 4πλου Επιχειρηματος αγριεψε τοσο που χρειαστηκε να τον δεσουν ....χα χα.... αχ μωρε κομπογιαννιτες της θεωριας ..

...

ΟΙ ΙΔΕΕς ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗς ΖΩΗς...ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕς ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΕΙς ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ...............

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 06/10/2013 17:36:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΥΘΗΡΑ
Προσωρινά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
878 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2013, 17:49:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΥΘΗΡΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σχολιο 45

...και συνεχιζουμε τα παρεπομενα των 4 Στυλιαριων σχολια .. για την πλανη που λεγεται ΣΧΕΤΙΚΟΤΗΤΑ .....τωρα που δεθηκε κομπο ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ ..ΧΜΜ !!!......
να ξαναπουμε οτι η σχεση Ε= m c(2) ειναι εντελως παραλογικη σχεση κι η αναγκαιοτητα εισαγωγης του ορου mc(2) εχει επιστημολογικο
ενδιαφερον ( 1ος Στυλωνας )ετσι για να δουμε σε τι αυθαιρεσιες μπορει να προσχωρησει ενας θεωρητικος φυσικος ...αυθαιρεσιες που στην πορεια οδηγουν σε σωρεια παραλογισμων και συγκρουσεων με τα εμπειρικα δεδομενα και την κοινη λογικη ...

...βεβαια η υπεκφυγη των θεωρητικων ερευνητων του μικροκοσμου ηταν παντα οτι ο μικροκοσμος ετσι ειναι,, λειτουργει με αλλες ""λογικες"" εννοουσαν λειτουργει παραλογικα .. αυτο τους εδινε το αλλοθι για την καθε ανοησια θεωρητικη και αυθαιρεσια που εισηγαγαν ιδιαιτερως μεσα στο 20ο αιωνα οπου πραγματικα η επιστημονικη γνωση δεχτηκε ενα τσουναμι αυθαιρεσιων συστηματικων κια στοχευμενων προκειμενου να ερμηνευτουν μακροφαινομενα και μικροφαινομενα παρακαμπτωντας την αγαγκη υπαρξης της υλοενερεγεικης σουπας που παλαιοτερα την λεγαν ΑΙΘΕΡΑ ..

...η QED η σχετικα οψιμη θεωρια της κβαντικης ηλεκτροδυναμικης ειναι το απογειο των αυθαιρεσιων και παραλογισμων προκειμενου να πολεμηθει και να υπερνικηθει η ακαταμαχητη λογικη γοητεια που ασκουσε και που ασκει η υπαρξη ενος υλοενεργειακου μεσου αλληλεπιδρασης ..

.. κατι πιονεροι , αφιλοσοφητοι επιστημονισκοι νομπελιστες καραγκιοζηδες των ΜΜΕ σαν το ΦΕΥΝΜΑΝ πχ δωσαν στην κβαντομηχανικη λιγη ακομη παρατα ζωης και συγκαλυψης των τραγικων για τις επιστημες παραλογισμων της και λογικων κενων της ..

αλλα ειπαμε η παρατα τελειωνει τουτη φορα και μαλλον με διαδικασιες κατεπειγοντως ,,εντελως απροσμενα και χωρις καμμια αλλη υπερφιαλη και παιχνιδιαρα ανοητη κβαντοθεωρια να μπορει να ""σωσει τα φαινομενα ""....

εδω απολαυστε το νομπελιστα Φευμαν .. τον υπερφυη να .. αφρο φιλοσοφει για το ''τιποτε"" ΤΗς ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΝΑ ΑΝΚΑΥΠΤΕΙΣ ΤΗΝ ΑΣΗΜΑΝΤΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΦΟΒΑΤΑΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΧΩΡΙΣ ΣΚΟΠΟ .....ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ ΤΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ !!!!!!!!!!!!
ΛΥΠΑΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΠΟΥ ΞΕΒΡΑΚΩΝΩ ΕΤΣΙ ΤΙΣ <<ΑΥΘΕΝΤΙΕΣ ΣΑΣ >>ΤΙΣ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΚΕΣ ...ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟΝ ΒΛΑΚΩΔΗ ΚΙΑ ΗΘΙΚΑ ΑΔΙΑΦΟΡΟ ΛΟΓΟ ΕΝΟΣ ΧΜΜ.. ΝΟΜΠΕΛΙΣΤΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ ..ΚΙ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ..

http://www.youtube.com/watch?v=94Cfmk4JHBo

ΟΙ ΙΔΕΕς ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗς ΖΩΗς...ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕς ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΕΙς ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ...............

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 06/10/2013 17:53:35

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 06/10/2013 18:01:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 10 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy