ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Παράξενες Ιστορίες No1...
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dust
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2004, 18:47:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dust
quote:

ΓΙΑ ΕΤΟΙΜΟΘΑΝΑΤΑ ΜΩΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΝΑ ΒΑΠΤΙΣΤΟΥΝ Η ΝΑ ΦΩΝΑΞΟΥΝ ΠΑΠΑ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Η NARYA ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΧΗΜΑΤΙΣΕΙΣ ΣΤΑΥΡΟ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΒΑΠΤΙΣΜΕΝΟ ΑΝ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΑ ΟΜΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΒΑΠΤΙΣΗ.

respect


Σωστα.Αρκει να το σηκωσεις στον αερα,να σχηματισεις σταυρο και να πεις μονο το "Αγιος ο Θεος..." 3 φορες.Επειδη η φυση της δουλειας μου εχει να κανει με καταστασεις που πολλες φορες υπαρχει θανατος,μας εχει πει ιερεας ολη την διαδικασια ωστε να ξερουμε τι πρεπει να κανουμε σε τετοια περιπτωση

***Dust in the wind***Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2004, 10:01:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully
Ουτε εγω εχω ακουσει τιποτα απο παππα!
Θα ρωτουσα το θεολογο που μου εκανε περυσι, αλλα με ειχε που με ειχε βαλει στο ματι, επειδη του "χαλουσα" το μαθημα!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SuperNaturaL
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2004, 06:12:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SuperNaturaL
Καλημέρα σαν νέο μέλος και εγώ θα ήθελα να σας πώ μια ιστορία που έχω ακούσει... Η ιστορία έλαβε χώρα σε κάποια πόλη της δυτικής Μακεδονίας πολλά χρόνια πριν... Δίπλα από το κτίριο του Οικοτροφείου της πόλης υπήρχε μια αποθήκη πριν χρόνια (την ιστορία μας την διηγήθηκε σχετικά πρόσφατα ο φύλακας του Οικοτροφείου ο οποίος είναι αρκετά μεγάλος σε ηλικία) ...που λεγόταν πως όταν κάποιος περνούσε το βράδυ έξω από αυτήν την αποθήκη άκουγε κλάμματα μωρών ...Οι κάτοικοι φώναξαν ιερέα ο οποίος και ευλόγησε το μέρος. Από τότε δεν ακούστηκαν ξανά τα κλάμματα. Μαθεύτηκε μετά πως σε αυτήν την αποθήκη κατά την διάρκεια των πολέμων γίνονταν φόνοι παιδιών εκεί μέσα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2004, 11:04:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully
Κλαματα μωρων...ποσες ιστοριες τετοιες εχω ακουσει...!
Και οι μισες να ειναι αληθινες...με βαζουν σε σκεψεις!

Καλως μας ηρθες SuperNaturaL, καλη σου συνεχεια!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2004, 15:03:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
Καλώς ήρθες supernatural!

Κλάματα μωρών... μπρρρ!!

Μάλλον έχουμε να κάνουμε πάλι με περίπτωση άδικου θανάτου και μη σωστής ταφής αφού το φαινόμενο σταμάτησε με το διάβασμα ευχών από ιερέα.
Το οικοτροφείο ήταν ορφανοτροφείο και τα μωρά έμεναν εκεί;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

UFO
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2004, 20:55:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους UFO
ΚΙ ΕΓΩ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΑ......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Warface
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
247 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2004, 00:38:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Warface
ΜΟΥ ΣΗΚΩΘΗΚΕ Η ΤΡΙΧΑ... ΚΛΑΜΜΑΤΑ ΜΩΡΩΝ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SuperNaturaL
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2004, 06:10:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SuperNaturaL
Καλώς σας βρίσκω παιδιά... narya δεν ξέρω αν τα παιδιά έμεναν στο Οικοτροφείο... και δεν ξέρω αν υπήρχε εκείνο τον καιρό το Οικοτροφείο.. Πάντως ακούγεται όντως ανατριχιαστικό...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2004, 08:05:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
Welcome back UFO!!

Supernatural, σε ρώτησα για το οικοτροφείο γιατί εάν ήταν ας πούμε ορφανοτροφείο και τα παιδιά που έμεναν εκεί έβρισκαν τραγικό θάνατο, θα ήταν εγκληματικό να τα σκοτώνουν αυτοί που θα έπρεπε να τα φροντίζουν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2004, 10:24:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully
quote:
ΜΟΥ ΣΗΚΩΘΗΚΕ Η ΤΡΙΧΑ... ΚΛΑΜΜΑΤΑ ΜΩΡΩΝ...

Ενταξει βρε παιδια δεν ειναι και τοοοοσο φοβερο!!!

Δηλαδη οταν θα γινετε γονεις, τι θα κανετε...?!?!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2004, 10:48:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
Γι αυτό λέω να καθυστερήσω to bebe καμιά
10αρια χρόνια ακόμα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2004, 10:59:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully
Ελα μωρε...
Ποσο θα κλαινε...?!?!
Μεχρι 2-3 χρονων...!
Μετα ομως....

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2004, 12:57:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
Εκτός εάν τους διηγούμαστε όλες αυτές τις παράξενες ιστορίες για να κάθονται ήσυχα!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2004, 19:24:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
Βρήκα κάτι σχετικό με το θέμα τυχαία στο βιβλίο "Μυστική Ελλάδα"

"Στην Κρήτη πιστεύουν ότι τα μωρά που πεθαίνουν αβάπτιστα γίνονται μικροί δαίμονες με μαύρα φτερά, πετάνε μέσα στη νύχτα και πετροβολούν τους διαβάτες. Λένε ακόμα πως αν τύχει να περάσει κανείς το βράδυ από το μέρος που είναι θαμμένα, μπορεί να ακούσει τα κλάματα και τις φωνές τους και βλέπει πολλές φορές παράξενες φωτιές και σπίθες να βγαίνουν από τη γη."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2004, 20:56:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf
ΚΑΛΗ ΜΟΥ NARYA ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΘΡΥΛΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΤΑ ΑΒΑΠΤΙΣΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΔΙΑΒΟΛΑΚΙΑ....
ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΚΛΑΜΑΤΑ ΠΑΙΔΙΩΝ ΞΕΡΩ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΦΩΝΕΣ ΠΑΙΔΙΩΝ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΤΙΚΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΚΑΙ ΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΚΛΑΜΑ.......

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2004, 23:25:44  Εμφάνιση Προφίλ
Kόφτε το γιατί έχω μωρό...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2004, 08:12:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
Γλυκειά μου sansationf εννοείται ότι δεν πιστεύω αυτούς τους θρύλους
και τους απορρίπτω κατηγορηματικά.
Απλά έβαλα αυτήν την παραπομπή για να δούμε μία προληπτική
πεποίθηση που πιστεύαν παλιά οι άνθρωποι.

Νομίζω ότι εάν άκουγα γέλια στο πουθενά θα ανατρίχιαζα περισσότερο
απ' ότι με τα κλάματα!

Avallon καλή μου να σου ζήσει το μωράκι σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2004, 11:28:31  Εμφάνιση Προφίλ
Eυχαριστώ
Και μια συμβουλή: Περίμενα 8 χρόνια να το αποφασίσω...μην το κάνεις... είναι Θείο Δώρο... (αν το είχα κάνει νωρίτερα τώρα θα πήγαινα μαζί της για rafting και shopping)


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2004, 11:44:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully
quote:
"Στην Κρήτη πιστεύουν ότι τα μωρά που πεθαίνουν αβάπτιστα γίνονται μικροί δαίμονες με μαύρα φτερά, πετάνε μέσα στη νύχτα και πετροβολούν τους διαβάτες. Λένε ακόμα πως αν τύχει να περάσει κανείς το βράδυ από το μέρος που είναι θαμμένα, μπορεί να ακούσει τα κλάματα και τις φωνές τους και βλέπει πολλές φορές παράξενες φωτιές και σπίθες να βγαίνουν από τη γη."


Απο Κρητη ειμαι! Αν θυμασε ενα post λιγο παραπανω εξαιτιας του οποιου ολοι με κηνυγησαν...!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2004, 12:44:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
Καλή μου Avallon εγώ λέω να περιμένω 2-3 χρονάκια ακόμα αλλά
ελπίζω να κάνω κοριτσάκι.

Έχεις δίκιο scully, άρα το βιβλίο μου δεν λέει μπαρούφες,
όντως υπάρχει αυτή η πρόληψη στην Κρήτη. Βασιζόμενη
στο δικό σου post βρήκα ομοιότητα με το βιβλίο γι αυτό
είπα να το βάλω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2004, 10:08:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully
Πω πω βρε παιδια...!
Μα...ποσων χρονων ειστε, χωρις παρεξηγηση...
Νιωθω μικρη...!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2004, 11:32:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully
quote:
Την δεκαετία του 1960, ένας φαντάρος γνωρίζεται στην Θεσσαλονίκη με μια κοπέλα.
Μετά από μερικές συναντήσεις, ένα χειμωνιάτικο βράδυ.. το κορίτσι λεει στον φαντάρο πως πρέπει να διακόψουν την σχέση τους για λόγους που δεν μπορεί να του εξηγήσει.. Ο νεαρός, που την αγαπούσε πολύ και δεν ήθελε να τη χάσει, σκέφθηκε να πάει να συζητήσει με τους γονείς της.

Ζήτησε τη διεύθυνση και του δόθηκε. Λίγο πριν αποχωριστούνε, επειδή έκανε αρκετό κρύο, ο νεαρός προσφέρθηκε και της έδωσε το μπουφάν του για να γυρίσει σπίτι.. Μετά από δυο μέρες πήγε στο σπίτι της, και αφού συστήθηκε στους γονείς της, τους εξήγησε την κατάσταση. Οι γονείς του απάντησαν πως έκανε λάθος ..μιας.. και η κόρη τους είχε πεθάνει πριν τρία χρόνια!.. Εκείνος τότε είδε την φωτογραφία..! της κρεμασμένη και γεμάτος απορία αποκρίθηκε.. « Μα να, η κοπέλα για την οποία σας μιλάω» ..
Την επόμενη μέρα μαζί με τους γονείς του κοριτσιού, πήγε στο νεκροταφείο και είδε με κατάπληξη τον τάφο της ενώ από τα δεξιά κρεμόταν το μπουφάν που


Απο το μελος blackstate, σε ενα αλλο θεμα...!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elena22
Νέο Μέλος

Greece
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2004, 17:44:59  Εμφάνιση Προφίλ
Scully mia paromoia istoria exei sumbei edw sthn polh mou. Mono pou htan me taksintzh thn exw hdh dihgh8ei s'ayto to topic prepei na einai stis prwtes selides

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2004, 21:03:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf
Η ΙΔΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΕΔΩ.....


respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2004, 10:10:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully
Μαλιστα...!
Εγω παλι εδω στην Κρητη δεν εχω ακουσει για κατι παρομοιο!
Ψεματα ή αληθεια, εμενα αυτη η ιστορια μου αρεσε πολυ...!

Δεν μου ειπατε βρε παιδια την ηλικια σας...!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Flor
Νέο Μέλος


33 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2004, 11:33:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flor
Καλημέρα καλή χρονιά αν και αργοπορημένα !!!


quote:
Την δεκαετία του 1960, ένας φαντάρος γνωρίζεται στην Θεσσαλονίκη με μια κοπέλα.
Μετά από μερικές συναντήσεις, ένα χειμωνιάτικο βράδυ.. το κορίτσι λεει στον φαντάρο πως πρέπει να διακόψουν την σχέση τους για λόγους που δεν μπορεί να του εξηγήσει.. Ο νεαρός, που την αγαπούσε πολύ και δεν ήθελε να τη χάσει, σκέφθηκε να πάει να συζητήσει με τους γονείς της.

Ζήτησε τη διεύθυνση και του δόθηκε. Λίγο πριν αποχωριστούνε, επειδή έκανε αρκετό κρύο, ο νεαρός προσφέρθηκε και της έδωσε το μπουφάν του για να γυρίσει σπίτι.. Μετά από δυο μέρες πήγε στο σπίτι της, και αφού συστήθηκε στους γονείς της, τους εξήγησε την κατάσταση. Οι γονείς του απάντησαν πως έκανε λάθος ..μιας.. και η κόρη τους είχε πεθάνει πριν τρία χρόνια!.. Εκείνος τότε είδε την φωτογραφία..! της κρεμασμένη και γεμάτος απορία αποκρίθηκε.. « Μα να, η κοπέλα για την οποία σας μιλάω» ..
Την επόμενη μέρα μαζί με τους γονείς του κοριτσιού, πήγε στο νεκροταφείο και είδε με κατάπληξη τον τάφο της ενώ από τα δεξιά κρεμόταν το μπουφάν


Αυτή την ιστορία μου την έχει πει η γιαγιά μου όταν ήμουν μικρή που μέναμε στο εξωτερικό ...... τελικά τι συμβαίνει ????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stickmaster
Μέλος 1ης Βαθμίδας


137 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2004, 12:06:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stickmaster
Τι να πω ρε παιδια,οταν την πρωτο ακουσα και εγω αυτη την ιστορια αντριχιασα...Απο τοτε ομως την εχω ακουσει με ταξιτζη,με φορτιγατζη και τωρα με φανταρο.Ομολογω οτι αρχιζω να χανω την πιστη μου για το αν η ιστορια αυτη ειναι αληθεινη...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2004, 12:12:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully
ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙς ΚΙ ΑΔΙΚΟ...!
Μπορει ομως να ηταν αληθινη, παλια και να εκανε μεγαλη εντυπωση γι'αυτο και διαδωθηκε!
Και φυσικα...απο στομα σε στομα...καταλαβαινετε!!1

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2004, 14:39:18  Εμφάνιση Προφίλ
Προσωπικά νομίζω οτι υπάρχει πάντα η δυνατότητα να είναι αληθινή η ιστορία και απλά να «υιοθετήθηκε» από διάφορους βάζοντας δικά τους «συστατικά» μέσα! Ίσως γι’ αυτό την έχουμε ακούσει σε αρκετές εκδόσεις!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 10:36:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully
quote:
Προσωπικά νομίζω οτι υπάρχει πάντα η δυνατότητα να είναι αληθινή η ιστορία και απλά να «υιοθετήθηκε» από διάφορους βάζοντας δικά τους «συστατικά» μέσα! Ίσως γι’ αυτό την έχουμε ακούσει σε αρκετές εκδόσεις!

Αυτο ακριβως νομιζω και εγω!
Οπως τα δημοτικα τραγουδια ενα πραγμα...!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy