ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΛΛΑΔΑ - ΤΟΥΡΚΙΑ προφητειες για κοντινο πολεμο??? - Νο. 4".
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2008, 20:03:06  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Αυτα απο οτι γνωριζω πετανε απο το 19ο αιωνα
Αλλα αν πεταξουν οι Τουρκοι απο την Κωνσταντινουπολη ακομα καλυτερα!



Eγω εννοουσα τα πυρινικα πουλια!


Και "λεμε" τωρα οτι φευγουν οι Τουρκοι απο την Πολη... πως την "καθαριζεις" μετα ομως? γιατι δεν ειναι το "Κολοκοτρονιτσι"...


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2008, 21:04:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
H μυγούλα δίνει ρέστα εδώ μέσα.....

quote:
Φυσικα και αστειευομαι αλλα οτι ερωτησεις κανει κανεις...τετοιες απαντησεισ θα παρει!lloooooll

Γιατί σε χαλάει η ερώτηση αγαπητέ ?

Όποιος έχει... όρεξη, απαντάει. Κακό είναι να καταλάβω εγώ ο άπιστος τον ψυχισμό σας ? Μου έχει μείνει αυτό το "ποθούμενο" που επικαλείστε και θέλω να σας καταλάβω όσο μπορώ. Στην ανάγκη να κρίνω και αν θα πρέπει να αρχίσω να φυλάγομαι....

Edited by - KERRY KING on 19/08/2008 21:11:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2008, 21:08:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
Αν ειναι μερικοι να κανουν κριτικη να κανουν για ολες τις μεριες αλλιως θεωρω οτι κανουν προβοκατσια!

Που την βλέπεις την προβοκάτσια OYKAS ???

Σου φαντάζει απίθανο δηλαδή πίσω από τις υποτιθέμενες (για μερικούς) προφητείες να βρίσκεται ένα καλοστημένο κύκλωμα ρασοφόρων ??? Είναι τελέιως απίθανο να έχουνε κάνει πλύση εκγεφάλου στον Πούτιν και οι κινήσεις του να είναι εναρμονησμένες με τα λόγια κανενός τρελόγερου ???

Τόσο απίθανο σου φαντάζει αυτό ?
Λες και δεν έχει ξανασυμβεί στο παρελθόν....
Λες και δεν έχουμε περιπτώσεις παπάδων που εχουνε σύρει κόσμο και κοσμάκι στην καταστροφή....

Edited by - KERRY KING on 19/08/2008 21:10:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2008, 21:27:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Αυτό που δεν θέλετε να καταλάβετε από τις ερωτήσεις που σας κάνω, είναι ότι προσπαθώ να καταλάβω πόσο σημασία έχει η εκπλήρωση των προφητειών για σας. Με κάθε "μπαμ" που γίνεται διεθνώς αρχίζετε τις ερμηνείες. Δείχνει σαν να περιμένετε την ώρα και την στιγμή που θα γίνει κάποιο θερμό επεισόδιο προκειμένου να επιβεβαιωθούνε οι προφητείες. Γιατί επιβεβαίωση των προφητειών φαντάζει λες και είναι επιβεβαίωση της θρησκείας σας. Αφού όλες καταλήγουνε στον θρίαμβο της ορθοδοξίας, φαντάζει μονόδρομος η εκπλήρωσή τους - έτσι δεν είναι? Γιατί στην περίπτωση που τελικά δεν γίνει τίποτα, μήπως αρχίσουν οι αμφιβολίες ? Μήπως αρχίσει και τρίζει το κατασκεύασμα ? Ή έχετε την απάντηση έτοιμη, οτι εισακούστηκαν οι προσευχές σας και μας δίνεται άλλη μία ευκαιρία ???

Και στην τελική οι προσευχές σας τι εύχονται να γίνει τελικά ??????

Edited by - KERRY KING on 19/08/2008 21:30:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2008, 21:55:38  Εμφάνιση Προφίλ
Τα πράγματα είναι σοβαρά αγαπητοί μου αδελφοί! Τα νεότερα από τον πόλεμο Ρωσίας-Γεωργίας έχουν ως εξής: Το σώμα του Χριστού είναι σε δίλημμα και δεν ξέρει ποιόν να υποστηρίξει!!:

Εδώ βλογάει τους μεν:

κι εδώ τους δε:

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ippotis2012
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
199 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2008, 00:08:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ippotis2012
Καποιος συντονιστης να παρεμβει.Ειρωνευετε ο Μαρτε τη θρησκεια που πιστευω.
Ακομα και οι απιστοι θα πιστεψουν την ωρα της Κρισεως.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2008, 00:47:08  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ακομα και οι απιστοι θα πιστεψουν την ωρα της Κρισεως.

Φίλε εγώ έκανα μια διαπίστωση.
Εσύ όμως με την υπογραφή σου χωρίζεις τον κόσμο σε "πιστούς" και "άπιστους", και μάλιστα λες ότι οι "άπιστοι" θα υποκύψουν την ημέρα της κρίσεως (τι μέρα πέφτει μόνο πες μας γιατί Σαββάτο συνήθως λείπω με φίλους για μπάρμπεκιου!)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nemesis 1
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2008, 02:37:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nemesis 1
καλυσπερα σας ειμαι καινουργιος στο forum,παρακολουθω τις συζητησεις σας εδω και 1 χρονο. Καταρχην να σας πω οτι εχω καποια ηλικια καιεπισης εχω και παιδι,το λεω για μην νομιζουν καποιοι οτι ειμαι πολεμοχαρης.Δεν ειμαι αθεος αλλα ουτε ταλιμπαν των Ο.Χ πιστευω οπως οι περισοτεροι,και ολοι γνωριζουμε οτι κρινομαστε απο τις πραξεις μας και οχι οτι δηλωνουμε,ειτε αθεοι ειται χριστιανοι ειτε Μουσουλμανοι,δεν μπορουμε να κρυβομαστε πισω απο τις θρησκειες.οποτε δεν δικαιολογω καμια συμπεριφορα απο καποιους που τσακωνονται μεσα στο forum, και ριχνουν το επιπεδο τους.Γιατι αυτη η κοντρα τι κερδιζετε? ΤΙΠΟΤΑ.τη μια συκοφαντουνε τον Λιακοπουλο,συγνωμη ειπε οτι ειναι προφητης,ΠΟΤΕ, απλα δινει τις δικες του ερμηνειες για τις προφητειες των αγιων.σιγουρα γινεται γραφικος στην tv αλλα αυτα που λεει τα πιστευει, και ενταξει θελει να πουλησει κιολας που ειναι το κακο,ας αφησουμε τον ανθρωπο στην ησυχια του και ας ασχοληθουμε με τις προφητειες.ΟΙ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΨΕΥΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΠΛΑΣΤΕΣ ΔΗΛΩΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ [αθεοι] και οποιοι τις υποστηριζουν ειναι πολεμοχαρεις,δικαιωμα σας να μην πιστευετε,αλλα ξερω πρεπει να πεισετε και τους αλλους.ΚΑΙ ΠΟΙΟΙ ΕΙΣΤΕ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΑΥΤΟ?ΤΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΕΧΕΤΕ? ΤΙ ΕΠΙΚΑΛΕΙΣΘΕ? ΓΙΝΑΤΕ ΟΛΟΙ ΓΝΩΣΤΕΣ,αλλα βρηκατε ενα foroum και λετε οτι ναναι αρκει να μην θιχθει ο εγωισμο σας.Πιστευει κανεις οτι αυτος ο κοσμος οπως τον ζουμε μπορει να γινει καλυτερος?αν ναι γιατι δεν το κανουμε,εγω δεν βλεπω να γινεται καλυτερος .Απο την αλλη πλευρα πρεπει να ειμαστε προσεκτικοι με τις προφητειες γιατι ευκολα τις παρερμηνευουμε,ολα εχουν γραφτει και ολα θα γινουν μας αρεσει ειτε οχι.Για πεστε μου σταματησε κανεις τον 1 και τον 2 παγκοσμιο πολεμο,ΟΧΙ και ολα ηταν γραμενα,απλα ειναι πολυ πιο ευκολο να αποδικοποιηθουν μετα απο τα γεγονοτα.το αν θα παρουμε την πολη δεν εξαρταται απο εμας.αλλα θα γινει,σιγουρα το ποτε δεν ξερω απαντω μονο οταν ξερω, με το πιθανον μπορει να μιλαμε μερες ολοκληρες και εκει ειναι η γλυκα, αυτο μας φτιαχνει ειναι στη φυση μας να εξερευνουμε το αγνωστο η την προφητεια τελος παντων.Καποιοι δεν πιστεουν δικαιολογιες απειρες ,οτι ποιο κουφο και τρελο εδω το εχω ακουσει,το ασπρο μαυρο,δικαιωμα τους αλλα δεν θα μας το επιβαλουν.Αυτοι ηρθαν σε ενα forum δεν τους εφκραζει εγω εχω πολυ φιλο μουσουλμανο και σεβομαι απολυτα τα πιστευω του και αυτος το ιδιο, εσεις γιατι δεν το κανετε, αυτο ισχυει για ολους μας.πραγματι τα γεγονοτα ερχονται και δεν χρειαζονται οι προφητειες για να το καταλαβουμε λιγη ιστορια να ξερουμε φτανει, γιατι παντα επαναλαμβανεται και με τον χειροτερο τροπο γιατι τα οπλα εξελιχθηκαν και εξοντωνουν μαζικα Για τον ΚΟΣΜΑ ΤΟΝ ΑΙΤΩΛΟ τωρα μας αποσχολει αν οντως εγραψε τις προφητειες του ,και οχι το οτι καποιες απο αυτες διαφαινονται στον οριζοντα, για τις παλιες δεν πρεπει να μιλαμε γιατι ειναι απατη δεν αναφερονται πουθενα στα βιβλια του ,μπραβο κανατε μεγαλη αποκαλυψη νομιζω οτι ειναι πολυς καλος λογος να ανοιξετε καινουργιο forum ελικρινα θα το εκτιμουσα .

Edited by - nemesis 1 on 20/08/2008 02:48:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ippotis2012
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
199 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2008, 03:07:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ippotis2012
Μαρτε οι διαπιστωσεις σου ειναι ειρωνεια καφενειου.Εσυ πηγαινε στο μπαρμπεκιου σου και παιξε τομπολα.Τι σκας?
Ακομα και οι απιστοι θα πιστεψουν την ωρα της Κρισεως.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OYKAS
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2008, 08:25:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OYKAS
quote:

quote:

Αυτα απο οτι γνωριζω πετανε απο το 19ο αιωνα
Αλλα αν πεταξουν οι Τουρκοι απο την Κωνσταντινουπολη ακομα καλυτερα!



Eγω εννοουσα τα πυρινικα πουλια!


Και "λεμε" τωρα οτι φευγουν οι Τουρκοι απο την Πολη... πως την "καθαριζεις" μετα ομως? γιατι δεν ειναι το "Κολοκοτρονιτσι"...


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν


Θα παρω σκουπα delonghi. Αυτη με τον καδο. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OYKAS
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2008, 08:26:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OYKAS
quote:

H μυγούλα δίνει ρέστα εδώ μέσα.....

quote:
Φυσικα και αστειευομαι αλλα οτι ερωτησεις κανει κανεις...τετοιες απαντησεισ θα παρει!lloooooll

Γιατί σε χαλάει η ερώτηση αγαπητέ ?

Όποιος έχει... όρεξη, απαντάει. Κακό είναι να καταλάβω εγώ ο άπιστος τον ψυχισμό σας ? Μου έχει μείνει αυτό το "ποθούμενο" που επικαλείστε και θέλω να σας καταλάβω όσο μπορώ. Στην ανάγκη να κρίνω και αν θα πρέπει να αρχίσω να φυλάγομαι....

Edited by - KERRY KING on 19/08/2008 21:11:56



Αφου εισαι αθεος! Δεν εχεις τιποτα να φοβηθεις!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OYKAS
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2008, 08:30:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OYKAS
quote:

quote:
Αν ειναι μερικοι να κανουν κριτικη να κανουν για ολες τις μεριες αλλιως θεωρω οτι κανουν προβοκατσια!

Που την βλέπεις την προβοκάτσια OYKAS ???

Σου φαντάζει απίθανο δηλαδή πίσω από τις υποτιθέμενες (για μερικούς) προφητείες να βρίσκεται ένα καλοστημένο κύκλωμα ρασοφόρων ??? Είναι τελέιως απίθανο να έχουνε κάνει πλύση εκγεφάλου στον Πούτιν και οι κινήσεις του να είναι εναρμονησμένες με τα λόγια κανενός τρελόγερου ???

Τόσο απίθανο σου φαντάζει αυτό ?
Λες και δεν έχει ξανασυμβεί στο παρελθόν....
Λες και δεν έχουμε περιπτώσεις παπάδων που εχουνε σύρει κόσμο και κοσμάκι στην καταστροφή....

Edited by - KERRY KING on 19/08/2008 21:10:39


Δηλαδη ενας ανθρωπος που ηταν γατα στην KGB, υπηρξε προεδρος μιας υπερδυναμης για πολλα χρονια, που εχει κανει τρελες συμφωνιες για ενεργειακα, στρατιωτικα θεματα, παραπλανηθηκε απο καποιο παπουλη???????
Εδω φιλε μου εσυ που δεν εισαι τιποτα απο ολα αυτα και δεν δεχεσαι καν την πιστη των αλλων, αυτος δηλαδη γιατι ειναι πλανεμενος?
Το μονο σιγουρο ειναι πως ο καθενας κοιταει τα συμφεροντα του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OYKAS
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2008, 08:34:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OYKAS
quote:

Αυτό που δεν θέλετε να καταλάβετε από τις ερωτήσεις που σας κάνω, είναι ότι προσπαθώ να καταλάβω πόσο σημασία έχει η εκπλήρωση των προφητειών για σας. Με κάθε "μπαμ" που γίνεται διεθνώς αρχίζετε τις ερμηνείες. Δείχνει σαν να περιμένετε την ώρα και την στιγμή που θα γίνει κάποιο θερμό επεισόδιο προκειμένου να επιβεβαιωθούνε οι προφητείες. Γιατί επιβεβαίωση των προφητειών φαντάζει λες και είναι επιβεβαίωση της θρησκείας σας. Αφού όλες καταλήγουνε στον θρίαμβο της ορθοδοξίας, φαντάζει μονόδρομος η εκπλήρωσή τους - έτσι δεν είναι? Γιατί στην περίπτωση που τελικά δεν γίνει τίποτα, μήπως αρχίσουν οι αμφιβολίες ? Μήπως αρχίσει και τρίζει το κατασκεύασμα ? Ή έχετε την απάντηση έτοιμη, οτι εισακούστηκαν οι προσευχές σας και μας δίνεται άλλη μία ευκαιρία ???

Και στην τελική οι προσευχές σας τι εύχονται να γίνει τελικά ??????

Edited by - KERRY KING on 19/08/2008 21:30:41


Νομιζω πως το φορουμ συτο το θεμα εχει. Αν ελεγε:
ΕΔΩ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ, θα μιλουσαμε για το πολυτεχνειο.

Συνδιαζουμε τα γεγονοτα με τις προφητειες για να δουμε αν ειναι κοντα η εκπληρωση τους. Βασικα μας εχεις ρωτησει πολλες φορες αν θελουμε να εκπληρωθουν και σου εχουμε απαντησει ΝΑΙ!!!. Γιατι συνεχιζεις να κανεις τις ιδιες ερωτησεις?

Οι προσευχες ευχονται να υπαρχει ειρηνη. Αυτο διδασκει η θρησκεια μας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OYKAS
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2008, 08:41:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OYKAS
quote:

Τα πράγματα είναι σοβαρά αγαπητοί μου αδελφοί! Τα νεότερα από τον πόλεμο Ρωσίας-Γεωργίας έχουν ως εξής: Το σώμα του Χριστού είναι σε δίλημμα και δεν ξέρει ποιόν να υποστηρίξει!!:

Εδώ βλογάει τους μεν:

κι εδώ τους δε:



Δηλαδη φιλε μου ολοι οσοι ειναι ομοθρησκοι δεν μπορουν να κανουν πολεμους μεταξυ τους?
Οι δυτικοι δηλαδη που ειναι κυριως Χριστιανοι δεν σκοτωνονται μεταξυ τους? Δεν κανανε ποτε πολεμους μεταξυ τους?

Ο Θεος δινει την ευκαιρια σε ολο τον κοσμο, πιστους και απιστους, καθημερινα την ευκαιρια να μετανοησουν και να ερθουν πιο κοντα του.

Οσοι φοβουνται το Θεο κοιταζουν να κανουν καθημερινα οσο περναει απο το χερι τους το σωστο. Οσοι πιστευουν οτι προερχονται απο τον πιθηκο δεν χρειαζεται να φοβουνται τιποτα. Για αυτο ειναι και ασυδωτοι.

Αληθεια οσοι πιστευουν οτι προερχονται απο τον πιθηκο, οταν πανε στον ζωοολογικο κηπο και βλεπουν πιθηκους τι κανουν? Ποιανουν κουβεντα?
Και αφου το πιστευουν αυτο τοτε πως γινεται να υπαρχουν πιθηκοι ακομα?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2008, 09:19:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Για να βάλουμε τα πράγματα κάστω και με τη σειρά: Εσείς που
"διαολίζεστε" με τις προφητείες, τι δεν δέχεστε, ότι υπάρχουν
ή ότι θα βγούν; Γιατί αν πάμε στο θέμα χρόνου, κοντός ψαλμός αλληλούεια...
Δηλαδή θα γίνουν σύντομα, οπότε θα δούμε...
Αλλά υπάρχουν κι αυτές που εχουν γίνει πράξη, οπότε γι αυτές
αν συζητήσουμε θα πούνε ..ο Μακεδόν ( είμαι λίγο αλβανό στη γραφή)
ότι δεν είναι έτσι και λοιπά...Πάλι τέλμα, το αγαπημένο στάδιο
μερικών...
Εγώ ξέρω ότι σε σοβαρές συζητήσεις, τίθενται ζητήματα, συζητιούνται, γίνονται τοποθετήσεις με στοιχεία,κλπ, αλλά αμφισβητήσεις των θεμάτων, δεν γίνονται, ή μη μόνο στην ψωροκώσταινα...που αλλάζει συνέχεια το βρακί της, για να δείξει αλλοιώς...
Βλέπουμε την ένταση, και ξέρουμε όλοι ότι σύντομα θα γίνει μπαμ
μεταξύ Ρωσίας και ΝΑΤΟ, πως θα γίνει συζητάμε...Αλλά όσοι δεν
μπορούν να συζητήσουν, χαλάνε το θέμα... Για ζημιά δλδ γίνεται
συμμετοχή για καλό όχι... Αυτός είναι ο σύγχρονος νεοέλληνας...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2008, 10:00:30  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
OYKAS
Και κατι αλλο! Ο πλανητης δηλαδη μεχρι τωρα δεν αιματοκυλιστει απο αλλους εκτος απο τους Ρωσους?

Στη διάρκεια του περασμένου αιώνα η ανθρωπότητα γνώρισε δύο παγκόσμιους πολέμους. Ήταν ένα λουτρό αίματος άνευ προηγουμένου. Σήμερα έχουμε το ιδιαίτερα οξύ πρόβλημα των περιφερειακών συγκρούσεων, πολλές από τις οποίες δε φτάνουν καν στην ειδησεογραφία.

Όμως, όπως και να το κάνουμε, ένα γενικευμένο πυρηνικό ολοκαύτωμα θα ήταν μια καταστροφή εντελώς διαφορετικής κλίμακας τόσο στις άμεσες όσο και στις έμμεσες συνέπειες για την ανθρωπότητα. Αν έχω καταλάβει καλά, αυτό υπονοούν οι KERRY_KING και PREDATOR.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2008, 10:40:01  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Στη διάρκεια του περασμένου αιώνα η ανθρωπότητα γνώρισε δύο παγκόσμιους πολέμους. Ήταν ένα λουτρό αίματος άνευ προηγουμένου. Σήμερα έχουμε το ιδιαίτερα οξύ πρόβλημα των περιφερειακών συγκρούσεων, πολλές από τις οποίες δε φτάνουν καν στην ειδησεογραφία.

Όμως, όπως και να το κάνουμε, ένα γενικευμένο πυρηνικό ολοκαύτωμα θα ήταν μια καταστροφή εντελώς διαφορετικής κλίμακας τόσο στις άμεσες όσο και στις έμμεσες συνέπειες για την ανθρωπότητα. Αν έχω καταλάβει καλά, αυτό υπονοούν οι KERRY_KING και PREDATOR.


πολεμικη συρραξη, "θερμο επεισοδιο" κτλ, αποκλειεται να μην υπαρχουν στα ΜΜΕ... αφου αυτοι τα κυνηγανε... ως γνωστον, τους αρεσει το ΑΙΜΑ στην κυριολεξια


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2008, 11:15:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
Δηλαδη ενας ανθρωπος που ηταν γατα στην KGB, υπηρξε προεδρος μιας υπερδυναμης για πολλα χρονια, που εχει κανει τρελες συμφωνιες για ενεργειακα, στρατιωτικα θεματα, παραπλανηθηκε απο καποιο παπουλη???????

OYKAS οι Ρώσσοι έχουνε και σχετική προϊστορία στο να πιάνονται κορόιδα από τους ρασοφόρους. Το όνομα Ρασπούτιν σου λέει κάτι ????

Τώρα, παππούληδες μας παρουσιάζονται προς τα έξω. Το τι υπάρχει (αν υπάρχει) από πίσω τους εκεί στα άδυτα του αγίου όρους, δεν είναι σε θέση κανένας μας να ξέρει, μόνο υποθέσεις μπορούνε να γίνουνε.

quote:
Εδω φιλε μου εσυ που δεν εισαι τιποτα απο ολα αυτα και δεν δεχεσαι καν την πιστη των αλλων, αυτος δηλαδη γιατι ειναι πλανεμενος?
Το μονο σιγουρο ειναι πως ο καθενας κοιταει τα συμφεροντα του.

Γιατί λοιπόν να μην είναι προς το συμφέρον κάποιου η χειραγώγηση του λαού μέσω της θρησκείας και του φόβου για την "αποκάλυψη" ? Τι πιο απλό από την δημιουργία μιας σειράς γεγονότων που να συμβαδίζουνε με τις "προφητείες" ωστέ σταδιακά να αρχίσουνε να πιστεύουνε και οι άπιστοι. Τόσο δύσκολο σου φαντάζει ? Και μην μου πεις πως ένας άνθρωπος του μεγέθους Πούτιν δεν είναι σε θέση να επιρεάζει με τις πράξεις όλο τον πλανήτη...

Και που είναι γάτα ο Πούτιν τι μου λέει αυτό ? Αποκλείει αυτό το ότι μπορεί να βρίσκονταν πάντα ρασοφόροι από πίσω του ? Ή αποκλείει το γεγονώς να τον προσεγγίσανε και να τον αποβλακώσανε - ή να του τάξανε ??? Αμφησβιτείς την πολιτική δύναμη και επιρροή της εκκλησίας δηλαδή ??? 'Η για σένα το παπαδαριό είναι μόνο αφερήμ και αλλελούηα ?????????Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nemesis 1
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2008, 11:16:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nemesis 1
θελω να πω κατι για τη ρωσια,οταν η Αμερικη εκανε τις επεμβασεις στη σερβια στο Αφγαγισταν και στο ιρακ χωρις παντα την εγκριση του συμβουλιου ασφαλειας λεγαμε ολοι,και μην πει κανεις το αντιθετο,οτι δεν υπαρχει αντιπαλο δεος μια δυναμη που να κραταει ισοροπιες στο κοσμο οπως ηταν παλια με τη Ρωσια ωστε να μη κανει οτι θελει η Αμερικη,εφτασε λοιπον η εποχη που οι ρωσοι σηκωσαν κεφαλι και τωρα την κατηγορουμε.και ρωτω καλα ρε παιδια δηλαδη τι περιμενατε οτι μπορει να γινει αυτο με ειρηνικα μεσα ,παντα ετσι δεν γινεται εδω και χιλιαδες χρονια γιατι να αλαξει τωρα.Να πω και το εξης οι κυπραιοι και οι τουρκοι καποτε συνυπηρχαν ειρηνικα το ιδιο και οι ωσετοι με τους γεωργιανους,ακομη και στη σμυρνη πριν τη καταστροφη οι τουρκοι υπηρετουσαν τους ελληνες,και ομως σφαχτηκανε ολοι οχι γιατι ηταν πολεμοχαρεις αλλα γιατι οι πολιτικες και τα συμφεροντα το επεβαλαν δεν ρωτησαν το λαο,για αυτο σας λεω δεν μπορουμε να αλαξουμε τιποτα μοιραια θα οδηγηθουμε σε παγκοσμια πολεμικη συραξη,απλα καποιοι δεν το χωρα ο νους τους οτι μπορει να μας συμβει και μαλιστα χωρις να μας ρωτησει κανεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2008, 11:22:42  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
PREDATOR
πολεμικη συρραξη, "θερμο επεισοδιο" κτλ, αποκλειεται να μην υπαρχουν στα ΜΜΕ... αφου αυτοι τα κυνηγανε... ως γνωστον, τους αρεσει το ΑΙΜΑ στην κυριολεξια


Ομολογώ ότι δεν έχω τηλεόραση εδώ και πολλά χρόνια και δεν μπορώ να ξέρω τι γίνεται σήμερα.

Όμως, πριν από τα πολλά αυτά χρόνια είχε τύχει να δω ένα χάρτη με τις συγκρούσεις πάνω στον πλανήτη. Είχα εκπλαγεί με τον αριθμό τους και την απουσία, απ' όσο μπορούσα να πω, αναφοράς από τα ΜΜΕ της εποχής για πολλές από αυτές.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2008, 11:40:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Έχω τους λόγους μου που ρωτάω ξανά και ξανά το ίδιο πράγμα, γιατί πλέον αρχίζω και συνειδητοπειώ μια κατάσταση που αρχίζει και δεν μου αρέσει. Γιατί έχω κι εγώ παιδάκι και δεν μπορώ πλέον να κλείνω τα μάτια μου σε αυτά που συμβαίνουνε τριγύρω. Γιατί κάτι που ξεκίνησε σαν κουβέντα μεταξύ κάποιων «ψαγμένων» έχει γίνει πλέον τάση (ίσως και ελέω Λιακόπουλου).

Και η κουτσή Μαρία αρχίζει να μιλάει για προφητείες. Και όσο αυτό περιορίζεται στο θρησκευτικό κομμάτι, πίστεψέ με δεν με ενοχλεί καθόλου. Ο καθένας έχει δικαίωμα να πιστεύει σε ότι θέλει, ποτέ μου δεν το κατέκρινα αυτό. Από την στιγμή όμως που στο κοκτέηλ μπαίνει και το πολιτικό παιχνίδι, εκεί αρχίζεις και «υποψιάζεσαι». Όταν λοιπόν πριν από κάτι χρόνια γέλαγα με κάτι γραφικούς που μιλάγανε για το «ποθούμενο», σήμερα αρχίζω και προβληματίζομαι πλέον. Όταν το ποθούμενο είναι μια παγκόσμια σύρραξη προκειμένου στο τέλος να θριαμβεύσει η ορθοδοξία (α ! και να μας δώσει την αγιασοφιά το ξανθό γένος), αυτή η κατάσταση αρχίζει και μου θυμίζει ΤΖΙΧΑΑΝΤ.

Όταν βλέπω με σοκ ντοκυμαντέρ με χριστιανούς «μουτζαχεντήν» στις ΗΠΑ και στο καπάκι διαβάζω και ακούω από τους πολιτισμένους υποτίθεται συμπολίτες μου ότι ο καιρός γαρ εγγυής, το πράγμα αρχίζει και γίνεται επικύνδινο. Γιατί όταν κάποιοι περιμένουνε με αγωνία να αρχίσει το αιματοκύλισμα για να εκπληρωθούνε οι προφητείες, το πράγμα αρχίζει και σοβαρεύει. Γιατί ξέρετε καλά πως υπάρχουνε και σχιζοφρενείς ανάμεσά μας και ποιός μου λέει εμένα πως δεν θα υπάρξουν «νεομάρτυρες» προκειμένου να αρχίσει το «ποθούμενο». Ποιός μου λέει εμένα πως δεν θα βρεθεί κανένα μαλακισμένο, βλέπωντας ότι δεν προχωράει το πραγμα, να πάει να κάνει μία επίθεση αυτοκτονίας στην τουρκική πρεσβεία απλά και μόνο για να δημιουργήσει θερμό επεισόδιο στις σχέσεις Ελλάδας – Τουρκίας ???

Σενάρια επιστημονικής φαντασίας ???
Σκεφτείτε που μπορεί να οδηγήσει ο θρησκευτικός φανατισμός και ελάτε μετά να μου πείτε ότι έχω άδικο.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2008, 11:45:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Και στην τελική "χριστιανοί" συνομιλητές μου, αν υπάρξει κρίση
να δω ποιοι θα έχουνε μούτρα να εμφανιστουν. Γιατί μπορεί να μην πιστεύω στα βιβλικά σας δημιουργήμτα, κάνω όμως ότι περνάει από το χέρι μου να βοηθήσω αυτό που εσείς ονομάζετε ΚΑΛΟ. Και στην τελική, ποτέ μου δεν θα ευχόμουνα τον αφανισμό κάποιων προκειμένου να θριαμβεύσουν τα πιστεύω μου.... Σκεφτείτε πόσο την έχετε γελιοποιήσει την θρησκεία σας με όλες αυτές τις "επιθυμίες" σας....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OYKAS
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2008, 11:52:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OYKAS
quote:

quote:
Δηλαδη ενας ανθρωπος που ηταν γατα στην KGB, υπηρξε προεδρος μιας υπερδυναμης για πολλα χρονια, που εχει κανει τρελες συμφωνιες για ενεργειακα, στρατιωτικα θεματα, παραπλανηθηκε απο καποιο παπουλη???????

OYKAS οι Ρώσσοι έχουνε και σχετική προϊστορία στο να πιάνονται κορόιδα από τους ρασοφόρους. Το όνομα Ρασπούτιν σου λέει κάτι ????

Τώρα, παππούληδες μας παρουσιάζονται προς τα έξω. Το τι υπάρχει (αν υπάρχει) από πίσω τους εκεί στα άδυτα του αγίου όρους, δεν είναι σε θέση κανένας μας να ξέρει, μόνο υποθέσεις μπορούνε να γίνουνε.

quote:
Εδω φιλε μου εσυ που δεν εισαι τιποτα απο ολα αυτα και δεν δεχεσαι καν την πιστη των αλλων, αυτος δηλαδη γιατι ειναι πλανεμενος?
Το μονο σιγουρο ειναι πως ο καθενας κοιταει τα συμφεροντα του.

Γιατί λοιπόν να μην είναι προς το συμφέρον κάποιου η χειραγώγηση του λαού μέσω της θρησκείας και του φόβου για την "αποκάλυψη" ? Τι πιο απλό από την δημιουργία μιας σειράς γεγονότων που να συμβαδίζουνε με τις "προφητείες" ωστέ σταδιακά να αρχίσουνε να πιστεύουνε και οι άπιστοι. Τόσο δύσκολο σου φαντάζει ? Και μην μου πεις πως ένας άνθρωπος του μεγέθους Πούτιν δεν είναι σε θέση να επιρεάζει με τις πράξεις όλο τον πλανήτη...

Και που είναι γάτα ο Πούτιν τι μου λέει αυτό ? Αποκλείει αυτό το ότι μπορεί να βρίσκονταν πάντα ρασοφόροι από πίσω του ? Ή αποκλείει το γεγονώς να τον προσεγγίσανε και να τον αποβλακώσανε - ή να του τάξανε ??? Αμφησβιτείς την πολιτική δύναμη και επιρροή της εκκλησίας δηλαδή ??? 'Η για σένα το παπαδαριό είναι μόνο αφερήμ και αλλελούηα ?????????


Ε και εσυ ρε φιλε τι θες να γινει δηλαδη?
Ακομα και ετσι να ειναι, μπορεις να μου απαντησεις τι θα κερδισει η εκκλησια απο αυτο? Το αγιο ορος τι θα κερδισει?
Ειναι ηδη ο πιο πλουσιος οργανισμος η εκκλησια στην ελλαδα.
Σε λιγο θα μας πεις οτι η εκκλησια οργανωνει τους πολεμους. Μπορει το βατικανο να εκανε και ισως και να κανει κρυφους πολεμους αλλα αυτο δεν σημαινει οτι το κανει και η ορθοδοξη εκκλησια.
Και ασφαλως δεν ειναι καλοι ολοι οι παπαδες.

Ο Ρασπουτιν εδρασε σ εμια εποχη που κυριαρχουσε η αμμορφωσια στον κοσμο. Τωρα δεν μπορεις ευκολα να το πεις αυτο. ΚΑι αν πιαστηκε κοτσος ο ρωσικος λαος απο τον ρασπουτιν δεν λεει κατι. Κοτσος πιαστηκε και απο τον σταλιν με τον κουμουνισμο αμεσως αργοτερα που δεν ειχε και καμια σχεση με την εκκλησια αλλα ακριβως το αντιθετο.
Οποτε να σου απαντησω οτι ο κουμουνισμος που εχει ως στοιχειο του την αθεια αιματοκυλισε ολοκληρο τον καυκασο, εστειλε εξοριες στην σιβηρια χιλιαδες κοσμο(οπου και πεθαναν οι περισσοτεροι), ηταν ουσιαστικα κοκκινη χουντα.
Εσυ που εισαι αθεος τι εχεις να πεις για αυτο?
Σταματα αλοιπον να μας την λες συνεχεια για την θρησκεια μας και να ειρωνευεσαι τα πιστευω μας αν επιθυμεις να σου απανταμε με σοβαροτητα η να μη σου απανταμε γενικως.
Και για να στο ξεξκαθαρισω:
ΝΑΙ! Οι περισσοτεροι απο εμας τους Ελληνες που μιλαμε εδω μεσα θελουμε να ανακτησει η Ελλαδα ολα τα τα αλυτρωτα εδαφη της με πρωτη πρωτη την Κωνσταντινουπολη και Κυπρο. Οι προφητειες λενε οτι θα γινει αυτο. Δεν επιθυμουμε να αιματοκυλιστει το συμπαν για να το επιτυχουμε αλλα αν ειναι ετσι γραφτο να γινει ας γινει. Στο κατω κατω δεν αποφασιζουμε εμεις για τον τροπο. Αν μπορουσαμε να αποφασισουμε τοτε θα ειμασταν υπερδυναμη, πραγμα που δεν ισχυει.
Επισης δεν γουσταρω Τουρκους, Αλβανους, Σκοπιανους και Βουλγαρους γιατι αυτοι οι λαοι οποτε τους δοθηκε η ευκαιρια μας καταεσφαξαν.
Δεν λεω βεβαια οτι θα τους σκοτωνα αν μου δινοταν ευκαιρια. Απλα δεν τους παω. Και μην μου πει κανεις οτι φταιει ο λαος γιατι ο λαος απαρτιζει το στρατευμα.
Αν με πειτε ρατσιστη τοτε δεν καταλαβατε τιποτα απο οσα εχω πει.

Τωρα αν συνεχιζετε να επιμενετε με τις αμφισβητησεις σας και τα ειρωνικα σας σχολια σε αυτο το φορουμ, τοτε ειλικρινα θεωρω οτι γραφετε απλα για να εκνευρισετε τους παρευρισκομενους.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OYKAS
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2008, 11:58:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OYKAS
quote:

Και στην τελική "χριστιανοί" συνομιλητές μου, αν υπάρξει κρίση
να δω ποιοι θα έχουνε μούτρα να εμφανιστουν. Γιατί μπορεί να μην πιστεύω στα βιβλικά σας δημιουργήμτα, κάνω όμως ότι περνάει από το χέρι μου να βοηθήσω αυτό που εσείς ονομάζετε ΚΑΛΟ. Και στην τελική, ποτέ μου δεν θα ευχόμουνα τον αφανισμό κάποιων προκειμένου να θριαμβεύσουν τα πιστεύω μου.... Σκεφτείτε πόσο την έχετε γελιοποιήσει την θρησκεία σας με όλες αυτές τις "επιθυμίες" σας....

Μας αποκαλεις γελοιους δηλαδη?
Ευχαριστουμε!
Να δω στα 2 τελευταια ποστ σου που χρησιμοποιησες πολυ ωραιες εκφρασεις αν θα φας τιμωρια ή οχι!

ΥΓ Σου εχουμε απαντησει ποσες φορες ποιες ειναι οι επιθυμιες μας και οτι δεν θελουμε να αιματοκυλιστει το συμπαν για να τις πετυχουμε αλλα εσυ εκει...συνεχιζεις να λες τα δικα σου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OYKAS
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2008, 12:01:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OYKAS
quote:

Ποιός μου λέει εμένα πως δεν θα βρεθεί κανένα μαλακισμένο, βλέπωντας ότι δεν προχωράει το πραγμα, να πάει να κάνει μία επίθεση αυτοκτονίας στην τουρκική πρεσβεία απλά και μόνο για να δημιουργήσει θερμό επεισόδιο στις σχέσεις Ελλάδας – Τουρκίας ???

Σενάρια επιστημονικής φαντασίας ???
Σκεφτείτε που μπορεί να οδηγήσει ο θρησκευτικός φανατισμός και ελάτε μετά να μου πείτε ότι έχω άδικο.


Οπως εγινε και η προβοκατσια το 195κατι και δοθηκε αφορμη να σφαχτουνε ποσοι ελληνες και να ρημαχτουνε ποσες ελληνικες επιχειρησεις στην Κωνσταντινουπολη. Μονο που ητανε προβοκατσια.
Οπως βλεπεις καποιοι αλλοι λαοι εχουν τετοιους τροπους.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2008, 12:28:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Πολύ εκνευρισμένο σε βλέπω OYKAS, αν σε χαλάει ο διάλογος πες μου να σταματήσω να σου απαντάω στα δικά σου ποστ...

quote:
Ακομα και ετσι να ειναι, μπορεις να μου απαντησεις τι θα κερδισει η εκκλησια απο αυτο? Το αγιο ορος τι θα κερδισει?
Ειναι ηδη ο πιο πλουσιος οργανισμος η εκκλησια στην ελλαδα.

Προσωπικά αμφιβάλω κατά πόσο το άγιον όρος περιορίζεται στα εθνικά μας γεωγραφικά σύνορα. Μην ξεχνάς όμως την φθορά που δέχεται η εκκλησία παγκοσμίως, ειδικά την τελευταία 10ετία. Με τις τάσεις που προδιαγράφονται δεν νομίζω η εκκλησία να κάτσει με σταυρωμένα χέρια. Είναι ο πιο πλούσιος οργανισμός στην ελλάδα γιατί έχει καταφέρει και έχει συνδέσει την παρουσία της με την πολιτεία, ας γίνει διαχωρισμός κράτους εκκλησίας και θα δεις πανηγύρι. Πλατιάζουμε το θέμα μας όμως, ας μην επεκταθούμε σε αυτό.

Για την κόκκινη χούντα του Στάλιν με βρίσκεις απολύτως σύμφωνο. Ο Χίτλερ μπροστά του δίχνει ένας απλός κατασυρροήν δολοφόνος - όμως ο ένας έγινε ήρωας ενώ ο άλλος το πιο μισητό πρόσωπο της ιστορίας. Την ιστορία βλέπεις την γράφουνε οι νικητές

quote:
Σταματα αλοιπον να μας την λες συνεχεια για την θρησκεια μας και να ειρωνευεσαι τα πιστευω μας αν επιθυμεις να σου απανταμε με σοβαροτητα η να μη σου απανταμε γενικως.

Δεν σας την λέω, μόνοι σας πέφτετε στην λακούβα. Δεν μπορεί από την μία να ανοίγετε θέματα γοα την Αγάπη του Χριστού, δεν μπορείτε να μιλάτε για την θυσία του πανάγαθου θεού και μετά να μιλάτε για αιματοκύλισμα. Λέτε ότι δεν επιθυμείτε το αιματοκύλισμα αλλά από την άλλη τι να κάνετε αφού είναι θεού θέλημα ??? Δηλαδή ρε φίλε σε αντιπροσωπεύει εσένα αυτός ο θεός ??? Δηλαδή, το αντίπαλον δέον (ο αντίχριστος φαντάζομαι) τι προβλέπει για το μέλλον ? Να ξέρουμε και εμείς οι άπιστοι να διλάξουμε στρατόπεδο....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OYKAS
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2008, 12:37:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OYKAS
quote:

Πολύ εκνευρισμένο σε βλέπω OYKAS, αν σε χαλάει ο διάλογος πες μου να σταματήσω να σου απαντάω στα δικά σου ποστ...

quote:
Ακομα και ετσι να ειναι, μπορεις να μου απαντησεις τι θα κερδισει η εκκλησια απο αυτο? Το αγιο ορος τι θα κερδισει?
Ειναι ηδη ο πιο πλουσιος οργανισμος η εκκλησια στην ελλαδα.

Προσωπικά αμφιβάλω κατά πόσο το άγιον όρος περιορίζεται στα εθνικά μας γεωγραφικά σύνορα. Μην ξεχνάς όμως την φθορά που δέχεται η εκκλησία παγκοσμίως, ειδικά την τελευταία 10ετία. Με τις τάσεις που προδιαγράφονται δεν νομίζω η εκκλησία να κάτσει με σταυρωμένα χέρια. Είναι ο πιο πλούσιος οργανισμός στην ελλάδα γιατί έχει καταφέρει και έχει συνδέσει την παρουσία της με την πολιτεία, ας γίνει διαχωρισμός κράτους εκκλησίας και θα δεις πανηγύρι. Πλατιάζουμε το θέμα μας όμως, ας μην επεκταθούμε σε αυτό.

Για την κόκκινη χούντα του Στάλιν με βρίσκεις απολύτως σύμφωνο. Ο Χίτλερ μπροστά του δίχνει ένας απλός κατασυρροήν δολοφόνος - όμως ο ένας έγινε ήρωας ενώ ο άλλος το πιο μισητό πρόσωπο της ιστορίας. Την ιστορία βλέπεις την γράφουνε οι νικητές

quote:
Σταματα αλοιπον να μας την λες συνεχεια για την θρησκεια μας και να ειρωνευεσαι τα πιστευω μας αν επιθυμεις να σου απανταμε με σοβαροτητα η να μη σου απανταμε γενικως.

Δεν σας την λέω, μόνοι σας πέφτετε στην λακούβα. Δεν μπορεί από την μία να ανοίγετε θέματα γοα την Αγάπη του Χριστού, δεν μπορείτε να μιλάτε για την θυσία του πανάγαθου θεού και μετά να μιλάτε για αιματοκύλισμα. Λέτε ότι δεν επιθυμείτε το αιματοκύλισμα αλλά από την άλλη τι να κάνετε αφού είναι θεού θέλημα ??? Δηλαδή ρε φίλε σε αντιπροσωπεύει εσένα αυτός ο θεός ??? Δηλαδή, το αντίπαλον δέον (ο αντίχριστος φαντάζομαι) τι προβλέπει για το μέλλον ? Να ξέρουμε και εμείς οι άπιστοι να διλάξουμε στρατόπεδο....


Φιλε μου μου φαινεται εχεις παρεξηγησει καποια πραγματα.
Ο Θεος διαδσκει την αγαπη. Επισης εχει δωσει στον ανθρωπο (σε αντιθεση με τα ζωα), κριση ωστε να μπορει να αποφασιζει απο μονος του τι θα κανει στη ζωη του. Αποφασιζει καθημερινα αν θα κανει καλο ή κακο. Στα τελευταια χρονια ο ανθρωπος κανει μονο το 2ο και δεν προκειτια να αλλαξει σταση. Ο Θεος δεν μπορει να το επιτρεψει αυτο να συνεχιζεται για πολυ. Και θα πληρωσουμε ολοι μας για τις αμαρτιες μας.
Τωρα θελω να σε ρωτησω κατι αλλο:
Εσυ εισαι ευερεθιστο ατομο? Θελεις να υπαρχει ομονοια στον κοσμο? Συγχωρεις τους εγκληματιες? Τους φονιαδες? Τους βιαστες? Ανθρωπους που εχουν πραξει γενοκτονια? Ανθρωπους που εχουν βασανισει ανθρωπους για πλακα?
Μπορεις να το κανεις ακομα και αν οι πραξεις οποιουδηποτε απο τους παραπανω τυπους εγκληματιων αν τις πραξεις τους τις εφαρμοζαν στην οικογενεια σου?
Απαντησε μου σε παρακαλω!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2008, 12:39:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
Μας αποκαλεις γελοιους δηλαδη?
Ευχαριστουμε!
Να δω στα 2 τελευταια ποστ σου που χρησιμοποιησες πολυ ωραιες εκφρασεις αν θα φας τιμωρια ή οχι!

ΤΗΕ ΜΥΓΟΥΛΑ EFFECT ΞΑΝΑΧΤΥΠΑ....

Να φάω τιμωρία γιατί ? Που χρησιμοποιώ ύβρεις ? Ποιόν πρόσβαλα προσωπικά και δεν το κατάλαβα ?

OYKAS εδώ και 4 σαιζόν (ούτε το Lost να ήτανε) αναμασώνται τα ίδια και τα ίδια. Εγώ προσωπικά προσπαθώ να προσεγγίσω το θέμα από μια άλλη οπτική. Βλέπω ξαφνικά τάσεις και αυτό αρχίζει και με απασχολεί. Η γελειότητα έχει να κάνει με το παρακάτω :

Υπάρχει ο άνθρωπος πάνω στον πλανήτη και δημιουργεί θρησκείες. Κάποια στιγμή, ο ένας και αληθινός θεός μας στέλνει τον γιό του να μας διδάξει την αλήθεια, μέσα από την αγάπη. Αποκορύφωμα αυτής της αγάπης είναι και η θυσία του υιού μπας και πιστέψουμε. Περνάνε 2000 και κάτι χρόνια από τότε αλλά ο άνθρωπος δεν βάζει μυαλό, αντιθέτως πάει από το κακό στο χειρότερο (τι σύμπτωση, αυτοί που τα έχουνε κάνει μούτι τόσα χρόνια στον πλανήτη, λένε βασικά ότι πιστεύουνε σε αυτόν τον ένα και μοναδικό θεό....). Και τελικά, όπως έχει προαποφασιστεί εδώ και αιώνες, ο ένας και μοναδικός θεός θα πάρει την κατάσταση στα χέρια του (κάτι σαν τον Κόκκαλη δηλαδή) και μέσα από ένα ανελέητο αιματοκύλισμα θα ξεπαστρεύσει τον Αντίχριστο και όλους τους οπαδούς του και θα μείνουνε πλέον μόνο όσοι πίστεψαν σε αυτόν.

Συγνώμη, αλλά αν το παραπάνω εσύ το βρίσκεις σοβαρό σενάριο, εγώ το βρίσκω γελοίο. Γιατί έρχεται σε πλήρη αντίθεση με αυτά που διδάσκει η θρησκεία σου. Κάτι σε στυλ "σε αγαπώ αλλά πρέπει να σε σκοτώσω"....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2008, 13:07:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
Ο Θεος διαδσκει την αγαπη. Επισης εχει δωσει στον ανθρωπο (σε αντιθεση με τα ζωα), κριση ωστε να μπορει να αποφασιζει απο μονος του τι θα κανει στη ζωη του. Αποφασιζει καθημερινα αν θα κανει καλο ή κακο. Στα τελευταια χρονια ο ανθρωπος κανει μονο το 2ο και δεν προκειτια να αλλαξει σταση. Ο Θεος δεν μπορει να το επιτρεψει αυτο να συνεχιζεται για πολυ. Και θα πληρωσουμε ολοι μας για τις αμαρτιες μας.

Και απο που βγαίνει ότι τα τελευταία χρόνια ο άνθρωπος κάνει μόνο το κακό ? Αυτά που βλέπεις και ονομάζεις κακό γίνονται από την εποχή που υπάρχει ο άνθρωπος πάνω στον πλανήτη. Πάντα υπήρχαν πόλεμοιλ, πάντα υπήρχε ανισοροπία μεταξύ πλούσιων και φτωχών, πάντα γίνονταν βιασμοί, δολοφονίες, εγκλήματα.

Εγώ τα τελευταία χρόνια βλέπω μια τάση ανθρώπων να θέλει να βάλει ένα τέλος σε όλα αυτά. Μια τάση ανθρώπων που θέλει να βάλει στην άκρη θρησκείες και κράτη και που λέει "όλοι είμαστε ίδιοι στην γη". Μια τάση ανθρώπων που συνειδητοποιεί ότι η γη καταστρέφεται και καταστρέφεται από την μισαλοδοξία αυτών που καθορίζουνε τις τύχες μας τόσους αιώνες, τους πολιτικούς και θρησκευτικούς άρχοντες. Για μένα αυτό είναι το καλό αγαπητέ, το ότι ξυπνάει ο κόσμος (ας είναι καλά το internet που φέρνει τα πάντα πλέον δίπλα μας) και αρχίζει και καταλαβαίνει τι φταίει. Το καλό θα κυριαρχίσει όταν δεν θα υπάρχει χριστιανός και μουσουλμάνος, όταν δεν θα υπάρχει έλληνας και τούρκος, αμερικάνος και ρώσσος, μαύρος και κίτρινος...

New Age μαλακίες θα πείτε κάποιοι και παγκοσμιοποίηση...

Όσα δεν φτάνει η αλεπού θα σας προαπαντήσω εγώ....

quote:
Τωρα θελω να σε ρωτησω κατι αλλο:
Εσυ εισαι ευερεθιστο ατομο? Θελεις να υπαρχει ομονοια στον κοσμο? Συγχωρεις τους εγκληματιες? Τους φονιαδες? Τους βιαστες? Ανθρωπους που εχουν πραξει γενοκτονια? Ανθρωπους που εχουν βασανισει ανθρωπους για πλακα?
Μπορεις να το κανεις ακομα και αν οι πραξεις οποιουδηποτε απο τους παραπανω τυπους εγκληματιων αν τις πραξεις τους τις εφαρμοζαν στην οικογενεια σου?
Απαντησε μου σε παρακαλω!

Εγώ δεν είμαι δήθεν αγαπητέ μου. Όλα έχουνε ένα όριο. Συγχωρώ μέχρι εκεί που υπάρχει το περιθώριο να διορθωθεί η ζημιά. Είμαι υπερ της θανατικής ποινής για να σου δώσω μια γενική απάντηση σε όλα τα υποερωτήματά σου και αν κάποιος θα πείραζε την οικογένειά μου θα έδινα ευχαρίστως και την ζωή μου για να εκδικηθώ με τον τρόπο που θα κρίνω εγώ. Δεν παριστάνω τον άγιο αγαπητέ μου, κάνω ότι περνάει από το χέρι μου να κυριαρχεί το "καλό", είμαι όμως και ζώο με τα ένστικτα που μου έδωσε η μητέρα φύση...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OYKAS
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2008, 13:15:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OYKAS
quote:

quote:
Μας αποκαλεις γελοιους δηλαδη?
Ευχαριστουμε!
Να δω στα 2 τελευταια ποστ σου που χρησιμοποιησες πολυ ωραιες εκφρασεις αν θα φας τιμωρια ή οχι!

ΤΗΕ ΜΥΓΟΥΛΑ EFFECT ΞΑΝΑΧΤΥΠΑ....

Να φάω τιμωρία γιατί ? Που χρησιμοποιώ ύβρεις ? Ποιόν πρόσβαλα προσωπικά και δεν το κατάλαβα ?

OYKAS εδώ και 4 σαιζόν (ούτε το Lost να ήτανε) αναμασώνται τα ίδια και τα ίδια. Εγώ προσωπικά προσπαθώ να προσεγγίσω το θέμα από μια άλλη οπτική. Βλέπω ξαφνικά τάσεις και αυτό αρχίζει και με απασχολεί. Η γελειότητα έχει να κάνει με το παρακάτω :

Υπάρχει ο άνθρωπος πάνω στον πλανήτη και δημιουργεί θρησκείες. Κάποια στιγμή, ο ένας και αληθινός θεός μας στέλνει τον γιό του να μας διδάξει την αλήθεια, μέσα από την αγάπη. Αποκορύφωμα αυτής της αγάπης είναι και η θυσία του υιού μπας και πιστέψουμε. Περνάνε 2000 και κάτι χρόνια από τότε αλλά ο άνθρωπος δεν βάζει μυαλό, αντιθέτως πάει από το κακό στο χειρότερο (τι σύμπτωση, αυτοί που τα έχουνε κάνει μούτι τόσα χρόνια στον πλανήτη, λένε βασικά ότι πιστεύουνε σε αυτόν τον ένα και μοναδικό θεό....). Και τελικά, όπως έχει προαποφασιστεί εδώ και αιώνες, ο ένας και μοναδικός θεός θα πάρει την κατάσταση στα χέρια του (κάτι σαν τον Κόκκαλη δηλαδή) και μέσα από ένα ανελέητο αιματοκύλισμα θα ξεπαστρεύσει τον Αντίχριστο και όλους τους οπαδούς του και θα μείνουνε πλέον μόνο όσοι πίστεψαν σε αυτόν.

Συγνώμη, αλλά αν το παραπάνω εσύ το βρίσκεις σοβαρό σενάριο, εγώ το βρίσκω γελοίο. Γιατί έρχεται σε πλήρη αντίθεση με αυτά που διδάσκει η θρησκεία σου. Κάτι σε στυλ "σε αγαπώ αλλά πρέπει να σε σκοτώσω"....


THE "ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ" EFFECT ΞΑΝΑΧΤΥΠΑ
Αφου εσυ το θεωρεις γελοιο και οτι ειναι ψεμα τοτεοφειλω να σε παραδεψτω για την εξυπναδα σου. Βλεπεις 2 δις κοσμος χριστιανων που πιστευουν σε αυτο ειναι πλανεμενοι και ανοητοι που το πιστεουν. Κι εσυ εισαι απο εκεινους που ειναι οι εξυπνοι και δεν το πιστευουν. ΟΚ παω πασο. Δεν βλεπω το λογο να συνεχισω την κουβεντα αφου εχεις παρει τις αποφασεις σου σχετικα με το θεμα. Δεν πιστευεις στην Θρησκεια ουτε στις προφητειες τις οποιες σχολιαζουμε σε αυτο το φορουμ. Το σεβομαι που εχεις τα δικα σου πιστευω και δεν εχω καμια διαθεση να προσπαθησω να σε πεισω για το αντιθετο. Στο κατω κατω δεν με ενδιαφερει κι ολας.
Αλλα Μπορεις σε παρακαλω αφου δεν εχεις τιποτα να μας πεις κατι σχετικο με τις προφητειες στην συζητηση μας να μην ποσταρεις ασχετα πραγματα?
Αυτο τουλαχιστον μπορεις να το σεβαστεις σε παρακαλω?
Αν θες να ανοιξεις κουβεντα σχετικα με τη θρησκεια μας σ επαρακαλω ανοιξε αλλο τοπικ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2338867
Maintained by Digital Alchemy