ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Τηλεκινηση
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 11
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2010, 20:04:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ναι πραγματι ειμαστε μακρυα ...

το μεγεθος "βιβλιο" , μου εξαπτει την περιεργεια , και ο λογος ειναι οτι η κινηση ακομη και καποιων γραμμαριων απαιτει "αρκετη" ποσοτητα ενεργειας για να συμβει πολυ περισοτερο δε καποιες δεκαδες ή εκατονταδες γραμμαρια,
η κινηση τι αποσταση καλυπτει, δηλαδη ας πουμε το μεταφερεις απο την βιβλιοθηκη στα χερια σου? ή απλα το πας δεξια αριστερα πανω σε ενα τραπεζι ?

αντιλαμβανομαι τον προβληματισμο σου για το βιντεο και εχεις δικιο , εχει δοκιμασει να το καταγραψεις σε βιντεο ? θα μπορουσες εαν ειναι μικρο να μου το στειλεις με email ή να το ανεβασεις καπου για να το κατεβασω και το σβυνεις

[
ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».

ΠΕΡΙ ΘΕΟΥ - Δεν σε ενοχλεί το ότι βάζεις περισσότερη λογική σκέψη στην επιλογή ενός αυτοκινήτου παρά στην επιλογή ενός θεού;
]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2010, 00:17:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οχι δεν αναφερομαι σε τοσο μεγαλες κινησεις.,εκτος αν ειναι κατι αρκετα μικρο σε μεγεθος οποτε ειναι και πιο ευκολο...

η αληθεια ειναι οτι εχω σταματησει να ασχολουμαι με το αντικειμενο γτ πελον δεν εχω τον απαιτουμενο χρονο αλλα και γτ απαιτει απο μερους μου αρκετη προσπαθεια και κατασπαταληση ενεργειας κατι που μετα με κανει να ειμαι κουρασμενος μετα...

επειδη δεν θελω να νομισεις οτι λεω λογια του αερα ή οτι σε κοροιδευω αυτη την εβδομαδα πυο πιστευω θα εχω λιγο παραπανω ελευθερο χρονο θα αρχισω να ξανασχολουμαι απο τωρα κιολας και θα φροντισω να τραβηξω καποιες απο τις προσπαθειες μου με την βιντεοκαμερα ωστε να τις δεις και εσυ...

παντως η τηλεκινηση ειναι ακτι που χρειαζεται τρομερη συγκεντρωση και κατευθυνση της ενεργειας απο το ατομο..ειδικα στις πρωτες προσπαθειες που και εσυ ο ιδιος θα ψαχνεσαι και δεν θα ξερεις τι να κανεις ή καλα καλα δεν θα το πιστευεις οτι αυτο ειναι εφικτο οτι γινεται,μολις τα καταλαβεις ολα αυτα τοτε ειναι θεμα αυτοσυγκεντρωσης και ενεργειας....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2010, 10:54:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
hurricane21,σε εμένα δέν χρειάζεται να αποδήξεις τίποτα, σε πιστεύω.

Ωστόσο έχω μια απορία,τί ακριβώς κάνεις για να το πετύχεις?Απλώς αυτοσγκεντρώνεσαι και φαντάζεσαι την μεταφορά? ποιά απο τα τσάκρα παίζουν ρόλο εδώ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2010, 14:32:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε αλεξ στις πρωτες μου προσπαθειες ειχα τα χερια μου δεξια και αριστερα του αντικειμενου και φανταζομουν οτι το κινουσα με αυτα...
τωρα απλα το κοιταω και σκεφτομαι με το μυαλο οτι μπορω να το κουνησω και που θελω να παει.φανταζομαι ακτι σαν 3ο χει να βγαινει απο το μυαλο μου και να κουναει το αντικειμενο..

παντως οι πρωτες μπου προσπαθειες ηταν πολυ αστοχες και θα μπορουσα ευκολα να ειχα απογοητευτει και σταματησει,αλλα η επιμονη μου με δικαιωσε τελικα..

χθες βραδυ που δοκιμασα παλι παντως εμτα απο καποιο καιρο καταφερα να κουνησω ενα στυλο για αρκετη ωρα και να το περιφερω μεσα στο δωματιο...σημερα θα προσπαθησω να τραβηξω και το νιντεο που λεγαμε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2010, 15:34:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οπότε αυτό που χρειάζεται είναι κυρίως η υπομονή,thanks.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2010, 19:44:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αλεξ αν χρειαστεις οτιδηποτε και μπορω να σε βοηθησω πες το μυο...

προσπαθησα πριν μισης ωρας να καταγραψω με την βιντεοκαμερα μου.το αποτελεσμα...για καποιο λογο η βιντεοκαμερα εσκασε...

η αληθεια ειναι οτι προβληματιστηκα με το γεγονος,ωστοσο κατεληξα στο συμπερασμα οτι συνεβει γιατι η τηλεκινηση για να επιευχθει χρειαζεται ενεργεια την οποια εκπεμπουμε απο το σωμα μας και μαλλον εβγαλα πολυ ενεργεια με συνεπεια να εκραγει η συσκευη πυο ητανε εκεινη την ωρα σε λειτουργια...
συνεπως η τηλεκινηση πρεπει να οφειλεται στην σωστη κατευθυνση της ενεργειας που βγαινει απο το σωμα μας...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2010, 00:46:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
hurricane21, αρχιζει να γινεται επικινδυνο ? , η καμερα οταν λες εσκασε? με θορυβο? εβγαλε καπνους ? ηταν web cam? ή κανονικη ? ή απλα σταματησε να δουλευει ?

δοκιμασε να κανεις το ιδιο με καποιο ατομο να σε παρακολουθει και ρωτησε τον εαν ενιωσε κατι ή εαν του δημιουργηθηκε πονοκεφαλος!!!!

το γεγονος (καμερα) ειναι ενδιαφερον , γιατι αυτη την στιγμη (στο εμποριο τουλαχιστον) η δυνατοτητα "ασυρματης" μεταφορας ενεργειας αφορα παρα πολυ μικρες ποσσοτητες και μαλιστα κανει χρηση την υπερυθρη ακτινοβολια , η χρηση της δε ειναι η φορτηση μπαταριας και η αποσταση φυσικα ειναι μερικα χιλιοστα !!!!!! εαν εχεις καποιο φιλο που ασχολειτε με ηλεκτρονικα , ισως μπορει να φερει καποια συσκευη και να μετρηση την ενεργεια που εμφανιζεται στο δωματιο κατα την διαρκεια της τηλεκινησης

καθε πληροφορια που θα μας φερεις θα ειναι ενδιαφερουσα


[
ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».

ΠΕΡΙ ΘΕΟΥ - Δεν σε ενοχλεί το ότι βάζεις περισσότερη λογική σκέψη στην επιλογή ενός αυτοκινήτου παρά στην επιλογή ενός θεού;
]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2010, 01:13:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σκεφτηκα πολυ ολα οσα συνεβησαν την δεδομενη χρονικη στιγμη και ακτεληξα οτι δεν ειναι επικινδυνο απλως εγω δεν ειμαι πληρως εξοικειωμένος με την τηλεκινηση και πως χρειαζεται μεγαλη προσπαθεια για τον πληρη ελεγχο της.επισης αποφασισα οι επομενες προσπαθειες μου να γινουν στην φυση ή καπου που δεν θα μπορει να χαλασει ακτι αλλο...

ητανε απλη βιντεοκαμερα και εκανε ενα παφ και αρχισε να βγαζει καπνους...στην ουσια νομιζω πως ολα δειχνουν υπερθερμασνση της συσκευης αλλα απλι δεν μπορω να ξερω..

αν παρω εναν φιλο μου και του τα πω ολα αυτα θα με περασει σιγουρα για τρελο.θα προσπαθησω να κανω μονος μ κατι που εω σκεφτει προς το παρον και βλεπουμε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

giannism
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2010, 17:53:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παιδια πιστευω οτι μπορει να πραγματοπειηθει τηλεκινηση αλλα δεν 3ερς τον τροπο για να εξασκηθω μπορει να μοθ πει καποιο μελος πως μπορει να πραγματοπειηθει???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

azael
Μέλος 2ης Βαθμίδας


153 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2010, 20:53:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Θεωρητικά"
Αν ποτέ κάποιος, χωρίς να του έχουν δοθεί σκοτεινές δυνάμεις, καταφέρει να κάνει κάτι το υπερφυσικό,
τότε τον σταματάνε πολύ βίαια!

Η δύναμη της ψυχής δεν είναι τίποτα χωρίς την γνώση!

Αυτός που θα κάνει τηλεκίνηση , χωρίς να έχει ταχθεί στις σκοτεινές δυνάμεις, θα είναι άκρως αγαθός και ενάρετος, και παράλληλα πολύ μεγάλος γνώστης του εαυτού του. Κάποιοι λίγοι που ακολούθησαν ασκητική ζωή, τα κατάφεραν, μα αυτούς πλέον το κακό δεν μπορούσε να τους αγγίξει, διότι δεν το υπηρέτησαν ΠΟΤΕ!!!

Edited by - azael on 01/11/2010 20:53:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

νηριήδα
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2010, 13:48:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ giannism εγω αυτό που γνωρίζω είναι πως αυτές οι δυνάμεις δε γεννιούνται απο τη μια στιγμή στην άλλη.
Συνήθως εμφανίζονται χωρίς να το περιμένεις και τότε είσαι σίγουρος πως έχεις τη συγκεκριμένη δύναμη.
Άλλοι το κάνουν απο τα παιδικά τους χρόνια και άλλοι το παλεύουν μέχρι το θάνατο τους.
Θέλω να πω πως δεν υπάρχει σίγουρη μέθοδος απόκτησης τηλεπάθειας ή παραπλήσιων δυνάμεων..

"Ξεκινάς να αλλάξεις τον κόσμο και καταλήγεις να αλλάζεις κανάλια.."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2010, 11:06:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τέτοιες δυνάμεις, σε μικρό βαθμό, ή ίσως και σε μεγάλη άμα ασχολείσαι όλη σου τη ζωή, μπορείς να έχεις και χωρίς να είσαι ασκητής πιστεύω. Η καλύτερη μέθοδος έιναι να είσαι ασκητής όμωςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ο Βορέας
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2011, 16:36:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ego prospa8isa na kano tileepafi me maia fili mou kati kataferame alla oxi tipota spoudeo

ολα τελιονουν καποτεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2011, 19:22:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Βορέα, για αρχή θα σε παρακαλούσα - για άλλη μια φορά - να προσπαθήσεις κάτι πολύ πιο εύκολο από το να επιτύχεις μια τηλεπαθητική επαφή με την φίλη σου.
Να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες ώστε να είναι πιο ευανάγνωστα τα μηνύματα σου.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ο Βορέας
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2011, 14:03:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
signomi alla kolise o ipologistis sta latinika telos panton ti enois na arxiso na kano proponisi sti tilekinisi

ολα τελιονουν καποτεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2011, 16:55:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

signomi alla kolise o ipologistis sta latinika telos panton ti enois na arxiso na kano proponisi sti tilekinisi

ολα τελιονουν καποτε


Εννοει,οτι ισως με την τηλεκινηση,να καταφερεις
να ξεκολησεις τον υπολογιστη απο τα λατινικα!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ο Βορέας
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2011, 17:52:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οχι ενο τι να μαθο τιλεκινισιεεεεε και κολισε ο ιπολιγιστισ πριν

ολα τελιονουν καποτεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2011, 18:21:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Βορέα, εμένα πάλι οι μαγικές μου ικανότητες μου είναι τόσο μεγάλες που εάν πατήσω ταυτόχρονα τα πλήκτρα "Alt" & "Shift" η γραφή αλλάζει από αγγλική σε ελληνική κι αντίστροφα.

Όσο για την τηλεπαθητική συνεδρία με κάποιον φίλο μου, ειλικρινά δεν την έχω δοκιμάσει ποτέ οπότε δεν θα μπορούσα να σε προτρέψω να την εξασκήσεις.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
daimwn
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2011, 14:22:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλυσπερα και απο μενα,

Δυστυχως δεν προλαβαινω να διαβασω τα παντα για το θεμα αλλα θελω να πω και εγω κατι, πολυ σοβαρα.

Τηλεκινηση υπαρχει και μπορει να καλιεργηθει. Οπως και οι υπολοιπες ESP ικανοτητες (οκ, ετσι τις ονομαζω). Υπαρχουν, τις εχω δει απο κοντα και αλλο να τις συζητας, αλλο να τις βλεπεις να γινονται.

Ηταν το πιο συγκινητικο γεγονος στην ζωη μου. Δεν θελω να πεισω κανεναν και ουτε με νοιαζει. Το μονο που εχω να προσθεσω ειναι ότι ΑΛΛΟ πραγμα ειναι οι ικανοτητες αυτες και ΑΛΛΟ η συζητηση και οι αποψεις και οι χρωματισμοι γυρω απο αυτες, την "ηθικη" τους, την "ευγενεια" τους και οτιδηποτε σχετικο.

Ευχομαι ολοι να βιωσουν αυτο που βιωσα εγω, ειναι μεταμορφωτικη εμπειρια.

Συνεχιστε να ερευνατε, το πιο σημαντικο ειναι αυτο. Ο καθενας θα παρει τις απαντησεις του αναλογα με το ποσο εχει επιτρεψει το νου του να τις δεχτει. Αυτο ειναι ολο, να ειστε ολοι καλα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2011, 23:20:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ήθελες να μας πεις κάτι περισσότερο για τις εμπειρίες σου?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2011, 14:42:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

daimwn

“Ευχομαι ολοι να βιωσουν αυτο που βιωσα εγω, ειναι μεταμορφωτικη εμπειρια.”
----------------------------------------------------------------


Πολύ θα ήθελα να ακούσω και εγώ για αυτή την “μεταμορφωτική εμπειρία”
Μπορείς φίλε μου να την μοιραστείς μαζί μας?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2011, 12:38:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ daimwn, μου ξύπνησες και την δική μου περιέργεια όσον αφορά τη μεταμορφωτική - όπως την χαρακτήρισες - εμπειρία που είχες οπότε θα μου ήταν ευχάριστο εάν ανέφερες κάποια πράγματα για αυτήν.

quote:
Το μονο που εχω να προσθεσω ειναι ότι ΑΛΛΟ πραγμα ειναι οι ικανοτητες αυτες και ΑΛΛΟ η συζητηση και οι αποψεις και οι χρωματισμοι γυρω απο αυτες, την "ηθικη" τους, την "ευγενεια" τους και οτιδηποτε σχετικο.

Έχεις δίκιο σε αυτό, η ηθική, η ευγένεια κλπ δε μπορούν να χρωματίσουν ή να χαρακτηρίσουν τις ικανότητες αυτές.
Αυτοί οι ορισμοί μπορούν να αποδοθούν στα κίνητρα των ανθρώπων που επιθυμούν να έχουν και να χρησιμοποιούν τέτοιου είδους δυνάμεις.



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
daimwn
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2011, 12:17:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλυσπερα παιδια,

Να μοιραστω αυτες τις εμπειριες? Θα κανω μια προσπαθεια αφου μου το ζητησατε, αλλα η μαγεια δεν θα ειναι η ιδια.

Καταρχην, να πω δυο λογια για μενα. Θα καταλαβετε γιατι.
Φαντασιοπληκτος δεν ημουν ποτε για αυτο και ακολουθησα την θετικη σκεψη (ειμαι προγραμματιστης). Απο μικρος ομως κατι ενιωθα, κατι με "ετρωγε" οπως πολλους απο εσας, για την θεωρηση του κοσμου μας. Θυμαμαι οτι απο μικρος σκεφτομουν αυτα τα πραγματα. Αφου περασα απο διαφορες "θρησκειες" "κοινωνικοπολιτικα" δογματα -επικινδυνα γαρ- αφοφασισα να το ψαξω μονος μου λοιπον, με βαση την επιστημονικη μεθοδο.

Πιστευα στις δυναμεις του ανθρωπου αλλα ΔΕΝ ειχα αποδειξη. Το επιστημονικο μου δαιμονιο μου ελεγε "εισαι τρελλος, δεν υπαρχουν τετοια πραγματα"...αλλα επεμενα.

Θα σας δηιγηθω ενα μικρο μερος μονο, ολα ξεκινησαν λιγο μετα τις 10 το βραδυ σε ενα φιλικο δωματιο, στην εστια της Θεσσαλονικης.

Ημασταν 4 ατομα. Η φιλη μου (η "ψυχικος"), η συγκατοικος της, ενας αλλος και εγω. Ετσι, απο απλη περιεργεια (ακομη και τωρα το κανω) αρχισαμε να μαντευουμε τα χαρτια. Και ολα αρχισαν.

Στην αρχη η φιλη μου, εβρισκε οτι χαρτι υπηρχε. Ολα, ενα ενα που την ρωταγα. Μετα αρχισα να γραφω λεξεις, αριθμους και φρασεις. Την ρωτουσα, απαντουσε. Οχι μονο του στυλ "ειναι μια γατα" αλλα ελεγε και τι ενιωθε, πχ. νιωθω κατι φωτεινο, ειναι ο ηλιος, νιωθω κατι κακο, ενας παραξενο σταυρος (ηταν ενα μαυρο αποκρυφιστικο συμβολο) και πολλα τετοια.

Μετα, καθοτι γνωριζα την σειρα μεσω προσωπικων ερευνων, αρχισαμε να την βγαζουμε απο το δωματιο. Την βαζαμε να ακουμπησει πραγματα που ακουμπαγαμε -τα εβρισκε. Την βαζαμε να μας πει ποια διαφημιση ειδαμε στην τηλεοραση, να περπατησει πανω σε νοητους διαδρομους που περπατησαμε -και τα εκανε.

Πολλες ωρες συνεχιζαμε αυτα τα πειραματα.

Στο τελος (γυρω στις 6 το πρωι) της εβαλα το τελικο πειραμα. Πηρα τα 13 χαρτια (απ'τον ασσο ως το ρηγα) και την αφησα να τα βαλει με την σειρα. Ειχα υπολογισει τις πιθανοτητες, ειχα ελεγξει 1000 φορες την τραπουλα, τους ειχα βγαλει ολους απ'το δωματιο, εγω και αυτη και μερικα κερια. Σε 10 λεπτα αρχιζει να τα ανοιγει, ολα, ενα-ενα προς μεγαλη μου εκπληξη.

Αυτα ειναι μερικα απο εκεινα που καναμε, τα πιο light. Για τα αλλα δεν μπορω να μιλησω και ελπιζω να καταλαβαινετε.

Να πω μονο 2-3 πραγματα. Τοτε, δεν γνωριζα ΤΙ ακριβως γινεται: τηλεπαθεια,μαζικη υποκλοπη σκεψεων, clairvoyance, αστρικη μεταφορα (οχι προβολη), αλλοιωση χωροχρονικου συνεχους, εσωτερικες επικλησεις (εγω παντως δεν εκανα κατι τετοιο τοτε).

Μερικες μερες μετα, συνεβησαν 2 πραγματα. Πηγα σε ενα γνωστο περιοδικο του χωρου και βρηκα τον Λουκα (οποιος γνωριζει καταλαβε). Του ειπα για την φιλη μου, μου ζητησε να ερθει, να την πηγαινε σε ερευνητες, οπως ειχε κανει με αλλους. Πηγα να της το προτεινω.

Μολις ομως την ξαναβρηκα, ενιωσα και αυτην και τα αλλα 2 ατομα να λενε -φαινοταν πρικλητικο- οτι δεν εγινε και τιποτα το σπουδαιο. Η φιλη μου αρνηθηκε προκαταβολικα στα παρακαλια μου (και τωρα σκεφτομαι και καλα εκανε) και απο εκεινη την ημερα εγω συνεχισα με πολυ μεγαλο κινητρο να ανακαλυψω τις δυναμεις του ανθρωπου (μονο? δεν παιρνω και ορκο).

Σας κουρασα, αλλα το τελευταιο που μου ειπε ηταν οτι 2 φορες ειχε γραψει δελτια λοττο, τα οποια ποτε μεν δεν επαιξε, αλλα ειχαν βγει.

Και ειχε προβλεψει (τοτε ηταν 2001) τον μετεπειτα μεγαλο σεισμο στην Λευκαδα (απο εκει ηταν), επακριβως την ωρα και την μερα (και ασφαλως αυτη και οι δικοι της ειχαν μετακομισει εκεινο το διαστημα, παροτι το μισο σπιτι της επεσε).

Αυτα ειναι τα λιγα απ'τα πολλα που εχω δει απο τοτε και για τα οποια μπορω να μιλησω.

Απο εκεινη την ημερα το ξαναλεω, ο κοσμος μου αλλαξε, αλλα παντα αναρωτιεμαι, μηπως ηταν απ'την αρχη ετσι και εγω δεν "επετρεπα" να το δω?


Ευχαριστω που με ακουσατε, εννοειται ουτε θελω να πεισω κανεναν ουτε με ενδιαφερει. Απλα ευχομαι ο καθενας απο εσας που εχει αυτο το καλεσμα να κοιταξει πρωτα μεσα του και μετα γυρω του. Οι δυναμεις του νου υπαρχουν -και αποδεικνυονται επιστημονικα σημερα- αλλα ειναι δυσκολος ο δρομος για να εφαρμοστουν "κατα βουληση" οπως αυτο που βιωσα εκεινο το διαστημα.

Αλλα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2011, 15:05:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Καταλαβαίνω να περιγράφεις μια σειρά προβλέψεων που έγιναν μια νύχτα σε διάστημα (10 μμ – 6 πμ), πριν περίπου 10 χρόνια.
Φαντάζομαι πως οι “ιδικές ικανότητες” συνεχίστηκαν και ακόμη υπάρχουν. Σωστά?

Ήταν “γνωστές” από πριν οι ικανότητες της φίλης σου?
Πως αποφασίσατε τα “τεστ” ?
Δοκιμάστηκε ποτέ η ικανότητα της φίλης σου στην πρόβλεψη ενός αποτελέσματος αγώνα?
Έχει αυτήν την ικανότητα?

Σε κάποιο σημείο λες

“Μολις ομως την ξαναβρηκα, ενιωσα και αυτην και τα αλλα 2 ατομα να λενε -φαινοταν πρικλητικο- οτι δεν εγινε και τιποτα το σπουδαιο. Η φιλη μου αρνηθηκε προκαταβολικα στα παρακαλια μου (και τωρα σκεφτομαι και καλα εκανε) και απο εκεινη την ημερα εγω συνεχισα με πολυ μεγαλο κινητρο να ανακαλυψω τις δυναμεις του ανθρωπου (μονο? δεν παιρνω και ορκο).”

Φίλε μου, αυτή η παράγραφος μου φαίνεται λίγο μπερδεμένη. Δεν βγάζω ξεκάθαρο νόημα.

Εκεί που θα πηγαίνατε, θα γινόταν τεστ σε ελεγχόμενο περιβάλλον?
Δικαιολόγησε η κοπέλα την άρνησή της να τεσταριστεί?

Αναφέρεις
“Τοτε, δεν γνωριζα ΤΙ ακριβως γινεται: τηλεπαθεια,μαζικη υποκλοπη σκεψεων, clairvoyance, αστρικη μεταφορα (οχι προβολη), αλλοιωση χωροχρονικου συνεχους, εσωτερικες επικλησεις (εγω παντως δεν εκανα κατι τετοιο τοτε).”

Τότε- λες - δεν γνώριζες, που σημαίνει οτι τώρα γνωρίζεις.
Τι γνωρίζεις?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2011, 17:04:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Daimwn
Περιγραφεις τα γνωστα φαινομενα Ψ και την ESP,πραγματα που
οντως ειναι επιστημονικα αποδεκτα και ηδη εδω και 80 χρονια
εχουν αρχισει σχετικες ερευνες και πειραματα.Αν το εχεις ψαξει
οπως λες,τοτε θα ξερεις τι λεω.
Το θεμα ομως ειναι αλλο.Υπαρχουν αυτα τα φαινομενα.Αυτο ειναι
σιγουρο.Γιατι δεν προωθουνται και δεν κοινοποιουνται επισημα?
Μηπως οι δυναμεις που τυχον θα προκυψουν,θα ειναι μεν αφενος
ανεξελεγτες,αλλα και αφυπνιστικες για την ανθρωποτητα?
Θα καταστησουν αχρηστους πολλους φορεις της συγχρονης
οικονομικης κοινωνιας,οπως τηλεπικοινωνιες,μεταφορες κ.λ.π?
Μηπως επειδη με την απωλεια των ανωτερω,οι επικυριαρχοι θα χασουν
και τον ελεγχο του παγκοσμιου κοπαδιου?
Παντως,η προσωπικη μου γνωμη ειναι,οτι ολοι οι ανθρωποι εχουμε
αυτες τις ικανοτητες,αλλα δεν τις γνωριζουμε,επειδη το συστημα τις
κρατα ετσι υποδουλωμενες,απο την μικρη μας ηλικια,μεσω των φορεων
του,οπως θρησκειες,οικονομικες πολιτικες,ηθικους κανονες,ποινικους
νομους,εθνικων περιορισμων κ.λ.π.
Αλλα δεν θα κρατησει πολυ αυτο.Αρχισε και ξυπναει σε τετοια θεματα
ο κοσμος.Ηδη πολλοι γονεις αφηνουν την σχετικη ελευθερια στα παιδικα
μυαλα να εκφραστουν χωρις τα μη,των δικων μας γονιων!
Αυτη ειναι η αρχη του τελους για τους απανταχου σκοταδιστες.


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2011, 17:27:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Daimwn
Περιγραφεις τα γνωστα φαινομενα Ψ και την ESP,πραγματα που
οντως ειναι επιστημονικα αποδεκτα και ηδη εδω και 80 χρονια
εχουν αρχισει σχετικες ερευνες και πειραματα.Αν το εχεις ψαξει
οπως λες,τοτε θα ξερεις τι λεω.
Το θεμα ομως ειναι αλλο.Υπαρχουν αυτα τα φαινομενα.Αυτο ειναι
σιγουρο.Γιατι δεν προωθουνται και δεν κοινοποιουνται επισημα?
Μηπως οι δυναμεις που τυχον θα προκυψουν,θα ειναι μεν αφενος
ανεξελεγτες,αλλα και αφυπνιστικες για την ανθρωποτητα?
Θα καταστησουν αχρηστους πολλους φορεις της συγχρονης
οικονομικης κοινωνιας,οπως τηλεπικοινωνιες,μεταφορες κ.λ.π?
Μηπως επειδη με την απωλεια των ανωτερω,οι επικυριαρχοι θα χασουν
και τον ελεγχο του παγκοσμιου κοπαδιου?
Παντως,η προσωπικη μου γνωμη ειναι,οτι ολοι οι ανθρωποι εχουμε
αυτες τις ικανοτητες,αλλα δεν τις γνωριζουμε,επειδη το συστημα τις
κρατα ετσι υποδουλωμενες,απο την μικρη μας ηλικια,μεσω των φορεων
του,οπως θρησκειες,οικονομικες πολιτικες,ηθικους κανονες,ποινικους
νομους,εθνικων περιορισμων κ.λ.π.
Αλλα δεν θα κρατησει πολυ αυτο.Αρχισε και ξυπναει σε τετοια θεματα
ο κοσμος.Ηδη πολλοι γονεις αφηνουν την σχετικη ελευθερια στα παιδικα
μυαλα να εκφραστουν χωρις τα μη,των δικων μας γονιων!
Αυτη ειναι η αρχη του τελους για τους απανταχου σκοταδιστ


-----------------------------------------------------------------

Γεια σου φιλε Νικομαχε,συμφωνω μαζυ σου παρα το οτι δεν τα καταφερνω με την ορθογραφεια και παρα το οτι με προγκαρεις κατα καιρους.
Επιτρεψε μου να πιστευω οτι ειμαστε στο ιδιο club της αμφισβητησης.
Μ'αρεσεις,μου δεινεις κουραγιο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2011, 23:07:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καλυσπερα παιδια,

Να μοιραστω αυτες τις εμπειριες? Θα κανω μια προσπαθεια αφου μου το ζητησατε, αλλα η μαγεια δεν θα ειναι η ιδια.

Καταρχην, να πω δυο λογια για μενα. Θα καταλαβετε γιατι.
Φαντασιοπληκτος δεν ημουν ποτε για αυτο και ακολουθησα την θετικη σκεψη (ειμαι προγραμματιστης). Απο μικρος ομως κατι ενιωθα, κατι με "ετρωγε" οπως πολλους απο εσας, για την θεωρηση του κοσμου μας. Θυμαμαι οτι απο μικρος σκεφτομουν αυτα τα πραγματα. Αφου περασα απο διαφορες "θρησκειες" "κοινωνικοπολιτικα" δογματα -επικινδυνα γαρ- αφοφασισα να το ψαξω μονος μου λοιπον, με βαση την επιστημονικη μεθοδο.

Πιστευα στις δυναμεις του ανθρωπου αλλα ΔΕΝ ειχα αποδειξη. Το επιστημονικο μου δαιμονιο μου ελεγε "εισαι τρελλος, δεν υπαρχουν τετοια πραγματα"...αλλα επεμενα.

Θα σας δηιγηθω ενα μικρο μερος μονο, ολα ξεκινησαν λιγο μετα τις 10 το βραδυ σε ενα φιλικο δωματιο, στην εστια της Θεσσαλονικης.

Ημασταν 4 ατομα. Η φιλη μου (η "ψυχικος"), η συγκατοικος της, ενας αλλος και εγω. Ετσι, απο απλη περιεργεια (ακομη και τωρα το κανω) αρχισαμε να μαντευουμε τα χαρτια. Και ολα αρχισαν.

Στην αρχη η φιλη μου, εβρισκε οτι χαρτι υπηρχε. Ολα, ενα ενα που την ρωταγα. Μετα αρχισα να γραφω λεξεις, αριθμους και φρασεις. Την ρωτουσα, απαντουσε. Οχι μονο του στυλ "ειναι μια γατα" αλλα ελεγε και τι ενιωθε, πχ. νιωθω κατι φωτεινο, ειναι ο ηλιος, νιωθω κατι κακο, ενας παραξενο σταυρος (ηταν ενα μαυρο αποκρυφιστικο συμβολο) και πολλα τετοια.

Μετα, καθοτι γνωριζα την σειρα μεσω προσωπικων ερευνων, αρχισαμε να την βγαζουμε απο το δωματιο. Την βαζαμε να ακουμπησει πραγματα που ακουμπαγαμε -τα εβρισκε. Την βαζαμε να μας πει ποια διαφημιση ειδαμε στην τηλεοραση, να περπατησει πανω σε νοητους διαδρομους που περπατησαμε -και τα εκανε.

Πολλες ωρες συνεχιζαμε αυτα τα πειραματα.

Στο τελος (γυρω στις 6 το πρωι) της εβαλα το τελικο πειραμα. Πηρα τα 13 χαρτια (απ'τον ασσο ως το ρηγα) και την αφησα να τα βαλει με την σειρα. Ειχα υπολογισει τις πιθανοτητες, ειχα ελεγξει 1000 φορες την τραπουλα, τους ειχα βγαλει ολους απ'το δωματιο, εγω και αυτη και μερικα κερια. Σε 10 λεπτα αρχιζει να τα ανοιγει, ολα, ενα-ενα προς μεγαλη μου εκπληξη.

Αυτα ειναι μερικα απο εκεινα που καναμε, τα πιο light. Για τα αλλα δεν μπορω να μιλησω και ελπιζω να καταλαβαινετε.

Να πω μονο 2-3 πραγματα. Τοτε, δεν γνωριζα ΤΙ ακριβως γινεται: τηλεπαθεια,μαζικη υποκλοπη σκεψεων, clairvoyance, αστρικη μεταφορα (οχι προβολη), αλλοιωση χωροχρονικου συνεχους, εσωτερικες επικλησεις (εγω παντως δεν εκανα κατι τετοιο τοτε).

Μερικες μερες μετα, συνεβησαν 2 πραγματα. Πηγα σε ενα γνωστο περιοδικο του χωρου και βρηκα τον Λουκα (οποιος γνωριζει καταλαβε). Του ειπα για την φιλη μου, μου ζητησε να ερθει, να την πηγαινε σε ερευνητες, οπως ειχε κανει με αλλους. Πηγα να της το προτεινω.

Μολις ομως την ξαναβρηκα, ενιωσα και αυτην και τα αλλα 2 ατομα να λενε -φαινοταν πρικλητικο- οτι δεν εγινε και τιποτα το σπουδαιο. Η φιλη μου αρνηθηκε προκαταβολικα στα παρακαλια μου (και τωρα σκεφτομαι και καλα εκανε) και απο εκεινη την ημερα εγω συνεχισα με πολυ μεγαλο κινητρο να ανακαλυψω τις δυναμεις του ανθρωπου (μονο? δεν παιρνω και ορκο).

Σας κουρασα, αλλα το τελευταιο που μου ειπε ηταν οτι 2 φορες ειχε γραψει δελτια λοττο, τα οποια ποτε μεν δεν επαιξε, αλλα ειχαν βγει.

Και ειχε προβλεψει (τοτε ηταν 2001) τον μετεπειτα μεγαλο σεισμο στην Λευκαδα (απο εκει ηταν), επακριβως την ωρα και την μερα (και ασφαλως αυτη και οι δικοι της ειχαν μετακομισει εκεινο το διαστημα, παροτι το μισο σπιτι της επεσε).

Αυτα ειναι τα λιγα απ'τα πολλα που εχω δει απο τοτε και για τα οποια μπορω να μιλησω.

Απο εκεινη την ημερα το ξαναλεω, ο κοσμος μου αλλαξε, αλλα παντα αναρωτιεμαι, μηπως ηταν απ'την αρχη ετσι και εγω δεν "επετρεπα" να το δω?


Ευχαριστω που με ακουσατε, εννοειται ουτε θελω να πεισω κανεναν ουτε με ενδιαφερει. Απλα ευχομαι ο καθενας απο εσας που εχει αυτο το καλεσμα να κοιταξει πρωτα μεσα του και μετα γυρω του. Οι δυναμεις του νου υπαρχουν -και αποδεικνυονται επιστημονικα σημερα- αλλα ειναι δυσκολος ο δρομος για να εφαρμοστουν "κατα βουληση" οπως αυτο που βιωσα εκεινο το διαστημα.

Αλλα...


Είναι πολύ ευχάριστο να βλέπεις ανθρώπους να ανοίγει το μυαλό τους έπειτα απο κάποιες σημαντικές εμπειρίες.

Θα σου πώ και εγώ με την σειρά μου,οτι αυτές οι δυνάμεις υπάρχουν σε όλλους μας,όμως βρίσκονται σε λανθάνουσα κατάσταση.Ο οποιοσδήποτε μπορεί να τις αναπτύξει,αρκεί όμως να κρατήσει την ανάλογη στάση.

Υπάρχουν αναρίθμητες περιπτώσεις υπερφυσικών συμβάντων,γεγονότα που αντικρούν τους γνωστούς νόμους την φυσικής όπως την ξέρουμε,κι όμως,μετά απο όλα όσα έχουν δεί τα μάτια μας,μερικοί εξακολουθούν να μην πιστεύουν πέρα απο αυτό που βλέπουν.Νομίζω οτι,μακράν το πιό υπερφυσικό γεγονός απο όλλα,είναι οτι ακόμα υπάρχουν στενόμυαλοι άνθρωποι.

Πώς είναι δυνατόν μέσα σε όλη αυτή την αύρα που υπάρχει για αυτά τα θέματα,μερικοί να μην μπορούν να νιώσουν τίποτα.Αυτό το πράγμα είναι αναπηρία της ψυχής.


Edited by - alex22 on 30/03/2011 23:10:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2011, 23:18:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Notirk
το θεμα με την ορθογραφια ειναι παμπαλαιο και ξεχασμενο και
ανευ σημασιας.Ημουν λιγο παρορμητικος,δεν το κρυβω,αλλα δεν
ειναι λογος αυτος να διαχωριζω συνομιλητες.
Οσο για το αλλο,σιγουρα ειμαστε στο ιδιο κλαμπ,οπως και
αρκετοι αλλοι εδω μεσα.
Αλλοι με ειδικο βαρος,αλλοι <<αναλαφροι>> εντελως!
Μετα απο δυο χιλιαδες και κατι μηνυματα,το πηρα αποφαση πλεον
και θα λεω αυτο που πιστευω και σκοτιστηκα αν με πιστευει
καποιος ή οχι.
Κανε κι εσυ το ιδιο.
Εστω κι αν εισαι διπλος ή τριπλος ή μονος σου σε αυτη τη...ζωη.
Για αυτο το τελευταιο μη με ρωτησεις τι εννοω.


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2011, 23:22:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Alex22

Χαιρομαι για την τοποθετηση σου!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2011, 00:07:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στο δρομο της αναζητησης,το πιο βασανιστικο,η σκληροτερη δοκημασια,
ειναι η παγωνια της μοναξιας.
Για μενα,λογω εργασιας(ειμαι ναυτικος),ειναι ακομη πιο σκληρη.
Ας, ειναι καλα η τεχνολογια και το Internet,ειχα αρχησει να πιστευω οτι ειμαι μονο εγω και κανα δυο αλλοι αλλοπαρμενοι,που κατα καιρους συναντιομαστε και λεμε τα δικα μας,κρυφα,συνωμοτικα,να μη τυχων και μας ακουσουν αλλοι και καταλαβουν οτι ειμαστε διαφορετικοι,κατι σαν τους τρελους του χωριου.
Μας τραβηχτικε για λιγο το πεπλο και ειδαμε και αυτο δεν το σηκωνει
ο κοσμος της σπηλιας που ζουμε.Ομως κατα βαθος,συνεχιζουμε παρ'ολες
της δυσκολιες,ακριβως γιατι αγαπαμε τους ανθρωπους και απωτερος στοχος μας ειναι να παρουμε εξω απο τη σπηλια οσους απο το κοσμο ειναι προορισμενοι και ακομη δεν το εχουν καταλαβει.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 11 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy