ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Περιφερειακό θέμα συζήτησης. Νοέμβριος 2006 - Απρίλιος 2007
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 29
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2006, 18:00:48  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Εγινε εορταστικο το κλιμα...ευτυχως... ας ελπισουμε οτι θα παραμεινει και φιλικο και μετα την εισοδο του νεου ετους


NIGHTHAWK

...and the Predators wll prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

profil
Μέλος 1ης Βαθμίδας


97 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2006, 21:17:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους profil
quote:
Μα δεν εχουν σημασια οι ημερομηνιες-μερες... Σημασια εχει ο συμβολισμος ... μιλαμε γενικα για την Γεννηση του Χρισοτυ

Kαι για μένα ο χριστός γεννήθηκε στις 10 Ιουλίου λέει τίποτε αυτό υπάρχει κανένας λόγος να την γιορτάζω στις 25 Δεκεμβρίου απο την στιγμή που δέν έγινε τότε?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

profil
Μέλος 1ης Βαθμίδας


97 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2006, 21:22:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους profil
quote:
Εγινε εορταστικο το κλιμα...ευτυχως... ας ελπισουμε οτι θα παραμεινει και φιλικο και μετα την εισοδο του νεου ετους

Έτσι σου φαίνεται λόγω των ημερών για κάτσε να δούμε η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2006, 21:26:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix
μιλιόρι αγγούρι και καλές κόντρες και το 2007!!!

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2006, 19:28:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro

Φιλοι μου αγαπημένοι Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2006, 19:31:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2006, 14:44:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Ωραίος ο μέθυσος Γούντυ, φίλε μου allzzaro!
Καλή χρονιά να έχουμε με περισσότερη κατανόηση.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2006, 02:11:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

Dying_Incubus

Καλή χρονιά να έχουμε με περισσότερη κατανόηση.


αμην ινκουμπε μου, αμην...

για να δουμε τι εγινε στο τοπικ μου - εβαλα το κλειδι στην πορτα και η αμαλια ειχε αλλαξει κλειδαρια χρονιαρες μερες


quote:

amalia
Διαχειριστής

Στο θέμα αυτό έχουν γίνει αρκετές επεμβάσεις όπως μπορεί ο καθένας να διαπιστώσει.


οχι στην ωρα τους ομως αμαλια μου

και αυτο μπορει ο καθενας να το διαπιστωσει


quote:

Δεν αγνοούμε ασφαλώς το γεγονός, πως ένα μεγάλο μέρος της εμπρηστικής δραστηριότητας προήλθε από μέλη-κομήτες, με σκοπιμότητα συμμετοχής στα forums, που κρίνεται ως κάθε άλλο παρά δημιουργική.



μελη κομήτες συνεπικουρουμενα απο τον φιλο μας τον χεντριξ, ομως ε?

τα γραπτα μενουν και μπορει ο καθενας να δει ποιος ειπε τι σε ποιον, ΑΝ φυσικα ενδιαφερεται

γιατι ομολογουμενως διακρινεται μια ευμενης και ελαστικη μεταχειριση του συγκεκριμενου μελους, αφου ο σκοπος του ηταν ξεκαθαρα προβοκατορικος


quote:

Λυπηρό είναι ωστόσο, πως τελικά η συμπεριφορά αυτή δεν απομονώθηκε - αν και έγιναν από αρκετά μέλη φιλότιμες προσπάθειες για να επανέλθει το θέμα στη ροή του



ησουν εκει οταν προσπαθησα να επαναφερω το θεμα στην ροη του, μετα τις απενεργοποιησεις ρουλαπαγκρατι και βριλακος, ανεβαζοντας μια φωτογραφια?

αν οχι, ριξε μια ματια για να διαπιστωσεις πως αντεδρασαν ορισμενα μελη (για να μην λεω συνεχεια χεντριξ ) στην προσπαθεια μου


quote:

και το θέμα έχει καταλήξει να φιλοξενεί κόντρες, συντηρούμενες ενίοτε ακόμα κι από το δημιουργό του, τη θέση του οποίου κατανοούμε μεν, αλλά δε συμφωνούμε καθόλου με τη στάση του!


δεν θελω ουτε κατανοηση, ουτε συμφωνιες

θελω σωστες επεμβασεις απο τους συντονιστες, εγκαιρως, και χωρις μεροληψιες

αν μπαινει ο αλλος επι δεκα μερες και κανει μπαχαλο το τοπικ αποκαλωντας με σαχλαμαρακια, χωρις να τον επιπληξετε καθολου (αρα συμφωνειτε μαζι του οτι εγραφα σαχλαμαρες οταν παρεθετα την εμπειρια μου*), φυσικο ειναι να απαντησω εγω στις προκλησεις

(*ως σαχλαμαρακια με προτεινατε στην εκπομπη της Θρασκια, ή μηπως δεν επρεπε να μιλησω για την Πεντελη? )


quote:

Απενεργοποιείται λοιπόν το θέμα αυτό προσωρινά.
Ούτως ή άλλως, έχει φτάσει σε μεγάλο αριθμό σελίδων και θα το προτείναμε κάτι τέτοιο.

Στο διάστημα αυτό, ο θεματοθέτης μπορεί να επικοινωνήσει στο email μου, σχετικά με την πορεία του θέματος:


θα την πω δημοσια την αποψη μου, αν μου το επιτρεπετε, αφου δημοσια ερωτωμαι


quote:

- μπορεί να απενεργοποιηθεί οριστικά τώρα και να ανοίξει ένα καινούργιο - δεύτερο μέρος (προσπαθώντας όλοι οι συμμετέχοντες να κρατηθούν μακριά από μη δημιουργικές αντιπαραθέσεις)


δεν συμφωνω με το "οριστικα τωρα"

θα προτιμουσα να κλεισει με ενα δικο μου μηνυμα, αφου με δικο μου ανοιξε, που θα παραπεμπει σε ενα νεο, αφου υπαρχει προβλημα με τις πολλες σελιδες


quote:

- μπορεί να επανενεργοποιηθεί ξανά και να παραμείνει ενεργό για διάστημα μέχρι και έναν ακόμα μήνα. Μετά μπορεί να ανοίξει ένα δεύτερο μέρος.


δεν λεει...

τι κερδος υπαρχει απο τον ενα μηνα παραταση? (εχεις δει το πρασινο μιλι? )


quote:

Στην περίπτωση αυτή, εάν υπάρξουν και πάλι μη δημιουργικές αντιπαραθέσεις, θα αναγκαστούμε να το απενεργοποιήσουμε οριστικά και για κάποιο χρονικό διάστημα δε θα υπάρχει δυνατότητα να ανοιχτεί καινούργιο.



ααα, επιτελους στο ζουμι!

ανοιγω λοιπον εγω το Νο2 - ποιος μου εγγυαται οτι δεν θα μπουν τα γνωστα και αγνωστα παρασιτα ωστε να ξαναγινει μπαχαλο και να το κλειδωσετε?

αν ξαναμπει ο βριλακος, η ρουλα, ο μεγας, η πλακεντια ή ο χεντριξ, θα ειστε εκει να προλαβετε επεμβαινοντας ή θα κλειδωσετε την θεματολογια "ανεξηγητες εμπειριες στην Πεντελη", ή τα του Πεντελικου γενικως?

γιατι στην συγκεκριμενη περιπτωση ο χεντριξ δρουσε ανενοχλητος, ισως και με τις ευλογιες σας


τον τελευταιο καιρο διαπιστωνω μια ταση απο καποιους να μην υπαρχουν ενεργα τοπικ με στοιχεια για την Πεντελη στο φορουμ, και οσα μολις ειπες, συνηγορουν στο οτι συμφωνειτε με αυτην


πριν λοιπον ανοιξω ο,τιδηποτε, ενημερωστε με για το αν ειναι ευπροσδεκτο ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΡΩΤΑ, οπως και αν ειμαι ευπροσδεκτος ο ιδιος

επισης ζηταω επισημως την αδεια του χεντριξ για να γραφω ή για να ανοιξω νεο τοπικ: μου επιτρεπετε μεγαλειωτατε?


οσον αφορα το κλειδωμενο τοπικ, θα ηθελα να στειλω ενα τελευταιο μηνυμα ως θεματοθετης, ανοιξει δεν ανοιξει Νο2


quote:

Κατά τα άλλα,
εύχομαι καλή και δημιουργική χρονιά σε όλους!



το ιδιο ειπε κι ο Σανταμ χτες , το ιδιο ειπε και ο Μπους σημερα

νταστ ιν δε γουηντ αμαλια μου, νταστ ιν δε γουηντ...


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2006, 15:58:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:

οχι στην ωρα τους ομως αμαλια μου

και αυτο μπορει ο καθενας να το διαπιστωσει


συνολυμπιε τα ειπαμε αυτα και οι συντονιστες ειναι ανθρωποι
και καποιες φορες προτημουν την βολτα απο το να κανουν την δουλεια τους

quote:
μελη κομήτες συνεπικουρουμενα απο τον φιλο μας τον χεντριξ, ομως ε?

τα γραπτα μενουν και μπορει ο καθενας να δει ποιος ειπε τι σε ποιον, ΑΝ φυσικα ενδιαφερεται

γιατι ομολογουμενως διακρινεται μια ευμενης και ελαστικη μεταχειριση του συγκεκριμενου μελους, αφου ο σκοπος του ηταν ξεκαθαρα προβοκατορικος



και γι αυτο εχουμε ξανα πει
οτι οι συντονιστες κανουν αψογα την δουλεια τους και δεν εχουν κανενα μελος σε καλυτερη η χειροτερη θεση απο τα αλλα μελη


quote:
ησουν εκει οταν προσπαθησα να επαναφερω το θεμα στην ροη του, μετα τις απενεργοποιησεις ρουλαπαγκρατι και βριλακος, ανεβαζοντας μια φωτογραφια?

αν οχι, ριξε μια ματια για να διαπιστωσεις πως αντεδρασαν ορισμενα μελη (για να μην λεω συνεχεια χεντριξ ) στην προσπαθεια μου


εδω πεφτει το γνωστο
"οποιος ειναι εξω απο τον χωρο πολλα τραγουδια ξερει"
η
"λαθος δεν κανει οποιος δεν κανει τιποτα"


με λιγα λογια συνολυμπιε
τσαμπα χαλας το σαλιο σου
απλα οι συντονιστες ειναι αψογοι και ολοι οσοι εχουν παραπονα ειναι παλιοχαρακτηρες που σκοπο εχουν να διαβαλουν αυτον τον τελιο διαδικτιακο τοπο

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2006, 17:42:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

gigenis

συνολυμπιε τα ειπαμε αυτα και οι συντονιστες ειναι ανθρωποι
και καποιες φορες προτημουν την βολτα απο το να κανουν την δουλεια τους

και γι αυτο εχουμε ξανα πει
οτι οι συντονιστες κανουν αψογα την δουλεια τους και δεν εχουν κανενα μελος σε καλυτερη η χειροτερη θεση απο τα αλλα μελη


πως μπορω να διαφωνησω συνΟλυμπιε?

το κακο με μας τους Ολυμπιους ειναι οτι λεμε την αληθεια


quote:

απλα οι συντονιστες ειναι αψογοι και ολοι οσοι εχουν παραπονα ειναι παλιοχαρακτηρες που σκοπο εχουν να διαβαλουν αυτον τον τελιο διαδικτιακο τοπο


το παραπονο μου ειναι οτι δεν παιρνω αληθινες απαντησεις

ως παλιοχαρακτηρας δε, συνεχιζω να διαβαλω τον υπεροχο δικτυακο τοπο

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8221


ΥΓ. - για οσους ελπιζουν οτι θα παψω να γραφω επειδη μου κλειδωσανε το τοπικ: θα σας στενοχωρησω, αλλά δεν εχω αρκετο εγωισμο ωστε να με πειραξει το κλειδωμα

μαλιστα για να μην στενοχωρησω την αμαλια μας χρονιαρες μερες, δεν θα ανοιξω τοπικ Νο2 (ουτως ή αλλως τα ρημεϊκ ειναι φαβες )

θα συνεχισω να γραφω για οσο υπαρχουν ανθρωποι που τους διαβαζω (και πιθανον να μην το γνωριζουν) και ανθρωποι που με διαβαζουν (και πιθανον να μην το γνωριζω)


ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑΧΟΥΜΕ
(ο θεος να μας φυλαει δηλαδη, γιατι ο καιρος γαρ εγγυς )


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2006, 20:04:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
το κακο με μας τους Ολυμπιους ειναι οτι λεμε την αληθεια


το καλο για τους "οχτρους" μας ειναι οτι ελαχιστοι μας πιστευουν

quote:
το παραπονο μου ειναι οτι δεν παιρνω αληθινες απαντησεις


η αληθεια εχει πολλα προσωπα

quote:
ως παλιοχαρακτηρας δε, συνεχιζω να διαβαλω τον υπεροχο δικτυακο τοπο



μα και εγω το ιδιο κανω,φοβουμενος μην χασω την θεση ξερεις τι ανεργια
υπαρχει εκει εξω;;

quote:
θα συνεχισω να γραφω για οσο υπαρχουν ανθρωποι που τους διαβαζω (και πιθανον να μην το γνωριζουν) και ανθρωποι που με διαβαζουν (και πιθανον να μην το γνωριζω)


αχ εμεις οι συνολυμπιοι το ιδιο μυαλο εχουμε

και εγω με την σειρα μου να πω
καλη και ευτυχισμενη ζωη σε ολους

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του

Edited by - gigenis on 31/12/2006 20:06:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2006, 21:45:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Φίλοι μου αγαπημένοι...
Σε λίγο μπαίνει ο νέος χρόνος.. Καλή χρονιά να έχουμε..

Βρε παιδιά.. ετσι για να καταλάβω ο έρμος... γιατί συναποκαλείστε συνολύμπιοι..??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2006, 21:46:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Αγαπητε Γιαννη,
ξερεις ποσο σε εκτιμω αλλα το ειχες παρακανει κι εσυ με την τσακαλοπαρεα σου και τους τοσους κλωνους της...
Μονος σου το εθαψες το τοπικ σου και λυπαμαι που το λεω...
Ανεκτικος μεχρι αηδιας σε καποιους (φιλους) και επιθετικος σε αλλους...
Μην ξεχνας ομως οτι το τοπικ σου δεν το διαβαζουν μονο οι φιλοι σου...
Νομιζω οτι σκεφτεσαι και αντιδρας επιλεκτικα...
Το λεω γιατι σε συμπαθω και διαβαζα συνεχως το θεμα σου..
Κατα τα αλλα ευχομαι σε σενα και σε ολους -μεσα απο τα βαθη της καρδιας μου- να εχετε ενα νεο χρονο που θα σας φερει ο,τι επιθυμειτε και θα σας ωφελησει μακροχρονα!!!
Φιλια πολλα!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2006, 22:05:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

gigenis

το καλο για τους "οχτρους" μας ειναι οτι ελαχιστοι μας πιστευουν


χεστηκε η κλαρα στου αρναουτογλου - σιγα μην ασχοληθουμε με τους κοινους θνητους - απο ημιθεους και πανω τους παιρνω στα σοβαρα...


quote:

η αληθεια εχει πολλα προσωπα


οντως, σε ενα σχετικιστικο συμπαν μπορει να εχουν δικιο η αμαλια και ο χεντριξ


quote:

μα και εγω το ιδιο κανω, φοβουμενος μην χασω την θεση
ξερεις τι ανεργια υπαρχει εκει εξω;;


ελευθερος επαγγελματιας με καλλιτεχνικες αναζητησεις ειμαι και ζοριζομαι ασκημα - η δευτερη δουλεια στο φορουμ με κραταει και ζω τα παιδια μου


quote:

αχ εμεις οι συνολυμπιοι το ιδιο μυαλο εχουμε


αυτο το νεκταρ βαραει, ε?


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2006, 23:18:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

angi

Αγαπητε Γιαννη,
ξερεις ποσο σε εκτιμω


αμοιβαια η εκτιμηση καλη μου


quote:

αλλα το ειχες παρακανει κι εσυ με την τσακαλοπαρεα σου και τους τοσους κλωνους της...


κλωνο περα απο την δηλωμενη μανταμ ουρσουλα δεν εχω κανει

και το ξερεις

η δε τσακαλοπαρεα μου, ειναι παρεα μου ΕΚΤΟΣ ΔΙΚΤΥΟΥ, στην πραγματικη ζωη-θανατο (σκεψου οτι εγω που γραφω για ανεξηγητες εμπειριες, κατεληξα να εμπιστευομαι την ζωη μου στα αρματωματα των σκεπτικιστων που διαφωνουν σε πολλα μαζι μου)

εδω μεσα εκπροσωπω ΜΟΝΟ ΕΜΕΝΑ

σου εστειλα μεϊλ πριν απο πολλες μερες, με θεμα "ελπιζω να μην με ταυτιζεις με τους φιλους μου"

γιατι αυτο που εκτιμω στην τσακαλοπαρεα, ειναι ακριβως οτι ο καθενας ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ

και δεν χρειαζεται συμμαχους και κλικες


quote:

Μονος σου το εθαψες το τοπικ σου και λυπαμαι που το λεω...


αγνοεις το μπακραουντ γλυκεια μου Αντζι - το οποιο θα διαβασεις Θεου θελοντος στα απομνημονευματα μου, στην ενοτητα "μετα την ανακαλυψη του ιντερνετ" (ακομη γραφονται)

και θα εχει πολυ πλακα!!!


quote:

Ανεκτικος μεχρι αηδιας σε καποιους (φιλους) και επιθετικος σε αλλους...


επειδη σε εκτιμω, θα ηθελα καποια παραδειγματα


quote:

Μην ξεχνας ομως οτι το τοπικ σου δεν το διαβαζουν μονο οι φιλοι σου...


το λες σε εμενα που συναντω ανθρωπους στο βουνο που δεν γραφουν αλλά διαβαζαν το τοπικ οσο υπηρχε?

σε μενα που εχω δηλωσει οτι γραφω για αυτον τον ΕΝΑΝ που μπορει να μπει τωρα ή καποτε και να πιασει το μηνυμα πισω απο τις λεξεις?

εδωσα την εντυπωση οτι το τοπικ το διατηρουσα για τους φιλους μου?

καθε ποτε εγραφε ο βριλ, καθε ποτε ο Νταβελης?

τα στοιχεια τα δημοσιοποιουσα για αυτους που τα γνωριζαν ηδη?

παρατηρησε κανεις οτι τα περισσοτερα στοιχεια του βιβλιου μου τα ειχα παρουσιασει πρωτα στο τοπικ???

αυτο εκτιμηθηκε απο τους διαχειριστες???


παρεπιπτοντως, παρατηρησες ποσες αναγνωσεις ειχε την ημερα τον τελευταιο καιρο?

ηταν φιλοι μου?

δεν σου δημιουργηθηκε καμια απορια στο γιατι να κλειδωνεται ενα τοπικ με τοσες αναγνωσεις την ημερα τον τελευταιο καιρο, με συνοπτικες διαδικασιες, ενω άλλα τοπικ οπως το βζιν βζουν πχ εμενε τοσον καιρο ανοικτο???

μηπως γιατι ηταν προαποφασισμενο να γινει μπαχαλο το τοπικ με τα σχολια του χεντριξ, και η κοντρα κατεληξε να ξεβρακωνει τον προβοκατορα (χεντριξ)?

οκ, τον ειπα μαλακα και δυσκοιλιο - το μαλακας το παιρνω πισω - για την δυσκοιλιοτητα δαμασκηνα

και αληθεια, ποιος ειναι ο χεντριξ και γιατι τοση ανοχη απεναντι του, αναρωτηθηκες? (δεν μιλαω για τα γνωστα παρασιτα)


quote:

Νομιζω οτι σκεφτεσαι και αντιδρας επιλεκτικα...


νομιζω, σκεπτομαι και αντιδρω αυθορμητα

τα τοπικ κλειδωνονται, μα οι ανθρώποι μενουν


quote:

Το λεω γιατι σε συμπαθω και διαβαζα συνεχως το θεμα σου..


θεμα γιοκ - αναζητησατε λογους


quote:

Κατα τα αλλα ευχομαι σε σενα και σε ολους -μεσα απο τα βαθη της καρδιας μου- να εχετε ενα νεο χρονο που θα σας φερει ο,τι επιθυμειτε και θα σας ωφελησει μακροχρονα!!!
Φιλια πολλα!!!


τις ευχες μου και τις ευλογιες μου απο τον Ολυμπο!

και τα φιλια μου στην αμαλια μας, που βρισκεται στο Γκταανσκ για σκι και δεν μπορει να απαντησει


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΛΑΧΙΣΤΟΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
732 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2006, 23:45:22  Εμφάνιση Προφίλ

ΜΙΛΙΟΡΙ ΑΓΓΟΥΡΙ ΑΠΟ MISKO

ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟΣ ΕΤΟΣ
ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ....

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΡΥΨΟΥΜΕ ΑΛΛΩΣΤΕ!


ΠΙΣΤΗ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕΤΑΚΙΝΕΙ ΒΟΥΝΑ ΝΑ ΕΧΩ
ΑΓΑΠΗ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ
ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2007, 10:41:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
ΚΑΙ ΣΤΗ ...
ΜΙΣΚΟ

ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ

Χρόνια πολλά σε όλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2007, 11:16:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Γιαννη μου,
εννοουσα οτι δεν καταλαβαινα το τι γινοταν στο θεμα σου τις τελευταιες σελιδες...με τα τοσα "νεα μελη"...
Οχι οτι εσυ κρυβοσουν πισω απο αυτα...
Αλλα σαφως ηξερες ποιοι ηταν...και συμμετειχες στην κατιουσα αυτη πορεια...ενω παραλληλα ειχες ανοιξει και το παρον τοπικ!
Γιαννη δεν πηρα το μεηλ σου γιατι εχω αλλαξει ηλεκτρονικη διευθυνση (την εχω δηλωσει στο προφιλ μου).

Ελπιζω ο νεος χρονος να σε βρηκε ευτυχισμενο και ετσι να συνεχισει!
Φιλια πολλα!!!
Αγγελικη.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2007, 18:12:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών
υγεία σωματική και πνευματική σε όλα τα μέλη ανεξαιρέτως

νάθινγκ ελς ματτερςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2007, 21:44:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
χεστηκε η κλαρα στου αρναουτογλου - σιγα μην ασχοληθουμε με τους κοινους θνητους - απο ημιθεους και πανω τους παιρνω στα σοβαρα...

ως ολυμπιοι εχουμε αναγκη τους θνητους
κανουν θυσιες και μας διασκεδαζουν

quote:
οντως, σε ενα σχετικιστικο συμπαν μπορει να εχουν δικιο η αμαλια και ο χεντριξ

οπως και το 12κλωνο dna οι βζιν βζουν εξωγηινοι το κοριτσακι με τα γυαλινα ματια κλπ κλπ κλπ

quote:
ελευθερος επαγγελματιας με καλλιτεχνικες αναζητησεις ειμαι και ζοριζομαι ασκημα - η δευτερη δουλεια στο φορουμ με κραταει και ζω τα παιδια μου

γι αυτο σου λεω κρατα μια πισινη

quote:
αυτο το νεκταρ βαραει, ε?

παρα πολυ αλλα δεν μπερδευεις το υπαρκτο με το φανταστικο

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2007, 21:47:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Βρε παιδιά.. ετσι για να καταλάβω ο έρμος... γιατί συναποκαλείστε συνολύμπιοι..??

ανδεν μπορεις να περημενεις μεχρι το 2012
δες το θεμα με το υψσος/υπσος/ηψος/ηπσος ορους
και θα καταλαβεις

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2007, 22:52:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
ανδεν μπορεις να περημενεις μεχρι το 2012
δες το θεμα με το υψσος/υπσος/ηψος/ηπσος ορους
και θα καταλαβεις

Ναί φίλε μου, αυτό το κατάλαβα.
Εκείνο που δεν κατάλαβα είναι το συνολύμπιοι

Μιας ομως και με παραπέμπεις στο τόπικ αυτό, που σημαίνει οτι εχεις κατανοήσει το νόημα του , θα ήθελα να σου κάνω την ερώτηση (προσωπικά εσένα) και αυτό γιατί στο παρελθόν είχαμε μια ανάλογη αντιπαράθεση και μάλιστα σκληρή επάνω σε αυτό το θέμα.
Οι συνολύμπιοι ολύμπιοι , χρυσούν γένος , άποικοι, θεοί πάρτο οπως θές είχαν κάποιες ιδιαιτερότητες.
Μία απο αυτές ήταν η τροφή τους και μάλιστα για το θέμα αυτό γίνεται ιδιαίτερη αναφορά.
Επάνω στο θέμα αυτό λοιπόν είχαμε κάποτε σκληρή αντιπαράθεση και μάλιστα είπες και πράγματα που με προσέβαλαν
(Αν δεν τα θυμάσαι , να στα θυμίσω).
τεσ/πα νερό και αλάτι, μπορεί να σου ξέφυγαν, μπορεί να τα είπες κατόπιν πίεσης.. είχαν ομως μεγάλο νόημα

Με αφορμή ομως το συνολύμπιοι μου δημιουργείται η απορία πως ταυτίζεσαι.. με την αντίληψη που τους διέπει (ολύμπιους) ενώ ταυτόχρονα απέχεις απο αυτή την ιδιαιτερότητα και μάλιστα με ιδιαίτερο πάθος.

Πιστεύω να γίνομαι σαφής.

Edited by - allzzaro on 01/01/2007 23:08:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2007, 23:13:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Πιστεύω να γίνομαι σαφής.

καθολου

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2007, 23:23:37  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

gigenis said:

ανδεν μπορεις να περημενεις μεχρι το 2012
δες το θεμα με το υψσος/υπσος/ηψος/ηπσος ορους
και θα καταλαβεις


Aman pia me to 2012... 2007 exoume !!!!!


NIGHTHAWK

...and the Predators wll prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2007, 01:26:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλησπέρα σε όλους και Χρόνια Πολλά!

Φίλε μου JBG, προς τι όλο αυτό το ξέσπασμα στα τελευταία σου μηνύματα?
Ειλικρινά προσπαθώ να κατανοήσω τους λόγους για αυτό όσο και τα συμπεράσματα σου όμως πραγματικά δυσκολεύομαι.
Νομίζω πως το μήνυμα της amalias για την προσωρινή απενεργοποίηση του θέματος σου και κυρίως για τους λόγους που συνέβη αυτό, ήταν σαφέστατο.

quote:

δεν θελω ουτε κατανοηση, ουτε συμφωνιες

θελω σωστες επεμβασεις απο τους συντονιστες, εγκαιρως, και χωρις μεροληψιες


Αγαπητέ μου, ύστερα από αυτό το μήνυμα σου πραγματικά μπερδεύτηκα σχετικά με το τι ήθελες από τους Συντονιστές.
Γιατί δεν επέδειξες την υπομονή προκειμένου να δεις την συνέχεια των τοποθετήσεων των Υπευθύνων ώστε να λυθεί η κόντρα σου με τον hendrix αλλά προτίμησες να πράξεις κατά το δοκούν?

Σχετικά με τις αναταραχές που δημιουργήθηκαν στο θέμα σου, εγώ γιατί θυμάμαι οτι αυτές ξεκίνησαν από την εμφάνιση του διπλού λογαριασμού kroko?
Πόσες φορές διάφορα μέλη δέχθηκαν χλευαστικά σχόλια από τον συγκεκριμένο λογαριασμό?
Αυτό, φίλε μου, δεν ήταν μια αναταραχή στο topic σου?
Γιατί δεν ζήτησες την παρέμβαση κάποιου Συντονιστή εκείνη την περίοδο ώστε να εξομαλυνθεί η κατάσταση και να μη χαλάει η ροή του θέματος?
Αντιθέτως, είχες ζητήσει την παρέμβαση μας μόνο όταν ο λογαριασμός αυτός δέχθηκε την κριτική κάποιων άλλων λογαριασμών - κομητών.
Η αναταραχή όμως που δημιουργούσε ο λογαριασμός kroko γράφοντας παράλληλα και με τον αρχικό του λογαριασμό (Βρίλ) δεν ήταν άξια αναφοράς?

quote:
τον τελευταιο καιρο διαπιστωνω μια ταση απο καποιους να μην υπαρχουν ενεργα τοπικ με στοιχεια για την Πεντελη στο φορουμ, και οσα μολις ειπες, συνηγορουν στο οτι συμφωνειτε με αυτην


πριν λοιπον ανοιξω ο,τιδηποτε, ενημερωστε με για το αν ειναι ευπροσδεκτο ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΡΩΤΑ, οπως και αν ειμαι ευπροσδεκτος ο ιδιος


Πριν θέσεις το ερώτημα αυτό μήπως θα έπρεπε να αναρωτηθείς αντικειμενικά εσύ ο ίδιος για αυτό, φίλε μου?
Κι ειλικρινά δεν θα ήθελα να πιστεύω οτι θα έφτανες στο ίδιο συμπέρασμα...
Το γεγονός οτι το θέμα σου έφτασε στις 59 σελίδες τι δηλώνει?



================================================




Αγαπητέ gigenis, διαβάζοντας την συμμετοχή σου και στις 9 σελίδες του θέματος αυτού προσπαθώ να βρω πως θα μπορούσε να χαρακτηριστεί η συμμετοχή σου.
Ειρωνική?
Χλευαστική?
Μια συμμετοχή η οποία υποδηλώνει παράπονα?
Αλήθεια, ποιά είναι τα παράπονα σου ακριβώς και τι είναι αυτό ακριβώς που σε ενοχλεί τόσο πολύ ώστε να έχεις αυτή την συμπεριφορά στο θέμα?

Αν έχεις κάποιο παράπονο για τη μη έγκαιρη επέμβαση κάποιου Συντονιστή σε ένα θέμα, έχεις αναρωτηθεί μήπως δεν το είδε?
Έστειλες μήπως κάποιο e-mail να αναφέρεις κάποιο πρόβλημα και δεν έλαβες κάποια απάντηση?
Αν όχι, σκέψου λίγο μήπως αυτή σου η συμπεριφορά είναι τουλάχιστον αδικαιολόγητη.

Ειλικρινά δε μπορώ να το καταλάβω αυτό, gigenis...
Η μοναδική λύση για να γίνει κάτι - που εμείς θεωρούμε ως λάθος - καλύτερο είναι να στεκόμαστε αποστασιοποιημένοι και να σχολιάζουμε το αν έγινε κάτι καλά ή να προσπαθήσουμε να συμβάλλουμε σ' αυτό?

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2007, 02:09:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Αγαπητέ gigenis, διαβάζοντας την συμμετοχή σου και στις 9 σελίδες του θέματος αυτού προσπαθώ να βρω πως θα μπορούσε να χαρακτηριστεί η συμμετοχή σου.
Ειρωνική?
Χλευαστική?
Μια συμμετοχή η οποία υποδηλώνει παράπονα?
Αλήθεια, ποιά είναι τα παράπονα σου ακριβώς και τι είναι αυτό ακριβώς που σε ενοχλεί τόσο πολύ ώστε να έχεις αυτή την συμπεριφορά στο θέμα?

αφου δεν βλεπεις ποια ειναι τα παραπονα μου ενω κανω και παραπομπες στα προβληματα που εχω διαπιστωσει τοτε το μονο που μενει να πω ειναι

οι συντονιστες ειναι αψογοι και ολοι οσοι εχουν παραπονα ειναι παλιοχαρακτηρες που σκοπο εχουν να διαβαλουν αυτον τον τελειο διαδικτιακο τοπο

κατα τα αλλα ευχαριστω την συντονιστικη ομαδα του εσωτερικα για την αψογη εργασια που κανουν ωστε αυτος ο τοπος να ειναι ενα στολιδι μεσα στην απεραντοσινη του διαδικτυου
θα ευχομουν φετος να τα πανε καλυτερα αλλα δεν γινετε καλυτερα απο το τελειο


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2007, 11:18:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid

Καλημέρα σε όλους και Καλή Χρονιά.
Gigeni μην χρησιμοποιείς εναντίον τον συντονιστών τα λόγια τα δικά μου. Εγώ είπα ότι προτιμώ να πάω βόλτα και το επαναλαμβάνω, εσύ τι πρόβλημα έχεις με αυτό?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2007, 12:01:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
pyramid δεν εισαι η μοναδικη που δηλωσε οτι θελει να παει βολτα αντι να συντονιζει την συγκεκριμενη στιγμη
και κατα την αποψη μου πολυ καλα εκανες που πηγες βολτα
η δικαιολογια αυτη ομως υπαρχει απο πολυ παλια και μαλιστα υπαρχουν αρκετες παραλαγες

ανθρωποι ειναι και οι συντονιστες και μπορει να μην το ειδαν

δεν μπορουμε επι 24ωρου βασεως να ειμαστε μεσα στο εσωτερικα

εχουμε και προσωπικη ζωη

αυτα ειναι καποια απο τα μηνυματα

σε ολα αυτα εχω πει οτι πολυ απλα μπορουν να υπαρξουν παραπανω συντονιστες για να καλυπτουν τις ωρες
πραγμα πολυ ευκολο γιατι ουτε το κοστος θα ανεβει
και τα ατομα που θα επιλεχθουν θα το κανουν με κεφι
(ειναι αλλο να εισαι για 5-6 ωρες συντονιστης και αλλο για 2-3)

βεβαια μην πολυ λαμβανεις υποψην το τι λεω γιατι
ο μονος μου σκοπος ειναι να διαβαλω αυτον τον χωρο συμφωνα με μερικα ατομα


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2007, 15:10:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Όχι gigenis, δεν βλέπω κάποιο συγκεκριμένο παράπονο στα μηνύματα σου και σου μιλάω με απόλυτη ειλικρίνεια.
Ίσως γιατί θεωρώ οτι για να υποστηρίξω το παράπονο μου πρέπει να είμαι σε θέση να θέλω να βοηθήσω εγώ ο ίδιος ώστε να διορθωθεί αυτό που με κάνει να παραπονιέμαι.
Παρόλα αυτά αν θέλεις ανέφερε μου μερικά...


quote:
σε ολα αυτα εχω πει οτι πολυ απλα μπορουν να υπαρξουν παραπανω συντονιστες για να καλυπτουν τις ωρες
πραγμα πολυ ευκολο γιατι ουτε το κοστος θα ανεβει
και τα ατομα που θα επιλεχθουν θα το κανουν με κεφι
(ειναι αλλο να εισαι για 5-6 ωρες συντονιστης και αλλο για 2-3)

Συγγνώμη αλλά μετά από τόσα χρόνια συμμετοχής στα Forums του Esoterica είσαι σίγουρος οτι έχεις κατανοήσει το ρόλο του Συντονιστή και τι ακριβώς κάνει?
Νομίζεις δηλαδή οτι ο ένας Συντονιστής πιάνει βάρδια το πρωΐ, ο άλλος το μεσημέρι κτλ?

Μιας και διακρίνω όμως μεγάλο ενδιαφέρον από την πλευρά σου στην βελτίωση του Συντονιστικού έργου στον Χώρο των Συζητήσεων, ρίξε μια ματιά στο παρακάτω topic:

Δημιουργία "Ομάδας Συνεργατών των Forums - Συντονιστών" !!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2007, 15:42:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Eυτυχισμένος ο νέος χρόνος

Φίλοι μου αγαπημένοι.. να είστε καλά , υγεία, ευτυχίαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 29 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1542969
Maintained by Digital Alchemy