ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Σχετικά με εξήγηση ονείρου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
toylipaki
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2009, 15:20:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toylipaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Geia sas melh tou esoterica.Eimai kainourio melos edw kai tha i ithela tin voithia sas.sxedon prin 2 xronia exasa ton aderfo mou se troxaio distixima.perisi ton evlepa ston upno mou arketa suxna, an kai i douleia mou itan arketa makria apo ton topo koimiseos tou prospa8ousa na pigaina kai na ton anavw opote mporousa..fetos omws doulevw akoma pio makria..kai dustuxws den mporw suxna na pigainw.kai ftanw sto kurio 8ema mou..vlepw sunexeia to idio oneiro.oti pigainw kai ton ksethavw.kserw einai ligo makavrio ayto to thema tis sizitisis mou alla mporei na uparxei kapoios pou na gnwrizei kati.simainei kati to oneiro?i einai aples tupseis pou niw8w epeidi de mporw na pigainw suxna na anavw ton aderfo mou?mou einai polu duskolo na to sizitisw me kapoion gnwsto mou..alla ayto to oneiro to vlepw polu suxna..kai malista otan ton ksethavw den vrisketai ekei...

__________________________________________________________
ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΤΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ Ti simainei? ΣΕ
Σχετικά με εξήγηση ονείρου.
01/06/2009
__________________________________________________________

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2009, 16:22:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς ήρθες...
Τρεις παρατηρησεις που πάντα κάνουμε στα καινούρια μέλη.
1)ΟΧΙ γκρικλις
2)Τιτλοι πιο περιεκτικοι
3)Στη "αναζήτηση" αριστερά μπορείς μπορείς να δείς αν υπάρχουν παρεμφεροί θέματα ωστε να μην ανοίγουν καινούρια.(οσον αφορα τα όνειρα σίγουρα υπάρχουν)

Κατα τα άλλα..
Το να μη βλέπεις ένα νεκρί στο τάφο του σημαίνει οτι αυτός ειναι ζωντανος:έχει αναστηθεί.
Είναι μια ιδέα που σε όλους μας είναι γνωστή μέσα απο το ευαγγέλιο(αν δεν το χεις διαβάσει προτείνω να το διαβάσεις).
Τα όνειρα είναι πάντα ένα μηνύμα. Είτε απο το υποσυνείδητο είτε απο "αλλού".
Απ ότι κατάλαβα στην οικογένεια σου αγαπάγατε πολύ τον αδερφό σου και άρα χαλάτε με τον ένα ή τον άλλο τρόπο πολύ ενέργεια σε αυτόν9αν έχει πεθάνει κ προσφατα).
Το συγκεκριμένο μήνυμα θα μπορούσε να το στέλνει ο νεκρός για να πει "πάψτε να ασχολείστε μαζί μου δεν είμαι νεκρός".

Απο κει κ πέρα εξαρτάτε απο τα πιστεύω σου.
Αν πιστεύεις οτι υπάρχει ζωή μεταθάνατον, δεν υπάρχει λόγος να θρηνείς για κάποιον που είναι ζωντανός και που κάνει αλλού τη δικιά του ζωή.
Αν πιστεύεις οτι μετα τον θάνατο τέλος, τότε πάλι δεν υπάρχει λόγος να ασχολήσε αφου το παρελθόν δε γυρνάει στο παρόν.
αυτά απο μένα...

http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
And if someone were being a "sheep" by mindlessly following the flock of worldly desires, then again, we must be the wolves
http://www.youtube.com/watch?v=RA0xEZcfAuAΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toylipaki
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2009, 16:33:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toylipaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σ ευχαριστω για τις παρατηρησεις που μου εκανες! Πρωτη φορα μπαινω σε φορουμ και δεν ηξερα πως λειτουργουν..Ειναι δυσκολο και να μην θρηνω και να μην ασχολουμαι μαζι του.Ηταν αδερφος μου και ειναι ο μοναδικος μου αδερφος. Οσο για το αν πιστευω τι συμβαινει μετα δεν ειμαι και σιγουρη..Τον εχασα εντελως ξαφνικα απο την ζωη μου 12.15 ηρθε στο δωματιο μου να μου ευχηθει χρονια πολλα και εφυγε και 4 η ωρα μας ειδοποιησαν για το δυστυχημα..δε μπορω να το χωνεψω και γι αυτο στεναχωριεμαι ακομα περισσοτερο απο τα ονειρα που βλεπω...Ειναι πολυ δυσκολο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2009, 21:51:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου φίλη τουλιπάκι.
Εγώ νομίζω οτι το όνειρο απλώς σημαίνει οτι η ψυχή του αδερφού σου είναι ζωντανή,κάτι δεδομένο.Δηλαδή προσπαθεί να σου πεί το όνειρο, να μήν στεναχωριέσαι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toylipaki
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2009, 08:33:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toylipaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σ ευχαριστω alex22 για την γνωμη σου..Μπορεί να είναι αυτό..ο χρόνος θα δείξει..πόσο θα συνεχισουν τα ονειρα αυτα και αν θα αλλαξουν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2009, 20:32:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
toylipaki καλώς ήρθες στην παρέα μας .

Όπως πολύ σωστά είπε και ο Dr Jekyll Mr Hyde προσπάθησε να μην γράφεις με greeklish γιατί κουράζουν πολύ στο διάβασμα ..(βέβαια βλέπω ότι γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες τώρα και σε ευχαριστώ για αυτό)..

Τα συλλυπητήρια μου για το χαμό του αδερφού σου .

Όσο για το Όνειρο που βλέπεις δεν πιστεύω ότι έχει να κάνει με τύψεις (ενοχές) επειδή δεν πηγαίνεις πλέον συχνά , αλλά ότι είναι πολύ δύσκολο να δεχτείς αυτό το συμβάν (άρνηση) ακόμα και αν έχουν περάσει δυο χρόνια .

Βλέπεις πολλές φορές είναι πολύ δύσκολο να δεχτούμε και να «ξεπεράσουμε» το χαμό ενός αγαπημένου μας ανθρώπου ακόμα και μετά από πολλά χρόνια, με αποτέλεσμα τα συναισθήματα μας να εναλλάσσονται ασταμάτητα .

Κατά την προσωπική γνώμη βρες ένα αγαπημένο σου άτομο και «άδειασε» το κάθε συναίσθημα σου ή ακόμα προσπάθησε τις στιγμές που είσαι μόνη σου να κατανοήσεις το συγκεκριμένο (στάδιο πένθους) που περνάς .

Πάντα θα θυμάσαι τον αδερφό σου, αλλά το να προχωρήσεις στη ζωή σου είναι κάτι που θα ήθελε και ο αδερφός σου, που ξέρεις ίσως το Όνειρο να είναι ένα σημάδι ότι η ψυχούλα του σου λέει ακριβώς αυτό… «καλή μου προχώρησε την ζωή σου, αλλά να με θυμάσαι πάντα με αγάπη..».

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toylipaki
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2009, 07:53:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toylipaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σ ευχαριστω πολυ ελο που μου ειπες την γνωμη σου..Θέλω να πιστευω και εγω οτι ο αδερφος μου ειναι τουλαχιστον καλα εκει που ειναι..αλλα η απουσια του με ποναει. Ηταν τοσα πολλα που ηθελα να του πω και δεν προλαβα να του πω..Του τα λεω στο μνημα, αλλα δε ξερω κατα ποσο ακουει αυτα που του λεω. Πραγματι εχω βρει ενα ατομο που το αγαπαω παρα πολυ και του δινω ακομα την ψυχη μου..ομως οταν βλεπω τις φιλες μου να μου λενε για τα αδερφια τους η οταν βγαινουν μαζι,ποναω. Εγω δεν εχω να πω τιποτα..Ολα τα συμβαντα ειναι παρελθον πια..Δυστυχως..Και ημουνα πολυ δεμενη με τον αδερφο μου..Ηταν και ειναι ο μικροτερος, αγαπημενος και μοναδικος αδερφος μου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2009, 09:48:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΤΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ Ti simainei? ΣΕ Σχετικά με εξήγηση ονείρου.




=========================================================





Αγαπητή toylipaki, καλώς ήλθες στις Συζητήσεις του Esoterica.
Σου εύχομαι να έχεις εποικοδομητικές αναζητήσεις.

Θα ήθελα να σου εκφράσω καταρχάς τα συλλυπητήρια μου κι εγώ για την απώλεια του αδερφού σου και να σου ευχηθώ καλή δύναμη,
Πολλές φορές τα λόγια που μπορεί να ακούσεις σε μια τέτοια περίσταση ίσως να μην βοηθούν αρκετά όμως έρχεται κάποια στιγμή που προσπαθείς να σταθείς στα πόδια σου και να συνεχίσεις την ζωή σου, έχοντας μέσα σου τον άνθρωπο αυτόν ο οποίος έφυγε από αυτόν τον κόσμο.

Την εξήγηση στο όνειρο σου νομίζω ότι μόνο εσύ μπορείς να την δώσεις εάν το αναλύσεις όσο βαθύτερα γίνεται και με καθαρή κι ειλικρινή σκέψη.
Μήπως νιώθεις υποσυνείδητα τύψεις ή ενοχές που δε μπορείς να πηγαίνεις συχνά στο κοιμητήριο για να επισκεφθείς το μνήμα του αδερφού σου;
Μήπως η αλλαγή της εργασίας σου σε έκανε να πιστέψεις ότι επειδή δεν θα μπορείς να πηγαίνεις τόσο συχνά όσο παλιότερα στο κοιμητήριο, αυτό θα δυσαρεστούσε τον αδερφό σου;
Αν το αναλύσουμε λίγο, θα δούμε ότι τα όνειρα είναι ένας τρόπος έκφρασης κι εκτόνωσης του υποσυνείδητου μας.
Πιστεύω ότι ο αδερφός σου είχε καταλάβει ότι τον αγαπάς και πόσο πολύ νοιάζεσαι για αυτόν που αν υποθετικά γνώριζε τι νιώθεις και πόσο πόνεσες με τον φυσικό του θάνατο, δεν θα δυσαρεστούταν με το αν πηγαίνεις συχνά στο κοιμητήριο ή όχι αλλά θα ήθελε να είσαι καλά.
Άλλωστε, για τους ανθρώπους που αγαπάμε δεν επιθυμούμε να είναι πάντα καλά;


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2009, 11:54:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τουλιπακι , θα συμφωνησω με πραπανω ποστ που λεει οτι ΕΣΥ και μονο εσυ θα βρεις τι γινεται

το ονειρο ειναι ΚΑΤΑΔΙΚΟ ΣΟΥ , βγαλμενο μεσα απο την δικη σου ψυχοσυνθεση και τα δικα σου θελω (κρυφα ή φανερα) , αρα η ερμηνεια δεν μπορει να ερθει απο καποιον ΤΡΙΤΟ που ειδε ενα παρομοιο ονειρο και μπλα μπλα μπλα ...

η δικη μου αποψη ειναι οτι τα ονειρα ειναι για οταν κοιμομαστε και η ζωη για οταν δεν κοιμομαστε , αρα μολις ξυπναμε τα αφηνουμε εκει που ειναι ... μη δινεις τοση βαση στα ονειρα , εαν σε ενδιαφερει ψαξε καποιο βιβλιο ψυχολογιας που μιλαει για ονειρα αλλα μακρια απο ονειροκρητες και τετοια ... δωσε ομως περισσοτερη σημασια στην ΖΩΗ , ξερεις γλυκια μου ποσα αδερφια χωριζουν ετσι ? ποσα παιδια απο γονεις ? ειναι μεσα στο παιχνιδι της ζωης αυτο (δυστυχως , και το εχουμε μαθει λαθος αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα ) και δεν πρεπει να μας παιρνει απο κατω ... ΖΗΣΕ την καθε σου στιγμη και ο αδερφος σου θα ζει παντα ΜΕΣΑ ΣΟΥ , ΣΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΣΟΥ , στο μνημα δεν υπαρχει τιποτα πλεον ο αδερφος σου εγινε αυτο που ηταν παντα και οσο και αγνωστο να ειναι το "αυτο" μονο ΚΑΛΟ μπορει να ειναι , ΜΕΣΑ ΣΟΥ ειναι και μονο εκει!!! (ειπαμε ομως αποψη μου , μη τα παιρνεις και τις μετρητοις χαχαχα οκ ? και χαμογελα , να χαμογελας παντα, ετσι θα χαμογελαει και το μεσα σου)

Edited by - makfor on 01/06/2009 11:56:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toylipaki
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2009, 21:45:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toylipaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας ευχαριστω παιδια για την γνωμη σας. Απο τη μια θέλω να συνφωνισω οτι το ονειρο ειναι δικο μου..βγαλμενο απο τη δικη μου ψυχοσυνθεση, ομως θελω να σας αναφερω ενα ονειρο που ειδε μια φιλη μου σε σχεση με εμενα και τον αδερφο μου και αν εχετε χρονο να μου πειτε την αποψη σας. Οταν εκλεινε τις σαραντα μερες ο αδερφος μου που εφυγε, ηρθε ενας πολυ καλος του φιλος και γυρισε και μου ειπε πως ο αδερφος μου μπορει να μη με συμπαθουσε εν μερη ετσι μου ειχε πει..αλλα μ αγαπουσε. Καταρχην θέλω να σημειωσω πως γνωριζε τον αδερφο μου ενα χρονο μονο και οτι εγω ημουνα με τον αδερφο μου 20 ολοκληρα χρονια.Ηταν μικροτερος και μαλωναμε συχνα αλλα αυτο δεν σημαινε οτι δε με συμπαθουσε επειδη μαλώναμε. Αγαπιομασταν παρα πολυ και το ηξερα οτι μ αγαπαει. Αλλα την ημερα που μου το ειπε στεναχωρεθηκα παρα πολυ..νομιζα δεν μ αγαπουσε..δε μπορουσα να σκεφτω λογικα.ειχα παθει σοκ. Μετα απο εκεινη την μερα ο αδερφος μου εμφανιστηκε στον υπνο της φιλης αλλα μολις τον ειδε τρομαξε και ξυπνησε, τη δευτερη μερα το ιδιο, τιν τριτη μερα της λεει πρεπει να ηρεμισεις αν δεν εισαι ηρεμη δεν μπορω να σου μιλησω..προσπαθω να παω στην αδερφη μου να της πω κατι πολυ σημαντικο αλλα δεν μπορω...και οταν πηγε να της πει τι ηθελε να μου πει ξυπνησε. Να σημειωσω οτι αυτη η φιλη μου ηταν παιδικη φιλη και τον δυο μας, αξιολογο ατομο και σε καμια περιπτωση δεν θα ελεγε ψεματα. Επισης να πω πως η φιλη μου δεν ηξερε τιποτα για το συμβαν με τον φιλο του αδερφου μου..και οταν μου το ειπε η θεια μου τρελαθηκα...πιστευω πως αυτο που ηθελε να πει στη φιλη μου να μου πει ειναι πως μ αγαπαει και να μην ακουω κανεναν τριτο..δυστυχως οταν φευγει ενα ατομο πολλα λενε..αφου δεν υπαρχει πλεον για να τα αντικρουσει.. Το ονειρο της φιλης μου πως το εξηγητε; Πως ειναι δικο της αυτο το ονειρο; Ειναι απο τη δικη της ψυχοσυνθεση; Απο τοτε αποφασισα να μην ακουω κανεναν...κανενας δε ξερει τι σχεση ειχα εγω με τον αδερφο μου..επειδη ηταν ενας απλος φιλος. Το οτι καποιες φορες τα αδερφια μαλωνουν ειναι λογικο..μηπως με τους γονεις μας δεν μαλωνουμε; Αλλα αυτο τι σημαινει; Πως δεν μας αγαπανε; Φυσικα και μας αγαπανε..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2009, 23:02:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλό μου toylipaki γιατί προσπαθείς να δημιουργήσεις ενοχές στον εαυτό σου …

Το να μαλώνουμε πολλές φορές με ένα άτομο που αγαπάμε είναι απόλυτα φυσιολογικό, όπως και απόλυτα φυσιολογικό είναι το να κρύβουμε τα αισθήματα μας…
Το ότι δεν πρόλαβες να εκφράσεις την αγάπη σου στον αδερφό σου λόγο αυτού του ξαφνικού χαμού του, δεν πάει να πει ότι δεν γνώριζε ότι δεν τον αγαπάς .

Προσπάθησε όσο μπορείς να ηρεμήσεις και να τα βρεις με τον εαυτό σου και να είσαι σίγουρη πως από την στιγμή που μιλάει μέσα σου η πραγματική αγάπη (σκέψη) για τον αδερφό σου δεν χρειάζεται καμία επίσκεψη στο κοιμητήριο…

Πάντα θα ακούγεσαι, όπου και να βρίσκεσαι…!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2009, 08:28:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα συμφωνησω με τον ελο σε αυτο που σου λεει τουλιπακι

και θα ηθελα να προσθεσω οτι κακος βασανιζεις το κεφαλι σου με ονειρα δικα σου ή ξενα , με αν και ισως και μηπως ... ειδικα για εναν θανατο , δεν θα βγαλεις τιποτα γιατι απαντηση δεν μπορεις να παρεις , τα ονειρα δεν ειναι ουτε απαντηση ουτε μυνημα , ειναι καθαρα δικο σου εσωτερικο θεμα (συνειδητο και ασυνειδητο) , το παρελθον παει περασε , καλα ειναι να το θυμασαι με αγαπη αλλα οχι να το κοιτας και να κολας εκει , κοιτα μπροστα σου , δεξου τα νεα που ερχονται

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

starlight
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2009, 15:53:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους starlight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΟ ΜΟΥ toylipaki ΚΑΤΑ ΠΡΩΤΟΝ,ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΩΛΕΙΑ ΣΟΥ.ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΣΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΣΟΥ,ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟΝ ΑΓΑΠΟΥΣΕΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΣΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ...
ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΔΙΚΟ ΣΟΥ,ΟΠΩΣ ΠΡΟΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΛΟΙΠΟΙ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΕΣ,ΕΣΥ ΤΟ ΖΕΙΣ,ΕΣΥ ΤΟ ΒΙΩΝΕΙΣ,ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΔΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΤΟΥ ΝΟΗΜΑ...
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΟΥΤΕ ΕΙΔΙΚΟΣ,ΟΥΤΕ ΟΝΕΙΡΟΚΡΙΤΗΣ ΑΛΛΑ Η ΠΡΩΤΗ ΣΚΕΨΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΛΙΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ,ΗΤΑΝ Η ΕΞΗΣ:
ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΩΣ ΟΝΕΙΡΕΥΕΣΑΙ ΠΩΣ ΠΑΣ ΝΑ ΤΟΝ ΒΓΑΛΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΝΗΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΚΕΝΟ ΜΕ ΠΑΡΑΠΕΜΠΕΙ ΑΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΣΥΣΧΕΤΙΣΜΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ,ΤΟΥ ΤΙ ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ ΟΣΟ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ.ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΗΤΑΝ ΕΔΩ ΑΚΟΜΑ,ΜΑΖΙ ΣΟΥ.ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΣΟΥ,ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΤΟΝ ΥΠΟΣΥΝΕΙΔΗΤΟ ΠΟΘΟ ΣΟΥ.ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΤΟΝ ΤΑΦΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ,ΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟΣ!ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΑΚΟΜΑ,ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΜΗΝ ΘΕΣ ΝΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΠΩΛΕΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΣΟΥ,ΤΗΝ ΜΟΝΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΟ...
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΞΕΧΑΣΕ ΤΟΝ ΚΑΙ ΖΗΣΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ,ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΝΑ ΤΟΝ ΘΥΜΑΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΨΕΙΣ ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ.ΚΑΙ ΝΑΙ ΘΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΠΩΣ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΣ,ΤΩΡΑ Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΝΙΩΘΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΛΥΠΑΤΑΙ ΠΟΥ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ "ΑΦΗΣΕΙΣ".ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΘΕΜΑ,ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΟΝΟ ΑΝ ΤΟΥΣ ΞΕΧΑΣΟΥΜΕ.ΑΠΛΑ ΖΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΚΟΣΜΟ.ΟΙ ΝΕΚΡΟΙ ΖΟΥΝ,ΖΟΥΝ ΟΜΩΣ ΑΛΛΟΥ.ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΟΙΝΟ ΣΗΜΕΙΟ "ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ" ΠΟΥ ΕΧΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥΣ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ...

Δεν εχει σημασια τι θα βρεις.Σημασια εχει οτι εψαξες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy