ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ήρθε η πλήρης ανατροπή
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2015, 17:52:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σε όλους.

Εχω σταματησει να γραφω στα φορουμς,θα το εχετε παρατηρησει αυτο,αλλα ο λογος που κανω αυτη την παρεμβαση,ειναι ενα προσφατο δημοσιευμα.Ενα δημοσιευμα που φερνει την πληρη ανατροπη στα οσα πιστευα και περιμενα μεχρι σημερα,και πραγματικα με ''τσακισε''.Το λινκ ειναι αυτο:

http://www.tribune.gr/world/news/articl ... ronia.html

Εμφανιζεται ενας πολιτικος αναλυτης,οπου λεει οτι ο 3ος παγκοσμιος πόλεμος θα ξεσπασει σε 10 χρονια απο σημερα!Δηλαδη,το 2025!
Εστω και αν υποθεσουμε οτι μπορει να γινει και λιγο νωριτερα,βαση αυτης της δηλωσης,ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΓΙΝΕΙ σε 2 μηνες,τον Δεκεμβριο του 2015 όπου περιμενα και τον Αντίχριστο!Δηλαδη,τι ειχα πει μεχρι σημερα,οτι η ''σφαγη του 1/3'' θα ελαμβανε μερος τον Δεκεμβριο,σε 2 μήνες,οπου και στις 6 με 31 Δεκεμβρη θα εμφανιζοταν και ο Αντι με τους 2 προφητες για να ξεκινησουν απο κοινου τις 1260 μερες τους!
Δηλαδα,τον Γ'Παγκοσμιο τον περιμενα σε 2 μηνες,και αυτος μου πηγε σε 10 χρόνια!!!
Οπως καταλαβαινετε,μετα και απο αυτη την δηλωση,ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ!Η Νεα Ταξη Πραγματων ξερει πολυ καλα τι λεει και ποιους ανθρωπους προωθει για να δινει ειδησεις,και η πληρης ανατροπη για πολεμο και Αντίχριστο μεσα στο 2015 (οπου περιμενα) ΑΝΑΤΡΑΠΗΚΕ ΕΝΤΕΛΩΣ!Τα 10 χρόνια,ειναι 10 χρονια,και δεν ειναι ουτε ενα ουτε δυο,οποτε πλεον πρεπει και εγω να το παρω αποφαση να μαζεψω τα κομματια μου και να κοιταξω την ζωη μου,αφου το τελος του κόσμου απομακρυνθηκε τουλαχιστον 17 χρονια απο σημερα.......


Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2015, 21:35:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

http://tvkosmos.gr/article.asp?newsid=2738079

Το ξαναβαζω,γιατι πριν δεν το πηρε ολοκληρο.Λοιπον,αυτη η δηλωση προκαλει ''συγκρουσιακες'' καταστασεις.Η πιστη μου οτι σε 2 μηνες θα ειχαμε τριτο παγκοσμιο πόλεμο συγκρουεται με τα ''επομενα 10 χρόνια'' του πολιτικου αναλυτη.Δηλαδη,σκεφτομαι:Για να λεει ''10 χρόνια'' σημαινει οτι αποκλειεται μολις σε 2 μηνες!Το κυριοτερο,οτι δεν ''αναγνωριζει'' την εναρξη του πολεμου με τους βομβαρδισμους στην Συρια,και την σφαγη του 1/3 των ανθρωπων μολις τον Δεκεμβρη που μας ερχεται τελειωσουν οι βομβαρδισμοι και ξεκινησει το παγκοσμιο μακελειο!Δηλαδη,σαν να μας λεει οτι ''αποκλειεται σε 2 μηνες''!
Ναι,αλλα αν δεν γινει σε 2 μηνες,και μπουμε Γεναρη 2016,τι θα σημαινει;Οτι ουτε ο Αντίχριστος εμφανιζεται!Τι σημαινει οτι ''ουτε ο Αντίχριστος εμφανιζεται;''Σημαινει Γεια σας!Οτι τα παντα χαθηκανε!Ξεπερναει την ακριβη ηλικια του Χριστου στην αναληψη.Κατι τετοιο ΔΕΝ μπορει να γινει (εχω εξηγησει του λογους).Οπότε;ΑΔΙΕΞΟΔΟ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2015, 10:50:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νταξ'
το'δαμε.

Μην μου αγχώνεσαι.

Υπάρχουν άλλοι τόσοι λόγοι να γίνει το μπάχαλο που περιμένεις.
Κάτσε, ακόμα δεν τελειωσε τίποτα....

Τώρα αρχίζει το πανηγύρι


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2015, 17:49:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ε,νομιζω πλέον δεν εχει τιποτα νόημα....10 χρόνια είναι 10 χρόνια.....Αν ασχοληθηκα με την ιστορια του πολέμου και του Αντι,είναι γιατι την περιμενα σημερα,σε λιγο καιρο,σε 2 μηνες,ειναι γιατι περιμενα τα γεγονοτα της συντελειας τωρα,αυτη την στιγμη,αυτο το ετος,το 2015.....Δε μου εκατσε το 2012-13 που ηταν το αρχικο πιστευω,δεν μου καθεται ουτε το 2015 που ηταν το επομενο πιστευω,πλεον το 2025 ειναι παρα πολυ μακρυα και δεν με αφορα.Και η πλακα ποια μπορει να ειναι;Να ερθει το 2025 και να βρεθει καποιος αλλος που να πει ''τα επομενα 10 χρονια'' δηλαδη 2035!
Ενας πολεμος που δεν γινεται ΠΟΤΕ,ενας Αντίχριστος που ΔΕΝ εμφανιζεται ΠΟΤΕ,ενα τελος του κοσμου που χανεται στα βαθη του χρόνου.....Και οι αγωνιες,τα ξενυχτια,η ελπιδα,να χανεται.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2016, 14:56:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Απεστάλη: 12/10/2015, 17:49:24
Ε,νομιζω πλέον δεν εχει τιποτα νόημα....10 χρόνια είναι 10 χρόνια.....Αν ασχοληθηκα με την ιστορια του πολέμου και του Αντι,είναι γιατι την περιμενα σημερα,σε λιγο καιρο,σε 2 μηνες,ειναι γιατι περιμενα τα γεγονοτα της συντελειας τωρα,αυτη την στιγμη,αυτο το ετος,το 2015.....Δε μου εκατσε το 2012-13 που ηταν το αρχικο πιστευω,δεν μου καθεται ουτε το 2015 που ηταν το επομενο πιστευω,πλεον το 2025 ειναι παρα πολυ μακρυα και δεν με αφορα.Και η πλακα ποια μπορει να ειναι;Να ερθει το 2025 και να βρεθει καποιος αλλος που να πει ''τα επομενα 10 χρονια'' δηλαδη 2035!
Ενας πολεμος που δεν γινεται ΠΟΤΕ,ενας Αντίχριστος που ΔΕΝ εμφανιζεται ΠΟΤΕ,ενα τελος του κοσμου που χανεται στα βαθη του χρόνου.....Και οι αγωνιες,τα ξενυχτια,η ελπιδα,να χανεται.....


Τα Αντίδια-τα ποτά-και τα ξενύχτια,
έχουν κλείσει τα καλύτερα τα σπίτια.....

τα προβλήματα τα Τρολολογικά
ρήμαξαν το Εσωτέρικα....

(προφητεία από τα χειρόγραφα της "Ζώσας Λίμνης",
τα οποία είναι τα αυθεντικά,
σε αντίθεση με τα γιαλαντζί της "Νεκράς Θαλάσσης" τα οποία κυκλοφορούν ευρέως και παραπλανούν το λαό....)


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2016, 16:42:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ε,νομιζω πλέον δεν εχει τιποτα νόημα....10 χρόνια είναι 10 χρόνια.....


Πως δεν έχει νόημα; Τέσσερα χρόνια μας τα έχεις κάνει τσουρέκια με τον Αντίχριστο και την Αποκάλυψη. Τι είναι άλλα δέκα δηλαδή; Θα είσαι στα 44 σου, φορτωμένος ένα σωρό εμπειρίες από αυτά που θα έχεις εισπράξει από εμάς και πιθανόν από αρκετούς άλλους (ελπίζω να αντέξουμε δηλαδή εμείς εδώ μέσα, μήνα με τον μήνα τη βγάζουμε).

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2016, 19:43:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Ε,νομιζω πλέον δεν εχει τιποτα νόημα....10 χρόνια είναι 10 χρόνια.....


Πως δεν έχει νόημα; Τέσσερα χρόνια μας τα έχεις κάνει τσουρέκια με τον Αντίχριστο και την Αποκάλυψη. Τι είναι άλλα δέκα δηλαδή; Θα είσαι στα 44 σου, φορτωμένος ένα σωρό εμπειρίες από αυτά που θα έχεις εισπράξει από εμάς και πιθανόν από αρκετούς άλλους (ελπίζω να αντέξουμε δηλαδή εμείς εδώ μέσα, μήνα με τον μήνα τη βγάζουμε).



Heretic,όντως αυτή η δήλωση για τα 10 χρόνια, που προς στιγμήν με απογοήτευσε,έρχεται σε παραφωνία με όλα τα υπόλοιπα, και δεν έχει ισχύ.Δεν ισχύει.Ο πόλεμος είναι σε 46 μέρες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2016, 19:47:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Καλά... το βράδυ που θα βγω βόλτα με το Tardis μου (έχω μια φιλενάδα στο 2030), θα σου πω τι ενδέχεται να γίνει σε δυο μήνες από σήμερα. Υπομονή.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2016, 00:50:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Heretic,όντως αυτή η δήλωση για τα 10 χρόνια, που προς στιγμήν με απογοήτευσε,έρχεται σε παραφωνία με όλα τα υπόλοιπα, και δεν έχει ισχύ.Δεν ισχύει.Ο πόλεμος είναι σε 46 μέρες.

Mea Culpa
Γιαλαντζή?

Πώς κι έτσι?

quote:
Καλά... το βράδυ που θα βγω βόλτα με το Tardis μου (έχω μια φιλενάδα στο 2030), θα σου πω τι ενδέχεται να γίνει σε δυο μήνες από σήμερα. Υπομονή.

Δώσε στοιχεία Heretic, γιατί μας τρώει η αγωνία! Δεν θα κοιμηθούμε το βράδι!


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy