ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 3ο μέρος, επίσημη έκδοση
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Razielle
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
57 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2004, 23:06:20  Εμφάνιση Προφίλ

Αρχικά, καλησέρα σε όλες/όλους όσους βρίσκονται εδώ και παρακολουθούν
αυτό το topic!

quote:
Αν πάντως τώρα για πρώτη φορά, μετά από καιρό, αποφάσισες να δεις τι γίνεται εδώ, διαισθανόμενη ίσως ότι κάποιοι σε «μελετάνε», έστω με το ψηφιακό σου ψευδώνυμο, τότε αυτό αγγίζει τα όρια της …«μαγείας»!!!

..Ampere , δε θα μπορούσα να το εκφράσω καλύτερα, αυτή την φράση ακριβώς είχα στο νου μου!!!


quote:
Έτσι κι αλλιώς πάντως και μιας και καταλαβαίνω ότι κλείνει και ο δικός μου κύκλος παρουσίας σε αυτό το topic, εύχομαι και πάλι καλή πρόοδο σε κάθε τομέα της ζωής σου και καλή συνέχεια...



Τώρα αυτό, να πώ την αλήθεια δε μου άρεσε και πολύ! Αν πάλι όμως όμως έχεις βρει αυτό που ψάχνεις, εύχομαι να σαι καλά και...να μας θυμάσαι πού και πού...!



quote:
Αγαπητή Razielle, χαίρομαι πολύ για την επιστροφή σου στο forum.

Σ' ευχαριστώ για τις ευχές σου.

Θερμά συγχαρητήρια και ως φοιτήτρια πια να ζήσεις τη ζωή σου, όσο περισσότερο γίνεται.

Αλήθεια, αν δε γίνομαι αδιάκριτος, σε ποια σχολή είσαι;


Ζήσε τη στιγμή!


Στέφανε, σ' ευχαριστώ πολύ, κι εγώ χαίρομαι που σε ξαναβλέπω! Είμαι στο τμήμα "Επιστήμης Υπολογιστών" του Παν/μίου του Ηρακλείου!

Sagaviper, κάποτε είχα γραφτεί κι εγώ στα μαθήματα, αλλά σταμάτησα να παρακολουθώ κυρίως γιατί δεν είχα τόση άνεση στα αγγλικά και το θεωρούσα τρομερά βαρετό να μεταφράζω λέξη προς λέξη... Ωστόσο τα mails έρχονταν κι έρχονταν...και πρέπει να έρχονται ακόμη. Το 3ο course ίσως να έχει έρθει και 3 φόρες..!!
Τα μαθήματα κυκλοφορούν και στα ελληνικά;

amanitis, καλώς όρισες. Εύχομαι να βρεις κι εσύ αυτό που ζητάς!

Αυτά προς το παρόν από μένα! Σας χαιρετώ και να περνάτε καλά!

Mine is the right to be wrong
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2004, 23:38:50  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Στέφανε, σ' ευχαριστώ πολύ, κι εγώ χαίρομαι που σε ξαναβλέπω! Είμαι στο τμήμα "Επιστήμης Υπολογιστών" του Παν/μίου του Ηρακλείου!

Razielle, καλώς ήλθες στην Κρήτη, λοιπόν.

Μόνο 80 χιλιόμετρα απόσταση. Όταν έχεις χρόνο, πέρνα από το Ρέθυμνο. Κερνάω καφεδάκι κι ας ζηλέψει η γυναίκα μου.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cybershamangr
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2004, 09:11:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cybershamangr
Αγαπητή Razielle,
quote:
Τα μαθήματα κυκλοφορούν και στα ελληνικά;

Ναι. Η μετάφραση τους έχει γίνει από τον Γιάννη Συρίγο.
Έχει γράψει και στο Forum με το nick : JohnS

Αν επικοινωνήσεις μαζί του φαντάζομαι ότι θα μπορέσει να σου τα στείλει.

Η Ελπίδα πεθαίνει προτελευταία. Τελευταία πεθαίνει η Προσπάθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΑΡΙΝΟΣ
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2004, 17:02:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΑΡΙΝΟΣ
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΠΙΣΗΣ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΣΤΡΙΚΟ ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟ. ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟ «ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ ΤΟΥ ΑΣΤΡΙΚΟΥ ΚΟΣΜΟΥ, ΔΗΛΑΔΗ ΤΟΝ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΙ » ΚΑΙ ΣΤΟ «ΕΙΜΑΙ ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ ΣΤΟΝ ΑΣΤΡΙΚΟ ΚΟΣΜΟ, ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΙ». ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΔΙΑΦΟΡΑΣ ΑΥΤΗΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΤΗ ΣΗΜΑΙΝΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ ΤΗΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗΣ ΚΑΙ Η ΜΕΤΑΒΑΣΗ ΣΤΟ ΞΥΠΝΗΜΑ ΤΗΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗΣ. ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ ΣΤΟΝ ΑΣΤΡΙΚΟ ΚΟΣΜΟ, ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΙΤΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΝΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΙ. ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΙΤΙΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΥΣ ΣΤΟΝ ΑΣΤΡΙΚΟ ΚΟΣΜΟ; ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΑΙΤΙΕΣ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΩ ΤΟ ΠΡΩΙ (Η ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΟΜΟΛΟΓΩ!) ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΚΟΣΜΟ; ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΑ Μ’ ΕΝΔΙΕΦΕΡΑΝ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ. ΚΑΤΑ Τ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΕ ΜΕΝΑ. ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΈΧΩ!…ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΠΟΛΥ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ…ΟΠΩΣ ΕΚΕΙΝΟ… “Μήπως δεν είναι θέμα ηθικής καθαρότητας, πνευματικής διαύγειας, ή ψυχικής ανάπτυξης το να μπορείς να ταξιδεύεις στο αστρικό;”

ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ! ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΒΛΕΠΩ ΣΥΧΝΑ! Α…ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΛΕΙΠΩ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΥ ΕΔΩ ΓΥΡΩ ΘΑ ΕΙΜΑΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΑΡΙΝΟΣ
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2004, 16:48:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΑΡΙΝΟΣ
Τι έγινε βρε παιδιά… είπα τίποτα κακό; Μα τι έκανα πάλι;
Σε άλλο θέμα έχω γράψει και χειρότερα μα δεν έφυγαν όλοι!!!???
Εγώ λείπω αλλά εσείς δεν είσαστε εδώ.(παρακαλώ; δεν το κατάλαβα αυτό)
Για να δούμε….
Αααααα……ο cypershaman ο Έλληνας…πάντα εξυπηρετικός!
Λίγο παραπάνω…ο Στέφανοοοοοος …βρε Στέφανε μήπως βιάσθηκες λίγο να παντρευτείς; Δε σε πήρανε δα και τα χρόνια! Πάντως η ξανθούλα στη φωτογραφία κούκλα… αν είναι αυτή η γυναίκα σου…ωχ συγνώμη δεν ήθελα να γίνω αδιάκριτος(πάντως, μεταξύ μας…πολύ μωρό!!)
Λίγο παραπάνω…ωπ!!!… τι έχουμε εδώ???
ΩΩΩΩΩ… η όμορφη και μυστηριώδεις Κυρά τη Λίμνης!!!
Πάντως… αν ήταν ένα όραμα να αποδώσει στον αστρικό κόσμο τόσους συμβολισμούς για την ομορφιά, την ψυχή και την αγνότητα, ακριβώς έτσι θα το ονειρευόμουν!
Αλλά… βγες τώρα από το νερό, πήγε χειμώνας πια, θα κρυώσεις!
Δεν μπορώ να καταλάβω…τον υπολογιστή που τον έχεις; Δίπλα στα νούφαρα;
Ααααα, θέλω και εγώ έναν τέτοιο, να μη χαλάει όταν χύνω το ποτήρι με το νερό στο πληκτρολόγιο…ουψ παραλίγο!
Άντε να σπάσει λίγο ο πάγος γιατί και έξω έχει κρύο και μ’ έχει πιάσει μια στεναχώρια! Πλάκα κάνω…εδώ λέω πως και πώς να χιονίσει να πάμε για κανένα σκι!
Άντε στείλτε τώρα γιατί άμα φύγω…του χρόνου θα με ξαναδείτε!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2004, 19:48:47  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα ΜΑΡΙΝΟ.

ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΟ ΠΛΑΓΙΑΣ; Ε, αυτό θα είναι καλύτερο και από συνειδητή αστρική προβολή.

Μη μας παρεξηγείς, αλλά έχουμε γράψει τρία ολόκληρα θέματα για την α.π.
Νομίζω πως από θεωρία καλά πάμε. Αυτό που θέλουμε τώρα είναι και λίγη δράση.

Έχω την αίσθηση πως τα πιο πολλά ερωτήματά σου απαντώνται σε αυτά τα τρία μέρη.
Αν, όμως δε βρεις κάτι, ρίχτο, μπας και ζεσταθεί ξανά το θέμα.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elementalguy
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2004, 01:48:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elementalguy
Γεια σας παιδια! θελω να κανω μια ερωτηση! καποιος που ειναι τελειος αρχαριος (σαν εμενα) ποια ειναι τα πρωτα βηματα-τι πρεπει να κανει για να εχει αστρικη προβολη?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cybershamangr
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2004, 16:42:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cybershamangr
Αγαπητέ elementalguy,

Εν ολίγης τα βήματα για την επίτευξη ΑΠ είναι τα εξής :
• Μελέτη της θεωρίας για να καταλάβουμε και να κατανοήσουμε τι είναι η ΑΠ και το Αστρικό πεδίο στο οποίο μεταφερόμαστε. Η ανάγνωση των 3 Forum για την ΑΠ θα βοηθήσει πάρα πολύ, μιας και υλικό αρκετό υπάρχει και πολλές παραπομπές σε ιστοσελίδες με σχετικά θέματα.
• Συνειδητοποίηση του λόγου για τον οποίο θέλουμε να κάνουμε ΑΠ. Είναι πολύ σημαντικό όπως σε όλους τους τομείς της ζωής μας έτσι και στην ΑΠ, να ξέρουμε τι κάνουμε, για ποιο λόγο το κάνουμε και τι θέλουμε να πετύχουμε.
• Δοκιμές και εφαρμογές των διαφόρων μεθόδων για την επίτευξη ΑΠ, για να βρούμε ποια μας ταιριάζει καλύτερα και με ποια μπορούμε να έχουμε μεγαλύτερη επιτυχία. Τεχνικές για την επίτευξη ΑΠ αναφέρονται και στο Forum καθώς και στις διάφορες ιστοσελίδες στις οποίες υπάρχουν παραπομπές.

Η ΑΠ συνήθως για τους περισσότερους δεν είναι κάτι που επιτυγχάνεται εύκολα από τη μια μέρα στην άλλη.
Χρειάζεται υπομονή και μεθοδικότητα και ίσως απαιτήσει πολύ χρόνο.

Καλή επιτυχία !

Η Ελπίδα πεθαίνει προτελευταία. Τελευταία πεθαίνει η Προσπάθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elementalguy
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2004, 04:52:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elementalguy
cybershamangr ευχαριστω! οντως η αναγνωση των forums βοηθαει πολυ.Αρχικα διαβασα το 3o forum και σημερα ξεκινησα απο την αρχη.Μου λυνονται παρα πολλες αποριες και ερωτησεις που ειχα.Θα ηθελα να κανω ακομα μια ερωτηση αλλα ειναι αρκετα μπερδεμενη...Συνεχιζω την αναγνωση :)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΜΑΡΙΝΟΣ
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2004, 15:23:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΑΡΙΝΟΣ
Γεια σας! Γεια σου Στέφανε!
Καλό το αλεξίπτωτο πλαγιάς αλλά σε παρακαλώ μη το συνδέεις με το αστρικό γιατί αν βγεις αστρικό από εκεί πάνω είναι λίγο δύσκολό να επιστρέψεις κάτω!
Εξάλλου δεν έχεις ακούσει που λένε στο παρά πέντε τη γλίτωσα?! Parapende! Σου θυμίζει κάτι;
Βέβαια εγώ δεν έχω πρόβλημα γιατί είμαι καλά γυμνασμένος οπότε αν αρχίσω να πέφτω προς τα κάτω θα περιμένω να φθάσω στα δυο μέτρα και μετά θα πηδήξω στο έδαφος! Μην ανησυχείτε έχω ξαναπηδήξει από τα δύο μέτρα, δε θα πάθω τίποτα!
Έλα εντάξει πλάκα κάνω, ελπίζω να το καταλάβατε, δυο μέτρα είναι ψηλά, θα περιμένω να φθάσω στο ένα!
Κοιτάξτε…το αλεξίπτωτο πλαγιάς είναι ένα ασφαλές άθλημα ειδικά μέχρι να το μάθεις πολύ καλά(οπότε εγώ είμαι ακόμη ασφαλής)γιατί όταν το μάθεις καλά κάνεις καμία βλακεία και…βγαίνεις αστρικό! Αχ αυτή η μαγκιά θα μας φάει!
Το μόνο κακό είναι ότι από αλλού φεύγεις και αλλού προσγειώνεσαι οπότε έχει τρέξιμο για να γυρίσεις πίσω.
Γι αυτό…που να τρέχετε τώρα…κάντε κανένα αστρικό που ξέρετε και που θα προσγειωθείτε!
Α ναι στο θέμα μας…ΑΣΤΡΙΚΟ…τελικά…
Το θέμα είναι να ξέρεις ότι είσαι στο δωμάτιο.
Αν ξέρεις ότι είσαι εκεί δεν υπάρχει περίπτωση να φύγεις χωρίς να το καταλάβεις!
Αν υπάρχουν σκέψεις και συναισθήματα θα μας ταξιδέψουν εκεί που κατευθύνονται οι επιθυμίες και οι φοβίες μας.
Όλες οι τεχνικές έχουν σα σκοπό να αποτρέψουν να μας κατευθύνουν οι ανεξέλεγκτες σκέψεις και τα συναισθήματα.
Ελεύθεροι από σκέψεις και συναισθήματα δεν θα ταξιδέψουμε ασυνείδητα μα θα παραμείνουμε συνειδητοί στο δωμάτιο μας με αποτέλεσμα να αντιληφθούμε ακριβώς την φυσιολογική διαδικασία του ύπνου.
Αυτά στα σύντομα…και μην παρεξηγηθείτε αν δε σας χαιρετίσω εκεί ψηλά… ε, κάποιος πρέπει να οδηγεί και το αλεξίπτωτο!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
filosofos3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
588 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 13:42:03  Εμφάνιση Προφίλ
Γεια σε όλους κατ' αρχήν.
Αγαπητέ Μαρίνε έθεσες ένα ερώτημα για τη διαφορά συνειδητής από ασυνείδητη αστρική προβολή ,αν κατάλαβα σωστά,και που οφείλεται αυτή.
Θα σου απαντήσω σύμφωναμε ότι γνωρίζω ως τώρα από εμπειρίες ή πληροφορίες που συνέλλεξα.
Αυτά που λέμε "αόρατα σώματα" του ανθρώπου (κακώς κατά τη γνώμη μου) είναι σύνολα ουσιών (όχι απλώς ενεργειών) που συνδέονται μεταξύ τους και αλληλοεπηρεάζονται. Κάθε ένα από αυτά τα σύνολα έχει πολλές διαφορετικές ουσίες ή υποκατηγορίθες ουσιών Μια πλήρης χαρτογράφηση δεν υπάρχει πουθενά παγκοσμίως. Οι αρχαίοι προσπάθησαν να βρούν τρόπους ταξινόμησης σύμφωνα με ότι ήξεραν αλλά όσες επιτυχίες και αν είχαν πάντα ο χρόνος αποσυνθέτει τα πάντα ακόμη και τις ορολογίες και τα νοήματά τους. Αν επιλέξουμε την ινδική σοφία θα δούμε ότι σε ένα από τα φιλοσοφικά συστήματα (υπάρχουν 6 βεδικά και άλλα μη βεδικά) που είναι της γιόγκα θεωρούν ότι οι διάφορες ενέργειες με τις οποίες λειτουργύν οι αισθήσεις είναι ταυτόχρονα και ενέργειες που συνθέτουν τον όλο άνθρωπο. 24 συνολικά αν θυμάμαι καλά. Όταν κανείς θέλει να κάνει αστρική προβολή αυτό που κάνει είναι να "φτιάξει" ένα "σώμα" από αόρατες ενέργειες και να μεταφέρει τη συνείδησή του εκεί, μέσα σε αυτό για να μπορεί να ενεργήσει δι'αυτού.
Η δόμηση του σώματος αυτού μπορει να γίνει με πολλούς διαφορετικούς τρόπους και σε πολλούς διαφορετικούς βαθμούς ως προς την πληρότητά του (ως σχήμα και ως σύνολο ενεργειών). Κάθε ένας μας όταν κοιμάται γλιστρά λίγο στο άλλο πεδίο αλλά δεν έχουμε συνείδηση αυτού του γεγονότος γιατί μας λείπει κάποιο ή κάποια είδη ενέργειας στην καθημερινή μας ζωή. Επειδή αυτό δεν το παρατηρεί ο περισσότερος κόσμος νομίζουμε ότι είναι όλα καλά. Και είναι για τον περισσότερο κόσμο.
Όταν λοιπόν προβάλλεται κανείς μπορεί να έχει ένα ελλειπές "αστρικό" σώμα ως προς τη αίσθηση της όρασης, ή της ακοής ή οποιασδήποτε άλλης όρασης στο άλλο πεδία. Μερικοί προβάλλουν επιλεκτικά μόνο μια αίσθηση στο άλλο πεδίο και λέμε διορατικός,διακουστικός κλπ Αυτό μπορεί να γίνει με κάθε αίσθηση. Μπορεί και με 2 ή περισσότερες. Αυτό είναι ο κανόνας για όσους προβάλλονται κατά τον ύπνο τους ημισυνειδητά ή ασυνείδητα. Τη στιγμή που γίνεται η προβολή ο προβαλλόμενος δε θυμάται την ξυπνητή ζωή του εντελώς,αλλά εν μέρει. Μπορεί και να μην τη θυμάται καθόλου να είναι στο βάθος της συνείδησής του όπως είναι τα ξεχασμένα όνειρα που έχουμε δεί όταν βρισκόμαστε στην "ξυπνητή" συνείδησή μας.
Δηλαδή βλέπουμε την καθημερινή ζωή σαν όνειρο και το όνειρο σαν πραγματικότητα. Κάποια τέτοια εμπειρία μάλλον είχε ο τσουάνκ τσου που ονειρεύτηκε ότι ήταν πεταλούδα και αναρωτήθηκε ποια είναι η πραγματικότητα και ποιο το όνειρο.
Εκτός αυτού ο τρόπος σκέψης είναι διαφορετικός και αυτό οφέιλεται στην έλλειψη αυτών των ενεργειων που είπα , έλλειψη που αφορά τόσο το προβαλλόμενο σώμα όσο και το σύνολο της προσωπικότητας. Αν είχαμε πληρότητα σε αυτές τις ενέργειες θα μπορούσαμε να βλέπουμε τους αόρατους κόσμους συνεχώς και να ενεργούμε σε αυτούς συνειδητά.
Η προσπάθεια του ταξιδιού της συνείδησης είναι ταυτόχρονα μια προσπάθεια μοιράσματος των ενεργειών του προβαλλόμενου. Αν έχει έλλειψη σε κάποιες θα βρίσκει δυσκολίες συνέχεια και θα προβαλλεται στα κατώτερα επίπεδα όπου θα αισθάνεται ένα απίστευτο δέος και τρόμο όπως φαίνεται ότι βίωναν οι συγγραφείς διηγημάτων τρόμου (Πόε,Λάβκραφτ κ.α.) .Απαιτείται και σωστό περιβάλλον (χώρος και άνθρωποι με τους οποίους σχετίζεται κανείς καθημερινά)και προσοχή στο με ποιούς μοιράζεται κανείς τις εμπειρίες του. Γιατί μπορεί ο άλλος να τον βλάψει χωρίς να θέλει από άγνοια και μόνο εκπέμποντας μια σκεπτομορφή τρόμου όταν ακούσει για αστρική προβολή.
Και θα το νιώσει πολύ περισσότερο όποιος προβάλλεται αστρικά να τον πλήττει παρά ένας άσχετος με το θέμα,γιατί ο προβαλλόμενος έχει ανοίξει εν μέρει την αύρα του, και αφήνει να περάσουν πιο πολλές επιρροές.
Όταν προσπαθεί κάποιος να κάνει αστρική προβολή μπορεί να νομίσει ότι κάνει ή να βρεθεί σε αρκετά μακρινό επίπεδο ως προς το υλικό ή μέσα σε μια σκεπτομορφή και να μη βλέπει το περιβάλλον όπως είναι και όπως το γνώριζε ξυπνητός. Η αίσθησή του να του λέει ότι βρίσκεται στην άκρη του δωματίου αλλά να το βλέπει διαφορετικό απ' ότι ήταν και μάλιστα να μην έχει ξεκάθαρη μνήμη του πως είναι το δωμάτιο πραγματικά,ή πιο σωστά πως είναι υλικά. Η σκεπτομορφή αυτή στην οποία εγκλωβίζεται είναι συνήθως μια από τις δικές του αλλά μπορεί να είναι και εξωγενής, από κάποιον που την πρόβαλλε ασυναίσθητα ή από πρόθεση.
Αυτό συμβαίνει είσης από έλλειψη κάποιου είδους ενέργειας και θα συνεχίζεται όσο η έλλειψη υπάρχει. Η συνείδηση αυτόματα θα επιλέγει τον καλύτερο φορέα για να λειτουργήσει και αν εμείς προσπαθούμε να παραβιάσουμε τον κανόνα αυτό θα αισθανόμαστε δυσφορία καθώς το προσπαθούμε.Η συνείδηση θα επιλέξει την καλύτερη σκεπτομορφή. Αυτός είναι και ο τρόπος που μερικοί καταφέρνουν να ελέγχουν τα πλήθη ή μεμονωμένους ανθρώπους:παράγουν ωραιές σκεπτομορφές-εικόνες και οι άλλοι θέλουν να τις βιάσουν ,να συμμετέχουν σε αυτές ,να ενωθούν με αυτές. Αν λοιπόν βλέπεις ανθρώπους να δαιμονίζονται είναι γιατί τους γοητεύει η δύναμη και το να σχετίζεται ένα δυνατό ον με αυτούς, να είναι και αυτοί δυνατοί ερχόμενοι σε επαφή-επικοινωνία μαζί του έστω και βασανιστικά. Έτσι κάποιο ον που θέλει να αισθάνεται ότι είναι δυνατό,τη "δύναμη" μπορέιτε να την αντικαταστήσεται με ό,τι επιθυμητό, θα σχετιστεί μαζί τους.Αυτό το όν μπορεί να είναι ακόμη και κομμάτι του εαυτού τους, η άλλη όψη τους που έπλασαν μυστικά μέσα τους για να εξισοροπήσουν την έξω.
Να είστε όλοι καλά.

Όλα είναι τέλειαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 13:58:53  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Το μόνο κακό είναι ότι από αλλού φεύγεις και αλλού προσγειώνεσαι οπότε έχει τρέξιμο για να γυρίσεις πίσω.
ΜΑΡΙΝΟ και στο αστρικό μπορεί να συμβεί αυτό, αλλά μπορείς να γυρίσεις πίσω πιο εύκολα.

filosofos3, μου άρεσε η ανάλυση που έκανες.
Φαίνεται να έχεις γνώσεις για το θέμα.
Μου άρεσε επίσης:

quote:
Τη στιγμή που γίνεται η προβολή ο προβαλλόμενος δε θυμάται την ξυπνητή ζωή του εντελώς,αλλά εν μέρει. Μπορεί και να μην τη θυμάται καθόλου να είναι στο βάθος της συνείδησής του όπως είναι τα ξεχασμένα όνειρα που έχουμε δεί όταν βρισκόμαστε στην "ξυπνητή" συνείδησή μας.
Δηλαδή βλέπουμε την καθημερινή ζωή σαν όνειρο και το όνειρο σαν πραγματικότητα. Κάποια τέτοια εμπειρία μάλλον είχε ο τσουάνκ τσου που ονειρεύτηκε ότι ήταν πεταλούδα και αναρωτήθηκε ποια είναι η πραγματικότητα και ποιο το όνειρο.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2004, 12:39:41  Εμφάνιση Προφίλ
Αγαπητοί συνταξιδιώτες,
Άγετε το θέλημά σας θα είναι το όλον του Νόμου.

Με θυμάστε? Επέστρεψα για ένα ποστ όλο κι όλο...
Ρε παιδιά, πολλά λόγια, λίγη πράξη... Το έχουμε ξεψυρίσει το θέμα, τόσες σελίδες και ούτε το 1/10 των χρηστών δεν έχει γίνει μάστορας της προβολής μέσα στον τελευταίο χρόνο!
Λοιπόν, όποιος ενδιαφέρεται, ας αφιερώσει τουλάχιστον 20 λεπτά - δεν είναι και πολλά, μια δυσκοιλιότητα είναι - με το συμπάθειο. Αλλά ας τα ΑΦΙΕΡΩΣΕΙ. Και θα δει ταχύτατα αποτελέσματα.

Μια καλή μέθοδος είναι του mysticweb, όπως είχαμε πει κάποιοι και παλιότερα.

Μια άλλη ιδιαίτερα αποτελεσματική βρίσκεται εδώ:
http://www.textfiles.com/occult/astralpr.txt
, αλλά στο τελευταίο στάδιο, μετά τις μικρές δινήσεις μα πριν τις γιγαντιαίες, χρειάζεται λίγες ακόμα πληροφορίες.

Καλύτερα να κάνετε πρακτική με όχι την καλύτερη μέθοδο παρά να μην κάνετε καθόλου. Η αστρική προβολή ανοίγει άπειρες καινούριες δυνατότητες μπροστά σας που δεν περιορίζονται στις επισκέψεις στο αστρικό και το αιθερικοφυσικό. Αρχίστε! Τρία είναι τα μυστικά όλων των απόκρυφων δυνάμεων: Εξάσκηση, εξάσκηση και εξάσκηση.


Αγάπη είναι ο νόμος, αγάπη υπό το θέλημα.


-ΥΗVH
Light in extension

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
roberto24
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
57 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2004, 00:12:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους roberto24
καλησπερα σε ολλους.επειδι αρκετα θεωρητικα εχουν ειπωθει γυρω απο το θεμα της α.π.(καλα και αξιολογα),καλο ειναι ομως να εστιασουμε και λιγο και σε πιο πρακτικα ζητηματα της αστρικης προβολης.εχω αρκετες εμπειριες συνειδητες απο 15 ετων.(τωρα ειμαι 27)τελευταια με καποιες τεχνικες εχω καταφερει να τις αυξησω σε ποιοτητα και σε ποσοτητα αλλα ακομα δεν ειμαι ικανοποιημενος γιατι καταρχην η εμπειρια δεν κραταει οσο θα ηθελα εγω για να πραγματοποιησω δραση μεσα σε αυτη.θα ηθελα να ανταλλαξω και e-mail me atoma τα οποια εχουν φτασει σε ενα βαθμο ελεγχου της εμπειριας με στοχο την ανταλλαγη αποψεων και ισως και καποια αστρικη συναντηση,η οποια θα αποδειξει και την αντικειμενικοτητα της εμπειριας!οταν μου συμβαινει παντων ειναι υπεροχα.η αισθηση ελευθεριας και ευτυχιας δεν μοιαζουν με οτιδηποτε γηινο...οσοι το εχουν πετυχει εστω και μια φορα καταλαβαινουν τι θελω να πω.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sagaviper
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Cyprus
733 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2005, 17:39:45  Εμφάνιση Προφίλ
Razielle αρχίζουν τα μαθήματα 10 Ιανουαρίου αν θές να γραφτείς για astral travel.


http://www.mysticweb.org/phps/netclasses/

"You are only paranoid when you Imagine people are against you"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Razielle
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
57 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2005, 18:59:59  Εμφάνιση Προφίλ
Καλή χρονιά σε όλους/όλες!
Ήρθα να σας ευχηθώ και να δώσω κι ένα στίγμα!

Από αστρική προβολή έχω επιτύχει μέχρι στιγμής το εξής:
να "ξεκολλάω" από το σώμα μου για τρία-τέσσερα συνειδήτα δευτερόλεπτα, να αντιλαμβάνομαι το δωμάτιο που είμαι και μετά να ξαναεπιστρέφω αυτόματα, χωρίς να εχω προλάβει να κάνω τίποτα στο αστρικό ή σε όποιο πεδίο τελοσπάντων
Ολό το σκηνικό μου συμβαίνει συνήθως όταν θέλω-και-δε-θέλω να σηκώθω.

YHVH, δοκίμασα δύο τρείς φορές τη μέθοδο που προτείνεις και..έλυσα προσωρινά κάτι αυπνίες που είχα!
Αλλά νομίζω οτι αν ασχοληθώ περισσότερο, κάτι θα γίνει! thanx

Στέφανε, μεθαύριο κατεβαίνω Κρήτη. Μέχρι τις 5 Φεβρουαρίου έχω εξεταστική, ύστερα όμως θα κάνω μια βόλτα από Ρέθυμνο για να γνωρίσω κι εσένα και τη σύζυγό σου (αν θέλει!)

Σε σας παιδιά που είστε καινούργιοι...και σε όσους ξεκίνησαν το course του mysticweb...καλή υπομονή εύχομαι και καλά αποτελέσματα!
Till next time...Kisses!

Mine is the right to be wrong
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2005, 02:20:56  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Από αστρική προβολή έχω επιτύχει μέχρι στιγμής το εξής:
να "ξεκολλάω" από το σώμα μου για τρία-τέσσερα συνειδήτα δευτερόλεπτα, να αντιλαμβάνομαι το δωμάτιο που είμαι και μετά να ξαναεπιστρέφω αυτόματα, χωρίς να εχω προλάβει να κάνω τίποτα στο αστρικό ή σε όποιο πεδίο τελοσπάντων
Ολό το σκηνικό μου συμβαίνει συνήθως όταν θέλω-και-δε-θέλω να σηκώθω.

Razielle, δοκίμασε, μόλις συνειδητοποιήσεις πως είσαι εκτός σώματος, να σκεφθείς ένα μέρος που επιθυμείς να πας.

quote:
Στέφανε, μεθαύριο κατεβαίνω Κρήτη. Μέχρι τις 5 Φεβρουαρίου έχω εξεταστική, ύστερα όμως θα κάνω μια βόλτα από Ρέθυμνο για να γνωρίσω κι εσένα και τη σύζυγό σου (αν θέλει!)

Καλή επιτυχία στην εξεταστική σου και είσαι ευπρόσδεκτη στο όμορφο Ρέθυμνο οποτεδήποτε.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cybershamangr
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2005, 11:36:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cybershamangr
Θα αναφέρω μια εμπειρία που είχα πριν 4 μέρες.

Αν ήταν ΑΠ ήταν η πρώτη ολοκληρωμένη εμπειρία Αστρικής Προβολής που είχα.

Βράδι γύρω στις 01:30 ξαπλωμένος στο κρεβάτι προσπαθώ να προβληθώ Αστρικά χρησιμοποιώντας μια μίξη τεχνικών (αυτή της συγκέντρωσης στην αναπνοή και του ασανσέρ).
Κάποια στιγμή (όχι πολύ ώρα μετά την έναρξη της προσπάθειας) αισθάνομαι να τινάσσομαι έξω από το φυσικό σώμα και βρίσκομαι πεσμένος το πάτωμα δίπλα στο κρεβάτι. Αντιλαμβάνομαι ότι έχω βγει και με αρκετή δυσκολία απομακρύνομαι μπουσουλώντας, χωρίς να κοιτάξω το φυσικό σώμα (έχω όμως την αίσθηση ότι το κρεβάτι δεν είναι άδειο). Προχωρώ λίγο και μετά σηκώνομαι και πηγαίνω δίπλα στο
σαλόνι.
Επιγραμματικά τι συνέβη :
• Αιωρήθηκα στο χώρο δοκιμάζοντας να δω αν έχω προβληθεί.
• Κοίταξα έξω από το παράθυρο αλλά δε διαπίστωσα κάποια διαφορά.
• Ζήτησα κάτι να δω και άνοιξε η TV μόνη της και έκανα ζάπινγκ μόνο με τη φωνή. Τα κανάλια και το πρόγραμμα που έδειχνε ήταν ψιλο-αλλόκοτα και περίεργα. Καμία σχέση με αυτά που βλέπουμε στο φυσικό.
• Έγραψα σε ένα κομμάτι χαρτί την ώρα που είδα σε ένα κανάλι στη TV. Έδειχνε 03:20. (Στο φυσικό ούτε χαρτί υπήρχε στο δωμάτιο ούτε αυτή ήταν η ώρα, όταν επέστρεψα ήταν περίπου 02:00)
• Δοκίμασα να περάσω μέσα από την εξώπορτα αλλά απέτυχα.
• Η εξώπορτα είχε και αλυσίδα σύρτη κάτι που δεν ισχύει στο φυσικό.
• Άκουσα ήχους από το χώρο της κρεβατοκάμαρας να έρχονται προς σαλόνι και είδα μια γυναίκα (άγνωστη) να έρχεται προς το μέρος μου. Αυτό με φόβισε (η ύπαρξη ενός ατόμου μέσα στο σπίτι μου) και τελικά επέστρεψα στο φυσικό σώμα.

Η αίσθηση και η αντίληψη σε όλα αυτά ήταν βιωματική. Η συνείδηση ήταν πλήρης από την στιγμή που ξάπλωσα στο κρεβάτι για να προβληθώ μέχρι και που επέστρεψα.

Ήταν η πρώτη φορά που μετά από έξοδο από το φυσικό σώμα κατάφερα να συνεχίσω και να περιεργαστώ το χώρο του σπιτιού μου.

Δεν έχω την εντύπωση ότι ήταν όνειρο ή φαντασίωση αλλά και δε μπορώ να πω με σιγουριά ότι ήταν ΑΠ ούτε να το αποδείξω. Ίσως ο χρόνος και η επανάληψη να δείξουν.

Η Ελπίδα πεθαίνει προτελευταία. Τελευταία πεθαίνει η Προσπάθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2005, 12:46:02  Εμφάνιση Προφίλ
Αγαπητέ cybershamangr, πολύ ενδιαφέρουσα η εμπειρία σου.

Δεν έχω βιώσει κάτι παρόμοιο, αλλά ισχύει αυτό που λες: "Η αίσθηση και η αντίληψη σε όλα αυτά ήταν βιωματική. Η συνείδηση ήταν πλήρης από την στιγμή που ξάπλωσα στο κρεβάτι για να προβληθώ μέχρι και που επέστρεψα."

Το να αναφέρονται εμπειρίες σε αυτό το θέμα, είναι κάτι που θεωρώ πολύ σημαντικό, καθώς με αυτόν τον τρόπο, προξενείται περισσότερο ενδιαφέρον και ενασχόληση με την α.π.
Συμβαίνει σε μένα τουλάχιστον.

Θα πρότεινα, λοιπόν, όσοι από το esoterica.gr και γενικότερα όσοι επιθυμούν κι έχουν παρόμοιες εμπειρίες να τις καταγράψουμε εδώ.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
roberto24
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
57 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2005, 21:45:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους roberto24
Αγαπητε cybershamangr εχω και εγω παρομοιες εμπειριες απο 15 ετων .τωρα με καποιες τεχνικες εχω αυξησει τη συχνοτητα τους αλλα ακομα δεν ειμαι ικανοποιημενος.το βασικο μου μειονεκτημα ειναι οτι αν και ειμαι απολυτα συνειδητος (κανω πραγματα που προγραμματιζω απο πριν,οπως να παω στο σαλονι και να χτυπησω 3 φορες το τραπεζι ως επιβεβαιωση του οτι ειμαι συνειδητος κ.τ.λ.)δεν κραταει η εμπειρια παρα πολυ οσο δηλαδη θα ηθελα για να παω ας πουμε καπου πιο μακρια..υπαρχουν και καποιες μικρες διαφορες στο δωματιο μου(σπανια βγαινω εξω απο αυτο)οπως η η φωτεινοτητα του καποια αντικειμενα κ.ο.κμια φορα δοκιμασα να περασω το χερι μου μεσα απο τον τοιχο και εγινε!!αισθανθηκα σα να το εβαζα μεσα σε ζελε .ηταν κατι παχυρευστο αλλα πιο ...αυλο ας πουμε.οταν παω λιγο πιο μακρια τοτε αισθανομαι μια αντισταση και κατι με τραβαει πισω .(ειναι πολυ σπαστικο!!!!)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
roberto24
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
57 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2005, 21:45:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους roberto24
Αγαπητε cybershamangr εχω και εγω παρομοιες εμπειριες απο 15 ετων .τωρα με καποιες τεχνικες εχω αυξησει τη συχνοτητα τους αλλα ακομα δεν ειμαι ικανοποιημενος.το βασικο μου μειονεκτημα ειναι οτι αν και ειμαι απολυτα συνειδητος (κανω πραγματα που προγραμματιζω απο πριν,οπως να παω στο σαλονι και να χτυπησω 3 φορες το τραπεζι ως επιβεβαιωση του οτι ειμαι συνειδητος κ.τ.λ.)δεν κραταει η εμπειρια παρα πολυ οσο δηλαδη θα ηθελα για να παω ας πουμε καπου πιο μακρια..υπαρχουν και καποιες μικρες διαφορες στο δωματιο μου(σπανια βγαινω εξω απο αυτο)οπως η η φωτεινοτητα του καποια αντικειμενα κ.ο.κμια φορα δοκιμασα να περασω το χερι μου μεσα απο τον τοιχο και εγινε!!αισθανθηκα σα να το εβαζα μεσα σε ζελε .ηταν κατι παχυρευστο αλλα πιο ...αυλο ας πουμε.οταν παω λιγο πιο μακρια τοτε αισθανομαι μια αντισταση και κατι με τραβαει πισω .(ειναι πολυ σπαστικο!!!!)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sagaviper
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Cyprus
733 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2005, 14:58:34  Εμφάνιση Προφίλ
Για σας,

Κάνω τα μαθήματα της Αστρικής Προβολής στο Mystic Web και είμαστε τώρα στην τρίτη εβδομάδα.

Βασικά μας δίνουν κάθε δευτέρα να διαβάσουμε οδηγίες για τις ασκήσεις και κατεβάζεις διάφορα κείμενα και mp3 ήχους που σε βοηθούν στο να θυμάσαι τα όνειρα σου μόλις ξυπνήσεις και ήχους που θα σε βοηθήσουν να προετοιμαστείς.

...
...

"Μήν κοιτάς τον Ήλιο αν δεν είσαι Ήλιος"

Edited by - Sagaviper on 27/01/2005 15:12:58

__________________________________________________________
Το μήνυμα τροποποιήθηκε μετά από αίτηση του συγγραφέα του.
2/2/2005 - Admin
__________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2005, 15:17:28  Εμφάνιση Προφίλ
Αγαπητέ/ή Sagaviper, τα μαθήματα του mysticweb, μπορείς να τα λάβεις και στα ελληνικά.

Στο site θα βρεις περισσότερες λεπτομέρειες για το αντίστοιχο κέντρο στην Αθήνα.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sagaviper
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Cyprus
733 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2005, 15:29:54  Εμφάνιση Προφίλ
Για σου Στέφανε,

Ευχαριστώ για την απάντηση σου.
Άρχισα τα μαθήματα στα αγγλικά επειδή δεν το ήξερα στην αρχή για τα ελλήνικα.

Δεν ξέρω τώρα στη μέση των μαθημάτων αν γίνεται απλώς να ξαναλάβω όλα τα email στα ελληνικά απο την αρχή ή τουλάχιστον τα επομένα μαθήματα.

Θα προσπαθήσω και αν μου τα στείλουν θα τα κάνω πόστ εδώ.


"Μήν κοιτάς τον Ήλιο αν δεν είσαι Ήλιος"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Key_man
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2005, 16:11:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Key_man
Φιλε Στεφανε, κ οποιος αλλος παρακολουθει τα μαθηματα Α.Π.
στην 3η βδομαδα εχει μια τεχνικη, οκ, τα καταφερνεις κ βγενεις
απ το φυσικο σωμα, νιωθεις το αστρικο λιγο πιο πανω, να αιωρται ή κ πως αυτο γυρναει πλαγια καποιες φορες, απο εκει κ περα τι γινεται..?
καταφερε καποιος να "δει" η κ να προχωρησει εστω ενα μετρο..?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2005, 16:40:02  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε Key_man, σίγουρα δεν είναι εύκολο να επιτύχει κανείς ό,τι αναφέρουν οι τεχνικές και χωρίς κάμποσο χρόνο εξάσκησης.

Αν έχεις χρόνο, διάβασε τα προηγούμενα topics για την αστρική προβολή και ίσως βρεις απαντήσεις εκεί.


Ζήσε τη στιγμή!

Edited by - Στέφανος on 27/01/2005 16:41:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

roberto24
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
57 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2005, 16:50:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους roberto24
Παιδια απιστευτο!!!!!!!ακομα δεν εχω συνελθει.εκανα την τεχνικη με το τεστ πραγματικοτητας.(εβλεπα το χερι μου και συγκεκριμενα ενα μεγαλο ασημενιο δαχτυλιδι που φοραω )σημερα το πρωι ξυπναω και δοκιμαζω να ξανακοιμηθω αλλα με σκοπο να προβληθω η να δω σ.ονειρο.συνειδητοποιω λοιπον να περπαταω σε ενα δρομο και συνανταω ενε φιλο μου(οταν τον πηρα μετα τηλ οντως την ωρα που ονειρευομουνα η ημουν σε α.π. ειχε περασει απο κει να παρει ψωμι!!!!)οταν συγκεντωθηκα στο χερι μου τοτε ενιωσα απολυτα συνειδητος!τοτε δοκιμαζω να προβληθω.αμεσως αλλαζει το σκηνικο ολλο πισω απο το χερι μου χανεται ο δρομος και μενει το χερι μου .πισω απο αυτο βλεπω το γραφειο στο δωματιο μου απο την οπτικη γωνια που θα το εβλεπα οντως ξαπλωμενος.στην αρχη νωμιζα οτι ξυπνησα, τοσο συνειδητος ημουν .καταλαβα οτι ημουν σε προβολη οταν συνειδητοποιησα οτι το χερι μου ηταν διαφανο και εβλεπα πισω απο αυτο το γραφειο μου!δοκιμασα να το κινησω και τα καταφερα .προσπαθησα να βγω ολλος εξω απο το σωμα μου αλλα χτυπησε το ξυπνητηρι ΓΑΜΩΤΟ!!!ειχα και αλλες εμπειριες αλλα αυτο πια παραηταν!!!!ΗΜΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ!αφου εχει δεχτει τετοιο σοκ η λογικη μου που αρχιζω και ανησυχω....πιστευω ομως οτι θα μου περασει.υπαρχει καποιος που θα μπορουσε να με συμβουλεψει;;;;;ας δεκτο και e-mail.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
roberto24
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
57 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2005, 16:54:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους roberto24
Παιδια απιστευτο!!!!!!!ακομα δεν εχω συνελθει.εκανα την τεχνικη με το τεστ πραγματικοτητας.(εβλεπα το χερι μου και συγκεκριμενα ενα μεγαλο ασημενιο δαχτυλιδι που φοραω )σημερα το πρωι ξυπναω και δοκιμαζω να ξανακοιμηθω αλλα με σκοπο να προβληθω η να δω σ.ονειρο.συνειδητοποιω λοιπον να περπαταω σε ενα δρομο και συνανταω ενε φιλο μου(οταν τον πηρα μετα τηλ οντως την ωρα που ονειρευομουνα η ημουν σε α.π. ειχε περασει απο κει να παρει ψωμι!!!!)οταν συγκεντωθηκα στο χερι μου τοτε ενιωσα απολυτα συνειδητος!τοτε δοκιμαζω να προβληθω.αμεσως αλλαζει το σκηνικο ολλο πισω απο το χερι μου χανεται ο δρομος και μενει το χερι μου .πισω απο αυτο βλεπω το γραφειο στο δωματιο μου απο την οπτικη γωνια που θα το εβλεπα οντως ξαπλωμενος.στην αρχη νωμιζα οτι ξυπνησα, τοσο συνειδητος ημουν .καταλαβα οτι ημουν σε προβολη οταν συνειδητοποιησα οτι το χερι μου ηταν διαφανο και εβλεπα πισω απο αυτο το γραφειο μου!δοκιμασα να το κινησω και τα καταφερα .προσπαθησα να βγω ολλος εξω απο το σωμα μου αλλα χτυπησε το ξυπνητηρι ΓΑΜΩΤΟ!!!ειχα και αλλες εμπειριες αλλα αυτο πια παραηταν!!!!ΗΜΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ!αφου εχει δεχτει τετοιο σοκ η λογικη μου που αρχιζω και ανησυχω....πιστευω ομως οτι θα μου περασει.υπαρχει καποιος που θα μπορουσε να με συμβουλεψει;;;;;ας δεκτο και e-mail.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
roberto24
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
57 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2005, 16:55:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους roberto24
Παιδια απιστευτο!!!!!!!ακομα δεν εχω συνελθει.εκανα την τεχνικη με το τεστ πραγματικοτητας.(εβλεπα το χερι μου και συγκεκριμενα ενα μεγαλο ασημενιο δαχτυλιδι που φοραω )σημερα το πρωι ξυπναω και δοκιμαζω να ξανακοιμηθω αλλα με σκοπο να προβληθω η να δω σ.ονειρο.συνειδητοποιω λοιπον να περπαταω σε ενα δρομο και συνανταω ενε φιλο μου(οταν τον πηρα μετα τηλ οντως την ωρα που ονειρευομουνα η ημουν σε α.π. ειχε περασει απο κει να παρει ψωμι!!!!)οταν συγκεντωθηκα στο χερι μου τοτε ενιωσα απολυτα συνειδητος!τοτε δοκιμαζω να προβληθω.αμεσως αλλαζει το σκηνικο ολλο πισω απο το χερι μου χανεται ο δρομος και μενει το χερι μου .πισω απο αυτο βλεπω το γραφειο στο δωματιο μου απο την οπτικη γωνια που θα το εβλεπα οντως ξαπλωμενος.στην αρχη νωμιζα οτι ξυπνησα, τοσο συνειδητος ημουν .καταλαβα οτι ημουν σε προβολη οταν συνειδητοποιησα οτι το χερι μου ηταν διαφανο και εβλεπα πισω απο αυτο το γραφειο μου!δοκιμασα να το κινησω και τα καταφερα .προσπαθησα να βγω ολλος εξω απο το σωμα μου αλλα χτυπησε το ξυπνητηρι ΓΑΜΩΤΟ!!!ειχα και αλλες εμπειριες αλλα αυτο πια παραηταν!!!!ΗΜΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ!αφου εχει δεχτει τετοιο σοκ η λογικη μου που αρχιζω και ανησυχω....πιστευω ομως οτι θα μου περασει.υπαρχει καποιος που θα μπορουσε να με συμβουλεψει;;;;;ας δεκτο και e-mail.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
astradeni
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2005, 00:56:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astradeni
polles fores otan koimamai niotho na xipnao mesa ston ipno mou kai na boro na diakrino ta panta giro mou mono pou aisthanomai kathilomeni sto krevati mou kai ena meros mou theorei oti koimatai alla ena allo katalavainei oti afto den einai akrivos ipnos. sinithos aftes oi ebeiries sinodevontai kai apo mia aisthisi oti me perivaloun parousies pou den boro na tis do alla tis aisthanomai entona. afto ti akrivos einai? astriki provoli Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy