ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΧΡΙΣΤΙΑΝOI-ΑΘΕΟΙ-ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 9
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
D.P.J. 10
Μέλος 3ης Βαθμίδας


481 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2007, 08:59:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους D.P.J. 10  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εν πάσει περιπτώση, ο ρόλος μου εδώ δεν είναι να διδάξω σε ενθουσιώδεις νέους το πως να σκέπτονται, αλλά να διευκρινήσω προς όσους τυχόν διαβάζουν, να μην παρασύρονται από αοριστολογίες, επιστημονικές ασυναρτησίες, μαθητευόμενους μάγους

Ας είναι προσεκτικοί λοιπόν όλοι όσοι διαβάζουν ...


Ρόλος...!!!!! ;;;;; Δηλαδή έχεις ρόλο (αποστολή) , που σου έχει ανατεθεί από κάποιον (-ποιους) ; Και τι νουθεσίες είναι αυτές <<να είναι προσεκτικοί όσοι διαβάζουν>> ; Όλοι νομίζω είναι προσεκτικοί σ΄ αυτό. Άν πάλι δεν θέλουν να είναι με γειά τους με χαρά τους . Δημοκρατία έχουμε ΚΑΙ σε θέματα θρησκείας...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

el.elyon
Πλήρες Μέλος


1310 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2007, 11:26:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους el.elyon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις προς όλους όσους συμμετέχουν σε αυτή τη συζήτηση...

1ον:Προς τι όλες αυτές οι διαφωνίες;
2ον:Ποιός ο λόγος που γίνονται αφού η Πίστη είναι κάτι το τελείως υποκειμενικό;

Και να υποβάλλω και εγώ το σχόλιό μου...

Εγώ προσωπικά (αν και δε νομίζω να σας απασχολεί και πολύ!!) είμαι Χριστιανός Ορθόδοξος. Πιστεύω στον ένα και μοναδικό τρισυπόστατο Θεό που περιγράφει και ακολουθεί η θρησκεία μου, για τους δικούς μου φυσικά λόγους. Αυτό όμως δε σημαίνει οτι θα πρέπει να ανέχομαι τους όποιους παραστρατήσαντες παπάδες (ΠΡΟΣΟΧΗ: ΔΕΝ ΑΠΟΡΡΙΠΤΩ ΤΟ 'ΕΡΓΟ ΌΛΩΝ ΤΩΝ ΙΕΡΕΩΝ! ΑΠΟΡΡΙΠΤΩ ΤΟΥΣ ΔΙΕΦΘΑΡΜΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΜΗ ΑΦΟΣΙΩΜΕΝΟΥΣ ΣΤΟ ΚΑΘΗΚΟΝ-ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΜΑ ΤΟΥΣ, ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΕ ΤΕΛΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΕΠΕΛΕΞΑΝ!), ούτε να υποβαθμίζω τις θεωρίες των επιστημόνων, τις οποίες με τόσο κόπο έχουν διατυπώσει, ακόμα και αν είναι εκ διαμέτρου αντίθετα τα δικά τους "πιστεύω" με τα δικά μου... Είμαι της άποψης πως ο κάθε άνθρωπος έχει το δικαίωμα να πιστεύει ο,τι τον αντιπροσωπεύει καλύτερα -αν όχι απόλυτα- και πως κανείς δεν έχει το δικαίωμα να επέμβει και να προσπαθήσει να του αλλάξει τα "πιστεύω" του.



el.elyon:
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ Fallen Angel 20!

Fallen Angel 20 ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΤΙΣ ΔΙΑΦΩΝΙΕΣ; ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΕΙΣ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΟΥ; ΑΥΤΟ, ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΔΙΑΦΩΝΙΑ;

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ el.elyon.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

el.elyon
Πλήρες Μέλος


1310 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2007, 11:30:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους el.elyon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Εν πάσει περιπτώση, ο ρόλος μου εδώ δεν είναι να διδάξω σε ενθουσιώδεις νέους το πως να σκέπτονται, αλλά να διευκρινήσω προς όσους τυχόν διαβάζουν, να μην παρασύρονται από αοριστολογίες, επιστημονικές ασυναρτησίες, μαθητευόμενους μάγους

Ας είναι προσεκτικοί λοιπόν όλοι όσοι διαβάζουν ...


Ρόλος...!!!!! ;;;;; Δηλαδή έχεις ρόλο (αποστολή) , που σου έχει ανατεθεί από κάποιον (-ποιους) ; Και τι νουθεσίες είναι αυτές <<να είναι προσεκτικοί όσοι διαβάζουν>> ; Όλοι νομίζω είναι προσεκτικοί σ΄ αυτό. Άν πάλι δεν θέλουν να είναι με γειά τους με χαρά τους . Δημοκρατία έχουμε ΚΑΙ σε θέματα θρησκείας...



el.elyon:
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ D.P.J.10!

ΣΤΗΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΡΟΛΟΙ; ΕΣΥ D.P.J.10 ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ;

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ el.elyon.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

el.elyon
Πλήρες Μέλος


1310 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2007, 11:37:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους el.elyon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
el.elyon:
ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!

ΜΑΡΑΚΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η Π.Δ. ΚΑΙ Η Κ.Δ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΡΜΗΝΕΥΟΥΝ! ΕΣΥ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΤΡΟΠΟ, ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ, ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ!
ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΣΟΥ, ΚΑΙ ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ;


ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ: ΜΑΡΑΚΙ, Ο/Η Fallen Angel 20 ΣΕΒΕΤΑΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΑΠΟΨΗ;!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ el.elyon.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

anases
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2007, 02:27:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους anases  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
στο θεμα αυτο θελω να τονισω οτι αλλο η ενοια θεος και αλλο θρησκεια.
κατα προεκταση οι περισσοτεροι ανθρωποι που λεγονται αθεοι ειναι απλα αθρησκοι.
θρησκεια τωρα ειναι κατι το κατασκευασμενο απο τον ανθρωπο για να εξηπηρετει η οχι καποιες φορες την αναγκη του για ταυτοτητα και καθοδηγηση.
βασικα να βρει πιο ειναι το καλο και το κακο,πως να ηρεμησει τον φοβο της αγνωσιας.
*μεγαλητερη εκμεταλευση και παρερμηνια σε ανθρωπο απο οτι εγινε στο χριστο δυσκολα θα βρεις*
-απο κει και περα ο εχον τον νουν εχει το θεο του που λεμε...κι ας ειναι αθρησκος.

η συνειδητοτητα της υπαρξηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2007, 09:00:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου el.elyon, οι όποιες διαφωνίες των συμμετεχόντων είναι δημόσιες οπότε λογικό δεν είναι να εκφράζονται διάφορες απόψεις σ' αυτές?
Αν λάβουμε υπόψιν μας το γεγονός οτι μας διαβάζουν χιλιάδες άνθρωποι καθημερινά, θα πρέπει να θεωρήσουμε αναμενόμενο ίσως το γεγονός οτι οι αναγνώστες αυτοί - και συνεπώς τα νέα μέλη - θα εκλαμβάνουν με διαφορετικό τρόπο ο καθένας τις συζητήσεις που γίνονται μεταξύ μας.
Όταν λοιπόν ένα σχόλιο είναι καλοπροαίρετο δεν θα πρέπει αυτό να τίθεται?

Αν θέλεις την προσωπική μου άποψη, το να λέμε οτι:

quote:
Είμαι της άποψης πως ο κάθε άνθρωπος έχει το δικαίωμα να πιστεύει ο,τι τον αντιπροσωπεύει καλύτερα -αν όχι απόλυτα- και πως κανείς δεν έχει το δικαίωμα να επέμβει και να προσπαθήσει να του αλλάξει τα "πιστεύω" του.

όπως είπε ο φίλος Fallen Angel 20 δείχνει μια αποδοχή στο δικαίωμα του συνανθρώπου μας να πιστεύει αυτό που τον εκφράζει, κάτι το οποίο βρίσκω πολύ σωστό.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2007, 09:34:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου Ελ.Ελυον γειά σου,χρόνια πολλά και καλή χρονιά.

quote:
ΜΑΡΑΚΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η Π.Δ. ΚΑΙ Η Κ.Δ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΡΜΗΝΕΥΟΥΝ! ΕΣΥ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΤΡΟΠΟ, ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ, ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ!
ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΣΟΥ, ΚΑΙ ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ;


ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ: ΜΑΡΑΚΙ, Ο/Η Fallen Angel 20 ΣΕΒΕΤΑΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΑΠΟΨΗ;!



Η Π.Δ. και η Κ.Δ. δεν αποτελούν τα ίδια ερμηνείες σε κάτι,συμφωνώ μαζί σου.Οι ερμηνείες των κειμένων όμως είναι αυτές που ποικίλλουν πολύ συχνά...
Όσο για τον Fallen Angel,νομίζω ότι με τα γραφόμενά του,δείχνει ότι ασφαλώς και σέβεται την άποψη των άλλων."Είμαι της άποψης πως ο κάθε άνθρωπος έχει το δικαίωμα να πιστεύει ο,τι τον αντιπροσωπεύει καλύτερα -αν όχι απόλυτα- και πως κανείς δεν έχει το δικαίωμα να επέμβει και να προσπαθήσει να του αλλάξει τα "πιστεύω" του."Δεν σου φαίνεται εσένα αγαπητέ μου αυτό αποδεικτικό της θέσης του;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
el.elyon
Πλήρες Μέλος


1310 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2007, 12:00:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους el.elyon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
Dying Incubus: <<Αγαπητέ μου el.elyon, οι όποιες διαφωνίες των συμμετεχόντων είναι δημόσιες οπότε λογικό δεν είναι να εκφράζονται διάφορες απόψεις σ' αυτές?
Αν λάβουμε υπόψιν μας το γεγονός οτι μας διαβάζουν χιλιάδες άνθρωποι καθημερινά, θα πρέπει να θεωρήσουμε αναμενόμενο ίσως το γεγονός οτι οι αναγνώστες αυτοί - και συνεπώς τα νέα μέλη - θα εκλαμβάνουν με διαφορετικό τρόπο ο καθένας τις συζητήσεις που γίνονται μεταξύ μας.
Όταν λοιπόν ένα σχόλιο είναι καλοπροαίρετο δεν θα πρέπει αυτό να τίθεται? >>

el.elyon:
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΕ Dying Incubus. ΕΔΩ, ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΠΕΙΣ;

Dying Incubus: <<Αν θέλεις την προσωπική μου άποψη, το να λέμε οτι:

[quote]Είμαι της άποψης πως ο κάθε άνθρωπος έχει το δικαίωμα να πιστεύει ο,τι τον αντιπροσωπεύει καλύτερα -αν όχι απόλυτα- και πως κανείς δεν έχει το δικαίωμα να επέμβει και να προσπαθήσει να του αλλάξει τα "πιστεύω" του.>>

el.elyon:
ΦΙΛΕ Dying Incubus, ΑΦΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΟΝ ΦΙΛΟ Fallen Angel 20 ΚΑΙ ΤΟΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟ, ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ, ΓΙΑ ΛΟΓΑΡΙΣΜΟ ΤΟΥ, ΣΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ;

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ el.elyon.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Edited by - el.elyon on 10/01/2007 12:02:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

el.elyon
Πλήρες Μέλος


1310 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2007, 12:51:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους el.elyon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητέ μου Ελ.Ελυον γειά σου,χρόνια πολλά και καλή χρονιά.

quote:
ΜΑΡΑΚΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η Π.Δ. ΚΑΙ Η Κ.Δ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΡΜΗΝΕΥΟΥΝ! ΕΣΥ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΤΡΟΠΟ, ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ, ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ!
ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΣΟΥ, ΚΑΙ ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ;


ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ: ΜΑΡΑΚΙ, Ο/Η Fallen Angel 20 ΣΕΒΕΤΑΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΑΠΟΨΗ;!



Η Π.Δ. και η Κ.Δ. δεν αποτελούν τα ίδια ερμηνείες σε κάτι,συμφωνώ μαζί σου.Οι ερμηνείες των κειμένων όμως είναι αυτές που ποικίλλουν πολύ συχνά...
Όσο για τον Fallen Angel,νομίζω ότι με τα γραφόμενά του,δείχνει ότι ασφαλώς και σέβεται την άποψη των άλλων."Είμαι της άποψης πως ο κάθε άνθρωπος έχει το δικαίωμα να πιστεύει ο,τι τον αντιπροσωπεύει καλύτερα -αν όχι απόλυτα- και πως κανείς δεν έχει το δικαίωμα να επέμβει και να προσπαθήσει να του αλλάξει τα "πιστεύω" του."Δεν σου φαίνεται εσένα αγαπητέ μου αυτό αποδεικτικό της θέσης του;



el.elyon:
ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΠΡΩΤΑ ΑΠ'ΟΛΑ, ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΔΩ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΑ 'ΠΙΣΤΕΥΩ' ΚΑΠΟΙΟΥ!

ΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ Fallen Angel 20 ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΟΤΙ ΣΕΒΕΤΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ΑΦΟΥ ΑΔΙΑΦΟΡΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ. ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΜΑΣ, ΝΟΜΙΖΩ, ΣΕΒΕΤΑΙ ΑΦΟΥ ΕΜΜΕΣΑ ΜΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙ ΟΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΑ 'ΠΙΣΤΕΥΩ' ΚΑΠΟΙΟΥ!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ el.elyon.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2007, 13:01:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε el.elyon, αυτό που είπα στο προηγούμενο μήνυμα μου είναι πως ο/η Fallen Angel 20 εξέφρασε την άποψη του για κάτι το οποίο έχει παρατηρήσει από την δική του/της πλευρά.
Αυτό δεν το βρίσκω μεμπτό...

Το γεγονός οτι συμφώνησα με κάποια από τα λεγόμενα του συγκεκριμένου μέλους δε με δικαιοδοτεί να απαντήσω για λογαριασμό του.
Ο καθένας νομίζω πως απαντάει για λογαριασμό του...
Οπότε θεωρώ πως είναι προτιμότερο να περιμένεις την απάντηση από το ίδιο το μέλος.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Palatianos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
129 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2007, 13:01:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπορει καπιος να παραθεσει αποψεις επιστημονων πανω στη δημιουργια του κοσμου-θα ηταν πολυ ενδιαφερον να δουμε και αυτη την πλευρα του θεματος. Γιατι ειτε οι επιστημονες που υσχιρίζονται οτι ο θεος δεν υπαρχει εχουν δικιο ειτε οι θρησκειες εχουν σωστο λογο που υπαρχουν.

Προτεινω σε πιστους και αθεους να διαβασουν την βιογραφια του άγιου Παϊσιου κατα τον ιερομοναχο Ισαακ.Θαυματα μεσο πνευματων υπαρχουν πολλα ματια να τα δουν λιγα.

μην μου πειτε οτι ειστε ολοι καλητεροι... αλλα και να να στε δεν με ενδιαφερειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 9 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy