ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 σχεση ζωντανων-νεκρων
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
nemes1s
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2009, 08:44:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nemes1s  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σε ολους,πολυ ενδιαφερον το θεμα.
προσφατα σκοτωθηκαν σε αυτοκινητιστικο δυστυχημα τρια φιαλαρακια μου.με αυτα τα παιδια ειχα ζησει πολλα και στενοχωρεθηκα πολυ για την απολεια τους.απο τοτε λοιπον,παρατηρω οτι οι προσωπικες τους σελιδες στο facebook εχουν γεμισει με μηνυματα απο φιλους,γνωστους και αγνωστους.τους εχει πιασει ολους ενασ λογοτεχνικος οιστρος καιγραφουν ακαταπαυστα για το ποσο στενιχωρεθηκαν για το συμβαν.ακομα και ατομα που οσο ζουσαν τους εβριζαν γραφουνα τα καλυτερα λογια.περιττο να σας πω πως ολοι υποστηριζουν πως τα παιδια που εφυγαν την τελευταια μερα την εζησαν μαζι τους.εγω αν και εχω ζησει πολλα με τα παιδια και δεν το εχω ξεπερασει δεν καταφερα να παω στην κηδεια,λογω της εξεταστικης μου,επισης απεφυγα να γραψω κατι στην προσωπικη τους σελιδα και προτιμησα να γραψω καποιους στιχους σε σημειο που να μην ειναι ορατοι απο ολους και ακουσα οτι "τι αναισθητη!καρφακι δεν της καιγεται".πρεπει να νιωθω τυψεις?δεν με ενδιαφερει για τους αλλους,μονο τα παιδια θελω να ξερουν οτι τους αγαπαω και οτι μου λειπουν.το γνωριζουν?και επισης μας βλεπουν και αν μας βλεπουν μπορουν αν επηρεσαουν τη ζωη μας ή απλα επειδη εχουμε την εγνοια προκαλλουμε εμεις διαφορα περιστατικα που να φαινονται στα ματια μας οτι ειναι σταλμενα απο αυτους?

st.

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2009, 13:28:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς ήρθες!

Και μπράβο σου που έφτιαξες ένα θέμα συγκεκριμένο με αρχή μέση τέλος και περιεκτικό τίτλο. Το λέω αυτό γιατι τα περισσότερα νέα μέλη φτιάχνουν θέματα.. που δυστυχώς δεν ειναι θεματα

Εν τούτοις, αν έκανες search πάνω αριστερά στην Αναζήτηση λέξεις-κλειδιά θα έβρισκες πολλά θέματα με παρομοιο περιεχόμενο.

Όσον αφορά τις ερωτήσεις σου, θα σε παρότρυνα να κάνεις σερτς αλλα αν σε ενδιαφέρει απλά η απαντηση σε αυτό που ρωτάς τότε αυτή είναι "ναι" σε όλα. Σε ΌΛΑ όμως. Δηλαδη όλα αυτά που γράφεις ισχύουν το καθένα ξεχωριστά ανάλογα με την κατάσταση άνθρωπο κλπ.

Συζητήσεις αυτού του τύπου έχουν γίνει πάρα πολλές. Εμείς τα παλιά μέλη τις έχουμε χωρτάσει και εμπεδόσει και είμαστε σε ένα τελείως άλλο επίπεδο και έρχονται καμιά φορ'α κάτι μέλη και μας ρωτάνε αν υπάρχουν.. φαντάσματα κ ψάχνουμε απο πού να πηδήξουμε. Τα καινούρια μέλη συχνά ανοίγουν θέματα σαν αυτό. Δεν είσαι ο μόνος δηλαδη που έχασε καποιον και ήρθε να ρωτήσει αυτά που ρωτάς, το έχουν κάνει και θα συνεχίσουν να το κάνουν πολλοί. Και όλοι έχουν κοινό παρανομαστή οτι ασχολούνται με "αυτά τα θέματα"(ποια αυτά και ποια θέματα?) μόνο μετα απο ένα τέτοιο γεγονός. Πάντως στο φόρουμ μπορείς να βρεις πράματα πιο σημαντικά απο το αν οι νεκροί δρούνε στη ζωή μας. Γιατι απλα η γνώση του τι κάνουν οι νεκροί μας είναι άχρηστη πρακτικά. Και να μας ενδιαφέρει εμάς δηλαδη δεν ενδιαφέρει τον νεκρό..

"..The Matrix can't tell you who you are"
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
It is not the spoon that bends.. It is yourself.."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2009, 14:54:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου nemes1s
Τα συλλυπητήρια μου για την απώλειά σου.

Ο άνθρωπος δυσκολεύεται να διαχειριστεί τον θάνατο και προσπαθεί, ο κάθε ένας με τον δικό του τρόπο, να απαλύνει τα έντονα συναισθήματά του. Άλλος γράφει ποιήματα, άλλος κλαίει ακατάπαυστα, άλλος φτιάχνει σενάρια για το τι θα μπορούσε να είχε κάνει μαζί με αυτόν που έφυγε εάν δεν είχε φύγει και στο τέλος τα πιστεύει κιόλας κλπ κλπ

Οι φίλοι σου που έφυγαν ξέρουν αυτό που ήξεραν και όταν ήταν εδώ, ότι τους πρόσφερες μέσα από την καρδιά σου τους συνοδεύει στο ταξίδι τους όπως τους συνόδευε την κάθε τους μέρα στον υλικό κόσμο.
Δεν σε βλέπουν και δεν ξέρουν τι κάνεις τώρα αλλά αυτό συμβαίνει γιατί δεν τους χρειάζεται.

Ο τρόπος που λειτουργείς είναι εξαιρετικός, σωστά δεν προβαίνεις σε υπερβολές διότι και εσένα θα δυσκολέψει αυτή η συμπεριφορά και πιθανόν εκείνους.

Να είσαι καλά και να έχεις μια όμορφη ημέρα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

starlight
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2009, 15:25:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους starlight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ nemes1s ΚΑΙ ΛΥΠΑΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΑΣΕΣ...

ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ "ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ" ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΞΕΧΝΑΜΕ...
ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΚΑΘΕ ΩΡΑ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΙΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΧΑΘΕΙ.ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ 'ΦΡΕΣΚΟ' ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ,ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ,ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ,ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΧΑΝΕΤΑΙ,ΤΟΤΕ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΟΥΜΕ ΑΝ ΥΠΗΡΞΑΜΕ ΑΔΙΚΟΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥΣ ΟΣΟ ΗΤΑΝ ΕΝ ΖΩΗ(ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΘΥΜΗΘΗΚΑΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΒΡΙΖΑΝ).
ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΑΛΙ ΦΟΡΕΣ,ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ,ΠΟΥ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΦΥΓΕΙ,ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΟΥΣΑΝ,ΤΟΥΣ ΦΕΡΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ,ΙΣΩΣ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΑΣ Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΚΛΑΣΜΑ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟΥ...ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΝΙΩΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΧΑΣΑΜΕ ΠΟΤΕ,ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΔΙΠΛΑ ΜΑΣ,ΟΤΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ...
ΓΙΑΤΙ ΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ,ΕΙΝΑΙ ΑΒΑΣΤΑΧΤΗ Η ΣΚΕΨΗ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΧΑΘΗΚΕ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΞΑΝΑΔΕΙΣ ΠΟΤΕ,ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΞΑΝΑΜΙΛΗΣΕΙ,ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΞΑΝΑΧΑΜΟΓΕΛΑΣΕΙ...ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ "ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ" ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΜΑΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ,ΓΙΑ ΝΑ "ΓΛΥΚΑΙΝΕΙ" Ο ΠΟΝΟΣ...
Η ΨΥΧΗ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΦΘΑΡΤΗ ΛΕΝΕ.ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ...ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΟΜΩΣ ΔΙΑΤΗΡΗΣΕΙ ΤΙΣ ΜΝΗΜΕΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΗΣ,ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΕΝ ΖΩΗ ΠΡΟΣΩΠΑ ΝΑ ΚΛΑΙΝΕ ΑΚΑΤΑΠΑΥΣΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥΣ.ΘΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΙ.ΜΑ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΞΕΧΑΣΟΥΝ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ,ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΧΑΘΕΙ ΚΑΙ Η ΜΝΗΜΗ ΤΟΥΣ,ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΧΟΥΝ "ΠΕΘΑΝΕΙ" ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.ΑΝ ΧΑΘΕΙ ΟΛΟΣΧΕΡΩΣ Η ΜΝΗΜΗ ΤΟΥΣ,ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΖΗΣΑΝ ΠΟΤΕ...

Δεν εχει σημασια τι θα βρεις.Σημασια εχει οτι εψαξες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2009, 13:26:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΓΙΑΤΙ ΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ,ΕΙΝΑΙ ΑΒΑΣΤΑΧΤΗ Η ΣΚΕΨΗ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΧΑΘΗΚΕ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΞΑΝΑΔΕΙΣ ΠΟΤΕ,ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΞΑΝΑΜΙΛΗΣΕΙ,ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΞΑΝΑΧΑΜΟΓΕΛΑΣΕΙ...ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ "ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ" ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΜΑΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ,ΓΙΑ ΝΑ "ΓΛΥΚΑΙΝΕΙ" Ο ΠΟΝΟΣ...


AMAN starlight με έκανες να με πάρουν τα ζουμιά...
Έχω 8 μήνες που έχασα τη γιαγιά μου και δεν μπορώ να το χωνέψω... το μόνο που με κάνει να το καταλαβαίνω είναι ότι μου λείπει αφάνταστα..
Ένα περίεργο πράγμα που ένιωσα και δεν μπορώ να το εξηγησω είναι ότι όταν ήμασταν στο νοσοκομείο και μπήκε στον αξονικό τομογράφο (εκεί έφυγε..) ήμουν απ'έξω και περίμενα και ξαφνικά με έπιασε ένας πόνος στο στομάχι λες και με χτύπησαν και κάτι ξεκόλλησε... κατάλαβα ότι την έχασα και φώναζα μα κανείς δεν με πίστευε ώσπου βγήκε ο γιατρός...
Για να μπω στο θέμα λοιπόν, δεν έχει σημασία ούτε τι λέει ο καθένας, ούτε αν φοράει μαύρα , ούτε αν πάει στην κηδεία / μνήμα κτλ (αν και πάω γιατί γαληνεύω). Σημασία έχει να θυμάσαι τα καλά τους, ότι σε έχουν μάθει και να τους τιμάς ανάβοντας ένα κεράκι και να μην τους ξεχνάς.
Τώρα ο καθένας τι λέει είναι αδιάφορο.
Συλληπητήρια για τους φίλους σου

never say never **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toylipaki
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2009, 14:15:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toylipaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα παιδια..το θεμα σου nemes1s μου φανηκε πολυ ενδιαφερον γιατι και εγω εχω μια εμπειρια παρομοια με τη δικια σου ομως απο αλλη πλευρα.
Εγω εχασα τον ιδιο μου τον αδερφο πριν 2 χρονια.Περασαν 2 χρονια για να αρχισω να το συζηταω..ακομα δε μπορω να το χωνεψω. Πριν δυο χρονια μετα απο το χαμο του αρχισαν να με πλησιαζουν ατομα τα οποια ποτε μου δεν τα ειχα δει ολοι μου ελεγαν τα ιδια..εγω ημουνα ο καλυτερος φιλος του αδερφου σου..και ολοι αυτοι να γνωριζαν τον αδερφο μου κανενα χρονο μονο..στην αρχη το εκτιμησα αλλα μετα αρχισα να κουραζομαι..οι πραγματικοι του φιλοι τον πενθουσαν σιωπηλα και αυτο ειναι κατι πλεον που το εκτιμω.Οι αλλοι που θεωρουσαν τους εαυτους τους οτι ηταν καλυτεροι φιλοι με τον αδερφο μου τον πενθουσαν <<φανερα>> δηλαδη αφηναν συνεχεια μηνυματα σε προσωπικες σελιδες του αδερφου μου, συνεχεια επαιρναν τηλεφωνα για να μαθουν πως ειναι οι οικογενεια, προσπαθουσαν ολοι να μου αποδειξουν οτι αυτοι πονανε περισσοτερο μπορει και απο εμενα γιατι ηταν φιλοι του..αλλα εγω ειχα και εχω και θα εχω τοσο μεγαλο πονο που τοτε δεν καταλαβαινα...ενα χρονο μετα ολοι σταματησαν...εξαφανιστηκαν και ποτε δεν ξαναεμφανιστηκαν και καλα εκαναν φυσικα..ομως μετα αρχισα να μαθαινω πως με τον εναν ειχε να μιλησει ο αδερφος μου ενα χρονο με τον αλλο δεν κανανε παρεα απλα ηταν γνωστοι με εναν αλλο δεν τον ηξερε καν..και τα λοιπα.ολα αυτα τα εμαθα απο μια πραγματικη του φιλη που την ηξερα πολλα χρονια και ηταν φιλοι για παρα πολλα χρονια..ηρθε η κοπελα να μου μιλησει να με προειδοποιησει. Τωρα καταλαβαινω...ολοι ερχοντουσαν και μου ελεγαν οτι τον βλεπουν στον υπνο τους οτι μονο σ αυτους μλαει..και αλλα πολλα...Τωρα καταλαβαινω πως απλα ηθελαν να δειχτουν. Μετα απο δυο χρονια τωρα λερω ποιοι ειναι αυτοι που πονεσαν πραγματικα..και ναι μπορω να το πω αυτο..Ξερω καποια ατομα που δεν εμφανιστηκαν ποτε οτι πονανε μεχρι και σημερα..Ο πονος ειναι για την οικογενεια οπως και να χει.Σας μιλαω εκ πειρας μετα και οι φιλοι πονανε αλλα αλλιως..καποια στιγμη θα τον θυμουνται ως μια καλη αναμνηση...δε λεω οτι θα τον ξεχασουν απλα ειναι λογικο καποια στιγμη να θυμουνται τον καλο τους φιλο...Μπορει και να κανω λαθος σε καποια απο αυτα..αλλα αυτη ειναι μια προσωπικη εμπειρια και αυτη ειναι αποψη μου.Συγνωμη αν σε καποια πραγματα ακουγομαι σκληρη αλλα αυτη ειναι η γνωμη μου..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2009, 14:27:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

γεια σε ολους,πολυ ενδιαφερον το θεμα.
προσφατα σκοτωθηκαν σε αυτοκινητιστικο δυστυχημα τρια φιαλαρακια μου.με αυτα τα παιδια ειχα ζησει πολλα και στενοχωρεθηκα πολυ για την απολεια τους.απο τοτε λοιπον,παρατηρω οτι οι προσωπικες τους σελιδες στο facebook εχουν γεμισει με μηνυματα απο φιλους,γνωστους και αγνωστους.τους εχει πιασει ολους ενασ λογοτεχνικος οιστρος καιγραφουν ακαταπαυστα για το ποσο στενιχωρεθηκαν για το συμβαν.ακομα και ατομα που οσο ζουσαν τους εβριζαν γραφουνα τα καλυτερα λογια.περιττο να σας πω πως ολοι υποστηριζουν πως τα παιδια που εφυγαν την τελευταια μερα την εζησαν μαζι τους.εγω αν και εχω ζησει πολλα με τα παιδια και δεν το εχω ξεπερασει δεν καταφερα να παω στην κηδεια,λογω της εξεταστικης μου,επισης απεφυγα να γραψω κατι στην προσωπικη τους σελιδα και προτιμησα να γραψω καποιους στιχους σε σημειο που να μην ειναι ορατοι απο ολους και ακουσα οτι "τι αναισθητη!καρφακι δεν της καιγεται".πρεπει να νιωθω τυψεις? [ όχι φυσικά ] δεν με ενδιαφερει για τους αλλους,μονο τα παιδια θελω να ξερουν οτι τους αγαπαω και οτι μου λειπουν.το γνωριζουν? [ όχι δεν το γνωρίζουν, είναι νεκροί ] και επισης μας βλεπουν [ όχι δεν μας βλέπουν, είναι νεκροί ] και αν μας βλεπουν μπορουν αν επηρεσαουν τη ζωη μας [ όχι δεν μπορούν, είναι νεκροί ] ή απλα επειδη εχουμε την εγνοια προκαλλουμε εμεις διαφορα περιστατικα που να φαινονται στα ματια μας οτι ειναι σταλμενα απο αυτους? [ μάλλον αυτό που λες είναι ... ]

st.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2009, 23:15:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου nemes1s, οι άνθρωποι έχουν την ανάγκη και τη ζεστασιά μας εν ζωή.
Εφόσον υπάρχει ζωή μετά θάνατον (για μένα υπάρχει), η αγάπη μας αυτή θα είναι γι' αυτούς ένα επιπλέον φως για εκεί που θα βρίσκονται.

Είναι γεγονός πως στην κηδεία τους δε θα σου δοθεί η ευκαιρία να ξαναπάς!. Όμως είναι γεγονός ότι αν τους ρωτούσες θα σου έλεγαν πως καλά έκανες και δεν πήγες.

Πάνω απ' όλα προτρέχει το μέλλον σου και καλά έκανες και πήγες στην εξεταστική σου. Η συμμετοχή σου στην κηδεία απλά θα μείωνε ή θα εξέλειπε τα κουτσομπολιά, ενδεχομένως όμως να στεκόταν τροχοπέδη για το μέλλον σου!
Εάν δεν πήγες για να πας διακοπές! οπωσδήποτε θα ήσουν κατάπτυστος-η, ωστόσο ο λόγος που έλειπες ήταν απόλυτα σοβαρός και δικαιολογημένος.

Τώρα τα περί προσωπικής σελίδας κ.λ.π......ανοησίες!......και περί κουτσομπολιού ο λόγος, ή μπας και βρούμε καμιά γοητευτική παρουσία εκεί που δεν το περιμένουμε....και λαδώσουμε λίγο το εργαλείο.....


"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy