ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Αστρική προβολή (μέρος δεύτερο)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 21
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 21:39:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _
quote:
Άσχετο, αλλά μάλλον έπαθα ωτίτιδα... Γαμώτο! Με έχει τρελάνει το αυτί μου στον πόνο!
Ελάτε, ας πουμε όλοι μαζί τη λέξη....
Ωτορινολαρυγγολόγος! Τρεις φορές!

Δεν σου έχω πει να κλίνεις τα αυτιά σου όταν μιλάω εγώ????????
Εεεε ΚΑΛΑ να πάθεις τότε!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 14:43:41  Εμφάνιση Προφίλ
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ!!! ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ!!!
Η ωτίτιδα μου πέρασε μετά από μια αγωγή με αντιβιωτικά (ούξου ρεεεε!).
Μπορείτε να συνεχίσετε τη συζήτηση ελεύθερα.
Και, επί τη ευκαιρία, πάρτε και τα 4 μάντραμς του mysticweb:
- Λααααα Ρρρραααα Σσσσσσσς
- Εεεεε χιιιιιιιπ τοοοοοοο
- Φαααααα ρρρραααα ωωωωωωωωνννννν
- [τραγουδιστά, τσαχπίνικα και γρήγορα] Τάι ρερερερερε
Αυτααα!

-ΥΗVH
Light in extension

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2004, 19:18:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.
ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΜΕΤΑΘΑΝΑΤΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΑ.ΛΟΙΠΟΝ ΒΡΙΣΚΟΜΟΥΝ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ,ΟΔΗΓΟΥΣΑ ΣΕ ΔΡΟΜΟ ΟΠΟΥ ΣΕ ΜΕΡΙΚΑ ΣΗΜΕΙΑ ΥΠΗΡΧΕ ΠΑΓΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΛΙΩΣΕΙ.ΕΚΕΙ,ΕΧΑΣΑ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ,ΧΤΥΠΗΣΑ ΣΕ ΤΣΙΜΕΝΤΕΝΙΕΣ ΚΟΛΟΝΕΣ ΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΠΛΕΥΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΣΒΟΥΡΕΣ ΕΠΕΣΑ ΜΕ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΕΝΑ ΛΑΣΠΩΜΕΝΟ ΧΩΡΑΦΙ,ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΟΛΛΗΣΕ ΤΟ ΑΜΑΞΙ.
ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΙΝΗΣΩ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΜΟΥ.ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΜΟΝΟ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΩ.ΟΥΤΕ ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΗΣ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑΣ ΟΥΤΕ ΤΟΥ ΠΟΝΟΥ ΟΥΤΕ ΖΕΣΤΗΣ Η ΚΡΥΟΥ.ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΚΑΙ ΚΡΑΤΗΣΕ ΓΙΑ 1 ΜΕ 2 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΦΑΝΕΙ ΣΑΝ ΜΙΑ ΑΙΩΝΙΟΤΗΤΑ.
ΟΦΕΙΛΩ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΤΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΑΓΓΕΛΟΥΣ Η ΔΑΙΜΟΝΙΑ ΟΥΤΕ ΦΩΤΕΙΝΕΣ ΣΗΡΑΓΓΕΣ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΗΤΑΝ Η ΩΡΑ ΜΟΥ ΤΟΤΕ,ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΙΣΤΩ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ.ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2004, 13:17:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Καλησπερα φιλε matrx. Η εμπειρια που ανεφερες ειναι πολυ σηνηθισμενη συμφωνα με αυτα που εχω διαβασει. Οντως δεν ηταν η ωρα σου ακομα για αυτο δεν συναντησες ουτε πνευματικο οδηγο,ουτε αγγελους.
Αυτο θα ταιριαζε παντως καλυτερα στο θεμα με τις μεταθανατιες εμπειριες.

Φιλικα

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2004, 20:08:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Καλησπεριζω ολους τους φιλους και τις φιλες.
Απ' οτι βλεπω το θεμα εχει ηρεμησει λιγο για αυτο το ξαναφερνω στην επιφανεια με μια ερωτηση.

Τι θελετε να πετυχετε με την αστρικη προβολη?
Ποιος ειναι δηλαδη ο λογος που θελετε να μαθετε να αποχωριζεσται το σωμα σας?
Τα αστρικα ταξιδια εδω η στο αστρικο πεδιο?

Απανταω και εγω στην ερωτηση.

Ο δικος μου σκοπος που προσπαθω να μαθω αυτη την τεχνικη ειναι γιατι θελω να ξαναβιωσω την αισθηση που ενιωσα οταν το καταφερα,ελαφρυς σαν πουπουλο και μια υπεροχη ηρεμια.
Οταν καταφερνω να το αποχωριζομαι πιο συχνα τοτε με ενδιαφερει να ταξιδευω σε αυτο το πεδιο και οχι στο αστρικο.
Κι αυτο γιατι το αστρικο δεν ειναι μονο καλες οντοτητες και υπαρχουν διαφορα κατωτερα επιπεδα τα οποια τα εχω επισκεφτει μεσω lucid dreaming και δεν ηταν και οτι το καλυτερο.

Αυτο που ενοω ειναι οτι με το να βγεις απο το σωμα σου και να μπεις στον αστρικο κοσμο δεν πας στο παραδεισο και στα ανωτερα επιπεδα αλλα σε κατωτερα.


H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2004, 23:48:04  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Τι θελετε να πετυχετε με την αστρικη προβολη?
Ποιος ειναι δηλαδη ο λογος που θελετε να μαθετε να αποχωριζεσται το σωμα σας?
Τα αστρικα ταξιδια εδω η στο αστρικο πεδιο?

Φίλε Κώστα, πολύ εύλογο το ερώτημα που θέτεις.

Από προσωπική εμπειρία, κάποια στιγμή που ξύπνησα μέσα σ' ένα όνειρο, αισθάνθηκα τόσο ανάλαφρος και με μία αίσθηση απερίγραπτη
Πιστεύω πως αξίζει τον κόπο να ζει κανείς τέτοιες εμπειρίες.

Και μία ερώτηση: Όταν ταξιδεύεις εδώ, όπως λες κι όχι στο αστρικό πεδίο, φαντάζομαι πως εννοείς στη γη. Εδώ, λοιπόν, στη γη δεν υπάρχει κατώτερο αστρικό;

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2004, 12:49:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Καλη σου μερα φιλε Στεφανε.

Οταν θα ταξιδευω στην γη,σε αλλες χωρες η στον ουρανο απ' οτι γνωριζω μπορει να συμβει να βρεθεις και στο κατωτερο αστρικο επιπεδο.

Εχω διαβασει π.χ. ενας που απο το δωματιο του περασε μεσα απο μια πορτα που κανονικα δεν υπηρχε και βρεθηκε σε ενα επιπεδο οχι και τοσο ομορφο!

Αυτο προσωπικα με ανυσηχει και δεν θα θελα να το βιωσω.
Στα ανωτερα επιπεδα παμε μονο οταν εχει ερθει η ωρα μας και εχουμε "καθαριστει".

Για αυτο δεν το βλεπω κατι σαν πλακα ολο το θεμα...
Θελω πολυ να βιωσω το πεταγμα και η συνειδηση μου ειναι ξυπνια οπως εχει συμβει σε συνειδητο ονειρο αλλα απο κει και μετα γνωριζω οτι εκει εξω δεν ειναι και ο παραδεισος κι ας μην μπορει να σε βλαψει τιποτα.

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...


Edited by - Κωστας on 07/02/2004 18:39:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

RH
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2004, 23:55:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους RH
Παιδιά μήπως θα μπορούσατε να μου πείτε σας παρακαλώ που μπορώ να δω το πρόγραμμα του mysticweb.org?
Έκανα Register αλλά δεν βρίσκω το πρόγραμμα. Any Help?

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο.
Όταν θέλουμε να επιτύχουμε συνειδητή αστρική προβολή, χαλαρώνουμε και περιμένουμε κάποια σημάδια που να μας δείχνουν οτι αποχωριζόμαστε το σώμα μας. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πως ξεκινάμε να βλέπουμε.
π.χ. εγώ για να χαλαρώσω κάθομαι με κλειστά τα μάτια ξαπλωμένος. Όταν βγώ απο το σώμα μου αυτόματα θα αρχίσω να βλέπω?


Ευχαριστώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2004, 13:36:38  Εμφάνιση Προφίλ
Πρέπει να περιμένεις μέχρι τις 20 Φεβρουαρίου. Τότε θα λάβεις ένα ε-μαιλ που θα λέει ότι άρχισαν τα μαθήματα και καλείσαι να κάνεις το πρώτο download.

Όσον αφορά τη δεύτερη ερώτησή σου... κάτσε πρώτα να τα καταφέρεις!
Όταν βγαίνεις, συνειδητοποιείς πως είσαι έξω επειδή κουνάς χέρια, πόδια χωρίς να νιώθεις αντίσταση από τα σκεπάσματα, ενώ συνήθως βλέπεις ή έστω διακρίνεις.

-ΥΗVH
Light in extension

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cybershamangr
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2004, 10:24:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cybershamangr
Καλημέρα σε όλους τους φίλους του forum !

Θα ήθελα να σας αναφέρω την εμπειρία που βίωσα χθες μιας και τη θεωρώ ως το πρώτο σημαντικό βήμα μου για την εκούσια αστρική προβολή.

Όπως είχα αναφέρει και παλαιότερα έχει λίγο καιρό που ασχολούμαι με την αστρική προβολή αλλά προσπαθώ αρκετά πιστεύω, δοκιμάζοντας διάφορους τρόπους για το επιθυμητό, μιας και όπως λέγεται δεν υπάρχει μια στάνταρ μέθοδος για να βγεις από το σώμα.
Αυτό που έκανα χθες το απόγευμα ήταν μια ακόμα προσπάθεια αλλά με λίγο διαφοροποιημένη τεχνική σε σχέση με τις τελευταίες.
Δε θα αναφέρω το ιστορικό των προσπαθειών και τις διαφοροποιήσεις που έκανα για να γίνει κουραστικό το post.

Ας έρθουμε λοιπόν στο προκείμενο.
Χθες λοιπόν το απόγευμα ξάπλωσα στον καναπέ του σαλονιού σε θέση στυλ ανακλίντρου (δηλ. με γωνία 120ο περίπου μιας και αυτή είναι μια θέση που με βολεύει) επιδιώκοντας μια εκούσια αστρική προβολή. Σαν βοήθημα άκουγα από το dvd ένα preset (το μετέτρεψα σε wav μέσω του bwgen και το έψησα σε ένα cd) διάρκειας 20’ που πιστεύω βοηθά στη χαλάρωση αλλά και στη διατήρηση της συνειδητής κατάστασης του μυαλού.
Στη συνέχεια άρχισα να χαλαρώνω το σώμα. Εδώ θα ήθελα να αναφέρω τι εννοώ χαλάρωση, αν και για πολλούς μπορεί να θεωρηθεί χαζό, αλλά εγώ χθες το αντιλήφθηκα πλήρως. Στην ουσία τοποθέτησα τα μέλη του σώματος (είχα ήδη πάρει μια θέση που να με βολεύει) σε τέτοια θέση ώστε να στηρίζονται στον καναπέ που ήμουν μισοξαπλωμένος χωρίς να απαιτείται από εμένα καμία προσπάθεια για στηριχτούν. Δηλ, ο εγκέφαλος να μην προσπαθεί να καταβάλει την παραμικρή προσπάθεια και δύναμη για να κρατήσει σε μια θέση κάποιο σημείο του σώματος.
Επίσης συγκέντρωσα την προσοχή μου στην αναπνοή μου.
Σιγά σιγά άρχισα να νιώθω ένα ελαφρύ μούδιασμα και ένα επίσης ελαφρύ μυρμήγκιασμα στο σώμα από τα κάτω άκρα προς τα πάνω.
Αυτό δε μου έκανε εντύπωση μιας και είχα ξανανιώσει έτσι κι άλλες φορές.
Στη συνέχεια άρχισα να νιώθω το σώμα να βαραίνει, κάτι που δεν είχα ξανανιώσει έτσι έντονα.
Τελικά κάποια στιγμή ένιωσα να βαραίνει και το κεφάλι μου (πρωτόγνωρο αυτό) και σαν να χάνομαι σε ένα κενό. Εκείνη την στιγμή έδωσα μια ώθηση και αντιλήφθηκα το αστρικό σώμα να βγαίνει από το φυσικό σώμα.
Η αίσθηση δεν είναι εύκολο να περιγραφεί. Είχα έλεγχο της κατάστασης, ήξερα τι γινόταν και ότι αποχωρίζεται το αστρικό σώμα από το φυσικό.
Βλέπω το αστρικό μου σώμα σαν μια μάζα ενέργειας (κάτι σαν γαλάζια και λευκή φωτεινή ενεργειακή μάζα αλλά με πιο χοντροκομμένη μορφή) να τραβιέται προς τα εμπρός και στη συνέχεια να κάνω μια στροφή 90ο προσπαθώντας να καθίσω στον καναπέ που ήμουν ήδη μισοξαπλωμένος.
Παρόλο που στο δωμάτιο είχε φως από το desktop του dvd στην τηλεόραση, δεν έβλεπα τίποτα. Ίσως βρισκόμουν στο κενό ακόμα.
Στη συνέχεια προσπαθώντας να σηκωθώ από τον καναπέ και να κινηθώ στο δωμάτιο ακούγεται ένας δυνατός γνώριμος χτύπος από το διπλανό διαμέρισμα με αποτέλεσμα να επιστρέψω πίσω, πριν καλά καλά προλάβω να βγω από το φυσικό σώμα.
Έτσι τελειώνει κάπως άδοξα αυτή η προσπάθεια. Είχε μια δόση επιτυχίας πάντως. Πιστεύω ότι το πρώτο βήμα έχει γίνει.
Τέλος να αναφέρω ότι δεν άκουσα περίεργους ήχους ούτε είδα αυτά που λένε hypnogogic images, αλλά ούτε είχα και δονήσεις.

Ελπίζω στις επόμενες προσπάθειες μου να πετύχω περισσότερα.

Η Ελπίδα πεθαίνει προτελευταία. Τελευταία πεθαίνει η Προσπάθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2004, 12:46:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Παρα πολυ καλα!!

Οποιος επιμενει νικα.
Χαλαπωσες αρκετα καλα,βοηθησες και το μυαλο σου να ηρεμησει και αρχισε η διαδικασια που συμβαινει καθε βραδυ και πολυ απλα δεν την συνειδητοποιοουμε.

Μραβο και συνεχισε ετσι!

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...

Edited by - Κωστας on 09/02/2004 12:48:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

menir
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 23:34:57  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα, θα ήθελα να σας περιγράψω την σημερινή (πρωινή) μου εμπειρία. Έχω διαβάσει αρκετά σχετικά με την αστρική προβολή στο internet. Μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση κάτι που διάβασα στο www.astralvoyage.com, ποτέ δεν είχα παρατηρήσει ή μάλλον συνειδητοποιήσει αυτόν τον μικρό θόρυβο που αναφέρεται παρακάτω από το συγκεκριμένο site:

"...Robert Peterson in "Out of Body Experiences" states that, "The single most important factor in leaving the body is that you focus your consciousness down to a single, focused, barely noticeable thread." Do you ever stop and listen for that "high pitched noise" in your head? Sometimes, if it's really quiet, I can stop and listen for it. Robert Peterson states that if you can hold your concentration on this very noise for three minutes that the vibrations will rush in..."

Σήμερα το πρωί αφού ξύπνησα έμεινα για αρκετή ώρα στο κρεββάτι και σκεφτόμουνα το παραπάνω, προσπάθησα να συγκεντρωθώ σε αυτόν τον θόρυβο ώσπου μετά από περίπου 2 λεπτά ο θόρυβος γινόταν όλο και πιό έντονος μέχρι που έγινε εκωφαντικός και ένοιωθα το σώμα μου να τραντάζεται! Δυστυχώς όμως αυτό δεν κράτησε πολύ γιατί δεν μπορούσα να παραμείνω συγκεντρωμένος ή καλύτερα δεν μπορούσα να το ελέγξω. Βρισκόμουν σε μια κατάσταση που ούτε κοιμόμουν αλλά ούτε ήμουνα ξύπνιος. Προβληματίστικα πολύ με αυτήν την εμπειρία και το σκεφτόμουν σήμερα όλη την ημέρα. Ειλικρινά πιστεύω ότι ήταν πραγματικότητα και όχι ένα όνειρο.
Θα ήθελα (αν ξέρει κάποιος-α) να μοιραστεί τις γνώσεις του για το "τρίτο μάτι" και πως μπορεί κανείς να συγκεντρωθεί σε αυτό ή αν γνωρίζει κάποιο site σχετικά με το τρίτο μάτι.
Ευχαριστώ
Νάσος

NO FEAR!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 08:05:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Καλημερα φιλε menir.

Το σαιτ που ανεφερες ειναι απο τα καλυτερα για να ενημερωθει κανεις για την αστρικη προβολη.

Βασικη προυποθεση για να βγει κανεις απο το σωμα του ειναι να ειναι το σωμα του χαλαρο/κοιμισμενο (για αυτο ολοι οι ειδικοι λεμνε οτι καλυτερη ωρα για προσπαθεια ειναι οταν ξυπναμε το πρωι η μιση ωρα πιο μπροστα,γιατι το σωμα κοιμαται ακομα και εμεις ειμαστε σε μια κατασταση μεταξυ υπνου και ξυπνιου) και το μυαλο του να ειναι συγκεντρωμενο μονο σε μια σκεψη χωρις να την παρεμβαλει καμια αλλη.

Αυτο καταφερες εσυ με το να συγκεντρωθεις στον βομβο που ακουγεται ελαχιστα στα αυτια μας.
Εδω πρεπει να αναφερω οτι απο τοτε που αρχισα να διαλογιζομαι (περιπου 7 μηνες) παρατηρησα οτι αυτος ο βομβος ειναι πολυ πιο αισθητος,πιο εντονος.

Αυτο που βιωσες με το να συγκεντρωθεις και μετα να γινει ΠΟΛΥ δυνατος το καταφερες γιατι ειχεις καλη αυτοσυγκεντρωση.

Αν επεμενες και μετα που αρχισαν οι δονησεις και δεν εχανες την αυτοσυγκεντρωση σου τοτε θα εβγαινες απο το σωμα σου γιατι πολυ απλα,ηταν ξεκουραστο,ησουν στην κατασταση μεταξυ υπνου και ξυπνιου και με το να συγκεντρωθεις στον ηχο αυτον δεν ηταν το μμυαλο σου γεματο απο σκεψεις και ηταν μακρια απο το σωμα σου,σαν να μην εχεις σωμα.


Οσο για το τριτο ματι πολυ απλα συγκεντρωνεις ολη την προσοχη σου αναμεσα στο μερος που ειναι αναμεσα στα φρυδια.

Ολα αυτα ειναι τα βασικα για να καταφερεις να βγεις απο το σωμα σου.
Μπραβο για την καλη δουλεια και συνεχισε ετσι!!!

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...

Edited by - Κωστας on 16/02/2004 08:09:02


Edited by - Κωστας on 16/02/2004 08:15:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 09:55:55  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα.

Με αφορμή αυτό που έγραψε ο φίλος Νάσος, για το βόμβο μέσα στο μυαλό μας, θυμήθηκα πως έχω ακούσει κάμποσες φορές ένα μακρόσυρτο μονότονο ήχο, όπως έκανε παλιά η τηλεόραση, όταν δεν είχε πρόγραμμα, αλλά μόνο το σήμα του καναλιού.
Νάσο και Κώστα, είναι αυτός ο ήχος που ακούτε ή κάποιος άλλος;

Επίσης, λίγες φορές μέχρι σήμερα και κυρίως όταν ήμουν μικρός, άκουγα πολλές ομιλίες ταυτόχρονα, σα να προέρχονταν από διαφορετικούς ανθρώπους, πολλούς μαζί, οι οποίοι μιλούσαν ταυτόχρονα και δυνατά, μέσα στο μυαλό μου. Κάτι σαν όχλος.
Αυτό είναι ο εσωτερικός διάλογος των εγώ; Έχει κάποια σημασία όταν το ακούμε αυτό;

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 13:09:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Γεια σου φιλε Στεφανε.

Ναι αυτος ειναι ο ηχος οπως τον περιεγραψες,
Στα αγγλικα ειναι γνωστος σαν High pitched noise,sound.
Τον ακουω αρκετες φορες.
Οσο αφορα για τις φωνες δεν ξερω να σου απαντησω.
Αυτο που ξερω ειναι οτι οταν αδειασει το μυαλο (διαλογισμος) τοτε μπορει να ακουσεις και φωνες και τον ανωτερο εαυτο σου και διαφορα αλλα.


H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

menir
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 23:18:24  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε Στέφανε, ο ήχος τον οποίο αντιλαμβάνομαι μοιάζει περισσότερο με τον ήχο της τηλεόρασης όταν έχει "χίονια" όπως λέμε όταν δεν πιάνει τίποτα.
Σχετικά με τις φωνές όπως και ο κώστας έτσι και εγω δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί δεν έχω αντιληφθεί κάτι τέτοιο.
Νάσος

NO FEAR!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 11:44:23  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Φίλε Στέφανε, ο ήχος τον οποίο αντιλαμβάνομαι μοιάζει περισσότερο με τον ήχο της τηλεόρασης όταν έχει "χίονια" όπως λέμε όταν δεν πιάνει τίποτα.

Έτσι ακριβώς είναι, φίλε Νάσο

quote:
Σχετικά με τις φωνές όπως και ο κώστας έτσι και εγω δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί δεν έχω αντιληφθεί κάτι τέτοιο.

Θα μπορούσα να το χαρακτηρίσω σαν μία οχλαγωγία. Σα να βρίσκεσαι σε μία καφετέρια και ακούς αυτήν τη βαβούρα, χωρίς να αντιλαμβάνεσαι τα λόγια.
Μία άποψη λέει πως αυτός είναι ο εσωτερικός διάλογος των εγώ. Δε με ικανοπόιεί, όμως και πολύ αυτή η άποψη.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Phoebe21
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2004, 15:49:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Phoebe21
Γεια σας!Εδω και πολυ καιρό έμαθα για την αστρική προβολή αλλα ποτέ δεν προσπάθησα.Διαβασα όλο το θεμα και με έπιασε η περιέργεια.Εχθές ξαπλωσα και χαλαρωσα οπώς διαβασα και άρχισε ενα βουητό όπως αυτό που κάνει η τηλεώραση όταν έχει χιόνια αλλα μετα ανοιξα τα μάτια και ήταν πρωί.Είχα εναν δυνατό πονοκέφαλο και ακουγα αυτο το βουητο.Πιστευεται οτι ειναι ένα σημάδι αστρικής προβολής?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2004, 17:09:04  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Εχθές ξαπλωσα και χαλαρωσα οπώς διαβασα και άρχισε ενα βουητό όπως αυτό που κάνει η τηλεώραση όταν έχει χιόνια αλλα μετα ανοιξα τα μάτια και ήταν πρωί.Είχα εναν δυνατό πονοκέφαλο και ακουγα αυτο το βουητο.Πιστευεται οτι ειναι ένα σημάδι αστρικής προβολής?

Φίλε/η Phoebe21,

Είναι πιθανόν ο ήχος αυτός να ήταν προστάδιο αστρικής προβολής, όπως λένε κάποια βιβλία. Συνέχισε την προσπάθεια.

Όσον αφορά στον πονοκέφαλο, δε γνωρίζω, δες αν συνεχιστεί και έλεγξέ το.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2004, 19:07:29  Εμφάνιση Προφίλ
Γεια σας.Ενδιαφερων το θέμα !
Το βουητό αυτο που αναφέρετε,το έχω ακούσει πολλές φορές ενώ κοιμάμαι.
Δηλ.ακούω αυτό,είναι σαν να ξυπνώ,δεν μπορώ να κουνηθώ αλλά σκέφτομαι κανονικά.Το βουητό γίνεται πολύ πολύ δυνατό,τόσο που νομίζω ότι θα σπάσει το κεφάλι μου.Τότε(ίσως από φόβο,δε ξέρω),νιώθω και την καρδιά μου να χτυπά δυνατά.Ταχυπαλμία.Προσπαθώ να κουνηθώ,και σιγά σιγά τα καταφέρνω.Ακόμη θέλω να προσθέσω ότι κάποιες φορές είναι σαν να ελέγχω εγώ το βουητό.Δηλ,δεν είναι μονότονο αλλά με διακυμάνσεις.Κάπως σαν τα σήματα μορς,με ΄μικρότερα και μεγαλύτερα διαστήματα.
Ίσως να μην έχει σχέση με αστρική προβολή,δεν ξέρω...

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 09:34:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
quote:

Γεια σας.Ενδιαφερων το θέμα !
Το βουητό αυτο που αναφέρετε,το έχω ακούσει πολλές φορές ενώ κοιμάμαι.
Δηλ.ακούω αυτό,είναι σαν να ξυπνώ,δεν μπορώ να κουνηθώ αλλά σκέφτομαι κανονικά.Το βουητό γίνεται πολύ πολύ δυνατό,τόσο που νομίζω ότι θα σπάσει το κεφάλι μου.Τότε(ίσως από φόβο,δε ξέρω),νιώθω και την καρδιά μου να χτυπά δυνατά.Ταχυπαλμία.Προσπαθώ να κουνηθώ,και σιγά σιγά τα καταφέρνω.Ακόμη θέλω να προσθέσω ότι κάποιες φορές είναι σαν να ελέγχω εγώ το βουητό.Δηλ,δεν είναι μονότονο αλλά με διακυμάνσεις.Κάπως σαν τα σήματα μορς,με ΄μικρότερα και μεγαλύτερα διαστήματα.
Ίσως να μην έχει σχέση με αστρική προβολή,δεν ξέρω...

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>


Καλησπερα φιλη ελευθερια.

Συμφωνα με τους ειδικους στην αστρικη προβολη αφηνουμε το σωμα μας καθε βραδυ οταν κοιμομαστε αλλα απλα οχι συνειδητα!!!
Το βουητο ειναι αρκετα κοινο και υπαρχει μια θεωρια οτι ειναι μια μορφη ενεργειας.
Συνηθως οταν το ακουει καποιος και εχει παραλυσει ειναι αρκετα ευκολο με εξασκηση να βγαινει απο το σωμα του.
Να αναφερω επισης οτι το εχω παθει αρκετες φορες και οταν συμβαινει αυτο αιωροθμαι λιγο πιο πανω απο το σωμα μου συνηθως.

Δες και αυτο για να καταλαβεις.

http://www.whiteoakdesign.com/timekillers/astral/index2.html

Φιλικα

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...

Edited by - Κωστας on 22/02/2004 09:39:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 09:57:04  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Γεια σας.Ενδιαφερων το θέμα !

Καλωσορίζω την αγαπητή Ελευθερία, σε αυτό το topic
Θα συμφωνήσω με την απάντηση του φίλου Κώστα, σχετικά με το βουητό.

quote:
Είμαι σίγουρη για τον λόγο ότι ασχολούμαι με την Αστρική Προβολή, οπότε «εξασκώ» τον εαυτό μου ακόμα και όταν φτάνει στο στάδιο του ύπνου ο εγκέφαλος να είναι ξύπνιος.

Θα πάρω ως αφορμή αυτή τη φράση της φίλης Ειρήνης, από το topic "Δεν μπορώ να κουνηθώ και να ανοίξω τα μάτια μου". Τη θεωρώ δε ως μία από τις πιο ουσιώδεις έννοιες της συνειδητής αστρικής προβολής.

Διεωρωτώμαι, λοιπόν, με ποιο τρόπο μπορεί κανείς να διατηρήσει τον εγκέφαλό του ξύπνιο, ενώ φτάνει στο στάδιο του ύπνου;
Μία από τις πολλές απαντήσεις είναι να προσπαθεί κανείς, όσο μπορεί, κατά τη διάρκεια της μέρας να είναι συνειδητός, να παρατηρεί σκέψεις και συναισθήματα και να παραμένει άγρυπνος σε μία σκέψη.

Δεν μπορούσα ποτέ να πιστέψω, φίλοι μου, μέχρι σήμερα, πόσο πολύ πετάει το μυαλό μου, ανεξέλεγκτα, από σκέψη σε σκέψη και πόσο πολύ το ένα συναίσθημα ακολουθεί το άλλο, επίσης ανεξέλεγκτα!

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 19:46:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Καλησπερα φιλε Στεφανε.
Ακριβως αυτο χρειαζεται για να βγει κανεις απο το σωμα του, να κοιμηθει το σωμα του και η συνειδηση του να ειναι ξυπνια.
Δηλαδη το σταδιο λιγο πριν του υπνου το οποιο ειναι το καταληλο για να βγει κανεις απο το σωμα του.
Για αυτο και ειναι πολυ σημαντικο να εισαι συγκεντρωμενος μονο σε ενα πραγμα,μια εικονα,σκεψη η οτιδηποτε.
Γιατι κοιμαται το σωμα αλλα η συνειδηση δεν αφαιρειται σε διαφορες σκεψεισ η σε ονειρο αλλα μενει ξυπνια!
Οι ασκησεις που ανεφερες ειναι πολυ σωστες και απαραιτητες για οποιον θελει να ειναι αρκετα συνειδητος σε οποιοα του εμπειρια.

Οσο αφορα για το ποσο πεταει το μυαλο δεν με φτανεισ με τιποτα

Για αυτο ειναι και οι ασκησεις της χαλαρωσης σωματος και πνευματος για να μην κανει chat το μυαλο.
Αν δεν το επιτυχουμε αυτο δεν μπορουμε να βγουμε απο το σωμα μας.
Ποσταρω και την αγαπημενη μου τεχνικη:
Πλακα πλακα εχω να ασκηθω δυο μηνες χωρις λογο

Astral Projection Through Meditation and Relaxation


You should understand that astral projection is not a 'specialist' thing - you've probably done it before, just unconsciously. The belief that you can do it is a key element to having an out of body experience, as you need a clear head with no doubts at all, otherwise your head will be clogged up with negative thoughts. This a big obstacle to overcome, but as you practise the following methods, these doubts will disappear. Whenever a thought like that comes into your head dismiss it and visualise it leaving your body.

The following exercise is pretty much the standard way to prepare yourself for astral projection. Basically it's meditating.
The key elements to this part are your posture and your breathing. You don't need to be seated in the lotus position, or any position at all. Simply find one for yourself that you can stay in comfortably for a good few hours. This could be seated in your favourite chair, sitting in bed or lying down. The only problem with lying down though is that it's all too easy to fall asleep. So unless you're confident you won't, it's advisable to choose another position. The only other requirement is a quiet place where you won't be interrupted. Any distraction will make you aware of the outside world which is exactly what you're trying to get away from! If there are noises all around, such as cars passing or pipes creaking, then you could use music. Make sure it's proper meditation music with no strong beats though.

Now that you're sitting comfortably you will need to clear your head of everything and anything that's buzzing around. Forget about your troubles and stresses, as these will just keep your mind off the job. You can find your own way of dealing with this but one example is to do it while focusing on your breathing. The correct way to breath is in through your nose and out through your mouth. Every time you breath out visualise in your head all your thoughts and troubles leaving through your mouth. You'll soon find yourself feeling more and more relaxed.

Now here comes the importand guide how to :

Reaching an Altered State of Consciousness


Now that you are more focused you can really begin the process of relaxing yourself into an altered state of consciousness. The simplest process for this is as follows:
Focus on your breathing. The best example of correct breathing is when you're asleep. In a state of sleep you breathe in deeply through your nose and then out through your mouth.
Now focus on each individual part of your body, starting from your toes and finishing up at your head. As you breath out, say something to yourself like 'My toes are relaxing, I am relaxing.' You will feel each part relax to the extent that you will not be able to move without thinking about it very hard. It's difficult to explain this sensation but you will notice it instantly when it happens.

When you feel that you are totally relaxed, move on to the next step. You will need to come up with a repetitive line to say over and over in your head. Examples of this could be counting down from ten or something like 'I fly, I fly, I fly'. There is no right or wrong thing to say. It's at this point that you either make or break. Your mind will get bored quickly because it's doing nothing, so you will find yourself drifting of to other things. If this happens just snap back into your repetitive saying with out acknowledging that you drifted off.
By now you should be in what is known as an altered state of consciousness. Basically all this means is that your inner self is aware, but your body is asleep. You will feel very heavy and will not be able to move without going to great effort. It is in this state that you are ready to astral project.

There are many methods that you can apply to astral project. There isn't really enough space here to go into all of them so we shall look at a couple of ways to do this.
Method One

Possibly the simplest way is to continue to repeat your line that you have used to reach your altered state. This works on the principle that your inner self will get 'bored' of doing so little and eventually leave your body to remedy this. However, this method can take a while to take effect and unless you really put in the time to condition yourself, it can be very difficult to pull off. Just try to clear your head of everything and repeat the line 'I fly, I fly' over and over. If you can manage 5 minutes without drifting off to 'what shall I do tomorrow' or the like, then you have exceptionally good mind power! Again though, if you do drift off onto other things, just snap yourself back without thinking about what happened. Sooner or later though, you will leave your body. Perseverance is the key!

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...

Edited by - Κωστας on 22/02/2004 20:03:04

Edited by - Κωστας on 22/02/2004 20:05:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 20:20:58  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ποσταρω και την αγαπημενη μου τεχνικη:

Καλησπέρα, φίλε Κώστα.

Διάβασα την τεχνική σου για αστρική προβολή. Είναι άκρως ενδιαφέρουσα

Το θέμα είναι τώρα πώς θα καταφέρω εγώ, ενώ έχω χαλαρώσει το σώμα μου, να λέω συνεχώς πετάω, πετάω και το μυαλό μου να βαρεθεί και να μην κάνει καμία άλλη σκέψη!

Φαίνεται πως το άτιμο λειτουργεί τόσο αυτόνομα, που θα πρέπει να κάνω διπλοβάρδιες, μπας και το περιορίσω λίγο!

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 20:36:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Φιλε Στεφανε κι ομως ενω επιμενεις μετα απο λιγη ωρα το μυαλο μπαινει σε αλλη κατασταση.
Σταματαει το chat και νιωθεις διαφορετικα την συνειδηση σου.
Την λατρευω αυτη την αισθηση,μια γαλληνη....

Μετα απο λιγο γινεται πιο ευκολο.
Βασικο ειναι οταν κανεις παλι chat να επανελθεις στο πεταω πεταω χωρις να σκεφτεις οτι αφαιρεθηκες,το αγνοεις.
Δοκιμασε το και πες μου πως πηγες


H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 21:53:44  Εμφάνιση Προφίλ
Δυστυχώς κι εγώ δεν μπορώ να συγκεντρωθώ εύκολα.
Πιστεύω πως χρειάζεται περισσότερη εξάσκηση.
Πολύ καλός ο τρόπος που παραθέτεις Κώστα.
Αλλά νομίζω μέσα από την εξάσκηση μπορεί ο καθένας μας να βρει το δικό του τρόπο.Ξεκινώντας βέβαια με βάση τα όσα λες.
Όταν βλέπω κάποιον εφιάλτη,με στοιχεία μέσα που δεν έχουν σχέση με την αληθινή μου ζωή,συνήθως έχω συνείδηση ότι βρίσκομαι σε όνειρο.
Προσπαθώ θελημένα να κουνηθώ ή να ανοίξω τα μάτια μου.
Αν δεν το καταφέρω,και ο εφιάλτης αγριέψει κι άλλο,τότε δοκιμάζω να τον αλλάξω!Σκέφτομαι θετικά.Κατασκευάζω εγώ σκηνές και από εφιάλτη καταφέρνω και δημιουργώ ένα όμορφο όνειρο.
Άρα για να συμβαίνει αυτό ,μπορούν όλα να συμβούν!


<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 22:55:22  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Δοκιμασε το και πες μου πως πηγες

I will, I will

quote:
Όταν βλέπω κάποιον εφιάλτη,με στοιχεία μέσα που δεν έχουν σχέση με την αληθινή μου ζωή,συνήθως έχω συνείδηση ότι βρίσκομαι σε όνειρο.Προσπαθώ θελημένα να κουνηθώ ή να ανοίξω τα μάτια μου.Αν δεν το καταφέρω,και ο εφιάλτης αγριέψει κι άλλο,τότε δοκιμάζω να τον αλλάξω!Σκέφτομαι θετικά.Κατασκευάζω εγώ σκηνές και από εφιάλτη καταφέρνω και δημιουργώ ένα όμορφο όνειρο.Άρα για να συμβαίνει αυτό ,μπορούν όλα να συμβούν!

Ελευθερία,

Έχεις δοκιμάσει να διερωτηθείς, μέσα στο όνειρό σου, αν ονειρεύεσαι; Ίσως, έτσι, στη συνέχεια, να αποκτήσεις πιο έντονη συνείδηση και να μετατρέψεις το όνειρο σε συνειδητή αστρική προβολή.

Ζήσε τη στιγμή!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2004, 11:39:16  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ελευθερία,

Έχεις δοκιμάσει να διερωτηθείς, μέσα στο όνειρό σου, αν ονειρεύεσαι; Ίσως, έτσι, στη συνέχεια, να αποκτήσεις πιο έντονη συνείδηση και να μετατρέψεις το όνειρο σε συνειδητή αστρική προβολή.



Πάντα σ'αυτά τα όνειρα,που συνήθως είναι εφιάλτες,αναρωτιέμαι αν βρίσκομαι σε όνειρο.Μάλιστα ξέρω,είμαι σίγουρη ότι βλέπω ένα όνειρο.
Γι'αυτό έγραψα παραπάνω πως με βάση αυτό(ή οποιαδήποτε τέτοια εμπειρία έχει ο καθένας),μπορεί να προχωρήσει παρακάτω.
quote:
Ίσως, έτσι, στη συνέχεια, να αποκτήσεις πιο έντονη συνείδηση και να μετατρέψεις το όνειρο σε συνειδητή αστρική προβολή.



Ναι,αυτο ακριβώς σκέφτηκα κι εγώ,γι'αυτό ανέφερα αυτό με τον ύπνο μου!
ΥΓ.Την επόμενη φορά που θα έχω συνείδηση μέσα στο όνειρό μου,θα το δοκιμάσω,θα προσπαθήσω να μετατρέψω το όνειρο σε αστρική προβολή.

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>

Edited by - Ελευθερία on 23/02/2004 11:42:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2004, 13:13:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Αγαπητη Ελευθερια και Στεφανε ενας τροπος που εχω διαβασει οτι μπορεις να μετατρεψεις το ονειρο σε αστρικη προβολη αφου συνηδητοποιησεις οτι ονειρευεσαι ειναι να πεις πολυ απλα και με πιστη:
Θελω να βγω απο το σωμα μου η Θελω να κανω αστρικη προβολη.
Εχει πιασει σε μερικους αυτη η τεχνικη.

Εγω προσφατα απεκτησα συνειδηση μεσα στο ονειρο και πηρα φορα και πεταξα ψηλα...
Το συναισθημα ηταν πανεμορφο......

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...

Edited by - Κωστας on 23/02/2004 13:15:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2004, 21:58:48  Εμφάνιση Προφίλ
Μα όταν τελικά καταφέρω να σταματήσω τον εφιάλτη,΄και προσπαθώ συνειδητά πια να ανοίξω τα μάτια μου,τότε νιώθω μια τρομερή αγαλλίαση,ευφορία.Ψυχική.Την ίδια αίσθηση που έχουμε στα όνειρα όταν βλέπουμε ότι πετάμε.Πιστεύω(διαβάζοντας και τα 2 θέματα για την ΑΠ )ότι τότε είμαι αρκετά κοντά.
Απλά τόσο καιρό αδιαφορούσα για το τί ένιωθα και το μυαλό μου κόλαγε στον εφιάλτη.Έτσι προσπαθούσα να ανοίξω τα μάτια μου,φοβούμενη μήπως ξαναχαθώ στο ίδιο όνειρο.
Ξέρω ακριβώς τι σκέψεις κάνω, αφού έχω πλήρη συνείδηση.


quote:
Θελω να βγω απο το σωμα μου η Θελω να κανω αστρικη προβολη.
Εχει πιασει σε μερικους αυτη η τεχνικη.

θα δοκιμάσω οπότε αρχικά αυτό.Αν και ίσως χρειστεί να περάσει καιρός ώσπου να τύχει πάλι να έχω συνείδηση σε κάποιο όνειρο.
Ευχαριστώ πολύ και τους δυο σας!

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 21 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy