ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 αστρική προβολή (μέρος πρώτο)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 17
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Crytila
Μέλος 2ης Βαθμίδας


155 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2003, 10:32:21  Εμφάνιση Προφίλ
Κατά καιρούς προσπαθώ κι εγώ να πετύχω συνειδητή αστρική προβολή. Αυτό που κάνω είναι: Ξαπλώνω, χαλαρώνω, αδειάζω το μυαλό μου από κάθε σκέψη και άγχος. Κάποια στιγμή αισθάνομαι το σώμα μου να μουδιάζει και μια αίσθηση "φουσκώματος". Εκεί είναι που αν δεν μπει το μυαλό να τα χαλάσει όλα, το αστρικό σώμα αρχίζει να βγαίνει. Για μένα παντως δεν είναι εύκολο να τιθασεύσω το μυαλό μου.
Το μόνο που έχω καταφέρει είναι παρόμοιο με την εμπειρία της placebo. Το αστρικό σώμα βγήκε μερικά μέτρα από το υλικό σώμα.

Μερικοί είναι τυχεροί και έχουν αυτήν την ικανότητα από την γέννησή τους. Ισως η ικανότητα αυτή να έχει αποκτηθεί με πρακτικές που έγιναν σε προηγούμενες ενσαρκώσεις.

Η εμπειρία της Danai ίσως να είναι μια ένδειξη της θεωρίας πως τα γεγονότα πρώτα συμβαίνουν στο αστρικό πεδίο και μετά αποκρυσταλλώνονται στον τρισδιάστατο κόσμο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2003, 12:21:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
quote:
Το αστρικό σώμα βγήκε μερικά μέτρα από το υλικό σώμα.

ΩΡΑΙΑ. ΕΣΕΝΑ ΕΨΑΧΝΑ.
ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΩΣ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΟ ΑΣΤΡΟΣΩΜΑ?
ΠΟΙΕΣ ΟΙ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΣ?

Κάνε ότι θέλεις αλλά μην κάνεις ότι δεν θες να σου το κάνουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2003, 15:56:57  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλη Crytila,

Συμφωνώ με αυτό που λες, ότι τα γεγονότα πρώτα συμβαίνουν στο αστρικό πεδίο και μετά αποκρυσταλλώνονται στον τρισδιάστατο κόσμο!

Έχω ακούσει πολλές ιστορίες που το επιβεβαιώνουν αυτό. Μάλιστα διάβασα κάπου τελευταία (δεν θυμάμαι που), για μία κοπέλα η οποία έκανε Α.Π. χρόνια και "είδε" το αφεντικό της, να πετάει την εταιρική πιστωτική του κάρτα και τα κλειδιά του γραφείου του. Όταν πήγε την Δευτέρα στο γραφείο, τον απέλυσαν.

Με ενδιαφέρει πολύ αυτό το θέμα. Υπάρχει κάποιος που να μπορεί να βοηθήσει?

* Irene *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crytila
Μέλος 2ης Βαθμίδας


155 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2003, 17:28:54  Εμφάνιση Προφίλ
Wicca, δεν είμαι ειδική στο θέμα αφού έχω καταφέρει ελάχιστα. Πάντως για μένα τα κλειδιά είναι: να μην σε πάρει ο ύπνος, να ησυχάσει το μυαλό και η σωστή χαλάρωση. Πρέπει να "μουδιάσει" το σώμα. Εκείνη την ώρα νιώθεις το φούσκωμα και κάτι σαν ώθηση, σαν απογείωση. Δεν πρέπει να τρομάξεις.
Κατά την γνώμη μου όμως πρέπει να έχεις ξεκάθαρους λόγους, για τους οποίους προσπαθείς να πας σ'αυτόν τον κόσμο. Η απόκτηση γνώσης πρέπει να είναι πρωταρχικός σκοπός. Καλύτερα πάντως πρώτα να διαβάσεις σχετικά βιβλία.

Οneiric1, κι εγώ έχω ακούσει διάφορα περίεργα περιστατικά.
Μην ξεχνάμε πως κάπου εκεί είναι και τα ακασικά αρχεία, όπου είναι καταγραμμένα ΟΛΑ. Βέβαια εκεί έχουν πρόσβαση πολύ προχωρημένοι...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2003, 10:06:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ.
ΕΙΝΑΙ ΤΕΣΣΕΡΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ.
(ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΤΑ ΓΡΑΨΩ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΒΑΡΙΕΜΑΙ.

1ο ΜΑΘΗΜΑ: ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΚΕΝΤΡΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΙΤΑΣ
2ο ΜΑΘΗΜΑ: ΕΚΤΙΝΑΞΗ ΤΗΣ ΑΣΤΡΙΚΗΣ ΟΥΣΙΑΣ
3ο ΜΑΘΗΜΑ: Ο ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ. (ΜΑΛΟΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΚΙ ΕΣΥ)
4ο ΜΑΘΗΜΑ: ΤΟ ΟΜΟΙΟΜΑ
5ο ΜΑΘΗΜΑ: ΗΘΕΛΙΜΕΝΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗΣ.

ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ...
ΤΑ ΛΕΜΕ...

Κάνε ότι θέλεις αλλά μην κάνεις ότι δεν θες να σου το κάνουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2003, 14:53:02  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε wicca

Μιλώντας για μένα (και μόνο), θα έλεγα πως όλα αυτά είναι "θεωρητικά". Έχω διαβάσει πολλά βιβλία σχετικά με το θέμα δυστυχώς τα περισσότερα Αγγλικά) και έχω κάνει άλλες τόσες συζητήσεις. Όλα αυτά σίγουρα με πήγαν ένα βήμα "παρακάτω" αλλά μόνο αυτό. Η αληθινή βοήθεια έρχεται από εσένα και μόνο. Έσύ θα βρεις τι σε βοηθάει και τι μπορεί να σου φανεί χρήσιμο απ' όλα αυτά (τρόπο να χαλαρώνεις, να "βγεις" κλπ.)

Καλό απόγευμα

* Irene *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2003, 14:55:37  Εμφάνιση Προφίλ
Συγνώμη που δευτερολογώ, αλλά ήθελα να πω ότι φυσικά και είμαι ανοιχτή στο να μοιραζόμαστε τις εμπειρίες μας, γιατί αυτό είναι ότι πιο χρήσιμο.

Απλά δεν συμφωνώ με "την παράδοση μαθημάτων", ας πούμε.

* Irene *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2003, 21:58:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
ΔΗΛΑΔΗ...
ΚΑΘΕΣΕ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ, ΞΑΠΛΟΜΕΝΗ, ΔΕΝ ΚΟΥΝΙΕΣΕ, ΜΟΥΔΙΑΖΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ, ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΕΙΣ?
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ?

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΩΣ ΤΟ ΜΟΥΔΙΑΣΜΑ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΕΜΠΕΙΣ ΕΙΝΑΙ "ΑΣΤΡΙΚΗ ΟΥΣΙΑ", ΓΙΑ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΤΟ ΟΜΟΙΟΜΑ ΣΟΥ ΚΑΝΙ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ Η ΣΥΝΙΔΕΙΣΗ ΣΟΥ ΣΤΟ "ΑΣΤΡΙΚΟ ΣΩΜΑ".

ΠΩΣ ΓΥΝΕΤΕ, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ, ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ.

ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΣΟΥ ΤΗΝ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΒΙΒΛΙΟ?
ΠΩΣ...ΠΩΣ...ΠΩΣ...?

Κάνε ότι θέλεις αλλά μην κάνεις ότι δεν θες να σου το κάνουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crytila
Μέλος 2ης Βαθμίδας


155 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2003, 08:49:51  Εμφάνιση Προφίλ
Ουσιαστικά αυτό που έχω κάνει είναι τίποτα. Αμελητέο. Σε σχέση με αυτό που πραγματικά είναι η αστρική προβολή. Λίγο - πολύ στα βιβλία δίνουν παρόμοια βήματα. Πρακτικά αυτά περί αστρικής ουσίας κλπ, εγώ τουλάχιστον δεν είμαι σε θέση να κατανοήσω. Πάντως είναι θέμα εντατικής "εξάσκησης"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2003, 12:12:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
quote:
Το μόνο που έχω καταφέρει είναι παρόμοιο με την εμπειρία της placebo. Το αστρικό σώμα βγήκε μερικά μέτρα από το υλικό σώμα.

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΜΠΙΡΙΑ ΤΗΣ PLACEBO ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΒΓΗΚΕ ΤΟ ΑΣΤΡΙΚΟ ΣΩΜΑ ΜΕΡΙΚΑ ΜΕΤΡΑ, ΠΩΣ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕΣ ΤΙΠΟΤΑ?

Κάνε ότι θέλεις αλλά μην κάνεις ότι δεν θες να σου το κάνουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2003, 12:24:22  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα σας.

Αν μου επιτρέπετε να πω κάτι από την δική μου εμπειρία και μόνο. Φίλε wicca, το μούδιασμα το θεωρώ "σημάδι" ότι έχω χαλαρώσει και ότι έχω φτάσει στο επίπεδο να κοιμάται το σώμα μου, ενώ το μυαλό μου είναι ξύπνιο. Είναι ακριβώς αυτό. Άρα όταν "έρθει" το μούδιασμα καταλαβαίνω ότι είμαι ένα βήμα πριν την αστρική προβολή. Δεν είναι τόσο εύκολο γιατί πρέπει να "εμποδίσεις το μυαλό σου να σκέφτεται" όλα αυτά που μας απασχολούν καθημερινά.

Αυτό που αναφέρεις ότι "ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΕΜΠΕΙΣ ΕΙΝΑΙ "ΑΣΤΡΙΚΗ ΟΥΣΙΑ", ΓΙΑ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΤΟ ΟΜΟΙΟΜΑ ΣΟΥ ΚΑΝΙ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ Η ΣΥΝΙΔΕΙΣΗ ΣΟΥ ΣΤΟ "ΑΣΤΡΙΚΟ ΣΩΜΑ"", είναι μάλλον κάτι που έχεις διαβάσει σε κάποιο βιβλίο. Εσύ μην μπερδεύεις το μυαλό σου με το ότι θα βγει το ομοίωμά σου κλπ. Να σκέφτεσαι μόνο ότι θέλεις να βγεις από το σώμα σου και ότι θα τα καταφέρεις! Αυτό θα σε βοηθήσει πολύ παράλληλα με την χαλάρωση.

Ελπίζω να βοήθησα λιγάκι.

* Irene *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crytila
Μέλος 2ης Βαθμίδας


155 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2003, 20:16:46  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
...Μόνο που σήμερα δεν μπορούσα να ανοίξω τα μάτια μου κατά τη διάρκεια της αστρ.προβολής. Προσπαθώντας να τα ανοίξω κατάλαβα ότι έχανα τον έλεγχο της "πτήσης", δηλαδή υπήρχε φόβος να σταματήσει πρόωρα, οπότε αφέθηκα, κράτησα τα μάτια κλειστά και "οδήγησα" για λίγο το σώμα μου γύρω από το δωμάτιο...

Εννοούσα πως έχω καταφέρει μόνο να προβάλω το αστρικό σώμα στο δωμάτιο, χωρίς να έχω ταξιδέψει. Κάτι παρόμοιο περιγράφει και η placebo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2003, 20:54:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
ΝΑΙ. ΑΥΤΟ ΛΕΩ.
ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΣΕΣ ΝΑ ΠΡΟΒΑΛΕΙΣ ΤΟ ΑΣΤΡΙΚΟ ΣΟΥ ΣΩΜΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΣΟΥ? ΜΕ ΤΟ ΜΟΥΔΙΑΣΜΑ?

Κάνε ότι θέλεις αλλά μην κάνεις ότι δεν θες να σου το κάνουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

volida
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2003, 01:58:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους volida
πρωτη μου φορα στην στηλη σας. χαιρετίζω!

μπορώ να θυμηθώ πολλές φορές τον εαυτό μου απο την ηλικία των 9 χρόνων να ζω μη συνειδητές εξωσωματικές εμπειρίες.
Φυσικά ομως και δεν ήξερα τέτοιο όρο σ'αυτήν την τόσο τρυφερή ηλικία. Πάντα τις αγνοούσα θεωρώντας αυτες τις παράξενες εμπειρίες ως όνειρα.
Ηταν τοσο ανεξήγητες όμως που έπρεπε να το ψάξω λίγο παραπάνω.
Στα 16 λοιπόν στο διαδίκτυο κατάφερα να βρω ενα οδηγό που εξηγούσε τι να κάνεις και τι θα ζεις αν το πραξεις σωστα για να μπορεσεις να ζησεις Ε.Ε. Παντα δοκίμαζα πρωτα και μετα συκγρινα τα γραφωμενα αποτελεσματα. Πρέπει να ομολογήσω οτι ταυτίζονταν.
Πάντα ομως με κάτι με σταματουσε πριν την αποχώρηση μου απο το σωμα μου. Κατι με τρόμαζε και διακοποτα. Οταν εκμυστηρεύθηκα σε μια φίλη την εμπειρία, μου ζήτησε να σταματήσω όπως και έκανα. Μια γνωστή της που ασχολείται και είναι στα πραγματα της είπε ότι κινδινευεις απο πνεύματα να καταβάλουν το σωμα σου. Οπως μου τόνισε, οχι για παντα αλλα για αρκετό χρονικό διάστημα για να σου προλάβουν να σε βλάψουν.
Τρόμαξα λοιπον και δεν ξανατόλμησα να ζήσω συνειδήτα μια τέτοια εμπειρία, χωρίς να θέλω να απονθαρύνω κανένα σας.

<εσολάβησε λίγος καιρός και έζησα μια τρομερή εξωσωματική εμπειρία την όποια δεν ζήτησα αλλά έξησα συνειδητά κατα την διαρκεια της οποιας είχα επαφή με υπάρξεις εξωκοσμικές. Πραγματικά μου προκαλεί τον πιο απερίγραπτο φόβο να θυμαμαι την τελευταία σκηνή που προσπαθούσα με μεγάλη ταχύτητα πετώντας να ξεφύγω απ΄αυτες τις "υπάρξεις". πανικόβλητος έτρεχα προς το σώμα μου και η αίσθηση και το ρίγος όταν με πλήσιαζαν ξεπε΄ρνούσε καθε φαντασία. ήταν τόσο αποτρόπαιος, τοσο φρικιαστικός ο φόβος που δεν ήθελα να τον ξαναζήσω.
Βρήκα ασφάλεια φορώντας ενα σταυρό. Απο τότε πέρασαν 4 χρόνια και δεν έζησα ούτε δευτερόλεπτο παρόμοιων εμπειριών.
Το αξιοπερίεργο όμως είναι οτι τον οκτωβριο του 2002 γνωρισα μια κοπελλα με την οποια φίλεψα. Ποτε δεν ειχα παει στο σπιτι της και ουτε ειχα ιδεα την περιόχη που μενει. Καταφερα ομως μετα απο δυο μερες της γνωριμιας μας να της περιγραψω με απιστευτη λεπτομερια το δρομολογιο να παει κανεις σπιτι της, τι υπαρχει εξω, τους δρομους και γενικα ολη την περιοχή και πιο ακομα πιο συγκεκριμενα πραγματα οπως τον πατέρα της και το αυτοκίνητο του, μια αποθήκη πισω απο το σπιτι της και αρκετα άλλα. καταλαβαινετε ποσο τρομαξε το κοριτσι.
Ολα αυτα απεικονιστικαν σε ονειρικη κατασταση στην οποια είχα κανονική επαφή με την υλη. Γι'αωτο και δεν την θεωρω αστρικη προβολή. Δεν υπηρχαν τα χαρακτηριστικα. Την καταλαμβανω ως τηλεπαθεια.

οπως τις υλικές αισθήσεις μας γεύση, αφή, όραση και ακοή μάθαμε να τις αξιοποιούμε παραμένουν κ αλλες αγνωστες οπως φαινεται που αφορούν και το θεμα αυτης της στηλης. οπως επίσης κ αυτή η 6η αισθηση για την οποια γινεται θορυβος...απο μας εξαρτάται η αντιστοιχη υπομονετική εξάσκηση.


ελπιζω να μην σας κουρασα.

Edited by - volida on 07/06/2003 02:12:55

Edited by - volida on 07/06/2003 02:18:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aris24
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2003, 20:16:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aris24
γεια χαρα σε ολους.αν και σαββατο σημερα και πρεπει να ετοιμαζομαστε για κανα ποτακι ομολογω οτι εχω κολησει εδω διαβαζοντας τις εμπειριες και αποψεις σας για την αστρικη προβολη.δυστηχως δεν ειμαι απο τους τυχερους οι οποιοι εζησαν μια τετοια εμπειρια.εχω ζησει ομως γυρω στις 10 φορες αυτο που ονoμαζετε sleep paralysis.θα ηθελα λοιπον να ρωτησω αν υπαρχει καποια σχεση μεταξυ sleep paralysis και α.π.και αν ναι τι μπορουμε να κανουμε την ωρα που εχει παραλυσει το σωμα μας για να περασουμε απο το ενα φαινομενο στο αλλο.οποιος ξερει και θελει φυσικα ας μου απαντησει

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2003, 22:13:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
(ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΠΩΣ ΤΟ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΕ ΑΠΑΝΤΙΣΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ)

ΓΕΙΑ ΣΑΣ...
ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΨΕ ΚΑΙ Η CRYTILA, ΞΑΠΛΩΝΕΙ, ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΗΣ ΜΟΥΔΙΑΖΕΙ, ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ "ΒΓΕΝΕΙ"
ΤΟ ΑΣΤΡΙΚΟ ΤΗΣ ΣΩΜΑ.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ, ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΑΣΑΙ, ΠΑΡΑΛΥΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ, ΘΑ ΕΧΕΙ ΣΧΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΛΑΡΟΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ.
ΓΙ' ΑΥΤΟ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ "ΑΣΤΡΙΚΟΙ ΤΑΞΙΔΕΥΤΕΣ" ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΑ.

ΜΑΛΙΣΤΑ, ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΚΑΛΛΗΤΕΡΑ, ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ, ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΕΙΔΟΣ ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ.
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΚΑΠΩΣ Ο ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΙΨΑ!
BYE!

Κάνε ότι θέλεις αλλά μην κάνεις ότι δεν θες να σου το κάνουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aris24
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2003, 23:08:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aris24
thanks wicca...καποιοι πιστευουν πως το sleep paralysis exei σχεση με την αστρικη προβολη καποιοι αλλοι οχι.εγω δεν μπορω μεχρι τωρα να τα συνδεσω.αυτο που μου συμβαινει ειναι παρομοιο με οτι εχουν περιγραψει οι υπολοιλοι.ξυπναω δηλαδη ξαφνικα μη μπορωντας να κουνησω οτιδηποτε πανω στο σωμα μου.κραταει καποια δευτερολεπτα και μετα συνερχομαι.τη πρωτη φορα φυσικα φοβηθηκα και προσπαθουσα απεγνωσμενα να κουνηθω.μετα τις 2 επομενες φορες το συνηθισα μπορω να πω και απλα το αφηνα να συμβει.αναρωτiομουν ομως μηπως δεν ηταν πραγματικοτητα αλλα ονειρο.θυμαμαι παντως οτι ειχα ανοιχτα τα ματια και εβλεπα τα παντα μεσα στο δωματιο.μια απο τις τελαιυτεες φορες ομως συναιβηκε το εξης.ξυπναω ανοιγοντας τα ματια βρισκομενος στην αριστερη πλευρα του κρεβατιου με το γνωστο αισθημα παραλυσης.περνανε 4-5 δευτερολεπτα με εμενα ακινητοποιημενο και στη συνεχεια νιωθω το σωμα μου να γερνει προς τα αριστερα στην ακρη του κρεβατιου.η κινηση ηταν αργη και οπως εγερνα συνεχως το αποτελεσμα θα ηταν να πεσω απο το κρεβατι.προσπαθοθσα να κινησω τα χερια μου για να κρατηθω αλλα ματαια.θυμαμαι οτι σκεφτηκα οτι .. θα φαω τα μουτρα μου σκαζωντας στο πατωμα σαν καρπουζι.τελικα λιγο πριν συμβει το μοιραιο νιωθω να ανοιγω τα ματια μου(παρολο που πιστευα πως τα ειχα ηδη ανοιχτα και εβλεπα τα παντα)και να βρισκομαι στην αλλη ακρη του κρεβατιου ξυπνιος και με τις αισθησεις μου.
η εμπειρια εκεινης της βραδιας με εκανε να αναρωτηθω μηπως τελικα δεν ειμαστε ξυπνιοι(οσο και αν νομιζουμε οτι ειμαστε)και μηπως δεν βλεπουμε πραγματικα τα παντα στο δωματιο(τουλαχιστον οχι με τα φυσικα μας ματια).
παντως wicca αν ειναι ενδιαφερον το βιβλιο που διαβαζεις για την αστρικη προβολη θα ηθελα να μαθω τον τιτλο και τον εκδοτικο οικο γιατι δεν εχω βρει κατι καλο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2003, 09:40:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΑΘΕΣ ΗΤΑΝ ΚΑΠΩΣ, ΣΑΝ ΝΑ ΣΕ ΤΥΛΙΞΕ ΣΚΙΑ.

ΑΛΛΑ ΑΝ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΕΙΧΕΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΑΝΟΙΧΤΑ, ΜΑΛΟΝ ΟΧΙ. ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ.

ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΠΩΣ ΒΡΙΣΚΟΣΟΥΝΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΚΡΕΒΑΤΙΟΥ, ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ.

ΤΩΡΑ... ΓΙΑ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ...

ΟΝΟΜΑ: ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ
ΕΚΔΩΣΕΙΣ: ΚΟΝΙΔΑΡΗ

Κάνε ότι θέλεις αλλά μην κάνεις ότι δεν θες να σου το κάνουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Allen Sullivan
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2003, 16:32:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Allen Sullivan
Kalispera, se olous. Tha hthela na sas pw pws eixa mia ebeiria sxetika me thn astriki probolh. Htan perysi an thymamai kala, hmastan sto spiti me enan filo mou. Tou eipa ti prospathw na kanw kai me pistepse. Loipon, egw ksaplwsa kai tou eipa pws o,ti kai an ginei, dhladh an den milaw h paralysw na me "ksypnhsh" amesws opws kai egine! Halarwsa, mou phre panw apo 1 wra kai gia na pw thn allhtheia den ennoiwsa moudiasma alla san na eleftherwnomoun san na efeyge h psyxh mou h kati tetoio, gia thn akribeia anneiwthw pws tha pethaina. Mexri ekeino to stadio eftasa den boresa na dw to Astral eafto mou. Tha ksanaprospathhsw omws an kai mataia pisteyw.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TOS
Νέο Μέλος

n/a
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2003, 17:16:09  Εμφάνιση Προφίλ
Να σας πω και εγω την δικη μου εμπειρια :

πριν απο πολυ καιρο διαβασα κατα τυχη στο ιντερνετ (sto site http://www.spiritweb.org/ που εχει και μεθοδο, αν και προς το παρον δεν δουλευει) για την υπαρξη της αστρικης προβολης, και πρεπει να πω οτι αμεσως ενθουσιαστικα !

Διαβασα στα γρηγορα 2-3 πραγματα (οτι πρεπει να χαλαρωσω...), και την ιδια μερα προσπαθησα να κανω μια αστρικη προβολη.

Και για να σας πω την αληθεια, παρολο που ειχε μεθοδο προτιμησα να βρω μονος μου τι πρεπει να κανω.


Ετσι λοιπον, αφου ξαπλωσα, για περιπου ενα τεταρτο σκεφτομουν την ημερα που περασα -δυσκολο να μην σκεφτεσαι τιποτα- , επειτα χαλαρωσα και πλεον δεν σκεφτομουν τιποτα, απλος προσπαθουσα να "κοιταξω στο σκοταδι", οταν εχουμε κλειστα τα ματια δηλαδη, και χωρις να καταλαβω γιατι, προσπαθουσα να καταλαβω τι συμβαινει.

Επειτα ενιωσα αυτο το μουδιασμα, αν και δεν νομιζω οτι ηρθε αυθορμητα, αλλα οτι εγω το προκαλεσα. Για οσους δεν ξερουν πως να το κανουν, θα ελεγα οτι ειναι κατι οπως οταν ανατριχιαζετε, δηλαδη σαν να προσπαθησα ο ιδιος να ανατριχιασω.

Επειτα απο -παρα πολλη- ενταση, και αφου αισθανομουν παραξενα, ενιωσα κατι σαν την "απολυτη ηρεμια". Οση ενταση ειχα πριν, τοσο πιο πολυ ηρεμια ειχα μετα. Ενιωσα επεισης σαν "να επεσε το ταβανι στο κεφαλι μου". Οταν κλεινετε τα ματια σας, βλεπετε σαν ενα μαυρο τοιχο απο μια ομως ορισμενη αποσταση. Ε λοιπον εδωμ αυτος ο τοιχος ηταν παρα πολυ κοντα στα ματια μου, και γενικα μου φαινοταν παραξενο.

Επειτα, εκει που ολα ηταν μαυρα... ξαφνικα ενα ασπρο φως αντικατεστησε ολο τον τοιχο, και πρεπει να πω οτι τρομαξα οσο δεν παει αλλο ! Επειτα αρχισα να ακουω ενα βουισμα, και εκει σταματησα διοτι απο τη μια ημουν ηδη τρομαγμενος και δεν πηγαινε αλλο, και απο την αλλη νομιζα οτι ηταν... κουνουπια (τουλαχιστον μια ντουζινα, με τοσο βουητο που ειχε), και ανοιξα τα ματια μου για να τα διωξω !! Ομως ανοιγοντας τα ματια, ο θορυβος σταματησε μονομιας !!

Αργοτερα εκανα παλι και αλλες προσπαθειες, ομως καθε φορα σταματαω στο ιδιο σημειο... τι να σας πω, πρεπει να ξεπερασω το φοβο μου.

Απ την αλλη, αναμεσα στο διαστημα που περασε αναμεσα σε καθε προσπαθεια, διαβασα διαφορα για το αστρικο ταξιδι, και μεταξυ αλλον οτι ηταν πολυ επικινδυνο (ξενες οντοτητες που μπορει να παρουν το σωμα μας, φωναζουμε για βοηθεια και ερχονται να μας "βοηθησουν" οντοτητες με πονηρες προθεσεις, καταστασεις που μας ξεπερνουν, περιπτωση να χαθουμε και να μην ξερουμε να γυρισουμε (!), περιπτωση ακομα και να σκωτωθουμε αν μας τυχει κατι-σαν το ματριξ δηλαδη !!!!-, μεχρι και ολα αυτα να μας καταστρεφουν σιγα σιγα την ζωη στην "πραγματικοτητα", και αλλα...)

Βεβαια, διαβασα επισης οτι οποιος εχει καθαρη συνειδηση, και "δεν τα φοβαται αυτα", δεν εχει τιποτα να φοβηθει. Δηλαδη, εχε πιστη στον ευατο σου, πες οτι "δεν εκανα τιποτα κακο και δεν εχω τιποτα να φοβηθω" και ετσι δεν υπαρχει προβλημα. Θα μου πειτε τωρα, ποιος μπορει να το πει αυτο... ?

Τελικα η γνωμη ειναι, οποιος δεν ξερει τι προκειται να αντιμετωπισει, καλυτερα να μην κανει τιποτα. Εγω ανησηχω και καθε φορα που κανω προσπαθεια τα εχω ολα αυτα στο νου μου και δεν μπορω να παω παραπερα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2003, 17:41:35  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα σας.

Η γνώμη μου είναι πως αυτές οι οντότητες που "κυκλοφορούν" σε τόσο χαμηλά πεδία (όπως της Α.Π.) είναι τελείως ακίνδυνες. Αυτό που μπορούν να σου κάνουν, είναι να σε τρομάξουν και μόνο. Δυστυχώς έχουμε πει ότι το εμπόδιο του φόβου είναι και το μεγαλύτερο. Σε καμία περίπτωση δεν μπορούν να κυριέψουν το σώμα μας, αυτό είναι κάτι που έχει ακουστεί από τον φόβο κάποιων.
Επίσης δεν υπάρχει περίπτωση να χαθείς και να μην μπορείς να γυρίσεις. Απλά πρέπει να μάθουμε να λειτουργούμε το μυαλό μας ξεκάθαρα. Δηλαδή όλες οι εντολές να γίνονται μέσω του μυαλού μας (χρειάζεται τρομερή εξάσκηση φυσικά και είναι κάτι που θα έρθει με πολύχρονη εμεπιρία), είτε θέλουμε να πάμε σε άλλο πλανήτη, είτε στο άλλο τετράγωνο από το σπίτι μας, πρέπει να δίνουμε την "εντολή" ξεκάθαρα, ώστε να πραγματοποιείται αυτομάτως και να μην χρειάζεται να χρησιμοποιούμε τα 'αστρικά μας πόδια" (έτσι γίνεται τον πρώτο καιρό συνήθως).

Καλό απόγευμα

* Irene *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2003, 13:26:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
ΓΕΙΑ ΣΑΣ...
ΟΝΙΡΙΚ 1 ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΚΑΤΙ?
Ο ΑΣΤΡΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ?
ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΥΤΟ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ.

ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΒΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟΥΣ ΑΣΤΡΙΚΟΥΣ ΚΟΣΜΟΥΣ?
ΑΝ ΓΥΝΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΑΚΡΙΒΟΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΤΟΤΕ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΩ...
(ΜΗΝ ΓΕΛΑΣΕΤΕ) ΣΤΑ ΠΟΚΕΜΟΝ!!!!!! (ΑΣΧΕΤΟ)

Κάνε ότι θέλεις αλλά μην κάνεις ότι δεν θες να σου το κάνουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Chris__
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2003, 13:56:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Chris__
Ωραία όλα αυτά αλλά να λέμε και τα κακά.Τι γίνεται όταν η χορδή από το σώμα μας κοπεί;Η αστρική προβολή θυμίζει πολύ τις μεταθανάτιες εμπειρίες όπου οι νεκροί έβλεπαν ένα φως άσπρο να πλησιάζει προς το μέρος τους.Ας μην παίζουμε λοιπόν με αυτή τη Θεία λειτουργία, να τη σεβόμαστε και να μην το παρακάνουμε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

il410
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2003, 18:27:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους il410

Συμφωνω απολυτα με τον προηγουμενοο συμμετεχοντα του forum οσων αφορα τους κινδυνους της τεχνικης αυτης.
Επισης απο μια μικρη ερευνα που εκανα χωρις να με ενδιαφερει η πρακτικη πανω στο θεμα παρατηρησα οτι υπαρχουν πολλες ,οχι βεβεαια τοσο διαφορετικες,τεχνικες με τις οποιοες θα πορουσε καποιος να επιτυχει την Α.Π.Δεν βρηκα ομως πουθενα την ιστορια της αστρικης προβολης ....απο ποιους εφαρμοστηκε πρωτα? γιατι?ποια η πρωταρχικη τεχνικη και ποια η σημασια της καθε παραλλαγης? ποιος ο λογος της ιδιας της α.π. περα απο την αποδειξη της υπαρξης του ΄΄άστρικου΄΄κοσμου και πιθανον των αλλων διαστασεων?
Αν μπορει καποιος ας δοσει πληροφοριες πανω σ'αυτα τα θεματα,γιατι η εφαρμογη τεχνικων μονο και μονο για τν χαρα της εφαρογης δεν εχει νομιζω νοημα και αξια και παραλληλα ,αναμφισβητητα κρυβει και κινδυνους.

IL410


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2003, 00:11:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
quote:
Ωραία όλα αυτά αλλά να λέμε και τα κακά.Τι γίνεται όταν η χορδή από το σώμα μας κοπεί;

ΓΕΙΑ ΣΑΣ...
ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΚΟΒΕΤΕ Η ΧΟΡΔΗ. ΑΠΛΑ ΟΤΑΝ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΕΤΑΙ ΤΟ ΑΣΤΡΙΚΟ ΣΩΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΥΣΙΚΟ, ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ.
ΤΩΡΑ, ΑΝ ΚΟΠΕΙ, ΔΕΝ ΞΑΝΑΒΡΙΣΚΕΙΣ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ.

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ

Κάνε ότι θέλεις αλλά μην κάνεις ότι δεν θες να σου το κάνουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Chris__
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2003, 13:11:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Chris__
Και αν δεν βρεις το δρόμο της επιστροφής τι γίνεται;Θεωρεισαι ως νεκρός ας πούμε και σε παραλαμβάνει ο Θεός η γίνεται κάτι άλλο;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2003, 22:59:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
ΕΛΑ ΝΤΕ.
ΤΙ ΓΥΝΕΤΑΙ?
ΡΩΤΙΣΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΟΥ.
ΜΑΛΟΝ ΠΕΡΙΠΛΑΝΙΕΣΑΙ ΣΑΝ "ΧΑΜΕΝΗ" ΨΥΧΗ ΕΔΩ ΚΙ ΕΚΕΙ.

Κάνε ότι θέλεις αλλά μην κάνεις ότι δεν θες να σου το κάνουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2003, 16:54:20  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπερα σας,

Καταρχήν δεν υπάρχει αυτό που αναφέρουν οι φίλοι σαν "χορδή". Αυτό είναι κάτι το οποίο άρχισε να αναφέρεται από εκείνους που έκαναν Α.Π., μεταφορικά για να δώσουν την εικόνα που ήθελαν. Δηλαδή δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα (silver cord). Όταν λοιπόν αυτό το φανταστικό σχοινί κοπεί, τότε θα έχεις πεθάνει. Αλλά αυτό θα συμβεί όταν έχει έρθει η ώρα σου που λένε και όχι γιατί κάποιος θα σε "σκοτώσει" ή κάτι θα σου επιτεθεί κατά την διάρκεια της Α.Π.

Επίσης το να μην μπορείς να γυρίσεις δεν ισχύει. Δεν έχω ακούσει ποτέ κάτι τέτοιο. Μιλάμε για την Α.Π. Μία πράξη η οποία γίνεται με προσπάθεια του μυαλού μας και μόνο. Το μυαλό μας λοιπόν είναι αυτό που όσο περνάει ο καιρός και εξασκούμεθα θα δυναμώνει, δίνοντας εντολές τις οποίες θα πραγματοποιεί αυτόματα (όπως το να πας σε ένα μέρος ασύγκριτης ομορφιάς, ή να επισκεφτείς έναν άλλο πλανήτη) έτσι ακριβώς λες ότι πρέπει να επιστρέψεις και επιστρέφεις.

Ελπίζω να βοήθησα λιγάκι.

Υ.Γ. Έχω διαβάσει στο internet σε αρκετά sites ότι την Α.Π. χρησιμοποιούν διάφορα κράτη για κατασκοπευτικούς λόγους, αλλά πολλές φορές και από το FBI για αναζήτηση κυρίως μικρών παιδιών (δεν ξέρω φυσικά αν ισχύει).

* Irene *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2003, 23:43:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
quote:
Καταρχήν δεν υπάρχει αυτό που αναφέρουν οι φίλοι σαν "χορδή". Αυτό είναι κάτι το οποίο άρχισε να αναφέρεται από εκείνους που έκαναν Α.Π., μεταφορικά για να δώσουν την εικόνα που ήθελαν.

ΜΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΕΤΑΦΕΡΕΤΑΙ Η ΣΥΝΙΔΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΣΩΜΑ ΣΤΟ ΑΣΤΡΙΚΟ? ΑΡΑ, Η ΧΩΡΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ.

Κάνε ότι θέλεις αλλά μην κάνεις ότι δεν θες να σου το κάνουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2003, 12:17:29  Εμφάνιση Προφίλ
Ποιος σου είπε τέτοιο πράγμα? Μου φαίνεται ότι τα βιβλία που διαβάζεις αντί να σε βοηθήσουν, σε μπερδεύουν.

Η προσωπική μου πείρα (μικρή όπως έχω πει) λέει ότι δεν υπάρχει τίποτα που να "μεταφέρει" την συνείδησή σου. Τουλάχιστον τίποτα το "φανερό". Εγώ όταν "βγήκα", αυτόματα μεταφέρθηκε μαζί μου και η συνείδησή μου. Και ουδέποτε είδα silver cord.


* Irene *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 17 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy