ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Ελληνες.Ο εκλεκτος λαος (Ενα θέμα ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 18
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
konosk
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2003, 02:19:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους konosk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια παρατήρηση Ιάσων. Το τεστ ραδιενεργού άνθρακα γίνεται μόνον όταν υπάρχουν υπολείμματα οργανικών ουσιών, τα οποία ακόμη δεν έχουν αποκαλυφθεί, τουλάχιστον όχι ακόμα. Η επιφανειακή αλλοίωση του λίθου δεν επιτρέπει την ύπαρξη τέτοιων οργανικών ουσιών και συνεπώς δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για το πραγματικό χρονολογικό τους βάθος. Πιθανώς θα μας βοηθούσε ένα τεστ θερμοφωταύγειας, αλλά ανάλογα εργαστήρια τεκμηρίωσης δεν υπάρχουν στην Ελλάδα, δυστυχώς. Στη συγκεκριμένη περιοχή της πυραμίδας επίσης δεν είναι δυνατόν -δυστυχώς-να προχωρήσουμε σε δενδροχρονολόγηση. Θα περιμένουμε λοιπόν, μέχρι να αποκαλυφθεί κάτι που να μας δίνει πραγματικές ενδείξεις. Σε χαιρετώ

Ο Δικαιόπολις μαγειρεύει...αλλά ποιος σκότωσε τον Όμηρο τελικά;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2003, 07:13:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προς ΠΑΡΜΕΝΙΩΝΑ..

Θα ήθελα να σε παρακαλέσω, σεβόμενος την ιδιότητα σου σαν άνθρωπος και μέλος ενός Φορουμ, που ίσως να μην είναι αξιόλογο και ισάξιο κάποιου... μα που έχει την ευγένεια να κάνει διάλογο, και προπαντός να θέλει να κατανοήσει τον ΠΑΡΜΕΝΙΩΝΑ....
Είμαι σίγουρος πως αυτά που γράφεις, δεν τα βρήκες στο DNA σου… μα τα διάβασες… και πως το DNA… δεν είναι κάτι που μενει στασημο...
Που ξέρεις εκείνο το 95 % που δεν χρησιμοποιουμαι τι κρύβει….

Θέλεις να μας εκθέσεις το σκεπτικό σου….σαν έλληνας και σαν άνθρωπος?
Εδώ είμαστε…. μα όχι σε παρακαλώ προπαγάνδα…και μάλιστα, ξενόφερτη και αποδεδειγμένα καταστρεπτική. Για τις πτυχές της δημοκρατίας, έχουμε γνώση…μα όπως και αλλού σου απάντησα, αν πέσει ένας τοίχος… δεν θα γκρεμίσω όλο το σπίτι!

Υβριν χρη σβεννυναι μαλλον η πυρκαιην….. το θυμάσαι?

Εδώ είμαστε,… και όσο γράφω στο εσωτερικά… θα σε διαβάζω, και οταν μπορω... θα απαντώ…

Με σεβασμό.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2003, 11:59:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την καλημέρα σε όλους...
Λοιπόν, ΑΚΡΙΒΩΣ επειδή το θέμα ΕΧΑΣΕ ΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΤΟΥ σημασία κατα τα λεγόμενα του φίλου Ιχνηλάτη που το άνοιξε, θα πρότεινα το εξής...
ΝΑ ΜΗΝ ΚΛΕΙΣΕΙ...
ΝΑ ΜΗΝ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙ...

Αναφέρθηκε απο του δύο ΕΞΑΙΡΕΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ τον Ερμή των Τρισμέγηστο και τον Αdmin ότι "ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΗΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ", κάτι που είναι ο ΚΥΡΙΟΣ ΚΟΡΜΟΣ ΤΟΥ Esoterica.gr
Το ίδιο συνυπογράφτηκε και από άλλους, επίσεις εξαίρετους φίλους που με ΟΛΟΥΣ έχουμε ανταλλάξει ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΟΥΣΙΑΣ...

Αυτό ΕΜΕΝΑ με βρίσκει φίλοι μου ΑΝΤΙΘΕΤΟ και αυτό για τον απλό λόγο ότι ο ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΠΑΝΤΟΥ. Τουλάχιστον η μικρή, ΜΙΚΡΟΤΑΤΗ εμπειρία μου σε αυτό που αποκελείτε "εσωτερισμό" αυτό μου έχει ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ.
Φυσικά απο κάποιους δεν είμαι τίποτα άλλο παρά ένας ΑΜΟΡΦΩΤΟΣ και ΑΓΡΑΜΜΑΤΟΣ...

ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕΝ ΙΣΧΥΡΗΣΤΙΚΑ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ. Τα μηνύματά μου είναι ο ΑΔΙΑΨΕΥΤΟΣ ΜΑΡΤΥΡΑΣ ΜΟΥ.

Θεωρώ λοιπόν, ως ΓΝΗΣΙΟΣ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΗΣ και αφού έχω πέι (ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ):

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΟΣΑ ΛΕΣ,
ΑΛΛΑ ΘΑ ΑΓΩΝΙΣΩ ΜΕΧΡΙ ΘΑΝΑΤΟΥ
ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΛΕΣ
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΣ
,
ότι ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ...

Είμαι αυτός που ΞΕΚΙΝΗΣΑ να αντιδικώ με τους φίλους που έχουν "ιδιάιτερες αντιλήψεις περί ΟΛΩΝ"...
Είμαι αυτός που ΕΡΙΞΑ τον εαυτό μου στο ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΧΑΜΗΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ (και αυτό είναι μια υποκειμενική κρίση)...
Είμαι αυτός που πρώτο με ειρωνεύτηκαν...
Είμαι αυτός που δηλώνω μπροστά στο Θεό και στους Ανθρώπους ότι ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΣ ΑΜΟΡΦΩΤΟΣ και πώς ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙΠΟΤΑ...
Είμαι αυτός που λόγο "θέσεως" (αυτή του συντονιστή) ο λόγος μου ΑΔΙΚΩΣ ΦΥΣΙΚΑ, έχει μια "άλλη" σημασία στα μάτια τους...
...........
...........
...........
Είμαι αυτός που ΖΗΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ....

Σκεφτείτε φίλοι μου που αναζητάτε την Εσωτερική σας Φλόγα...
Σκεφτείτε και ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΤΕ τα πρόσωσπα που εμπλέχθηκαν σε αυτόν τον "σκυλοκαυγά" (γιατί ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ, μιας και ΔΕΝ τηρούντε οι ΚΑΝΟΝΕΣ του ΔΙΑΛΟΓΟΥ) και ΑΝΑΚΑΛΥΨΤΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΑ στοιχεία που θα πρέπει να τα ΚΡΙΝΕΤΕ και να ΚΕΡΔΙΣΕΤΕ αν είναι δυνατόν σε σχέση με αυτήν την ΙΔΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ...

Αν σας ενοχλούν ΚΑΙ εσάς τα γραφώμενά των "ιδιαίτερων φίλων μας", ΜΗΝ ΤΑ ΛΑΜΒΑΝΕΤΕ ΥΠ'ΟΨΙΝ ΣΑΣ...
Είναι όμως "σωστό" αυτό;;;
Κατα τη ταπεινή μου γνώμη (λόγο του ταπεινού μου D.N.A) όχι... ΟΧΙ ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΑ...

Δεν ξέρω τι θα κερδίαζαμε ΑΝ ΚΛΕΙΝΑΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ... Ειληκρινά...
Ξέρω όμως φίλοι μου τι ΘΑ ΧΑΝΑΜΕ....

Και μόνο που αυτοί που κόπτοντε για των "Ελληνων τα Ιερά" παρουσιάζουν τον ΤΡΟΠΟ και τη ΜΕΘΟΔΟ που θα επικρατήσει η ΦΥΛΗ ΤΟΥΣ, είναι ένα κέρδος για το ΑΥΡΙΟ...

Για ΟΛΟΥΣ εκείνους που θα γοητευτούν ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ, απο τα ΠΛΑΝΑ ΛΟΓΙΑ ΕΝΔΕΔΥΜΕΝΑ ΜΕ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΦΑΝΕΙΣ ΛΕΞΕΙΣ, που όμως η εις βάθος έρευνά τους, ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΟ ΔΗΛΗΤΗΡΙΟ που κρύβουν για την ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ και ιδιαίτερα για εκέινους που ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ να κατατάξουν το D.N.A τους σε εκέινο της ΕΚΛΕΚΤΗΣ ΦΥΛΗΣ!!!!

Μα καλά, πίστεψε ποτέ κανείς σας ότι ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΦΥΛΗ;;;
Και μόνο η σκέψη, ΒΕΒΗΛΩΝΕΙ ΤΗΝ ΑΡΜΟΝΙΑ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ...
Αυτόματα η ΑΛΗΘΕΙΑ και η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ χάνει την ΟΥΣΙΑ ΤΗΣ και την ΑΞΙΑ ΤΗΣ...

Άς ΜΗΝ ΓΕΛΙΩΜΑΣΤΕ, αλλά ας αφήσουμε να ΓΕΛΙΩΠΟΙΟΥΝΤΕ η κάθε λογής ΕΚΛΕΤΟΙ ΛΑΟΙ που σαν τα μανητάρια όσο περάνει ο καιρός, θα κάνουν την εμφάνισή τους...

ΑΣ ΜΗΝ ΚΕΛΙΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΛΟΙΠΟΝ...
Και επανέρχομαι στην πρόταση που ΕΙΧΑ κάνει...
Ας γράψουμε μια ΕΚΘΕΣΗ του ΤΙ ΑΠΟΚΟΜΗΣΑΜΕ απο αυτή τηνΤΟΣΟ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ...

Για εκείνους τώρα που ΙΣΩΣ να φαντάζοντε τον ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟ ως ΜΟΝΟ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΤΥΠΙΚΑ, έχω να πώ τούτο...
Ο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ..... ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΒΙΩΝΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ...
ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ..... ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΜΙΑ ΟΨΗ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΜΑΣ...
ΑΣ ΤΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΟΥΜΕ.... ΚΑΙ ΑΣ ΤΗ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΗ.... ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΑΣ...
Γιατί ο ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΑΣ είναι ο ΑΝΤΙΚΑΤΟΠΤΡΙΣΜΟΣ ΜΑΣ... ΕΜΕΙΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΚΙΑ...

Ξαναλέω... ΑΣ ΜΗΝ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ....

Με ειληκρινή ΦΙΛΙΑ και ΑΓΑΠΗ
πρός την Εσωτερική Αναζήτηση

Κέλσος ο Φιλαλήθης


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρηστος τσιρακιδης
Νέο Μέλος


38 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2003, 13:37:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρηστος τσιρακιδης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΙ ΣΗΜΕΡΙΝΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΕΝΑΣ ΕΚΛΕΚΤΟΣ ΛΑΟΣ.ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΛΙΓΟΥΣ ΣΥΧΡΟΝΟΥΣ ΛΑΟΥΣ(ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΙΓΥΠΤΙΟΥΣ)ΠΟΥ ΟΙ ΠΡΟΓΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑΝ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ,ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΑΝΩΤΕΡΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΟΥ ΤΙΣ ΕΚΦΑΝΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΩΣ ΑΠΟΓΟΝΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ(ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΜΙΛΑΩ).ΕΠΙΣΗΣ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΜΕΛΕΤΕΣ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΠΟΥΛΙΑΝΟΥ(ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΛΟΓΙΑΣ) ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗ(ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ ΣΤΟ Α.Π.Θ.) ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΕΝΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΛΟΓΙΚΑ ΑΝΑΛΛΟΙΩΤΟΙ,ΑΠΟ ΤΟΥΑ ΑΡΧΑΙΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΩΣ ΤΟΥΣ ΣΥΧΡΟΝΟΥΣ!ΕΠΙΣΗΣ ΒΑΣΗ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΜΑΣ ΑΝΑΠΤΥΧΘΗΚΑΝ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΕΥΡΩΠΑΙΚΕΣ ΧΩΡΕΣ,Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΚΑΙ ΟΙ ΤΕΧΝΕΣ.ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΩΝ ΠΟΥ ΟΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΦΕΥΡΕΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΗΛΘΑΝ ΑΦΟΥΝ ΜΕΛΕΤΗΣΑΝ ΚΕΙΜΕΝΑ ΕΛΛΗΝΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΩΝ!

ViolatorΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΔΙΓΕΝΗΣ
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2003, 14:05:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΔΙΓΕΝΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΑ ΣΕΛΙΔΑ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΑΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΑΝ ΠΛΕΟΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΑΣ ΜΠΑΣΤΑΡΔΕΜΕΝΟΣ ΛΑΟΣ Η ΟΧΙ.

http://www.geocities.com/dienekesp/hellenes.html

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2003, 14:45:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ταν ταν ταν ταν τανταραραν ταν ταν ταν ταν τανταραραν "Γειά σου μπαμπάκο , ώπα ώπα ώπα έιιιιιιι ,απόψε ο μπερντές μας θα παρουσιάσει το έργο ο Καραγκιόζης αναλύει το dna του....ώπα ώπα ώπα έιιιιιιιιι "

Το κίνημα αφύπνισης των Ελλήνων συνεχίζεται
...θα φάμε ...θα πιούμε και νηστικοί θα κιμηθούμε ....

(έχω αρχίσει +επηρεάζομαι απο την ΑΤΜΑ επικύνδινα...)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

konosk
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2003, 14:58:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους konosk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ καλή η σελίδα που παρέθεσες Διγενή. Προσεγμένη μελέτη που τεκμηριώνει την ιστορική συνέχεια του σωματότυπου, αλλά παράλληλα φωτίζει το θέμα των προσμείξεων σε ένα αρχικό στάδιο. Ωραία, πολύ ωραία!!

Ο Δικαιόπολις μαγειρεύει...αλλά ποιος σκότωσε τον Όμηρο τελικά;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2003, 15:02:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
"ΟΤΑΝ ΜΙΛΟΥΝ ΔΥΟ ΑΝΘΡΩΠΟΙ , ΚΙ Ο ΕΝΑΣ ΘΥΜΩΣΕΙ ΞΑΦΝΙΚΑ , ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΟΥ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΕΙ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΟΦΟΣ....."


ΕΥΡΥΠΙΔΗΣ



ΜΑΛΙΣΤΑ..........ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΕΝΑ ΜΕΛΟΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ......
ΔΙΟΤΙ
ΔΙΟΤΙ
ΔΙΟΤΙ..........
ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΠΕΙΡΩ ΔΙΧΟΝΟΙΑ?!
ΦΙΛΙΚΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2003, 15:43:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΒΡΕ ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ ΞΥΠΝΑ ΚΑΙ ΞΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΤΟ ΛΟΥΚΙ ΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ ..
ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΟ ΣΥΓΓΕΝΙΚΟ ΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟ ΠΟΛΕΜΗΣΕ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΟΥΣ ΑΡΙΣΤΕΡΟΥΣ ΣΤΟΝ ΕΜΦΥΛΙΟ,ΣΤΟ ΒΙΤΣΙ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΓΡΑΜΜΟ..ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ..ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΓΙΑ ΠΟΥΛΗΜΕΝΟΥΣ ΔΕΞΙΟΥΣ,ΕΝΩ ΘΑΥΜΑΣΕ ΤΟΝ ΑΡΗ ΕΠΕΙΔΗ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΠΙΑΣΟΥΝ ?
ΤΩΡΑ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΛΟΥΚΙΑ ΠΟΥ ΕΦΑΓΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ "ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ", ΓΕΛΑΕΙ ΜΕ ΝΟΗΜΑ,ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΕ ΣΤΗΝ ΞΕΝΙΤΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΕΙ ΠΕΡΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΗΡΩΙΚΕΣ ΜΑΧΕΣ..
ΚΑΙ ΟΙ 2 ΠΛΕΥΡΕΣ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΒΑΣΙΖΟΝΤΑΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΩΘΗΣΟΥΝ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΙ ΕΙΤΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΕΙΤΕ ΕΞΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΙ ΝΕΟΛΑΙΑ ΕΤΡΩΓΕ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ ΤΟΥΣ..
ΤΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΙΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΠΛΕΥΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΘΑ ΤΑ ΔΕΙΣ ,ΑΠΛΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΞΥΠΝΙΟΙ ΠΟΥ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΟΝΤΑΙ ΤΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΟΔΗΓΟΥΝ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ..ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΑΠΟΚΑΛΥΦΘΗΚΑΝ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ .
ΕΞΑΛΛΟΥ ΑΛΛΟ ΕΛΛΗΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΛΕΥΚΟΙ,ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΒΑΡΒΑΡΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ ? ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΣ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΑΜΕ ΣΤΑ ΘΕΑΤΡΑ ΑΥΤΟΙ ΕΨΑΧΝΑΝ ΑΚΟΜΑ ΣΤΑ ΔΕΝΤΡΑ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΦΡΟΥΤΑ ΝΑ ΦΑΝΕ..ΓΙΑ ΠΟΙΑ ΑΡΕΙΑ ΦΥΛΗ ΜΙΛΟΥΣΑΝ ? ΤΙ ΠΡΟΣΦΕΡΑΝ ΣΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΩΤΕΙΝΕΣ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ,ΤΙΠΟΤΑ..


Edited by - beyond on 04/03/2003 15:48:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2003, 19:11:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΙ ΚΕΡΔΙΣΑΜΕ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ...

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΚΕΡΔΙΣΑ ΑΠΟΡΙΕΣ:
- ΠΩΣ ΝΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΟΛΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΛΟΓΙΚΑ ΕΝΑΝΤΙΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΩΝ ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΙΚΗ;
- ΠΩΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΔΙΑΛΟΓΟΣ ΟΤΑΝ Η ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑ ΟΤΑΝ ΑΝΑΙΡΕΙΣ ΤΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΛΛΑΖΕΙ ΘΕΜΑ Η ΑΠΛΩΣ ΔΗΛΩΝΕΙ "ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΥΖΗΤΑΩ ΑΛΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ, ΣΕ ΑΓΝΟΩ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ.";
- ΠΩΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΔΙΑΛΟΓΟΣ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΚΑΝ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΤΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ;
(ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΩΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΞΕΤΑΣΩ "ΡΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟΣ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΔΙΚΟ; ΑΠΟ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ; ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΛΟΓΙΚΟ ΑΥΤΟ;")

ΕΛΠΙΖΩ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΕΙ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΘΑ ΔΕΙ ΤΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ (Η ΤΗΝ ΕΛΛΕΙΨΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΩΝ) ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΚΡΙΝΕΙ ΕΧΟΝΤΑΣ ΜΙΑ ΠΙΟ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΕΙΚΟΝΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΧΕ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΣ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ.


"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"

Edited by - Silverwolf on 04/03/2003 19:12:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

konosk
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2003, 00:46:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους konosk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το πρόβλημα Ασημένιε Λύκε είναι ότι όλα τα επιχειρήματα έχουν λογική. Είναι παράγωγα λογικών διεργασιών και η λογική διέπεται απο αδυσώπητους δυιστικούς κανόνες ερμηνείας. Σε κάθε ιδέα που εκφράζεται ανοίγονται δύο μονοπάτια. Η συνείδηση, ανάλογα με την εκπαίδευσή της επιλέγει. Η λογική δεν επιδέχεται ηθικής ερμηνείας, δυστυχώς, και αυτό είναι το πρόβλημά μας, το κυριότερο πρόβλημα. Τώρα το τι είναι ηθική -σε σχέση μάλιστα με το ζήτημα- είναι μια άλλη ιστορία, Κι εδώ διαλέγεις και παίρνεις. Υπάρχουν πολλοί ηθικοί κώδικες ερμηνείας. Ο ηθικός κώδικας του εθνικιστή θεωρεί ανήθικο οτιδήποτε κατά την αντίληψή του αμαυρώνει την εικόνα της φυλής, της ράτσας κ.λπ. Συνεπώς, όποιος έχει αντίθετο λόγο εδώ ή θα είναι Εβραίος, ή Σιωνιστής ή δεν ξέρω γω τι άλλο ακούστηκε σε αυτό το θέμα συζήτησης. Το μεγαλύτερο πρόβλημα σε όλες αυτές τις περιπτώσεις είναι κυριολεκτικά η έλλειψη αυτογνωσίας. Για να κερδίσεις την αυτογνωσία, χρειάζεται να δεις τον εαυτό σου όπως πραγματικά είναι. Εμείς οι Έλληνες συστηματικά αρνούμαστε να δούμε τα λάθη μας, αρνούμαστε να δούμε τον εαυτό μας κι έτσι μοναδικό μας καταφύγιο απόμειναν οι ένδοξοι πρόγονοι. Και τις πταίει, όπως θα έλεγε ο Κωλέττης. Πάντα φταίνε οι άλλοι. Πάντα φταίνε οι άλλοι για τη σημερινή κατάντια μας, ποτέ εμείς. Οι Σιωνιστές, οι Εβραίοι που κρύβουν συστηματικά την αλήθεια, όλο οι άλλοι φταίνε. Δε φταίμε εμείς που δεν έχουμε ερευνητικά εργαστήρια, δε φταίμε εμείς με την ελλιπέστατη παίδεία μας, δε φταίμε εμείς που βγάζουμε ο ένας το μάτι του άλλου, δε φταίμε εμείς που είμαστε έτοιμοι να ασπαστούμε οποιονδήποτε -ισμό εξυπηρετεί τα ατομικά μας συμφέροντα στο όνομα της καλοπέρασης και της καλοζωίας, πάντα μας φταίνε κάποιοι άλλοι.
Η αυτογνωσία, όμως, σημαίνει βιώμα, πραγματική γνώση αυτού που είσαι. Αν γνωρίζεις αυτό που είσαι αληθινά μπορείς να πας και παραπέρα. Αν δεν το γνωρίζεις, το μόνο που σου απομένει είναι να προσπαθείς να αποδείξεις ακόμα και πράγματα αυταπόδεικτα ή ακόμα χειρότερα, πράγματα αναπόδεικτα. Σε χαιρετώ

Ο Δικαιόπολις μαγειρεύει...αλλά ποιος σκότωσε τον Όμηρο τελικά;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2003, 01:23:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

...Το μεγαλύτερο πρόβλημα σε όλες αυτές τις περιπτώσεις είναι κυριολεκτικά η έλλειψη αυτογνωσίας. Για να κερδίσεις την αυτογνωσία, χρειάζεται να δεις τον εαυτό σου όπως πραγματικά είναι. Εμείς οι Έλληνες συστηματικά αρνούμαστε να δούμε τα λάθη μας, αρνούμαστε να δούμε τον εαυτό μας...


Ελπίζω να ΜΗΝ αυθαιρετώ φίλε Κonosk θεωρώντας τα λεγόμενά σου κάτι ΣΑΝ "ψήφο εμπιστοσύνης" σε ότι παρέθεσα στο τελευταίο μου μήνυμα...

Ναι ΕΤΣΙ βλέπω και εγώ τα πράγματα και ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ όσοι τουλάχιστον θεωρούμε τους εαυτούς μας ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΕΣ, να πράξουμε αυτό που αποκάλεσες ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗ...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ιάσων_Ελλην
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2003, 20:27:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ιάσων_Ελλην  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Konosk,

Λυπάμαι που καταλήγεις σε αυτά τα συμπεράσματα. Καταρχάς δεν καταλαβαίνω πως καταλήγεις εκεί. Εμείς οι δύο, συγκεκριμένα, αναφερθήκαμε στο θέμα της Ιστορίας. Για το θέμα της γραφής, για αρχαίους πολιτισμούς, κλπ. Όσον αφορά λοιπόν τον συγκεκριμένο τομέα, οι Σιωνιστές όντως πάνε να μας καταστρέψουν και σε καλώ να το ψάξεις μόνος σου. Οι "Φοίνικες" από τους οποίους υποτίθεται ότι πήραμε το αλφάβητο αν δεν το πρόσεξες είναι Σημιτική Φυλή, γι αυτό και έχουν λυσσάξει να μας βγάλουν αντιγραφείς των Φοινίκων, επειδή στην ίδια φυλή με αυτούς ανήκουν οι Εβραίοι. Δεν τίθεται εδώ το ερώτημα ποιός πάει να καταστρέψει ποιόν. Φαίνεται ολοκάθαρα.

Επίσης μην αναφέρεσαι σε Σιωνιστές και Εβραίους σαν να είναι κάτι διαφορετικό. Σιωνιστής είναι ο Εβραίος και Εβραίος είναι ο Σιωνιστής. Είναι συνώνυμα. Εξάλλου η λέξη αυτή βγαίνει από τον Ιερό Λόφο "Σιών" της Ιερουσαλήμ. Δεν υπάρχουν μη-Εβραίοι πραγματικοί Σιωνιστές. Υπάρχουν απλά μη-Εβραίοι ανθρωπίσκοι που εξυπηρετούν τα συμφέροντα του Διεθνούς Σιωνισμού, συνήθως ασυνείδητα.

"Φταίμε εμείς με την ελλιπέστατη παίδεία μας"? Δεν το νομίζω. Πέφτεις από μόνος σου σε δικές σου παγίδες. Γι αυτόν ακριβώς το λόγο γίνεται ο "ντόρος γύρω από το θέμα Ελλάδα", όπως είπες κι εσύ. Επειδή αποκτάμε παιδεία και θέλουμε να αποδείξουμε μερικά πραγματά ώστε να αποκατασταθεί η Αλήθεια. Αλλα δυστυχώς όσοι προσπαθούν να το κάνουν αυτό χαρακτηρίζονται ΕΛΛΗΝΟΚΕΝΤΡΙΚΟΙ. Άρα φταίνε και οι Σιωνιστές που διαστρεβλώνουν τα πάντα προς όφελός τους, αλλά και "εμείς" που δε δεχόμαστε τίποτα λόγω προκατάληψης και λέμε τους άλλους "Ελληνοκεντρικούς". Εσύ όμως ανήκεις σε αυτή την κατηγορία.

"Φταίμε εμείς που βγάζουμε ο ένας το μάτι του άλλου". Ακριβώς! Βγάζουμε ο ένας το μάτι του άλλου και δεν χτυπάμε τα ψεύδη του Σιωνισμού..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2003, 20:47:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΚΑΤΙ...

ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΧΤΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΦΟΙΝΙΚΕΣ ΠΗΡΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟ ΑΛΦΑΒΗΤΟ.ΑΝ 8ΕΛΕΤΕ ΘΑ ΨΑΞΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΗΓΗ ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ ΠΟΥ ΤΟ ΔΗΛΩΣΕ.

ΦΙΛΙΚΑ

ΑΓΑΠΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΣΕΙΣ.

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ιάσων_Ελλην
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2003, 21:04:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ιάσων_Ελλην  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Skies tou Fegariou,

Υπάρχουν ατράνταχτες αποδείξεις γι αυτό, και το έχουν δηλώσει πάρα πολλοί επιστήμονες, όχι μόνο ένας. Συγκεκριμένα οι Σημιτο-Φοίνικες πήραν το αλφάβητο από Κρήτες που βρίσκονταν στην περιοχή της Παλαιστίνης. Παρ'όλα αυτά η ηλίθια αυτή θεωρία περί Φοινικικού Αλφαβήτου συνεχίζει να διδάσκεται στα σχολεία κι αυτό δείχνει για άλλη μια φορά ότι το Σιωνιστικό Κατεστημένο αψηφά ακόμη και τις αποδείξεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2003, 21:55:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσπάθησα να τα διαβάσω ΟΛΑ όσα έχασα τις 5 ημέρες που έλειψα... Μερικά τα "έτρεξα" λίγο γρήγορα, μα κατάλαβα πολύ καλά τα όσα ΘΕΛΑΝΕ να μου πουν ΚΑΠΟΙΟΙ...

Αυτό που μου "έμεινε" λοιπόν φίλοι μου είναι ότι:

Νοιώθω ευτυχής που ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΠΟΤΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΛΑ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ

Και που έχω τη διαύγεια πνεύματος, τη σωφροσύνη και τη διάθεση να ΑΓΑΠΗΣΩ τον λευκό, το μαύρο, τον κόκκινο, τον κίτρινο και τον... μελιτζανί ακόμα!

Ευτυχώς, κι ευχαριστώ το DNA μου γι' αυτό...

Υ.Γ. Είμαι περίεργος για την απάντηση στο συγκεκριμένο ερώτημα του Wolffaced: Παρμενίων (και κάθε Παρμενίων) εάν χτύπα ξύλο πάθαινες ένα ατύχημα με το αυτοκίνητο και χρειαζόσουν αίμα, και το μόνο διαθέσιμο αίμα ήταν Εβραίου ή μαύρου, θα το δεχόσουν ή θα προτιμούσες να πεθάνεις;

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2003, 00:46:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Οι "Φοίνικες" από τους οποίους υποτίθεται ότι πήραμε το αλφάβητο αν δεν το πρόσεξες είναι Σημιτική Φυλή, γι αυτό και έχουν λυσσάξει να μας βγάλουν αντιγραφείς των Φοινίκων, επειδή στην ίδια φυλή με αυτούς ανήκουν οι Εβραίοι. Δεν τίθεται εδώ το ερώτημα ποιός πάει να καταστρέψει ποιόν. Φαίνεται ολοκάθαρα.


Καλησπέρα σας φίλοι...
Σε προηγούμενο μήνυμά μου έγραψα "κάτι" που είχε να κάνει με ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΕΣ...
Φυσικά δε θα πώ ότι περίμενα απο κάποιον που ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΝΟΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ να μου δώσει απάντηση...

Είπα και πάλι πρίν, ότι εκείνοι που "κόπτοντε για των Ελλήνων τα Ιερά" αυτό που κάνουν είναι να μας δείχνουν τον ΤΡΟΠΟ ΤΟΥΣ και τη ΜΕΘΟΔΟ ΤΟΥΣ για να επικρατήσει η ΦΥΛΗ ΤΟΥΣ...

Θεωρώ ΤΩΡΑ, ότι τους ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ να μελετήσουν ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΕΙΜΕΝΑ, εκτός απο τον Δαυλό κλπ κλπ κλπ...
Φίλε Ιάσωνα, Ελληνα Ιάσωνα αναρωτιέμαι ΑΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣ ΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ...
ΟΣΑ ΛΕΣ είναι παντελώς ΑΝΑΚΡΙΒΕΣ...
Που βρήκες ότι οι ΦΟΙΝΙΚΕΣ είναι ΣΗΜΗΤΟΕΒΡΑΙΟΙ;;;
Ανοιξε και ΜΕΛΕΤΗΣΕ την Αρχαία μας Ελληνική Μυθολογί και ΟΝΟΜΑΤΟΛΟΓΙΑ και μετά έλα σε forum ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΩΝ να πείς τα συμπεράσματά σου...

Σε ένα θέμα που δεν του έμελε να ζήσει και πολύ υπάρχει αυτή η τοποθέτηση...

Μελέτησέ τη και ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΕ ΤΗ με τις "πηγές σου" και επιτέλους ΠΑΡΑΔΕΞΟΥ ΟΤΙ ΑΠΟΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΖΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ με τις ΑΠΟΛΥΤΑΡΧΙΚΕΣ ΣΟΥ ΑΠΟΨΕΙΣ...
Διάβασε φίλε μου ΚΑΙ ΜΑΘΕ...

quote:
- 12/01/2002 : 01:12:00
Με αφορμή το θέμα περι Ατλαντινων του φίλου Theo και την θέση που εξέφρασε ότι:
"...Ανέπτυξαν τον προφορικό λόγο, χωρίς όμως τα φωνήεντα -ας θυμηθούμε ότι το φοινικικό αλφάβητο μας ήρθε με 22 σύμφωνα και η σημερινή του διαμόρφωση οφείλεται στους Έλληνες- ενώ ο γραπτός λόγος ήταν η γλώσσα των συμβόλων, μυστικό των Μυητικών Κέντρων. Από την ακκαδική υποφυλή άρχισαν να χρησιμοποιούν φωνήεντα στον προφορικό λόγο, ενώ η γραφή χρησιμοποιείται πια και έξω από τους ναούς..."

Ας δούμε λοιπόν η τόσο πλούσια μυθολογία μας τι μα λέει για το θέμα.
Ο μύθος που θα σας δηιγηθώ ανήκει στούς μύθους γύρο απο τη Θήβα.
Λέγεται λοιπόν ότι ο ποτάμιος θεός Ινάχος είχε κόρη του την
Ιώ και γιό τον Φορωνέα. ΗΙώ εθεωρείτο πρόγιαγιά του Αγήνωρ και του Βήλου των 2 γιών του Ποσειδώνος και της Λιβύης. Ο Βήλος είχε γιούς τον Δαναό και τον
Αίγυπτο. Ο Βήλος είχε μοιράσει το κράτος του στα 2. Το δυτικό κομμάτι το πήρε ο Δαναός, τη Λιβύη και ο Αίγυπτος αρχικά πήρε το ανατολικό, την Αραβία. Τα 2 αδέλφια μάλωσαν και έτσι ο Δαναός με τις 50 κόρες του έφτιαξαν το πρώτο πλοίο με για 50 κωπηλάτες και έφυγαν για την προγονική του χώρα στις όχθες του Ινάχου ποταμού ('Αργος).
Ο Αγήνωρ ήταν πατέρας των: Κάδμου, ΦΟΙΝΙΞ, Κιλιξ και της ΕΥΡΩΠΗΣ. Λέγεται λοιπόν ότι μετά απο την αρπαγή της Ευρώπης
απο τον Μέγα Δία, ο Αγήνωρ έστειλε τους γιούς του να φέρουν πίσω την κόρη του με την παρότρεινση να μη γυρίσουν χωρίς αποτέλεσμα. Ο μόνος που πήρε στα σοβαρα τη εντολή του πατέρα ήταν ο Κάδμος.
Ο Κίλικας επέστρεψε και βασίλεψε στη Κιλικία, ακριβώς όπως και ο ΦΟΙΝΙΚΑΣ.
Τι μας λένε αλήθεια αυτοι οι μύθοι;;; Μα το προφανές, ακόμα και αν δεχτούμε ότι το αλφάβητο το σημερινό, είναι των "Φοινίκων", αυτοί οι ίδιοι οι Φοίνικες είναι ΚΑΙ αυτοί ΕΛΛΗΝΕΣ. Το αποδεικνύει το γενεαλογικό τους δέντρο.

Γιά όσους δεν επιδέχονται το πειστήριο του γενεολογικού δέντρου, τους θέτω μια ερώτηση. Πώς είναι στα φοινικικά η λέξη, Φοίνικας;;;
Αφου υπάρχει το φοινικικό αλφάβητο, σαφως θα πρέπει λοιπόν να υπάρχει και η γλώσσα όπου ανταποκρίνεται. Είναι κάποια χώρις φωνήεντα άραγε;;;
Επιτέλους ας μη τα μπερδεύουμε όλα. Ας ακολουθήσουμε τα βήματα των πατέρων μας επάνω στην έρευνα. Το έχω ξαναπεί σε άλλο θέμα, οι 'Ελληνες είχαν ΠΙΣΤΗ, ακριβώς επειδή ΓΝΩΡΙΖΑΝ και ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΑΝ τις θέσεις τους με επιχειρήματα.


Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

konosk
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2003, 01:08:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους konosk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Ιάσων

Εμείς φταίμε για τα χάλια μας και όχι άλλοι.

1. Η παιδεία μας είναι ελλιπέστατη και περνά μέσα από πολλές περιπέτειες. Για παράδειγμα θα σου αναφέρω το γεγονός ότι παρόλο που νομοθετικά έχουμε επιλύσει το γλωσσικό μας ζήτημα από το 1976, αποκτήσαμε εκ του μη όντος γλωσσικό πρόβλημα. Σε αυτό συνέτειναν αρκετά λάθη που εμείς δημιουργήσαμε. Κυριότερο η κατάργηση των αρχαίων Ελληνικών η μερική επαναφορά τους, η επανακατάργηση και εν τέλει η άποψη πως δεν είναι απολύτως απαραίτητα, παρά μόνο σε επίπεδο ανώτατης εκπαίδευσης.

2. Υπάρχει επανειλημμένη άρνηση του Υπουργείου Πολιτισμού για τη χορήγηση κονδυλίων στα πανεπιστήμια, έτσι ώστε να δημιουργήσουν τα δικά τους ερευνητικά κέντρα με διεθνή ακτινοβολία. Υφίστανται ευρήματα που με την κατάλληλη επεξεργασία -θεωρητική και τεχνική- θα μπορούσαν να δημιουργήσουν μια ολόκληρη σχολή σκέψης -όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά και στο εξωτερικό- γύρω από το θέμα ελληνικός πολιτισμός. Ε δε φταίνε οι Σιωνιστές για τη δική μας βλακεία και για το γεγονός ότι βγάζουμε μόνοι μας τα μάτια μας. Πολύ περισσότερο όταν ο πολιτισμικός σου αντίπαλος είναι και πονηρός και γνωρίζει πώς να κινείται γρήγορα.

3. Γνωρίζεις ότι το Ανοικτό Πανεπιστήμιο του Ισραήλ παρέχει δωρεάν εξοπλισμό (εκατομμυρίων) στους ισραηλίτες φοιτητές του διασκορπισμένους σε όλο τον κόσμο για να κάνουν τις σπουδές τους, επίσης δωρεάν, από απόσταση και με τα πιο σύγχρονα οπτικοακουστικά μέσα; Τι κάνει η δική μας εκπαίδευση; Υπακούει στις εκάστοτε ντιρεκτίβες της ΕΟΚ και παράγει εξειδικευμένους εργάτες. Οι κλασικές σπουδές στην Ελλάδα σε λίγο θα είναι πολυτέλεια και μόνον για εκείνους που δε θα μπορούν να περάσουν σε σχολές με τη φημολογούμενη επαγγελματική αποκατάσταση.

4. Το 1976 υπηρετούσα ως βατραχάνθρωπος του πολεμικού ναυτικού στη Σούδα. Το Μάρτιο του ίδιου έτους μας έστειλαν να κάνουμε νηοψία σε ένα γιοτ. Για μεγάλη μας έκπληξη ο καπετάνιος κατά την πρώτη ανάκριση μας είπε ότι είχε ναυλωθεί για να φουντάρει ένα συγκεκριμένο φορτίο σε έλεγξιμο βάθος όχι μεγαλύτερο των 30 μ. Θέλεις μήπως να μάθεις και τι περιείχε το φορτίο; Σημιτικές επιγραφές. Το γιατί τώρα μάλλον το καταλαβαίνεις. Από τότε μέχρι τώρα προσπαθώ να καταλάβω γιατί δεν έγινε απολύτως τίποτα με αυτή την περίεργη υπόθεση. Ε είμαστε ή δεν είμαστε κράτος ηλιθίων.

5. Τώρα γιατί επιμένω τόσο πολύ στις τεχνικές λεπτομέρειες. Φωνές που αναλώνονται στο εσωτερικό της χώρας ή δείχνουν υπερβολική αισιοδοξία ή πανικό. Και τα δύο με αφήνουν αδιάφορο. Γυαλίζει το μάτι μου, όμως, αν βρω συγκεκριμένα στοιχεία και αποτυπώσεις σε ευρήματα που μπορώ λόγω της ιδιότητάς μου να τα προωθήσω σε διεθνή fora.

6. Σιχαίνομαι το κλίμα της φοβίας που έχει καλλιεργηθεί γύρω από το θέμα Σιωνισμός (δεν υπηρετούν το Σιωνισμό μόνον Εβραίοι φίλε μου) και Εβραίοι κ.λπ. Είναι ιστορικά ένας νομαδικός λαός που έχασε τις 10 από τις 12 φυλές του εξαιτίας του εξελληνισμού που υπέστη με αρκετά βίαιο τρόπο, αυτό μην το ξεχνάμε. Ο σκληρός πυρήνας του, αυτός που επεβίωσε, είναι λογικό να μη μας συγχωρεί αυτή τη σοβαρότατη απώλεια. Σήμερα ο ίδιος πυρήνας έχει το πάνω χέρι στην παγκόσμια οικονομία. Ο κυριότερος αντίπαλός του είναι ο σκληρός πυρήνας των ελλήνων μεταναστών που ελέγχει το δικό του κομμάτι -αρκετά σεβαστό- στην αμερικανική και τη διεθνή οικονομία. Πες μου τώρα φίλτατε Ιάσων πότε το ελληνικό κράτος διεκδίκησε τουλάχιστον το σεβασμό και τον νόστο των δικών του μεταναστών της διασποράς; Άσε δε χρειάζεται να μου απαντήσεις. Έρχονται πίσω να κάνουν κάτι για την πατρίδα τους και φεύγουν άρον-άρον.

Για τελευταία φορά, δεν πρόκειται να το επαναλάβω, είσαι πολύ έξυπνος για να καταλαβαίνεις τι λέω, είμαστε άξιοι της μοίρας μας, όχι μόνον στο παρόν αλλά σε όλη την πορεία της κατά τα άλλα λαμπρής ιστορίας μας. Κάναμε πολλά λάθη. Λάθη ανεπίτρεπτα για λαό που ανατρέφεται και «παιδεύεται» στη σκιά πραγματικά μεγάλων φιλοσόφων. Άλλοι λαοί έμαθαν από το δικό μας παράδειγμα και τράβηξαν πολύ μπροστά. Εμείς τι μάθαμε, να διεκδικούμε το παρελθόν μας. Όχι το παρόν μας πρέπει να διεκδικήσουμε, με κάθε δυνατό τρόπο. Και όχι να αποδείξουμε ότι είμαστε ο περιούσιος και μοναδικός λαός. Με συγχωρείς αλλά εδώ μας έχουν χεσμένους και μην τρέφετε αυταπάτες. Μπορούμε όμως να διεκδικήσουμε ισότιμη θέση στον παγκόσμιο ιστό, θέση που προς το παρόν δεν έχουμε.

Η δυνατή θέση κατά την άποψή μου χρειάζεται ισορροπημένη διέγερση των αρχετύπων της φυλής και αυτό μπορεί να γίνει μόνο με εσωτερικό τρόπο. Και επαναλαμβάνω το ισορροπημένη γιατί έχουμε την τάση ως λαός να περνάμε από το ένα άκρο στο άλλο. Καλές οι ιστορικές αναλύσεις που κάνουμε, αλλά το ελληνικό παράδειγμα βρίσκεται στα επιτεύγματα της ελληνικής φιλοσοφίας, στον Επίκουρο, τον Ηράκλειτο, τον Αναξαγόρα, τη διαλεκτική του Σωκράτη, τον Πυθαγόρα, τον Παρμενίδη και τόσους μα τόσους άλλους, που είχαν την ικανότητα να ανιχνεύουν τους εσωτερικούς κόσμους του νου και του πνεύματος. Αυτό το παράδειγμα μπορούμε να το ακολουθήσουμε; Αν ναι, τότε η καθαρότητα του αίματος και το μιτοχονδιακό DNA εκείνων που θα το ακολουθήσουν με αφήνει αδιάφορο.

Σε χαιρετώ πάντα φιλικά

Ο Δικαιόπολις μαγειρεύει...αλλά ποιος σκότωσε τον Όμηρο τελικά;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ιάσων_Ελλην
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2003, 01:16:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ιάσων_Ελλην  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κέλσε, Ω Κέλσε, βιάζεσαι πολύ να γράψεις και να "φανείς"..

Για άλλη μία φορά όμως έχεις την ευκαιρία να μάθεις Ιστορία. Πρόσεξε λοιπόν.

Οι Φοίνικες ήταν Έλληνες Κρήτες αλλά τους κατέλαβαν οι "Χαναανίτες" (ή Χανααναίοι), μια Σημιτική φυλή (εξάλλου το όνομά τους βγαίνει από τη "Γη Χαναάν" [Γή της Επαγγελίας, Παλαιστίνη]) η οποία και τους αφομοίωσε. Από τότε όλοι εμείς οι "Ελληνοκεντρικοί" έχουμε μάθει να τους διαχωρίζουμε σε Έλληνες Φοίνικες και σε Σημιτο-Φοίνικες. Οι πρώτοι ήταν οι κανονικοί Φοίνικες, ενώ οι δεύτεροι είναι οι Σημίτες που τους κατέλαβαν.

Αλλά στην Ιστορία έχει επικρατήσει να ονομάζονται γενικώς "Φοίνικες" οι Σημιτο-Φοίνικες. Και την εποχή που υποτίθεται ότι οι Έλληνες πήραν το αλφάβητο από αυτούς, οι τότε "Φοίνικες" ήταν πλέον οι Σημιτο-Φοίνικες.. (γι αυτό κι έχουν λυσσάξει όπως είπα πρίν να μας πείσουν ότι αντιγράψαμε απ'αυτούς το αλφάβητο, γιατί μιλάμε πλέον για Σημίτες, οπότε για την φυλή από την οποία προέρχονται οι Εβραίοι).

Στα λέω περιληπτικά αλλα αυτή είναι η ουσία. Έτσι για να μαθαίνεις και λίγα πράγματα, αγαπητέ "Γνήσιε Εσωτεριστή". Άλλη φορά μην είσαι τόσο βιαστικός, και να είσαι σίγουρος πως δεν θα μάθεις εσύ σε μένα Ιστορία, φίλε Κέλσε, Συντονιστή, Φασιστοκυνηγέ..

Υ.Γ Παρεμπιπτόντως σύμφωνα με τους κανόνες της Γραμματικής η ονομασία της φυλής αυτής γράφεται έτσι: "ΣΗΜΙΤΕΣ" και όχι έτσι: "ΣΗΜΗΤΕΣ".

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

konosk
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2003, 01:25:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους konosk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρεμπιπτόντως ο Κέλσος έχει δίκιο με τη μυθολογική αναφορά του. Θα σας παρακαλέσω όλους βέβαια, αν βρεθείτε στη Σαμοθράκη, να περάσετε να δείτε το θραύσμα με την άγνωστη αλλά καθαρότατη ελληνική γραφή και να προσέξετε ιδιαίτερα τη χρονολόγησή του. Εγώ πάντως έμεινα με το στόμα ανοικτό. Και οι πινακίδες του Δισπηλιού καλές είναι, κάνουν για να διαφωτίσουν το θέμα. Επισκεφθείτε επίσης τη σελίδα που έστειλε ο Διγενής. Έχει μια εμπεριστατωμένη μικρή μονογραφία, πολύ καλή και αρκετά επεξηγηματική, που μπορούμε να τη συζητήσουμε αν θέλετε, γιατί υπάρχει μια νέα θεωρία υπό διαμόρφωση. Όταν τεκμηριωθεί εμπεριστατωμένα, θα είστε οι πρώτοι που θα την ακούσετε, μια και συζητήσαμε τόσο πολύ το θέμα με εκατομμύρια pixel.

Ο Δικαιόπολις μαγειρεύει...αλλά ποιος σκότωσε τον Όμηρο τελικά;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ιάσων_Ελλην
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2003, 02:01:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ιάσων_Ελλην  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε konosk,

Κατ'αρχήν η μυθολογική αναφορά του Κέλσου φυσικά και είναι σωστή, γι αυτό και είπα πως οι αρχικοί Φοίνικες ήταν Έλληνες, αργότερα όμως τους κατέλαβαν οι Σημίτες. Απλά, ο κύριος Κέλσος βιάστηκε να με διορθώσει..

Περί Σιωνισμού. Συμφωνούμε ότι δεν υπηρετούν το Σιωνισμό μόνον Εβραίοι, όπως είπα όμως και πρίν, πραγματικοί Σιωνιστές είναι μόνο οι Εβραίοι. Αλλά υπάρχουν και πολλοί μη-Εβραίοι "που εξυπηρετούν τα συμφέροντα του Διεθνούς Σιωνισμού, συνήθως ασυνείδητα" (μπορεί και εν-συνείδητα).

Σε πολλά σημεία συμφωνούμε. Προσωπικά όμως, κι εγώ και πολλοί.. Ελληνοκεντρικοί, έχουμε λόγους να πιστεύουμε ότι ή Ελλάς βρίσκεται υπο κάποια μυστηριώδη 'κατοχή'. Ίσως και να γελάσεις μόλις το ακούσεις αυτό, αλλά θα ξαφνιαστείς αν καταφέρεις και μάθεις πόσοι Εβραϊκής καταγωγής "Έλληνες" βρίσκονται στην κυβέρνηση. Δεν θέλω να επεκταθώ στο θέμα, ούτε να ανοίξουμε συζήτηση πάνω σε αυτό, απλά σου απαντώ. Όσον αφορά το Υπουργείο Πολιτισμού, έχουμε τις ίδιες απόψεις γι αυτό, και σε καλώ να μάθεις περισσότερα για τον κύριο 'Έλλην' Υπουργό. Έχουν κάνει κι άλλα καλά για την Ελλάδα, όπως να σταματήσουν τις αρχαιολογικές ανασκαφές στην Οάση Σίουα (όπου όπως θα ξέρεις μπορεί να βρίσκεται και ο τάφος του Μεγάλου Αλεξάνδρου), να κλείσουν το σπήλαιο Πετραλώνων του Πουλιανού (και να βάλουν να του κλέψουν τις στάχτες της αρχαίας φωτιάς που βρήκε) και άλλα πολλά.

Φταίμε και εμείς. Αλλά μη μου πεις πως φταίμε εμείς που οι Σιωνιστές έχουν λυσσάξει να μας αλλάξουν την Ιστορία.. και όπως είπε και ο φίλος μας ο ΔΙΓΕΝΗΣ, ψάξε να μάθεις τι είπε για την "αδύναμη Ελλαδίτσα" ο Εβραϊκής καταγωγής κύριος Henry Kissinger, πρώην Υπ.Εξωτερικών των ΗΠΑ. Μεταξύ άλλων είπε πως πρέπει να διαστρεβλώσουν την Ιστορία του Ελληνικού λαού για να αποδυναμωθεί. Είχε πολύ δίκιο σε αυτά που έλεγε πάντως (εφαρμόζονται σήμερα). Θα κάνω την ίδια ερώτηση που έκανε και ο ΔΙΓΕΝΗΣ: για ποιόν λόγο ο κύριος Kissinger φοβάται την Ελλαδίτσα? Επειδή δεν είμαστε πλέον οι ίδιοι και δεν έχουμε το ίδιο Γενετικό Υλικό με τους Αρχαίους Έλληνες?

Γνωρίζω αυτά που μου λές για το Ισραήλ και δεν ξαφνιάζομαι. Οι Εβραίοι είναι ενωμένοι γι αυτό και σήμερα κυριαρχούν και είναι παντοδύναμοι. Έχεις δίκιο πως κάναμε κι εμείς πολλά λάθη: Όπως είπα και σε άλλο μήνυμα, οι Έλληνες λόγω του ότι δεν υπήρξαν ποτέ ενωμένοι έπαθαν ότι έπαθαν.. Το πραγματικά μεγάλο ελάττωμα της φυλής μας. Δεν είμαστε ενωμένοι.

Δεν έχει καλλιεργηθεί κλίμα φοβίας γύρω από το θέμα Σιωνισμός. Έχει καλλιεργηθεί μίσος. Παντοδύναμοι ή όχι, λίγα είναι τα ψωμιά τους. Κι αυτό το λέω επειδή αυτά είναι τα πρώτα χρόνια του "ντόρου γύρω από το θέμα Ελλάδα".. Σου ξαναείπα πως όταν αυτός ο ντόρος ολοκληρωθεί θα έχουν αλλάξει πολλά πράγματα. Τώρα είναι η αρχή.

Με θλίβει η ιστορία σου με το γιότ. Είμαστε κράτος ηλιθίων, θα πείς, αλλά αυτούς τους ηλίθιους κάποιοι τους 'βάζουν' να κάνουν μερικά πράγματα. Δεν μπορεί να είμαστε ΤΟΣΟ ηλίθιοι..

Ιάσων.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

konosk
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2003, 02:36:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους konosk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εφόσον συμφωνούμε -έστω ο καθένας με τον τρόπο του- σε ορισμένα βασικά πράγματα, γιατί να μην περάσουμε σε μια εξέταση των ελληνικών αρχετύπων. Θα πρότεινα να ξεκινήσουμε με τις απόψεις των προγόνων μας για την Ψυχή, μια και το συγκεκριμένο forum έχει ως γενικό τίτλο το θέμα μύθος και θρησκεία. Και να ξεκινήσουμε από τον Όμηρο, που εντοπίζει το θέμα ψυχή κυρίως στη φάση του διαχωρισμού του από το ζωντανό σώμα.
ου γαρ έτι σάρκας τε και οστέα έχουσι λ 219. Έχουν νεύρα (οι νεκροί)αλλά όχι σάρκες και οστά.

Με αυτόν τον τρόπο θα μπορούμε να εξετάσουμε τη λατρεία των ψυχών, κάποτε ανθηρή στην προκλασική Ελλάδα, ίχνη της οποίας βρίσκονται στον Όμηρο.


Ο Δικαιόπολις μαγειρεύει...αλλά ποιος σκότωσε τον Όμηρο τελικά;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2003, 08:40:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησμερίζω...
Επειδή ΤΟ ΜΟΝΟ που θέλετε είναι να προβάλετε το ΜΕΝΟΣ και τον ΦΑΝΑΤΣΙΜΟ ΣΑΣ, αυτός είναι ο λόγος που ΔΕΝ ΛΕΤΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ αλλά ΔΙΑΣΤΕΡΕΒΛΩΝΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.
Παρέθεσα αυτο ΠΟΥ ΜΕΤΑ απο το μήνυμά μου έτρεξες να μας "διορθώσεις"...

Εδώ, ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ, την ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ την παρακολουθούμε για να ΑΝΤΙΛΗΦΘΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥΣ ΝΟΜΟΥ ΠΟΥ ΔΙΕΠΟΥΝ ΤΗ ΖΩΗ και ΟΧΙ για να φανατίζουμε τα πλήθη με ΠΑΡΑΧΑΡΑΞΗ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ...
Γιατί φίλε μου αν δεν το κατάλαβες, τα δύο κείμενά σου ΑΥΤΟ ΚΑΝΟΥΝ, ΠΑΡΑΧΑΡΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ που τόσο πολύ θαυμάζεις, αλλα ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣ....


quote:
Για το θέμα της γραφής, για αρχαίους πολιτισμούς, κλπ. Όσον αφορά λοιπόν τον συγκεκριμένο τομέα, οι Σιωνιστές όντως πάνε να μας καταστρέψουν και σε καλώ να το ψάξεις μόνος σου. Οι "Φοίνικες" από τους οποίους υποτίθεται ότι πήραμε το αλφάβητο αν δεν το πρόσεξες είναι Σημιτική Φυλή, γι αυτό και έχουν λυσσάξει να μας βγάλουν αντιγραφείς των Φοινίκων, επειδή στην ίδια φυλή με αυτούς ανήκουν οι Εβραίοι. Δεν τίθεται εδώ το ερώτημα ποιός πάει να καταστρέψει ποιόν. Φαίνεται ολοκάθαρα.

Και αλλού πάλι απο εσένα φίλε μου Ιάσωνα

quote:

Skies tou Fegariou,

Υπάρχουν ατράνταχτες αποδείξεις γι αυτό, και το έχουν δηλώσει πάρα πολλοί επιστήμονες, όχι μόνο ένας. Συγκεκριμένα οι Σημιτο-Φοίνικες πήραν το αλφάβητο από Κρήτες που βρίσκονταν στην περιοχή της Παλαιστίνης. Παρ'όλα αυτά η ηλίθια αυτή θεωρία περί Φοινικικού Αλφαβήτου συνεχίζει να διδάσκεται στα σχολεία κι αυτό δείχνει για άλλη μια φορά ότι το Σιωνιστικό Κατεστημένο αψηφά ακόμη και τις αποδείξεις.


Μην λές ότι θές λοιπόν.... Δέν κάνει...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2003, 09:37:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό με τον Κίσσινγκερ είναι μεγάλη μούφα.
Μπορείς να μου πεί κάποιος που το διάβασε και αν το διασταύρωσε ή έστω αν προσπάθησε να μάθει την ιστορία της φράσης αυτής ?
Λοιπόν για να μαθαίνουμε και τίποτα ...

Απο τον Ιο της Κυριακάτικης με αγάπη προς όλους τους συνωμοσιόπληκτους....


Μια διαχρονική «δήλωση»


Υπήρξε αναμφίβολα η συνωμοτική θεωρία της δεκαετίας. Ο λόγος για την περιβόητη «δήλωση Κίσινγκερ», που -παρά την οφθαλμοφανή πλαστότητά της- περιφέρθηκε (και εν μέρει εξακολουθεί να περιφέρεται) ως μέγα ντοκουμέντο από ΜΜΕ σε ΜΜΕ, «αποδεικνύοντας»:

Ο Χένρι Κίσινγκερ τα έχει πει όλα. Εκτός από αυτά που του αποδίδουν με επιμονή οι ελληνόφρονες συνωμοσιολόγοι.
(α) ότι οι Ελληνες, ως τέτοιοι, αποτελούμε έναν από τους βασικούς στόχους των «σκοτεινών κέντρων» της παγκόσμιας πολιτικής, και (β) ότι βασικό όχημα αυτής της επίθεσης συνιστά η προσπάθεια των παραπάνω σκοτεινών κύκλων να αποκοπεί ο «ελληνισμός» από τις «ρίζες» της γλωσσικής, θρησκευτικής, κ.λπ. παράδοσής του.

Ο ρόλος του ίδιου του Κίσινγκερ στην όλη μυθοπλασία είναι προφανής: εκτός από νεκροθάφτης της ενιαίας Κύπρου το 1974, ο μυστικοπαθής πάλαι ποτέ σύμβουλος Εθνικής Ασφαλείας και υπουργός Εξωτερικών του Νίξον έχει το επιπλέον «προσόν» της γερμανοεβραϊκής καταγωγής, που λειτουργεί προωθητικά για όσες συνωμοτικές θεωρίες δεν αρκούνται στον απλό αντιαμερικανισμό. Εξυπακούεται, βέβαια, ότι πρώτο θύμα αυτής της παραφιλολογίας είναι η προσπάθεια για μια ορθολογική ανάλυση της ίδιας της ιμπεριαλιστικής πολιτικής των ΗΠΑ.

Ας επιστρέψουμε, όμως, στο ιστορικό της «δήλωσης». Ηταν Φεβρουάριος του 1997, όταν το περιοδικό «Νέμεσις» της Λιάνας Κανέλλη δημοσίευσε, ως ένθετο σε μια πολυσέλιδη συνέντευξη με τον αρχιεπίσκοπο Κύπρου, το παρακάτω «απόσπασμα ομιλίας του Χένρι Κίσινγκερ από [sic] τη βράβευσή του από προσωπικότητες του επιχειρηματικού κόσμου των ΗΠΑ στην Ουάσιγκτον», που (υποτίθεται ότι) είχε γίνει το Σεπτέμβριο του 1994:

«Ο ελληνικός λαός είναι δυσκολοκυβέρνητος και γι' αυτό πρέπει να τον πλήξουμε βαθιά στις πολιτισμικές του ρίζες. Τότε ίσως συνετισθεί. Εννοώ, δηλαδή, να πλήξουμε τη γλώσσα, τη θρησκεία, τα πνευματικά και ιστορικά του αποθέματα, ώστε να εξουδετερώσουμε κάθε δυνατότητά του να αναπτυχθεί, να διακριθεί, να επικρατήσει, για να μη μας παρενοχλεί στα Βαλκάνια, να μη μας παρενοχλεί στην Ανατολική Μεσόγειο, στη Μέση Ανατολή, σε όλη αυτή τη νευραλγική περιοχή μεγάλης στρατηγικής σημασίας για μας, για την πολιτική των ΗΠΑ».

Ως πηγή του δημοσιεύματος υποδεικνύεται η αγγλόγλωσση τουρκική εφημερίδα «Turkish Daily News» της 17.2.97.

Παρά τον προφανή παραλογισμό του, το «ντοκουμέντο» έγινε πανηγυρικά δεκτό από μια πλειάδα αναλυτών που έσπευσαν, αντιγράφοντας ο ένας τον άλλο, να το επικαλεστούν ως το απόλυτο επιχείρημα υπέρ της «ανάγκης» για «εθνική καθαρότητα»: από το «Νέμεσις», η «δήλωση Κίσινγκερ» περνά έτσι στο «Χρόνο» της Κομοτηνής (12.3.97) κι από κει στο επετειακό μήνυμα Σαρτζετάκη για την 25η Μαρτίου, την «Εστία» και τα «Πολιτικά Θέματα» (30.5.97) ταυτόχρονα την αναδημοσιεύουν αλυσιδωτά η «Ελεύθερη Ωρα», το «Δικαίωμα» (3.1997), ο «Οικονομικός Ταχυδρόμος» (14.8.97) και, στο «Βήμα», οι Χρήστος Γιανναράς (24.8.97) και Μάριος Πλωρίτης (31.8.97). Καθένας προσθέτει και το δικό του «ερμηνευτικό» αλατοπίπερο, με κοινή συσισταμένη την «απόδειξη» της «συνωμοσίας» από τα ίδια τα πράγματα: η «αδιαφορία στην Ελλάδα για την προκλητικά ωμή δήλωση του Κίσινγκερ», γράφει χαρακτηριστικά ο Γιανναράς, «είναι απτή απόδειξη ότι η στρατηγική που εισηγήθηκε ο πολύς Χένρι έχει τεθεί σε εφαρμογή με εντυπωσιακά κιόλας αποτελέσματα»...

-Τι κι αν η «δήλωση» διαψεύσθηκε (ως γεγονός και ως περιεχόμενο) γραπτώς από τον ίδιο τον Κίσινγκερ («Πολιτικά Θέματα» 13.6.97);

-Τι κι αν η πρωτότυπη «πηγή» της ακόμη αναζητείται, όπως αμήχανα ομολογεί εκ των υστέρων η ίδια η Κανέλλη («Νέμεσις» 10.1997), απορώντας που «δεν βρίσκεται το φύλλο αυτό» της «Turkish Daily News» ούτε στο Ιντερνετ ούτε στα γραφεία της εφημερίδας;

Οσοι προσπάθησαν να εξηγήσουν την απάτη, όπως ο καθηγητής Ν. Αλιβιζάτος, λοιδωρούνται σαν «τοποτηρητές και αμύντορες εν Ελλάδι της υπολήψεως του Κίσινγκερ» (Χρ. Σαρτζετάκης), ενώ το πλαστό «ντοκουμέντο» θα υιοθετήσουν και αρθρογράφοι όπως ο Κ. Μπέης («Ε» 15.10.97), ο Στ. Παπαθεμελής («Βήμα» 2.8.98) ή ο Ν.Ψυρούκης («Ελλοπία» 11.1998). Γιατί να πιστέψει κανείς τον πάλαι ποτέ «μάγο» της αμερικανικής διπλωματίας;

Κι όμως... Η καλύτερη απόδειξη για την πλαστότητα της «δήλωσης» είναι το γεγονός ότι αυτή είχε δημοσιευθεί οκτώ τουλάχιστον χρόνια πριν από τότε που υποτίθεται πως έγινε! Στην «Ελευθεροτυπία» της 26.1.1986, ο δικηγόρος Θ. Σταυρόπουλος τη χρησιμοποιεί -κι αυτός- ως επιχείρημα για την «ανάγκη» επιστροφής των αρχαίων στα γυμνάσια. Η μόνη διαφορά, εδώ, αφορά τη χρονολόγησή της: Νοέμβριος του 1973, «ακριβώς μετά τη σφαγή του Πολυτεχνείου»...

ΚΥΡΙΑΚΑΤΙΚΗ - 01/04/2001

περαστικά....βρείτε άλλο παραμύθι γιατι αυτό δεν έχει δράκο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2003, 14:48:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου, η συνεχής επανάληψη του Σιωνικού κινδύνου μου θυμίζει την παιδικά μας ηλικία, που όταν βαρούσαν κάποιο παιδάκι έλεγε θα το πω στον μπαμπά μου και θα δείτε… Λοιπόν δεν είμαστε πια παιδάκια…Μην γράφετε τι κάνουν οι Σιωνιστές και είναι πρώτοι, γράψτε τι κάνουμε εμείς, για να είμαστε αυτόνομοι και ελεύθεροι…Ο κάθε ένας από εμάς κοιτάει το συμφέρον του, το ίδιο και ο κάθε λαός. Δείτε που ζούμε, τι πολιτισμό σήμερα έχουμε. Εμείς οι προβληματιζόμενοι τι κάνουμε για αυτό? Ανώτερα γονίδια….όλοι άνθρωποι είμαστε, άλλοι κακοί, άλλοι καλοί. Κοιτάξτε γύρω σας τους γνωστούς σας και συνεργάτες, σας φαίνονται γονιδιακά υπέρτεροι σε σχέση με τους αλλοεθνής που έχετε γνωρίσει? Εγώ λόγω επαγγελματικής ενασχόλησης κάθε μέρα συναλλάσσομαι με αλλοεθνής, μάλλον το αντίθετο έχω παρατηρήσει….
Που είναι τα ανώτερα γονίδια μας λοιπόν, μήπως πήγαν στην «αντίπαλη» πλευρά?
Η αναγέννηση του Ελληνικού πολιτισμού δεν θα έρθει μέσα από την στείρα προγονολατρεία τις χλαμύδες και φανφάρες, αλλά με την ενασχόληση με την φιλοσοφία και την διεύρυνση του πνεύματος. Μην πέφτετε στην παγίδα του εκλεκτού λαού, γιατί χρησιμοποιείται τα όπλα του λαού που φοβάστε, ενός λαού που δεν είχε πατρίδα, που η πρώτη του εμφάνιση στην ιστορία είναι το 1300 π.χ, ενός λαού που για να επιβιώσει χρειαζόταν ένας θεό παντοδύναμο και ενίοτε τιμωρό στους εχθρούς…
Οι πρόγονοι μας έκαναν πολλά για τα οποία είμαστε υπερήφανοι. Και άλλοι όμως πρόσφεραν Ο βεδικός πολιτισμός, Αιγυπτιακός δεν ήταν σπουδαίοι? Οι μεγαλύτεροι έλληνες δεν ταξίδεψαν ? Πόσοι από εσάς έχουν διαβάσει από τον Φιλόστρατο τον Απολλώνιο τον Τυανέα? Ο κόσμος πάει μπροστά, οι ανάγκες και οι κοινωνίες αλλάζουν , αφουγκρασθείτε την νέα εποχή, ο πλανήτης κινδυνεύει και μαζί του κινδυνεύουμε όλοι.. Παρεμπίπτοντος συμφωνώ ως αναφορά τους ΦΟΊΝΙΚΕΣ και της Ελληνικής καταγωγής των Λαών της Θάλασσας. Όσον αναφορά την γραφή αγοράστε το τεύχος ΕΛΛΗΝΩΝ ΙΣΤΟΡΙΑ, « Η Ελληνική γραφή 7000 έτη ιστορίας», έχει πολλά και αξιόλογα στοιχεία…

«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ιάσων_Ελλην
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2003, 15:45:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ιάσων_Ελλην  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κέλσε είσαι εντελώς ανιστόρητος. Διάβασε ξανά την απάντησή μου μήπως μπορέσεις να την κατανοήσεις. Εσύ νομίζεις πως όταν μας λένε ότι οι Έλληνες πήραν το αλφάβητο από τους Φοίνικες εννοούν πως πήραμε το αλφάβητο απλά από άλλους Έλληνες που κατοικούσαν αλλού? Για ποιόν λόγο τότε όλοι εμείς οι "Ελληνοκεντρικοί" προσπαθούμε να αποδείξουμε ότι τα περι Φοινικικού αλφαβήτου είναι μύθος? Σου ξαναλέω -ίσως με τη δεύτερη να το καταλάβεις- πως την εποχή που υποτίθεται ότι πήραμε το αλφάβητο από τους Φοίνικες, αυτοί τότε ήταν πλέον οι Σημίτο-Φοίνικες, οι Σημίτες Χαναανίτες που είχαν καταλάβει τους παλαιότερους Έλληνες και τους είχαν αφομοιώσει. Παρ'όλο που ήταν πλέον διαφορετικός λαός οι Αρχαίοι Έλληνες συνέχισαν να τους αποκαλούνε "Φοίνικες" και επικράτησε. Τέλος, άνοιξε και κανά βιβλίο Ιστορίας που διδάσκεται στα σχολεία να δείς για ποιούς Φοίνικες μιλάει την εποχή που τους "κλέψαμε" το αλφάβητο.. Για Σημιτο-Φοίνικες ή για Ελληνο-Φοίνικες?

Αρκετά ασχολήθηκα μαζί σου.. Αν δεν το καταλαβαίνεις ούτε τώρα φίλε μου δεν μπορώ να κάνω τίποτα για την περίπτωσή σου. Διάβασε και λίγο Ιστορία.

Πλωτίνε διαβάζεις ελληνοκεντρικά περιοδικά τύπου Δαυλός και θα σε μαλώσω.. Γι αυτό το περιοδικό σου έλεγα πρίν konosk, διαβασέ το, εσένα θα σε ενδιαφέρει, είναι πολύ καλό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2003, 15:55:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διαβάζω πολλά αγαπητέ Ιάσων...


"Όπως ακριβώς βλέπουμε τη μέλισσα να κάθεται σε όλα τα φυτά και να παίρνει απ' το καθένα ό,τι καλύτερο υπάρχει, έτσι πρέπει και αυτοί που επιθυμούν να μορφωθούν, να μην αφήνουν τίποτε χωρίς να το γνωρίσουν, από παντού όμως να επιλέγουν τα ωφέλιμα."-Ισοκράτης

«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ιάσων_Ελλην
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2003, 16:01:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ιάσων_Ελλην  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και καλά κάνεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2003, 16:31:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ταράζεσαι φίλε Ιάσων...
Σιγά θα πάρεις και τίποτα...

Τα κέιμενά σου καθώς ΚΑΙ τα δικά μου είναι σε ΔΗΜΟΣΙΑ ΘΕΑ...
Ρίξε μια ματιά ΤΙ ΕΓΡΑΨΕΣ...
Ρίξε μια ματιά ΤΙ ΔΙΟΡΘΩΣΑ...

Θα κατλάβεις ΤΙ ΣΚΟΠΟ ΕΙΧΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΙΣΗ;;;

Αναρωτιέσαι μεγαλόφωνα (το ΙΔΙΟ φυσικά ΚΑΙ εγώ αναρωτιέμαι ΑΚΟΜΑ πιό μεγαλώφωνα):

quote:
Για ποιόν λόγο τότε όλοι εμείς οι "Ελληνοκεντρικοί" προσπαθούμε να αποδείξουμε ότι τα περι Φοινικικού αλφαβήτου είναι μύθος?

Απαντώ εξίσου μεγαλόφωνα:
Γιατί ΔΕΝ ξέρετε τι σας γίνεται

Γιατί ΑΠΛΑ δεν έχετε κατανοήσει την ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ΜΥΘΟΥ και ΑΚΡΙΒΩΣ γι'αυτό το λόγο, στιμώχνεστε μέσα στην ΙΣΤΟΡΙΑ, την οποία ΞΑΝΑΛΕΩ δεν καταλαβένετε...

Βλέπετε ένα ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΓΕΓΟΝΟΣ και ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΤΟΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ...
Είπαμε, αυτά εσείς οι ΥΛΙΣΤΕΣ ΙΣΤΟΡΙΚΟΦΙΛΟΛΟΓΟΙ δεν τα πλησιάζετε ΚΑΝ...

Δεν πειράζει...
Αστε τα για ΠΙΟ ΑΞΙΟΥΣ...

Κέλσος ο Φιλαλήθης


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ιάσων_Ελλην
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2003, 16:52:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ιάσων_Ελλην  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κέλσε πραγματικά με κάνεις και ανησυχώ για τη νοημοσύνη σου. Δυστυχώς δεν μπορείς να εμπεδώσεις μερικά πράγματα, ούτε καν Ιστορία. Συνέχισε το βιολί σου.. Δεν πειράζει, εσυ είσαι εσωτεριστής. Τα λέμε..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 18 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy