ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΜΟΡΑ - μία ανεπιθύμητη επίσκεψη
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 25
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2008, 13:41:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΟΥ φίλε TREXAGYREVE

Αναφέρομε στις μυστηριώδεις εξαφανίσεις .Όπως αεροπλάνων, πλοίων ανθρώπων.

Επίσης πολλές φορές τυχαίνει σε κάποια μέρη της ΓΗΣ να δημιουργούνται η κατάλληλες ατμοσφαιρικές συνθήκες ώστε να ανοίγουν ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΕΣ ΦΥΣΙΚΕΣ ΠΥΛΕΣ για την 4η διάσταση.

Επίσης η ενεργεία ποτέ δεν χάνετε. Στις ανώτερες διαστάσεις λειτουργούν λιγότεροι νομοί και έτσι δεν υπάρχει απώλεια των γεγονότων. Όλα αυτά αποτυπώνονται σε μια περιοχή που λέγετε ΑΚΑΣΑ.

Ένας άνθρωπος που μπορεί να έχει πρόσβαση στα ΑΚΑΣΙΚΑ ΑΡΧΕΙΑ μπορεί να δει όλα τα γεγονότα που έχουν συμβεί πάνω στην ΓΗ.

Επίσης μπορούν να δημιουργηθούν οι κατάλληλες ατμοσφαιρικές συνθήκες ώστε σε κάποια μέρη του κόσμου να εμφανίζονται σκηνές από μάχες και να ακούγονται φωνές.

Το μυστήριο είναι παντού γύρω μας .

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2008, 14:04:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΙΩ

Φοβερή η εμπειρία σας.
Πιστεύω πως πρέπει να το ψάξετε λίγο ακόμα ,πάρετε και κανένα φίλο μαζί σας.

Σκέψου ότι Ίδη κοιμηθήκατε εκεί χωρίς να πάθετε κάτι εκτός από το ότι τρομάξατε.

Θα περιμένω νέα σας

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2008, 14:45:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου "ένας υπηρέτης" που τα θυμήθηκες τα Ακασικά Αρχεία και πεδία; Είναι άλλο πράγμα η υπομείνασα ενέργεια κι άλλο οι είσοδοι δαιμόνων, με ανθρώπινη ανοιχτή δίοδο...
Πολλοί το επιχειρούν κι άλλοι το μετανοιώνουν...
Φίλη ιώ συμφωνώ με τον "ένας υπηρέτης" μεγαλύτερο κάκό δεν θα πάθετε, αλλά είνα κι αυτό φίλε ένα σημείο των καιρών για το πόσο ανοίγουν οι είσοδο με βοήθεια ανθρώπων..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2008, 15:03:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ

Αν μιλήσω ειδικά είναι όπως τα λες αλλά μιλάω γενικά για όλα τα φαινόμενα. Έτσι δεν τίθεται θέμα αντιπαράθεσης. Παρά συμπλήρωσης

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2008, 20:19:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ,

Ισως εγω να παρερμηνευσα τα λογια σου... Η μορα μπορει να ειναι ενα κελυφος και νομιζω οτι ο ορος σου ειναι απολυτα κατανοητος. Δεν διαφωνω καθολου σε αυτο. Αλλες παραλυσης που μπορει να συμβουν ισως εχουν ιατρικα αιτια η ακομη και αυτο που η επιστημη ονομαζει sleep paralysis δεν το γνωριζω αλλα δεν το αρνουμε... Ενα αλλο ιδος παραλυσης ειναι αυτο που ανεφερα σε ενα μυνημα μου λογο βιαιης επιστροφης απο το αστρικο, το σωμα μου μπλοκαρε... Υπαρχει σχετικο μυνημα δε θα σας κουρασω με την ιδια αναφορα...

Αγαπητη ΙΩ,

Ποσο καιρο κατοικεις στο σπιτι ? Ποιος κατοικουσε πρην απο εσενα εκει ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2008, 22:20:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ
Φίλε Crystal_tear ευχαριστώ για την απάντηση σχετικά με τις ακινησίες.
Η ιατρική δεν αποδέχεται τέτοια φαινόμενα, ως προς το παρών της αρκεί ο όρος
sleep paralysis.

Αυτό που σου συνέβη είναι ότι γύρισες γρήγορα στο σώμα σου και ήθελες να πάρεις υπό την κατοχή σου το φυσικό σου σώμα.

Αλλά ήσουν ακόμα στο Αστρικό επίπεδο. Μπορούσες αν ήθελες να κάνεις μια καινούρια έξοδο αλλά για κάποιους λόγους ήθελες να κουνήσεις το φυσικό σου σώμα έτσι βίωσες την ακινησία του φυσικού σώματος.

Πολλά άτομα ξυπνάνε στο Αστρικό χωρίς να ζήσουν τον διαχωρισμό του Αστρικού σώματος από το φυσικό σώμα.
Και μετά είτε η Αστρική τους εμπειρία γίνετε όνειρο δηλαδή γίνετε ασυνείδητη είτε επιστρέφουν στο φυσικό τους σώμα με πλήρη συνείδηση και ξυπνάνε αμέσως ή επιστρέφουν στο φυσικό τους σώμα και βιώνουν την ακινησία.

Αν κάποιος προσπαθήσει να ανοίξει τα μάτια του την ώρα τις παράλυσης θα καταλάβει ότι είναι ακίνητα και αλλήθωρα.

Δοκίμασε το φίλε Crystal_tear την επόμενη φορά και πες μου αν είναι έτσι.

Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ricardo
Μέλος 1ης Βαθμίδας

n/a
124 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2008, 19:27:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας. Θα κάνουμε μια διάλεξη τη 14 Μάιου, σχετικά με ΤΟ ΑΣΤΡΙΚΟ ΤΑΞΙΔΙ και όλα αυτά που λέτε. Είστε καλεσμένοι, Γνωστικό Κέντρο "ΜICHAEL", Ανδρομάχης 106, Ισόγειο, 8 μ.μ.

Να είστε καλά.
RA

www.gnosis2000.com
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2008, 22:13:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ

Θα ήθελα επίσης να πω ότι όσοι δεν μπορούν να ξεκολλήσουν από την μόρα και φρικάρουν μπορούν να προσευχηθούν σε ότι θεωρούν πιο ιερό κάτι μικρό γιατί υπάρχει ο κίνδυνος να ξεχνάτε και να μπερδεύετε τα λόγια τις προσευχής.

Επίσης να προσπαθήσετε να ανασύρετε από την καρδιά σας το αίσθημα της αγάπης. Ότι διποτε που μπορεί να προκαλέσει θετικές δονήσεις είναι το καλύτερο όπλο για αυτές τις καταστάσεις.

Πολλά άτομα που βρίσκονται σε αυτό το στάδιο και καταφέρνουν να σπάσουν τις δυσαρμονίες και αν έχουν την απόφαση και το θάρρος τότε βιώνουν μια αστρική εμπειρία.


Να είστε καλά
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2008, 10:25:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου "ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ" έχεις δίκιο για την σύντομη προσευχή,
το πάτερ ημών, συνήθως φτάνει, αλλά,... έτσι άνοιξες μια επιχειρηματολογική πόρτα για μένα και για το ότι το μόρα, ό ίσκιος κι όλα τα συναφή, αποτελούν δαιμονικές οντότητες...Έτσι δεν είναι; Αφού με την επίκληση του θείου φευγουν, άρα είναι δαιμόνια...
Φίλε μου δεν πιάνομαι από αυτό , αλλά θέλω να πω ότι πέραν απο το αστρικό ταξίδι και την επιστροφή,υπάρχουν αυτές οι οντότητες που εποφθαλμιούν την υγιή πορεία του ανθρώπου,γι' αυτό κι από παλιά πίστευα ότι το να βγεί κανείς αστρικό,. δεν είναι κάτι που πρεπει
να γίνεται επιπόλαια...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2008, 10:45:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ

Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική . Είναι και έτσι όπως τα λες αλλά υπάρχει και η περίπτωση να έχει κάποιος δημιουργήσει δυσαρμονίες χωρίς να υπάρχει κάποιος εξωτερικός παράγοντας.

Με τον έναν ή με τον άλλο τρόπο η προσευχή ή τα θετικά συναισθήματα λειτουργούν καταλυτικά.

Να είστε καλά
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2008, 11:15:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΓΕΙΑ ΣΑΣ

quote:
trexagireve γι' αυτό κι από παλιά πίστευα ότι το να βγεί κανείς αστρικό,. δεν είναι κάτι που πρεπει
να γίνεται επιπόλαια...


Πολύ σωστά. Οι περισσότεροι άνθρωποι βρίσκονται στο Αστρικό άθελα τους Και η εμπειρία τους είναι ανάλογη με τον βαθμό της αφυπνισμένης συνειδήσεις που έχουν.

Πολλές φορές εμφανίζονται γνώριμα πρόσωπα. Ένας έμπειρος ταξιδευτής της 5η διάστασης πρέπει να είναι ικανός μέσο ξορκισμών να μπορεί να ξεκαθαρίζει αν αυτό που βλέπει σαν γνώριμο πρόσωπο όντος είναι αυτό και όχι κάτι άλλο.

Να είστε καλά
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2008, 13:04:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου "ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ" για μένα το θέμα είναινα έχουμε σωστή αρμονική σχέση πρώτα πό όλα επί γης με τον εαυτό μας κι έπειτα
με το αστρικό πεδίο...
Φίλε, είναι ωραίο το αστρικό, αλλά χωρίς να φανεί ρατσιστικό,όχι για΄ολους...
Οι δαίμονες έχουν αναθαρρήσει και οι επιθέσεις περισσότερες και
στον ύπνο, αλλά και στο ξύπνιο...
Εσυ πιστεύεις ότι υπάρχει όξυνση διαμονικών ταραχών και ύποπτων συναλλαγών με ανθρώπους;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2008, 15:43:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΓΕΙΑ ΣΑΣ

Πιστεύω πως αν κοιτάξουμε τις διαφημίσεις στον δρόμο στα περιοδικά αλλά και στην τηλεόραση ,θα καταλάβουμε πως η εικόνα μας είναι σαν του γάιδαρου που του έχουν δέσει ένα καλάμι στην ράχη του και στην άκρη του καλαμιού έχουν βάλει ένα καρώτο.

Ο δύστυχος ο γάιδαρος τρέχει να το φτάσει αλλά μάταια .Θα ξοδέψει όλη του την ζωή στην προσπάθεια.

Γεννημένοι μηχανές να υπηρετούμε το σύστημα και τις ιδέες των στείρων μυαλών.
Άτομα με κατευθυνόμενοι βούληση από τα πάθη τις επιθυμίες .

Όσο πιο πολύ κοιμόμαστε τόσο πιο καλά για τα συστήματα.

Τελικά το να γνωρίσουμε τον εαυτό μας είναι επαναστατικό.

Πρέπει να πετάξουμε από πάνω μας όλα τα καρώτα και να πάψουμε να είμαστε γάιδαροι.

Αλλά αυτό σημαίνει ότι πρέπει να ξυπνήσουμε και να καταβάλουμε συνειδητή προσπάθεια για να ανέβουμε στο ύψος του αληθινού ανθρώπου.

Βλέπετε η κατηφόρα δεν χρειάζεται καμία προσπάθεια, απλά αφήνεσε και πας προς τα κάτω.

Έτσι ζούμε σαν διανοητικά ζώα και κάποιοι θέλουν ακριβώς αυτό.

Να είστε καλά
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2008, 15:52:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ

quote:
Φίλε μου "ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ" για μένα το θέμα είναινα έχουμε σωστή αρμονική σχέση πρώτα πό όλα επί γης με τον εαυτό μας κι έπειτα
με το αστρικό πεδίο...

Απόλυτος σωστό.

Να είστε καλά
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2008, 16:00:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Tο πάτερ ημών, συνήθως φτάνει, αλλά,... έτσι άνοιξες μια επιχειρηματολογική πόρτα για μένα και για το ότι το μόρα, ό ίσκιος κι όλα τα συναφή, αποτελούν δαιμονικές οντότητες...Έτσι δεν είναι; Αφού με την επίκληση του θείου φευγουν, άρα είναι δαιμόνια...

Ε οχι! Αν ειναι δυνατον. Οι δαιμονες σταλθικαν στη "Γη" απο τον Ιδιο το Θεο για να υπιρετουν τους ανθρωπουν. Ειναι λαθος να βαπτυζουμε δαιμονικο οτι μιαζει αρνητικο δεν ειμαστε στο μεσαιονα κανεις δε μπορει να καψει στην πλατεια επιδει ασχολουμε με τον ακοπρυφισμο σε αυτο εξελυθικαμε δε θα επρεπε να κανουμε το ιδιο και με τη σκεψη μας?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2008, 19:56:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου «ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ» έχεις απόλυτο δίκαιο…Καιριότατο
και ακριβές το παράδειγμα σου περί του γαϊδάρου με το καρότο,
το πόσο μηχανές γίναμε και περί συστημάτων… Έχεις το δίκαιο
σου ότι κάποια στιγμή πρέπει να ξαναγίνουμε άνθρωποι κι ότι
μας κρατάνε εκεί, εσκεμμένα…
Θέλω να πιστεύω ότι σύντομα θα δούμε την αποθέωση αυτού του επιχειρήματος απέναντι στον άνθρωπο… Τους εχθρούς του ανθρώπου
που συνεχίζουν και επιβουλεύονται την ύπαρξη του και το μέλλον
του από καθαρό μίσος γι’ αυτόν…
Βλέπω να εξαίρουν εαυτούς προκειμένου να ικανοποιηθούν τα
ζητούμενα τους…
Φίλε Crystal tear ηρέμησε, δεν πιστεύω ότι θα σε κάψει κανείς
στην πυρά γιατί ασχολείσαι με τον αποκρυφισμό , μην αποζητάς
τέτοια δόξα… Είπαμε ότι δεν είναι για τον καθένα να το κάνει
αυτό και πιστεύω ότι και συ θα συμφωνείς, αν γνωρίζεις περί
αστρικού ταξιδιού και οντοτήτων που υπάρχουν εκεί… Αν δεν
γνωρίζεις, φρόντισε να προσέχεις όταν βγαίνεις αστρικό γιατί συμβαίνουν κι ατυχήματα… Κι αυτά καλοπροαίρετα κι αν θέλεις τα ακούς… Ο καθένας κάνει ότι θέλει και δω συζητάμε, δεν προστάζουμε…
Η εξέλιξη δεν είναι σίγουρο ότι δεν περιλαμβάνει και ατυχείς προσπάθειες και λάθη ενεργειών…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ιώ
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2008, 10:40:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ιώ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ "ένας υπηρέτης", όντως δεν το πολυψάξαμε το θέμα. Για μια μέρα και κάτι όλα ήταν ήρεμα. Χθές πάλι το ακούσαμε απλά συνεννοηθήκαμε από κοινού να μη δώσουμε καμία απολύτως σημασία. Όταν υπάρχουν και άλλα άτομα στο χώρο δεν ακουγεται τίποτα. Όλα κυλουν κανονικότατα.

Crystal tear δεν έχω ψάξει την ιστορία του σπιτιού και έχω την εντύπωση πως αυτό θα είναι το επόμενο βήμα μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2008, 11:43:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Crystal tear δεν έχω ψάξει την ιστορία του σπιτιού και έχω την εντύπωση πως αυτό θα είναι το επόμενο βήμα μου.


Εγώ πάλι είμαι της γνώμης ότι όσο ασχολείσαι και δίνεις σημασία (και αξία) σε τέτοιες καταστάσεις, τόσο χειρότερα είναι. Νομίζω ότι πρέπει να αποφύγεις να παράσχεις "τροφή" σε κάτι που σε τρομάζει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2008, 20:54:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εγώ πάλι είμαι της γνώμης ότι όσο ασχολείσαι και δίνεις σημασία (και αξία) σε τέτοιες καταστάσεις, τόσο χειρότερα είναι. Νομίζω ότι πρέπει να αποφύγεις να παράσχεις "τροφή" σε κάτι που σε τρομάζει.

Ranket η αποψη σου θα βολευε αρκετουν μονο που η απραξια δεν θα οφελιση την Ιώ. Η γνώση ειναι δύναμη!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2008, 11:07:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ranket η αποψη σου θα βολευε αρκετουν μονο που η απραξια δεν θα οφελιση την Ιώ. Η γνώση ειναι δύναμη!!!


Αυτό είναι γενικά σωστό, αν και δε μιλάω ακριβώς για απραξία αλλά για στροφή του ενδιαφέροντος αλλού. Πιστεύω πως όταν μιλάμε για κάτι που τρομάζει σε σημείο να εγκαταλείπεις έστω και προσωρινά το σπίτι, τότε το αποτέλεσμα μέσω της γνώσης ή της διερεύνησης εξαρτάται από την ιδιοσυγκρασία του καθενός. Στην προκειμένη περίπτωση ίσως ο μόνος που μπορεί να γνωρίζει αν θα ωφεληθεί πράγματι ή όχι είναι ο/η Ιώ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ιώ
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2008, 17:40:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ιώ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η κατάσταση αυτή συνεχίζεται. Κ πλέον το άκουσαν και άλλοι!!! Σαν απάντησή μου θα πω πως και βέβαια θα δώσω "τροφή", όχι με μορφή τρόμου εννοείται! Απλά θέλω να δω τι είναι και πλέον ήμουν και είμαι συμβιβασμένη με την ιδέα και απλά το θεωρώ συνύπαρξη στον ίδιο χώρο χωρίς αυτό να με ενοχλεί και να μου δημιουργεί πρόβλημα έστω και αν με ξαφνιάζει! Θεωρώ επίλεκτα τα άτομα τα οποία έχουυν τέτοιες εμπειρίες και δεν εκλογικεύουν τα πράματα μα απλά δέχονται ότι όντως είναι μια ύπαρξη!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2008, 20:03:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου φίλη ΙΩ
Όταν μάθεις τι είναι και θέλεις πες το και σε εμάς.

Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2008, 23:21:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να τολμήσω να πω ότι δεν πρόκειται σίγουρα για μόρα ή ίσκιο,
αλλά για κάτι πιο άσχημο και αρχίζουν και ζουν ανάμεσα μας,
ή θα φανώ υπερβολικός;...
Το λέω γιατί τα προαναφερθέντα, δεν βγάζουν ηχους...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2008, 17:05:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ

Yπάρχουν περιπτώσεις ανθρώπων που έχουν πάθει ΜΟΡΑ και αντί να βλέπουν τέρατα ή δαίμονες ή κάτι άλλο βλέπουν εξωγηινους που έχουν ακινητοποίηση τα σώματα τους.
Τότε οι εξωγηινοι ή τους περνούν στα σκάφη τους ή τους υποβάλουν σε διαφορά πειράματα στο ίδιο τους το σπίτι.

Με αυτή μου την αναφορά δεν θα ήθελα να πω πως όλες οι περιπτώσεις είναι τετοιες.

Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2008, 23:28:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου "ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ" άποψη μου είναι ότι δεν υπάρχουν εξωγήϊνοι, γιατί αν υπήρχαν κι ήταν πολλοί οι πλανήτες σαν τη γη
θα μας είχαι πλησιάσει κάποιοι...
για μένα είναι καθαρά δαιμόνια και προσπαθούν να περάσουν αλλοιώς
για να μην διωχθούν κα πάλι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2008, 11:52:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ

Το θέμα «εξωγηινοι» δεν είναι επί του παρόντος για αυτό θα αναφερθώ ελάχιστα.

Φίλε trexagyreve έχω καταλάβει πολύ καλά το βασικό υπόβαθρο των σκέψεων σου.
Μα το θέμα τις εξωγηινης ζωής δεν είναι έτσι απλό.

Καταρχήν υπάρχουν άλλες διαστάσεις .Μπορεί εμείς να είμαστε κοντά και παράλληλα με έναν άλλον κόσμο. Το ταξίδια του να πάμε ή να έρθουμε δεν είναι απόστασης αλλά αλλαγής διάστασης.

Επίσης μπορεί να υπάρχουν στο ίδιο συμπάν με εμάς άλλα η τεχνολογία τους τους επιτρέπει να κυκλοφορούν δια μέσου του υπερδιαστηματος.

Επίσης μπορείς να είναι τόσο αναπτυγμένη που να μην χρειάζονται καν σκάφη.
Όσο για τους σκοπούς τους ……..
Μου κάνει εντύπωση φίλε trexagyreve πως από την εμπειρία που έχεις στο Αστρικό δεν ειδές ή δεν έψαξες για την ύπαρξη όλων αυτών που λέμε.

Φίλε trexagyreve αν θες να μου προτείνεις ένα σχετικοί topic για αυτά τα θέματα και να συνεχίσουμε αν θες εκεί την ανάπτυξη των απόψεων μας πολύ ευχαρίστως.

Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2008, 22:04:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου φίλε "ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ" αυτό που έγραψα κι ίσως δεν πρόσεες είναι ότιδεν μπορεί να υπάρχουν μόνο σε ένα πλανήτη εξωγηϊνοι, αν υπάρχουν... Κι άν είναι πολλοί, τότε, έγραψα,κάποιοι θα μας είχαν πλησιάσει... Δεν καταχρώμεθα του χώρου, καθώς το μόρα είναι
δαιμόνια κατ' εμέ όπωςκι οι λεγόμενοι εεξωγήΙνοι, ώστε να πλανήσουν τος ανθρώπους...
Όσο για το αστρικό, αυτό που έχω να πω είνα ότι έχω δεχθεί επιθέσειςαπό δαίμονες και γι 'αυτό συστήνω να μην βγαίνει, ο
πάσα είς...Γι' αυτό και επιμένω περί ανυπαρξίας εξωγήϊνων...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2008, 22:56:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ

Προσεξα πολύ καλα τι ειπες

quote:
άποψη μου είναι ότι δεν υπάρχουν εξωγήϊνοι


Και το δικαιολογείς με τα ακόλουθα

quote:
γιατί αν υπήρχαν κι ήταν πολλοί οι πλανήτες σαν τη γη
θα μας είχαι πλησιάσει κάποιοι...

Εμένα πάλι η εμπειρία μου είναι διαφορετική.

Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2008, 09:56:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου "ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ" είπα δεν υπάρχουν εξωγήϊνοι, αλλά
δεν είπα δεν υπαρχουν αυτοί που προσπαθούν να περάσουν σαν
εξωγήϊνοι κι έχουν την ικανότητα να μετασχηματιστούν και
σε "άγγελο φωτός" όπως έχουν κάνει στο παρελθόν...
Αυτοί που είναι΄μορα, άσχημοι συναπαντητές στο αστρικό και εξωγήϊνοι, για μένα είναι τα μόνα άλλα όντα πλην ημών,
γύρω μας κι εκτός από τους αγγέλους, άσχημα εννοώ:
Δηλαδή οι δαίμονες...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2008, 08:24:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλε trexagyreve αν θες να μου προτείνεις ένα σχετικοί topic για αυτά τα θέματα και να συνεχίσουμε αν θες εκεί την ανάπτυξη των απόψεων μας πολύ ευχαρίστως.

Αγαπητέ ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ, εάν εννοείς να συνεχιστεί η συζήτηση σου με τον trexagireve σε ένα πιο κατάλληλο θέμα, υπάρχει το θέμα (κλίκαρε στον παρακάτω τίτλο για να μπεις κατευθείαν):

UFO no2

Αγαπητέ trexagireve, δεν θα συνεχίσω σε αυτό το θέμα μια συζήτηση σχετικά με τους εξωγήινους αλλά θα κάνω μια μικρή παρένθεση με αυτό το μήνυμα μου σε κάποιες απόψεις σου που εξέφρασες.

Πιστεύω πως είναι αδύνατο με το νόμο των πιθανοτήτων εμείς οι γήινοι να είμαστε ο μοναδικός πολιτισμός σε ολόκληρο το Σύμπαν, σε τόσους γαλαξίες κι ηλιακά συστήματα.
Σίγουρα υπάρχουν εξωγήινοι πολιτισμοί - άλλοι πιο ανεπτυγμένοι κι άλλοι λιγότερο ανεπτυγμένοι από εμάς - οι οποίοι δεν είναι μεταμφιεσμένα δαιμόνια.

Θεωρώ ότι είναι πολύ πιθανόν να μας έχουν πλησιάσει και να υπάρχουν αποδείξεις για την ύπαρξη τους σε ορισμένες περιπτώσεις.
Κλείνω την παρένθεση.

Όσον αφορά το θέμα μας, θα πρέπει να έχουμε κατά νου ότι πολλές φορές αυτό που ονομάζουμε Μόρα με τα γνωστά συμπτώματα που αποδίδονται στην επίσκεψη της, ενδέχεται να είναι και το προκαταρκτικό στάδιο από μια αστρική προβολή.
Επίσης, η Μόρα είναι μια συγκεκριμένη αρνητική οντότητα και θεωρώ λάθος να ονομάζουμε κάθε "δαιμόνιο" ως Μόρα...



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 25 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy