ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 UFO Η ΑΛΗΘΕΙΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2010, 12:52:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
industrialangel
quote:
Γείτονα,
Λες για Βιμάνας.... Εγώ θα πάω σε κάτι πολύ πιο γνωστό...Τον κύριο Ιούλιου Βερν, τον προφήτη της επιστήμης και της τεχνολογίας τον έχεις ακουστά; Από τους αγαπημένους μου συγγραφείς και ένας από τους λόγους που μπήκε μέσα μου το μικρόβιο να γίνω μηχανικός. Μπορείς να μου εξηγήσεις το φαινόμενο Βερν; Πώς κατάφερε ένας άνθρωπος το 19ο αιώνα να προβλέψει ότι θα επικρατήσουν οι μηχανές βαρύτερες από τον αέρα στην πτήση έναντι των ελαφρύτερων του αέρα μηχανών (αεροπλάνα από αερόστατα/ζέπελιν) ενώ τότε όλοι λέγανε το ανάποδο; Πώς σκέφτηκε ότι κάποια στιγμή θα είναι δυνατό να διανύσεις 20000 λεύγες ΚΑΤΩ από την επιφάνεια της θάλασσας χωρίς να βρέξεις τα πόδια σου; Μέχρι και για τρισδιάστατες μηχανές προβολής είχε γράψει...ΕΛΕΟΣ...ψοφάω από τη ζηλειά μου με το μυαλό αυτού του ανθρώπου...ΠΟΥ είχε δει ο Βερν όλα αυτά τα πράγματα; ΠΩΣ κατάφερε και έπεσε ΜΕΣΑ σε τόσες προβλέψεις; Ο Βερν έγραψε για πράγματα που ΔΕΝ υπήρχαν

Φαίνεται οτι δεν διαβάζεις προσεκτικά τι γράφω.
Τα διαβάζεις επιφανειακά.
Οπως σου είπα μετά απο κάποιους πολέμους κάποιοι αποχώρησαν.
Το πώς αποχώρησαν και γιατί σηκώνει πολύ συζήτηση.
Δεν αποχώρησαν ομως όλοι.
Κάποιοι έμειναν, έμεινε ομως και η γνώση.
Οσοι έμειναν εδώ είχαν κάποια υποτυπώδη τεχνολογία όμως δεν μπορούσαν να την συντηρήσουν. Ετσι σιγά σιγά η τεχνολογία αυτή άρχισε να φθίνει εως ότου εξαφανιστεί αφού δεν είχαν τους κατάλληλους πόρους, υλικά, εργαλεία να την συντηρήσουν αλλά και να την εξελίξουν. Ετσι η τεχνολογία αυτή και η γνώση αυτή έμεινε στα χαρτιά.
Την πολυτιμότατη αυτή γνώση ανέλαβαν κάποιοι να την φυλάξουν οι λεγόμενοι θεματοφύλακες.Για χιλιάδες χρόνια αυτή τη γνώση την κατείχαν πάρα πολύ λίγοι, έμπιστοι αλλά παρόλα αυτά υπήρχαν και διαρροές. Οι διαρροές αυτές ενέπνευσαν τον Ιούλιο Βέρν και οχι μόνο Εκτός αυτού αρκετοί διάσημοι επιστήμονες ανήκαν σε αυτές τις ομάδες. Ψάχτο λίγο.. Γνωστά πράγματα είναι αμα ρωτήσεις το σκυλάκι μου τα ξέρει απο πρώτο χέρι..
Το έχασα πρόσφατα
Πάει ο μπομπιράκος μου.. καλό ταξίδι μωρό μου..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2010, 13:12:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ ,αυτό που θέλω να δειτε, ειναι, ότι μιλάμε για κάτι, που
πιθανόν δεν υπάρχει, με προοπτική το μέλλον του ανθρώπου..
Πόσο παράλογα μπορούμε να βλέπουμε το μέλλον;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2010, 20:36:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
΄Γείτονα
quote:
Είχα μιλήσει περί τεχνητής πανσπερμίας την οποία δεν παραδέχεσαι.


Αν δεν έχεις στοιχεία για να την υποστηρίξεις θεωρείται ανύπαρκτη... απλά πράγματα. Υποστήριξε την με κάποια στοιχεία...Αν ξεκινάς με κάτι που δεν έχει ισχυρές βάσεις και βγάζεις συμπεράσματα μπορείς να φτάσεις παντού...Το θέμα είναι, έχεις δίκιο; Πχ θεωρώ 1=2, προσθέτω σε κάθε μέλος το 1 άρα 2=3... Λογικότατο συμπέρασμα βασισμένο σε λάθος αρχική θεώρηση...Σύνολο; ΛΑΘΟΣ...Αν ξεκινάς να υποστηρίξεις ολόκληρη κοσμογονία σε μία υπόθεση είσαι πολύ πίσω... Δεν καταλαβαίνεις ότι μεροληπτείς υπέρ απόψεων που σου αρέσουν; Όταν εγώ γράφω για big bang και ότι βρήκαμε τη μικροκυματική του ακτινοβολία να κυκλοφορεί στο σύμπαν τότε για σένα λέω μια απλή θεωρία ανάμεσα σε όλες τις άλλες... Σου λένε κάτι με στοιχεία και κρατάς επιφύλαξη. Έρχεται κάποιος και σου λέει κάτι που σου αρέσει ΧΩΡΙΣ στοιχεία και το υιοθετείς ως ΑΠΟΛΥΤΗ αλήθεια... Δεν κολλάει ρε φίλε..

quote:
Τα πάντα στον πλανήτη μας είναι τέλεια ώστε να μπορέσει να υπάρξει ζωή. Βαρύτητα, προστασία , γενικώς προστασία απο ακτινοβολίες, απο μετεωρίτες, θερμοκρασία, τυχαία?

Η κότα έκανε το αβγό ή το αβγό την κότα; Η ζωή προσαρμόστηκε στον πλανήτη ή ο πλανήτης στη ζωή; Μήπως , λέω εγώ, ισχύει το πρώτο αφού ο πλανήτης προηγείται χρονικά;


Ο πλανήτης μας λούζεται από υπεριώδη ακτινοβολία που είναι καρκινογόνος. Το αντηλιακό γιατί το βάζουμε; Η "τελειότητα" πάει για βρούβες αν εκτεθεί το DNA μας για πάνω από ένα ορισμένο χρονικό διάστημα στον ήλιο... Καταπληκτική προστασία... Μπράβο σε αυτόν που έφτιαξε την ατμόσφαιρα...

Μετεωρίτες; Ξέρεις ότι έχουν πέσει στη γη μας προκαλώντας ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ καταστροφές; Καταστροφές σε κοσμική κλίμακα; ΟΥΟΥ, η γεωλογική ιστορία της γης είναι γεμάτη από αυτές....


Γιατί δεν υπάρχουν δεινόσαυροι σήμερα ρε γείτονα;


Θες και άλλου είδους καταστροφές; Εκρήξεις σούπερνόβα, αυξημένη ηφαιστειακή δραστηριότητα...Ότι θες...Για ψάξε εσύ λίγο να μας πεις το παρέλθον του πλανήτη μας

Για ποια προστασία μιλάς ακριβώς;


Τελειότητα της ζωής; χαχα καλό


Πτηνά που δεν πετάνε... βλ στρουθοκάμηλος, ντόντο...EPIC FAIL

Κόγχη, οπτικό νεύρο, βολβός ματιού αλλά το μάτι είναι καλυμένο με δέρμα και τρίχες...βλ τυφλοπόντικας...EPIC FAIL


αν έφτιαχνες ένα αμάξι και υπήρχε ένα εξάρτημα με πολύ περιορισμένη λειτουργικότητα πχ ένα λαμπάκι εσωτερικό το οποίο όμως δημιουργούσε την πιθανότητα να εκραγεί το αυτοκίνητο σκοτώνοντας τους επιβάτες του θα το έβαζες; Αν το έβαζες και το πούλαγες θα σου κάνανε μήνυση οι συγγενείς των ανατιναγμένων; Τέτοιο εξάρτημα υπάρχει στον άνθρωπο...λέγεται σκωληκοειδής απόφυση, με άγνωστη ως περιορισμένη χρησιμότητα και την πιθανότητα να προκαλέσει το θάνατο του ανθρώπου αν (χωρίς λόγο και απροειδοποίητα) σπάσει... Και σκέψου αυτό το φαινόμενο τα παλιά χρόνια που ΔΕΝ υπήρχε ιατρική...EPIC FAIL

μπράβο στο σχεδιαστή της ζωής

quote:
Την πολυτιμότατη αυτή γνώση ανέλαβαν κάποιοι να την φυλάξουν οι λεγόμενοι θεματοφύλακες.Για χιλιάδες χρόνια αυτή τη γνώση την κατείχαν πάρα πολύ λίγοι, έμπιστοι αλλά παρόλα αυτά υπήρχαν και διαρροές. Οι διαρροές αυτές ενέπνευσαν τον Ιούλιο Βέρν και οχι μόνο Εκτός αυτού αρκετοί διάσημοι επιστήμονες ανήκαν σε αυτές τις ομάδες. Ψάχτο λίγο.


Δεν πάμε καλά... Τόσο ΒΛΑΚΑ θεωρείς τον άνθρωπο; ΤΟΣΟ πολύ; Τον θεωρείς ανίκανο να έχει σκεφτεί οτιδήποτε από μόνος του, και όλα πρέπει να του τα έχουν δώσει θεοί, νεφελίμ, δαιμονες, μάγισσες της τερηδόνας, εξωγήινοι και εσωγήινοι, στρουμφάκια, χελωνονιτζάκια και transformers; Όλοι οι εφευρέτες και οι επιστήμονες είναι απλοί αντιγραφείς; ΕΛΕΟΣ... Και η πλάκα είναι ότι το πιστεύεις αυτό για το μόνο ον που διασταυρωμένα ΞΕΡΟΥΜΕ ότι είναι ευφυές και έχει την ικανότητα να παράξει τεχνικό πολιτισμό...Όλοι οι άλλοι είναι στη σφαίρα του υποθετικού... Μόνο για τον άνθρωπο ξέρουμε ότι σκέφτεται και μάλιστα σωστά και εσύ τον βάφτισες βλάκα. ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ο Βερν να ήταν εξυπνότερος από σένα;;;;;;;; Πρέπει ντε και καλά να τα βρήκε στα σκονισμένα κατάστιχα των νεφελίμ; Αποκλείεται ο Ζένερ να ήταν εξυπνότερος από σένα; Γιατί εκεί τείνω να καταλήξω... ότι έχεις βάλει το δικό σου το μυαλό άνω όριο στην ευφυΐα των ανθρώπων...Υπάρχουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ πανέξυπνοι άνθρωποι στον κόσμο... και άλλοι τόσοι υπήρξαν στο παρελθόν... Ας μη μηδενίζουμε τη δουλειά τους, την αξία τους, την προσφορά τους...


Έχεις φτιάξει ποτέ στη ζωή σου κάτι που να δουλεύει; Πχ εγώ έχω φτιάξει ξυπνητήρι και ενισχυτή ήχου 10 watt...

Edited by - IndustrialAngel on 02/07/2010 20:38:17

Edited by - IndustrialAngel on 02/07/2010 20:44:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2010, 21:11:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν δεν έχεις στοιχεία για να την υποστηρίξεις θεωρείται ανύπαρκτη... απλά πράγματα. Υποστήριξε την με κάποια στοιχεία...

Στοιχεία?
Γιατί εσύ έχεις στοιχεία να μου παραθέσεις οτι δεν υπήρχε πανσερμία?
Αυτά περί μπινγκ μπάνγκ είναι άσχετα με το πως δημιουργήθηκε η ζωή στη γή.
ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ φίλε ολοκληρωμένα στοιχεία να παραθέσεις.
Δεν έχουν βρεθεί σκελετοί ο ενας δίπλα στον άλλον που να δείχνουν τη σταδιακή εξέλιξη των ειδών. Καταλάβαινε και άσε την έπαρση.

quote:
Ο πλανήτης μας λούζεται από υπεριώδη ακτινοβολία που είναι καρκινογόνος. Το αντηλιακό γιατί το βάζουμε; Η "τελειότητα" πάει για βρούβες αν εκτεθεί το DNA μας για πάνω από ένα ορισμένο χρονικό διάστημα στον ήλιο... Καταπληκτική προστασία... Μπράβο σε αυτόν που έφτιαξε την ατμόσφαιρα...

Τι λές αγόρι μου παραμιλάς?
Τι σαχλαμάρες είναι αυτές που γράφεις.
Η υπεριώδης ακτινοβολία είναι αποτέλεσμα της μείωσης του στρώματος του όζοντος για το οποίο ευθυνόμαστε εμείς.
ΕΛΕΟΣ ρε φίλε ΕΛΕΟΣ τι σαχλαμάρες είναι αυτές.
Μην ισχυριστείς οτι ανέκαθεν το στρώμα του όζοντος ήταν μειωμένο γιατί ..

quote:
Μετεωρίτες; Ξέρεις ότι έχουν πέσει στη γη μας προκαλώντας ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ καταστροφές; Καταστροφές σε κοσμική κλίμακα; ΟΥΟΥ, η γεωλογική ιστορία της γης είναι γεμάτη από αυτές....

Ο Δίας φίλε μου έχει πάνω απο 60 δορυφόρους.
Αν δεν υπήρχε ο πλανήτης αυτός οι 60 δορυφόροι αυτοί αλλά και δισεκατομμύρια κομήτες που έλκει λόγω της αυξημένης του βαρύτητας θα είχαν προσκρούσει στη Γή.
Δηλαδή εσύ αντιδραστικό στοιχείο αυτό δεν το βλέπεις.
Βλέπεις μόνο αυτούς που ξεφύγαν απο την ασπίδα προστασίας και έπεσαν στη Γή.

quote:
Γιατί δεν υπάρχουν δεινόσαυροι σήμερα ρε γείτονα;

Εχεις αποδεδειγμένα στοιχεία να μας παρουσιάσεις οτι ευθύνεται κομήτης γιααυτό. Αποδεδειγμένα τρανταχτά..

quote:
Θες και άλλου είδους καταστροφές; Εκρήξεις σούπερνόβα, αυξημένη ηφαιστειακή δραστηριότητα...Ότι θες...Για ψάξε εσύ λίγο να μας πεις το παρέλθον του πλανήτη μας

Για ποια προστασία μιλάς ακριβώς;


Ασχετο .. κάπου αλλου θα ήθελες να το παραθέσεις φαίνεται και κατά λάθος το παρέθεσες εδώ..

quote:
Δεν πάμε καλά... Τόσο ΒΛΑΚΑ θεωρείς τον άνθρωπο; ΤΟΣΟ πολύ; Τον θεωρείς ανίκανο να έχει σκεφτεί οτιδήποτε από μόνος του, και όλα πρέπει να του τα έχουν δώσει θεοί, νεφελίμ, δαιμονες, μάγισσες της τερηδόνας, εξωγήινοι και εσωγήινοι, στρουμφάκια, χελωνονιτζάκια και transformers; Όλοι οι εφευρέτες και οι επιστήμονες είναι απλοί αντιγραφείς; ΕΛΕΟΣ... Και η πλάκα είναι ότι το πιστεύεις αυτό για το μόνο ον που διασταυρωμένα ΞΕΡΟΥΜΕ ότι είναι ευφυές και έχει την ικανότητα να παράξει τεχνικό πολιτισμό...Όλοι οι άλλοι είναι στη σφαίρα του υποθετικού... Μόνο για τον άνθρωπο ξέρουμε ότι σκέφτεται και μάλιστα σωστά και εσύ τον βάφτισες βλάκα. ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ο Βερν να ήταν εξυπνότερος από σένα;;;;;;;; Πρέπει ντε και καλά να τα βρήκε στα σκονισμένα κατάστιχα των νεφελίμ; Αποκλείεται ο Ζένερ να ήταν εξυπνότερος από σένα; Γιατί εκεί τείνω να καταλήξω... ότι έχεις βάλει το δικό σου το μυαλό άνω όριο στην ευφυΐα των ανθρώπων...Υπάρχουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ πανέξυπνοι άνθρωποι στον κόσμο... και άλλοι τόσοι υπήρξαν στο παρελθόν... Ας μη μηδενίζουμε τη δουλειά τους, την αξία τους, την προσφορά τους...

Εσύ απόρησες πώς ο Ιούλιος Βέρν φαντάστηκε το υποβρύχιο.
Γιατί τα απορρίπτεις. Εγώ έχω στοιχεία γιά αυτό που σου λέω και μην μου τα ζητήσεις. Να ψάξεις να τα βρείς.

quote:
Έχεις φτιάξει ποτέ στη ζωή σου κάτι που να δουλεύει; Πχ εγώ έχω φτιάξει ξυπνητήρι και ενισχυτή ήχου 10 watt...

Ετσι εε..
Εγώ λοιπόν έχω φτιάξει και γνωρίζω να σου φτιάξω ενισχυτή όσα watt θέλεις και με λάμπες και με τραντζίστορ.
Γνωρίζω πολύ καλά την ηλεκτρονική έχω πτυχίο και έχω κατασκευάσει και ενισχυτές με διαμόρφωση για πομπούς.
Επίσης έχω κατασκευάσει πομποδέκτη για τους 27 ΜΗΖ και μάλιστα έχω πάρει έγκριση απο το Υπουργείο Συγκοινωνιών.
Εχω κατασκευάσει repeater αυτόνομο με ηλιακή ενέργεια στην Πάρνηθα οπου αναμεταδίδει ενα σήμα λήψης απο τους 153 στους 660 και μάλιστα κωδικοποιημένο. Το έχω ακόμα και το συντηρώ για προσωπική χρήση.
Εχω κατασκευάσει εργαστηριακό τροφοδοτικό συμμετρικής και σταθεροποιημένης τάσης απο 0,1 v εως 30v και μάλιστα χωρίς να επηρεάζεται απο RF συχνότητες και πλήθος απο πομποδέκτες απο αυτοταλάντωτους εως και PLL.
Ξέρεις τι σημαίνει συμμετρική τάση industrialangel ή θα ψάξεις στο google..
Εκπέμπω 35 χρόνια τώρα σε όλες τις συχνότητες με πομπούς που κατασκευάζω μόνος μου είμαι και amateur αναγνωρισμένος.
Εχω κατασκευάσει σαρωτή υψηλών συχνοτήτων με ρυθμιζόμενη κεραία λήψης τόσο κατά το ύψος της οσο και κατά την κατευθυντικότητα.
Εχω κατασκευάσει ανεμογενήτρια χρησιμοποιώντας δυναμό φορτηγού και εναν μειωτήρα οπου φορτίζει 2 μπαταρίες με πίνακα ελέγχου σε εξοχικό σπίτι.
Εχω κατασκευάσει ιστιοπλοικό σκάφος καταμαράν χρησιμοποιώντας 2 φουσκωτούς πλωτήρες και αλουμινένιους δοκούς που έχει ταχύτητα 20 κόμβους.

ααα.. ξέχασα...
Εχω κατασκευάσει επίσης ασύρματο τηλέφωνο.
Εχω μετατρέψει ενα ασύρματο τηλέφωνο που έχει λήψη στους 50 MHZ και εκπομπή στους 72 ΜΗΖ σε phone patch. Ηταν το μοναδικό στην εποχή του το 1980. Είχε εμβέλεια σε όλη την Αττική και οχι μόνο. Τηλέφωνο στο αυτοκίνητο το 1980.. Το έχω ακόμα .

Τι είπες οτι έχεις κατασκευάσει ενισχυτή 10W?
Aπο που πήρες το τυπωμένο κύκλωμα γιατί δεν είσαι σε θέση να σχεδιάσεις εσύ τυπωμένο κύκλωμα.
Απλά πήρες απο το smart kit το κυκλκωματάκι και το μόνταρες.
Ελα να σου δείξω πως κατασκευάζουν πλακέτες διπλής όψεως με μεταξοτυπία και να σου δείξω και τη χρήση του παλμογράφου.
Ασε ρε φίλε τον πονηρό θές να μας κάνεις..


Edited by - allzzaro on 02/07/2010 22:23:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2010, 21:23:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Απλά πήρες απο το smart kit το κυκλκωματάκι και το μόνταρες

χαχαχαχαχα τι μου θύμησες βρε συνάδερφε

ps
(Η/Ν εγκαταστάσεων και αυτοματισμού)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2010, 21:41:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aσε ρε φίλε AitheroVamon.
Εχω φάει τα νιάτα μου πάνω στους ρελέδες και να τυλάω μετασχηματιστές και πηνία γιατί δεν τα εύρισκα στο εμπόριο και έρχεται τώρα το μωρό να μου πεί οτι έφτιαξε ένα ενισχυτή 10wΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2010, 21:48:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ε εντάξει που να ήξερε κι αυτός οτι θα συναντήσει ένα thyristor
που δίνοντας του τον "παλμό" θα άγει συνεχώς ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2010, 21:52:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτοταλάντωτα φίλε μου AitheroVamon έφτιαχνα απο 15 χρονών.
Μέχρι και περιελίξεις στα μεγάφωνα έκανα με πατέντα δικιά μου που κεντράριζα το πηνίο στον μαγνήτη.

Αυτός επειδή έχει μεγάλη ιδέα για τον εαυτό του και επειδή έχει περάσει σε ενα πανεπιστήμιο νομίζει οτι είναι του χατζηγαμησάκη ο γιός. Οτι τα ξέρει όλα. Και στην προσπάθεια του να γεμίσει τον εγωισμό του πετάει μπαρούφες.
Λές και οι άλλοι στο πηγάδι κατούρησαν..

Edited by - allzzaro on 02/07/2010 21:55:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2010, 22:01:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
με ερεθίζεις ....
V_{out} = V_2 - V_G = V_2 - frac{R_G}{R_G+R_1}V_1.,
ground plane στη ταράτσα, και 500 wattακια για να μιλάμε με όλο τον κόσμο τότε που τα κινητά δεν τα είχε ανακαλύψει ούτε ο ΙΟΥΛΙΟΣ ΒΕΡΝ
(για να σας επαναφέρω στο θέμα)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2010, 22:20:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν χρησιμοποιούσα ground plane ούτε αναδιπλωμένα δίπολα.
Αυτά ανήκαν στο παρελθόν.
Χρησιμοποιούσα μια εξειδικευμένη κεραία που δυστυχώς έχω ξεχάσει τον τύπο της. Η κεραία αυτή είναι η λεγόμενη G και δουλεύει σε L4 είναι πολύ πολύπλοκη στην κατασκευή της, έμαθα να την φτιάχνω απο εναν Γερμανό που τότε ήταν ο υπαριθμόν 1..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2010, 22:41:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα Φώτη...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2010, 22:46:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου και σε εσένα φίλε Δήμο.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2010, 22:57:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
allzzaro, ενισχυτή πάντως 10 Βατ δεν έχεις κατασκευάσει...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/

Edited by - γιαπετ on 02/07/2010 22:57:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2010, 22:58:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
industrialangel μουσακά ξέρεις να φτιάχνεις..

Εγώ ξέρω..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2010, 23:03:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
allzzaro, ενισχυτή πάντως 10 Βατ δεν έχεις κατασκευάσει...

Ούτε ξυπνητήρι γιαπέτ.. οχι να το διευκρινίσουμε ούτε ξυπνητήρι.
Βέβαια δεν μας είπε τι είδους ξυπνητήρι είναι.
Εννοεί ρολόι ξυπνητήρι, ηλεκτρονικό , κουρδιστό?
Αν έχει κατασκευάσει πάντως ξυπνητήρι τέτοιο μπράβο του τώρα αν αναγκάζει το μπαμπά του να τον ξυπνάει με κάποιον τρόπο που μόνον αυτός ξέρει και το εννοεί ξυπνητήρι. Τον έχω ικανό να το κάνει.
Εδώ έταξε επιταγή στον elo τι μου λέτε τώρα ..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2010, 23:10:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σταματήστε ρε παιδιά, δεν μπορώ, θα πεθάνω απο τα γέλια....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2010, 23:18:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mα για να γελάσουμε το κάνουμε ρε Βαγγέλη.
Δεν ξέρω ρε παιδιά.
Νοιώθω σαν τον Λαζόπουλο του esoterica.
Αλλος παπάρας.
Αυτή η Ανθούλα ρε παιδιά, τι γέλιο ρίχνει ανοίγει το στόμα της σαν το καπώ του αυτοκινήτου και στο τέλος κάνει και αναρόφηση απο τα γέλια.
Αυτή που λέτε γελάει με τα χάλια της.
Αυτή πάει εκεί για της πεί ο Λαζόπουλος πόσο μαλάκες είμαστε.
Και αυτή γελάει.
Και οι αλλοι γελάνε. Γελάνε επειδή ο Λαζόπουλος μιλάει για τα χάλια τους.
Ελα Θεέ μου.
Και μου λέει μετά ο industrialangel καλά ρε allzzaro για τόσο μαλάκα τον έχεις τον άνθρωπο.
Αμ.. φίλε μου δεν είναι απλά ``μαλάκας``..
Είναι πολύυυυυυυυ μαλάκας
ΟΕΟΟΟ..

Edited by - allzzaro on 02/07/2010 23:20:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2010, 23:26:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρέ παίδες κοιτάξτε τι έπαθα.
Πήρα ενα κινητό τηλέφωνο αυτά τα κινέζικα που έχουν τηλεόραση και WIFI.
Aυτό λοιπόν εχει και ενα σύστημα που σου αλλοιώνει τη φωνή.
Διαλέγεις λοιπόν νέος, γέρος, παιδί, γυναίκα κλπ.
Μιας που είμαι και διαόλου κάλτσα έκανα πλάκα σε όσους με έπαιρναν έτσι διάλεγα το γέρο το παιδί και στο τέλος διάλεξα τη γυναίκα.
Για κακή μου τύχη ομως εκείνη τη στιγμή παίρνει τηλέφωνο η.. σύζυγος ποιά είναι λέει.. έλα καλέ εγώ είμαι της λέω..
αντε πάτα κουμπάκια εκεί να διαλέξω πάλι το κανονικό έχει και οθόνη αφής και τα έκανα μαντάρα..
Αμα απο αύριο δεν γράφω να ξέρετε οτι θα έχει δουλέψει παντόφλα..
ρε τι έπαθα..

Edited by - allzzaro on 02/07/2010 23:29:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 02:44:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κακόμοιρε σε λυπάμαι…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 08:47:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά ρε Φώτη, κάνουν τέτοια λάθη;Στη γυναίκα σου,με άλλη
γυναικεία φωνή;Αυτοκτονικές τάσεις έχεις,φίλε μου;
Ή μήπως,έπληττες και ήθελες λίγη δράση;...
Για λέγε, τι επαναστατικές ενέργειες είναι αυτές;...
Η μόνο κατα λάθος έγινε;
Και λέμε για ΑΤΙΑ...Η γυναικεία ψυχή, να δείς, ποσο άγνωστης ταυτότητος, αντικείμενο είναι..
Αλλά, επανερχόμενοι στο θέμα, ποσοι πιστευετε, ότι στέκει, να είναι αγνωστης ταυτότητας τα οχήματα και οι ...εξωγήινοι, που πολλές χώρες, φέρονται να έχουν επαφή και σχέσεις μαζί τους;Μακροχρόνιες, μάλιστα...
Η απάτη, για μένα,είναι δεδομένη, αλλά, οι συμφωνίες που έγιναν με τους υποτιθέμενους εξωγήινους, περιλαμβάνουν αλλόκοτες και μυστηριώδεις απαιτήσεις και θέσεις των...εξωγήινων...
Εντελώς γήινες....
Και θα ικανοποιηθούν..
Εις βάρος μας..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 13:10:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γείτονας-παντοφλισμένος (χαρ, χαρ, χαρ μοχθηρός καγχασμός)


quote:
Στοιχεία?
Γιατί εσύ έχεις στοιχεία να μου παραθέσεις οτι δεν υπήρχε πανσερμία?
Αυτά περί μπινγκ μπάνγκ είναι άσχετα με το πως δημιουργήθηκε η ζωή στη γή.


Burden of proof...Εσύ κάνεις τον ισχυρισμό, εσύ οφείλεις να τον αποδείξεις. Αν δεν έχεις αρκετά στοιχεία δεν ισχύει αυτό που λες... Έτσι απλά

quote:
ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ φίλε ολοκληρωμένα στοιχεία να παραθέσεις.
Δεν έχουν βρεθεί σκελετοί ο ενας δίπλα στον άλλον που να δείχνουν τη σταδιακή εξέλιξη των ειδών. Καταλάβαινε και άσε την έπαρση.


Μεταμόσχευση 10 βιβλίων παλαιοντολογίας στο κεφάλι δε γίνεται... Πρέπει να τα ανοίξεις τα ρημάδια και να τα διαβάσεις... Εκεί θα δεις ότι οι αρχαιότεροι οργανισμοί είναι στα αρχαιότερα πετρώματα, ακριβώς όπως πρέπει... Το μόνο που δεν έχουμε βρει είναι σκελετό με καρτελάκι
"πέθανα το 500 000 πΧ και ανήκω στους homo erectus, λίγο παρακάτω θα βρείτε τα ξαδέλφια μου paranthropus boisei και homo habilis". Ναι αν ζητήσεις σκελετό θαμμένο με καρτελάκι δεν έχουμε βρει... Το "αρχείο απολιθωμάτων" είναι από τα μεγαλύτερα επιχειρήματα...καταλάβαινε ΕΣΥ και άσε τους παραμυθατζήδες για λίγο

quote:
Τι λές αγόρι μου παραμιλάς?
Τι σαχλαμάρες είναι αυτές που γράφεις.
Η υπεριώδης ακτινοβολία είναι αποτέλεσμα της μείωσης του στρώματος του όζοντος για το οποίο ευθυνόμαστε εμείς.
ΕΛΕΟΣ ρε φίλε ΕΛΕΟΣ τι σαχλαμάρες είναι αυτές.
Μην ισχυριστείς οτι ανέκαθεν το στρώμα του όζοντος ήταν μειωμένο γιατί ..

Για άλλη μια φορά η άγνοια γίνεται επιχείρημα...

http://www.malignant-melanoma.net/who-discovered-melanoma.php


quote:
The term melanoma did not come from the person who discovered melanoma; rather, it came from a French Physician named Rene Laennic. This is the first doctor to ever call it a disease. This finding was officially published in the year 1806.

In 1840, Samuel Cooper found that the disease is incurable once past the first stages. His theory has held, in large part, true today.

Thanks to Henry Oliver Lancaster, who first discovered that the cancer was caused by and excelled itself under sunlight, or latitude, we were able to prevent some occurrences by educating people on protective sun care.

To μελάνωμα ταξινομήθηκε ως ασθένεια συγκεκριμένη το 1840 και υπήρχε ΗΔΗ διαπιστωμένα τουλάχιστον 40 χρόνια πριν, δηλαδή 100 χρόνια πριν ανακαλυφθούν οι χλωροφθοράνθρακες που δημιούργησαν την τρύπα του όζοντος... Η υπεριώδης ακτινοβολία, γείτονα, ανέκαθεν έφτανε στη βιόσφαιρα και προκαλούσε μεταλλάξεις,τόσο απαραίτητες για την εξέλιξη όσο και μη επιθυμητές για τους καρκίνους. Η αδυναμία του γενετικού υλικού στο υπεριώδες φως αποτελεί μια ακόμα περίτρανη απόδειξη της εξέλιξης καθώς η ατέλεια που επιτρέπει να δώσεις απογόνους (προλαβαίνεις να κάνεις παιδιά πριν πάθεις καρκίνο) δεν μπλοκάρεται από τη φυσική επιλογή και μια διάψευση ΠΕΡΙΤΡΑΝΗ της όποιας θεωρίας περί τελειότητας του ανθρωπίνου σώματος ή της ζωής εν γένει...


Η τρύπα του όζοντος ΔΕ δημιούργησε ένα πρόβλημα. Το έκανε ΠΟΛΥ χειρότερο... Υπάρχει διαφορά


Πού είναι λοιπόν η τελειότητα; Που είναι η τελειότητα στον τυφλοπόντικα και τη στρουθοκάμηλο;


quote:
Εχεις αποδεδειγμένα στοιχεία να μας παρουσιάσεις οτι ευθύνεται κομήτης γιααυτό. Αποδεδειγμένα τρανταχτά.


Πρώτον, ΚΑΤΙ (ότι και να είναι αυτό) εξαφάνισε από προσώπου γης (μιλάμε για ΟΛΟ τον πλανήτη) τους δεινοσαύρους. Αυτό αποδεικνύει από μόνο του(και ας μην το ξέρεις αυτό το κάτι) ότι ΣΥΝΕΒΗ γεγονός που μπορούμε να το ονομάσουμε πλανητικού επιπέδου καταστροφή. Επομένως όλα τα περί προστασίας πάνε για βρούβες.

Όσο για το μετεωρίτη, έχουν βρει μέχρι και τον κρατήρα που δημιούργησε... Ναι ξέρω τι θα πεις "είναι απλώς μια θεωρία", ενώ η μάγισσα της τερηδόνας που δίνει τεχνολογία στους ανθρώπους είναι κάτι λογικό και υποστηριγμένο με στοιχεία

http://news.nationalgeographic.com/news/2003/03/0307_030307_impactcrater.html

Τι να σου πει τώρα εσένα η ΝΑΣΑ και το national geographic βέβαια... Εσύ τα ξέρεις καλύτερα...

quote:
Εσύ απόρησες πώς ο Ιούλιος Βέρν φαντάστηκε το υποβρύχιο.
Γιατί τα απορρίπτεις. Εγώ έχω στοιχεία γιά αυτό που σου λέω και μην μου τα ζητήσεις. Να ψάξεις να τα βρείς.


Τι επίπεδου στοιχεία; Βιντεάκι στου youtube με εφέ; ΔΕΝ έχεις στοιχεία για αυτό λες να ψάξω...


Όσο για το ποιος είναι καλύτερος ηλεκτρονικός, άστο μην το ψάχνεις θα βγεις χαμένος


Πρώτον ψωνίζω από Φανό όχι από το smart kit

Δεύτερον, τον ενισχυτή τον έφτιαξα με καλάι και κολλητήρι (αντρικά δηλαδή όχι φλωριές σε pcb) πυκνωτή πυκνωτή, τρανζίστορ τρανζίστορ, αντίσταστη αντίσταση. Το σχέδιο δικό μου μαγειρεμένο από σχέδια που βρήκα αλλού και από ότι ξέρω. Παρεμπιπτόντως έχω λιώσει στο διάβασμα 3 βιβλία ηλεκτρονικής. Malvino, Sedra Smith, Millman Chalkia


Τρίτον, το ξυπνητήρι είναι ψηφιακό με οχτάρια για την ώρα και υλοποιημένο με λογικές πύλες και κρύσταλλο (για ταλαντωτή). Το σχέδιο το βρήκα στο νετ


Τέταρτον, από τα 10 μου ήμουν μοντελιστής και έκαιγα αντιστάσεις για να μάθω...

Πέμπτον, όταν χρειαστούν μαθηματικά, πχ ευστάθεια και τα συναφή, μάλλον το ζήτημα των nyquist και barkhausen το κατέχω καλύτερα


Έκτον, προσομοιώνω αβέρτα ότι θες σε spice και simulink. Ψήνομαι να μάθω και labview τώρα...


quote:
Ελα να σου δείξω πως κατασκευάζουν πλακέτες διπλής όψεως με μεταξοτυπία και να σου δείξω και τη χρήση του παλμογράφου.

Μήπως να σου δείξω εγώ πώς κάνουμε ανάλυση αρμονικών(κύριο Φουριέ) με κάρτα ήχου σε σήμα μέχρι 20 kHz; Γιατί εσύ μόνο τον αναλογικό θα δουλεύεις όπως σε κόβω...Τους παλμογράφους που έχω δουλέψει εγώ δεν τους βλέπεις ούτε στον ύπνο σου...


Τελικά κατέληξα, βάζεις τον εαυτό σου ως μέτρο της ανθρώπινης ευφυΐας... Πάρτο χαμπάρι, υπάρχουν εξυπνότεροι. Οι μεγάλοι επιστήμονες της ιστορίας άνηκαν ακριβώς σε αυτήν την κατηγορία...


quote:
Αυτός επειδή έχει μεγάλη ιδέα για τον εαυτό του και επειδή έχει περάσει σε ενα πανεπιστήμιο νομίζει οτι είναι του χατζηγαμησάκη ο γιός. Οτι τα ξέρει όλα. Και στην προσπάθεια του να γεμίσει τον εγωισμό του πετάει μπαρούφες.
Λές και οι άλλοι στο πηγάδι κατούρησαν..

Μπορεί να μην είμαι ο γιος του χατζηγαμησάκη αλλά σίγουρα το γεγονός ότι όλοι εσείς πληρώνεται φόρους για να σπουδάζω εγώ και κάτι άλλοι λίγοι λέει κάτι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 14:48:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
industrialangel
quote:
Γείτονας-παντοφλισμένος (χαρ, χαρ, χαρ μοχθηρός καγχασμός)

Γελάς κάθαρμα ε..??
Κιόμως τη γλύτωσα.. το ξέχασε..

αα.. απο το Φανό ψωνίζεις πουλάκι μου.
Πώς και δεν σε έχω τρακάρει.
Εχω ενα V/U αν σε ενδιαφέρει της ICOM συλλεκτικό full band.
Διπλός πομποδέκτης και επαναλήπτης.
Άυτό εχει ενα πρόβλημα με τις πίστες του απο τη μάνα του.
Αν μπορείς να το φτιάξεις στο χαρίζω.
Παρόλο που έχω τεράστιο φακό μεγενθυτικό δεν μπορώ να το φτιάξω.
Είναι πολύ λεπτές οι κολλήσεις και θέλει πολύ δουλειά και υπομονή.
Παρότι εχω πάρει δύο καινούργια της YAESU σαν και αυτό δεν ξαναβρίσκω.

Λοιπόν σε ολα τα άλλα που λές μιλάει ο μπούλης..
Τια να σου απαντήσω ρε αλεπόπουλο..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 16:18:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όπως πάντα, έχει δίκαιο ο IndustrialAngel...

Είναι το παιδί θαύμα (Γιώργος Θαλάσσης) και τον ψηφίζω, δαγκωτά....

Τέλος...

Μπας και επανέλθουμε στο θέμα....


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 16:32:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tι να τον κάνουμε γιαπέτ.
Εναν τον έχουμε.
Το ωραίο είναι οτι με κάνει να ξεχνάω τι θέλω να γράψω.
Λές να το κάνει επίτηδες..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 16:37:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τώρα έχει Αρχεντίνα- Γερμανία. Τα υπόλοιπα μετά...

Άντε να δώσουμε χρόνο στο μικρό να μας φέρει αποδείξεις ότι είμαστε κοσμικά ατυχήματα, γεννημένα σε λασπόνερα...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 16:43:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η απόκρυφη γνώση.
Οι άγγελοι δίδαξαν τις κόρες των ανθρώπων ιατρική, βότανα, αρώματα.
Ο Προμηθέας δίδαξε γράμματα, τέχνες.
Ο Θώθ το ίδιο.
Δαίδαλος ο πρώτος διδάξας σύγχρονος του Ερεχθέα.
Εφευρέσεις του οπως η κοπή μετάλλων, αεροναυπηγική, μηχανική και τόσες άλλες.
Ο μύθος λέει οτι ο Δαίδαλος ευθύνεται για τη δημιουργία του Μινώταυρου κατασκευάζοντας μια ξύλινη γελάδα οπου ο ταύρος
Τι έχουμε εδώ, ο Δαίδαλος ήταν γνώστης γεννετικής.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 16:46:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Άντε να δώσουμε χρόνο στο μικρό να μας φέρει αποδείξεις ότι είμαστε κοσμικά ατυχήματα, γεννημένα σε λασπόνερα...

Τι αποδείξεις να φέρει ρε γιαπέτ?
Εχει οργώσει το google για να βρεί κάτι να μας ταπώσει
Οταν τα βρίσκει σκούρα αρχίσει και παραληρεί με τον να πληρώνουμε φόρους για να σπουδάζει εκείνος.
Να με τι σκεπτικό η σημερινή νεολαία σκέφτεται να πορευθεί.
Για αυτό η Ελλάδα πάει απο το κακό στο χειρότερο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 17:11:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γείτονα

quote:
Λοιπόν σε ολα τα άλλα που λές μιλάει ο μπούλης..
Τια να σου απαντήσω ρε αλεπόπουλο..


Δεν έχει σημασία ποιος είναι ο μπούλης αλλά τι λέει... Δε μου λες ο Γερμανός που σου έδειξε την Κεραία ήταν εξωγήινος;


quote:
Tι να τον κάνουμε γιαπέτ.
Εναν τον έχουμε.

έλα τώρα, κατά βάθος γουστάρεις

quote:
Το ωραίο είναι οτι με κάνει να ξεχνάω τι θέλω να γράψω.
Λές να το κάνει επίτηδες.

Με μπερδεύεις με την ηλικία σου. Αυτή σε κάνει να ξεχνάς...


quote:
Η απόκρυφη γνώση.
Οι άγγελοι δίδαξαν τις κόρες των ανθρώπων ιατρική, βότανα, αρώματα.
Ο Προμηθέας δίδαξε γράμματα, τέχνες.
Ο Θώθ το ίδιο.
Δαίδαλος ο πρώτος διδάξας σύγχρονος του Ερεχθέα.
Εφευρέσεις του οπως η κοπή μετάλλων, αεροναυπηγική, μηχανική και τόσες άλλες.

Πάλι τα ίδια. Ρε φίλε πάρτο χαμπάρι... Οι αρχαίοι ΑΝΘΡΩΠΟΙ ήταν εξυπνότεροι από εσένα. Το ότι εσύ δε θα μπορούσες να τα είχες σκεφτεί τότε δε σημαίνει τίποτα για αυτούς


Αποδείξεις για αυτά; Η μυθολογία των λαών...Πολύ έγκυρη πηγή...Δηλαδή μετά από 5000 χρόνια όσοι διαβάζουν τα παραμύθια μας θα λένε ότι το 2010 μΧ οι λύκοι μιλάγανε και τα γουρουνάκια χτίζανε σπίτια, όινκ όινκ...


quote:
Τι αποδείξεις να φέρει ρε γιαπέτ?
Εχει οργώσει το google για να βρεί κάτι να μας ταπώσει

Το να δώσω λινκ από το νετ είναι το πιο εύκολο...Αν σκανάριζα βιβλία και στα ανέβαζα θα σε έπειθε δηλαδή καλύτερα; Όσα βιβλία θες υπάρχουν που λένε τα ανάποδα από αυτά που ισχυρίζεσαι. Δηλαδή, πού διαφωνείς μαζί μου ακριβώς; Πριν την τρύπα του όζοντος δεν υπήρχε υπεριώδης ακτινοβολία; Για απόδειξε το... Σήμερα υπάρχουν δεινόσαυροι; Για πες πού;

quote:
Οταν τα βρίσκει σκούρα αρχίσει και παραληρεί με τον να πληρώνουμε φόρους για να σπουδάζει εκείνος.
Να με τι σκεπτικό η σημερινή νεολαία σκέφτεται να πορευθεί.
Για αυτό η Ελλάδα πάει απο το κακό στο χειρότερο.

Ναι τα είδαμε τα κατορθώματα της γενιάς σας... Φλώρια μεγαλωμένα μεταπολεμικά σε μια Ελλάδα αναπτυσσόμενη την καταντήσατε ζητιάνο της Ευρώπης...Άσε εμάς με το κουτσό σκεπτικό να την κουμαντάρουμε και θα δεις που θα πάει

γιάπετ

quote:
Άντε να δώσουμε χρόνο στο μικρό να μας φέρει αποδείξεις ότι είμαστε κοσμικά ατυχήματα, γεννημένα σε λασπόνερα...


Η υπόθεση αβιογέννηση ξεκινάει από τον Αριστοτέλη... Μετά τον παστέρ σχηματίστηκε η άποψη "vivo ex vivum". Σήμερα αυτή η αρχή τείνει να αναιρεθεί με πειράματα και ευρήματα... ΘΕΤΙΚΕΣ αποδείξεις... Self Assembling RNA...το γράψανε και οι εφημερίδες... Όχι σκέψεις πάνω σε εικασίες και αναπόδεικτες υποθέσεις. Και τελικά να καταλήγετε να λέτε "μπορεί να έχει γίνει και έτσι, απόδειξε μου ότι δεν έγινε"... Αδύναμα επιχειρήματα δηλαδή.


Το θέμα δεν είναι να συμφωνήσεις μαζί μου. Γράψε ότι θες...Θα γράψω και εγώ αναλόγως και όποιος θέλει ας βγάλει τα συμπεράσματά του...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 17:56:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
IndustrialAngel, μιας και είσαι εδώ, ευκαιρία να μάθω κάτι που με απασχολεί πολύ καιρό τώρα.

Πόσες έλικες έχει το DNA;


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/

Edited by - γιαπετ on 03/07/2010 18:00:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 18:04:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάρε ένα ηλεκτρονικό μικροσκόπιο και βάλε του ένα δείγμα κυττάρων... Και μέτρα πόσες έλικες έχει...

Ξέρω που το πας και νομίζω ότι έχει να κάνει με κλώνους όχι με έλικες αλλά δε θα σου απαντήσω... Αν το ψάξεις μόνος σου θα καταλάβεις που υπάρχουν οι παρλαπίπες...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy