ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ανεξηγητες εμπειριες στην Πεντελη
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 59
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 23:58:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Μια έναστρη αυγουστιάτικη νύχτα, πρίν από δυο χρόνια, ξεκίνησα για την Πεντέλη με προορισμό τη Σπηλιά για διανυκτέρευση. Ξεκίνησα την πορεία μου από ένα μονοπάτι που ξεκινάει από τη Νέα Πεντέλη, λίγο ψηλότερα από τον άγιο Σύλλα και το οποίο καταλήγει στη Σπηλιά. Ήταν γύρω στις 11 το βράδυ. Στο δρόμο μου είχα και μια ευχάριστη συνάντηση. Ήταν ένας μοναχικός περιηγητής της περιοχής. Ένα πανέμορφος σκύλος! Ο σκύλος με συντρόφεψε μέχρι το τέλος της διαδρομής μου και για να τον ευχαριστήσω, του…«έκανα το τραπέζι» έξω από τη Σπηλιά. Ύστερα έφυγε χορτάτος και ανανεωμένος για νέες νυχτερινές και περιπετειώδεις περιπλανήσεις.
Η μοναδική μου παρέα εκείνη τη στιγμή που με είχε κάνει να ξεχάσω εντελώς το που βρισκόμουν, χάθηκε στο σκοτάδι των πεύκων και τότε συνδειτοποίησα ότι ήμουν ολομόναχος, τετ-α-τετ με τη Σπηλιά. Δεν ένιωσα τρόμο. Ένιωσα όμως θείο δέος και μια ευχάριστη απόκοσμη ανατριχίλα. Έκατσα και χάζευα τον εξωτερικό χώρο για κάμποση ώρα. Δεν μπορούσα να πάω πιο κοντά, μα δεν μπορούσα και να φύγω. Κάτι με απωθούσε, αλλά και κάτι με κράταγε εκεί καθηλωμένο. Για να εξηγούμαστε, δεν ένιωθα κάτι το «απειλητικό», κάτι το «διαβολικό» εκείνη τη στιγμή, (αυτού του είδους οι εντυπώσεις είναι για τους αφελείς μιας και δεν υπάρχει τίποτα το «διαβολικό» στη Φύση) Απλώς, έχω μια άλλη αντίληψη για τον συγκεκριμένο Τόπο.
Με τα χίλια ζόρια λοιπόν, έφτασα μέχρι τα εκκλησάκια. Μπήκα για λίγο μέσα σ’αυτά και ύστερα έκανα να μπώ στον εσωτερικό χώρο της Σπηλιάς. Πράγματι, μόνο σε κάτι τέτοιες στιγμές καταλαβαίνεις ποιο είναι το μεγαλείο αυτού του Τόπου. Ότι σχετική ανησυχία είχα, έσβησε μονομιάς. Στο τέλος έκατσα στην είσοδο ακριβώς και παρέδωσα τον εαυτό μου στην ονειρική μουσική που συνέθεταν οι σταγόνες του Σπηλαίου που έσταζαν από την οροφή, σε συνδυασμό με τον απαλό αέρα, και τους ήχους από τα νυχτοπούλια. Ευχαρίστησα το Θεό εκείνη τη στιγμή που με αξίωσε να ζήσω και να ζώ ακόμα τέτοιες ανεπανάληπτες καταστάσεις.
Σε κάποια στιγμή κοιτάω το ρολόι μου, 2:00 η ώρα. «Ώρα για ύπνο. Έχουμε δρόμο μπροστά μας αύριο» είπα μέσα μου και ανέβηκα στην κορυφή του κάθετου λατομείου, Το μέρος ήταν ιδανικό και ιδιαίτερα βολικό και με θέα την Ελευσίνα η οποία μόλις είχε γεμίσει μαύρα σύννεφα και έριχνε αστραπές. Μεγαλειώδες θέαμα! Ασύλληπτη συναισθηματική φόρτιση!
Ο ύπνος με είχε πάρει για τα καλά, όταν ξύπνησα από ένα αυτοκίνητο που ερχόταν εκείνη τη στιγμή. Παρκάρει έξω από τη Σπηλιά και κατεβαίνει μια παρέα νεαρών οι οποίοι αρχίζουν να φωνάζουνε, να τραγουδάνε, να σπάνε μπουκάλια, να βάζουν rave μουσική στη διαπασών και εγώ απλά να μην πιστεύω αυτό που γίνεται. Προσπάθησα να αδιαφορήσω, όταν διαπίστωσα ότι ύστερα από λίγα λεπτά, δεν ακουγόντουσαν καθόλου, για να ακούσω αμέσως μετά μια άλλη παρέα (ή και την ίδια;) λίγο πιο πάνω από’μένα να πίνουν, να μιλάνε μεγαλόφωνα και να σπάνε τα μπουκάλια στα βράχια. Ύστερα από λίγο, σώπασαν αυτοί και μέσα σε λίγα λεπτά πάλι, άκουσα την άλλη παρέα που βρισκόταν στη Σπηλιά, πάλι με μουσικές και φωνές. Να μην σας τα πολυλογώ, αυτό συνέβη 3-4 φορές περίπου. Πότε άκουγα την μία παρέα πάνω από μένα και πότε άκουγα την άλλη κάτω από’μένα! Και εντάξει να ήταν η ίδια παρέα, αλλά τι βίτσιο ήταν τώρα αυτό να ανεβοκατεβαίνουν κάθε λίγο και λιγάκι στο λατομείο; Παραδόξως, δεν ακουγόντουσαν καθόλου όταν ερχόντουσαν και όταν έφευγαν. Στην περίπτωση βέβαια πάντα, που πρόκειται για μια παρέα.
Σε κάποια στιγμή λοιπόν, σταμάτησαν και οι δύο. «Έφυγαν επιτέλους» είπα και έκανα να ξανακοιμηθώ. Δεν πρόλαβα να κλείσω τα μάτια μου, όταν άκουσα μια φωνή στα δέκα μέτρα από’μένα : «Βγές έξω τώρα με τα χέρια ψηλά!» Δεν πίστευα στ’αυτιά μου! Πως με είδαν εκεί που ήμουν; Μέσα στο πυκνό σκοτάδι κάτω από τα πεύκα; Δεν φαινόμουν σε καμιά περίπτωση. Δεν έδινα σημασία μέχρι που ξανακούστηκε η φωνή: «Αστυνομία. Βγές έξω. Ξέρουμε ότι είσαι εκεί.»
Τον «κινέζο» εγώ.
«Δεν ακούς; Βγές έξω τώρα! Μην με αναγκάσεις να πυροβολήσω.»
Τελικώς βγήκα, ήταν γύρω στα πέντε άτομα με πολιτικά, αλλά προφανώς πρέπει να σοκαρίστηκαν που είδαν ένα μαυροντυμένο τύπο με κουκούλα και ένα ψηλό μπαστούνι στο χέρι. Σας παραθέτω τον γελοίο διάλογο:

«Πέταξέ το αυτό που κρατάς, και τα χέρια ψηλά.»
«Και’σύ ποιος είσαι;»
«Αστυνομία. Πέταξε αυτό που κρατάς.»
«Μπορώ να δώ την ταυτότητά σου;»
«Κρατάω όπλο σου φτάνει αυτό; Λέγε, τι δουλειά έχεις εδώ πάνω τέτοια ώρα;»
«Πυρασφάλεια».
«Καλά ρε με δουλεύεις;» Και ρίχνει το φακό του πάνω μου.
Εκείνη τη στιγμή μου «ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι».
«Έρχομαι να τα πούμε από κοντά» και κινήθηκα προς το μέρος τους.
«Μην κουνιέσαι και πέταξε το αυτό!» είπε με φανερή δόση ανησυχίας.
Δεν τον άκουσα και συνέχισα. Τότε είδα τον έναν να τραβάει τους άλλους και να λέει: «Πάμε να φύγουμε γρήγορα». Και εξαφανίστηκαν εν ριπή οφθαλμού!
«Φάρσα» ψιθύρισα, αλλά δεν παύει να είναι μια ανεξήγητη φάρσα.
Η ώρα είχε πάει 4:30 και είχα μείνει επιτέλους πια, μόνος μου. Μετά από κανά μισάωρο, συνειδητοποιώ ότι οι τύποι έφυγαν μέν, αλλά δεν άκουσα αμάξι να φεύγει! Και έφυγαν από τη μεριά της ασφάλτου όχι από τη μεριά της Σπηλιάς. Είτε ήταν δύο οι παρέες, είτε μία, αυτοκίνητο δεν ακούστηκε. Κοιτάω κάτω να δώ και το αυτοκίνητο που ήταν έξω από τη Σπηλιά, ήταν άφαντο! «Πότε πρόλαβαν και έφυγαν» αναρωτιόμουν. Και αποκλείεται να μην άκουσα το αυτοκίνητο να φεύγει την ώρα που συνομιλούσα με τον «αστυνομικό». Ώσπου σε κάποια στιγμή πετάγομαι πάνω από ένα θόρυβο…ήταν το αυτοκίνητο έξω από τη Σπηλιά που έφευγε…
Έκατσα άγρυπνος περιμένοντας το ξημέρωμα…


ΤΙΝ ΓΑΡ ΠΟΤΑΕΙΣΟΜΑΙ ΑΣΥΧΑ ΔΑΙΜΟΝ ΤΑ ΧΘΟΝΙΑ Θ'ΕΚΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2005, 15:44:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

βρηκες σκουπιδια και σπασμενα μπουκαλια την αλλη μερα?

οσο για τους αστυνομικους με πολιτικα νυχτα στο βουνο ειναι οντως κουφο!

τι μπορει να εκαναν αραγε?


παντως θαθελα πολυ να ειχα δει το σκηνικο που την κοπανησανε!!!

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

FreeFall11
Νέο Μέλος

Cyprus
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2005, 21:18:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FreeFall11
sxetika me to peristatiko me tin spilia tin enastri nikta
Mipws ides an forousane paraksenes siskeues sto kefali i an kratousan tipote paraksenes siskeues sto xeri?
ke ti typos itan to autokinito?

Filika,
Mixalis Mpenakis

Take a look to tke sky just before you die! It's the lust time you will!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2005, 23:17:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
"βρηκες σκουπιδια και σπασμενα μπουκαλια την αλλη μερα?"

Χα! Για αυτό σε πάω ορέ Καντάρα. Φίλε μου, στο σημείο πάνω απο'κει που βρισκόμουν, βρήκα όντως δυο-τρία σπασμένα μπουκάλια απο Amstel. Στη Σπηλιά, παραδόξως δεν βρήκα τίποτα.
Εμένα, αυτό που με εντυπωσίασε περισσότερο εκείνο το βράδυ, ήταν το αυτοκίνητο που την μία δεν υπήρχε πουθενά ενώ βρισκόταν έξω απο τη Σπηλιά και μετά απο λίγο που άκουσα το ίδιο αυτοκίνητο πάλι έξω απο τη Σπηλιά!

Freefall, όχι δεν είχαν τίποτα απο αυτά που λές. Πάντως, ήταν όλοι νεαροί, όχι πάνω απο 25. Το αυτοκίνητο ήταν άσπρο και ήταν παλιό μοντέλο.

Όσο για το "Take a look to tke sky just before you die! It's the lust time you will!" σε συγχαίρω! Join the Metal Club.


ΤΙΝ ΓΑΡ ΠΟΤΑΕΙΣΟΜΑΙ ΑΣΥΧΑ ΔΑΙΜΟΝ ΤΑ ΧΘΟΝΙΑ Θ'ΕΚΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 21:58:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


συνηθως δεν διακρινω τα σχηματα και τις μορφες που διακρινουν αλλοι σε φωτογραφιες βραχων και πετρωματων.


αυτη τη φορα παραδεχομαι πως βλεπω μια μορφη.


η φωτογραφια αποτελει λεπτομερεια απο φωτογραφια που τραβηχτηκε προχτες.


και εδω μερικες μεγενθυσεις...



βλεπετε αυτο που βλεπω εγω?


το περιεργο για μενα ειναι πρωτιστως πως εξακολουθω να το βλεπω ακομη και σε μεγαλη μεγεθυνση, ενω οι γυρω λεπτομερειες θαμπωνουν και γινονται ακαθοριστες...


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2005, 01:24:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

αυτη τη φορα παραδεχομαι πως βλεπω μια μορφη.

Τώρα με κούφανες.
Τολμώ να πώ, οτι βλέπω περισσέτρες από μία μορφές.
Στο κέντρο, αυτή που επικεντρώνεσαι, σαν παιδικό πρόσωπο.
Αλλά αμέσως δεξιά του βλέπω έναν μαύρο γάτο και αριστερά έναν άνδρα με καπέλο και μούσια.

Τι λεπτομέρεια είναι αυτή ???



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

INDRASINE
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2005, 01:47:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους INDRASINE
Η ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΗΓΗ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2005, 03:32:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Φίλε μου Jonnie, βλέπω ολοκάθαρα αυτό που λές. Έχεις δίκιο. Αλλά δυστυχώς όμως δεν βλέπω αυτά που λέει ο Vril αν και προσπάθησα αρκετά.

ΤΙΝ ΓΑΡ ΠΟΤΑΕΙΣΟΜΑΙ ΑΣΥΧΑ ΔΑΙΜΟΝ ΤΑ ΧΘΟΝΙΑ Θ'ΕΚΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2005, 07:47:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης
Εγώ βλέπω μορφή γυναίκας..


Ο βριλ βάζει τυράκι….

-----

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

glinaaea
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
309 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2005, 09:09:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους glinaaea
Αυτό το πονεμένο γέρικο κεφάλι με την κωνική προεξοχή προς τα πίσω μου θυμίζει τον φίλο μας τον κακό vril. Λέτε να είναι αυτός;
Αν έχετε παρατηρήσει όχι μόνο αυτή την μορφή άλλά και άλλες, όλες έχουν πονεμένη ή στεναχωρημένη έκφραση. Και νομίζω ότι δικαίως την έχουν.
Φιλικότατα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2005, 09:24:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

Αυτό το πονεμένο γέρικο κεφάλι με την κωνική προεξοχή προς τα πίσω μου θυμίζει τον φίλο μας τον κακό vril.


Ξέχασες το "αγύριστο"


quote:

Αν έχετε παρατηρήσει όχι μόνο αυτή την μορφή άλλά και άλλες, όλες έχουν πονεμένη ή στεναχωρημένη έκφραση. Και νομίζω ότι δικαίως την έχουν.


Άρα, και σύ βλέπεις και άλλες...
Και σκεφτόμουν να ρωτήξω, "είμαι σοβαρά γιατρέ μου ????"


Τυχερούλη, το τυράκι να είναι ροκφόρ. Ταιριάζει με το σουβλάκι αρουραίου

άν δεν έχεις, φέρε λίγη φέτα, δυό τρείς μέρες στη σπηλιά του Τζαβέλλη και έχουμε το καλύτερο ροκφόρ...

Άντε, κερνάω και τις μπύρες !
Υπερβόρεις και υπερπαγωμένες ....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2005, 09:27:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
Johnnie,

σχετικά με το ανέκδοτο του Μάνου με τη θυσία του αρουραίου (δε θυμάμαι που του τό'πες..)

Αμ το άλλο, αυτό με την πόρτα, το ξέρετε ???


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

glinaaea
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
309 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2005, 12:23:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους glinaaea
Καλά ρε φίλε, τι θα γίνει με σένα όλες τις πόρτες θέλεις να τις ανοίξεις. Άσε και καμμιά κλειστή, για να αποφεύγουμε και τα ατυχήματα δηλαδη. Ξέρεις είναι και αρκετοί οι άσχετοι.
Και όταν λέω και γιά άλες μορφές δεν μιλάω μονο γιά αυτές τι φωτο, αλλά γιά όλες όποιες φωτ. έχουν παρουσιαστεί μορφές.
Φιλικότατα.
Υ.Γ. Καλά έχουμε αποχή από την συγκέντρωση;;;; Κρίμα, αλλά θέλοντας και μη και εγώ σκασιαρχείο κάνω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2005, 18:39:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

Υ.Γ. Καλά έχουμε αποχή από την συγκέντρωση;;;; Κρίμα, αλλά θέλοντας και μη και εγώ σκασιαρχείο κάνω.

καΙ ΠΟΎΟΌΥΟΥ ήσουνα σήμερα παλαιόπαιδο ???

Ε ????

Πού΄φηγε η μέση ΚΑΠΟΙΩΝ μυστηριωδών ατόμων, που περιμάζωχναν τα μπάζα και τα σκουπίδια, που με τόσο στοργή, φροντίδα και αγάπη είχαν τοποθετήσει άγνωστοι μέσα στις θαμνώδεις περιοχές ενός γνωστού μας όρους των αγνών και καθαρών ????

Ε ????????

ο κακός και βροντόσαυρος Βρίλ



Edited by - Vril on 20/03/2005 18:47:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

glinaaea
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
309 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2005, 08:53:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους glinaaea
Φίλοι μου καλήσας ημέρα.
Φίλε Vril η απάντηση γιά το πού ήμουνα (τό απόγευμα όμως), είναι ότι έκανα μιά περιήγηση στα κτήματα του τέως.
Τίποτα το ιδιαίτερο μιάς και είναι γνωστά τα περισσότερα, αλλά μιά και ασχολούμαι με τις ανασκαφές στεναχωρήθηκα πολύ με τις καταστροφές των αρχαιολογικών χώρων της περιοχής και την έντεχνη απόκρυψη των υπολοίπων. Σίγουρα ένας από τους μεγαλύτερους αρχαιολογικούς χώρους της Ελλάδας έγινε βορά αρχαιοκαπηλείας, καταστροφής και καταπάτησης. Και οσκοπός; Να γίνει ένα βασιλικό(;) νεκροταφείο. Λες και υπάρχει δυνατότητα σύγκρισης των αρχαίων Ελλήνων με μερικούς νεκρούς σημερινούς. και από δυνατότητα προσφοράς τους;;;;;;; Άσε , ξέχνα το.
Φιλικότατα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2005, 09:57:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
Κρίμα, για΄τι ήθελα να σε δώ...

Κοίτα σύμπτωση. Εκεί που ήσουν εχθές, ήμουν την περασμένη Κυριακή το απόγευμα..



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2005, 12:29:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

Τώρα με κούφανες.
Τολμώ να πώ, οτι βλέπω περισσέτρες από μία μορφές.
Στο κέντρο, αυτή που επικεντρώνεσαι, σαν παιδικό πρόσωπο.
Αλλά αμέσως δεξιά του βλέπω έναν μαύρο γάτο και αριστερά έναν άνδρα με καπέλο και μούσια.

Τι λεπτομέρεια είναι αυτή ???



στην αρχη και εγω νομιζα πως μου εβαλες "τυρακι"!


αλλα χτες με διεβεβαιωσες οτι οντως διακρινεις και αλλες μορφες!

ομολογω πως στις λεπτομερειες απο την φωτογραφια που παρεθεσα, δεν βλεπω κατι αλλο περα απο το κοριτσιστικο προσωπο.

παρεπιπτοντως δεν το βλεπω συνοφρυωμενο αλλα μαλλον σαν να μιλαει.

ομως, η πρωτοτυπη φωτογραφια βριθει απο ευδιακριτες μορφες, τις οποιες δεν τολμησα να παραθεσω πριν μου πειτε την γνωμη σας για το κοριτσιστικο προσωπο.


χτες ξαναπηγα στο σημειο, αλλα με το γυμνο ματι δεν μπορεσα να διακρινω ΤΙΠΟΤΑ!


ετσι τραβηξα τουλαχιστον 30 φωτογραφιες υπο διαφορες γωνιες.

το προσωπο διακρινεται μεν, αλλα σε καμια τοσο καθαρα οσο στην πρωτη.

και ειναι σε ολες συνοφρυωμενο.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2005, 12:33:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Καλά ρε φίλε, τι θα γίνει με σένα όλες τις πόρτες θέλεις να τις ανοίξεις.

Ξέρεις είναι και αρκετοί οι άσχετοι.



ξερει τι λεει ο κακιστος βριλ!

η συγκεκριμενη πορτα ειναι βλεπεις "κινητη", την παιρνεις και σπιτι σου, αφου ειναι ακουμπισμενη απλα σε εναν τοιχο.


οπως ξερει και οτι μερικοι ειναι ασχετοι...

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2005, 13:13:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Πού΄φηγε η μέση ΚΑΠΟΙΩΝ μυστηριωδών ατόμων, που περιμάζωχναν τα μπάζα και τα σκουπίδια, που με τόσο στοργή, φροντίδα και αγάπη είχαν τοποθετήσει άγνωστοι μέσα στις θαμνώδεις περιοχές ενός γνωστού μας όρους των αγνών και καθαρών ????


γιατι δεν λες την αληθεια κακε βροντοσαυρε???


τα σκουπιδια τα κλεψαμε κατω απο την μυτη των ανθρωπων της WWF και θα τα πουλησουμε μεσω της amazon.com, γιατι ειναι τα σκουπιδια καμουφλαζ που εκρυβαν την στοα μεσω της οποιας ο λησταρχος Τζαβαλλας πηγαινε στην Ταγκανικα για να συναντησει κρυφα την γυναικα του φυλαρχου Μοτουμπο!

τωρα θελω να κοιταξετε προσεκτικα τις επομενες φωτογραφιες:

φωτο 1η. "τα σκουπιδια και οι ανεμωνες"


φωτο 2η. τα σκουπιδια που δεν χωρουσαν σε καμια σακουλα.

ολα απο το ιδιο σημειο, της πρωτης φωτογραφιας!

συν αγνωστο ποσες μεγαλες μαυρες σακουλες που τις πηρε το αποριματοφορο που εστειλε ο δημος Πεντελης.



φωτο 3η. το ιδιο σημειο μετα την επεμβαση των μυστηριωδων ατομων που εκλεψαν τα σκουπιδια.


καποιοι ομως εκλεψαν και τις ανεμωνες!!!


θα γινω κακος, αλλα ΚΥΡΙΕΣ μου, μην εξαφανιζετε την χλωριδα!

παρτε κανα σκουπιδακι καλυτερα...


ειδα πολλες να βοηθανε, αλλα και καποιες που βολταραν με ματσακια στα χερια και τραβαγαν φωτογραφιες!

και μερικους που εκαναν το κοροϊδο...

αλλα ο ανεκδιηγητος ηταν εκεινος που μας εβαλε χερι γιατι δεν διαχωριζαμε λεει τα σκουπιδια για να πανε για ανακυκλωση!!!

"αφου κανετε μια δουλεια, καντε την σωστα", ηταν το μονο που μας προσφερε ο ευγενης εκδρομεας πριν παει σε ταβερνα να τσακισει τα παϊδακια.

επρεπε δηλαδη να παμε για ανακυκλωση τα σπασμενα πλακακια?

ε οχι φιλε μου!

εχω ενα wc να ντυσω, και τα πηρα εγω!

αυτος την γλυτωσε για εναν λογο: δεν θελαμε να στενοχωρησουμε τα πολυ καλα παιδια της WWF με το να τον χωσουμε στο βαρελι με τα σκουπιδια...

εμεις χωμενοι μεσα στη βρωμα και τον ιδρωτα και αυτος να μας επιπλητει - φυσικο ηταν να σταζει αιμα το ματι μας...


ενα μεγαλο μπραβο στα παιδια της WWF για οσα προσφερουν στην αναδασωση και την προστασια του περιβαλλοντος, και ενα μπραβο στον δημο Πεντελης που εστειλε ενα αποριματοφορο.

φυσικα τωρα πρεπει να στειλει και ενα φορτηγο να παρει τα βαρια σκουπιδια πριν τα ριξουν σε καμια ρεματια...


και τελος, ενα μπραβο στους κλεφτες σκουπιδιων και ανασκαφεις στοων, timetrapped, ΧΕΙΡΩΝ, vril, και Νταβελης166, γιατι δεν τσακωθηκαμε στη μοιρασια του πλιατσικου!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2005, 13:42:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

αλλα ο ανεκδιηγητος ηταν εκεινος που μας εβαλε χερι γιατι δεν διαχωριζαμε λεει τα σκουπιδια για να πανε για ανακυκλωση!!!

"αφου κανετε μια δουλεια, καντε την σωστα", ηταν το μονο που μας προσφερε ο ευγενης εκδρομεας πριν παει σε ταβερνα να τσακισει τα παϊδακια.


Καλά που δεν το είδα/άκουσα ....



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2005, 15:32:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
Λοιπόν, να που και η πλάκα μπορεί να οδηγήσει σε "παρανοήσεις"...

Επανέρχομαι στο θέμα με τα "πρόσωπα" και είχα πεί οτι

quote:

... βλέπω περισσότερες από μία μορφές.
Στο κέντρο, αυτή που επικεντρώνεσαι, σαν παιδικό πρόσωπο.
Αλλά αμέσως δεξιά του βλέπω έναν μαύρο γάτο και αριστερά έναν άνδρα με καπέλο και μούσια.


Παραθέτω και την εικόνα με τα σημάδια, για να δείτε τι και που τα βλέπω

Παραθέτω εδώ και την προτότυπη είκόνα του Τζώννη του Καλού

καλέ Τζώννη, στείλε μου σε παρακαλώ και ολόκληρη την εικόνα με το ημαίηλι.

ο Βρίλης ο κακός

Edited by - Vril on 21/03/2005 15:38:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χείρων
Μέλος 2ης Βαθμίδας


175 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2005, 19:33:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χείρων
(για τις φωτογραφίες με τη φατσούλα/ες)

Ωραίααααααααααα,
... και τώρα να μπούμε στην πρίζα να πούμε τί είναι, ε;
Αν πριζωθεί κάποιος,(sorry εγώ δεν...) ας κάνει ένα κόπο πρώτα λέγοντας τί δενείναι.

Αααα,και μην αρχίσετε να μου λέτε ότι πάσχω από άρνηση, έτσι;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

glinaaea
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
309 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2005, 23:28:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους glinaaea
Καλά τον σκύλο δεξιά στην άκρη κανείς δεν τον είδε;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2005, 23:28:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

Χειρωνα μου, εμενα δεν με πολυενδιαφερει το τι ειναι...


τοσο καθαρα παρουσιαστηκαν μορφες μονο σε αυτη την φωτογραφια.


την μονη αναμεσα σε εκατονταδες απο το ιδιο σημειο!

την παραθετω ολοκληρη (αν και την εχω ελαφρωσει για το δικτυο), αλλα και μια ακομη λεπτομερεια που εγω βλεπω: τον τζοκερ.

http://briefcase.pathfinder.gr/zoom/alterego_x/33496/401614


και ο τζοκερ...

ενδιαφερον παρουσιαζουν τα κοκκινα ματια του που διατηρουνται και στην μεγεθυνση.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2005, 08:14:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης
quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------

έχει και συνδρομή κακιοτατε?

--------------------------------------------------------------------------------


Οχι δα !

Ουτε ζητάμε από συμμετέχοντες να αυτο-εξευτελιστούν




Θα είναι και η κατερινουλα?


----

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2005, 09:03:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

Θα είναι και η κατερινουλα?


Είναι, είναι, αλλά δεν μπορεί να σου μιλήσει τώρα



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χείρων
Μέλος 2ης Βαθμίδας


175 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2005, 19:06:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χείρων
Κ ρ α σ ίίίιιιιιιιιιιιιιι΄.....

Π ό τ ε εεεεεεεεει ;;;;;;;;; ...........

Μ a i i iiiiilllllllll !!!!! ...........


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2005, 02:30:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος
Αγαπητοί φίλοι καλησπέρα
Με αφορμή κάτι που έγραψε ο Νταβέλης στο άλλο τοπικ ¨ότι φαινόμενα συνέβαιναν και συμβαίνουν στην Πεντέλη (και όχι μόνο εκεί θα προσθέσω εγώ αλλά σε όλη την Ελλάδα) αναφερόμενος σε δυο περιστατικά του 1885 που είχα γράψει κάποτε σε άλλο φόρουμ και σε κάποιο άρθρο για μια παρέα ορειβατών θα σας περιγράψω μια πολύ πρόσφατη εμπειρία μου.
Η αλήθεια είναι ότι σκέφτηκα πολύ πριν τελικά αποφασίσω να σας μεταφέρω αυτό που μου συνέβη χτες στην Πεντέλη (22/3/05) .
Οι λόγοι
1) με τα λόγια είναι δύσκολο να μεταφέρεις τα συναισθήματα που νιώθεις όταν αντιμετωπίζεις τέτοιες καταστάσεις.
2) Το πιο πιθανό οι άλλοι που θα σε ακούσουν η θα διαβάσουν αυτό που λες η γράφεις να πιστέψουν ότι το κάνεις για λόγους εντυπωσιασμού η ότι είσαι …βαρεμένος , για το πρώτο ειλικρινά δεν είναι αυτός ο σκοπός μου για το δεύτερο τι να πω από ότι μου λένε δεν πρέπει να έχω κάψει ¨φλάντζες¨ ακόμα…εκτός αν δεν μου το λένε από ευγένεια και συνηθίζω να προσπαθώ να κάνω τον συνήγορο του διαβόλου απέναντι σε μένα τον ίδιο πριν πω ότι κάτι είναι όντως παράξενο η ανεξήγητο.
Ο Γιάννης (JBG) γνωρίζει από μια συνάντηση που είχαμε για άλλα 2 περιστατικά που μας συνέβησαν στον ίδιο χώρο τον Σεπτέμβριο του 2004 (λέω ¨μας¨ γιατί ευτυχώς υπήρχε και δεύτερο άτομο σε ότι διαδραματίστηκε στο σπήλαιο) αλλά για αυτά δεν θα μιλήσω τώρα ίσως μια άλλη φορά.
Το χρονικό έχει ως εξής …
Εχτές λοιπόν αφού τελείωσα με κάποιες υποχρεώσεις που είχα αποφάσισα να ανέβω μέχρι το σπήλαιο των Άμωμων για να φωτογραφήσω ορισμένα σημεία που ήθελα.
Να σημειώσω για την ιστορία ότι η ημερομηνία 22/3 είναι σημαντική για εμένα καθότι πριν από μερικές δεκαετίες είδα το πρώτο φως αυτού του κόσμου… και είναι και μια μέρα μετά την εαρινή ισημερία αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο ( που νομίζω ότι παίζει).
Η ώρα όταν έφτασα ήταν περίπου 11 το πρωί ήμουν με την μηχανή την οποία αφήνω σε ένα μέρος που συνηθίζω απέναντι από το σπήλαιο δίπλα στο λιθόστρωτο αριστερά όπως κατεβαίνουμε.
Στην μηχανή μου έχω μια μπαγκαζερια στην οποία είχα κάποια πράγματα που θα χρειαζόμουν κάποιο φακό την φωτογραφική μηχανή μου ένα μικρό αδιάβροχο τυλιγμένο και ένα ζευγάρι ορειβατικά παπούτσια μια και συνηθίζω να τα κουβαλάω μέσα εκεί και να τα αλλάζω αφού φτάσω στον προορισμό μου.
Όπως εύκολα καταλαβαίνει ο καθένας την μπαγκαζερια την γνωρίζω σαν το χέρι μου άλλωστε δεν είναι τεράστιων διαστάσεων , αυτό σημαίνει ότι ξέρω τι έχω βάλει μέσα και δεν υπάρχουν μη ορατά σημεία …καλά μέχρι εδώ .
Αλλάζω λοιπόν παπούτσια τα βάζω μέσα στην μπαγκαζερια βάζω μέσα και το κράνος και την ΚΛΕΙΔΩΝΩ…
Φεύγω πηγαίνω προς το σπήλαιο στο οποίο δεν κάθισα πολύ δεν είχα πάει για αυτό εξάλλου.
Είδα ότι δεν υπήρχε κάποιος άλλος επισκέπτης ως εκείνη την στιγμή.
Μετά από μια περιήγηση 3 ωρών περίπου επιστρέφω πίσω και κάνω πάλι μια επίσκεψη σύντομη στην σπηλιά όπου συνάντησα 3 άτομα αλλά δεν συνομιλήσαμε.
Κατευθύνθηκα στην μηχανή και ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΑ την μπαγκαζερια για να βγάλω τα πράγματα μου και να πάρω τα παπούτσια μου για να τα αλλάξω.
Εκεί με περίμενε η ..πρώτη έκπληξη σηκώνοντας το κράνος ανακαλύπτω από κάτω ένα …κουκουνάρι!!
Στην αρχή αιφνιδιάστηκα και μετά μέχρι που σκέφτηκα ότι μπορεί κάποιος να κατάφερε να ανοίξει την μπαγκαζερια και να το έβαλε μέσα και τώρα από κάπου να με βλέπει και να κάνει χάζι με το έκπληκτο ύφος μου.
Τελικά κρατώντας το στο χέρι μου βρήκα μια πιο λογική εξήγηση και υπέθεσα ότι ίσως το μετέφερα εγώ την ώρα που έβαζα τα παπούτσια μέσα στην μπαγκαζερια.
Έτσι λοιπόν απλά το πέταξα λίγο παραπέρα ΑΔΕΙΑΣΑ όλη την μπαγκαζερια από ότι πράγματα είχα μέσα την έλεγξα μήπως υπάρχει κάτι άλλο είδα ότι δεν υπάρχει κάτι άλλο πέραν αυτών που ήδη γνώριζα ΚΛΕΙΝΩ χωρίς να κλειδώσω την μπαγκαζερια και πηγαίνω 3 μέτρα από την μηχανή για να αλλάξω τα παπούτσια.
Εγώ εκεί μόνος μου κοντά δεν πλησίασε κανείς η μπαγκαζερια κλειστή και τι λέτε ότι συνέβη;
Μην γελάτε ούτε να βιαστείτε να με πείτε ψεύτη αυτά που σας λέω μπορεί να ακούγονται απίθανα (αφού και τώρα που τα γράφω προσπαθώ να τα εξηγήσω με ορθολογιστικό τρόπο αλλά δεν μπορώ) πάω λοιπόν και ανοίγω την μπαγκαζερια και η δεύτερη έκπληξη ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ.
Ένα κλαδάκι μήκους 15 εκατοστών με ένα κουκουνάρι πάλι επάνω του ήταν μέσα στην μπαγκαζερια που μόλις πριν 2 λεπτά είχα ελέγξει ότι δεν είχε μέσα τίποτα.
Σας μιλώ με κάθε ειλικρίνεια δεν ξέρω τι συνέβη ούτε γιατί συνέβη πάντως έγινε και σας μεταφέρω με κάθε λεπτομέρεια ότι έγινε χωρίς να προσθέσω ούτε να αφαιρέσω κάτι από τα γεγονότα που συνέβησαν.
Από εκείνη την στιγμή σκέφτομαι συνέχεια το περιστατικό αυτό και δεν καταλαβαίνω τι έγινε …ίσως κάτι να ήθελε να παίξει με το μυαλό μου δεν ξέρω ίσως η πραγματικότητα να έχει τα κέφια της μερικές φορές και να θέλει να βάζει σε δοκιμασία κάποιον που βρίσκεται απροετοίμαστος για κάτι τέτοιο.
Εκείνη την στιγμή έκανα ένα λάθος πιστεύω τώρα που το σκέφτομαι δεν ξέρω γιατί αλλά πέταξα και το κλαδάκι με το κουκουνάρι στο σημείο που ήμουν και γυρνώντας στο σπίτι η γυναίκα μου μόλις της διηγήθηκα το τι συνέβη το πρώτο πράγμα που μου είπε ήταν αν κράτησα αυτό το κλαδάκι όταν της είπα ότι το άφησα εκεί μου είπε ότι ίσως θα έπρεπε να το πάρω… μπορεί να ήταν κάτι σαν Δώρο για εσένα λόγω της ημέρας…μου είπε.
Δεν το σκέφτηκα έτσι και ίσως να ήταν λάθος που έδωσα το Δώρο αυτό πίσω αλλά εκείνη την στιγμή δεν ήμουν στην κατάλληλη φάση ώστε να το σκεφτώ,
μπορώ να πω ότι η ψυχρή λογική εκείνης της χρονικής στιγμής μου έδωσε εντολή να μην σκέφτομαι τέτοια ¨τρελά¨ πράγματα όποτε δεν είχε νόημα να το πάρω μαζί μου.
Τελειώνοντας θα ήθελα να πω ότι ματαίωσα δυο φορές την αποστολή αυτού του μηνύματος σκεφτόμενος μήπως είναι καλύτερα να μην το διηγηθώ
τελικά παίρνοντας την ευθύνη των λεγόμενων μου το κάνω και μπορώ να πω ότι για μένα τουλάχιστον και για ακόμα μια φορά και μετά τα όσα μου συνέβησαν, αποδεικνύετε ότι στη ζωή μας και Παράξενο υπάρχει και Ανεξήγητο.
Ο κόσμος μας παλιά, τώρα και στο μέλλον, κάθε μέρα, κάθε ώρα, κάθε στιγμή βρίθει από τέτοια περιστατικά σε όλα τα μήκη και πλάτη αυτού του κόσμου το ότι σε κάποιους δεν έχουν συμβεί ακόμη δεν αποδεικνύει την μη ύπαρξη τους ..υπάρχουν πολλοί που έχουν βιώσει και συνεχίσουν να τα βιώνουν ….και δεν λένε όλοι ψέματα.
Ξέρω πολλούς ¨ορθολογιστές ¨ που έχουν βιώσει κάτι πολύ Παράξενο αλλά δεν θέλουν να το παραδεχτούν (πιο πολύ από εγωισμό) η να το διηγούνται και πάντα θα βρουν μια λογική και βολική εξήγηση.
ΑΛΛΩΣΤΕ ΟΙ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΑΥΤΕΣ (ΟΙ ΛΟΓΙΚΕΣ ΚΑΙ ΒΟΛΙΚΕΣ ) ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΔΟΧΗ ΤΗΣ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑΣ ΤΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑ ΕΚΕΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ ΚΑΙ Ο ΧΛΕΥΑΣΜΟΣ ΤΗΝ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑΣ.
Αυτή ήταν η εμπειρία μου την αφήνω στην κρίση σας εγώ δεν έχω να πω τίποτα πέραν του ότι μίλησα με κάθε ειλικρίνεια χωρίς να θέλω να παραπλανήσω κανέναν και για κανέναν λόγο.
Θανασης
¨ΠΑΝΕΙΟΣ¨

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2005, 17:28:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Πάνειε, την ιστορία σου την πιστεύω απόλυτα γιατί ξέρω οτι είσαι απο τα πολύ λίγα σοβαρά άτομα που ασχολούνται με τα Μυστήρια της Πατρίδας μας. Λίγοι κάνουν αυτό που κάνεις εσύ. Η ιστορία σου ήταν πολύ εντυπωσιακή και τείνω να ασπαστώ τη γνώμη της γυναίκας σου. Ίσως ήταν δώρο. Μια ανταπόδωση αν θέλεις, για την αγάπη που έχεις για το συγκεκριμένο μέρος.
Καλές εξερευνήσεις!

ΤΙΝ ΓΑΡ ΠΟΤΑΕΙΣΟΜΑΙ ΑΣΥΧΑ ΔΑΙΜΟΝ ΤΑ ΧΘΟΝΙΑ Θ'ΕΚΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2005, 23:10:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

1 με τα λόγια είναι δύσκολο να μεταφέρεις τα συναισθήματα που νιώθεις όταν αντιμετωπίζεις τέτοιες καταστάσεις.
2) Το πιο πιθανό οι άλλοι που θα σε ακούσουν η θα διαβάσουν αυτό που λες η γράφεις να πιστέψουν ότι το κάνεις για λόγους εντυπωσιασμού η ότι είσαι …βαρεμένος , για το πρώτο ειλικρινά δεν είναι αυτός ο σκοπός μου για το δεύτερο τι να πω από ότι μου λένε δεν πρέπει να έχω κάψει ¨φλάντζες¨ ακόμα…εκτός αν δεν μου το λένε από ευγένεια και συνηθίζω να προσπαθώ να κάνω τον συνήγορο του διαβόλου απέναντι σε μένα τον ίδιο πριν πω ότι κάτι είναι όντως παράξενο η ανεξήγητο.
Ο Γιάννης (JBG) γνωρίζει από μια συνάντηση που είχαμε για άλλα 2 περιστατικά που μας συνέβησαν στον ίδιο χώρο τον Σεπτέμβριο του 2004 (λέω ¨μας¨ γιατί ευτυχώς υπήρχε και δεύτερο άτομο σε ότι διαδραματίστηκε στο σπήλαιο) αλλά για αυτά δεν θα μιλήσω τώρα ίσως μια άλλη φορά.




σε ευχαριστω που μοιραστηκες την εμπειρια σου μαζι μας φιλε!

ουτε βαρεμενος εισαι ουτε αποζητας να εντυπωσιασεις!

αυτο το υπογραφω, αφου σε γνωρισα απο κοντα.

οπως κατανοω και την δυσκολια να το εκφρασεις...

quote:

Από εκείνη την στιγμή σκέφτομαι συνέχεια το περιστατικό αυτό και δεν καταλαβαίνω τι έγινε …ίσως κάτι να ήθελε να παίξει με το μυαλό μου δεν ξέρω ίσως η πραγματικότητα να έχει τα κέφια της μερικές φορές και να θέλει να βάζει σε δοκιμασία κάποιον που βρίσκεται απροετοίμαστος για κάτι τέτοιο.




το εχω πει πολλες φορες πως αυτο το "κατι" εχει χιουμορ!

quote:

Εκείνη την στιγμή έκανα ένα λάθος πιστεύω τώρα που το σκέφτομαι δεν ξέρω γιατί αλλά πέταξα και το κλαδάκι με το κουκουνάρι στο σημείο που ήμουν και γυρνώντας στο σπίτι η γυναίκα μου μόλις της διηγήθηκα το τι συνέβη το πρώτο πράγμα που μου είπε ήταν αν κράτησα αυτό το κλαδάκι όταν της είπα ότι το άφησα εκεί μου είπε ότι ίσως θα έπρεπε να το πάρω… μπορεί να ήταν κάτι σαν Δώρο για εσένα λόγω της ημέρας…μου είπε.



μην σε στενοχωρει και τοσο.


το δωρο ειναι η εμπειρια!


ψαξε τι μηνυμα περιειχε για σενα!!!


εγω ως ανιμιστης διακρινω καποιο μηνυμα, αλλα εσυ πρεπει να το αποκωδικοποιησεις!


quote:

Δεν το σκέφτηκα έτσι και ίσως να ήταν λάθος που έδωσα το Δώρο αυτό πίσω αλλά εκείνη την στιγμή δεν ήμουν στην κατάλληλη φάση ώστε να το σκεφτώ,
μπορώ να πω ότι η ψυχρή λογική εκείνης της χρονικής στιγμής μου έδωσε εντολή να μην σκέφτομαι τέτοια ¨τρελά¨ πράγματα όποτε δεν είχε νόημα να το πάρω μαζί μου.


τιποτα δεν εδωσες πισω φιλε!

ψαξτο, αλλα χωρις την βοηθεια της λογικης - ειναι κακος συμβουλος σε τετοιες περιπτωσεις.


νασαι καλα!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 59 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53 54 55 56 57 58 59
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.234375
Maintained by Digital Alchemy